Karel Klatovský. Nakladatelství a vydavatelství R.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Karel Klatovský. Nakladatelství a vydavatelství R. www.computermedia.cz"

Transkript

1 Karel Klatovský Nakladatelství a vydavatelství R

2 Obsah Obsah Operační systém Windows 8/ Instalace Jak používat tuto knihu? Jaké jsou novinky v systému Windows 8? Jaká edice Windows 8 je pro mne nejvhodnější? Mám instalovat 32bitovou nebo 64bitovou verzi? Jaké jsou minimální systémové požadavky na instalaci Windows 8? Jak nainstalovat Windows 8 z USB disku? Jak při instalaci zobrazit příkazovou řádku? Lze mít na jednom počítači Windows 8 i starší verze Windows? Lze nainstalovat Windows 8 i bez instalačního klíče? Kde jsou všechny edice pro instalaci Windows 8? Lze provést upgrade z dřívější verze Windows? Jak snadno a rychle provést upgrade na Windows 8? Jaké jsou možnosti upgrade na Windows 8? Jak během instalace rozdělit pevný disk na oddíly?...23 Nabídka Start, Plocha a Průzkumník Co je nového na nabídce Start? Jak vyhledávat v nabídce Start? Jak změnit pořadí dlaždic? Jak změnit velikost dlaždic? Jak odstranit dlaždice? Jak seskupit dlaždice? Jak zobrazit všechny aplikace? Jak vypnout aktivní dlaždice? Jak si přiblížit/oddálit dlaždice? Jaké jsou další možnosti práce s dlaždicemi? Co je to panel Šém? Jaké jsou jednotlivé funkce panelu Šém? Jak zobrazit pracovní plochu? Jak z plochy opět zobrazit nabídku Start? Jak rychle přistupovat k systémovým nástrojům? Jak přesunout hlavní panel? Jak nastavit malé ikony na hlavním panelu? Jak na hlavním panelu zobrazit název dne? Jak v oznamovací oblasti zobrazit název měsíce? Jak aktualizovat přesný čas? Jak nastavit další časové pásmo? Jak skrýt systémové ikony v zobrazovací oblasti? Jak zobrazit v oznamovací oblasti pouze některé aplikace? Jak připnout aplikace na hlavní panel? Jak nastavit automatické skrývání hlavního panelu? Jak uzamknout hlavní panel? Jak zobrazit kontextové nabídky hlavního panelu v dřívějším stylu? Jak rychle ponechat aktivní pouze jedno okno? Jak vypnout funkci Shake? Jak rychle rozdělit dvě aplikace? Jak vypnout funkci Snap? Minimalizace a maximalizace oken Jak změnit motiv systému Windows 8?

3 4 48. Jak si stáhnout nové motivy pro Windows 8? Jak odinstalovat motiv systému? Jak nastavit pozadí pracovní plochy? Jak nastavit měnící se pozadí pracovní plochy? Jak si rychle zobrazit kalendář? Jak automaticky zarovnávat ikony na ploše? Jak zobrazit na ploše ikonu Počítač? Jak změnit ikonu Počítač? Jak skrýt na ploše ikonu Koš? Jak změnit ikonu Koše? Jak nastavit velikost Koše? Jak vypnout funkci Koše? Jak smazat soubor bez uložení do Koše? Jak seřadit ikony na ploše? Jak změnit velikost ikon na ploše? Jak zobrazit obraz i na dalších monitorech a projektoru? Jak upravit text ClearType? Jak na nic nezapomenout? Jak nastavit barvu rychlých poznámek? Jak přiblížit obraz? Jaké jsou novinky v aplikaci Průzkumník? Jak rychle otevřít Průzkumníka? Jak zjistit velikost souboru či složky? Jak rychle vytvořit novou složku? Jak v Průzkumníkovi o úroveň výš? Jak nastavit výchozí lokaci pro Průzkumníka? Jak seřadit soubory v Průzkumníku? Co jsou to knihovny? Jak vytvořit novou knihovnu? Jak zahrnout složku do knihovny? Jak přidat složku do oblíbených? Jak změnit ikonu složky? Jak změnit výchozí umístění pro složku Dokumenty? Jak vytvořit zástupce souboru nebo aplikace? Jak vytvořit zástupce beze jména? Jak přejmenovat soubor? Jak zobrazit skryté soubory? Jak zkopírovat soubor na flash disk? Jak zazipovat soubory? Jak rozzipovat soubory? Jak zobrazit soubory PDF? Jak vypnout či restartovat počítač? Jak vytvořit zástupce pro vypnutí a restart počítače? Jak zobrazit dokumenty vytvořené v Microsoft Office?...66 Aplikace ve Windows Jaké jsou typy aplikací ve Windows 8? Jak nainstalovat desktopové aplikace? Jak nainstalovat Windows Store aplikace? Jak vyhledávat ve Store? Jsou všechny mé aplikace a počítač kompatibilní s Windows 8? Jak spustit aplikaci v režimu kompatibility?...71

4 Obsah 98. Jak správně odinstalovat nepotřebnou desktop aplikaci? Jak správně odinstalovat nepotřebnou Windows Store aplikaci? Jak vytvořit klávesovou zkratku pro spuštění aplikace? Jak nastavit spouštění aplikace jedním kliknutím myši? Jak otevřít jeden program vícekrát? Jak nastavit výchozí aplikace? Jak zapnout spuštění aplikace po startu? Jak zakázat spuštění programu po startu? Jak naplánovat spuštění libovolné úlohy či aplikace? Jak zabránit spuštění nežádoucích aplikací? Přepínáme z jedné aplikace na druhou O něco hezčí přepínání aplikací Přepínání Windows Store aplikací Jak rychle zobrazit a spustit naposledy spuštěnou Windows Store aplikaci? Jak změnit ikonu zástupce aplikace? Jak odstranit šipku u ikony zástupce aplikace? Jak spustit aplikaci jako správce? Jak otevřít soubor v jiné aplikaci? Jak uzavřít nereagující aplikaci? Kde je Windows Movie Maker, Windows Mail apod.? Jak napsat ve Windows 8 dopis? Jak vložit speciální znak nebo symbol? Jak si ve Windows 8 něco nakreslit? Jak si zadarmo volat s přáteli? Jaké jsou pokročilé nástroje Kalkulačky? Jak používat aplikaci Pošta? Jak používat aplikaci Lidé? Jak používat aplikaci Kalendář? Jak používat Windows Store aplikaci Internet Explorer? Jak používat aplikaci Bing? Jak používat aplikaci Zprávy? Jak používat aplikaci Počasí? Jak používat aplikaci Mapy? Jak používat aplikaci Fotky? Jak používat aplikaci Cestování? Jak používat aplikaci Sport? Jak používat aplikaci Video? Jak používat aplikaci Hudba? Jak používat aplikaci Fotoaparát? Jak používat aplikaci Hry? Jak používat aplikaci Čtečka? Kde jsou Miny a Solitaire? Multimédia Jak převést hudební CD do formátu MP3/WMA? Jak z MP3/WMA souborů udělat audio CD? Jak zobrazit miniatury obrázků? Jak opravit vzhled fotografie? Jak vytvořit panoramatické fotky? Jak zobrazit fotografie jako prezentaci? Jak vytisknout pohodlně fotografie? Jak naskenovat obrázek?

5 Jak vytvořit snímek a výřez obrazovky? Jak nahrát video z videokamery? Jakou aplikací vytvořit efektní film? Uživatelské účty Co je nového v uživatelských účtech ve Windows 8? Jak změnit obrázek na zamykací obrazovce? Jak zapnout automatické přihlašování do Windows? Jak vytvořit uživatelský účet? Jak smazat uživatelský účet? Jak přejmenovat místní uživatelský účet? Jak změnit obrázek uživatelského účtu? Jak změnit heslo uživatele? Jak se ochránit proti zapomenutí hesla? Jak aktivovat účet uživatele Administrator Jak přejmenovat účet Administrator? Jak zapnout účet Guest? Jak přejmenovat účet Guest? Internet, sítě a sdílení Jak si vybrat výchozí prohlížeč? Jak změnit výchozí vyhledávač v Internet Exploreru? Jak nastavit domovskou stránku v Internet Exploreru? Jak si přidat web v Internet Exploreru do oblíbených? Jak zrychlit spouštění Internet Exploreru? Jak odstranit historii a uložená hesla v aplikaci Internet Explorer? Jak obnovit nastavení Internet Exploreru do výchozího stavu? Jak odinstalovat Internet Explorer? Jak získat a nainstalovat Windows Essentials? Kde je Outlook Express/Windows Mail? Jak se připojit k bezdrátové síti Wi-Fi? Jak se připojit k neviditelné síti? (SSID) Jak změnit vlastnost profilu Wi-Fi sítě? Jak zjistit MAC adresu bezdrátového adaptéru? Jak zjistit, zda je počítač připojen k síti Internet? Jak propojit počítače v síti? Jak vytvořit Domácí skupinu? Jak připojit počítač do domény? Jak nastavit IP adresu počítače? Jak zjistit IP adresu počítače? Jak sdílet soubory mezi počítači? Jak nastavit sdílení tiskárny? Jak přidat sdílenou tiskárnu? Jaké jsou možnosti sdílení připojení k Internetu? Jak připojit sdílenou složku jako síťovou jednotku? Jak připojit FTP jako síťovou jednotku? Jak ochránit počítač před viry a jinou havětí? Jak zapnout bránu firewall? Jak vypnout blokování automaticky otevíraných oken? Prohlížení Internetu beze stop Jak změnit velikost textu na webové stránce? Jak rychle otevřít webovou stránku?...145

6 Obsah 196. Jak zobrazit zdrojový kód webové stránky? Jak změnit kódování webové stránky? Jak si udělat z počítače bezdrátový router? Jak nastavit proxy server? Jak nastavit probuzení počítače přes síť? Co je to služba SkyDrive? Jak začít používat SkyDrive? Jak využívat webové prostředí služby SkyDrive? Jak využívat SkyDrive na mobilních zařízeních? Jak využívat desktopovou aplikaci SkyDrive? Jak využívat selektivní synchronizaci u SkyDrive? Jak využívat Windows Store aplikaci SkyDrive? Hardware Jak zjistit, jaký máte v počítači procesor? Jak zjistit aktuální vytížení procesoru? Jak zrychlit spouštění systému na vícejádrových procesorech? Jak podrobněji upravit schéma napájení? Jak získat podrobnou zprávu o napájení? Jak nastavit, co se stane při zavření víka notebooku? Jak nastavit, co se stane při stisknutí tlačítka pro zapnutí počítače? Jak změnit interval pro vypnutí displeje? Jak změnit interval pro přechod systému do režimu spánku? Jak aktivovat dotaz na heslo u spořiče obrazovky? Jak vypnout hibernaci? Co je ten velký soubor hiberfil.sys a jak jej smažu? Jak kalibrovat obraz? Jak rychle změnit rozlišení obrazovky? Jak pracovat s počítačem bez klávesnice? Jak přidat nové rozložení klávesnice? Jak se rychle přepínat mezi rozložením klávesnice? Jak deaktivovat klávesu CapsLock? Jak změnit ukazatele myši? Jak nastavit rychlost dvojkliku na myši? Jak změnit rychlost pohybu ukazatele myši? Jak rychle najít kurzor myši? Jak nastavit myš pro leváky? Jak zobrazovat stopu myši? Jak nainstalovat novou tiskárnu? Jak nastavit výchozí vlastnosti tiskárny? Jak nastavit jinou výchozí tiskárnu doma a v práci? Jak nastavit výchozí zařízení pro přehrávání zvuku? Jak nastavit, kolik máte k počítači připojeno reproduktorů? Jak otestovat reproduktory? Jak nastavit výchozí zařízení pro záznam zvuku? Jak nahrát zvuk z mikrofonu? Jak ztlumit hlasitost pouze některé aplikace? Jak nastavit výchozí akci po vložení CD nebo DVD do počítače? Jak vypálit soubory na CD/DVD? Jak získat podrobnější informace o připojeném zařízení? Jak zakázat vybrané hardwarové zařízení?

7 8 Diskové jednotky Jak zjistit, jak velký máte v počítači pevný disk? Jak změnit písmeno diskové jednotky počítače? Jak přejmenovat diskový oddíl? Jak vyčistit pevný disk? Jak zkontrolovat a opravit chyby na pevném disku? Jak optimalizovat pevný disk? Jak naplánovat optimalizaci? Jak optimalizovat pevné disky typu SSD? Jak zobrazit neaktivní diskové jednotky Jak a jakou nastavit velikost virtuální paměti? Jak vypálit ISO obraz ve Windows 8? Jak připojit ISO obraz jako pevný disk počítače? Jak šifrovat data? Jaké jsou požadavky na funkci BitLocker? Výkon počítače Jak zjistit, jak výkonný je můj počítač? Jak zjistit, jaká je nejslabší část mého počítače? Jak vygenerovat sestavu o výkonu systému? Jak znovu spustit vyhodnocení výkonnosti počítače? Zálohování a obnovení Jaké jsou novinky v zálohování ve Windows 8? Jak správně zálohovat ve Windows 8? Jak využít funkci Historie souborů? Jak obnovit data? Jak obnovit celý počítač? K čemu slouží částečné obnovení? K čemu slouží kompletní obnovení? Jak obnovit počítač, když nechce nastartovat? Jak reinstalovat systém Windows 8 bez ztráty uživatelských dat? Jak obnovit stav počítače do dřívějšího stavu? Jak vytvořit bod obnovení? Jak vypnout funkci obnovení systému? Systém Jak spustit editor registru systému? Jak vypnout zobrazení naposledy otevřeného klíče v editoru registru? Jak zobrazit nápovědu systému Windows? Jak zobrazit všechna nastavení Windows 8 v jednom okně? Jak zobrazit systémové informace? Jak zjistit, které systémové soubory nejsou digitálně podepsány? Jak zjistit stav systémových souborů? Jak zjistit přesnou verzi systému? Jak zjistit, zda mám 32bitovou nebo 64bitovou verzi systému? Jak změnit registrovaného vlastníka systému? Jak zobrazit protokoly systému? Jak zobrazit podrobnosti o ovladači zařízení? Jak nastavit spouštění počítače z CD/DVD/USB? Jaké má výhody mít více nainstalovaných systémů? Jaká jsou doporučení při instalaci více systémů? Jak nastavit výchozí operační systém?...204

8 Obsah 291. Jak přejmenovat počítač? Jak nastavit popis počítače? Jak aktivovat systém Windows 8? Jak prodloužit dobu bez aktivace Windows 8? Jak nainstalovat nové ovladače z Windows Update? Jak aktualizovat ovladač zařízení? Jak vrátit zpět původní ovladač? Jak nainstalovat IIS do Windows 8? Jak zobrazit spuštěné služby systému Windows? Jak změnit nastavení spuštění služeb? Již žádná vyskakovací bezpečnostní okna Jak vypnout upozornění z Centra akcí? Jak zobrazit zprávu po spuštění počítače? Jak spustit Správce úloh? Jak vyřešit zamrzlou Plochu? Jak nastavit vyhledávání aktualizací i pro další aplikace? Jak zobrazit nainstalované aktualizace? Jak odinstalovat aktualizaci? Táhni a pusť i na příkazovou řádku Jak zapnout vzdálenou plochu? Jak vymazat poslední adresu z klienta vzdálené plochy? Bezproblémové řešení problémů Jak řešit problémy na dálku Jak si nechat vzdáleně pomoci s problémem? Jak vytvořit virtuální počítač? Jak nainstalovat jinou jazykovou verzi? Jak změnit jazykové prostředí systému? Jak nainstalovat nový typ písma? Jak zabránit při pohybu myši zapnutí počítače? Jak optimalizovat Windows 8 pro netbooky? Jak synchronizovat Windows 8 s chytrým telefonem? Jak prohledat celý počítač? Jak omezit své ratolesti ve využívání počítače? Když Windows nestartují Jak zrychlit systém pomocí flashdisku? Jak rychle uzamknout počítač? Jak vytvořit zástupce pro zamknutí počítače? Jak zrychlit vypínání systému? Jak přenést data a nastavení z jednoho PC do druhého? Jak otestovat operační paměť? Jak spravovat Windows Server z Windows 8? Jaké jsou možnosti práce s více monitory? Jak vyřešit problémy s výkonem počítače?

9 Operační systém Windows 8 / Instalace Operační systém Windows 8/ Instalace 1. Jak používat tuto knihu? Tipy v této knize jsou rozděleny do kapitol dle oblasti svých využití. Zároveň je každý tip psán s mírou co největší samostatnosti, takže není nutné (až na několik výjimek) číst tip předchozí. Výhodou je, že si můžete např. dle obsahu nalistovat tip, který vás zajímá, a podle popsaného návodu jej hned provést. Proto se taky u některých tipů vyskytují doplňující informace opakovaně (např. o balíčku Windows Essentials), je to tedy z toho důvodu, abyste měli po přečtení tipu komplexní informace. Zejména v oblasti systémových tipů a pracovního prostředí bude nutné často pracovat s Ovládacími panely. Ve výchozím stavu jsou Ovládací panely zobrazeny dle kategorií. Pro větší názornost, přehlednost a jednodušší postup jsou tipy využívající Ovládací panely popsány při zobrazení ikon panelů, nikoliv kategorií. To provedete tak, že v Ovládacích panelech klepnete v pravém horním rohu na položku Zobrazit podle a vyberete možnost Velké ikony nebo Malé ikony. Případně si můžete požadované nastavení nalézt rychle přes vyhledávání v nové nabídce Start. V případě, že bude v knize zmiňováno umístění Nastavení počítače, jedná se o nové rozhraní pro správu některých nastavení. Do tohoto rozhraní se dostanete pomocí klávesové zkratky +I. V dolní části zobrazeného panelu se pak nachází položka Změnit nastavení počítače. V celé knize jsou uvedeny desítky tipů, které vyžadují spuštění určité aplikace. Vždy jsou u těchto tipů popisovány plné cesty ke spuštění. Abyste ale nemuseli popisované nástroje hledat v nabídce Start, je možné rovnou v ní začít psát název nástroje či aplikace. Zadaný text se bude ihned vypisovat v pravém horním poli pro vyhledávání, a pokud systém aplikaci či nástroj s takovým názvem nalezne, ihned je zobrazí a vy je máte možnost rovnou spustit. Tento postup tak výrazným způsobem šetří váš čas. Na závěr jedno důležité upozornění: Veškeré uvedené tipy a triky provádíte na vlastní zodpovědnost a nebezpečí. Operační systém Windows 8 Instalace 11

10 Operační systém Windows 8 / Instalace 8. Lze mít na jednom počítači Windows 8 i starší verze Windows? Ano, to možné je. Případ, kdy na daném počítači máte nainstalovány dva operační systémy, se nazývá dual boot. Po spuštění počítače se vás počítač zeptá, jaký systém chcete spustit. Často tak uživatelé činí z důvodu kompatibility aplikací nebo testování, přičemž na jednom PC mají např. Windows XP a Windows 8. Upozornění: V případě, že i vy chcete toto řešení využívat, je nutné mít vždy na paměti, že jako první máte instalovat starší operační systém a teprve poté ten novější (např. nainstalovat Windows XP a teprve pak Windows 8). Taktéž je nutné instalovat druhý operační systém minimálně na jiný oddíl, ještě lépe pak přímo na jiný pevný disk. Volba nainstalovaného operačního systému při spouštění počítače 9. Lze nainstalovat Windows 8 i bez instalačního klíče? Nutnost zadání klíče se může lišit dle typu média (pro koncové uživatele, multilicenční) i způsobu prováděné instalace, proto je vhodné mít pro jistotu klíč při instalaci raději u sebe. Operační systém Windows 8 Instalace 19

11 Nabídka Start, Plocha a Průzkumník 15. Co je nového na nabídce Start? Ačkoliv je to asi nepravděpodobné, je možné, že někteří z vás sedí u počítače s operačním systémem Windows (a nejen 8) zcela poprvé, a tak je na místě mít alespoň základní informace o práci v systému. Po instalaci a počáteční konfiguraci systému Windows 8 se vám zobrazí na monitoru nová nabídka Start, která je přes celou plochu a ve formě aktivních dlaždic. Aktivní jsou proto, že se jejich obsah průběžně mění v závislosti na obsahu. Klepnutím na jednotlivé dlaždice můžete spustit danou aplikaci a pracovat v ní. Nabídka Start ve Windows 8 24 Jednou z nejdůležitějších dlaždic je pak Plocha, která se nachází v levém dolním rohu a zobrazí klasickou pracovní plochu tak, jak bylo zvykem v předchozích verzích systému Windows.

12 Nabídka Start, Plocha a Průzkumník Přepínání mezi nabídkou Start a pracovní plochou je možné třemi způsoby. Tím prvním je stisknutí klávesy Windows, která se na klávesnici nachází nejčastěji mezi klávesami levý Ctrl a levý Alt. Druhou možností a novinkou, o které bude ještě napsáno, je pak tzv. panel Šém, ten vyvoláte přesunem kurzoru myši na pravý dolní nebo horní roh obrazovky. U pravého okraje se objeví pět ikonek, z nichž ta prostřední, s logem systému Windows, vás přepne do nabídky Start. Třetím způsobem je pak klepnutí do úplně levého dolního rohu pracovní plochy. 16. Jak vyhledávat v nabídce Start? Ač se na první pohled může zdát nová nabídka Start nepřehledná, rychlé nalezení požadované aplikace, dokumentu nebo nastavení je více než snadné. Jednoduše začněte psát název požadované položky, např. Word, tabulka nebo Tiskárny, a v nabídce Start se začnou dle postupně zadávaných znaků filtrovat zobrazené výsledky. Automaticky se vyhledává zadané slovo mezi aplikacemi, pokud chcete hledat mezi nastaveními počítače či soubory, je nutné klepnout po zadání výrazu na příslušné položky v pravé horní části nabídky Start. Nabídku Start je možné vyvolat klávesou Windows, která se nachází nejčastěji mezi klávesami levý Ctrl a levý Alt. Případně je také možné rovnou využít následující klávesové zkratky: +Q vyhledávání mezi aplikacemi, +W vyhledávání v nastavení, +F vyhledávání mezi soubory. Nabídka Start, Plocha a Průzkumník 25

13 Nabídka Start, Plocha a Průzkumník 28. Jak z plochy opět zobrazit nabídku Start? Zřejmě nejrychlejší způsob, jak zobrazit z plochy nabídku Start, je přes klávesu Windows, která se nachází mezi klávesami levý Ctrl a levý Alt. Ačkoliv již tlačítko Start v levém dolním rohu plochy chybí, pokud do tohoto rohu přesunete kurzor myši, zobrazí se náhled nabídky Start a po klepnutí levým tlačítkem myši se tato nabídka i otevře. Tj. i pomocí myši je otevření nabídky Start poměrně snadné rychlý přesun kurzoru do levého dolního okraje a kliknutí levým tlačítkem. A pokud jste v nabídce Start, tak na plochu se zpět můžete dostat naprosto identickým způsobem. 29. Jak rychle přistupovat k systémovým nástrojům? V předchozích verzích systému Windows byli uživatelé zvyklí, že v nabídce Start byla položka Počítač a po klepnutí pravým tlačítkem myši příkaz Spravovat, který umožňoval přístup k nástroji Správa počítače. Také se v nabídce Start nacházel přístup k Ovládacím panelům a dalším nástrojům pro pokročilejší správu počítače. Jak ale postupovat, když ve Windows 8 žádné tlačítko Start není? Pochopitelně rychlý přístup k těmto (a nově) i dalším nástrojům je možný i ve Windows 8, a to téměř stejným způsobem jako v předchozím tipu. Jediný rozdíl je v použití pravého (namísto levého) tlačítka myši. Pokud tedy najedete myší do úplně levého dolního rohu a stisknete pravé tlačítko myši, zobrazí se nabídka nejpoužívanějších nástrojů pro správu počítače. Stejnou nabídku vyvolá i klávesová zkratka +X. 33 Nabídka Start, Plocha a Průzkumník

14 Aplikace ve Windows 8 Aplikace ve Windows Jaké jsou typy aplikací ve Windows 8? Ve Windows 8 se můžete setkat s dvěma základními typy aplikací, které lze v tomto systému využívat. Jedny jsou ty klasické, které znáte z předchozích verzí systému Windows a které se ve Windows 8 označují nejčastěji jako desktopové. Druhým typem jsou tzv. Windows Store aplikace (do počítače je nelze nahrát jinak než přes Windows Store). Jejich základní charakteristikou je, že se jedná o full-screen (celoobrazovkové) aplikace, tj. jsou zobrazeny přes celý monitor a jejich velikost nelze změnit. Druhým identifikačním prvkem je pak zjednodušená grafika (dříve nazývaná Metro styl) uzpůsobená pro dotykové ovládání. Některé Windows Store aplikace jsou již součástí instalace systému Windows, další lze stáhnout přes Store. Není výjimkou, že mnoho aplikací je dostupných jak v klasické desktopové, tak Windows Store verzi (např. Skype). Aplikace ve Windows Jak nainstalovat desktopové aplikace? Instalace klasických desktopových aplikací probíhá stejně jako v předchozích verzích systému Windows. Nejčastěji se jedná o tyto dva způsoby: 1. Aplikace je dodávána na CD/DVD, po jeho vložení se spustí instalační průvodce a dále se řídíte podle pokynů tohoto průvodce. 2. Instalační soubor jste si stáhli z Internetu (dostali od někoho na USB flash disku apod.). Pak stačí jen poklepat na tento soubor a opět se řídit pokyny průvodce. Nejčastěji se jedná o výběr umístění, kam chcete aplikaci nainstalovat, či upřesňující volby, jaké všechny součásti dané aplikace se mají instalovat apod. 67

15 94. Jak nainstalovat Windows Store aplikace? Zcela zásadní novinka v systému Windows 8 a vlastně i revoluční věc v celé historii operačních systémů Windows je tzv. Store. Co to tedy je a k čemu slouží? Ve všech předchozích verzích Windows bylo vždy nutné, pokud uživatel chtěl mít nějakou další aplikaci, sehnat si instalační soubor dané aplikace, a to od přátel, z nějakého CD či v poslední době nejčastěji stáhnout z webu. Řekněte ale nějakému méně zkušenému uživateli, že si má stáhnout a nainstalovat např. Skype, WinRAR a další aplikace. Většinou to probíhá tak, že uživatel musel na stránky výrobce, zde najít odkaz ke stažení (na anglických stránkách navíc hledat název Download), soubor stáhnout, spustit a projít celým instalačním procesem. V případě, že chtěl aktualizovat verzi aplikace, často musel tento proces absolvovat znovu. A protože konkurenční systémy (Linux, ios a další) již nějaký čas takové katalogy aplikací mají, bylo jen otázkou času, kdy se něco podobného objeví i v systému Windows. Po spuštění aplikace Store se zobrazí nabídky aplikací rozdělené do kategorií (Novinky, Hry, Zábava, Sport apod.) a každá taková kategorie je ještě rozdělena na další podkategorie (Nejoblíbenější zdarma, Novinky). Stačí tedy klepnout na hlavní kategorii nebo jednu z podkategorií a okamžitě se vám zobrazí aplikace, které vývojáři umístili do Store a do této příslušné kategorie. Většinou se vám zobrazí velký seznam aplikací, ale můžete se orientovat podle hodnocení a ceny. Po klepnutí na dlaždici aplikace se zobrazí její podrobné informace a možnost instalace, nákupu nebo vyzkoušení. Zároveň vidíte i náhledy obrazovek, takže víte, jak aplikace vypadá. Po klepnutí na tlačítko Instalovat začne instalace a poté dlaždici aplikace naleznete v nabídce Start. 68 Pohled na seznam bezplatných aplikací ve Store

16 109. O něco hezčí přepínání aplikací Mezi aplikacemi se lze také přepínat pomocí klávesové zkratky Alt+Tab. Windows 8 zobrazí přehledné okno se všemi otevřenými aplikacemi včetně náhledů. Opakovaným stiskem klávesy Tab (za stálého držení klávesy Alt) se lze mezi aplikacemi přepínat, po uvolnění kláves zůstane vybraná aplikace aktivní. Přepínání mezi běžícími aplikacemi pomocí klávesové kombinace Alt+Tab 110. Přepínání Windows Store aplikací Pokud se potřebujete přepínat mezi spuštěnými Windows Store aplikacemi, je k tomu možné využít klávesovou zkratku +Tab. Po jejím stisku se pak v levé části obrazovky zobrazí (pokud jsou) spuštěné Windows Store aplikace, mezi nimiž se můžete přepínat stejným způsobem jako v minulém tipu Jak rychle zobrazit a spustit naposledy spuštěnou Windows Store aplikaci? Pokud potřebujete rychle zjistit, jaká byla naposledy spuštěná Windows Store aplikace, stačí najet kurzorem myši do levého horního okraje obrazovky. Po chvilce se zobrazí náhled této aplikace, a pokud v tomto místě klepnete levým tlačítkem myši, aplikaci otevřete. 80

17 Multimédia Multimédia 140. Jak převést hudební CD do formátu MP3/WMA? Doba klasických audio CD je už pryč a v dnešní době vládnou hudebnímu trhu digitální hudební formáty, nejčastěji se jedná pochopitelně o MP3. A pokud si chcete z hudebního CD takové MP3 soubory vytvořit, stačí vám k tomu pouhý Windows Media Player. MP3 formát má výhodu zejména ve velikosti souboru při zachování přijatelné kvality zvuku, kdy rozdíl od originálu je téměř neslyšitelný (závisí pochopitelně na velikosti komprese). Kopírování disku je možné provést rovnou po vložení audio CD do mechaniky. Pokud si zvolíte (v zobrazené nabídce co chcete s vloženým CD provést) ihned přehrávání hudby ve Windows Media Playeru, v kompaktním zobrazení je v horní pravé části tlačítko pro spuštění kopírování. Vytvoření MP3 tak už nemůže být snazší. Vše ostatní se totiž děje automaticky. Většinou ale uživatelé chtějí mít alespoň základní možnost přehledu a ovlivnění toho, co dělají, a proto je nutné si otevřít plné zobrazení (klepnutím na tlačítko Přepnout do knihovny, které se nachází hned vpravo od tlačítka pro zkopírování). Máte-li v mechanice vloženo hudební CD, Windows Media Player je při přehrávání přepnut (případně tuto volbu proveďte sami) v levém navigačním menu na toto hudební CD. Možná jste překvapeni, že se automaticky po chvíli zobrazil název interpretů, a to i spolupracujících, nebo je zobrazen náhled obrázku alba. To je možné díky propojení Windows Media Playeru s Internetem a možnosti automatického stahování informací o albech. Pokud vám z nějakého důvodu toto chování vadí, je možné jej vypnout. Multimédia 105

18 Internet, sítě a sdílení Internet, sítě a sdílení 164. Jak si vybrat výchozí prohlížeč? Společnost Microsoft byla kvůli právní problematice přinucena nabízet uživateli instalaci i jiných internetových prohlížečů, aby zůstalo zachováno pravidlo volné soutěže. Proto se po jisté aktualizaci můžete na pracovní ploše počítače setkat s ikonou Výběr prohlížeče. Po spuštění se vám zobrazí okno s nabídkou několika internetových prohlížečů. Je tedy pouze na vás, kterému z nich dáte šanci. Kromě Internet Exploreru jsou ještě populární prohlížeče Google Chrome či Mozilla Firefox. Vzhledem k tomu, že je ale po čisté instalaci systému k dispozici rovnou Internet Explorer, budou následující tipy a triky právě pro něj. A abych to upřesnil vzhledem k novinkám systému Windows 8 dostatečně, bude se jednat o tipy a triky pro desktopovou verzi Internet Exploreru 10. Internet, sítě a sdílení 165. Jak změnit výchozí vyhledávač v Internet Exploreru? V aplikaci Internet Explorer můžete rovnou do adresního řádku namísto internetové adresy zadat výraz, který hledáte na Internetu. Nemusíte tak nejdříve otevírat libovolný vyhledávací portál a teprve v něm informaci hledat, ale stačí zadat vyhledávaný výraz přímo do tohoto pole. Při standardní konfiguraci je jako výchozí vyhledávač v aplikaci Internet Explorer nastaven Bing, což je vyhledávač od společnosti Microsoft, je tedy pochopitelná jeho výchozí pozice. Pokud jste však zvyklí na jiný (např. Seznam apod.), je možné jej změnit. Stačí, když klepnete v horní pravé části prohlížeče na ikonu ozubeného kola a z nabídky vyberete příkaz Spravovat doplňky. Zobrazí se vám okno, v jehož levé části vyberte položku Poskytovatelé vyhledávání, kde je v danou chvíli pouze Bing. Stačí, když ale klepnete v dolní části na odkaz Vyhledat další poskytovatele hledání, a zobrazí se webová stránka s dalšími možnými 123

19 Internet, sítě a sdílení 173. Kde je Outlook Express/Windows Mail? I tato aplikace se od operačního systému oddělila a stala se součástí balíčku Windows Essentials, ve které naleznete i aplikaci pro ovou komunikaci s názvem Windows Mail. Případně můžete přímo ve Windows 8 využít aplikaci Pošta Jak se připojit k bezdrátové síti Wi-Fi? Internet, sítě a sdílení Pokud máte na svém počítači nebo notebooku zapnutý Wi-Fi adaptér, v případě, že systém nalezne v okolí bezdrátovou síť, informuje vás o její existenci. Kliknutím na toto upozornění se zobrazí okno všech dostupných bezdrátových sítí. Vyberte si tu, ke které se chcete připojit, a klikněte na ni. V případě, že je síť zabezpečena heslem, budete vyzváni k zadání hesla. Po úspěšném zadání hesla byste měli být k síti připojeni. Pokud by se okno o existenci nové sítě nezobrazilo, máte dvě možnosti. První z nich je klepnout na ikonu bezdrátového připojení v oznamovací oblasti hlavního panelu. Po klepnutí na ni se zobrazí seznam dostupných Wi-Fi sítí, ke kterým je možné se připojit. Druhou možností pak je otevřít v Ovládacích panelech položku Centrum síťových připojení a sdílení, v levé části kliknout na možnost Změnit nastavení adaptéru a na bezdrátovém adaptéru kliknout pravým tlačítkem a vybrat příkaz Připojit/Odpojit. Upozornění: V dnešní době je naprostou nutností zabezpečit si svou vlastní bezdrátovou síť silným heslem. Naopak, pokud máte v dosahu síť, která není zabezpečena, a nevíte, o jakou síť se jedná, z bezpečnostních důvodů se k ní raději nepřipojujte. 129

20 193. Prohlížení Internetu beze stop Součástí instalace systému Windows 8 je i internetový prohlížeč Internet Explorer v desáté verzi. Jednou z jeho funkcí je i režim InPrivate, který nezanechá po vašem surfování žádné stopy. Během prohlížení Internetu se ukládají různé informace typu dočasných souborů, obrázků uložených do cache paměti, cookies apod. Toto se ale nemusí každému líbit, obzvláště pokud surfuje na Internetu na cizím nebo veřejném počítači. Díky této funkci se žádná taková informace neukládá a vaše prohlížení Internetu zůstane zcela beze stop. Abyste tuto funkci aktivovali, stačí si spustit Internet Explorer a v horní liště klepnout na ikonu ozubeného kola (Nástroje, Alt+X) Zabezpečení Procházení se službou InPrivate. Případně také můžete využít klávesovou zkratku Ctrl+Shift+P. Otevře se nové okno a práce na Internetu v tomto okně bude zcela beze stop. Po aktivaci služby InPrivate se v prohlížeči objeví oznamovací zpráva. Uživatel od tohoto okamžiku surfuje Internetem beze stop... To, že je služba aktivní, naznačuje i indikátor před řádkem URL adresy Jak změnit velikost textu na webové stránce? Velikost textu lze v internetovém prohlížeči změnit rychle pomocí stisku klávesy Ctrl+posuvu kolečka na myši nebo Ctrl a kláves + nebo

Windows 8.1 (5. třída)

Windows 8.1 (5. třída) Windows 8.1 (5. třída) Pracovní plocha: takto vypadá Pracovní plocha u nás ve škole - pozadí Pracovní plochy - ikony na pracovní ploše - Hlavní panel - ikony na Hlavním panelu (zvýrazněná ikona spuštěné

Více

http://www.zlinskedumy.cz

http://www.zlinskedumy.cz Číslo projektu Číslo a název šablony klíčové aktivity Tematická oblast Autor Ročník 1 Obor CZ.1.07/1.5.00/34.0514 III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Operační systém a textový editor,

Více

Seznamte se s ovládáním Windows 8

Seznamte se s ovládáním Windows 8 Seznamte se s ovládáním Windows 8 Windows 8 je atraktivní, rychlý a plynulý. Úvodní obrazovka s aktivními dlaždicemi a novými Windows 8 aplikacemi nabízí nové možnosti ovládání pomocí dotyku, klávesnice

Více

333 tipů a triků pro WINDOWS 7

333 tipů a triků pro WINDOWS 7 333 tipů a triků pro WINDOWS 7 Karel Klatovský Nakladatelství a vydavatelství R www.computermedia.cz Obsah Obsah Operační systém Windows 7/ Instalace...10 1. Jak používat tuto knihu?...10 2. Jaké jsou

Více

Internetové prohlížeče

Internetové prohlížeče Internetové prohlížeče Internetový prohlížeč je software (program), který slouží k zobrazování obsahu internetu (webových stránek) a stahování souborů. Některé prohlížeče mohou mít i další funkce jako

Více

4 Microsoft Windows XP Jednoduše

4 Microsoft Windows XP Jednoduše Obsah ÚVOD Nové zkušenosti s novými Windows XP 11 Vaším cílem je: 11 A. Hraní her, využívání encyklopedií a výukových programů, účetnictví 11 B. Procházení WWW stránek Internetu, využívání elektronické

Více

1. Obsah 2. Úvod Zdarma poštovní klient od společnosti Microsoft přímo v PC

1. Obsah 2. Úvod Zdarma poštovní klient od společnosti Microsoft přímo v PC 1. Obsah 1. Obsah... 1 2. Úvod... 1 3. Instalace... 2 4. Vytvoření účtu... 5 5. Pošta... 7 6. Kontakty... 11 7. Informační kanály... 11 8. Nastavení zobrazení... 12 2. Úvod Zdarma poštovní klient od společnosti

Více

Nápověda a postupy. Instalace a aktivace PDF-XChange Viewer Pro. Instalace a aktivace software. Nápověda a postupy. 1 z 9 27.8.

Nápověda a postupy. Instalace a aktivace PDF-XChange Viewer Pro. Instalace a aktivace software. Nápověda a postupy. 1 z 9 27.8. Nápověda a postupy Zde najdete návody a tipy pro práci, které Vám mohou usnadnit práci s produkty PDF-XChange. V případě, že si myslíte, že by zde neměl některý dotaz nebo problematika chybět, napište

Více

Seznamte se s ovládáním Windows 8.1

Seznamte se s ovládáním Windows 8.1 Seznamte se s ovládáním Windows 8.1 Windows 8.1 je atraktivní, rychlý a plynulý. Úvodní obrazovka s aktivními dlaždicemi a novými aplikacemi nabízí nové možnosti ovládání pomocí dotyku, klávesnice nebo

Více

Práce se soubory a složkami

Práce se soubory a složkami Práce se soubory a složkami Co jsou soubory a složky? Soubor je něco jako vytištěný dokument, jaký můžete najít na svém psacím stole nebo v deskách. Mezi příklady souborů v počítači patří textové dokumenty,

Více

Mozilla Firefox. obsah 1/10. Kompletní průvodce programem

Mozilla Firefox. obsah 1/10. Kompletní průvodce programem 1/10 Mozilla Firefox víc než pouhý prohlížeč Prohlížeč Mozilla Firefox je známý svou spolehlivostí, rychlostí, ochranou soukromí uživatelů a příjemným uživatelským prostředím. Přestože je určen především

Více

Uživatelský manuál - základ PiPO P1

Uživatelský manuál - základ PiPO P1 Uživatelský manuál - základ PiPO P1 Vítejte Děkujeme za koupi tohoto tabletu. Tablet běží na systému Android 4.4 a má čtyřjádrový 1,8GHz procesor. Před použitím si prosím přečtěte tento manuál. Klávesy

Více

CMS. Centrální monitorovací systém. Manuál

CMS. Centrální monitorovací systém. Manuál Centrální Monitorovací Systém manuál CMS Centrální monitorovací systém Manuál VARIANT plus, spol. s.r.o., U Obůrky 5, 674 01 TŘEBÍČ, tel.: 565 659 600 technická linka 565 659 630 (pracovní doba 8.00 16:30)

Více

KAPITOLA 2 - ZÁKLADNÍ POJMY INFORMAČNÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

KAPITOLA 2 - ZÁKLADNÍ POJMY INFORMAČNÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ KAPITOLA 2 - ZÁKLADNÍ POJMY INFORMAČNÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ KLÍČOVÉ POJMY Internet World Wide Web FTP, fulltext e-mail, IP adresa webový prohlížeč a vyhledávač CÍLE KAPITOLY Pochopit, co je Internet

Více

První použití notebooku GIGABYTE

První použití notebooku GIGABYTE Gratulujeme Vám ke koupi notebooku GIGABYTE! Tato příručka vás provede nastavením Vašeho notebooku při jeho prvním spuštění. Konečná konfigurace produktu závisí na daném modelu zakoupeném v prodejně. GIGABYTE

Více

Uživatelský manuál - základ PiPO Max M8 HD(3G)

Uživatelský manuál - základ PiPO Max M8 HD(3G) Uživatelský manuál - základ PiPO Max M8 HD(3G) Vítejte Děkujeme za koupi tohoto tabletu. Tablet běží na systému Android 4.2 a má čtyřjádrový 1,6GHz procesor. Před použitím si prosím přečtěte tento manuál.

Více

Windows - základy. Hlavním vypínačem na základní jednotce. K datům uloženým do výchozí složky.

Windows - základy. Hlavním vypínačem na základní jednotce. K datům uloženým do výchozí složky. Práce se soubory a složkami Windows - základy Otázka Jakým způsobem se zapíná počítač? Jaká vstupní pole musí být vyplněna v přihlašovacím panelu Windows? K čemu slouží postup "Nabídka Start" - "Vypnout"

Více

Uživatelský manuál - základ PiPO U2

Uživatelský manuál - základ PiPO U2 Uživatelský manuál - základ PiPO U2 Vítejte Děkujeme za koupi tohoto tabletu. Tablet běží na systému Android 4.1 a má dvoujádrový 1,6GHz procesor. Před použitím si prosím přečtěte tento manuál. Klávesy

Více

Uživatelské prostředí MS Office 2007

Uživatelské prostředí MS Office 2007 Uživatelské prostředí MS Office 2007 Obsah kapitoly Poznámka Studijní cíle Doba potřebná ke studiu Pojmy k zapamatování Úvod V této kapitole se naučíte pracovat s novým uživatelským prostředím MS Office

Více

IPFW. Aplikace pro ovládání placeného připojení k Internetu. verze 1.1

IPFW. Aplikace pro ovládání placeného připojení k Internetu. verze 1.1 IPFW Aplikace pro ovládání placeného připojení k Internetu verze 1.1 Popis aplikace Aplikace IPFW (IP Firewall) je určen k řízení placeného připojení k Internetu ve spojení s elektronickým mincovníkem

Více

ZoomText 10.1 Dodatek ke stručnému průvodci

ZoomText 10.1 Dodatek ke stručnému průvodci ZoomText 10.1 Dodatek ke stručnému průvodci Tento dodatek ke stručnému průvodci ZoomTextu popisuje nové funkce a další odlišnosti, které jsou specifické pro ZoomText 10.1. Pro základní informace k instalaci

Více

Modul 2. Druhá sada úkolů:

Modul 2. Druhá sada úkolů: Zadání Druhá sada úkolů: Modul 2 Všechny potřebné složky a soubory pro splnění následující sady úkolů se nachází ve složce sada2. 1. Ve složce Ulohy vytvořte šest nových složek (podle obrázku) a pojmenujte

Více

T-Mobile Internet. Manager. pro Windows NÁVOD PRO UŽIVATELE

T-Mobile Internet. Manager. pro Windows NÁVOD PRO UŽIVATELE T-Mobile Internet Manager pro Windows NÁVOD PRO UŽIVATELE Obsah 03 Úvod 04 Požadavky na hardware a software 04 Připojení zařízení k počítači 05 Uživatelské rozhraní 05 Výběr sítě 06 Připojení k internetu

Více

LAN se používá k prvnímu nastavení Vašeho DVR a když potřebujete nastavit síť na Vašem DVR pro používání po internetu.

LAN se používá k prvnímu nastavení Vašeho DVR a když potřebujete nastavit síť na Vašem DVR pro používání po internetu. Návod Video Viewer 1.9.9 1 Dodávaný licencovaný software Následující stránky popisují nejpoužívanější funkce software Video Viewer. Podrobnosti o softwaru a jeho nastavení, najdete v rozšířené příručce,

Více

PRACUJEME S TSRM. Modul Samoobsluha

PRACUJEME S TSRM. Modul Samoobsluha PRACUJEME S TSRM Modul Samoobsluha V této kapitole Tato kapitola obsahuje následující témata: Téma Na straně Přehled kapitoly 6-1 Užití modulu Samoobsluha 6-2 Přihlášení k systému 6-3 Hlavní nabídka TSRM

Více

Obsah: 1 Důležité informace před vstupem do virtuální místnosti 2 Realizace online setkání

Obsah: 1 Důležité informace před vstupem do virtuální místnosti 2 Realizace online setkání Obsah: 1 Důležité informace před vstupem do virtuální místnosti... 3 1.1 Nastavení zvuku a mikrofonu... 3 1.2 Instalace Adobe Flash Playeru... 5 1.3 Testování počítače... 5 2 Realizace online setkání...

Více

Manuál k programu KaraokeEditor

Manuál k programu KaraokeEditor Manuál k programu KaraokeEditor Co je KaraokeEditor? Program slouží pro editaci tagů v hudebních souborech formátu mp3. Tagy jsou doprovodné informace o písni, uložené přímo v mp3. Aplikace umí pracovat

Více

/ NVR-4008 / NVR-4016

/ NVR-4008 / NVR-4016 DINOX rekordéry: NVR-4004 NVR-4008 NVR-4016 Rychlá uživatelská příručka Obsah Rychlá uživatelská příručka... 1 Před instalací NVR... 3 Instalace NVR... 3 Instalace pevného disku... 3 Přední panel... 5

Více

1. Obsah. 2. Úvod. 1. Obsah... 1. 2. Úvod... 1. 3. Přihlášení... 2. 4. Přizpůsobení prostoru... 3. 5. Sdílení fotografií... 5. 6. Moduly...

1. Obsah. 2. Úvod. 1. Obsah... 1. 2. Úvod... 1. 3. Přihlášení... 2. 4. Přizpůsobení prostoru... 3. 5. Sdílení fotografií... 5. 6. Moduly... 1. Obsah 1. Obsah... 1 2. Úvod... 1 3. Přihlášení... 2 4. Přizpůsobení prostoru... 3 5. Sdílení fotografií... 5 6. Moduly... 11 7. Popis některých modulů... 12 8. Rozložení modulů... 14 2. Úvod Vlastní

Více

Téma 5: Konfigurace počítačů se systémem Windows 7. Téma 5: Konfigurace počítačů se systémem Windows 7

Téma 5: Konfigurace počítačů se systémem Windows 7. Téma 5: Konfigurace počítačů se systémem Windows 7 Téma 5: Konfigurace počítačů se systémem Windows 7 1 Teoretické znalosti V tomto cvičení se dozvíte více o správě počítače se systémem Windows 7. Ukážeme si nové funkce, které má správce k dispozici jako

Více

Téma 10: Správa hardwarových zařízení a ovladačů II

Téma 10: Správa hardwarových zařízení a ovladačů II Téma 10: Správa hardwarových zařízení a ovladačů II 1 Teoretické znalosti V tomto cvičení budete detailněji pracovat se Správcem zařízení a nastavením ovladačů zařízení hardware. Správce zařízení S tímto

Více

Masarykova ZŠ Klenčí pod Čerchovem OPERAČNÍ SYSTÉM

Masarykova ZŠ Klenčí pod Čerchovem OPERAČNÍ SYSTÉM Operační systém OPERAČNÍ SYSTÉM Masarykova MŠ a ZŠ Operační systém - zajišťuje komunikaci mezi hardwarem a softwarem organizuje přístup a využívání zdrojů počítače ( čas procesoru, přístup k datům na discích,

Více

Modul 2. První sada úkolů:

Modul 2. První sada úkolů: Zadání První sada úkolů: Modul 2 Všechny potřebné složky a soubory pro splnění následující sady úkolů se nachází ve složce sada1. 1. Ve složce Ulohy vytvořte čtyři nové složky (podle obrázku) a pojmenujte

Více

Aplikace GoGEN Smart Center

Aplikace GoGEN Smart Center Aplikace GoGEN Smart Center Návod na použití aplikace Úvod Aplikace GoGEN Smart Center pro maximální využití Smart TV GoGEN, spojuje vyspělou technologii a zábavu v pohodlí domova. SMART ovládání ovládání

Více

Kontakty Upravení kontaktu - změna údájů Přidání fotky ke kontaktu Založení nového kontaktu Kopírování ze SIM karty do telefonu Základní nastavení

Kontakty Upravení kontaktu - změna údájů Přidání fotky ke kontaktu Založení nového kontaktu Kopírování ze SIM karty do telefonu Základní nastavení 1 5. 6. 7. 8. Kontakty Upravení kontaktu - změna údájů Přidání fotky ke kontaktu Založení nového kontaktu Kopírování ze SIM karty do telefonu Základní nastavení telefonu Zapnutí telefonu a PIN Vložení

Více

STRUč Ná Př íruč KA pro Windows Vista

STRUč Ná Př íruč KA pro Windows Vista STRUč Ná Př íruč KA pro Windows Vista OBSAH Kapitola 1: SYSTéMOVé POžADAVKY...1 Kapitola 2: INSTALACE SOFTWARU TISKáRNY V SYSTéMU WINDOWS...2 Instalace softwaru pro lokální tisk... 2 Instalace softwaru

Více

DINOX IP kamery řady: DDC-xxxx DDR-xxxx DDX-xxxx DDB-xxxx

DINOX IP kamery řady: DDC-xxxx DDR-xxxx DDX-xxxx DDB-xxxx DINOX IP kamery řady: DDC-xxxx DDR-xxxx DDX-xxxx DDB-xxxx Rychlá uživatelská příručka Obsah Rychlá uživatelská příručka... 1 1. Systémové požadavky... 3 2. Připojení do sítě... 4 3. Přístup pomocí webového

Více

Úvodní příručka. Zobrazení nebo přepnutí mezi online účty Kliknutím na identifikátor účtu můžete změnit nastavení nebo přepnout účty.

Úvodní příručka. Zobrazení nebo přepnutí mezi online účty Kliknutím na identifikátor účtu můžete změnit nastavení nebo přepnout účty. Úvodní příručka Microsoft OneNote 2013 vypadá jinak než ve starších verzích, proto jsme vytvořili tuto příručku, která vám pomůže se s ním rychle seznámit. Přepnutí mezi ovládáním dotykem a myší Pokud

Více

Manuál snadné instalace Lenovo IdeaPad S100

Manuál snadné instalace Lenovo IdeaPad S100 Manuál snadné instalace Lenovo IdeaPad S100 1 2 Vážený zákazníku, gratulujeme vám k pořízení netbooku Lenovo IdeaPad S100. Manuál, který právě držíte v rukou, se může stát vaším užitečným poradcem. Poradí

Více

Rikomagic MK05. Uživatelská příručka CZ

Rikomagic MK05. Uživatelská příručka CZ Rikomagic MK05 Uživatelská příručka CZ Děkujeme Vám za zakoupení Rikomagic MK05 Rikomagic MK05 je výkonný čtyřjádrový TV Box na bázi Android 4.4 KitKat s čtyřjádrovým ARM Cortex procesorem a grafikou Mali

Více

Návod na instalaci a použití programu

Návod na instalaci a použití programu Návod na instalaci a použití programu Minimální konfigurace: Pro zajištění funkčnosti a správné činnosti SW E-mentor je potřeba software požívat na PC s následujícími minimálními parametry: procesor Core

Více

Microsoft Windows 7. Mgr. Krejčí Jan (UJEP) Microsoft Windows 7 23. října 2011 1 / 28

Microsoft Windows 7. Mgr. Krejčí Jan (UJEP) Microsoft Windows 7 23. října 2011 1 / 28 Microsoft Windows 7 Mgr. Krejčí Jan 23. října 2011 Mgr. Krejčí Jan (UJEP) Microsoft Windows 7 23. října 2011 1 / 28 Osnova 1 Microsoft Corporation 2 Operační systém Windows 7 Základní nastavení Práce se

Více

Elektronické učebnice popis systému, základních funkcí a jejich cena

Elektronické učebnice popis systému, základních funkcí a jejich cena Elektronické učebnice popis systému, základních funkcí a jejich cena Vytvořil TEMEX, spol. s r. o. Obsah 1. Úvod... 2 Formáty... 2 Cena... 2 2. Systémové požadavky... 3 Interaktivní PDF verze... 3 HTML

Více

Spuštění a ukončení databázové aplikace Access

Spuštění a ukončení databázové aplikace Access Spuštění a ukončení databázové aplikace Access Aplikaci Access spustíte tak, že vyhledáte její ikonu v nabídce "Start" a klepnete na ní. Najdete ho v Sekci Všechny programy/mircosoft Office. Po výběru

Více

Přístup k poště MS Office 365 mají pouze studenti 1. a 2. ročníku EkF prezenčního studia. Přístup k ostatním službám mají všichni studenti.

Přístup k poště MS Office 365 mají pouze studenti 1. a 2. ročníku EkF prezenčního studia. Přístup k ostatním službám mají všichni studenti. Obsah Přihlášení k Office 365... 1 Nastavení přeposílání (předávání) doručené pošty... 2 Instalace plného balíku aplikací Office 365 Pro Plus pro studenty... 3 Přihlášení v plné verzi Office 365 Pro Plus

Více

Grid Player pro ios verzi 1.1

Grid Player pro ios verzi 1.1 Grid Player pro ios verzi 1.1 Sensory Software International Ltd 2011 O programu Grid Player Grid Player je aplikace pro alternativní a augmentativní komunikaci (AAK) určená lidem, kteří nemohou mluvit

Více

Návod k obsluze IP kamery Zoneway. IP kamery jsou určené pro odbornou montáž.

Návod k obsluze IP kamery Zoneway. IP kamery jsou určené pro odbornou montáž. Návod k obsluze IP kamery Zoneway. IP kamery jsou určené pro odbornou montáž. Obsah 1 Úvod... 1 2 Návod pro připojení do webového rozhraní... 1 2.1 Připojení kamery k WiFi síti... 4 2.2 Postup nastavení

Více

Messenger. Novell 1.0 UMÍSTĚNÍ DOKUMENTACE K PROGRAMU NOVELL MESSENGER. www.novell.com STRUČ NÁ ÚVODNÍ PŘ ÍRUČ KA

Messenger. Novell 1.0 UMÍSTĚNÍ DOKUMENTACE K PROGRAMU NOVELL MESSENGER. www.novell.com STRUČ NÁ ÚVODNÍ PŘ ÍRUČ KA Novell Messenger 1.0 STRUČ NÁ ÚVODNÍ PŘ ÍRUČ KA www.novell.com Novell Messenger je produkt, který nezávisle na platformě slouží k rychlému zasílání zpráv v podnicích pomocí adresáře Novell e-directory

Více

Evidence majetku a Windows 8

Evidence majetku a Windows 8 Evidence majetku a Windows 8 S novými počítači se u uživatelů objevuje operační systém Windows 8. Provoz programu Evidence majetku na takovém počítači je možná dvěma způsoby. A. Provoz evidence majetku

Více

Google Apps. dokumenty 3. verze 2012

Google Apps. dokumenty 3. verze 2012 Google Apps dokumenty verze 0 Obsah Obsah... Úvod... Prezentace... Popis prostředí... Menu a panely nástrojů... Menu a panely nástrojů... Vytvoření prvního snímku... Nový snímek... 7 Úprava objektu...

Více

Úvodní obrazovka ve Windows 8 (schéma rozložení ovládacích prvků) Můžete hledat v aplikacích, nastaveních a souborech ve vašem zařízení.

Úvodní obrazovka ve Windows 8 (schéma rozložení ovládacích prvků) Můžete hledat v aplikacích, nastaveních a souborech ve vašem zařízení. Seznamte se s ovládáním Windows 8 Windows 8 je atraktivní, rychlý a plynulý. Úvodní obrazovka s aktivními dlaždicemi a novými Windows 8 aplikacemi nabízí nové možnosti ovládání pomocí dotyku, klávesnice

Více

Prozkoumání příkazů na pásu karet Každá karta na pásu karet obsahuje skupiny a každá skupina obsahuje sadu souvisejících příkazů.

Prozkoumání příkazů na pásu karet Každá karta na pásu karet obsahuje skupiny a každá skupina obsahuje sadu souvisejících příkazů. Úvodní příručka Microsoft Excel 2013 vypadá jinak než ve starších verzích, proto jsme vytvořili tuto příručku, která vám pomůže se s ním rychle seznámit. Přidání příkazů na panel nástrojů Rychlý přístup

Více

INSTALAČNÍ POSTUP PRO APLIKACI ELIŠKA 4

INSTALAČNÍ POSTUP PRO APLIKACI ELIŠKA 4 INSTALAČNÍ POSTUP PRO APLIKACI ELIŠKA 4 1. Dříve než spustíte instalaci Vítáme Vás při instalaci nové verze aplikace eliška. Před samotnou instalací, prosím, ověřte, že jsou splněné následující podmínky:

Více

Stručná instalační příručka SUSE Linux Enterprise Server 11

Stručná instalační příručka SUSE Linux Enterprise Server 11 Stručná instalační příručka SUSE Linux Enterprise Server 11 RYCHLÝ ÚVODNÍ LIST NOVELL Při instalaci nové verze systému SUSE Linux Enterprise 11 postupujte podle následujících pokynů. Tento dokument obsahuje

Více

Programové vybavení počítačů operační systémy

Programové vybavení počítačů operační systémy Programové vybavení počítačů operační systémy Operační systém Základní program, který oživuje hardware a poskytuje prostředí pro ostatní programy Řídí využití procesoru, síťovou komunikaci, tisk, ovládá

Více

Úvodní příručka. Podívejte se na další možnosti Kliknutím na tuto šipku se zobrazí další možnosti v dialogovém okně.

Úvodní příručka. Podívejte se na další možnosti Kliknutím na tuto šipku se zobrazí další možnosti v dialogovém okně. Úvodní příručka Microsoft PowerPoint 2013 vypadá jinak než ve starších verzích, proto jsme vytvořili tuto příručku, která vám pomůže se s ním rychle seznámit. Vyhledání potřebných funkcí Kliknutím na libovolnou

Více

2.1.2 V následujícím dialogovém okně zvolte Instalovat ze seznamu či daného umístění. stiskněte tlačítko Další

2.1.2 V následujícím dialogovém okně zvolte Instalovat ze seznamu či daného umístění. stiskněte tlačítko Další Autodiagnostika ROBEKO Diagnostický kabel VAG1 VAGR1 Instalace pro operační systémy Windows 1. Úvod : Před použitím kabelu je nutné nejprve nainstalovat příslušné ovladače v operačním systému Vašeho počítače.

Více

Inteligentní řešení kamerového systému

Inteligentní řešení kamerového systému Inteligentní řešení kamerového systému Uživatelský manuál Přehrávání a zálohování záznamů Přehrávání Přehrávání pořízených videozáznamů, zobrazení a vyhledávání neobvyklých událostí a informací o systému

Více

verze 4.x pro Windows

verze 4.x pro Windows verze 4.x pro Windows UŽIVATELSKÝ MANUÁL Flexibooks univerzální čtečka pro e-knihy Aplikace Flexibooks umožňuje oproti jiným čtečkám čtení nejen klasických e-knih ve formátu PDF, ale také unikátních i-učebnic,

Více

.NET Framework verze 3.5... 4 Program pro připojení ke vzdálené ploše (RDC) verze 7.1... 5

.NET Framework verze 3.5... 4 Program pro připojení ke vzdálené ploše (RDC) verze 7.1... 5 Obsah Přístup k serveru ČMIS Kancelář Online... 2 Úvod... 2 Uživatelé s operačním systémem Windows XP musí nainstalovat:... 2 Uživatelé s operačním systémem Windows Vista musí nainstalovat:... 4.NET Framework

Více

Archiv elektronických dokumentů Zela

Archiv elektronických dokumentů Zela Archiv elektronických dokumentů Zela Instalace po rozbalení servisního balíčku 38 se automaticky spustí instalační program, který nainstaluje potřebné moduly pro provoz archivu dokumentů. Tyto moduly je

Více

Xtreamer Wonder. Uživatelská příručka CZ

Xtreamer Wonder. Uživatelská příručka CZ Xtreamer Wonder Uživatelská příručka CZ Děkujeme Vám za zakoupení Xtreamer Wonder Xtreamer Wonder je zcela nový media hub na bázi Android 4.4 KitKat s čtyřjádrovým ARM Cortex A9 procesorem a grafikou Mali

Více

NÁVOD NA OBSLUHU INTERNETOVÉ PREZENTACE. Ataxo Czech s.r.o.

NÁVOD NA OBSLUHU INTERNETOVÉ PREZENTACE. Ataxo Czech s.r.o. NÁVOD NA OBSLUHU INTERNETOVÉ PREZENTACE Ataxo Czech s.r.o. ÚVOD Internetové stránky vytvořené společností Ataxo v rámci produktu Mini web můžete jednoduše a rychle upravovat prostřednictvím on-line administrace.

Více

Informace o nové úpravě systému ASJA (leden 2015)

Informace o nové úpravě systému ASJA (leden 2015) Informace o nové úpravě systému ASJA (leden 2015) 1. V hlavním (prostředním) sloupci systému ASJA je výčet jednotlivých oblastí, ve kterých probíhá vzdělávání JA, a to: CIVILNÍ SOUDNICTVÍ TRESTNÍ SOUDNICTVÍ

Více

Obsah. Úvod do virtuální třídy. Další možnosti. Možnosti virtuální třídy. Technické požadavky na váš počítač

Obsah. Úvod do virtuální třídy. Další možnosti. Možnosti virtuální třídy. Technické požadavky na váš počítač Úvod do virtuální třídy Co je to virtuální třída Výčet funkcí Technické požadavky Pravidla užívání Obsah Úvod do virtuální třídy Rychlý start Zvuk a video Prezentace Tabule Co je to virtuální třída Virtuální

Více

WD My Book Essential Edition

WD My Book Essential Edition WD My Book Essential Edition Pro zabezpečení bezproblémové funkčnosti, stability a vyšší výkonnosti, je doporučeno stažení a nainstalování nejnovější verze service pack pro Windows a také nejnovější aktualizace

Více

INISOFT UPDATE - SLUŽBA AUTOMATICKÝCH AKTUALIZACÍ Uživatelská příručka

INISOFT UPDATE - SLUŽBA AUTOMATICKÝCH AKTUALIZACÍ Uživatelská příručka INISOFT UPDATE - SLUŽBA AUTOMATICKÝCH AKTUALIZACÍ Uživatelská příručka Popis funkce Softwarový nástroj INISOFT Update je univerzálním nástrojem pro stahování, údržbu a distribuci programových aktualizací

Více

Datacard. Instrukce k aktualizaci firmware tiskáren. Aktualizační aplikace pro operační systémy Windows

Datacard. Instrukce k aktualizaci firmware tiskáren. Aktualizační aplikace pro operační systémy Windows Datacard Instrukce k aktualizaci firmware tiskáren Aktualizační aplikace pro operační systémy Windows Co potřebujete Tiskárna karet je zapnuta a připravena k tisku karet ve stavu Ready, a stavová dioda

Více

Práce s mobilním zařízením

Práce s mobilním zařízením Práce s mobilním zařízením Ing. Petr Nepustil 2 Agenda Ovládání dodaného mobilního zařízení a SW Lenovo Ovládání Microsoft Windows 8.1 Registrujte své zařízení Lenovo www.lenovo.com/registration/index.html

Více

IP kamery DIGITUS Plug&View

IP kamery DIGITUS Plug&View IP kamery DIGITUS Plug&View Stručný průvodce instalací Obsah balení 1 IP kamera Plug&View 1 napájecí zdroj s kabelem 1 kabel s ethernetem 1 stručný průvodce instalací 1 disk CD s nástroji 1 odnímatelná

Více

Aplikace Založení účtu v Google Play Vyhledání a stažení aplikace Internet Nastavení internetu v ČR Nastavení internetu v zahraničí Přihlášení a

Aplikace Založení účtu v Google Play Vyhledání a stažení aplikace Internet Nastavení internetu v ČR Nastavení internetu v zahraničí Přihlášení a 1 6. 7. 8. Aplikace Založení účtu v Google Play Vyhledání a stažení aplikace Internet Nastavení internetu v ČR Nastavení internetu v zahraničí Přihlášení a odhlášení Wi-Fi sítě Zapnutí / Vypnutí přístupového

Více

Návod na používání aplikace TV DIGITAL OnGuide(EPG)

Návod na používání aplikace TV DIGITAL OnGuide(EPG) Návod na používání aplikace TV DIGITAL OnGuide(EPG) I. Instalace TV DIGITAL OnGuide Pokud máte aplikaci TVCenter 6 nainstalovanou z originálního CD, vložte tento disk do mechaniky Vašeho PC a počkejte

Více

Úvod. Program ZK EANPRINT. Základní vlastnosti programu. Co program vyžaduje. Určení programu. Jak program spustit. Uživatelská dokumentace programu

Úvod. Program ZK EANPRINT. Základní vlastnosti programu. Co program vyžaduje. Určení programu. Jak program spustit. Uživatelská dokumentace programu sq Program ZK EANPRINT verze 1.20 Uživatelská dokumentace programu Úvod Základní vlastnosti programu Jednoduchost ovládání - umožňuje obsluhu i málo zkušeným uživatelům bez nutnosti většího zaškolování.

Více

Rychlé nastavení mobilní aplikace Novell Vibe

Rychlé nastavení mobilní aplikace Novell Vibe Rychlé nastavení mobilní aplikace Novell Vibe Březen 2015 Začínáme Mobilní přístup na portál Novell Vibe může správce portálu Vibe deaktivovat. Pokud nemůžete přistupovat k mobilnímu rozhraní Vibe podle

Více

Aktualizace softwaru, zálohování a obnova

Aktualizace softwaru, zálohování a obnova Aktualizace softwaru, zálohování a obnova Uživatelská příručka Copyright 2007 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows je registrovaná ochranná známka Microsoft Corporation v USA. Informace uvedené

Více

Popis ovládání aplikace - Mapový klient KÚPK

Popis ovládání aplikace - Mapový klient KÚPK Popis ovládání aplikace - Mapový klient KÚPK Úvodní informace K využívání této aplikace musíte mít ve Vašem internetovém prohlížeči nainstalovaný plugin Adobe Flash Player verze 10 a vyšší. Mapová aplikace

Více

Rikomagic MK902 II. Uživatelská příručka CZ

Rikomagic MK902 II. Uživatelská příručka CZ Rikomagic MK902 II Uživatelská příručka CZ Děkujeme Vám za zakoupení Rikomagic MK902 II MK902 II je revoluční TV Box na bázi Android 4.4 KitKat s čtyřjádrovým procesorem RK3288 a grafikou Mali T764. S

Více

ZŠ ÚnO, Bratří Čapků 1332

ZŠ ÚnO, Bratří Čapků 1332 MS Excel 2002 Grada - po spuštění je třeba kliknout do středu obrazovky - v dalším dialogovém okně (Přihlášení) vybrat uživatele, zřídit Nového uživatele nebo zvolit variantu Bez přihlášení (pro anonymní

Více

Ladibug Software pro vizuální prezentaci Visual Presenter Návod k použití

Ladibug Software pro vizuální prezentaci Visual Presenter Návod k použití Ladibug Software pro vizuální prezentaci Visual Presenter Návod k použití Obsah 1. Úvod... 2 2. Systémové požadavky... 2 3. Instalace Ladibug... 3 4. Připojení... 6 5. Začínáme používat Ladibug... 7 6.

Více

Tiskový manažer - Printman

Tiskový manažer - Printman Tiskový manažer - Printman Tiskový manažer je program, který je součástí programu Praktik. Používá se v případě, pokud máte připojenou tiskárnu přes USB port (nebo vaše tiskárna není v seznamu podporovaných

Více

Internet. dobrý sluha, zlý pán

Internet. dobrý sluha, zlý pán Internet dobrý sluha, zlý pán 13. Picasa Picasa je celosvětově nejrozšířenější galerií obrázků, kterou provozuje firma Google. Její použití je zdarma včetně využití poměrně velikého diskového prostoru

Více

Windows RT 8.1 Update Step-by-Step Guide

Windows RT 8.1 Update Step-by-Step Guide Windows RT 8.1 Update Step-by-Step Guide Aktualizace Windows RT na verzi Windows RT 8.1 Nainstalováním nejnovějších aktualizací Windows zajistěte, aby byl počítač s Windows RT v aktuálním stavu Zjištění

Více

TECHNICKÉ POŽADAVKY PRO INSTALACI SW PRO ZÁZNAM VIDEA PRO ZÁZNAM AUDIA (ZVUKU) PRO ZÁZNAM OBRÁZKŮ JAZYKOVÉ MUTACE

TECHNICKÉ POŽADAVKY PRO INSTALACI SW PRO ZÁZNAM VIDEA PRO ZÁZNAM AUDIA (ZVUKU) PRO ZÁZNAM OBRÁZKŮ JAZYKOVÉ MUTACE INSTALACE SW EduArt OBSAH: OBSAH: TECHNICKÉ POŽADAVKY PRO INSTALACI SW PRO ZÁZNAM VIDEA PRO ZÁZNAM AUDIA (ZVUKU) PRO ZÁZNAM OBRÁZKŮ JAZYKOVÉ MUTACE POSTUP INSTALACE KDE NAJDETE INSTALAČNÍ SOUBOR JAK SPUSTÍTE

Více

Úvodní příručka. Získání nápovědy Kliknutím na otazník přejděte na obsah nápovědy.

Úvodní příručka. Získání nápovědy Kliknutím na otazník přejděte na obsah nápovědy. Úvodní příručka Microsoft Access 2013 vypadá jinak než ve starších verzích, proto jsme vytvořili tuto příručku, která vám pomůže se s ním rychle seznámit. Změna velikosti obrazovky nebo zavření databáze

Více

Téma 8: Konfigurace počítačů se systémem Windows 7 IV

Téma 8: Konfigurace počítačů se systémem Windows 7 IV Téma 8: Konfigurace počítačů se systémem Windows 7 IV 1 Teoretické znalosti V tomto cvičení budete pracovat se správou vlastností systému, postupně projdete všechny karty tohoto nastavení a vyzkoušíte

Více

Síťová instalace a registrace pro progecad

Síťová instalace a registrace pro progecad Síťová instalace a registrace pro 1 Obsah 1 Obsah... 1 2 Úvod... 1 3 Jak začít... 2 3.1 Instalace NLM Serveru pro... 2 3.2 Registrace NLM Serveru pro... 2 3.3 Přidávání a aktivace licencí... 2 3.4 Instalace

Více

Popis modulu... 2. Přístup k modulu... 2. Popis rozhraní... 2. Práce s rozhraním... 3. Selektor událostí... 3. Události na zařízení...

Popis modulu... 2. Přístup k modulu... 2. Popis rozhraní... 2. Práce s rozhraním... 3. Selektor událostí... 3. Události na zařízení... Modul Události Obsah Popis modulu... 2 Přístup k modulu... 2 Popis rozhraní... 2 Práce s rozhraním... 3 Selektor událostí... 3 Události na zařízení... 3 Události na vstupu zařízení... 3 Události v rozhraní...

Více

Informatika 5.ročník

Informatika 5.ročník Informatika 5.ročník vztahy,průř.témata září umí korektně zapnout a vypnout stanici a přihlásit se do a odhlásit ze sítě, využívá základní standartní funkce počítače a jeho nejběžnější periferie Postup

Více

Postup přechodu na podporované prostředí. Přechod aplikace BankKlient na nový operační systém formou reinstalace ze zálohy

Postup přechodu na podporované prostředí. Přechod aplikace BankKlient na nový operační systém formou reinstalace ze zálohy Postup přechodu na podporované prostředí Přechod aplikace BankKlient na nový operační systém formou reinstalace ze zálohy Obsah Zálohování BankKlienta... 3 Přihlášení do BankKlienta... 3 Kontrola verze

Více

DOKUMENTACE REDAKČNÍHO SYSTÉMU PINYA

DOKUMENTACE REDAKČNÍHO SYSTÉMU PINYA DOKUMENTACE REDAKČNÍHO SYSTÉMU PINYA Obsah Obsah... 4 Pinya CMS... 5 Přihlášení do systému... 6 Položky v menu administrace... 7 Uživatelé... 8 Správa uživatelů... 8 Nový uživatel... 9 Role... 10 Vytvoření

Více

Minix NEO Z64 Windows 8.1

Minix NEO Z64 Windows 8.1 Minix NEO Z64 Windows 8.1 Uživatelská příručka CZ Děkujeme Vám za zakoupení Minix NEO Z64 s OS Windows 8.1 Minix NEO Z64 je revoluční kompaktní Mini PC s čtyřjádrovým procesorem Intel Atom. NEO Z64 nově

Více

Čím se liší MS OFFICE 2007 od předchozí verze

Čím se liší MS OFFICE 2007 od předchozí verze Čím se liší MS OFFICE 2007 od předchozí verze Kancelářský balík aplikací MS Office prošel do současné doby již poměrně dlouhým a rozsáhlým vývojem. Nejnovější verze MS Office 2007 se od verze předchozí

Více

Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty a baterky Zapnutí telefonu a PIN Vložení paměťové karty Kontakty Kopírování ze SIM karty do telefonu

Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty a baterky Zapnutí telefonu a PIN Vložení paměťové karty Kontakty Kopírování ze SIM karty do telefonu 1 5. 6. 7. 8. Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty a baterky Zapnutí telefonu a PIN Vložení paměťové karty Kontakty Kopírování ze SIM karty do telefonu Založení nového kontaktu Upravení kontaktu

Více

Tisk dokumentů na VŠPJ

Tisk dokumentů na VŠPJ Tisk dokumentů na VŠPJ Tisk dokumentů na VŠPJ je zabezpečený. Úlohy, které si pošlete k tisku, se vytisknou teprve ve chvíli, kdy přiložíte svoji ISIC kartu ke kopírce. Úlohu si můžete vytisknout na kterékoli

Více

Obsah. Manuál pro uživatele aplikace ONIF platný ke dni 22. 9. 2011 Řešení společnosti icord International s.r.o. www.icord.cz

Obsah. Manuál pro uživatele aplikace ONIF platný ke dni 22. 9. 2011 Řešení společnosti icord International s.r.o. www.icord.cz Obsah Rychlý návod... 3 Chci se s vámi bezplatně spojit online. Co mám udělat? Rychlý návod... 3 Co vše mohu:... 3 Podrobněji:... 4 Chci se s vámi bezplatně spojit online. Co mám udělat? Podrobněji...

Více

NÁVOD NA POUŽÍVÁNÍ SYSTÉMU ARIADNE 3 Strana 1 1 Úvod Systém Ariadne3 je systém pro správu obsahu (CMS - "Content Management System"). Umožňuje pomocí jednoduchého a intuitivního uživatelského rozhraní

Více

NAS 232 Aplikace AiFoto pro mobilní zařízení. Správa fotografií na vašem NAS z mobilního zařízení

NAS 232 Aplikace AiFoto pro mobilní zařízení. Správa fotografií na vašem NAS z mobilního zařízení NAS 232 Aplikace AiFoto pro mobilní zařízení Správa fotografií na vašem NAS z mobilního zařízení A S U S T O R C O L L E G E CÍLE KURZU V tomto kurzu se naučíte: 1. Používat AiFoto pro správu fotografií

Více

Obsah. 4.0 Základní nastavení... 9 4.1 Výběr jazyka... 9 4.2 Wi-Fi nastavení... 9 4.3 Připojení tabletu k vašemu PC...10

Obsah. 4.0 Základní nastavení... 9 4.1 Výběr jazyka... 9 4.2 Wi-Fi nastavení... 9 4.3 Připojení tabletu k vašemu PC...10 Čeština Obsah Obsah... 1 Obecné pokyny pro užívání zařízení... 2 Doplňující informace... 2 Obsah balení... 2 1.0 Základní informace... 3 1.1 Tlačítka a konektory... 3 1.2 Zapnutí a vypnutí... 3 2.0 Představení

Více