Pohárové ADAMy čeká na Bohemii náročná zkouška

XTG Opel ADAM Cup 2015 startuje na Valašce

XTG Opel ADAM Cup 2015 úspěšně odstartoval na Valašce

Pohárové překvapení na Bohemii vítězem Kamenec

Rally Vyškov: Drama až do konce

Martin "Čenda" Vodehnal, jméno, které si většina rally fanoušků spojí s rozevlátým stylem jízdy se vším, co má čtyři kola a ovládá se to volantem.

Vzpomínka na Jana Trajbolda sen.

ewrc.cz Profil: Robert Čonka Autor: Vlastimil Resl, :50

Ve dnech září se uskutečnil další ročník Australasian Safari - poslední závod letošní sezóny Dakar Challenge.

Matěj Kamenec do čela XTG Opel ADAM Cupu

Ruda Lhotský (KM Racing team) před startem první RZ s Lubomírem "Vojtou" Vojkůvkou (zasloužilý český reprezentant na Šestidenní)

Zkusil jsem to podržet a bylo to moc

Profil Jiřího Kašpara na ewrc-results.com

Život města Vysoké Mýto Pátek, 06 Duben :17

ro letošní sezonu jsme vytvořily nový mezinárodní tým ve složení Eva Vykydalová jako jezdec a Natali Krupichkova jako navigátor.

První zahraniční triumf v XTG Opel ADAM Cupu

Ústí nad Labem vyhrálo kvalifikaci v Kadani a je prvním finalistou turnaje E.ON Junior Cup

ZVLÁŠTNÍ USTANOVENÍ XXVII. RALLY AGROPA 2005

1. Amendment - correction change of the Supplementary Regulations Doplnění - oprava - změna zvláštních ustanovení

ewrc.cz Mistr třídy 9 René Dohnal přezbrojuje Autor: Miroslav Vebr, :27

Rozhovor s Václavem Pechem jun. a Jiřím Jirovcem - 1/3

TISKOVÁ ZPRÁVA. ewrc.cz

FORD FOKUS WRC Pražský sprint 2002 Kopecký-Červenka FORD FOKUS WRC Švédsko 2005 Kresta-Tománek

STANDARDNÍ PROPOZICE RALLY FAS AČR 2014

Václav Kopáček jun.: Vlastní auto je prioritou

Přihlášky zasílejte přes webový formulář: 200m vybojkované dráhy, start z pevných startovacích bloků

ZPRAVODAJ STK. Přebor Plzeňského kraje. Tabulka

Soutěžní ročník 2015/ kolo Pražského přeboru. Sobota, 17. října 2015 v 15:30 ABC Braník Třeboradice

HC BULDOCI NERATOVICE

Pořádání poháru nebo jiného seriálu ,- Pořádání značkového poháru ,-

Oldtimer Bohemia Rally 2016 FIVA Int.

barum czech rally zlín

Vilík Hájek teamu s Petákem prolétá létem Autor: Hájek Historic ech National Team - P, 11. 8. 2015 22:03 Josef Peták s Alenou Benešovou ačali svou náročnou letní tour už při ally Bohemia na počátku července, kam byl XTG Opel ADAM cup neplánovaně ařaen. V rychlém sledu po sobě pak následovaly jednodenní Sprintrally ve Vyškově a tradiční Pačejov. I na těchto dvou soutěžích se ávodilo o body do XTG Opel ADAM cupu, kde v současné době vévodí průběžné klasifikaci právě posádka Hájek teamu ve složení Josef Peták Alena Benešová. ally Vyškov byla v tomto roce soutěží s velmi rychlým profilem trati, kde nižší průměrnou rychlost ajišťovalo ejména množství retardérů a nejrůnější motanice v obcích na rychlostní koušce. Sám Josef Peták přinává, že tyto extrémně rychlé úseky nejsou pro něj již to pravé a dravé mládí v podobě jeho soupeřů tak ejména v úvodu soutěže mělo docela výraně navrch. Josef s Alenou nabrali časovou trátu, kterou se jim ale v ávěru samotné soutěže po chybách a problémech soupeřů podařilo stáhnout na 4,6 vteřiny na vedoucího Petra Vraje jun. s Janem Mikulíkem, kteří odjeli velmi dobrou soutěž. Z Vyškova si tedy odváželi ceny a šeky a druhé místo v poháru.

To při ally Pačejov byla situace oproti předchoímu Vyškovu o dost jiná. Josef s Alenou se vrhli do boje na oblíbené pačejovské soutěži s vervou, první tři rychlostní koušky vyhráli, a tím si vytvořili na čele poměrně slušný náskok. Jak je ale v XTG Opel ADAM cupu už pravidlem, nikdo nemá nic jistého do samotného ávěru a bojuje se o každou vteřinu. V následujících rychlostních kouškách se o výhru v Z vystřídalo hned několik posádek a populární Pepé musel pořádně tahat až do samotného ávěru, o čemž svědčí jeho na desetinu stejný vítěný čas v ávěrečné rychlostní koušce s další posádkou Vraj Mikulík. adost vítěné posádky Hájek týmu Josef Peták Alena Benešová po projetí cílové rampy v Horažďovicích tak byla doslova hmatatelná. Josef Peták s Alenou Benešovou si tak před bývajícími dvěma soutěžemi XTG Opel ADAM cupu upevnili svou vedoucí poici.

V meičase mei soutěžemi se Hájek team účastnil ákanického dnu u svého partnera, firmy AUTO STAIGE Z, kde se preentovaly oba žluté Opely Kadett -GT/E s nimiž se v minulosti představilo hned několik hvěd rallysportu. Nechyběl ani aktuální Opel ADAM Josefa Petáka a Aleny Benešové. Sama posádka se akce rovněž účastnila a rodávala podpisy návštěvníkům a hostům firemního dne. Josef Peták, jedec Hájek teamu: Vyškovská rally byla na mě až příliš rychlá a to mi moc

nevyhovuje. Postupně jsem se ale dostával do tempa a nakonec nás od vítěství dělilo jen 4,6 vteřiny. Zase jsem si o trochu více vykl na auto a to se projevilo už teď v Pačejově. Tuhle soutěž mám opravdu rád a po rušení ally Příbram ji považuji a svůj domácí podnik. Startoval jsem tady už mnohokrát a líbí se mi tady. Všechno nám vycháelo hned od startu a bojovali jsme hlavně sami se sebou a s velkým vedrem. V autě jsme měli puštěné topení, aby se motor lépe chladil a byla to tedy dokonalá výheň. Podařilo se nám vítěit, ale celou soutěž jsme se tahali s ostatními a byl to krásný ávod. elkově se mi líbí, jak se cup vyrovnal a ávodí se ve vteřinách. To je to správné pohárové ávodění, kdy rohodují maličkosti. S dosavadním vývojem v poháru jsme spokojeni, vedeme, ale do konce bývají ještě dva sprinty, tak nic není rohodnuto. Jiří Hlávka, manažer Hájek ally teamu: Výkon Pepy a Alenky od Bohemky přes Vyškov a Pačejov aslouží unání. Byly to vlastně tři soutěže v jednom měsíci a to je na takto malý tým a posádku pořádný áběr. Je pěkné vidět, jak se v XTG Opel ADAM cupu tvrdě ávodí, auta jsou vyrovnaná a rohoduje výkon na trati. Pepík s Alenkou ukaují mladým rychlost a ti ase naopak dokážou občas pěkně kousnout a vystrčit drápky. Myslím, že by časem XTG Opel ADAM cupu mohli vejít dobří soutěžáci.