Manuál. od Konfigurátor životního pojištění. PERSPEKTIVA v rámci KNZ. přechází od na novou technologii HTML5.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Manuál. od 16. 7. 2015. Konfigurátor životního pojištění. PERSPEKTIVA v rámci KNZ. přechází od 16. 7. 2015. na novou technologii HTML5."

Transkript

1 Manuál Konfigurátoru v HTML5 od Konfigurátor životního pojištění PERSPEKTIVA v rámci KNZ přechází od na novou technologii HTML5. Jedná se o moderní platformu která na rozdíl od té předchozí (Flash) běží i na všech tabletech včetně ipadů. Tento manuál slouží k rychlé orientaci v novém ovládání a novinkách které spolu s HTML5 platformou spouštíme. Co najdete v tomto manuálu 1 Práce s manuálem 1 2 Minimální systémové požadavky 2 3 Nové ovládání v HTML Sbalené kategorie Rolování Záhlaví Konfigurátoru Integrované zápatí Nápovědy Režim změny a UNInáhrady Modelace pojištění Informace o získateli 8 4 Novinky Zdravotní dotazník Pojištění odpovědnosti Cestovní pojištění KOLUMBUS ABONENT VDP více smluv s VDP Migrace smluv Šablona nastavení pojistné ochrany 12 5 Co v HTML5 chybí KOOPORTÁL Průvodce obchodní řečí a PENZE S GARANCÍ 13 INFO PRO VÁS Naprostá většina vylepšení které jsou popsány v tomto manuálu se týká pouze KNZ. Nicméně offline varianta Konfigurátoru je nadále podporovaná a plně funkční.

2 Manuál Konfigurátoru v HTML5 2 1 Práce s manuálem Co v manuálu nehledejte Manuál je zaměřen pouze na technické ovládání Konfigurátoru. Nespecifikuje ani nepopisuje vlastnosti a chování samotných pojistných produktů pokud to nevyplývá z exkluzivity dané funkcionality v Konfigurátoru (např. speciální vlastnosti cestovního pojištění k PERSPEKTIVĚ). Manuál také neřeší problémy s KNZ jako takovým ani jiné uživatelské potíže (s prohlížečem operačním systémem počítačem tiskárnou ). Pro řešení takových problémů se obracejte na příslušný Helpdesk administrátora nebo i na někoho kdo je s počítači větší kamarád. Abychom si rozuměli KNZ = Konsolidovaný Nástroj Získatele (online prostředí pro sjednání našich produktů) Konfigurátor = kalkulační nástroj pojištění osob zejména pak pro PERSPEKTIVU který funguje + buď v rámci KNZ (online) + nebo samostatně stále ještě ve Flashi (offline) KA = kódové označení cestovního pojištění KOLUMBUS IO = kódové označení pojištění běžné občanské odpovědnosti VDP = vlastnoruční digitální podpis (též biometrický podpis nebo biopodpis) Pro snadnou orientaci v manuálu Podsvícení obrázků je odlišné pro výřezy ze staré Flashové verze nebo z HTML5 verze Konfigurátoru: 2 Minimální systémové požadavky Operační systém Prohlížeč + Windows 7 a vyšší + Aktualizace na Windows 10 nepředstavuje ohrožení pro funkčnost Konfigurátoru + Internet Explorer (IE) verze 10 a vyšší + Ostatní prohlížeče (Chrome Mozilla ) fungují bez omezení Internetové připojení + Je nutné pro přihlášení do KNZ POZOR Pro jinou konfiguraci nemůžeme garantovat bezchybnou funkčnost.

3 Manuál Konfigurátoru v HTML5 3 3 Nové ovládání v HTML5 3.1 Sbalené kategorie Životní pojištění PERSPEKTIVA nabízí nepřeberné množství možných rizikových pojištění která jsme pro lepší přehlednost již v minulosti roztřídili do logických kategorií. I tak byla nabídka pojištění velmi dlouhá a rychlá orientace vyžadovala jistou zkušenost proto jsme zavedli funkci sbalování. Po spuštění Výchozí zobrazení po spuštění: první kategorie je rozbalená všechny ostatní kategorie jsou sbalené na nejkompaktnější možnou úroveň. Při práci VŠIMNĚTE SI Kategorie jsou pro lepší přehlednost barevně rozlišené dle zavedeného Kooperativního standardu nejen na záložkách jednotlivých pojištěných osob ale i na záložce Osobní údaje. Kategorie lze kdykoli libovolně sbalit a rozbalit kliknutím kamkoli do řádku s nadpisem kategorie. Při sbalování platí že zvolená pojištění zůstávají viditelná i po sbalení aby nedošlo k nechtěnému přehlédnutí sjednaných rizik. Celá rozbalená kategorie: šipka u názvu kategorie směřuje dolů jsou viditelná všechna rizika v kategorii Částečně rozbalená kategorie: šipka u názvu kategorie směřuje doprava (na znamení že jde ještě rozbalit) zobrazují se jen zvolená pojištění Sbalená kategorie: šipka u názvu kategorie směřuje doprava (na znamení že jde rozbalit) všechna pojištění jsou skrytá

4 Manuál Konfigurátoru v HTML Rolování Nabídku rizikových pojištění zobrazujeme pro lepší přehlednost na větší ploše. Původní zobrazení Ve Flashi bylo rolování v rizicích omezené pevnou plochou okna bez ohledu na velikost monitoru. Nové rozšířené zobrazení V HTML5 se oblast s rizikovými pojištěními přizpůsobuje velikosti okna a pokud ani to nepostačuje schová se i část hlavičky. Základní záhlaví a názvy záložek jsou viditelná vždy. 3.3 Záhlaví Konfigurátoru Plocha Konfigurátoru je nově optimalizovaná pro zobrazování rizik => záhlaví nově zabírá méně prostoru. Původní záhlaví Nové záhlaví Záhlaví je nově zredukované na nejdůležitější informace aby bylo více prostoru pro zobrazení nabídky rizikových pojištění. Informace o lhůtním pojistném je nově skrytá v nápovědě. Pracuje-li se na smlouvě s Limitem zobrazí se v tomto řádku místo investiční strategie. Logo získatele se přesune do hlavního záhlaví KNZ. Celkem zaplaceno lze najít na záložce Průběh pojištění. Po načtení klienta jsou zde uvedeny informace o daňovém zvýhodnění a případně i VĚRNOSTNÍ PRÉMII.

5 Manuál Konfigurátoru v HTML Integrované zápatí Původní oddělené zápatí s ovládacími prvky Konfigurátoru je včleněné do standardního zápatí KNZ. Původní zápatí Nové zápatí Tlačítko Tisk modelace nahrazuje Tisk nabídky. Tlačítko Tisk smlouvy bude aktivní až po vytvoření originálu (po přidělení čísla PS). Tlačítko Zdravotní přirážka nově viditelné ve všech variantách více v kapitole Nápovědy Pro snadnější práci s Konfigurátorem a rychlý přehled základních parametrů produktu PERSPEKTIVY používáme i v novém prostředí HTML5 řadu nápověd. Technické nápovědy Slouží k + dovysvětlení příslušné funkcionality a doplnění informací například: Výše lhůtního pojistného Modelový stav účtu na konci pojištění Pravidla pro daňovou uznatelnost Tlačítko Šablona více v kapitole 4.1. Tlačítko Sleva (na úkor provize) nově viditelné pro Kapitol a interní obchod. Ukazatele nákladovosti SUN a TER Práce s obmyšlenou osobou Práce s elektronickou komunikací + popisu tlačítka například: Zdravotní dotazník Kontrola na součet částek klienta VÍTE ŽE Panáček může nabývat 3 hodnot (barev)? = klient není načten = klient se načetl ale nepočítá se s ním v kontrolách = klient se načetl a počítá se s ním v kontrolách

6 Manuál Konfigurátoru v HTML5 6 + speciálním funkcionalitám například: Výpočet měsíčního pojistného pro vytvoření požadované finanční rezervy na účtu za danou dobu Produktové nápovědy Najdeme dva typy nápověd 1. s rychlými informacemi o parametrech pojištění například: průběh progrese u trvalých následků (grafický i tabulkový) výčet diagnóz pro všechny varianty vážných onemocnění vysvětlení optimistické a pesimistické varianty v grafu odůvodnění výchozího nastavení zhodnocení pro jednotlivé fondy 2. po najetí kurzoru myši na text tzv. pop-up například: vysvětlení bonusových pojištění B1 B2 B3 minimální pojistné hrazené zaměstnancem technické parametry některých rizik 3.6 Režim změny a UNInáhrady Volba pro načtení stávající smlouvy pro účely změny nebo UNInáhrady je součástí hlavního výběrového menu KNZ UNInáhrada Změna stávajícího pojištění

7 Manuál Konfigurátoru v HTML5 7 Režim změny Modelace změny Žádost o změnu + Tisk modelace (= rekapitulace stavu pojistné ochrany a předpokládaného vývoje účtu po změně určená pro klienta) je možný pouze před uzamčením změny + Vytvořením změnolístku (tlačítko ) se stav žádosti zamkne + Po zamknutí lze vytisknout pouze Žádost o změnu (nikoli již modelaci) 3.7 Modelace pojištění Modelace pojištění má několik nových prvků: Upozornění pro obchodníka a klienta: modelace je sama o sobě nedostatečným dokumentem pro uzavření smlouvy nebo žádost o změnu pojištění => s ohledem na ustanovení NOZ výslovně upozorňujeme že jejím podpisem/zaplacením modelace nemůže vzniknout smluvní vztah. VÍTE ŽE Součástí modelace je i informace o předpokládaných přirážkách za zdravotní stav? Přirážky jsou promítnuté v rizikovém pojistném i vyčíslené procentuálně. V modelaci je informace nejen o pojištěních PERSPEKTIVY ale i o cestovním pojištění a pojištění odpovědnosti jsou-li zvolena. TIP PRO VÁS Modelace je přehledným a srozumitelným výčtem všech sjednaných pojištění s předpokládaným vývojem účtu pojistníka. Předávejte modelaci klientům jak v rámci nově uzavírané smlouvy tak i při změně pojištění.

8 Manuál Konfigurátoru v HTML Informace o získateli Původní zobrazení Dříve se po otevření Konfigurátoru v hlavním menu KNZ objevila tato obrazovka kde bylo nutné vyplnit Zastupujícího získatele: Nové zobrazení V HTML5 je Konfigurátor napojen na Správu uživatele odkud si potřebné informace o získateli dotáhne sám a Zastupující získatel se již nevyplňuje: 4 Novinky 4.1 Zdravotní dotazník INFO PRO VÁS Offline Konfigurátor zatím nekončí ale nemá tolik výhod a funkcionalit jako online varianta v KNZ. Nové umístění Zdravotní dotazník je nově dostupný přes novou ikonku přímo ze záložek jednotlivých pojištěných osob. Tlačítka na záložce Osobní údaje u jednotlivých pojištěných zůstávají. Ikonka / tlačítko zdravotního dotazníku mění barvu u každého pojištěné dle aktuálního nastavení pojistné ochrany: + / = zdravotní dotazník není třeba vyplňovat nebo je již vyplněný + / = vyplňte prosím zdravotní dotazník Interaktivní zdravotní dotazník 1 Ve zdravotním dotazníku naleznete nové doplňující otázky v případě vybraných diagnóz zvýšený krevní tlak epilepsie dvanácterníkové vředy dna VÍTE ŽE Automatické přirážky za zdravotní stav používáme již nyní pro nepřiměřené BMI? 1 Tato funkcionalita bude nasazena v průběhu srpna nebo září.

9 Manuál Konfigurátoru v HTML5 9 Na základě vyhodnocení jejich odpovědí může dojít k automatickému nastavení přirážky za zdravotní stav pojištěného které se zobrazují v posledním sloupci u jednotlivých rizikových pojištění. Přirážky za zdravotní stav POZOR Pojišťovna má vždy právo k dalšímu zkoumání zdravotního stavu pojištěného. Konečná výše přirážky se může změnit. Pro představu klienta o nutné výši pojistného je možné v Konfigurátoru demonstrativně pracovat s přirážkami za zdravotní stav. + Lze modelovat přirážky směrem nahoru + Nelze je však snižovat pod automaticky vygenerované přirážky jako je např. Práce na základě vyhodnocení interaktivního zdravotního dotazníku s přirážkami dříve stanovené přirážky za zdravotní stav (v režimu změny PS) 100% přirážka na riziko TP a DO u profesionálních sportovců 100% přirážka na základní pojištění je-li PČ Kč Tiskový výstup 4.2 Pojištění odpovědnosti + Při uzamčení PS / generování žádosti o změnu je třeba zpátky nastavit automaticky dosazené hodnoty (v programu je na to kontrola a příp. se zobrazí dialog s dotazem zda nastavit) + V tiskovém výstupu se zobrazují pouze automaticky vygenerované přirážky Pojištění odpovědnosti v běžném občanském životě lze nově přisjednat i v rámci změny pojistné smlouvy (nikoli pouze s nově uzavíranou pojistnou smlouvou) PERSPEKTIVA. Podmínky přisjednání Parametry pojištění + Na pojistné smlouvě PERSPEKTIVA musí dojít v rámci změny pojištění k navýšení celkového rizikového pojistného! Vždy předejte klientovi záznam z jednání k pojištění odpovědnosti! + Lze volit 3 úrovně pojistné ochrany 4.3 Cestovní pojištění KOLUMBUS ABONENT Pokud má uživatel nezbytná oprávnění může nově sjednat klientům spolu s PERSPEKTIVOU i cestovní pojištění KOLUMBUS ABONENT. POZOR Jde o samostatnou pojistnou smlouvu s vlastním číslem pojistné smlouvy a vlastním záznamem z jednání. Uzavření pojistné smlouvy Parametry pojištění + V rámci nově uzavírané PERSPEKTIVY + Při změně stávající smlouvy PERSPEKTIVA pokud dojde zároveň k navýšení celkového rizikového pojistného na PERSPEKTIVĚ + Sjednává se pro jednotlivé pojištěné zvlášť (není sjednáno automaticky všem pojištěným osobám na PERSPEKTIVĚ jako je tomu u odpovědnosti) + Všichni pojištění mají stejnou variantu - dle hlavního pojištěného + Pojistná doba = 1 rok + Lze volit 3 úrovně pojistné ochrany Další vlastnosti a parametry cestovního pojištění k PERSPEKTIVĚ odpovídají standardním vlastnostem produktu KOLUMBUS ABONENT.! Nezapomeňte předat klientovi záznam z jednání k cestovnímu pojištění. VÍTE ŽE Cestovní pojištění vyjde s PERSPEKTIVOU výhodněji? Na bonusovou cenu se slevou až 75 % mají nárok všichni pojištění v PERSPEKTIVĚ.

10 Manuál Konfigurátoru v HTML Vlastnoruční digitální podpis VDP více smluv Nově bude možné použít vlastnoruční digitální podpis i v případě že se spolu s PERSPEKTIVOU uzavírá další smlouva (IO KA). V takovém případě budou tyto produkty pro klienta přiloženy v archivu k PERSPEKTIVĚ s VDP Externím partnerům kteří používají vlastní tiskopis pro zápis 21 a 2789 se pro účely VDP smlouvy zpřístupní Upozornění pojistitele dle 2789 od Kooperativy které je nutné vyplnit. Toto Upozornění pojistitele je nedílnou součástí sjednané smlouvy a bez jeho vyplnění nelze smlouvu prostřednictvím VDP podepsat. Po zaškrtnutí VDP se zpřístupní upozornění dle Migrace smluv S nasazením HTML5 je možné přenést smlouvy z off-line Konfigurátoru do KNZ. Týká se + uzavřených nových smluv (ve stavu originál ) + rozpracovaných nabídek pojištění + uložených změn na smlouvách + UNInáhrad Samotný proces migrace je vcelku návodný a probíhá ve dvou krocích 1) Export smluv z offline Konfigurátoru 2) Import požadovaných smluv do KNZ VÍTE ŽE Díky migraci mohou obchodníci plynule přejít do KNZ se všemi jeho benefity (např. biometrický podpis) bez ztráty starších dat o smlouvách. POZOR Migrace není automatická uživatel ji musí provést aktivně sám. 1) Export smluv z offline Konfigurátoru Nejprve je potřeba vyexportovat smlouvy z off-line Konfigurátoru (do pomocného souboru s koncovkou *.7bn): 1. Na úvodní obrazovce off-line Konfigurátoru klikněte na tlačítko Načtení smlouvy 2. Následně zvolte novou volbu Export smluv do KNZ

11 Manuál Konfigurátoru v HTML Potvrďte volbu Ano. 4. Vygenerovaný pomocný exportní soubor si uložte například na Plochu. 2) Import smluv do KNZ V druhém kroku musí dojít k načtení smluv z exportního souboru *.7bn do KNZ databáze smluv. 5. Přihlaste se do KNZ a v novém menu Administrace zvolte volbu Import 7BN smluv z offline (máte-li více nabídek) nebo přímo potvrďte volbu Ano v dotazu 6. Tlačítkem Procházet vyberte uložený exportní soubor *.7bn a zvolte Načíst 7. Označte smlouvy které chcete naimportovat (jednotlivě nebo hromadně) 8. Zvolte Načíst

12 Manuál Konfigurátoru v HTML5 12 Zobrazení naimportovaných smluv Naimportované smlouvy najdete zde. POZOR Pokud importované smlouvy nevidíte v seznamu svých smluv je třeba nastavit filtr u sloupce Vloženo např. na volbu Před dlouhou dobou. 4.6 Šablona nastavení pojistné ochrany Interní obchodníci a vybraní obchodní partneři si mohou nově v HTML5 nastavit tzv. šablonu nastavení pojistné ochrany podle toho jak jsou zvyklí ze své vlastní praxe. Ikonku pro práci se šablonou najdete v zápatí. Ovládání Uložit jako šablonu Načíst šablonu + Aktuální nastavení pojistné ochrany se uloží jako šablona pro nastavení volby pojištění u všech pojištěných osob (PERSPEKTIVA IO i KA) parametrů rizik (varianty pojištění karenční doby klesání PČ ) pojistných částek + Opakovaným stiskem se přepíše stávající šablona aktuálním nastavením + Načte se uložená šablona pro relevantní rizika tj. nenačte se např. ošetřování nemocného dítěte není-li pojištěnému dítěti 2-10 let pojištění invalidity je-li pojištěný invalidní příslušného stupně! Pozor: načtením šablony se přepíše dosud nastavená pojistná ochrana + Se smlouvou lze dále libovolně pracovat dle potřeb klienta Chování Konfigurátoru s uloženou šablonou Nová smlouva Změny UNInáhrady + Po otevření Konfigurátoru je smlouva v tzv. nulovém stavu + Šablona není načtená automaticky => je třeba ji aktivně načíst + Tlačítka Uložit jako šablonu a Načíst šablonu jsou funkční + V těchto režimech se šablony vůbec neprojeví + Tlačítka Ulož jako šablonu a Načíst šablonu jsou neaktivní resp. nejsou vůbec vidět

13 Manuál Konfigurátoru v HTML Co v HTML5 chybí 5.1 KOOPORTÁL Přímé sjednání KOOPORTÁLU v Konfigurátoru je v HTML5 verzi až do odvolání nahrazeno odkazem na sjednání přímo v KNZ. 5.2 Průvodce obchodní řečí a PENZE S GARANCÍ Obě tyto varianty Konfigurátoru zatím zůstávají na původní Flashové platformě se všemi původními vlastnostmi a nastaveními. Spouštět se budou prostřednictvím samostatných odkazů v hlavním menu KNZ. To platí i v případě kdy se uživatel při obchodním rozhovoru v rámci Průvodce přepne do plnohodnotného řádkového Konfigurátoru. Pro tyto případy je nutné mít správně vyplněné získatelské údaje (Zastupující získatel) Průvodce obchodní řečí PENZE S GARANCÍ / DŮCHOD mají samostatný odkaz

CCS MONITOR SYSTÉM PRO SPRÁVU A SLEDOVÁNÍ VOZIDEL

CCS MONITOR SYSTÉM PRO SPRÁVU A SLEDOVÁNÍ VOZIDEL CCS MONITOR SYSTÉM PRO SPRÁVU A SLEDOVÁNÍ VOZIDEL strana 1 / 77 Obsah: Stručný popis produktu...3 Hlavní výhody systému CCS Monitor...3 Základní informace o programu...4 Hlavní vlastnosti programu...4

Více

Uživatelská dokumentace. Watt. verze 1.0 2003 Cominfo a.s.

Uživatelská dokumentace. Watt. verze 1.0 2003 Cominfo a.s. Uživatelská dokumentace Uživatelská dokumentace Watt verze 1.0 2003 Cominfo a.s. Obsah OBSAH: 1. CO JE TO WATT?...3 1.1. ZÁKLADNÍ POJMY...3 2. SPUŠTĚNÍ APLIKACE...5 2.1. VOLBA JAZYKA...5 2.2. PŘIHLÁŠENÍ

Více

UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA. Autor: Bronislav Ceh & Marek Klimša Verze dokumentu: 10/2011 Aktualizace: 2. ledna 2013

UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA. Autor: Bronislav Ceh & Marek Klimša Verze dokumentu: 10/2011 Aktualizace: 2. ledna 2013 UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA Autor: Bronislav Ceh & Marek Klimša Verze dokumentu: 10/2011 Aktualizace: 2. ledna 2013 Obsah 1. První pohled 3 1.1 Seznamte se 3 1.2 Co je Daňová kancelář? 3 1.3 Moduly 4 2. Základní

Více

Příručka k užívání služby ČP INVEST online plus (dále jen Manuál )

Příručka k užívání služby ČP INVEST online plus (dále jen Manuál ) Příručka k užívání služby ČP INVEST online plus (dále jen Manuál ) 1 Úvod... 2 1.1 Co Vám přináší služba ČP INVEST online plus... 2 1.2 Jak získat službu ČP INVEST online plus... 2 2 Elektronický certifikát...

Více

N á v o d. I n s t a t O n l i n e

N á v o d. I n s t a t O n l i n e Generální ředitelství cel N á v o d k obsluze webové aplikace pro podávání výkazů pro Intrastat I n s t a t O n l i n e verze 3.5 duben 2009 1 Obsah 1. Úvod... 3 2. Definice základních termínů... 3 3.

Více

CarControl. Uživatelská a administrační příručka. verze 7.4-12. 06. 2009. Uživatelská a administrační příručka O 2 CarControl

CarControl. Uživatelská a administrační příručka. verze 7.4-12. 06. 2009. Uživatelská a administrační příručka O 2 CarControl CarControl Uživatelská a administrační příručka verze 7.4-12. 06. 2009 2007 Telefónica O 2 Czech Republic, a.s. Úvod 1 Obsah Úvod 5 Nastavení internetového prohlížeče... 5 Blokování automaticky otevíraných

Více

ProFact 3.0. Uživatelský manuál. Obsah

ProFact 3.0. Uživatelský manuál. Obsah ProFact 3.0 Uživatelský manuál Obsah 1. Instalace ProFact 3.0 str. 2 2. Instalace ProFact 3.0 v síti str. 2 3. Aktivace ProFactu na plnou verzi str. 2 4. Popis základních ovládacích prvků str. 3 5. První

Více

AXA Studio. Kalkulačka produktů AXA. AXA životní pojišťovna a.s. IT Life Systems. Copyright 2009-2011 AXA životní pojišťovna a.s.

AXA Studio. Kalkulačka produktů AXA. AXA životní pojišťovna a.s. IT Life Systems. Copyright 2009-2011 AXA životní pojišťovna a.s. AXA Studio Kalkulačka produktů AXA AXA životní pojišťovna a.s. IT Life Systems Copyright 2009-2011 AXA životní pojišťovna a.s. Distribuci a kopírování tohoto dokumentu provádět pouze s písemným souhlasem

Více

WinSKL. Skladové hospodářství. Verze programu 5.35 pro Windows. Příručka supervizora

WinSKL. Skladové hospodářství. Verze programu 5.35 pro Windows. Příručka supervizora WinSKL Skladové hospodářství Verze programu 5.35 pro Windows Příručka supervizora Copyright Gordic spol. s r.o. Jihlava prosinec 2000 1 2 Obsah 1. ÚVOD... 7 1.1 PŘEDMLUVA... 7 1.2 KOMPATIBILNÍ VERZE EKONOMICKÝCH

Více

Systémová příručka. Autor: Marek Klimša & Jiří Mutina Verze dokumentu: 8/2015 Poslední aktualizace: 10. Srpna 2015

Systémová příručka. Autor: Marek Klimša & Jiří Mutina Verze dokumentu: 8/2015 Poslední aktualizace: 10. Srpna 2015 Autor: Marek Klimša & Jiří Mutina Verze dokumentu: 8/2015 Poslední aktualizace: 10. Srpna 2015 Obsah 1. První pohled 3 1.1 Seznamte se 3 1.2 Co je Daňová kancelář? 3 2. Nároky na systém, změny systémových

Více

ProEshop. ABC Internetové obchody 1.12. Uživatelský manuál Popis a obsluha aplikace, možnosti nastavení. Uživatelský manuál

ProEshop. ABC Internetové obchody 1.12. Uživatelský manuál Popis a obsluha aplikace, možnosti nastavení. Uživatelský manuál 1.12 ProEshop Uživatelský manuál Popis a obsluha aplikace, možnosti nastavení ABC Internetové obchody Uživatelský manuál Popis a obsluha aplikace, možnosti nastavení ABC Českého Hospodářství a.s. 1.2.2011

Více

Inteligentní rozpoč et

Inteligentní rozpoč et Inteligentní rozpoč et Uživatelský návod 18. 9. 2013 Verze 1.7 IR_v80_výzva_44.xlsx Stránka 1 z 56 Obsah Úvod... 4 Kompatibilita... 4 Povolení funkce MAKRA... 4 Podpora... 5 Popis funkcionalit souboru...

Více

P e rsonalis ti ka a mz dy P AMICA STORMWARE s.r.o.

P e rsonalis ti ka a mz dy P AMICA STORMWARE s.r.o. Příručka uživatele PAMICA PERSONALISTIKA A MZDY PŘÍRUČKA UŽIVATELE Personalistika a mzdy PAMICA Příručka uživatele 2009 STORMWARE s.r.o. Příručka k programu PAMICA pro Windows ve verzi Září 2009, release

Více

Webdispečink manuál. Leden 2013. www.webdispecink.cz. Princip a.s. Radlická 204/503 158 00 Praha 5

Webdispečink manuál. Leden 2013. www.webdispecink.cz. Princip a.s. Radlická 204/503 158 00 Praha 5 Webdispečink manuál Leden 2013 1 Obsah 1 Popis systému... 5 1.1 Podporované internetové prohlížeče... 5 1.2 Způsob detekce jízdy... 5 1.3 Omezení systému... 5 1.4 Přihlášení do systému... 6 1.5 Doporučená

Více

Podnikatelský systém. Uživatelská dokumentace. verze 2015.04

Podnikatelský systém. Uživatelská dokumentace. verze 2015.04 Podnikatelský systém Uživatelská dokumentace verze 2015.04 Obsah Vítejte!... 5 Hlavní menu a panel nástrojů... 6 Práce s firmami a daňovými obdobími... 8 Založení nové firmy... 8 Otevření firmy... 9 Smazání

Více

PŘÍLOHA Č. 2 NÁVOD K VYPLNĚNÍ ELEKTRONICKÉ PROJEKTOVÉ ŽÁDOSTI BENEFIT7. Řízená kopie elektronická Vydání: 1 Revize: 0 Strana 1 z 95

PŘÍLOHA Č. 2 NÁVOD K VYPLNĚNÍ ELEKTRONICKÉ PROJEKTOVÉ ŽÁDOSTI BENEFIT7. Řízená kopie elektronická Vydání: 1 Revize: 0 Strana 1 z 95 PŘÍLOHA Č. 2 NÁVOD K VYPLNĚNÍ ELEKTRONICKÉ PROJEKTOVÉ ŽÁDOSTI BENEFIT7 Řízená kopie elektronická Vydání: 1 Revize: 0 Strana 1 z 95 Obsah 1. Kde získat formulář žádosti... 4 Úvodní stránka... 13 Registrace

Více

Jak vyplnit projektovou žádost výzvy č. 56 (Unit Cost), oblasti podpory 1.1 OP VK ve webové aplikaci Benefit7

Jak vyplnit projektovou žádost výzvy č. 56 (Unit Cost), oblasti podpory 1.1 OP VK ve webové aplikaci Benefit7 Jak vyplnit projektovou žádost výzvy č. 56 (Unit Cost), oblasti podpory 1.1 OP VK ve webové aplikaci Benefit7 Obsah 1 Jak vyplnit webovou žádost obecná část 3 1.1 Přístup a spuštění aplikace BENEFIT7 3

Více

EMCS DM Klient. Uživatelská příručka

EMCS DM Klient. Uživatelská příručka EMCS DM Klient Uživatelská příručka EMCS DM Klient: Uživatelská příručka 1. Historie verzí... 1 2. Úvod... 2 2.1. EMCS DM deklarantský modul... 2 2.2. Funkčnost... 2 2.3. Technický popis... 2 3. Funkce

Více

S B N. verze 2.2. Začínáme s programem. VYDAS software s.r.o. Zámostí 16 338 08 Zbiroh. tel: 724 919 877. http://www.vydas.cz software@vydas.

S B N. verze 2.2. Začínáme s programem. VYDAS software s.r.o. Zámostí 16 338 08 Zbiroh. tel: 724 919 877. http://www.vydas.cz software@vydas. S B N Správa bytů a nemovitostí verze 2.2 Začínáme s programem VYDAS software s.r.o. Zámostí 16 338 08 Zbiroh tel: 724 919 877 http://www.vydas.cz software@vydas.cz Obsah Obsah...I Úvodem... 1 Technická

Více

9.2.1. Okamžité zjištění stavu stanic... 26 9.2.2. Kontrola stavu stanic pomocí s-test... 27 9.3. Vyhodnocení dat z WorkSpy v OptimAccess GUI...

9.2.1. Okamžité zjištění stavu stanic... 26 9.2.2. Kontrola stavu stanic pomocí s-test... 27 9.3. Vyhodnocení dat z WorkSpy v OptimAccess GUI... Obsah 1. Úvod... 4 1.1. Obecný popis řešení OptimAccess... 4 1.2. Klíčové funkce modulů OptimAccess... 4 1.2.1. OptimAccess Standard... 4 1.2.2. OptimAccess Extension... 4 1.2.3. OptimAccess WorkSpy...

Více

Začínáme s programem MEDICUS

Začínáme s programem MEDICUS Začínáme s programem MEDICUS Uživatelská příručka Návod Dokumentace Poslední aktualizace: 30.5.2014 Obsah Úvod...7 Použité...8 formátování textu Požadavky...8 na hardware Zálohování...9 Instalace...11

Více

HOTEL TIME, a.s. Manuál Start verze systému HotelTime

HOTEL TIME, a.s. Manuál Start verze systému HotelTime HOTEL TIME, a.s. Manuál Start verze systému HotelTime OBSAH 1. Úvod... 4 1.1. Jak začít... 4 1.2. Přihlášení do systému... 5 1.3. Odhlášení ze systému... 6 1.4. Demoverze... 7 1.5. Minimální a doporučené

Více

P e rsonalis Ɵ ka a mz dy P AMICA STORMWARE s.r.o.

P e rsonalis Ɵ ka a mz dy P AMICA STORMWARE s.r.o. Příručka uživatele Příručka uživatele PAMICA Personalistika a mzdy Příručka uživatele 2014 STORMWARE s.r.o. Příručka k programu PAMICA pro Windows ve verzi Leden 2014, release 10600. Příručka popisuje

Více

Metodická příručka pro učitele. InspIS ŠVP tvorba ŠVP

Metodická příručka pro učitele. InspIS ŠVP tvorba ŠVP Metodická příručka pro učitele InspIS ŠVP tvorba ŠVP InspIS ŠVP TVORBA A ADMINISTRACE ŠKOLNÍCH VZDĚLÁVACÍCH PROGRAMŮ Tato Metodická příručka pro učitele byla zpracována v rámci projektu Národní systém

Více

MyQ Eleven Free Instalační manuál

MyQ Eleven Free Instalační manuál MyQ Eleven Free Instalační manuál Revize 2 MyQ Server 4.3 Říjen 2013 Copyright 2006-2013 JANUS spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena. www.myq.cz Obsah Obsah 1. ZÁKLADNÍ INFORMACE 5 1.1. PŘEHLED DOKUMENTACE

Více

E-ZAK, verze N-2 elektronický nástroj pro veřejné zakázky

E-ZAK, verze N-2 elektronický nástroj pro veřejné zakázky E-ZAK, verze N-2 elektronický nástroj pro veřejné zakázky uživatelská příručka pro dodavatele, verze 2.4 2011 QCM, s.r.o. 1 Obsah Úvod... 4 Požadavky na provoz systému E-ZAK... 4 Zabezpečení... 4 Přihlášení...

Více

Počítačový program pro lékařské ambulance Začínáme s programem. Postupy a návody pro každý den

Počítačový program pro lékařské ambulance Začínáme s programem. Postupy a návody pro každý den Počítačový program pro lékařské ambulance Začínáme s programem Postupy a návody pro každý den HOTLINE 7:00 19:00 246 007 855 HOTLINE: 246 007 855 E-mail: amicus@cgm.cz Pracovní dny 7:00-19:00 hod. www.amicus.cz

Více

NemKalk 7 uživatelská příručka. Úřední a tržní oceňování nemovitostí

NemKalk 7 uživatelská příručka. Úřední a tržní oceňování nemovitostí NemKalk 7 uživatelská příručka Úřední a tržní oceňování nemovitostí Obsah Úvod...3 Projekt ocenění...4 Vytvoření nového projektu ocenění...5 Vlastnosti projektu...6 Základní cena stavebních pozemků...8

Více

ZK SKLAD MINI. Úvod. Základní vlastnosti programu. verze 2.45. Co program vyžaduje. Určení programu. Jak program spustit

ZK SKLAD MINI. Úvod. Základní vlastnosti programu. verze 2.45. Co program vyžaduje. Určení programu. Jak program spustit sq ZK SKLAD MINI verze 2.45 Uživatelská dokumentace programu Úvod Základní vlastnosti programu Jednoduchost ovládání - umožňuje obsluhu i málo zkušeným uživatelům bez nutnosti většího zaškolování. Vzhledem

Více

Dokumentace pro redakční systém NetDOGs 2.4. BENETA.cz helpdesk@beneta.cz ; tel.: 777 111 777

Dokumentace pro redakční systém NetDOGs 2.4. BENETA.cz helpdesk@beneta.cz ; tel.: 777 111 777 Dokumentace pro redakční systém NetDOGs 2.4 BENETA.cz helpdesk@beneta.cz ; tel.: 777 111 777 Dokumentace pro redakční systém NetDOGs 2.4 BENETA.cz helpdesk@beneta.cz ; tel.: 777 111 777 Copyright 2008

Více