Tisková infrastruktura zajišťující efektivitu, produktivitu a úsporu nákladů.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Tisková infrastruktura zajišťující efektivitu, produktivitu a úsporu nákladů."

Transkript

1 Tisková infrastruktura zajišťující efektivitu, produktivitu a úsporu nákladů. Řízené tiskové služby (MPS) you can

2 Řízené tiskové služby společnosti Canon originálním způsobem řídí vaše tiskové prostředí a zajišťují výraznou úsporu prostředků. Společnost Canon vyvinula strategii řízeného tisku, která zajišťuje rychlou návratnost investic a snižuje náklady související s tiskem o více než 60 %. Horst Schlüchter vedoucí oddělení aplikačního managementu a infrastruktury ve společnosti R&V Versicherung, Německo.

3 Pro společnost Canon je MPS přístupem k outsourcingu aktivního řízení a průběžné optimalizaci parku zařízení pro výstup dokumentů a souvisejících podnikových procesů založeným na službách. Společnost Canon je jiná. Tisk je naší vášní. Se svými zákazníky pracujeme na tom, abychom jim mohli poskytnout MPS nabízející skutečně mimořádnou hodnotu, špičkovou kontrolu a průběžné zlepšování. Skutečná hodnota s MPS Produkce dokumentů obvykle představuje jeden z největších výdajů organizace, mnohdy až 3 % z celkového zisku. Celá řada organizací nemá časové kapacity, personál nebo odborné zkušenosti, a proto nedokáže efektivně monitorovat a řídit své tiskové prostředí. S řízenými tiskovými službami (MPS) můžete řízení tisku dokumentů a souvisejících podnikových procesů vyřešit formou outsourcingu. Analytici odhadují, že při využití MPS mohou podniky ušetřit až 30 %. Ze zkušeností mnoha našich zákazníků však vyplývá, že při efektivním návrhu a implementaci MPS lze ve skutečnosti ušetřit 50 % až 60 % nákladů. Zobrazování na prvním místě Zobrazování je hlavní náplní podnikání společnosti Canon. Využíváme ty správné lidi, správné technologie a správné procesy, abychom vám nabídli služby, jež vám umožní vytvořit efektivní, flexibilní a hospodárné tiskové prostředí. Tyto služby mohou navíc snížit vaše náklady a zvýšit produktivitu nejen nyní, ale také v dlouhodobém horizontu podle toho, jak vaše organizace roste a jak se mění vaše požadavky. Rada směřuje ke splnění cíle snížit roční náklady na tisk o liber. Výrazně optimalizovala počet tiskáren. Ve výsledku se spotřeba inkoustových kazet snížila o 66 % což je více než plánovaných 50 %. městská rada East Lothian, Skotsko. Uživatelé mají k dispozici vysoce dostupné a bezpečné řešení, jež zvýšilo naši produktivitu a zabezpečení, a také snížilo náklady na tisk. Ve skutečnosti jsme tiskové náklady srazili na polovinu a ušetříme teď více než milion eur za rok. Fraport AG, Německo.

4 5 kroků k nové úrovni efektivity. Řízené tiskové služby od společnosti Canon vycházejí ze strukturovaného cyklu složeného z 5 fází využívajících metodiku pro plnění služeb ITIL 1 a projektový management PRINCE2. Do každé fáze jsou zapojení také příslušní pracovníci s rozhodovacími pravomocemi. Díky tomu jsou řízené tiskové služby spolehlivé jak po funkční, tak komerční stránce, a současně jsou technicky přiměřené. S naším flexibilním řešením MPS můžete využít outsourcing řízení tisku a zajistit tak, že vaše organizace bude těžit z nejvyšší úrovně plnění služeb, prvotřídních technologií a trvalé obchodní hodnoty. 1 ITIL a PRINCE2 jsou registrované obchodní značky Office of Government Commerce ve Velké Británii a ostatních zemích.

5 Canon MPS vycházejí z metodiky IT Infrastructure Library (ITIL), která přináší hodnotu v pěti samostatných, avšak vnitřně úzce propojených fázích: 1 ANALÝZA Společnost Canon provede MPS Audit, aby porozuměla vašim požadavkům. Tento audit zhodnotí stav vašeho stávajícího tiskového parku, chování při tisku a nároky na zachytávání projektů a zjistí celkové náklady na vlastnictví za současného stavu. 2 NÁVRH Zkušení konzultanti ze společnosti Canon na základě výsledků MPS Auditu navrhnou řešení, které splní stávající i budoucí požadavky související s tiskem a dokumentací. Budeme s vámi spolupracovat na vytvoření obchodního případu, doporučíme vám odpovídající řešení služeb a jasně stanovíme výši úspor. ANALÝZA 5 KONTROLA Canon MPS budou využívat služby pro zachytávání a informace o výkonnosti k zajištění neustálého zlepšování a podpory měnících se potřeb organizace. KONTROLA PODPORA A SPRÁVA NÁVRH PŘECHOD A IMPLEMENTACE 4 PODPORA A SPRÁVA Náš Client Service Manager se postará o to, aby váš park tiskových zařízení a pracovní toky dokumentů byly z dlouhodobého hlediska optimální. Přitom bude klást důraz především na dosažení dohodnutých KPI a dodržování smluv SLA. 3 PŘECHOD A IMPLEMENTACE Náš tým implementuje program zajišťující hladký přechod na nové řízené řešení. Využije k tomu definovanou metodiku, školení a komunikační prostředky, které pomohou nejen vaší organizaci, ale také koncovým uživatelům.

6 ANALÝZA NÁVRH KONTROLA PODPORA A SPRÁVA PŘECHOD A IMPLEMENTACE Analýza. Ve fázi Analýzy představují MPS nezbytný základ, na kterém stavíme novou strategii tisku a správy dokumentů. Nejdříve provedeme MPS Audit Pomocí účinné kombinace speciálního softwaru a profesionálního odborného přístupu vypracujeme podrobné hodnocení vašeho prostředí pro tisk a správu dokumentů. Zjistíme, jak nyní vaše organizace řídí pracovní toky tisku a dokumentů a jak bude vhodné je v budoucnu změnit. Společnost Canon vám nabídne několik variant s ohledem na potřeby vaší organizace, vyžadovanou úroveň analýzy a detaily potřebné k návrhu optimálního řešení. Základní vyhodnocení analýzy Snímek vašeho tiskového řešení. Základní vyhodnocení analýzy (Basic Discovery Assessment) poskytne informace o vašich stávajících zařízeních, jejich využití a nákladech, aniž by bylo nutné do sítě instalovat jakýkoli software. Poté, co bude hodnocení dokončeno, vám předložíme jasný přehled nákladů na tisk ve vaší organizaci bez ohledu na to, zda stávající zařízení vlastníte nebo pronajímáte. Pak společně projednáme možná vylepšení postupů a tiskových zařízení. Analytický audit a vyhodnocení Kompletní přehled nad vaším tiskovým prostředím a využíváním dokumentů. Analytický audit a vyhodnocení (Discovery Audit & Assessment) poskytuje podrobný přehled o pracovních tocích tisku a dokumentů. Díky tomuto auditu a vyhodnocení získáte kompletní a transparentní informace o infrastruktuře pro výstup dokumentů a také jasný návrh na zlepšení vycházející z prvotních zjištění týkajících se například: volby správné velikosti parku zařízení, plánu rovnoměrného nasazení a doporučení souvisejících s řešením správy výstupu dokumentů, které by zlepšilo dostupnost, zjednodušilo pracovní procesy a snížilo celkové náklady na vlastnictví. Tento volitelný audit zajistí kompletní a transparentní přehled nad celou vaší tiskovou infrastrukturou a jejím každodenním používáním. Schematický půdorys podlaží znázorňující rozmístění jednotlivých zařízení a kompletní vyhodnocení nákladů vytvoří základ pro doporučení vedoucí k trvalé úspoře nákladů a zvýšení produktivity.

7 Analýza Analýza IT prostředí, bezpečnostních zásad, systémů helpdesku, procedur a procesů (např. incidenty a změny) nám pomohou pochopit prostředí, omezení, příležitosti a způsob, jakým zákazník přistupuje k tisku.

8 Návrh Dokumentování a testování navržené technologie v rámci IT prostředí, zajištění shody s bezpečnostními předpisy, integrace postupů do systémů helpdesku, vytvoření obchodního případu, návrh řešení služeb a stanovení výše úspor. Návrh. Společnost Canon využije data z fáze Analýza k návrhu řešení, které optimalizuje fungování vaší organizace. Námi navrhované řešení bude využívat nejvhodnější hardware, software a služby, které vám zajistí měřitelné výhody na dlouhou dobu. Navíc bude navrženo přesně tak, aby splnilo vaše provozní potřeby a požadavky na rychlost realizace. V závislosti na vašich organizačních potřebách MPS nabízejí tyto výhody: konzistentní způsob práce v jednotném uživatelském rozhraní na všech zařízeních, takže bude potřeba jen minimální školení a podpora; velmi pohodlné funkce, jako například přímé skenování do u, PDF nebo stávajících systémů; univerzální ovladač tiskárny, díky kterému mohou uživatelé bez problémů využívat libovolné zařízení bez nutnosti instalovat ovladače; funkce My Print Anywhere uživatelé si tak budou moci vyzvednout své vytištěné dokumenty kdykoli a kdekoli budou chtít, a přitom se nebudou muset obávat, že je omylem vezme někdo jiný; pestrá škála špičkových tiskových a zobrazovacích zařízení a balík softwarových produktů k optimalizaci řízení tisku ve vaší organizaci; jasné zásady a pravidla pro určení typu zařízení, dostupnosti a kapacity; zajišťuje také, že správní lidé mohou tisknout na správných zařízeních za správnou výši nákladů; lepší podpora zařízení třetích stran a možnost spravovat je v rámci stávajícího parku zařízení; představuje jediný kontaktní bod pro služby související s tiskem, neboť spravuje smlouvy o spotřebním zboží a údržbě. V tomto případě vám pomůžeme eliminovat zbytečné výdaje sjednocením vašeho parku tiskových zařízení během dohodnuté doby. Společnost Canon s vámi projedná a navrhne smlouvy SLA ještě před zahájením implementace, abychom si vyjasnili vzájemná očekávání a následně mohli měřit úspěšnost řešení podle definovaných cílů. Konzultanti Canon Solutions, Business a Service Design budou spolupracovat s vaším týmem na vytvoření návrhu architektury služeb optimálního tiskového prostředí, čímž vám pomohou v dosahování vašich cílů. Projektový management Naše služba projektového managementu zajišťuje hladký přechod zavedením MPS řešení podle dohodnutých parametrů, např. času nebo kontroly kvality a nákladů. S pomocí přidělených projektových manažerů nebo týmů manažerů koordinujeme všechny části dodávky, abychom co nejméně narušili chod vaší organizace a maximalizovali rychlost a jednoduchost přijetí nového řešení. To se týká například klíčových milníků a UAT (User Acceptance Testing).

9 ANALÝZA NÁVRH KONTROLA PODPORA A SPRÁVA PŘECHOD A IMPLEMENTACE Měli jsme hrubou představu o tom, kam bychom se chtěli dostat, ale nevěděli jsme přesně, jak se tam dostat. Takže nám zkušenosti společnosti Canon s implementací různých řešení pro ostatní klienty opravdu pomohly vybrat si správné řešení. Julie Caughey finanční manažerka, městská rada East Lothian.

10 ANALÝZA NÁVRH KONTROLA PODPORA A SPRÁVA PŘECHOD A IMPLEMENTACE Přechod a implementace. Abychom zajistili hladký přechod, implementaci vašeho nového řešení projektově řídíme, přičemž neustále pracujeme na minimalizaci jejího dopadu na provoz a koncové uživatele. Staráme se o to, aby byl každý prvek dodán v souladu s měnícími se provozními potřebami a klíčovými ukazateli výkonnosti. Vzdělávání a komunikace správy programu Implementace nového systému tisku a pracovních postupů může být velmi náročná. Proaktivní a motivační přístup, vzájemné porozumění a vybudování loajality však může její negativní dopady minimalizovat. MPS tým společnosti Canon bude úzce spolupracovat s lidmi ve vaší organizaci, kterým mohou změny působit jisté obtíže. Písemnými sděleními na intranetu nebo zasílanými přes a zejména pak osobní komunikací lze dosáhnout vzájemného porozumění. Jen formou efektivní a konzistentní komunikace o samotné změně, o požadavcích a výhodách této změny a o jejím vlivu na koncové uživatele lze nechuť ke změnám překonat. Školení koncových uživatelů Chcete-li ze svého MPS řešení vytěžit maximum, školení koncových uživatelů je klíčovým faktorem. Společnost Canon vytvoří komplexní program školení na míru přesně dle potřeb vaší organizace a koncových uživatelů. Školení může probíhat mnoha způsoby, včetně kurzů na pracovišti nebo mimo ně, či formou programů pro malé skupiny nebo tzv. jeden na jednoho. Během školení se vaši zaměstnanci naučí: jak nová zařízení pracují, s důrazem na funkce pro maximalizaci produktivity; jak po zavedení nových softwarových aplikací řídit pracovní toky a používání; koho ze společnosti Canon kontaktovat kvůli dalším záležitostem souvisejícím s tiskem. Implementace hardwaru, softwaru a služeb Po fázi Analýzy budou všechny činnosti navrženy a naplánovány tak, aby co nejméně narušily chod vaší organizace. Stávající zařízení se vyřadí z provozu a nainstalují se nová zařízení a software vše přesně dle dohodnutého harmonogramu. Přechod ze starého prostředí na nové proto bude velmi plynulý. byli jsme ohromeni, jak se společnost Canon s tímto náročným projektem vypořádala, což jasně ukazuje, jak dokonale chápe naše obchodní procesy a existující strukturu IT. Dr. Roland Krieg vedoucí oddělení IT, Fraport AG, Německo.

11 Přechod a implementace Dodávka a integrace technologie do IT prostředí, certifikát o technickém školení a shodě s bezpečnostními předpisy, zajištění služeb a práce na změně (chování).

12 Podpora a správa Kompletní správa řešení a neustále aktuální systém. Nepřetržité monitorování výkonu a správa služeb i parku zařízení. Nepřetržité monitorování výkonu a vytváření zpráv. Podpora a správa. Jako poskytovatel řízených tiskových služeb se společnost Canon soustředí na neustálé zdokonalování procesů souvisejících s managementem služeb IT. Přitom se zaměřujeme na to, abychom vám pomohli předejít zbytečným výdajům, kontrolovat změny vašeho parku zařízení a řídit jeho rozšiřování. Tím pomáháme snížit dopad těchto změn na vaši organizaci. Správa parku zařízení V rámci podpory organizačních cílů našich zákazníků navrhujeme a implementujeme řešení pro správu tisku šitá na míru jejich současným i budoucím potřebám. Po implementaci vyžadují tato řešení specializovanou a vyhrazenou správu, aby byly splněny finanční a provozní ukazatele KPI nebo smlouvy SLA odsouhlasené ve smlouvě nebo celkové SLA. Vyhrazený Canon Client Services Manager ponese odpovědnost za všechny části smlouvy MPS a bude zajišťovat dodržování uzavřených smluv SLA a maximalizaci vašich investic. Canon Client Services Manager prostřednictvím spolupráce s naším a vaším týmem, případně externími prodejci, zajistí úspěšné řízení změn a školení, zvýší přínos nových technologií a bude usilovat o zvýšení produktivity zaměstnanců, snížení nákladů souvisejících s tiskem a zlepšení dostupnosti zdrojů v celé organizaci. Správa a údržba konfigurace Tato služba zajišťuje, aby tiskové prostředí zákazníka fungovalo optimálně za všech okolností. Stará se rovněž o dodržování všech zásad týkajících se tisku a organizace, včetně zásad tisku, zásobování, zabezpečení a zásad pro koncové uživatele. Kromě toho služba přispívá k hladšímu přechodu v případě změn v prostředí tiskových zařízení například během instalace, přesunů, přidávání nebo změn (IMAC) nebo při aktualizacích zařízení. Rovněž urychluje proces obnovy po havárii, pokud v prostředí IT dojde ke kritickému selhání. Service desk Vaši pracovníci IT a koncoví uživatelé získají jediný kontaktní bod se společností Canon pro všechny dotazy, incidenty a problémy. K dispozici je celá řada možností, které vám pomohou uvolnit vaše interní zdroje IT a zaměřit se na hlavní činnosti vašeho podnikání a v neposlední řadě také zvýšit dostupnost zařízení. Správa majetku Budeme proaktivně navrhovat, implementovat a spravovat váš majetek od fáze Analýzy až po fázi Kontroly. Přitom budeme po celou dobu trvání smlouvy provádět sledování, správu financí, plánování a efektivní implementaci nejvhodnějších zařízení a aplikací. Služby MAC Canon MPS MAC Services představují profesionální služby zajišťující přesun, přidání nebo změnu hardwaru a softwaru přímo ve vaší organizaci dle potřeby. Nezbytné protokoly, postupy, výměny informací, povolení a autorizace k vykonávání těchto služeb budou dohodnuty a kompletně zdokumentovány pomocí harmonogramů servisních smluv a příslušných verzí Provozní příručky MPS.

13 ANALÝZA NÁVRH KONTROLA PODPORA A SPRÁVA PŘECHOD A IMPLEMENTACE Podpora na pracovišti Podpora na pracovišti umožňuje proaktivní a rychlou reakci 1. a 2. úrovně na problémy související s tiskem. Tuto cennou možnost lze rozšířit o preventivní školení a podporu, které zajistí, že koncoví uživatelé budou moci snadno přistupovat k potřebným zařízením a maximalizovat dostupné funkce. S ohledem na budoucí požadavky se nabízí celá řada možností. Vzdálené monitorování Společnost Canon může snížit vaše celkové náklady na vlastnictví pomocí automatizace odečítání měřidel a objednávek spotřebního zboží. Můžeme také monitorovat vaše tisková zařízení a související software 24/7 a případné problémy řešit ještě dříve, než zasáhnou do chodu vaší organizace. Tím maximalizujete nejen dostupnost parku zařízení, ale také spokojenost uživatelů. Správa kapacity Monitorování a tvorba zpráv Tato služba umožňuje přesné monitorování a vytváření zpráv o výstupu parku zařízení (tisk a skenování) s cílem zajistit pro zákazníka nejvyšší míru využití a výkon. Podpora tisku u zákazníka Každé tiskové řešení může pro koncového uživatele a funkce podpory IT představovat určité nepříjemnosti. Problém může představovat zaseknutý papír, doplňování toneru nebo sponek do sešívačky, dostupnost médií a další faktory, z nichž každý může mít významný vliv na spokojenost koncového uživatele. Print Care Support Service vykonává každodenní úlohy za zákazníka, čímž tyto problémy řeší a předchází jejich výskytu. Pracovník Print Care Support Service se stará o pracoviště s rozsáhlým parkem zařízení a zaměřuje se na to, aby byla zařízení připravena přesně dle požadavků zákazníka. Zákazník tak získává značnou výhodu v podobě zlepšení funkcí a maximalizace výkonu tiskových řešení. Pracovník Print Care Support Service může být smluvně zaměstnán na plný nebo částečný úvazek, dle náročnosti parku zařízení.

14 Kontrola Pravidelné návrhy opatření ke zlepšení výkonnosti infrastruktury. Certifikace funkční a bezpečnostní shody při jakékoli změně konfigurace IT prostředí zákazníka. Pravidelné návrhy opatření zvyšujících obchodní i provozní výkonnost. Kontrola. Na rozdíl od jiných řešení řízených služeb zahrnují řízené tiskové služby od společnosti Canon také fázi Kontroly. Ta zajistí, že řešení, které jsme vám ve fázi Přechod a implementace poskytli, bude postupně optimalizováno v souladu s měnícími se potřebami vaší organizace. Vytváření zpráv MI Canon Client Services Manager bude využívat vytváření zpráv MI a pravidelná setkání se zákazníkem, aby vám doporučil řešení pro dlouhodobé zlepšení efektivity operací, produktivity pracovníků a úspory nákladů. Profesionálně připravené analýzy kvality služeb a zprávy o shodě služeb od společnosti Canon zvyšují výkonnost. Zahrnují historii volání, trendy, ukazatele výkonnosti, změny/aktualizace smluv a mnoho dalšího. Jejich důležitým rysem je, že umožňují Canon Client Services Manažerovi a odborníkům ze společnosti Canon na tisk a dokumentaci proaktivně identifikovat a řešit neobvyklé trendy a události ještě předtím, než ovlivní vaši organizaci. V neposlední řadě vám pak nabídnou přehled o výkonnosti a celkové efektivitě vašich MPS. Zprávy MI od společnosti Canon budou využívány v pravidelných kontrolách managementu. Vytváření zpráv MI pokrývá tyto oblasti MPS: Výkonnost služby (SLA) Využívání zařízení Správa majetku, včetně MAC Trendy a CSI Kontrolní schůzky Účelem těchto schůzek je, aby investoři mohli kontrolovat dosahování cílů a diskutovat o dalších krocích a úkolech. Váš Canon Client Services Manager bude tyto kontrolní schůzky koordinovat a bude dohlížet na jejich hladký průběh. Průběžné zlepšování služeb (CSI) Průběžné zlepšování služeb společnosti Canon sjednocuje naše stávající a připravované služby s aktuálními a budoucími strategickými potřebami vaší organizace, úrovní vyspělosti vašich IT procesů a environmentálními politikami. Tímto způsobem připravujeme cestu k pevnému, oboustranně výhodnému partnerství s vaší organizací, které oběma zúčastněným stranám umožní pracovat na zvýšení produktivity a snížení nákladů.

15 ANALÝZA NÁVRH KONTROLA PODPORA A SPRÁVA PŘECHOD A IMPLEMENTACE

16 ANALÝZA NÁVRH Společnost Canon kombinuje optimální mix služeb se správným hardwarem a softwarem, aby poskytla tiskovou infrastrukturu nabízející stabilní hodnotu po celou dobu trvání MPS smlouvy. KONTROLA PODPORA A SPRÁVA PŘECHOD A IMPLEMENTACE Správa nákladů Zabezpečení Produktivita Použitelnost Efektivita zařízení Efektivita dokumentace Životní prostředí ANALÝZA Základní vyhodnocení analýzy Analytický audit a vyhodnocení NÁVRH Návrh řešení Projektový management PŘECHOD A IMPLEMENTACE Školení koncových uživatelů Vzdělávání a komunikace správy programu Implementace PODPORA A SPRÁVA Správa parku zařízení Správa majetku Služby MAC Vzdálené monitorování Service desk Podpora na pracovišti Podpora tisku u zákazníka Správa a údržba konfigurace Správa kapacity Monitorování a tvorba zpráv Správa problémů Kontrola Průběžné zlepšování služeb Vytváření zpráv MI Kontrolní schůzky Společnost Canon nabízí široké portfolio profesionálních služeb, které nemusí být uvedeny v tabulce výše. Všechny služby se mohou změnit. Canon Inc. canon.com Canon Europe canon-europe.com Czech Edition 0159W827 Canon Europe N.V., 2011 Canon CZ s.r.o. Tel Fax

Program vyhodnocení rizik a stavu pro službu Active Directory a Microsoft Online Services

Program vyhodnocení rizik a stavu pro službu Active Directory a Microsoft Online Services DATASHEET Program vyhodnocení rizik a stavu pro službu Active Directory a Microsoft Online Services Získejte klíčový náhled do zdraví vaší adresářové služby a maximalizujte výkonnost vašich IT zařízení

Více

Předmluva: Vítejte v ITIL! Úvod 15 IT Infrastructure Library O této knize ITIL (IT Infrastructure Library ) 1.3. Služby a správa služeb

Předmluva: Vítejte v ITIL! Úvod 15 IT Infrastructure Library O této knize ITIL (IT Infrastructure Library ) 1.3. Služby a správa služeb Obsah Předmluva: Vítejte v ITIL! 13 Úvod 15 IT Infrastructure Library 15 Podpora podniku 15 Myšlenka ABC 15 O této knize 16 Členění knihy 16 Tým stojící za knihou 17 KAPITOLA 1 ITIL (IT Infrastructure

Více

KATALOG SLUŽEB NÁSLEDNÉ PODPORY

KATALOG SLUŽEB NÁSLEDNÉ PODPORY KATALOG SLUŽEB NÁSLEDNÉ PODPORY Společnost WEBCOM a. s. Vám nabízí kompletní pokrytí Vašich požadavků na zajištění služeb technické podpory Microsoft Dynamics přesně podle Vašich potřeb a v požadovaném

Více

CobiT. Control Objectives for Information and related Technology. Teplá u Mariánských Lázní, 6. října 2004

CobiT. Control Objectives for Information and related Technology. Teplá u Mariánských Lázní, 6. října 2004 CobiT Control Objectives for Information and related Technology Teplá u Mariánských Lázní, 6. října 2004 Agenda Základy CobiT Pojem CobiT Domény CobiT Hodnocení a metriky dle CobiT IT Governance Řízení

Více

HP Vendor Management Services. Užitečné informace z první ruky

HP Vendor Management Services. Užitečné informace z první ruky HP Vendor Management Services Užitečné informace z první ruky 01 Máte Plné ruce? Trendy v oblasti slučování smluv podle průzkumu IDC: 23% zákazníků má v současnosti 20 a více podpůrných kontraktů v oblasti

Více

Migrace kompletní IT infrastruktury do prostředí Microsoft Azure

Migrace kompletní IT infrastruktury do prostředí Microsoft Azure Případová studie Migrace kompletní IT infrastruktury do prostředí Microsoft Azure Millennium je první společnost na Slovensku, která zcela zmigrovala svou IT infrastrukturu a profituje z flexibility a

Více

Transparentní náklady. Optimalizované procesy. Vyšší efektivita

Transparentní náklady. Optimalizované procesy. Vyšší efektivita Transparentní náklady Optimalizované procesy Vyšší efektivita Iden fikovat skryté náklady a uvědomit si potenciál pro op malizaci Počty fyzických dokumentů, čas na zpracování a náklady na tisk jsou obvykle

Více

SKLADOVACÍ VĚŽ LOGIMAT. Výkonná technologie pro skladování a vychystávání drobných dílů

SKLADOVACÍ VĚŽ LOGIMAT. Výkonná technologie pro skladování a vychystávání drobných dílů ogimat SKLADOVACÍ VĚŽ LOGIMAT Výkonná technologie pro skladování a vychystávání drobných dílů Výhody Skladovací věž LogiMat Ergonomický a výkonný systém pro skladování a vychystávání drobných dílů LogiMat

Více

Příloha č. 2 ke smlouvě. Rozsah a podmínky provozní podpory

Příloha č. 2 ke smlouvě. Rozsah a podmínky provozní podpory Příloha č. 2 ke smlouvě Rozsah a podmínky provozní podpory Předmět smlouvy v části Provozní podpora zahrnuje zejména: A) Technickou, uživatelskou a administrativní správu a provozní podporu APV IS ROS

Více

Vnitřní kontrolní systém a jeho audit

Vnitřní kontrolní systém a jeho audit Vnitřní kontrolní systém a jeho audit 7. SETKÁNÍ AUDITORŮ PRŮMYSLU 11. 5. 2012 Vlastimil Červený, CIA, CISA Agenda Požadavky na VŘKS dle metodik a standardů Definice VŘKS dle rámce COSO Role interního

Více

Bezpečnostní politika společnosti synlab czech s.r.o.

Bezpečnostní politika společnosti synlab czech s.r.o. Bezpečnostní politika společnosti synlab czech s.r.o. Platnost dokumentu: 14. ledna 2015 Datum vypracování: 8. ledna 2015 Datum schválení: 13. ledna 2015 Vypracoval: Schválil: Bc. Adéla Wosková, Ing. Jaroslav

Více

Outsourcing v podmínkách Statutárního města Ostravy

Outsourcing v podmínkách Statutárního města Ostravy Outsourcing v podmínkách Statutárního města Ostravy Říjen 2009 Ing. Stanislav Richtar Ředitel společnosti 1 OBSAH PREZENTACE 1. Outsourcing - obecně 2. Výchozí stav projektu 3. Model poskytovaných služeb

Více

Praktické zkušenosti s certifikací na ISO/IEC 20000

Praktické zkušenosti s certifikací na ISO/IEC 20000 Praktické zkušenosti s certifikací na ISO/IEC 20000 Vladimír r VáňaV Senior business consultant AutoCont CZ a.s. Agenda Proč jsme se rozhodli k implementaci kvalitativního standardu a následné certifikaci?

Více

Zkouška ITIL Foundation

Zkouška ITIL Foundation Zkouška ITIL Foundation Sample Paper A, version 5.1 Výběr z více možností Pokyny 1. Měli byste se pokusit odpovědět na všech 40 otázek. 2. Všechny svoje odpovědi vyznačte na samostatný formulář, který

Více

Doveďte svojí skladovou logistiku na pole position Začněte

Doveďte svojí skladovou logistiku na pole position Začněte Doveďte svojí skladovou logistiku na pole position Začněte hned! LFS Vaše softwarové řešení pro optimalizaci řízení skladu, které zároveň snižuje celkové náklady na logistiku 100% zaměřeno na řízení skladu

Více

Zařízení pro kontrolu výrobků

Zařízení pro kontrolu výrobků Zařízení pro kontrolu výrobků Školení Obsluha Manažeři zabezpečování jakosti Technici údržby Školení Využívejte svá zařízení naplno Školení ke kontrolním přístrojům Školení uživatelů Jistota a know-how

Více

Průvodce GMDP. Spolehlivé výsledky bodu tání, skápnutí a měknutí

Průvodce GMDP. Spolehlivé výsledky bodu tání, skápnutí a měknutí Průvodce GMDP GMDP Snížení rizik Minimalizace chyb Zlepšení kvality Snížení nákladů Ochrana Vašich investic Spolehlivé výsledky bodu tání, skápnutí a měknutí Untitled-1.indd 1 7.1.2015 11:17:33 Zlepšení

Více

Jak být online a ušetřit? Ing. Ondřej Helar

Jak být online a ušetřit? Ing. Ondřej Helar Jak být online a ušetřit? Ing. Ondřej Helar Obsah Co znamená být online ve škole? Rizika online přístupu Skryté náklady na straně školy Jak snížit rizika a náklady? Koncepce SaaS (Software as a Service)

Více

Řešení správy tiskáren Řešení správy tiskáren

Řešení správy tiskáren Řešení správy tiskáren Řešení správy tiskáren Řešení správy tiskáren Pro jednoduchou centralizovanou správu tiskáren a multifunkčních systémů ŘÍZENÍ PROVOZU SNADNÁ METODA PRO SPRÁVU VAŠICH TISKÁREN A MULTIFUNKČNÍCH SYSTÉMŮ Udržet

Více

CA Business Service Insight

CA Business Service Insight SPECIFIKACE PRODUKTU: CA Business Service Insight CA Business Service Insight agility made possible Díky produktu CA Business Service Insight budete vědět, které služby jsou v rámci vaší společnosti využívány,

Více

Laboratorní software. LabX Výkon na Váš stůl

Laboratorní software. LabX Výkon na Váš stůl Laboratorní software Laboratorní software LabX Flexibilita pracovních postupů Transparentní provoz Široké možnosti bezproblémového připojení Bezpečnost procesů LabX Výkon na Váš stůl Software LabX Jednoduše

Více

ÚVOD DO PROBLEMATIKY PROJEKTŮ, KATEGORIE

ÚVOD DO PROBLEMATIKY PROJEKTŮ, KATEGORIE PROJEKTOVÉ ŘÍZENÍ STAVEB ÚVOD DO PROBLEMATIKY PROJEKTŮ, KATEGORIE Vysoká škola technická a ekonomická v Českých PROJEKTŮ Budějovicích Institute of Technology And Business In České Budějovice Tento učební

Více

Daňové a transakční poradenství

Daňové a transakční poradenství Daňové a transakční poradenství Committed to your success Daňové a transakční poradenství Strategické plánování, znalost daňové legislativy a optimalizace daňového zatížení povedou ke stálému zlepšování

Více

10 DŮVODŮ PROČ KONICA MINOLTA NAŠÍM CÍLEM JE POMÁHAT VAŠEMU PODNIKÁNÍ. KLADEME DŮRAZ NA SPOLEHLIVOST, EFEKTIVITU, BEZPEČNOST A EKOLOGII.

10 DŮVODŮ PROČ KONICA MINOLTA NAŠÍM CÍLEM JE POMÁHAT VAŠEMU PODNIKÁNÍ. KLADEME DŮRAZ NA SPOLEHLIVOST, EFEKTIVITU, BEZPEČNOST A EKOLOGII. PROČ KONICA MINOLTA NAŠÍM CÍLEM JE POMÁHAT VAŠEMU PODNIKÁNÍ. KLADEME DŮRAZ NA SPOLEHLIVOST, EFEKTIVITU, BEZPEČNOST A EKOLOGII. 1. JSME SOUČÁSTÍ SILNÉ MEZINÁRODNÍ SPOLEČNOSTI zastoupení v 171 zemích celého

Více

SOUBOR OTÁZEK PRO INTERNÍ AUDIT (Checklist)

SOUBOR OTÁZEK PRO INTERNÍ AUDIT (Checklist) SOUBOR OTÁZEK PRO INTERNÍ AUDIT (Checklist) Oblast 1. STRATEGICKÉ PLÁNOVÁNÍ Jsou identifikovány procesy v takovém rozsahu, aby byly dostačující pro zajištění systému managementu jakosti v oblasti vzdělávání?

Více

PROCESY CO ZÍSKÁTE: Předpoklad pro certifikace ISO. Lean Six Sigma Fast Track

PROCESY CO ZÍSKÁTE: Předpoklad pro certifikace ISO. Lean Six Sigma Fast Track PROCESY CO ZÍSKÁTE: Jasná pravidla pro provádění činností, uložení know-how Jasně definované zodpovědnosti za celý proces i jednotlivé kroky Zprůhlednění organizace plynoucí z jasně definovaných vstupů,

Více

Jak na jakost v podnikovém IT Evropský týden kvality Praha 10.11.2004

Jak na jakost v podnikovém IT Evropský týden kvality Praha 10.11.2004 Jak na jakost v podnikovém IT Evropský týden kvality Praha 10.11.2004 Jiří Sedláček AIT s.r.o, Sinkulova 83, 140 00 Praha 4 tel. 261 225 072 www.ait.cz AIT, 2004 1 Program Současné postavení IT v podniku

Více

Příklad I.vrstvy integrované dokumentace

Příklad I.vrstvy integrované dokumentace Příklad I.vrstvy integrované dokumentace...víte co. Víme jak! Jak lze charakterizovat integrovaný systém managementu (ISM)? Integrovaný systém managementu (nebo systém integrovaného managementu) je pojem,

Více

Projektové řízení jako základ řízení organizace

Projektové řízení jako základ řízení organizace Projektové řízení jako základ řízení organizace Aleš Chudý, ředitel divize IW ales.chudy@microsoft.com Technický seminář Bratislava 6.10.2008 Obsah Potřeby byznysu a IT Řešení EPM Microsoft EPM Optimalizační

Více

KOMPLEXNÍ PÉČE V OBLASTI MOBILNÍCH TECHNOLOGIÍ

KOMPLEXNÍ PÉČE V OBLASTI MOBILNÍCH TECHNOLOGIÍ KOMPLEXNÍ PÉČE V OBLASTI MOBILNÍCH TECHNOLOGIÍ PRO VAŠI FIRMU VOLBA / NEZÁVISLOST / ŠIRŠÍ MOŽNOSTI PŘEDSTAVENÍ SPOLEČNOSTI Jsme distributor s přidanou hodnotou působící v oboru informačních a komunikačních

Více

Technická specifikace předmětu plnění:

Technická specifikace předmětu plnění: Technická specifikace předmětu plnění: Poskytnutí standardní služby Premier Support zahrnující konzultační a implementační podporu, řešení problémů u produktů v nepřetržitém režimu 24x7 v rámci aktuálního

Více

ENGEL e-connect.24. rychle a bezpečně opět připraveno k provozu. be the first.

ENGEL e-connect.24. rychle a bezpečně opět připraveno k provozu. be the first. ENGEL e-connect.24 rychle a bezpečně opět připraveno k provozu be the first. Perfektní on-line podpora přímo ve vašem systému: prostřednictvím služby ENGEL e-connect.24 získáte nepřetržitou kvalifikovanou

Více

IT Outsourcing COMPLUS CZ a.s. Petr Taševský 21. 10. 2011

IT Outsourcing COMPLUS CZ a.s. Petr Taševský 21. 10. 2011 IT Outsourcing COMPLUS CZ a.s. Petr Taševský 21. 10. 2011 Definice - outsourcing Outside resource using Termín outsourcing se všeobecně používá pro dlouhodobé převedení určité oblasti služeb na poskytovatele

Více

Případová studie. www.softwareone.cz

Případová studie. www.softwareone.cz Případová studie Skupina Metrostav díky SoftwareONE úspěšně prošla změnou multilicenčního programu, migrací na nové produkty i optimalizací procesů v oblasti nakládání se software dle ISO 19770-1 www.softwareone.cz

Více

Procesy, procesní řízení organizace. Výklad procesů pro vedoucí odborů krajského úřadu Karlovarského kraje

Procesy, procesní řízení organizace. Výklad procesů pro vedoucí odborů krajského úřadu Karlovarského kraje Procesy, procesní řízení organizace Výklad procesů pro vedoucí odborů krajského úřadu Karlovarského kraje Co nového přináší ISO 9001:2008? Vnímání jednotlivých procesů organizace jako prostředku a nástroje

Více

ZÁKLADNÍ NABÍDKA SLUŽEB

ZÁKLADNÍ NABÍDKA SLUŽEB ZÁKLADNÍ NABÍDKA SLUŽEB CROSSLINE SERVICES s.r.o. Jeremiášova 870 155 00 Praha 5 IČO: 241 43 065 DIČ: CZ24143065 Kontaktní osoba: Ing. Veronika Kimmer GSM: +420 777 755 618 veronika.kimmer@crosslineservices.cz

Více

POMŮŽEME VÁM VYUŽÍT NOVÉ PŘÍLEŽITOSTI ZALOŽENÉ NA TALENTECH PRO ROZVOJ VAŠEHO BYZNYSU

POMŮŽEME VÁM VYUŽÍT NOVÉ PŘÍLEŽITOSTI ZALOŽENÉ NA TALENTECH PRO ROZVOJ VAŠEHO BYZNYSU 2 3 POMŮŽEME VÁM VYUŽÍT NOVÉ PŘÍLEŽITOSTI ZALOŽENÉ NA TALENTECH PRO ROZVOJ VAŠEHO BYZNYSU ManpowerGroup je světovým lídrem v poskytování inovativních služeb a řešení na míru, které pokrývají životní cyklus

Více

MANAŽER KVALITY PŘEHLED POŽADOVANÝCH ZNALOSTÍ K HODNOCENÍ ZPŮSOBILOSTI CO 4.4/2007

MANAŽER KVALITY PŘEHLED POŽADOVANÝCH ZNALOSTÍ K HODNOCENÍ ZPŮSOBILOSTI CO 4.4/2007 Gradua-CEGOS, s.r.o., Certifikační orgán pro certifikaci osob č. 3005 akreditovaný Českým institutem pro akreditaci, o.p.s. podle ČSN EN ISO/IEC 17024 MANAŽER KVALITY PŘEHLED POŽADOVANÝCH ZNALOSTÍ K HODNOCENÍ

Více

TOGETHER WE CAN projekt interních koučů v UniCredit Bank

TOGETHER WE CAN projekt interních koučů v UniCredit Bank TOGETHER WE CAN projekt interních koučů v UniCredit Bank Firma: UniCredit Bank Czech Republic, a.s. Na Příkopě 858/20 111 21 Praha 1 www.unicreditbank.cz Kontaktní osoba: Lenka Štěpánová Learning & Development

Více

TOP 10 produktů a služeb

TOP 10 produktů a služeb TOP 10 produktů a služeb pro bezpečné a efektivní IT OMEGA24 s.r.o. www.omega24.cz Kontakt: Klára Sedláková obchodní manažer +420 601 367 374 info@omega24.cz Radek Štefan jednatel +420 602 778 395 stefan@omega24.cz

Více

INFORMACE O ZAVEDENÉM SYSTÉMU KVALITY dle normy ČSN EN ISO 9001:2009 ve společnosti

INFORMACE O ZAVEDENÉM SYSTÉMU KVALITY dle normy ČSN EN ISO 9001:2009 ve společnosti INFORMACE O ZAVEDENÉM SYSTÉMU KVALITY dle normy ČSN EN ISO 9001:2009 ve společnosti Obsah: 1) Adresa společnosti 2) Historie firmy 3) Rozsah systému kvality 4) Systém managementu kvality 5) Povinnosti

Více

Nákup zboží kategorie C SNADNO & EFEKTIVNĚ. www.simplesystem.cz. Nákupní platforma B2B pro zboží kategorie C

Nákup zboží kategorie C SNADNO & EFEKTIVNĚ. www.simplesystem.cz. Nákupní platforma B2B pro zboží kategorie C Nákup zboží kategorie C SNADNO & EFEKTIVNĚ www.simplesystem.cz Nákupní platforma B2B pro zboží kategorie C 2 Nakupujte zboží kategorie C snadno rychle & transparentně 3 Fakta, která vás přesvědčí: Nákupní

Více

OSNOVA PODNIKATELSKÉHO ZÁMĚRU (PZ)

OSNOVA PODNIKATELSKÉHO ZÁMĚRU (PZ) Příloha č. 4 OSNOVA PODNIKATELSKÉHO ZÁMĚRU (PZ) 1 Identifikační údaje žadatele o podporu 1.1 Obchodní jméno, sídlo, IČ/DIČ 1.2 Jméno a příjmení osoby statutárního zástupce žadatele/osoby oprávněné jednat

Více

Servis rohoží. Etalon vzhledu a čistoty

Servis rohoží. Etalon vzhledu a čistoty Servis rohoží Etalon vzhledu a čistoty Silný a kompetentní profesionální servis textilií Lindström je finská společnost založená v roce 1848. Díky průběžné a dlouhodobé vývojové práci se naše společnost

Více

Využití silných stránek outsourcingových společností

Využití silných stránek outsourcingových společností Využití silných stránek outsourcingových společností Petra Dlabolová, Business Manager 2013 Průvodce obsahem Inhousing vs. outsourcing pohled ze strany interní i externí Jak vybrat správnou společnost

Více

KIV/SI. Přednáška č.2. Jan Valdman, Ph.D. jvaldman@dns.cz

KIV/SI. Přednáška č.2. Jan Valdman, Ph.D. jvaldman@dns.cz KIV/SI Přednáška č.2 Jan Valdman, Ph.D. jvaldman@dns.cz 8.3.2011 ITIL Information Technology Infrastructure Library ITIL v současnosti zahrnuje: Samotnou knihovnu Oblast vzdělávání a certifikace odborné

Více

Otázky: Regulační a institucionální rámec pro trh EU s doručováním balíků

Otázky: Regulační a institucionální rámec pro trh EU s doručováním balíků Otázky: Regulační a institucionální rámec pro trh EU s doručováním balíků 1) Pro účely této zelené knihy je pojem balík vymezen v nejširším smyslu a rozumí se jím veškeré zásilky s hmotností do 30 kg včetně.

Více

Realizace klientsky orientovaných služeb veřejné správy

Realizace klientsky orientovaných služeb veřejné správy Realizace klientsky orientovaných služeb veřejné správy Agenda Představení společnosti Capgemini Aktuální stav implementace služeb veřejné správy Přínosy rozvoje služeb veřejné správy Trendy dalšího vývoje

Více

Outsourcing & Cloud. v českých firmách

Outsourcing & Cloud. v českých firmách Outsourcing & Cloud v českých firmách Už jste asi slyšeli: Firmy dnes dávají jen nanejvýš 30 % IT rozpočtu na podporu růstu společnosti a generovaní nového businessu. Bez potřebných investic do nových

Více

Akční plán AP3 : Optimalizace organizační struktury

Akční plán AP3 : Optimalizace organizační struktury Organizační, procesní a ekonomický audit společnosti BYTES Tábor, s.r.o. Akční plán AP3 : Optimalizace organizační struktury VIZE: 100% využití potenciálu společnosti III.verze Srpen 2008 Jiří Bartáček

Více

Zdravotnické laboratoře. MUDr. Marcela Šimečková

Zdravotnické laboratoře. MUDr. Marcela Šimečková Zdravotnické laboratoře MUDr. Marcela Šimečková Český institut pro akreditaci o.p.s. 14.2.2006 Obsah sdělení Zásady uvedené v ISO/TR 22869- připravené technickou komisí ISO/TC 212 Procesní uspořádání normy

Více

Představení normy ČSN ISO/IEC 20000 Management služeb

Představení normy ČSN ISO/IEC 20000 Management služeb Představení normy ČSN ISO/IEC 20000 Management služeb Luděk k Novák konzultant, ANECT Agenda Historie a souvislosti ISO/IEC 20000 Postavení vůči ITIL Procesy pro řízení služeb PDCA model pro řízení služeb

Více

Kvalita v ošetřovatelské péči. Irena Pejznochová Česká asociace sester Česká společnost pro jakost 30.dubna 2010

Kvalita v ošetřovatelské péči. Irena Pejznochová Česká asociace sester Česká společnost pro jakost 30.dubna 2010 Kvalita v ošetřovatelské péči Irena Pejznochová Česká asociace sester Česká společnost pro jakost 30.dubna 2010 Kvalitní péče? Jak se společnost dokáže postarat o seniory a osoby se zdravotním postižením,

Více

Rozdíly mezi normou ISO 9001:2008 a ISO 9001:2015.

Rozdíly mezi normou ISO 9001:2008 a ISO 9001:2015. Rozdíly mezi normou ISO 9001:2008 a ISO 9001:2015. 1. Struktura Nová norma obsahuje 10 hlavních ustanovení: 1. OBLAST PLATNOSTI Kdy/proč by organizace měla použít tuto normu? 2. NORMATIVNÍ DOKUMENTY Prázdný

Více

Telelogic Focal Point využití pro řízení a optimalizaci projektového portfolia Verze 1.0

Telelogic Focal Point využití pro řízení a optimalizaci projektového portfolia Verze 1.0 DISTRIBUTOR White Paper Verze 1.0 Ing. Jiří Gryc 26.4.2007 Tento dokument ve stručnosti představuje možnost využití špičkového Telelogic Focal Point pro řízení a optimalizaci projektového portfolia. Další

Více

Daniela Lišková Solution Specialist Windows Client. daniela.liskova@microsoft.com

Daniela Lišková Solution Specialist Windows Client. daniela.liskova@microsoft.com DESKTOP: Windows Vista Daniela Lišková Solution Specialist Windows Client daniela.liskova@microsoft.com TCO desktopů analýzy spol. Gartner Téměř 80% všech nákladů v IT vzniká po nákupu tj. na správě, opravě,

Více

ISO 9001:2009 a ISO 27001:2005 dobrá praxe. Ing. Martin Havel, MBA

ISO 9001:2009 a ISO 27001:2005 dobrá praxe. Ing. Martin Havel, MBA ISO 9001:2009 a ISO 27001:2005 dobrá praxe Ing. Martin Havel, MBA Obsah 1. Podstata řešení 2. Cíle 3. Průběh implementace 4. Přínos 5. Výsledky 6. Doporučení 2 Podstata řešení Vytvoření jednotného systému

Více

ARIS Platform softwarová podpora řízení procesů Procesní ARIS laboratoř základ moderní výuky. www.ids-scheer.cz

ARIS Platform softwarová podpora řízení procesů Procesní ARIS laboratoř základ moderní výuky. www.ids-scheer.cz ARIS Platform softwarová podpora řízení procesů Procesní ARIS laboratoř základ moderní výuky www.ids-scheer.cz Agenda Představení IDS Scheer ARIS Platform Scénáře možné spolupráce Vybudování komplexní

Více

Otázky kurzu 4IT417 Řízení podnikové informatiky verze z 1/2/2009. 1.Podniková informatika pojmy a komponenty

Otázky kurzu 4IT417 Řízení podnikové informatiky verze z 1/2/2009. 1.Podniková informatika pojmy a komponenty Otázky kurzu 4IT417 Řízení podnikové informatiky verze z 1/2/2009 1.Podniková informatika pojmy a komponenty (1) Objasněte pojmy: IS, ICT, ICT služba, ICT proces, ICT zdroj. Jakou dokumentaci k ICT službám,

Více

Virtualizace serverů v ČSOB

Virtualizace serverů v ČSOB 5 Shared Experience Technická řešení Virtualizace serverů v ČSOB ČSOB jsme pomohli vybudovat globální evropské data-centrum, ušetřit náklady a zkrátit dobu dodání serverů pro nové aplikace a to díky virtualizaci

Více

Příspěvek je věnován základním informacím o způsobu volby vhodné strategie řízení kontinuity činností v organizaci.

Příspěvek je věnován základním informacím o způsobu volby vhodné strategie řízení kontinuity činností v organizaci. Mgr. Monika Johaníková Ochrana & Bezpečnost 2013, ročník II., č. 3 (podzim), ISSN 1805-5656 Stanovení strategie řízení kontinuity činností Anotace Příspěvek je věnován základním informacím o způsobu volby

Více

Portfolio úložišť WD pro datová centra Kapacitní úložiště prošlo vývojem

Portfolio úložišť WD pro datová centra Kapacitní úložiště prošlo vývojem Kapacitní úložiště, které posune váš výkon k inovacím. WD a logo WD jsou registrované ochranné známky společnosti Western Digital Technologies, Inc. v USA a dalších zemích; WD Ae, WD Re+, WD Re, WD Se,

Více

Individuální řešení průmyslových inovací a automatizace pro Vaší společnost. Automatizace. Přesná manipulace. Robotické aplikace. Laserová integrace

Individuální řešení průmyslových inovací a automatizace pro Vaší společnost. Automatizace. Přesná manipulace. Robotické aplikace. Laserová integrace Individuální řešení průmyslových inovací a automatizace pro Vaší společnost Automatizace Přesná manipulace Robotické aplikace Laserová integrace Laserové mikro-obrábění O NÁS IMV Design je společnost specializující

Více

MONITORING NEKALÝCH OBCHODNÍCH PRAKTIK

MONITORING NEKALÝCH OBCHODNÍCH PRAKTIK MONITORING NEKALÝCH OBCHODNÍCH PRAKTIK Dodržují vaši obchodníci a prodejní zástupci vaše obchodní podmínky? Uplatňují vaše etické principy všichni zaměstnanci vůči svým zákazníkům? Dostávají vaši zákazníci

Více

PRŮVODCE SPOLEČNOSTI DELL MOBILITA

PRŮVODCE SPOLEČNOSTI DELL MOBILITA PRŮVODCE SPOLEČNOSTI DELL MOBILITA JAK BY MĚLY NOTEBOOKY VYPADAT Požadujete notebook bez kompromisů. Chcete omezit prostoje pomocí systémů, které zvládnou i nejtěžší překážky na cestách. Chcete dosáhnout

Více

Na počátku bylo slovo. Efektivita práce s dokumenty, Océ-Česká republika, s.r.o. 10.6.2008

Na počátku bylo slovo. Efektivita práce s dokumenty, Océ-Česká republika, s.r.o. 10.6.2008 Na počátku bylo slovo 1 a zvuková komunikace 2 o něco později papír 3 a jediný logický další krok byl 4 Efektivita a profesionalita tvorby a správy dokumentů ve státní správě a samosprávě Tomáš Kovařík

Více

Účetní a mzdové poradenství

Účetní a mzdové poradenství Účetní a mzdové poradenství Committed to your success Účetní a mzdové poradenství Efektivní outsourcing účetnictví a mezd je cestou ke snížení vašich nákladů, administrativní zátěže a je garancí precizního

Více

KAČ OMUNI /K AGENTURA

KAČ OMUNI /K AGENTURA KOMUNIKAČ AGENTURA Kdo jsme Jsme všestranná komunikační agentura s širokým portfoliem služeb, které realizuje tým odborníků s dlouholetou praxí v oblasti vývoje komunikační strategie na trhu B2B i B2C.

Více

Jedno globální řešení pro vaše Mezinárodní podnikání

Jedno globální řešení pro vaše Mezinárodní podnikání Jedno globální řešení pro vaše Mezinárodní podnikání Obsah 2 Známe váš svět, jsme jeho součástí 4 Správné řešení pro vaše mezinárodní podnikání 6 Standardní řešení s jedinečnými výhodami 8 Jedno globální

Více

Bezpečnostní poradenství. www.cstconsulting.cz

Bezpečnostní poradenství. www.cstconsulting.cz Bezpečnostní poradenství KDO JSME? Nezávislí bezpečnostní poradci CST Consulting s.r.o. vzniklo na základě myšlenky přiblížit profesionální nezávislý poradenský servis nejen velkým korporacím, které tradičně

Více

Web Design Factory Projektové řízení pro progresivní společnost

Web Design Factory Projektové řízení pro progresivní společnost Web Design Factory Projektové řízení pro progresivní společnost Případová studie Name Description Projektové řízení pro progresivní společnost Implementace systému Atollon Workshop ve společnosti WDF Version

Více

PŘÍPADOVÁ STUDIE ŘEŠENÍ BEZPEČNOSTI FIREMNÍ INTERNETOVÉ KOMUNIKACE POUŽITÉ ŘEŠENÍ: DELL SOFTWARE A SLUŽBY IT AWACS. Petra, marketing, DNS

PŘÍPADOVÁ STUDIE ŘEŠENÍ BEZPEČNOSTI FIREMNÍ INTERNETOVÉ KOMUNIKACE POUŽITÉ ŘEŠENÍ: DELL SOFTWARE A SLUŽBY IT AWACS. Petra, marketing, DNS PŘÍPADOVÁ STUDIE ŘEŠENÍ BEZPEČNOSTI FIREMNÍ INTERNETOVÉ KOMUNIKACE POUŽITÉ ŘEŠENÍ: DELL SOFTWARE A SLUŽBY IT AWACS Petra, marketing, DNS www.dns.cz/pripadovestudie PROFIL DISTRIBUTORA DNS a.s. www.dns.cz

Více

VŠEOBECNÉ NÁKUPNÍ PODMÍNKY - DOHODA O ZAJIŠTĚNÍ JAKOSTI

VŠEOBECNÉ NÁKUPNÍ PODMÍNKY - DOHODA O ZAJIŠTĚNÍ JAKOSTI VŠEOBECNÉ NÁKUPNÍ PODMÍNKY - DOHODA O ZAJIŠTĚNÍ JAKOSTI 1 - Rozsah platnosti Tyto všeobecné nákupní podmínky (dále jen podmínky ) platí pro veškeré kupní smlouvy, v nichž společnost TOMATEX Otrokovice,

Více

CCS FLEET MANAGEMENT. Nabídka pro zákazníky CCS. Věnujte se svému podnikání a starosti s vozovým parkem nechte na nás! CCS FLEET MANAGEMENT

CCS FLEET MANAGEMENT. Nabídka pro zákazníky CCS. Věnujte se svému podnikání a starosti s vozovým parkem nechte na nás! CCS FLEET MANAGEMENT Nabídka pro zákazníky CCS Věnujte se svému podnikání a starosti s vozovým parkem nechte na nás! Není univerzální řešení pro kaţdý vozový park. Pozvěte si odborníky, kteří Vám toto řešení pro právě Váš

Více

SMĚRNICE DĚKANA Č. 4/2013

SMĚRNICE DĚKANA Č. 4/2013 Vysoké učení technické v Brně Datum vydání: 11. 10. 2013 Čj.: 076/17900/2013/Sd Za věcnou stránku odpovídá: Hlavní metodik kvality Za oblast právní odpovídá: --- Závaznost: Fakulta podnikatelská (FP) Vydává:

Více

Technologický seminář Simac Technik ČR, a.s. Praha, 21.4. 2010

Technologický seminář Simac Technik ČR, a.s. Praha, 21.4. 2010 Technologický seminář Simac Technik ČR, a.s. Praha, 21.4. 2010 Petr Kolda Petr.kolda@simac.cz 1 Program 9.00 Představení společnosti Simac TECHINIK ČR a.s. 9.15 Unified Fabric konsolidace sítí v datových

Více

MANAGEMENT Přístupy k řízení organizace

MANAGEMENT Přístupy k řízení organizace MANAGEMENT Přístupy k řízení organizace doc. Ing. Monika MOTYČKOVÁ (Grasseová), Ph.D. Univerzita obrany Fakulta ekonomika a managementu Katedra vojenského managementu a taktiky Kounicova 44/1. patro/kancelář

Více

Případová studie. SAM Assessment ušetřil AAA Auto 30 % nákladů na nákup licencí a zkrátil proces implementace nových aplikací a SW na desetinu

Případová studie. SAM Assessment ušetřil AAA Auto 30 % nákladů na nákup licencí a zkrátil proces implementace nových aplikací a SW na desetinu Případová studie SAM Assessment ušetřil AAA Auto 30 % nákladů na nákup licencí a zkrátil proces implementace nových aplikací a SW na desetinu www.microsoft.cz/pripadovestudie Přehled Země: Česká republika

Více

WebWalker www.webwalker.cz

WebWalker www.webwalker.cz WebWalker www.webwalker.cz Efektivní nástroj pro automatické testy webových aplikací Tester k vašim službám: WebWalker WebWalker je nástroj určený pro automatizované testování webových aplikací, který

Více

Personální audit. a personální strategie na úřadech. územních samosprávných celků

Personální audit. a personální strategie na úřadech. územních samosprávných celků Personální audit a personální strategie na úřadech územních samosprávných celků Dělat (vybrat) správné věci je úkolem zejména zastupitelů města. Dělat (vybrat) správné věci Správně je provádět Správně

Více

Jednotný NIS Prezentace k zahájení projektu pro Radu kraje Vysočina. Projektový manažer - Ing. Ivan Sokolov, Ph.D.

Jednotný NIS Prezentace k zahájení projektu pro Radu kraje Vysočina. Projektový manažer - Ing. Ivan Sokolov, Ph.D. Prezentace k zahájení projektu pro Radu kraje Vysočina Projektový manažer - Ing. Ivan Sokolov, Ph.D. Obsah Úvod Cíle projektu Rozsah projektu Projektové řízení základní východiska Základní organizační

Více

Evropská politika soudržnosti 2014 2020

Evropská politika soudržnosti 2014 2020 Evropská politika soudržnosti 2014 2020 Návrhy Evropské komise Politika soudržnosti Struktura prezentace 1. Proč Komise navrhuje změny pro roky 2014-2020? 2. Jaké jsou hlavní zmeny? 3. Jaké bude financování

Více

Základy řízení bezpečnosti

Základy řízení bezpečnosti Základy řízení bezpečnosti Bezpečnost ve společnosti MND a.s. zahrnuje: - Bezpečnost a ochranu zdraví - Bezpečnost provozu, činností - Ochranu životního prostředí - Ochranu majetku - Ochranu dobrého jména

Více

VIZE INFORMATIKY V PRAZE

VIZE INFORMATIKY V PRAZE VIZE INFORMATIKY V PRAZE Václav Kraus, ŘED INF MHMP 1 / 30. 4. 2009 PRAHA MĚSTO PRO ŽIVOT Město mezinárodně uznávané, ekonomicky prosperující a úspěšné. Město bezpečné a přívětivé, město sebevědomých a

Více

Institucionální rozvojový plán Ostravské univerzity pro rok 2013

Institucionální rozvojový plán Ostravské univerzity pro rok 2013 Institucionální rozvojový plán Ostravské univerzity pro rok 2013 Ostravská univerzita předkládá Institucionální rozvojový plán pro rok 2013, plně vycházející z aktivit stanovených v Aktualizaci dlouhodobého

Více

Softwarová podpora v procesním řízení

Softwarová podpora v procesním řízení Softwarová podpora v procesním řízení Zkušenosti z praxe využití software ATTIS Ostrava, 7. října 2010 www.attis.cz ATTN Consulting s.r.o. 1 Obsah Koncepce řízení výkonnosti Koncepce řízení výkonnosti

Více

Intranet. vefiejné správy. Jak se stát uïivatelem

Intranet. vefiejné správy. Jak se stát uïivatelem Intranet vefiejné správy Jak se stát uïivatelem Vladimír Mlynář, ministr informatiky ČR V moderní veřejné správě jsou informační technologie nepostradatelným pomocníkem. Jejich plné využití, tedy vybudování

Více

Zabezpečené vzdálené přístupy k aplikacím případová studie. Ing. Martin Pavlica Corpus Solutions a.s. divize Security Expert

Zabezpečené vzdálené přístupy k aplikacím případová studie. Ing. Martin Pavlica Corpus Solutions a.s. divize Security Expert případová studie Ing. Martin Pavlica Corpus Solutions a.s. divize Security Expert Sektor veřejné správy Zpracovává řadu agend potřebných pro život občanů IT představuje strategický pilíř, o který se opírá

Více

STARÁME SE O VÁS. MAN ServiceCare. Zvýšení dostupnosti vozidel díky proaktivnímu managementu údržby. MAN kann.

STARÁME SE O VÁS. MAN ServiceCare. Zvýšení dostupnosti vozidel díky proaktivnímu managementu údržby. MAN kann. STARÁME SE O VÁS MAN ServiceCare. Zvýšení dostupnosti vozidel díky proaktivnímu managementu údržby. MAN kann. Zapomeňte vše, co jste potřebovali vědět o údržbě. My na vás nezapomeneme nikdy. Tlak na náklady

Více

Elektroměry Komunikační jednotky pro měření v průmyslu, obchodu a v rozvodné síti. Komunikační jednotky E65C. Na vrcholu flexibility

Elektroměry Komunikační jednotky pro měření v průmyslu, obchodu a v rozvodné síti. Komunikační jednotky E65C. Na vrcholu flexibility Elektroměry Komunikační jednotky pro měření v průmyslu, obchodu a v rozvodné síti Komunikační jednotky E65C Na vrcholu flexibility Měřiče zůstanou komunikační technologie se mohou měnit. Pokračující liberalizace

Více

Ing. Jiří Fejfar, Ph.D. Geo-informační systémy

Ing. Jiří Fejfar, Ph.D. Geo-informační systémy Ing. Jiří Fejfar, Ph.D. Geo-informační systémy Definice, budování a život GIS Kapitola 1: Vztahy strana 2 Data, informace, IS, GIS Kapitola 1: Vztahy strana 3 Rozhodnutí Znalosti Znalostní systémy. Informace

Více

ČD Telematika a.s. Efektivní správa infrastruktury. 11. května 2010. Konference FÓRUM e-time, Kongresové centrum Praha. Ing.

ČD Telematika a.s. Efektivní správa infrastruktury. 11. května 2010. Konference FÓRUM e-time, Kongresové centrum Praha. Ing. ČD Telematika a.s. Efektivní správa infrastruktury 11. května 2010 Konference FÓRUM e-time, Kongresové centrum Praha Ing. František Nedvěd Agenda O společnosti ČD Telematika a.s. Efektivní správa konfigurací

Více

icc Next Generation atlantis Copyright 2011, atlantis

icc Next Generation atlantis Copyright 2011, atlantis icc Next Generation atlantis Copyright 2011, atlantis Zaměření icc zdravotnická zařízení výrobní podniky instituce a samospráva jednotky až stovky agentů malé, střední a velké organizace kontextově zaměřený

Více

Zavádění projektového řízení ve společnosti

Zavádění projektového řízení ve společnosti Zavádění projektového řízení ve společnosti Monika Pidrmanová 26.10.2011 ZÁKLADNÍ POJMY Projekt = Jedinečný proces sestávající z řady koordinovaných a řízených činností s daty zahájení a ukončení, prováděný

Více

EFEKTIVNÍ komunikace v administrativě

EFEKTIVNÍ komunikace v administrativě EFEKTIVNÍ komunikace v administrativě ADVANCE C2020L/i ADVANCE C2025i ADVANCE C2030L/i you can VYŠŠÍ produktivita administrativy Srdcem našich barevných systémů je nyní průlomová technologická platforma

Více

Procesní řízení operačních sálů Mgr. Martin Gažar

Procesní řízení operačních sálů Mgr. Martin Gažar Procesní řízení operačních sálů Mgr. Martin Gažar Procesy Procesy Procesní analýza Procesní mapa Modely procesů Optimalizace procesů Přínosy procesní analýzy Procesy a modely Procesy Abychom mohli úspěšně

Více

WD Blue pro vysokou spolehlivost při každodenní práci.

WD Blue pro vysokou spolehlivost při každodenní práci. Úložná řešení WD Váš digitální život je jedinečný. Proto společnost WD nabízí celou řadu interních pevných disků. Tato šikovná příručka vám pomůže najít dokonalý disk podle toho, kde a jak ho chcete používat.

Více

ZÁLOHOVÁNÍ. OBNOVOVÁNÍ. SYMANTEC JE SYMANTEC JE

ZÁLOHOVÁNÍ. OBNOVOVÁNÍ. SYMANTEC JE SYMANTEC JE SYMANTEC JE ZÁLOHOVÁNÍ. Symantec nyní dodává rychlou, důvěryhodnou ucelenou datovou a systémovou ochranu pro virtuální i fyzické systémy. SYMANTEC JE OBNOVOVÁNÍ. Virtualizace serverů je Připojte se k rostoucímu

Více

KOMPAKTNÍ ŘADA imagerunner.

KOMPAKTNÍ ŘADA imagerunner. KOMPAKTNÍ ŘADA imagerunner. Malý, ale vysoce produktivní Řada imagerunner 1100 Řada imagerunner 1700 Řada imagerunner 2400 Řada imagerunner 2500 imagerunner C1028i/iF you can Každé zařízení z řady kompaktních

Více

Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost

Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost EDUCA III Další profesní vzdělávání zaměstnanců společnosti T-MAPY spol. s r.o. 2013-2015 září 2013 - únor 2015 Charakteristika projektu Projekt je zaměřen

Více