[RDM] STRUČNÁ UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA. CENTRÁLNÍ REGISTR PODPOR MALÉHO ROZSAHU - de minimis

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "[RDM] STRUČNÁ UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA. CENTRÁLNÍ REGISTR PODPOR MALÉHO ROZSAHU - de minimis"

Transkript

1 PDS s.r.o. Viniční 20, Brno IČ: , DIČ: CZ [RDM] CENTRÁLNÍ REGISTR PODPOR MALÉHO ROZSAHU - de minimis STRUČNÁ UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA Praha, Brno 2009, 2010

2 Verze dokumentu Verze Datum Popis změny První verze Revidovaná verze

3 Obsah 1. Přihlášení na portál MZe... 4 a. Spuštění portálu MZe... 4 b. Zadání uživatelského jména a hesla... 5 i. změna hesla... 6 c. Úspěšné přihlášení Spuštění aplikace Zadání příjemce podpory a. Vyhledání b. Založení i. Založení cizince Zadání účetních období Zadání nové podpory (editace podpory)... 19

4 Postup 1. Přihlášení na portál MZe a. Spuštění portálu MZe Registr podpor malého rozsahu (de minimis) dále jen RDM je webovou aplikací, k jeho provozu není potřeba na počítači uživatele instalovat žádný zvláštní software. RDM je provozován v rámci Portálu Ministerstva zemědělství. Jeho adresa je: o Produkční prostředí: o Testovací prostředí: https://vpn.mze.cz https://vpntest.mze.cz Tuto adresu zadejte do Vašeho internetového prohlížeče, a zobrazí se úvodní stránka Portálu MZe:

5 b. Zadání uživatelského jména a hesla Do příslušných políček zobrazeného formuláře se zapíše uživatelské jméno a heslo a stiskne tlačítko [Přihlásit]: Pokud bylo zadáno platné uživatelské jméno a heslo, dojde k úspěšnému přihlášení (viz dále):

6 i. změna hesla Pokud se jedná o první přihlášení, dojde k automatickému přesměrování na změnu hesla : Zde je třeba zadat původní (staré) heslo do prvního políčka, a do dvou následujících políček heslo nové, které se nesmí shodovat s heslem původním (dále viz metodika). Heslo v těchto dvou políčkách se musí shodovat (jedná se o kontrolní zadání).

7 Pokud jste zadali nové heslo v souladu s metodikou, a nové heslo bylo do obou kontrolních políček zadáno správně, pak dojde k úspěšnému nastavení nového hesla. Je tedy možné se přepnou na seznam aplikací na záložku REGISTRY APLIKACE : Pokud došlo při zadání nového hesla k chybě, může se objevit například tato chybová hláška: Změnu hesla lze udělat kdykoliv na záložce Změna hesla.

8 c. Úspěšné přihlášení Pokud bylo přihlášení úspěšné, případně se podařilo změnit heslo, zobrazí se úvodní stránka Portálu MZe se seznamem aplikací. Ty aplikace, které má uživatel dostupné z titulu svých práv, jsou zobrazeny jako odkazy (lze na ně kliknout myší a příslušnou aplikaci spustit). V našem případě je důležité, aby byla takto aktivní aplikace Registr podpor de minimis (viz obrázek odkaz vlevo dole):

9 2. Spuštění aplikace Pokud je uživatel správně přihlášen (aplikace RDM je dostupná), pak kliknutím na odkaz Registr podpor de minimis na úvodní stránce Portálu MZe (viz předchozí obrázek) se otevře vlastní úvodní stránka aplikace RDM. Na této úvodní stránce budou vždy uvedeny aktuální informace k RDM (novinky a důležité provozní informace například informace o odstávkách, apod.). Lze tedy přistoupit k vlastnímu zaevidování podpory. Jednotlivé funkce programu jsou dostupné pod odkazem Nabídka (viz obrázek nahoře).

10 3. Zadání příjemce podpory Spuštěním nabídky kliknutím na odkaz Nabídka na úvodní stránce aplikace RDM (viz předchozí obrázek) se otevře nabídka: Zadání vlastní podpory se provádí prostřednictvím první nabídky Vyhledat subjekt.

11 a. Vyhledání Spuštěním funkce Vyhledat subjekt (viz předchozí obrázek) se otevře formulář, do kterého zapíšete některý z nabídnutých parametrů, podle kterého chcete subjekt vyhledat (viz obrázek krok (1)). Lze samozřejmě zadat i více parametrů, výběr subjektů pak bude odpovídat shodě těchto parametrů (zobrazený subjekt musí odpovídat všem zadaným parametrům). Po zadání požadovaných parametrů stiskněte tlačítko [Hledat] (viz obrázek krok (2)) Poznámka: některé parametry (jednoznačné identifikátory ič, rodné číslo, atd.) vedou k vyhledání pouze jednoho subjektu. Jiné parametry (PSČ, obec) vedou k vyhledání více odpovídajících subjektů bude zobrazen jejich seznam.

12 Pokud jsou zadané parametry správné a hledaný subjekt je v RDM již evidován, zobrazí se ve spodní části obrazovky (viz příklad): Poznámka: v tomto případě bylo hledáno podle ič (jednoznačný identifikátor subjektu), byl tedy nalezen pouze jeden subjekt. Byl tedy vyhledán požadovaný subjekt, jeho detail, evidované podpory a účetní období lze zobrazit kliknutím na název subjektu (v tomto případě obchodní jméno právnické osoby) v první sloupci tabulky viz obrázek krok (3).

13 b. Založení Pokud nebyl na základě zadaných parametrů žádný subjekt vyhledán (a zadané parametry jsou skutečně správné), znamená to, že příjemce ještě není v RDM evidován (ještě mu nebyla zaevidována žádná podpora). Je tedy třeba tento subjekt založit. To se provede prostřednictvím tlačítka [Založit subjekt] viz obrázek krok (4): Po kliknutí na toto tlačítko se zobrazí jednoduchý dialog, kam se zadá jeden z identifikátorů: ič (pro právnickou osobu nebo fyzickou osobu podnikající) nebo rodné číslo (pro fyzickou osobu podnikající nebo nepodnikající) (viz obrázek krok (5)) a následně stisknout tlačítko *Založit+ (viz obrázek krok (6)):

14 Pokud byl vstupní parametr správný, pak je subjekt do RDM doplněn, a to na základě analýzy vstupních dat ze zdrojových registrů. RDM je aktuálně napojen na ARES, Obchodní rejstřík (OR), Živnostenský rejstřík (RŽP), Evidenci obyvatel (CEO), Společný zemědělský registr (SZR), Evidenci zemědělského podnikatele (EZP) a Územně identifikační registr adres (UIR-ADR). Vzhledem k tomu, že se jedná o nový subjekt v evidenci RDM, je třeba před zadáním jakékoliv podpory nejprve doplnit k tomuto subjektu jeho účetní období, a to minimálně v rozsahu aktuálního účetního období ve vztahu k datu přidělení podpory a dvě předcházející účetní období. Viz dále kapitola 4.

15 i. Založení cizince Specifickou záležitostí je založení zahraničního subjektu, který není v ČR evidován. RDM je sice aktuálně napojen na evropský registr plátců DPH, ale ani tak nelze automaticky dohledávat ani kontrolovat správnost vložených údajů. Proto je třeba tyto údaje zapsat ručně. Je třeba začít určením, zda se jedná o fyzickou, nebo právnickou osobu (viz obrázek krok (7)), na základě toho se určí struktura povinných položek, a pak je třeba minimálně všechny povinné položky doplnit (viz obrázek krok (8)). Dále stisknete tlačítko *Uložit+.

16 4. Zadání účetních období Jak už bylo řečeno v části (3b), při založení nového subjektu je třeba doplnit účetní období, a to minimálně v rozsahu aktuálního účetního období ve vztahu k datu přidělení podpory a dvě předcházející účetní období. Důvodem je potřeba kontroly nepřekročení limitů pode příslušného nařízení EK. Program RDM se tedy chová tak, že automaticky při založení nového subjektu oznámí tuto skutečnost uživateli: Na této hlášce je třeba stisknout tlačítko *OK+ viz obrázek výše krok (9), a do následujícího formuláře zadat 3 po sobě jdoucí účetní období. To se provede pomocí funkce reprezentované tlačítkem *Nové období+ viz obrázek níže krok (10):

17 Po kliknutí na toto tlačítko se objeví dialog, do kterého vždy zadáte počátek (do horního políčka) a konec (do spodního políčka) účetního období. Políčka můžete vyplnit ručně (zapsat datum) nebo prostřednictvím kalendáře, který je dostupný vždy pod ikonou vedle příslušného políčka: Kliknutím na ikonu kalendáře (viz obrázek nahoře krok (11)) otevřete kalendář, v něm vyberete rok, měsíc a den, a kliknutím na vybraný den se kalendář zavře, a vybrané datum se doplní do příslušného políčka (krok (12)). Postupně tak naplníte 3 po sobě jdoucí účetní období.

18 Skutečnost, že jsou účetní podpory zadány správně poznáte mimo jiné podle toho, že se v horním pravém roku objeví součtová tabulka poskytnutých podpor: V tento okamžik je tedy možné zadat první podporu viz následující kapitola.

19 5. Zadání nové podpory (editace podpory) Přepneme se na záložku [Podpory], kde zadáme (první) podporu, případně podporu další (nikoliv první), pokud již byl příjemce v RDM evidován a nějakou podporu již má přidělenou. Na záložce podpory tedy klikneme na tlačítko *Nová podpora+ viz obrázek krok (13):

20 Zobrazí se panel pro zadání podpory (vysvětlivky jednotlivých políček jsou součástí podrobné dokumentace a nápovědy):

21 Na tomto panelu vyplníme minimálně povinné položky a stiskneme tlačítko *Uložit+ viz obrázek krok (14)):

22 Pokud byly zadané informace v pořádku, je podpora uložena do RDM a zobrazí se jako jeden záznam v tabulce podpor dotřeného subjektu. Podpora je započítána I do součtové tabulky vpravo nahoře. Tím je podpora založena a v detailu podpory jsou zobrazeny všechny relevantní informace o této podpoře včetně případných příznaků, pokud by s evidovanou podporou byl nějaký problém.

23 Na záložce *Subjekt+ si můžeme zobrazit informace o zadaném subjektu:

Příručka pro práci s aplikací RDM

Příručka pro práci s aplikací RDM Obsah Úvod... 1 Požadavky na prostředí... 1 Popis systému... 2 Pracovní plocha a základní ovládání... 2 Role pro práci s registrem... 4 Pracovní postupy... 4 Vyhledání subjektu... 4 Založení subjektu...

Více

UŽIV ATELSKÁ PŘÍRUČKA

UŽIV ATELSKÁ PŘÍRUČKA UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA Autor: Stanislav Chromý Verze dokumentu: 1.2 Poslední aktualizace: 14. února 2013 Obsah 1. Začínáme 3 1.1 Co je to KONTROLA INSOLVENCE 3 1.2 Po prvním spuštění 3 1.3 Založení účtu

Více

Zpracoval: AutoCont CZ a. s. ve spolupráci s Ministerstvem dopravy. Výstup projektu: etesty Informační systém pro vykonávání elektronických testů

Zpracoval: AutoCont CZ a. s. ve spolupráci s Ministerstvem dopravy. Výstup projektu: etesty Informační systém pro vykonávání elektronických testů Název: NOVÁ APLIKACE ETESTY (ekomunikace) Uživatelská dokumentace pro zkoušející Zpracoval: AutoCont CZ a. s. ve spolupráci s Ministerstvem dopravy Datum vyhotovení: 29. 12. 2014 Výstup projektu: etesty

Více

PRŮVODCE aplikací edotace pro žadatele

PRŮVODCE aplikací edotace pro žadatele PRŮVODCE aplikací edotace pro žadatele tj. jak snadno a rychle vyplnit žádost o dotaci z Plzeňského kraje, jak vložit vyúčtování Datum: 16.7.2015 Verze: 1.0 Obsah Úvodní strana aplikace edotace... 3 Krok

Více

PŘÍLOHA Č. 5 PŘÍRUČKA PRO ŽADATELE A PŘÍJEMCE. Zlepšení prostředí v problémových sídlištích POKYNY PRO VYPLNĚNÍ

PŘÍLOHA Č. 5 PŘÍRUČKA PRO ŽADATELE A PŘÍJEMCE. Zlepšení prostředí v problémových sídlištích POKYNY PRO VYPLNĚNÍ PŘÍRUČKA PRO ŽADATELE A PŘÍJEMCE Zlepšení prostředí v problémových sídlištích PŘÍLOHA Č. 5 POKYNY PRO VYPLNĚNÍ ELEKTRONICKÉ PROJEKTOVÉ ŽÁDOSTI BENEFIT7 Vydání 01, platnost od 22. května 2009 OBSAH: 1.

Více

Zpracování ročních zpráv v IS FKVS Příručka pro koncové uživatele

Zpracování ročních zpráv v IS FKVS Příručka pro koncové uživatele Zpracování ročních zpráv v IS FKVS Příručka pro koncové uživatele vypracovala společnost ASD Software, s.r.o. dokument ze dne 1.10.2007, verze 1.01 Obsah Obsah... 2 1. Úvod... 3 2. Spuštění počítače, spuštění

Více

Evidence půdy Windows verze 4.5.6.0

Evidence půdy Windows verze 4.5.6.0 Evidence půdy Windows verze 4.5.6.0 1. Informace k obrázkům...4 2. Nastavení webových služeb (import dat z LPIS)...4 2.1 Přihlašovací údaje...4 2.2 Stažení dat z LPIS...5 2.3 Reset webových služeb...5

Více

Jak vyplnit projektovou žádost výzvy č. 56 (Unit Cost), oblasti podpory 1.1 OP VK ve webové aplikaci Benefit7

Jak vyplnit projektovou žádost výzvy č. 56 (Unit Cost), oblasti podpory 1.1 OP VK ve webové aplikaci Benefit7 Jak vyplnit projektovou žádost výzvy č. 56 (Unit Cost), oblasti podpory 1.1 OP VK ve webové aplikaci Benefit7 Obsah 1 Jak vyplnit webovou žádost obecná část 3 1.1 Přístup a spuštění aplikace BENEFIT7 3

Více

Příručka uživatele. STORMWARE s.r.o. Za Prachárnou 45, PS 22, 586 01 Jihlava hotline@stormware.cz www.stormware.cz

Příručka uživatele. STORMWARE s.r.o. Za Prachárnou 45, PS 22, 586 01 Jihlava hotline@stormware.cz www.stormware.cz Příručka uživatele STORMWARE s.r.o. Za Prachárnou 45, PS 22, 586 01 Jihlava hotline@stormware.cz www.stormware.cz Příručka uživatele Instalace, první kroky a nastavení Daňová přiznání TAX Příručka uživatele

Více

Příručka uživatele STORMWARE s.r.o. Za Prachárnou 45, PS 22, 586 01 Jihlava hotline@stormware.cz www.stormware.cz

Příručka uživatele STORMWARE s.r.o. Za Prachárnou 45, PS 22, 586 01 Jihlava hotline@stormware.cz www.stormware.cz Příručka uživatele Příručka uživatele Instalace, první kroky a nastavení Daňová přiznání TAX Příručka uživatele 2013 STORMWARE s.r.o. Příručka k programu TAX pro Windows ve verzi 2013, release 5900 Příručka

Více

Základní informace o Benefit7

Základní informace o Benefit7 Základní informace o Benefit7...2 Způsob práce s aplikací...2 Přepnutí jazyků...2 Časovač odhlášení...3 Registrace uživatelského účtu...4 Přihlášení k uživatelskému účtu...5 Zjištění zapomenutého hesla...5

Více

N á v o d. I n s t a t O n l i n e

N á v o d. I n s t a t O n l i n e Generální ředitelství cel N á v o d k obsluze webové aplikace pro podávání výkazů pro Intrastat I n s t a t O n l i n e verze 3.5 duben 2009 1 Obsah 1. Úvod... 3 2. Definice základních termínů... 3 3.

Více

PŘÍLOHA Č. 2 NÁVOD K VYPLNĚNÍ ELEKTRONICKÉ PROJEKTOVÉ ŽÁDOSTI BENEFIT7. Řízená kopie elektronická Vydání: 1 Revize: 0 Strana 1 z 95

PŘÍLOHA Č. 2 NÁVOD K VYPLNĚNÍ ELEKTRONICKÉ PROJEKTOVÉ ŽÁDOSTI BENEFIT7. Řízená kopie elektronická Vydání: 1 Revize: 0 Strana 1 z 95 PŘÍLOHA Č. 2 NÁVOD K VYPLNĚNÍ ELEKTRONICKÉ PROJEKTOVÉ ŽÁDOSTI BENEFIT7 Řízená kopie elektronická Vydání: 1 Revize: 0 Strana 1 z 95 Obsah 1. Kde získat formulář žádosti... 4 Úvodní stránka... 13 Registrace

Více

IR-IS software insolvenč ní ho spra vče

IR-IS software insolvenč ní ho spra vče IR-IS software insolvenč ní ho spra vče Uživatelský manuál pro verzi 3.0.1 (verze příručky 0.99) ARET Praha s.r.o. Obsah Uživatelský manuál... 1 Co je systém IR-IS 3?... 5 Koncepce práce v systému IR-IS

Více

Příručka uživatele Instalace, první kroky a nastavení

Příručka uživatele Instalace, první kroky a nastavení Daňová přiznání TAX 1 TAX DAŇOVÁ PŘIZNÁNÍ Instalace, první kroky a nastavení 2 Daňová přiznání TAX Daňová přiznání TAX 2008 STORMWARE s.r.o. Příručka k programu TAX pro Windows Příručka popisuje program

Více

ISPOP 2013 MANUÁL PRO PRÁCI S FORMULÁŘEM F_ODP_PROD. Hlášení o produkci a nakládání s odpady 21 a 22 vyhlášky č. 383/2001 Sb. - příloha č.

ISPOP 2013 MANUÁL PRO PRÁCI S FORMULÁŘEM F_ODP_PROD. Hlášení o produkci a nakládání s odpady 21 a 22 vyhlášky č. 383/2001 Sb. - příloha č. ISPOP 2013 MANUÁL PRO PRÁCI S FORMULÁŘEM F_ODP_PROD Hlášení o produkci a nakládání s odpady 21 a 22 vyhlášky č. 383/2001 Sb. - příloha č. 20 ohlašovací rok 2012 verze 1.0 1 Obsah Seznam zkratek...4 1 Úvod...5

Více

PRŮVODCE VYPLNĚNÍM PROJEKTOVÉ ŽÁDOSTI OP LIDSKÉ ZDROJE A ZAMĚSTNANOST

PRŮVODCE VYPLNĚNÍM PROJEKTOVÉ ŽÁDOSTI OP LIDSKÉ ZDROJE A ZAMĚSTNANOST PRŮVODCE VYPLNĚNÍM PROJEKTOVÉ ŽÁDOSTI OP LIDSKÉ ZDROJE A ZAMĚSTNANOST Identifikační číslo: MAD 96 Příloha OM OP LZZ: D6 Typ: Řízená kopie elektronická Datum: 11.2.2008 Vydal: ŘO OP LZZ Číslo revize: 0

Více

Provozní dokumentace. Seznam orgánů veřejné moci. Příručka pro lokálního administrátora

Provozní dokumentace. Seznam orgánů veřejné moci. Příručka pro lokálního administrátora Provozní dokumentace Seznam orgánů veřejné moci Vytvořeno dne: 15. 4. 2011 Aktualizováno: 6. 5. 2015 Verze: 4.5 2015 MVČR Obsah 1 Úvod...6 1.1 Cíl dokumentu...6 1.2 Zkratky a definice...6 1.3 Technické

Více

11 Adresář osob. Popis modulu

11 Adresář osob. Popis modulu 11 Adresář osob Uživatelský modul Adresář osob slouží jako centrální evidence všech fyzických osob a zároveň také jako správce kontaktních informací těchto osob. Modul Adresář osob sleduje všechny důležité

Více

16 Adresář firem. Popis modulu

16 Adresář firem. Popis modulu 16 Adresář firem Uživatelský modul Adresář firem slouží jako centrální evidence všech firem nebo organizací a zároveň také jako správce kontaktních údajů a ostatních důležitých informací o těchto firmách

Více

Příručka. elektronická projektová žádost v aplikaci Benefit7

Příručka. elektronická projektová žádost v aplikaci Benefit7 elektronická projektová žádost v aplikaci Benefit7 Obsah 1 Jak vyplnit webovou žádost obecná část 3 1.1 Přístup a spuštění aplikace BENEFIT7 3 1.2 Okna aplikace Benefit7 6 1.3 Registrace a přihlášení uţivatele

Více

infolist 4 / 2010 informační list č. 4 / říjen 2010 ÚOHS a veřejnost Jak podat žádost o informace, podnět, návrh Zápis do registru podpor de minimis

infolist 4 / 2010 informační list č. 4 / říjen 2010 ÚOHS a veřejnost Jak podat žádost o informace, podnět, návrh Zápis do registru podpor de minimis infolist 4 / 2010 4 informační list č. 4 / říjen 2010 ÚOHS a veřejnost Jak podat žádost o informace, podnět, návrh Zápis do registru podpor de minimis ÚŘAD PRO OCHRANU HOSPODÁŘSKÉ SOUTĚŽE ÚOHS a veřejnost

Více

S B N. verze 2.2. Začínáme s programem. VYDAS software s.r.o. Zámostí 16 338 08 Zbiroh. tel: 724 919 877. http://www.vydas.cz software@vydas.

S B N. verze 2.2. Začínáme s programem. VYDAS software s.r.o. Zámostí 16 338 08 Zbiroh. tel: 724 919 877. http://www.vydas.cz software@vydas. S B N Správa bytů a nemovitostí verze 2.2 Začínáme s programem VYDAS software s.r.o. Zámostí 16 338 08 Zbiroh tel: 724 919 877 http://www.vydas.cz software@vydas.cz Obsah Obsah...I Úvodem... 1 Technická

Více

SPRÁVA STÁTNÍCH HMOTNÝCH REZERV

SPRÁVA STÁTNÍCH HMOTNÝCH REZERV SPRÁVA STÁTNÍCH HMOTNÝCH REZERV Příručka ke školení IS ARGIS 2.2 - modul Hospodářská mobilizace pro objednatele mobilizační dodávky verze 1.0 Informační systém ARGIS Informační systém pro plánování civilních

Více

INFORMAČNÍ SYSTÉM PRO KVALIFIKACE A AUTORIZACE APLIKACE PRO AUTORIZOVANÉ OSOBY

INFORMAČNÍ SYSTÉM PRO KVALIFIKACE A AUTORIZACE APLIKACE PRO AUTORIZOVANÉ OSOBY INFORMAČNÍ SYSTÉM PRO KVALIFIKACE A AUTORIZACE APLIKACE PRO AUTORIZOVANÉ OSOBY Uživatelská příručka Autor: AQUASOFT spol. s r. o. Verze: 1.15 Ze dne: 11. 8. 2015 Počet stran: 45 HISTORIE DOKUMENTU Verze

Více

Provozní dokumentace. Seznam orgánů veřejné moci. Příručka pro lokálního administrátora

Provozní dokumentace. Seznam orgánů veřejné moci. Příručka pro lokálního administrátora Provozní dokumentace Seznam orgánů veřejné moci Příručka pro lokálního administrátora Vytvořeno dne: 15. 4. 2011 Aktualizováno: 17. 6. 2011 Verze: 1.0 2011 MVČR Obsah 1 Úvod...4 1.1 Cíl dokumentu...4 1.2

Více

Pokyny pro vyplnění elektronické žádosti

Pokyny pro vyplnění elektronické žádosti Pokyny pro vyplnění elektronické žádosti podprogram 117D51500 Podpora oprav domovních olověných rozvodů Elektronická žádost je umístěna na internetové adrese http://www3.mmr.cz/zad a lze na ni vstoupit

Více

Aplikace Benefit7 je dostupná prostřednictvím internetu pomocí standardního internetového prohlížeče v minimálních verzích dle následující tabulky:

Aplikace Benefit7 je dostupná prostřednictvím internetu pomocí standardního internetového prohlížeče v minimálních verzích dle následující tabulky: Základní informace o Benefit7...2 Způsob práce s aplikací...2 Přepnutí jazyků...3 Časovač odhlášení...3 Registrace uživatelského účtu...4 Přihlášení k uživatelskému účtu...5 Zjištění zapomenutého hesla...5

Více

CS OTE. Dokumentace pro externí uživatele

CS OTE. Dokumentace pro externí uživatele CS OTE Podpora obnovitelných zdrojů energie 1/142 Obsah Použité zkratky... 4 1 Úvod... 5 2 Nastavení systému uživatele... 6 2.1 Konfigurace stanice... 6 2.2 Nastavení prohlížeče MS Internet Explorer...

Více

EMCS DM Klient. Uživatelská příručka

EMCS DM Klient. Uživatelská příručka EMCS DM Klient Uživatelská příručka EMCS DM Klient: Uživatelská příručka 1. Historie verzí... 1 2. Úvod... 2 2.1. EMCS DM deklarantský modul... 2 2.2. Funkčnost... 2 2.3. Technický popis... 2 3. Funkce

Více