KEMAS O PCS. PCS spol. s r. o., divize Security je autorizovaným partnerem a servisním střediskem depotních systémů KEMAS.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "KEMAS O PCS. PCS spol. s r. o., divize Security je autorizovaným partnerem a servisním střediskem depotních systémů KEMAS."

Transkript

1

2 KEMAS O PCS PCS spol. s r. o., divize Security poskytuje dodávky kvalitních technologií vyhovujících velkým, středním i malým aplikacím s profesionální technickou podporou a servisem. V rámci nabízených služeb se soustředí na odbornou technickou podporu obchodních partnerů, provádí pravidelná školení projekčních společností a montážních firem. Pro investory nabízí kompletní projekční a poradenskou činnost, posouzení a analýzy v oblasti bezpečnosti. Krédem divize Security je držet krok s moderními technologiemi, neustále zvyšovat kvalitu a odbornou úroveň svých zaměstnanců a poskytovaných služeb. PCS spol. s r. o., divize Security je autorizovaným partnerem a servisním střediskem depotních systémů KEMAS. Dále aktivně spolupracuje s výrobci BOSCH, PELCO by Schneider, Aiphone, CBC, Baldwin Boxall a R.C.S. Audio, Etrovision a Genius Vision Digital (GVD). Skupina firem PCS Společnosti sjednocené pod názvem PCS se zabývají širokým spektrem činností od komplexních služeb v oblasti zabezpečovacích a komunikačních systémů, detekce nebezpečných předmětů, přes dodávky analytických přístrojů a měřících ústředen, až po řešení bezpečnosti dat. Významnou součást tvoří vývoj vlastního ekonomického software a nemocničních informačních systémů. Sortiment divize Security obsahuje: kamerové systémy ozvučovací systémy elektronická zabezpečovací signalizace elektrická požární signalizace kongresové a tlumočnické systémy inteligentní depotní systémy Skupina PCS působí na českém a slovenském trhu již od roku 1990, zaměstnává přes 100 pracovníků a její roční obrat se pohybuje okolo 200 milionů Kč (2010). Vzájemná synergie jednotlivých činností je zárukou rozvoje a stability i do dalších let. Společnosti sídlí ve vlastních objektech v Praze, Brně a Blansku, její dceřiná společnost je aktivní v Bratislavě. Více informací najdete na a identifikační a docházkové systémy videotelefony a interimy systémová integrace, komplexní technická řešení, projektová podpora servis a opravy produktů

3 KLÍČOVÁ KOMPETENCE Každá společnost a instituce čelí problémům se správou a zabezpečením majetku. Zdroje je nutné neustále chránit. Je Vaším zájmem zavádět vhodná opatření, která zaručí bezpečný pohyb prostředků. Vy zodpovídáte za zamezení ztrátám, podvodům a znehodnocení. Proto jsme se specializovali na bezpečnostní opatření a optimalizaci každodenních procesů. Zaměřujeme se na řešení, která umožňují nejlepší možné použití a předávání objektů, které představují nebo poskytují přístup k firemním hodnotným prostředkům. Abychom to zkrátili: zabezpečujeme vše, co je pro naše klienty důležité! Současně je vaším úkolem zajistit, aby byly všechny zdroje nutné pro plnění firemních činností používány efektivně. Proto je nezbytná dobře koncipovaná organizace. Naším zájmem je být k dispozici s našimi zkušenostmi a znalostmi. Známe potřeby a požadavky klientů. Tyto znalosti umožnily společnosti KEMAS sestavit obsáhlou nabídku služeb v oblasti zabezpečovacích technologií s cílem implementovat nejlepší možnou ochranu a efektivnost materiálních zdrojů. Základem našich řešení jsou inteligentní depotní a řídicí systémy KEMAS, které sestávají z následujících součástí: mechanické součásti pro ochranu objektů, elektronické součásti pro řízení systému, softwarové součásti pro správu dat, identifikační technologie pro jednoznačnou identifikaci objektů a pro správu oprávnění různých skupin osob.

4 INTELIGENTNÍ TECHNOLOGIE, CHYTRÁ ŘEŠENÍ DEPOTNÍ SCHRÁNKY Depotní boxy KEMAS umožňují organizovanou ochranu materiálních zdrojů, chrání před neoprávněnou manipulací a podvody. Nabízíme různé typy a velikosti boxů, v závislosti na formě, velikosti a hmotnosti objektů. Jako jediný poskytovatel vybavuje výrobce svá zařízení centrálním, mechanickým nouzovým spínačem, který rovněž zaručuje přístup k uskladněným objektům v případě poruchy elektrické nebo datové sítě. Kromě modulů ve formě zásuvky, které jsou pro KEMAS typické a nabízejí nepřekonatelně snadné použití, obsahuje sortiment produktů řadu dalších provedení od schránek na úschovu a správu klíčů, přes kartové moduly pro monitoring návštěv až po depotní moduly pro ochranu rozvrhů a plánů nouzového provozu. Moderní design systémů dokazuje, že i zabezpečovací technologie mohou vypadat vkusně. Funkce ochranné a funkce úložné jsou z hlediska konstrukce odděleny, což umožňuje instalaci systému jak na stěnu, tak ve formě zapouštění do zdi, ale také jako volně stojící systém. Výrobce nabízí i přizpůsobený design požadavkům firemní identity nebo okolní architektuře. Všechny typy depotních systémů staví na modulární platformě, která jim umožňuje individuálně kombinovat různé varianty depotních boxů v rámci systému KEMAS. Systémy lze adaptovat dle měnících se potřeb z hlediska kvantitativní struktury a rozmístění.

5 Software Modulární koncepce depotních zařízení KEMAS pokračuje i v softwarové architektuře. Platforma KEMAS NET utváří základ pro všechna systémová řešení a obsahuje základní funkce, jakými je (mimo jiné) administrace a správa osobních dat, zařízení a klientských struktur. K dispozici jsou jednotlivé balíky od jednoduchých požadavků po neomezené firemní licence. Pohodlné navádění obsluhy přímo v systému je založeno na struktuře, kterou lze přizpůsobit z hlediska množství a obsahu komunikace s uživatelem a rovněž z hlediska grafického provedení a firemní identity. Na této platformě staví různé aplikace, které lze přizpůsobit potřebám zákazníka. Tyto aplikace pak umožňují konkrétní funkce např. správy klíčů, návštěvníků nebo vozového parku. Platforma je propojena s velkým množstvím rozhraní pro import a export, což umožňuje interaktivní výměnu dat s periferními systémy. Koncepce je založena na škálovatelné webové aplikaci a obsluha je zajišťována prostřednictvím standardizovaných prohlížečů, nezávisle na stávajících platformách.

6 JEDNOZNAČNÁ IDENTIFIKACE OSOBY OBJEKTY Základem správy oprávnění v systémech KEMAS je jednoznačná identifikace uživatele. Výrobce zde využívá svých rozsáhlých odborných znalostí v oblasti všech identifikačních systémů a technologií dostupných na trhu. Proto je možné do zařízení KEMAS bez problémů integrovat průkazy zaměstnanců, transpondéry, kódy PIN nebo biometrické technologie, které již jsou ve společnosti klienta používány. Při zkombinování více způsobů identifikace se dá rovněž implementovat princip čtyř očí. Pro zjištění a ověření toho, který objekt byl použit, kdy a jak dlouho je nezbytná jednoznačná identifikace. Výběr a použití vhodných technik závisí na fyzických rysech objektů, provozních procesech ve spojení s jejich účelem použití a rovněž na ekonomických faktorech. Ve většině případů spoléhá výrobce na technologie RFID. V tomto ohledu je obvykle nutné standardizované značení objektů. Lze však použít i kódování, které se již na objektech (např. klíčích od aut) nachází. Pokud značení objektů na bázi RFID není možné z fyzických důvodů nebo nemá smysl kvůli ekonomickým faktorům, KEMAS jako jediný poskytovatel depotních systémů alternativně nabízí možnosti identifikace na bázi optických nebo gravimetrických technik a rovněž na bázi senzorové technologie.

7 ZÁKAZNICKÝ SERVIS OD A DO Z PORADENSTVÍ, PLÁNO- VÁNÍ, PROJEKTOVÉ PRÁCE TECHNICKÁ PODPORA Naším primárním cílem v každém zákaznickém projektu je realizovat nejlepší možná řešení. Proto je pro zajištění kvality důležité naslouchat vašim potřebám. Vypracování účinného projektu a volba vhodné koncepce zabezpečení je možná pouze pokud známe konkrétní požadavky a rizika zákazníka. Proto vás bude podporovat odborný tým prodejců, produktová podpora. Hlavní úlohou našeho servisního týmu a týmu produktových manažerů je zaručit dostupnost systémů. Jejich činnost sahá od co nejrychlejší a nejhladší instalace systémové technologie, přes uvedení systémů do provozu, po proškolení zaměstnanců organizace. Během provozu systému rovněž získáte rozsáhlou technickou podporu.

8 ZABEZPEČENÍ Cílem našich řešení v oblasti ZABEZPEČENÍ je ochrana materiálních zdrojů před ztrátou, neoprávněnou manipulací a podvodným používáním. Depotní systémy KEMAS v této oblasti dominují díky individuálně nastaveným provozním procesům a dokonalé integraci do okolních procesů a příslušného systémového prostředí. Škála objektů, které potřebují ochranu, je rozsáhlá. Nabízíme řešení pro následující objekty: Klíče Musí být definován přístup pro různé skupiny osob do různých oblastí společností nebo veřejných institucí. Přínosy, které vám poskytuje systém KEMAS: zabezpečená a přehledná ochrana a správa klíčů přístup pouze pro oprávněné osoby protokolované předávání pro transparentní ověření úspora nákladů díky zkrácení doby hledání zamezení nadbytečnému uchovávání a zpracování dat

9 Zbraně Léky Služební zbraně používané ve věznicích, v policejních a ozbrojených složkách a rovněž pro ostrahu podniků musí být uchovávány ve speciálních zařízeních pro zaručení bezpečí a zamezení podvodům. Na klinikách a v nemocnicích musí být přidělování léků a anestetik prováděno se značnou opatrností, jelikož ztráta nebo nesprávné přidělení může vést k závažným zraněním a poškození životního prostředí. Přínosy, které vám poskytuje systém KEMAS: uschování služebních zbraní odolné vůči manipulaci trvalé sledování úložiště nepřerušené protokolování Přínosy, které vám poskytuje systém KEMAS: přístup pouze pro oprávněné osoby bezpečné ukládání léků a farmak rychlé a protokolované odebírání omezení zneužití a nesprávného přidělení správa nezávislá na lokaci

10 LOGISTIKA Na manipulaci se zdroji je třeba nahlížet nejen z pohledu zabezpečení, ale vždy také se zohledněním ekonomických faktorů což je záměrem LOGISTIKY. Pro efektivní používání zdrojů je nutné vhodně pojaté uspořádání. Systémy KEMAS pomáhají standardizovat a automatizovat provozní procesy a poskytují důležité informace o stavu a dostupnosti zdrojů. Depozitní středisko Správa nástrojů Systémy KEMAS organizují rozmístění a předávání speciálních nástrojů, měřicích technologií, náhradních dílů, spotřebního materiálů a dalších objektů. Tím je zabezpečena dostupnost těchto pracovních prostředků a významně tak optimalizujete využití jejich kapacity. Současně jsou všechna zařízení uchovávána v bezpečí před ztrátou a manipulací a snižují se náklady. Při propojování interních toků komodit s externími poskytovateli logistických služeb je třeba řešit velké množství činností. Obzvláště obtížné je získat spolehlivé údaje jako základ pro dispozitivní a transparentní procesy. Dále se interní a externí procesy mohou odchylovat z hlediska času. Z tohoto důvodu společnost KEMAS nabízí předávací stanice sloužící jako tzv. předávací terminály, nabízející větší flexibilitu pro obě strany a poskytující nezbytné informace o dostupnosti a procesech výměny. Poštovní a dokumentové středisko S rostoucí velikostí společnosti a instituce rostou požadavky na vnitrofiremní zpracování pošty a dokumentů. To vyžaduje komplexní koncepci organizace práce, jelikož spotřeba personálu a času musí být naplánována co nejefektivněji. Dokumentová střediska od společnosti KEMAS tyto procesy dokážou zlepšit.

11 MOBILITA Správa vozového parku Elektronická kontrola řidičských průkazů Kompletní řešení pro vozové parky jsou klíčovými oblastmi MOBILITY. Řešení zahrnují vyhodnocování poptávky a dostupnosti osobních automobilů, dodávek i nákladních automobilů, kontrolu řidičských průkazů, nejlepší možné uspořádání a automatizované předávání vozidel, knihy jízd a dokonce i fakturaci. Výrobce tak rozšiřuje dostupný software pro správu vozového parku založený na datech o funkci řízení a plnění každodenních a praktických manipulačních procesů. Přínosy, které vám poskytuje systém KEMAS: úspora nákladů díky optimalizaci dostupnosti vozidel omezení ztrát a krádeží protokolování všech procesů a generování důležitých údajů pro správu pojistných událostí V rozsahu odpovědnosti vlastníka mají správci vozového parku zákonnou povinnost pravidelně kontrolovat řidičské průkazy všech osob ve společnosti, které jsou oprávněny řídit vozidlo. Licence softwaru KEMAS NET tuto činnost zajišťuje. Přínosy, které vám poskytuje systém KEMAS: úspora nákladů díky automatizovanému řízení procesů a omezení rizik splnění právních formalit prostřednictvím ověřitelných řídicích procesů odolných vůči manipulaci naprostá transparentnost při pořizování a následných nákladech generovaná data zůstávají ve společnosti lze individuálně definovat intervaly zkoušek elektronicky generované knihy jízd předávání bez personálu v jakoukoli dobu

12 OBLASTI VYUŽITÍ VĚZNICE, POLICEJNÍ A OZBROJENÉ SLOŽKY VELKÉ OBCHODNÍ CELKY Zabezpečení má nejvyšší prioritu ve věznicích a rovněž v policejních a ozbrojených složkách. S řešeními od společnosti KEMAS mají přístup do konkrétních oblastí pouze oprávněné osoby. Prostřednictvím depotních systémů KEMAS lze klíče jednoduše uchovávat v bezpečí, spravovat a monitorovat (např. pomocí technologie RFID). Při obchodu ve velkém měřítku musí být splněna značná řada požadavků v oblasti zabezpečení, a to bez ohledu na to, zda se jedná o zajištění přístupu různých skupin osob do citlivých oblastí, jako je výzkum a vývoj, nebo k cennostem společnosti, jako jsou klíče od kanceláří a vozidel či pracovní vybavení. Se speciálním depotním systémem určeným pro věznice nabízí výrobce řešení na zakázku konkrétně navržené pro manipulaci s klíči od vězeňských cel a s osobními systémy tísňové signalizace. Modulární systémy KEMAS rovněž umožňují bezpečné uchovávání, uvolňování a vracení objektů, jako jsou zbraně a střelivo a také uchovávání osobních předmětů v celách předběžného zadržení. Vzhledem k protokolované historii uživatelů se zvyšuje informovanost o manipulaci s cennostmi společnosti a současně se snižují ztráty. Například řešení e-reception spravuje registraci a příjem hostů, informace o pravidlech chování v prostorách a přiřazování individuálně definovaných průkazů návštěvníků to vše zároveň. Navíc lze vytvářet jednodenní náhradní průkazy pro zaměstnance bez zvýšení pracovní zátěže ostrahy závodu.

13 CHEMICKÝ A FARMACEU- TICKÝ PRŮMYSL ENERGETIKA A ZPRACOVÁNÍ ODPADU Technologie KEMAS je použita v bezpečnostních řídicích centrech a dalších výrobních oblastech, v chemickém a farmaceutickém průmyslu. V tomto případě je jejím cílem zajistit nejvyšší možné zabezpečení osob, které zde pracují. Produkty KEMAS lze proto najít v oblasti řízení přístupu do objektu, přístupu ke klíčům od laboratoří a pracoven, k dokumentaci o výzkumu a vývoji a rovněž k pracovnímu vybavení a nástrojům pro měření a testování. Úplná integrace systémové technologie KEMAS do specifických provozních postupů ve spojení s rozhraními do komunikace se všemi souvisejícími periferními systémy je nezbytná, jelikož pouze integrace umožňuje zjistit a okamžitě implementovat potřebná bezpečnostní opatření. Elektrárny a společnosti zabývající se zpracováním odpadu jako jsou jaderné elektrárny a komunální služby, mají z hlediska zabezpečení ty nejvyšší nároky. Řešení společnosti KEMAS umožňují, aby přístup do konkrétních bezpečnostních zón měly pouze oprávněné osoby s předem definovanými způsoby přístupu. Modulární systémy společnosti KEMAS mohou zajišťovat předávání a správu těchto klíčů a dalších zařízení, jako jsou vysílače, měřicí a zkušební technologie, a rovněž bezpečné uchovávání osobních předmětů. Navíc flexibilní správa oprávnění umožňuje provádění úprav v jakoukoli dobu. Je dosaženo vysokého standardu zabezpečení pro personál a externí poskytovatele služeb. Vedle vybavení nepohyblivých zařízení nabízí výrobce také zajímavá řešení pro údržbu terénních technických provozů a správu vozového parku.

14 OBLASTI VYUŽITÍ PŘEPRAVA A LOGISTIKA FINANCE Řešení KEMAS lze použít také na letištích, nádražích a ve skladech, Pracovní postupy pro interní a externí zaměstnance musí být vždy zajištěny dle nejpřísnějších bezpečnostních předpisů. Řešení společnosti KEMAS nabízí správu přístupu k důležitým klíčům a rovněž k rozmístění a předávání operačních plánů, pracovního vybavení, nástrojů a zkušebního vybavení a rovněž k vozidlům a příslušenství vozového parku. Účinná správa klíčů v bankovnictví a pojišťovnictví je předpokladem pro snížení ztrát a krádeží klíčů a rovněž pro omezení provozních a administrativních nákladů. Systémy KEMAS pro správu klíčů poskytují každému internímu i externímu zaměstnanci individuální stále protokolované oprávnění přístupu do různých bezpečnostních zón. To zahrnuje kartotéční skříně, oblasti, kde se pracuje s hotovostí, datová centra, trezory nebo serverovny. Vzhledem k přesnému sledování může být zajištěna jejich dostupnost na základě potřeb a jejich použití z hlediska ekonomické efektivity se může zlepšit, aniž by byly zanedbány otázky zabezpečení nebo to obnášelo další časově náročné úkony. Společnost KEMAS již v této oblasti našla řadu klientů, od zabezpečení letišť po provozovatele železnic, půjčovny aut a spediční firmy. Pobočková koncepce systému KEMAS nabízí unikátní řešení obzvláště pro začlenění externích dodavatelů služeb do celostátní správy prostředků v pobočkách. Výrobce rovněž implementuje správu pečlivé manipulace s dokumenty klientů, jako jsou smlouvy a certifikáty, prostřednictvím sledování dokumentů na bázi technologie RFID.

15 ZDRAVOTNICTVÍ VZDĚLÁNÍ A VÝZKUM Zajištění bezpečnosti v sektoru zdravotnictví představuje nesmírnou zodpovědnost vzhledem k ohromnému a stále se měnícímu množství lidí. Nutnost spravovat a monitorovat citlivé objekty je neustálá. Bezpečné uchovávání osobních předmětů pacientů, zajišťování správné a ekonomické manipulace s léky, čisticími materiály, produkty lékařské péče a spotřebním a lékařským vybavením, moderní správa klíčů pro flexibilní řízení přístupu a oprávnění všechny tyto problémy potřebují najít řešení, aby byla zajištěna bezpečná a efektivní péče o pacienty. Přínosy modulární struktury systému KEMAS se v této oblasti mohou plně projevit. Manipulace s nejrozličnější škálou objektů je centrálně kompatibilní s jednou a stejnou platformou. V kombinaci s vysoce kvalitní a individuální péčí o zákazníky je důvodem k tomu, proč velké množství nemocnic, klinik a dalších institucí spoléhá na produkty KEMAS. Implementace produktů společnosti KEMAS v oblasti vzdělávání a výzkumu zvyšuje zabezpečení a rovněž pořádek a efektivitu při práci s nezbytným pracovním vybavením. Systémy pro správu klíčů a skladištní systémy KEMAS se v této oblasti velmi dobře uplatní. Vydávání klíčů do učeben a přednáškových sálů, laboratoří, zkušebních oblastí a archivů, rovněž poskytování pracovního vybavení, jako jsou přenosné počítače, projektory nebo učební pomůcky, jsou jedním z logistických problémů pro vzdělávací instituce. Navíc lze s nepotními systémy KEMAS zajišťovat vnitřní předávání pošty a dokumentů.

16 Divize Security je autorizovaný partner a servisní středisko pro produkty KEMAS v České republice. KEMAS GmbH wüstenbrander Str Oberlungwitz Německo PCS spol. s r. o., divize Security Na Dvorcích Praha 4 Česko Telefon: Fax: Telefon: Fax: Bquad CZ

Podrobný popis cílů NPOV jednotlivých rezortů EPSILON. Č.j.: TACR/3984/2014

Podrobný popis cílů NPOV jednotlivých rezortů EPSILON. Č.j.: TACR/3984/2014 Podrobný popis cílů NPOV jednotlivých rezortů EPSILON Č.j.: TACR/3984/2014 Podrobný popis cílů NPOV jednotlivých rezortů EPSILON Cíle pro 1. veřejnou soutěž programu EPSILON byly vybrány po dohodě s relevantními

Více

VYUŽITÍ POČÍTAČŮ V ÚČETNICTVÍ

VYUŽITÍ POČÍTAČŮ V ÚČETNICTVÍ SOUKROMÁ VYSOKÁ ŠKOLA EKONOMICKÁ ZNOJMO VYUŽITÍ POČÍTAČŮ V ÚČETNICTVÍ distanční studijní opora Břetislav Andrlík, Jiří Mikulica Soukromá vysoká škola ekonomická Znojmo říjen 2014 Využití počítačů v účetnictví

Více

Příručka kvality. Na Vyšehradě 1092 Polička. Verze: 07 Nahrazuje se: verze č. 06

Příručka kvality. Na Vyšehradě 1092 Polička. Verze: 07 Nahrazuje se: verze č. 06 Příručka kvality společnosti MEDESA s.r.o. Na Vyšehradě 1092 Polička Název dokumentu: QM 01 Příručka kvality Zpracoval, dne: Otakar Klepárník, 22.04.2013 Přezkoumal, dne: -- Schválil, dne: Otakar Klepárník,

Více

kvalita Životní prostředí bezpečnost soft skills Czech Volba jistoty. Více hodnoty.

kvalita Životní prostředí bezpečnost soft skills Czech Volba jistoty. Více hodnoty. kvalita TECHNIKA Životní prostředí bezpečnost soft skills Czech Volba jistoty. Více hodnoty. AKADEMIE. KATALOG 2010/2011. Vydavatel TÜV SÜD Czech s.r.o. Novodvorská 994/138 142 21 Praha 4 Tel.: +420 239

Více

COMOS. Vyšší produktivita díky komplexnímu managementu zařízení

COMOS. Vyšší produktivita díky komplexnímu managementu zařízení COMOS Vyšší produktivita díky komplexnímu managementu zařízení www.siemens.at/comos-cz www.siemens.at/comos COMOS budoucnost managementu zařízení Komplexní požadavky dynamické globální ekonomiky Důsledkem

Více

podnikové informační systémy

podnikové informační systémy Erp třídy BYZNYS podnikové informační systémy Podnikové informační systémy kategorie ERP je možno definovat jako řešení, pomocí kterých lze efektivně plánovat a řídit veškeré klíčové podnikové procesy

Více

COMOS Platform. Celosvětový přenos dat pro efektivní management technologických zařízení

COMOS Platform. Celosvětový přenos dat pro efektivní management technologických zařízení COMOS Platform Celosvětový přenos dat pro efektivní management technologických zařízení www.siemens.at/comos-cz www.siemens.at/comos COMOS Efektivní správa dat po celý životní cyklus technologického zařízení

Více

Úspěšné projekty. Successful projects

Úspěšné projekty. Successful projects Úspěšné projekty Successful projects Projekty realizované v rámci Integrovaného operačního programu a Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost v gesci Ministerstva vnitra České republiky Vážené

Více

Úvodní studie podnikového IS

Úvodní studie podnikového IS Česká zemědělská univerzita v Praze Provozně ekonomická fakulta Obor Informatika Úvodní studie podnikového IS Systémová integrace Zdeněk Styblík Ahliddin Ibragimov Igor Efimov Pavel Ivon Leden 2015 Obsah

Více

Ive druhém kole samozřejmě platila tatáž

Ive druhém kole samozřejmě platila tatáž IT PRODUKT ROKU 2009 COMPUTERWORLD 11, 2009 21 Druhé letošní kolo soutěže IT produkt roku právě skončilo a v jeho průběhu postoupila do finále další skupina zajímavých produktů. Tentokrát jich redakce

Více

Informace o stanovisku Ministerstva vnitra ČR k ochraně osobních údajů v oblasti využívání kamerových systémů

Informace o stanovisku Ministerstva vnitra ČR k ochraně osobních údajů v oblasti využívání kamerových systémů Informace o stanovisku Ministerstva vnitra ČR k ochraně osobních údajů v oblasti využívání kamerových systémů V Informačním servisu prevence kriminality za duben 2008, který vydává Ministerstvo vnitra

Více

PŘÍRUČKA MANAŽER EMAS VE VEŘEJNÉ SPRÁVĚ A NEZISKOVÉM SEKTORU

PŘÍRUČKA MANAŽER EMAS VE VEŘEJNÉ SPRÁVĚ A NEZISKOVÉM SEKTORU PŘÍRUČKA MANAŽER EMAS VE VEŘEJNÉ SPRÁVĚ A NEZISKOVÉM SEKTORU LEDEN 2012 TATO PUBLIKACE BYLA VYTVOŘENA ZA FINANČNÍ PODPORY SFŽP ČR A MŽP. PUBLIKACE JE VÝSTUPEM PROJEKTU 3 Nařízení EMAS Nařízení EMAS (Eco

Více

Úvod do projektového řízení

Úvod do projektového řízení Vzdělávací modul č. 2: Úvod do projektového řízení studijní podklady ke vzdělávacímu programu v rámci projektu Zvyšování absorpční kapacity území Jihomoravského kraje, reg. č. CZ.1.11/4.2.00/39.01659 Obsah:

Více

Požadavky na informační systém pro řízení lidských. Martina Šrotířová

Požadavky na informační systém pro řízení lidských. Martina Šrotířová Požadavky na informační systém pro řízení lidských zdrojů Martina Šrotířová Bakalářská práce 2013 ABSTRAKT Bakalářská práce zdůrazňuje význam, úlohu a jednotlivé činnosti řízení lidských zdrojů v organizaci.

Více

Státní informační a komunikační politika. e-česko 2006

Státní informační a komunikační politika. e-česko 2006 Státní informační a komunikační politika e-česko 2006 Obsah: 1. Úvod...3 2. Východiska...4 2.1. Význam informační společnosti...5 2.2. Gesce v oblasti telekomunikací a informační společnosti...6 3. Prioritní

Více

Dokumentace k systému Windows Server 2008 pro osoby s rozhodovací pravomocí v technické oblasti zkrácená verze

Dokumentace k systému Windows Server 2008 pro osoby s rozhodovací pravomocí v technické oblasti zkrácená verze Dokumentace k systému Windows Server 2008 pro osoby s rozhodovací pravomocí v technické oblasti zkrácená verze Obsah... 2 Přehled... 2 Více kontroly... 2 Lepší ochrana... 2 Větší flexibilita... 6 Virtualizace...

Více

ZÁPADOČSKÁ UNIVEZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ. Bakalářská práce. Vzdělávací procesy v organizaci. Education Process in the Organization

ZÁPADOČSKÁ UNIVEZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ. Bakalářská práce. Vzdělávací procesy v organizaci. Education Process in the Organization ZÁPADOČSKÁ UNIVEZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ Bakalářská práce Vzdělávací procesy v organizaci Education Process in the Organization Jitka Sadílková Cheb 2012 Čestné prohlášení Prohlašuji, že jsem bakalářskou

Více

Municipality v KB Municipální finance od A do Z

Municipality v KB Municipální finance od A do Z Municipality v KB Municipální finance od A do Z Obsah Úvod Představení Komerční banky Produkty a služby pro municipality Platební styk Balíček municipality..............................................

Více

Katalog (platný od 1.1.2015)

Katalog (platný od 1.1.2015) Software a služby pro správu domů a bytů Katalog (platný od 1.1.2015) Představujeme společnost Společnost STARLIT byla založena v červnu 1991 a od počátku se věnuje výhradně problematice správy bytů. V

Více

ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI

ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ Bakalářská práce Vzdělávací procesy v podniku Educational processes in company Žáková Andrea Plzeň 2013 1 2 Prohlašuji, že jsem bakalářskou práci na téma

Více

Materiál od ing. Pinkasové

Materiál od ing. Pinkasové Obchodní logistika a provoz Materiál od ing. Pinkasové I. Pojetí logistiky a jeho vývoj Definice logistiky podle Evropské logistické asociace: " Organizace, plánování, řízení a výkon toků zboží vývojem

Více

Bankovní institut vysoká škola Praha. Diplomová práce

Bankovní institut vysoká škola Praha. Diplomová práce Bankovní institut vysoká škola Praha Využití ITIL pro zavedení procesu řízení změn Diplomová práce Ondřej Kopecký Duben 2011 Bankovní institut vysoká škola Praha Katedra informačních technologií Využití

Více

Koncepce katalogizace otevřených dat VS ČR. (zkrácená verze)

Koncepce katalogizace otevřených dat VS ČR. (zkrácená verze) Koncepce katalogizace otevřených dat VS ČR (zkrácená verze) Praha, květen září 2012 Zpracovali: Dušan Chlapek Jan Kučera Martin Nečaský Fakulta informatiky a statistiky, Vysoká škola ekonomická v Praze

Více

DISTRIBUCE. Efektivita v pohybu

DISTRIBUCE. Efektivita v pohybu DISTRIBUCE Efektivita v pohybu MNOHO ÚKOLŮ V JEDINÉM DNI 2 Nejspíše máte obrovské množství závazků. Musíte stíhat doručit zboží v termínu a udržovat náklady pod kontrolou. Není snadné zajistit, aby vše

Více

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM ř t S O e d n r l o v í o d b o á, s p o r n á š l. s k o l a r. o. Střední odborná škola NET OFFICE Orlová, spol. s r. o. Energetiků 144, Orlová Lutyně, 735 14 zapsaná v obchodním rejstříku vedeným Krajským

Více

PROJEKTOVÝ MANAGEMENT

PROJEKTOVÝ MANAGEMENT Evropský sociální fond Praha & EU: Investujeme do vaší budoucnosti VYSOKÁ ŠKOLA REGIONÁLNÍHO ROZVOJE PRAHA PROJEKTOVÝ MANAGEMENT HANA BARTOŠOVÁ JAN BARTOŠ PRAHA 2011 Název: Projektový management Autor:

Více

VA ŠE Telco Pro Services, a. s. Výroční zpráva 2013 EN ER GIE

VA ŠE Telco Pro Services, a. s. Výroční zpráva 2013 EN ER GIE VA ŠE EN Telco Pro Services, a. s. Výroční zpráva 2013 ER GIE OBSAH PŘEDSTAVENÍ SKUPINY ČEZ 2 OSOBY ODPOVĚDNÉ ZA VÝROČNÍ ZPRÁVU 3 DOPIS PŘEDSEDY PŘEDSTAVENSTVA 4 PŘEHLED VYBRANÝCH VÝSLEDKŮ SPOLEČNOSTI

Více

P Ř Í R U Č K A K V A L I T Y

P Ř Í R U Č K A K V A L I T Y JESENICKÁ NEMOCNICE, spol. s r.o. strana 1/39 Dokumentace systému řízení jakosti P Ř Í R U Č K A Číslo : K V A L I T Y PK/02 P Ř Í R U Č K A K V A L I T Y Vypracoval Schválil Funkce představitel vedení

Více

Informační podpora. Marek Drozdek. Opava 2013. Hrazeno z prostředků projektu OPVK CZ.1.07/2.2.00/15.0174

Informační podpora. Marek Drozdek. Opava 2013. Hrazeno z prostředků projektu OPVK CZ.1.07/2.2.00/15.0174 Informační podpora krizového řízení se zaměřením na práci s geoinformačním systémem ArcGIS Marek Drozdek Katarína Jelšovská Opava 2013 Hrazeno z prostředků projektu OPVK CZ.1.07/2.2.00/15.0174 Inovace

Více

Aktualizace POHODA, release 9300 ŘÍJEN 2009

Aktualizace POHODA, release 9300 ŘÍJEN 2009 Aktualizace POHODA, release 9300 ŘÍJEN 2009 Moje POHODA 1 OBSAH 2 Novinky ve verzi Říjen 2009 Ing. Petr Klička generální ředitel 9 Kolik podob má POHODA? 10 POHODA a Windows 7 11 Vyšperkovaný e-shop 12

Více