Akreditované studijní programy (počty)

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Akreditované studijní programy (počty)"

Transkript

1 Vysoká škola (název) Akademie výtvarných umění Skupiny akreditovaných studijních programů KKOV přírodní vědy a nauky technické vědy a nauky zeměděl. les. a veter. vědy a nauky 41,43 zdravot., lékař. a farm. vědy a nauky společenské vědy, nauky a služby 61,67,71 73 ekonomie 62,65 právo, právní a veřejnosprávní činnost 68 pedagogika, učitelství a sociál. péče 74,75 Akreditované studijní programy (počty) Navazující magisterské Bakalářské studium Magisterské studium studium P K/D P K/D P K/D Doktorské studium obory z oblasti psychologie 77 vědy a nauky o kultuře a umění 81, Fakulta 2 (název)* Skupiny akreditovaných studijních programů KKOV přírodní vědy a nauky technické vědy a nauky zeměděl. les. a veter. vědy a nauky 41,43 zdravot., lékař. a farm. vědy a nauky společenské vědy, nauky a služby 61,67,71 73 ekonomie 62,65 právo, právní a veřejnosprávní činnost 68 pedagogika, učitelství a sociál. péče 74,75 obory z oblasti psychologie 77 vědy a nauky o kultuře a umění 81,82 Pozn.: * = Fakulta nebo jiná součást vysoké školy uskutečňující akreditovaný studijní program/obor P = prezenční K/D = kombinované / distanční 3. 1.

2 Vysoká škola (název) Akademie výtvarných umění Skupiny akreditovaných studijních programů KKOV přírodní vědy a nauky technické vědy a nauky zeměděl. les. a veter. vědy a nauky 41,43 zdravot., lékař. a farm. vědy a nauky společenské vědy, nauky a služby 61,67,71 73 ekonomie 62,65 právo, právní a veřejnosprávní činnost 68 pedagogika, učitelství a sociál. péče 74,75 Studijní programy v cizím jazyce (počty) Navazující magisterské Bakalářské studium Magisterské studium studium P K/D P K/D P K/D Doktorské studium obory z oblasti psychologie 77 vědy a nauky o kultuře a umění 81, Fakulta 2 (název)* Skupiny akreditovaných studijních programů KKOV přírodní vědy a nauky technické vědy a nauky zeměděl. les. a veter. vědy a nauky 41,43 zdravot., lékař. a farm. vědy a nauky společenské vědy, nauky a služby 61,67,71 73 ekonomie 62,65 právo, právní a veřejnosprávní činnost 68 pedagogika, učitelství a sociál. péče 74,75 obory z oblasti psychologie 77 vědy a nauky o kultuře a umění 81,82 Pozn.: * = Fakulta nebo jiná součást vysoké školy uskutečňující akreditovaný studijní program/obor P = prezenční K/D = kombinované / distanční

3 Joint/Double/Multiple Degree studijní programy Vysoká škola (název) Název programu 1 Partnerské organizace Přidružené organizace Počátek realizace programu Druh programu (Joint/Double/Multiple Degree) Délka studia (semestry) Typ programu (bakalářský, navazující magisterský, magisterský, doktorský) Popis organizace studia, včetně příjímání studentů a ukončení Jakým způsobem je vydáván diplom a dodatek k diplomu? Jakým způsobem jsou realizovány výměny studentů? Název programu 2 Partnerské organizace Přidružené organizace Počátek realizace programu Druh programu (Joint/Double/Multiple Degree) Délka studia (semestry) Typ programu (bakalářský, navazující magisterský, magisterský, doktorský) Popis organizace studia, včetně příjímání studentů a ukončení Jakým způsobem je vydáván diplom a dodatek k diplomu? Jakým způsobem jsou realizovány výměny studentů? Akademie výtvarných umění žádné studijní programy nerealizuje.

4 Akreditované studijní programy uskutečňované společně s jinou vysokou školou Vysoká škola (název) Název studijního programu 1 Skupina KKOV Partnerská vysoká škola Počátek realizace programu Délka studia (semestry) Typ programu (bakalářský, navazující magisterský, magisterský, doktorský) Popis organizace studia, včetně příjímání studentů a ukončení Název studijního programu 2 Skupina KKOV Partnerská vysoká škola Počátek realizace programu Délka studia (semestry) Typ programu (bakalářský, navazující magisterský, magisterský, doktorský) Popis organizace studia, včetně příjímání studentů a ukončení Akademie výtvarných umění žádné studijní programy nerealizuje s žádnou jinou VŠ.

5 Akreditované studijní programy uskutečňované společně s vyšší odbornou školou Vysoká škola (název) Název studijního programu 1 Skupina KKOV Partnerská vyšší odborná škola Počátek realizace programu Délka studia (semestry) Typ programu (bakalářský, navazující magisterský, magisterský, doktorský) Popis organizace studia, včetně příjímání studentů a ukončení Název studijního programu 2 Skupina KKOV Partnerská vyšší odborná škola Počátek realizace programu Délka studia (semestry) Typ programu (bakalářský, navazující magisterský, magisterský, doktorský) Popis organizace studia, včetně příjímání studentů a ukončení Akademie výtvarných umění žádné studijní programy nerealizuje s žádnou jinou vyšší odbornou školou.

6 Akreditované studijní programy nebo jejich části, které vysoká škola uskutečňuje mimo obec, ve které má sídlo (mimo odbornou praxi) Vysoká škola (název) Název studijního programu 1 Skupina KKOV Název a sídlo pobočky* vysoké školy, kde probíhá výuka akreditovaných studijních programů nebo jejich částí Forma (prezenční, kombinovaný, distanční) Délka studia (semestry) Typ programu (bakalářský, navazující magisterský, magisterský, doktorský) Probíhají na pobočce státní závěrečné zkoušky? ANO/NE Probíhají na pobočce obhajoby závěrečných kvalifikačních prací? ANO/NE kmenových zaměstnanců na pobočce Název studijního programu 2 Skupina KKOV Název a sídlo pobočky* vysoké školy, kde probíhá výuka akreditovaných studijních programů nebo jejich částí Forma (prezenční, kombinovaný, distanční) Délka studia (semestry) Typ programu (bakalářský, navazující magisterský, magisterský, doktorský) Probíhají na pobočce státní závěrečné zkoušky? ANO/NE Probíhají na pobočce obhajoby závěrečných kvalifikačních prací? ANO/NE kmenových zaměstnanců na pobočce Pozn.: *Pobočka jakékoli dislokované pracoviště vysoké školy nebo její součásti, které se nachází mimo město, ve kterém má vysoká škola své sídlo Akademie výtvarných umění žádné studijní programy nerealizuje mimo obec.

7 Vysoká škola (název) Akademie výtvarných umění Skupiny akreditovaných studijních programů KKOV přírodní vědy a nauky technické vědy a nauky zeměděl. les. a veter. vědy a nauky 41,43 zdravot., lékař. a farm. vědy a nauky společenské vědy, nauky a služby 61,67,71 73 ekonomie 62,65 právo, právní a veřejnosprávní činnost 68 pedagogika, učitelství a sociál. péče 74,75 Studenti v akreditovaných studijních programech (počty) Navazující magisterské Bakalářské studium Magisterské studium studium P K/D P K/D P K/D Doktorské studium obory z oblasti psychologie 77 vědy a nauky o kultuře a umění 81, Fakulta 2 (název)* Skupiny akreditovaných studijních programů KKOV přírodní vědy a nauky technické vědy a nauky zeměděl. les. a veter. vědy a nauky 41,43 zdravot., lékař. a farm. vědy a nauky společenské vědy, nauky a služby 61,67,71 73 ekonomie 62,65 právo, právní a veřejnosprávní činnost 68 pedagogika, učitelství a sociál. péče 74,75 obory z oblasti psychologie 77 vědy a nauky o kultuře a umění 81,82 Pozn.: * = Fakulta nebo jiná součást vysoké školy uskutečňující akreditovaný studijní program/obor P = prezenční K/D = kombinované / distanční 4. 1.

8 Vysoká škola (název) Akademie výtvarných umění Skupiny akreditovaných studijních programů KKOV přírodní vědy a nauky technické vědy a nauky zeměděl. les. a veter. vědy a nauky 41,43 zdravot., lékař. a farm. vědy a nauky společenské vědy, nauky a služby 61,67,71 73 ekonomie 62,65 právo, právní a veřejnosprávní činnost 68 pedagogika, učitelství a sociál. péče 74,75 Studenti samoplátci** (počty) Navazující magisterské Bakalářské studium Magisterské studium studium P K/D P K/D P K/D Doktorské studium obory z oblasti psychologie 77 vědy a nauky o kultuře a umění 81, Fakulta 2 (název)* Skupiny akreditovaných studijních programů KKOV přírodní vědy a nauky technické vědy a nauky zeměděl. les. a veter. vědy a nauky 41,43 zdravot., lékař. a farm. vědy a nauky společenské vědy, nauky a služby 61,67,71 73 ekonomie 62,65 právo, právní a veřejnosprávní činnost 68 pedagogika, učitelství a sociál. péče 74,75 obory z oblasti psychologie 77 vědy a nauky o kultuře a umění 81,82 Pozn.: * = Fakulta nebo jiná součást vysoké školy uskutečňující akreditovaný studijní program/obor P = prezenční K/D = kombinované / distanční **Samoplátcem se rozumí osoba (student), která si své studium hradí v plné výši sám/sama a vysoká škola jej nevykazuje v počtech studentů rozhodných pro určení výše státního příspěvku na vzdělávací činnost.

9 Vysoká škola (název) Akademie výtvarných umění Skupiny akreditovaných studijních programů KKOV přírodní vědy a nauky technické vědy a nauky zeměděl. les. a veter. vědy a nauky 41,43 zdravot., lékař. a farm. vědy a nauky společenské vědy, nauky a služby 61,67,71 73 ekonomie 62,65 právo, právní a veřejnosprávní činnost 68 pedagogika, učitelství a sociál. péče 74,75 Studenti ve věku nad 30 let Navazující magisterské Bakalářské studium Magisterské studium studium P K/D P K/D P K/D Doktorské studium obory z oblasti psychologie 77 vědy a nauky o kultuře a umění 81, Fakulta 2 (název)* Skupiny akreditovaných studijních programů KKOV přírodní vědy a nauky technické vědy a nauky zeměděl. les. a veter. vědy a nauky 41,43 zdravot., lékař. a farm. vědy a nauky společenské vědy, nauky a služby 61,67,71 73 ekonomie 62,65 právo, právní a veřejnosprávní činnost 68 pedagogika, učitelství a sociál. péče 74,75 obory z oblasti psychologie 77 vědy a nauky o kultuře a umění 81,82 Pozn.: * = Fakulta nebo jiná součást vysoké školy uskutečňující akreditovaný studijní program/obor P = prezenční K/D = kombinované / distanční 4. 5.

10 Neúspěšní studenti v akreditovaných studijních programech (počty) Akademie výtvarných umění Bakalářské studium Magisterské studium Navazující magisterské studium P K/D P K/D P K/D Skupiny akreditovaných studijních programů KKOV přírodní vědy a nauky technické vědy a nauky zeměděl. les. a veter. vědy a nauky 41,43 zdravot., lékař. a farm. vědy a nauky společenské vědy, nauky a služby 61,67,71 73 ekonomie 62,65 právo, právní a veřejnosprávní činnost 68 pedagogika, učitelství a sociál. péče 74,75 Doktorské studium obory z oblasti psychologie 77 vědy a nauky o kultuře a umění 81, P = prezenční K/D = kombinované / distanční 4. 6.

11 Absolventi akreditovaných studijních programů (počty) Akademie výtvarných umění Bakalářské studium Magisterské studium Navazující magisterské studium P K/D P K/D P K/D Skupiny akreditovaných studijních programů KKOV přírodní vědy a nauky technické vědy a nauky zeměděl. les. a veter. vědy a nauky 41,43 zdravot., lékař. a farm. vědy a nauky společenské vědy, nauky a služby 61,67,71 73 ekonomie 62,65 právo, právní a veřejnosprávní činnost 68 pedagogika, učitelství a sociál. péče 74,75 Doktorské studium obory z oblasti psychologie 77 vědy a nauky o kultuře a umění 81, % absolventů bakalářských studijních programů zapsaných v daném roce do navazujícího magisterského studia na téže vysoké škole 0% P = prezenční K/D = kombinované / distanční 5. 1.

12 Zájem o studium na vysoké škole Vysoká škola (název) Bakalářské studium Magisterské studium Navazující magisterské studium Doktorské studium Akademie výtvarných umění Skupiny akreditovaných studijních programů KKOV přírodní vědy a nauky technické vědy a nauky zeměděl. les. a veter. vědy a nauky 41,43 zdravot., lékař. a farm. vědy a nauky společenské vědy, nauky a služby 61,67,71 73 ekonomie 62,65 právo, právní a veřejnosprávní činnost 68 pedagogika, učitelství a sociál. péče 74,75 přihlášek přijatých zapsaných ke studiu přihlášek přijatých zapsaných ke studiu přihlášek přijatých zapsaných ke studiu přihlášek přijatých zapsaných ke studiu obory z oblasti psychologie 77 vědy a nauky o kultuře a umění 81, Fakulta 2 (název)* Skupiny akreditovaných studijních programů KKOV přírodní vědy a nauky technické vědy a nauky zeměděl. les. a veter. vědy a nauky 41,43

13 zdravot., lékař. a farm. vědy a nauky společenské vědy, nauky a služby 61,67,71 73 ekonomie 62,65 právo, právní a veřejnosprávní činnost 68 pedagogika, učitelství a sociál. péče 74,75 obory z oblasti psychologie 77 vědy a nauky o kultuře a umění 81,82 Pozn.: * = Fakulta nebo jiná součást vysoké školy uskutečňující akreditovaný studijní program/obor P = prezenční K/D = kombinované / distanční 6. 1.

14 Studenti navazujícího magisterského a doktorského studia, kteří absolvovali předchozí stupeň studia na jiné vysoké škole % z celkového počtu zapsaných do prvního ročníku v roce 2011 Vysoká škola (název) Navazující magisterské studium Doktorské studium Universite Paris 0 11% Akademie výtvarných umění Záhřeb 0 11% Vysoká škola výtvarných umění Bratislava 0 11% PRŮMĚR za celou vysokou školu 0 11% Pozn.: * = Fakulta nebo jiná součást vysoké školy uskutečňující akreditovaný studijní program/obor 6. 2.

15 Akademičtí a vědečtí pracovníci (přepočtené počty**) Vysoká škola (název) Akademičtí pracovníci Odborní Vědečtí pracovníci* Profesoři Docenti asistenti Asistenti Lektoři ** AVU Praha 57,552 12,738 7,397 25,642 11, ,1 9,1 Fakulta 2 (název)* 57,552 12,738 7,397 25,642 11, ,1 9,1 Pozn.: * = Fakulta nebo jiná součást vysoké školy uskutečňující akreditovaný studijní program/obor Pozn.: ** = (podíl celkového počtu skutečně odpracovaných hodin za sledované období všemi zaměstnanci a celkového ročního fondu pracovní doby připadajícího na jednoho zaměstnance pracujícího na plnou pracovní dobu) Pozn.: *** = Vědeckým pracovníkem se v tomto případě rozumí osoba, která není akademickým pracovníkem (dle 70 zákona č. 111/1998 Sb., o vysokých školách) 7. 1.

16 Věková struktura akademických a vědeckých pracovníků (počty fyzických osob) Akademie výtvarných umění Akademičtí pracovníci Profesoři Docenti Odborní asistenti Asistenti Lektoři Vědečtí pracovníci*** ženy ženy ženy ženy ženy ženy do 29 let let let let let nad 70 let Pozn.: *** = Vědeckým pracovníkem se v tomto případě rozumí osoba, která není akademickým pracovníkem (dle 70 zákona č. 111/1998 Sb., o vysokých školách) 7. 2.

17 Počty akademických pracovníků podle rozsahu pracovních úvazků a nejvyšší dosažené kvalifikace (počty fyzických osob) Vysoká škola (název) Akademičtí pracovníci AVU Praha Rozsahy úvazků prof. doc. DrSc., CSc., Dr., Ph.D., Th.D. ostatní do 0,3 1 1 do 0, do 0,7 1 1 do 1, Fakulta 2 (název)* Rozsahy úvazků prof. doc. do 0,3 do 0,5 do 0,7 do 1,0 DrSc., CSc., Dr., Ph.D., Th.D. ostatní Pozn.: * = Fakulta nebo jiná součást vysoké školy uskutečňující akreditovaný studijní program/obor Pozn.: uvádí se pouze nejvyšší dosažený akademický titul 7. 3.

18 Akademičtí pracovníci** s cizím státním občanstvím (počty fyzických osob) Vysoká škola (název) AVU Praha 8 Fakulta 2 (název)* 8 Pozn.: * = Fakulta nebo jiná součást vysoké školy uskutečňující akreditovaný studijní program/obor Pozn.: ** = Osoby, které mají s vysokou školou uzavřený pracovněprávní vztah 7. 4.

19 Nově jmenovaní docenti a profesoři (počty) Vysoká škola (název) Věkový průměr nově jmenovaných AVU Praha Profesoři jmenovaní v roce 2011 Docenti jmenovaní v roce Fakulta 2 (název)* Profesoři jmenovaní v roce 2011 Docenti jmenovaní v roce Pozn.: * = Fakulta nebo jiná součást vysoké školy uskutečňující akreditovaný studijní program/obor 7. 5.

20 Přehled kurzů dalšího vzdělávání akademických pracovníků* Akademie výtvarných umění kurzů účastníků Kurzy orientované na pedagogické dovednosti Kurzy orientované na obecné dovednosti Kurzy odborné 0 0 * = Jedná se o všechny kurzy dalšího vzdělávání, které buď realizuje sama vysoká škola anebo přispívá svým zaměstnancům na účast v nich (v případě, že se jedná o kurzy zajištěné externě).

21 Stipendia studentům podle účelu stipendia (počty studentů) Akademie výtvarných umění Účel stipendia Prospěchová stipendia Za vynikající výzkumné vývojové a inovační, umělecké nebo další tvůrčí výsledky přispívající k prohloubení znalostí Počty studentů Na výzkumnou, vývojovou a inovační činnost podle zvláštního právního předpisu Sociální stipendia 2 Na podporu studia v zahraničí Mimořádná stipendia jiná 98 Doktorandská stipendia 16 Ubytovací stipendia

22 Stipendia studentům podle účelu stipendia (finanční prostředky) Akademie výtvarných umění Účel stipendia Prospěchová stipendia Za vynikající výzkumné vývojové a inovační, umělecké nebo další tvůrčí výsledky přispívající k prohloubení znalostí Finanční prostředky v tis. Kč Na výzkumnou, vývojovou a inovační činnost podle zvláštního právního předpisu Sociální stipendia Na podporu studia v zahraničí Mimořádná stipendia jiná 1690 Doktorandská stipendia Ubytovací stipendia

23 Ubytování, stravování Akademie výtvarných umění Lůžková kapacita kolejí VŠ celková 50 lůžek v pronajatých zařízeních 50 podaných žádostí o ubytování k 31/12/ kladně vyřízených žádostí o ubytování k 31/12/ lůžkodnů v roce hlavních jídel vydaných v roce 2011 studentům hlavních jídel vydaných v roce 2011 zaměstnancům vysoké školy hlavních jídel vydaných v roce 2011 ostatním strávníkům 8. 3.

24 Vysokoškolské knihovny Akademie výtvarných umění Přírůstek knihovního fondu za rok 562 Knihovní fond celkem odebíraných titulů periodik: fyzicky elektronicky (odhad)* 60 Pozn.: * = Uvádějí se pouze tituly periodik, které knihovna sama předplácí (resp. získává darem, výměnou) v papírové nebo elektronické verzi; nezahrnují se další periodika, k nimž mají uživatelé knihovny přístup v rámci konsorcií na plnotextové zdroje 9. 1.

25 Kurzy celoživotního vzdělávání (CŽV) na vysoké škole (počty kurzů) Akademie výtvarných umění do 15 hod Skupiny akreditovaných studijních programů KKOV přírodní vědy a nauky technické vědy a nauky zeměděl. les. a veter. vědy a nauky 41,43 zdravot., lékař. a farm. vědy a nauky společenské vědy, nauky a služby 61,67,71 73 ekonomie 62,65 právo, právní a veřejnosprávní činnost 68 pedagogika, učitelství a sociál. péče 74,75 Kurzy orientované na výkon povolání do 100 hod více do 15 hod obory z oblasti psychologie 77 vědy a nauky o kultuře a umění 81, Kurzy zájmové do 100 hod více U3V

26 Kurzy celoživotního vzdělávání (CŽV) na vysoké škole (počty účastníků) Z toho počet účastníků, jež Akademie výtvarných umění Kurzy orientované na výkon povolání Kurzy zájmové byli přijímaní do akreditovaných studijních do 100 do 100 programů podle 60 zákona o do 15 hod hod více do 15 hod hod více U3V vysokých školách Skupiny akreditovaných studijních programů KKOV přírodní vědy a nauky technické vědy a nauky zeměděl. les. a veter. vědy a nauky 41,43 zdravot., lékař. a farm. vědy a nauky společenské vědy, nauky a služby 61,67,71 73 ekonomie 62,65 právo, právní a veřejnosprávní činnost 68 pedagogika, učitelství a sociál. péče 74,75 obory z oblasti psychologie 77 vědy a nauky o kultuře a umění 81,

27 Vědecké konference (spolu)pořádané vysokou školou (počty) S počtem účastníků Akademie výtvarných umění CELKOVÝ počet vyšším než 60 (z ) 1 S mezinárodní účastí (z )

28 Odborníci z aplikační sféry podílející se na výuce v akreditovaných studijních programech** (počty) Vysoká škola (název) Počty osob AVU Praha 0 Fakulta 2 (název)* 0 Pozn.: * = Fakulta nebo jiná součást vysoké školy uskutečňující akreditovaný studijní program/obor Pozn.: ** = osoby, které se v daném roce podílely na výuce alespoň v jednom předmětu

29 Studijní obory, které mají ve své obsahové náplni povinné absolvování odborné praxe po dobu alespoň 1 měsíce (počty) Vysoká škola (název) Počty studijních oborů AVU Praha 0 Fakulta 2 (název)* 0 Pozn.: * = Fakulta nebo jiná součást vysoké školy uskutečňující akreditovaný studijní program/obor

30 Spin off/start up podniky podpořené vysokou školou v roce 2011 (počty) Akademie výtvarných umění spin off/start up podniků 0

31 Zapojení vysoké školy do mezinárodních vzdělávacích programů Akademie výtvarných umění Programy EU pro vzdělávání a přípravu na povolání Erasmus Comenius Grundtwig Leonardo Jean Monnet Erasmus Mundus Tempus Další Ceepus Aktion Rozvojové programy MŠMT Ostatní projektů vyslaných studentů* přijatých studentů** vyslaných akademických pracovníků*** 7 7 přijatých akademických pracovníků**** vyslaných ostatních pracovníků 0 přijatých ostatních pracovníků 0 Dotace v tis. Kč Pozn.: * = Vyjíždějící studenti studenti, kteří v roce 2011 absolvovali zahraniční pobyt, započítávají se i ti studenti, jejichž pobyt začal v roce Započítávají se pouze studenti, jejichž pobyt trval více než 4 týdny (28 dní). Pokud VŠ uvádí i jinak dlouhé výjezdy, uvede to v poznámce k tabulce. Pozn.: ** = Přijíždějící studenti studenti, kteří přijeli v roce 2011, započítávají se i ti studenti, jejichž pobyt začal v roce Započítávají se pouze studenti, jejichž pobyt trval více než 4 týdny (28 dní). Pokud VŠ uvádí i jinak dlouhé výjezdy, uvede to v poznámce k tabulce. Pozn.: *** = Vyjíždějící akademičtí pracovníci pracovníci, kteří v roce 2011 absolvovali zahraniční pobyt, započítávají se i ti pracovníci, jejichž pobyt začal v roce Započítávají se pouze pracovníci, jejichž pobyt trval více než 5 pracovních dní. Pokud VŠ uvádí i jinak dlouhé výjezdy, uvede to v poznámce k tabulce. Pozn.: **** = Přijíždějící akademičtí pracovníci pracovníci, kteří přijeli v roce 2011, započítávají se i ti pracovníci, jejichž pobyt začal v roce Započítávají se pouze pracovníci, jejichž pobyt trval více než 5 pracovních dní. Pokud VŠ uvádí i jinak dlouhé výjezdy, uvede to v poznámce k tabulce

32 Zapojení vysoké školy do mezinárodních programů výzkumu a vývoje Akademie výtvarných umění 7. rámcový program EK Z toho Marie Curie Actions Ostatní projektů vyslaných studentů* přijatých studentů** vyslaných akademických a vědeckých pracovníků*** přijatých akademických a vědeckých pracovníků**** Dotace v tis. Kč Pozn.: * = Vyjíždějící studenti studenti, kteří v roce 2011 absolvovali zahraniční pobyt, započítávají se i ti studenti, jejichž pobyt začal v roce Započítávají se pouze studenti, jejichž pobyt trval více než 4 týdny (28 dní). Pokud VŠ uvádí i jinak dlouhé výjezdy, uvede to v poznámce k tabulce. Pozn.: ** = Přijíždějící studenti studenti, kteří přijeli v roce 2011, započítávají se i ti studenti, jejichž pobyt začal v roce Započítávají se pouze studenti, jejichž pobyt trval více než 4 týdny (28 dní). Pokud VŠ uvádí i jinak dlouhé výjezdy, uvede to v poznámce k tabulce. Pozn.: *** = Vyjíždějící akademičtí a vědečtí pracovníci pracovníci, kteří v roce 2011 absolvovali zahraniční pobyt, započítávají se i ti pracovníci, jejichž pobyt začal v roce Započítávají se pouze pracovníci, jejichž pobyt trval více než 5 pracovních dní. Pokud VŠ uvádí i jinak dlouhé výjezdy, uvede to v poznámce k tabulce. Pozn.: **** = Přijíždějící akademičtí a vědečtí pracovníci pracovníci, kteří přijeli v roce 2011, započítávají se i ti pracovníci, jejichž pobyt začal v roce Započítávají se pouze pracovníci, jejichž pobyt trval více než 5 pracovních dní. Pokud VŠ uvádí i jinak dlouhé výjezdy, uvede to v poznámce k tabulce. Akademie výtvarných umění není zapojena do žádných mezinárodních programů výzkumu a vývoje.

33 Mobilita studentů a akademických pracovníků podle zemí Akademie výtvarných umění vyslaných studentů* přijatých studentů** vyslaných akademických pracovníků*** přijatých akademických pracovníků**** Země Austrálie 1 Belgie 1 2 Finsko Francie Holandsko 2 1 Chorvatsko 6 1 Indie 1 Indonésie 1 Island 1 1 Itálie Izrael 2 Japonsko 2 Korea 2 4 Nový Zéland 1 Polsko 1 Portugalsko 1 4 Rakousko 1 1 Rumunsko 1 Slovensko 1 6 Spojené státy americké 3 Spolková republ. Německo 3 2 Španělsko 5 2 Švédsko 1 1 Švýcarsko 1 Tchaj wan 6 6

34 Velká Británie Pozn.: * = Vyjíždějící studenti studenti, kteří v roce 2011 absolvovali zahraniční pobyt, započítávají se i ti studenti, jejichž pobyt začal v roce Započítávají se pouze studenti, jejichž pobyt trval více než 4 týdny (28 dní). Pokud VŠ uvádí i jinak dlouhé výjezdy, uvede to v poznámce k tabulce. Pozn.: ** = Přijíždějící studenti studenti, kteří přijeli v roce 2011, započítávají se i ti studenti, jejichž pobyt začal v roce Započítávají se pouze studenti, jejichž pobyt trval více než 4 týdny (28 dní). Pokud VŠ uvádí i jinak dlouhé výjezdy, uvede to v poznámce k tabulce. Pozn.: *** = Vyjíždějící akademičtí pracovníci pracovníci, kteří v roce 2011 absolvovali zahraniční pobyt, započítávají se i ti pracovníci, jejichž pobyt začal v roce Započítávají se pouze pracovníci, jejichž pobyt trval více než 5 pracovních dní. Pokud VŠ uvádí i jinak dlouhé výjezdy, uvede to v poznámce k tabulce. Pozn.: **** = Přijíždějící akademičtí pracovníci pracovníci, kteří přijeli v roce 2011, započítávají se i ti pracovníci, jejichž pobyt začal v roce Započítávají se pouze pracovníci, jejichž pobyt trval více než 5 pracovních dní. Pokud VŠ uvádí i jinak dlouhé výjezdy, uvede to v poznámce k tabulce

35 Zapojení vysoké školy do operačních programů financovaných ze strukturálních fondů EU Akademie výtvarných umění Projekt (číselné označení) Operační program Doba realizace (od do) Celková poskytnutá finanční částka Finanční částka poskytnutá v roce / / ,56 Projekt 1 OPPA Projekt ,56 Oblast, která byla podpořena (krátce, výstižně) rozšíření vzdělávacích programů AVU o zahraniční potenciál

36 Zapojení vysoké školy do Rozvojových projektů MŠMT v roce 2011 (pouze veřejné vysoké školy) Akademie výtvarných umění Decentralizované rozvojové projekty Program na podporu zvyšování kvality činnosti vysokých škol Program na rozvoj přístrojového vybavení a moderních technologií přijatých projektů Poskytnuté finanční prostředky v tis. Kč Kapitálové Běžné Program na podporu otevřenosti vysokých škol Program na podporu mezinárodní spolupráce v oblasti vysokoškolského vzdělávání Program na rozvoj podpory inkluzivního vzdělávání Program na podporu přípravy projektů do operačních programů Program na podporu personálního rozvoje vysokých škol Centralizované rozvojové projekty Program na podporu vzájemné spolupráce vysokých škol v oblastech Program na podporu mezinárodní spolupráce českých a zahraničních vysokých škol Program na podporu rozvoje krátkodobých mobilit studentů Program na podporu vzdělávání v oblasti zubního lékařství a technických a přírodovědných oborů (např. v souvislosti s rokem chemie zaměřených na chemii) a oborů pro přípravu učitelů (zejm. nekvalifikovaných) Program na podporu znevýhodněných osob při přijímaní a studiu na vysoké škole Program na podporu dalších aktivit vysokých škol Program na podporu aktivit vysokých škol prováděných na území hl. m. Prahy zaměřených na priority, které nejsou podporovány z Operačního programu Adaptabilita, ale jsou prioritami Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost

37 Zapojení vysoké školy do Fondu rozvoje vysokých škol v roce 2011 (pouze pro veřejné vysoké školy) Akademie výtvarných umění Poskytnuté finanční prostředky v tis. Kč Tematický okruh přijatých projektů Kapitálové Běžné A B C E F G 0 0