Uživatelský manuál. DVR Digital Video Recorder

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Uživatelský manuál. DVR Digital Video Recorder"

Transkript

1 Uživatelský manuál DVR Digital Video Recorder

2 Kapitola 1: DVR Funkce DVR funkce MPEG4 komprese; Video vstup / výstup: 4kanálový video vstup 1kanálový video výstup; Audio vstup / výstup: 1kanálový audio vstup / 1kanálový Audio výstup; Dobrá kvalita obrazu, vysoké rozlišení; Formát obrazu: NTSC / PAL; Obsahuje SOC (system-on-chip) na jednom čipu s vysokou stabilitou; Operační systém Linux, dobrý síťový přenos; Podporuje více režimů nahrávání: kontinuální záznam, záznam při detekci pohybu, časově naplánovaný záznam; Podporuje seznam událostí a hledání / přehrávání v určitém stanoveném časovém bodu; Podpora skrytých kanálů a zobrazení přehrávání; Funkce Alarmu při chybějícím video signálu; Funkce ochrany heslem; Podporuje IR dálkový ovladač; Pevný disk Podpora až 500 GB; USB 2.0 port pro zálohování do počítače, nebo USB Flash disk (volitelný). Kapitola 2: Popis přístroje 2.1 Přední panel kanálový DVR přední panel (Pouze ilustrativní) 1. HDD LED Místo pro příjem IR signálu z dálkového ovládání PWR: (signalizace napájení)

3 2. Kanál 1 3. Kanál 2 4. Kanál 3 5. Kanál 4 6. Zobrazí všechny kanály 7. Přehrát 8. Vzad 9. Pauza 10. Vpřed 11. Zastavení 12. Záznam 13. Menu/ESC/klávesa vlevo 14. Výběr/EDIT/klávesa vpravo 15. Klávesa nahoru 16. Klávesa dolů 2.2 Zadní panel DVR zadní panel (Pouze ilustrativní) 1. Audio výstup 2. Audio vstup 3. LAN: síťový konektor 4. Video výstup 5. CH1: video vstup pro kanál 1

4 6. CH2: video vstup pro kanál 2 7. CH3: video vstup pro kanál 3 8. CH4: video vstup pro kanál 4 9. DC: Vstup Jack pro napájení DC (stejnosměrným) adaptérem 2.3 Dálkové ovládání (pouze ilustrativní) 1-4 Volba kanálu ,0 Digitální klávesy 5-9, 0 ALL Zobrazí všechny kanály MENU Vstup/opuštění MENU Klávesa nahoru SEL Audio MUTE Klávesa dolů Tlačítko Select pro výběr Tlačítko vzad Tlačítko Play pro přehrávání Tlačítko vpřed Tlačítko Record pro záznam Tlačítko Pause pro pozastavení/spuštění přehrávání Tlačítko Stop pro zastavení Vyhledává nebo přepíná audio kanály Vypíná/zapíná zvuk

5 Kapitola 3: Instalace DVR 3.1 Instalace Harddisku Upozornění: Nevytahujte HDD (Hard disk) z DVR zařízení za provozu, a ujistěte se, že pevný disk je nastavený v režimu MASTER (podle manuálu pro pevný disk). (1) Demontujte opatrně horní kryt; (2) Připojte k HDD (hard disku) opatrně napájecí a datový kabel; (3) Nasaďte zpět horní kryt; 3.2 Propojení kamery a monitoru Pro připojení video signálu kamery do video vstupů DVR zařízení a připojení výstupního signálu do monitoru použijte BNC konektor (viz kapitola 2.2-Zadní panel). 3.3 Připojení napájení Používejte napájecí adaptér pouze dodaný s tímto DVR. Kapitola 4: Spuštění DVR 4.1 Verze Firmwaru Po zapnutí DVR nabootuje a zobrazí se aktuální verze a datum posledního vydání firmwaru v2.x.

6 4.2 Detekce instalovaného Hard disku (HDD) Po spuštění DVR proběhne automaticky detekce pevného disku a na displeji se zobrazí informace o průběhu. 4.3 Formátování pevného disku Po detekci nového pevného disku, se DVR automaticky zeptá, jestli chcete formátovat pevný disk před jeho použitím. Pro formátování, stiskněte tlačítko *SEL+, pro zrušení, stiskněte tlačítko *MENU+. Kapitola 5: DVR Menu 5.1 Prohlížení hlavního menu Při dokončení instalace stiskněte tlačítko *MENU+ pro vstup do hlavního menu.

7 5.2 Přehled Menu Nabídka hlavního menu Poznámka: Pokud DVR nepodporuje některou funkci, tak není k dispozici na výběr v menu. Např. je-li kanál kamery nastaven na off (vypnuto), pak položka "Audio Setup" bude nastavena na Menu. 5.3 Nastavení kamery Nastavení kamery umožňuje zapnutí nebo vypnutí kamery. Stiskněte tlačítko *,, a ] pro výběr kanálu, a pak stiskněte tlačítko *SEL+ pro změnu nastavení na "On" nebo "off".

8 Poznámka: Pokud je kanál v nastavení kanálu zakázán, pak DVR nebude provádět záznam, a také nelze nastavit počet snímků za sekundu. 5.4 Nastavení záznamu Režim nastavení záznamu umožňuje nastavit nahrávání kanálů. Stiskněte tlačítko *,, a ] pro volbu kanálu, a pak stiskněte tlačítko [SEL] pro změnu tohoto nastavení na On nebo Off ( zapnuto nebo vypnuto ). Je-li kanál zakázán v nastavení kamery, nebude proveden záznam a na obrazovce se zobrazí nápis "NOCAM". 5.5 Počet snímků za sekundu při nahrávání Celkový počet snímků je 50fps (PAL) nebo 60fps (NTSC). Můžeš nastavit počet snímků pro kanál, u kterého zvolíte záznam. Stiskněte tlačítko *,, a ] pro výběr kanálu a stiskněte tlačítko [SEL] pro zvýšení hodnoty nebo stiskněte tlačítko [ STOP] pro snížení hodnoty.

9 Poznámka: Vyšší počet snímků za sekundu zobrazuje lepší obraz, ale vyžaduje více místa na pevném disku. 5.6 Kvalita Videa Kvalita videa má 4 různé možnosti nastavení, včetně: nejvyšší, vysoká, normální a nízká. Vyšší kvalita obrazu, lepší kvalitu obrázků, stejně jako kvalitnější snímky potřebují více místa na pevném disku. Stiskněte tlačítko [SEL] pro změnu nastavení kvality. 5.7 Plánování nahrávání Časová osa ukazuje 24 hodin dne na základě AM / PM (0 = 12). Stiskněte tlačítko *,, a + pro výběr okamžiku nahrávání, stiskněte tlačítko *SEL+ pro změnu režimu nahrávání. NO-RECORD *Bílá+: DVR nebude zaznamenávat v průběhu této periody. NORMAL RECORD *Červená+: DVR bude zaznamenávat průběžně v průběhu této periody. SENSOR RECORD *Červená S+: DVR bude zaznamenávat, když se aktivuje čidlo pohybu, nebo je aktivována spoušť Poznámka: Pro aktivaci plánování záznamu stiskněte tlačítko *REC+, jinak nebude DVR nahrávat podle nastavení plánování záznamu.

10 5.8 Nastavení senzoru Sensor record time určuje, jak dlouho má probíhat záznam při aktivaci pohybového čidla. Alarm on time určuje, jak dlouho má být aktivní zvuk bzučáku při aktivaci pohybového čidla. CONT: Kontinuální alarm dokud nestisknete jakékoliv tlačítko... OFF: Alarm je vypnut Poznámka: Sensored record time a Alarm on time jsou měřeny v sekundách. 5.9 Nastavení detekce pohybu Tato sekce vám umožňuje nastavit možnosti detekce pohybu pro každou kameru. On / off: Zapnutí nebo vypnutí nahrávání při detekci pohybu. Level: Citlivost detekce pohybu. K dispozici jsou 3 úrovně citlivosti: Level 1 - nízká, 3 - nejvyšší. Area: Výběr oblastí na obrazovce, kde má být detekován pohyb. Area Selection (výběr oblasti): Stiskněte tlačítko *,, a ] pro výběr bloku a pak stiskněte tlačítko *SEL+ pro nastavení bloku pro detekci pohybu. Oblast pro detekci pohybu je detekovatelná, když je nezastíněna. Oblast pro detekci pohybu není detekovatelná, pokud je zastíněna.

11 Stiskněte tlačítko "Stop" pro vypnutí všech oblastí, a stiskněte tlačítko "Quad" pro výběr všech oblastí Nastavení pevného disku (HDD) OVERWRITE ENABLED: ON: přepíše nejstarší video na pevném disku, když je plný; OFF: Zastaví nahrávání videa na pevný disk, když je plný. HDD Size: informuje o celkové kapacitě pevného disku připojeného k DVR. HDD USED: označuje místo, které je na pevném disku použito pro nahrávání a procentuální vyjádření použitého místa. HDD FORMAT: smaže všechna videa a data na pevném disku nainstalovány a připraví ho pro použití v DVR. Poznámka: Při formátování pevného disku budete vyzváni k zadání hesla. Výchozí heslo je "111111" Různá nastavení - změna hesla Volba umožňuje změnit systémové heslo. Heslo musí být složeno z šesti znaků. Všechna tlačítka mohou být použity jako znak pro heslo s výjimkou tlačítka *MENU+, které je používáno pro návrat.

12 Jako první zadejte aktuální heslo, a poté zadejte šest znaků pro nové heslo. Opakujte zadání nového hesla pro potvrzení Různá nastavení nastavení času Formát systémového data a času je YYYY / MM / DD a HH: MM: SS. Stiskněte tlačítko * ] nebo [ ] pro výběr údajů, stiskněte tlačítko *SEL+ pro úpravu dat. Stiskněte tlačítko *MENU+ pro uložení nastavení a návrat do předchozí nabídky menu Různá nastavení skrytý kanál Systém umožňuje funkci skrýt kanál v režimu sledování. Zvolený kanál může zaznamenávat, i když je skrytý, ale skryté obrázky nelze zobrazit. Stiskněte tlačítko *SEL+pro výběr kanálu ke skrytí.

13 5.14 Různá nastavení nastavení audio portu Audio-Video Port Channel: Nastavení, kterým se nastavuje svázání audio portu společně s video kanálem. Audio Port-Record: Nastavení umožňuje nahrávání kdykoliv audio port nastavíte na "on" nebo "off" Různá nastavení nastavení parametrů obrázků Nastavení parametrů obrázku můžete provést podle vlastní potřeby. CON: Kontrast Bri: Jas Hue: Barva SAT: Sytost Stiskněte tlačítko * ] nebo [ ] pro výběr položky a stiskněte tlačítko [ ] nebo [ ] pro nastavení parametrů.

14 5.16 Různá nastavení povolení hesla Pokud je nastaveno Password enable na "On", bude vyžadováno heslo. Ujistěte se, že heslo, které budete zadávat je správné, jinak se nedostanete do systému. Naopak, heslo není požadováno při nastavení na "off" (kromě formátování pevného disku, menu reset a customer port visit) Různá nastavení tóny kláves Funkce umožňuje povolit nebo zakázat zapnutí/vypnutí bzučáku při stisku tlačítek. Stisknutím tlačítka [SEL]zvolte volbu na on nebo off (zapnutí/vypnutí). Poznámka: Tato funkce je volitelná a nemusí být k dispozici u všech modelů Různá nastavení nastavení časové prodlevy Stiskněte tlačítko [ ], [ ] pro nastavení Seq. Dwell Time na "on" / "off" Poznámka: Časová prodleva by měla být 1s, 5s, 10s, 15s, 30s, 60, atd.

15 5.19 Síťová nastavení MAC adresa: Fyzická adresa síťového portu DVR. Důležité: MAC adresa by měla být měněna pouze v případě více DVR, která jsou nastavena na stejné síti. IP Allocation (přidělení IP adresy): DVR podporuje režimy DHCP a statické IP adresy. Pokud váš modem/router podporuje funkci DHCP, můžete použít režim DHCP. Při použití statického režimu, budete muset nastavit IP adresu ručně. IP adresa: Je potřeba nastavit IP adresu podle skutečného síťového připojení k DVR. Zkontrolujte nastavení vašeho modemu/routeru pro vaši IP adresu. Subnet mask (maska sítě): Maska podsítě slouží k určení, jaké podsíti IP adresa patří. Číslo, které se používá pro označení dílčí sítě tak, aby IP adresa mohla být rozpoznána v lokální síti. Pro správné nastavení masky sítě zkontrolujte nastavení vašeho modemu/routeru.

16 Gateway: Nastavte adresu brány na váš modem/router. POZNÁMKA: Nastavit hodnotu IP adresy, masku podsítě a bránu můžete pouze tehdy, když je vybrán režim *STATIC+. Adresa DNS: Tato adresa by měla být poskytována vašim lokálním poskytovatelem internetu. HTTP Port: Toto číslo portu se používá pro komunikaci s PC klienta. Výchozí hodnota je 80 (může být změněna na hodnoty od 1024 do 49151).

17 Uživatelské nastavení: Když přistupujete k DVR ze vzdáleného umístění budete vyzváni k zadání login jména a hesla. Výchozí hodnota pro login je "Admin" a má plná administrátorská práva. Pro zabránění neoprávněné manipulace nastavte "ID uživatele" a heslo pro nastavení uživatele pouze s právy prohlížení. DDNS SETUP: Pokud potřebujete externí služby k udržení dynamické IP adresy, zadejte uživatelské Informace zde Jazykové nastavení Pokud váš DVR podporuje více jazyků, můžete změnit OSD jazyk z výchozí angličtiny na jiný jazyk RESET MENU Systém umožňuje měnit všechna nastavení na výchozí tovární nastavení DVR. Pro resetování všech nastavení musíte zadat své heslo.

18 5.22 Výběr NTSC / PAL výstupu Změňte polohu jumperu JS1 pro výběr mezi NTSC nebo PAL video výstupním formátem, jak je uvedeno na obrázku vlevo. Kapitola 6: Záznam 6.1 Spuštění nahrávání Stisknutím tlačítka [ REC+ spustíte nahrávání podle časového rozvrhu, který jste si stanovili pro záznam. V průběhu nahrávání bude v levé horní části obrazovky svítit [ + červená ikona.

19 [ +: Znamená, že kanál je nahráván. [-REC+: Ukazuje, že aktuální harmonogram záznamu nastaven do režimu NORMAL-RECORD. [S-REC+: Ukazuje, že aktuální harmonogram záznamu nastaven do režimu SENSOR. [N-REC]: Ukazuje, že aktuální harmonogram záznamu nastaven do režimu NO-RECORD. *39%+: Označuje procento použitého místa na pevném disku. [M]: HDD info ([M] MASTER HDD, [S] SLAVE HDD). 6.2 Nahrávání zvuku Oznamuje, že tento video kanál je svázán s audio portem a audio výstup je zapnut. Oznamuje, že audio výstup je vypnutý. Oznamuje, že zvuk je nahráván a audio výstup je zapnut. Můžete stisknout tlačítko *Dolů+ na předním panelu, pro dočasné vypnutí zvuku výstupu, audio vstup může být dále zaznamenáván, zatímco zvuk na výstupu je němý. 6.3 ZASTAVENÍ nahrávání Pro zastavení nahrávání stiskněte tlačítko [ STOP]. Pokud je aktivována funkce ochrany heslem, budete vyzvání systémem k zadání hesla. Pouze správné heslo může zastavit nahrávání. 6.4 Předpokládaná délka záznamu Odhadovaná doba záznamu na 160GB HDD Standard Kvalita 60fps 48fps 32fps 16fps 1fps NTSC Nejvyšší Vysoká Normální Nízká Standard Kvalita 50fps 36fps 24fps 12fps 1fps PAL Nejvyšší Vysoká Normální Nízká Jednotka: hod.

20 Kapitola 7: Přehrávání 7.1 Ovládání přehrávání Pro režim přehrávání stiskněte tlačítko [ ]. Nejnovější záznamy budou přehrávány jako první. Pro zobrazení všech záznamů stiskněte tlačítko *MENU+ v režimu přehrávání. Nejnovější záznam bude v seznamu nahoře. Stiskněte tlačítko [UP ] nebo [ DOWN] pro výběr videa a stiskněte tlačítko [ ] pro přehrávání záznamu. Kapitola 8: Programování přes USB 8.1 Instalace ovladačů Vložte CD s ovladači do vaší CD-ROM; Otevřete adresář CD; Spusťte "Instalační" program; Pro dokončení instalace postupujte podle průvodce instalací.

21 8.2 Uživatelské rozhraní programu Funkce tlačítek: 1, PTZ Control (bez funkce) 11, Převést video do AVI souboru 2, Zvětšit, Zmenšit 12, vzad 60s 3, HDD (pevný disk) Režim přehrávání 13, vzad 10s 4, FILE (soubor) Režim přehrávání 14, Vpřed 5, NET (síť) Režim přehrávání 15, Stop 6, Seznam souborů 16, Přehrávání 7, Nastavení programu 17, Rychle vpřed10s 8, Vzdálené ovládání DVR 18, Rychle vpřed 60s 9, Výměnné úložné zařízení 19, Přehrávání posuvník 10, Zachytit obrázek 20, Audio posuvník 8.3 Spuštění programu Režim přehrávání z HDD (pevného disku) Systém bude automaticky detekovat HDD (pevný disk) jakmile připojíte DVR k PC pomocí USB kabelu. Ikona USB se objeví v systémové liště (v pravém dolním rohu obrazovky). Poté, co uvidíte tuto ikonu, spusťte dvojklikem program na vaší ploše s ikonou. Poznámka: Pokud striktně nedodržíte výše uvedené kroky, může program při čtení nahraných souborů selhat.

22 Pro otevření seznamu uložených video souborů stiskněte tlačítko. Pro změnu nastavení programu stiskněte tlačítko Např.: Změna nastavení cesty pro uložení zachycení obrazu (fotky) nebo záznamu videa do AVI souboru.

23 Pro přehrání videa stiskněte tlačítko Režim přehrávání souborů (Pouze při vložení USB flash paměti k počítači.) Stisknutím tlačítka otevřete složku, vyberte soubor, který chcete přehrávat a dvakrát klikněte pro přehrání videa.

24 8.3.3 Režim přehrávání videa ze sítě Tento režim umožňuje ovládání DVR na dálku prostřednictvím internetu nebo intranetu. Stiskněte tlačítko pro otevření okna pro přihlášení. Vyplňte název Host, Host Port, uživatelské jméno a heslo pro DVR, ke kterému se chcete vzdáleně připojit a poté klepněte na tlačítko přihlásit pro vstup na hlavní stránku. 8.4 Vzdálený přístup k DVR přes IE (internet explorer) Zadejte IP adresu a jméno domény pro DVR, které je vzdáleně připojeno přes Internet. (Pokud číslo portu není 80, prosím, přidejte číslo portu před IP adresu nebo název domény. Systém otevře hlavní stránku, viz obr. níže):

25 Poznámka: Pokud se připojíte ke svému DVR poprvé, povolte nainstalování balíčku softwaru pro IE (Internet explorer).(všechny výběry v instalaci balíčku by měly být nastaveny na "on" po provedení těchto kroků: Tools (Nástroje) Internet option (Možnosti Internetu) Security (Bezpečnost) User-Defined Level (Uživatelem definovaná úroveň) Security setting (Nastavení zabezpečení)). Pro přihlášení ke vzdálenému DVR zadejte IP adresu, číslo portu, uživatelské jméno a heslo. Stiskněte tlačítko a objeví se dialogové okno, viz níže: Zadejte stanovený čas hledaného záznamu a stiskněte tlačítko "OK" tlačítko pro přehrání záznamu.

26 Poznámka: Tato funkce bude dostupná pouze tehdy, pokud použijete Internet explorer. Pro připojení nebo odpojení vzdáleného DVR stiskněte tlačítko. Kapitola 9: Specifikace Specifikace DVR Položka Popis Video Standard NTSC / PAL Video vstup / výstup 4kanálový /1 kanál Audio vstup / výstup 1kanál/1kanál Náhled Rozlišení PAL: 25fps (každý kanál) NTSC: 30fps (každý kanál) Záznam Rozlišení PAL: 50fps (celkem) NTSC: 60fps (celkem) Charakteristika Variabilní počet snímků Kvalita 4 úrovně kvality (nejvyšší, vysoká, normální, nízká) Audio ADPCM2 audio CODEC Video Komprese videa MPEG4 Detekce pohybu Nastavitelná oblast a citlivost detekce Mikroprocesor 32-bit RISC procesor Síťové rozhraní RJ45 HDD Port Podporuje SATA HDD IE prohlížeč Zabudovaný IE prohlížeč USB port USB 2.0 Audio Port Volitelné IR dálkové ovládání podpora IR dálkového ovládání

27 Kapitola 10: Dodatek 10.1 Propojení a konfigurace systému 10.2 Příslušenství Napájecí kabel Napájecí adaptér Uživatelský manuál Záruční list Certifikát kvality CD disk Dálkové ovládání Baterie pro dálkové ovládání Šroubky

/ NVR-4008 / NVR-4016

/ NVR-4008 / NVR-4016 DINOX rekordéry: NVR-4004 NVR-4008 NVR-4016 Rychlá uživatelská příručka Obsah Rychlá uživatelská příručka... 1 Před instalací NVR... 3 Instalace NVR... 3 Instalace pevného disku... 3 Přední panel... 5

Více

JDR-913. 4kánálový digitální videorekordér

JDR-913. 4kánálový digitální videorekordér JDR-913 4kánálový digitální videorekordér T857 Uživatelská příručka Obsah Úvod a upozornění.. 3 Přední panel..3 Zadní panel 4 Instalace: Zapojení zadního panelu.. 4 Instalace: Zapojení video výstupů..

Více

PDR3MS 1 KANÁLOVÉ MINI DVR UŽIVATELSKÝ NÁVOD

PDR3MS 1 KANÁLOVÉ MINI DVR UŽIVATELSKÝ NÁVOD 1 KANÁLOVÉ MINI DVR UŽIVATELSKÝ NÁVOD (REV 1.0) OBSAH Obsah...1 Zapojení...2 Dálkový ovladač...4 Instalace paměťové karty...5 Vstup do menu...5 Hlavní menu...6 Záznam...6 Kvalita záznamu...7 Nastavení

Více

LAN se používá k prvnímu nastavení Vašeho DVR a když potřebujete nastavit síť na Vašem DVR pro používání po internetu.

LAN se používá k prvnímu nastavení Vašeho DVR a když potřebujete nastavit síť na Vašem DVR pro používání po internetu. Návod Video Viewer 1.9.9 1 Dodávaný licencovaný software Následující stránky popisují nejpoužívanější funkce software Video Viewer. Podrobnosti o softwaru a jeho nastavení, najdete v rozšířené příručce,

Více

Špionážní digitální hodiny

Špionážní digitální hodiny Špionážní digitální hodiny Návod k obsluze Hlavní výhody produktu: Naprosto profesionální zpracování, včetně nejmenších detailů Podpora mikro SD karet až po 32GB Doba kontinuálního nahrávání videa až 180

Více

Uživatelský manuál Dahua DH-DVR0404/0804 LF-AS

Uživatelský manuál Dahua DH-DVR0404/0804 LF-AS Dahua DH-DVR0404/0804 LF-AS Obsah 1. Obsah balení a instalace pevného disku... 1 1.1 Obsah balení... 1 1.2 Instalace pevného disku (HDD)... 2 1.2.1 Otevření skříně... 2 1.2.2 Demontáž krytu DVR... 2 1.2.3

Více

Rikomagic MK902 II. Uživatelská příručka CZ

Rikomagic MK902 II. Uživatelská příručka CZ Rikomagic MK902 II Uživatelská příručka CZ Děkujeme Vám za zakoupení Rikomagic MK902 II MK902 II je revoluční TV Box na bázi Android 4.4 KitKat s čtyřjádrovým procesorem RK3288 a grafikou Mali T764. S

Více

BDVR HD IR. Návod na použití

BDVR HD IR. Návod na použití Vážený zákazníku, děkujeme Vám za zakoupení přenosného záznamového zařízení DVR. Před použitím si pozorně přečtěte tento návod na použití. Popis zařízení 3 1) HDMI konektor 2) USB konektor 3) Konektor

Více

CMS. Centrální monitorovací systém. Manuál

CMS. Centrální monitorovací systém. Manuál Centrální Monitorovací Systém manuál CMS Centrální monitorovací systém Manuál VARIANT plus, spol. s.r.o., U Obůrky 5, 674 01 TŘEBÍČ, tel.: 565 659 600 technická linka 565 659 630 (pracovní doba 8.00 16:30)

Více

J M K UP 009 IP KAMERA T865. Uživatelská příručka. Stručný průvodce instalací

J M K UP 009 IP KAMERA T865. Uživatelská příručka. Stručný průvodce instalací J M K UP 009 IP KAMERA T865 Uživatelská příručka Stručný průvodce instalací T865 IP kamera Stručný průvodce instalací Připojení k síti Připojte síťový kabel do příslušné zásuvky vzadu na kameře. Použijte

Více

DVR/NVR Uživatelský manuál. Uživatelský manuál Dahua DVR/NVR

DVR/NVR Uživatelský manuál. Uživatelský manuál Dahua DVR/NVR Uživatelský manuál Dahua DVR/NVR Obsah 1. Obsah balení a instalace pevného disku... 1 1.1 Obsah balení... 1 1.2 Instalace pevného disku (HDD)... 1 1.2.1 Otevření skříně... 1 1.2.2 Demontáž krytu DVR...

Více

DINOX IP kamery řady: DDC-xxxx DDR-xxxx DDX-xxxx DDB-xxxx

DINOX IP kamery řady: DDC-xxxx DDR-xxxx DDX-xxxx DDB-xxxx DINOX IP kamery řady: DDC-xxxx DDR-xxxx DDX-xxxx DDB-xxxx Rychlá uživatelská příručka Obsah Rychlá uživatelská příručka... 1 1. Systémové požadavky... 3 2. Připojení do sítě... 4 3. Přístup pomocí webového

Více

P2P IPCAM IP 01 Uživatelská příručka

P2P IPCAM IP 01 Uživatelská příručka P2P IPCAM IP 01 Uživatelská příručka IP -01 P2P manuál Poznámka: Obrázky jsou pouze orientační. 1.Instalace Hardware 1.1 Otevřete balení kamery a jako první nainstalujte WiFi antenna na kameru 1.2 Vložte

Více

4 kanálový digitální videorekordér CR-04A. Návod k použití

4 kanálový digitální videorekordér CR-04A. Návod k použití 4 kanálový digitální videorekordér CR-04A Návod k použití 1. Základní vlastnosti: - digitální záznam obrazu z 1 až 4 kamer na HDD s variabilní kapacitou (20 120 GB) - volba zobrazení a záznamu 1 nebo 4

Více

Inteligentní řešení kamerového systému

Inteligentní řešení kamerového systému Inteligentní řešení kamerového systému Uživatelský manuál Přehrávání a zálohování záznamů Přehrávání Přehrávání pořízených videozáznamů, zobrazení a vyhledávání neobvyklých událostí a informací o systému

Více

Převodník PRE 10/20/30

Převodník PRE 10/20/30 Převodník PRE 10/20/30 PRE10/20/30 slouží pro připojení zařízení Elektrobock (centrální jednotka PocketHome, termostatu PT41 aj.) do sítě Ethernet. Připojené zařízení je tak možno ovládat z libovolného

Více

Venkovní voděodolná P2P IP KAMERA WNS-HW28 UŽIVATELSKÝ MANUÁL

Venkovní voděodolná P2P IP KAMERA WNS-HW28 UŽIVATELSKÝ MANUÁL Venkovní voděodolná P2P IP KAMERA WNS-HW28 UŽIVATELSKÝ MANUÁL OBSAH BALENÍ 1x IP kamera 1x Wi-Fi anténa 1x Napájecí zdroj (napětí 12V) 1x Originální CD s instalačním softwarem INSTALACE HARDWARE 1. Kameru

Více

egreat EG-M31A/B Uživatelská příručka

egreat EG-M31A/B Uživatelská příručka egreat EG-M31A/B Uživatelská příručka Upozornění: a) Před používáním si pozorně přečtěte tyto instukce. b) Nedotýkejte se přívodního kabelu mokrýma rukama. c) Při vytahování napájecího kabelu netahejte

Více

Rikomagic MK05. Uživatelská příručka CZ

Rikomagic MK05. Uživatelská příručka CZ Rikomagic MK05 Uživatelská příručka CZ Děkujeme Vám za zakoupení Rikomagic MK05 Rikomagic MK05 je výkonný čtyřjádrový TV Box na bázi Android 4.4 KitKat s čtyřjádrovým ARM Cortex procesorem a grafikou Mali

Více

V tomto návodu je jako příklad instalace a obsluhy popisován model TL-WR741ND.

V tomto návodu je jako příklad instalace a obsluhy popisován model TL-WR741ND. Instalace V tomto návodu je jako příklad instalace a obsluhy popisován model TL-WR741ND. Připojení zařízení Při konfiguraci tohoto routeru používejte, prosím, pouze drátové síťové připojení. Vypněte všechna

Více

Ladibug Software pro vizuální prezentaci Visual Presenter Návod k použití

Ladibug Software pro vizuální prezentaci Visual Presenter Návod k použití Ladibug Software pro vizuální prezentaci Visual Presenter Návod k použití Obsah 1. Úvod... 2 2. Systémové požadavky... 2 3. Instalace Ladibug... 3 4. Připojení... 6 5. Začínáme používat Ladibug... 7 6.

Více

s anténou a podstavcem CD-ROM obsahující návod a informace o záruce Ethernetový kabel (CAT5 UTP nekřížený) ADSL kabel (standardní telefonní kabel)

s anténou a podstavcem CD-ROM obsahující návod a informace o záruce Ethernetový kabel (CAT5 UTP nekřížený) ADSL kabel (standardní telefonní kabel) ČESKY Toto zařízení lze nastavit pomocí libovolného aktuálního webového prohlížeče, např. Internet Explorer 6 nebo Netscape Navigator 6.2.3. DSL-G664T Bezdrátový ADSL směrovač Než začnete 1. Pokud jste

Více

NÁVOD K POUŽITÍ MULTIMEDIÁLNÍHO CENTRA SLEDOVANITV.CZ

NÁVOD K POUŽITÍ MULTIMEDIÁLNÍHO CENTRA SLEDOVANITV.CZ NÁVOD K POUŽITÍ MULTIMEDIÁLNÍHO CENTRA SLEDOVANITV.CZ typ 1 verze návodu 1.1 Vážení uživatelé, děkujeme, že využíváte službu Sledovanitv.cz. Věříme, že s naší službou budete spokojeni a Vaši důvěru nezklameme.

Více

Uživatelský manuál záznamové zařízení Dahua HDCVI

Uživatelský manuál záznamové zařízení Dahua HDCVI Uživatelský manuál záznamové zařízení Dahua HDCVI Tento dokument je autorským dílem společnosti TSS Group s.r.o. a vztahuje se na něj ochrana dle zákona 121/2000 Sb. (autorský zákon) v platném znění. Informace

Více

Xtreamer Wonder. Uživatelská příručka CZ

Xtreamer Wonder. Uživatelská příručka CZ Xtreamer Wonder Uživatelská příručka CZ Děkujeme Vám za zakoupení Xtreamer Wonder Xtreamer Wonder je zcela nový media hub na bázi Android 4.4 KitKat s čtyřjádrovým ARM Cortex A9 procesorem a grafikou Mali

Více

DŮLEŽITÉ INFORMACE, PROSÍM ČTĚTE!

DŮLEŽITÉ INFORMACE, PROSÍM ČTĚTE! DŮLEŽITÉ INFORMACE, PROSÍM ČTĚTE! Tento dodatek k uživatelské příručce obsahuje postup nastavení USB portu pro ADSL modem CellPipe 22A-BX-CZ Verze 1.0 01/2004 Úvod Vážený zákazníku, tento text popisuje

Více

Záznamník teploty a vlhkosti AX-DT100. Návod k obsluze

Záznamník teploty a vlhkosti AX-DT100. Návod k obsluze Záznamník teploty a vlhkosti AX-DT100 Návod k obsluze Úvod Záznamník teploty a vlhkosti je opatřen velmi přesným teplotním a vlhkostním čidlem. Hlavními přednostmi záznamníku jsou vysoká přesnost, krátká

Více

NR8201/8301. NR8201 4-CH Viewing & Recording External esata Interface. NR8301 8-CH Viewing & Recording RAID 0, 1 Scalable Storage. Rev. 1.

NR8201/8301. NR8201 4-CH Viewing & Recording External esata Interface. NR8301 8-CH Viewing & Recording RAID 0, 1 Scalable Storage. Rev. 1. NR8201/8301 H.264 Compatible with VAST CMS Lockable HDD & Rack Mount Design NR8201 4-CH Viewing & Recording External esata Interface NR8301 8-CH Viewing & Recording RAID 0, 1 Scalable Storage Rev. 1.1

Více

Infračervený Digitální fotoaparát fotopast Uživatelská příručka Kapesní fotoaparát řady SG370 Model: SG370B / SG370VB

Infračervený Digitální fotoaparát fotopast Uživatelská příručka Kapesní fotoaparát řady SG370 Model: SG370B / SG370VB Infračervený Digitální fotoaparát fotopast Uživatelská příručka Kapesní fotoaparát řady SG370 Model: SG370B / SG370VB Obsah 1 Úvod 1.1 Všeobecný popis 1.2 Tělo fotoaparátu, rozhraní 1.3 Zobrazení informací

Více

BEZDRÁTOVÝ ŠIROKOPÁSMOVÝ ROUTER 11N 300MBPS

BEZDRÁTOVÝ ŠIROKOPÁSMOVÝ ROUTER 11N 300MBPS BEZDRÁTOVÝ ŠIROKOPÁSMOVÝ ROUTER 11N 300MBPS Průvodce rychlou instalací DN-70591 ÚVOD DN-70591 je kombinovaným drátovým/bezdrátovým síťovým zařízení navrženým pro specifické síťové požadavky malých podniků,

Více

SDVR 4300 UŽIVATELSKÝ NÁVOD

SDVR 4300 UŽIVATELSKÝ NÁVOD UŽIVATELSKÝ NÁVOD 4 Kanálový MPEG-4 Triplexní Digitální Video Rekordér (Ver. 1.0) Obsah balení DVR Klientský Software na CD Dálkový ovladač Baterie 1.5V (AAA x 2EA) Adaptér a napájecí kabel IDE HDD Kabel

Více

Uživatelský manuál CZ

Uživatelský manuál CZ Uživatelský manuál CZ Důležité upozornění:... 3 1. Tlačítka... 4 1.1 Dotykový panel... 4 1.2 POWER... 4 1.3 ESC... 4 1.4 Menu... 4 1.5 Hlasitost... 4 1.6 Sluchátka... 4 1.7 Video výstup... 4 1.8 TF karta...

Více

iviewer pro iphone & ipad & ipod touch Rychlý uživatelský návod

iviewer pro iphone & ipad & ipod touch Rychlý uživatelský návod iviewer pro iphone & ipad & ipod touch Rychlý uživatelský návod iviewer lze použít na iphone a ipad pro zobrazení živého obrazu z DVR vzdálený server. I. Použití iphone pro přístup ke vzdálenému DVR Použití

Více

Návod k instalaci, provozu a údržbě brány MODBUS. Návod k instalaci, provozu a údržbě. Brána Modbus

Návod k instalaci, provozu a údržbě brány MODBUS. Návod k instalaci, provozu a údržbě. Brána Modbus Návod k instalaci, provozu a údržbě Brána Modbus Obsah 1 Představení... 3 2 Úvodní informace... 3 3 Instalace... 5 4 Svorkovnice... 6 4.1 Svorky pro připojení k PC... 6 1 Představení... 1 2 Úvodní informace...

Více

A9 Smart TV Box. Uživatelská příručka

A9 Smart TV Box. Uživatelská příručka A9 Smart TV Box Uživatelská příručka Součásti balení Součásti balení jsou následující: Přehrávač Uživatelská přiručka Audio-video kabel Dálkové ovládání Napájecí adaptér Baterie USB Kabel (volitelné) Bezdrátová

Více

IP Kamery RELICAM Verze 1 UŽIVATELSKÝ MANUÁL

IP Kamery RELICAM Verze 1 UŽIVATELSKÝ MANUÁL IP Kamery RELICAM Verze 1 UŽIVATELSKÝ MANUÁL Pro ovládací rozhraní kamer Sérií RC-ID10xF RC-IW10xF RC-ID10xV RC-IW10xV RC-ID20xV RC-IW20xV Důležité upozornění: Informace o nastavení operačních systémů

Více

POSTUP PŘI NASTAVENÍ OVLÁDACÍHO PANELU S DOTYKOVÝM DISPLEJEM JAK PŘEJÍT DO SPRÁVCE NASTAVENÍ

POSTUP PŘI NASTAVENÍ OVLÁDACÍHO PANELU S DOTYKOVÝM DISPLEJEM JAK PŘEJÍT DO SPRÁVCE NASTAVENÍ POSTUP PŘI NASTAVENÍ OVLÁDACÍHO PANELU S DOTYKOVÝM DISPLEJEM JAK PŘEJÍT DO SPRÁVCE NASTAVENÍ Trojúhelníkové heslo: pro vstup do nastavení poklepejte na oblasti 1, 2 a 3. SPRÁVCE NASTAVENÍ (ADMINISTRATOR

Více

SIPURA telefonní adaptér Model: SPA-2100 Instalační a konfigurační příručka 1/6 Krok 1: Síťové požadavky instalace 1. Prosím, zkontrolujte, zda balení obsahuje následující věci: A). Sipura SPA-2100 B).

Více

Instalace. Připojení zařízení. Vypněte všechna připojená síťová zařízení, včetně vašeho PC, modemu a routeru.

Instalace. Připojení zařízení. Vypněte všechna připojená síťová zařízení, včetně vašeho PC, modemu a routeru. Instalace Připojení zařízení Vypněte všechna připojená síťová zařízení, včetně vašeho PC, modemu a routeru. Pomocí ethernetového síťového kabelu připojte WAN-port vašeho routeru k LAN-portu modemu. Pomocí

Více

NBG-417N. Příručka k rychlé instalaci. Bezdrátový router N-lite pro domácí užití

NBG-417N. Příručka k rychlé instalaci. Bezdrátový router N-lite pro domácí užití Bezdrátový router N-lite pro domácí užití Výchozí nastavení: LAN Port: LAN1 LAN4 IP adresa: http://192.168.1.1 Heslo: 1234 Příručka k rychlé instalaci Verze 1.00 Prosinec 2008 Vydání 1 Copyright 2008.

Více

V tomto návodu je jako příklad instalace a obsluhy popisován model TL-WR741ND.

V tomto návodu je jako příklad instalace a obsluhy popisován model TL-WR741ND. Instalace V tomto návodu je jako příklad instalace a obsluhy popisován model TL-WR741ND. Připojení zařízení Při konfiguraci tohoto routeru používejte, prosím, pouze drátové síťové připojení. Vypněte všechna

Více

Uživatelská příručka k síťovému projektoru

Uživatelská příručka k síťovému projektoru Uživatelská příručka k síťovému projektoru Obsah Příprava...3 Připojení projektoru k vašemu počítači...3 Kabelové připojení... 3 Dálkové ovládání projektoru pomocí webového prohlížeče...5 Podporované rozlišení...7

Více

STRUč Ná Př íruč KA pro Windows Vista

STRUč Ná Př íruč KA pro Windows Vista STRUč Ná Př íruč KA pro Windows Vista OBSAH Kapitola 1: SYSTéMOVé POžADAVKY...1 Kapitola 2: INSTALACE SOFTWARU TISKáRNY V SYSTéMU WINDOWS...2 Instalace softwaru pro lokální tisk... 2 Instalace softwaru

Více

První použití notebooku GIGABYTE

První použití notebooku GIGABYTE Gratulujeme Vám ke koupi notebooku GIGABYTE! Tato příručka vás provede nastavením Vašeho notebooku při jeho prvním spuštění. Konečná konfigurace produktu závisí na daném modelu zakoupeném v prodejně. GIGABYTE

Více

NAITECH DVC DIGITÁLNÍ VIDEO KAMERA NÁVOD K POUŽITÍ. www.naitech.eu NAI TECH WORLD OF NEW TECHNOLOGIES. Děkujeme za zakoupení výrobku NAITECH,

NAITECH DVC DIGITÁLNÍ VIDEO KAMERA NÁVOD K POUŽITÍ. www.naitech.eu NAI TECH WORLD OF NEW TECHNOLOGIES. Děkujeme za zakoupení výrobku NAITECH, NAI DVC DIGITÁLNÍ VIDEO KAMERA Děkujeme za zakoupení výrobku NAI, a přejeme Vám s jeho užíváním prožití mnoha příjemných okamžiků. Vývoji výrobku jsme věnovali maximální úsilí a nemálo prostředků. Můžeme

Více

Wi-Fi router TP-LINK WR842ND s podporou CDMA USB modemů. verze dokumentu 1.0 ze dne 1. 4. 2013

Wi-Fi router TP-LINK WR842ND s podporou CDMA USB modemů. verze dokumentu 1.0 ze dne 1. 4. 2013 Strana 1 Wi-Fi router TP-LINK WR842ND s podporou CDMA USB modemů verze dokumentu 1.0 ze dne 1. 4. 2013 Wi-Fi router TP-LINK WR842ND spolu s upraveným OpenWrt 1 firmware zajistí připojení a distribuci internetu

Více

FULL HD kamera do auta

FULL HD kamera do auta FULL HD kamera do auta Návod k obsluze Výhody produktu: Cenově velmi dobře dostupná kamera FULL HD kamera Jednoduché ovládání www.spionazni-technika.cz Stránka 1 Diagram produktu 1) Mini USB konektor 2)

Více

Doporučené nastavení prohlížeče MS Internet Explorer 7 a vyšší pro Max Homebanking PS s využitím čipové karty

Doporučené nastavení prohlížeče MS Internet Explorer 7 a vyšší pro Max Homebanking PS s využitím čipové karty Doporučené nastavení prohlížeče MS Internet Explorer 7 a vyšší pro Max Homebanking PS s využitím čipové karty Obsah 1. Instalace SecureStore... 2 2. Nastavení Internet Exploreru... 3 3. První přihlášení...

Více

WELL 8820IP. VoIP telefon, 2xEth., SIP, H.323, MGCP, IAX2. Uživatelská příručka

WELL 8820IP. VoIP telefon, 2xEth., SIP, H.323, MGCP, IAX2. Uživatelská příručka WELL 8820IP VoIP telefon, 2xEth., SIP, H.323, MGCP, IAX2 Uživatelská příručka OBSAH 1 POPIS TELEFONU WELL 8820IP 3 1.1 VZHLED TELEFONU WELL 8820IP...3 1.1.1 Přední panel a klávesnice... 3 1.1.2 Zadní pohled...

Více

Průvodce instalací software

Průvodce instalací software Průvodce instalací software Tato příručka vysvětluje, jak nainstalovat software přes USB nebo síťové připojení. Síťové připojení není k dispozici pro modely SP 200/200S/203S/203SF/204SF. Chcete-li ručně

Více

Externí baterie na iphone 4/4S/5/5S s HD kamerou

Externí baterie na iphone 4/4S/5/5S s HD kamerou Externí baterie na iphone 4/4S/5/5S s HD kamerou Návod k použití Hlavní výhody produktu: Dokonalé maskování skryté kamery nová a neokoukaná Velmi kvalitní HD obraz a kvalitní zvuk Kompatibilita s modely

Více

Instalace hardwaru. Instalace hardwaru

Instalace hardwaru. Instalace hardwaru Instalace hardwaru Poznámka Model produktu zobrazený v této příručce je TL-PS110U a slouží jako pří Dříve než začnete, připravte si tato zařízení Počítač s operačním systémem Windows 2000/XP/2003/Vista/7

Více

DI-784 11a/11g dvoupásmový 108Mb/s bezdrátový směrovač. 5V DC Power Adapter

DI-784 11a/11g dvoupásmový 108Mb/s bezdrátový směrovač. 5V DC Power Adapter Toto zařízení lze nakonfigurovat pomocí libovolného aktuálního webového prohlížeče, např. Internet Explorer 6 nebo Netscape Navigator 6.2.3. DI-784 11a/11g Dvoupásmový 108Mb/s bezdrátový směrovač Než začnete

Více

Při konfiguraci tohoto routeru používejte, prosím, pouze drátové síťové připojení.

Při konfiguraci tohoto routeru používejte, prosím, pouze drátové síťové připojení. Instalace Připojení zařízení POZN Při konfiguraci tohoto routeru používejte, prosím, pouze drátové síťové připojení. Pomocí ethernetového síťového kabelu připojte WAN-port vašeho routeru k LAN-portu modemu.

Více

Uživatelská příručka

Uživatelská příručka IP Kamera Centrální Správa 755-251 Klientská Aplikace (BSVIEW.EXE) říjen, 2009 verze 1.0 Uživatelská příručka OBSAH 1 Úvod... 3 2 Systémové požadavky... 3 3 Instalace... 3 4 Správa zařízení... 4 4.1 Přidání

Více

OBSAH. Všechna práva vyhrazena. www.kguardsecurity.com

OBSAH. Všechna práva vyhrazena. www.kguardsecurity.com OBSAH Průvodce nastavením sítě..2 Nastavení statické IP.... 5 Nastavení DHCP. 7 Nastavení Kguard free DDNS.. 11 Příručka Port Forwading z IE... 13 Příručka Port Forwarding pro mobilní telefon 17 Použití

Více

NSA310 + 500 GB HDD. Příručka k rychlé instalaci. Multimediální server s jedním diskem. Výchozí přihlašovací údaje. Webová adresa: nsa310 Heslo: 1234

NSA310 + 500 GB HDD. Příručka k rychlé instalaci. Multimediální server s jedním diskem. Výchozí přihlašovací údaje. Webová adresa: nsa310 Heslo: 1234 NSA310 + 500 GB HDD Multimediální server s jedním diskem Výchozí přihlašovací údaje Webová adresa: nsa310 Heslo: 1234 Příručka k rychlé instalaci irmware 4.22 Vydání 2, 1/2012 Kde jsou k nahlédnutí certifikace

Více

1. Základní údaje. 2. Připojení kamery k počítači. 3. Nastavení kamery. Vnitřní IP kamera WaveRF IPC07IPT Návod k obsluze

1. Základní údaje. 2. Připojení kamery k počítači. 3. Nastavení kamery. Vnitřní IP kamera WaveRF IPC07IPT Návod k obsluze Vnitřní IP kamera WaveRF IPC07IPT Návod k obsluze 1. Základní údaje 1.1 Popis produktu 1.2 Přední strana kamery 1.3 Zadní strana kamery a popis portů 2. Připojení kamery k počítači 3. Nastavení kamery

Více

Divar - Archive Player. Návod k obsluze

Divar - Archive Player. Návod k obsluze Divar - Archive Player CZ Návod k obsluze Divar Archive Player Návod k obsluze CZ 1 Česky Divar Digital Versatile Recorder Divar Archive Player Návod k obsluze Obsah Začínáme...............................................2

Více

Minix NEO Z64 Windows 8.1

Minix NEO Z64 Windows 8.1 Minix NEO Z64 Windows 8.1 Uživatelská příručka CZ Děkujeme Vám za zakoupení Minix NEO Z64 s OS Windows 8.1 Minix NEO Z64 je revoluční kompaktní Mini PC s čtyřjádrovým procesorem Intel Atom. NEO Z64 nově

Více

NÁVOD K POUŽITÍ JASNÝ OBRAZ UNIVERZÁLNOST PŘENOSNOST

NÁVOD K POUŽITÍ JASNÝ OBRAZ UNIVERZÁLNOST PŘENOSNOST NÁVOD K POUŽITÍ JASNÝ OBRAZ UNIVERZÁLNOST PŘENOSNOST Micro SD kamera AIC 5855+5111+5901 Připojení bateriové části Pro připojení bateriové části je třeba zarovnat zářezy na obou částech. Spojení je možno

Více

Návod na instalaci a použití programu

Návod na instalaci a použití programu Návod na instalaci a použití programu Minimální konfigurace: Pro zajištění funkčnosti a správné činnosti SW E-mentor je potřeba software požívat na PC s následujícími minimálními parametry: procesor Core

Více

VIDEO BORESKOP PROVOZNÍ MANUÁL

VIDEO BORESKOP PROVOZNÍ MANUÁL VIDEO BORESKOP PROVOZNÍ MANUÁL Před uvedením do provozu si velmi pozorně přečtěte tento provozní manuál. Součástí obsahu jsou důleţité bezpečnostní a provozní informace. 1 Obsah.. Strana 1. Bezpečnostní

Více

Černá skříňka do auta s video záznamem AT190 Uživatelská příručka

Černá skříňka do auta s video záznamem AT190 Uživatelská příručka Černá skříňka do auta s video záznamem AT190 Uživatelská příručka Před uvedením zařízení do provozu si nejprve pečlivě přečtěte tento návod! Popis produktu - 2 - 18 16 17 6 1. LCD display 2. Hlavní vypínač

Více

Diktafon s pamětí 4GB, FM rádiem, LCD displejem a. kamerou DVR-156. Přečtěte si laskavě tento Návod k použití před prvním. použitím přístroje.

Diktafon s pamětí 4GB, FM rádiem, LCD displejem a. kamerou DVR-156. Přečtěte si laskavě tento Návod k použití před prvním. použitím přístroje. Diktafon s pamětí 4GB, FM rádiem, LCD displejem a kamerou DVR-156 Přečtěte si laskavě tento Návod k použití před prvním použitím přístroje. Úvod S tímto profesionálním diktafonem zaznamenáte naprosto čistý

Více

DVR-460. LAN Digitální Videorekordér. Uživatelský manuál

DVR-460. LAN Digitální Videorekordér. Uživatelský manuál DVR-460 LAN Digitální Videorekordér Uživatelský manuál Obsah: Kapitola 1: Úvod... 2 Celkový pohled... 2 Vlastnosti... 2 Obsah balení... 3 Typické využití... 4 Kapitola 2: Popis zařízení... 4 Popis předního

Více

HWg-STE HWg-STE PoE MANUÁL

HWg-STE HWg-STE PoE MANUÁL HWg-STE HWg-STE PoE MANUÁL Bezpečnost práce Zařízení odpovídá požadavkům norem platných v ČR, je provozně odzkoušeno a je dodáváno v provozuschopném stavu. Pro udržení zařízení v tomto stavu je nutno řídit

Více

Návod k obsluze. IP kamera Minitar MWIPC-1510G

Návod k obsluze. IP kamera Minitar MWIPC-1510G Návod k obsluze IP kamera Minitar MWIPC-1510G Úvod MWIPC-1510G je bezdrátová web kamera, která umožňuje přes internet zprostředkovat obraz odkudkoliv na světě, aniž by musel být zapnutý počítač. Může se

Více

Inteligentní WiFi router R6200v2 Instalační příručka

Inteligentní WiFi router R6200v2 Instalační příručka Ochranné známky NETGEAR, logo NETGEAR a Connect with Innovation jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti NETGEAR, Inc. ve Spojených státech a jiných zemích. Informace mohou být

Více

Dotykový 8" LCD monitor s HDMI 869GL80NP/C/T

Dotykový 8 LCD monitor s HDMI 869GL80NP/C/T Dotykový 8" LCD monitor s HDMI 869GL80NP/C/T Bezpečnost 1. Používejte prosím pouze adaptér přiložený jako příslušenství. 2. Nevystavujte tento výrobek přímému slunečnímu světlu, teplu nebo vlhku. 3. Nepoužívejte

Více

Bezdrátový kamerový set Katalogové číslo: 21.99.1632, 21.99.1633

Bezdrátový kamerový set Katalogové číslo: 21.99.1632, 21.99.1633 Bezdrátový kamerový set Katalogové číslo: 21.99.1632, 21.99.1633 Tento kamerový set umožňuje instalaci až 4 kamer uvnitř nebo vně objektu a jejich propojení s přijímačem. Přijímač je schopen zobrazovat

Více

Návod k obsluze IP kamery Zoneway. IP kamery jsou určené pro odbornou montáž.

Návod k obsluze IP kamery Zoneway. IP kamery jsou určené pro odbornou montáž. Návod k obsluze IP kamery Zoneway. IP kamery jsou určené pro odbornou montáž. Obsah 1 Úvod... 1 2 Návod pro připojení do webového rozhraní... 1 2.1 Připojení kamery k WiFi síti... 4 2.2 Postup nastavení

Více

LAN adaptér. Návod k použití

LAN adaptér. Návod k použití LAN adaptér Návod k použití Popis adaptéru Adaptér je určen k propojení loggeru řady S/Rxxxx a PC počítače pomocí sítě Ethernet. V případě vzniku alarmu na loggeru umí LAN adaptér vyslat informační e-mail

Více

Instalace. Bezdrátový přístupový bod NETGEAR 802.11ac WAC120. Obsah balení. NETGEAR, Inc. 350 East Plumeria Drive San Jose, CA 95134 USA.

Instalace. Bezdrátový přístupový bod NETGEAR 802.11ac WAC120. Obsah balení. NETGEAR, Inc. 350 East Plumeria Drive San Jose, CA 95134 USA. Ochranné známky NETGEAR, logo NETGEAR a Connect with Innovation jsou obchodní známky nebo registrované obchodní známky společnosti NETGEAR, Inc. v USA a jiných zemích. Informace zde uvedené podléhají změnám

Více

Uživatelský manuál. OXE Double HD. Děkujeme Vám za zakoupení našeho produktu. Pro správné užívání a funkčnost čtěte prosím následující manuál.

Uživatelský manuál. OXE Double HD. Děkujeme Vám za zakoupení našeho produktu. Pro správné užívání a funkčnost čtěte prosím následující manuál. Uživatelský manuál OXE Double HD Děkujeme Vám za zakoupení našeho produktu. Pro správné užívání a funkčnost čtěte prosím následující manuál. Děkujeme Vám za volbu našeho výrobku Oxe Double (Černá skříňka

Více

DP-G321AirPlus TM G bezdrátový víceportový tiskový server. Napájecí adaptér 5 V ss, 2.5 A

DP-G321AirPlus TM G bezdrátový víceportový tiskový server. Napájecí adaptér 5 V ss, 2.5 A Toto zařízení lze nakonfigurovat pomocí libovolného aktuálního webového prohlížeče, např. Internet Explorer 6 nebo Netscape Navigator 7.0 Než začnete AirPlus G 802.11g/2.4 GHz bezdrátový víceportový tiskový

Více

Value USB telefon pro Skype Katalogové číslo: 15.99.7520

Value USB telefon pro Skype Katalogové číslo: 15.99.7520 Value USB telefon pro Skype Katalogové číslo: 15.99.7520 Obsah Obsah...1 1. Úvod...2 Balení...2 Požadavky na systém...2 Vlastnosti...3 Popis...3 Klávesy...4 Konektory...4 2. Hardwarová instalace...5 3.

Více

Upozornění před instalací

Upozornění před instalací Power POE Status HDD WAN LAN1 LAN2 LAN3 LAN4 NR7401 Network Video Recorder Upozornění před instalací Když bude ze síťového videorekordéru vycházet kouř nebo neobvyklý zápach, okamžitě jej vypněte. Chraňte

Více

IP kamery DIGITUS Plug&View

IP kamery DIGITUS Plug&View IP kamery DIGITUS Plug&View Stručný průvodce instalací Obsah balení 1 IP kamera Plug&View 1 napájecí zdroj s kabelem 1 kabel s ethernetem 1 stručný průvodce instalací 1 disk CD s nástroji 1 odnímatelná

Více

SP300E. Příručka k rychlé instalaci. Příruční tiskárna s portem Ethernet. Verze 1.00. Copyright 2008. Všechna práva vyhrazena.

SP300E. Příručka k rychlé instalaci. Příruční tiskárna s portem Ethernet. Verze 1.00. Copyright 2008. Všechna práva vyhrazena. SP300E Příruční tiskárna s portem Ethernet Příručka k rychlé instalaci Verze 1.00 Copyright 2008. Všechna práva vyhrazena. Obsah Obsah balení...1 Přehled...1 Tisk zkušební stránky...2 Zakládání role s

Více

Síťová instalace a registrace pro progecad

Síťová instalace a registrace pro progecad Síťová instalace a registrace pro 1 Obsah 1 Obsah... 1 2 Úvod... 1 3 Jak začít... 2 3.1 Instalace NLM Serveru pro... 2 3.2 Registrace NLM Serveru pro... 2 3.3 Přidávání a aktivace licencí... 2 3.4 Instalace

Více

Instalace propojení dotykového PANELu a SYSTÉMU pomocí Ethernetu (náhrada propojení USB kabelem)

Instalace propojení dotykového PANELu a SYSTÉMU pomocí Ethernetu (náhrada propojení USB kabelem) Instalace propojení dotykového PANELu a SYSTÉMU pomocí Ethernetu (náhrada propojení USB kabelem) Propojení panelu a řídicího systému pomocí adaptéru LANTRONIX (převod z USB na lokální síť Ethernet) se

Více

1 Informace o kameře Česky

1 Informace o kameře Česky WC NX Ultra Cz.fm Page 72 Friday, September 5, 2003 8:42 AM 1 Informace o kameře Česky Pohled zepředu Pohled zboku 1 2 3 4 1. Spoušt Stisknutím tohoto tlačítka spustíte aplikaci PC-CAM Center nebo pořídíte

Více

Instalační příručka. pro NAS servery řady AS10XXT

Instalační příručka. pro NAS servery řady AS10XXT Instalační příručka pro NAS servery řady AS10XXT Obsah Obsah balení... 3 Instalace hardwaru... 4 Instalace pevných disků... 4 Napájení, připojení a první zapnutí... 7 Instalace softwaru... 8 CD Instalace...

Více

Signalizace a ovládací prvky. Konektory a připojení

Signalizace a ovládací prvky. Konektory a připojení PH-WEB je zařízení, sloužící ke správě jednotlivých prvků systému PocketHome přes webové rozhraní. Z libovolného místa na světě lze, prostřednictvím sítě Internet, zjišťovat informace o jednotlivých prvcích

Více

Easy, Reliable & Secure. Bezdrátový router N150 (N150R)

Easy, Reliable & Secure. Bezdrátový router N150 (N150R) Easy, Reliable & Secure Bezdrátový router N150 (N150R) Ochranné známky Značky a názvy výrobků jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky příslušných vlastníků. Informace mohou být změněny bez

Více

CV-HD9004N Digitální Video Rekordér. Uživatelský návod

CV-HD9004N Digitální Video Rekordér. Uživatelský návod CV-HD9004N Digitální Video Rekordér Uživatelský návod Děkujeme za zakoupení produktu. Před instalací zařízení si pozorně přečtete tento návod. Postupujte dle instrukcí níže. Uchovejte tyto instrukce pro

Více

TC-502L. Tenký klient

TC-502L. Tenký klient TC-502L Tenký klient Popis přístroje Tenký klient s kompletní podporou pro připojení do systémů Windows 7, Vista, Windows 2008, Windows 2003, Windows XP Pro, Linux servery. Disponuje 1x rozhraním LAN 10/100,

Více

Černá skříňka DVR13. Kamera s automatickým záznamem videa a fotografií. Uživatelská příručka

Černá skříňka DVR13. Kamera s automatickým záznamem videa a fotografií. Uživatelská příručka Černá skříňka DVR13 Kamera s automatickým záznamem videa a fotografií Uživatelská příručka Vážený zákazníku, děkujeme, že jste si zakoupil náš výrobek. Před prvním zapnutím přístroje si pečlivě přečtěte

Více

Manuál snadné instalace Lenovo IdeaPad S100

Manuál snadné instalace Lenovo IdeaPad S100 Manuál snadné instalace Lenovo IdeaPad S100 1 2 Vážený zákazníku, gratulujeme vám k pořízení netbooku Lenovo IdeaPad S100. Manuál, který právě držíte v rukou, se může stát vaším užitečným poradcem. Poradí

Více

Palubní FULL HD kamera s možností GPS

Palubní FULL HD kamera s možností GPS Palubní FULL HD kamera s možností GPS Návod k obsluze Výhody produktu: Cenově dobře dostupná kamera FULL HD kamera Možnost připojení GPS modulu www.spionazni-technika.cz Stránka 1 1. Diagram produktu 1)

Více

Air Force One 5. Stručná instalační příručka V1.08

Air Force One 5. Stručná instalační příručka V1.08 Air Force One 5 Stručná instalační příručka V1.08 Úvod Kozumi představuje výkonný bridge třídy Wi-Fi N jako venkovní přípojný bod bezdrátové sítě pro poskytovatele internetu za účelem vykrytí poslední

Více

Řada P-27xx. Příručka k rychlé instalaci

Řada P-27xx. Příručka k rychlé instalaci Modely P-2701RL VoIP adaptér (ATA) / brána s podporou klasické linky (Lifeline) P-2702R VoIP adaptér (ATA) / brána Firmware 1.01 Vydání 1, 9/2010 Výchozí nastavení: IP adresa: http://192.168.1.1 Uživatelské

Více

Uživatelský manuál P2P bezdrátové IP kamery

Uživatelský manuál P2P bezdrátové IP kamery Uživatelský manuál P2P bezdrátové IP kamery PC klientská verze 2.1 Stručné instrukce: Skutečné Plug and Play (P2P) je zcela nová technologie na trhu s IP kamerami. IP kamery se tak snadněji instalují a

Více

Archive Player Divar Series. Návod k obsluze

Archive Player Divar Series. Návod k obsluze Archive Player Divar Series cs Návod k obsluze Archive Player Obsah cs 3 Obsah 1 Úvod 4 2 Použití 5 2.1 Spuštění programu 5 2.2 Popis hlavního okna 6 2.3 Tlačítko Otevřít 6 2.4 Pohledy kamery 6 2.5 Tlačítko

Více

Rychlý průvodce instalací

Rychlý průvodce instalací Rychlý průvodce instalací Wireless Super-G BroadBand Multimedia Router NetPassage 28G Hotspot Potřebné příslušenství pro provozování Hotspotu Router Tiskárna USB klávesnice 1. WAN port pro připojení RJ45

Více

eliška 3.04 Průvodce instalací (verze pro Windows 7) w w w. n e s s. c o m

eliška 3.04 Průvodce instalací (verze pro Windows 7) w w w. n e s s. c o m eliška 3.04 Průvodce instalací (verze pro Windows 7) Příprava Při instalaci elišky doporučujeme nemít spuštěné žádné další programy. Pro instalaci elišky je třeba mít administrátorská práva na daném počítači.

Více

Telefonní adaptér SIPURA SPA-PAP2T Stručný průvodce instalací a konfigurací

Telefonní adaptér SIPURA SPA-PAP2T Stručný průvodce instalací a konfigurací Telefonní adaptér SIPURA SPA-PAP2T Stručný průvodce instalací a konfigurací Pro veškeré vaše dotazy ohledně konfigurace námi dodaných adaptérů je vám k dispozici technická podpora firmy IPCOM.CZ. Telefon:

Více

Uživatelská příručka

Uživatelská příručka TerraMaster F2-NAS 2 Uživatelská příručka Pohled zepředu a zezadu 1 2 Rámeček disků Lze vyjmout po uvolnění pojistky 3 - HDD LED diody 1. Při detekci disku svítí červeně, po 15 sec. Růžově, po 110 sec.

Více

NWA1100. Příručka k rychlé instalaci. Bezdrátový přístupový bod Business 802.11g. Výchozí přihlašovací údaje IP adresa: http://192.168.1.

NWA1100. Příručka k rychlé instalaci. Bezdrátový přístupový bod Business 802.11g. Výchozí přihlašovací údaje IP adresa: http://192.168.1. Bezdrátový přístupový bod Business 802.11g Výchozí přihlašovací údaje IP adresa: http://192.168.1.2 Heslo: 1234 Příručka k rychlé instalaci Firmware v1.00 Červenec 2008 Vydání 1 Copyright ZyXEL Communications

Více