I. Příloha ŠVP ZV 03/2016. Vlastní hodnocení školy

Podobné dokumenty
Příloha 3 AUTOEVALUACE ŠKOLY:

AUTOEVALUACE ŠKOLY. Autoevaluace školy

Příloha 4 Oblasti hodnocení stanovené v ŠVP

Ukázka je převzata z pracovní verze ŠVP ZŠ pro tělesně postižené při Jedličkově ústavu v Praze.

VI. HODNOCENÍ ŽÁKŮ A AUTOEVALUACE ŠKOLY

Oblasti k získávání údajů k hodnocení školní práce. v MŠ, ZŠ a SŠ pro sluchově postižené, Riegrova l. České Budějovice

AUTOEVALUACE ŠKOLY A JEJÍ EVALUAČNÍ ČINNOST (EVALUACE UČITELE)

Strategie rozvoje školy na období

5. Hodnocení žáků a autoevaluace školy

INSPEKČNÍ ZPRÁVA. Základní škola a Mateřská škola Ostravice. Ostravice 300, Ostravice. Identifikátor školy:

6. Hodnocení žáků a autoevaluace školy

INSPEKČNÍ ZPRÁVA. Základní škola Svobodná a Mateřská škola Písek, Dr. M. Horákové Dr. M. Horákové 1720, Písek

Hodnocení žáků a autoevaluace školy

DODATEK K ŠVP PRO ŠKOLNÍ ROK 2010/2011

3 priorita období. 2 příprava, stanovování záměrů 1. Autoevaluační plán Workshop: Evaluace školy

INSPEKČNÍ ZPRÁVA. Základní škola a Mateřská škola Malá Hraštice, okres Příbram. Malá Hraštice 57, Nový Knín. Identifikátor školy:

VLASTNÍ HODNOCENÍ ZŠ a MŠ Střelské Hoštice

ORGANIZACE ŠKOLNÍHO ROKU 2014/2015

Plán pedagogické podpory

Hlavní oblasti vlastního hodnocení školy schválené pedagogickou radou dne jsou:

Směrnice - Další vzdělávání pedagogických pracovníků v roce 2018/2019 plán vzdělávání

INSPEKČNÍ ZPRÁVA. Základní škola Benešov, Dukelská Dukelská 1818, Benešov. Identifikátor školy:

Hlavní oblasti vlastního hodnocení školy schválené pedagogickou radou dne jsou:

6.3. AUTOEVALUACE ŠKOLY A JEJÍ EVALUAČNÍ ČINNOST (EVALUACE UČITELE)

PROGRAM VÝCHOVNÉHO PORADENSTVÍ. školní rok 2017/2018

Pracovní náplň školního psychologa

INSPEKČNÍ ZPRÁVA. Základní škola Karlovy Vary, Krušnohorská 11. Krušnohorská 11, Karlovy Vary. Identifikátor školy:

Školní vzdělávací program pro základní vzdělávání

PROGRAM VÝCHOVNÉHO PORADENSTVÍ. školní rok 2016/2017

Autoevaluace školy Autoevaluace školy vychází z dlouhodobé koncepce rozvoje školy. Dlouhodobé cíle koncepce jsou v autoevaluaci rozpracovány a jsou

Zabezpečení výuky žáků se speciálními vzdělávacími potřebami

PLÁN VÝCHOVNÉHO PORADENSTVÍ

*přehledy o pracovnících školy *sebehodnocení a zdokonalování pracovníků

Základní škola a mateřská škola Řečany nad Labem KONCEPCE ROZVOJE ZÁKLADNÍ ŠKOLY

KONCEPCE ROZVOJE MATEŘSKÉ ŠKOLY JABLUNKOV,

KONCEPCE ROZVOJE ZÁKLADNÍ ŠKOLY

PROJEKTOVÝ ZÁMĚR. Číslo výzvy: 21 Žádost o finanční podporu z OP VK - IP oblasti podpory unit costs Číslo prioritní osy: 7.1

Příloha č. 1. k výzvě č. 03 pro oblast podpory Zvyšování kvality ve vzdělávání. Podrobný rozpis podporovaných aktivit

DODATEK č. 2 KE ŠKOLNÍMU VZDĚLÁVACÍMU PROGRAMU

Koncepce školy na období

PŘÍLOHA 2 AUTOEVALUACE ŠKOLY A JEJÍ EVALUAČNÍ ČINNOST

HODNOCENÍ ŽÁKŮ A AUTOEVALUACE ŠKOLY

Foto dokumentace postupné rekonstrukce a vybavenosti. Funkční uspořádání tříd. Vybavení. Počet výukových. výukových programů. Vybavenost pomůckami

Klíčové aktivity projektu. KA 3 Praktické kompetence pro začínající pedagogy

12 Příloha číslo 4 Dodatek k ŠVP ZV

CÍL INDIKÁTORY NÁSTROJ ČETNOST

Speciální základní škola Skuteč Rubešova 531, Skuteč IČO: tel: web:

Dodatek č. 1 - Podpora žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a žáků mimořádně nadaných Pravidla a postup tvorby PLPP a IVP

INSPEKČNÍ ZPRÁVA. Základní škola Loket, okres Sokolov. T. G. Masaryka 128, Loket. Identifikátor školy:

Česká školní inspekce INSPEKČNÍ ZPRÁVA

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM pro obor vzdělávání základní škola speciální

Plán činnosti školy na školní rok 2016 / 2017

6. HODNOCENÍ ŽÁKŮ A AUTOEVALUACE ŠKOLY

Základní škola Jihlava, Demlova 32

Cizí jazyk. Předmět: Další cizí jazyk ( anglický jazyk, německý jazyk)

Identifikace. Koncepce ZŠ - Mateřská a základní škola Raduška. Název školy: ZAČÍT SPOLU Základní škola a Mateřská škola Kadaň

Vlastní hodnocení školy

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM PRO ZÁJMOVÉ VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍHO KLUBU

Obecná priorita A4: Podpora polytechnického vzdělávání v rámci předškolního vzdělávání

Dodatek k ŠVP ZV č.1

INSPEKČNÍ ZPRÁVA. Základní škola Brno, Bakalovo nábřeží 8, příspěvková organizace. Bakalovo nábřeží 8, Brno. Identifikátor:

Metodická zpráva č. 4 Analýza dat, kategorie metodici speciální pedagogové a psychologové

Základní škola Ostrava Michálkovice, U Kříže 28, příspěvková organizace Školní vzdělávací program

INSPEKČNÍ ZPRÁVA. Základní škola Hranice, okres Cheb. Husova 414, Hranice u Aše. Identifikátor školy:

Klíčové téma: Podpora polytechnického vzdělávání

PROČ PRÁVĚ ZAČÍT SPOLU?

pozorování pohybový režim vhodné prostory pro odpočinek,přípravu a setkávání pedagogů průběžně

POSTUP PŘI REALIZACI INDIVIDUÁLNÍHO VZDĚLÁVACÍHO PLÁNU ŠKOLY Platnost od: Schválil/a:

Vítejte v Kunraticích

2. Výsledky školy. Příloha č.2 Evaluační dotazník pracovníkům školy Autoevaluační dotazník práce školy určený zaměstnancům školy

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM PRO ZÁKLADNÍ VZDĚLÁVÁNÍ č.j. 205/2013. VZDĚLÁNÍ PRO BUDOUCNOST (verze č. 2 )

Plán práce výchovného poradce

Dodatek k ŠVP Škola pro všechny děti číslo 4 ze dne

PLÁN KONTROLNÍ A HOSPITAČNÍ ČINNOSTI

INSPEKČNÍ ZPRÁVA. Masarykova obchodní akademie, Jičín, 17. listopadu 220. Adresa: 17. listopadu 220, Jičín. Identifikátor:

Příloha č. 8 Podmínky ke vzdělání

INSPEKČNÍ ZPRÁVA. Česká školní inspekce. Liberecký inspektorát. Základní škola Košťálov, okres Semily Košťálov 128. Identifikátor:

INSPEKČNÍ ZPRÁVA. Základní škola Edvarda Beneše a Mateřská škola Písek, Mírové náměstí Písek, Mírové náměstí 1466

EU peníze školám. Základní škola Jablunkov, Lesní 190, příspěvková organizace. Žadatel projektu: Kč

6 Hodnocení žáků a autoevaluace školy

Školní program environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty

INSPEKČNÍ ZPRÁVA. Základní škola Pardubice - Polabiny, Družstevní 305. Družstevní 305, Pardubice - Polabiny. Identifikátor školy:

Organizace 6. tříd. žáci budou pokračovat ve 3 nebo 4 třídách minimálně 21/22 žáků na třídu rozdělení třídních kolektivů závisí na

Plán činnosti školy na školní rok 2015 / 2016

Koncepce rozvoje Základní školy a Mateřské školy Jana Ámose Komenského Žeravice, okres Hodonín, příspěvkové organizace

INSPEKČNÍ ZPRÁVA. Základní škola a Mateřská škola Besednice, okres Český Krumlov. Školní 228, Besednice. Identifikátor:

PROJEKT: Kariérové poradenství a psychologická pomoc žákům ve škole R.Č: CZ.1.07/1.1.26/ PORADENSKÝ TÝM NÁPLŇ PRÁCE

Česká školní inspekce Středočeský inspektorát INSPEKČNÍ ZPRÁVA. Čj. ČŠIS-2318/11-S. příspěvková organizace. Mgr. Zuzanou Bečkovou

Strategický plán rozvoje školy na léta

Základní škola T.G.Masaryka Český Krumlov

Individuální vzdělávací plán

Česká školní inspekce Ústecký inspektorát INSPEKČNÍ ZPRÁVA. Čj. ČŠIU-1329/16-U

DODATEK č. 1 ke ŠKOLNÍMU VZDĚLÁVACÍMU PROGRAMU KULDOVKA SVĚT POZNÁNÍ

4. Studujete nebo jste absolvoval/la studium manažerského zaměření? (můžete označit i více možností)

Středisko služeb školám a Zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Brno, příspěvková organizace

a MSMT-1903/ _094 Aktivizační metody ve výuce (český jazyk a literatura)

ZŠ a MŠ Vlasatice. Statut školního poradenského pracoviště

Statut školního poradenského pracoviště

OPERAČNÍ PROGRAM VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST POČÁTEČNÍ VZDĚLÁVÁNÍ ZLEPŠENÍ PODMÍNEK PRO VZDĚLÁVÁNÍ NA ZÁKLADNÍCH ŠKOLÁCH

INSPEKČNÍ ZPRÁVA. Základní škola Plzeň-Újezd, Národní 1, příspěvková organizace. Národní 1, Plzeň-Újezd. Identifikátor:

Transkript:

I. Příloha ŠVP ZV 03/2016 Vlastní hodnocení školy 0

HLAVNÍ OBLASTI VLASTNÍHO HODNOCENÍ ŠKOLY JSOU VŽDY: 1. Podmínky ke vzdělávání 2. Průběh vzdělávání 3. Podpora školy žákům a studentům, spolupráce s rodiči, vliv vzájemných vztahů školy, žáků, rodičů a dalších osob na vzdělávání 4. Výsledky vzdělávání žáků a studentů 5. Řízení školy, kvalita personální práce, kvalita DVPP 6. Úroveň výsledků práce školy, zjm. vzhledem k podmínkám vzdělávání a ekonomickým zdrojům AUTOEVALUAČNÍ RÁMEC PROCESY OBLASTI individualizace metody a formy práce klima školy prezentace školy pedagogičtí pracovníci materiální podmínky Podmínky ke vzdělávání Průběh vzdělávání Podpora školy Výsledky vzdělávání Řízení školy Úroveň výsledků práce školy 1

OBLASTI VLASTNÍHO HODNOCENÍ (tabulky) 1. PODMÍNKY KE VZDĚLÁVÁNÍ Klima školy KRITERIUM NÁSTROJ ČAS ODPOVĚDNÁ pracovníci školy, žáci činnost SRPDŠ 2x ročně a rodiče se společně (dvě akce) koordinátor ŽR podílí na chodu a dalším činnost ŽR dává 2x měsíčně rozvoji školy podněty, organizuje žáci a pracovníci školy se řídí pravidly a vzájemně se respektují vhodná forma komunikace mezi učitelem a žákem i žáky navzájem práce se sociálně slabými žáky žáci vzájemně spolupracují bez ohledu na věk na výzdobě školy a tříd se žáci podílejí sami žáci si váží společného majetku spokojenost rodičů i žáků akce školní řád, pravidla jednotlivých tříd, žákovský dotazník ŽR, schránka důvěry, vhodné formy komunikace snaha o zapojování do aktivit školy osobnostní kurz šesté ročníky spolupráce na celoškol. projektu 9. třídy připravují akce pro ostatní ročníky výtvarné a keramické práce žáků zodpovědné chování (náhrada škody na majetku) dotazníky 1x ročně 1x za hodnocené období třídní učitelé vých. poradce všichni pracovníci a žáci školy všichni pracovníci školy třídní učitelé 6. tříd třídní učitelé 9. ročníků vyučujíci Vv ŠD třídní učitelé 2

Materiální Podmínky KRITERIUM NÁSTROJ ČAS ODPOVĚDNÁ žáci i učitelé využívají didaktickou techniku ICT koordinátor a další pomůcky využití přírodní učebny a keramické dílny využívání počítačové učebny 1. i 2. stupněm ve všech předmětech používání dataprojektorů dle možností využívat interaktivní tabuli a přírodní učebnu v různých předmětech na 1. i 2. stupni využití keramické dílny při Vv (výzdoba školy, práce keramického kroužku) průběžné vybavování školy moderními pomůckami a didaktickou technikou dotazník rodičům 1x za hodnocené období zkvalitnit vybavení školy dle finančních možností a využívání projektů v průběhu hodnoceného období všichni vyučující Vv, ŠD třídní učitelé vedení školy 3

2. PRŮBĚH VZDĚLÁVÁNÍ Individualizace Metody a formy práce KRITÉRIUM NÁSTROJ ČAS ODPOVĚDNÁ škola uznává individuální péče o žáky se speciálními dysl. asistentky, potřeby dětí, vychází jim vzdělávacími potřebami a spolupráce dle potřeby vyučující jednotl. vstříc vytvářením a uzpůsobením s rodiči předmětů, výchovný podmínek pro vzdělávání individuálně pracujeme s dětmi a rodiči poradce národnostních menšin učitel v hodnocení pracuje s individuálním vývojem a pokrokem žáka učitelé využívají moderní metody a formy práce žáci jsou vedeni ke vzájemné spolupráci formy hodnocení testování, rozhovory ústní i písemné sebehodnocení žáků v jednotlivých předmětech portfolia žáků využívání metod činnostního učení, skupinové práce, čtení s porozuměním, práce s interaktivní tabulí, rozvíjení rozvíjení logického myšlení celoškolní projekty tematické exkurze, vycházky do přírody vytváření vlastních pracovních listů hospitace spolupráce žáků 1. a 2. stupně při realizaci školních projektů starší žáci připravují akce pro mladší testy dle aktuální nabídky školní vstupní testy 1x ročně 2x ročně u každého vyučujícího dále dle potřeby 1x ročné metodické komise předmětů, třídní učitelé všichni vyučující jednotlivých předmětů 4

3. PODPORA ŠKOLY ŽÁKŮM A STUDENTŮM KRITERIUM NÁSTROJE ČAS ODPOVĚDNÁ Individualizace konzultace s rodiči při řešení individuálních problémů žáků výchovné komise práce vých. poradce pohovory vedení školy s rodiči konzultace s prac. PPP + školním psychologem dle potřeby tříd.učitelé, vých. poradce vedení školy vých. využití individuálních schopností žáků (účast v soutěžích a olympiádách) poradce olympiády a soutěže dle nabídky pověření vyučující Klima školy vyvážené využívání nabídek kulturních akcí pro žáky nabídka rozmanitých zájmových kroužků žákům na škole, spolupráce se ZUŠ a jinými organizacemi hudební, literárně-dramatické pořady, divadlo, kino, dle nabídky kroužky dle aktuální nabídky oddělení ZUŠ přímo na škole spokojenost žáků a rodičů dotazník rodičům, žákům 1x za hodnocené období pověření ped. pracovníci 1. a 2. stupně vedoucí kroužků třídní učitelé 5

4. VÝSLEDKY VZDĚLÁVÁNÍ ŽÁKŮ A STUDENTŮ Metody a formy práce KRITERIUM NÁSTROJE ČAS ODPOVĚDNÁ úroveň dovedností dosažených 1x ročně žáky úsilí pedagogů vést žáky k zodpovědné práci testování, výstupní testy motivace k celoživotnímu vzdělávání všichni vyučující Prezentace školy škola prezentuje výsledky žákovských prací škola prezentuje výsledky celoškolního projektu škola informuje veřejnost o své činnosti výstavky prací žáků v prostorách školy prezentace výtvarných prací a školního časopisu prezentace výstupů v prostorách školy webové stránky školy, ve zpravodaji městského obvodu 1x ročně Vv ŠD, pověřená prac. skupina pověřený ped. pracovník pověřený ped. pracovník 6

5. ŘÍZENÍ ŠKOLY KRITERIUM NÁSTROJE ČAS ODPOVĚDNÁ Pedagogičtí pracovníci pedagogičtí pracovníci se vzájemně respektují, spolupracují a tím vytvářejí pozitivní klima ped. pracovníci se účastní kolektivních vzdělávacích akcí 1x ročně uvádějící učitelé aktivně pomáhají začínajícím učitelům a novým pedagogům zlepšuje kvalitu pravidelnou kontrolní činností učitelé zlepšují kvalitu své práce dalším vzděláváním konzultace, pohovory, návštěva uvádějící vyučovacích hodin, plán činnosti učitelé hospitace 2x ročně semináře dle nabídky CCV, NIDV a další všichni ped. pracovníci 7

6. ÚROVEŇ VÝSLEDKŮ PRÁCE ŠKOLY Prezentace školy KRITERIA NÁSTROJE ČAS ODPOVĚDNÁ škola pořádá akce pro veřejnost Čert a Mikuláš pro MŠ 1x ročně koordinátor ŽR dílny pro MŠ 1. stupně ŠD Den otevřených dveří pro předškoláky Vv vyuč. 1. stupně ŠD Škola nanečisto pro předškoláky pověření vyučující prezentace celoškolního projektu pro rodiče akce ŠD pro veřejnost všichni vyučující ŠD Pedagogičtí pracovníci hodnocení ČŠI a zřizovatele výroční zprávy zvyšování kvality pedagogické práce (odstraňování nedostatků na základě závěrů z hospitací) hodnotící zprávy 1x ročně pohospitační rozhovory s vyučujícími 8