Tisková infrastruktura zajišťující efektivitu, produktivitu a úsporu nákladů.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Tisková infrastruktura zajišťující efektivitu, produktivitu a úsporu nákladů."

Transkript

1 Tisková infrastruktura zajišťující efektivitu, produktivitu a úsporu nákladů. Řízené tiskové služby (MPS) you can

2 Řízené tiskové služby společnosti Canon originálním způsobem řídí vaše tiskové prostředí a zajišťují výraznou úsporu prostředků. Společnost Canon vyvinula strategii řízeného tisku, která zajišťuje rychlou návratnost investic a snižuje náklady související s tiskem o více než 60 %. Horst Schlüchter vedoucí oddělení aplikačního managementu a infrastruktury ve společnosti R&V Versicherung, Německo.

3 Pro společnost Canon je MPS přístupem k outsourcingu aktivního řízení a průběžné optimalizaci parku zařízení pro výstup dokumentů a souvisejících podnikových procesů založeným na službách. Společnost Canon je jiná. Tisk je naší vášní. Se svými zákazníky pracujeme na tom, abychom jim mohli poskytnout MPS nabízející skutečně mimořádnou hodnotu, špičkovou kontrolu a průběžné zlepšování. Skutečná hodnota s MPS Produkce dokumentů obvykle představuje jeden z největších výdajů organizace, mnohdy až 3 % z celkového zisku. Celá řada organizací nemá časové kapacity, personál nebo odborné zkušenosti, a proto nedokáže efektivně monitorovat a řídit své tiskové prostředí. S řízenými tiskovými službami (MPS) můžete řízení tisku dokumentů a souvisejících podnikových procesů vyřešit formou outsourcingu. Analytici odhadují, že při využití MPS mohou podniky ušetřit až 30 %. Ze zkušeností mnoha našich zákazníků však vyplývá, že při efektivním návrhu a implementaci MPS lze ve skutečnosti ušetřit 50 % až 60 % nákladů. Zobrazování na prvním místě Zobrazování je hlavní náplní podnikání společnosti Canon. Využíváme ty správné lidi, správné technologie a správné procesy, abychom vám nabídli služby, jež vám umožní vytvořit efektivní, flexibilní a hospodárné tiskové prostředí. Tyto služby mohou navíc snížit vaše náklady a zvýšit produktivitu nejen nyní, ale také v dlouhodobém horizontu podle toho, jak vaše organizace roste a jak se mění vaše požadavky. Rada směřuje ke splnění cíle snížit roční náklady na tisk o liber. Výrazně optimalizovala počet tiskáren. Ve výsledku se spotřeba inkoustových kazet snížila o 66 % což je více než plánovaných 50 %. městská rada East Lothian, Skotsko. Uživatelé mají k dispozici vysoce dostupné a bezpečné řešení, jež zvýšilo naši produktivitu a zabezpečení, a také snížilo náklady na tisk. Ve skutečnosti jsme tiskové náklady srazili na polovinu a ušetříme teď více než milion eur za rok. Fraport AG, Německo.

4 5 kroků k nové úrovni efektivity. Řízené tiskové služby od společnosti Canon vycházejí ze strukturovaného cyklu složeného z 5 fází využívajících metodiku pro plnění služeb ITIL 1 a projektový management PRINCE2. Do každé fáze jsou zapojení také příslušní pracovníci s rozhodovacími pravomocemi. Díky tomu jsou řízené tiskové služby spolehlivé jak po funkční, tak komerční stránce, a současně jsou technicky přiměřené. S naším flexibilním řešením MPS můžete využít outsourcing řízení tisku a zajistit tak, že vaše organizace bude těžit z nejvyšší úrovně plnění služeb, prvotřídních technologií a trvalé obchodní hodnoty. 1 ITIL a PRINCE2 jsou registrované obchodní značky Office of Government Commerce ve Velké Británii a ostatních zemích.

5 Canon MPS vycházejí z metodiky IT Infrastructure Library (ITIL), která přináší hodnotu v pěti samostatných, avšak vnitřně úzce propojených fázích: 1 ANALÝZA Společnost Canon provede MPS Audit, aby porozuměla vašim požadavkům. Tento audit zhodnotí stav vašeho stávajícího tiskového parku, chování při tisku a nároky na zachytávání projektů a zjistí celkové náklady na vlastnictví za současného stavu. 2 NÁVRH Zkušení konzultanti ze společnosti Canon na základě výsledků MPS Auditu navrhnou řešení, které splní stávající i budoucí požadavky související s tiskem a dokumentací. Budeme s vámi spolupracovat na vytvoření obchodního případu, doporučíme vám odpovídající řešení služeb a jasně stanovíme výši úspor. ANALÝZA 5 KONTROLA Canon MPS budou využívat služby pro zachytávání a informace o výkonnosti k zajištění neustálého zlepšování a podpory měnících se potřeb organizace. KONTROLA PODPORA A SPRÁVA NÁVRH PŘECHOD A IMPLEMENTACE 4 PODPORA A SPRÁVA Náš Client Service Manager se postará o to, aby váš park tiskových zařízení a pracovní toky dokumentů byly z dlouhodobého hlediska optimální. Přitom bude klást důraz především na dosažení dohodnutých KPI a dodržování smluv SLA. 3 PŘECHOD A IMPLEMENTACE Náš tým implementuje program zajišťující hladký přechod na nové řízené řešení. Využije k tomu definovanou metodiku, školení a komunikační prostředky, které pomohou nejen vaší organizaci, ale také koncovým uživatelům.

6 ANALÝZA NÁVRH KONTROLA PODPORA A SPRÁVA PŘECHOD A IMPLEMENTACE Analýza. Ve fázi Analýzy představují MPS nezbytný základ, na kterém stavíme novou strategii tisku a správy dokumentů. Nejdříve provedeme MPS Audit Pomocí účinné kombinace speciálního softwaru a profesionálního odborného přístupu vypracujeme podrobné hodnocení vašeho prostředí pro tisk a správu dokumentů. Zjistíme, jak nyní vaše organizace řídí pracovní toky tisku a dokumentů a jak bude vhodné je v budoucnu změnit. Společnost Canon vám nabídne několik variant s ohledem na potřeby vaší organizace, vyžadovanou úroveň analýzy a detaily potřebné k návrhu optimálního řešení. Základní vyhodnocení analýzy Snímek vašeho tiskového řešení. Základní vyhodnocení analýzy (Basic Discovery Assessment) poskytne informace o vašich stávajících zařízeních, jejich využití a nákladech, aniž by bylo nutné do sítě instalovat jakýkoli software. Poté, co bude hodnocení dokončeno, vám předložíme jasný přehled nákladů na tisk ve vaší organizaci bez ohledu na to, zda stávající zařízení vlastníte nebo pronajímáte. Pak společně projednáme možná vylepšení postupů a tiskových zařízení. Analytický audit a vyhodnocení Kompletní přehled nad vaším tiskovým prostředím a využíváním dokumentů. Analytický audit a vyhodnocení (Discovery Audit & Assessment) poskytuje podrobný přehled o pracovních tocích tisku a dokumentů. Díky tomuto auditu a vyhodnocení získáte kompletní a transparentní informace o infrastruktuře pro výstup dokumentů a také jasný návrh na zlepšení vycházející z prvotních zjištění týkajících se například: volby správné velikosti parku zařízení, plánu rovnoměrného nasazení a doporučení souvisejících s řešením správy výstupu dokumentů, které by zlepšilo dostupnost, zjednodušilo pracovní procesy a snížilo celkové náklady na vlastnictví. Tento volitelný audit zajistí kompletní a transparentní přehled nad celou vaší tiskovou infrastrukturou a jejím každodenním používáním. Schematický půdorys podlaží znázorňující rozmístění jednotlivých zařízení a kompletní vyhodnocení nákladů vytvoří základ pro doporučení vedoucí k trvalé úspoře nákladů a zvýšení produktivity.

7 Analýza Analýza IT prostředí, bezpečnostních zásad, systémů helpdesku, procedur a procesů (např. incidenty a změny) nám pomohou pochopit prostředí, omezení, příležitosti a způsob, jakým zákazník přistupuje k tisku.

8 Návrh Dokumentování a testování navržené technologie v rámci IT prostředí, zajištění shody s bezpečnostními předpisy, integrace postupů do systémů helpdesku, vytvoření obchodního případu, návrh řešení služeb a stanovení výše úspor. Návrh. Společnost Canon využije data z fáze Analýza k návrhu řešení, které optimalizuje fungování vaší organizace. Námi navrhované řešení bude využívat nejvhodnější hardware, software a služby, které vám zajistí měřitelné výhody na dlouhou dobu. Navíc bude navrženo přesně tak, aby splnilo vaše provozní potřeby a požadavky na rychlost realizace. V závislosti na vašich organizačních potřebách MPS nabízejí tyto výhody: konzistentní způsob práce v jednotném uživatelském rozhraní na všech zařízeních, takže bude potřeba jen minimální školení a podpora; velmi pohodlné funkce, jako například přímé skenování do u, PDF nebo stávajících systémů; univerzální ovladač tiskárny, díky kterému mohou uživatelé bez problémů využívat libovolné zařízení bez nutnosti instalovat ovladače; funkce My Print Anywhere uživatelé si tak budou moci vyzvednout své vytištěné dokumenty kdykoli a kdekoli budou chtít, a přitom se nebudou muset obávat, že je omylem vezme někdo jiný; pestrá škála špičkových tiskových a zobrazovacích zařízení a balík softwarových produktů k optimalizaci řízení tisku ve vaší organizaci; jasné zásady a pravidla pro určení typu zařízení, dostupnosti a kapacity; zajišťuje také, že správní lidé mohou tisknout na správných zařízeních za správnou výši nákladů; lepší podpora zařízení třetích stran a možnost spravovat je v rámci stávajícího parku zařízení; představuje jediný kontaktní bod pro služby související s tiskem, neboť spravuje smlouvy o spotřebním zboží a údržbě. V tomto případě vám pomůžeme eliminovat zbytečné výdaje sjednocením vašeho parku tiskových zařízení během dohodnuté doby. Společnost Canon s vámi projedná a navrhne smlouvy SLA ještě před zahájením implementace, abychom si vyjasnili vzájemná očekávání a následně mohli měřit úspěšnost řešení podle definovaných cílů. Konzultanti Canon Solutions, Business a Service Design budou spolupracovat s vaším týmem na vytvoření návrhu architektury služeb optimálního tiskového prostředí, čímž vám pomohou v dosahování vašich cílů. Projektový management Naše služba projektového managementu zajišťuje hladký přechod zavedením MPS řešení podle dohodnutých parametrů, např. času nebo kontroly kvality a nákladů. S pomocí přidělených projektových manažerů nebo týmů manažerů koordinujeme všechny části dodávky, abychom co nejméně narušili chod vaší organizace a maximalizovali rychlost a jednoduchost přijetí nového řešení. To se týká například klíčových milníků a UAT (User Acceptance Testing).

9 ANALÝZA NÁVRH KONTROLA PODPORA A SPRÁVA PŘECHOD A IMPLEMENTACE Měli jsme hrubou představu o tom, kam bychom se chtěli dostat, ale nevěděli jsme přesně, jak se tam dostat. Takže nám zkušenosti společnosti Canon s implementací různých řešení pro ostatní klienty opravdu pomohly vybrat si správné řešení. Julie Caughey finanční manažerka, městská rada East Lothian.

10 ANALÝZA NÁVRH KONTROLA PODPORA A SPRÁVA PŘECHOD A IMPLEMENTACE Přechod a implementace. Abychom zajistili hladký přechod, implementaci vašeho nového řešení projektově řídíme, přičemž neustále pracujeme na minimalizaci jejího dopadu na provoz a koncové uživatele. Staráme se o to, aby byl každý prvek dodán v souladu s měnícími se provozními potřebami a klíčovými ukazateli výkonnosti. Vzdělávání a komunikace správy programu Implementace nového systému tisku a pracovních postupů může být velmi náročná. Proaktivní a motivační přístup, vzájemné porozumění a vybudování loajality však může její negativní dopady minimalizovat. MPS tým společnosti Canon bude úzce spolupracovat s lidmi ve vaší organizaci, kterým mohou změny působit jisté obtíže. Písemnými sděleními na intranetu nebo zasílanými přes a zejména pak osobní komunikací lze dosáhnout vzájemného porozumění. Jen formou efektivní a konzistentní komunikace o samotné změně, o požadavcích a výhodách této změny a o jejím vlivu na koncové uživatele lze nechuť ke změnám překonat. Školení koncových uživatelů Chcete-li ze svého MPS řešení vytěžit maximum, školení koncových uživatelů je klíčovým faktorem. Společnost Canon vytvoří komplexní program školení na míru přesně dle potřeb vaší organizace a koncových uživatelů. Školení může probíhat mnoha způsoby, včetně kurzů na pracovišti nebo mimo ně, či formou programů pro malé skupiny nebo tzv. jeden na jednoho. Během školení se vaši zaměstnanci naučí: jak nová zařízení pracují, s důrazem na funkce pro maximalizaci produktivity; jak po zavedení nových softwarových aplikací řídit pracovní toky a používání; koho ze společnosti Canon kontaktovat kvůli dalším záležitostem souvisejícím s tiskem. Implementace hardwaru, softwaru a služeb Po fázi Analýzy budou všechny činnosti navrženy a naplánovány tak, aby co nejméně narušily chod vaší organizace. Stávající zařízení se vyřadí z provozu a nainstalují se nová zařízení a software vše přesně dle dohodnutého harmonogramu. Přechod ze starého prostředí na nové proto bude velmi plynulý. byli jsme ohromeni, jak se společnost Canon s tímto náročným projektem vypořádala, což jasně ukazuje, jak dokonale chápe naše obchodní procesy a existující strukturu IT. Dr. Roland Krieg vedoucí oddělení IT, Fraport AG, Německo.

11 Přechod a implementace Dodávka a integrace technologie do IT prostředí, certifikát o technickém školení a shodě s bezpečnostními předpisy, zajištění služeb a práce na změně (chování).

12 Podpora a správa Kompletní správa řešení a neustále aktuální systém. Nepřetržité monitorování výkonu a správa služeb i parku zařízení. Nepřetržité monitorování výkonu a vytváření zpráv. Podpora a správa. Jako poskytovatel řízených tiskových služeb se společnost Canon soustředí na neustálé zdokonalování procesů souvisejících s managementem služeb IT. Přitom se zaměřujeme na to, abychom vám pomohli předejít zbytečným výdajům, kontrolovat změny vašeho parku zařízení a řídit jeho rozšiřování. Tím pomáháme snížit dopad těchto změn na vaši organizaci. Správa parku zařízení V rámci podpory organizačních cílů našich zákazníků navrhujeme a implementujeme řešení pro správu tisku šitá na míru jejich současným i budoucím potřebám. Po implementaci vyžadují tato řešení specializovanou a vyhrazenou správu, aby byly splněny finanční a provozní ukazatele KPI nebo smlouvy SLA odsouhlasené ve smlouvě nebo celkové SLA. Vyhrazený Canon Client Services Manager ponese odpovědnost za všechny části smlouvy MPS a bude zajišťovat dodržování uzavřených smluv SLA a maximalizaci vašich investic. Canon Client Services Manager prostřednictvím spolupráce s naším a vaším týmem, případně externími prodejci, zajistí úspěšné řízení změn a školení, zvýší přínos nových technologií a bude usilovat o zvýšení produktivity zaměstnanců, snížení nákladů souvisejících s tiskem a zlepšení dostupnosti zdrojů v celé organizaci. Správa a údržba konfigurace Tato služba zajišťuje, aby tiskové prostředí zákazníka fungovalo optimálně za všech okolností. Stará se rovněž o dodržování všech zásad týkajících se tisku a organizace, včetně zásad tisku, zásobování, zabezpečení a zásad pro koncové uživatele. Kromě toho služba přispívá k hladšímu přechodu v případě změn v prostředí tiskových zařízení například během instalace, přesunů, přidávání nebo změn (IMAC) nebo při aktualizacích zařízení. Rovněž urychluje proces obnovy po havárii, pokud v prostředí IT dojde ke kritickému selhání. Service desk Vaši pracovníci IT a koncoví uživatelé získají jediný kontaktní bod se společností Canon pro všechny dotazy, incidenty a problémy. K dispozici je celá řada možností, které vám pomohou uvolnit vaše interní zdroje IT a zaměřit se na hlavní činnosti vašeho podnikání a v neposlední řadě také zvýšit dostupnost zařízení. Správa majetku Budeme proaktivně navrhovat, implementovat a spravovat váš majetek od fáze Analýzy až po fázi Kontroly. Přitom budeme po celou dobu trvání smlouvy provádět sledování, správu financí, plánování a efektivní implementaci nejvhodnějších zařízení a aplikací. Služby MAC Canon MPS MAC Services představují profesionální služby zajišťující přesun, přidání nebo změnu hardwaru a softwaru přímo ve vaší organizaci dle potřeby. Nezbytné protokoly, postupy, výměny informací, povolení a autorizace k vykonávání těchto služeb budou dohodnuty a kompletně zdokumentovány pomocí harmonogramů servisních smluv a příslušných verzí Provozní příručky MPS.

13 ANALÝZA NÁVRH KONTROLA PODPORA A SPRÁVA PŘECHOD A IMPLEMENTACE Podpora na pracovišti Podpora na pracovišti umožňuje proaktivní a rychlou reakci 1. a 2. úrovně na problémy související s tiskem. Tuto cennou možnost lze rozšířit o preventivní školení a podporu, které zajistí, že koncoví uživatelé budou moci snadno přistupovat k potřebným zařízením a maximalizovat dostupné funkce. S ohledem na budoucí požadavky se nabízí celá řada možností. Vzdálené monitorování Společnost Canon může snížit vaše celkové náklady na vlastnictví pomocí automatizace odečítání měřidel a objednávek spotřebního zboží. Můžeme také monitorovat vaše tisková zařízení a související software 24/7 a případné problémy řešit ještě dříve, než zasáhnou do chodu vaší organizace. Tím maximalizujete nejen dostupnost parku zařízení, ale také spokojenost uživatelů. Správa kapacity Monitorování a tvorba zpráv Tato služba umožňuje přesné monitorování a vytváření zpráv o výstupu parku zařízení (tisk a skenování) s cílem zajistit pro zákazníka nejvyšší míru využití a výkon. Podpora tisku u zákazníka Každé tiskové řešení může pro koncového uživatele a funkce podpory IT představovat určité nepříjemnosti. Problém může představovat zaseknutý papír, doplňování toneru nebo sponek do sešívačky, dostupnost médií a další faktory, z nichž každý může mít významný vliv na spokojenost koncového uživatele. Print Care Support Service vykonává každodenní úlohy za zákazníka, čímž tyto problémy řeší a předchází jejich výskytu. Pracovník Print Care Support Service se stará o pracoviště s rozsáhlým parkem zařízení a zaměřuje se na to, aby byla zařízení připravena přesně dle požadavků zákazníka. Zákazník tak získává značnou výhodu v podobě zlepšení funkcí a maximalizace výkonu tiskových řešení. Pracovník Print Care Support Service může být smluvně zaměstnán na plný nebo částečný úvazek, dle náročnosti parku zařízení.

14 Kontrola Pravidelné návrhy opatření ke zlepšení výkonnosti infrastruktury. Certifikace funkční a bezpečnostní shody při jakékoli změně konfigurace IT prostředí zákazníka. Pravidelné návrhy opatření zvyšujících obchodní i provozní výkonnost. Kontrola. Na rozdíl od jiných řešení řízených služeb zahrnují řízené tiskové služby od společnosti Canon také fázi Kontroly. Ta zajistí, že řešení, které jsme vám ve fázi Přechod a implementace poskytli, bude postupně optimalizováno v souladu s měnícími se potřebami vaší organizace. Vytváření zpráv MI Canon Client Services Manager bude využívat vytváření zpráv MI a pravidelná setkání se zákazníkem, aby vám doporučil řešení pro dlouhodobé zlepšení efektivity operací, produktivity pracovníků a úspory nákladů. Profesionálně připravené analýzy kvality služeb a zprávy o shodě služeb od společnosti Canon zvyšují výkonnost. Zahrnují historii volání, trendy, ukazatele výkonnosti, změny/aktualizace smluv a mnoho dalšího. Jejich důležitým rysem je, že umožňují Canon Client Services Manažerovi a odborníkům ze společnosti Canon na tisk a dokumentaci proaktivně identifikovat a řešit neobvyklé trendy a události ještě předtím, než ovlivní vaši organizaci. V neposlední řadě vám pak nabídnou přehled o výkonnosti a celkové efektivitě vašich MPS. Zprávy MI od společnosti Canon budou využívány v pravidelných kontrolách managementu. Vytváření zpráv MI pokrývá tyto oblasti MPS: Výkonnost služby (SLA) Využívání zařízení Správa majetku, včetně MAC Trendy a CSI Kontrolní schůzky Účelem těchto schůzek je, aby investoři mohli kontrolovat dosahování cílů a diskutovat o dalších krocích a úkolech. Váš Canon Client Services Manager bude tyto kontrolní schůzky koordinovat a bude dohlížet na jejich hladký průběh. Průběžné zlepšování služeb (CSI) Průběžné zlepšování služeb společnosti Canon sjednocuje naše stávající a připravované služby s aktuálními a budoucími strategickými potřebami vaší organizace, úrovní vyspělosti vašich IT procesů a environmentálními politikami. Tímto způsobem připravujeme cestu k pevnému, oboustranně výhodnému partnerství s vaší organizací, které oběma zúčastněným stranám umožní pracovat na zvýšení produktivity a snížení nákladů.

15 ANALÝZA NÁVRH KONTROLA PODPORA A SPRÁVA PŘECHOD A IMPLEMENTACE

16 ANALÝZA NÁVRH Společnost Canon kombinuje optimální mix služeb se správným hardwarem a softwarem, aby poskytla tiskovou infrastrukturu nabízející stabilní hodnotu po celou dobu trvání MPS smlouvy. KONTROLA PODPORA A SPRÁVA PŘECHOD A IMPLEMENTACE Správa nákladů Zabezpečení Produktivita Použitelnost Efektivita zařízení Efektivita dokumentace Životní prostředí ANALÝZA Základní vyhodnocení analýzy Analytický audit a vyhodnocení NÁVRH Návrh řešení Projektový management PŘECHOD A IMPLEMENTACE Školení koncových uživatelů Vzdělávání a komunikace správy programu Implementace PODPORA A SPRÁVA Správa parku zařízení Správa majetku Služby MAC Vzdálené monitorování Service desk Podpora na pracovišti Podpora tisku u zákazníka Správa a údržba konfigurace Správa kapacity Monitorování a tvorba zpráv Správa problémů Kontrola Průběžné zlepšování služeb Vytváření zpráv MI Kontrolní schůzky Společnost Canon nabízí široké portfolio profesionálních služeb, které nemusí být uvedeny v tabulce výše. Všechny služby se mohou změnit. Canon Inc. canon.com Canon Europe canon-europe.com Czech Edition 0159W827 Canon Europe N.V., 2011 Canon CZ s.r.o. Tel Fax

Program vyhodnocení rizik a stavu pro službu Active Directory a Microsoft Online Services

Program vyhodnocení rizik a stavu pro službu Active Directory a Microsoft Online Services DATASHEET Program vyhodnocení rizik a stavu pro službu Active Directory a Microsoft Online Services Získejte klíčový náhled do zdraví vaší adresářové služby a maximalizujte výkonnost vašich IT zařízení

Více

Řešení správy tiskáren Řešení správy tiskáren

Řešení správy tiskáren Řešení správy tiskáren Řešení správy tiskáren Řešení správy tiskáren Pro jednoduchou centralizovanou správu tiskáren a multifunkčních systémů ŘÍZENÍ PROVOZU SNADNÁ METODA PRO SPRÁVU VAŠICH TISKÁREN A MULTIFUNKČNÍCH SYSTÉMŮ Udržet

Více

Bezpečnostní politika společnosti synlab czech s.r.o.

Bezpečnostní politika společnosti synlab czech s.r.o. Bezpečnostní politika společnosti synlab czech s.r.o. Platnost dokumentu: 14. ledna 2015 Datum vypracování: 8. ledna 2015 Datum schválení: 13. ledna 2015 Vypracoval: Schválil: Bc. Adéla Wosková, Ing. Jaroslav

Více

Transparentní náklady. Optimalizované procesy. Vyšší efektivita

Transparentní náklady. Optimalizované procesy. Vyšší efektivita Transparentní náklady Optimalizované procesy Vyšší efektivita Iden fikovat skryté náklady a uvědomit si potenciál pro op malizaci Počty fyzických dokumentů, čas na zpracování a náklady na tisk jsou obvykle

Více

KATALOG SLUŽEB NÁSLEDNÉ PODPORY

KATALOG SLUŽEB NÁSLEDNÉ PODPORY KATALOG SLUŽEB NÁSLEDNÉ PODPORY Společnost WEBCOM a. s. Vám nabízí kompletní pokrytí Vašich požadavků na zajištění služeb technické podpory Microsoft Dynamics přesně podle Vašich potřeb a v požadovaném

Více

KIV/SI. Přednáška č.2. Jan Valdman, Ph.D. jvaldman@dns.cz

KIV/SI. Přednáška č.2. Jan Valdman, Ph.D. jvaldman@dns.cz KIV/SI Přednáška č.2 Jan Valdman, Ph.D. jvaldman@dns.cz 8.3.2011 ITIL Information Technology Infrastructure Library ITIL v současnosti zahrnuje: Samotnou knihovnu Oblast vzdělávání a certifikace odborné

Více

Jak na jakost v podnikovém IT Evropský týden kvality Praha 10.11.2004

Jak na jakost v podnikovém IT Evropský týden kvality Praha 10.11.2004 Jak na jakost v podnikovém IT Evropský týden kvality Praha 10.11.2004 Jiří Sedláček AIT s.r.o, Sinkulova 83, 140 00 Praha 4 tel. 261 225 072 www.ait.cz AIT, 2004 1 Program Současné postavení IT v podniku

Více

ČD Telematika a.s. Efektivní správa infrastruktury. 11. května 2010. Konference FÓRUM e-time, Kongresové centrum Praha. Ing.

ČD Telematika a.s. Efektivní správa infrastruktury. 11. května 2010. Konference FÓRUM e-time, Kongresové centrum Praha. Ing. ČD Telematika a.s. Efektivní správa infrastruktury 11. května 2010 Konference FÓRUM e-time, Kongresové centrum Praha Ing. František Nedvěd Agenda O společnosti ČD Telematika a.s. Efektivní správa konfigurací

Více

Případová studie. www.softwareone.cz

Případová studie. www.softwareone.cz Případová studie Skupina Metrostav díky SoftwareONE úspěšně prošla změnou multilicenčního programu, migrací na nové produkty i optimalizací procesů v oblasti nakládání se software dle ISO 19770-1 www.softwareone.cz

Více

Laboratorní software. LabX Výkon na Váš stůl

Laboratorní software. LabX Výkon na Váš stůl Laboratorní software Laboratorní software LabX Flexibilita pracovních postupů Transparentní provoz Široké možnosti bezproblémového připojení Bezpečnost procesů LabX Výkon na Váš stůl Software LabX Jednoduše

Více

Příklad I.vrstvy integrované dokumentace

Příklad I.vrstvy integrované dokumentace Příklad I.vrstvy integrované dokumentace...víte co. Víme jak! Jak lze charakterizovat integrovaný systém managementu (ISM)? Integrovaný systém managementu (nebo systém integrovaného managementu) je pojem,

Více

Jak být online a ušetřit? Ing. Ondřej Helar

Jak být online a ušetřit? Ing. Ondřej Helar Jak být online a ušetřit? Ing. Ondřej Helar Obsah Co znamená být online ve škole? Rizika online přístupu Skryté náklady na straně školy Jak snížit rizika a náklady? Koncepce SaaS (Software as a Service)

Více

CA Business Service Insight

CA Business Service Insight SPECIFIKACE PRODUKTU: CA Business Service Insight CA Business Service Insight agility made possible Díky produktu CA Business Service Insight budete vědět, které služby jsou v rámci vaší společnosti využívány,

Více

Virtualizace serverů v ČSOB

Virtualizace serverů v ČSOB 5 Shared Experience Technická řešení Virtualizace serverů v ČSOB ČSOB jsme pomohli vybudovat globální evropské data-centrum, ušetřit náklady a zkrátit dobu dodání serverů pro nové aplikace a to díky virtualizaci

Více

SKLADOVACÍ VĚŽ LOGIMAT. Výkonná technologie pro skladování a vychystávání drobných dílů

SKLADOVACÍ VĚŽ LOGIMAT. Výkonná technologie pro skladování a vychystávání drobných dílů ogimat SKLADOVACÍ VĚŽ LOGIMAT Výkonná technologie pro skladování a vychystávání drobných dílů Výhody Skladovací věž LogiMat Ergonomický a výkonný systém pro skladování a vychystávání drobných dílů LogiMat

Více

Daniela Lišková Solution Specialist Windows Client. daniela.liskova@microsoft.com

Daniela Lišková Solution Specialist Windows Client. daniela.liskova@microsoft.com DESKTOP: Windows Vista Daniela Lišková Solution Specialist Windows Client daniela.liskova@microsoft.com TCO desktopů analýzy spol. Gartner Téměř 80% všech nákladů v IT vzniká po nákupu tj. na správě, opravě,

Více

Představení normy ČSN ISO/IEC 20000 Management služeb

Představení normy ČSN ISO/IEC 20000 Management služeb Představení normy ČSN ISO/IEC 20000 Management služeb Luděk k Novák konzultant, ANECT Agenda Historie a souvislosti ISO/IEC 20000 Postavení vůči ITIL Procesy pro řízení služeb PDCA model pro řízení služeb

Více

Web Design Factory Projektové řízení pro progresivní společnost

Web Design Factory Projektové řízení pro progresivní společnost Web Design Factory Projektové řízení pro progresivní společnost Případová studie Name Description Projektové řízení pro progresivní společnost Implementace systému Atollon Workshop ve společnosti WDF Version

Více

ARIS Platform softwarová podpora řízení procesů Procesní ARIS laboratoř základ moderní výuky. www.ids-scheer.cz

ARIS Platform softwarová podpora řízení procesů Procesní ARIS laboratoř základ moderní výuky. www.ids-scheer.cz ARIS Platform softwarová podpora řízení procesů Procesní ARIS laboratoř základ moderní výuky www.ids-scheer.cz Agenda Představení IDS Scheer ARIS Platform Scénáře možné spolupráce Vybudování komplexní

Více

Helios Easy. integrované řešení pro řízení

Helios Easy. integrované řešení pro řízení integrované řešení pro řízení Skupina ASSECO je jedním z nejvýznamnějších softwarových domů ve střední Evropě. Chcete držet své náklady více pod kontrolou? Potřebujete, aby vaše investice měly rychlou

Více

Rozvoj ehealth a Telefónica O2

Rozvoj ehealth a Telefónica O2 Rozvoj ehealth a Telefónica O2 INSPO Praha, 13.března 2010 Filip Linhart ehealth Project Manager Telefónica O2, Czech Republic Představení skupiny Telefónica založena v roce 1924 v současné době má zhruba

Více

KIV/SI. Přednáška č.8. Jan Valdman, Ph.D. jvaldman@dns.cz

KIV/SI. Přednáška č.8. Jan Valdman, Ph.D. jvaldman@dns.cz KIV/SI Přednáška č.8 Jan Valdman, Ph.D. jvaldman@dns.cz 19.4.2011 Outsourcing Co je to outsourcing Vyčlenění nějaké činnosti a její zajištění externím dodavatelem De-facto nákup služby Outsourcují se podpůrné

Více

Nabídka řešení CRM pomocí

Nabídka řešení CRM pomocí Nabídka řešení CRM pomocí Obsah: Popis systému SugarCRM 2 Cena 3 Moduly a funkce 4 o Hlavní stránka 5 o Kalendář 6 o Obchody 7 o Reklamace 8 o Firmy 9 o Firmy detail 10 o Osoby 11 o Reporty 12 Testovací

Více

SOUBOR OTÁZEK PRO INTERNÍ AUDIT (Checklist)

SOUBOR OTÁZEK PRO INTERNÍ AUDIT (Checklist) SOUBOR OTÁZEK PRO INTERNÍ AUDIT (Checklist) Oblast 1. STRATEGICKÉ PLÁNOVÁNÍ Jsou identifikovány procesy v takovém rozsahu, aby byly dostačující pro zajištění systému managementu jakosti v oblasti vzdělávání?

Více

Jak má vypadat dobrý hydraulický model

Jak má vypadat dobrý hydraulický model Jak má vypadat dobrý hydraulický model Lubomír Macek Aquion s.r.o., Dělnická 38, 170 00 Praha 7, lubomír.macek@aquion.cz Abstrakt Využití hydraulických modelů vodovodů v praxi může pomoci uživateli při

Více

Technická specifikace předmětu plnění:

Technická specifikace předmětu plnění: Technická specifikace předmětu plnění: Poskytnutí standardní služby Premier Support zahrnující konzultační a implementační podporu, řešení problémů u produktů v nepřetržitém režimu 24x7 v rámci aktuálního

Více

Doveďte svojí skladovou logistiku na pole position Začněte

Doveďte svojí skladovou logistiku na pole position Začněte Doveďte svojí skladovou logistiku na pole position Začněte hned! LFS Vaše softwarové řešení pro optimalizaci řízení skladu, které zároveň snižuje celkové náklady na logistiku 100% zaměřeno na řízení skladu

Více

IT Outsourcing COMPLUS CZ a.s. Petr Taševský 21. 10. 2011

IT Outsourcing COMPLUS CZ a.s. Petr Taševský 21. 10. 2011 IT Outsourcing COMPLUS CZ a.s. Petr Taševský 21. 10. 2011 Definice - outsourcing Outside resource using Termín outsourcing se všeobecně používá pro dlouhodobé převedení určité oblasti služeb na poskytovatele

Více

Případová studie. SAM Assessment ušetřil AAA Auto 30 % nákladů na nákup licencí a zkrátil proces implementace nových aplikací a SW na desetinu

Případová studie. SAM Assessment ušetřil AAA Auto 30 % nákladů na nákup licencí a zkrátil proces implementace nových aplikací a SW na desetinu Případová studie SAM Assessment ušetřil AAA Auto 30 % nákladů na nákup licencí a zkrátil proces implementace nových aplikací a SW na desetinu www.microsoft.cz/pripadovestudie Přehled Země: Česká republika

Více

KOMPLEXNÍ PÉČE V OBLASTI MOBILNÍCH TECHNOLOGIÍ

KOMPLEXNÍ PÉČE V OBLASTI MOBILNÍCH TECHNOLOGIÍ KOMPLEXNÍ PÉČE V OBLASTI MOBILNÍCH TECHNOLOGIÍ PRO VAŠI FIRMU VOLBA / NEZÁVISLOST / ŠIRŠÍ MOŽNOSTI PŘEDSTAVENÍ SPOLEČNOSTI Jsme distributor s přidanou hodnotou působící v oboru informačních a komunikačních

Více

1. Politika integrovaného systému řízení

1. Politika integrovaného systému řízení 1. Politika integrovaného systému řízení V rámci svého integrovaného systému řízení (IMS) deklaruje společnost AARON GROUP spol. s r.o. jednotný způsob vedení a řízení organizace, který splňuje požadavky

Více

Telelogic Focal Point využití pro řízení a optimalizaci projektového portfolia Verze 1.0

Telelogic Focal Point využití pro řízení a optimalizaci projektového portfolia Verze 1.0 DISTRIBUTOR White Paper Verze 1.0 Ing. Jiří Gryc 26.4.2007 Tento dokument ve stručnosti představuje možnost využití špičkového Telelogic Focal Point pro řízení a optimalizaci projektového portfolia. Další

Více

SAP PROCUREMENT DAY 2013. SAP CLM (Contract Lifecycle Management) Správa životního cyklu kontraktů. smooth business flow

SAP PROCUREMENT DAY 2013. SAP CLM (Contract Lifecycle Management) Správa životního cyklu kontraktů. smooth business flow smooth business flow SAP CLM (Contract Lifecycle Management) Správa životního cyklu kontraktů con4pas, s.r.o. Novodvorská 1010/14A, 140 00 Praha 4 tel.: +420 261 393 211, fax: +420 261 393 212 www.con4pas.cz

Více

Portál podpory. Michal Vokáč Minerva Česká republika, a.s. Service Desk

Portál podpory. Michal Vokáč Minerva Česká republika, a.s. Service Desk Portál podpory Michal Vokáč Minerva Česká republika, a.s. Service Desk Helpdesk ve struktuře Minervy Představenstvo Výkonný ředitel Obchodní odd. Realizace Servis Finance & Administrativa Vývoj Helpdesk

Více

ODBORNÉ PORADENSTVÍ PRO STRATEGICKÉ ŘÍZENÍ KATALOG 2013. Motto: Víte, kde jsou Vaše zdroje?

ODBORNÉ PORADENSTVÍ PRO STRATEGICKÉ ŘÍZENÍ KATALOG 2013. Motto: Víte, kde jsou Vaše zdroje? ODBORNÉ PORADENSTVÍ PRO STRATEGICKÉ ŘÍZENÍ KATALOG 2013 Motto: Víte, kde jsou Vaše zdroje? ODBORNÉ PORADENSTVÍ PRO STRATEGICKÉ ŘÍZENÍ AL-Consulting s.r.o. Metody strategického poradenství v dnešní době

Více

Výhody a rizika outsourcingu formou cloud computingu

Výhody a rizika outsourcingu formou cloud computingu Výhody a rizika outsourcingu formou cloud computingu Jiří Voříšek katedra informačních technologií Vysoká škola ekonomická v Praze vorisek@vse.cz 1 Výchozí model MMDIS pro identifikaci možností outsourcingu

Více

Business Suite for Notes

Business Suite for Notes Business Suite for Notes Systém BSFN byl vytvořen na základě zkušeností s podporou a řízením procesů v obchodní firmě. Během několika let existence na trhu se osvědčil u mnoha zákazníků. Z nejvýznamnějších

Více

STARÁME SE O VÁS. MAN ServiceCare. Zvýšení dostupnosti vozidel díky proaktivnímu managementu údržby. MAN kann.

STARÁME SE O VÁS. MAN ServiceCare. Zvýšení dostupnosti vozidel díky proaktivnímu managementu údržby. MAN kann. STARÁME SE O VÁS MAN ServiceCare. Zvýšení dostupnosti vozidel díky proaktivnímu managementu údržby. MAN kann. Zapomeňte vše, co jste potřebovali vědět o údržbě. My na vás nezapomeneme nikdy. Tlak na náklady

Více

Standardy/praktiky pro řízení služeb informační bezpečnosti. Doc. Ing. Vlasta Svatá, CSc. Vysoká škola ekonomická Praha

Standardy/praktiky pro řízení služeb informační bezpečnosti. Doc. Ing. Vlasta Svatá, CSc. Vysoká škola ekonomická Praha Standardy/praktiky pro řízení služeb informační bezpečnosti Doc. Ing. Vlasta Svatá, CSc. Vysoká škola ekonomická Praha Služby informační bezpečnosti Nemožnost oddělit informační bezpečnost od IT služeb

Více

IBM Content Manager Collaboration Edition ECM služby pro IBM Lotus Quickr

IBM Content Manager Collaboration Edition ECM služby pro IBM Lotus Quickr IBM Content Manager Collaboration Edition ECM služby pro IBM Lotus Quickr 5/2010 IBM Content Manager Collaboration Edition O produktu IBM Content Manager Collaboration Edition IBM Content Manager Collaboration

Více

HOW Partners. makes progress. V Partners Healthcare zajišťuje spolehlivost IT systémů Progress Actional

HOW Partners. makes progress. V Partners Healthcare zajišťuje spolehlivost IT systémů Progress Actional HOW Partners HealthCarE makes progress V Partners Healthcare zajišťuje spolehlivost IT systémů Progress Actional Integrovaná nevýdělečná zdravotnická síť středisek a služeb Partners HealthCare system (zkráceně

Více

Produktový katalog. Nabíjecí infrastruktura pro elektromobily Služby ABB Connected

Produktový katalog. Nabíjecí infrastruktura pro elektromobily Služby ABB Connected Produktový katalog Nabíjecí infrastruktura pro elektromobily Služby ABB Connected Služby Connected Produkty na podporu vašeho podnikání Abyste ze své nabíjecí sítě elektromobilů získali maximum, potřebujete

Více

One Life, live it well

One Life, live it well One Life, live it well DATASYS UMS - UNIFIED MESSAGING SYSTEM with integrated it s possible! 1 Společnost DATASYS poskytuje specializované služby v oblasti implementace, vývoje a dodávek komunikačních

Více

Poradenské služby pro veřejný sektor

Poradenské služby pro veřejný sektor Poradenské služby pro veřejný sektor Committed to your success Poradenské služby pro veřejný sektor Informační a komunikační technologie Oceňování oceňování, odhady hodnoty / majetkového práva softwaru

Více

Mobilní aplikace ve světě ERP. Asseco Solutions, a.s. a Simac Technik ČR, a.s.

Mobilní aplikace ve světě ERP. Asseco Solutions, a.s. a Simac Technik ČR, a.s. Mobilní aplikace ve světě ERP Michal Hanko Petr Kolda Asseco Solutions, a.s. a Simac Technik ČR, a.s. Skupina Asseco Solutions Asseco Solutions je průkopníkem a vizionářem na poli informačních systémů

Více

EPC NÁSTROJ PRO DOSAHOVÁNÍ ÚSPOR ENERGIE BEZ VÝRAZNÉ POTŘEBY INVESTIC

EPC NÁSTROJ PRO DOSAHOVÁNÍ ÚSPOR ENERGIE BEZ VÝRAZNÉ POTŘEBY INVESTIC EPC NÁSTROJ PRO DOSAHOVÁNÍ ÚSPOR ENERGIE BEZ VÝRAZNÉ POTŘEBY INVESTIC Ing. Vladimír Sochor SEVEn, Středisko pro efektivní využívání energie, o.p.s. vladimir.sochor@svn.cz Abstrakt Energetické služby poskytované

Více

TOGETHER WE CAN projekt interních koučů v UniCredit Bank

TOGETHER WE CAN projekt interních koučů v UniCredit Bank TOGETHER WE CAN projekt interních koučů v UniCredit Bank Firma: UniCredit Bank Czech Republic, a.s. Na Příkopě 858/20 111 21 Praha 1 www.unicreditbank.cz Kontaktní osoba: Lenka Štěpánová Learning & Development

Více

ŘEŠENÍ, KTERÉ POSUNE VAŠE PODNIKÁNÍ NA NOVOU ÚROVEŇ

ŘEŠENÍ, KTERÉ POSUNE VAŠE PODNIKÁNÍ NA NOVOU ÚROVEŇ ŘEŠENÍ, KTERÉ POSUNE VAŠE PODNIKÁNÍ NA NOVOU ÚROVEŇ SÍLA DOKONALÉHO ŘEŠENÍ, KTERÁ POSUNE VAŠE PODNIKÁNÍ NA NOVOU ÚROVEŇ Technologie Panasonic Toughbook má schopnost posunout vaše podnikání na novou úroveň,

Více

Management času FleetBoard Transparentnost již od prvního kilometru pro optimální plánování provozu.

Management času FleetBoard Transparentnost již od prvního kilometru pro optimální plánování provozu. A Daimler company Transparentnost již od prvního kilometru pro optimální plánování provozu. 2014 Driver and logistics management Daimler FleetBoard 1 To se vyplatí. Ekonomicky, efektivně a transparentně

Více

Snažší používání. > Prostředí pro mobilní zařízení. > Vylepšení uživatelského komfortu. > Zjednodušení práce. > Integrace Office 365

Snažší používání. > Prostředí pro mobilní zařízení. > Vylepšení uživatelského komfortu. > Zjednodušení práce. > Integrace Office 365 Microsoft Dynamics NAV 2015 Co je nového? Microsoft Dynamics NAV je systém pro řízení firmy, který se snadno implementuje a používá. Zároveň je dostatečnou oporou pro všechny vaše obchodní ambice. Rychlejší

Více

Úvodní slovo. NetBusiness Vám přínáší inovativní metody, díky kterým získáte nové zákazníky a zvýšíte obrat Vaší společnosti.

Úvodní slovo. NetBusiness Vám přínáší inovativní metody, díky kterým získáte nové zákazníky a zvýšíte obrat Vaší společnosti. Chcete patřit mezi nejúspěšnější? NetBusiness Vám přináší inovativní metody obchodního poradenství, díky kterým získáte nové zákazníky a zvýšíte obrat Vaší společnosti. Úvodní slovo Naším cílem je vždy

Více

Zdravotnické laboratoře. MUDr. Marcela Šimečková

Zdravotnické laboratoře. MUDr. Marcela Šimečková Zdravotnické laboratoře MUDr. Marcela Šimečková Český institut pro akreditaci o.p.s. 14.2.2006 Obsah sdělení Zásady uvedené v ISO/TR 22869- připravené technickou komisí ISO/TC 212 Procesní uspořádání normy

Více

Odbor informatiky a provozu informačních technologií

Odbor informatiky a provozu informačních technologií POLICEJNÍ PREZIDIUM ČR Odbor informatiky a provozu informačních technologií Příloha č. 1 a) název zakázky, Technická podpora software pro systém NS-VIS a VISMAIL b) předmět a rozsah plnění veřejné zakázky

Více

Procesy, procesní řízení organizace. Výklad procesů pro vedoucí odborů krajského úřadu Karlovarského kraje

Procesy, procesní řízení organizace. Výklad procesů pro vedoucí odborů krajského úřadu Karlovarského kraje Procesy, procesní řízení organizace Výklad procesů pro vedoucí odborů krajského úřadu Karlovarského kraje Co nového přináší ISO 9001:2008? Vnímání jednotlivých procesů organizace jako prostředku a nástroje

Více

STRATEGIE ROZVOJE SLUŽEB ICT VE ŠKOLE

STRATEGIE ROZVOJE SLUŽEB ICT VE ŠKOLE STRATEGIE ROZVOJE SLUŽEB ICT VE ŠKOLE AUTOEVALUACE SLUŽEB ICT (c) Radek Maca rama@inforama.cz Druhy kontrol realizace ICT plánu Formální obsahuje všechny náležitosti předepsané pokyny má vhodný design

Více

PROCESY CO ZÍSKÁTE: Předpoklad pro certifikace ISO. Lean Six Sigma Fast Track

PROCESY CO ZÍSKÁTE: Předpoklad pro certifikace ISO. Lean Six Sigma Fast Track PROCESY CO ZÍSKÁTE: Jasná pravidla pro provádění činností, uložení know-how Jasně definované zodpovědnosti za celý proces i jednotlivé kroky Zprůhlednění organizace plynoucí z jasně definovaných vstupů,

Více

KONFERENCE. Informační technologie pro praxi 2010. Ivana Cigánková 7.10.2010

KONFERENCE. Informační technologie pro praxi 2010. Ivana Cigánková 7.10.2010 KONFERENCE Informační technologie pro praxi 2010 Ivana Cigánková 7.10.2010 1. SLA (Service Level Agreement) 2. Měření a reporting 3. Funkce Service Desk 7.10.2010 Page 2 SLA SLA jako smlouva o úrovni poskytované

Více

Realizace klientsky orientovaných služeb veřejné správy

Realizace klientsky orientovaných služeb veřejné správy Realizace klientsky orientovaných služeb veřejné správy Agenda Představení společnosti Capgemini Aktuální stav implementace služeb veřejné správy Přínosy rozvoje služeb veřejné správy Trendy dalšího vývoje

Více

VOIPEX Pavel Píštěk, strategie a nové Sdílet projek ts y práv, I né PEX inf a.s orm. ace se správnými lidmi ve správný čas WWW.IPEX.

VOIPEX Pavel Píštěk, strategie a nové Sdílet projek ts y práv, I né PEX inf a.s orm. ace se správnými lidmi ve správný čas WWW.IPEX. VOIPEX Pavel Píštěk, strategie a nové projekty, Sdílet správné IPEX a.s. informace se správnými lidmi ve správný čas Byznys začíná komunikací Agenda 1. Cesta do Cloud služeb. 2. Přínos pro nás a naše zákazníky.

Více

Audit ICT. KATALOG služeb. Ing. Jiří Štěrba

Audit ICT. KATALOG služeb. Ing. Jiří Štěrba KATALOG služeb Ing. Jiří Štěrba Obsah Úvod 3 Služby 4 Zaměření 5 Nabídka 7 Poptávka 8 Ke stažení 9 Reference 10 Informace 11 Kontakty 12 2 Úvod Dovolte, abychom Vám poskytli informace, které jsou věnovány

Více

Trendy: Růst významu analytického reportingu. Tomáš Pospíšil, Oracle Czech Olomouc, 6.3.2014

Trendy: Růst významu analytického reportingu. Tomáš Pospíšil, Oracle Czech Olomouc, 6.3.2014 Trendy: Růst významu analytického reportingu Tomáš Pospíšil, Oracle Czech Olomouc, 6.3.2014 Témata Údaje, informace, poznání Analytický reporting opravdu to někdo potřebuje? Aktivní

Více

INFORMACE O ZAVEDENÉM SYSTÉMU KVALITY dle normy ČSN EN ISO 9001:2009 ve společnosti

INFORMACE O ZAVEDENÉM SYSTÉMU KVALITY dle normy ČSN EN ISO 9001:2009 ve společnosti INFORMACE O ZAVEDENÉM SYSTÉMU KVALITY dle normy ČSN EN ISO 9001:2009 ve společnosti Obsah: 1) Adresa společnosti 2) Historie firmy 3) Rozsah systému kvality 4) Systém managementu kvality 5) Povinnosti

Více

Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost

Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost EDUCA III Další profesní vzdělávání zaměstnanců společnosti T-MAPY spol. s r.o. 2013-2015 září 2013 - únor 2015 Charakteristika projektu Projekt je zaměřen

Více

Rozsah služby Health Check společnosti Compellent

Rozsah služby Health Check společnosti Compellent Popis služby Dell Compellent SAN Health Check Přehled služby Tento popis služby (dále jen popis služby ) se uzavírá mezi zákazníkem (dále jen vámi nebo zákazníkem ) a subjektem Dell uvedeným na faktuře

Více

1.05 Informační systémy a technologie

1.05 Informační systémy a technologie Vypracoval Gestor Schválil Listů Příloh D. Marek(EOS/2) EOS VS 5 Směrnice platí pro všechny závody ŠKODA AUTO. Obsah: 1. Použité pojmy a zkratky 2. Plánování IT 3. Pořízení IT 4. Dodání IT 5. Provoz a

Více

Projekty Plzeňského kraje. Václav Koudele, Plzeňský kraj

Projekty Plzeňského kraje. Václav Koudele, Plzeňský kraj Projekty Plzeňského kraje Václav Koudele, Plzeňský kraj Struktura odboru IT Správy serverů a sítě 5zaměstnanců GIS 4 zaměstnanci Aplikací a databází 5zaměstnanců Projektů v egovernmentu 6 zaměstnanců Financování

Více

Výběrové řízení č.72103/112/2014 Poskytování reprografických, tiskových, scannových a faxových služeb

Výběrové řízení č.72103/112/2014 Poskytování reprografických, tiskových, scannových a faxových služeb Výběrové řízení č.72103/112/2014 Poskytování reprografických, tiskových, scannových a faxových služeb Základní informace o poptávajícím: SPOLANA a.s. Centralizovaný nákup ul. Práce 657 277 11 Neratovice

Více

Implementace vysoce dostupné virtualizované IT infrastruktury

Implementace vysoce dostupné virtualizované IT infrastruktury Implementace vysoce dostupné virtualizované IT infrastruktury Společnost AŽD Praha nabízí ve svém portfoliu řadu profesionálních systémů řízení provozu a zajištění jeho bezpečnosti. Stejnou filosofii se

Více

Bosch Video Management System Zabezpečení budoucnosti pomocí technologie IP

Bosch Video Management System Zabezpečení budoucnosti pomocí technologie IP Bosch Video Management System Zabezpečení budoucnosti pomocí technologie IP Zabezpečení videodat přes síť IP Spojení všech součástí Systém Bosch Video Management System (VMS) slouží ke správě IP a digitálních

Více

Otázky: Regulační a institucionální rámec pro trh EU s doručováním balíků

Otázky: Regulační a institucionální rámec pro trh EU s doručováním balíků Otázky: Regulační a institucionální rámec pro trh EU s doručováním balíků 1) Pro účely této zelené knihy je pojem balík vymezen v nejširším smyslu a rozumí se jím veškeré zásilky s hmotností do 30 kg včetně.

Více

Nákup zboží kategorie C SNADNO & EFEKTIVNĚ. www.simplesystem.cz. Nákupní platforma B2B pro zboží kategorie C

Nákup zboží kategorie C SNADNO & EFEKTIVNĚ. www.simplesystem.cz. Nákupní platforma B2B pro zboží kategorie C Nákup zboží kategorie C SNADNO & EFEKTIVNĚ www.simplesystem.cz Nákupní platforma B2B pro zboží kategorie C 2 Nakupujte zboží kategorie C snadno rychle & transparentně 3 Fakta, která vás přesvědčí: Nákupní

Více

Procesní řízení IT. Ing. Hana Neničková, MBA

Procesní řízení IT. Ing. Hana Neničková, MBA Procesní řízení IT Ing. Hana Neničková, MBA Hewlett-Packard 11.místo v žebříčku časopisu Fortune Za fiskální rok 2007 jsme dosáhli organického růstu ve výší 7 miliard dolarů CEO HP je Mark Hurd, sídlo

Více

POSKYTOVÁNÍ ZÁKLADNÍCH PROVOZNÍCH APLIKACÍ VEŘEJNÉ SPRÁVY

POSKYTOVÁNÍ ZÁKLADNÍCH PROVOZNÍCH APLIKACÍ VEŘEJNÉ SPRÁVY POSKYTOVÁNÍ ZÁKLADNÍCH PROVOZNÍCH APLIKACÍ VEŘEJNÉ SPRÁVY Ing. Juraj Žoldák ve spolupráci s Datum Duben 2014 Místo Hradec Králové, ISSS http://itsolutions.vitkovice.cz Charakteristika trhu Možnost využití

Více

Nástroje IT manažera

Nástroje IT manažera Obsah Nástroje IT manažera Školení uživatelů Ochrana osobních údajů Bezpečnostní politika Software a právo Legální software Management jakosti Výběr a řízení dodavatelů Pracovněprávní minimum manažerů

Více

MONITORING NEKALÝCH OBCHODNÍCH PRAKTIK

MONITORING NEKALÝCH OBCHODNÍCH PRAKTIK MONITORING NEKALÝCH OBCHODNÍCH PRAKTIK Dodržují vaši obchodníci a prodejní zástupci vaše obchodní podmínky? Uplatňují vaše etické principy všichni zaměstnanci vůči svým zákazníkům? Dostávají vaši zákazníci

Více

Úspěšné nasazení řešení komunikace a spolupráce pro potřeby středně velkých firem

Úspěšné nasazení řešení komunikace a spolupráce pro potřeby středně velkých firem Zakázkový profil přijetí technologií objednaný společností Cisco Systems Úspěšné nasazení řešení komunikace a spolupráce pro potřeby středně velkých firem Březen 2013 Úvod Způsob, jakým dnes komunikují

Více

Správa nemovitostí a účetní služby

Správa nemovitostí a účetní služby Správa nemovitostí a účetní služby Vítejte ve společnosti Flow Management Společnost Flow Management nabízí v České republice služby v oblasti správy nemovitostí a účetnictví již od roku 1991. Díky našim

Více

OSNOVA PODNIKATELSKÉHO ZÁMĚRU (PZ)

OSNOVA PODNIKATELSKÉHO ZÁMĚRU (PZ) Příloha č. 4 OSNOVA PODNIKATELSKÉHO ZÁMĚRU (PZ) 1 Identifikační údaje žadatele o podporu 1.1 Obchodní jméno, sídlo, IČ/DIČ 1.2 Jméno a příjmení osoby statutárního zástupce žadatele/osoby oprávněné jednat

Více

ZÁKLADNÍ NABÍDKA SLUŽEB

ZÁKLADNÍ NABÍDKA SLUŽEB ZÁKLADNÍ NABÍDKA SLUŽEB CROSSLINE SERVICES s.r.o. Jeremiášova 870 155 00 Praha 5 IČO: 241 43 065 DIČ: CZ24143065 Kontaktní osoba: Ing. Veronika Kimmer GSM: +420 777 755 618 veronika.kimmer@crosslineservices.cz

Více

Proč nový styl řízení ICT

Proč nový styl řízení ICT Řízení informatických služeb Jan Smolík Proč nový styl řízení ICT ICT nepřináší efekt samo o sobě musí podpořit podnikové procesy ICT stále komplexnější a komplikovanější Vysoké investice často malá návratnost

Více

Infrastruktura jako služba

Infrastruktura jako služba Infrastruktura jako služba Pavel Řezníček #19198 Jiří Šolc ICZ a. s. 20.9.2011 1 Agenda Outsourcing infrastruktury IaaS projekty Společná diskuze 2 Pavel Řezníček OUTSOURCING INFRASTRUKTURY 3 ICZ Plný

Více

Komplexní ICT outsourcing

Komplexní ICT outsourcing Komplexní ICT outsourcing Jan Košátko 28.2.2012 Danube House Algotech Telefon: +420 225 006 555 Fax: +420 225 006 194 E-mail: info@algotech.cz Web: www.algotech.cz Adresa: Zirkon Office Center, Sokolovská

Více

Efektivnější systém pro vyřizování požadavků na IT v ČMSS

Efektivnější systém pro vyřizování požadavků na IT v ČMSS 2 Shared Experience Technologická řešení Efektivnější systém pro vyřizování požadavků na IT v ČMSS Efektivnější systém pro vyřizování požadavků na IT v ČMSS přinesl procesní zpracování požadavků všech

Více

Tecnomatix digitální továrna

Tecnomatix digitální továrna Tecnomatix digitální továrna Siemens PLM Software www.siemens.cz/plm Produkty řady Tecnomatix jsou flexibilní řešení pro plánování, simulace a řízení výrobních procesů. Jejich velký ekonomický přínos spočívá

Více

PODNIKEJTE. O VAŠE TECHNOLOGIE SE POSTARÁME MY. PŘEDSTAVENÍ SLUŽBY

PODNIKEJTE. O VAŠE TECHNOLOGIE SE POSTARÁME MY. PŘEDSTAVENÍ SLUŽBY PODNIKEJTE. O VAŠE TECHNOLOGIE SE POSTARÁME MY. PŘEDSTAVENÍ SLUŽBY Postaráme se o vaše IT potřeby > Řešení havarijních stavů vašeho IT > Zajistíme bezproblémový chod vašich počítačů, serverů i cloudových

Více

Outsourcing ICT pro Úřad městské části Praha 10

Outsourcing ICT pro Úřad městské části Praha 10 Příloha č. 7 materiálu Outsourcing ICT pro Úřad městské části Praha 10 Zpráva o stavu projektu Radovan Dobrík a Mladen Lukaševič 10.3.2015 Kdo jsme? O2 Czech Republic a.s. Jsme největším integrovaným operátorem

Více

Informační strategie hl. města Prahy do roku 2010

Informační strategie hl. města Prahy do roku 2010 Informační strategie hl. města Prahy do roku 2010 Cesta k e-praze prezentace na KOI 1. prosince 2004 Obsah Jak číst strategii, shrnutí jejího obsahu Jak se budou řešit připomínky Průchodnost nastavených

Více

Požadavky na připojení regionálních/metropolitních sítí do CMS

Požadavky na připojení regionálních/metropolitních sítí do CMS Požadavky na připojení regionálních/metropolitních sítí do CMS Verze 1.00 BDO IT a.s. Poradenství v informačních technologiích IČ: 25 05 66 46 DIČ: CZ 25 05 66 46 Městský soud v Praze, oddíl B, vložka

Více

METODIKY ŘÍZENÍ ICT: ITIL, COBIT, IT GOVERNANCE

METODIKY ŘÍZENÍ ICT: ITIL, COBIT, IT GOVERNANCE METODIKY ŘÍZENÍ ICT: ITIL, COBIT, IT GOVERNANCE Jednou z klíčových úloh systémové integrace je efektivní řízení fungování IT v podniku. V konečném důsledku se jedná o poměrně složitý proces, do kterého

Více

BPM Software pro přehledné řízení práce

BPM Software pro přehledné řízení práce www.orinoco.cz BPM Software pro přehledné řízení práce Snížení nákladů zvýšení efektivity Řízení workflow, procesy pod kontrolou Systém, který roste s firmou Co je orinoco? co je orinoco? Orinoco je BPM

Více

Outsourcing & Cloud. v českých firmách

Outsourcing & Cloud. v českých firmách Outsourcing & Cloud v českých firmách Už jste asi slyšeli: Firmy dnes dávají jen nanejvýš 30 % IT rozpočtu na podporu růstu společnosti a generovaní nového businessu. Bez potřebných investic do nových

Více

ALKSTAV s.r.o. tel. 491 472 531 Kpt. Jaroše 470 fax 491 470 618 Nové Město n. Metují E-mail:alkstav@alkstav.cz 549 01 www.alkstav.

ALKSTAV s.r.o. tel. 491 472 531 Kpt. Jaroše 470 fax 491 470 618 Nové Město n. Metují E-mail:alkstav@alkstav.cz 549 01 www.alkstav. tel. 491 472 531 Kpt. Jaroše 470 fax 491 470 618 Nové Město n. Metují E-mail:alkstav@alkstav.cz 549 01 www.alkstav.cz IČO: 25965981 KB Nové Město nad Metují DIČ: 243-25965981 č.účtu: 27-0349910277/0100

Více

Projektové řízení jako základ řízení organizace

Projektové řízení jako základ řízení organizace Projektové řízení jako základ řízení organizace Aleš Chudý, ředitel divize IW ales.chudy@microsoft.com Technický seminář Bratislava 6.10.2008 Obsah Potřeby byznysu a IT Řešení EPM Microsoft EPM Optimalizační

Více

Podrobná analýza k aktivitě č. 3 - implementace procesního řízení do praxe úřadu

Podrobná analýza k aktivitě č. 3 - implementace procesního řízení do praxe úřadu Příjemce dotace: Město Moravská Třebová Název projektu: Zvýšení kvality řízení a poskytovaných služeb MÚ Moravská Třebová Registrační číslo projektu: CZ.1.04/4.1.01/89.00116 Podrobná analýza k aktivitě

Více

České Budějovice. 2. dubna 2014

České Budějovice. 2. dubna 2014 České Budějovice 2. dubna 2014 1 IBM regionální zástupci - Jihočeský kraj Michal Duba phone: +420 737 264 058 e-mail: michal_duba@cz.ibm.com Zdeněk Barlok phone: +420 731 435 534 e-mail: zdenek_barlok@cz.ibm.com

Více

Vedení účetnictví a mzdové agendy kpmg.cz

Vedení účetnictví a mzdové agendy kpmg.cz Vedení účetnictví kpmg.cz KPMG v České republice Oddělení Vedení účetnictví společnosti KPMG Česká republika poskytuje služby finančního, manažerského a mzdového účetnictví včetně souvisejících poradenských

Více

NETSUITE SUITECOMMERCE Obchod zaměřený na zákazníka

NETSUITE SUITECOMMERCE Obchod zaměřený na zákazníka NETSUITE SUITECOMMERCE Obchod zaměřený na zákazníka PŘEDNÍ ZNAČKY DOSAHUJÍ GLOBÁLNÍHO ÚSPĚCHU POMOCÍ ŘEŠENÍ SUITECOMMERCE Dnes zákazníci očekávají, že o nich máte všechny informace, bez ohledu na kanál

Více

PŘÍLOHA Č. 2 RÁMCOVÉ SMLOUVY SEZNAM SLUŽEB A JEJICH CEN 1. Rozložení subjektů Počet počítačů Počet organizací % malé subjekty 100 6200 97 střední subjekty 1000 180 2.5 velké subjekty 10000 30 0.5 Úroveň

Více

Bohemia Energy. Případová studie. Uzavírání smluv prostřednictvím tabletů přineslo významné zvýšení výkonu obchodní sítě.

Bohemia Energy. Případová studie. Uzavírání smluv prostřednictvím tabletů přineslo významné zvýšení výkonu obchodní sítě. Bohemia Energy Uzavírání smluv prostřednictvím tabletů přineslo významné zvýšení výkonu obchodní sítě Případová studie Únor 2015 Shrnutí Společnost Bohemia Energy, největší alternativní dodavatel energií

Více