TOSHIBA VRF SYSTÉMY BUSINESS R410A

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "TOSHIBA VRF SYSTÉMY BUSINESS R410A"

Transkript

1 TOSHIBA VRF SYSTÉMY BUSINESS R0A

2

3 ObsahObsah VRF s chladivem R0A VRF systémy s R0A s. 0 Venkovní jednotky s. Vnitřní jednotky s. 3 Ovládání s. Produktový software s. 63

4 Nové řešení v oboru komerční klimatizace Značka Toshiba je již dlouhodobě celosvětovou špičkou v oblasti vývoje nejnovějších technologií. Její jméno je měřítkem kvality. A bezesporu patří k nevýznamnějším hráčům na celosvětovém trhu tím, že nejen vyvíjí, ale hlavně úspěšně zavádí nové technologie do různých oborů lidské činnosti.nejinak je tomu i v oboru klimatizační techniky, kde značka Toshiba vždy byla a je symbolem kvality, pokroku a spolehlivosti. Vlastní vývojové oddělení se zaměřením na aplikační výzkum přineslo do oboru klimatizace mnohé převratné novinky - ať už v oblasti klimatizace pro komerční nebo kancelářské prostory, tak i v oblasti klimatizace pro bytové použití. Historický vývoj Rok - Toshiba prvním výrobcem, který představil klimatizační zařízení s invertorovou technologií, tj. s plynulou regulací výkonu. Rok první plně invertorový systém VRF na světě pod označením Toshiba Modular-Multi- System (MMS). Rok 00 nastupuje nová, výkonnější varianta s plně ekologickým chladivem R0A Super- Modular-Multi-System (S-MMS). Rok 00 nový 3-trubkový plně invertorový systém Super-Heat-Recovery-System (S-HRM), pracující na principu zpětného využití a redistribuce tepla. Současnost = MiNi S-MMS Současná řada moderních systémů Toshiba S-MMS a S-HRM je rozšířena o nejnovější přírůstek - kompaktní systém MiNi S-MMS. Tento systém je přímo určen pro malé a střední budovy a svými rozměry posunul technologii o další výrazný kus vpřed. Memorandum Více než 7 let je hlavním cílem firmy Toshiba nejen vývoj a výroba kvalitních zařízení, ale i perfektní technický servis. Zařízení se vyznačují nejen moderní technologií, ale i spolehlivostí a špičkovými parametry: vysokým výkonem, nízkou spotřebou a kvalitní filtrací vzduchu.

5 Modulové systémy VRF R0A Nejpokrokovější technologie Nový DC-dvojrotační kompresor Jedinečný dvojitý invertor v každé venkovní jednotce. DC-dvojrotační vačkové kompresory v každé venkovní jednotce Vector Vektorově control řízený invertor inverter DC-motor ventilátoru Nová konstrukce ventilátoru o větším průměru pro lepší proudění vzduchu. Nové konstrukce tepelného výměníku s lepším přenosem energie. Nový tvar lopatek ventilátoru pro snížení vzduchových turbulencí a nižší hlučnost. Všechny typy venkovních jednotek jsou dnes již dodávány výhradně s invertorově řízenými DC-dvojrotačními kompresory s vačkovým pístem VRF Venkovní jednotky Chladivo R0A s vysokou energetickou účinností a nepoškozující ozonovou vrstvu. Větší maximální délky rozvodů chladiva a vyšší možnosti instalace Toshiba VRF s chladivem R0A: Maximální spolehlivost a úspory energie Novou generací VRF systémů pod výrobním označením S-MMS, S-HRM a MiNi-SMMS nastavuje firma Toshiba nová měřítka v oboru klimatizace. Hlavním technickou výhodou je plné a výhradní nasazení invertorové technologie ve všech venkovních jednotkách a optimální využití technických parametrů ekologického chladiva R0A. Kombinací těchto dvou technických řešení se podařilo snížit příkon zařízení až o 30% oproti běžným systémům, které pouze zapínají a vypínají kompresory bez možnosti regulace jejich výkonu. Optimalizace provozu Zařízení obsahuje speciální regulační obvody, které zajistí rovnoměrné rozložení zatížení a doby provozu nejen mezi jednotlivé venkovní jednotky, ale i mezi jednotlivé kompresory. To přináší vyšší spolehlivost nejen jednotlivých funkčních částí, ale celého systému. Řídící systém vybere vždy nejvhodnější tepelný výměník podle maximální energetické účinnosti a konkrétní kompresor s nejmenším počtem provozních hodin, kteří zajistí systému požadovaný výkon. Invertorová technologie Právě díky kombinaci plně invertorové technologie a vysoce energeticky účinného chladiva R-0A nabízí řada VRF systémů S-MMS, S-HRM a MiNi S-MMS svým uživatelům nejmodernější technologii v oboru klimatizace. Například hodnota koeficientu energetické účinnosti EER je od,0 (resp.,6 u MiNi-SMMS) až do,3 (při částečném zatížení a venkovní teplotě 0 C); hodnota koeficientu COP (topný faktor) je od 3, až do,77 (při částečném zatížení a venkovní teplotě C)

6 usiness Odpovědnost za ochranu životního prostředí Investice firmy Toshiba do výzkumu a vývoje nových, k životnímu prostředí mnohem šetrnějších technologií otevřely nové možnosti. Ekologické přednosti nových systémů nespočívají jen v optimalizaci provozních parametrů a použití ekologického a energeticky úsporného chladivo R0A. Heslem pro ochranu životního prostředí je hospodárnost provozu a minimální spotřeba energie. To jsou však přesně hlavní přednosti revolučního využití plně invertorové technologie, která reguluje výkon zařízení dle skutečné a okamžité Minimální spotřeba energie a nízké provozní náklady potřeby. Mezi další zásady péče o životní prostředí je nepoužívání nebezpečných nebo škodlivých látek pro život na Zemi. Samozřejmostí je možnost maximální recyklace použitých surovin. Všechny tyto aspekty jsou plně zohledněny ve vývoji systémů Toshiba VRF. Řídící elektronika systémů umožňuje regulaci výkonu a tím možnost výrazných úspor energie. Těchto úspor je dosaženo řízením okamžitého výkonu plně invertorové technologie společně s použitím pulsně-modulačních regulačních ventilů v každé vnitřní jednotce. Tyto PMV ventily plynule regulují průtok a spotřebu chladiva podle okamžité tepelné zátěže v prostoru. Díky umístění je možnost samostatné regulace každé vnitřní jednotky což ještě více přispívá k výrazným úsporám energie. Pokud klesne tepelná zátěž v klimatizované místnosti (např. potřeba chlazení po západu slunce), dojde ke snížení potřeby výkonu (chladiva) a následně ke snížení výkonu a příkonu vnějších jednotek. Systémy jsou navrženy pro maximální zátěž, běžně však dodávají výkon podle okamžité potřeby. Tento způsob provozu velmi výrazně ovlivňuje jak úspory elektrické energie, tak i přímé provozní náklady. Nižší zatížení prvků také snižuje náklady na údržbu na minimum. Maximální záruky kvality a spolehlivého provozu Použitím invertorově plně řízených kompresorů dochází u nové řady výrobků S-MMS, MiNi S-MMS a S-HRM k výraznému snížení mechanického a elektrického zatížení. Je to především plynulý rozběh, který prodlužuje životnost a spolehlivost jednotlivých technologických celků oproti běžným kompresorům, které se pouze zapínají a vypínají. Jednotky nové řady mají též systém aktivní regulace stavu oleje. Systém stále kontroluje množství oleje v každém kompresoru. Pokud zjistí, že v některém z kompresorů je ho nedostatek, automaticky zajistí jeho doplnění z jiné venkovní jednotky.

7 Vysoká flexibilita Snadný výběr zařízení Plně invertorový systém Minimální spotřeba Základní filozofie: přesná regulace výkonu Díky invertorovému řízení je možné regulovat potřebné množství dodaného chladiva a tedy výkon celého zařízení, který je v danou chvíli požadován vnitřními jednotkami. Centrálním vyhodnocením a následnou optimalizací provozních parametrů chladícího okruhu je velmi přesně udržována požadovaná teplota a tak je zajištěn maximální uživatelský komfort. Do venkovní jednotky jsou v digitální podobě od každé vnitřní jednotky předávány informace o potřebném požadovaném výkonu a provozních hodnotách jednotky. Jen tak je možno centrálně optimalizovat výpočet celkového zónového zatížení a tím okamžitý potřebný výkon venkovní jednotky. Následně je v každé vnitřní jednotce pulsněmodulačním ventilem (PMV) přesně nastaven potřebný průtok chladiva. Důraz na velmi tichý provoz Jedním z hlavních cílů firmy Toshiba je zlepšování životního prostředí. Kvalita životního prostředí mimo budovy z pohledu klimatizačních zařízení je ovlivněna hlavně hlučností venkovních jednotek. Toshiba nalezla cestu eliminace provozních hlukových špiček objevujících se především při rozběhu nebo při odstavení podobných systémů. Snížení hlučnosti těchto provozních stavů řeší speciálními provozními režimy Režimem automatického potlačení hluku a Režimem nočního provozu. Výsledná hlučnost zařízení je dokonce nižší než 0 db (A). Značným způsobem ke snížení hlučnosti samozřejmě přispívá používání výhradně invertorových kompresorů, jejichž provoz je možné přirovnat k šelestění listí. Toshiba VRF systémy jsou správnou volbou Systémy VRF, tj. systémy s variabilním prouděním chladiva, využívají provozních a technických výhod přímého odpařování. Nové systémy Toshiba tyto výhody násobí použitím invertorového řízení a digitálního řídícího systému nejnovější generace. Kombinace těchto technologií nabízí nespočet výhod neuvěřitelné provozní parametry, snadný návrh a projektování zařízení, jednoduchou a přehlednou instalaci, spolehlivý provoz a velmi nízké provozní náklady. Systémy VRF díky velkému výběru vnitřních jednotek zaručují velmi flexibilní řešení, které splní všechny vaše požadavky.

8 Vývoj technologie kompresoru a olejového hospodářství Předchozí Scroll kompresor in (R07 C) Kompresor in obsahoval ve společném korpusu dva rotační Scrollkompresory - jeden řízený invertorem a jeden typu FixSpeed. Princip scrollkompresoru spočívá ve dvou spirálách, které se směrem do středu zmenšují a jsou do sebe vloženy - jedné pevné a jedné pohyblivé. Pohyblivá spirála osciluje a odvaluje se v prostoru pevné spirály a chladivo je tímto pohybem postupně unášeno od okraje ke středu, takže díky zmenšujícímu se prostoru mezi spirálami je postupně stlačováno. Přítlak mezi oběma spirálami musí být tak velký, aby se netěsnost snížila na minimum a třecí plochy musí být dostatečně mazány. Olej je však unášen stlačovaným chladivem, takže při pomalých otáčkách kompresoru se snižuje účinnost mazání, což vede k většímu opotřebení kompresoru. Dva stejnosměrné dvojrotační kompresory (R0A) Konstrukce zařízení obsahuje dva samostatné dvojrotační vačkové kompresory, oba s invertorovým řízením. Každý kompresor má dvě pevné komory. V každé komoře se plynule otáčí polohovaný píst (vačka) stlačující chladivo pomocí komorové přepážky. Obě vačky jsou uloženy na jedné hřídeli v protilehlých polohách tak, aby bylo zajištěno vyrovnání namáhání hřídele. Třecí plocha, stejně jako přítlačná síla mezi vačkou a stěnou komory je mnohem nižší než u klasického Scroll-kompresoru. Zařízení je celkově méně namáháno, jsou mnohonásobně nižší nároky na potřebu mazání a mohou být použita menší ložiska. Výsledkem je mnohem menší a kompaktnější kompresor s nižší hmotností a vyšším výkonem. Díky nižší potřebě mazání je tento kompresor mnohem vhodnější pro provoz při nízkých otáčkách. Porovnání typů kompresorů Oblast vysokého tření DC* - invertorový kompresor AC* - invertorový kompresor Olej DC* - invertorový kompresor Olej Proudění oleje Proudění oleje Nezávislost na mazání AC* - invertorový kompresor DC* - invertorový kompresor Špičkové technologie Kompresor Scroll -in- DC dvojitý rotační kompresor Přednosti Poměr výkon / příkon Hmotnost (porovnání v %) Objem (porovnání v %) Potřeba mazání Standard kg x (00%) 0 l (00%) (00%) vyšší o 0%. kg x (%) l (30%) (%) = /0 Vyšší energetická účinnost Nižší hmotnost Menší objem (velikost) Vyšší spolehlivost Vlastnosti a výhody chladiva R0A Systémy jsou konstrukčně optimalizovány pro využití vlastností nově používaného chladiva R0A, mezi jehož hlavní přednosti patří: nulový koeficient poškozování ozónové vrstvy (ODP) mnohem vyšší energetická účinnost zařízení nižší tlakové ztráty a tím vyšší výkon Vyšší výkon díky nižším tlakovým ztrátám Směs dvou složek s podobným bodem varu Směs tří složek s rozdílným bodem varu R3 R R3a Přibližně stejný bod varu R0A R07C Vyšší bod varu

9 Základní cíl: snižovat spotřebu energie Toshiba vynakládá značné investice na výzkum a vývoj technologií, které se zaměřují nejen na ochranu životního prostředí ale též na snižování spotřeby elektrické energie. Hlavním trumfem všech systémů Toshiba VRF je invertorová technologie. Invertor plynule řídí okamžitý výkon zařízení podle rozdílu požadované a skutečné teploty. Výsledkem je optimalizace parametrů celého systému, jako je minimální okamžitá spotřeba a okamžitý proudový odběr. Plynulá regulace přináší výhodu přesného udržení požadované teploty bez proudových výkyvů, ke kterým dochází u zařízení s klasickým vypínaným kompresorem. Základní cíle firmy Toshiba: Snížit emise CO a přispět tak k ochraně před globálním oteplením Snížit množství odpadu a zvýšit podíl recyklovatelných materiálů 0% komponentů pro S-MMS vyrábět tak, aby byly recyklovatelné Vyvíjet jen takové produkty, které obsahují chladiva šetrná k životnímu prostředí U svých výrobků maximálně a ve všech ohledech snižovat spotřebu energie Používat pro výrobu pouze bezolovnaté pájecí materiály Kompaktnost a modulový konstrukční princip Venkovní jednotky Super MMS mají standardizované rozměry, tj. všechny venkovní jednotky byť s různými výkony mají stejné rozměry. Pro usnadnění montáže jsou konstrukční rozměry takové, aby bylo možno jednotky např. přepravovat výtahem, projet dveřmi a pod. Vzhled a rozměry venkovních jednotek jsou témeř stejné jako u předchozích systémů VRF pod označením MMS. V případě instalace nového systému S-MMS k předchozímu MMS systému se tak nenaruší celkový estetický vzhled exteriéru budovy. ISO 00: Certifikát výroby v souladu s životním prostředím Oblast Závod Datum certifikace Certifikační úřad Japonsko Velká Británie Thajsko Toshiba-Carrier Fuji Toshiba-Carrier UK Toshiba-Carrier Thailand duben 7 (ISO 00) květen 6 (ISO 00) květen (ISO00) JACO (Japan Audit and Certification Organization for Environment and Quality) SGS (Société Générale de Surveillance SA) AJA (Anglo Japanese American)

10 0 Jednička v energetické účinnosti Vysoce výkonný DCdvojrotační kompresor Všechny venkovní jednotky jsou vybaveny invertorem řízenými dvojrotačními kompresory na stejnosměrný proud, které jsou určeny pro provoz s chladivem R0A a dosahují vynikající energetické účinnosti provozu. Dva DC-dvojrotační kompresory v každé venkovní jednotce Vector Vektorově control řízený invertor inverter Všechny varianty venkovních jednotek obsahují dva stejnosměrné dvojrotační kompresory, které jsou oba invertorově řízené DC-motor ventilátoru Důraz na spolehlivost a úspory energie Rozdělení zatížení a provozu Elektronická regulace zajistí, aby provoz jak venkovních jednotek tak i jednotlivých kompresorů byl řízen tak, že provozní doba všech komponentů bude vyrovnaná. Díky tomuto sekvenčnímu přepínání provozu je celkové zatížení zařízení rovnoměrně rozloženo na všechny kompresory. Použitím invertorových kompresorů je vyloučen vznik proudových a mechanických rázů, stejně jako mžikových proudových přetížení při spouštění zařízení. Také odpadly extrémní provozní stavy kompresoru - přetížení kompresoru při okamžitém přebytku dodávaného chladícího výkonu do systému, resp. naopak tepelné namáhání kompresoru při okamžitém nedostatečném výkonu. Použití invertorem řízených kompresorů tak velmi výrazně snižuje riziko mechanické poruchy oproti systémům bez invertoru. Úspory energie Invertorové systémy spoří energii díky plynulé regulaci dodávaného výkonu podle jeho okamžité potřeby - v každém okamžiku je tedy odebíráno ze sítě jen tolik energie, kolik je opravdu nezbytně potřeba. Další úspory spočívají v eliminaci mechanických ztrát při cyklickém rozběhu a vypínání klasických kompresorů, neboť invertorový kompresor je sice trvale v provozu, ale vždy jen s takovým výkonem, který je právě potřeba. Posledním stupněm dosažení úspor energie je, že elektronická regulace během provozu stále vyhodnocuje, který kondenzátor přenese optimálně požadovaný výkon, a následně zvolí vhodný kompresor, který potřebný výkon zajistí. Tyto výhody ocení každý uživatel, neboť v konečném efektu dochází nejen k výrazným úsporám provozních nákladů, ale díky nižší spotřebě elektrické energie je více chráněno životního prostředí. Rozdělení zatížení a provozu Jednotka A Jednotka B Jednotka C Kompresor Kompresor Úspory energie Provoz Zap. Zap. Vyp. Vyp. 3 Účinnost snížena na účinnost jedné jednotky (jeden tepelný výměník) Tepelný výměník Kompresor Kompresor Předchozí MMS systémy Invertor kompresor Invertor kompresor Invertor kompresor Stop Invertor kompresor Nový úspornější S-MMS a S-HRM s vyšší spolehlivostí Tepelný výměník Zap. Zap. Vyp. Vyp. 3 Kompresor Tepelný výměník Kompresor Invertor kompresor Invertor kompresor Invertor kompresor Invertor kompresor Využití větší plochy kondenzátoru = efektivnější provoz zařízení.

11 Jsme špičkou v účinnosti provozu Díky použitím moderního chladiva R0A a plného nasazení invertorové technologie se systémy Toshiba S- MMS pyšní koeficientem energetické účinnosti EER od, (zařízení o výkonu ) až do,3 (při částečném zatížení, teplotě 0 C). Systémy MiNi S-MMS mají koeficient EER dokonce od hodnoty,6. VRF systémy Toshiba tak dosahují až o 0% vyšší účinnosti provozu než všechny jiné předchozí systémy. Venkovní jednotky... v minimálním odběru proudu Použití dvou kompresorů a děleného kondenzátoru přináší další výrazné úspory energie z pohledu uživatele. V některých provozních režimech a během určitého časového období klesá totiž okamžitá spotřeba elektrické energie až o polovinu oproti předcházejícím modelům (u jednotky výkonu ). Vnitřní jednotky... a v nižší spotřebě až o 30%! Kazetová -cestná Kazetová -cestná Kazetová -cestná Mezistropní Nová konstrukce zařízení se svými úspornými vlastnostmi a schopnostmi regulace výkonu přináší úsporu celkové spotřeby energie až 30% v porovnání s předcházejícími modely (u jednotky výkonu ). Podstropní Nástěnná Podparapetní Podparapetní neopláštěná

12 Spolehlivost je standardem Řídicí elektronika sleduje provozní čas nejen jednotlivých modulů venkovních jednotek, ale i každého jednotlivého kompresoru. Díky rovnoměrnému rozložení zátěže se oproti ostatním systémům výrazně zvýšila spolehlivost a bezpečnost provozu celého zařízení. Plynule regulovaným provozem a rozložením zatížení dochází k rovnoměrnému opotřebení základních provozních celků. Kombinací výhod plynulé regulace a poklesu počtu cyklů zapnutí a vypnutí takřka nedochází k namáhání kompresoru opakovaným startem. Rozdělení zatížení mezi jednotkami i jednotlivými kompresory Kompresor A (základní) Kompresor Prostřídání provozu celých jednotek 3 6 Prostřídání provozu jednotlivých kompresorů Kompresory () a (), kompresory (3) a (), kompresory () a (6) Vyrovnání provozních hodin rozdělením potřebného výkonu zkladní Předchozí systémy Kompresor B Kompresor přídavná přídavná (A) zkladní B C Kompresor C Kompresor Nové systémy VRF s R0A Invertor kompresor FixSpeed kompresor FixSpeed kompresor FixSpeed kompresor FixSpeed kompresor FixSpeed kompresor Invertor kompresor Invertor kompresor Invertor kompresor Invertor kompresor Invertor kompresor Invertor kompresor Více zatížené Méně zatížené Rovnoměrné rozdělení zatížení Vyrovnání provozních hodin rozdělením potřebného výkonu Výkon Invertor FixSpeed Výkon Invertor () Invertor () Invertor FixSpeed FixSpeed (3) Invertor FixSpeed () FixSpeed (3) FixSpeed Invertor () Invertor () Invertor () (3) () Invertor Invertor Invertor () () (6) Last Last Regulace výkonu u starších systémů byla prováděna řízením výkonu jediného invertorového kompresoru v systému a postupným připínáním dalších FixSpeed kompresorů, které mohly pracovat jen na maximální výkon. Rovnoměrně rozdělit zatížení mezi kompresory je možné provést tak, že požadovaný potřebný výkon rozdělíme na více kompresorů, které nebudou pracovat na plný výkon. Tím jsou kompresory zatěžovány rovnoměrně a jejich namáhání je celkově nižší.

13 3 Plynulá regulace Výhradním použitím invertorové technologie se podařilo podstatně snížit energetické a mechanické zatížení kompresorů oproti kompresorům s fixním počtem otáček. Spotřeba energie při rozběhu kompresoru s invertorovým řízením je rovnoměrná a bez kolísání. Invertorový kompresor není vystaven krátkodobému extrémnímu mechanickému namáhání, které se nepřenáší do konstrukce zařízení ani se neprojevuje akusticky. Odstranění těchto mžikových přetížení má mimořádně příznivý vliv na spolehlivost provozu jak samotného kompresoru, tak pochopitelně i celého zařízení. Porovnání provozu kompresoru Invertor x FixSpeed Rozběh kompresoru Výkonové zatížení Rozběh > Provoz FixSpeed rychlý rozběh FixSpeed: přibližně 3 x větší než při ustáleném provozu Invertor: skoro stejné jako při normálním provozu Rozběh > Provoz Invertor postupný rozběh Proud kompresoru Stav oleje v kompresoru Invertor FixSpeed Rozběh > Provoz před rozběhem Kompresor FixSpeed: -7x větší než jmenovitý proud Invertor- nepřesahuje jmenovitý proud po rozběhu Malé kolísání stavu oleje Výrazný pokles hladiny z důvodu prudkého nárůstu toku chladiva a tedy i oleje Kontrola hladiny oleje Nouzový provoz Systém aktivní kontroly stavu oleje nepřetržitě monitoruje stav oleje ve všech kompresorech. Klesne-li hladina oleje v jednom z kompresorů, je okamžitě automaticky doplněn olej ze zásobníků ostatních venkovních jednotek, které mají oleje nadbytek. Oba kompresory v každé venkovní jednotce jsou z důvodu zajištění stálého množství oleje propojeny vyrovnávacím potrubím. Už samo propojení kompresorů přináší možnost rychlého vyrovnání množství a větší rezervní objem. I přes zvýšenou spolehlivost celého systému díky vlastnostem uvedeným v předchozích kapitolách Toshiba nezapomíná na mimořádné provozní situace, které mohou nastat u každého zařízení. Systém může pracovat v nouzovém režimu např. v případě poruchy jednoho z kompresorů venkovní jednotky. Druhý kompresor může obvykle pracovat zcela samostatně po pouhém přepnutí spínače na řídícím panelu venkovní jednotky. U systému s větším počtem venkovních jednotek pracuje v případě výpadku celé venkovní jednotky systém dál, pokud ovšem nedošlo k poruše přímo hlavní jednotky. Protože ale každá venkovní jednotka systému může být nastavena jako hlavní, může i tak systém zůstat po přeadresování nadále v provozu i s vyřazenou původní hlavní jednotkou.

14 Přesné řízení chladícího okruhu Chladící okruh a průtok chladiva se musí rychle přizpůsobovat potřebnému výkonu, nezávisle na typu a umístění vnitřních jednotek a délce rozvodů. Jen přesným vyhodnocením všech parametrů a řízením celého systému je možno dosáhnout optimální účinnosti provozního cyklu chladiva, přesné regulace teploty, ale i maximálního komfortu prostředí pro uživatele. Základní parametry a naměřené hodnoty ze senzorů vnitřních jednotek se nepřetržitě předávají do venkovní jednotky, kde jsou podle nich neustále kontrolovány, řízeny a optimalizovány parametry chladícího okruhu. Na základě dalších naměřených údajů a spočtené hodnoty požadovaného výkonu vnitřními jednotkami se reguluje potřebný výkon venkovních jednotek, kompresorů a tím i potřebné množství chladiva. Okamžitý výkon venkovních jednotek je tak přizpůsoben okamžitému tepelnému zatížení celého systému. Řízení parametrů chladícího okruhu s R0A Základní nastavení parametrů chladícího okruhu vychází z potřeb vnitřních jednotek a sběru tří skupin dat Korekční parametry pro každý typ vnitřní jednotky Základní informace od teplotních senzorů Informace z externího tlakového čidla (při režimu topení) ) Regulace celkového potřebného výkonu (množství chladiva) ) Rozdělení chladiva pro jednotlivé vnitřní jednotky - Optimalizace s ohledem na přehřátí v chladícím režimu - Optimalizace s ohledem na podchlazení v topném režimu Vnitřní jednotky Dvojitý invertor Invertorový kompresor,0 Invertorový kompresor,0 Regulační ventil průtoku Vysoký výkon Plyn Kapalina Střední výkon Chladivo plyn Malý výkon Chladivo - kapalina Teplotní senzor

15 Zcela plynulá regulace výkonu Nové systémy VRF s R0A mají pouze invertorové kompresory. Plně invertorové systémy mají jednoznačnou výhodu v možnosti rovnoměrného a dokonale lineárního řízení výkonu oproti běžným systémům, které obsahují i FixSpeed kompresory (kompresory bez regulace s pevným počtem otáček). Starší typy systémů totiž vykazují vždy nějakou nelinearitu právě díky použití FixSpeed kompresorů, které se vyznačují skokovou regulací výkonu (viz obr.) -stupňové rozdělení zatížení jednotlivých kompresorů Předchozí systémy Nový VRF systém s R0A in in Invertor kompresor FixSpeed kompresor FixSpeed kompresor FixSpeed kompresor Invertor kompresor Invertor kompresor Invertor kompresor Invertor kompresor Vyrovnání provozních hodin kompresorů rozdělením zatížení Výkon Výkon Invertor Invertor FixSpeed Invertor Invertor Invertor Zatížení Zatížení * Systém s invertorovým a FixSpeed kompresorem za normálních provozních podmínek. * V okamžiku rozběhu FixSpeed kompresoru dochází u systému k nelinearitě při řízení okamžitého výkonu systému U systémů, které mají výhradně invertorové kompresory, je křivka řízení okamžitého výkonu v celé oblasti provozních hodnot plně pravidelná a lineární Nižší hlučnost venkovních jednotek Nová konstrukce axiálního ventilátoru s větším průměrem pro dokonalejší proudění vzduchu Zvětšení lopatek ventilátoru pro rovnoměrnější proudění vzduchu U nového S-MMS systému došlo k podstatnému snížení hladiny provozní hlučnosti venkovních jednotek oproti jiným výrobcům nebo předchozím systémům. Základní snížení hlučnosti přineslo použití výhradně invertorových kompresorů. Další vylepšení přinášejí speciální provozní režimy omezující akustické projevy chladícího okruhu - Automatické potlačení hluku odpařování a Noční provoz. Režim Automatické potlačení hluku se zapíná pokaždé při poklesu venkovní teploty a tedy snížení potřeby chladicího výkonu. Režimu Noční provoz umožňuje další snížení hlučnosti venkovní jednotky až na méně než 0dB(A)! Vysoce výkonný motor ventilátoru na stejnosměrný proud Nová konstrukce teplosměnných prvků kondenzátoru pro vyšší energetickou účinnost

16 Širší možnosti použití U systému S-MMS je celkově k dispozici různých sestav venkovních jednotek ve výkonových stupních v rozsahu 3 chladícího výkonu a 0 topného výkonu. U systému S-HRM je k dispozici 0 různých modulárních venkovních jednotek v rozsahu od, chladícího výkonu a topného výkonu. Vnitřní jednotky jsou společným stavebním prvkem pro všechny Toshiba VRF systémy a jsou klíčovou výhodou pro modulární uspořádání. Celkem je k dispozici různých provedení vnitřních jednotek ve 3ti výkonových stupních. Celkově je k dispozici až 0 různých modelů VRF vnitřních jednotek (z toho pro MiNi-SMMS ). Jeden systém S-MMS nebo S-HRM může obsahovat až vnitřních jednotek (u MiNi-SMMS až vnitřních jednotek) Následující konfigurace jsou vhodné jak pro S-MMS, tak i pro S-HRM (při předřazení řídící jednotky a zohlednění počtu rozvodů; S-MMS -trubkové, S-HRM 3-trubkové provedení). Y-odbočka po H-rozdělovači H-rozdělovač po Y-odbočce Větší flexibilita H-rozdělovač po H-rozdělovači Header joint Header joint H-rozdělovač Lepší technické parametry, mnohostrannost a variabilita systémů série S-MMS a S-HRM umožňuje snadnou a cenově výhodnou realizaci takřka jakékoliv představitelné konfigurace rozvodů chladiva. Široké možnosti variant nám nabízí použití různých kombinací Y-odboček a/nebo H-rozdělovačů takřka v libovolné konfiguraci. Jednotlivé trasy rozvodů lze vést od odbočky všemi směry což ještě více umožňuje provést instalaci do jakékoliv stavby či prostoru. Branching joint Branching joint Kombinace Y-odboček Y-odbočka Indoor unit Indoor unit Vnitřní jednotka

17 7 Toshiba VRF s R0A: téměř neomezené možnosti Rozšířené mezní parametry přinášejí výrazně větší možnosti použití S-MMS a S-HRM oproti jiným systémům. Rozšířené mezní parametry Vnitřní jednotka S-HRM MiNi S-MMS S-MMS Maximální délka trasy Maximální ekvivalentní délka trasy Max. celková délka všech rozvodů Max. převýšení, venkovní jednotka nahoře Max. převýšení, venkovní jednotka dole Převýšení mezi vnitřními jednotkami (venkovní nahoře) Převýšení mezi vnitřními jednotkami (venkovní dole) Max. vzdálenost od první odbočky Max. vzdálenost FU od vnitřní jednotky Max. vzdálenost PMW-kitu a vnitřní jednotky Venkovní jednotky S-MMS mají stejný vzhled jako předchozí jednotky Toshiba MMS. Díky nové použité technologii mají menší prostorové nároky, neboť systém o stejném výkonu vyžaduje mnohdy menší počet venkovních jednotek. Změna technologie ušetřila až 33% hmotnosti oproti původním systémům, což snižuje nejen objem, ale i např. zatížení střechy objektu apod. Venkovní jednotka MiNi- SMMS je ještě kompaktnější o 70% menším objemem a o 60% menší potřebnou instalační plochou. Všechny venkovní jednotky lze díky kompaktním rozměrům a nízké hmotnosti přepravovat běžným výtahem. Vyšší výkon i při menším počtu venkovních jednotek Menší potřebná plocha až o 33% Předchozí model Šířka 300 mm Předchozí model Nový VRF s R0A Šířka 000 mm Použití chladiva R0A přineslo snížení průměrů rozvodů jak na straně kapaliny, tak na straně plynu (hlavně u některých výkonů). Díky tomu došlo k dalšímu snížení nákladů na instalaci zařízení a je možno efektivněji využít instalační šachty. Menší potřebná plocha až o 33% Předchozí model 77 kg Nový VRF s R0A kg

18 Příklady použití Mezi hlavní přednosti systémů Toshiba VRF, které pracují na principu přímého výparu, patří nejen vysoká spolehlivost, snadná obsluha a velká přizpůsobivost jakémukoliv prostoru. Svým modulárním uspořádáním přináší jednoduchou a cenově nenáročnou montáž s možností provádět instalaci dokonce za plného provozu ve stávajícím objektu. Nemalou výhodou je i bezproblémový celoroční provoz Systémy S-MMS a S-HRM naleznou uplatnění především v rozsáhlých objektech jako jsou administrativní budovy, hotelové komplexy, nákupní centra a luxusní obytné domy. Nabízejí obrovskou montážní flexibilitu rozvodů chladiva velké maximální délky i převýšení. 3-trubkové systémy S-HRM přinášejí další úspory energie díky možnosti redistribuce a zpětného využití tepla a komfort nezávislého provozu. Systémy MiNi-SMMS jsou určeny jak pro střední kancelářské nebo hotelové použití, tak hlavně pro rodinné domy nebo větší byty. Při požadavku na extrémně tichý provoz (ložnice, jednací místnosti) je možno každou jednotku doplnit speciálním příslušenstvím - PMV-kitem. Široká nabídka různých vnitřních jednotek uspokojí každou poptávku. Jednotky jsou dodávány v různých výkonech a různých provedeních a splní podmínky každého prostoru. Systém S-HRM umožňuje současný provoz chlazení i topení a na více vnitřních jednotkách, a nabízí tak uživateli nejen maximálně úsporný provoz ale i naprostý komfort.

19 Nákupní centra Systémy VRF nabízejí maximální přizpůsobivost prostoru. Jejich použití je výhodné i v opravdu malé prodejně. K nejdůležitějším vlastnostem těchto systémů patří zajištění nezbytného chladicího výkonu, jednoduchá montáž a vysoká spolehlivost. Kanceláře Například klimatizovanou velkoprostorovou kancelář je možné rozdělit do několika menších celků, větší počet menších kanceláří není problém vybavit jednotlivými jednotkami. I zde nabízíme perfektní řešení díky našemu širokému výběru vnitřních jednotek, nejlépe v kazetovém, mezistropním a podstropním provedení. Potřebujete výkonné a nenápadné zařízení? Pak máte velmi dobré důvody pro nákup těchto VRF systémů. Hotely Od hotelové klimatizace se oprávněně očekává nízká spotřeba energie, snadná obsluha, dlouhá životnost, celková odolnost a návratnost. Toshiba VRF systémy tyto požadavky nejen že splňují, ale nabízejí mnohem, mnohem víc. Na jeden systém VRF může být připojeno až vnitřních jednotek, které je možno řídit jak místně v pokoji, tak centrálně z recepce. Možností je i řízení přes PC s monitoringem provozu popř. napojením na rezervační systém hotelu. Velikost objektu nebo počet pokojů nerozhoduje modulární Byty, rodinné domy koncepce a technické parametry umožňují instalaci potřebného počtu vnitřních jednotek i v těch nejnáročnějších podmínkách (výškové budovy nebo rozsáhlé hotelové komplexy, objekty patřící pod městské památkové rezervace apod.) Pro rodinné domy a byty, popř. pro střední kancelářské prostory je určen MiNi-SMMS nejmenší VRF systém na trhu. Je malý svými rozměry a velký výkonem. Nabízí rozsáhlé možnosti tras rozvodů a široké možnosti řízení a ovládání stejné jako systémy S-MMS a S-HRM. Díky svým kompaktním rozměrům jej lze instalovat takřka kamkoli. Byl přímo projektován, aby vyplnil mezeru mezi velkými VRF systémy a malými RAS Multi-Split systémy.

20

21 Venkovní jednotky celkový přehled S-MMS s. MiNi S-MMS s. 6 S-HRM s. 30

22 Dva kompresory s invertorovým řízením v každé jednotce Optimalizované parametry pro chladivo R0A Kompatibilní s vyššími řídícími systémy budov (BMS) Mimořádně vysoká účinnost (EER a COP) Nová typová řada S-MMS: nejlepší výkonové parametry Využitím nejnovější vyspělé technologie firmy Toshiba zavádí tato generace -trubkových systémů S-MMS nová měřítka v oboru klimatizace. Maximálním využitím parametrů chladiva R0A nabízí další široké možnosti použití. Nejmodernější systém na trhu dodávaný v provedení tepelného čerpadla se vyznačuje špičkovým koeficientem energetické účinnosti hodnoty od, při výkonu až do,3 při částečném výkonovém zatížení a teplotě 0 C. Systémy dodáváme s celkovým chladicím výkonem v rozsahu až 3 a s topným výkonem v rozsahu až 0. Díky neobyčejně vysoké energetické účinnosti uspoří systém oproti jiným systémům až 0% elektrické energie ročně. Maximální přizpůsobivost a široké uplatnění Toshiba přichází na trh s opravdu rozsáhlou paletou vnitřních a venkovních jednotek, které je možné vzájemně kombinovat. Vždyť do jednoho systému lze napojit až vnitřních jednotek. U venkovních jednotek je v nabídce celkem typů jednotek ve různých výkonových stupních, s chladícím výkonem až 3 a topným výkonem až 0. Paleta vnitřních jednotek je mnohem rozsáhlejší. Celkově zahrnuje různých provedení jednotek dodávaných až ve 3ti různých výkonových stupních. Celkově je možno vybírat až ze 7 jednotek což znamená, že pro každou situaci při návrhu systému lze najít tu správnou jednotku.

23 3 S-MMS (-trubkový) CHLAZENÍ / TEPELNÉ ČERPADLO DUAL-INVERTOR S R0A S-MMS VRF Charakteristika Nejlepší koeficient EER na trhu (, pro zařízení,, při částečném zatížení až,3 při 0 C). To znamená nejnižší spotřebu elektrické energie a nižší provozní náklady. Aktivní systém kontroly stavu oleje zaručuje nejvyšší spolehlivost. Bezpečnostní prvky Senzory tlaku a teploty na sacím potrubí Ochrana proti přetížení zařízení Ochrana kompresoru proti přetížení Senzor proudového zatížení Vysokotlaký spínač Nízkotlaké senzory Řídící systém TCC-Link: Nejmodernější komunikační sběrnicový systém s automatickým adresováním. Specialita značky Toshiba - možnost napojení až vnitřních jednotek. Nejnovější invertorová technologie s řídící jednotkou IPDU (Intelligent Power Drive Unit). Možnost celkové délky rozvodů až 300m na systém, což nabízí neuvěřitelné instalační možnosti.

24 S-MMS: Technické údaje Venkovní jednotka CO HP MAP00T-E MAP00HT-E PS MAP060T-E MAP060HT-E 6 PS MAP00T-E MAP00HT-E PS MAP00T-E MAP00HT-E 0 PS MAP0T-E MAP0HT-E PS Chladicí výkon * CO Příkon CO Účinnost chlazení (EER) W/W CO Jmenovitý proud A CO Topný výkon** HP Příkon HP Účinnost topení (COP) W/W HP Jmenovitý proud A HP Špičkový proudový odběr*** A Vzduchový výkon m 3 /h - l/s Akustický výkon ( m od zařízení) db(a) Provozní rozsah chlazení C Provozní rozsah topení C Rozměry (výška x šířka x hloubka) mm Hmotnost kg Typ kompresoru Množství chladiva R0A kg Průměry připojení rozvodů Plyn Kapalina Olej (vyrovnávací vedení) Max. ekvivalentní délka nejdelší trasy m Max. skutečná délka nejdelší trasy m Max. celková délka všech rozvodů m Max. převýšení (vnitřní jednotka nahoře/dole) **** m Napájecí napětí V-ph-Hz C -0 - C 00 x 0 x70 Hermetický.. (/). (3/). (3/) / C -0 - C 00 x 0 x70 Hermetický..0 (3/). (3/). (3/) / C -0 - C 00 x 0 x70 Hermetický. (7/).7 (/). (3/) / C -0 - C 00 x 0 x70 Hermetický. (7/).7 (/). (3/) / C -0 - C 00 x 0 x70 Hermetický (-/).7 (/). (3/) / CO = chladicí jednotka (Cooling Only) HP= tepelné čerpadlo (Heat Pump) * Při teplotě vzduchu v místnosti 7 C St / C Mt a teplotě venkovního vzduchu 3 C. ** Při teplotě vzduchu v místnosti 0 C St a teplotě venkovního vzduchu 7 C St / 6 C Mt. *** V případě kombinace více venkovních jednotek určete výslednou hodnotu podle instalačního manuálu. **** V případě, že převýšení mezi vnitřními jednotkami je vyšší než 3 m a nachází-li se některá vnitřní jednotka nad venkovní jednotkou, snižuje se maximální hodnota převýšení na 30 m. Typové označení Velikost Chladicí výkon Topný výkon Kombinace venkovních jednotek Max. počet vnitřních jedn. MAP00HT-E MAP060HT-E MAP00HT-E MAP00HT-E MAP0HT-E AP0HT-E AP0HT-E AP0HT-E AP00HT-E AP0HT-E APHT-E AP0HT-E APHT-E AP60HT-E AP0HT-E AP300HT-E AP30HT-E AP3HT-E AP30HT-E AP3HT-E AP360HT-E AP36HT-E AP30HT-E AP00HT-E AP0HT-E AP0HT-E AP60HT-E AP0HT-E PS 6 PS PS 0 PS PS PS PS PS 0 PS PS PS PS PS 6 PS PS 30 PS 3 PS 3 PS 3 PS 3 PS 36 PS 36 PS 3 PS 0 PS PS PS 6 PS PS (. + ) (. +. ) ( +. ) ( + ) 3 ( ) (33. + ) 3 ( ) ( ) 3 ( ) 3 ( + +. ) 3 ( + + ) ( ) 3 ( ) ( ) 3 ( ) ( ) 3 ( ) ( ) ( ) ( ) ( ) ( )

25 Typové označení MMU-AP00H MMU-AP0H MMU-AP0H MMU-AP0H MMU-AP0H MMU-AP07H MMU-AP030H MMU-AP036H MMU-AP0H MMU-AP06H MMU-AP007MH MMU-AP00MH MMU-AP0MH MMU-AP0MH MMU-AP0MH MMU-AP007WH MMU-AP00WH MMU-AP0WH MMU-AP0WH MMU-AP0WH MMU-AP0WH MMU-AP07WH MMU-AP030WH MMU-AP0WH MMU-AP007YH MMU-AP00YH MMU-AP0YH MMU-AP0SH MMU-AP0SH MMU-AP0SH MMD-AP007BH MMD-AP00BH MMD-AP0BH MMD-AP0BH MMD-AP0BH MMD-AP0BH MMD-AP07BH MMD-AP030SH MMD-AP036BH MMD-AP0BH MMD-AP06BH MMD-AP0H MMD-AP0H MMD-AP07H MMD-AP036H MMD-AP0H MMD-AP07H MMD-AP06H MMD-AP0HFE MMD-AP07HFE MMD-AP06HFE MMD-AP007SPH MMD-AP00SPH MMD-AP0SPH MMD-AP0SPH MMD-AP0SPH MMC-AP0H MMC-AP0H MMC-AP0H MMC-AP07H MMC-AP036H MMC-AP0H MMK-AP007H MMK-AP00H MMK-AP0H MMK-AP007H MMK-AP00H MMK-AP0H MMK-AP0H MMK-AP0H MMK-AP0H MML-AP007H MML-AP00H MML-AP0H MML-AP0H MML-AP0H MML-AP0H MML-AP007BH MML-AP00BH MML-AP0BH MML-AP0BH MML-AP0BH MML-AP0BH MMF-APH MMF-APH MMF-APH MMF-AP7H MMF-AP36H MMF-APH MMF-AP6H Výkonový kód ,,, Chladicí výkon ()...6.,, 3,6,, , Topný výkon () 0, 3,,0,0 6, , Výška (mm) Šířka (mm) 0 Hloubka (mm) 0 Hmotnost (kg) 0 S-MMS: Technické údaje Provedení jednotky Kazetová -cestná jednotka Kazetová -cestná jednotka Kazetová kompaktní 60x60 Kazetová -cestná jednotka Větrací mezistropní jednotka Mezistropní jednotka Nízká mezistropní jednotka Podstropní jednotka Kompaktní nástěnná jednotka Nástěnná jednotka Skříňová jednotka Mezistropní jednotka s vyšším statistickým tlakem Podparapetní jednotka Neopláštěnná jednotka

26 6 Kompresor s plným invertorovým řízením Extrémně tichý provoz Velmi kompaktní provedení Nejvyšší účinnost (EER a COP) Přesná trefa mezi malé a velké systémy Koncepce systému MiNi-SMMS nabízí velmi univerzální řešení pro obchody, restaurace, kanceláře, ale i byty a rodinné domy. Zkrátka všude tam, kde je požadováno kompaktní a tiché provedení venkovní jednotky. Až miniaturní rozměry na svůj výkon a energeticky úsporná invertorová technologie jsou přímo vizí budoucnosti. Originální technologie Toshiba s dvojrotačním vačkovým kompresorem přináší špičkové hodnoty koeficientu energetické účinnosti EER od,6 (typ s výkonem, ). Přináší tak záruku nejvyšších provozních úspor elektrické energie. Díky svým vlastnostem a možnostem použití nabízí systém MiNi-SMMS optimální vlastnosti pro rozsáhlou oblast použití. Svým velmi kompaktním provedením (výška,3 m, šířka 0,0 m a hloubka 0,3 m; hmotnost pouze 7 kg) umožňuje snadnou montáž přímo na balkon nebo na fasádu domu. Venkovní jednotky MiNi-SMMS mají až o 70% menší objem oproti jednotkám S-MMS a pro instalaci vyžadují pouze 60% plochy. Díky tomu není nutný žádný betonový fundament nebo speciální ocelová konstrukce pod jednotkou, což ještě více usnadňuje montáž zařízení. Systém MiNi SMMS má maximální délku rozvodů až 0 m. Jednoduchá a přehledná skladba rozvodů i související elektroinstalace je další výhodou při snížení nákladů na vlastní instalaci. Na jednu venkovní jednotku je možno připojit až vnitřních jednotek. Můžete vybírat z nabídky různých modelů vnitřních jednotek - celkem ve 3ti tvarových provedeních.

27 7 MiNi S-MMS (-trubkový) TEPELNÉ ČERPADLO DUAL-INVERTOR S R0A MiNi- S-MMS Charakteristika Nejvyšší energetická účinnost a topný faktor COP s hodnotou od,6 (zařízení s výkonem PS). Velká variabilita rozvodů a možnost až vnitřních jednotek na jeden systém. Osvědčený DC dvojrotační vačkový kompresor s vysokou účinností, vysokou spolehlivostí a dlouhou životností. Rozsáhlé možnosti řízení a ovládání (stejně jakou u velkých S-MMS a S-HRM systémů!). Nejširší nabídka typů a provedení vnitřních jednotek na trhu (3 různých provedení, celkem modelů). Snadná instalace díky kompaktním rozměrům venkovních jednotek (o 70% menší než standardní S-MMS). PMV-KIT Option (příslušenství) PMV-KIT PMV-Kit je určen pro dodatečnou montáž k příslušné vnitřní jednotce v případě, že je v prostoru vnitřní jednotky nutno dosáhnout ještě tišších provozních parametrů. Ideálními prostorami, kde najde toto příslušenství své uplatnění, jsou například ložnice v bytech, hotelové pokoje nebo jednací či konferenční místnosti.

28 MiNi-S-MMS: Technické údaje Venkovní jednotka MCY-MAP00HT MCY-MAP00HT MCY-MAP060HT Chladící výkon El. příkon při chlazení Energetická účinnost chlazení (EER) Jmenovitý proud při chlazení Topný výkon El. příkon při topení Topný faktor (COP) Jmenovitý proud při topení Typ rozběhu kompresoru Vzduchový výkon Hladina akustického tlaku (při chlazení/topení) Podmínky provozu pro chlazení Podmínky provozu pro topení Rozměry ( V x Š x H) Hmotnost Typ kompresoru Připojovací průměry rozvodů Plyn Kapalina Max. délka nejdelší trasy Max. celková délka všech rozvodů Max. převýšení (vnitřní jednotka nahoře/dole) Max. délka rozvodů mezi PMV-Kit a vnitřní jednotkou Napájení Maximální počet vnitřních jednotek W/W A W/W A A m3/h db(a) C C mm kg m m m m V-ph-Hz,,, 3,,,7,6, Soft start 0 / C - - C 30x00x30 7 Hermetický -, (/), (3/) 0 0/ ,7,03,,3 Soft start 60 0/ C - - C 30x00x30 7 Hermetický -, (/), (3/) 0 0/ ,,63 3,3,, 3,7, Soft start 60 / C - - C 30x00x30 7 Hermetický -, (3/), (3/) 0 0/

29 Typové označení MMU-AP00H MMU-AP0H MMU-AP0H MMU-AP0H MMU-AP0H MMU-AP07H MMU-AP030H MMU-AP036H MMU-AP0H MMU-AP06H MMU-AP007MH MMU-AP00MH MMU-AP0MH MMU-AP0MH MMU-AP0MH MMU-AP007WH MMU-AP00WH MMU-AP0WH MMU-AP0WH MMU-AP0WH MMU-AP0WH MMU-AP07WH MMU-AP030WH MMU-AP0WH MMU-AP007YH MMU-AP00YH MMU-AP0YH MMU-AP0SH MMU-AP0SH MMU-AP0SH MMD-AP007BH MMD-AP00BH MMD-AP0BH MMD-AP0BH MMD-AP0BH MMD-AP0BH MMD-AP07BH MMD-AP030SH MMD-AP036BH MMD-AP0BH MMD-AP0H MMD-AP0H MMD-AP07H MMD-AP036H MMD-AP0H MMD-AP0HFE MMD-AP07HFE MMD-AP06HFE MMD-AP007SPH MMD-AP00SPH MMD-AP0SPH MMD-AP0SPH MMD-AP0SPH MMC-AP0H MMC-AP0H MMC-AP0H MMC-AP07H MMC-AP036H MMC-AP0H MMK-AP007H MMK-AP00H MMK-AP0H MMK-AP007H MMK-AP00H MMK-AP0H MMK-AP0H MMK-AP0H MMK-AP0H MML-AP007H MML-AP00H MML-AP0H MML-AP0H MML-AP0H MML-AP0H MML-AP007BH MML-AP00BH MML-AP0BH MML-AP0BH MML-AP0BH MML-AP0BH MMF-APH MMF-APH MMF-APH MMF-AP7H MMF-AP36H MMF-APH Výkonový kód ,,, Chladicí výkon ()...6.,, 3,6,, , Topný výkon () 0, 3,,0,0 6, , Topný výkon () Šířka (mm) 0 Hloubka (mm) 0 Hmotnost (kg) 0 Možnost PMV MiNi-S-MMS: Technické údaje Provedení jednotky Kazetová -cestná jednotka Kazetová kompaktní 60x60 Kazetová -cestná jednotka Kazetová -cestná jednotka Mezistropní jednotka Nízká mezistropní jednotka Podstropní jednotka Kompaktní nástěnná jednotka Nástěnná jednotka Skříňová jednotka Mezistropní jednotka s vyšším statistickým tlakem Podparapetní jednotka Neopláštěnná jednotka Větrací mezistropní jednotka

30 30 Dva kompresory s invertorovým řízením v každé jednotce Optimalizace parametrů pro chladivo R0A Kompatibilní s vyššími řídícími systémy budov (BMS) Mimořádně vysoká účinnost (EER a COP) S-HRM nabízí možnost současného chlazení a topení Nový 3-trubkový systém Super Heat Recovery Multi (S-HRM) nabízí možnost rekuperace a redistribuce energie v rámci budovy díky možnosti současného provozu vnitřních jednotek v režimu chlazení i topení. Tato nová modelová řada uspokojí i ty nejnáročnější provozní požadavky na úspory elektrické energie. Nabízí vynikající výkonové parametry energetické účinnosti od hodnoty 3,7, 3,6 popř. 3,6. Nové provedení rozdělovačů chladiva (Flow Unit) umožňují díky svým rozměrům možnost instalace i ve velmi malých prostorech a mezistropech. Přinášejí připojené vnitřní jednotce možnost svobodné volby, zda potřebuje pracovat v topném nebo chladícím režimu naprosto nezávisle na provozu ostatních jednotek. Každá vnitřní jednotka může mít svůj rozdělovač nebo na jeden rozdělovač může být připojeno až vnitřních jednotek. Venkovní jednotky jsou dodávány v chladícím výkonu, až, v topném výkonu až. Na jeden systém může být napojeno celkem až vnitřních jednotek. Rozdělovače chladiva (společný až pro vnitřních jednotek!) Chlazení Topení Chlazení Chlazení Chlazení Chlazení Chlazení Chlazení Topení Topení

31 3 S-HRM (3-trubkový) TEPELNÉ ČERPADLO DUAL-INVERTOR S R0A S-HRM VRF Charakteristika Bezkonkurenční energetická účinnost: průměrná hodnota COP je 3,7 (, ). Jednoznačný komfort: provoz chlazení nebo topení je volen automaticky podle situace přímo v prostoru vnitřní jednotky, bez ohledu na provozní režim ostatních jednotek. Neuvěřitelné možnosti pro vedení rozvodů: 3-trubkové rozvody (mezi venkovními a vnitřními jednotkami, resp. rozdělovači Flow Unit) umožňují instalovat systém s převýšením mezi vnitřními jednotkami až 3 m (což odpovídá výšce devítipatrové budovy!). Díky aktivnímu systému kontroly stavu oleje je zajištěna vysoká spolehlivost celého zařízení. Bezpečnostní Bezpečnost prvky prvky Senzory tlaku a teploty na sacím potrubí Ochrana proti přetížení zařízení Ochrana kompresoru proti přetížení Senzor proudového zatížení Vysokotlaký spínač Nízkotlaké senzory

32 3 S-HRM: Technické údaje Venkovní jednotka PS MMY-MAP00FT-E PS MMY-MAP00FT-E 0 PS MMY-MAP0FT-E PS Chladicí výkon * CO. Příkon CO 6.07 Účinnost chlazení (EER) W/W CO Jmenovitý proud A CO. Topný výkon** HP.0 Příkon HP 6. Účinnost topení (COP) W/W HP 3.7 Jmenovitý proud A HP. Vzduchový výkon m 3 /h - l/s Akustický výkon ( m od zařízení) db(a) 7 Provozní rozsah chlazení C -0-3 C Provozní rozsah topení C C Rozměry (výška x šířka x hloubka) mm 00 x 0 x 70 Hmotnost kg 63 Typ kompresoru Množství chladiva R0A kg Hermetický, Průměry připojení rozvodů Plyn. (7/) Kapalina.0 (3/) Olej (vyrovnávací vedení).7 (/) Max. ekvivalentní délka nejdelší trasy m 0 Max. skutečná délka nejdelší trasy m Max. celková délka všech rozvodů m 300 Max. převýšení (vnitřní jednotka nahoře/dole) *** m 30/0 Napájecí napětí V-ph-Hz CO = chladicí jednotka (Cooling Only) HP= tepelné čerpadlo (Heat Pump) C C 00 x 0 x Hermetický,. (7/).0 (3/).7 (/) / C C 00 x 0 x Hermetický, (-/).0 (3/).7 (/) / * Při teplotě vzduchu v místnosti 7 C St / C Mt a teplotě venkovního vzduchu 3 C. ** Při teplotě vzduchu v místnosti 0 C St a teplotě venkovního vzduchu 7 C St / 6 C Mt. *** V případě kombinace více venkovních jednotek určete výslednou hodnotu podle instalačního manuálu. S-HRM: Technické údaje Typové označení Velikost Chladicí výkon Topný výkon Kombinace venkovních jednotek Max. počet vnitřních jedn. Rozsah celkového výkonu připojených vnitřních jedn. Min. Max. MMY-MAP00FT-E MMY-MAP00FT-E MMY-MAP0FT-E MMY-AP0FT-E MMY-AP0FT-E MMY-AP00FT-E MMY-AP0FT-E MMY-AP60FT-E MMY-AP0FT-E MMY-AP300FT-E PS 0 PS PS PS PS 0 PS PS 6 PS PS 30 PS (,+,) (,+,0) (,0+,0) 3 (,+,+,) 3 (,+,+,0) PS 7.0 PS. PS. PS.0 PS.0 PS. PS. PS.6 PS.0 PS 0. PS 3. PS. PS.6 PS 0. PS 7.0 PS 3. PS 3. PS 37. PS 0. PS

33 33 Typové označení MMU-AP00H MMU-AP0H MMU-AP0H MMU-AP0H MMU-AP0H MMU-AP07H MMU-AP030H MMU-AP036H MMU-AP0H MMU-AP06H MMU-AP007MH MMU-AP00MH MMU-AP0MH MMU-AP0MH MMU-AP0MH MMU-AP007WH MMU-AP00WH MMU-AP0WH MMU-AP0WH MMU-AP0WH MMU-AP0WH MMU-AP07WH MMU-AP030WH MMU-AP0WH MMU-AP007YH MMU-AP00YH MMU-AP0YH MMU-AP0SH MMU-AP0SH MMU-AP0SH MMD-AP007BH MMD-AP00BH MMD-AP0BH MMD-AP0BH MMD-AP0BH MMD-AP0BH MMD-AP07BH MMD-AP030SH MMD-AP036BH MMD-AP0BH MMD-AP06BH MMD-AP0H MMD-AP0H MMD-AP07H MMD-AP036H MMD-AP0H MMD-AP07H MMD-AP06H MMD-AP0HFE MMD-AP07HFE MMD-AP06HFE MMD-AP007SPH MMD-AP00SPH MMD-AP0SPH MMD-AP0SPH MMD-AP0SPH MMC-AP0H MMC-AP0H MMC-AP0H MMC-AP07H MMC-AP036H MMC-AP0H MMK-AP007H MMK-AP00H MMK-AP0H MMK-AP007H MMK-AP00H MMK-AP0H MMK-AP0H MMK-AP0H MMK-AP0H MML-AP007H MML-AP00H MML-AP0H MML-AP0H MML-AP0H MML-AP0H MML-AP007BH MML-AP00BH MML-AP0BH MML-AP0BH MML-AP0BH MML-AP0BH MMF-APH MMF-APH MMF-APH MMF-AP7H MMF-AP36H MMF-APH MMF-AP6H Výkonový kód ,,, Chladicí výkon ()...6.,, 3,6,, , Topný výkon () 0, 3,,0,0 6, , Topný výkon () Šířka (mm) 0 Hloubka (mm) 0 Hmotnost (kg) 0 S-HRM: Technické údaje Provedení jednotky Kazetová -cestná jednotka Kazetová kompaktní 60x60 Kazetová -cestná jednotka Kazetová -cestná jednotka Mezistropní jednotka Nízká mezistropní jednotka Podstropní jednotka Kompaktní nástěnná jednotka Nástěnná jednotka Skříňová jednotka Mezistropní jednotka s vyšším statistickým tlakem Podparapetní jednotka Neopláštěnná jednotka Větrací mezistropní jednotka

REMKO ARCTIC-WP INVERTOROVÁ TEPELNÁ ČERPADLA

REMKO ARCTIC-WP INVERTOROVÁ TEPELNÁ ČERPADLA REMKO ARCTIC-WP INVERTOROVÁ TEPELNÁ ČERPADLA Řešení s tepelnými čerpadly pro jednoduchou nástěnnou montáž Série RVT-ARCTIC 1-2014 Kvalita se systémem REMKO DODAVATEL SYSTÉMŮ ORIENTOVANÝ NA ZÁKAZNÍKY PO

Více

Technická data. Technická data. Technická data

Technická data. Technická data. Technická data Technická data Tepelné čerpadlo vzduch-voda Hydro-box HWS- HWS- 802H-E 802XWH**-E 1102H-E 1402XWH**-E 1402H-E 1402XWH**-E Topný výkon Jmenovitý příkon topení Účinnost topení COP Chladící výkon Jmenovitý

Více

Technické údaje SI 75TER+

Technické údaje SI 75TER+ Technické údaje SI 75TER+ Informace o zařízení SI 75TER+ Provedení - Zdroj tepla Solanky - Provedení Univerzální konstrukce reverzibilní - Regulace WPM 2007 integrovaný - Místo instalace Indoor - Výkonnostní

Více

Tepelné čerpadlo vzduch. voda

Tepelné čerpadlo vzduch. voda Tepelné čerpadlo vzduch voda Tepelné čerpadlo Váš krok správným směrem! Budoucnost patří ekologickému vytápění a chlazení! Tepelné čerpadlo získává teplo ze svého okolí v tomto případě ze vzduchu a transportuje

Více

Efektivní využití obnovitelných zdrojů pro Váš maximální komfort

Efektivní využití obnovitelných zdrojů pro Váš maximální komfort NOVINKA Buderus Tepelná čerpadla vzduch/voda IP inside Light Comfort Efektivní využití obnovitelných zdrojů pro Váš maximální komfort Teplo je náš živel Nová generace tepelných čerpadel vzduch/voda Nová

Více

GEA Ultra-DENCO : Přesná klimatizace pro datová centra. Spolehlivost s nízkou spotřebou energie. 09/2012 (CZ) GEA Heat Exchangers

GEA Ultra-DENCO : Přesná klimatizace pro datová centra. Spolehlivost s nízkou spotřebou energie. 09/2012 (CZ) GEA Heat Exchangers GEA Ultra-DENCO : Přesná klimatizace pro datová centra Spolehlivost s nízkou spotřebou energie 09/2012 (CZ) GEA Heat Exchangers vysoké nízké Numerická simulace proudění Tlakové pole Tlakové pole na tepelném

Více

Tepelná čerpadla. Proč Vaillant? Tradice, kvalita, inovace, technická podpora. arotherm VWL vzduch/voda

Tepelná čerpadla. Proč Vaillant? Tradice, kvalita, inovace, technická podpora. arotherm VWL vzduch/voda Tepelná čerpadla Proč Vaillant? Tradice, kvalita, inovace, technická podpora. arotherm VWL vzduch/voda Tepelná čerpadla arotherm VWL vzduch/voda Vzduch jako zdroj tepla Tepelná čerpadla Vaillant arotherm

Více

TEPELNÁ ČERPADLA VZUCH - VODA

TEPELNÁ ČERPADLA VZUCH - VODA TEPELNÁ ČERPDL VZUCH - VOD www.hokkaido.cz Budoucnost patří ekologickému a ekonomickému vytápění Tepelné čerpadlo vzduch - voda Principem každého tepelného čerpadla vzduch - voda je přenos tepla z venkovního

Více

Ohřev teplé vody pomocí technologie SANDEN AquaEco

Ohřev teplé vody pomocí technologie SANDEN AquaEco Ohřev teplé vody pomocí technologie SANDEN AquaEco Technologie ECO CUTE ECO CUTE Nová japonská technologie pro tepelná čerpadla vzduch/voda Využívá přírodního neškodného chladiva CO 2 Hlavní výhody Výstupní

Více

Tepelná čerpadla p p 61AF

Tepelná čerpadla p p 61AF Heating Tepelná čerpadla p p 61AF Vzduch A r wat - voda r VYSOKOTEPLOTNÍ VYTÁPĚNÍ Technologie a udržitelnost OD ROKU 1902 Důvěryhodná značka Když Willis Carrier vynalezl v roce 1902 první systém pro klimatizaci

Více

TEPELNÉ ČERPADLO THERMA V VZDUCH / VODA

TEPELNÉ ČERPADLO THERMA V VZDUCH / VODA TEPELNÉ ČERPADLO THERMA V VZDUCH / VODA Řešení pro nový dům i rekonstrukci Výrobky řady THERMA V byly navrženy s ohledem na potřeby při rekonstrukcích (zrušení nebo výměna kotle) i výstavbách nových domů.

Více

LG Electronics CZ s.r.o.

LG Electronics CZ s.r.o. Společnost LG Electronics CZ, s.r.o. neručí za tiskové chyby, které se mohou v katalogu vyskytnout. Změna technických parametrů bez předchozího ohlášení není možná. Použití jakékoliv části obsahu katalogu

Více

PLOCHÉ NÁSTĚNNÉ SPLITY

PLOCHÉ NÁSTĚNNÉ SPLITY PLOCHÉ NÁSTĚNNÉ SPLITY S TEPELNÝM ČERPADLEM Moderní vzhled vnitřní jednotky s plochým výklopným čelním panelem v pěti barevných provedeních. Funkce: Chlazení Topení Odvlhčovaní Automatický chod Ventilace

Více

Klimatizační technika 2013/2014

Klimatizační technika 2013/2014 Klimatizační technika 2013/2014 Obsah Dálkový ovladač 1 Typové označení 2 Premier split 4 Oasis split 5 Luna split 6 Okenní a mobilní jednotky, odvlhčovač 7 Multi 8 Kombinační tabulka Multi 9 Kazetové

Více

LG MULTI V IV. 4. generace LG invertorového kompresoru

LG MULTI V IV. 4. generace LG invertorového kompresoru LG MULTI V IV 4. generace LG invertorového kompresoru Nový scroll invertorový kompresor a BLDC motor optimalizují účinnost při částečném zatížení, při snížení hmotnosti až o 50 % a rozšíření provozní frekvence

Více

INOVAČNÍ ŘEŠENÍ VYTÁPĚNÍ DOMÁCNOSTÍ. Vzduch-voda

INOVAČNÍ ŘEŠENÍ VYTÁPĚNÍ DOMÁCNOSTÍ. Vzduch-voda INOVAČNÍ ŘEŠENÍ VYTÁPĚNÍ DOMÁCNOSTÍ Vzduch-voda je ekonomický a čistý systém ohřevu vody pomocí tepelného čerpadla TOPENÍ TEPLÁ VODA xxxxxxxxxxxxxxxxx je efektivní systém ohřevu vody založený na technologii

Více

www.lg.cz infolinka 810 555 810

www.lg.cz infolinka 810 555 810 Společnost LG Electronics CZ, s.r.o. neručí za tiskové chyby, které se mohou v katalogu vyskytnout. Změna technických parametrů bez předchozího ohlášení je možná. Použití jakékoliv části obsahu katalogu

Více

TEPELNÁ ČERPADLA VZUCH - VODA

TEPELNÁ ČERPADLA VZUCH - VODA TEPELNÁ ČERPADLA VZUCH - VODA www.hokkaido.cz Budoucnost patří ekologickému a ekonomickému vytápění Tepelné čerpadlo vzduch - voda Omezení emisí CO 2 Spotřeba energie Životní prostředí Principem každého

Více

30RB/RQ. VZDUCHEM CHLAZENÉ CHLADIČE KAPALIN A TEPELNÁ ČERPADLA 17-33 kw. Rychlá montáž zvýšený výkon

30RB/RQ. VZDUCHEM CHLAZENÉ CHLADIČE KAPALIN A TEPELNÁ ČERPADLA 17-33 kw. Rychlá montáž zvýšený výkon 0R/RQ VZDUCHEM CHLZENÉ CHLDIČE KPLIN TEPELNÁ ČERPDL 7- Rychlá montáž zvýšený výkon Širší pohled Cílem společnosti Carrier je udělat ze světa lepší místo pro život vytvořením pohodlného, produktivního a

Více

s ohřevem vody a hydraulickým modulem ARIANEXT - 8 kw (připravujeme 10 a 12 kw)

s ohřevem vody a hydraulickým modulem ARIANEXT - 8 kw (připravujeme 10 a 12 kw) Tepelné čerpadlo VZDUCH - VODA s ohřevem vody a hydraulickým modulem ARIANEXT - 8 kw (připravujeme 10 a 12 kw) kompaktní tepelné čerpadlo s doplňkovým elektroohřevem ARIANEXT COMPACT 8 kw ARIANEXT PLUS

Více

novostavby pro a jako náhrada za původní Geotermální tepelné čerpadlo Daikin Altherma Vytápění a teplá užitková voda APLIKACE ZEMĚ - VODA

novostavby pro a jako náhrada za původní Geotermální tepelné čerpadlo Daikin Altherma Vytápění a teplá užitková voda APLIKACE ZEMĚ - VODA APLIKACE ZEMĚ - VODA Vytápění a teplá užitková voda pro novostavby a jako náhrada za původní Geotermální energie představuje bezplatný zdroj energie pro vytápění a ohřev teplé užitkové vody. Přináší mimořádné

Více

!"#!$%&'()*+%,-"(.&'%/-)#)0'("1 2'/'#(+% '-/"3#"%4)56 "$%4%7 "(#0.%8)6#9:

!#!$%&'()*+%,-(.&'%/-)#)0'(1 2'/'#(+% '-/3#%4)56 $%4%7 (#0.%8)6#9: !"#!$%&'()*+%,-"(.&'%/-)#)0'("1 2'/'#(+%'-/"3#"%4)56"$%4%7"(#0.%8)6#9: Vedoucí výrobce tepelných čerpadel v České republice HOTJET uvedl na trh novou řadu tepelných čerpadel vzduch-voda HOTJET ONE. Řada

Více

OHŘEV VODY OBNOVITELNÉ ENERGIE ELEKTRICKÉ VYTÁPĚNÍ. Tepelná čerpadla vzduch voda

OHŘEV VODY OBNOVITELNÉ ENERGIE ELEKTRICKÉ VYTÁPĚNÍ. Tepelná čerpadla vzduch voda OHŘEV VODY OBNOVITELNÉ ENERGIE ELEKTRICKÉ VYTÁPĚNÍ Tepelná čerpadla vzduch voda 08 2014 Proč tepelné čerpadlo Stiebel Eltron? TRADICE 40 letý vývoj a výroba tepelných čerpadel KVALITA vývoj a výroba v

Více

SWING. Výkon Zubadanu

SWING. Výkon Zubadanu VYSVĚTLIVKY IKON Funkce: komfort / kvalita vzduchu ON/OFF Časovač zap./vyp. Automatická regulace ventilátoru S časovačem zap./vyp. můžete nastavit pevné časy zapnutí a vypnutí klimatizace. 7 Týdenní časovač

Více

PTČ. Plynová tepelná čerpadla. Energie a úsporné technologie 1

PTČ. Plynová tepelná čerpadla. Energie a úsporné technologie 1 PTČ Plynová tepelná čerpadla 1 O plynovém tepelném čerpadle AISIN TOYOTA Plynové tepelné čerpadlo Plynové tepelné čerpadlo je tepelný zdroj využívající obnovitelný zdroj energie pracující v systémech vzduch/voda

Více

Otázky a odpovědi Technibel řada iseries

Otázky a odpovědi Technibel řada iseries Otázky a odpovědi Technibel řada iseries Co je iseries? iseries je plně DC invertorové tepelné čerpadlo určené pro vytápění, chlazení a výrobu teplé užitkové vody. To se hodí perfektně jak pro bydlení

Více

Efektivní energie (NRQRPLFN¾ RKďHY YRG\ Y GRP FQRVWL SRPRF WHSHOQªKR ÎHUSDGOD

Efektivní energie (NRQRPLFN¾ RKďHY YRG\ Y GRP FQRVWL SRPRF WHSHOQªKR ÎHUSDGOD Efektivní energie Jak to funguje Tepelné čerpadlo vzduch / voda získává energii z atmosféry. Tento systém vyžaduje pouze 1 kw elektrické energie k výrobě 3 až 5 kw tepelné energie. 2-4 kw ENERGIE ZE VZDUCHU

Více

Tepelná čerpadla. Tepelná čerpadla vzduch/voda pro vytápění a přípravu teplé vody. Chytrá řešení pro individuální komfort.

Tepelná čerpadla. Tepelná čerpadla vzduch/voda pro vytápění a přípravu teplé vody. Chytrá řešení pro individuální komfort. Tepelná čerpadla vzduch/voda pro vytápění a přípravu teplé vody Chytrá řešení pro individuální komfort Tepelná čerpadla Teplo pro život Tepelná čerpadla Supraeco SAO-1 vzduch/voda Tepelná čerpadla Junkers

Více

4,88 ESTIA S É R I E 4

4,88 ESTIA S É R I E 4 COP 4,88 ESTIA SÉRIE 4 Tepelná čerpadla vzduch - voda ESTIA Tepelná čerpadla vzduch - voda Náš příspěvek k ochraně životního prostředí Pokud dnes hovoříme o obnovitelných zdrojích energie, tvoří tepelná

Více

Pro každý úkol jsou zde jednotky Vector.

Pro každý úkol jsou zde jednotky Vector. Pro každý úkol jsou zde jednotky Vector. LEHKÉ A JEDNODUCHÉ Je vašim cílem udržení stálé teploty na dlouhé vzdálenosti s maximálním užitečným zatížením a minimálním prostojem? Jednotka Vector 1350 v sobě

Více

Obsah : contents. O firmě New Times. Domácí tepelná čerpadla. Domácí dělená tepelná čerpadla. Domácí jednodílná tepelná čerpadla

Obsah : contents. O firmě New Times. Domácí tepelná čerpadla. Domácí dělená tepelná čerpadla. Domácí jednodílná tepelná čerpadla Obsah : contents O firmě New Times Domácí tepelná čerpadla 3 Domácí dělená tepelná čerpadla 5 Domácí jednodílná tepelná čerpadla 7 Obchodní oběhová tepelná čerpadla 9 Obchodní přímotopná tepelná čerpadla

Více

Získávání energie z venkovního vzduchu

Získávání energie z venkovního vzduchu OHŘEV VODY OBNOVITELNÉ ENERGIE ELEKTRICKÉ VYTÁPĚNÍ Získávání energie z venkovního vzduchu TEPELNÁ ČERPADLA VZDUCH VODA 08 2014 Proč tepelné čerpadlo Stiebel Eltron? TRADICE 40 letý vývoj a výroba tepelných

Více

KLIMATIZAČNÍ JEDNOTKA S INTEGROVANÝM TEPELNÝM ČERPADLEM

KLIMATIZAČNÍ JEDNOTKA S INTEGROVANÝM TEPELNÝM ČERPADLEM KLIMATIZAČNÍ JEDNOTKA S INTEGROVANÝM TEPELNÝM ČERPADLEM 2 KLIMATIZAČNÍ JEDNOTKA S INTEGROVANÝM TEPELNÝM ČERPADLEM Popis jednotky: Klimatizační jednotka s integrovaným tepelným čerpadlem je variantou standardních

Více

TEPELNÁ ČERPADLA VZDUCH/VODA WPL 20/26 AZ POPIS PŘÍSTROJE, FUNKCE

TEPELNÁ ČERPADLA VZDUCH/VODA WPL 20/26 AZ POPIS PŘÍSTROJE, FUNKCE TEPELNÁ ČERPADLA VZDUCH/VODA WPL 20/26 AZ POPIS PŘÍSTROJE, FUNKCE Popis přístroje Systém tepelného čerpadla vzduch voda s malou potřebou místa pro instalaci tvoří tepelné čerpadlo k venkovní instalaci

Více

www.hokkaido.cz TnG Air Inverter

www.hokkaido.cz TnG Air Inverter TEPELNÁ ČERPADLA Vzduch - Voda 2010 www.hokkaido.cz TnG Air Inverter TEPELNÁ ČERPADLA VZDUCH - VODA Budoucnost patří ekologickému a ekonomickému vytápění ekologicky šetrná technologie vysoké provozní úspory

Více

V zimě teplo a v létě chlad ze vzduchu! Teplo je náš živel. Tepelná čerpadla vzduch-voda splitové provedení. Logatherm WPLS Comfort

V zimě teplo a v létě chlad ze vzduchu! Teplo je náš živel. Tepelná čerpadla vzduch-voda splitové provedení. Logatherm WPLS Comfort [ Vzduch ] [ Voda ] Tepelná čerpadla vzduch-voda splitové provedení [ Země ] [ Buderus ] V zimě teplo a v létě chlad ze vzduchu! Logatherm WPLS Comfort Logatherm WPLS Light Teplo je náš živel Využijte

Více

Vitocal: využijte naši špičkovou technologii tepelných čerpadel pro vaše úspory.

Vitocal: využijte naši špičkovou technologii tepelných čerpadel pro vaše úspory. Zvýhodněné sestavy tepelných čerpadel Topné systémy skládající se z tepelného čerpadla v kombinaci se zásobníkovým ohřívačem teplé vody a dalším instalačním příslušenstvím. Vitocal: využijte naši špičkovou

Více

Tepelná čerpadla vzduch voda Bazénová tepelná čerpadla Solární vakuové kolektory Klimatizace s invertorem TEPELNÁ ČERPADLA SOLÁRNÍ KOLEKTORY

Tepelná čerpadla vzduch voda Bazénová tepelná čerpadla Solární vakuové kolektory Klimatizace s invertorem TEPELNÁ ČERPADLA SOLÁRNÍ KOLEKTORY Tepelná čerpadla vzduch voda Bazénová tepelná čerpadla Solární vakuové kolektory Klimatizace s invertorem TEPELNÁ ČERPDL SOLÁRNÍ KOLEKTORY 5 I WWBC Tepelná čerpadla vzduch voda NORDLINE Tepelné čerpadlo

Více

Předběžný návrh řešení systému vytápění pomocí: tepelného čerpadla Vaillant arotherm VWL (provedení vzduch/voda)

Předběžný návrh řešení systému vytápění pomocí: tepelného čerpadla Vaillant arotherm VWL (provedení vzduch/voda) Předběžný návrh řešení systému vytápění pomocí: tepelného čerpadla Vaillant arotherm VWL (provedení vzduch/voda) Nabídka č. 2310201319 Investor: pan Peter Kovalčík RD Ruda 15, Velké Meziříčí email: peter.kovalcik@seznam.cz

Více

TEPELNÁ ČERPADLA CENY, TYPY A KAPACITY. Základní informace Aplikace Výhody a přednosti Kapacity a ceny

TEPELNÁ ČERPADLA CENY, TYPY A KAPACITY. Základní informace Aplikace Výhody a přednosti Kapacity a ceny TEPELNÁ ČERPADLA CENY, TYPY A KAPACITY Základní informace Aplikace Výhody a přednosti Kapacity a ceny Základní informace YUTAKI S YUTAKI S je vysoce účinný systém tepelného čerpadla vzduch-voda, který

Více

Efektivní energie (NRQRPLFN¾ RKďHY YRG\ Y GRP FQRVWL SRPRF WHSHOQªKR ÎHUSDGOD

Efektivní energie (NRQRPLFN¾ RKďHY YRG\ Y GRP FQRVWL SRPRF WHSHOQªKR ÎHUSDGOD Efektivní energie Jak to funguje Tepelné čerpadlo vzduch / voda získává energii z atmosféry. Tento systém vyžaduje pouze 1 kw elektrické energie k výrobě 3 až 5 kw tepelné energie. 2-4 kw ENERGIE ZE VZDUCHU

Více

Průmyslové pístové kompresory RL - RH - RK

Průmyslové pístové kompresory RL - RH - RK Průmyslové pístové kompresory RL - RH - RK SPOLEHLIVÁ TECHNOLOGIE RL - RH - RK Kompresor přímo spojený s motorem řešení pro průmysl Vyzkoušená technologie, solidní konstrukce RL-RH-RK jsou kompresory přímo

Více

Švédská tepelná čerpadla

Švédská tepelná čerpadla Přehled sortimentu a ceník 2009 / 3 www.cerpadla-ivt.cz 10 let záruka 5 let celé tepelné čerpadlo 10 let kompresor Švédská tepelná čerpadla C země / voda C je nejprodávanějším kompaktním tepelným čerpadlem

Více

Tepelná čerpadla/chladiče 30AW

Tepelná čerpadla/chladiče 30AW Reversible Tepelná čerpadla/chladiče 30AW Monobloc Inverter K O M P A K T N Í, S P O L E H L I V É A Ú Č I N N É Reversible 2 Kompaktní, spolehlivé a účinné Nové klimatizační jednotky a reverzibilní tepelná

Více

SPLITOVÁ TEPELNÁ ČERPADLA NOVELAN AKČNÍ CENÍK 2015

SPLITOVÁ TEPELNÁ ČERPADLA NOVELAN AKČNÍ CENÍK 2015 novelan.cz SPLITOVÁ TEPELNÁ ČERPADLA AKČNÍ CENÍK 2015 platný pro Českou republiku od Splitová tepelná čerpadla vzduch/voda s plynulou regulací výkonu pro venkovní instalaci Vzduch/voda Split - venkovní

Více

NELUMBO ENERGY TEPELNÁ ČERPADLA OHŘEV + CHLAZENÍ

NELUMBO ENERGY TEPELNÁ ČERPADLA OHŘEV + CHLAZENÍ NELUMBO ENERGY TEPELNÁ ČERPADLA OHŘEV + CHLAZENÍ Solární tepelné čerpadlo! Nejnovější solární hybridní technologie, přímý solární ohřev chladiva TČ: TF > 5,0! Kvalitní značkové kompresory, stabilní provoz

Více

Air-Master- roubové kompresory. Stavební fiada B1. 3 15 kw

Air-Master- roubové kompresory. Stavební fiada B1. 3 15 kw Air-Master- roubové kompresory Stavební fiada B1 3 15 kw listopad 2002 Stavební fiada B Šroubové kompresory Air-Master jsou v programu firmy Schneider Bohemia určeny pro trvalý provoz. Tradiční stavební

Více

KATALOG 2004 MOBILNÍ VYSOKOTLAKÉ STROJE

KATALOG 2004 MOBILNÍ VYSOKOTLAKÉ STROJE MOBILNÍ VYSOKOTLAKÉ STROJE Společnost S. U. P. spol. s r. o. je výhradním distributorem mobilních vysokotlakých zařízení dánského výrobce Aquila pro Českou a Slovenskou republiku. Tyto speciální stroje

Více

C O P 4, 8 8. E S T I A S É R I E 4 - v O d a

C O P 4, 8 8. E S T I A S É R I E 4 - v O d a C O P 4, 8 8 E S T I A S É R I E 4 - v O d a e S T I a - v O d a Pokud dnes hovoříme o obnovitelných zdrojích energie, tvoří tepelná čerpadla jejich nedílnou součást. Díky vynikající účinnosti a spolehlivému

Více

2015 / 16 LIGHT COMMERCIAL KLIMATIZACE PRO PROFESIONÁLNÍ POUŽITÍ

2015 / 16 LIGHT COMMERCIAL KLIMATIZACE PRO PROFESIONÁLNÍ POUŽITÍ 2015 / 16 LIGHT COMMERCIAL KLIMATIZACE PRO PROFESIONÁLNÍ POUŽITÍ 2 I TOSHIBA LIGHT COMMERCIAL Kvalita především Základní filozofií výrobce zařízení TOSHIBA je neustálé zvyšování kvality a hledání, a aplikace

Více

Chladicí systémy Liquid Cooling Package

Chladicí systémy Liquid Cooling Package Chladicí systémy Liquid Cooling Package 2 Rittal LCP Rittal The System. Celek je mnohem více než jen součet jeho jednotlivých částí. To platí také pro systém Rittal. Proto jsme spojili naše inovativní

Více

TEPELNÁ ČERPADLA. vytápění ohřev vody řízené větrání

TEPELNÁ ČERPADLA. vytápění ohřev vody řízené větrání Š V É D S K Á TEPELNÁ ČERPADLA vytápění ohřev vody řízené větrání TEPELNÁ ČERPADLA vzduch/voda Pro vytápění a ohřev teplé užitkové vody Vzduch je všude kolem nás a je nejsnáze dostupným zdrojem energie.

Více

Švédská tepelná. čerpadla. pro vytápění, ohřev teplé užitkové vody, větrání a klimatizaci. www.cerpadla-ivt.cz. Přehled sortimentu a ceník 2005

Švédská tepelná. čerpadla. pro vytápění, ohřev teplé užitkové vody, větrání a klimatizaci. www.cerpadla-ivt.cz. Přehled sortimentu a ceník 2005 www.cerpadla-ivt.cz Švédská tepelná čerpadla pro vytápění, ohřev teplé užitkové vody, větrání a klimatizaci 5 5 let garance 5 let záruka na tepelné čerpadlo, včetně nákladů na záruční opravu. Tato záruka

Více

S-MMS SUPER MODULAR MULTI SYSTEM VRF S-HRM SUPER HEAT RECOVERY MULTI SYSTEM

S-MMS SUPER MODULAR MULTI SYSTEM VRF S-HRM SUPER HEAT RECOVERY MULTI SYSTEM Ceník 2007 (2.díl) Klimatizační zařízení Toshiba Vydáno 1. dubna 2007. Ceny sklad Praha, procleno. Všechny ceny jsou uvedeny bez DPH. Doporučené ceny pro koncového zákazníka v ČR. VRF MiNi-SMMS VRF SUPER

Více

TEPELNÁ ČERPADLA VZDUCH - VODA. Inverter. Zelená úsporám. Na tyto produkty můžete získat dotaci z programu

TEPELNÁ ČERPADLA VZDUCH - VODA. Inverter. Zelená úsporám. Na tyto produkty můžete získat dotaci z programu TEPELNÁ ČERPADLA VZDUCH - VODA Na tyto produkty můžete získat dotaci z programu Zelená úsporám Inverter TEPELNÁ ČERPADLA VZDUCH - VODA Budoucnost patří ekologickému a ekonomickému vytápění ekologicky šetrná

Více

Větrání průmyslových, komerčních a občanských staveb. Větrání provozů se specifickými požadavky

Větrání průmyslových, komerčních a občanských staveb. Větrání provozů se specifickými požadavky portfolio co děláme Větrání průmyslových, komerčních a občanských staveb Větrání provozů se specifickými požadavky ATEX (nevýbušnost) Seizmická odolnost Čistitelnost a mikrobiální nezávadnost Odolnost

Více

VÝROBCE VZDUCHOTECHNICKÝCH, CHLADICÍCH A ELEKTRONICKÝCH ZAŘÍZENÍ

VÝROBCE VZDUCHOTECHNICKÝCH, CHLADICÍCH A ELEKTRONICKÝCH ZAŘÍZENÍ VÝROBCE VZDUCHOTECHNICKÝCH, CHLADICÍCH A ELEKTRONICKÝCH ZAŘÍZENÍ PŘESNÁ KLIMATIZACE KLIMATIZAČNÍ JEDNOTKY INŽENÝRING VZDUCHOTECHNIKY A KLIMATIZACE PROJEKČNÍ SLUŽBY AUTORSKÝ DOZOR STAVEB ŘÍDICÍ SYSTÉMY

Více

Přehled produktů Alfa Laval pro přenos tepla

Přehled produktů Alfa Laval pro přenos tepla Díky více než 125 letům věnovaným výzkumu a vývoji a miliónům instalací v oblasti vytápění a chlazení po celém světě pro nás neexistují žádné hranice, žádná omezení. Kompaktní předávací stanice Alfa Laval

Více

Stále ještě vytápíte FOSILNÍMI PALIVY?

Stále ještě vytápíte FOSILNÍMI PALIVY? Stále ještě vytápíte FOSILNÍMI PALIVY? VZDUCH A ALTHERMA OPTIMÁLNÍ SPOJENÍ K ZÍSKÁVÁNÍ TEPLA S čerpadly Altherma se vzduch stává nevyčerpatelným zdrojem energie, protože tepelná čerpadla vzduch-voda Altherma

Více

Splitová tepelná čerpadla

Splitová tepelná čerpadla NOVINKA Splitová tepelná čerpadla Akční nabídka - jaro 2014 www.novelan.cz Platnost od února 2014 Inteligentní vytápění a větrání! Splitová tepelná čerpadla vzduch/voda s plynulou regulací výkonu pro venkovní

Více

Řada střídačů TripleLynx MAKING MODERN LIVING POSSIBLE. Srovnávací solární střídač od společnosti Danfoss 3fázový bez transformátoru 10, 12,5 a 15 kw

Řada střídačů TripleLynx MAKING MODERN LIVING POSSIBLE. Srovnávací solární střídač od společnosti Danfoss 3fázový bez transformátoru 10, 12,5 a 15 kw MAKING MODERN LIVING POSSIBLE Řada střídačů TripleLynx Srovnávací solární střídač od společnosti Danfoss 3fázový bez transformátoru 10, 12,5 a 15 kw SOLAR INVERTERS 98% Maximální výkon po celý den Střídače

Více

TEPELNÁ ČERPADLA VZDUCH - VODA

TEPELNÁ ČERPADLA VZDUCH - VODA TEPELNÁ ČERPADLA VZDUCH - VODA Inverter TEPELNÁ ČERPADLA VZDUCH - VODA Budoucnost patří ekologickému a ekonomickému vytápění ekologicky šetrná technologie Okolní vzuch Ventilátor Rotační kompresor Topná

Více

Švédská tepelná čerpadla

Švédská tepelná čerpadla Švédská tepelná čerpadla Přehled sortimentu 2014 www.cerpadla-ivt.eu Proč si pořídit tepelné čerpadlo značky IVT? IVT je největším dodavatelem tepelných čerpadel země / voda na našem trhu Specializace

Více

2015 / 16 ESTIA SÉRIE 4 / HI POWER. Tepelná čerpadla vzduch - voda

2015 / 16 ESTIA SÉRIE 4 / HI POWER. Tepelná čerpadla vzduch - voda 2015 / 16 ESTIA SÉRIE 4 / HI POWER Tepelná čerpadla vzduch - voda ESTIA HI POWER Náš příspěvek k ochraně životního prostředí Pokud dnes hovoříme o obnovitelných zdrojích energie, tvoří tepelná čerpadla

Více

SONETTO. Vzduchové kompresory SONETTO 8-20

SONETTO. Vzduchové kompresory SONETTO 8-20 SONETTO Vzduchové kompresory SONETTO 8-20 Alup Poháněn technologiemi. Navržen na základě zkušeností. Firma Alup Kompressoren má více než 90 let zkušeností s průmyslovou výrobou. Naší ambicí je nabízet

Více

Dnes jsou kompresory skrol Copeland vyráběny v moderních výrobních závodech v Belgii, Severním Irsku, ve Spojených Státech, Thajsku a Číně.

Dnes jsou kompresory skrol Copeland vyráběny v moderních výrobních závodech v Belgii, Severním Irsku, ve Spojených Státech, Thajsku a Číně. Úvod Kompresory skrol Copeland Výrobní program kompresorů skrol Copeland je výsledkem rozsáhlého výzkumu a vývoje, který probíhá již od roku 1979. Vynaložené úsilí vedlo k zavedení do výroby moderních

Více

Nabídka dodávky a instalace švédského tepelného čerpadla

Nabídka dodávky a instalace švédského tepelného čerpadla Nabídka dodávky a instalace švédského tepelného čerpadla Vytápění, ohřev teplé vody a řízené větrání se zpětným ziskem energie v rodinném domě tepelným čerpadlem NIBE SPLIT SET 1 Objednatel: Petr Novák

Více

Technický list pro tepelné čerpadlo země-voda HP3BW-model B

Technický list pro tepelné čerpadlo země-voda HP3BW-model B Technický list pro tepelné čerpadlo země-voda HP3BW-model B Technický popis TČ Tepelné čerpadlo země-voda, voda-voda s označením HPBW B je kompaktní zařízení pro instalaci do vnitřního prostředí, které

Více

LIVING ENVIRONMENT SYSTEMS. Tepelná čerpadla vzduch / voda Komplety Ecodan a individuální systémová řešení

LIVING ENVIRONMENT SYSTEMS. Tepelná čerpadla vzduch / voda Komplety Ecodan a individuální systémová řešení LIVING ENVIRONMENT SYSTEMS Tepelná čerpadla vzduch / voda Komplety Ecodan a individuální systémová řešení PRODUKTOVÉ INFORMACE 20/2011 Tento katalog Mitsubishi Electric Europe B.V. se ustále snaží o další

Více

VENKOVNÍ JEDNOTKY DVM S /45 VENKOVNÍ JEDNOTKY DVM S ECO /57 DVM S HYDRO /59 4CESTNÁ KAZETOVÁ S /61 4CESTNÁ KAZETOVÁ MINI S /63 SLIM 1CESTNÁ KAZETOVÁ

VENKOVNÍ JEDNOTKY DVM S /45 VENKOVNÍ JEDNOTKY DVM S ECO /57 DVM S HYDRO /59 4CESTNÁ KAZETOVÁ S /61 4CESTNÁ KAZETOVÁ MINI S /63 SLIM 1CESTNÁ KAZETOVÁ VENKOVNÍ JEDNOTKY DVM S /45 VENKOVNÍ JEDNOTKY DVM S ECO /57 DVM S HYDRO /59 4CESTNÁ KZETOVÁ S /61 4CESTNÁ KZETOVÁ MINI S /63 SLIM 1CESTNÁ KZETOVÁ (NE) /65 SLIM 1CESTNÁ KZETOVÁ /66 2CESTNÁ KZETOVÁ /67 VYSOKOTLKÁ

Více

PŘEHLED DODÁVANÉHO SORTIMENTU

PŘEHLED DODÁVANÉHO SORTIMENTU PŘEHLED DODÁVANÉHO SORTIMENTU Teplovzdušné automaty Odvlhčovače Tepelná čerpadla Klimatizační zařízení Kvalita se systémem KLIMA TEPLO NOVÉ ENERGIE VYSOUŠENÍ Prostorové klimatizační přístroje Mobilní klimatizační

Více

MODERNÍ SYSTÉM. Inteligentní zařízení pro teplovzdušné vytápění a větrání s rekuperací tepla s tepelným čerpadlem vzduch-voda. Výstup.

MODERNÍ SYSTÉM. Inteligentní zařízení pro teplovzdušné vytápění a větrání s rekuperací tepla s tepelným čerpadlem vzduch-voda. Výstup. MODERNÍ SYSTÉM NOVINKA Inteligentní zařízení pro teplovzdušné vytápění a větrání s rekuperací tepla s tepelným čerpadlem vzduch-voda. Odsávání znečištěného Výstup čerstvého 18 C - 15 C Vstup čerstvého

Více

Tepelná čerpadla IVT s.r.o.,průmyslová 5, 108 21 PRAHA 10 Tel: 272 088 155, Fax: 272 088 166, E-mail: ivt@veskom.cz www.cerpadla-ivt.

Tepelná čerpadla IVT s.r.o.,průmyslová 5, 108 21 PRAHA 10 Tel: 272 088 155, Fax: 272 088 166, E-mail: ivt@veskom.cz www.cerpadla-ivt. Tepelná čerpadla IVT s.r.o.,průmyslová 5, 108 21 PRAHA 10 Tel: 272 088 155, Fax: 272 088 166, E-mail: ivt@veskom.cz www.cerpadla-ivt.cz Obsah: Tepelná čerpadla pro rodinné domy a menší objekty Vzduch /

Více

Decentrální větrání školních budov

Decentrální větrání školních budov Decentrální větrání školních budov O společnosti 1919: Dr. Albert Klein, spolupracovník Dr. W. Carriera, USA první patent na technologii indukce 1924: Založení LTG 1. evropská společnost specializující

Více

Vytápění, klimatizace. tepelná čerpadla solární kolektory klimatizace. Katalog 2015

Vytápění, klimatizace. tepelná čerpadla solární kolektory klimatizace. Katalog 2015 tepelná čerpadla solární kolektory klimatizace WWBC Tepelná čerpadla voda vzduch STO A0224-648/2014 Výkonové parametry dle ČNS EN 14511-2,3 ve venkovní kompaktní jednotce. Tepelná čerpadla jsou především

Více

Ekologický a ekonomický systém vytápění. Systém Samsung EHS je ekologičtější a účinnější než jakékoli jiné existující řešení 75% energie 25% vložená

Ekologický a ekonomický systém vytápění. Systém Samsung EHS je ekologičtější a účinnější než jakékoli jiné existující řešení 75% energie 25% vložená Ekologický a ekonomický systém vytápění Systém Samsung EHS je ekologičtější a účinnější než jakékoli jiné existující řešení W W Systém tepelného čerpadla Využití obnovitelné energie z okolního prostředí

Více

Bezolejové spirálové kompresory. Spiralair SPR 2-30 SPOLEHLIVÁ TECHNOLOGIE

Bezolejové spirálové kompresory. Spiralair SPR 2-30 SPOLEHLIVÁ TECHNOLOGIE Bezolejové spirálové kompresory Spiralair SPR 2-30 Bezolejové kompresory Uživatelské benefity Bezolejové spirálové kompresory SPR 2-30 poskytují dodávku vysoce kvalitního stlačeného vzduchu pro kritické

Více

MAKING MODERN LIVING POSSIBLE. Datový list DHP-AL TEPELNÁ ČERPADLA DANFOSS

MAKING MODERN LIVING POSSIBLE. Datový list DHP-AL TEPELNÁ ČERPADLA DANFOSS MAKING MODERN LIVING POSSIBLE Datový list DHP-AL TEPELNÁ ČERPADLA DANFOSS Datový list Danfoss DHP-AL Tepelné čerpadlo vzduch/voda, které zajišťuje vytápění i ohřev teplé vody Může účinně a spolehlivě pracovat

Více

TEPELNÁ ČERPADLA ROTEX vzduch-voda

TEPELNÁ ČERPADLA ROTEX vzduch-voda TEPELNÁ ČERPADLA ROTEX vzduch-voda Špičková německá tepelná čerpadla s japonskou inverterovou technologií DAIKIN Vyráběné v ČR, DE a BEL Není nutná akumulace 40 let zkušeností, skvělé technické parametry

Více

tepelná čerpadla vzduch-voda země-voda voda-voda

tepelná čerpadla vzduch-voda země-voda voda-voda Český výrobce tepelných čerpadel tepelná čerpadla vzduch-voda země-voda voda-voda VYROBENO U NÁS registrované test centrum EHPA european heat pump association Jsme ryze českým výrobcem, který svou výrobní

Více

OHŘEV VODY OBNOVITELNÉ ENERGIE ELEKTRICKÉ VYTÁPĚNÍ. Tepelná čerpadla země voda

OHŘEV VODY OBNOVITELNÉ ENERGIE ELEKTRICKÉ VYTÁPĚNÍ. Tepelná čerpadla země voda OHŘEV VODY OBNOVITELNÉ ENERGIE ELEKTRICKÉ VYTÁPĚNÍ Tepelná čerpadla země voda 08 2014 Proč tepelné čerpadlo Stiebel Eltron? TRADICE 40 letý vývoj a výroba tepelných čerpadel KVALITA vývoj a výroba v jednom

Více

Rotační šroubové kompresory MSM MAXI 5,5-7,5-11 - 15 kw

Rotační šroubové kompresory MSM MAXI 5,5-7,5-11 - 15 kw Rotační šroubové kompresory MSM MAXI 5,5-7,5-11 - 15 kw SPOLEHLIVÁ TECHNOLOGIE Řada MSM Maxi Maxi 5,5-7,5-11 - 15 kw Řešení pro všechny požadavky zákazníků Základní verze Určené zejména pro instalace blízko

Více

Funkce: instalace / údržba

Funkce: instalace / údržba Funkce: instalace / údržba Připojení čerstvého vzduchu Auto Restart Restart po výpadku elektrického napětí Přes standardní napojení je možné přivést do prostoru čerstvý vzduch. Množství čerstvého vzduchu

Více

Tepelná čerpadla AC Heating Convert AW

Tepelná čerpadla AC Heating Convert AW Tepelná čerpadla AC Heating Convert AW Chytré a pohodlné vytápění ve všech směrech Odborný dodavatel let záruka www.zelenausporam.cz 1 let záruka Tepelné čerpadlo chytrá volba Tepelné čerpadlo pracuje

Více

TACOTHERM DUAL PIKO MODULÁRNÍ VYSOCE FLEXIBILNÍ BYTOVÁ PŘEDÁVACÍ STANICE

TACOTHERM DUAL PIKO MODULÁRNÍ VYSOCE FLEXIBILNÍ BYTOVÁ PŘEDÁVACÍ STANICE TACOTHERM DUAL PIKO MODULÁRNÍ VYSOCE FLEXIBILNÍ BYTOVÁ PŘEDÁVACÍ STANICE KOMBINUJTE SVOU INDIVIDUÁLNÍ STANICI Bytová předávací stanice TacoTherm Dual Piko je dokonale přizpůsobená místním podmínkám. Sestavit

Více

2 0 1 2 / 1 3. KLimAtiZACe PRo PRoFeSioNÁLNÍ PoUŽitÍ TOSHIBA I 1

2 0 1 2 / 1 3. KLimAtiZACe PRo PRoFeSioNÁLNÍ PoUŽitÍ TOSHIBA I 1 2 0 1 2 / 1 3 LIGHT COMMERCIAL KLimAtiZACe PRo PRoFeSioNÁLNÍ PoUŽitÍ TOSHIBA I 1 RAV Light CommeRCiAL 2 I TOSHIBA Pro profesionální použití? Výhradně profesionální řešení! Filozofie firmy Toshiba je založená

Více

LG MULTI V IV. 4. generace LG invertorového kompresoru. při snížení hmotnosti až o 50 % a rozšíření provozní frekvence ze 120 na 150 Hz.

LG MULTI V IV. 4. generace LG invertorového kompresoru. při snížení hmotnosti až o 50 % a rozšíření provozní frekvence ze 120 na 150 Hz. LG MULTI V IV 4. generace LG invertorového kompresoru N při snížení hmotnosti až o 50 % a rozšíření provozní frekvence ze 120 na 150 Hz. Vapor Injection - maximální topný výkon díky 2 stupňové kompresi

Více

Tepelné čerpadlo Excellence pro komfortní a úsporný dům

Tepelné čerpadlo Excellence pro komfortní a úsporný dům Tepelné čerpadlo Excellence pro komfortní a úsporný dům V současné době, kdy se staví domy s čím dál lepšími tepelně izolačními vlastnostmi, těsnými stavebními výplněmi (okna, dveře) a vnějším pláštěm,

Více

Obsah: ÚVOD:... 4 TEPELNÉ ČERPADLO... 5 PRINCIP TEPELNÉHO ČERPADLA VZDUCH- VODA... 6 9 DŮVODŮ, PROČ TOPIT TEPELNÝM ČERPADLEM... 7

Obsah: ÚVOD:... 4 TEPELNÉ ČERPADLO... 5 PRINCIP TEPELNÉHO ČERPADLA VZDUCH- VODA... 6 9 DŮVODŮ, PROČ TOPIT TEPELNÝM ČERPADLEM... 7 Obsah: ÚVOD:... 4 TEPELNÉ ČERPADLO... 5 PRINCIP TEPELNÉHO ČERPADLA VZDUCH- VODA... 6 9 DŮVODŮ, PROČ TOPIT TEPELNÝM ČERPADLEM... 7 KOLIK UŠETŘÍ TEPELNÉ ČERPADLO?... 8 VLASTNÍ ZKUŠENOSTI?... 9 TEPELNÉ ČERPADLO

Více

Venkovní jednotky DVM S /83 Venkovní jednotky DVM S Mini /95 4cestná kazetová S /97 4cestná kazetová Mini S /99 Slim 1cestná kazetová /101 2cestná

Venkovní jednotky DVM S /83 Venkovní jednotky DVM S Mini /95 4cestná kazetová S /97 4cestná kazetová Mini S /99 Slim 1cestná kazetová /101 2cestná Venkovní jednotky DVM S /83 Venkovní jednotky DVM S Mini /95 4cestná kazetová S /97 4cestná kazetová Mini S /99 Slim 1cestná kazetová /101 2cestná kazetová /102 Vysokotlaká kanálová /103 Strednotlaká kanálová

Více

Kompaktní teplovzdušné jednotky

Kompaktní teplovzdušné jednotky Účinnost přes 91,5 %! Kompaktní velikost - ideální do omezených prostorů Pro instalace v uzavřených i větraných prostorech Automaticky zapalované hořáky s dálkovým zavíráním a spouštěním u všech modelů

Více

CENÍK 2013 TEPELNÁ ČERPADLA VZDUCH/VODA V1.1. (platnost od 1. dubna 2013, předpokládaná platnost do 30. dubna 2014) 2013/2014 www.zubadan.

CENÍK 2013 TEPELNÁ ČERPADLA VZDUCH/VODA V1.1. (platnost od 1. dubna 2013, předpokládaná platnost do 30. dubna 2014) 2013/2014 www.zubadan. CENÍK 2013 TEPELNÁ ČERPADLA VZDUCH/VODA (platnost od 1. dubna 2013, předpokládaná platnost do 30. dubna 2014) V1.1 2013/2014 www.zubadan.cz 1/9 Tepelná čerpadla Power Inverter Splitové provedení Jmenovitý

Více

ECO TEPELNÁ ČERPADLA VZDUCH/VODA Pro novostavby, nízkoenergetické a pasivní domy

ECO TEPELNÁ ČERPADLA VZDUCH/VODA Pro novostavby, nízkoenergetické a pasivní domy ECO TEPELNÁ ČERPADLA VZDUCH/VODA Pro novostavby, nízkoenergetické a pasivní domy OCHSNER ELW - ECO VZDUCH/VODA Tepelná čerpadla pro vytápění Ideální systém pro každé použití Tepelné čerpadlo OCHSNER ELW

Více

Přirozená kombinace HYBRIDNÍ TEPELNÉ ČERPADLO DAIKIN ALTHERMA

Přirozená kombinace HYBRIDNÍ TEPELNÉ ČERPADLO DAIKIN ALTHERMA Přirozená kombinace HYBRIDNÍ TEPELNÉ ČERPADLO DAIKIN ALTHERMA 2 Nová říležitost v oboru rezidenčního vytápění! Vlastníci domů a bytů se stále častěji poohlíží po výměně stávajících vytápěcích systémů,

Více

FOSILNÍMI PALIVY? Daikin Altherma NÍZKOTEPLOTNÍ SYSTÉM VYTÁPĚNÍ TEPELNÉ ČERPADLO VZDUCH-VODA. Vytápění Chlazení Teplá užitková voda

FOSILNÍMI PALIVY? Daikin Altherma NÍZKOTEPLOTNÍ SYSTÉM VYTÁPĚNÍ TEPELNÉ ČERPADLO VZDUCH-VODA. Vytápění Chlazení Teplá užitková voda Stále ještě vytápíte FOSILNÍMI PALIVY? Daikin Altherma NÍZKOTEPLOTNÍ SYSTÉM VYTÁPĚNÍ TEPELNÉ ČERPADLO VZDUCH-VODA Vytápění Chlazení Teplá užitková voda VZDUCH A DAIKIN ALTHERMA OPTIMÁLNÍ SPOJENÍ K ZÍSKÁVÁNÍ

Více

Pokojová jednotka Neoré RCM 2-1

Pokojová jednotka Neoré RCM 2-1 IMPROMAT NEO INVERTER Pokojová jednotka Neoré RCM 2-1 Návod k obsluze a údržbě Instalační manuál Servisní manuál vydání 10/2010 - veškeré změny textu i tech. parametrů vyhrazeny Pokojová jednotka RCM 2-1

Více

Stropní systémy pro vytápění a chlazení Komfortní a energeticky úsporné. Vytápění Chlazení Čerstvý vzduch Čistý vzduch

Stropní systémy pro vytápění a chlazení Komfortní a energeticky úsporné. Vytápění Chlazení Čerstvý vzduch Čistý vzduch Stropní systémy pro vytápění a chlazení Komfortní a energeticky úsporné Vytápění Chlazení Čerstvý vzduch Čistý vzduch Zehnder vše pro komfortní, zdravé a energeticky úsporné vnitřní klima Vytápění, chlazení,

Více

Vyhlédání závady u zařízení VRF S-MMS

Vyhlédání závady u zařízení VRF S-MMS Vyhledávání závady u S-MMS česky Strana 1 Vyhlédání závady u zařízení VRF S-MMS Upozornění na výskyt chyby V případě detekce nějaké chyby se na displeji zobrazí odpovídající chybový kód a číslo příslušné

Více

PŘEHLED DODÁVANÉHO SORTIMENTU

PŘEHLED DODÁVANÉHO SORTIMENTU PŘEHLED DODÁVANÉHO SORTIMENTU Teplovzdušné automaty Odvlhčovače Tepelná čerpadla Klimatizační zařízení TEPLO VYSOUŠENÍ NOVÉ ENERGIE KLIMA Teplovzdušné topné systémy Mobilní a stacionární topné automaty

Více

Posouzení klimatizačních a chladících systémů v energetických auditech z pohledu energetického auditora Ing. Vladimír NOVOTNÝ I&C Energo a.s., Seminář AEA 26.5.2005 FAST Brno Veveří 95 Regionální kancelář

Více