KoMPLetNí. PRaKtiCKé KURzy. zvyšování odborné KVaLifiKaCe Na NeJVyšší PRofeSioNáLNí úrovni

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "KoMPLetNí. PRaKtiCKé KURzy. zvyšování odborné KVaLifiKaCe Na NeJVyšší PRofeSioNáLNí úrovni"

Transkript

1 NOVÉ KoMPLetNí PRaKtiCKé KURzy zvyšování odborné KVaLifiKaCe Na NeJVyšší PRofeSioNáLNí úrovni vzdělávací akce Jaro 2018 ENDODONCIE, JEDNONÁSTROJOVÁ ENDODONCIE, PROTETIKA, PARODONTOLOGIE, PROFYLAXE, IMPLANTOLOGIE, CHIRURGIE Koplexní školení s maximální péčí o každého účastníka. U Pekařky 1/314, Praha Tel./Fax:

2 Kompletní praktický kurz ENDODONTICKÉ OŠETŘENÍ OD A DO Z MODERNÍ ENDODONCIE JINAK Kompletní moderní ošetření kořenového kanálku a příprava zubu na kořenovou nástavbu včetně 3D hermetického zaplnění kořenového kanálku. Rekonstrukce protetického pilíře pomocí estetické kořenové nástavby. Použití unikátní ultrazvukové technologie v oblasti endodoncie. Praktický kurz: Všeobecné indikace a kontraindikace Vyhledání a příprava vstupu do kořenového kanálku Přesné a rychlé měření pracovní délky pomocí apexlokátoru Praktické rady a doporučení při měření apexlokátorem Nácvik opracování k.k. rotačními NiTi nástroji a oblíbenými jednonástrojovými systémy Zásady bezpečné a kvalitní práce při rotačním a reciprokačním opracování k.k. Důležitost, způsoby a zásady výplachu kořenového kanálku Nácvik zaplnění kořenového kanálku rychlou a účinnou metodou 3D hermetického plnění pomocí nastříknutí rozehřáté gutaperči. Indikace a volba vhodného kompozitního čepu, klinické případy Kompletní praktický nácvik zavedení přímé kořenové nástavby pomocí estetických kořenových čepů s vlastnostmi blízkými dentinu Použití moderní ultrazvukové technologie v endodoncii Odstraňování zalomených nástrojů Reendodoncie těžce odstranitelných starých zatvrdlých cementů Odstraňování starých kovových kořenových nástaveb Koferdam - praktický nácvik použití koferdamu při endodoncii na modelu Praktický nácvik bude prováděn na extrahovaných zubech (vhodné extrahované trepanované zuby nutno přinést s sebou) Porovnejte si moderní NiTi systémy prakticky

3 # Nejnovější technologie, kvalitní materiály, špičkoví odborníci, servis a poradenství... HARMONOGRAM AKCÍ ZAŘAZENÝCH DO VZDĚLÁVACÍHO SYSTÉMU ČSK - Jaro 2018 Cena kurzu: 3.950,- Kč Schváleno ČSK 5 kreditů Pardubice Hotel Euro, Jiráskova 2781, Ostrava Kavárna Maryčka, Důl Hlubina, Moravská Ostrava 3369, Dolní Vítkovice, Brno Hotel Continental, Kounicova 6, Plzeň MDDr. Ondřej Kříž Hotel Primavera, Nepomucká 128, Chomutov Hotel 99, Farského 5829 Praha Trutnov Hotel Davídek, Horská 140, 14:30-15:00 prezence účastníků, 15:00-21:00 kurz Liberec Grand Hotel Imperial, 1. máje 757/29, Praha Teplice MUDr. Jan Šnajdr Hotel Prince de Ligne, Zámecké náměstí :30-15:00 prezence účastníků, 15:00-21:00 kurz Praha MDDr. Ondřej Kříž Frýdek Místek MUDr. Jan Šnajdr Hotel Terasa, Nad Přehradou :30-15:00 prezence účastníků, 15:00-21:00 kurz České Budějovice Hotel Clarion Congress, Pražská třída 2306/14, Praha Hradec Králové Hotel Parkgolf, Roudničská 730, Zlín MDDr. Ondřej Kříž Hotel Moskva, Nám. Práce 2515, Olomouc MUDr. Pavel Hyšpler Hotel Hesperia, Brněnska 55, Brno Hotel Continental, Kounicova 6, Přihláška na přednášku Endodoncie:

4 # Kompletní praktický kurz IMPLANTOLOGIE PRO ZAČÁTEČNÍKY I POKROČILÉ Praktický kurz: HARMONOGRAM AKCÍ ZAŘAZENÝCH DO VZDĚLÁVACÍHO SYSTÉMU ČSK - Jaro 2018 Cena kurzu: 6.950,- Kč Schváleno ČSK 5 kreditů IMPLANTOLOGIE PRO ZAČÁTEČNÍKY I POKROČILÉ Nácvik implantace, základy a zásady chirurgické části implantace, plánování a zavedení implantátu. Implantologie z pohledu protetika a protetická část ošetření. Výběr abutmentu otiskovací technika implantátu. Implantologické laboratorní postupy. Augmentační techniky. SINUS LIFT Nácvik minimálně invazivní a snadno proveditelné techniky Sinus lift bez rizika protržení vnitřní sliznice sinus maxilary. Pracovní postupy a zásady Sinus liftu s okamžitou i odloženou implantací. Praktický nácvik techniky SINUS LIFT pomocí piezo technologie. BONE SPLITING Nácvik minimálně invazivní a jednoduché techniky horizontálního rozšíření úzkého alveolu, zvyšující možnost implantace v místech kde se běžně neimplantuje pomocí horizontálních distraktorů a rozšiřovačů kosti + následná implantace. AUGMENTACE Praktický nácvik augmentace. Porovnání augmentačních technik a augmentačních materiálů KOSTNÍ PIEZO CHIRURGIE Nácvik minimálně invazivní a účinné techniky osteotomie pomocí unikátní ultrazvukové kostní chirurgie, která výrazně přesahuje možnosti konvenčních chirurgických nástrojů a zajišťuje vysokou úspěšnost implantologických zákroků bez poškození měkkých tkání a minimálního stresu kosti. Praha Praha Olomouc MUDR. Vojtěch Peřina, Ph.D. Hotel Hesperia, Brněnska 55, Ostrava MUDR. Vojtěch Peřina, Ph.D. Hotel Clarion (Atom), Zkrácená 2703, Přihláška na přednášku Implantologie:

5 # Kompletní praktický kurz MODERNÍ ULTRAZVUKOVÉ TECHNOLOGIE A JEJICH VYUŽITÍ V PARODONTOLOGII, PROTETICE, CHIRURGII, ENDODONCII A DENTÁLNÍ HYGIENĚ Praktický kurz: Moderní parodontologie, vysoce kvalitní protetická úprava schůdku, nová neinvazivní technika extrakce zubu, rychlá a kvalitní profylaxe, praktický zubní lékař a implantologie. Lékař a dentální hygienistka, možnosti tvořivé spolupráce = spokojený pacient. HARMONOGRAM AKCÍ ZAŘAZENÝCH DO VZDĚLÁVACÍHO SYSTÉMU ČSK - Jaro 2018 Cena kurzu: 4.900,- Kč Schváleno ČSK 5 kreditů Každodenní využití nového multifunkčního zařízení v běžné praxi praktického zubního lékaře Praktický nácvik moderního parodonotologického ošetření Subgingivální ošetření bez krvácení a poškození sliznice Ošetření kosti při parodontologickém zákroku pomocí Piezotome. Techniky a možnosti zastavení krvácení při stomatologickém zákroku Moderní extrakce zubu. Praktický nácvik moderní neinvazivní a jednoduché techniky extrakce zubu, využitelné jak při jednodušších extrakcích, tak i komplikovaných extrakcích např. retinovaných zubů pomocí ultrazvukové technologie Praktický zubní lékař a implantologie - využití moderních ultrazvukových technologií Chirurgie implantologie, možnost praktického nácviku zavádění implantátu, chirurgických implantologických zákroku jako sinus lift, spliting, augmentace kosti Vysoce kvalitní úprava schůdku před otiskem, bez krvácení a poškození měkkých tkání. Zásady a postupy práce Využití moderní ultrazvukové technologie v endodoncii Synchronizace lékař a dentální hygienistka, možnosti tvořivé spolupráce = spokojený pacient Využití dentální hygienistky - asistentky v běžné praxi Praha MUDr. Pavel Brandejs, MUDr. Vladana Křížková 8:30-9:00 prezence učastníků, 9:00-15:30 kurz Hradec Králové MUDr. Pavel Brandejs, MUDr. Vladana Křížková Hotel Parkgolf, Roudničská 730, 12:30-13:00 prezence učastníků, 13:00-19:30 kurz Brno MUDr. Pavel Brandejs, MUDr. Vladana Křížková Hotel Continental, Kounicova 6, 12:30-13:00 prezence učastníků, 13:00-19:30 kurz Plzeň MUDr. Pavel Brandejs, MUDr. Vladana Křížková Hotel Primavera, Nepomucká 128, 12:30-13:00 prezence učastníků, 13:00-19:30 kurz PŘIHLÁŠKA NA PŘEDNÁŠKU MODERNÍ ULTRAZVUKOVÉ TECHNOLOGIE:

6 Praktické kurzy firmy FÉNIX jsou již tradičně velice populární uznávané školící akce. Jejich špičkovou úroveň navíc zajišťují nejuznávanější školitelé a specialisté v oboru. Vysoká úroveň těchto kurzů je pravidelně oceňována odborníky z domova i ze zahraničí. Doc. MUDr. Luděk Peřinka, CSc. Odborník České stomatologické komory v oboru konzervační stomatologie. Člen aprobační komise ministra zdravotnictví. Člen redakčních rad dentálních časopisů Quintessenz, Progressdent. Člen Evropské endodontické společnosti (ESE). Současnost: Spojení pedagogické činnosti na lékařské fakultě a činnosti v soukromé praxi. Vedení postgraduálních školících kurzů z endodoncie a záchovné stomatologie, přednášková činnost mimo fakultu v naší republice i v zahraničí, výzkumná činnost v oblasti dentálních materiálů a endodoncie Každé pracoviště na všech kurzech firmy FÉNIX je bohatě vybaveno stomatologickou technikou, nejmodernějšími profesionálními přístroji, instrumenty a kompletním spotřebním materiálem v dostatečném množství Je zajištěna maximální péče o každého účastníka, tak aby si každý odnesl z kurzu co nejvíce informací Školící prostory jsou vždy vybírány s ohledem na nejvyšší kvalitu poskytovaných služeb Po dobu celého školení je zajištěno bohaté občerstvení, coffee break a teplé menu Praktický zubní lékař a školitel, specialista v oborech protetika, endodoncie, chirurgie, implantologie, parodontologie, laboratorní protetika. Soukromá praxe NoKa dental klinik. Vedení postgraduálních školících kurzů z endodoncie, protetiky, implantologie, záchovné stomatologie a parodontologie. Přednášková činnost v naší republice i v zahraničí. Absolvoval mnoho zahraničních stáží, implantologie, endodoncie, protetika, parodontologie. MUDr. Vladana Křížková Praktický zubní lékař a školitel, stomatologická a přednášková specializace v oboru parodontologie. Ukončila studium na LF UP Olomouc obor stomatologie v roce 1997, Od roku 2002 pracuje v privátní zubní praxi v Ostravě. Pravidelně vykonává přednáškovou činnost v oboru parodontologie, přednáší v ČR a na Slovensku. Zahraniční stáž: v roce 2009 Ulm (D). Od roku 2001 působí na Stomatologické klinice 1. LF UK a VFN Praha. V roce 2007 se stal vedoucím oddělení záchovné stomatologie. Přednášková činnost: 1. LF UK a VFN Praha a IPVZ výuka studentů, kariologie, endodoncie a praktické zubní lékařství. Oborná příprava zahraničních zubních lékařů připravujících se k nostrifikaci v ČR IPVZ. Přednášková činnost a vedenní mnoha odborných kurzů v ČR na téma endodoncie, postendoncie, autotransplantace atd. MUDr. Pavel Brandejs Praktický zubní lékař a školitel, specialista v oborech protetika, endodoncie, parodontologie, implantologická protetika, Od roku 1992 pracoval na 2. Stomatologické klinice LF MU Brno, od roku 1993 na protetickém oddělení IDVPZ v Brně a souběžně od roku 1991 vede privátní stomatologickou praxi. V r atestace 1. st., v r atestace ze stomatologické protetiky. Přednáší pravidelně od roku 1994 u nás i v zahraničí, je lektorem ČSK. Zahraniční stáže: v roce 2008 Dortmund (D), 2009 Ulm (D). MUDr. Vojtěch Peřina, Ph.D. Stomatochirurg a implantolog. Po ukončení studia stomatologie na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně v roce 2002 zahájil profesní kariéru na stomatochirurgickém oddělení stomatologické kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně. Po atestaci ze stomatologie přešel na Kliniku ústní, čelistní a obličejové chirurgie FN Brno. V roce 2006 dokončil studium všeobecného lékařství a v roce 2010 obhájil doktorskou dizertační práci. Na KÚČOCH FN Brno stále působí na pozici lékaře a odborného asistenta. V roce 2013 získal specializovanou způsobilost v oboru Orální a maxillofaciální chirurgie. MUDr. Jan Šnajdr Praktický zubní lékař. V roce 2003 ukončil studium na LF MU Brno.Po studiu soukromá praxe v Hronově se zaměřením na endodoncii, implantologii. Člen implantologického klubu ČR. Pravidelný účastník přednášek v ČR i zahraničí (Německo). MUDr. Pavel Hyšpler Promoval v roce 2001 na LF UK v Hradci Králové. Od roku 2002 pracuje na Stomatologickém oddělení ÚVN - VFN Praha. Od roku 2009 jako primář tohoto oddělení. Více jak sedm let se aktivně podílí na vývoji endodontických nástrojů. Autor několika českých i zahraničních publikací. Člen aprobační komise ministra zdravotnictví. Podílí se na pregraduálním i kontinuálním vzdělávání stomatologů. Je autorem dvou vynálezů (chráněných patentem) z oblasti stomatologie. MDDr. Ondřej Kříž Promoval v roce 2010 na Lékařské fakultě MU v Brně, obor zubní lékařství. V rámci studia absolvoval odbornou stáž v Mater Dei Hospital na Maltě. V roce 2010 založil privátní dentální kliniku Supradent. Je externím vyučujícím na VOŠZ Merhautova v Brně pro obor Preventivní zubní lékařství. Je členem České akademie dentální estetiky. Vede odborné přednášky a workshopy se zaměřením na moderní materiály a postupy v zubní praxi.

7 # speciální příloha Kompletní praktický kurz PRAKTICKÝ KURZ - LIVE OPERACE: SINUS LIFT, BONE SPLITTING A POUŽITÍ CBCT V PRAXI DATUM: Sobota od 9:00 hod. MÍSTO: Ordinace Dental Office H33 Hvězdova 1073/33, Praha 4 CENA: 8.990,- Kč vč. DPH KAPACITA: Maximálně 10 účastníků OHODNOCENÍ ČSK: 5 kreditů MUDr. Vojtěch Slezáček MUDr. Slezáček absolvoval Univerzitu Palackého v Olomouci a od roku 1999 se specializuje především na oblast parodontologie, implantologie a zubní protetiky. Pravidelně navštěvuje školení a semináře jak v České republice, tak i v zahraničí. Pracuje také jako konzultant v oblasti parodontologie - specialista v mnoha soukromých ordinacích po celé České republice. Založil 2 soukromé zubní kliniky. Od roku 2015 spolupráce (praxe, praktické kurzy) s univerzitou ve Freiburgu v Německu. PROGRAM KURZU DOPOLEDNÍ ČÁST - LIVE OPERACE SINUS LIFT A BONE SPLITTING NA PACIENTOVI: Teoretická přednáška o pracovním postupu operace Sinus lift Vyšetření pacienta včetně RTG, OPG, 3D CBCT a návrh pracovního postupu. Živá operace SINUS LIFT na pacientovi. ODPOLEDNÍ ČÁST - PRAKTICKÝ NÁCVIK NA VEPŘOVÝCH ČELISTECH A TELECÍCH ŽEBRECH: SINUS LIFT Nácvik minimálně invazivní a snadno proveditelné techniky Sinus lift bez rizika protržení vnitřní sliznice sinus maxilary. Pracovní postupy a zásady Sinus liftu s okamžitou i odloženou implantací. Praktický nácvik techniky SINUS LIFT pomocí piezo technologie. BONE SPLITING Nácvik minimálně invazivní a jednoduché techniky horizontálního rozšíření úzkého alveolu, zvyšující možnost implantace v místech kde se běžně neimplantuje pomocí horizontalních distraktorů a rozšiřovačů kosti + následná implantace. PŘIHLÁŠKA NA PŘEDNÁŠKU SINUS LIFT A CBCT V PRAXI:

8 speciální příloha VYUŽITÍ 3D CBCT V PRAXI PROČ JE DOBRÉ VIDĚT VE 3D Dipl. Ing. Frank Hornung (DE) DATUM: Sobota od 9:00 hod. MÍSTO: Hotel Olympik, Sokolovská 138, Praha 8 CENA: 5.990,- Kč vč. DPH OHODNOCENÍ ČSK: 5 kreditů V roce 1989 absolvoval inženýrské studium se zaměřením na speciální strojírenství a lékařskou techniku dokončil univerzitu aplikovaných věd Würzburg - informatika se zaměřením na řídicí inženýrství a umělou inteligenci. Od roku 2015 vedoucí výzkumu a vývoje DDI Group Dortmund Majitel DoceoMed, CEO společnosti Dornmedical GmbH Dlouhodobě pravidelně přednáší po Evropě využití 3D CBCT ve stomatologické praxi. PROGRAM KURZU Kurz pro lékaře, kteří se chtějí seznámit s 3D CBCT nebo kteří již využívají CBCT snímky ke své práci a chtějí získat maximum informací. Získejte velmi jednoduše výkonný nástroj k diagnóze a plánování ošetření Vašich pacientů, který daleko přesahuje možnosti konvenčních 2D zobrazování. Zaveďte do své praxe výhody moderního 3D zobrazování. Tato špičková technologie je nyní dostupná každému. prezentace možnosti využití této technologie v současné běžné stomatologické praxi možnosti a praktická ukázka práce se snímky, vytváření příčných řezů panoramatické vrstvy,vyznačování mandibulárního nervového kanálu, virtuální průlet mandibulárním kanálem, plánování implantátů, vytváření reportů, vytváření podkladů pro tisk 3D šablon pro navigovanou implantologii včetně praktické ukázky, využití 3D CBCT v endodoncii, využití 3D CBCT v ortodoncii. analýza několika klinických případů a zodpovězení všech dotazů účastníků. praktický nácvik plánování ve 3D programu. PŘIHLÁŠKA NA PŘEDNÁŠKU VYUŽITÍ 3D CBCT V PRAXI: #