Ing. Pavel Rosenlacher

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Ing. Pavel Rosenlacher pavel.rosenlacher@vsfs.cz"

Transkript

1 Marketing v sociálních sítích SEO, SEM a marketing v PPC systémech Ing. Pavel Rosenlacher

2 Krátké shrnutí Obsahový marketing je pravidelná tvorba a distribuce obsahu různými digitálními cestami za účelem zlepšování obchodních výsledků firmy Obsahový marketing tedy znamená: Strategie produkování a publikování informací Způsob budování vztahů s komunitou Součást marketingové strategie Prodej bez nucených technik Zahrnuje proces plánování, vytváření, koordinace, propagace, měření Mezi základní druhy obsahu patří: Obsah zaměřený na začátečníky Rozhovor s oborovou autoritou Infografiky Videopříspěvky Online prezentace Podcast 2.

3 Krátké opakování Obsahový kalendář umožňuje až na několik měsíců naplánovat publikování a dát ji jasnou podobu Tabulka Software Plánovací kalendář Persona = profil lidí, pro které píšeme obsah Vychází z kvalitní znalosti zákazníků, cílových skupin Další z možností tvorby obsahu: Odkaz na jiné stránky Informace o novinkách Reakce na jiný obsah Anketa Recyklace obsahu 3.

4 Optimalizace stránek Co si představit pod pojmem optimalizace webových stránek nebo pro vyhledávače? 4.

5 Optimalizace webových stránek Často se uvádí pojem SEO (Search Engine Optimization) = optimalizace pro vyhledávače Spočívá v lepším zobrazování stránek ve výsledcích vyhledávání na vyhledávačích Výsledkem je zobrazení relevantního obsahu V užším smyslu znamená přivedení návštěvníků na stránky, v širším smyslu jejich přeměnu na zákazníky Prakticky tedy znamená: Zadání dotazu/klíčového slova do vyhledávače Slovo odpovídá našemu produktu/firmě Zobrazí se naše stránky v předních pozicích ve vyhledávači, aniž by se jednalo o přednostní výpis 5.

6 Důvody optimalizace Hyperkonkurenční prostředí Turbulentní prostředí Algoritmus vyhledávačů Přivedení návštěvníků na web 6.

7 SEO Jedním ze základních a nejpoužívanějších nástrojů jsou klíčová slova Slovo spojené s produktem, značkou anebo s webovou stránkou Jsou vytvářena tak, aby přiváděla návštěvníky na webové stránky Používá se například i pro obrázky V souvislosti s tím se hovoří souhrnně o SEM (Search Enginge Marketingu) Využívá potenciálu vyhledávačů k: Zobrazování online reklamy K vypisování webových stránek při vyhledávání SEM má tři základní části: SEO PPC systémy Přednostní výpisy 7.

8 PPC systémy a přednostní výpisy 8.

9 Základní proces vytváření SEO Analýza webu Analýza klíčových slov Linkbuilding Popis stránky Copywriting 9.

10 Analýza webu Jedná se o analýzu nejen vlastního webu, ale také konkurenčního V případě vlastní firmy se jedná především o obsah webu: Názvy produktů, produktových řad Zobrazení produktu Klíčová slova Označení ceny a měny Možnost hodnocení produktu Vlastní komentáře hvězdičky Průměrné hodnocení Tyto údaje lze dále využívat v další propagaci SEM 10.

11 Analýza webu V případě analýzy konkurenčního webu z pohledu SEM se jedná o: Analýza klíčových slov konkurence jak byste ji provedli? Týká se nejen obsahu webu, ale i obrázků, blogů, videí Zjišťování odkazů (linků) Kdo odkazuje na jejich stránky Existují nástroje pro zjišťování odkazů Dají se využít i našeptávače Historie webových stránek Je možnost zjistit další podrobnosti o stránkách konkurence Neznalost konkurence neomlouvá! 11.

12 Analýza webu 12.

13 Analýza klíčových slov Nejprve je potřeba si odpovědět na dvě otázky: Jaký problém řeší náš produkt? Jaký je opak problému, který řeší náš produkt? Dotaz uživatele: Jak dostat lyže do malého auta? Co může být výsledkem vyhledávání na tento dotaz? Výsledkem jsou základní klíčová slova 13.

14 Analýza klíčových slov Řešením předchozího příkladu může být Střešní nosič Střešní box (lze zadat i rakev na střechu ) Auto s větším kufrem!!! Případně se sklopitelnou opěrkou zadní prostřední sedačky V návaznosti na základní klíčová slova jsou vytvořena: Synonyma Homonyma Antonyma Nesmí se zapomínat ani na: Slang Nářečí Používat či nepoužívat lehké vulgarizmy? 14.

15 Nářečí a klíčová slova Jak se dá nazvat bramborák? 15.

16 Nářečí a klíčová slova Jak se dá nazvat bramborák? Cmonda (Haná) Bramborka (Náchodsko) Kramflek (Orlicko) Báč (Prostějov) Křapanec (Choceňsko) Nalešnik (Slovensko) Prskanec (Benešov) Stryk (Těšínské Slezsko) Škramplata (Pardubicko) 16.

17 Příprava klíčových slov Správným klíčovým slovem je slovo, které nejen přivede návštěvníky, ale udělá z něj zákazníka Přesto je možné rozlišovat tři typy dotazů: Hledání informací Hledání informací o produktech a značkách Hledání za účelem nákupu Při tvorbě klíčových slov například k produktu je důležité znát chování spotřebitele při vyhledávání informací 17.

18 Obecný název Zpřesnění dotazu Konkrétní dotaz Konkrétní poptávka Příprava klíčových slov Benzinová sekačka Benzinová sekačka recenze Oleo-mac G48TBG Oleo-mac G48TBG sleva Test diskuze prodloužená záruka 18.

19 Příprava klíčových slov Při přípravě klíčových slov je nutné respektovat a uvažovat: Proces hledání a práce s informacemi spotřebitele Různou míru informovanosti spotřebitele o produktech a produktových řadách Zda spotřebitel zná, jaké jsou běžné vlastnosti produktů v produktové řadě Běžnou cenovou hladinu Odborné terminologii Užitné vlastnosti a použitelnost našeho produktu Specifika cílové skupiny Komunikační a marketingovou strategii Pozor na nekonkrétnost či název pouhých kategorií 19.

20 Nástroje pro návrh klíčových slov Existuje řada PPC systémů, např. Adwords, Sklik, AdFox Zpravidla není žádná minimální útrata, platí se většinou za proklik Lze nastavit maximální finanční stropy k určitým časovým obdobím Umožňují provádění, sledování a vyhodnocování online kampaní Včetně geografického zacílení Zobrazení na mapách Úpravu klíčových slov Přednostní výpisy Bannerové reklamy 20.

21 Nástroj pro návrh klíčových slov 21.

22 Nástroje pro realizaci kampaně 22.

23 Nástroj pro realizaci kampaně 23.

24 Měření odezvy na sociálních sítích Úspěch příspěvků na sociální síti WordPress a doplněk Social Media Včetně konverzí ze sociálních sítí Obrat objednávek ze sociálních sítí 24.

25 Linkbuilding Součástí optimalizace a SEM Cílem je budování dostatečného množství tzv. zpětných odkazů (backlink) Odkaz na jiné webové stránce vedoucí na sledovanou webovou stránku Smyslem je nasměrovat uživatele na určitou stránku Výrazně zlepšují pozici webu ve vyhledávačích Ovlivňují pořadí výsledků vyhledávání Hodnotí především stáří odkazu, počet odkazů, text Výsledkem je rank Používají se například PageRank, S-Rank Vyhledávač je používá ke zpřesnění výsledků vyhledávání 25.

26 Linkbuilding Jak anebo kde byste propojili svou síť pomocí zpětných odkazů? 26.

27 Linkbuilding Internetové diskuze Sociální sítě Blogy LB Nákup PR články Výměna odkazů 27.

28 Popis stránky Pro určení pozice ve vyhledávači má minimální dopad Avšak při zobrazení výsledků má značný vliv na formu zobrazení výsledku Konkurenční výhoda oproti jiným webům, které to nepoužívají 28.

29 Popis stránky <div itemscope itemtype="http://schema.org/product"> <h1 itemprop="name">feel Eco prostředek na nádobí, ovoce a zeleninu 500ml</h1> <meta itemprop="url" content="http://www.iqenergy.cz/e-shop/prani-a-cisteni/cistici- prostredky/myti-nadobi/sortiment/feel-eco-prostredek-na-nadobi-ovoce-a-zeleninu- 500ml-v /" /> <meta itemprop="image content="http://www.iqenergy.cz/data/2014/04/29/14/_x600/187.jpg" /> <meta itemprop="description" content="ekologicky šetrný a vysoce účinný prostředek na ruční mytí- nádobí je vhodný také k mytí ovoce a zeleniny." /> <div itemprop="offers" itemscope itemtype="http://schema.org/offer"> <meta itemprop="pricecurrency" content="czk" /> <span itemprop="price">49 Kč</span> <link itemprop="availability" href="http://schema.org/instock"/>skladem </div> <div itemprop="aggregaterating" itemscope itemtype="http://schema.org/aggregaterating"> HodnocenĂ : <span itemprop="ratingvalue">4.7</span>/5 PoÄŤet hodnotă că ch: <span itemprop="reviewcount">2</span> </div> 29.

30 Copywriting Jak by měl vypadat poutavý text? Co je to Copywriting? 30.

31 Copywriting Nepleteme se slovem Copyright Činnost, během které se vytváří čtivé a poutavé texty Pravidla úspěšného copywritingu: Stylistická a gramatická správnost Jedinečný přínos pro čtenáře (proč mají číst zrovna váš článek) Pozitivní nádech (i při negativním zaměření) Důvěryhodnost Přesvědčivost Čtivost Aplikuje se, jak na sociálních sítích, tak na webu 31.

32 Copywriting Pravidla řešení kritiky Nelze se zavděčit všem Kritika je konstruktivní a nekonstruktivní Brát si ponaučení První negativní reakce neznamená konec Kritika neopravňuje k útoku Vést si knihu pochval 32.

33 Krátké shrnutí SEO spočívá v lepším zobrazování stránek ve výsledcích vyhledávání na vyhledávačích Souhrnně hovoříme o SEM má tři základní části: SEO PPC systémy Přednostní výpisy Proces tvorby SEO zahrnuje Analýzu webu Analýzu klíčových slov Linkbuilding Popis stránky Copywriting V klíčových slovech je vhodné zohlednit i nářečí či slang 33.

34 SEO, SEM a marketing v PPC systémech Děkuji za pozornost 34.

VYSOKÁ ŠKOLA HOTELOVÁ V PRAZE 8, SPOL. S.R.O.

VYSOKÁ ŠKOLA HOTELOVÁ V PRAZE 8, SPOL. S.R.O. VYSOKÁ ŠKOLA HOTELOVÁ V PRAZE 8, SPOL. S.R.O. Analýza hotelové internetové prezentace s implementací změn a následným vyhodnocením Bakalářská práce Autor: Lenka Suchomelová, DiS. Studijní obor: Hotelnictví

Více

INTERNETOVÝ MARKETING

INTERNETOVÝ MARKETING INTERNETOVÝ MARKETING 1. PPC kampaně analýza klíčových slov a jejich implementace do kampaní 2. SEO optimalizace webových stránek pro vyhledávače on-page SEO a off-page SEO 3. Content marketing a blog

Více

BRNO UNIVERSITY OF TECHNOLOGY FAKULTA PODNIKATELSKÁ ÚSTAV INFORMATIKY FACULTY OF BUSINESS AND MANAGEMENT INSTITUTE OF INFORMATICS

BRNO UNIVERSITY OF TECHNOLOGY FAKULTA PODNIKATELSKÁ ÚSTAV INFORMATIKY FACULTY OF BUSINESS AND MANAGEMENT INSTITUTE OF INFORMATICS VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ BRNO UNIVERSITY OF TECHNOLOGY FAKULTA PODNIKATELSKÁ ÚSTAV INFORMATIKY FACULTY OF BUSINESS AND MANAGEMENT INSTITUTE OF INFORMATICS ANALÝZA A NÁVRH OPTIMALIZACE ELEKTRONICKÉHO

Více

ÚČINNOST A ÚČELNOST ONLINE MARKETINGOVÉ KOMUNIKACE

ÚČINNOST A ÚČELNOST ONLINE MARKETINGOVÉ KOMUNIKACE Masarykova univerzita Ekonomicko-správní fakulta Studijní obor: Podniková informatika ÚČINNOST A ÚČELNOST ONLINE MARKETINGOVÉ KOMUNIKACE Efficiency and effectiveness of online marketing communication Bakalářská

Více

7 kroků pro úspěch na webu a sociálních sítích

7 kroků pro úspěch na webu a sociálních sítích 7 kroků pro úspěch na webu a sociálních sítích Miroslav Král Managing Partner společnosti market UP 1 Obsah Předmluva... 3 Webové stránky jako základ (nejen) online marketingu... 5 Správná homepage...

Více

Univerzita Palackého v Olomouci Fakulta tělesné kultury. INTERNETOVÝ MARKETING A JEHO POUŽITÍ VE VOLNOČASOVÉ ORGANIZACI Bakalářská práce

Univerzita Palackého v Olomouci Fakulta tělesné kultury. INTERNETOVÝ MARKETING A JEHO POUŽITÍ VE VOLNOČASOVÉ ORGANIZACI Bakalářská práce Univerzita Palackého v Olomouci Fakulta tělesné kultury INTERNETOVÝ MARKETING A JEHO POUŽITÍ VE VOLNOČASOVÉ ORGANIZACI Bakalářská práce Autor: Alena Kabotová Vedoucí práce: Ing. Halina Kotíková, PhD. Olomouc

Více

Vysoká škola ekonomická v Praze

Vysoká škola ekonomická v Praze Vysoká škola ekonomická v Praze Fakulta informatiky a statistiky Katedra informačních technologií Student Vedoucí bakalářské práce Recenzent bakalářské práce : Jana Šindelářová : Prof. Ing. Jaroslav Jandoš,

Více

Internetový marketing

Internetový marketing Bankovní institut vysoká škola Praha Katedra podnikání a oceňování Internetový marketing Bakalářská práce Autor: Andrea Rabiencná Ekonomie a management malých a středních podniků Vedoucí práce: Doc. Ing.

Více

SEO a PPC kanály internetového marketingu

SEO a PPC kanály internetového marketingu ČESKÉ VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ Fakulta elektrotechnická Katedra ekonomiky, manažerství a humanitních věd Bakalářská práce SEO a PPC kanály internetového marketingu 2015 Autor práce: Matěj Matoulek Vedoucí

Více

OPTIMALIZACE WEBOVÝCH STRÁNEK PRO VYHLEDÁVAČE S VYUŢITÍM METOD SEO A SEM

OPTIMALIZACE WEBOVÝCH STRÁNEK PRO VYHLEDÁVAČE S VYUŢITÍM METOD SEO A SEM SOUKROMÁ VYSOKÁ ŠKOLA EKONOMICKÁ ZNOJMO s.r.o. Bakalářský studijní program: Ekonomika a management Studijní obor: Účetnictví a finanční řízení podniku OPTIMALIZACE WEBOVÝCH STRÁNEK PRO VYHLEDÁVAČE S VYUŢITÍM

Více

Zefektivnění přechodu absolventů UPOL do praxe, reg. č. CZ.1.07/2.2.00/28.0049 Vědeckotechnický park Univerzity Palackého Přednáška Jana Linharta

Zefektivnění přechodu absolventů UPOL do praxe, reg. č. CZ.1.07/2.2.00/28.0049 Vědeckotechnický park Univerzity Palackého Přednáška Jana Linharta Vědeckotechnický park Univerzity Palackého Přednáška Jana Linharta Představení moderních nástrojů internetového marketingu Internet je považován za největší fenomén moderní doby. Je tedy přirozené, že

Více

Tomáš Procházka Josef Řezníček. Obsahový marketing

Tomáš Procházka Josef Řezníček. Obsahový marketing Tomáš Procházka Josef Řezníček Obsahový marketing Computer Press Brno 2014 Obsahový marketing Tomáš Procházka, Josef Řezníček Obálka: Martin Sodomka Odpovědný redaktor: Libor Pácl Technický redaktor: Jiří

Více

Západočeská univerzita v Plzni FAKULTA PEDAGOGICKÁ KATEDRA VÝPOČETNÍ A DIDAKTICKÉ TECHNIKY

Západočeská univerzita v Plzni FAKULTA PEDAGOGICKÁ KATEDRA VÝPOČETNÍ A DIDAKTICKÉ TECHNIKY Západočeská univerzita v Plzni FAKULTA PEDAGOGICKÁ KATEDRA VÝPOČETNÍ A DIDAKTICKÉ TECHNIKY PROBLEMATIKA OPTIMALIZACE PRO INTERNETOVÉ VYHLEDÁVÁNÍ BAKALÁŘSKÁ PRÁCE Filip Heidenreich Přírodovědná studia,

Více

Vysoká škola ekonomická v Praze Fakulta informatiky a statistiky Vyšší odborná škola informačních služeb v Praze

Vysoká škola ekonomická v Praze Fakulta informatiky a statistiky Vyšší odborná škola informačních služeb v Praze Vysoká škola ekonomická v Praze Fakulta informatiky a statistiky Vyšší odborná škola informačních služeb v Praze Vladimír Srp SEO analýza internetového obchodu Bakalářská práce 2012 Prohlášení Prohlašuji,

Více

MODERNÍ PŘÍSTUP K ELEKTRONICKÉMU OBCHODU

MODERNÍ PŘÍSTUP K ELEKTRONICKÉMU OBCHODU VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ BRNO UNIVERSITY OF TECHNOLOGY FAKULTA PODNIKATELSKÁ ÚSTAV INFORMATIKY FACULTY OF BUSINESS AND MANAGEMENT INSTITUTE INFORMATICS MODERNÍ PŘÍSTUP K ELEKTRONICKÉMU OBCHODU MODERN

Více

ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ

ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ Diplomová práce Analýza kritérií hodnocení webových stránek Analysis of the website evaluation criteria Bc. Marika Vondrášková Plzeň 2013 ČESTNÉ PROHLÁŠENÍ

Více

VÝZNAM INTERNETOVÉ REKLAMY V ELEKTRONICKÉM OBCHODOVÁNÍ

VÝZNAM INTERNETOVÉ REKLAMY V ELEKTRONICKÉM OBCHODOVÁNÍ VÝZNAM INTERNETOVÉ REKLAMY V ELEKTRONICKÉM OBCHODOVÁNÍ Veronika Svatošová 1 1 Univerzita Pardubice, Fakulta ekonomicko-správní, Studentská 95, 532 10 Pardubice Email: Veronika.svatosova@student.upce.cz

Více

E-marketing internetového obchodu moravskazahrada.cz. Martin Šoula

E-marketing internetového obchodu moravskazahrada.cz. Martin Šoula E-marketing internetového obchodu moravskazahrada.cz Martin Šoula Bakalářská práce 2014 PROHLÁŠENÍ AUTORA BAKALÁŘSKÉ PRÁCE Beru na vědomí, že: odevzdáním bakalářské práce souhlasím se zveřejněním své

Více

Obsah. ELPOD Marketing v prostředí internetu, možnosti, aplikace, technologie, analýzy 1

Obsah. ELPOD Marketing v prostředí internetu, možnosti, aplikace, technologie, analýzy 1 Obsah 1. Úvod... 3 2. Marketing... 4 2.1 Průzkum trhu... 4 2.2 Marketingový mix... 5 Výrobek... 5 Cena výrobku... 7 Propagace výrobku... 7 Distribuce výrobku... 8 2.3 Návrh plánu komunikace - systém SOSTAC...

Více

Marketingová komunikace

Marketingová komunikace Marketingová komunikace Ing. Růžena Vorlová Zlín 2014 Registrační číslo projektu: Název projektu Název a číslo globálního grantu: Datum zahájení realizace projektu: 20. 8. 2012 Datum ukončení realizace

Více

INTERNETOVÝ MARKETING

INTERNETOVÝ MARKETING INTERNETOVÝ MARKETING Marketing department Handbook Vysoká škola ekonomická v Praze Náměstí Winstona Churchilla 3 Praha E: jiri.markvart@gmail.com AUTOŘI: Bohdana Ivanytsya Viktor Smolík Radka Bělohradová

Více

Role textu na webových stránkách. Eva Lhoťanová

Role textu na webových stránkách. Eva Lhoťanová Role textu na webových stránkách Eva Lhoťanová Bakalářská práce 2012 ABSTRAKT Práce zkoumá roli textu na webových stránkách prostřednictvím osmi verzí účelově vytvořené firemní internetové prezentace.

Více

Efektivita internetové reklamy v rámci českého trhu

Efektivita internetové reklamy v rámci českého trhu MASARYKOVA UNIVERZITA FAKULTA SOCIÁLNÍCH STUDIÍ Efektivita internetové reklamy v rámci českého trhu Bakalářská práce Vypracoval: Martin Brablec Vedoucí práce: Mgr. David Kořínek Jarní semestr 2008 EFFECTIVITY

Více

Využití systému kontextové reklamy AdWords pro podporu prodeje ve společnosti Mironet

Využití systému kontextové reklamy AdWords pro podporu prodeje ve společnosti Mironet Vysoká škola ekonomická v Praze Fakulta informatiky a statistiky Vyšší odborná škola informačních služeb v Praze Petr Musil Využití systému kontextové reklamy AdWords pro podporu prodeje ve společnosti

Více

ZADÁNÍ BAKALÁŘSKÉ PRÁCE

ZADÁNÍ BAKALÁŘSKÉ PRÁCE Univerzita Pardubice Fakulta ekonomicko-správní Akademický rok: 2011/2012 ZADÁNÍ BAKALÁŘSKÉ PRÁCE (PROJEKTU, UMĚLECKÉHO DÍLA, UMĚLECKÉHO VÝKONU) Jméno a příjmení: Osobní číslo: Studijní program: Studijní

Více

ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI

ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ Bakalářská práce Hodnocení vybraných e-shopů v České republice Evaluation of selected e-shops in the Czech Republic Tomáš Hurt Plzeň 2013 Čestné prohlášení

Více

Efektivita remarketingu v PPC kampaních. Pavel Pfauser

Efektivita remarketingu v PPC kampaních. Pavel Pfauser Efektivita remarketingu v PPC kampaních Pavel Pfauser Bakalářská práce 2015 UTB ve Zlíně, Fakulta multimediálních komunikací 2 UTB ve Zlíně, Fakulta multimediálních komunikací 3 UTB ve Zlíně, Fakulta multimediálních

Více

Komplexní analýza webových stránek

Komplexní analýza webových stránek Vysoká škola ekonomická v Praze Fakulta informatiky a statistiky Katedra informačních technologií Student Vedoucí bakalářské práce Recenzent bakalářské práce : Václav Štrupl : Ing. Ondřej Raška : Ing.

Více

Studijní obor: Management

Studijní obor: Management Masarykova univerzita Ekonomicko-správní fakulta Studijní obor: Management METODY SEO (SEARCH ENGINE OPTIMISATION) A SEM (SEARCH ENGINE MARKETING) A JEJICH POUŽITÍ V ČESKÉM ONLINE PROSTŘEDÍ Methods of

Více