GRAND PRIX, Cena Asociace

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "GRAND PRIX, Cena Asociace"

Transkript

1 Soutěžní práce číslo: 126 Průměrný počet bodů: 14,44 Celkové umístění: 1 GRAND PRIX, Cena Asociace ŽABÍ MÍSY, (SADA DVOU MÍS) Adéla Oborníková Železný Brod, SUPŠS, SŠ, 4. ročník Pedagogické vedení: Mgr.A Jan Hásek Sada dvou skleněných mís inspirovaných žabím světem. / Jedná se o dvě stavované a lehané mísy, které by měly být především zajímavým a výrazným doplňkem interiéru. Objekty jsou záměrně laděny do zelené a zelenožluté barvy, protože tato barevnost je pro mě symbolem energie a pozitivní nálady. Pro realizaci jsem si zvolila techniku fúzování skla, jelikož nabízí zajímavé a nové možnosti i v oboru skleněných figurek. Napadlo mě pomocí této technologie spojit figurky vyrobené u kahanu, ale zároveň jsem chtěla využít dovednosti výroby mačkaných kamenů. První mísa je tedy složena z jednotlivých žab vyrobených u kahanu a druhá z mačkaných kamenů, které mi ve shluku připomínaly žabí vajíčka.

2 Soutěžní práce číslo: 10 Průměrný počet bodů: 14,33 Celkové umístění: 2 LASTURY Michaela Mathonová, DiS. Brno, SŠUDSM, VOŠ, 3. ročník Pedagogické vedení: ak. mal. Marcela Čapkovičová Kolekce oděvů vycházející z tvarů a struktur lastur. / Kolekce originálních oděvů ze lněného zátěru s kovovým efektem. Netradičně a kontrastně členěné oděvy jsou dotvořeny detaily z odrazového materiálu / při bodových světlech a na přehlídkovém mole intenzivně svítí/. Oděv je ručně prošit kontrastním štepováním.

3 Soutěžní práce číslo: 71 Průměrný počet bodů: 14,22 Celkové umístění: 3 MALÝ ALENÁŠ - INTERAKTIVNÍ KOMIKS Matyáš Trnka Praha 3, VOŠ a SUŠ Václava Hollara, VOŠ, 3. ročník Pedagogické vedení: Mgr. Libuše Gemrotová Prudíková Dílo na hranici animovaného filmu, počítačové hry, komiksové knížky a rozhlasové pohádky. Příběh je adaptací původní české knihy Ivana Vyskočila. Dobrodružstvím o někom tak malém, že ho ani není vidět nás provede vyprávění v podání Arnošta Goldflama. Dílo tvoří 12 ručně vyrobených kapitol, ktreré byly následně zdigitalizovány a upraveny do interaktivní podoby. Práce byla vytvořena jako absolventská práce 3. ročníku VOŠ.

4 Soutěžní práce číslo: 66 Průměrný počet bodů: 14 Celkové umístění: 4 NÁVRH OBSAHOVÉ KONCEPCE A GRAFICKÉHO DESIGNU ČASOPISU INCITY Bc. Pavel Průša, DiS. Praha, VOŠG a SPŠG (Hellichova), VOŠ, 3. ročník Pedagogické vedení: ak. mal. Zbyněk Kočvar Autor dosáhl bakalářského vzdělání na Fakultě architektury ČVUT v Praze, takže od samého počátku vytvářel ucelenou koncepci obsahové náplně časopisu, připravil texty a obrazový materiál, navrhl design obálky i vnitřní grafické úpravy, navrhl i několik kultivovaných inzerátů. Vytvořil velmi životaschopný a obsahově zajímavý časopis s přehlednou a logicky členěnou grafickou úpravou, s poutavou a snadno zapamatovatelnou hlavičkou. Různé možnosti postavení hlavičky umožňují variabilní řešení obálky při použití barevných i černobílých fotografií nebo jiného grafického materiálu. Návrh časopisu je i po technologické stránce naprosto reálným projektem.

5 Soutěžní práce číslo: 68 Průměrný počet bodů: 13,89 Celkové umístění: 5 SOUBOR PLAKÁTŮ A DALŠÍCH TISKOVIN K STUDENTSKÉMU DIVADELNÍMU FESTIVALU ZLOMVAZ Rozálie Vašíčková Praha, VOŠG a SPŠG (Hellichova), VOŠ, 3. ročník Pedagogické vedení: ak. mal. Zbyněk Kočvar Letošní ZLOMVAZ je 20. ročníkem divadelního festivalu vysokých uměleckých škol České a Slovenské republiky. Autorka navrhla velmi lapidární a zároveň jednoznačně výmluvné logo festivalu, které tvoří základ designu celé kolekce grafických prací. Grafické pojetí je velmi razantní, absolutně nepodbízivé, vyjadřuje jistou nekonvenčnost celého festivalu, ale je z něho zřejmé, že se jedná už o profesionální úroveň uváděných inscenací. Grafika dobře souzní s černobílými i barevnými fotografiemi, s typografií konkrétních tiskovin, dobře se uplatní na propagačních předmětech i na webové prezentaci.

6 Soutěžní práce číslo: 6 Průměrný počet bodů: 13,56 Celkové umístění: 6 KOLEKCE SPOLEČENSKÝCH ŠATŮ Miroslava Janulíková Brno, SŠUDSM, SŠ, 4. ročník Pedagogické vedení: ak. mal. Jiřina Strýčková Malé černé a večerní společenské šaty s průchodkami. / Společenské šaty pro mladou ženu s netradičním a mladistvým zdobením-průchodkami. Tento set společenských šatů je určen pro mladé, použitím efektu narušuje zajeté klišé o společenském oděvu. Průsvity, nádherná práce s neobvyklým střihem dává těmto oděvům punc kreativity a osobitosti.

7 Soutěžní práce číslo: 38 Průměrný počet bodů: 13,44 Celkové umístění: 7 STOJANOVÁ LAMPA ETEE Martin Opl Kamenický Šenov, SUPŠS, SŠ, 4. ročník Pedagogické vedení: MgA. Ladislav Průcha Kříšťálová stojanová funkční lampa. / Křišťálová stojanová lampa s využitím ekologických a úsporných LED zdrojů. Je zde použito čidlo reagující na pohyb a dotyk, to z lampy dělá originální hravý funkční doplněk.

8 Soutěžní práce číslo: 112 Průměrný počet bodů: 13,33 Celkové umístění: 8 JUTA Jiří Jedlička Valašské Meziříčí, SUPŠS, SŠ, 3. ročník Pedagogické vedení: MgA. Josef Divín Soubor ručně foukaného skla s pískovaným dekorem. / Designový soubor šesti vysokých váz nazvaný Juta je vytříbený celek hladkých a čistých tvarů vycházejících ze srůstajícího půdorysu měst Zlín-Otrokovice. Mají tedy kapkovitý tvar. Na jejich plášti je dekor připomínající přetrhanou pavoučí síť. Ta vychází ze sledování komunikací, chodníků a pěšinek z výšky Baťovy 21. budovy. Technologii dekorování Jiří Jedlička věnoval mimořádnou pozornost. Na hladké vyfouklé tvary připevnil režné provázky Juty v různých hrubostech a následně přes provázky pískoval. Vznikla tak série s novými pískovanými vzory, které jsou závislé na hrubosti a propletenosti jednotlivých provázků. Aby zdůraznil dekor, rozhodl se Jedlička hladký tvar namalovat plošnými barvami (bílá, černá), ty následně odpískoval.

9 Soutěžní práce číslo: 102 Průměrný počet bodů: 13 Celkové umístění: 9-10 DÁMSKÁ A PÁNSKÁ VYCHÁZKOVÁ OBUV S TAŠKOU Gabriela Hájková Uherské Hradiště, SUPŠ, SŠ, 4. ročník Pedagogické vedení: ak. mal. Marie Borošová Obuv je derbového kotníčkového střihu, se sítotiskem potištěnou podšívkou. Výrazné jednoduchostí a čistotou designu. Taška svým jednoduchým řešením v typu unisex, vhodně doplňuje obuv. Návrh vznikl za podpory firmy Baťa a vychází z možností firmy (tvar kopyta, podešev, materiál)

10 Soutěžní práce číslo: 113 Průměrný počet bodů: 13 Celkové umístění: 9-10 VÁZA 21 Lenka Pařenicová Valašské Meziříčí, SUPŠS, SŠ, 4. ročník Pedagogické vedení: MgA. Ondřej Strnadel Foukané sklo do kovové formy. / Dvacátou první správní budovou firmy Baťa se inspirovala Lenka Pařenicová. Reagovala především na výjimečnost této budovy, která je právem evidována jako národní kulturní památka. Jejím autorem byl uznávaný Vladimír Karfík, vyškolený u slavného amerického architekta F. L. Writa ve Spojených státech amerických. Studentka vycházela z jednotlivých proporcí této stavby, která se nachází v samém srdci města Zlín. Rozhodla se zrealizovat vázu, která bude foukaná do kovové perforované ohrádky. V místě profouklých otvorů žhavá sklovina vystoupla a vytvořila jemný strukturovaný reliéf. Tyto vázy působí na diváka přesvědčivým a vypovídajícím dojmem o zlínské architektuře.

11 Soutěžní práce číslo: 3 Průměrný počet bodů: 12,89 Celkové umístění: ODKAPÁVAČ NA NÁDOBÍ "HARDTOP" Lucie Mikysková Bechyně, SUPŠ, SŠ, 4. ročník Pedagogické vedení: ak. soch. Miroslav Oliva Inspirací pro odkapávač "Hardtop" je tráva téhož názvu. Vystavená práce je nefunkční maketou; jako materiál konečné realizace je zamýšlen plast. U každého "stébla" je důlek na zachycení a odvedení vody. Při konečné realizaci by tam byl ještě otvor a pod odkapávačem by byl plastový tác. Originální je samotný nápad inspirovat se při navrhování odkapávače trávníkem. Vzniká tak funkční a zároveň i výtvarně zajímavý objekt určený pro mladé lidi a moderní kuchyni.

12 Soutěžní práce číslo: 14 Průměrný počet bodů: 12,89 Celkové umístění: SÉRIE PLAKÁTŮ "AMERICKÁ EXPANZE" Šárka Nováková Brno, SŠUDSM, SŠ, 4. ročník Pedagogické vedení: Mgr. Alena Jedličková Zdrojem inspirace série plakátů je množství národních variant loga americké firmy CocaCola.

13 Soutěžní práce číslo: 42 Průměrný počet bodů: 12,89 Celkové umístění: VLADIMÍR NABOKOV: LOLITA - KNIŽNÍ NÁVRH Jana Patricie Tomíčková Lysá nad Labem, SŠ OGD, SŠ, 4. ročník Pedagogické vedení: Mgr. Iva Markvartová Inspirovala jsem se svou 11 letou sestřenicí, kterou jsem skicovala v zahradě a návrhy jsem dále zpracovávala v kombinované technice zrnkový a čárový lept. Experimentovala jsem s obnažováním a zakrýváním plechu při leptu. Po naskenovaní výtisků a po dalších úpravách jsem v programu InDesign vytvořila obálku a knižní blok, formát jsem si určila sama. Použila jsem písma: Baskerville Pro, Excelsor Script CE Italic a Times Roman CE. Ilustrace jsou orientované na sudých stránkách, na stránkách, kde je text, nechybí paginace. Na záložkách obálky jsem uvedla informace o díle i o autorovi.

14 Soutěžní práce číslo: 115 Průměrný počet bodů: 12,89 Celkové umístění: NÁPOJOVÝ SOUBOR ZLÍN Zdeňka Fusková Valašské Meziříčí, SUPŠS VM, SŠ, 4. ročník Pedagogické vedení: MgA. Ondřej Strnadel Foukané sklo do kovové formy. / Designový soubor na vodu, kávu a alkohol doplněný o stolní lampu zrealizovala Zdeňka Fusková. Jedná se o ucelený servis foukaného skla s kovovým perforovaným prstencem kolem plášťů jednotlivých tvarů. Soubor je inspirován architekturou města Zlína, konkrétně raných prací a detailů architektů Miroslava Drofy a Jiřího Voženílka (kolektivní domy). Studentka tak reaguje na volnočasové kavárenské aktivity občanů města s patrným vlivem pozdního architektonického českého funkcionalismu. Stolní lampa by měla dotvářet a sjednocovat užitnost v interiéru.

15 Soutěžní práce číslo: 39 Průměrný počet bodů: 12,67 Celkové umístění: 15 DEKORATIVNÍ SVÍTIDLO VLNA Nikola Svobodová Kamenický Šenov, SUPŠS, SŠ, 4. ročník Pedagogické vedení: MgA. Ladislav Průcha Dekorativní svítidlo, kde osvětlovací prvek tvoří podsvětlené křišťálové tyče, jejichž dekorativní výbrusy zdůrazňují světelné efekty.

16 Soutěžní práce číslo: 22 Průměrný počet bodů: 12,56 Celkové umístění: 16 FENOMÉN PÍSMO Petra Pazderková Hodonín, SŠPU, SŠ, 4. ročník Pedagogické vedení: Ak.mal. Dagmar Kučerová-Lanatová Závěsný dvanáctilistový kalendář. / Kalendář s originálními výtvarnými aplikacemi písma - variace kaligrafických, ručně kreslených, a typografických forem písma.

17 Soutěžní práce číslo: 21 Průměrný počet bodů: 12,44 Celkové umístění: DIVADELNÁ NITRA, MEDZINÁRODNÝ DIVADELNÝ FESTIVAL, TÉMA: VŠEHOCHUŤ Klára Štefanovičová Hodonín, SŠPU, SŠ, 3. ročník Pedagogické vedení: Mgr. Art. Peter Žúrek Sada plakátů pro tři ročníky festivalu a bulletin. / Netradiční způsob pohledu na divadelní symboliku, která je vyžadována přímo zadavatelem.plakáty Divadelní Nitry mají dlouhodobě invenční charakter, který má za úkol evokovat různorodost divadelních souborů, formálního i obsahového pojetí alternativních představení. Úkolem zadání bylo vytvořit styl festivalu pro tři ročníky s vizuální návazností prostřednictvím zadaného hesla.

18 Soutěžní práce číslo: 69 Průměrný počet bodů: 12,44 Celkové umístění: SAMOLEPKY PRO SPOLEČNOST AMERICAN EXPRESS Kateřina Hubená Praha 3, VOŠ a SUŠ Václava Hollara, SŠ, 4. ročník Pedagogické vedení: ak. mal. Ondřej ŠMERDA Návrhy smolepek do soutěže ICONIC DECALS k označení obchodů akceptujících platební karty AE. Společnost používá jednotný grafický návrh (cca 2/3 formátu pro autorskou ilustraci města, kde se daný obchod nalézá). Pro ČR byla vybrána 4 města - Praha, Brno, Ostrava a Karlovy Vary. Společnost AE oslovila naši školu a úkol byl zadán studentům 4. ročníku jako klauzurní práce s požadovaným výsledkem ve formátu PDF. Autorka vytvořila kresby jako vektorovou grafiku v Adobe Illustratoru. Kresby Kateřiny Hubené se vyznačují vysokou kompoziční i kresebnou kvalitou, autorka v nich dovedně zachází se stylizací i s barvou a beze zbytku tak vyhověla nárokům zadavatele.

19 Soutěžní práce číslo: 49 Průměrný počet bodů: 12,33 Celkové umístění: 19 STROJ NA KOLEČKÁCH S JEDNODUCHÝMI MECHANICKÝMI PRVKY Tomáš Plachký Opava, SŠUP, SŠ, 4. ročník Pedagogické vedení: Mgr. Jitka Oboňová Hračka obsahuje jednoduchou mechaniku tak, aby děti od 4 let dokázaly rozvíjet své myšlení i fantazii. / V zadní části jsou tři vyměnitelné válečky, které se při pohybu vertikálně pohybují. V přední části je mechanizmus pro horizontální pohyb, který si dítě vyzkouší manuálně pomoci otáčení. Hračka je řešena jednoduchým designem tak, ať je na pohled příjemná i zajímavá.

20 Soutěžní práce číslo: 13 Průměrný počet bodů: 12,22 Celkové umístění: NÁVRH OČNÍ OPTIKY Adam Tippl Brno, SSUDSM, SŠ, 4. ročník Pedagogické vedení: Ing. arch. Petr Coufal Návrh moderní oční optiky, situované v OC Olympia Brno. / Jestliže člověk se zrakovým postižením vybírá brýlové obroučky, je velmi důležité dbát na jeho komfort, který by měl být dán zejména vzdušným prostorem a snadným přístupem k zrcadlům a k policím s brýlemi. V obchodě je vše zabudováno do zdí. Osvětlení je zde vytvořeno umístěním LED diod za fólii barrisol- (kolem polic), díky které jsou zde vytvořeny dynamické prvky. Takovýto způsob vytváří příjemně rozptýlené světlo bez agresivních odlesků na brýlích. V celém interiéru je použit dynamický prvek, který na sebe poutá pozornost už ve vstupní části. V pravé části se nachází konzultační pult (corian + sklo). Je zde použita litá podlaha - matná, na křivkách - lesklá.

21 Soutěžní práce číslo: 30 Průměrný počet bodů: 12,22 Celkové umístění: PROJEKT "LOM" Josef Pacal Jablonec nad Nisou, SUPŠ a VOŠ, SŠ, 4. ročník Pedagogické vedení: MgA. Hana Šuranská Dva plakáty a pozvánka. / Jedná se o vizuální styl k interaktivní hře prezentované v rámci maturitní práce. Autor, ač zdatný v práci v grafických programech, založil vizuál na práci ruční - skicách a skládání papíru - dospěl tak k originální typografii i neobvyklému složení pozvánky. Plakáty jsou tištěny digitálně, pozvánku záměrně směřoval k levné pořizovací hodnotě - rozmnožení xerokopií.

22 Soutěžní práce číslo: 86 Průměrný počet bodů: 12,22 Celkové umístění: ŘEŠENÍ SOUBORU MATERIÁLŮ PORTFOLIA Eliška Kudrnovská Praha, VOŠUP a SUPŠ (Žižkovo nám.), SŠ, 4. ročník Pedagogické vedení: ak. mal. Ivan Král Grafický design souboru materiálů portfolia: paperback, plakát, přebal, záložka, vizitka, CD. / Řešeno je téma praktické maturitní zkoušky: "Grafický design a já". Práce je souborem paperbackové knihy, plakátu B1 (který je zároveň přebalem knihy) a vložených záložek, které zároveň plní funkci vizitek.

23 Soutěžní práce číslo: 124 Průměrný počet bodů: 12,22 Celkové umístění: WILD SPIRIT Lucie Sommerová a Tereza Kovaříková Železný Brod, SUPŠS, SŠ, 4. ročník Pedagogické vedení: Mgr.A. Karolína Kopřivová Dvě hutně tvarované mísy.tvary jsou dekorovány sklářskou malířskou technikou. / Práce je výsledkem spolupráce studentek L. Sommerové a T. Kovaříkové. Hutně tvarované mísy byly vyrobeny foukáním do rotačních dřevěných forem. Zajímavost tvarů je i v tom, že mají netradiční otvor, který byl následně dobrušován. Lucie Sommerová na tyto mísy navrhla dekor, ve kterém využila počítačovou grafiku a za pomocí fázování obrazu vytvořila dekor. Inspirovala se zvířetem, konkrétně jelenem a medvědem ve volné přírodě.

24 Soutěžní práce číslo: 109 Průměrný počet bodů: 12,11 Celkové umístění: 24 TEXTILNÍ VÍCEÚČELOVÁ HRAČKA Marie Pomikálková Ústí nad Orlicí, SŠUP, SŠ, 4. ročník Pedagogické vedení: ak. mal. Jaroslav Habrman Víceúčelová textilní hračka, která umožňuje hraní jednoduchých společenských her a současně představuje variabilní stavebnici. / Celkem 32 molitanových kostek s jednostranným potiskem pomáhá dětem předškolního věku rozvíjet jejich schopnosti. Kostky jsou uloženy v textilním pytli, který zároveň slouží jako herní plán. S kostkami lze hrát i pexeso. Z kostek lze sestavit sedátka, obložení stěny, odpočívací plochy... Geometrické domino učí rozeznávat základní tvary, barvy a děti se mohou učit i počítat. Nezávislou součástí je textilní kapsář, který zdobí dětský pokoj, slouží na úschovu drobných předmětů a zároveň je i praktickou učební pomůckou.

25 Soutěžní práce číslo: 29 Průměrný počet bodů: 12 Celkové umístění: DĚTSKÁ KNIHA "BROŇA A STÁŇA" Nikola Kopicová Jablonec nad Nisou, SUPŠ a VOŠ, SŠ, 4. ročník Pedagogické vedení: MgA. Hana Šuranská Dětská kniha "Broňa a Stáňa" je autorskou knihou, autorka projevila jak talent ilustrátorský, tak spisovatelský, knihu sama svázala. Ilustrace, tištěné digitálně a sítotiskem doplňuje cyklus akvarelů a leptů. Naivní a lehce dekorativní přístup je správnou volbou pro dětskou knihu a dobře drží celek desek, předsádek i ilustrací. Kniha je citlivě řešena i po barevné stránce.

26 Soutěžní práce číslo: 98 Průměrný počet bodů: 12 Celkové umístění: SOUPRAVA ŠPERKŮ Jan Fanta Turnov, SUPŠ a VOŠ, SŠ, 4. ročník Pedagogické vedení: ak. mal. Jiří Studnička Souprava šperků s využitím techniky odlévání. Realizace s využitím 3D programu na výrobu odlévaných šperků. Geometrické tvary doplněny prostorovou sítí. Využití objevených prvků, jejich vzájemná kombinace lesklých ploch a zasazeného kamene. Spojení prvků umožňujících pohyb. Obsahuje náramek, náušnice a brož.

27 Soutěžní práce číslo: 108 Průměrný počet bodů: 12 Celkové umístění: KULTURNÍ PLAKÁT Tereza Jelínková Uherské Hradiště, SUPŠ, SŠ, 4. ročník Pedagogické vedení: ak. mal. Kamil Mikel Kulturní plakát je založen na užítí vlastní autorské abecedy.

28 Soutěžní práce číslo: 129 Průměrný počet bodů: 12 Celkové umístění: SATURN Jana Chvojková Železný Brod, SUPŠS, SŠ, 3. ročník Pedagogické vedení: MgA. Marcel Mochal Nový moderní design vypínače pro firmu ABB. Svým vzhledem připomíná planetu Saturn. / Nový moderní design vypínače pro firmu ABB. Svým vzhledem připomíná planetu Saturn. Tělo ovladače tvoří polokoule, na jejímž obvodu je tlačítko ve tvaru Saturnova prstence. Cílem bylo zbavit se rámečku. Ten však byl pouze posunut do popředí a vytvarován tak, aby kopíroval kolébkový pohyb o velikosti 10. Vypínač se skládá ze čtyř častí. Nadčasový design je vhodný do každého moderního interiéru.

29 Soutěžní práce číslo: 2 Průměrný počet bodů: 11,89 Celkové umístění: 29 SADA MÍS NA SALÁTY Sandra Šindelářová Bechyně, SUPŠ, SŠ, 4. ročník Pedagogické vedení: ak. soch. Miroslav Oliva Práce řeší keramické mísy určené na přípravu salátů. Vyrobeny jsou technologií lití na plný střep za pomoci sádrových forem. Materiálem je licí hmota na výrobu sanitární keramiky. Základem mís je trojboký tvar se zaoblenými hranami, velikosti jsou odstupňovány tak, aby vyhovovaly funci. Výtvarný efekt je založen na kombinaci lesklých a matných glazur a na střídání zemitých barev s barvami pastelovými. Originalita spočívá v celkovém tvaru mís, v jejich snadné skladovatelnosti (úspora místa v kuchyňské lince), v příjemně volených proporcích.

30 Soutěžní práce číslo: 78 Průměrný počet bodů: 11,78 Celkové umístění: 30 VISOR Jakub Fical Praha, VOŠON, VOŠ, 3. ročník Pedagogické vedení: ak. mal. Česlav Jaroš Unisex pokrývka hlavy inspirovaná šermířskou přilbou ve spojení s klasickou kšiltovkou. / Konstrukce pokrývky je inspirována šermířskou přilbou v přední části a klasickou kšiltovkou v části zadní. Pokrývka je zhotovena z průsvitného síťového materiálu, který umožňuje dobrý výhled a také odvětrává. Přední panel je vystužen plastem. Zapínání je řešeno na zavazování pro libovolné nastavení.

31 Soutěžní práce číslo: 7 Průměrný počet bodů: 11,67 Celkové umístění: MOTOR OIL Barbora Konečná Brno, SSUDSM, SŠ, 4. ročník Pedagogické vedení: ak. soch. Petr Svítil Obal na motorový olej s "husím krkem". / Mým cílem bylo dosažení větší ergonomie při používání a estetičnosti. Proto je součástí obalu husí krk který má při nalévání oleje zajistit maximální přesnost, takže by nemělo dojít k zanešení motorového prostoru. Tvar těla obalu je přizpůsoben tak, aby co nejlépe padl do ruky uživatele. Víčko perfektně těsní, takže při opakovaném používání a uskladňování by neměl obal na motorový olej znečistit okolí. Na víčku máme zavěšeny veškeré údaje (S+R věty) na štítku. Ale i při odtržení štítku víme, jaký olej vlastníme, protože je plasticky vyobrazen na těle obalu motorového oleje (10W-40, 5W-30). Navrženy jsou 0,5l a 1,0l pro potřebu dolití menšího množství oleje. Modely jsou v měřítku 1:1. Obaly by byly vyráběné z plastů a to vyfukováním do formy ve velkosériové výrobě.

32 Soutěžní práce číslo: 57 Průměrný počet bodů: 11,67 Celkové umístění: ELEKTROKOLO Vojtěch Mitura Ostrava, SUŠ, SŠ, 4. ročník Pedagogické vedení: Ing. Marek Wenglorz Elektrokolo OSIS - ekologický dopravní prostředek pro město a jeho okolí. / Elektrokolo OSIS z latinského slova kost je navrženo jako ekologický dopravní prostředek pro město a jeho okolí. Je také vhodné na delší vyjížďky, jízdu v přírodě a lehkém terénu. Inspirací pro hledání tvarů byla lidská anatomie především studie kostí. Jízdní kolo má integrovaný akumulátor přímo v rámu a je možné jej vyjmout pro případ nabíjení doma. Elektromotor je zabudovaný v náboji šlapátek a kroutící moment je převáděn na zadní kola pomocí řemene, který je částečně schovaný v zadní vidlici. Rám elektrokola je celoodpružený. V rámu jsou integrované svítilny, důležité v městském provozu.

33 Soutěžní práce číslo: 121 Průměrný počet bodů: 11,67 Celkové umístění: DĚTSKÝ STOLEK "RUBI" Magdaléna Fousová Volyně, VOŠ A SPŠ, SŠ, 4. ročník Pedagogické vedení: Ing. arch. Olga Gálisová Stolek Rubi je určen k odkládání a hraní. Najde využití ve veřejném i bytovém interiéru. Jeho nízká hmotnost dovoluje snadnou manipulaci a tím možnost vytvářet různé půdorysné sestavy. Zároveň je velmi pevný a stabilní. Materiálem je překližka tl. 15 mm. Podnož se skládá ze tří stejných dílů, které jsou spojené přeplátováním "na sucho". K podnoži je připevněna stolová deska pomocí kování umožňující demontáž celého stolku do balení o rozměrech 652 x 652 x 100 mm. Povrchová úprava předpokládá celkové přetmelení dílců a následnou aplikaci pigmentové nátěrové hmoty. U alternativy pro předškolní zařízení musí být zvolena nátěrová hmota s odpovídajícím atestem pro dětský nábytek, nebo překližka v surovém stavu.

34 Soutěžní práce číslo: 132 Průměrný počet bodů: 11,56 Celkové umístění: 34 VZOR B4 Štěpán Kovář Železný Brod,SUPŠS, SŠ, 4. ročník Pedagogické vedení: MgA. Martin Hlubuček Barevně přejímané sklo, tvarované do rotační formy, broušené. / Rotační, silnostěnné v dřevěné formě tvarované popelníky, následně broušené a leštěné. Design popelníků je navržen tak, aby splňoval zejména užitné požadavky, ale přitom neztrácel hodnotu estetickou. Výrobek umožňuje zhotovení ve variantách transparentního i barevného (opakního) skla. Křišťálovou variantu popelníku zařadila sklářská firma Rűckl Crystal do výrobního procesu (duben 2013).

35 SLOŽENÍ POROTY Porota pracovala ve složení akad. mal. Marcela Čapkovičová (SŠUD,SM a VOŠ Brno), obory oděvního designu; MgA. Josef Divín (SUPŠ a OU Valašské Meziříčí), obory skla a světelných objektů; MgA. Ladislav Jezbera (SUPŠ, Hradec Králové), obory produktového designu; Mgr. Daniel Klose (SŠPU Opava), zástupce nositele grantu MŠMT; akad. mal. Zbyněk Kočvar (SPŠ a VOŠ, Praha, Helichova), obory grafického designu; Ing. arch. Lubomír Končinský, předseda poroty (SUPŠ a VOŠ, Praha, Žižkov), obory designu nábytku; PaedDr. Jiří Novotný (SPŠ Bechyně), obory keramiky; MgA. Jan Šajbidor (VOŠ a SUPŠ, Praha, Hollarova), obory komunikačních technologií a akad. mal. Ondřej Šmerda (SŠ - OG Lysá nad Labem), obory grafického designu. Práce žáků SŠ: 116 Práce studentů VOŠ: 16 Počet týmových prací: 7 Zahraniční účastník studující na české škole: 1 (Slovensko) STATISTIKA SOUTĚŽNÍ PŘEHLÍDKY SŠ podle ročníků: VOŠ podle ročníků: 1. jedna práce, 2. jedenáct prací, 3. dvacet čtyři prací, 4. osmdesát prací 1. dvě práce, 2. pět prací, 3. devět prací

36 KOMUNIKAČNÍ DESIGN PRODUKTOVÝ DESIGN Hračka 3 Hudební nástroje 1 Interiér, výstavnictví 9 Keramika, porcelán 6 Módní doplňky 4 Nábytek 9 Obuv 2 84 prací Oděv 10 Sklo 18 Šperk 5 Textil 0 Tvarování strojů a nástrojů 17 Grafický design 37 Kniha 3 48 prací Multimediální tvorba 7 Vizuální styl 1 CELKEM 132

37 Porovnání účasti škol a počtu přihlášených prací Počet Počet prací v Počet prací v Oceněné % Rok škol základním kole 1) Bodové rozmezí: Garant Místo konání celostátním práce oceněných (960) 31 Jiný způsob Praha (1080) ,88 9,63 DC CZ Praha (1080) ,40 10,89 Praha (1380) ,10 11,30 DC CZ + Asociace Velké Opatovice ,38 11,38 Uherské Hradiště Asociace ,44 11,56 Opava 1) Počet stanoven kvalifikovaným odhadem. Např. pořádající SŠPU Opava, která nemá VOŠ, vybírala z cca 40 klazurních prací. Počet byl stanoven na základě průměrného odhadu výběru ze 60 prací na jedné škole. Ze 132 přihlášených prací bylo oceněno - 5 prací VOŠ - 29 prací SŠ - 22 prací z oborů produktového designu - 12 prací z oborů komunikačního designu Přehled obeslaných a oceněných prací podle zúčastněných škol je v následující tabulce:

38 1 Střední uměleckoprůmyslová škola, Bechyně, Písecká Bechyně, Písecká SŠUDSM a VOŠ Brno Brno, Husova Střední uměleckoprůmyslová škola sv. Anežky České v Českém Krumlově Český Krumlov, Tavírna Střední škola průmyslová a umělecká, Brandlova 32, Hodonín Hodonín, Brandlova Střední uměleckoprůmyslová škola hudebních nástrojů a nábytku Hradec Králové, 17. listopadu Střední uměleckoprůmyslová škola a Vyšší odborná škola, příspěvková organizace Jablonec nad Nisou, Horní nám Soukromá vyšší odborná škola grafická a Střední umělecká škola grafická, s.r.o Jihlava, Křížová Střední uměleckoprůmyslová škola Jihlava-Helenín Jihlava, Hálkova Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Kamenický Šenov, Havlíčkova Střední průmyslová škola keramická a sklářská Karlovy Vary Karlovy Vary nám. 17. listopadu SŠ oděvního a grafického designu Lysá nad Labem, Stržiště VOŠ sklářská a SŠ Nový Bor Nový Bor, Wolkerova Střední škola průmyslová a umělecká Opava, příspěvková organizace , Opava, Praskova, Ave Art Ostrava Ostrava-Hrabůvka, Hasičská 50/ Střední umělecká škola Ostrava Ostrava Poděbradova Soukromá střední umělecko-průmyslová škola - Zámeček s.r.o. Plzeň , Plzeň, Pod vinicemi, Vyšší odborná škola grafická a Střední průmyslová škola grafická Praha 1-Malá Strana, Hellichova VOŠ a SUŠ Václava Hollara Praha 3, Hollarovo nám SŠ Náhorni Praha 8, U Měšťanských škol 525/ Vyšší odborná škola textilních řemesel a Střední umělecká škola textilních řemesel Praha 1, U Půjčovny Vyšší odborná škola oděvního návrhářství a Střední průmyslová škola oděvní Praha 7, Jablonského 333/ Vyšší odborná škola uměleckoprůmyslová a Střední uměleckoprůmyslová škola Praha 3, Žižkovo náměstí 1300/ Střední škola Strážnice Strážnice, J. Skácela Střední uměleckoprůmyslová škola a Vyšší odborná škola, příspěvková organizace Turnov, Skálova Střední uměleckoprůmyslová škola Uherské Hradiště, Všehrdova Střední škola uměleckoprůmyslová Ústí nad Orlicí Ústí nad Orlicí, Zahradní Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Valašské Meziříčí Valašské Meziříčí, Zašovská VOŠ A SPŠ Volyně Volyně, Resslova, Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská, příspěvková organizace Železný Brod, Smetanovo zátiší,

39 Soutěžní práce byly vystaveny v kostele sv. Václava, který je jednou z výstavních prostor Domu umění v Opavě. Výstava byla přístupná veřejnosti od 27. března do 3. dubna a shlédlo ji více než 600 návštěvníků, mezi nimi studenti pořádající školy i účastníci jarního zasedání Asociace středních a vyšších odborných škol s uměleckými a uměleckořemeslnými obory ČR. Střední škola průmyslová a umělecká v Opavě si současně připomněla XX. výročí založení uměleckých oborů.

40 V úterý 2. dubna 2013 byla každá přihlášená práce odbornou porotou posouzena a ohodnocena. Výsledky loňského ročníku soutěžní přehlídky, který pořádala Střední uměleckoprůmyslová škola v Uherském Hradišti, jsou uveřejněny na O Asociaci středních a vyšších odborných škol s uměleckými a uměleckořemeslnými obory České republiky naleznete více informací na

STUDENTSKÝ DESIGN 2015 Oceněné práce

STUDENTSKÝ DESIGN 2015 Oceněné práce 2015 Oceněné práce Střední umělecká škola, Ostrava březen 2015 156 GRAND PRIX Průměrný počet bodů: 13,67 Celkové umístění: 1 Laura Hédervári T. R. Fiedl: Lomikal a jiné zádrhele 3. ročník, VOŠG a SPŠG

Více

Propozice soutěže NÁRODNÍ CENA ZA STUDENTSKÝ DESIGN 2010

Propozice soutěže NÁRODNÍ CENA ZA STUDENTSKÝ DESIGN 2010 Propozice soutěže NÁRODNÍ CENA ZA STUDENTSKÝ DESIGN 2010 Celostátní kolo pro střední školy a vyšší odborné školy s výtvarnými a uměleckořemeslnými obory Asociace středních a vyšších odborných škol s výtvarnými

Více

ŘEDITEL STŘEDNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY, OSTRAVA, PŘÍSPĚVKOVÉ ORGANIZACE

ŘEDITEL STŘEDNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY, OSTRAVA, PŘÍSPĚVKOVÉ ORGANIZACE ŘEDITEL STŘEDNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY, OSTRAVA, PŘÍSPĚVKOVÉ ORGANIZACE v souladu s ustanovením 79 odst. 3 zákona č. 561/2004 Sb., ve znění zákona č. 49/2009 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném

Více

(35C) Zkratka stupně školy (jen "SŠ" nebo "VOŠ") (38C) Obor - zkratka dle manuálu soutěže. arabská číslice s tečkou. (36C) Ročník studia -

(35C) Zkratka stupně školy (jen SŠ nebo VOŠ) (38C) Obor - zkratka dle manuálu soutěže. arabská číslice s tečkou. (36C) Ročník studia - (2) Číslo soutěžní práce (35C) Zkratka stupně školy (jen "SŠ" nebo "VOŠ") (36C) Ročník studia - arabská číslice s tečkou (38C) Obor - zkratka dle manuálu soutěže (2) Číslo soutěžní práce Čapkovičová Divín

Více

Vyšší odborná škola uměleckoprůmyslová a Střední uměleckoprůmyslová škola

Vyšší odborná škola uměleckoprůmyslová a Střední uměleckoprůmyslová škola Vyšší odborná škola uměleckoprůmyslová a Střední uměleckoprůmyslová škola Žižkovo náměstí 1300/1 130 00 Praha 3 Povinné a nepovinné zkoušky profilové části maturitní zkoušky pro školní rok 2010/2011 Termíny

Více

Zadání a pokyny k vypracování maturitní práce z Navrhování

Zadání a pokyny k vypracování maturitní práce z Navrhování INTEGROVANÁ STŘEDNÍ ŠKOLA ŽIVNOSTENSKÁ, PLZEŇ, ŠKROUPOVA 13 Škroupova 13, 301 00 Plzeň, 377 235 389 Obor vzdělání: 82 41 M/07 Modelářství a návrhářství oděvů Třída: 4 MO Školní rok: 2013/2014 Zkušební

Více

AIP. velkoplošný tisk reklama. aiptisk.cz finecolors.cz. AIP spol. s r.o. Vavrečkova 5673, 760 01 Zlín (54. budova areálu Svit)

AIP. velkoplošný tisk reklama. aiptisk.cz finecolors.cz. AIP spol. s r.o. Vavrečkova 5673, 760 01 Zlín (54. budova areálu Svit) AIP velkoplošný tisk reklama aiptisk.cz finecolors.cz AIP spol. s r.o. Vavrečkova 5673, 760 01 Zlín (54. budova areálu Svit) 606 797 055 aip@aip.zlin.cz Kapa deska - výstavnictví - obrazy, včetně rámování

Více

Katalog LED osvětlovací techniky

Katalog LED osvětlovací techniky Katalog LED osvětlovací techniky Ing. Zdeněk Švéda COLOR SET Jungmannova 30 533 03 DAŠICE Tel. (fax): + 420 466 951 759 Ukázka svítidla 60x60 cm Popis Ukázka sortimentu Ukázka svítidla kulatého Plochá

Více

ADI interiér o nás. www.adint.cz

ADI interiér o nás. www.adint.cz obchod www.adint.cz ADI interiér o nás Dámy a pánové, milí obchodní přátelé, připravili jsme pro Vás již třetí katalog, který představuje prodejní interiéry, které společnost ADI interiér připravuje na

Více

SYMPOZIUM UMĚLECKOPRŮMYSLOVÝCH ŠKOL ČESKÉ REPUBLIKY 2007

SYMPOZIUM UMĚLECKOPRŮMYSLOVÝCH ŠKOL ČESKÉ REPUBLIKY 2007 SYMPOZIUM UMĚLECKOPRŮMYSLOVÝCH ŠKOL ČESKÉ REPUBLIKY 2007 PROGRAM 8. 6. 1 OBSAH Společné aktivity...2 Program pro účastníky na Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské Kamenický Šenov...3 Program pro účastníky

Více

Vyhlášení výsledků soutěže Teendesign

Vyhlášení výsledků soutěže Teendesign Vyhlášení výsledků soutěže Teendesign neděle, 09 prosinec 2012 18:12 Již 8. ročník soutěže pro studenty gymnázií, středních a vyšších odborných škol postavil soutěžící před úkol zpracovat libovolnou technikou

Více

Žánr fantasy jako zdroj inspirace pro současné umělecké obory Představení vlastní oblíbené fantasy literatury a její převedení do výtvarného díla

Žánr fantasy jako zdroj inspirace pro současné umělecké obory Představení vlastní oblíbené fantasy literatury a její převedení do výtvarného díla Maturitní práce z Estetické výchovy 2014 1. Témata maturitních prací 1. Fantasy a umění, aneb od knihy k obrazu Žánr fantasy jako zdroj inspirace pro současné umělecké obory Představení vlastní oblíbené

Více

Název sady: Světlo v prostoru pro 2. ročník čtyřletých maturitních výtvarných oborů

Název sady: Světlo v prostoru pro 2. ročník čtyřletých maturitních výtvarných oborů Datum: 2. 12. 2013 Projekt: Využití ICT techniky především v uměleckém vzdělávání Registrační číslo: CZ.1.07/1.5.00/34.1013 Číslo DUM: VY_32_INOVACE_540 Škola: Akademie VOŠ, Gymn. a SOŠUP Světlá nad Sázavou

Více

Profilová část maturitní zkoušky ve školním roce 2014/2015

Profilová část maturitní zkoušky ve školním roce 2014/2015 Profilová část maturitní zkoušky ve školním roce 2014/2015 (část školy Husova 10) Ředitel Střední školy umění a designu, stylu a módy a Vyšší odborné školy Brno, Husova 10 v souladu se zákonem 561/2004

Více

Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Valašské Meziříčí Zašovská 100, 757 01 Valašské Meziříčí

Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Valašské Meziříčí Zašovská 100, 757 01 Valašské Meziříčí Projekt UNIV KRAJE Proměna škol v centra celoživotního učení Strategický plán rozvoje dalšího vzdělávání na škole Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Valašské Meziříčí Zašovská 100, 757 01 Valašské

Více

KATALOG DESIGNOVÝCH VÝROBKŮ

KATALOG DESIGNOVÝCH VÝROBKŮ březen 2015 KATALOG DESIGNOVÝCH VÝROBKŮ prodejní benefiční výstavy pro Amelii v galerii KusKovu Výtěžek z prodeje bude použit na podporu bezplatných služeb Amelie, o.s. Radka Jandová věnovala Amelii pět

Více

Nábytek SMART má tři varianty stolového podnoží, a to kombinace kovových nohou a lubů z DTD desek, celokovového podnoží typu U a typu A.

Nábytek SMART má tři varianty stolového podnoží, a to kombinace kovových nohou a lubů z DTD desek, celokovového podnoží typu U a typu A. Český kancelářský nábytek SMART představuje moderní koncept tvorby kancelářských pracovišť. Atraktivní geometrické linie odrážejí základní tvůrčí principy: jednoduchost, variabilitu a funkčnost kancelářského

Více

Grafický manuál SAZKA 1. Grafický manuál

Grafický manuál SAZKA 1. Grafický manuál Grafický manuál SAZKA 1 Grafický manuál obsah obsah 3 Úvod 5 1.00 logotyp sazka 7 1.01 primární horizontální barevný logotyp 8 1.02 konstrukce horizontálního barevného logotypu 9 1.03 primární vertikální

Více

Propagační prostředky Zhotoveno ve školním roce: 2011/2012. Propagační prostředky. Plán učiva

Propagační prostředky Zhotoveno ve školním roce: 2011/2012. Propagační prostředky. Plán učiva Název a adresa školy: Střední škola průmyslová a umělecká, Opava, příspěvková organizace, Praskova 399/8, Opava, 746 01 Název operačního programu: OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost, oblast podpory

Více

Jeho díla jsou zastoupena v muzeích a soukromích sbírkách v Evropě, zámoří a v Austrálii.

Jeho díla jsou zastoupena v muzeích a soukromích sbírkách v Evropě, zámoří a v Austrálii. Milan Ďuriš Milan Ďuriš se narodil v Toužimi. Od roku 1982 se věnuje malbě. V druhé polovině 80. let absolvoval soukromé studium. Je členem Unie výtvarných umělců, v tvůrčí skupině P89 a v Asociaci Momentary

Více

Střední škola aplikované kybernetiky s.r.o.: Maturitní okruhy z odborných předmětů 2010

Střední škola aplikované kybernetiky s.r.o.: Maturitní okruhy z odborných předmětů 2010 NAW WEBOVÉ STRÁNKY 1 Barevné modely (nejen v oblasti webdesignu), fyzikální podstata barvy 2 Zacházení s barvou v oblasti webdesignu a její účinek na psychiku 3 Tvar vizuálních prvků webdesignu, vliv na

Více

BAREVNÉ, MATERIÁLOVÉ A TVAROVÉ LADĚNÍ INTERIÉRU

BAREVNÉ, MATERIÁLOVÉ A TVAROVÉ LADĚNÍ INTERIÉRU BAREVNÉ, MATERIÁLOVÉ A TVAROVÉ LADĚNÍ INTERIÉRU Při přípravě a tvorbě interiéru si každý z nás dopředu klade otázku jak má daný prostor působit a k čemu sloužit. My se dnes v rámci našeho seriálu zaměříme

Více

Profilová část maturitní zkoušky ve školním roce 2015/2016

Profilová část maturitní zkoušky ve školním roce 2015/2016 Profilová část maturitní zkoušky ve školním roce 2015/2016 (část školy Husova 10) Ředitel Střední školy umění a designu a Vyšší odborné školy Brno, příspěvková organizace v souladu se zákonem 561/2004

Více

CITY PARK JIHLAVA prezentace nové grafické úpravy firemního vizuálu

CITY PARK JIHLAVA prezentace nové grafické úpravy firemního vizuálu CITY PARK JIHLAVA prezentace nové grafické úpravy firemního vizuálu 1 Obsah 2 úvod.......................................................................................... 3 1 / jednotný vizuální styl

Více

Pro školní rok 2013/14 vyhlašuji následující témata povinné a nepovinné profilové části maturitní zkoušky jarního a podzimního zkušebního období:

Pro školní rok 2013/14 vyhlašuji následující témata povinné a nepovinné profilové části maturitní zkoušky jarního a podzimního zkušebního období: Pro školní rok 2013/14 vyhlašuji následující témata povinné a nepovinné profilové části maturitní zkoušky jarního a podzimního zkušebního období: Termíny konání profilových zkoušek jarního období 1. 4.

Více

Portfolio prací 2.A, 3.A, 4.A

Portfolio prací 2.A, 3.A, 4.A ODBORNÁ STŘEDNÍ ŠKOLA PODNIKATELSKÁ KOLÍN s.r.o. U Křižovatky 262, Kolín IV 280 02 tel.: 321 740 011 fax: 321 740 013 mobil: 724 947 888 e-mail : skola@sspos.cz, bila.l@sspos.cz, chvojka.j@sspos.cz www.sspos.cz

Více

CURRICULUM VITAE. Lenka Trubačová. info@lenkatrubacova.com www.lenkatrubacova.com Telefon: +420 604 432 858

CURRICULUM VITAE. Lenka Trubačová. info@lenkatrubacova.com www.lenkatrubacova.com Telefon: +420 604 432 858 CURRICULUM VITAE Lenka Trubačová E-Mail: info@lenkatrubacova.com URL: www.lenkatrubacova.com Telefon: +420 604 432 858 Zaměření: Zakázková výroba autorských šperků pro nejnáročnější klienty. Individuální

Více

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ PRO VYCHÁZEJÍCÍ ŽÁKY

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ PRO VYCHÁZEJÍCÍ ŽÁKY PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ PRO VYCHÁZEJÍCÍ ŽÁKY NOVINKY - ZMĚNY PROTI PŘEDCHOZÍM LETŮM 2 Na STÁTNÍCH školách pro maturitní obory jsou písemné přijímací zkoušky realizovány minimálně z jednoho předmětu podle zaměření

Více

Jemný vzor tapet zjemňuje a rozechvívá okolní kov.

Jemný vzor tapet zjemňuje a rozechvívá okolní kov. bydlení ve vlnách Na první pohled zaujme nejen lagunovitou stěnou ložnice, propsanou do šatny, oblými zakončeními kuchyňské a předsíňové stěny, ale také celkovou barevnou kompozicí a členěním prostoru.

Více

Firemní identitou (corporate identity) se rozumí jednotný projev společnosti (instituce) jak

Firemní identitou (corporate identity) se rozumí jednotný projev společnosti (instituce) jak G R A F I C K Ý M A N U Á L C O R P O R A T E I D E N T I T Y 2 0 0 8 1 úvod J E D N O T N Ý V I Z U Á L N Í S T Y L 1 / 0 1 Jednotný firemní styl patří mezi hlavní prostředky vyjádření firemní identity.

Více

Byt. mladého muže. Oslovil nás čtenář, kterému je 29 let, pracuje. proměny bytu

Byt. mladého muže. Oslovil nás čtenář, kterému je 29 let, pracuje. proměny bytu proměny bytu Byt Text a vizualizace: Kateřina Mlejnková mladého muže Do redakce dochází stále více žádostí od lidí, kteří se rozhodli renovovat svůj byt, abychom jim poradili při jejich úvahách o rekonstrukci

Více

V Bechyni dne 18.9.2013

V Bechyni dne 18.9.2013 V Bechyni dne 18.9.2013 Vážené kolegyně, vážení kolegové, dovoluji si co nejsrdečněji pozvat reprezentanty Vaší školy z řad vyučujících i žáků na 17. ročník točířské soutěže pro studenty keramických maturitních

Více

Konkretizovaný výstup Konkretizované učivo Očekávané výstupy RVP

Konkretizovaný výstup Konkretizované učivo Očekávané výstupy RVP Ročník: I. III. - rozeznává různé přírodní materiály - seznamuje se s rozličnými technikami přechází od hry k experimentu Experimenty s nástroji - kresba: rukou, tužkou, rudkou, uhlem, dřívkem, fixy, malba

Více

Manuál. společnosti QCM, s.r.o. jednotného vizuálního stylu. Manuál jednotného vizuálního stylu společnosti QCM, s.r.o

Manuál. společnosti QCM, s.r.o. jednotného vizuálního stylu. Manuál jednotného vizuálního stylu společnosti QCM, s.r.o Webové aplikace a design Tvorba a správa webového obsahu Linux prodej, podpora, řešení Network management & IT security Manuál jednotného vizuálního stylu společnosti QCM, s.r.o. QCM, s.r.o. Rybkova 1,

Více

Rozsah orientačního systému I.l Pamětní bronzová deska o financování stavby

Rozsah orientačního systému I.l Pamětní bronzová deska o financování stavby B. Orientační systém B.1 Stručný popis provozu Novostavba objektu šestitřídní mateřské školky je vhodně situována v areálu mateřských školek, který je vymezen Chodovickou ulicí na okraji školního areálu

Více

AKTUALIZOVANÉ VYDÁNÍ III/2010

AKTUALIZOVANÉ VYDÁNÍ III/2010 AKTUALIZOVANÉ VYDÁNÍ III/2010 DEKORATIVNÍ PANELY P1 materiál fólie min. rozměr max. rozměr váha MDF bez omezení * 396 x 404 mm 2.500 x 1200 mm 11 kg / m 2 P2 Sledujeme trendy moderní bytové architektury

Více

SHADOWS SET RECTANGULAR CANOPY SMALL. Identifikace. Popis. Klasifikace výrobku

SHADOWS SET RECTANGULAR CANOPY SMALL. Identifikace. Popis. Klasifikace výrobku x y w z PC931 280 2000 170 600 Identifikace Typ Kolekce Řada Design SET RECTANGULAR CANOPY SM závěsná Exclusive Line Lucie Koldová, Dan Yeffet Popis Charakteristika Technologie Set s hranatým kovovým baldachýnem

Více

Téma: Aranžérské materiály 1 VY_32_INOVACE_695

Téma: Aranžérské materiály 1 VY_32_INOVACE_695 Téma: Aranžérské materiály 1 Autor: Naděžda Odrášková Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.1072 Ročník: 1. ročník Obor vzdělávání: Aranžér Vzdělávací oblast: Technika aranžování Tematická oblast: Výkladní

Více

Příloha č. 9 VÝTVARNÁ VÝCHOVA

Příloha č. 9 VÝTVARNÁ VÝCHOVA Žák při vlastních tvůrčích činnostech pojmenovává prvky vizuálně obrazného vyjádření (světlostní poměry, barevné kontrasty, proporční ) Žák využívá a kombinuje prvky vizuálně obrazného vyjádření ve vztahu

Více

CENÍK PRODUKTŮ platný od 01/2015

CENÍK PRODUKTŮ platný od 01/2015 CENÍK PRODUKTŮ platný od 01/2015 OBSAH: 1. LETÁKY... strana 4 1.1 LETÁKY A6 strana 4 1.2 LETÁKY A5 strana 4 1.3 LETÁKY A4 strana 5 1.4 LETÁKY A3 strana 5 1.5 LETÁKY DL strana 5 1.6 PŘÍPLATKY ZA PAPÍR

Více

KATALOG SLUŽEB A VÝROBKŮ. GRAFICKÉ STUDIO SVOBODA +420 603 422 526 info@dsvoboda.cz www.dsvoboda.cz

KATALOG SLUŽEB A VÝROBKŮ. GRAFICKÉ STUDIO SVOBODA +420 603 422 526 info@dsvoboda.cz www.dsvoboda.cz Plocha 2014 KATALOG SLUŽEB A VÝROBKŮ GRAFICKÉ STUDIO SVOBODA +420 603 422 526 info@dsvoboda.cz www.dsvoboda.cz OBSAH GRAFICKÉ A DTP STUDIO 3 DIGITÁLNÍ TISK 4 OFSETOVÝ TISK 4 REKLAMNÍ PŘEDMĚTY 5 FOTOBANKA

Více

MRS. Pultový stojan. Kapacita: 150 kalendářů Rozměry: 57 x 8 x 50 cm (š. v. h.) KRS. Kombinovaný stojan

MRS. Pultový stojan. Kapacita: 150 kalendářů Rozměry: 57 x 8 x 50 cm (š. v. h.) KRS. Kombinovaný stojan DRS-1 Drátěný regál 1 Kapacita: 700 kalendářů Rozměry: 75 x 180 x 60 cm (š. v. h.) PRS Prezentační stojan Kapacita: 57 ramen pro zavěšení nástěnných i stolních kalendářů Rozměry: 120 x 200 x 50 cm (š.

Více

Struktura sbírkových fondů Muzea východních Čech v Hradci Králové

Struktura sbírkových fondů Muzea východních Čech v Hradci Králové Struktura sbírkových fondů Muzea východních Čech v Hradci Králové Skupiny Podskupiny Počet Geologické 30685 Mineralogické 29185 Drahé kameny 350 Broušené kameny 350 Ostatní drahé kameny 0 Ostatní mineralogické

Více

Zlomené srdce ----------------- 2009 Realizace z cyklu O lásce

Zlomené srdce ----------------- 2009 Realizace z cyklu O lásce MARKÉTA KOREČKOVÁ Chrudim Narodila se v roce 1975 v Chrudimi. V letech 1989-1992 studovala na SPŠKS v Hořicích, poté v letech 1992-1999 na AVU v Praze, a to intermediální tvorbu u Milana Knížáka a sochařství

Více

Základní škola, Ostrava Poruba, Bulharská 1532, příspěvková organizace

Základní škola, Ostrava Poruba, Bulharská 1532, příspěvková organizace Výtvarná výchova - 6. ročník prvky kresebného vyjádření světlo, stín, polostín textura, měkká modelace a šrafura jejich uspořádání v ploše a prostoru základní kresebné techniky např. kresebné studie, figurální

Více

Středisko volného času a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Doris Šumperk

Středisko volného času a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Doris Šumperk Středisko volného času a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Doris Šumperk» Manuál vizuální identity SVČ a ZpDVPP Doris Šumperk ÚVODEM» ÚVODEM Školní rok 2012/2013 je rokem změn v zájmovém

Více

Veřejná soutěž na vytvoření loga (logotypu) a vizuální identity Kmochova Kolína

Veřejná soutěž na vytvoření loga (logotypu) a vizuální identity Kmochova Kolína Město Kolín Oddělení marketingu a propagace Karlovo náměstí 78, 280 12 Kolín I tel.: +420 321 748 111, fax: +420 321 720 911 e-podatelna: posta@mukolin.cz, web: http://www.mukolin.cz Vaše čj. (zn.): Vyřizuje:

Více

Kontejnery, noční stolky a komody. Mobilní kontejner. Noční stolky. Komody

Kontejnery, noční stolky a komody. Mobilní kontejner. Noční stolky. Komody Technický popis Moderní nábytková řada určena pro vybavování dětských pokojů nabízí široké spektrum prvků, různé modelové řady díky nimž je možné vytvářet kompozice podle vlastního uvážení a potřeb dítěte.

Více

Farma Ptýrov. Logo manuál

Farma Ptýrov. Logo manuál Farma Ptýrov Logo manuál Obsah 1. Obchodní značka 1.1 Jednotný vizuální styl 1.2 Základní značka FARMA PTÝROV 1.3 Monochromatická varianta 1.4 Ochranná zóna značky 1.5 Velikost a rozměrové řady značky

Více

aneb co zůstane v paměti

aneb co zůstane v paměti Co je to logo/logotyp LOGO/LOGOTYP aneb co zůstane v paměti Logo/logotyp (z řeckého logos = slovo, řeč, zákon, pojem ) je grafický symbol značka, která zastupuje firemní identitu, image a design výrobků

Více

CENÍK PRACÍ A SLUŽEB

CENÍK PRACÍ A SLUŽEB CENÍK PRACÍ A SLUŽEB uvedené ceny včetně příslušné daně z přidané hodnoty ( DPH ) platnost ceníku od 1. června 2014 KOPÍROVÁNÍ TISK do rozměru SRA3 (320mm x 450 mm) (PDF, PLT, DWG, CRD, PSD, AI, DOCX,

Více

PŘÍBĚHU POKRAČOVÁNÍ NÁVŠTĚVA

PŘÍBĚHU POKRAČOVÁNÍ NÁVŠTĚVA NÁVŠTĚVA POKRAČOVÁNÍ PŘÍBĚHU Přestože byl navštívený dům postaven v roce 2004, za svůj moderní vzhled a funkční architektonickou koncepci by se nemusel stydět ani v porovnání se současnými novostavbami.

Více

Charakteristika zájmového kroužku: Charakteristika zájmového kroužku: Název: Základy řemesel. Název: JÓGA. Vedoucí kroužku: Ing., Bc.

Charakteristika zájmového kroužku: Charakteristika zájmového kroužku: Název: Základy řemesel. Název: JÓGA. Vedoucí kroužku: Ing., Bc. Název: JÓGA Vedoucí kroužku: Mgr. Alena Buršová Určeno pro žáky: 1. až 5. tříd Termín a místo konání: pondělí od 11:55 do 12:40 hodin; malá TV Název: Základy řemesel Vedoucí kroužku: Ing., Bc. Lucie Řehořová

Více

TVORBA PROPAGAČNÍCH MATERIÁLŮ

TVORBA PROPAGAČNÍCH MATERIÁLŮ TVORBA PROPAGAČNÍCH MATERIÁLŮ 1 MgA. Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně Fakulta multimediálních komunikací 2 CO JE GRAFICKÝ DESIGN 3 4 HISTORICKÝ VÝVOJ PLAKÁTU 5 POČÁTKY plakátů Evropa, 18. - 19. století

Více

A. Charakteristika vyučovacího předmětu. a) Obsahové, časové a organizační vymezení předmětu

A. Charakteristika vyučovacího předmětu. a) Obsahové, časové a organizační vymezení předmětu Vyučovací předmět: VÝTVARNÉ ČINNOSTI A. Charakteristika vyučovacího předmětu. a) Obsahové, časové a organizační vymezení předmětu Volitelný předmět Výtvarné činnosti má časovou dotaci 2 hodiny v u. Výuka

Více

REGIOCENTRUM NOVÝ PIVOVAR

REGIOCENTRUM NOVÝ PIVOVAR - 1-3Q PROJECT a.s. Inženýrská a projekční kancelář Eliščino nábřeží 304 Hradec Králové Investor : KRAJSKÝ ÚŘAD KRÁLOVÉHRADECKÉHO KRAJE Hradec Králové, Pivovarské Náměstí 1245/2 REGIOCENTRUM NOVÝ PIVOVAR

Více

VZDĚLÁNÍ A ŘEMESLO 2014

VZDĚLÁNÍ A ŘEMESLO 2014 Soutěž: Dárkové balení (DB) 7 Ivana Baranová Hotelová škola, Třebíč 430 1. 12 Kateřina Müllerová 8 Jana Hejlíková 6 Veronika Brabcová Střední škola obchodu, služeb a podnikání a Vyšší odborná škola, 398

Více

Určení předmětů, jejich formy a témata pro profilovou část maturitní zkoušky v roce 2011/12 v jarním i podzimním termínu

Určení předmětů, jejich formy a témata pro profilovou část maturitní zkoušky v roce 2011/12 v jarním i podzimním termínu Pokyn ředitele č. 9/2011 č. j. 495/2011/SSUP Určení předmětů, jejich formy a témata pro profilovou část maturitní zkoušky v roce 2011/12 v jarním i podzimním termínu Ředitel Střední školy uměleckoprůmyslové

Více

NÁRODNÍ CENA ZA STUDENTSKÝ DESIGN 2015 Propozice soutěže

NÁRODNÍ CENA ZA STUDENTSKÝ DESIGN 2015 Propozice soutěže NÁRODNÍ CENA ZA STUDENTSKÝ DESIGN 2015 Propozice soutěže Design Cabinet CZ společně s Nadací pro rozvoj architektury a stavitelství a Slovenským centrem dizajnu a zúčastněnými univerzitami a vysokými školami

Více

Cíl soutěže, účastníci a předmět soutěžní přehlídky 2015

Cíl soutěže, účastníci a předmět soutěžní přehlídky 2015 Propozice soutěže Propozice soutěže Design Cabinet CZ společně s Nadací pro rozvoj architektury a stavitelství a Slovenským centrem dizajnu a zúčastněnými univerzitami a vysokými školami vyhlašují celostátní

Více

Dary, které pomáhají 05/2015 Malé pomůcky (do 5000,-):

Dary, které pomáhají 05/2015 Malé pomůcky (do 5000,-): 1. IP TABLE pracovní podložka Dary, které pomáhají 05/2015 Malé pomůcky (do 5000,-): Manipulační podložka. Pokládá se na dolní končetiny sedícího uživatele. Díky vaku se speciálním jemným sypkým materiálem

Více

Termín Místo konání a hostitelská vysoká škola Rektor-hostitel. Ivan Barančík

Termín Místo konání a hostitelská vysoká škola Rektor-hostitel. Ivan Barančík ČKR: SRK: KR: Zasedání rektorů přehled 1992-2015 (Stav k 4.6.2015) Česká konference rektorů Slovenská rektorská konference Klub rektorů českých a slovenských vysokých škol Termín Místo konání a hostitelská

Více

Výtvarná výchova úprava platná od 1. 9. 2009

Výtvarná výchova úprava platná od 1. 9. 2009 Výtvarná výchova úprava platná od 1. 9. 2009 Charakteristika vyučovacího předmětu Vyučovací předmět Výtvarná výchova je vyučován ve všech ročnících. Jeho obsahem je část vzdělávací oblasti Umění a kultura.

Více

ASSIS WEBDESIGN, ve fázi rozpracovávání redesignu... ASSIS - italsko slovenská asociace http://www.assis.sk 2010

ASSIS WEBDESIGN, ve fázi rozpracovávání redesignu... ASSIS - italsko slovenská asociace http://www.assis.sk 2010 IRA SVOBODOVÁ komerční portfolio 2005/2010 LOGOTYP - 2. VARIANTA LOGOTYPU - VIZITKA - HLAVIČKOVÝ PAPÍR - ELEKTRONICKÝ PODPIS Alexandr Pech - Advokát 2010 ASSIS WEBDESIGN, ve fázi rozpracovávání redesignu...

Více

návštěvy proměny 14 bydlení

návštěvy proměny 14 bydlení 14 bydlení ČERVEN 2011 Svěží mix barev a tvarů Vysokoškolačka Míša a její přítel si tak oblíbili Brno, kde oba studují, že se zde rozhodli zůstat natrvalo. Pořídili si byt, který je dost prostorný i na

Více

Významné akce NIDV do konce roku 2014

Významné akce NIDV do konce roku 2014 Významné akce NIDV do konce roku Významné akce NIDV do konce roku Název akce Kulatý stůl k uznávání neformálního vzdělávání Motivační setkání vyučujících němčiny, francouzštiny a ruštiny XV. ročník Motivační

Více

Gymnázium Boženy Němcové

Gymnázium Boženy Němcové Gymnázium Boženy Němcové Manuál jednotného vizuálního stylu Štěpán Soukeník, 2009 Gymnázium Boženy Němcové Obsah Specifikace značky 1.0 Úvodní slovo 1.1 Logotyp a logo 1.2 Inverzní varianta 1.3 Barevnost

Více

Možnost jakýchkoliv barevných kombinací díky dvířkám a zásuvkám, které se objednávají samostatně

Možnost jakýchkoliv barevných kombinací díky dvířkám a zásuvkám, které se objednávají samostatně 90 cm nový typ úchytu 90 cm UZ510011 1390 Kč Čtvercová skříňka na zásuvky Součástí skříňky je jedna pevná polička. Skříňka je přizpůsobena k zasunutí čtyř širokých zásuvek (prodávají se samostatně, což

Více

Jaroslav Nachtigall. 1-718-685-9772; jnachtigall@post.cz; www. jarikdesign.com

Jaroslav Nachtigall. 1-718-685-9772; jnachtigall@post.cz; www. jarikdesign.com Portfolio Jaroslav Nachtigall 1-718-685-9772; jnachtigall@post.cz; www. jarikdesign.com graphic design Jaroslav Nachtigal l 1-718-685-9772; jnachtigall@post.cz; www. jarikdesign.com grafický design - projekt

Více

Nejsou nezbytnou součástí tiskového dokumentu a pro digitální malonákladový tisk a většinou nejsou vyžadovány.

Nejsou nezbytnou součástí tiskového dokumentu a pro digitální malonákladový tisk a většinou nejsou vyžadovány. Je důležité, aby Vámi dodávaná tisková data splňovala technické parametry uvedené v tomto dokumentu, jako předpoklad pro kvalitní zpracování Vaší tiskové zakázky. Tiskové dokumenty připravené dle uvedených

Více

KOVOVÝ NÁBYTEK. Základní barevné provedení : barva šedá RAL 7035. Skříně. Příloha č 2 k RS kovový nábytek č.j. MV-86810-65/VZ-2013 39113600-3

KOVOVÝ NÁBYTEK. Základní barevné provedení : barva šedá RAL 7035. Skříně. Příloha č 2 k RS kovový nábytek č.j. MV-86810-65/VZ-2013 39113600-3 KOVOVÝ NÁBYTEK Příloha č 2 k RS kovový nábytek Základní barevné provedení : barva šedá RAL 7035 NÁZEV POPIS MATERIÁL NIPEZ KÓD Lavice šatní lavička, 150 cm konstrukce nohou z ocelových trubek, sedák -

Více

C. NÁKLADY A TVORBA ZISKU oborů a odvětví zpracovatelského průmyslu v datech a grafech

C. NÁKLADY A TVORBA ZISKU oborů a odvětví zpracovatelského průmyslu v datech a grafech C. NÁKLADY A TVORBA ZISKU oborů a odvětví zpracovatelského průmyslu v datech a grafech OKEČ 15 Výroba potravin a nápojů OKEČ 17 Textilní průmysl OKEČ 18 Oděvní průmysl OKEČ 19 Výroba usní, galanterie a

Více

Značka společnosti MORA

Značka společnosti MORA Design Manuál 2011 Značka společnosti MORA 2 Za jednu z hlavních součástí firemní identity je považován její design neboli jednotný vizuální styl. Základním stavebním kamenem tohoto vizuálního stylu je

Více

STAVEBNÍ ČVUT V PRAZE

STAVEBNÍ ČVUT V PRAZE F A K U L T A STAVEBNÍ ČVUT V PRAZE Program: ARCHITEKTURA A STAVITELSTVÍ VÝUKA ARCHITEKTURY NA FSv ČVUT V PRAZE 90. léta: reakce na změnu podmínek vznik programu Pozemní stavby a architektura = inženýrské

Více

Grafický manuál pro tvorbu propagačních materiálů na podporu cestovního ruchu v rámci grantového schématu Jednotný komunikační styl

Grafický manuál pro tvorbu propagačních materiálů na podporu cestovního ruchu v rámci grantového schématu Jednotný komunikační styl Grafický manuál pro tvorbu propagačních materiálů na podporu cestovního ruchu v rámci grantového schématu Jednotný komunikační styl Úvod Jednotný grafický styl regionálních i místních propagačních materiálů

Více

SVĚTELNÉ INFORMAČNÍ TABULE

SVĚTELNÉ INFORMAČNÍ TABULE SVĚTELNÉ INFORMAČNÍ TABULE Světelné tabule Securit nabízí možnost výrazné a atraktivní prezentace, která zaujme kolemjdoucí. Jsou vhodné do venkovních prostor, odolné povětrnostním podmínkám. V případě

Více

Výtvarná výchova - 1. ročník

Výtvarná výchova - 1. ročník Výtvarná výchova - 1. ročník rozpoznává a pojmenovává prvky vizuálně obrazného vyjádření /linie, tvary, objemy, barvy, objekty dokáže uspořádat, střídat nebo kombinovat jednoduché prvky interpretuje různá

Více

Střední škola designu a módy, Prostějov

Střední škola designu a módy, Prostějov Střední škola designu a módy, Prostějov Profilová část maturitní zkoušky ve školním roce 2014/2015 Ředitelka Střední školy designu a módy, Prostějov vyhlašuje v souladu se zákonem 561/2004 Sb. o předškolním,

Více

literadesign 20 let zkušeností v reklamním průmyslu reklama je hra REKLAMNÍ A GRAFICKÉ STUDIO

literadesign 20 let zkušeností v reklamním průmyslu reklama je hra REKLAMNÍ A GRAFICKÉ STUDIO literadesign REKLAMNÍ A GRAFICKÉ STUDIO 20 let zkušeností v reklamním průmyslu reklama je hra Nechte si přinést kávu s vhodným dezertem, pohodlně se usaďte, a vklidu si prohlédněte naší prezentaci služeb

Více

Charakteristika vyučovacího předmětu Výtvarná výchova ŠVP LMP

Charakteristika vyučovacího předmětu Výtvarná výchova ŠVP LMP Charakteristika vyučovacího předmětu Výtvarná výchova ŠVP LMP Obsahové, časové a organizační vymezení vyučovacího předmětu Výtvarná výchova Předmět Výtvarná výchova v podmínkách školy pro žáky se zdravotním

Více

FOTODOKUMENTACE ČINNOSTI VÝSTAVNÍ ČINNOST

FOTODOKUMENTACE ČINNOSTI VÝSTAVNÍ ČINNOST FOTODOKUMENTACE ČINNOSTI VÝSTAVNÍ ČINNOST Výstava SKLENĚNÉ VÁNOČNÍ OZDOBY. Minulost, současnost, vize Hlavní budova muzea, 18. listopadu 2010-15. května 2011 Výstava Otcové města Jablonce VII. Výstava

Více

REFERENCE. book. UKÁZKY PRODUKCE strany 5 2 SPECIFIKACE POJMŮ strana 2 OSVĚDČENÍ strany

REFERENCE. book. UKÁZKY PRODUKCE strany 5 2 SPECIFIKACE POJMŮ strana 2 OSVĚDČENÍ strany REFERENCE book REFERENCE book UKÁZKY PRODUKCE strany 5 2 SPECIFIKACE POJMŮ strana 2 OSVĚDČENÍ strany Tisk na KAPA plast Tisk na plátno do hliníkových rámů 4 REFERENCE BOOK REFERENCE BOOK 5 Tisk ÚV inkoustem

Více

1. logo instituce. Grafický manuál použití loga

1. logo instituce. Grafický manuál použití loga 1. logo instituce Grafický manuál použití loga 1. logo instituce obsah 1. logo instituce 1. 1. anglická verze loga 1. 2. základní provedení loga 1. 3. negativní provedení 1. 4. grafická definice loga 1.

Více

Přijímací řízení pro maturitní obory s talentovou zkouškou pro školní rok 2014/2015 1. kolo

Přijímací řízení pro maturitní obory s talentovou zkouškou pro školní rok 2014/2015 1. kolo Přijímací řízení pro maturitní obory s talentovou zkouškou pro školní rok 2014/2015 1. kolo 1 Záměr počtu přijímaných žáků Kód oboru Název oboru Počet přijímaných žáků 82-41-M/07 Oděvní design 22 82-41-M/05

Více

MUZEUM UMĚNÍ A DESIGNU 1990 2010: UMĚLECKÁ ŠKOLA

MUZEUM UMĚNÍ A DESIGNU 1990 2010: UMĚLECKÁ ŠKOLA UMĚLECKÁ ŠKOLA Výtvarné studio v podkroví muzea je součástí Základní umělecké školy Benešov. Přesto, že jeho zřízení v polovině 90. let zabralo muzeu prostory potřebné pro plánované expozice, je jeho činnost

Více

MALOFORMÁT tisk a kopírování (do formátu A3)

MALOFORMÁT tisk a kopírování (do formátu A3) CENÍK MALOFORMÁT tisk a kopírování (do formátu A3) Černobílý tisk a kopírování A4 A3 Jednostranně (1-9 ks) kopie 3,00 Kč 4,00 Kč Oboustranně (1-9 ks) kopie 4,00 Kč 6,00 Kč Jednostranně (1-99 ks) tisk 2,00

Více

2008 Pavel Janouškovec

2008 Pavel Janouškovec M ANUÁL VIZUÁLNÍHO STYLU - ZÁKLADNÍ VERZE - Pavel Janouškovec 2008 MANUÁL VIZUÁLNÍHO STYLU - ZÁKLADNÍ VERZE Předmluva Vážení, dostává se Vám do rukou materiál, který slouží k dalšímu posilování identity

Více

Ateliér Gabriela Goldová

Ateliér Gabriela Goldová Dětský pokoj, výroba nábytku na míru, Želešice termín nacenění: 26.8.2011 Legenda: sestava 1 1) postel s nočním stolkem 2) zasklené skříňky nad postelí-2ks sestava 2 1) psací stůl s komodou 2) kontejner

Více

CORPORATE DESIGN MANUAL

CORPORATE DESIGN MANUAL CORPORATE DESIGN MANUAL OBSAH Úvodní slovo a specifi kace značky Specifi kace logotypu Kodifi kace barevnosti Firemní písmo Aplikace značky na fi remních tiskovinách Značení fi remních vozidel Reklamní

Více

manuál jednotného vizuálního stylu

manuál jednotného vizuálního stylu manuál jednotného vizuálního stylu obsah Grafický manuál popisuje konstrukci logotypu, pravidla jeho používání, zakázané varianty a dotýká se základních pravidel corporate identity občanského sdružení

Více

Grafický manuál značky. DY-THA rail

Grafický manuál značky. DY-THA rail Grafický manuál značky DY-THA rail Obsah Úvod 1 Značka 2 Základní barevná varianta 2.1 Inverzní barevná varianta 2.2 Černobílá pozitivní varianta 2.3 Černobílá inverzní varianta 2.4 Grafická definice a

Více

Dřesk a Tilpína přímá podpora pedagogů mateřských škol v jejich profesních a lektorských dovednostech

Dřesk a Tilpína přímá podpora pedagogů mateřských škol v jejich profesních a lektorských dovednostech Dřesk a Tilpína přímá podpora pedagogů mateřských škol v jejich profesních a lektorských dovednostech reg. č. CZ.1.07/1.3.00/48.0015 Linka projektu Dřesk a Tilpína jsou kreativní bytosti, které se nečekaně

Více

Logotyp soutěže Pán / paní svého času 1 Logotyp soutěže čb varianta 2 Logotyp soutěže inverzní varianta 3

Logotyp soutěže Pán / paní svého času 1 Logotyp soutěže čb varianta 2 Logotyp soutěže inverzní varianta 3 OBSAH Logotyp soutěže Logotyp soutěže Pán / paní svého času 1 Logotyp soutěže čb varianta 2 Logotyp soutěže inverzní varianta 3 Logotyp webu Logotyp webu vstřícný zaměstnavatel 5 Logotyp webu čb varianta

Více

CONTAINER HOUSE PROGRAMM AXEL AG O KONTEJNEROVÝCH DOMECH. Ke Kotlářce 2/275, Praha 5, Košíře,150 00. E-mail: axelag@seznam.cz. Url: www.corti.

CONTAINER HOUSE PROGRAMM AXEL AG O KONTEJNEROVÝCH DOMECH. Ke Kotlářce 2/275, Praha 5, Košíře,150 00. E-mail: axelag@seznam.cz. Url: www.corti. CONTAINER HOUSE PROGRAMM AXEL AG Ke Kotlářce 2/275, Praha 5, Košíře,150 00 E-mail: axelag@seznam.cz Url: www.corti.cz Tel.1: +420 / 775 703 727 O KONTEJNEROVÝCH DOMECH Corti kontejnerový dům je druh stavebních

Více

I n f o r m a č n í s t ř e d i s k o. Doplněk k JEDNOTNÉMU ARCHITEKTONICKÉMU KONCEPTU pro navrhování návštěvnických středisek AOPK ČR

I n f o r m a č n í s t ř e d i s k o. Doplněk k JEDNOTNÉMU ARCHITEKTONICKÉMU KONCEPTU pro navrhování návštěvnických středisek AOPK ČR Doplněk k JEDNOTNÉMU ARCHITEKTONICKÉMU KONCEPTU pro navrhování návštěvnických středisek AOPK ČR Doplněk k JEDNOTNÉMU ARCHITEKTONICKÉMU KONCEPTU pro navrhování návštěvnických středisek AOPK ČR Autoři: Spoluautoři:

Více

Příloha č. 7 ZD Realizace publikací o fondech EU Technická specifikace publikací. Technická specifikace Část I Základní publikace

Příloha č. 7 ZD Realizace publikací o fondech EU Technická specifikace publikací. Technická specifikace Část I Základní publikace Všechny publikace budou zpracovány kromě tištěné podoby, která je specifikována pro každou publikaci níže, rovněž do dvou elektronických verzí ve formátu pdf. Elektronická verze ve větším rozlišení bude

Více

Základní škola a Mateřská škola Třemešná 793 82 Třemešná 341 tel: 554 652 218 IČ: 00852538

Základní škola a Mateřská škola Třemešná 793 82 Třemešná 341 tel: 554 652 218 IČ: 00852538 Základní škola a Mateřská škola Třemešná 793 82 Třemešná 341 tel: 554 652 218 IČ: 00852538 Charakteristika vyučovacího předmětu Obsahové, časové a organizační vymezení Vyučovací předmět výtvarná výchova

Více

MATURITNÍ OKRUHY Školní rok: 2014/2015 Reprodukční grafik pro média zaměření propagace a reklama

MATURITNÍ OKRUHY Školní rok: 2014/2015 Reprodukční grafik pro média zaměření propagace a reklama MATURITNÍ OKRUHY Školní rok: 2014/2015 Reprodukční grafik pro média zaměření propagace a reklama 1. Corporate Identity a) Corporate Idenity jako nástroj budování image. b) Subsystémy Corporate Identity

Více

manuál grafického stylu

manuál grafického stylu manuál grafického stylu Sdružení linka bezpečí bylo založeno za účelem pomoci dětem a mladým lidem nejen v jejich obtížných životních situacích, ale i při jejich každodenních starostech a problémech. Jednotný

Více

TECHNICKÉ ÚDAJE. Rozměry H x L x D x Ø (cm) Obrázek Kód Název Kategorie, Barva, Doplňky. Povrchová úprava, Popis

TECHNICKÉ ÚDAJE. Rozměry H x L x D x Ø (cm) Obrázek Kód Název Kategorie, Barva, Doplňky. Povrchová úprava, Popis INTERIÉROVÝ NÁBYTEK 20-1001 DVORAK Konferenč.stolek - rám, Grafit Deska - dřevo VIVA 18-6000, MARIA 18-6001 H:42 L:72,5 D:72,5 Interierová úprava. 20-1002 DVORAK Jídelní stůl - rám čtvercový, Grafit Deska

Více