Řešení pro výuku přírodních věd nejen na středních školách

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Řešení pro výuku přírodních věd nejen na středních školách"

Transkript

1 Řešení pro výuku přírodních věd nejen na středních školách EcoZone TM - vybavení pro biologii a přírodopis Vybavení pro environmentální výzkum Celý svět je naše fyzikální laboratoř Fyziologie a zdravověda nejen pro zdravotnické školy Elektrotechnická měření Vybavení nejen pro SPŠ a SOU se strojním zaměřením Vybavení nejen pro SPŠ a SOU stavební Pokusy s radioaktivitou

2 EcoZone TM vybavení pro biologii a přírodopis Tři eko-komory EcoZone ME-6668 jsou navrženy tak, aby mohla být sledována data z každé zvláště a zároveň tak, aby byl patrný vliv jednotlivých ekosystémů na sebe navzájem. Možnost dlouhodobého sledování ekosystémů a měření jeho charakteristik. Prostorově nenáročné! Podpořte teoretický výklad přímo v hodině! Připojení k libovolnému PC nebo notebooku! Laboratoř přímo ve třídě! Sledujte: teploty v každé z komor, barometrický tlak a rosný bod v teráriu, ph, koncentraci kyslíku, zakalení a vodivost vody v akváriu, koncentrace plynného kyslíku a CO 2 v teráriu a u rostlinek. Datalogger Xplorer GLX sleduje podmínky v jednotlivých zónách ekosystému. Lze jím též ovlivňovat podmínky experimentu (např. nastavení spínání osvětlení apod.). Studenti se naučí: chápat životní prostředí jako propojené a navzájem se ovlivňující ekosystémy, měřit základní parametry modelového životního prostředí s využitím PC a dataloggeru, pracovat s technickým software a nastavovat podmínky experimentu, uvědomí si souvislosti mezi teoretickými předpoklady a skutečně naměřenými daty, propojení všeobecně užitečných IT dovedností (obsluha software, práce s počítačovým rozhraním, měření a vyhodnocování naměřených závislostí v DataStudiu) a konkrétních přírodovědných znalostí!

3 EcoZone TM vybavení pro biologii a přírodopis EcoZone ME-6668 Doporučené vybavení pro experimenty s ekosystémem: ME-6668 EcoZone TM, PS-2002 Xplorer GLX (datalogger), PS-2169 Senzor kvality vody (T, ph, rozpuštěný kyslík, vodivost), PS-2126 Senzor plynného kyslíku, PS-2110 Senzor plynného CO 2, PS-2154A Senzor počasí 6 v 1, PS-2122 Senzor turbidity, PS-2153 Teplotní čidlo nerezové, CI-6462 Spínací relé (nastavitelné na libovolnou sledovanou veličinu). Koupí PASCO získáváte však mnohem více se stejným zařízením i software můžete na Vaší škole měřit úlohy z fyziky, chemie, biologie, fyziologie, environmentalistiky a jiných přírodovědných disciplín! Možnosti dalšího širokého využití PASCO senzorů stejně jako detailnější popis všech jejich parametrů naleznete na PASCO webu: Pro jakékoli bližší informace kontaktujte Vašeho PASCO prodejce nebo napište na rádi přijedeme a ukážeme Vám PASCO naživo!

4 Vybavení pro environmentální výzkum Dlouhodobě sledujte kvalitu vody a vzduchu v okolí vaší školy! Učte se ekologii přímo z přírody! Naučte se sledovat a měřit vlastnosti životního prostředí. Sledujte parametry vodních zdrojů ve vašem okolí: změna teploty řeky po jejím průtoku městem, vliv denní doby a ročního období, vliv kanalizací a čističek, vlastnosti vodního sloupce stojatých vod (jaká je teplota vody pod hladinou a u dna rybníka v zimě a v létě?). máte v okolí prameny? Environmentální výchova v praxi: S Dataloggerem Xplorer GLX PS-2002 a s PASPORT senzory získáte výkonnou terénní laboratoř. Studenti se naučí: naměřit základní parametry životního prostředí s využitím dataloggeru, pracovat s technickým software a nastavovat podmínky výzkumu, zpracovávat získaná data v dalších aplikacích (exportovat data do GoogleEarth, práce s mapami), tvořit výstupní ekologické zprávy, uvědomí si souvislosti mezi teoretickými předpoklady a skutečně naměřenými daty, propojit všeobecně užitečné IT dovedností (obsluha software, práce s počítačovým rozhraním, měření a vyhodnocování naměřených závislostí v DataStudiu) a konkrétní přírodovědné znalosti! Učitelé získají: nástroj, který poskytne data - podklad pro další výuku, (ekologie nemusí být jen suchou teorií), možnost realizace dlouhodobých projektů, moderní školní zařízení, které upoutá žákovu pozornost a nenásilně jej seznámí s problematikou environmentálního výzkumu.

5 Vybavení pro environmentální výzkum Měření na jihočeské řece Volyňce ze dne exportované do GoogleEarth. Doporučené vybavení pro environmentální výzkum: PS-2002 Xplorer GLX (datalogger), PS-2175 Senzor GPS, PS-2169 Senzor kvality vody (T, ph, rozpuštěný kyslík, vodivost), PS-2179 Kvalita vody kolorimetr, PS-2130 Průtokoměr s teploměrem (potoky, řeky), PS-2151 Hloubkoměr s teploměrem (rybníky, jezera), PS-2174 Anemometr a počasí (rychlost větru, T, p, ros. bod, vlhkost), PS-2154A Senzor počasí 6 v 1, PS-2122 Senzor turbidity (zákal vody), PS-2153 Teplotní čidlo nerezové. Koupí PASCO získáváte však mnohem více se stejným zařízením i software můžete na Vaší škole měřit úlohy z fyziky, chemie, biologie, fyziologie, environmentalistiky a jiných přírodovědných disciplín! Možnosti dalšího širokého využití PASCO senzorů stejně jako detailnější popis všech jejich parametrů naleznete na PASCO webu: Pro jakékoli bližší informace kontaktujte Vašeho PASCO prodejce nebo napište na rádi přijedeme a ukážeme Vám PASCO naživo!

6 Celý svět je naše fyzikální laboratoř Se systémem PASCO vytvoříte laboratoř kdekoliv a kdykoliv. Rychlé demonstrace a experimenty v příjemném a motivujícím prostředí budou Vaše studenty bavit! Ukažte fyziku v reálném světě: ať studenti vloží do výuky svoji vlastní energii! (dopadová plošina 1osá PS-2141, 2osá PS-2142) a pocítí ji na vlastní kůži (Jakou reakci vyvolá padající těleso? Jak souvisí síla a rychlost? Jaký je rozdíl mezi pádem volejbalového a kopacího míče?) Zapojte studenty! Ať vloží vlastní energii! Co fyzicky zažijí a zároveň přesně změří, to také pochopí! Co pochopí, to si i zapamatují! Studenti se naučí: vidět zákony přírody ve světě kolem sebe, naměřit je s využitím dataloggeru, pracovat s technickým software a nastavovat podmínky pokusu, zpracovávat získaná data v dalších aplikacích, uvědomí si souvislosti mezi teoretickými předpoklady a skutečně naměřenými daty, propojit všeobecně užitečné IT dovedností (obsluha software, práce s počítačovým rozhraním, měření a vyhodnocování naměřených závislostí v DataStudiu) a konkrétní přírodovědné znalosti! Učitelé získají: nástroj, který poskytne data - podklad pro další výuku, příležitost ukázat svět poznání jako provázaný (skutečné naplnění interdisciplinarity), moderní školní zařízení, které upoutá žákovu pozornost a nenásilně jej seznámí s problematikou. (Proč se o fyzice nedozvědět více v hodinách tělocviku, než při teoretickém výkladu?)

7 Celý svět je naše fyzikální laboratoř Příklady vybavení pro venkovní experimenty: PS-2002 Xplorer GLX (datalogger), PS-2175 Senzor GPS, ME-9259A Laserová fotobrána (připojuje se na PS-2159 Digitální adapter, jako zdroj Laser světla může posloužit klasické ukazovátko v PASCO Red Laser Pointer SE-9716B), PS-2118 Akcelerometr, PS-2103 siloměr, + vybavení a senzory na fyziologická měření (EKG, tep, obsah plic atd.), environmentální měření atd. SE-8694A Raketa, PS-2517 Vesta na uložení Xploreru a senzorů, SE-7370 zvukové dělo, a mnoho dalšího příslušenství. Změřte svoji rychlost, zrychlení či tep srdce. Pomocí fotobrány změřte rychlost rakety. Koupí PASCO získáváte však mnohem více se stejným zařízením i software můžete na Vaší škole měřit úlohy z fyziky, chemie, biologie, fyziologie, environmentalistiky a jiných přírodovědných disciplín! Možnosti dalšího širokého využití PASCO senzorů stejně jako detailnější popis všech jejich parametrů naleznete na PASCO webu: Pro jakékoli bližší informace kontaktujte Vašeho PASCO prodejce nebo napište na rádi přijedeme a ukážeme Vám PASCO naživo!

8 Fyziologie a zdravověda nejen pro zdravotnické školy PS-2152 Spirometr měří obsah plic, proud vzduchu, tlak a trvání nádechu a výdechu, dodáváno s hygienickými náustky, sledujte i další parametry dechu např. obsah O 2 a CO 2 v nádechu a výdechu pomocí dalších senzorů! OS-8477 Model lidského oka optický model oka skutečný obraz na sítnici, sklivec představován vodou v modelu, plastové čočky simulující astigmatismus a vady oční čočky, polohovatelná sítnice - krátkozrakost, dalekozrakost, různé profily zornice, 2 sady po 6 korekčních čočkách (model brýlí). Další senzory použitelné k fyziologickým zkoumáním: PS-2129 Srdeční tep monitorování srdeční aktivity při zátěži (bezdrátové připojení), PS-2105 Srdeční tep (klipsna na prst či ucho), PS-2131 Senzor na měření teploty, PS-2135 Rychle reagující teplotní sondy, PS-2110 CO2, PS-2126 O2. Studenti se naučí: měřit klasické úlohy s využitím moderní techniky a PC, pracovat s vyhodnocovacím software, nastavovat podmínky experimentu, uvědomí si souvislosti mezi teoretickými předpoklady a skutečně naměřenými daty, propojit všeobecně užitečné IT dovednosti a konkrétní oborové znalosti!

9 Fyziologie a zdravověda nejen pro zdravotnické školy PS-2111 Senzor EKG sledování srdeční aktivity, zřetelné fáze srdečního tepu, sledování aktuálních hodnot srdečního tepu. PS-2207 Krevní tlak měří systolický a diastolický tlak krve, sleduje tepovou frekvenci. PS-2137 Goniometr měří pohybový rozsah, rychlost pohybu, bandáže pro připevnění na kyčel, koleno, loket. Koupí PASCO získáváte však mnohem více se stejným zařízením i software můžete na Vaší škole měřit úlohy z fyziky, chemie, biologie, fyziologie, environmentalistiky a jiných přírodovědných disciplín! Možnosti dalšího širokého využití PASCO senzorů stejně jako detailnější popis všech jejich parametrů naleznete na PASCO webu: Pro jakékoli bližší informace kontaktujte Vašeho PASCO prodejce nebo napište na rádi přijedeme a ukážeme Vám PASCO naživo!

10 Elektrotechnická měření Prostorově nenáročné! Podpořte teoretický výklad přímo v hodině! Připojení k libovolnému PC či notebooku (laboratoř přímo ve třídě!) Xplorer GLX PS-2002 generuje vstupní signál, který je zesílen ve výkonovém zesilovači PS-2006 a přiveden do RLC obvodu CI Dvoukanálový 1MHz napěťový senzor PS-2190 sleduje signál na vybraných součástkách. Xplorer GLX PS-2002: ve funkci generátoru signálu - pro připojení na zesilovač, nastavení všech parametrů periodického signálu, možnost naprogramování jejich změny (např. automatické přeladění při hledání rezonanční frekvence), ve funkci měřicího přístroje v reálném čase sleduje odezvu obvodu na vstupu, 4 PASPORT sloty pro připojení dalších senzorů. Po připojení na PC může sloužit jako osciloskop! V osciloskopickém režimu programu DataStudio lze jednoduše a rychle demonstrovat funkci transformátoru. Studenti se naučí: měřit klasické úlohy základů elektroniky a el. obvodů s využitím PC a dataloggeru, pracovat s technickým software a nastavovat podmínky experimentu přímo v hodinách teorie, uvědomí si souvislosti mezi teoretickými předpoklady a skutečně naměřenými daty, propojení všeobecně užitečných IT dovedností (obsluha software, práce s počítačovým rozhraním, měření a vyhodnocování naměřených závislostí v DataStudiu) a konkrétních oborových znalostí!

11 Elektrotechnická měření DataStudio: OSC režim sledování fází napětí na R, L a C v sériovém zapojení (vlevo), nabíjení a vybíjení kondenzátoru, normální režim DataStudia (vpravo). Základní vybavení pro elektrotechnické experimenty: PS-2002 Xplorer GLX (funkce programovatelného generátoru i měřicího přístroje) PS-2006 Výkonový zesilovač (±10V, 1A (DC, AC sin, obdélník, trojúhelník, pila 0, Hz) PS-2115 Sonda el. napětí proud (max. 30 V, 1 A, 1 khz. Proud: rozsah 0.5 ma - ±1.0 A, rozlišení ±2 ma, přesnost 0.5 ma, 1000 Hz. Vstupní odpor při měření proudu: < 1 Ω (typicky 0.8 Ω), nastavená proudová ochrana: 1,1 A. Napětí: rozsah V - ± 10V, rozlišení ± 20 mv, přesnost 5 mv. Vstupní odpor při měření napětí: 1 MΩ) PS kanálová sonda U, 1000 khz (volitelné rozsahy: ±10 V, ±1 V, ± 0.1 V, rozlišení: 12-bit analog-digital převodník 5 mv při ±10 V) PS-2193 Senzor el. proudu (± 10 A, 1000 Hz, rozlišení 300µA, přesnost 0.5 % nebo 2.5 ma) PS-2132 Senzor el. náboje (rozsah: ± 0.1 µc a ± 10 V, rozlišení: 5.0 pc a 500 µv, vstupní rezistance: Ohm, vstupní kapacitance: 0.01 µf ±5%, max. vstupní napětí: ±150 V DC) Sestavte elektrický motorek a sledujte budící napětí i pohyb rotoru v reálném čase v programu DataStudio.

12 Elektrotechnická měření Další vybavení pro elektrotechnické experimenty: desky plošných spojů (CI-6512, EM-8677, SE-9791 a další) cívky všech typů (vč. Helmholzových) sledujte vlastnosti elektřiny a magnetismu pomocí senzoru mg. pole! speciální přípravky (např. odvození Ohmova zákona EM-8812, Faradayova klec ES-9042A, Van de Graafův generátor SE-8691, vzduchový kondenzátor ES-9043 a mnoho dalších! možnost připojení elektrického relé CI-6462, spínaného libovolnou (i neelektrickou) veličinou např. intenzita osvětlení aj.! modely elektrických motorků SE-8657, 8658A, AC DC zdroje, osciloskopy, multimetry, energetické sady (modely vodní a větrné elektrárny s generátorkem ET-8771A, vodíkový či solární článek SE-8837) sady pro nukleární fyziku (Geiger-Müllerův počítač SN-7927A (PS-2166 vč. DA převodníku, standardní zářiče α, β, γ a mnoho dalších). Sestavte model elektrárny a sledujte její výkon i účinnost v reálném čase v programu DataStudio. Faradayova klec ES-9042A, Van de Graaffův generátor SE-8691, vzduchový kondenzátor ES-9043

13 Elektrotechnická měření Aparatura na odvození Ohmova zákona EM-8812 s galvanometrem PS-2160 Koupí PASCO získáváte však mnohem více se stejným zařízením i software můžete na Vaší škole měřit úlohy z fyziky, chemie, biologie, fyziologie, environmentalistiky a jiných přírodovědných disciplín! Možnosti dalšího širokého využití PASCO senzorů stejně jako detailnější popis všech jejich parametrů naleznete na PASCO webu: Pro jakékoli bližší informace kontaktujte Vašeho PASCO prodejce nebo napište na rádi přijedeme a ukážeme Vám PASCO naživo!

14 Vybavení nejen pro SPŠ a SOU se strojním zaměřením Prostorově nenáročné! (cca. 15x30 cm) Podpořte teoretický výklad přímo v hodině! Připojení k libovolnému PC či notebooku (laboratoř přímo ve třídě!) Aparatura AP-8213 možnosti a funkce měření v programu DataStudio TM měření zátěže materiálu v tlaku i tahu (max. 250 N), sledování aktuálních hodnot zátěže i dilatace, vykreslení zátěžové křivky v reálném čase, z grafu DataStudia přímo určit mez kluzu a pevnosti, změřením sklonu elastické části grafu určíte Youngův modul, přímou integrací (numerické určení plochy pod zátěžovou křivkou) DataStudio vypočítá pevnost materiálu. Aparatura AP-8213 složení: siloměr PS-2104 a převodový mechanismus (max. zátěž: 250 N), senzor rotačního pohybu PS-2120 (rozlišení dilatace: 0, 063 mm), posuvný napínací mechanismus s rychloupínáním vzorků AP-8214, 7 typů materiálových vzorků AP-8217: ocel, žíhaná ocel, hliník, 2 typy plastu, 2 mosazné vzorky, (10 kusů od každého vzorku). Studenti se naučí: měřit klasickou úlohu z nauky o materiálech s využitím PC, pracovat s technickým software, nastavovat podmínky experimentu, uvědomí si souvislosti mezi teoretickými předpoklady a skutečně naměřenými daty, propojení všeobecně užitečných IT dovedností (obsluha software, práce s počítačovým rozhraním, měření a vyhodnocování naměřených závislostí v DataStudiu) a konkrétních oborových znalostí!

15 Vybavení nejen pro SPŠ a SOU se strojním zaměřením Učitelé: podpořte svůj teoretický výklad názorným pokusem přímo v hodině! TO NENÍ ZDALEKA VŠE Senzory síly a pohybu, jež jsou součástí aparatury, můžete využít v mnoha dalších pokusech v hodinách mechaniky či obecné fyziky! Výklad momentu setrvačnosti Studium dostředivé síly Mechanický oscilátor, kyvadlo s velkou amplitudou Koupí PASCO získáváte však mnohem více se stejným zařízením i software můžete na Vaší škole měřit úlohy z fyziky, chemie, biologie, fyziologie, environmentalistiky a jiných přírodovědných disciplín! Možnosti dalšího širokého využití PASCO senzorů stejně jako detailnější popis všech jejich parametrů naleznete na PASCO webu: Pro jakékoli bližší informace kontaktujte Vašeho PASCO prodejce nebo napište na rádi přijedeme a ukážeme Vám PASCO naživo!

16 Vybavení nejen pro SPŠ a SOU stavební Sada tenzometrů PS-2199 možnosti a funkce měření v programu DataStudio sada obsahuje 4 tenzometry a jeden zesilovač, měření zátěže konstrukce v tlaku i tahu (max. 100 N), do zesilovače lze zapojit až 6 tenzometrů, z grafu DataStudia přímo určit zatížení v měřených bodech v reálném čase. Studenti se naučí: měřit klasické úlohy za využití PC, vyhodnocovat naměřená data, pracovat s technickým software, nastavovat podmínky experimentu, souvislosti mezi teoretickými předpoklady a skutečně naměřenými daty, vztah modelu a skutečnosti, propojení IT dovedností a konkrétních oborových znalostí! Učitelé mohou: demonstrovat základní fyzikální vlastnosti stavebních konstrukcí přímo při jejich teoretickém výkladu, snadno a rychle podpořit teorii reálnými a naživo naměřenými daty, získat nástroj na zatraktivnění výuky a upoutání pozornosti studentů.

17 Vybavení nejen pro SPŠ a SOU stavební Postavte mostní či jeřábové konstrukce a vyzkoušejte jejich silová zatížení v různých bodech v reálném čase! Statické i dynamické zátěžové zkoušky Sada nosníků ME-6990: nosníky 8 x 24 cm, 18 x 17 cm, 18 x 11,5 cm, 8 x 8 cm, 8 x 5,5 cm, 14 ks spojových dílů, 75 kusů šroubů. Sada na stavbu mostu ME-6991: nosníky 16 x 24 cm, 36 x 17 cm, 36 x 11,5 cm, 16 x 8 cm, 16 x 5,5 cm, 28 ks spojových dílů, 150 kusů šroubů, dráha 3 m, 24 klipsů na její připevnění, vozíček a závaží, role lanka a klipsy (32) na jeho připojení. Rozšířená konstrukční sada ME-6992: nosníky 24 x 24 cm, 54 x 17 cm, 54 x 11,5 cm, 24 x 8 cm, 24 x 5,5 cm, 42 ks spojových dílů, osy 3 délky po 2 kusech, spojkové díly: 6 ks kulatých, 6 ks plochých, 24 ks úhlových a 24 ks přímých, 300 kusů šroubů, 12 ks kladek, 12 ks rozpěrek, 24 ks upínacích objímek, dráha, role lanka a klipsy (32) na jeho připojení. Máte ve škole či doma jinou konstrukční stavebnici? Nevadí! Zkuste na ni PASCO tenzometry adaptovat! Koupí PASCO získáváte však mnohem více se stejným zařízením i software můžete na Vaší škole měřit úlohy z fyziky, chemie, biologie, fyziologie, environmentalistiky a jiných přírodovědných disciplín! Možnosti dalšího širokého využití PASCO senzorů stejně jako detailnější popis všech jejich parametrů naleznete na PASCO webu: Pro jakékoli bližší informace kontaktujte Vašeho PASCO prodejce nebo napište na rádi přijedeme a ukážeme Vám PASCO naživo!

18 Pokusy s radioaktivitou Prostorově nenáročné Podpořte teoretický výklad přímo v hodině! Připojení k libovolnému PC či notebooku (laboratoř přímo ve třídě!) Vysoce citlivý Geiger-Müllerův počítač PS-2166 Citlivost: alfa, beta, gama, zvukový signál, detekční okénko: MICA 1,5-2 mg/cm 2 Náplň: Neon, Argon, Halogen Čas zotavení: 90 µs Napětí: 450 V DC Víte, že počet zaznamenaných částic za určitý časový interval klesá se čtvercem vzdálenosti detektoru od zdroje záření? Studenti se naučí: měřit základní úlohy jaderné fyziky s využitím PC a dataloggeru, pracovat s technickým software a nastavovat podmínky experimentu, uvědomí si souvislosti mezi teoretickými předpoklady a skutečně naměřenými daty, propojení všeobecně užitečných IT dovedností (obsluha software, práce s počítačovým rozhraním, měření a vyhodnocování naměřených závislostí v DataStudiu) a získání nových přírodovědných znalostí! Měřte: radioaktivitu různých zářičů, zobrazujte závislosti počtu vyzářených částic na čase, histogramy.

19 Pokusy s radioaktivitou Doporučené vybavení pro experimenty s radioaktivitou: SN-7927A G-M počítač (označení PS-2166 je pro set s Digitálním adapterem PS-2159) PS-2002 Xplorer GLX (datalogger), SN-7949 Gama zdroje (8 ks zářičů), SN-7972 Alfa, Beta, Gama zdroje (5 ks zářičů), SN-8110 Alfa, Beta, Gama zdroje (3 ks zářičů), SN-7995A Souprava Isotope Generator, SN-9798 G-M Resolving Time Set, SN-8111A Sada absorberů SN-7972 SN-8111A SN-7949 Koupí PASCO získáváte však mnohem více se stejným zařízením i software můžete na Vaší škole měřit úlohy z fyziky, chemie, biologie, fyziologie, environmentalistiky a jiných přírodovědných disciplín! Možnosti dalšího širokého využití PASCO senzorů stejně jako detailnější popis všech jejich parametrů naleznete na PASCO webu: Pro jakékoli bližší informace kontaktujte Vašeho PASCO prodejce nebo napište na rádi přijedeme a ukážeme Vám PASCO naživo!

Kompletní katalog na vyžádání.

Kompletní katalog na vyžádání. Kompletní katalog na vyžádání. PASCO Jak vybrat? Výběr senzorů: Jaké úlohy chcete měřit? Inspirujte se v některé z našich sbírek! Výběr vyhodnocovacího prostředí: Jaké komunikační rozhraní, datalogerů

Více

Aplikace ICT pomůcek v přírodovědných předmětech Obecná část

Aplikace ICT pomůcek v přírodovědných předmětech Obecná část Název: Aplikace ICT pomůcek v přírodovědných předmětech Obecná část Autor: Mgr. Monika Halšková, RNDr. Libor Koníček, PhD. Vydání: 1. vydání, 2010 Počet stran: 79 Určeno pro projekt: Nové přístupy k využití

Více

Technická specifikace nabídky - chemie. Modernizace výuky na základních školách v Třinci - učební pomůcky

Technická specifikace nabídky - chemie. Modernizace výuky na základních školách v Třinci - učební pomůcky Příloha č. 4-1 Označení zakázky Část zakázky Zadavatel zakázky Název: Sídlo/místo podnikání: Tel./fax: E-mail: IČ: DIČ: Spisová značka v OR: Osoba oprávněná jednat za uchazeče: Kontaktní osoba: Tel./fax.

Více

Pracovní sešit pro 3. ročník oboru Elektrikář Automatizační měření

Pracovní sešit pro 3. ročník oboru Elektrikář Automatizační měření Registrační číslo projektu Název projektu Produkt č. 6 CZ.1.07/1.1.16/02.0119 Automatizace názorně Pracovní sešit pro 3. ročník oboru Elektrikář Automatizační měření Střední škola technická a gastronomická,

Více

Zaměření výzkumu a vývoje, přístrojové vybavení, nabídka služeb

Zaměření výzkumu a vývoje, přístrojové vybavení, nabídka služeb Zaměření výzkumu a vývoje, přístrojové vybavení, nabídka služeb Zaměření výzkumu a vývoje, přístrojové vybavení, nabídka služeb Vysoké učení technické v Brně Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií

Více

... W fondvcr EVROPSKÁ~ ~'lo\r".,r nyc,,(,y...-,.., 1NVES11CE00 tidzvojevzd8..avani KUPNÍ SMLOUVA

... W fondvcr EVROPSKÁ~ ~'lo\r.,r nyc,,(,y...-,.., 1NVES11CE00 tidzvojevzd8..avani KUPNÍ SMLOUVA Jan Míka Sídlo:.... ~. *..:. " evropský... t: 1 Rf ~ ~ MI..lsrI:RS'\(O ~o(olsrvi. OP... W fondvcr EVROPSKÁ~ ~'lo\r".,r nyc,,(,y.....-,.., IC: 72177268 DIC. Bankovní spojení: Zastoupený: 1NVES11CE00 tidzvojevzd8..avani

Více

Měřící laboratorní systém pro centrální laboratoř

Měřící laboratorní systém pro centrální laboratoř Název standardu Číslo standardu Měřící laboratorní systém pro centrální laboratoř F6 Popis: Souprava školního měřicího systému - fyzika Nabízený systém musí obsahovat dataloggery, kompatibilní čidla, měřicí

Více

Dalších 2 000 pomůcek najdete na webových stránkách www.conatex.cz

Dalších 2 000 pomůcek najdete na webových stránkách www.conatex.cz 1 Dalších 2 000 pomůcek najdete na Sada Hmat, zrak, sluch Pokusy: Sada hmat: citlivost kůže hmat vnímání tepla rozdíly ve vnímání hmatu Sada zrak: rozšiřování světla jak vznikají světelné paprsky světlo

Více

Školní vzdělávací program

Školní vzdělávací program Školní vzdělávací program Obor: 7941K/81, Gymnázium všeobecné ( osmileté ) Obor: 7941/41, Gymnázium všeobecné ( čtyřleté ) Učební osnovy pro vyšší stupeň osmiletého gymnázia a čtyřleté gymnázium Vzdělávací

Více

a dalších analogových i dvoustavových veličin On-line monitorování Univerzální 1-16 kanálový monitorovací systém Monitorování teploty, vlhkosti,

a dalších analogových i dvoustavových veličin On-line monitorování Univerzální 1-16 kanálový monitorovací systém Monitorování teploty, vlhkosti, Univerzální 1-16 kanálový monitorovací systém Monitorování teploty, vlhkosti, CO 2 a dalších analogových i dvoustavových veličin On-line monitorování Alarmování Záznam a registrace Regulace a řízení procesů

Více

2015 2016 PŘEHLEDOVÝ KATALOG. www.trinstruments.cz / www.mericitechnika.cz

2015 2016 PŘEHLEDOVÝ KATALOG. www.trinstruments.cz / www.mericitechnika.cz 2015 2016 PŘEHLEDOVÝ KATALOG www.trinstruments.cz / www.mericitechnika.cz O FIRMĚ dodavatel měřicích přístrojů a systémů od roku 1991 spolupráce s více než 30 výrobci pravidelně auditovaný systém řízení

Více

2014/15. Velkoobchod HODINY, METEOSTANICE PÁJENÍ, NÁŘADÍ MĚŘENÍ, NABÍJENÍ BATERIE, AKUMULÁTORY KABELY, PŘÍSLUŠENSTVÍ 3D TISK ZDROJE NAPĚTÍ

2014/15. Velkoobchod HODINY, METEOSTANICE PÁJENÍ, NÁŘADÍ MĚŘENÍ, NABÍJENÍ BATERIE, AKUMULÁTORY KABELY, PŘÍSLUŠENSTVÍ 3D TISK ZDROJE NAPĚTÍ 2014/15 Velkoobchod MĚŘENÍ, NABÍJENÍ PÁJENÍ, NÁŘADÍ BATERIE, AKUMULÁTORY HODINY, METEOSTANICE 3D TISK FLIR ZDROJE NAPĚTÍ KABELY, PŘÍSLUŠENSTVÍ velkoobchod.conrad.cz Tel.: +420 226 224 254 velkoobchod@conrad.cz

Více

AUTOMATIZAČNÍ SYSTÉMY I.

AUTOMATIZAČNÍ SYSTÉMY I. AUTOMATIZAČNÍ SYSTÉMY I. Automatizační systémy. Prostředky automatického řízení, jejich rozdělení, vlastnosti a fyzikální principy. Automatické řízení výrobních procesů: logické řízení, regulační technika,

Více

PRVKY ŘÍDICÍCH SYSTÉMŮ

PRVKY ŘÍDICÍCH SYSTÉMŮ Vysoká škola báňská Technická univerzita Ostrava PRVKY ŘÍDICÍCH SYSTÉMŮ učební text Romana Garzinová Ostrava 2012 Recenze: Prof. Ing. František Němec, Ph.D. Doc. RNDr. Jana Kapounová. CSc. Název: Prvky

Více

Sborník výukových prací z automatizačních prvků a čidel pro předmět Odborný výcvik

Sborník výukových prací z automatizačních prvků a čidel pro předmět Odborný výcvik Registrační číslo projektu Název projektu CZ.1.07/1.1.16/02.0119 Automatizace názorně Produkt č.7 Sborník výukových prací z automatizačních prvků a čidel pro předmět Odborný výcvik Kolektiv autorů 2014

Více

Osnovy inovované výuky

Osnovy inovované výuky Registrační číslo projektu: Název projektu: Produkt č.1 CZ.1.07/1.1.16/02.0119 Automatizace názorně Osnovy inovované výuky oboru Technik automatizace a elektroniky Kolektiv autorů 2014 Obsah 1. Automatizace

Více

Vysoká škola báňská Technická univerzita Ostrava Fakulta strojní APLIKOVANÝ MECHANIK JAKO SOUČÁST TÝMU KONSTRUKTÉRŮ A VÝVOJÁŘŮ: Studijní opora

Vysoká škola báňská Technická univerzita Ostrava Fakulta strojní APLIKOVANÝ MECHANIK JAKO SOUČÁST TÝMU KONSTRUKTÉRŮ A VÝVOJÁŘŮ: Studijní opora Vysoká škola báňská Technická univerzita Ostrava Fakulta strojní APLIKOVANÝ MECHANIK JAKO SOUČÁST TÝMU KONSTRUKTÉRŮ A VÝVOJÁŘŮ: ČÁST VIBRAČNÍ DIAGNOSTIKA Studijní opora Jan Biloš Alena Bilošová Ostrava

Více

David Flesar, Nová škola. Pavel Milota. Martin Pešek a Mgr. Jaroslav Bis - TEV Pardubice s.r.o., ActivPartner pro Východní Čechy a Vysočinu

David Flesar, Nová škola. Pavel Milota. Martin Pešek a Mgr. Jaroslav Bis - TEV Pardubice s.r.o., ActivPartner pro Východní Čechy a Vysočinu Užijte si ukázku interaktivní výuky s mnohokrát oceněným SW ActivInspire v kombinaci s interaktivní tabulí ActivBoard, systémem dvou per ActivArena a odpovědními systémy ActiVote a ActivExpression. Na

Více

Návod na použití SPARK

Návod na použití SPARK Návod na použití SPARK 1 SPARK Jak rychle začít Úvod - Co je prostředí SPARK? Vážená paní učitelko, vážený pane učiteli, SPARK je nové výukové prostředí společnosti PASCO. Na rozdíl od ostatních měřících

Více

Fyzika F51 volitelný předmět ve 4. ročníku

Fyzika F51 volitelný předmět ve 4. ročníku Fyzika F51 volitelný předmět ve 4. ročníku Charakteristika vyučovacího předmětu Vyučovací předmět Fyzika patří mezi přírodní vědy. Žáky vede k pochopení, že fyzika je součástí každodenního života a je

Více

VELETRH NÁPADŮ UČITELŮ FYZIKY 18

VELETRH NÁPADŮ UČITELŮ FYZIKY 18 UNIVERZITA HRADEC KRÁLOVÉ Přírodovědecká fakulta Katedra fyziky JEDNOTA ČESKÝCH MATEMATIKŮ A FYZIKŮ Fyzikálně pedagogická sekce VELETRH NÁPADŮ UČITELŮ FYZIKY 18 Sborník z konference Hradec Králové 2013

Více

Pracovní verze vzdělávacího programu pro studijní obor mechanik elektrotechnik

Pracovní verze vzdělávacího programu pro studijní obor mechanik elektrotechnik Pracovní verze vzdělávacího programu pro studijní obor mechanik elektrotechnik - zaměření elektrická zařízení - mechatronika a automatizace 1 1. CHARAKTERISTIKA, OBSAH A ZAMĚŘENÍ VZDĚLÁVÁNÍ Charakteristika,

Více

OSTRAVSKÁ UNIVERZITA V OSTRAVĚ POČÍTAČEM PODPOROVANÁ VÝUKA A EXPERIMENT LIBOR KONÍČEK

OSTRAVSKÁ UNIVERZITA V OSTRAVĚ POČÍTAČEM PODPOROVANÁ VÝUKA A EXPERIMENT LIBOR KONÍČEK OSTRAVSKÁ UNIVERZITA V OSTRAVĚ POČÍTAČEM PODPOROVANÁ VÝUKA A EXPERIMENT LIBOR KONÍČEK OSTRAVA 2003 Tento projekt byl spolufinancován Evropskou unií a českým státním rozpočtem Recenzenti: Doc. PhDr. Martin

Více

Interaktivní tabule ve výuce fyziky na 2. stupni základní školy. Interactive whiteboard in teaching physics on secondary level of primery school

Interaktivní tabule ve výuce fyziky na 2. stupni základní školy. Interactive whiteboard in teaching physics on secondary level of primery school Interaktivní tabule ve výuce fyziky na 2. stupni základní školy Interactive whiteboard in teaching physics on secondary level of primery school Diplomová práce Bc. Tomáš Drn Vedoucí diplomové práce: PaedDr.

Více

- uměl aplikovat získané chemické poznatky v odborné praxi i občanském životě.

- uměl aplikovat získané chemické poznatky v odborné praxi i občanském životě. UČEBNÍ OSNOVA PŘEDMĚTU ZÁKLADY PŘÍRODNÍCH VĚD Název školního vzdělávacího programu: Název a kód oboru vzdělání: Management ve stavebnictví 63-41-M/001 Ekonomika a podnikání Celkový počet hodin za studium

Více

Cena Nadace ČEZ 2015. o nejlepší studentskou vědeckotechnickou práci XVI. ročník

Cena Nadace ČEZ 2015. o nejlepší studentskou vědeckotechnickou práci XVI. ročník Cena Nadace ČEZ 2015 o nejlepší studentskou vědeckotechnickou práci XVI. ročník Soutěž je součástí vzdělávacího programu ČEZ Svět energie www.cez.cz/vzdelavaciprogram Vyhlašuje se v těchto oborech: Klasická

Více

Biologie Projekt Jdeme na to od lesa! Gymnázium, Frýdlant, Mládeže 884

Biologie Projekt Jdeme na to od lesa! Gymnázium, Frýdlant, Mládeže 884 Sada výukových materiálů Biologie Projekt Jdeme na to od lesa! Gymnázium, Frýdlant, Mládeže 884 Dechová ventilace Kosterní soustava Měření EKG Měření krevního tlaku a pulsu Osmotické jevy aneb Proč se

Více

Školní vzdělávací program. Příloha č. 2. čj: ZŠ/0692/2011-MO, ze dne 27. června 2011

Školní vzdělávací program. Příloha č. 2. čj: ZŠ/0692/2011-MO, ze dne 27. června 2011 Školní vzdělávací program Příloha č. 2 čj: ZŠ/0692/2011-MO, ze dne 27. června 2011 platnost dokumentu od: 1. září 2011 2 Příloha č. 2 Školního vzdělávacího programu, čj: ZŠ/0692/2011-MO Mgr. Jaroslav Motejlek

Více

FYZIKA 8.- 9. ROČNÍK

FYZIKA 8.- 9. ROČNÍK SBORNÍK FYZIKA 8.- 9. ROČNÍK Mgr. Petra Trnčíková Vytvořeno v rámci Projektu Škola hrou - počítače ve výuce kroměřížských základních škol Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu

Více

Reálné gymnázium a základní škola města Prostějova 5.6 Učební osnovy: Fyzika

Reálné gymnázium a základní škola města Prostějova 5.6 Učební osnovy: Fyzika Podle těchto učebních osnov se vyučuje ve všech třídách šestiletého i čtyřletého gymnázia od školního roku 2012/2013. Zpracování osnovy předmětu Fyzika koordinoval Mgr. Jaroslav Bureš. Časová dotace Nižší

Více