Marketing a reklama. Zpracoval: Ing. Petr Hlubuček, květen 2013 REKLAMA A INTERNET. Reklama se postupně z velké míry přesouvá na internet.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Marketing a reklama. Zpracoval: Ing. Petr Hlubuček, květen 2013 REKLAMA A INTERNET. Reklama se postupně z velké míry přesouvá na internet."

Transkript

1 Marketing a reklama Studijní materiál pro účastníky kurzu Marketing a reklama pořádaného o. s. Okamžik. Tento kurz je financován z Evropského sociálního fondu v rámci Operačního programu Praha- Adaptabilita. Zpracoval: Ing. Petr Hlubuček, květen 2013 REKLAMA A INTERNET Reklama se postupně z velké míry přesouvá na internet. Přednosti: cena, cílenost, rychlost a přesnou měřitelnost 1) Webové stránky jako nosič INFORMACE Web design Copywriting Vytvořit takový text, který prodává, zároveň lahodí oku čtenáře a pro vyhledavače poskytuje dostatek potravy ve formě klíčových slov. Tvorba kvalitních textů, je jedním z pilířů optimalizace pro internetové vyhledavače. Redakční systémy Reklama na webových stránkách: Bennerová PPC Kontextová Vyhledávače (SEO) Měřitelnost a analýza reklamy na internetu U poskytovatele webhostingu GOOGLE ANALYTICS Nákup na internetu Vyhledávání mění obvyklé nákupní zvyky.

2 2) Sociální sítě Facebook.com Linkedin.com Plus.google.com Twitter.com Jejich využití pro reklamu: Uživatelé na sociálních sítích na sebe doslova chrlí osobní informace. Tyto informace nabývají na objemu i na podrobnostech a Facebook je sbírá pomocí nových zábavních aplikací. Ty umožňují uživatelům zveřejňovat, jaký film právě sledují, jakou čtou knihu nebo co jedí či pijí. Díky tomuto a dalším podrobnostem je možné skvěle cílit na jednotlivé skupiny, které lze výborně vyfiltrovat. Například podle regionu. Reklama Facebook Praha - oslovíte např. pouze Pražáky atd. 3) Vyhledávače Google.com, Seznam.cz 4) Direct mailing (a spam) 5) PPC systém (pay per clil) Způsob platby za internetovou reklamu spočívající v platbě za prokliky - klinutí na váš inzerát. Pro klienta je PPC výhodným systémem, neboť platí za skutečné návštěvníky, nikoliv za počty zobrazení. Zároveň dosahuje PPC reklama mnohem vyšší účinnosti než jiné reklamní modely. Velký význam má i velice dobré cílení PPC reklamy. Podmínkou nalezení vhodného produktu pro Vás je celková znalost trhu a účinností jednotlivých reklamních formátů. V České republice tento systém internetové propagace podporuje zejména Seznam pod jménem Sklik, Google pod jménem AdWords. 6) Youtube.com 7) SEO optimalizace (search engine optimalization) Placené vyhledávání klesá na významu.

3 Stále větší důraz na přirozené vyhledávání. 8) E SHOPY (Mall.cz, Alza.cz) 9) INTERNETOVÉ AUKCE (Aukro.cz, Ebuy.com) 10) Práce na webu jobs.cz, prace.cz apod. SPOLEČNOST GOOGLE Prostor pro reklamu (srovnání místu prodejny na vesnici a na Václavském náměstí). Před vznikem internetu bylo obtížné poznat, o co se zajímají větší skupiny lidí (dnes všichni potenciální zákazníci sami ohlašují, co chtějí) data jak zdroj pro průzkum. Průzkum vede přes klíčová slova Která vyhledávání jsou nejčastější? Údaje o stavu konkurence v každé kategorii. Jazyk zákazníků, na které je možné lépe se napojit. Lze lépe stanovit priority nových funkcí a rozlišení na základě očekávaného zvýšení provozu. Výzkumný tým googlu, který se zabýval předpovídáním budoucích trendů: Data mohou zlepšit předpovědi aktuální úrovně aktivity pro řadu různých ekonomických cyklů. Např. prodeje vozidel nebo chování cestovatelů. Princip účtů Google Účet Google umožňuje přístup do většiny služeb Google, jako jsou služby AdWords, Gmail a YouTube, pomocí jednoho uživatelského jména a hesla. Čím se účty Google liší od účtů AdWords

4 Účet Google: Účet Google v podstatě představuje univerzální uživatelské jméno a heslo, které umožňuje přístup do různých služeb Google včetně AdWords. Účet Google rovněž obsahuje údaje, které se vztahují na všechny služby, například jazyk, kterému dáváte přednost, a některá nastavení ochrany soukromí. Tyto informace si můžete kdykoli zobrazit a změnit po přihlášení na adrese https://accounts.google.com. Propojení účtu Google s účtem YouTube Účty Google se automaticky ukládají a propojují s dalšími službami jako AdWords. Pokud máte účet AdWords, platí pro něj stejné přihlašovací údaje jako pro jiné účty Google. Svůj účet Google a tím pádem i účet AdWords můžete propojit se službou YouTube. GOOGLE ANALYTICS Google Analytics nejen umožňuje měřit prodej a konverze. Nabízí také aktuální informace o tom, jak návštěvníci využívají webové stránky, jak se na ně dostali a jak lze zajistit, aby se na ně vraceli. Nástroje analýzy Služba Google Analytics je vybudována na výkonné platformě pro vytváření přehledů, se kterou lze snadno pracovat. Můžete se tedy rozhodnout, které údaje chcete zobrazit, a personalizovat své přehledy prostřednictvím několika kliknutí. Vytváření přehledů v reálném čase: Měřte aktivitu tak, jak k ní dochází. Vlastní přehledy: Určete informace, které chcete analyzovat. Vizualizace: Zjistěte, po jakých trasách se návštěvníci na vašem webu pohybují. Klíčová slova: Při zadání klíčového slova nebo kombinace klíčových slov generuje Google výsledky: - nabídne webové stránky; - nabídne dodatečná klíčová slova ke zvážení. Kde najít další doporučená klíčová slova? Do vyhledávače zadejte: Google's Keyword Tool Kde najít detailní návod pro práci v Google Adword? Do vyhledávače zadejte:

5 Nápověda Adwords SEO - prostředek jak optimalizovat web Známé informace - základní pravidla o seo. On-page faktory stránky - čemu věnovat pozornost na stránce samotné. Off-page faktory stránky - které mimostránkové faktory rozhodují o kvalitě stránky samotné. Nevhodné optimalizační techniky. Zakázané optimalizační techniky. On-page faktory stránky Mezi on-page faktory patří vše, co je přímo na stránce a je s ní přímo spojeno. Jde především o text, titulek a url. Titulek - by měl obsahovat informaci o obsahu konkrétní stránky. Rozhodně by neměl být na všech stránkách webu shodný. Titulek Firma ABC úvod není nejvhodnější. Sice uživateli řekne, že se jedná o úvodní stránku firmy, ale už nepozná, čím se firma zabývá a jaká informace se na stránce vyskytuje. Text - Běžný text dokumentu - je přirozený text dokumentu, který není nijak zvýrazněn. Přesto pro robota fulltextu obsahuje cenné informace o obsahu stránky jedná se přímo o obsah stránky. Vytváření url - Dejte si pozor na spojování výrazů. Je lepší při vytváření názvu domény / adresáře - u víceslovných výrazů použít jako oddělovač tyto znaky -,. (pouze u názvů adresářů, u doménového jména slouží pro oddělení domény dalšího řádu), _. Např.: olympijskehry.cz nahraďte olympijske-hry.cz. Off-page faktory stránky Jsou ty, které se na stránce přímo nevyskytují, a autor stránky není většinou schopen tyto faktory přímo ovlivnit. Mají však přímý vliv na relevanci stránky při hledání určitého dotazu. Zpětné odkazy (text zpětného odkazu) Pokud odkazujete na jakoukoliv URL ať už v rámci domény, nebo na doménu jinou, je vhodné do těla odkazu vkládat text týkající se obsahu odkazované stránky. Nevhodné optimalizační techniky Duplicitní weby (kopie www stránek na různých doménách) Pokud fyzicky existují dvě a více domén se shodným obsahem, Seznambot toto rozezná a do výsledků vyhledávání zařadí pouze jednu. Často tvůrce nezamýšlí dopustit se nějakého klamání. Je vhodné, pokud vlastníte např. domény olympijskehry.cz a olympijske-hry.cz místo duplikování obsahu na obou doménách provést přesměrování z domény, kterou považujete

6 za sekundární na doménu hlavní. Opakovaný a nesmyslný (s tématem stránky nesouvisející) text Za opakovaný či nesmyslný text se považuje takový text, který se na stránce nepřirozeně opakuje, nebo nesouvisí s přímo s tématem stránky a je patrné, že jeho výskyt na stránce je pouze za účelem zlepšení pozice ve vyhledávání. Zakázané optimalizační techniky - jsou posuzovány poloautomaticky a mají jasně daná pravidla, která nelze ovlivňovat. Skrytý text - text, který splývá se svým pozadím, je úplně skryt pomocí css, nebo je tak malý, že je pro běžného uživatele nečitelný. Další možností jsou texty skryté pod obrázky. V takových případech je potřeba, aby zakrytý text odpovídal tomu co je na obrázku! MFM (made for money) - stránka, která nemá téměř žádný text popř. text bez větší informační hodnoty. Za to obsahuje reklamy. Stránka vznikla za účelem vydělávání peněz na reklamě. Cloaking - obsahu podvržený indexovacímu robotovi, který se na stránce normálnímu uživateli nezobrazí nebo se zobrazí až pro zaplacení poplatku. Jedná se o stránky, na kterých uživatel vidí něco jiného než Seznambot. Může se jednat o kompletní záměnu obsahu stránky, nebo o skrývání menších či větších částí textu pomocí css, nebo pod obrázky s nimiž vůbec nesouvisí. Viz skrytý text. Doorway - většinou skupina stránek (někdy desítek či stovek), které mají obsah často duplicitní, které obsahují odkazy na jeden konkrétní web. Účelem doorway stránek je umístit se na širokou škálu dotazů na jakékoliv pozici (samozřejmě čím výše ve vyhledávání, tím lépe) a tak získat potencionální návštěvníky pro web na který je odkazováno. Link farma - skupina stránek, jejichž cílem je zvýšit jedné konkrétní doméně stránce hodnotu ranku získávaného ze zpětných odkazů. Jednotlivé stránky odkazují na jednu konkrétní, většinou však nikoliv mezi sebou. Mirror - web, který stahuje obsah cizích webů a vystavuje prezentuje jej jako svůj. Doménový spam - Označují se tak případy, kdy si někdo na doméně 2. řádu udělá několik desítek či stovek subdomén, které mají stejný design a málo odlišný obsah. Podvodné odkazy - jsou ty, kdy javascriptem je ve skutečnosti odkazováno někam jinam, než o sobě tvrdí v atributu. Manipulace s PageRankem - snaha o manipulaci s jeho přirozeným rozdělením. Při SEO optimalizaci hrají také důležitou roli zpětné odkazy, nebo chcete li zpětné linky. Pro kvalitní stránku by mělo být automatické, že lidé na ni budou automaticky sami odkazovat. V praxi se tak v nějakém větším měřítku neděje. Je třeba tedy přemýšlet, kde takové zpětné a nejlépe jednosměrné odkazy vzít.

7 Registrace do internetových katalogů Je mnoho bezplatných katalogů, do kterých je možné odkazy vložit. Již se vedou diskuze o důležitosti takovýchto katalogů. Pokud však víte kde a jak správně zaregistrovat, může být toto také přínosem. Principem je, že se firemní detaily vloží do oborového katalogu. Jako zpětný odkaz pak slouží internetová adresa firmy. PR články Opět do některých webů je možné vložení vašich PR článků, ze kterých je možné udělat obvykle tři zpětné odkazy na vaší stránku. Tento studijní materiál byl vytvořen v rámci projektu Podpora začleňování osob s těžkým zrakovým postižením na pracovní trh. EVROPSKÝ SOCIÁLNÍ FOND PRAHA & EU: INVESTUJEME DO VAŠÍ BUDOUCNOSTI

Západočeská univerzita v Plzni FAKULTA PEDAGOGICKÁ KATEDRA VÝPOČETNÍ A DIDAKTICKÉ TECHNIKY

Západočeská univerzita v Plzni FAKULTA PEDAGOGICKÁ KATEDRA VÝPOČETNÍ A DIDAKTICKÉ TECHNIKY Západočeská univerzita v Plzni FAKULTA PEDAGOGICKÁ KATEDRA VÝPOČETNÍ A DIDAKTICKÉ TECHNIKY PROBLEMATIKA OPTIMALIZACE PRO INTERNETOVÉ VYHLEDÁVÁNÍ BAKALÁŘSKÁ PRÁCE Filip Heidenreich Přírodovědná studia,

Více

INTERNETOVÝ MARKETING

INTERNETOVÝ MARKETING INTERNETOVÝ MARKETING Marketing department Handbook Vysoká škola ekonomická v Praze Náměstí Winstona Churchilla 3 Praha E: jiri.markvart@gmail.com AUTOŘI: Bohdana Ivanytsya Viktor Smolík Radka Bělohradová

Více

Internetový marketing

Internetový marketing Bankovní institut vysoká škola Praha Katedra podnikání a oceňování Internetový marketing Bakalářská práce Autor: Andrea Rabiencná Ekonomie a management malých a středních podniků Vedoucí práce: Doc. Ing.

Více

UNICORN COLLEGE. Katedra Informačních technologií BAKALÁŘSKÁ PRÁCE. White hat a Black hat SEO praktiky. Autor BP: Jakub Šebek

UNICORN COLLEGE. Katedra Informačních technologií BAKALÁŘSKÁ PRÁCE. White hat a Black hat SEO praktiky. Autor BP: Jakub Šebek UNICORN COLLEGE Katedra Informačních technologií BAKALÁŘSKÁ PRÁCE White hat a Black hat SEO praktiky Autor BP: Jakub Šebek Vedoucí BP: Ing. Tomáš Holas 2013 Praha Čestné prohlášení Prohlašuji, že jsem

Více

VYSOKÁ ŠKOLA HOTELOVÁ V PRAZE 8, SPOL. S.R.O.

VYSOKÁ ŠKOLA HOTELOVÁ V PRAZE 8, SPOL. S.R.O. VYSOKÁ ŠKOLA HOTELOVÁ V PRAZE 8, SPOL. S.R.O. Analýza hotelové internetové prezentace s implementací změn a následným vyhodnocením Bakalářská práce Autor: Lenka Suchomelová, DiS. Studijní obor: Hotelnictví

Více

Vysoká škola ekonomická v Praze

Vysoká škola ekonomická v Praze Vysoká škola ekonomická v Praze Fakulta informatiky a statistiky Katedra informačních technologií Student Vedoucí bakalářské práce Recenzent bakalářské práce : Jana Šindelářová : Prof. Ing. Jaroslav Jandoš,

Více

Vysoká škola ekonomická v Praze Fakulta informatiky a statistiky Vyšší odborná škola informačních služeb v Praze

Vysoká škola ekonomická v Praze Fakulta informatiky a statistiky Vyšší odborná škola informačních služeb v Praze Vysoká škola ekonomická v Praze Fakulta informatiky a statistiky Vyšší odborná škola informačních služeb v Praze Vladimír Srp SEO analýza internetového obchodu Bakalářská práce 2012 Prohlášení Prohlašuji,

Více

MODERNÍ PŘÍSTUP K ELEKTRONICKÉMU OBCHODU

MODERNÍ PŘÍSTUP K ELEKTRONICKÉMU OBCHODU VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ BRNO UNIVERSITY OF TECHNOLOGY FAKULTA PODNIKATELSKÁ ÚSTAV INFORMATIKY FACULTY OF BUSINESS AND MANAGEMENT INSTITUTE INFORMATICS MODERNÍ PŘÍSTUP K ELEKTRONICKÉMU OBCHODU MODERN

Více

ÚČINNOST A ÚČELNOST ONLINE MARKETINGOVÉ KOMUNIKACE

ÚČINNOST A ÚČELNOST ONLINE MARKETINGOVÉ KOMUNIKACE Masarykova univerzita Ekonomicko-správní fakulta Studijní obor: Podniková informatika ÚČINNOST A ÚČELNOST ONLINE MARKETINGOVÉ KOMUNIKACE Efficiency and effectiveness of online marketing communication Bakalářská

Více

7 kroků pro úspěch na webu a sociálních sítích

7 kroků pro úspěch na webu a sociálních sítích 7 kroků pro úspěch na webu a sociálních sítích Miroslav Král Managing Partner společnosti market UP 1 Obsah Předmluva... 3 Webové stránky jako základ (nejen) online marketingu... 5 Správná homepage...

Více

Martin Domes. SEO jednoduše

Martin Domes. SEO jednoduše Martin Domes SEO jednoduše Computer Press, a. s. Brno 2011 SEO jednoduše Martin Domes Computer Press, a. s., 2011. Vydání první. Jazyková korektura: Zuzana Marková Sazba: Zuzana Šindlerová Rejstřík: Jakub

Více

Jak vytvořit webové stránky (blog), které

Jak vytvořit webové stránky (blog), které 1 Jeden z ověřených postupů jak dnes uspět na internetu a vydělat peníze. Jak vytvořit webové stránky (blog), které budou ziskové? Mnoho lidí na to má! Jediné proč to neudělají je strach předat informace.

Více

BRNO UNIVERSITY OF TECHNOLOGY FAKULTA PODNIKATELSKÁ ÚSTAV INFORMATIKY FACULTY OF BUSINESS AND MANAGEMENT INSTITUTE OF INFORMATICS

BRNO UNIVERSITY OF TECHNOLOGY FAKULTA PODNIKATELSKÁ ÚSTAV INFORMATIKY FACULTY OF BUSINESS AND MANAGEMENT INSTITUTE OF INFORMATICS VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ BRNO UNIVERSITY OF TECHNOLOGY FAKULTA PODNIKATELSKÁ ÚSTAV INFORMATIKY FACULTY OF BUSINESS AND MANAGEMENT INSTITUTE OF INFORMATICS ANALÝZA A NÁVRH OPTIMALIZACE ELEKTRONICKÉHO

Více

Vysoká škola ekonomická v Praze. Fakulta informatiky a statistiky Katedra informačních technologií

Vysoká škola ekonomická v Praze. Fakulta informatiky a statistiky Katedra informačních technologií Vysoká škola ekonomická v Praze Fakulta informatiky a statistiky Katedra informačních technologií Studijní program : Aplikovaná informatika Obor : Informační systémy a technologie Data-driven SEO DIPLOMOVÁ

Více

Optimalizace webových stránek pro fulltextové vyhledávače

Optimalizace webových stránek pro fulltextové vyhledávače Bankovní institut vysoká škola Praha Katedra informačních technologií a elektronického obchodování Optimalizace webových stránek pro fulltextové vyhledávače Bakalářská práce Autor: Michal Ratočka Informační

Více

Rychlokurz PPC reklamy

Rychlokurz PPC reklamy Rychlokurz PPC reklamy Obsah 1 Úvod do PPC reklamy... 3 1.1 Jak PPC reklama funguje a kde mohu inzerovat?... 3 1.2 PPC systémy v ČR... 3 1.3 Zahraniční PPC systémy... 3 1.4 Princip aukce... 4 1.5 Kolik

Více

Podnikatelský plán. Partneři projektu. Jindřich Fáborský

Podnikatelský plán. Partneři projektu. Jindřich Fáborský Podnikatelský plán Partneři projektu Jindřich Fáborský 18.4.2010 1 Obsah 2 Exekutivní souhrn... 4 3 Popis klíčových bodů projektu OnlineLektor.cz... 5 3.1 Základní myšlenky... 5 3.2 Pohled na vyvíjenou

Více

E-marketing internetového obchodu moravskazahrada.cz. Martin Šoula

E-marketing internetového obchodu moravskazahrada.cz. Martin Šoula E-marketing internetového obchodu moravskazahrada.cz Martin Šoula Bakalářská práce 2014 PROHLÁŠENÍ AUTORA BAKALÁŘSKÉ PRÁCE Beru na vědomí, že: odevzdáním bakalářské práce souhlasím se zveřejněním své

Více

ICT technologie při sebeprezentaci a při výuce. Autor: Ing. Václav Němeček

ICT technologie při sebeprezentaci a při výuce. Autor: Ing. Václav Němeček ICT technologie při sebeprezentaci a při výuce Autor: Ing. Václav Němeček 1 Obsah Obsah...1 Úvodní slovo...2 1. Web úspěšného lektora...3 1.1 Webhosting, doména... 3 1.1.1 Doména... 3 1.1.2 Registrace

Více

BUĎTE VIDĚT Inbound marketing pohledem H1.cz. Tomáš Vyskočil, Lucie Palkosková a kol.

BUĎTE VIDĚT Inbound marketing pohledem H1.cz. Tomáš Vyskočil, Lucie Palkosková a kol. BUĎTE VIDĚT Inbound marketing pohledem H1.cz Tomáš Vyskočil, Lucie Palkosková a kol. Obsah I. Slovo úvodem...3 II. Minimum z nutné teorie...4 1. Strategie inbound marketingu...4 2. Vztah SEO a inbound

Více

kolektiv autorů Online marketing

kolektiv autorů Online marketing kolektiv autorů Online marketing Computer Press Brno 2014 Online marketing kolektiv autorů Obálka: Martin Sodomka Odpovědný redaktor: Libor Pácl Technický redaktor: Jiří Matoušek Objednávky knih: http://knihy.cpress.cz

Více

TECHNICKÁ UNIVERZITA V LIBERCI FAKULTA TEXTILNÍ

TECHNICKÁ UNIVERZITA V LIBERCI FAKULTA TEXTILNÍ TECHNICKÁ UNIVERZITA V LIBERCI FAKULTA TEXTILNÍ Studijní program: B3107 Textil Studijní obor: 3107R007 Textilní marketing EXPORT VÝROBKŮ PAVLOPOSADSKÉ A ORENBURGSKÉ MANUFAKTURY EXPORT OF PRODUCTS PAVLOPOSADSK

Více

Optimalizační techniky SEO

Optimalizační techniky SEO Vysoká škola ekonomická v Praze Fakulta informatiky a statistiky Vyšší odborná škola informačních služeb v Praze Matyáš Málek Optimalizační techniky SEO Bakalářská práce 2011 1. PROHLÁŠENÍ Prohlašuji,

Více

Přímý překlad mezi cizími jazyky... 62 Korektorské služby... 63 Doprovodné tlumočení... 65 Konsekutivní tlumočení... 66 Simultánní tlumočení...

Přímý překlad mezi cizími jazyky... 62 Korektorské služby... 63 Doprovodné tlumočení... 65 Konsekutivní tlumočení... 66 Simultánní tlumočení... 1 Obsah Obsah... 2 Úvod... 5 Metodologie... 6 Obsah cenové mapy... 10 Karty činností... 18 Informační technologie: poradenství, vývoj programového vybavení, internet a podpora... 19 Tvorba webových stránek...

Více

Budujeme strategii a vytváříme obsah

Budujeme strategii a vytváříme obsah Budujeme strategii a vytváříme obsah KAPITOLA 4 V této kapitole: Jak na obsahový audit webu Obsahová strategie srdce obsahového marketingu Cíle obsahové strategie Připravujeme se na použití obsahového

Více

Všeobecný rozbor webu www.janske-lazne.cz

Všeobecný rozbor webu www.janske-lazne.cz Všeobecný rozbor webu www.janske-lazne.cz ZPRACOVÁNO DNE: 19. 4. 2007 Tento dokument byl vytvořen na základě předchozího jednání obou stran a je určen pouze pro interní potřebu zákazníka. Autorská práva

Více

Pro úspěšné zvýšení návštěvnosti a dosažení předních pozic ve vyhledávačích provedeme nejdříve jednoduchou "SEO ANALÝZU WEBOVÉ PREZENTACE.

Pro úspěšné zvýšení návštěvnosti a dosažení předních pozic ve vyhledávačích provedeme nejdříve jednoduchou SEO ANALÝZU WEBOVÉ PREZENTACE. Pro úspěšné zvýšení návštěvnosti a dosažení předních pozic ve vyhledávačích provedeme nejdříve jednoduchou "SEO ANALÝZU WEBOVÉ PREZENTACE." 1. Provedeme kontrolu webové stránky a SEO analýzu 2. Zjistíme,

Více

PUBLIKOVÁNÍ NA INTERNETU

PUBLIKOVÁNÍ NA INTERNETU PUBLIKOVÁNÍ NA INTERNETU Obsah: 1 Opakování - Internet Uspořádání KLIENT (browse, prohlížeč) SERVER (příjmá a obslsuhuje požadavky klientů, www server je PROGRAM nikoli počítač!! Důležité pojmy a) Hypertext:

Více

Principy webové analytiky

Principy webové analytiky Principy webové analytiky Web Analytics Principles Bc. Jaroslav Janéska Diplomová práce 2013 I. ABSTRAKT Diplomová práce je zaměřena na principy a aplikaci webové analytiky. Práce se dělí na teoretickou

Více

Pro úspěšné zvýšení návštěvnosti a dosažení předních pozic ve vyhledávačích provedeme nejdříve jednoduchou "SEO ANALÝZU WEBOVÉ PREZENTACE.

Pro úspěšné zvýšení návštěvnosti a dosažení předních pozic ve vyhledávačích provedeme nejdříve jednoduchou SEO ANALÝZU WEBOVÉ PREZENTACE. Pro úspěšné zvýšení návštěvnosti a dosažení předních pozic ve vyhledávačích provedeme nejdříve jednoduchou "SEO ANALÝZU WEBOVÉ PREZENTACE." 1. Provedeme kontrolu webové stránky a SEO analýzu 2. Zjistíme,

Více