Projekt Technologické centrum ORP města Česká Lípa reg. č. CZ.1.06/ Strana 1 (celkem 13)

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Projekt Technologické centrum ORP města Česká Lípa reg. č. CZ.1.06/2.1.00.06.06836. Strana 1 (celkem 13)"

Transkript

1 PŘÍLOHA Č. 3 - TECHNICKÉ PODMÍNKY Obsah dodávky: Celý projekt realizován v rámci jedné dodávky, pouze v logicky a funkčně na sebe navazujících krocích odsouhlasených zadavatelem. Celá dodávka sestává z analýzy stávajícího prostředí IT MěÚ Česká Lípa se stanovením možnosti využití některých stávajících zařízení. Na základě analýzy bude stanoven přesný postup implementace zvoleného řešení TC, které je vymezeno touto technickou specifikací a je předmětem nabídek dodavatelů. Následuje dodávka kompletního HW a SW vybavení včetně veškerého příslušenství, vlastní instalace v místě plnění, migrace stávajících služeb a aplikací, zahájení zkušebního provozu TC. Po ověření úplné funkčnosti TC s vysokou dostupností ve zkušebním provozu bude TC předáno do plného ostrého provozu pro potřeby MěÚ Česká Lípa, včetně převodu aktuálních dat. Hlavním bodem dodávky je pořízení a instalace serverů seskupených do virtuálního clusteru pro zajištění vysoké dostupnosti provozovaných služeb, dodávka řídícího serveru, dále primárního a sekundárního pole, obě v SAN struktuře. Součástí jsou i podpůrné prostředky jako pásková knihovna pro archivní zálohy, SAN switche, montážní rozvaděč pro instalovanou technologii sekundární serverovny, záložní zdroj, kompletní kabeláž atd. Požadované servery virtuálního clusteru mohou být všechny ve stejné konfiguraci, ovšem je přípustná dodávka serverů s rozdílnými parametry, minimálně však dle následující technické specifikace. Stejně tak obě disková pole se zajištěním synchronního zrcadlení dat, jak primární (produkční) tak sekundární (záložní), mohou být ve stejné konfiguraci, ovšem lze u sekundárního pole použít méně výkonné zařízení, avšak pouze splňující následující technickou specifikaci. Požadavky: a) veškerý dodaný HW a ostatní materiál bude dodán nový, nepoužitý a schválený k užívání v České republice; b) součástí dodávky HW je montážní a elektroinstalační materiál včetně propojovacích optických a metalických patch kabelů; c) veškerý dodaný SW bude dodán v aktuálních verzích licencí uvolněných ke komerčnímu využití, včetně možnosti přechodu na novou verzi po dobu 3 let od zakoupení; d) všechny licence musí umožňovat užívání SW technologického centra zadavatelem a prostřednictvím dálkového přístupu jím zřizovanými organizacemi a také obcemi v jeho správním území a jimi zřizovanými organizacemi; e) u všech komponent nabízeného SW musí být zaručena plná kompatibilita se stávajícím informačním systémem zadavatele, zejména v oblasti služeb Active Directory a podpory centrálně řízených politik uživatelů a pracovních stanic. Strana 1 (celkem 13)

2 Dodávka - zadání Hardware rozvaděč 1ks pol Rozvaděč sekundární serverovny pro montáž UPS, serverů a diskového pole. Perforované přední i zadní dveře, rozměr 42U 600x1000mm, pro zatížení minimálně 900kg, server primární serverovny 2 ks pol minimálně 1x 6C CPU 2,5 GHz 1333MHz/12MB L3, - velikost 2U, - minimálně 60GB RAM (se schopností detekce a opravy několik chyb paměti na úrovni jednotlivých bitů), osazeno max. 6 slotů s další možností rozšíření, tedy volnými sloty; takt RAM 1333MHz, - HDD minimálně 2x 146 GB 10k 6Gbps SAS, s možností osazení dalších HDD Hot Plug, - DVD mechanika, - 2x single port 8Gb FC HBA, - karta pro vzdálenou správu s možností vzdáleného převzetí plné správy serveru, - kompletní příslušenství pro umístění do rozvaděče - tzv. cable management, - minimálně 3x PCIe x8 slot, - 4x 1Gb Ethernet port, - 2x redundantní napájecí zdroj vyměnitelný za provozu, - prediktivní detekce chyb pro CPU,RAM, HDD, napájení a ventilátory, - minimální požadovaná doba záruky 5 let v režimu minimálně 9x5x24 hod. odstranění server sekundární serverovny 2 ks pol minimálně 1x 6C CPU 2,5 GHz 1333MHz/12MB L3, - velikost 2U, - minimálně 48GB RAM (se schopností detekce a opravy několik chyb paměti na úrovni jednotlivých bitů),), osazeno max. 6 slotů s další možností rozšíření, tedy volnými sloty, takt RAM 1333MHz, - HDD minimálně 2 x 146 GB 10k 6Gbps SAS, s možností osazení dalších HDD Hot Plug, - DVD mechanika, - 2x single port 8Gb FC HBA, - karta pro vzdálenou správu s možností vzdáleného převzetí plné správy serveru, - kompletní příslušenství pro umístění do rozvaděče a tzv. cable management, - minimálně 3x PCIe x8 slot, - 4x 1Gb Ethernet port, - 2x redundantní napájecí zdroj vyměnitelný za provozu, - prediktivní detekce chyb pro CPU,RAM, HDD, napájení a ventilátory, Strana 2 (celkem 13)

3 - minimální požadovaná doba záruky 5 let v režimu minimálně 9x5x24 hod. odstranění server managementu 1 ks pol minimálně 1x 6C CPU 2,5 GHz 1333MHz/12MB L3, - velikost 2U, - minimálně 36GB RAM (se schopností detekce a opravy několik chyb paměti na úrovni jednotlivých bitů), osazeno max. 6 slotů s další možností rozšíření, tedy volnými sloty, takt RAM 1333MHz, - HDD minimálně 2 x 146 GB 10k 6Gbps SAS, s možností osazení dalších HDD Hot Plug, - DVD mechanika, - 2x single port 8Gb FC HBA, - karta pro vzdálenou správu s možností vzdáleného převzetí plné správy serveru, - kompletní příslušenství pro umístění do rozvaděče a tzv. cable management, - minimálně 3x PCIe x8 slot, - 4x 1Gb Ethernet port, - 2x redundantní napájecí zdroj vyměnitelný za provozu, - prediktivní detekce chyb pro CPU,RAM, HDD, napájení a ventilátory, - minimální požadovaná doba záruky 5 let v režimu minimálně 9x5x24 hod. odstranění diskové pole primární - 1 ks pol minimální konfigurace pole: - 2x SSD 200GB, - 14x SAS 600GB, - 2x řadič pole s FC a iscsi konektivitou, - Cache řadiče minimálně 8GB / řadič, - základní police dodaného diskového pole musí umožňovat osazení 24 disků 2,5, - licence pro virtualizaci diskového pole - minimální požadovaná doba záruky 5 let v režimu minimálně 24x7x24 hod. odstranění diskové pole musí splňovat tyto požadavky: - modulární, dvouřadičové diskové pole založené na 6Gbit SAS2 nebo FC min. 4Gbit - škálování výkonnosti přidáváním dalších řadičů - celková velikost cache/ram v 1 řadiči musí být minimálně 8GB - celková rozšiřitelnost na min. 200 disků - podpora 2,5 a 3,5 disků minim. SAS 10tis. ot. a SSD disků enterprise úrovně Strana 3 (celkem 13)

4 - diskové pole musí umožňovat připojení dis pomocí 8Gbit FC a min. 1Gbit iscsi s možností v budoucnu rozšířit pomocí rozšiřující karty do řadičů diskového pole o další přenosové protokoly (10Gbit iscsi, FCoE atd.) - vytváření virtuálních disků - transparentní migrace dat mezi diskovými prostory - neomezená licence na použití thin provisioning - vzdálený mirroring, snapshoty, klony virtuálních disků i mezi diskovými poli různých výrobců - upgrade software a hardware u řadičů musí být proveditelný za chodu a bez ztráty přístupu hostitelských serverů k datům - jednotlivá disková pole musí být možné spojit do clusteru, který umožňuje i zrcadlení mezi jednotlivými poli - inteligentní správa výkonnostních charakteristik virtualizovaných diskových prostorů (automatická migrace více utilizovaných dat na rychlejší disky nebo SSD) - diskové pole musí podporovat externí vizualizaci, tzn. připojení externích diskových polí od různých výrobců - blokový přístup k datům, standard FCP a SCSI - neomezený počet připojení hostitelských serverů - obsahuje software pro plnohodnotnou správu diskového pole a diskových subsystémů, možnost ovládání přes CLI, GUI (ze std. web browseru) - licence na neomezené vytváření snapshotů a klonů v následujících režimech: - snapshot se po určité době automaticky stává klonem (je-li to požadováno) - incrementální snapshoty tzn. kopírují se jen rozdílová data mezi dvěma okamžiky iniciace klonu - reverzní snapshoty - lze provést zpětné přesunutí dat z klonu do původního originálního volume - transparentní migrace (tzn. možnost zdarma migrovat data ze stávajícího/jiného diskové pole na nové diskové úložiště) s možnosti rozšíření o Metro Mirror a Global Mirror (synchronní a asynchronní zrcadlení) virtuálních disků v případě více lokalit - inteligentní správa výkonnostních charakteristik virtualizovaných diskových prostorů (automatická migrace více utilizovaných dat na rychlejší disky nebo SSD) - Microsoft VSS support - SW pro redundantní datové cesty diskové pole sekundární - 1ks pol minimálně těchto parametrů: - kapacita pro 12 disků 3,5, - 2 řadiče s rozhraním FC ( každý řadič 4x FC), - redundantní zdroje, - Cache 2GB/ řadič, - 12x2TB 7,2k otáček NL SAS 6Gbps nebo SATA, Strana 4 (celkem 13)

5 - minimální požadovaná doba záruky 5 let v režimu minimálně 9x5x24 hod. odstranění Standardní vlastnosti pole: - 2 nezávislé modulární řadiče ( možnost osazení SAS, iscsi, FC rozhraním), - možnost rozšíření až na 96 disků ( kombinace 3,5 a 2,5 ) SATA/SAS, - možnost zvýšení IOPs řadičů diskového pole pomocí feature key options, - hardwarová podpora RAID 6 - XOR engine s minimálním snížením výkonu, - musí být založeno na SAS2 (6Gbit) protokolu nativně, - musí umožňovat spare (disk stačí alokovat v rámci celého diskového pole), - podpora heterogenního prostředí umožňující konsolidací multi-platformního prostředí, - podpora jednotek formátu 2,5 a 3,5 palce, - aktualizace firmwaru lze při použití duálních řadičů provádět bez přerušení přístupu k datům, - konfigurace svazků, provádění pravidelné údržby a přidávání nových oddílů a kapacity bez přerušení přístupu k datům, - certifikace diskového pole pro prostředí - VMware, SUSE, REDHAT, Microsoft, SAN switch 1ks pol 2.16 minimálně těchto parametrů: - 8 aktivních portů, - rozšiřitelný minimálně na 16 portů, - switch osazen minimálně 6x SFP SX pro připojení serverů a 2x SFP LX ( pro SM optický kabel) pro spojení se vzdálenou lokalitou, - podpora virtualizace SAN, - schopnost zapojení v redundantním režimu se SAN přepínači položky 2.17, - obsahuje licenci Extended Fabrics pro vylepšení přenou dat na nekvalitní lince, - minimální požadovaná doba záruky 5 let v režimu minimálně 9x5x24 hod. odstranění SAN switch 2ks pol minimálně těchto parametrů: - minimálně 8 aktivních portů, - rozšiřitelný minimálně na 16 portů, - každý switch osazen minimálně 7x SFP Sx pro připojení serverů a 1x SFP Lx (pro SM optický kabel) pro spojení se vzdálenou lokalitou, - podpora virtualizace SAN, - schopnost zapojení v redundantním režimu se SAN přepínači, - obsahje licenci Extended Fabrics pro vylepšení přenou dat na nekvalitní lince, - minimální požadovaná doba záruky 5 let v režimu minimálně 9x5x24 hod. odstranění Strana 5 (celkem 13)

6 pásková knihovna pro archivní zálohy 1 ks pol minimálně 1 mechanika LTO 5, - velikost zařízení 2U, - typ zařízení autoloader/library s minimálně 24 sloty na pásky, - rozhraní SAS, - 23 kusů RW pásek, plus minimálně 1 x čistící páska, - doplňky: mechanika bude obsahovat potřebné příslušenství pro umístění do rozvaděče a tzv. cable management, - řadič pro instalaci do serveru pro propojení se zálohovacím zařízením, - minimální požadovaná doba záruky 5 let v režimu minimálně 9x5x24 hod. odstranění UPS sekundární serverovny 1 ks - pol minimálně těchto parametrů: - min VA, typu ONLINE, pro zajištění napájení instalovaných technologií dle technické specifikace při výpadku napájení ze sítě po dobu minimálně 20 minut - provedení pro montáž do rozvaděče, - minimální počet přípojných míst - 8x C13 a 2x C19, - karta vzdálené správy s monitoringem teploty prostředí pro komunikaci s virtuálními servery, - celková délka poskytované záruky 5 let, Software podle položek x OS pro virtuální servery, licence umožňující neomezený počet virtuálních serverů pro řídící server, 64 bit, 2.22 Virtualizační software: - licencování na fyzické CPU, - licence vizualizačního SW pro minimálně 4x6C CPU a SW pro centrální správu. Virtualizační hypervisor musí splňovat následující parametry: - živá migrace, - přesuny virtuálních serverů mezi jednotlivými fyzickými servery v rámci clusteru bez výpadku komunikace aplikační logiky instalované uvnitř virtuálního serveru, - Memory deduplikace, - umožnit v případě pádu jednoho ze serverů v clusteru na něm původně běžící virtuální stroje automaticky nastartovat na ostatních serverech stejného clusteru, - Thin provisioning, - schopnost provozu minimálně s 6 jádry na procesor, - schopnost pracovat s až 256 GB RAM na fyzickém serveru, - podpora NAS/NFS, Fibre Channel a iscsi technologie pro ukládání dat, Strana 6 (celkem 13)

7 - umožnit přiřazení fyzické komponenty 1 virtuálnímu serveru, - instalovat hypervisor na bezdiskový server bez nutnosti bootu z diskového pole (interní úložiště ve formě USB klíče nebo SD karty), - jeho virtualizační platforma musí mít vlastní výkonný clusterový filesystém, - umožnit zálohování virtuálních serverů přímo z rozhraní centrální správy x OS pro virtuální servery, licence umožňující neomezený počet virtuálních serverů, 64-bit, podpora stávajících klientských přístupových licencí. Nabízené licence musí licenčně umožňovat i využití organizacemi zřizovaných městem pro hostování aplikací v TC, 2.24 Software pro zálohování a monitoring: - licencování na procesor fyzického serveru, - podpora verzování podle počtu verzí a stáří zálohovaných a archivovaných souborů s možností definice různých politik různým klientům zálohování a archivování, - podpora sub-file zálohování (zálohování pouze změněných částí souborů), - podpora "incremental forever backup" souborových dat v režimu "backup to disk to tape", - point-in Time obnova dat (obnovení stavu k danému datu a času). Zálohovací software musí umožňovat zálohování minimálně OS implementovaných na serverech města Česká Lípa a organizací městem zřízených. Součástí dodávky zálohovacího systému musí být: - centrální monitoring pro zálohovací joby, stav zálohovacího serveru, stav OS (disky, paměť, CPU, procesy, služby, síť) s historickou databází); - nástroj pro centrální reporting z údajů v historické databázi monitoringu (PDF/HTML reporty); - nástroj pro úpravu a vytvářeni vlastních reportů; - podpora pro VMWare Consolidated Backup. Zálohovací systém musí poskytnout následující archivační funkce: - manuální archivace vybraných dat; - plánovaný odsun/kopie vybraných dat do archivu; - zálohování Disk to Disk to Tape s možností definice trvanlivosti dat (expiračních pravidel), - separátně pro zálohy na discích a na páskách; - umožnit kontinuální zálohování při každé změně v bloku na file systémech; - deduplikace na zdroji na úrovni bloků v případě Disk to Disk fáze zálohování do zálohy se neposílají bloky zálohovaného systému, které již v záloze jsou; - deduplikace na úrovni souborů v případě Disk to Tape fáze zálohování do zálohy se neposílají soubory zálohovaného systému, které již v páskové záloze jsou; - možnost vytváření nededuplikované kopie dat na pásku pro účely dlouhodobé archivace. Strana 7 (celkem 13)

8 Trvanlivost dat v záloze (zálohovací politika) - musí umožnit definovat trvanlivost/exspiraci záloh a archivů pro jednotlivá data nikoliv pro jednotlivá media); - informace o zálohách (inventory) a archivech musí být kompletně k dispozici z databáze zálohovacího systému bez nutnosti ruční evidence obsahu pásek apod.; - systém pro archivaci musí sdílet páskové zařízení se systémem pro zálohování; - archivace musí umožnit vytváření ručních a plánovaných archivů. Software pro monitoring - musí umožňovat monitorování operačních systémů, aplikací, aktivních prvků a všech klíčových zařízení síťové infrastruktury, - musí poskytovat výkonné, detailní a integrované monitorování operačních systémů a aplikací na platformě Microsoft, UNIX, Linux a VMware, - musí být schopen automatizovat rutinní, opakující se úkoly, poskytovat inteligentní funkce pro generování sestav a monitorování a informovat administrátory o stavu IT infrastruktury prostřednictvím u, zpráv SMS, rychlých zpráv a jiných kanálů. 1x licence pro řídící server monitoringu včetně databázové licence, 4x licence na fyzické servery s možností monitoringu všech virtuálních serverů x licenci software pro zabezpečení sítě ( FireWall, Proxy,...) licencovanou na CPU kompatibilní se službou Active Directory pro jednotnou administraci uživatelů včetně antivirové ochrany minimálně na 3 roky, x licenci pro databázový systém licencovaný na CPU, kompatibilní se službou Active directory s možností upgrade ze stávajícího SQL serveru. Rozdělení databazí dle požadavků servisní organizace, x licenci pro poštovní server kompatibilní se službou Active Directory s možností migrace ze stávajícího poštovního serveru (MS Exchange 2003), včetně anitivirové a antispamové ochrany minimálně na 3 roky, x uživatelské licence pro přístup k poštovnímu serveru s podporou účtů v Active directory x přístupová licence k terminálovým službám provozovaným na OS podporující Active Directory. Navrhované softwarové licence musí podporovat postupný přechod (upgrade) ze stávajícího prostředí na aktuální verze se zachováním podpory Active Directory a obdobnému systému administrace. Strana 8 (celkem 13)

9 Služby podle položek 5.40 Analýza prostředí, návrh postupu na realizaci TC 5.40 Návrh postupu migrace 5.41 Doprava zařízení 5.41 Stěhování zařízení na místo určení 5.41 Fyzická montáž do racku 5.41 Připojení na připravené elektrické rozvody ve spolupráci s objednatelem (dodavatel dodá specifikaci na elektrické zapojení) 5.41 HW instalace a konfigurace serverů 5.42 Instalace a konfigurace SAN, včetně zónování 5.42 Instalace virtualizačního hypervisoru 5.43 Instalace a konfigurace diskového pole včetně management nástrojů 5.43 Konfigurace primárního diskového pole pro mirroring a zálohování se sekundárním polem 5.44 Instalace potřebných serverových OS 5.44 Konfigurace OS pro komunikaci s UPS 5.44 Instalace a konfigurace terminálového serveru 5.45 Migrace dat a SQL databáze 5.45 Migrace poštovního serveru 5.45 Migrace serverových aplikací a dat 5.46 Instalace konfigurace zálohovacího software 5.46 Instalace a konfigurace software pro monitoring infrastruktury a zálohování 5.47 Konfigurace virtuálních LAN 5.47 Instalace a konfigurace Firewallu 5.47 Testování funkčnosti instalovaného prostředí 5.48 Zaškolení pracovníků servisní organizace na dodávané technologie 5.48 Předání funkčního prostředí dle schématu 5.49 Aktivní trénink a zaškolení v rozsahu 60 hodin Strana 9 (celkem 13)

10 Tabulka - Přehled OS, agend a aplikací OS serverů města Česká Lípa: MS Windows server 2003, MS Windows server 2008 Poštovní server města Česká Lípa: MS Exchange 2003 OS serverů organizací městem zřízených: Novell NOES2, Windows, Linux Agendy úřadu ISVS Správcem IS je MÚ (ČLIS*) Provozovatelem IS je MÚ (ČLIS*) IS má vazbu na ISVS Do IK Integrace přes SSl. počet uživatelů ARC GIS () ne ano ano ne ne Ne 2 ASPI (ASPI Publishing s.r.o.) ne ano ano ne ne Ne 230 Docházkový systém (COMINFO a.s.) ne ano ano ne ne Ne 230 E testy (Autocont) ano ne ne 3 Ekonomické agendy - DDP (GORDIC spol. s r.o.) ano ano ne ne ano 22 Ekonomické agendy - EMA (GORDIC spol. s r.o.) ne ano ano ne ne 7 Ekonomické agendy - KDF (GORDIC spol. s r.o.) ne ano ano ne ne 7 Ekonomické agendy - KOF (GORDIC spol. s r.o.) ne ano ano ne ne 7 Ekonomické agendy - UCT (GORDIC spol. s r.o.) ne ano ano ano ano 4 Eliška Ne záměr ano ne ne () Ano 7 ESPI (INISOFT s.r.o.) ano ano ne ne ano 8 EVI8 (INISOFT s.r.o.) ano ano ne ne ano 8 Evidence dopravních agend (Yamaco) ano ano ne ne ano Ne 2 Evidence myslivosti (Yamaco) ano ano ne ne ano Ne 3 Evidence podnikatelů Ne záměr ano ne ne (PC HELP a.s.) Ano 15 Evidence tech. Služeb () ne ano ano ne ne Ne 3 GRAMIS (Geodézie-TOPOS a.s.) ne ano ano ne ne 150 Kompas 3 () ne ano ano ne ne 3 MATRIKA (ALIS spol. s r.o.) ano ano ne ne ano Ne 5 Myslivecké a rybářské lístky Ne záměr ano ano ne ne ano (Yamaco) Ano 2 Mzdy a personalistika (FLUX spol. s r.o.) ne ano ano ano ano Ne 5 OK Nouze (MPSV ČR) ano ne ne Ano 20 OVZDUŠÍ Ne záměr ano ano ne ne ano (Kvasar, spol. s r.o.) Ano 5 Přestupky (VITA softw are s.r.o.) ano ano ne ne ano Ano 12 Registr obyvatel (Gordic s.r.o.) ano ano ne ne ano Ne 17 RŽP Ne záměr ano ne ne () Ano 15 Sociální agenda Ne záměr ano ano ne ne ano (Geovap) Ano 35 Spisová služba (CNS a.s.) ano ano ne ne ano Ano 230 Stavební úřad (Vita SW) ano ano ne ne ano Ano 25 WAT docházka () ne ano ano ne ne Ne 4 SpiritGis UAP - územně analytické podklady 5 CD a OP MV WYSE - centrální registr ano ne ne ano Ne 25 Strana 10 (celkem 13)

11 Umístění technologií Primární serverovna (Moskevská č.p. 8) x server x server 2.14 primární diskové pole x SAN switch 2.18 pásková knihovna Sekundární serverovna (U Vodního hradu č.p. 2974) 2.10 rozvaděč x server 2.15 sekundární diskové pole x SAN switch 2.19 záložní zdroj Strana 11 (celkem 13)

12 Strana 12 (celkem 13)

13 Schéma zapojení: Strana 13 (celkem 13)

Město Varnsdorf, nám. E. Beneše 470, 407 47 Varnsdorf, Česká republika SPECIFIKACE

Město Varnsdorf, nám. E. Beneše 470, 407 47 Varnsdorf, Česká republika SPECIFIKACE Město Varnsdorf, nám. E. Beneše 470, 407 47 Varnsdorf, Česká republika SPECIFIKACE VYBUDOVÁNÍ TECHNOLOGICKÉHO CENTRA ORP VARNSDORF část I Pořízení technické infrastruktury pro vybavení Technologického

Více

CHARAKTERISTIKA VEŘEJNÉ ZAKÁZKY

CHARAKTERISTIKA VEŘEJNÉ ZAKÁZKY Příloha č. 1 CHARAKTERISTIKA VEŘEJNÉ ZAKÁZKY Veřejná zakázka Poskytování služeb outsourcingu Zadavatel: Nemocnice Český Krumlov a.s., sídlem: Český Krumlov, Horní Brána 429, PSČ 381 27 IČ: 260 95 149 DIČ:

Více

ČÁST III. zadávací dokumentace technické podmínky ČÁST 1 veřejné zakázky

ČÁST III. zadávací dokumentace technické podmínky ČÁST 1 veřejné zakázky ČÁST III. zadávací dokumentace technické podmínky ČÁST 1 veřejné zakázky 1) Virtualizované řešení a) Virtualizační servery (2ks): Konfigurace serveru - Minimálně 2 x šesti jádrový procesor, architektura

Více

Příloha č. 1 k Č.j.: OOP/10039/2-2011 Specifikace zařízení

Příloha č. 1 k Č.j.: OOP/10039/2-2011 Specifikace zařízení Příloha č. 1 k Č.j.: OOP/10039/2-2011 Specifikace zařízení Zadavatel požaduje dodávku 16 kusů serverů a 4kusů síťových datových úložišť. Servery se požadují bez dodání operačního systému. Specifikace minimálních

Více

Část 1. Technická specifikace. Posílení ochrany demokratické společnosti proti terorismu a extremismu

Část 1. Technická specifikace. Posílení ochrany demokratické společnosti proti terorismu a extremismu příloha č. 1 k PPR-15689-2/ČJ-2013-990656 Část 1 Technická specifikace Posílení ochrany demokratické společnosti proti terorismu a extremismu Předmět Veřejné zakázky: Řešení pro dodání speciálního SW pro

Více

Technická specifikace soutěžených služeb

Technická specifikace soutěžených služeb Technická specifikace soutěžených služeb Předmět plnění Předmětem nabídky je zajištění infrastruktury a služeb pro centrální pracoviště ČSÚ pro přípravu, zpracování a prezentaci výsledků voleb. Požadované

Více

VÝZVA K PODÁNÍ NABÍDKY NA VEŘEJNOU ZAKÁZKU MALÉHO ROZSAHU

VÝZVA K PODÁNÍ NABÍDKY NA VEŘEJNOU ZAKÁZKU MALÉHO ROZSAHU VÝZVA K PODÁNÍ NABÍDKY NA VEŘEJNOU ZAKÁZKU MALÉHO ROZSAHU Číslo zakázky: 27/2013 Název zakázky: Server pro Městský úřad Předmět zakázky (služba, Dodávka HW včetně instalace SW dodávka, stavební práce)

Více

Specifikace předmětu veřejné zakázky

Specifikace předmětu veřejné zakázky Specifikace předmětu veřejné zakázky Servery budou pocházet z oficiálních distribučních kanálů. Záruky a servis budou garantovány výrobcem. V rámci požadavku na typy zařízení budou v rámci každého typu

Více

Příloha č. 3: Technické zadání zakázky Instalace a služby pro technologické centrum MÚ Pohořelice

Příloha č. 3: Technické zadání zakázky Instalace a služby pro technologické centrum MÚ Pohořelice Příloha č. 3: Technické zadání zakázky Instalace a služby pro technologické centrum MÚ Pohořelice Účelem veřejné zakázky je vybudování, provoz a údržba infrastruktury pro provozování aplikací a služeb

Více

TECHNICKÁ SPECIFIKACE

TECHNICKÁ SPECIFIKACE TECHNICKÁ SPECIFIKACE Zabezpečení dat a komunikační infrastruktury opakované vyhlášení části B - Tabulka pro rozšíření nad rámec minimálních technických požadavků Typ Popis rozšířeného požadavku Splněno

Více

Zvýhodněné ceny: 3.999, * (6x 1TB SATA) nebo 10.499, * (12x 2TB SATA) Pouze do 30. dubna 2011!

Zvýhodněné ceny: 3.999, * (6x 1TB SATA) nebo 10.499, * (12x 2TB SATA) Pouze do 30. dubna 2011! Unikátní pokročilé funkce nyní za cenu low-endu NetApp FAS2020 Zvýhodněné ceny: 3.999, * (6x 1TB SATA) nebo 10.499, * (12x 2TB SATA) Pouze do 30. dubna 2011! Velmi jednoduchá a efektivní správa celého

Více

Zadavatel: Česká republika Český statistický úřad Na padesátém 81/3268 100 82 Praha 10 Strašnice IČO: 00025593

Zadavatel: Česká republika Český statistický úřad Na padesátém 81/3268 100 82 Praha 10 Strašnice IČO: 00025593 Zadavatel: Česká republika Český statistický úřad Na padesátém 81/3268 100 82 Praha 10 Strašnice IČO: 00025593 Veřejná zakázka: VZ004 ICT Dodávka a obnova ICT v rámci projektu Redesign statistického informačního

Více

Příloha č. 1 - Technické specifikace zakázky Konsolidace infrastruktury IT MěÚ Trutnov

Příloha č. 1 - Technické specifikace zakázky Konsolidace infrastruktury IT MěÚ Trutnov Příloha č. 1 - Technické specifikace zakázky Konsolidace infrastruktury IT MěÚ Trutnov Cílem konsolidace infrastruktury IT MěÚ Trutnov je zřízení dvou nezávislých serveroven, tak aby v případě výpadku

Více

Výpočetní klastr pro molekulové modelování

Výpočetní klastr pro molekulové modelování ODŮVODNĚNÍ VEŘEJNÉ ZAKÁZKY v souladu s 156 zákona č. 137/2006, Sb., o veřejných zakázkách, ve znění pozdějších předpisů Nadlimitní veřejná zakázka na dodávky zadávaná v otevřeném řízení v souladu s ust.

Více

Zakázka malého rozsahu mimo zákon č. 137/2006 Sb. o veřejných zakázkách

Zakázka malého rozsahu mimo zákon č. 137/2006 Sb. o veřejných zakázkách Zakázka malého rozsahu mimo zákon č. 137/2006 Sb. o veřejných zakázkách Výzva k předložení cenové nabídky na rozšíření HW a SW pro virtualizaci datového centra Vědecké knihovny v Olomouci 1. Údaje o vyzyvateli

Více

IBM Virtualizace. Virtualizace

IBM Virtualizace. Virtualizace IBM Virtualizace Virtualizace 2 Virtualizace Chystáte se virtualizovat? Vybíráte vhodnou platformu? IBM pro Vás připravila virtualizační balíčky, které uspokojí Vaše technické potřeby a umožní Vám soustředit

Více

Zálohovací a archivační systémy

Zálohovací a archivační systémy Zálohovací a archivační systémy Zálohování dat Zajišťuje ochranu proti Ztrátě dat díky hardwarové poruše Ztrátě dat díky uživatelské blbosti Poškození dat v důsledku různých úprav systému Výpadku části

Více

Zadávací dokumentace Příloha výzvy k podání nabídek

Zadávací dokumentace Příloha výzvy k podání nabídek Zadávací dokumentace Příloha výzvy k podání nabídek Název programu: Registrační číslo projektu Název projektu: Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost CZ.1.07/1.5.00/34.0116 Modernizace výuky

Více

Technická specifikace

Technická specifikace Technická specifikace 1.1 Architektura řešení Zadavatel vychází se studie proveditelnosti a v ní navržené architektury, která je znázorněna na níže uvedeném obrázku. Všechny podstatné informace ze studie

Více

Výzva k podání nabídky na plnění zakázky malého rozsahu na dodávku s názvem: Obnova serverové infrastruktury

Výzva k podání nabídky na plnění zakázky malého rozsahu na dodávku s názvem: Obnova serverové infrastruktury Datum: 1.10.2015 Evidenční číslo: VZ/29/ÚS/2015 Vyřizuje/linka: Valenta Jan DiS. E-mail: valenta@tsmost.cz Výzva k podání nabídky na plnění zakázky malého rozsahu na dodávku s názvem: Obnova serverové

Více

Důvěryhodná výpočetní základna v prostředí rozsáhlých IS státní správy

Důvěryhodná výpočetní základna v prostředí rozsáhlých IS státní správy Důvěryhodná výpočetní základna v prostředí rozsáhlých IS státní správy Petr Řehoř, S.ICZ a.s. 25. září 2014 1 Důvěryhodná výpočetní základna Vlastní metodika pro návrh a implementaci počítačové infrastruktury

Více

SSD akcelerátor v PCIe slotu. Až 25 SSD/SAS/NL-SAS disků na jeden server

SSD akcelerátor v PCIe slotu. Až 25 SSD/SAS/NL-SAS disků na jeden server AC Privátní Cloud Popis funkcí 1. Základní stavební jednotka - x86 server Základní stavební jednotkou systému jsou 2U x86 servery, které slouží zároveň pro ukládání dat (storage cluster) i jako HW vrstva

Více

Institucionální rozvojový plán Ostravské univerzity v Ostravě pro rok 2015. Předkládá: Jiří Močkoř / rektor

Institucionální rozvojový plán Ostravské univerzity v Ostravě pro rok 2015. Předkládá: Jiří Močkoř / rektor Institucionální rozvojový plán Ostravské univerzity v Ostravě pro rok 2015 Předkládá: Jiří Močkoř / rektor Institucionální rozvojové projekty Ostravské univerzity 2015 Předkládá: Jiří Močkoř rektor 1 1.

Více

Příloha č. 1. Informační systém pro Městskou policii Česká Lípa. Specifikace požadavků minimálního plnění pro IS MP

Příloha č. 1. Informační systém pro Městskou policii Česká Lípa. Specifikace požadavků minimálního plnění pro IS MP Příloha č. 1 Informační systém pro Městskou policii Česká Lípa Specifikace požadavků minimálního plnění pro IS MP 1. Způsob prokázání splnění požadavků minimálního plnění 1.1. Zadavatel požaduje, aby uchazečem

Více

Příloha č. 1 k výzvě k podání nabídek

Příloha č. 1 k výzvě k podání nabídek Příloha č. 1 k výzvě k podání nabídek Název projektu: Moderními metodami k lepším řemeslným vědomostem Registrační číslo projektu:cz.1.07/1.2.08/04.0001 Počet stránek přílohy: 5 3 ks PC vč. OS a Monitorem

Více

Acronis. Lukáš Valenta lukas.valenta@acronis.cz www.acronis.cz

Acronis. Lukáš Valenta lukas.valenta@acronis.cz www.acronis.cz Acronis Lukáš Valenta lukas.valenta@acronis.cz www.acronis.cz Acronis Kdo jsme? Společnost se sídlem v USA Zálohovací software Software pro ochranu proti haváriím Nástroje pro správu disků Nástroje pro

Více

IBM Cloud computing. Petr Leština Client IT Architect. Jak postavit enterprise cloud na klíč. 2011 IBM Corporation

IBM Cloud computing. Petr Leština Client IT Architect. Jak postavit enterprise cloud na klíč. 2011 IBM Corporation IBM Cloud computing Jak postavit enterprise cloud na klíč Petr Leština Client IT Architect Agenda Úvod Architektura privátního cloudu (IaaS a PaaS) Smart Cabinet pro provoz cloud infrastruktury Závěr Cloud

Více

Veřejná zakázka malého rozsahu na dodávky s názvem ICT technika pro moderní školu

Veřejná zakázka malého rozsahu na dodávky s názvem ICT technika pro moderní školu Veřejná zakázka malého rozsahu na dodávky s názvem ICT technika pro moderní školu Příloha č.1 Specifikace předmětu zakázky 1) DOMÉNOVÝ SERVER Počet kusů: 1 Specifikace: Založený na platformě Microsoft

Více

Technická specifikace předmětu plnění

Technická specifikace předmětu plnění Příloha č. 2 Technická specifikace předmětu plnění 1.) Výpočetní technika se servisem garantovaným výrobcem 1 ks jednoprocesorový server Požadovaná záruka: min. 36 měsíců, typ servisu: ONSITE oprava v

Více

Praha, 31.3. 2011. Martin Beran

Praha, 31.3. 2011. Martin Beran Datová centra Design studie Praha, 31.3. 2011 Martin Beran martin.beran@simac.cz cz 1 Design studie 2 Implementace virtuálních pracovních stanic na platformě FlexPod + VMWare View 2 Výchozí stav Provozování

Více

Smlouva o outsourcingu ICT

Smlouva o outsourcingu ICT Smlouva o outsourcingu ICT uzavřená dle 269 odst.2 zákona č. 513/1991 Sb., obchodního zákoníku Článek 1 - Smluvní strany Nemocnice Český Krumlov a.s. se sídlem Český Krumlov, Horní Brána 429, PSČ 381 27

Více

Rohozenská 225, 340 21 Janovice nad Úhlavou IČO: 70873607 /fax 376392220 E-mail: info@zsjanovice.cz www.zsjanovice.cz

Rohozenská 225, 340 21 Janovice nad Úhlavou IČO: 70873607 /fax 376392220 E-mail: info@zsjanovice.cz www.zsjanovice.cz Věc: Oznámení o zahájení výběrového řízení a výzva k podání nabídky Jako zadavatel Vám tímto oznamujeme, že zahajujeme výběrové řízení v níže uvedené věci a vyzýváme Vás k podání nabídky. 1. Zadavatel:

Více

Zálohování a rychlá obnova dat Konsolidace serverů a diskových polí Archivace elektronické pošty

Zálohování a rychlá obnova dat Konsolidace serverů a diskových polí Archivace elektronické pošty Zálohování a rychlá obnova dat Konsolidace serverů a diskových polí Archivace elektronické pošty Prezentace pro Kraj Vysočina 1. 2. 2006 Jiří Palkovský Petržílkova 23, Praha 5 tel. +420 251 610 285 fax:

Více

DODATEČNÉ INFORMACE K ZADÁVACÍM PODMÍNKÁM Č. 4

DODATEČNÉ INFORMACE K ZADÁVACÍM PODMÍNKÁM Č. 4 Zadavatel: Sídlem: Česká republika Ministerstvo zemědělství Těšnov 17, 117 05 Praha 1 Česká republika Název veřejné zakázky: OBNOVA CENTRÁLNÍ HW INFRASTRUKTURY V DATOVÉM CENTRU Evidenční číslo veřejné

Více

Část č. 1 veřejné zakázky. Aktivity pro systémovou infrastrukturu Ministerstva pro místní rozvoj - první etapa

Část č. 1 veřejné zakázky. Aktivity pro systémovou infrastrukturu Ministerstva pro místní rozvoj - první etapa Příloha č. 1 Část č. 1 veřejné zakázky Aktivity pro systémovou infrastrukturu Ministerstva pro místní rozvoj - první etapa Dodávka komponent pro systémovou infrastrukturu V Praze dne 25. 5. 2011 Ministerstvo

Více

Realizace datového centra kraje Vysočina SAN kraje Vysočina

Realizace datového centra kraje Vysočina SAN kraje Vysočina Realizace datového centra kraje Vysočina SAN kraje Vysočina Pilotního projektu Krajského úřadu a Nemocnice Jihlava Petr Pavlinec, KrÚ David Zažímal, NemJi únor 2008 Cíle semináře 9:00-9:15 - úvod - Pavlinec

Více

Příloha č. 1 PRO ČÁST 1. Technická specifikace dodávky hardwaru a softwaru Technologického centra ORP Frýdlant nad Ostravicí

Příloha č. 1 PRO ČÁST 1. Technická specifikace dodávky hardwaru a softwaru Technologického centra ORP Frýdlant nad Ostravicí Dodávka Technologického centra v rámci PROJEKTU I. Zřízení technol. centra a II. pořízení elektronické spisové sl. včetně III. vnitřní integrace úřadu Příloha č. 1 Zadávací dokumentace PRO PŘEDKLADATELE

Více

TSM for Virtual Environments Data Protection for VMware v6.3. Ondřej Bláha CEE+R Tivoli Storage Team Leader. TSM architektura. 2012 IBM Corporation

TSM for Virtual Environments Data Protection for VMware v6.3. Ondřej Bláha CEE+R Tivoli Storage Team Leader. TSM architektura. 2012 IBM Corporation TSM for Virtual Environments Data Protection for VMware v6.3 Ondřej Bláha CEE+R Tivoli Storage Team Leader TSM architektura 2012 IBM Corporation Tradiční zálohování a obnova dat ze strany virtuálního stroje

Více

Výměna Databázového serveru MS SQL

Výměna Databázového serveru MS SQL Výměna Databázového serveru MS SQL důvody, postup, přínosy, náklady Zpracoval: Ing. Pavel Žahourek, obchodní manažer, tel: 606 706 550, mail: zahourek@melzer.cz Melzer, spol. s r.o. Kojetínská 1a, 796

Více

BrightStor ARCserve Backup r11.5. - Michal Opatřil - Consultant - michal.opatril@ca.com

BrightStor ARCserve Backup r11.5. - Michal Opatřil - Consultant - michal.opatril@ca.com BrightStor ARCserve Backup r11.5 - Michal Opatřil - Consultant - michal.opatril@ca.com Co je ARCserve Backup? -Spolehlivý a jednoduchý Backup a Restore -S podporou široké škály hardwaru -S managementem

Více

Předmětem nabídky musí být nová a nepoužitá technika. Celková cena musí být včetně ceny za dopravu do místa plnění zakázky.

Předmětem nabídky musí být nová a nepoužitá technika. Celková cena musí být včetně ceny za dopravu do místa plnění zakázky. Příloha č. 1 Rozsah a technická specifikace zakázky Předmětem zakázky je dodání ICT techniky a dalšího zařízení pro učebnu Centra Kašpar, o. s. Předmětem nabídky musí být nová a nepoužitá technika. Celková

Více

DEDIKOVANÉ A MANAGED SERVERY GREENHOUSING JEDNODUCHÁ CESTA K PROFESIONÁLNÍMU SERVERHOSTINGU A VIRTUALIZACI

DEDIKOVANÉ A MANAGED SERVERY GREENHOUSING JEDNODUCHÁ CESTA K PROFESIONÁLNÍMU SERVERHOSTINGU A VIRTUALIZACI DEDIKOVANÉ A MANAGED SERVERY GREENHOUSING JEDNODUCHÁ CESTA K PROFESIONÁLNÍMU SERVERHOSTINGU A VIRTUALIZACI DATASHEET Dedikované a Managed servery přehled VE ZKRATCE Přehledná nabídky 4, 6, 8 a 12 jádrových

Více

Celková správa sítě SAN IBM Tivoli Storage Productivity Center v4.2

Celková správa sítě SAN IBM Tivoli Storage Productivity Center v4.2 Celková správa sítě SAN IBM Tivoli Storage Productivity Center v4.2 Ondřej Blaha CEE+R CoP / Tivoli Storage Team Leader Co představuje síť Storage Area Network Storage area network (zkratka SAN) je dedikovaná

Více

E) Specifikace serverů konfigurace A,B

E) Specifikace serverů konfigurace A,B E) Specifikace serverů konfigurace A,B Specifikace serveru konfigurace A požadavek dodání 12 kusů Parametr Minimální požadavek Nabízená hodnota S/N poznámka Konstrukční provedení rack server o max. velikosti

Více

Jak být online a ušetřit? Ing. Ondřej Helar

Jak být online a ušetřit? Ing. Ondřej Helar Jak být online a ušetřit? Ing. Ondřej Helar Obsah Co znamená být online ve škole? Rizika online přístupu Skryté náklady na straně školy Jak snížit rizika a náklady? Koncepce SaaS (Software as a Service)

Více

Písemná zpráva zadavatele

Písemná zpráva zadavatele Písemná zpráva zadavatele Veřejná zakázka: Dodání řešení technologického centra pro MěÚ Mikulov Zadavatel: Město Mikulov Sídlo: Náměstí 1, 692 20 Mikulov IČ: 00283347 DIČ: CZ00283347 Telefon: 519 444 555

Více

VÝZVA K PODÁNÍ NABÍDEK na veřejnou zakázku malého rozsahu

VÝZVA K PODÁNÍ NABÍDEK na veřejnou zakázku malého rozsahu VÝZVA K PODÁNÍ NABÍDEK na veřejnou zakázku malého rozsahu Název zakázky: Druh zakázky: Předmět zakázky: Výměna serveru MÚ Jevíčko veřejná zakázka malého rozsahu dodávka 1. ZADAVATEL Název: Město Jevíčko

Více

Příloha č. 1. Informační systém pro Městskou policii Česká Lípa (II.) Specifikace požadavků minimálního plnění pro IS MP a integrační vazby

Příloha č. 1. Informační systém pro Městskou policii Česká Lípa (II.) Specifikace požadavků minimálního plnění pro IS MP a integrační vazby Příloha č. 1 Informační systém pro Městskou policii Česká Lípa (II.) Specifikace požadavků minimálního plnění pro IS MP a integrační vazby 1. Způsob prokázání splnění požadavků minimálního plnění 1.1.

Více

Příloha č. 2: Oceněný položkový rozpočet (nabídková cena - položkový rozpočet)

Příloha č. 2: Oceněný položkový rozpočet (nabídková cena - položkový rozpočet) Dodavatel Příloha č. 2: Oceněný položkový rozpočet (nabídková cena - položkový rozpočet) Zadavatel: Název: Název Požadované minimální technické parametry Množství Splněno/nesplněno (uchazeč doplní toto

Více

Copyright 2012 EMC Corporation. All rights reserved.

Copyright 2012 EMC Corporation. All rights reserved. 1 DISASTER RECOVERY kritických podnikových aplikací a systémů 2 GAPP System, spol. s r.o. Na trhu od roku 1994 Od roku 1996 dodáváme SW vybavení NetWorker Nyní kompletní portfolio EMC Specializace Zálohování

Více

1. Popis předmětu Smlouvy a základní informace o Státním oblastním archivu (dále jen archiv)

1. Popis předmětu Smlouvy a základní informace o Státním oblastním archivu (dále jen archiv) Příloha č. 2 Smlouvy č.j.: 788/30-2015 PŘÍLOHA Č. 2: UPŘESNĚNÍ PŘEDMĚTU SMLOUVY 1. Popis předmětu Smlouvy a základní informace o Státním oblastním archivu (dále jen archiv) V rámci zajištění internetové

Více

Příloha č. 1 Specifikace předmětu plnění

Příloha č. 1 Specifikace předmětu plnění Příloha č. 1 Specifikace předmětu plnění HARDWARE Server konfigurace č.1: Enclouser 1ks: - Možnost vložení až 10ti hot-plug blade CPU unit - Podpora Intel i AMD blade systémů - LED signalizace - Power

Více

Dodatečné informace k zadávacím podmínkám č. 1

Dodatečné informace k zadávacím podmínkám č. 1 Dodatečné informace k zadávacím podmínkám č. 1 Určeno všem uchazečům, kteří požádali o zadávací dokumentaci, nebo se jiným způsobem přihlásili k účasti v zadávacím řízení na předmětnou veřejnou zakázku.

Více

Příloha č. 1 Specifikace předmětu plnění

Příloha č. 1 Specifikace předmětu plnění Příloha č. 1 Specifikace předmětu plnění HARDWARE Server konfigurace č.1: Enclouser 1ks: - Možnost vložení až 10ti hot-plug blade CPU unit - Podpora Intel i AMD blade systémů - LED signalizace - Power

Více

Z Á K L A D N Í S E S T A V A

Z Á K L A D N Í S E S T A V A (interní objednací kód) Funkcionalita / program. Sestava PC-A-01 Sestava PC-A-01 Z Á K L A D N Í S E S T A V A Systémová platforma Zaručená podpora operačního systému Microsoft Windows aktuální verze dostupné

Více

IBM Tivoli Storage Manager 6.2 a IBM Tivoli Storage Manager FastBack 6.1.1

IBM Tivoli Storage Manager 6.2 a IBM Tivoli Storage Manager FastBack 6.1.1 IBM Tivoli Storage Manager 6.2 a IBM Tivoli Storage Manager FastBack 6.1.1 Reporting a Monitoring Ondřej Bláha CEE+R CoP Team / Tivoli Storage Team Leader Září 2010 2010 IBM Corporation TSM 6: Reporting

Více

ZADÁVACÍ DOKUMENTACE VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ

ZADÁVACÍ DOKUMENTACE VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ ZADÁVACÍ DOKUMENTACE VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ Výzva k podání nabídek Název zakázky: Dodávka hardware, software, servisních služeb a příslušenství Název programu: ICT v podnicích - Výzva III Registrační číslo projektu:

Více

Příloha číslo 1a - Specifikace předmětu plnění

Příloha číslo 1a - Specifikace předmětu plnění Příloha číslo 1a - Specifikace předmětu plnění Virtualizace serverové licence (5ks) 64-bit hypervisor Jedna licence musí pokrývat minimálně 2 CPU-sokety Podpora integrace s Microsoft Active directory Možnost

Více

Tomáš Kantůrek. IT Evangelist, Microsoft

Tomáš Kantůrek. IT Evangelist, Microsoft Tomáš Kantůrek IT Evangelist, Microsoft Správa a zabezpečení PC kdekoliv Jednoduchá webová konzole pro správu Správa mobilních pracovníků To nejlepší z Windows Windows7 Enterprise a další nástroje Cena

Více

Copyright 2012 EMC Corporation. All rights reserved.

Copyright 2012 EMC Corporation. All rights reserved. 1 2 TRANSFORMUJEME MIDRANGE ÚLOŽIŠTĚ: VNX A VNXe EMC Forum Praha 2012 Tomáš Blažek Comparex CZ s.r.o. 3 Nová generace Unified Storage Optimalizovaná pro současná virtualizovaná IT EMC Unisphere VNXe3150

Více

RHEV for Desktops & SPICE příklad nasazení v akademickém prostředí. Milan Zelenka, RHCE Enlogit s.r.o.

RHEV for Desktops & SPICE příklad nasazení v akademickém prostředí. Milan Zelenka, RHCE Enlogit s.r.o. RHEV for Desktops & SPICE příklad nasazení v akademickém prostředí Milan Zelenka, RHCE Enlogit s.r.o. Red Hat Enterprise Virtualization for Desktops (RHEV-D) Desktop virtualization Vlastnosti efektivní

Více

» STORAGE A SERVERY ABACUS 2013. Jan Petrák jp@abacus.cz

» STORAGE A SERVERY ABACUS 2013. Jan Petrák jp@abacus.cz » STORAGE A SERVERY ABACUS 2013 Jan Petrák jp@abacus.cz Agenda» Kdo jsme» Výhody našich serverů a storage» DAS NAS SAN» Storage řešení» Vysoká dostupnost» LSI SAS2 switch» Scale-out řešení MicroCloud a

Více

Specifikace vybavení pro výběrové řízení

Specifikace vybavení pro výběrové řízení Specifikace vybavení pro výběrové řízení Část A) MES + xapost server MES CPU platforma x86 dvoujádrový s min. výkonem v BAPCO SYSMark 2004 SE 250 bodů 2x 320 GB SATA, 7200 ot./min., 8MB cache, hw RAID

Více

POŽADAVKY NA INSTALACI

POŽADAVKY NA INSTALACI DATAPOINT POŽADAVKY NA INSTALACI Verze 1.0 Status: Rozpracováno Konica Minolta BCZ Jana Babáčková OBSAH OBSAH... 2 1. ÚVOD... 2 2. Hardwarové požadavky, operační systém... 3 3. SharePoint... 6 4. servisní

Více

Technická specifikace zařízení

Technická specifikace zařízení 1. Základní podmínky dodávky: Technická specifikace zařízení Dodavatel se zavazuje dodat zařízení, včetně veškerého potřebného programového vybavení a licencí, které umožní plnohodnotné fungování následujících

Více

STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA A STŘEDNÍ ODBORNÉ UČILIŠTĚ PELHŘIMOV Friedova 1469, 393 01 Pelhřimov ICT PLÁN ŠKOLY

STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA A STŘEDNÍ ODBORNÉ UČILIŠTĚ PELHŘIMOV Friedova 1469, 393 01 Pelhřimov ICT PLÁN ŠKOLY STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA A STŘEDNÍ ODBORNÉ UČILIŠTĚ PELHŘIMOV Friedova 1469, 393 01 Pelhřimov ICT PLÁN ŠKOLY ICT plán školy popisuje stávající stav, cíle, kterých chce škola v oblasti ICT vybavení dosáhnout

Více

CENTRUM SOCIÁLNÍCH SLUŽEB TLOSKOV TLOSKOV 1 257 56 NEVEKLOV IČO 00640841. vyzývá k podání nabídky na veřejnou zakázku

CENTRUM SOCIÁLNÍCH SLUŽEB TLOSKOV TLOSKOV 1 257 56 NEVEKLOV IČO 00640841. vyzývá k podání nabídky na veřejnou zakázku CENTRUM SOCIÁLNÍCH SLUŽEB TLOSKOV TLOSKOV 1 257 56 NEVEKLOV IČO 00640841 ve smyslu 6 zákona č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách (dále jen zákona) vyzývá k podání nabídky na veřejnou zakázku 1) Název

Více

VirtualBox desktopová virtualizace. Zdeněk Merta

VirtualBox desktopová virtualizace. Zdeněk Merta VirtualBox desktopová virtualizace Zdeněk Merta 15.3.2009 VirtualBox dektopová virtualizace Stránka 2 ze 14 VirtualBox Multiplatformní virtualizační nástroj. Částečně založen na virtualizačním nástroji

Více

Příloha č. 1 - Technická část zadávací dokumentace

Příloha č. 1 - Technická část zadávací dokumentace Příloha č. 1 - Technická část zadávací dokumentace 1. Dodávka ICT vybavení pro Otevřené informační centrum (OIC), včetně instalace 1.1. Popis současného stavu Poskytování služeb občanům je uskutečňováno

Více

Chceme být lepší Dodávka software pro virtuální server a zařízení pro zálohování dat (včetně implementace a instalace) Předmět zakázky

Chceme být lepší Dodávka software pro virtuální server a zařízení pro zálohování dat (včetně implementace a instalace) Předmět zakázky Výzva k podání nabídek (pro účely uveřejnění na www.msmt.cz nebo www stránkách krajůpro zadávání zakázek z prostředků finanční podpory OP VK, které se vztahují na případy, pokud zadavatel není povinen

Více

Instalace OS, nastavení systému

Instalace OS, nastavení systému ZVT Instalace OS, nastavení systému SW vybavení PC HW hardware zařízení počítače (+ firmware těchto zařízení, BIOS VGA, ) BIOS basic input output systém poskytuje služby OS, uložen v paměti na MB. (Nastavení

Více

Odbor informatiky a provozu informačních technologií

Odbor informatiky a provozu informačních technologií POLICEJNÍ PREZIDIUM ČR Odbor informatiky a provozu informačních technologií Příloha č. 1 a) název zakázky, Technická podpora software pro systém NS-VIS a VISMAIL b) předmět a rozsah plnění veřejné zakázky

Více

1.05 Informační systémy a technologie

1.05 Informační systémy a technologie Vypracoval Gestor Schválil Listů Příloh D. Marek(EOS/2) EOS VS 5 Směrnice platí pro všechny závody ŠKODA AUTO. Obsah: 1. Použité pojmy a zkratky 2. Plánování IT 3. Pořízení IT 4. Dodání IT 5. Provoz a

Více

Příloha číslo 3 1 / 7

Příloha číslo 3 1 / 7 Příloha číslo 3 1 / 7 Předmět nabídky souhrn Počet položka 5 ks Počítač specifikace "A" vč. operačního systému a kancelářského balíku 2 ks Počítač specifikace"b" vč. operačního systému a kancelářského

Více

Gymnázium a Střední odborná škola, Rokycany, Mládežníků 1115

Gymnázium a Střední odborná škola, Rokycany, Mládežníků 1115 Gymnázium a Střední odborná škola, Rokycany, Mládežníků 1115 Číslo projektu: Číslo šablony: 12 Název materiálu: Ročník: Identifikace materiálu: Jméno autora: Předmět: Tématický celek: Anotace: CZ.1.07/1.5.00/34.0410

Více

Compatibility List. GORDIC spol. s r. o. Verze 3.60.5 8.4.2009

Compatibility List. GORDIC spol. s r. o. Verze 3.60.5 8.4.2009 Compatibility List Verze 3.60.5 8.4.2009 GORDIC spol. s r. o. Copyright 1993-2009 1 Obsah Obsah 1 2 3 4 5 6 7 8 9 3.1 3.2 Úvodní informace Podporované databázové systémy Klientské prostředí Tlustý klient...

Více

ICT plán školy do konce školního roku 2014/2015

ICT plán školy do konce školního roku 2014/2015 ICT plán školy do konce školního roku 2014/2015 Základní škola a Základní umělecká škola Rtyně v Podkrkonoší Vstupní parametry (stav k 1. 9. 2014) Základní škola má celkem 228 žáků, z toho 131 žáků na

Více

Virtualizace aplikačních serverů na vzdálených lokalitách ČSSZ radikálně zvýšila jejich dostupnost

Virtualizace aplikačních serverů na vzdálených lokalitách ČSSZ radikálně zvýšila jejich dostupnost Virtualizace aplikačních serverů na vzdálených lokalitách ČSSZ radikálně zvýšila jejich dostupnost Přehled Země: Česká republika Odvětví: ČSSZ je samostatnou rozpočtovou organizací podřízenou Ministerstvu

Více

Virtualizace jako nástroj snížení nákladů. Periodické opakování nákladů nové verze Licence na pevný počet klientů

Virtualizace jako nástroj snížení nákladů. Periodické opakování nákladů nové verze Licence na pevný počet klientů Model Mainframe Centralizované řešení Cena za strojový čas Klientská zařízení nedisponují výkonem Vysoké pořizovací náklady na hardware Bez softwarových licencí software na míru Model Klient Server Přetrvává

Více

Zadávací dokumentace

Zadávací dokumentace Zadávací dokumentace K veřejné zakázce malého rozsahu na dodávky, zadávané podle 6, 12 odst. 3 a 18 odst. 5 zákona č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách ve znění pozdějších předpisů a podle Vnitřní směrnice

Více

Úvod do počítačových sítí

Úvod do počítačových sítí Úvod do počítačových sítí =spojení dvou a více počítačů za účelem sdílení informací a nebo zdrojů 2 firmy,úřady, nemocnice, státní správa,... komunikace uvnitř firmy a s vnějškem sdílení zdrojů a tím snížení

Více

Ondřej Lorenc System x a virtualizace ondrej_lorenc@cz.ibm.com

Ondřej Lorenc System x a virtualizace ondrej_lorenc@cz.ibm.com Ondřej Lorenc System x a virtualizace ondrej_lorenc@cz.ibm.com 1 2 Virtualization on System x and BladeCenter IBM System x and IBM BladeCenter servers are designed for virtualization, leveraging the 40-year

Více

Co je nového v NetWorkeru a Data Domain?

Co je nového v NetWorkeru a Data Domain? Moderní a spolehlivá řešení pro ukládání dat Co je nového v NetWorkeru a Data Domain? Petr Dvořák GAPP System, spol. s r.o. 2. dubna 2014 EMC NetWorker Aktuální verze NetWorker 8.1.1 Stěžejní novinky ve

Více

Kupní smlouva uzavíraná na základě veřejné zakázky malého rozsahu s názvem Pásková knihovna a zálohovací software KUPNÍ SMLOUVA

Kupní smlouva uzavíraná na základě veřejné zakázky malého rozsahu s názvem Pásková knihovna a zálohovací software KUPNÍ SMLOUVA Kupní smlouva uzavíraná na základě veřejné zakázky malého rozsahu s názvem KUPNÍ SMLOUVA uzavřená níže uvedeného dne, měsíce a roku dle ustanovení 409 a násl. zákona č. 513/1991 Sb., Obchodního zákoníku

Více

VŠPJ - Pořízení IT 2015

VŠPJ - Pořízení IT 2015 Příloha č. 1 TECHNICKÁ SPECIFIKACE PŘEDMĚTU VEŘEJNÉ ZAKÁZKY VŠPJ - Pořízení IT 2015 OBSAH Segment č. 1 Notebooky... 2 30 x Notebook A... 3 1 x Notebook B... 3 1 x Ultrabook... 5 Segment č. 2 Počítačové

Více

Město Dvůr Králové nad Labem náměstí T. G. Masaryka 38, 544 17 Dvůr Králové nad Labem

Město Dvůr Králové nad Labem náměstí T. G. Masaryka 38, 544 17 Dvůr Králové nad Labem VÝZVA k předložení nabídky veřejné zakázky na virtualizace koncových zařízení - desktopy Zadávání zakázky malého rozsahu městem Dvůr Králové nad Labem probíhá podle Vnitřního předpisu města Dvůr Králové

Více

IBM TotalStorage Productivity Center Overview

IBM TotalStorage Productivity Center Overview IBM TotalStorage Productivity Center Overview Ondřej Bláha IT Specialist oblaha@cz.ibm.com Důležité otázky na které má IBM TPC Center odpověď Kolik volného diskového prostoru mám k dispozici pro své aplikace?

Více

ŽÁDOST O POSKYTNUTÍ DOTACE NA PODPORU ROZVOJE ICT V ORGANIZACÍCH ZŘIZOVANÝCH KRAJEM VYSOČINA - 2010

ŽÁDOST O POSKYTNUTÍ DOTACE NA PODPORU ROZVOJE ICT V ORGANIZACÍCH ZŘIZOVANÝCH KRAJEM VYSOČINA - 2010 ŽÁDOST O POSKYTNUTÍ DOTACE NA PODPORU ROZVOJE ICT V ORGANIZACÍCH ZŘIZOVANÝCH KRAJEM VYSOČINA - 2010 Úplný název: Právní status: Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvková organizace Zřizovaná organizace

Více

Datová úložiště. Zdroj: IBM

Datová úložiště. Zdroj: IBM Datová úložiště Zdroj: IBM Malé ohlédnutí Malé ohlédnutí Malé ohlédnutí (?) Ukládání dat domácí Uložení na pevný disk počítače Použití pro malé objemy Typicky domácí a kancelářské použití Když záloha,

Více

Zadávací dokumentace

Zadávací dokumentace Zadávací dokumentace K veřejné zakázce malého rozsahu na dodávky, zadávané podle 6, 12 odst. 3 a 18 odst. 5 zákona č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách ve znění pozdějších předpisů. Název veřejné zakázky:

Více

od 15.10.2011 IT-Tichý, s.r.o

od 15.10.2011 IT-Tichý, s.r.o Ceník služeb od 15.10.2011 IT-Tichý, s.r.o Pracovní stanice PS.01 Stanice - základní instalace HW 420 za hod, 30+15 PS.101 Stanice - sestavení a zahoření PC z komponent, základní zahoření a otestování

Více

Technická dokumentace

Technická dokumentace Příloha č.1 výzvy Technická dokumentace k veřejné zakázce malého rozsahu Obsah Technická dokumentace... 1 Předmět zadání k podání cenové nabídky:... 3 Dodávka a služby budou zahrnovat:... 3 Specifikace

Více

Žádost zpracoval vedoucí oddělení ICT

Žádost zpracoval vedoucí oddělení ICT ŽÁDOST O POSKYTNUTÍ DOTACE NA PODPORU ROZVOJE ICT V ORGANIZACÍCH ZŘIZOVANÝCH KRAJEM VYSOČINA Úplný název: Právní status: Nemocnice Havlíčkův Brod příspěvková organizace Ulice: Husova 2624 Obec: Havlíčkův

Více

Všeobecné obchodní podmínky produktu BUILDpower. Článek I. Úvodní ustanovení

Všeobecné obchodní podmínky produktu BUILDpower. Článek I. Úvodní ustanovení platné od 1. 9. 2009 Článek I. Úvodní ustanovení 1. Všeobecné obchodní podmínky upravují obchodní vztah mezi společností (dále zhotovitelem) a zákazníky či klienty společnosti (dále objednatelem). Obecným

Více

Veřejná zakázka Rekonstrukce počítačových pracoven. v v. v ZS a MS Kopidlno. uchazeč: Sdružení fyzických osob

Veřejná zakázka Rekonstrukce počítačových pracoven. v v. v ZS a MS Kopidlno. uchazeč: Sdružení fyzických osob Veřejná zakázka Rekonstrukce počítačových pracoven v v v ZS a MS Kopidlno uchazeč: TeX. Sdružení fyzických osob v David Holman,Michal Spína T.G.Masaryka 179 Libáň 50723 IČ: 67455921 DIČ: CZ-7906083438

Více

Hodinový rozpis kurzu Správce počítačové sítě (100 hod.)

Hodinový rozpis kurzu Správce počítačové sítě (100 hod.) Hodinový rozpis kurzu Správce počítačové sítě (100 hod.) Předmět: Bezpečnost a ochrana zdraví při práci (1 v.h.) 1. VYUČOVACÍ HODINA BOZP Předmět: Základní pojmy a principy sítí (6 v.h.) 2. VYUČOVACÍ HODINA

Více

Softwarově definovaná úložiště a jejich využití

Softwarově definovaná úložiště a jejich využití Konference GAPP 2015 Softwarově definovaná úložiště a jejich využití David Gottvald, GAPP System Jaroslav Vašek, EMC Czech Republic Konference GAPP 2015 - Ukládání dat, disaster recovery a ICT bezpečnost

Více

Představení Kerio Control

Představení Kerio Control Představení Kerio Control UTM - Bezpečnostní řešení bez složitostí Prezentující Pavel Trnka Agenda O společnosti Kerio Kerio Control Přehled jednotlivých vlastností Možnosti nasazení Licenční model O společnosti

Více

Virtualizace storage infrastruktury

Virtualizace storage infrastruktury Virtualizace storage infrastruktury Ctirad Navrátil C&SI Client Technical Professional ctirad_navratil@cz.ibm.com SVC co v současnosti nabízí (funkční pohled) Caching 100% Virtualizce diskových polí Real-time

Více

Žádost zpracoval vedoucí odboru informatiky

Žádost zpracoval vedoucí odboru informatiky ŽÁDOST O POSKYTNUTÍ DOTACE NA PODPORU ROZVOJE ICT V ORGANIZACÍCH ZŘIZOVANÝCH KRAJEM VYSOČINA - 2010 Úplný název: Právní status: Nemocnice Pelhřimov, příspěvková organizace Zřizovaná organizace Ulice: Slovanského

Více