GRAND PRIX, Cena Asociace

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "GRAND PRIX, Cena Asociace"

Transkript

1 Soutěžní práce číslo: 126 Průměrný počet bodů: 14,44 Celkové umístění: 1 GRAND PRIX, Cena Asociace ŽABÍ MÍSY, (SADA DVOU MÍS) Adéla Oborníková Železný Brod, SUPŠS, SŠ, 4. ročník Pedagogické vedení: Mgr.A Jan Hásek Sada dvou skleněných mís inspirovaných žabím světem. / Jedná se o dvě stavované a lehané mísy, které by měly být především zajímavým a výrazným doplňkem interiéru. Objekty jsou záměrně laděny do zelené a zelenožluté barvy, protože tato barevnost je pro mě symbolem energie a pozitivní nálady. Pro realizaci jsem si zvolila techniku fúzování skla, jelikož nabízí zajímavé a nové možnosti i v oboru skleněných figurek. Napadlo mě pomocí této technologie spojit figurky vyrobené u kahanu, ale zároveň jsem chtěla využít dovednosti výroby mačkaných kamenů. První mísa je tedy složena z jednotlivých žab vyrobených u kahanu a druhá z mačkaných kamenů, které mi ve shluku připomínaly žabí vajíčka.

2 Soutěžní práce číslo: 10 Průměrný počet bodů: 14,33 Celkové umístění: 2 LASTURY Michaela Mathonová, DiS. Brno, SŠUDSM, VOŠ, 3. ročník Pedagogické vedení: ak. mal. Marcela Čapkovičová Kolekce oděvů vycházející z tvarů a struktur lastur. / Kolekce originálních oděvů ze lněného zátěru s kovovým efektem. Netradičně a kontrastně členěné oděvy jsou dotvořeny detaily z odrazového materiálu / při bodových světlech a na přehlídkovém mole intenzivně svítí/. Oděv je ručně prošit kontrastním štepováním.

3 Soutěžní práce číslo: 71 Průměrný počet bodů: 14,22 Celkové umístění: 3 MALÝ ALENÁŠ - INTERAKTIVNÍ KOMIKS Matyáš Trnka Praha 3, VOŠ a SUŠ Václava Hollara, VOŠ, 3. ročník Pedagogické vedení: Mgr. Libuše Gemrotová Prudíková Dílo na hranici animovaného filmu, počítačové hry, komiksové knížky a rozhlasové pohádky. Příběh je adaptací původní české knihy Ivana Vyskočila. Dobrodružstvím o někom tak malém, že ho ani není vidět nás provede vyprávění v podání Arnošta Goldflama. Dílo tvoří 12 ručně vyrobených kapitol, ktreré byly následně zdigitalizovány a upraveny do interaktivní podoby. Práce byla vytvořena jako absolventská práce 3. ročníku VOŠ.

4 Soutěžní práce číslo: 66 Průměrný počet bodů: 14 Celkové umístění: 4 NÁVRH OBSAHOVÉ KONCEPCE A GRAFICKÉHO DESIGNU ČASOPISU INCITY Bc. Pavel Průša, DiS. Praha, VOŠG a SPŠG (Hellichova), VOŠ, 3. ročník Pedagogické vedení: ak. mal. Zbyněk Kočvar Autor dosáhl bakalářského vzdělání na Fakultě architektury ČVUT v Praze, takže od samého počátku vytvářel ucelenou koncepci obsahové náplně časopisu, připravil texty a obrazový materiál, navrhl design obálky i vnitřní grafické úpravy, navrhl i několik kultivovaných inzerátů. Vytvořil velmi životaschopný a obsahově zajímavý časopis s přehlednou a logicky členěnou grafickou úpravou, s poutavou a snadno zapamatovatelnou hlavičkou. Různé možnosti postavení hlavičky umožňují variabilní řešení obálky při použití barevných i černobílých fotografií nebo jiného grafického materiálu. Návrh časopisu je i po technologické stránce naprosto reálným projektem.

5 Soutěžní práce číslo: 68 Průměrný počet bodů: 13,89 Celkové umístění: 5 SOUBOR PLAKÁTŮ A DALŠÍCH TISKOVIN K STUDENTSKÉMU DIVADELNÍMU FESTIVALU ZLOMVAZ Rozálie Vašíčková Praha, VOŠG a SPŠG (Hellichova), VOŠ, 3. ročník Pedagogické vedení: ak. mal. Zbyněk Kočvar Letošní ZLOMVAZ je 20. ročníkem divadelního festivalu vysokých uměleckých škol České a Slovenské republiky. Autorka navrhla velmi lapidární a zároveň jednoznačně výmluvné logo festivalu, které tvoří základ designu celé kolekce grafických prací. Grafické pojetí je velmi razantní, absolutně nepodbízivé, vyjadřuje jistou nekonvenčnost celého festivalu, ale je z něho zřejmé, že se jedná už o profesionální úroveň uváděných inscenací. Grafika dobře souzní s černobílými i barevnými fotografiemi, s typografií konkrétních tiskovin, dobře se uplatní na propagačních předmětech i na webové prezentaci.

6 Soutěžní práce číslo: 6 Průměrný počet bodů: 13,56 Celkové umístění: 6 KOLEKCE SPOLEČENSKÝCH ŠATŮ Miroslava Janulíková Brno, SŠUDSM, SŠ, 4. ročník Pedagogické vedení: ak. mal. Jiřina Strýčková Malé černé a večerní společenské šaty s průchodkami. / Společenské šaty pro mladou ženu s netradičním a mladistvým zdobením-průchodkami. Tento set společenských šatů je určen pro mladé, použitím efektu narušuje zajeté klišé o společenském oděvu. Průsvity, nádherná práce s neobvyklým střihem dává těmto oděvům punc kreativity a osobitosti.

7 Soutěžní práce číslo: 38 Průměrný počet bodů: 13,44 Celkové umístění: 7 STOJANOVÁ LAMPA ETEE Martin Opl Kamenický Šenov, SUPŠS, SŠ, 4. ročník Pedagogické vedení: MgA. Ladislav Průcha Kříšťálová stojanová funkční lampa. / Křišťálová stojanová lampa s využitím ekologických a úsporných LED zdrojů. Je zde použito čidlo reagující na pohyb a dotyk, to z lampy dělá originální hravý funkční doplněk.

8 Soutěžní práce číslo: 112 Průměrný počet bodů: 13,33 Celkové umístění: 8 JUTA Jiří Jedlička Valašské Meziříčí, SUPŠS, SŠ, 3. ročník Pedagogické vedení: MgA. Josef Divín Soubor ručně foukaného skla s pískovaným dekorem. / Designový soubor šesti vysokých váz nazvaný Juta je vytříbený celek hladkých a čistých tvarů vycházejících ze srůstajícího půdorysu měst Zlín-Otrokovice. Mají tedy kapkovitý tvar. Na jejich plášti je dekor připomínající přetrhanou pavoučí síť. Ta vychází ze sledování komunikací, chodníků a pěšinek z výšky Baťovy 21. budovy. Technologii dekorování Jiří Jedlička věnoval mimořádnou pozornost. Na hladké vyfouklé tvary připevnil režné provázky Juty v různých hrubostech a následně přes provázky pískoval. Vznikla tak série s novými pískovanými vzory, které jsou závislé na hrubosti a propletenosti jednotlivých provázků. Aby zdůraznil dekor, rozhodl se Jedlička hladký tvar namalovat plošnými barvami (bílá, černá), ty následně odpískoval.

9 Soutěžní práce číslo: 102 Průměrný počet bodů: 13 Celkové umístění: 9-10 DÁMSKÁ A PÁNSKÁ VYCHÁZKOVÁ OBUV S TAŠKOU Gabriela Hájková Uherské Hradiště, SUPŠ, SŠ, 4. ročník Pedagogické vedení: ak. mal. Marie Borošová Obuv je derbového kotníčkového střihu, se sítotiskem potištěnou podšívkou. Výrazné jednoduchostí a čistotou designu. Taška svým jednoduchým řešením v typu unisex, vhodně doplňuje obuv. Návrh vznikl za podpory firmy Baťa a vychází z možností firmy (tvar kopyta, podešev, materiál)

10 Soutěžní práce číslo: 113 Průměrný počet bodů: 13 Celkové umístění: 9-10 VÁZA 21 Lenka Pařenicová Valašské Meziříčí, SUPŠS, SŠ, 4. ročník Pedagogické vedení: MgA. Ondřej Strnadel Foukané sklo do kovové formy. / Dvacátou první správní budovou firmy Baťa se inspirovala Lenka Pařenicová. Reagovala především na výjimečnost této budovy, která je právem evidována jako národní kulturní památka. Jejím autorem byl uznávaný Vladimír Karfík, vyškolený u slavného amerického architekta F. L. Writa ve Spojených státech amerických. Studentka vycházela z jednotlivých proporcí této stavby, která se nachází v samém srdci města Zlín. Rozhodla se zrealizovat vázu, která bude foukaná do kovové perforované ohrádky. V místě profouklých otvorů žhavá sklovina vystoupla a vytvořila jemný strukturovaný reliéf. Tyto vázy působí na diváka přesvědčivým a vypovídajícím dojmem o zlínské architektuře.

11 Soutěžní práce číslo: 3 Průměrný počet bodů: 12,89 Celkové umístění: ODKAPÁVAČ NA NÁDOBÍ "HARDTOP" Lucie Mikysková Bechyně, SUPŠ, SŠ, 4. ročník Pedagogické vedení: ak. soch. Miroslav Oliva Inspirací pro odkapávač "Hardtop" je tráva téhož názvu. Vystavená práce je nefunkční maketou; jako materiál konečné realizace je zamýšlen plast. U každého "stébla" je důlek na zachycení a odvedení vody. Při konečné realizaci by tam byl ještě otvor a pod odkapávačem by byl plastový tác. Originální je samotný nápad inspirovat se při navrhování odkapávače trávníkem. Vzniká tak funkční a zároveň i výtvarně zajímavý objekt určený pro mladé lidi a moderní kuchyni.

12 Soutěžní práce číslo: 14 Průměrný počet bodů: 12,89 Celkové umístění: SÉRIE PLAKÁTŮ "AMERICKÁ EXPANZE" Šárka Nováková Brno, SŠUDSM, SŠ, 4. ročník Pedagogické vedení: Mgr. Alena Jedličková Zdrojem inspirace série plakátů je množství národních variant loga americké firmy CocaCola.

13 Soutěžní práce číslo: 42 Průměrný počet bodů: 12,89 Celkové umístění: VLADIMÍR NABOKOV: LOLITA - KNIŽNÍ NÁVRH Jana Patricie Tomíčková Lysá nad Labem, SŠ OGD, SŠ, 4. ročník Pedagogické vedení: Mgr. Iva Markvartová Inspirovala jsem se svou 11 letou sestřenicí, kterou jsem skicovala v zahradě a návrhy jsem dále zpracovávala v kombinované technice zrnkový a čárový lept. Experimentovala jsem s obnažováním a zakrýváním plechu při leptu. Po naskenovaní výtisků a po dalších úpravách jsem v programu InDesign vytvořila obálku a knižní blok, formát jsem si určila sama. Použila jsem písma: Baskerville Pro, Excelsor Script CE Italic a Times Roman CE. Ilustrace jsou orientované na sudých stránkách, na stránkách, kde je text, nechybí paginace. Na záložkách obálky jsem uvedla informace o díle i o autorovi.

14 Soutěžní práce číslo: 115 Průměrný počet bodů: 12,89 Celkové umístění: NÁPOJOVÝ SOUBOR ZLÍN Zdeňka Fusková Valašské Meziříčí, SUPŠS VM, SŠ, 4. ročník Pedagogické vedení: MgA. Ondřej Strnadel Foukané sklo do kovové formy. / Designový soubor na vodu, kávu a alkohol doplněný o stolní lampu zrealizovala Zdeňka Fusková. Jedná se o ucelený servis foukaného skla s kovovým perforovaným prstencem kolem plášťů jednotlivých tvarů. Soubor je inspirován architekturou města Zlína, konkrétně raných prací a detailů architektů Miroslava Drofy a Jiřího Voženílka (kolektivní domy). Studentka tak reaguje na volnočasové kavárenské aktivity občanů města s patrným vlivem pozdního architektonického českého funkcionalismu. Stolní lampa by měla dotvářet a sjednocovat užitnost v interiéru.

15 Soutěžní práce číslo: 39 Průměrný počet bodů: 12,67 Celkové umístění: 15 DEKORATIVNÍ SVÍTIDLO VLNA Nikola Svobodová Kamenický Šenov, SUPŠS, SŠ, 4. ročník Pedagogické vedení: MgA. Ladislav Průcha Dekorativní svítidlo, kde osvětlovací prvek tvoří podsvětlené křišťálové tyče, jejichž dekorativní výbrusy zdůrazňují světelné efekty.

16 Soutěžní práce číslo: 22 Průměrný počet bodů: 12,56 Celkové umístění: 16 FENOMÉN PÍSMO Petra Pazderková Hodonín, SŠPU, SŠ, 4. ročník Pedagogické vedení: Ak.mal. Dagmar Kučerová-Lanatová Závěsný dvanáctilistový kalendář. / Kalendář s originálními výtvarnými aplikacemi písma - variace kaligrafických, ručně kreslených, a typografických forem písma.

17 Soutěžní práce číslo: 21 Průměrný počet bodů: 12,44 Celkové umístění: DIVADELNÁ NITRA, MEDZINÁRODNÝ DIVADELNÝ FESTIVAL, TÉMA: VŠEHOCHUŤ Klára Štefanovičová Hodonín, SŠPU, SŠ, 3. ročník Pedagogické vedení: Mgr. Art. Peter Žúrek Sada plakátů pro tři ročníky festivalu a bulletin. / Netradiční způsob pohledu na divadelní symboliku, která je vyžadována přímo zadavatelem.plakáty Divadelní Nitry mají dlouhodobě invenční charakter, který má za úkol evokovat různorodost divadelních souborů, formálního i obsahového pojetí alternativních představení. Úkolem zadání bylo vytvořit styl festivalu pro tři ročníky s vizuální návazností prostřednictvím zadaného hesla.

18 Soutěžní práce číslo: 69 Průměrný počet bodů: 12,44 Celkové umístění: SAMOLEPKY PRO SPOLEČNOST AMERICAN EXPRESS Kateřina Hubená Praha 3, VOŠ a SUŠ Václava Hollara, SŠ, 4. ročník Pedagogické vedení: ak. mal. Ondřej ŠMERDA Návrhy smolepek do soutěže ICONIC DECALS k označení obchodů akceptujících platební karty AE. Společnost používá jednotný grafický návrh (cca 2/3 formátu pro autorskou ilustraci města, kde se daný obchod nalézá). Pro ČR byla vybrána 4 města - Praha, Brno, Ostrava a Karlovy Vary. Společnost AE oslovila naši školu a úkol byl zadán studentům 4. ročníku jako klauzurní práce s požadovaným výsledkem ve formátu PDF. Autorka vytvořila kresby jako vektorovou grafiku v Adobe Illustratoru. Kresby Kateřiny Hubené se vyznačují vysokou kompoziční i kresebnou kvalitou, autorka v nich dovedně zachází se stylizací i s barvou a beze zbytku tak vyhověla nárokům zadavatele.

19 Soutěžní práce číslo: 49 Průměrný počet bodů: 12,33 Celkové umístění: 19 STROJ NA KOLEČKÁCH S JEDNODUCHÝMI MECHANICKÝMI PRVKY Tomáš Plachký Opava, SŠUP, SŠ, 4. ročník Pedagogické vedení: Mgr. Jitka Oboňová Hračka obsahuje jednoduchou mechaniku tak, aby děti od 4 let dokázaly rozvíjet své myšlení i fantazii. / V zadní části jsou tři vyměnitelné válečky, které se při pohybu vertikálně pohybují. V přední části je mechanizmus pro horizontální pohyb, který si dítě vyzkouší manuálně pomoci otáčení. Hračka je řešena jednoduchým designem tak, ať je na pohled příjemná i zajímavá.

20 Soutěžní práce číslo: 13 Průměrný počet bodů: 12,22 Celkové umístění: NÁVRH OČNÍ OPTIKY Adam Tippl Brno, SSUDSM, SŠ, 4. ročník Pedagogické vedení: Ing. arch. Petr Coufal Návrh moderní oční optiky, situované v OC Olympia Brno. / Jestliže člověk se zrakovým postižením vybírá brýlové obroučky, je velmi důležité dbát na jeho komfort, který by měl být dán zejména vzdušným prostorem a snadným přístupem k zrcadlům a k policím s brýlemi. V obchodě je vše zabudováno do zdí. Osvětlení je zde vytvořeno umístěním LED diod za fólii barrisol- (kolem polic), díky které jsou zde vytvořeny dynamické prvky. Takovýto způsob vytváří příjemně rozptýlené světlo bez agresivních odlesků na brýlích. V celém interiéru je použit dynamický prvek, který na sebe poutá pozornost už ve vstupní části. V pravé části se nachází konzultační pult (corian + sklo). Je zde použita litá podlaha - matná, na křivkách - lesklá.

21 Soutěžní práce číslo: 30 Průměrný počet bodů: 12,22 Celkové umístění: PROJEKT "LOM" Josef Pacal Jablonec nad Nisou, SUPŠ a VOŠ, SŠ, 4. ročník Pedagogické vedení: MgA. Hana Šuranská Dva plakáty a pozvánka. / Jedná se o vizuální styl k interaktivní hře prezentované v rámci maturitní práce. Autor, ač zdatný v práci v grafických programech, založil vizuál na práci ruční - skicách a skládání papíru - dospěl tak k originální typografii i neobvyklému složení pozvánky. Plakáty jsou tištěny digitálně, pozvánku záměrně směřoval k levné pořizovací hodnotě - rozmnožení xerokopií.

22 Soutěžní práce číslo: 86 Průměrný počet bodů: 12,22 Celkové umístění: ŘEŠENÍ SOUBORU MATERIÁLŮ PORTFOLIA Eliška Kudrnovská Praha, VOŠUP a SUPŠ (Žižkovo nám.), SŠ, 4. ročník Pedagogické vedení: ak. mal. Ivan Král Grafický design souboru materiálů portfolia: paperback, plakát, přebal, záložka, vizitka, CD. / Řešeno je téma praktické maturitní zkoušky: "Grafický design a já". Práce je souborem paperbackové knihy, plakátu B1 (který je zároveň přebalem knihy) a vložených záložek, které zároveň plní funkci vizitek.

23 Soutěžní práce číslo: 124 Průměrný počet bodů: 12,22 Celkové umístění: WILD SPIRIT Lucie Sommerová a Tereza Kovaříková Železný Brod, SUPŠS, SŠ, 4. ročník Pedagogické vedení: Mgr.A. Karolína Kopřivová Dvě hutně tvarované mísy.tvary jsou dekorovány sklářskou malířskou technikou. / Práce je výsledkem spolupráce studentek L. Sommerové a T. Kovaříkové. Hutně tvarované mísy byly vyrobeny foukáním do rotačních dřevěných forem. Zajímavost tvarů je i v tom, že mají netradiční otvor, který byl následně dobrušován. Lucie Sommerová na tyto mísy navrhla dekor, ve kterém využila počítačovou grafiku a za pomocí fázování obrazu vytvořila dekor. Inspirovala se zvířetem, konkrétně jelenem a medvědem ve volné přírodě.

24 Soutěžní práce číslo: 109 Průměrný počet bodů: 12,11 Celkové umístění: 24 TEXTILNÍ VÍCEÚČELOVÁ HRAČKA Marie Pomikálková Ústí nad Orlicí, SŠUP, SŠ, 4. ročník Pedagogické vedení: ak. mal. Jaroslav Habrman Víceúčelová textilní hračka, která umožňuje hraní jednoduchých společenských her a současně představuje variabilní stavebnici. / Celkem 32 molitanových kostek s jednostranným potiskem pomáhá dětem předškolního věku rozvíjet jejich schopnosti. Kostky jsou uloženy v textilním pytli, který zároveň slouží jako herní plán. S kostkami lze hrát i pexeso. Z kostek lze sestavit sedátka, obložení stěny, odpočívací plochy... Geometrické domino učí rozeznávat základní tvary, barvy a děti se mohou učit i počítat. Nezávislou součástí je textilní kapsář, který zdobí dětský pokoj, slouží na úschovu drobných předmětů a zároveň je i praktickou učební pomůckou.

25 Soutěžní práce číslo: 29 Průměrný počet bodů: 12 Celkové umístění: DĚTSKÁ KNIHA "BROŇA A STÁŇA" Nikola Kopicová Jablonec nad Nisou, SUPŠ a VOŠ, SŠ, 4. ročník Pedagogické vedení: MgA. Hana Šuranská Dětská kniha "Broňa a Stáňa" je autorskou knihou, autorka projevila jak talent ilustrátorský, tak spisovatelský, knihu sama svázala. Ilustrace, tištěné digitálně a sítotiskem doplňuje cyklus akvarelů a leptů. Naivní a lehce dekorativní přístup je správnou volbou pro dětskou knihu a dobře drží celek desek, předsádek i ilustrací. Kniha je citlivě řešena i po barevné stránce.

26 Soutěžní práce číslo: 98 Průměrný počet bodů: 12 Celkové umístění: SOUPRAVA ŠPERKŮ Jan Fanta Turnov, SUPŠ a VOŠ, SŠ, 4. ročník Pedagogické vedení: ak. mal. Jiří Studnička Souprava šperků s využitím techniky odlévání. Realizace s využitím 3D programu na výrobu odlévaných šperků. Geometrické tvary doplněny prostorovou sítí. Využití objevených prvků, jejich vzájemná kombinace lesklých ploch a zasazeného kamene. Spojení prvků umožňujících pohyb. Obsahuje náramek, náušnice a brož.

27 Soutěžní práce číslo: 108 Průměrný počet bodů: 12 Celkové umístění: KULTURNÍ PLAKÁT Tereza Jelínková Uherské Hradiště, SUPŠ, SŠ, 4. ročník Pedagogické vedení: ak. mal. Kamil Mikel Kulturní plakát je založen na užítí vlastní autorské abecedy.

28 Soutěžní práce číslo: 129 Průměrný počet bodů: 12 Celkové umístění: SATURN Jana Chvojková Železný Brod, SUPŠS, SŠ, 3. ročník Pedagogické vedení: MgA. Marcel Mochal Nový moderní design vypínače pro firmu ABB. Svým vzhledem připomíná planetu Saturn. / Nový moderní design vypínače pro firmu ABB. Svým vzhledem připomíná planetu Saturn. Tělo ovladače tvoří polokoule, na jejímž obvodu je tlačítko ve tvaru Saturnova prstence. Cílem bylo zbavit se rámečku. Ten však byl pouze posunut do popředí a vytvarován tak, aby kopíroval kolébkový pohyb o velikosti 10. Vypínač se skládá ze čtyř častí. Nadčasový design je vhodný do každého moderního interiéru.

29 Soutěžní práce číslo: 2 Průměrný počet bodů: 11,89 Celkové umístění: 29 SADA MÍS NA SALÁTY Sandra Šindelářová Bechyně, SUPŠ, SŠ, 4. ročník Pedagogické vedení: ak. soch. Miroslav Oliva Práce řeší keramické mísy určené na přípravu salátů. Vyrobeny jsou technologií lití na plný střep za pomoci sádrových forem. Materiálem je licí hmota na výrobu sanitární keramiky. Základem mís je trojboký tvar se zaoblenými hranami, velikosti jsou odstupňovány tak, aby vyhovovaly funci. Výtvarný efekt je založen na kombinaci lesklých a matných glazur a na střídání zemitých barev s barvami pastelovými. Originalita spočívá v celkovém tvaru mís, v jejich snadné skladovatelnosti (úspora místa v kuchyňské lince), v příjemně volených proporcích.

30 Soutěžní práce číslo: 78 Průměrný počet bodů: 11,78 Celkové umístění: 30 VISOR Jakub Fical Praha, VOŠON, VOŠ, 3. ročník Pedagogické vedení: ak. mal. Česlav Jaroš Unisex pokrývka hlavy inspirovaná šermířskou přilbou ve spojení s klasickou kšiltovkou. / Konstrukce pokrývky je inspirována šermířskou přilbou v přední části a klasickou kšiltovkou v části zadní. Pokrývka je zhotovena z průsvitného síťového materiálu, který umožňuje dobrý výhled a také odvětrává. Přední panel je vystužen plastem. Zapínání je řešeno na zavazování pro libovolné nastavení.

31 Soutěžní práce číslo: 7 Průměrný počet bodů: 11,67 Celkové umístění: MOTOR OIL Barbora Konečná Brno, SSUDSM, SŠ, 4. ročník Pedagogické vedení: ak. soch. Petr Svítil Obal na motorový olej s "husím krkem". / Mým cílem bylo dosažení větší ergonomie při používání a estetičnosti. Proto je součástí obalu husí krk který má při nalévání oleje zajistit maximální přesnost, takže by nemělo dojít k zanešení motorového prostoru. Tvar těla obalu je přizpůsoben tak, aby co nejlépe padl do ruky uživatele. Víčko perfektně těsní, takže při opakovaném používání a uskladňování by neměl obal na motorový olej znečistit okolí. Na víčku máme zavěšeny veškeré údaje (S+R věty) na štítku. Ale i při odtržení štítku víme, jaký olej vlastníme, protože je plasticky vyobrazen na těle obalu motorového oleje (10W-40, 5W-30). Navrženy jsou 0,5l a 1,0l pro potřebu dolití menšího množství oleje. Modely jsou v měřítku 1:1. Obaly by byly vyráběné z plastů a to vyfukováním do formy ve velkosériové výrobě.

32 Soutěžní práce číslo: 57 Průměrný počet bodů: 11,67 Celkové umístění: ELEKTROKOLO Vojtěch Mitura Ostrava, SUŠ, SŠ, 4. ročník Pedagogické vedení: Ing. Marek Wenglorz Elektrokolo OSIS - ekologický dopravní prostředek pro město a jeho okolí. / Elektrokolo OSIS z latinského slova kost je navrženo jako ekologický dopravní prostředek pro město a jeho okolí. Je také vhodné na delší vyjížďky, jízdu v přírodě a lehkém terénu. Inspirací pro hledání tvarů byla lidská anatomie především studie kostí. Jízdní kolo má integrovaný akumulátor přímo v rámu a je možné jej vyjmout pro případ nabíjení doma. Elektromotor je zabudovaný v náboji šlapátek a kroutící moment je převáděn na zadní kola pomocí řemene, který je částečně schovaný v zadní vidlici. Rám elektrokola je celoodpružený. V rámu jsou integrované svítilny, důležité v městském provozu.

33 Soutěžní práce číslo: 121 Průměrný počet bodů: 11,67 Celkové umístění: DĚTSKÝ STOLEK "RUBI" Magdaléna Fousová Volyně, VOŠ A SPŠ, SŠ, 4. ročník Pedagogické vedení: Ing. arch. Olga Gálisová Stolek Rubi je určen k odkládání a hraní. Najde využití ve veřejném i bytovém interiéru. Jeho nízká hmotnost dovoluje snadnou manipulaci a tím možnost vytvářet různé půdorysné sestavy. Zároveň je velmi pevný a stabilní. Materiálem je překližka tl. 15 mm. Podnož se skládá ze tří stejných dílů, které jsou spojené přeplátováním "na sucho". K podnoži je připevněna stolová deska pomocí kování umožňující demontáž celého stolku do balení o rozměrech 652 x 652 x 100 mm. Povrchová úprava předpokládá celkové přetmelení dílců a následnou aplikaci pigmentové nátěrové hmoty. U alternativy pro předškolní zařízení musí být zvolena nátěrová hmota s odpovídajícím atestem pro dětský nábytek, nebo překližka v surovém stavu.

34 Soutěžní práce číslo: 132 Průměrný počet bodů: 11,56 Celkové umístění: 34 VZOR B4 Štěpán Kovář Železný Brod,SUPŠS, SŠ, 4. ročník Pedagogické vedení: MgA. Martin Hlubuček Barevně přejímané sklo, tvarované do rotační formy, broušené. / Rotační, silnostěnné v dřevěné formě tvarované popelníky, následně broušené a leštěné. Design popelníků je navržen tak, aby splňoval zejména užitné požadavky, ale přitom neztrácel hodnotu estetickou. Výrobek umožňuje zhotovení ve variantách transparentního i barevného (opakního) skla. Křišťálovou variantu popelníku zařadila sklářská firma Rűckl Crystal do výrobního procesu (duben 2013).

35 SLOŽENÍ POROTY Porota pracovala ve složení akad. mal. Marcela Čapkovičová (SŠUD,SM a VOŠ Brno), obory oděvního designu; MgA. Josef Divín (SUPŠ a OU Valašské Meziříčí), obory skla a světelných objektů; MgA. Ladislav Jezbera (SUPŠ, Hradec Králové), obory produktového designu; Mgr. Daniel Klose (SŠPU Opava), zástupce nositele grantu MŠMT; akad. mal. Zbyněk Kočvar (SPŠ a VOŠ, Praha, Helichova), obory grafického designu; Ing. arch. Lubomír Končinský, předseda poroty (SUPŠ a VOŠ, Praha, Žižkov), obory designu nábytku; PaedDr. Jiří Novotný (SPŠ Bechyně), obory keramiky; MgA. Jan Šajbidor (VOŠ a SUPŠ, Praha, Hollarova), obory komunikačních technologií a akad. mal. Ondřej Šmerda (SŠ - OG Lysá nad Labem), obory grafického designu. Práce žáků SŠ: 116 Práce studentů VOŠ: 16 Počet týmových prací: 7 Zahraniční účastník studující na české škole: 1 (Slovensko) STATISTIKA SOUTĚŽNÍ PŘEHLÍDKY SŠ podle ročníků: VOŠ podle ročníků: 1. jedna práce, 2. jedenáct prací, 3. dvacet čtyři prací, 4. osmdesát prací 1. dvě práce, 2. pět prací, 3. devět prací

36 KOMUNIKAČNÍ DESIGN PRODUKTOVÝ DESIGN Hračka 3 Hudební nástroje 1 Interiér, výstavnictví 9 Keramika, porcelán 6 Módní doplňky 4 Nábytek 9 Obuv 2 84 prací Oděv 10 Sklo 18 Šperk 5 Textil 0 Tvarování strojů a nástrojů 17 Grafický design 37 Kniha 3 48 prací Multimediální tvorba 7 Vizuální styl 1 CELKEM 132

37 Porovnání účasti škol a počtu přihlášených prací Počet Počet prací v Počet prací v Oceněné % Rok škol základním kole 1) Bodové rozmezí: Garant Místo konání celostátním práce oceněných (960) 31 Jiný způsob Praha (1080) ,88 9,63 DC CZ Praha (1080) ,40 10,89 Praha (1380) ,10 11,30 DC CZ + Asociace Velké Opatovice ,38 11,38 Uherské Hradiště Asociace ,44 11,56 Opava 1) Počet stanoven kvalifikovaným odhadem. Např. pořádající SŠPU Opava, která nemá VOŠ, vybírala z cca 40 klazurních prací. Počet byl stanoven na základě průměrného odhadu výběru ze 60 prací na jedné škole. Ze 132 přihlášených prací bylo oceněno - 5 prací VOŠ - 29 prací SŠ - 22 prací z oborů produktového designu - 12 prací z oborů komunikačního designu Přehled obeslaných a oceněných prací podle zúčastněných škol je v následující tabulce:

38 1 Střední uměleckoprůmyslová škola, Bechyně, Písecká Bechyně, Písecká SŠUDSM a VOŠ Brno Brno, Husova Střední uměleckoprůmyslová škola sv. Anežky České v Českém Krumlově Český Krumlov, Tavírna Střední škola průmyslová a umělecká, Brandlova 32, Hodonín Hodonín, Brandlova Střední uměleckoprůmyslová škola hudebních nástrojů a nábytku Hradec Králové, 17. listopadu Střední uměleckoprůmyslová škola a Vyšší odborná škola, příspěvková organizace Jablonec nad Nisou, Horní nám Soukromá vyšší odborná škola grafická a Střední umělecká škola grafická, s.r.o Jihlava, Křížová Střední uměleckoprůmyslová škola Jihlava-Helenín Jihlava, Hálkova Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Kamenický Šenov, Havlíčkova Střední průmyslová škola keramická a sklářská Karlovy Vary Karlovy Vary nám. 17. listopadu SŠ oděvního a grafického designu Lysá nad Labem, Stržiště VOŠ sklářská a SŠ Nový Bor Nový Bor, Wolkerova Střední škola průmyslová a umělecká Opava, příspěvková organizace , Opava, Praskova, Ave Art Ostrava Ostrava-Hrabůvka, Hasičská 50/ Střední umělecká škola Ostrava Ostrava Poděbradova Soukromá střední umělecko-průmyslová škola - Zámeček s.r.o. Plzeň , Plzeň, Pod vinicemi, Vyšší odborná škola grafická a Střední průmyslová škola grafická Praha 1-Malá Strana, Hellichova VOŠ a SUŠ Václava Hollara Praha 3, Hollarovo nám SŠ Náhorni Praha 8, U Měšťanských škol 525/ Vyšší odborná škola textilních řemesel a Střední umělecká škola textilních řemesel Praha 1, U Půjčovny Vyšší odborná škola oděvního návrhářství a Střední průmyslová škola oděvní Praha 7, Jablonského 333/ Vyšší odborná škola uměleckoprůmyslová a Střední uměleckoprůmyslová škola Praha 3, Žižkovo náměstí 1300/ Střední škola Strážnice Strážnice, J. Skácela Střední uměleckoprůmyslová škola a Vyšší odborná škola, příspěvková organizace Turnov, Skálova Střední uměleckoprůmyslová škola Uherské Hradiště, Všehrdova Střední škola uměleckoprůmyslová Ústí nad Orlicí Ústí nad Orlicí, Zahradní Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Valašské Meziříčí Valašské Meziříčí, Zašovská VOŠ A SPŠ Volyně Volyně, Resslova, Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská, příspěvková organizace Železný Brod, Smetanovo zátiší,

39 Soutěžní práce byly vystaveny v kostele sv. Václava, který je jednou z výstavních prostor Domu umění v Opavě. Výstava byla přístupná veřejnosti od 27. března do 3. dubna a shlédlo ji více než 600 návštěvníků, mezi nimi studenti pořádající školy i účastníci jarního zasedání Asociace středních a vyšších odborných škol s uměleckými a uměleckořemeslnými obory ČR. Střední škola průmyslová a umělecká v Opavě si současně připomněla XX. výročí založení uměleckých oborů.

40 V úterý 2. dubna 2013 byla každá přihlášená práce odbornou porotou posouzena a ohodnocena. Výsledky loňského ročníku soutěžní přehlídky, který pořádala Střední uměleckoprůmyslová škola v Uherském Hradišti, jsou uveřejněny na O Asociaci středních a vyšších odborných škol s uměleckými a uměleckořemeslnými obory České republiky naleznete více informací na

(35C) Zkratka stupně školy (jen "SŠ" nebo "VOŠ") (38C) Obor - zkratka dle manuálu soutěže. arabská číslice s tečkou. (36C) Ročník studia -

(35C) Zkratka stupně školy (jen SŠ nebo VOŠ) (38C) Obor - zkratka dle manuálu soutěže. arabská číslice s tečkou. (36C) Ročník studia - (2) Číslo soutěžní práce (35C) Zkratka stupně školy (jen "SŠ" nebo "VOŠ") (36C) Ročník studia - arabská číslice s tečkou (38C) Obor - zkratka dle manuálu soutěže (2) Číslo soutěžní práce Čapkovičová Divín

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY ZA ŠKOLNÍ ROK 2013-2014

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY ZA ŠKOLNÍ ROK 2013-2014 STŘEDNÍ UMĚLECKOPRŮMYSLOVÁ ŠKOLA SKLÁŘSKÁ KAMENICKÝ ŠENOV, Havlíčkova 57, příspěvková organizace VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY ZA ŠKOLNÍ ROK 2013-2014 Sídlo organizace: Havlíčkova 57, 47114 Kamenický

Více

TÝDEN UMĚLECKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ

TÝDEN UMĚLECKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ TÝDEN UMĚLECKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ A AMATÉRSKÉ TVORBY 17. 25. května 2014 ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA A TÝDEN UMĚLECKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ AMATÉRSKÉ TVORBY 1 Úvod Týden uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby je týdnem občanské

Více

V Ý R O Č N Í Z P R Á V A za školní rok 2010/2011

V Ý R O Č N Í Z P R Á V A za školní rok 2010/2011 Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá V Ý R O Č N Í Z P R Á V A za školní rok 2010/2011 Výroční zpráva je zpracována podle zákona č. 561/2004 Sb., 10, 12 a vyhlášky č.15/2005 7, 8. 1 Obsah: I. Charakteristika

Více

STUDENTSKÝ DESIGN 2015 Oceněné práce

STUDENTSKÝ DESIGN 2015 Oceněné práce 2015 Oceněné práce Střední umělecká škola, Ostrava březen 2015 156 GRAND PRIX Průměrný počet bodů: 13,67 Celkové umístění: 1 Laura Hédervári T. R. Fiedl: Lomikal a jiné zádrhele 3. ročník, VOŠG a SPŠG

Více

Dan Merta galerista Galerie Jaroslava Fragnera

Dan Merta galerista Galerie Jaroslava Fragnera ARCHINEWS 2 2011 Polyfunkční dům Ostrava-Vítkovice dynamický výraz objektu reaguje na své okolí. Pilová střecha budovy se zakusuje do panoramatu vítkovických Hradčan POSTŘEH > REALIZACE > Nejlepším kritériem

Více

LEGATO. Projekt 2013. Cesta je cíl

LEGATO. Projekt 2013. Cesta je cíl pracoviště LEGATO Stamicova 7, Brno Kohoutovice Projekt 2013 Cesta je cíl Předkladatel: Milada Jovanovská 1. Charakteristika pobočky: Klademe stejný důraz na proces jako na výsledek. V roce 2013 završíme

Více

Střední odborná škola umělecká a gymnázium, s. r. o.

Střední odborná škola umělecká a gymnázium, s. r. o. Střední odborná škola umělecká a gymnázium, s. r. o. Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2008/2009 zřizovatel školy, jednatel : ředitelka školy : Mgr. Libor Bednář Mgr. Hana Dvořáková zástupce

Více

MLÝN VĚTRNÝ. O čem píšeme? Občasník občanů klobouckého regionu. Číslo: 3 Říjen 2013 Cena: 25,- Kč. 1 Foto: Jaroslav Pavlík. Zprávy z radnice.

MLÝN VĚTRNÝ. O čem píšeme? Občasník občanů klobouckého regionu. Číslo: 3 Říjen 2013 Cena: 25,- Kč. 1 Foto: Jaroslav Pavlík. Zprávy z radnice. VĚTRNÝ MLÝN Občasník občanů klobouckého regionu Číslo: 3 Říjen 2013 Cena: 25,- Kč O čem píšeme? Zprávy z radnice Azbest Historie domů na klobouckém náměstí Nemám pocit, že se mi něco nezdařilo Dobrovolníci

Více

OBECNÍ RECYKLAČNÍ (SBĚRNÝ) DVŮR (OBORD)

OBECNÍ RECYKLAČNÍ (SBĚRNÝ) DVŮR (OBORD) Název úkolu : OBECNÍ RECYKLAČNÍ (SBĚRNÝ) DVŮR (OBORD) TYPOVÝ PROJEKT Objednatel : Kontaktní osoba : Zlínský kraj tř. T.Bati 21, 761 90 Zlín Ing. Tomáš Hladík tel. : 577 043 399 Odpovědný zpracovatel :

Více

Žákovské projekty cesta ke kompetencím

Žákovské projekty cesta ke kompetencím Žákovské projekty cesta ke kompetencím Příručka pro učitele středních odborných škol 1 Žákovské projekty cesta ke kompetencím Příručka pro učitele středních odborných škol 1 Publikace vznikla v rámci národního

Více

Když máj střídá apríl a (nejen) v Poděbradech panuje letní pohoda

Když máj střídá apríl a (nejen) v Poděbradech panuje letní pohoda 10. května 2012 Ročník 21 Číslo 10 Cena 9 Kč 104. lázeňská sezona úspěšně zahájena Start další lázeňské sezony provázelo takřka letní počasí a také fotografové Poděbradských novin 2 Nadjezd v Koutecké:

Více

Pokud se na vyhlášených

Pokud se na vyhlášených TÝDENÍK 13 3. DUBNA 2013 XXI. ROČNÍK V tomto čísle najdete: Chcete si ověřit své jazykové znalosti? Víme, jak na to.... 3 Genetická metoda čtení... 5 Druhý český Digital Learning Day Den s panem Googlem...

Více

Školní vzdělávací program pro základní vzdělávání Škola mnoha možností Základní škola Boskovice, okres Blansko nám. 9. května 8

Školní vzdělávací program pro základní vzdělávání Škola mnoha možností Základní škola Boskovice, okres Blansko nám. 9. května 8 Školní vzdělávací program pro základní vzdělávání Škola mnoha možností Základní škola Boskovice, okres Blansko nám. 9. května 8 Zapomenou na to, co jste jim řekli, ale nezapomenou na to, jak se s vámi

Více

EKOŠKOLKY A LESNÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY

EKOŠKOLKY A LESNÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY EKOŠKOLKY A LESNÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY Praktický manuál pro aktivní rodiče, pedagogy a zřizovatele mateřských škol Tereza Vošahlíková a kol. MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ STÁTNÍ FOND ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ ČR

Více

EDUKACE A PREZENTACE ARCHEOLOGICKÉHO KULTURNÍHO DĚDICTVÍ

EDUKACE A PREZENTACE ARCHEOLOGICKÉHO KULTURNÍHO DĚDICTVÍ EDUKACE A PREZENTACE ARCHEOLOGICKÉHO KULTURNÍHO DĚDICTVÍ Certifikovaná metodika Autorský tým: Veronika Mikešová Marie Opatrná a kol. (Kristýna Urbanová, Jarmila Valentová, Jiří Košta, Daniel Bursák, Lucie

Více

Rámcový vzdělávací program pro základní školu speciální

Rámcový vzdělávací program pro základní školu speciální Rámcový vzdělávací program pro základní školu speciální Návrh pilotní verze prosinec 2006 OBSAH OBSAH... 2 AUTORSKÝ KOLEKTIV... 4 ČÁST A... 5 1. Vymezení Rámcového vzdělávacího programu pro vzdělávání

Více

Rámcový vzdělávací program pro obor vzdělání základní škola speciální RVP ZŠS

Rámcový vzdělávací program pro obor vzdělání základní škola speciální RVP ZŠS Rámcový vzdělávací program pro obor vzdělání základní škola speciální RVP ZŠS Praha 2008 AUTORSKÝ KOLEKTIV Celková gesce přípravy dokumentu: Jaroslav Jeřábek, Jan Tupý Celková koncepce dokumentu a koordinace

Více

TYPY PROJEKTŮ PREVENCE KRIMINALITY

TYPY PROJEKTŮ PREVENCE KRIMINALITY TYPY PROJEKTŮ PREVENCE KRIMINALITY Ministerstvo vnitra, odbor prevence kriminality 2008 Odbor prevence kriminality MV Zpracovali: Martin Dočkal, Ivana Dostálová, 2008 Ilustrace Pavel Koutský OBSAH ÚVOD

Více

STRATEGIE PRO KULTURU, UMĚNÍ, SPORT A VOLNÝ ČAS NA PRAZE 14 pro léta 2014-2024

STRATEGIE PRO KULTURU, UMĚNÍ, SPORT A VOLNÝ ČAS NA PRAZE 14 pro léta 2014-2024 STRATEGIE PRO KULTURU, UMĚNÍ, SPORT A VOLNÝ ČAS NA PRAZE 14 pro léta 2014-2024 Zadavatel: Praha 14 kulturní pro ÚMČ Praha 14 Zpracovatel: Kvas o. s., MgA. Olga Škochová a MgA. Jakub Deml Spolupráce na

Více

PREZENTACE ŠKOLY A ŠVP PRO VEŘEJNOST

PREZENTACE ŠKOLY A ŠVP PRO VEŘEJNOST NÁRODNÍ INSTITUT PRO DALŠÍ VZDĚ LÁVÁNÍ krajské pracoviště Brno ZÁVĚREČNÁ PRÁCE PREZENTACE ŠKOLY A ŠVP PRO VEŘEJNOST STUDIUM KOORDINÁTOR ŠKOLNÍHO VZDĚLÁVACÍHO PROGRAMU Realizováno v období 4. 10. 2006 až

Více

Jan Světlík. Dan Balabán. Alexandra Koláčková. JakoJá.cz. listopad2013. Víno a umění vinoaumeni.cz. strojírenství a umění. a jeho žáci...

Jan Světlík. Dan Balabán. Alexandra Koláčková. JakoJá.cz. listopad2013. Víno a umění vinoaumeni.cz. strojírenství a umění. a jeho žáci... listopad2013 Víno a umění vinoaumeni.cz Jan Světlík strojírenství a umění Dan Balabán a jeho žáci... Alexandra Koláčková umění, které si vás najde JakoJá.cz o životě jaký je Obsah Je to každý rok stejné

Více

KOMPAS PRO ŽIVOT aneb i cesta je cíl

KOMPAS PRO ŽIVOT aneb i cesta je cíl Školní vzdělávací program KOMPAS PRO ŽIVOT aneb i cesta je cíl gymnázium (osmileté, všeobecné) Gymnázium INTEGRA BRNO, s.r.o. Rašelinová 11, CZ 628 00 BRNO Morava, Evropská unie 1 Školní vzdělávací program

Více

Dobrá praxe pro zlepšení jazykové výuky dospělých zrakově postižených. Pedagogika a jazyková výuka pro dospělé nevidomé a slabozraké v Evropě

Dobrá praxe pro zlepšení jazykové výuky dospělých zrakově postižených. Pedagogika a jazyková výuka pro dospělé nevidomé a slabozraké v Evropě Grundtvig partnerský program ve vzdělávání Dobrá praxe pro zlepšení jazykové výuky dospělých zrakově postižených Projekt Pedagogika a jazyková výuka pro dospělé nevidomé a slabozraké v Evropě Obsah Úvod

Více

Manuál jednotného vizuálního stylu

Manuál jednotného vizuálního stylu Manuál jednotného vizuálního stylu OBSAH 1 ÚVOD 1.01 Jednotný vizuální styl 1.02 Funkce a užití manuálu 2 ZNAČKA 2.01 Základní barevné provedení 2.02 Polotónové a černobílé provedení 2.03 Značka s dovětkem

Více

Založeno roku 1919. 12. října 2011 Ročník XXII. číslo 36 Cena: 12 Kč

Založeno roku 1919. 12. října 2011 Ročník XXII. číslo 36 Cena: 12 Kč Založeno roku 1919 12. října 2011 Ročník XXII. číslo 36 Cena: 12 Kč Dny otevřených dveří Sociální služby města Velké Meziříčí 12. 10., 9 16 hodin Domov pro seniory 12. 10., 10 17 hodin Wellmez 12. 10.

Více

Zájmy města budou v kraji hájit dva zástupci. Číslo 19/2012 vydáno dne 24. 10. 2012. Dny otevřených dveří představily škálu sociální služeb

Zájmy města budou v kraji hájit dva zástupci. Číslo 19/2012 vydáno dne 24. 10. 2012. Dny otevřených dveří představily škálu sociální služeb Číslo 19/2012 vydáno dne 24. 10. 2012 Také v Zábřeze zvítězila ČSSD následovaná KSČM Výsledky voleb v Olomouckém kraji se nijak neliší od většinového trendu v celé republice. Se ziskem 26,70 procenta platných

Více

SBORNÍK. Vesnická architektura 1. poloviny 20. století. Výzkum, dokumentace, ochrana. Kokory u Olomouce 19. - 21. září 2007

SBORNÍK. Vesnická architektura 1. poloviny 20. století. Výzkum, dokumentace, ochrana. Kokory u Olomouce 19. - 21. září 2007 SBORNÍK z e s e m i n á ř e Vesnická architektura 1. poloviny 20. století. Výzkum, dokumentace, ochrana. Kokory u Olomouce 19. - 21. září 2007 Národní památkový ústav, ústřední pracoviště v Praze Národní

Více