5 Část II Nástroj pro údržbu S4S-JOB. 7 Část III Křížové tabulky. 9 Část IV Zboží a ceny. 11 Část V Kontakty. 14 Část VI Marketing a Operativa

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "5 Část II Nástroj pro údržbu S4S-JOB. 7 Část III Křížové tabulky. 9 Část IV Zboží a ceny. 11 Část V Kontakty. 14 Část VI Marketing a Operativa"

Transkript

1

2 2 Novinková dokumentace Soft-4-Sale G5.48A Obsah Kapitoly Část I Verze G5.48A 5 Část II Nástroj pro údržbu S4S-JOB 7 Část III Křížové tabulky 9 Část IV Zboží a ceny 11 Část V Kontakty 14 Část VI Marketing a Operativa 17 1 Spisová služba Požadavky Rozesílač PDF Dotazníky Část VII Nabídky 25 Část VIII Sklad 29 Část IX Zakázkový systém 32 1 Vystavené objednávky Vystavené faktury Přijaté faktury Servisní zásah Část X Logistika 43 Část XI Ekonomika 46 Část XII Výroba 49 MTJ Service, s.r.o.

3 Obsah Část XIII Další novinky Index 3 55

4 Verze G5.48A Část I

5 Verze G5.48A 1 5 Verze G5.48A Novinková dokumentace je zaměřena na popis nových funkcí a změn v nejnovějších verzích systému Soft-4-Sale. Zpracované verze: verze G5.48A byla vydaná v jazykových verzích: česká, slovenská a polská.

6 Nástroj pro údržbu S4S-JOB Část II

7 Nástroj pro údržbu S4S-JOB 2 7 Nástroj pro údržbu S4S-JOB S4S job.exe Do S4S job.exe byla přidána funkce NETUSE pro namapování disku do parametr je ve tvaru 'M: \\server\c' včetně kontroly, zda prochází automatická akce zvolená v S4S a to i jako nastavení v profilu. Zároveň došlo k redesignu vzhledu.

8 Křížové tabulky Část III

9 Křížové tabulky 3 9 Křížové tabulky Rozšíření křížových tabulek Křížové tabulky nyní nově umožňují porovnávat data různých období, např. roky, ve sloupcích kvartály nebo na řádcích týdny, ve sloupcích dny v týdnu. na řádcích

10 Zboží a ceny Část IV

11 Zboží a ceny 4 11 Zboží a ceny Výmaz ceníkové karty zboží Vymazání náhradního dílu z karty zboží - nově se zobrazí dotaz na promazání souvisejích záznamů v definici konstrukčních celků + marketingových výběrů. Při mazání ceníkové karty zboží dochází kromě mazání z Tabulky OBJECT, CENIK KALK, CENIK BONUS VARIANTY také k mazání záznamů v tabulkách KONSTRUKCE, SKLAD a CENIK SELECT (tyto záznamy musí být smazány, aby bylo možné smazat rekord z tbl CENIK, ovšem výmaz z tbl neproběhne pokud existují záznamy v pohybech). Přehled zboží Na přehledové sestavě zboží je nová funkce, která po stisku tlačítka Ukaž? umožní skok po vybraných položkách v pořadí v jakém byly vybrány. Pokud se ocitnu na poslední vybrané položce probíhá skákání opět od historicky první vybrané položky. Formulář "parametry tisku ceníku" Nyní je možné třídit v parametrech tisku ceníku dle všech deseti technických parametrů.

12 12 Novinková dokumentace Soft-4-Sale G5.48A

13 Kontakty Část V

14 14 5 Novinková dokumentace Soft-4-Sale G5.48A Kontakty Marketingová karta firmy Marketingová karta firmy, záložka "Zakázky" zobrazuje nyní i takové zakázky, na kterých je firma uvedena jako "Uživatel. Takové zakázky jsou od přímých zakázek odlišeny negativním zobrazením čísla zakázky. Objednatel - černý text na bílém pozadí Uživatel - bílý text na černém pozadí. Nastavení "výchozích" tiskových sestav pro kontakt Do nastavení byla přidána i možnost konfigurace pro Vystavené objednávky. SMS - brána Řešení SMS brány bylo rozšířeno o možnost zasílat SMS nad servisním zásahem. Nyní lze do definovaných textů SMS zadat zástupné znaky, které pokud odpovídají poli na kartě nad kterou je SMS generována, budou nahrazeny hodnotami v poli zadanými. Definovaný text SMS zprávy zní např.: "Vážená firmo ~~FIRMA ID~~, obracíme se na Vás..."

15 Kontakty 15 Pokud bude SMS generována např. nad kartou kontaktu bude text ~~FIRMA ID~~ nahrazen příslušným názvem firmy (pole FIRMA ID). Jestliže se mají čerpat informace z pole, které je skryté nebo se na kartě nevyskytuje, bude zástupný text nahrazen podtržítkem " ". Názvy polí lze získat v kartě designera. CreditCheck pro Slovenko Do okna s nastavením kódu pro CreditCheck - proklik ze základní karty kontaktu (semafor) se dá nastavit stahování pro Českou republiku a nově i pro Slovenskou republiku. Při stahování v silent módu se stahuje pro všechny dostupné jazyky pravděpodobně naplánovaná úloha...při stahování bez tohoto režimu se stahuje dle nastavení.

16 Marketing a Operativa Část VI

17 Marketing a Operativa 6 17 Marketing a Operativa Kniha jízd na kartu vozidla bylo doplněno pole Vyřazeno z provozu: <datum>. Bude-li datum vyplněno, na kartě vozidla se zobrazí tučný červený text "Vyřazeno z provozu." rozbalovací pole na kartě "Jízda" lze omezit pouze na platná vozidla (nevyplněné datum "Vyřazeno z provozu") rozbalovací pole na Přehledu jízd, Karta jízdy a Tisku přehledu jízd bylo doplněno o informaci "vyřazeno" Pozor: Pozor při přepočítávání jízd u "kopírovaných" záznamů!! stav tachometru přepočítat samostatně (musí být správný, protože ostatní stavy z něj vychází) stav nádrže přepočítat samostatně (nejlépe s datem od posledního regulérního tankování - počítá se pomocí "skutečné spotřeby" na kartě vozidla) stav spotřeby přepočítat samostatně (vychází ze "současného stavu nádrže"!!! a přepočte se zadané období omezené poslední jízdou a datumem "přepočítat od"). Vhodné používat pro kratší období a v situaci, kdy je znám fyzicky současný stav nádrže (při dotankování "do plné"), aby se upravila hodnota skutečné spotřeby pro výpočty dalších jízd. Jestliže je však současně vybraná volba přepočítat stav nádrže i přepočítat spotřebu, dojde ke "zpětné úpravě" stavu nádrže tak, aby odpovídala vypočtené spotřebě za dané období a zároveň i současnému stavu nádrže!!! Je-li tato volba aplikována na dlouhé období, může dojít ke značnému zkreslení dat.

18 Novinková dokumentace Soft-4-Sale G5.48A Spisová služba Doplnění předchystaného textu do záznamu jednání Jestliže se jedná o "nové" jednání, je zachována původní funkčnost - vyplní se všechna pole podle připraveného vzoru (včetně případného RTF formátování obsahu jednání). Jestliže se jedná o "již uložené" jednání, pak po vybrání vzorového záznamu je uživatel dotázán, kam chce text vložit - na začátek, na konec nebo dosavadní text obsahu jednání přepsat textem vzorovým. Vždy se doplňuje nebo přepisuje jen text pole OBSAH JEDNÁNÍ!!! Pokud původní záznam z jednání (nebo i vzorový) obsahuje RTF formátování, bude toto po vložení "vzorového textu" odstraněno!!! (uživatel je na tuto skutečnost upozorněn s možností zrušení akce) a kompletní text jednání bude převeden na obyčejný text (formátování RTF tedy provádějte pokud možno až po finalizaci textu obsahu jednání).

19 Marketing a Operativa Požadavky Strukturované požadavky Firmy, které využívají normy ISO, jistě potěší novinka, která umožňuje evidovat, filtrovat a tisknout strukturované požadavky, a to v jednotlivých strukturovaných krocích (je možné evidovat, zadavatele, řešitele, termín dokončení, název, popis,...). Strukturovaný požadavek je zadáván pomocí tzv.vzorů, ve kterých jsou definovány jednotlivé oddíly a jejich pole, které se budou v daném požadavku zobrazovat. Pro definici jednotlivých polí a vzorů vznikly nové číselníky Číselník strukturovaných požadavků a Konfigurace vzorů strukturovaných požadavků, které je třeba nejprve naplnit. PŘEHLED STRUKTUROVANÝCH POŽADAVKŮ Pro nový typ strukturovaných požadavků je vytvořen nový přehled v menu Marketing-Požadavky-Přehled strukturovaných požadavků, v kterém je možnost základní filtrace požadavků. STRUKTUROVANÝ POŽADAVEK Nový strukturovaný požadavek je založen buď generátorem a nebo pomocí menu Marketing-Požadavky-Nový požadavek a následně použitím záložky Strukturovaný. Při otevření nového požadavku dojde k načtení výchozího vzoru strukturovaného požadavku jako výchozí musí (!) být označen jeden ze vzorů. V kartě požadavku lze pak výchozí vzor změnit za jiný definovaný vzor. Dále je třeba použít generátor pro doplnění Interního čísla požadavku, které je definováno ve formáu rr0001. Při použití generátoru

20 20 Novinková dokumentace Soft-4-Sale G5.48A systém automaticky vygeneruje další požadové číslo. Nad kartou strukturovaného požadavku je definována sestava Řízení nápravných opatření. tisková sestava, např. tisková KONFIGURACE VZORŮ STRUKTUROVANÝCH POŽADAVKŮ Tato konfigurace je pro definici vzoru, který se uplatní v kartě strukturovaného požadavku

21 Marketing a Operativa 21 menu Marketing-Požadavky-Konfigurace-Konfigurace vzoru strukturovaných požadavků. Postup založení vzoru: Zadání názvu str.požadavku Zadání názvu vzoru str.požadavku Označit příp. jako výchozí vzor Použít tlačítko Uložit vzor Definice řádku označení řádku (pole Řádek: ), nastavení popisu řádku, názvu řádku a doplnění příslušných textů (krátký text, dlouhý text, datum), zobrazení oddílu Zapsal a + datum dokončení označení příznaku jako aktivní Po definici všech řádků použít tlačítko Uložit vzor ČÍSELNÍK STRUKTUROVANÝCH POŽADAVKŮ V číselníku strukturovaných požadavků (Marketing-Požadavky-Konfigurace-Číselník strukturovaných požadavků) se definují pole: POPIS ŘÁDKU text zobrazený vlevo pod číselným označení jako popis celého řádku NADPIS ŘÁDKU tučný nadpis celého řádku TEXT ŘÁDKU definice popisů krátkého textu, dlouhého textu i datumového pole

22 Novinková dokumentace Soft-4-Sale G5.48A Rozesílač PDF Možnost rozeslaní sestav PDF dle IČO Pro případ, že IČ má více provozoven, je možné v definici rozesílek PDF zvolit funkci "grupace podle IČO", která zamezí zasílání mailů pro každou provozovnu zvlášť. V Upozornění na pohledávky budou tedy k danému IČ všechny provozovny. Interní ový klient Na formulář odeslání u interním klientem bylo přidáno tlačítko texty, kterým je možné přidat předdefinovaný text.

23 Marketing a Operativa 23 Tlačítko "Vložit" - použitím tlačítka se nabídne seznam předdefinovaných textů (prvních 100 znaků), kliknutím na text se tento text vloží na místo kurzoru Texty se definují na záložce "Texty..." v konfiguraci ového klienta. Záložka je dostupná pouze při volbě "interní S4S klient." 6.4 Dotazníky Tisk dotazníku nad vzorovým dotazníkem Vznikla tisková sestava, která umoňuje tisknout dotazník. Sestava si mění počty sloupců podle toho co je navoleno na formuláři, obsahuje standardní hlavičku firmy a v zápatí je standardní s4s + číslo stránky. Pokud zadavatel formuláře má potřebu zapsat informaci sem vložit text, sem procenta je doporučeno použít pole poznámka.

24 Nabídky Část VII

25 Nabídky 7 25 Nabídky Generování více nabídek do jedné přijaté objednávky Na přehled nabídek bylo přidáno zaškrtávací pole, které zajišťuje vyfiltrování pouze vybraných nabídek. Nově byla přidána možnost generovat jednu přijatou objednávku z více (vyfiltrovaných) nabídek. Do nové přijaté objednávky se přenáší veškeré řádky nabídek. V hlavičce se vyplní pouze firma, je-li shodná ve všech nabídkách. Úprava hlavičky je tedy ponechána na uživateli. V souvisejících dokumentech se zobrazují informace jak ze strany nabídky, tak ze strany přijaté objednávky. Nová filtrace v Poptávkách Do křížových tabulek zboží v poptávkách a křižových tabulek poptávek, přehledu poptávek, přehledu zboží v poptávkách byla přidána filtrace na datum realizece a datum termínu poptávky. Nový řádek v Poptávce V poptávce lze stejně jako v jiných dokumentech přidat nový řádek pravým kliknutím myši mezi již dva existující. Sleva s mezisoučty Nově najdete nástroj na doplnění tří řádků vyjadřující slevu jedním tlačítkem (cena před slevou, hodnota slevy, cena po slevě). Počítejte s tím, že sleva se takto může poskytovat i na řádky OD - DO. Funkci najdete v nabídkách - Opravy/ Hromadná oprava nabídky/ Sleva s mezisoučty.

26 26 Novinková dokumentace Soft-4-Sale G5.48A Tiskové sestavy ve Slovenštině Formulář Nabidka Set PrintForm byl rozšířen o tiskové sestavy ve Slovenčtině pro nové volby v zahr měně, v zahr měně se slevou, formát tabulky, formát tabulky s DPH.

27 Nabídky 27

28 Sklad Část VIII

29 Sklad 8 29 Sklad Nastavení min. a optim. množství na skladě V hromadném nastavení min. a optimálního množství na skladě je možné zvolit marketingový výběr zboží, který bude podléhat manipulaci s minimálním a optimálním stavem zásob. Daný marketingový výběr je možné otevřít dvojklikem. Rozšíření skladových dokladů o pole stav rozpracovanosti nové pole STAV POHYB rozšíření číselníku stavů rozpracovanosti o Sv (sklad-výdej); Sp (sklad-příjem); Spr (sklad-převod) možnost editace pole stav i po provedení skladového dokladu přidána filtrace na stav pohyb do tisku přehledů stavů pobybu přidána filtrace na stav křížových tabulek pohybu přidána filtrace na stav na přehledu výdejek a příjemek Do konfigurace povinných údajů uvedených agend je přidáno toto pole STAV. Pole stav naleznete i na všech přehledových sestavách výdejek, příjemek a převodek.

30 30 Novinková dokumentace Soft-4-Sale G5.48A

31 Zakázkový systém Část IX

32 32 9 Novinková dokumentace Soft-4-Sale G5.48A Zakázkový systém Zálohové x zúčtovací x konečné faktury Pro generování konečných faktur ze zúčtovacích a to v případě, že částka zálohy je vysoká a zákazník má v této hodnotě odebírat jednotlivé kusy zboží ve více dílčích konečných fakturách v průběhu několika měsíců vzniklo následující řešení. Existuje zúčtovací faktura: 1. Vytvoříte si např. dvě dílčí konečné faktury (zatím bez vazby na fakturu zúčtovací) 2. Na zúčtovací faktuře, na záložce Zúčtováno je uvedeno číslo první konečné faktury, do které chcete zúčtovanou zálohu uplatnit, kliknete na nové tlačítko (vytvoření vztahů)

33 Zakázkový systém 33 S4S spojí zúčtovací fakturu FAV s vybranou konečnou FAV , zjistí celkovou částku konečné faktury (včetně DPH), vybuduje vztah a zapíše si do něj zúčtovanou částku maximálně však do výše celkové částky k úhradě na konečné faktuře. Nyní se vždy vztah mezi fakturami řeší metodou Optimum (tedy tak, aby konečná faktura vyšla 0,-), která bude i výchozí metodou v plně automatizované verzi. Po aplikaci všech funkcí přibude ještě metoda Maximum (v podstatě stávající stav do konečné faktury se promítne celá zúčtovací faktura a vznikne tak dobropis). Poslední bude metoda Ručně (uživatel určí částku, která se do připojené faktury použije). 3. Po promáčkutí tlačítka na konečné faktuře se zapíše Záloha. Tak jako dosud, avšak omezena částkou zjištěnou při budování vztahu.

34 34 Novinková dokumentace Soft-4-Sale G5.48A 4. A znovu.. Na téže zúčtovací faktuře, na záložce Zúčtováno uvedete číslo další konečné faktury, do které chcete zúčtovanou zálohu také uplatnit a opět kliknete na tlačítko (vytvoření vztahů). Vytvoří se další vztah k další konečné faktuře obdobným způsobem, jak bylo popsáno výše. (V poli KONEČNÁ FAK: je tedy vidět vždy jen ta poslední připojovaná faktura). Existující vztahy jsou prozatím zjednodušeně vidět pod druhým novým tlačítkem (ukaž vztahy). Po upgrade bude možno z této tabulky jednotlivé faktury otevírat, případně upravovat výši částky, která se má v připojené faktuře uplatnit, měnit metodu vztahu.

35 Zakázkový systém 35 Se zúčtovací fakturou FAV s celkovou částkou ,- Kč jsou tedy nyní spojeny dvě konečné faktury. Do faktury FAV je uplatněno ,50 Kč a do faktury FAV je uplatněno ,60 Kč. (POZOR v tomto ručním zatím systém neumí hlídat, jestli už nebyla celková zúčtovaná částka celá použita!!!) Reklamace na tisku zakázky Na formuláři tisku zakázky je nyní možné zadat také reklamaci. Konfigurace výpočtu výnosů a nákladů zakázek V konfiguraci výpočtu výnosů a nákladů zakázek je možnost zadat více hodnot skladů a kódů pohybu a to pomocí následné hodnoty ((Listeq=.

36 36 Novinková dokumentace Soft-4-Sale G5.48A Konfigurace je stavěna jako jeden string oddělený středníkem. Pokud se do pole zadá např ((list=11;22 tak je při čtení považováno za dva parametry. Řešením je před uložením středník zaměnit na vlnku a při čtení zpět na středník. Zakázka x Rámcové objednávky Pokud se nad rámcovou objednávkou vygenerovala zakázka a posléze docházely objednávky dílčí, v plánovaných výnosech a nákladech se začínala duplikovat hodnota (v konečné fázi byla "dvojnásobná" oproti skutečnosti). Proto došlo k úpravě Výpočtu výnosů a nákladů zakázek tak, aby bylo možno rozhodnout, zda se v plánovaných hodnotách má zobrazovat hodnota rámcové objednávky, nebo hodnata součtu objednávek dílčích. POZOR Dílčí objednávkou se v tomto případě rozumí taková, která má vazbu na rámcovou objednávku!!

37 Zakázkový systém Vystavené objednávky Hromadná objednávka Do hromadné objednávky byla přidána filtrace zboží podle příznaku "výrobek". Aby bylo možno jako zdroj požadavků zvolit dle nedodaných přijatých objednávek a vybrat položky, které se "jen" přeprodávají a nevyrábí se (nyní se nabízejí k objednání i položky, které se vyrábět budou a pochopitelně nejsou skladem). Desetinná místa v řádku objednávky Pro případ, že máte v objednávce cenu za jednotku se třemi desetinnými místy, tak se nově faktura generuje bez zaokrouhlování ceny z řádku přijaté objednávky, aby se předešlo rozdílům, které při nezohlednění tisíciny vznikly.

38 Novinková dokumentace Soft-4-Sale G5.48A Vystavené faktury Převedení položek z více skladů Pokud přenáším zboží do FV ze skladu potřebuji mít možnost volby množství naskladněné. U varianty, že chci přenést do FV shodnou položku z více skladů, systém založí jednotlivé řádky a do každého řádku zapíše příslušný sklad (řádek FV obsahuje ID skladu). Pokud se řádky vyberou zeleným zaškrtávátkem, tak se zboží neseskupí, ale do pole sklad se zapíše identifikace skladu. Automatické úlohy - Generování Vystavených/Přijatých faktur podle plánu Nyní je možné ovlivnit jaké faktury se budou generovat, jestli budou provedené... nad generátorem lze udělat fotku s požadovaným nastevením a relativitou k datumu název pořadované fotky se vloží do konfigurace automatických akcí do pole parametr 1 a zvolí se uživatel pod kterým tato fotka byla vytvořena Doplnění fakturace Vznikl nový generátro "PlánF!", aby bylo možné přímo nad vystavenou fakturu v případě potřeby automaticky vygenerovat záznamy z plánu fakturace.

39 Zakázkový systém 39 Generátor "PlánF!" nad kartou vystavené faktury, přijaté faktury, vystavené zálohové, přijaté zálohové faktury. Při použití generátoru je uživatel dotázán na interval, den v rámci intervalu, datum startu, datum ukončení... Vygeneruje se tolik záznamy v plánu fakturace, kolik řádků má "zdrojová" faktura. Do záznamu plánu se přebírají všechna dostupná pole z karty zdrojové faktury. Generování jako automatická úloha 9.3 Přijaté faktury Označení přijatých faktur na přehledu V přehledu přijatých faktur byla doplněna možnost označení jednotlivých dokladů pomocí sloupce "?" (zeleně označený) + doplněna filtrace "označené". V poli pro nadpisy sloupečků je tlačítko "?", přes které je možné tyto výběry ovládat (Označ vše, Odznač vše, Inverze příznaku, Zpět ; stejná funkčnost jako na přehledu FV).

40 40 Novinková dokumentace Soft-4-Sale G5.48A Došlé faktury Na přijatou fakturu a přijatou zálohovou fakturu bylo přidáno pole SP. SYMBOL, které je automaticky vyplněno spec.symbolem z karty kontaktu po zadání dodavatele, příp. je možné spec.symbol zadat ručně. Do příkazu k úhradě se přenáší spec.symbol primárně z faktury, pokud na faktuře není, doplní se z karty kontaktu. 9.4 Servisní zásah Formulář servisního zásahu má nově kartu s dvěma záložkami 1) prvky s daty a příznaky 2) seznam výrobních čísel k položkám uvedených na dokladu Seznam výr. čísel se vytváří při každém otevření formuláře a je možné ho aktualizovat po použití tlačítka (vpravo vedle seznamu) s popiskem Akt. Servisní zásahy lze generovat i z opravy - máte možnost přenesení více výrobních čísel do SRV. Došlo k úpravě tiskových sestav, kde se vyskytují výrobní čísla zařízení. Jedná se o tyto tři tiskové sestavy: Servisní protokol, Odborné stanovisko, Reklamační protokol.

41 Zakázkový systém 41

42 Logistika Část X

43 Logistika Logistika Logistika - přehled zásilek Do přehledu zásilek byl přidán zelený výběrový sloupec a do přehledu jeho možnost filtrování. Reklamace Do funkce Generování faktury nad dodacím listem byla přidána volbu (příznak) "reklamované zboží" s výchozí volbou "ano". V případě volby "ne" se do generované faktury nepřenesou řádky z DL označeé příznakem "R" (reklamace).

44 44 Novinková dokumentace Soft-4-Sale G5.48A Tisk štítků pro Českou poštu V menu Logistika/Evidence zásilek/konfigurace zásilek je nyní nová záložka Česká pošta, která umožňuje jak export seznamu zásilek pro Českou poštu, tak tisk podacího archu nebo přímo podacích štítků.

45 Ekonomika Část XI

46 46 11 Novinková dokumentace Soft-4-Sale G5.48A Ekonomika Zaúčtování bankovních výpisů z účtu Raiffaisen Jelikož účet v Kč a EUR má stejné číslo, tak se vše účtuje na jeden stejný účet v účetnictví, což není v pořádku. Při převzetí bankovních účtů do ekonomiky se nyní zohledňuje nejen číslo účtu, ale i měna na něm uvedená při dohladávání v číselníku bank (tam je též měna uvedena). Rozvaha v plném rozsahu Vzhledem ke změnám v účetnictví vznikly 4 "nové" vzory rozvahy a výsledovky (obsahově se liší jen rozvaha v plném rozsahu,která má navíc řádky). Aktualizaci najdete v menu Ekonomika/Výkazy/Rozvaha(Výsledovka), kde po promáčknutí tlačítka "Vzorové..." natáhnete aktuální řádky. Vzhledem k tomu, že změny byly provedeny pouze v rozvaze v plném rozsahu, je třeba tento řádek otevřít a pomocí níže označeného tlačítka doplnit čísla řádků do účetní osnovy dle uvedeného seznamu.

47 Ekonomika 47

48 Výroba Část XII

49 Výroba Výroba Kontrola, zda nejsou doplňovány výrobní položky do "dokončené" zakázky Při zadávání položek z Výrobního rozpadu do Výroby kontrolovat, zda zakázka již není označena jako DOKONČENÁ. V případě, že ano = upozornění uživateli "Zakázka již je označena jako dokončená. Skutečně chcete přidávat další položky? Ano/Ne". V případě volby ANO je třeba odstranit datumy a příznaky z karty zakázky a související Přijaté objednávky (pole VYROBENO). Filtr - Dokončené zakázky V Přehledu výroby je nové filtrační pole Dokončené zakázky, které filtruje ne/dokončené výrobní zakázky. Proklik do přijaté objednávky Na kartě Výrobní zakázky je nyní možnost se prokliknout přes pole OBJEDNÁVKA do související Přijaté objednávky. Proklik na výrobní zakázku V přehledu výroby je nyní možné se prokliknout přímo na výrobní zakázku - poklepáním na číslo zakázky. Poklepání na řádek vyvolá otevření okna výrobní položky jako dosud. Odvádění výroby evidence zmetků V případě, že jsou zadány zmetky při odvádění výroby (na výrobním terminálu), zobrazí se automaticky formulář, kde je možné rozdělit (víceřádkově) zadaný počet ks zmetků k různým kódům neshody - na každém řádku bude uveden počet ks a kód neshody.

50 50 Novinková dokumentace Soft-4-Sale G5.48A Kódy neshody jsou definovány v číselníku kódů výroby jako záznamy s příznakem zmetek. Každý takto zadaný řádek se odvede jako samostatný řádek do výrobní položky zakázky s příznakem zmetek a s daným kódem neshody.

51 Výroba 51 Automatické navýšení ks ve výrobě V technologickém postupu výrobku lze zadat do pole "VYR. MN. +" hodnotu v %, podle které dojde při rozpadu objednávky do výrobních operací k automatickému navýšení počtu vyráběných ks.

52 52 Novinková dokumentace Soft-4-Sale G5.48A Kalkulace ceny v konfigurátoru výrobku nové pole v řádku cenové kalkulaci (cena dodávky) má ten význam, že výsledná celková cena (množství x cena) se nepromítá do ceny výrobku v objednávce jako jednotková cena, ale jako cena pro celkové požadované množství (prakticky dojde k promítnutí do jednotkové ceny výrobku tak, že výsledná cena se dělí počtem kusů výrobků, pokud systém vypočte cenu 100 Kč pro celou dodáku a vyrábí se 500 ks, pak se cena výrobku navýší o 20 hal) kalkulace výrobku nemění číslo výrobku ani zadané množství, mění jen cenu potvrzenou a požadovanou v tuzemské měně do objednávky doplňuje řádky kalkulace typu 17 nebo řádky vůbec nedoplňuje: konfigurace je dotupná na kartě objednávky výrobku v záložce servisní "Cen.ř.konfigurace". Konfigurace je uživatelská a implictiní hodnota je s řádky typu 17 Doplnění nového typu pole do konfigurátoru výrobku: "combo cenik" - zboží s možností filtrace dle zadaných TP -> "combo TP" - nabízí číselník TP (možnost zadání kterého TP1 - TP10) Výrobní rozpad nad Nabídkou Výrobní rozpad nad Nabídkou včetně možnosti tisku (podklad pro výrobu) a filtrace dle Operací, Kooperací, Materiálů. Proces je následující: vytvoří se na pozadí fiktivní přijatá objednávka, která se následně použije pro realizaci výrobního rozpadu z tohoto rozpadu není možné odtud generovat Zakázku!! ani žádný jiný dokument!! po zavření okna rozpadu se odstraní i fiktivní přijatá objednávka Kontrola kapacit "lidských zdrojů"... Nástroj, který dokáže upozornit předem na situaci, kdy je naplánováno současně tolik práce, že ji pracovníci nejsou schopni pojmout a plánovač výroby se to dozvídá pozdě.

53 Výroba 53 Řešením je Křížová tabulka nad Přehledem výroby. Pomocí této křížové tabulky je možné sledovat požadavek na potenciální kapacitu jednotlivých strojů přes všechny výrobní položky (třeba i bez časového omezení směrem vepředu => všechno kam až vidím...) Využitím vlastností křížové tabulky lze pak definovat tak, že uživatele zajímají pouze takové "dny" kdy požadavek na kapacitu překračuje určitou mez... Pomocí "foťáčku" nebo "procesního panelu" si lze dopředu přichystat pohledy na opakující se situace (s časovou relativitou) "Výrobní rozpad" Nástroj pro výpočet skladové dostupnosti a sloupec se zobrazením skladové dostupnosti. popis: Funkce stejná jako na přehledu zboží v přijatých objednávkách. Prvky typu M a P seřadí podle plánovaného data výroby vzestupně. Při zjišťování dostupnosti se nejprve "uspokojí" komponenty, na které existuje BLOKACE, potom komponenty na které existuje REZERVACE a nakonec všechny zbývajíci Stav dostupnosti se zobrazí jako SKLADEM - dostupné skladem, nebo potvrzený termín vystavené objednávky, NEPOTVRZEN - existuje vystavená objednávka, ale nemá potvrzen termín, NEOBJEDNANO - neexistuje ani vystavená objednávka

54 Další novinky Část XIII

55 Další novinky Další novinky Přečíslování dokladů Pokud máte variantní nabídku rozdělenou na sekce (tj číslování a dále ), vložíte řádek 005a a nemůžete přečíslovat jen danou sekci. Proto pro Nabídky, Přij a Obj vznikla nová funkce, která Vám umožní přečíslovat pozice OD DO, tedy pouze pro souvislou oblast řádků na dokladu. Ekonomika - ekonomické výkazy Do tiskové sestavy rozvahy a výsledovky byla přidána na závěr tabulka s aktuálním datem, spolu s informací o formě podnikání a předmětu podnikatelské činnosti. Číselníky - nový uživatel Při založení nového uživatele se nabídne kromě možnosti nastavení uživatelských konfigurací také nastavení uživatelského menu podle vybraného vzoru uživatele. Replikace - fiktivní replikace Funkce tvorby fiktivní replikace pro data na MS SQL byla optimalizována pro běh nad SQL s více jak milionem řádků.

56 MTJ Service, s.r.o. Žilkova Brno

Popis ovládání. Po přihlášení do aplikace se objeví navigátor. Navigátor je stromově seřazen a slouží pro přístup ke všem oknům celé aplikace.

Popis ovládání. Po přihlášení do aplikace se objeví navigátor. Navigátor je stromově seřazen a slouží pro přístup ke všem oknům celé aplikace. Popis ovládání 1. Úvod Tento popis má za úkol seznámit uživatele se základními principy ovládání aplikace. Ovládání je možné pomocí myši, ale všechny činnosti jsou dosažitelné také pomocí klávesnice. 2.

Více

Více než 60 novinek, změn a vylepšení

Více než 60 novinek, změn a vylepšení Více než 60 novinek, změn a vylepšení Nová řada programu 2HCS Fakturace Vám nabízí více než 60 novinek, změn a vylepšených funkcí. Zde je jejich seznam, pro Vaši lepší orientaci rozdělený podle jednotlivých

Více

Pracovní výkazy. návod k použití. Internetová aplikace Pracovní výkazy slouží k zadávání pracovních výkazů od zaměstnanců a externích pracovníků.

Pracovní výkazy. návod k použití. Internetová aplikace Pracovní výkazy slouží k zadávání pracovních výkazů od zaměstnanců a externích pracovníků. 1 Popis aplikace Pracovní výkazy návod k použití Internetová aplikace Pracovní výkazy slouží k zadávání pracovních výkazů od zaměstnanců a externích pracovníků. 2 Technické požadavky klienta Internetový

Více

Novinky ve verzi 1.72.A

Novinky ve verzi 1.72.A Novinky ve verzi 1.72.A U DDT sestav jsme přistoupili k číslování. Pokud má sestava nějaký formulář, zobrazí se v jeho záhlaví verze (v.x.y) v je jen zkratka verze, x.y. - je pak číslo verze, začínáme

Více

Modul Periodická fakturace

Modul Periodická fakturace Modul Periodická fakturace účetnictví pro živnostníky a malé společnosti O I P... 1 On-line...1 Off-line...1 M P... 3 Přínos pro uživatele... 3 P... 3 Karta nastavení vzoru periodického dokladu... 4 Záložka

Více

Změny v programu AutoSalon 9.82 minor 0004.

Změny v programu AutoSalon 9.82 minor 0004. Změny v programu AutoSalon 9.82 minor 0004. Firma ProCad spol. s r.o. si vyhrazuje z hlediska vývoje programu právo na změny v zaslané aplikaci oproti popisu změn. V průběhu roku v případě dalších změn

Více

NEWSLETTER systému PRACANT - říjen 2010

NEWSLETTER systému PRACANT - říjen 2010 NEWSLETTER systému PRACANT - říjen 2010 Na rok 2010 jsme si pro Vás opět připravili novou verzi. Nová verze systému 3.9 obsahuje tyto důležité novinky: - zdokonalený monitoring strojů - podpora čtečky

Více

2HCS Fakturace 3 - výzvy k platbě (upomínky) -

2HCS Fakturace 3 - výzvy k platbě (upomínky) - 2HCS Fakturace 3 - výzvy k platbě (upomínky) - Autor: Tomáš Halász - 776 052 219 pro verzi: 3.5.597 a novější 2H C.S. s.r.o. dne: 19.05.2008 Dukelská 691/5, 742 21 Kopřivnice Email: info@faktury.cz Web:

Více

ISWIN X. Evidence osob a aktuálního stavu insolvenčního rejstříku na PC. Princip

ISWIN X. Evidence osob a aktuálního stavu insolvenčního rejstříku na PC. Princip ISWIN X Evidence osob a aktuálního stavu insolvenčního rejstříku na PC Princip Součástí aplikace je databáze, která obsahuje aktuální stav insolvenčního rejstříku, tj. insolvenční věci, osoby dlužníků,

Více

Co je nového v systémech DUNA DE, DUNA ÚČTO, DUNA OBCHOD 2013,1.22

Co je nového v systémech DUNA DE, DUNA ÚČTO, DUNA OBCHOD 2013,1.22 Co je nového v systémech DUNA DE, DUNA ÚČTO, DUNA OBCHOD 2013,1.22 Nastavení základní konfigurace Údaje o firmě záložka Finanční úřad změny v souvislosti se změnou číselníku Finančních úřadů, proveďte

Více

WORKWATCH ON-LINE EVIDENCE PRÁCE A ZAKÁZEK

WORKWATCH ON-LINE EVIDENCE PRÁCE A ZAKÁZEK WORKWATCH ON-LINE EVIDENCE PRÁCE A ZAKÁZEK Systém WorkWatch je určen pro malé a střední firmy, které se zabývají službami nebo zakázkovou výrobou. Zajistí dokonalý přehled o všech zakázkách a jejich rozpracovanosti.

Více

Hotline Helios Tel.: 800 129 734 E-mail: helios@ikomplet.cz Pokročilé ovládání IS Helios Orange

Hotline Helios Tel.: 800 129 734 E-mail: helios@ikomplet.cz Pokročilé ovládání IS Helios Orange Hotline Helios Tel.: 800 129 734 E-mail: helios@ikomplet.cz Pokročilé ovládání IS Helios Orange 2013 BüroKomplet, s.r.o. Obsah 1 Kontingenční tabulky... 3 1.1 Vytvoření nové kontingenční tabulky... 3 2

Více

Prosper Upgrade Podzim 2005. Příručka uživatele. verze 5XPa09. RKA SW Systems s.r.o. Email: info@sw4people.cz www.sw4people.cz.

Prosper Upgrade Podzim 2005. Příručka uživatele. verze 5XPa09. RKA SW Systems s.r.o. Email: info@sw4people.cz www.sw4people.cz. Prosper Upgrade Podzim 2005 Příručka uživatele verze 5XPa09 RKA SW Systems s.r.o. Email: info@ www. 1 z 18 OBSAH: 1. MODUL ÚČETNICTVÍ 4 1.1 Rozšířená možnost práce s okny 4 1.2 Přehled závazků na kliknutí

Více

Profibanka - Informace pro příjemce platebních karet

Profibanka - Informace pro příjemce platebních karet Vážení obchodní partneři, jsme rádi, že Vám můžeme nabídnout moderní a bezpečný způsob distribuce výpisů z akceptace platebních karet. Pro získání elektronických výpisů z je nezbytné, abyste využívali

Více

Přenesení daňové povinnosti. Režim přenesení daňové povinnosti o co se jedná?

Přenesení daňové povinnosti. Režim přenesení daňové povinnosti o co se jedná? Přenesení daňové povinnosti Téma: Použití režimu přenesení daňové povinnosti 92a Zákona o DPH Program: SKLAD 8 od verze 8.5.7.1 Vypracoval: Tomáš Vrba (oddělení technické podpory) Revize: 31.7.2012 (verze

Více

KLIENTSKÝ PORTÁL PŘÍRUČKA PRO UŽIVATELE

KLIENTSKÝ PORTÁL PŘÍRUČKA PRO UŽIVATELE KLIENTSKÝ PORTÁL PŘÍRUČKA PRO UŽIVATELE BŘEZEN 2015 Obsah 1. Úvod... 3 1.1. Dostupnost a historie dat... 3 2. Než začneme... 4 2.1. Registrace... 4 2.2. Přihlášení... 6 3. Domovská stránka... 7 4. Orientace

Více

ucetni-program-pohoda.cz Uživatelský návod a nastavení Instalace str. 2 Uživatelské práva str. 3

ucetni-program-pohoda.cz Uživatelský návod a nastavení Instalace str. 2 Uživatelské práva str. 3 ucetni-program-pohoda.cz 2010 PVM výrobní modul pro ekonomický systém POHODA Vaše konkurenční výhoda při vyřizování odběratelských objednávek, plánování a realizaci výroby, nákupu materiálu a služeb. Uživatelský

Více

Uživatelský manuál. Verze 1.0.3 -1- Tel: + 420 555 130 669, E-mail: sales@ictb.cz, WWW: www.ictb.cz

Uživatelský manuál. Verze 1.0.3 -1- Tel: + 420 555 130 669, E-mail: sales@ictb.cz, WWW: www.ictb.cz Uživatelský manuál Verze 1.0.3 ICT Br@ins s.r.o., Fryčovice č. p. 105, 739 45 IČ: 28650891, DIČ: CZ28650891-1- Tel: + 420 555 130 669, E-mail: sales@ictb.cz, WWW: www.ictb.cz 1. Spuštění systému 4 2. Přihlášení

Více

Allegro účetnictví. Schéma účetního modulu. Podstatné vlastnosti. Allegro Business Solution Účetnictví

Allegro účetnictví. Schéma účetního modulu. Podstatné vlastnosti. Allegro Business Solution Účetnictví Allegro účetnictví Obsahuje zákonem vyžadované agendy podvojného účetnictví a tvoří jádro celého systému. Standardní bloky zahrnují účetní knihu, faktury přijaté a vydané, banky, pokladny a přiznání DPH.

Více

Změny v programu AutoServis 9.82 minor 0007.

Změny v programu AutoServis 9.82 minor 0007. Změny v programu AutoServis 9.82 minor 0007. Firma ProCad spol. s r.o. si vyhrazuje z hlediska vývoje programu právo na změny v zaslané aplikaci oproti popisu změn. V průběhu roku v případě dalších změn

Více

Přehledy pro Tabulky Hlavním smyslem této nové agendy je jednoduché řazení, filtrování a seskupování dle libovolných sloupců.

Přehledy pro Tabulky Hlavním smyslem této nové agendy je jednoduché řazení, filtrování a seskupování dle libovolných sloupců. Přehledy pro Tabulky V programu CONTACT Professional 5 naleznete u firem, osob a obchodních případů záložku Tabulka. Tuto záložku lze rozmnožit, přejmenovat a sloupce je možné definovat dle vlastních požadavků

Více

1. Pro přihlášení k odběru novinek klikněte na tlačítko Registrace nového uživatele.

1. Pro přihlášení k odběru novinek klikněte na tlačítko Registrace nového uživatele. 1. Vstup do aplikace Na adrese: http://i.statnisprava.cz 2. První stránka aplikace 1. Pro přihlášení k odběru novinek klikněte na tlačítko Registrace nového uživatele. 2. Poté budete přesměrováni na stránku

Více

MojeBanka - Informace pro příjemce platebních karet

MojeBanka - Informace pro příjemce platebních karet Vážení obchodní partneři, jsme rádi, že Vám můžeme nabídnout moderní a bezpečný způsob distribuce výpisů z akceptace platebních karet. Pro získání elektronických výpisů z je nezbytné, abyste využívali

Více

26 Evidence pošty. Popis modulu. Záložka Evidence pošty

26 Evidence pošty. Popis modulu. Záložka Evidence pošty 26 Evidence pošty Uživatelský modul Evidence pošty realizuje podrobnou evidenci všech došlých a odesílaných poštovních zásilek s možností přidělovat tyto zásilky uživatelům informačního systému k vyřízení,

Více

Reporting. Ukazatele je možno definovat nad libovolnou tabulkou Helios Orange, která je zapsána v nadstavbě firmy SAPERTA v souboru tabulek:

Reporting. Ukazatele je možno definovat nad libovolnou tabulkou Helios Orange, která je zapsána v nadstavbě firmy SAPERTA v souboru tabulek: Finanční analýza Pojem finanční analýza Finanční analýza umožňuje načítat data podle dimenzí a tyto součty dlouhodobě vyhodnocovat. Pojem finanční analýza není nejpřesnější, protože ukazatele mohou být

Více

Převod dat z programu STEREO

Převod dat z programu STEREO Převod dat z programu STEREO Tento návod řeší nezbytné kroky, které je nutné provést před, v průběhu a po samotném převodu dat mezi programy Stereo 18 a DUEL 6.1. Jednotlivé kroky na sebe navazují a zajistí

Více

Bohemius, k.s. www.bohemius.cz

Bohemius, k.s. www.bohemius.cz Bohemius, k.s. www.bohemius.cz Modul je součástí administrativní i manažerské kalkulačky Formulář Malé DPH: Dále následuje : FORMULÁŘ - VLASTNÍ KALKULAČKA o produktu KDO BUDE S FORMULÁŘEM PŘEDEVŠÍM PRACOVAT

Více

Změny v programu AutoServis 9.85 minor 0005

Změny v programu AutoServis 9.85 minor 0005 Změny v programu AutoServis 9.85 minor 0005 Firma ProCad spol. s r.o. si vyhrazuje z hlediska vývoje programu právo na změny v zaslané aplikaci oproti popisu změn. V průběhu roku v případě dalších změn

Více

Příjem zboží 201009061 Základní zobrazení seznamu s DL Obsah

Příjem zboží 201009061 Základní zobrazení seznamu s DL Obsah Obsah Příjem zboží...2...2 Seznam hlaviček dodacích listů a dobropisů (horní seznam)...3 Seznam položek aktuálního dodacího listu či dobropisu (okno vlevo dole)...3 Detail aktuální položky dodacího listu

Více

1 Doklady... 1. 2 Finance... 9. 2.1 Vyřazení majetku při účtování na účet 641...9 2.2 Vyhledání a označení nepoužívaných účtů...9. 3 Mzdy...

1 Doklady... 1. 2 Finance... 9. 2.1 Vyřazení majetku při účtování na účet 641...9 2.2 Vyhledání a označení nepoužívaných účtů...9. 3 Mzdy... Obsah 1 Doklady... 1 1.1 Změna sazeb DPH v roce 2012...1 1.1.1 Číselník sazby DPH...1 1.1.2 Číselník typů sazeb DPH...2 1.1.3 Zadání dokladu z hlediska sazeb DPH...3 1.1.4 Změna sazby DPH ve skladu...4

Více

ENTRY výběr z novinek verze 8/2013

ENTRY výběr z novinek verze 8/2013 Ekonomický systém Entry - výběr z novinek verze 8/2013 strana 1 výběr z novinek verze 8/2013 Novinky společné všem modulům Hodnocení firem Možnost detailního (adresář firem) i hromadného (modul Správce

Více

Proč používat b2b? Dodatečná sleva 3% z uskutečněného nákupu odměna za Vaši samostatnost

Proč používat b2b? Dodatečná sleva 3% z uskutečněného nákupu odměna za Vaši samostatnost Proč používat b2b? Dodatečná sleva 3% z uskutečněného nákupu odměna za Vaši samostatnost cenové objednávky a nabídky kdykoliv vím svůj aktuální stav objednávek kreditu pohledávek/závazků při nákupu pomocí

Více

Zpracování elektronických výpisů v Podvojném účetnictví Helios Red pro bankovní účet vedený v Kč

Zpracování elektronických výpisů v Podvojném účetnictví Helios Red pro bankovní účet vedený v Kč Zpracování elektronických výpisů v Podvojném účetnictví Helios Red pro bankovní účet vedený v Kč Účetní modul nabízí k zaúčtování jednotlivé položky ze zásobníku výpisů modulu Bankovní operace a vytváří

Více

Úvod. Program ZK EANPRINT. Základní vlastnosti programu. Co program vyžaduje. Určení programu. Jak program spustit. Uživatelská dokumentace programu

Úvod. Program ZK EANPRINT. Základní vlastnosti programu. Co program vyžaduje. Určení programu. Jak program spustit. Uživatelská dokumentace programu sq Program ZK EANPRINT verze 1.20 Uživatelská dokumentace programu Úvod Základní vlastnosti programu Jednoduchost ovládání - umožňuje obsluhu i málo zkušeným uživatelům bez nutnosti většího zaškolování.

Více

Návod pro práci s aplikací

Návod pro práci s aplikací Návod pro práci s aplikací NASTAVENÍ FAKTURACÍ...1 NASTAVENÍ FAKTURAČNÍCH ÚDA JŮ...1 Texty - doklady...1 Fakturační řady Ostatní volby...1 Logo Razítko dokladu...2 NASTAVENÍ DALŠÍCH ÚDA JŮ (SEZNAMŮ HODNOT)...2

Více

Modul Konfigurace. 2006... MTJ Service, s.r.o.

Modul Konfigurace. 2006... MTJ Service, s.r.o. Modul Konfigurace Modul Konfigurace Představení Menu konfigurace sdružuje všechny konfigurační příkazy k celému systému Soft-4-Sale. Dále konfigurace kopíruje jednotlivé moduly systému tzn. že existuje

Více

SKLAD ODPADŮ modul MOBILNÍ ZAŘÍZENÍ Vedení evidence MOBILNÍCH ZAŘÍZENÍ K VYUŽÍVÁNÍ NEBO ODSTRAŇOVÁNÍ ODPADŮ

SKLAD ODPADŮ modul MOBILNÍ ZAŘÍZENÍ Vedení evidence MOBILNÍCH ZAŘÍZENÍ K VYUŽÍVÁNÍ NEBO ODSTRAŇOVÁNÍ ODPADŮ SKLAD ODPADŮ modul MOBILNÍ ZAŘÍZENÍ Vedení evidence MOBILNÍCH ZAŘÍZENÍ K VYUŽÍVÁNÍ NEBO ODSTRAŇOVÁNÍ ODPADŮ Obsah dokumentu Tento dokument popisuje a vysvětluje specifické činnosti vedení evidence v programu

Více

Informační systém pro Ocenění odškodňování újem na zdraví ztížení společenského uplatnění (ZSU)

Informační systém pro Ocenění odškodňování újem na zdraví ztížení společenského uplatnění (ZSU) Informační systém pro Ocenění odškodňování újem na zdraví ztížení společenského uplatnění (ZSU) Přihlášení do aplikace Pro vstup do aplikace zadejte přihlašovací jméno a heslo, které jste obdrželi. Pokud

Více

Co je nového v systémech DUNA DE, DUNA ÚČTO, DUNA OBCHOD 2014.2.48

Co je nového v systémech DUNA DE, DUNA ÚČTO, DUNA OBCHOD 2014.2.48 Co je nového v systémech DUNA DE, DUNA ÚČTO, DUNA OBCHOD 2014.2.48 V Přerově 30. června 2014 AKCE - Monitoring dat připravili jsme Vám opakovaně možnost testovat, po dobu 60 dnů od provedení upgrade, nadstavbové

Více

Příručka pro plánovače IS MPP

Příručka pro plánovače IS MPP Příručka pro plánovače IS MPP Modul plánování a přezkoumávání, verze 1.20 vypracovala společnost ASD Software, s.r.o. dokument ze dne 27. 3. 2013, verze 1.01 Příručka pro plánovače IS MPP Modul plánování

Více

Upgrade 9/2011 - popis úprav

Upgrade 9/2011 - popis úprav strana 1 Upgrade 9/2011 - popis úprav Novinky společné všem modulům Elektronický podpis PDF souborů Ve formulářích Tiskové výstupy, Odesílání e-mailu a z akcí hromadného tisku lze podepsat vytvářené PDF

Více

Ceník. Odeslané zásilky. Tisky. Výroba

Ceník. Odeslané zásilky. Tisky. Výroba AVEFLOR a.s. AVEFLOR a.s. Ceník Rozšíření pole Popis alternativního názvu artiklu [1206] Délka pole Popis alternativního názvu artiklu rozšířena z 50 na 150 znaků. Odeslané zásilky Paletové štítky - tvorba

Více

Technologické postupy práce s aktovkou IS MPP

Technologické postupy práce s aktovkou IS MPP Technologické postupy práce s aktovkou IS MPP Modul plánování a přezkoumávání, verze 1.20 vypracovala společnost ASD Software, s.r.o. dokument ze dne 27. 3. 2013, verze 1.01 Technologické postupy práce

Více

PALSTAT s.r.o. systémy řízení jakosti PALSTAT CAQ verze. 3.00.01.24 Databáze dílů 06/2012. 1 Obsah

PALSTAT s.r.o. systémy řízení jakosti PALSTAT CAQ verze. 3.00.01.24 Databáze dílů 06/2012. 1 Obsah 1 Obsah 1 Obsah... 1 2 Úvod... 2 2.1 Výhody... 2 2.2 Základní ovládání... 2 2.2.1 Klávesové zkratky... 2 3 Menu... 3 3.1 Menu Soubor... 3 3.1.1 Menu Soubor / Moduly... 3 3.1.2 Menu Soubor / Původní díl...

Více

SKLAD ODPADŮ modul EKO-KOM

SKLAD ODPADŮ modul EKO-KOM SKLAD ODPADŮ modul EKO-KOM Obsah dokumentu Tento dokument popisuje funkcionalitu modulu EKO-KOM v programu Sklad odpadů 8 (dále jen SKLAD). Cílová skupina komu je modul EKO-KOM v programu SKLAD určen Modul

Více

43 HTML šablony. Záložka Šablony v systému

43 HTML šablony. Záložka Šablony v systému 43 HTML šablony Modul HTML šablony slouží ke správě šablon pro výstupy z informačního systému modularis ve formátu HTML. Modul umožňuje k šablonám doplňovat patičku, dokumentaci a vázat šablony na konkrétní

Více

44 Organizace akcí. Popis modulu. Záložka Seznam akcí

44 Organizace akcí. Popis modulu. Záložka Seznam akcí 44 Organizace akcí Modul Organizace akcí slouží k přípravě a plánování různých společenských, sportovních, kulturních, apod. akcí. Tyto akce je možné dále dělit do částí (ve stromové struktuře) a plánovat

Více

WEBOVÉ STRÁNKY www.krestanskevanoce.cz

WEBOVÉ STRÁNKY www.krestanskevanoce.cz WEBOVÉ STRÁNKY www.krestanskevanoce.cz Domovská stránka Křesťanských Vánoc je založena na databázi, která vedle běžných funkcí redakčního systému internetové prezentace umožňuje též uložit údaje o jednotlivých

Více

TRIFID 2010. Dodatek k uživatelské příručce. popis rozdílů verze programu 5.74 oproti verzi 5.60 (TRIFID 2009)

TRIFID 2010. Dodatek k uživatelské příručce. popis rozdílů verze programu 5.74 oproti verzi 5.60 (TRIFID 2009) TRIFID 2010 Dodatek k uživatelské příručce popis rozdílů verze programu 5.74 oproti verzi 5.60 (TRIFID 2009) (c) 2010 TRIFID software, Vysoké Mýto Rokycanova 114, tel. 465 424 587, www.trifid-sw.cz Dodatek

Více

www.dpd.cz/dobirky Uživatelský manuál

www.dpd.cz/dobirky Uživatelský manuál www.dpd.cz/dobirky Uživatelský manuál DPD CZ Obsah 1. Úvod... 3 2. Přihlášení... 3 Přihlášení... 3 Nový uživatel, zapomenuté heslo... 5 3. Nastavení... 6 Nastavení uživatele... 6 Nastavení bankovních účtů...

Více

NÁVOD K POUŽITÍ B2B V PROVOZU

NÁVOD K POUŽITÍ B2B V PROVOZU NÁVOD K POUŽITÍ B2B V PROVOZU VYHOTOVIL: LUCIE ČERMÁKOVÁ, JANA EHRENBERGEROVÁ, JITKA NEUMANNOVÁ DATUM VYHOTOVENÍ: 5.3.2010 DATUM ÚPRAVY: 8.4.2010 1 OBSAH DOMÁCÍ STRÁNKA... 3 OBCHODNÍ PŘÍPADY... 4 OBCHODNÍ

Více

Obsah. www.webdispecink.cz. Princip a.s. Radlická 204/503 158 00 Praha 5. Technická podpora: +420 731 641 133 webdispecink@webdispecink.

Obsah. www.webdispecink.cz. Princip a.s. Radlická 204/503 158 00 Praha 5. Technická podpora: +420 731 641 133 webdispecink@webdispecink. Manuál pro komunikaci s navigacemi Garmin + Obsah POPIS ŘEŠENÍ...2 ZAPOJENÍ...2 PRÁCE DISPEČERA...2 Nastavení předdefinovaných zpráv a činností...3 Nastavení doplňování účelu jízd, řidiče, poznámky...4

Více

Uživatelský manuál: Fuelomat systém

Uživatelský manuál: Fuelomat systém Uživatelský manuál: Fuelomat systém 1 z 18 Obsah: Adresa systému:... 3 Úvodní obrazovka:... 3 Modul: Vozové parky... 3 Menu: Domů... 3 Menu: Transakce... 4 Submenu: Transakce... 4 Submenu: Nastavení...

Více

CGMesky. Rozšiřující služba

CGMesky. Rozšiřující služba CGMesky Rozšiřující služba Návod Dokumentace Poslední aktualizace: 15.7.2015 CGMesky Služba CGMesky umožňuje odesílat textové SMS zprávy přímo z prostředí Vašeho programu. Rychle a efektivně můžete informovat

Více

Helios Orange. www.helios.eu

Helios Orange. www.helios.eu 45685696362545563221245896533661123695887878123456856963625455632212458965336611236958878781 23 568569636254556322124589653366112369588787812345685696362545563221245891236958878781234568 556322124589653366112369588787812345685696362545563221245891236958878781234568

Více

HOTEL TIME, a.s. Manuál pro vyúčtování a check-out rezervace

HOTEL TIME, a.s. Manuál pro vyúčtování a check-out rezervace HOTEL TIME, a.s. Manuál pro vyúčtování a check-out rezervace OBSAH 1. Vyúčtování... 3 2. Rozdělení účtu/přesun položek... 6 3. Check-out... 7 4. Předčasný Check-out... 10 5. Otevření účtu... 11 2 1. Vyúčtování

Více

Ekonomický systém WinStrom 10

Ekonomický systém WinStrom 10 IT Strategie Ekonomický systém WinStrom 10 Miloš Grásgruber WinStrom je ekonomický systém, který má na českém trhu dlouhou historii. V případě verze WinStrom 10 se však jedná o zcela novou generaci systému,

Více

ENTRY výběr z novinek verze 7/2015

ENTRY výběr z novinek verze 7/2015 Ekonomický systém Entry - výběr z novinek verze 7/2015 strana 1 ENTRY výběr z novinek verze 7/2015 Novinky společné všem modulům Vrcholový modul Otevřít databázi Formulář Otevřít databázi je zásadně přepracován

Více

Modul Sklad. 2006... MTJ Service, s.r.o.

Modul Sklad. 2006... MTJ Service, s.r.o. Představení Skladové hospodářství v systému Soft-4-Sale pro Windows má všechny důležité funkce běžného skladového hospodářství a bylo vytvořeno tak, aby komunikovalo s podvojným účetnictvím. Navíc je v

Více

DATABÁZE A SYSTÉMY PRO UCHOVÁNÍ DAT 61 DATABÁZE - ACCESS. (příprava k vykonání testu ECDL Modul 5 Databáze a systémy pro zpracování dat)

DATABÁZE A SYSTÉMY PRO UCHOVÁNÍ DAT 61 DATABÁZE - ACCESS. (příprava k vykonání testu ECDL Modul 5 Databáze a systémy pro zpracování dat) DATABÁZE A SYSTÉMY PRO UCHOVÁNÍ DAT 61 DATABÁZE - ACCESS (příprava k vykonání testu ECDL Modul 5 Databáze a systémy pro zpracování dat) DATABÁZE A SYSTÉMY PRO UCHOVÁNÍ DAT 62 Databáze a systémy pro uchování

Více

DATIS PODVOJNÉ ÚČETNICTVÍ Změny 2015

DATIS PODVOJNÉ ÚČETNICTVÍ Změny 2015 DATIS PODVOJNÉ ÚČETNICTVÍ Změny 2015 verze 15.05.2 25.5.2015 Kontrola neobsazených čísel Oprava chyby při kontrole neobsazených čísel v případě duplicitních čísel faktur. verze 15.05.1 02.5.2015 Režim

Více

MANUÁL K PROGRAMU JEDNODUCHÝ SKLAD (VER-1.2)

MANUÁL K PROGRAMU JEDNODUCHÝ SKLAD (VER-1.2) MANUÁL K PROGRAMU JEDNODUCHÝ SKLAD (VER-1.2) Program byl vytvořený za účelem uchovávání artiklů (položek) a jejich cen. Základním cílem bylo vytvořit uživatelsky příjemné prostředí s mnoha funkcemi ve

Více

Základy práce s aplikací ecba / ESOP

Základy práce s aplikací ecba / ESOP Základy práce s aplikací ecba / ESOP Obsah 1. SYSTÉMOVÉ POŽADAVKY A REGISTRACE... 2 Nová registrace... 2 2. SPRÁVA PROJEKTŮ... 3 Horní lišta... 3 Levé menu... 4 Operace s projekty... 4 3. PRÁCE S PROJEKTEM...

Více

Bohemius, k.s. doplňkový modul. www.bohemius.cz

Bohemius, k.s. doplňkový modul. www.bohemius.cz Bohemius, k.s. doplňkový modul www.bohemius.cz Modul je součástí administrativní i manažerské kalkulačky Tento formulář je i součástí administrativní kalkulačky : Formulář - vlastní kalkulačka - o produktu

Více

DENT 12.1 popis novinek

DENT 12.1 popis novinek DENT 12.1 popis novinek Nastavením v předvolbách Parametrech si lze určit, kde má být umístěn kurzor po otevření formuláře nové zakázky Tedy, zda v pořadovém čísle jako dosud, či v položce Odběratel, Příjmení

Více

51 Docházka externistů

51 Docházka externistů 51 Docházka externistů Uživatelský modul Docházka externistů slouží ke zpracování podkladu pro výpočet mzdy všem externím zaměstnancům. Za externí zaměstnance jsou považováni ti, kteří nemají účet v informačním

Více

Novinky verze 2.3.0 systému Spisové služby (SpS) e-spis LITE

Novinky verze 2.3.0 systému Spisové služby (SpS) e-spis LITE ICZ a.s. Správa a řízení dokumentů Na hřebenech II 1718/10 147 00 Praha 4 Tel.: +420-222 271 111 Fax: +420-222 271 112 Internet: www.i.cz Novinky verze 2.3.0 systému Spisové služby (SpS) e-spis LITE Vypracoval

Více

Popis a ovládání. Aplikace 602XML Filler

Popis a ovládání. Aplikace 602XML Filler Popis a ovládání Aplikace 602XML Filler Základní okno aplikace 602XML Filler Nástrojová lišta Otevřený formulář Pracovní panel Stavový řádek Kontextová nápověda k formulářovému poli Nástrojová lišta Otevře

Více

TAXexpert5 modul Kartotéka II.

TAXexpert5 modul Kartotéka II. TAXexpert5 modul Kartotéka II. Strana 1 (celkem 11) Základní obrazovka kartotéky Aplikace Kartotéka nahrazuje od verze 5.4.1 stávající modul CRM. Data byla převedena. Základní obrazovka se kromě společných

Více

ZSF web a intranet manuál

ZSF web a intranet manuál ZSF web a intranet manuál Verze pro školení 11.7.2013. Návody - Jak udělat...? WYSIWYG editor TinyMCE Takto vypadá prostředí WYSIWYG editoru TinyMCE Jak formátovat strukturu stránky? Nadpis, podnadpis,

Více

45 Plánovací kalendář

45 Plánovací kalendář 45 Plánovací kalendář Modul Správa majetku slouží ke tvorbě obecných ročních plánů činností organizace. V rámci plánu je třeba definovat oblasti činností, tj. oblasti, ve kterých je možné plánovat. Každá

Více

Změny v programu AutoSalon 9.85 minor 0004

Změny v programu AutoSalon 9.85 minor 0004 Změny v programu AutoSalon 9.85 minor 0004 Firma ProCad spol. s r.o. si vyhrazuje z hlediska vývoje programu právo na změny v zaslané aplikaci oproti popisu změn. V průběhu roku v případě dalších změn

Více

SB KOMPLET přechod na nový rok pro verze DOS

SB KOMPLET přechod na nový rok pro verze DOS SB KOMPLET přechod na nový rok pro verze DOS Následující popis je určen pro standardní instalaci SB KOMPLET u pro jednu firmu (mono i síťová verze), vzhledem k velké variabilitě SB KOMPLET u se jednotlivé

Více

Novinky systému Signys AB JET spol. s r.o. Zákazník: AB JET spol. s r.o. Výroba Koeficient pro přepočet měrné hmotnosti [1312] Měrná hmotnost [1312]

Novinky systému Signys AB JET spol. s r.o. Zákazník: AB JET spol. s r.o. Výroba Koeficient pro přepočet měrné hmotnosti [1312] Měrná hmotnost [1312] AB JET spol. s r.o. AB JET spol. s r.o. Výroba Koeficient pro přepočet měrné hmotnosti [1312] V globálních parametrech zaveden "Koeficient pro přepočet měrné hmotnosti". Využívá se pro zadání počtu materiálu

Více

WEBOVÉ STRÁNKY WWW.NOCKOSTELU.CZ

WEBOVÉ STRÁNKY WWW.NOCKOSTELU.CZ WEBOVÉ STRÁNKY WWW.NOCKOSTELU.CZ Zpracováno na základě podkladů poskytnutých organizátory akce Lange Nacht der Kirchen, Rakousko. Domovská stránka Noci kostelů je založena na databázi, která vedle běžných

Více

Dokumentace. k modulu. podnikový informační systém (ERP) ARES

Dokumentace. k modulu. podnikový informační systém (ERP) ARES Dokumentace k modulu podnikový informační systém (ERP) Využití systému v Money Administrativní registr ekonomických subjektů je informační systém, který eviduje všechny subjekty registrované v České republice,

Více

ZÁLOHY přijaté v SB KOMPLET u. Pokus o shrnutí Jaroslav Humpolec, MILCOM servis a.s. prosinec 2009

ZÁLOHY přijaté v SB KOMPLET u. Pokus o shrnutí Jaroslav Humpolec, MILCOM servis a.s. prosinec 2009 ZÁLOHY přijaté v SB KOMPLET u. Pokus o shrnutí Jaroslav Humpolec, MILCOM servis a.s. prosinec 2009 Definice: Běžná faktura - základní typ faktury. Je určen pro fakturaci všech druhů firemní činnosti. Slouží

Více

Uživatelská příručka. 2011 EXCON, a.s.

Uživatelská příručka. 2011 EXCON, a.s. Uživatelská příručka 2011 EXCON, a.s. Naše správa domu je webový informační systém, který umožňuje bytovým družstvům a společenstvím vlastníků přehledně a trvale organizovat dokumenty spojené s jejich

Více

Modul EKO-KOM. www.money.cz

Modul EKO-KOM. www.money.cz Modul EKO-KOM www.money.cz 2 Money S5 EKO-KOM Systém EKO-KOM Systém EKO-KOM zajišťuje sdružené plnění povinností zpětného odběru a využití odpadů z obalů prostřednictvím systémů tříděného sběru v obcích

Více

WEBsro.cz. Krok za krokem Založení internetového obchodu. krásné weby pro české podnikatele 1 / 9

WEBsro.cz. Krok za krokem Založení internetového obchodu. krásné weby pro české podnikatele 1 / 9 Krok za krokem Založení internetového obchodu Kontakt:... obchod@websro.cz, www.websro.cz Verze:.... / 9 Krok - Založení eshopu Klik na ikonu Nová stránka () a dále Výpis produktů (). Vložte Nadpis ()

Více

Evidence smluv. 2015 ALIS spol. s r.o., Česká Lípa

Evidence smluv. 2015 ALIS spol. s r.o., Česká Lípa 2015 ALIS spol. s r.o., Česká Lípa 19.3.2015 2 Obsah 1 - úvodní strana 3 2 - úvod 4 3 Uživatelská práva k modulu 5 4 Parametry pro Evidenci smluv 6 5 - pracovní plocha 10 6 Pořízení nové smlouvy 14 7 Rozpisy

Více

Česká pošta - podání on-line

Česká pošta - podání on-line Česká pošta - podání on-line Money S3 - Podání On-line 1 Obsah 2 Export podání on-line z Money S3...2 On-line podání České pošty...2 Číselník konfigurace...4 Podpora uživatelů...7 On-line podání pro PPL...7

Více

742 Jak prohlížet seznam dat pomocí formuláře. další záznamy pomocí formuláře

742 Jak prohlížet seznam dat pomocí formuláře. další záznamy pomocí formuláře Formuláře 742 Jak prohlížet seznam dat pomocí formuláře pokročilý Pokud si přejete prohlížet seznam dat po jednotlivých záznamech ve formulářovém zobrazení, pak postupujte takto: Klepněte myší kamkoliv

Více

DATABÁZE MS ACCESS 2010

DATABÁZE MS ACCESS 2010 DATABÁZE MS ACCESS 2010 KAPITOLA 5 PRAKTICKÁ ČÁST TABULKY POPIS PROSTŘEDÍ Spuštění MS Access nadefinovat název databáze a cestu k uložení databáze POPIS PROSTŘEDÍ Nahoře záložky: Soubor (k uložení souboru,

Více

3 Evidence DPH... 8. 4 Platební příkazy... 10. 4.1 Zveřejněné bankovní účty (verze 23.040)...10. 5 Ostatní... 11

3 Evidence DPH... 8. 4 Platební příkazy... 10. 4.1 Zveřejněné bankovní účty (verze 23.040)...10. 5 Ostatní... 11 Obsah 1 Finance... 1 1.1 Úzký peněžní deník (verze 23.010)...1 1.2 Automatické opravy v deníku po změně primárního dokladu (verze 23.040)...1 1.3 Přehled nezaúčtovaných dokladů (verze 23.040)...1 1.4 Text

Více

Sklady Zadání zpřístupní typ pohybu Převod na sklad / Kód výdejky

Sklady  Zadání zpřístupní typ pohybu Převod na sklad / Kód výdejky Sklady Zadání nového pohybu. Po stisknutí se zpřístupní seznam pohybů, ze kterého se vybírá typ pohybu (inventurní přebytek, manko, příjemka nebo výdejka, odpis škody). Pokud se při pořizování výdejky

Více

FAKT PRO WINDOWS. CompCity. 1 Manuál programu FAKT pro Windows verze 0905. Program pro vedení podvojného, jednoduchého účetnictví a sklad.

FAKT PRO WINDOWS. CompCity. 1 Manuál programu FAKT pro Windows verze 0905. Program pro vedení podvojného, jednoduchého účetnictví a sklad. 1 Manuál programu FAKT pro Windows verze 0905 FAKT PRO WINDOWS CompCity Program pro vedení podvojného, jednoduchého účetnictví a sklad. - 1 - FAKT 9.xx 2 1 MANUÁL PROGRAMU FAKT PRO WINDOWS VERZE 0905...

Více

Novinky a nastavení ve verzi OZO 2014.001

Novinky a nastavení ve verzi OZO 2014.001 Novinky a nastavení ve verzi OZO 2014.001 1. Nastavení služeb z internetu Pro používání téměř všech novinek v programu (ověření u FÚ, načítání adres, elektronická hlášení na FÚ apod.) je nutné program

Více

Administrace webu Postup při práci

Administrace webu Postup při práci Administrace webu Postup při práci Obsah Úvod... 2 Hlavní menu... 3 a. Newslettery... 3 b. Administrátoři... 3 c. Editor stránek... 4 d. Kategorie... 4 e. Novinky... 5 f. Produkty... 5 g. Odhlásit se...

Více

PTERANODONSOFT.CZ. Manuál k programu Guldiner Light verze 2.3.

PTERANODONSOFT.CZ. Manuál k programu Guldiner Light verze 2.3. Manuál k programu Guldiner Light verze 2.3. e-mail: pteranodonsoft@seznam.cz web: www.pteranodonsoft.cz facebook: www.facebook.com/guldinerlight skupina: www.facebook.com/groups/guldinerlight autor: Bc.

Více

Export tabulky výsledků

Export tabulky výsledků StatSoft Export tabulky výsledků Jelikož prezentace výsledků je důležitou součástí naší každodenní práce, ukážeme si tentokrát, jak exportovat tabulky výsledků nejen do MS Wordu. Také se může hodit vědět,

Více

Dokumentace. Informační systém FENS (Finanční ekonomický nabídkový systém)

Dokumentace. Informační systém FENS (Finanční ekonomický nabídkový systém) Dokumentace Informační systém FENS (Finanční ekonomický nabídkový systém) Obsah Demo aplikace... 4 Společné prvky uživatelského rozhraní... 5 Základ uživatelského rozhraní... 5 Registrace do systému FENS

Více

ID-Ware II Posílání upozornění e-mailem na událost s datumovou závislostí

ID-Ware II Posílání upozornění e-mailem na událost s datumovou závislostí ID-Ware II Posílání upozornění e-mailem na událost s datumovou závislostí Obsah 1.Princip činnosti...3 2.Nastavení uživatelských práv a příkazů...3 3.Popis uživatelského prostředí...7 3.1.Detail upozornění...7

Více

Uživatelská příručka

Uživatelská příručka B2B CENTRUM a.s. 3.2011 Obsah Začínáme... 3 Přihlášení a zapomenuté heslo... 3 Vytvoření uživatele... 3 Editace osobních údajů... 5 Vkládání souborů... 6 Elektronický podpis... 8 Stavební deník... 11 Identifikační

Více

MOJESODEXO.CZ MOJESODEXO.CZ. Uživatelský manuál. Verze aplikace: 1.4.0. Aktualizováno: 22. 10. 2014 8:05. Strana 1 / 1

MOJESODEXO.CZ MOJESODEXO.CZ. Uživatelský manuál. Verze aplikace: 1.4.0. Aktualizováno: 22. 10. 2014 8:05. Strana 1 / 1 MOJESODEXO.CZ Verze aplikace: 1.4.0 Aktualizováno: 22. 10. 2014 8:05 Strana 1 / 1 OBSAH DOKUMENTU 1. OBJEDNÁVKA... 1 1.1. OBJEDNÁVKA PŘES KOŠÍK... 1 1.2. IMPORT POUKÁZEK V BLOCÍCH... 4 1.3. SESTAVENÍ DÁRKOVÉHO

Více

RELAČNÍ DATABÁZE ACCESS

RELAČNÍ DATABÁZE ACCESS RELAČNÍ DATABÁZE ACCESS 1. Úvod... 2 2. Základní pojmy... 3 3. Vytvoření databáze... 5 4. Základní objekty databáze... 6 5. Návrhové zobrazení tabulky... 7 6. Vytváření tabulek... 7 6.1. Vytvoření tabulky

Více

Sklad rev.201004191 Seznam skladových karet Obsah

Sklad rev.201004191 Seznam skladových karet Obsah Obsah Sklad... 2... 3 Navigátor... 4 Seznam hlaviček skladových karet... 4 Barevné rozlišení v seznamu skladových karet... 5 Menu Vztahy... 6 Skladová karta... 7 Popis záložek... 7 Obecné... 7 Příjem...

Více

SB KOMPLET přechod na nový rok pro verze DOS

SB KOMPLET přechod na nový rok pro verze DOS SB KOMPLET přechod na nový rok pro verze DOS Následující popis je určen pro standardní instalaci SB KOMPLET u pro jednu firmu (mono i síťová verze), vzhledem k velké variabilitě SB KOMPLET u se jednotlivé

Více

Středisko MLM Znovu. Uživatelská příručka

Středisko MLM Znovu. Uživatelská příručka Středisko MLM Znovu Uživatelská příručka Znovu s.r.o. 2008 1 Vstup do programu Ke vstupu do programu Středisko je třeba zadat uživatelské jméno a heslo. Před zobrazením pracovní plochy programu se mohou

Více