i3learnhub QUICKSTART MANUÁL

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "i3learnhub QUICKSTART MANUÁL"

Transkript

1 i3learnhub QUICKSTART MANUÁL Nová generace software pro kooperativní výuku Kdykoliv, kdekoliv, jakékoliv zařízení Jednoduché použití Jednoduché, intuitivní a komplexní Osobní preference a galerie Rozpoznávání fyzických nástrojů

2 OBSAH QUICKSTART 1. Registrace 2. Přihlášení (Login) 3. Nastavení jazyka ZÁKLADNÍ FUNKCE 1. Menu Start a. Uložení souboru b. Otevření nebo import souboru c. Export d. Vložení obrázku e. Zpětná vazba f. Odhlášení 2. Třídič stran 3. Přidání textu a. Nástroje pera b. Textový editor 4. Kresba a tvorba tvarů 5. Funkce objektu a. Uspořádání b. Aktivity c. Transformace 6. Měřicí nástroje a. Pravítko b. Trojúhelník c. Kružítko 7. Menu Oblíbené nástroje 8. Pozadí 9. Galerie a. Struktura a typy médií b. Hledat v galerii 10. Možnosti zobrazení a. Zvětšení / zmenšení b. Neomezená pracovní plocha 11. Spolupráce se studenty UŽITEČNÉ INFORMACE 1. FAQ 2. Informace o výrobku 3. Zpětná vazba a podpora

3 ZAČÍNÁME REGISTRACE Přejít na Klikněte na "Přihlásit se". Potom zvolte druh licence (Zdarma, Advantage, Premium, Site) Pokud zvolíte licence Advantage, Premium nebo, můžete použít slevový kód pro oblast vzdělání. Vyplňte všechna políčka. Zde můžete zvolit i jazyk programu Pozor! Musíte souhlasit s podmínky používání zaškrtnutím příslušného políčka. Poté klikněte na tlačítko "Přihlásit se".

4 Nejprve je nutné aktivovat vaši registraci kliknutím na odkaz v aktivačním mailu, který obdržíte po registraci. Nyní byl úspěšně vytvořen i3learnhub účet. Aplikace i3learnhub se automaticky otevře. PŘIHLÁŠENÍ Přejít na Vyplňte svoje uživatelské jméno ( ) a heslo, potom klepněte na Login "Přihlásit se". i3learnhub app se automaticky spustí. NASTAVENÍ JAZYKA Přejděte na a klikněte na "angličtinu". Pak vyberte preferovaný jazyk. Poznámka: Můžete také změnit nastavení jazyka na stránce profilu. Po otevřením hlavního menu kliknutím na své uživatelské jméno:

5 ZÁKLADNÍ FUNKCE MENU START Klikněte na i3 logo otevřete nabídku Start:

6 Otevřít nový soubor Otevřít soubor Uložit soubor Uložit jako Export do PDF, JPEG nebo PNG Vložit obrázek Zadat zpětnou vazbu Otevření modulu správce Odhlásit se ULOŽENÍ SOUBORU Otevřete nabídku Start a klikněte na "Save"

7 Zadejte název souboru a vyberte umístění pro váš soubor (osobní, škola, komunita). Chcete-li lépe uspořádat vaše soubory můžete přidat klíčová slova, která se vztahují k obsahu lekce. Před uložením ještě vyberte věk a třídy. OTEVŘENÍ NEBO IMPORT SOUBORU Otevřete nabídku Start a klikněte na "Otevřít" Vyberte soubor. V závislosti na vašem účtu si můžete otevřít soubory z různých míst: osobní, přijaté, škola, společenství. Chcete-li importovat soubor, klikněte na tlačítko "Importovat soubor":

8 Klikněte na "Procházet" a vyberte soubor z okna prohlížeče a potvrďte "otevřít". Funkce import umožňuje ukládat soubory až do 50 MB a podporuje následující typy souborů: pdf, doc, docx, ppt, pptx, xls, xlsx. Doporučuje se předem provést převod do PDF s cílem zajistit lepší kvalitu. Při import souboru bude obsah zdrojového souboru převeden do obrazu. Vzhledem k tomu může dojít ke změně původního návrhu (Original-Layout). EXPORT Otevřete nabídku Start a klikněte na "Export": Zvolte formát souboru, který chcete exportovat, a klikněte na "Export". VLOŽENÍ OBRÁZKU Otevřete nabídku Start a klikněte na "Vložit": Klikněte na "Procházet/hledat" a vyberte požadovaný soubor z okna vašeho prohlížeče a potvrďte "Otevřít". Snímek bude vložen na pracovní plochu.

9 ZPĚTNÁ VAZBA Otevřete nabídku Start a klikněte na "Podporu": Můžete nahlásit problém zasláním zprávy do okna "Řešení problémů". Můžete také dát zpětnou vazbu o tom, jak by bylo možné zlepšit i3learnhub. Klikněte na "Dát zpětnou vazbu " a přejdete na stránku zpětné vazby: ODHLÁŠENÍ SE Otevřete nabídku Start a klikněte na "Odhlásit": TŘÍDIČ STRAN Řazení stránek dává vertikální přehled všech stránek v aktuální lekci. Klikněte na ikonu třídič stránek. Toto tlačítko je vedle tlačítka i3 nabídka Start: stránku přidat, stránku smazat, stránku změnit

10 PŘIDÁNÍ TEXTU Text lze přidat různými způsoby. Můžete použít nástroje pera v panelu nástrojů i3learnhub psát text od ruky, nebo můžete přidat zadaný text textovým editorem. NÁSTROJE PERA Klikněte na tlačítko "Pero v panelu nástrojů i3learnhub: Pravidelné pen Kalligrafické pero Značkovací pero Barva, typ čáry a tloušťka pera mohou být také modifikovány:

11 Tloušťka Barva Tloušťka čáry Přidat novou barvu Nastavení průhlednosti TEXTOVÝ EDITOR Klikněte na tlačítko "Textový editor" v nástrojové liště i3learnhub: Textový editor se zobrazí, pokud kliknete na plochu:

12 Druh písma Velikost písma Barva Tučné, kurzíva, podtržení Zarovnání Číslování Můžete změnit textový objekt dvojitým kliknutím na textový objekt. Můžete také zkopírovat text z jiného zdroje (dokument nebo webová stránka) a vložit jej do textového pole i3learnhub. KRESBA A TVORBA TVARŮ Klikněte na tlačítko "tvary" v i3learnhub panelu nástrojů. Pak zvolte tvar z nabídky: Vlastnosti pro objektů (barva, tloušťka kresby, průhlednost) mohou být modifikovány podobně jako vlastnosti pera. Barva výplně Barva čáry Můžete také změnit vlastnosti i poté přetažením barvy, z nabídky vlastností tvaru, na objekt který chcete upravit. To se vztahuje jak na barvu výplně, tak i barvu čáry. FUNKCE OBJEKTU Každý objekt může být kdykoli změněn. Vyberte objekt dvojklikem. Můžete to udělat i přesto, že je aktivní další funkce. Můžete si také vybrat objekt kliknutím a tažením s použitím nástroje pro výběr.

13 + Klepněte na tlačítko a přetáhněte Je-li zvolen objekt, 4 tlačítka se zobrazí kolem objektu: Smazat Objekt - vlastnosti Otočit Změna velikosti Můžete si najít více funkcí v Menu objektu pro modifikaci objektu:

14 USPOŘÁDÁNÍ Pořadí objektů lze upravit pomocí funkce "Uspořádat". AKTIVITY Činnost lze nastavit na každý objekt. Dostupné aktivity jsou: Přidat červený rámeček Přidat zelený rámeček Odkaz na stránku Po kliknutí se objeví kolem objektu červený rámeček. Po kliknutí se objeví zelený rámeček kolem objektu. Můžete nastavit odkaz na jinou stránku na vybraný objekt. Když kliknete na objekt, skočí i3learnhub na vybranou stránku. Odkaz na internetové stránky Můžete nastavit internetový odkaz na vybraný objekt. Po kliknutí na objekt se otevře příslušná webová stránka. TRANSFORMACE Pomocí funkce "Transformace" můžete objekty zrcadlit. Můžete převrátit objekty vertikálně i horizontálně.

15 Vertikální Horizontální MĚŘICÍ NÁSTROJE Pravítko Přetažením zde otočit pravítko. Přetažením zde pohybovat pravítkem. Přetažením změnit velikost. Úhloměr Otočení úhloměru. Změna velikosti úhloměr., Přesunutí úhloměru.

16 KRUŽÍTKO Přetažením lze nakreslit kruh. Zde pohybovat kružítkem. Přetažením lze nastavit poloměr kružítka. MENU OBLÍBENÉ NÁSTROJE Nabídka oblíbené umožňuje vybrat oblíbené funkce kdykoliv. Kliknete na pár vteřin na pracovní plochu. Pokud použijete menu oblíbené poprvé, zobrazí se prázdné menu: Můžete přetáhnout své oblíbené nástroje přímo z panelu nástrojů do nabídky oblíbené. Je možné přesně nastavit vlastnosti vybraný nástrojů předem (barva, tloušťka čáry) a pak přetáhnout nástroj k nabídce oblíbené. Zvolená konfigurace nástroje, bude uložena do nabídky oblíbené.

17 Následující příklad ukazuje, jak je červené pero přetaženo do oblíbených položek menu: ím Uložené nástroje mohou být kdykoli nahrazeny jiným nástrojem. Táhněte uložený nástrojem z nabídky favoritů, pokud jej chcete odstranit. POZADÍ Máte možnost volby z několika dostupných typů pozadí: Barva Kostka Linka Speciální Layouts Témata Kliknutím na ikonu "pozadí", otevřete menu pozadí:

18 Vyberte pozadí pro všechny sránky. Vyberte orámování stránky. Chcete-li použít pozadí, zvolte bílé pozadí v menu barva. GALERIE Klikněte na ikonu "Galerie" K otevření nabídky: STRUKTURA A TYPY MÉDIÍ V galerii najdete několik multimediálních objektů. Objekty jsou řazeny podle stupně třídy a typu médii. V rámci každé třídy a typu média jsou objekty uvedeny podle tématu.

19 K dispozici jsou 3 úrovně třídy: primární, sekundární a další. Obsah je přizpůsoben konkrétnímu stupni třídy, vybrané zemi a jazyku. K dispozici je 5 různých typů médií: Obrázky Obrázky, které lze použít jako samostatný předmět Video Video, které lze přehrávat v přehrávači videa. Audio Audio soubor, který lze přehrávat v audio přehrávači. App Interaktivní nástroje Extras iframe s obsahy externích partnerů

20 Interaktivní nástroje a obsah z "Extra" kategorie se objeví na pracovní ploše v samostatném rámu. S každým snímkem je možné manipulovat jako s objektem: pohybovat, otáčet, měnit velikost a odstranit. Některé interaktivní nástroje mají tlačítka pro specifické použití. Ne všechny rámy jsou vhodné pro popis s i3learnhub nástroji pera. HLEDAT V GALERII Otevřete galerii a klikněte do vyhledávacího pole: Pak zadejte klíčové slovo:

21 Nejprve získáte přehled o všech objektech v galerii i3learnhub, které odpovídají zadanému klíčovému slovu. Je také možné, že tam nejsou žádné výsledky. Pokud výsledky vyhledávání nejsou uspokojivé, můžete rozšířit vyhledávání přímo na internet. Klikněte na tlačítko Vyhledat na internetu "nebo" Na Internetu ". Získáte přehled o dostupných obrázcích a videu, které odpovídají klíčovému slovu. Uvedené předměty jsou již filtrovány na konkrétní vzdělávací obsah. MOŽNOSTI ZOBRAZENÍ Klikněte na symbol "Přiblížit" pro zobrazení různých možností: Plná obrazovka Přiblížit obraz Oddálit Reflektor Zastínění

22 Přesunout stránku ZVĚTŠENÍ / ZMENŠENÍ Je-li zvolen zoom, klikněte na konkrétní místo na pracovní ploše a to přiblížíte. Můžete také vybrat celou oblast, kterou chcete přiblížit. K tomu je také nutné nejprve aktivovat funkci zoom. Pak si vyberte oblast kliknutím a tažením. Pracovní plocha se nyní přiblížit jen ve zvolené oblasti. NEOMEZENÁ PRACOVNÍ PLOCHA Když je specifická oblast zvětšena stále se můžete pohybovat do jiných oblastí na stránce pomocí Řazení stránek. Tímto způsobem můžete vytvořit neomezenou pracovní plochu. Rozlišení z objektů zůstane stejné i při použití nástroje zoomu. Nejprve přiblížte konkrétní oblast pracovní plochy. Poté klikněte na ikonu "Řazení stránek":

23 Získáte vertikální přehled dostupných stránek pro tuto lekci. Zvolená zvětšená oblast zoom bude označena modrým rámečkem: Přesouvejte modrý rámeček po pracovní ploše, pro zobrazení dalších oblastí: SPOLUPRÁCE SE STUDENTY V softwaru i3learnhub je velmi snadné sdílet svou lekci s ostatními. Můžete použít jakékoli zařízení k získání přístupu k vašemu obsahu: tablet, notebook, chytrý telefon, ale i starší počítače lze použít pro příjem obsahu. To znamená, že učitel může své výukové materiály odeslat svým studentům. i3learnhub vygeneruje pro každou vyučovací hodinu jedinečný kód pro sdílení přes který mohou být vyvolány obsahy. Když studenti obdrží sdílenou lekci budou moci prohlížet, upravovat a přidávat obsah. Po úpravě materiáeů, mohou studenti poslat svoji verzi zpět učiteli. Klikněte na ikonu "Spolupráce - Collaboration", pro otevření Menu: Chcete-li sdílet svou lekci, klikněte na tlačítko Vytvořit novou relaci Create new session v sekci Sdílení souborů Share file section". Objeví se kód pro sdílení. Studenti budou používat tento kód pro přijem sdílené lekce:

24 Studenti, kteří ještě nemají vlastní i3learnhub účet mohou přjímat výukové materiály zadáním kódu pro sdílení na i3learnhub-connect stránce připojení: Studenti mohou poslat své zpracované verze zpět učiteli kliknutím na bílou ikonu na pravé straně panelu nástrojů i3learnhub: Učitel může příjmuté soubory prohlížet a upravovat.

25 UŽITEČNÉ INFORMACE FAQ OBECNÉ OTÁZKY O SOFTWARE JAKÉ JSOU VÝHODY CLOUD SOFTWARE? Cloud Software vám umožňuje kdykoli a kdekoli přístup k vašim souborům a aplikacím. Začnete s přípravou prezentace ve sborovně školy na vašem tabletu. Práci ukončíte na vašem počítači doma. Přidáte obratem prostřednictvím tabletu aktuální informace na cestě do školy. A závěrem prezentujete vaše materiály interaktivní tabuli ve třídě. Potřebujete nečekaně změnit učebnu? Žádný problém, vaše materiály máte stále sebou. POTŘEBUJI ETHERNETOVÉ PŘIPOJENÍ PRO PRÁCI S i3learnhub SOFTWARE? Ethernetové připojení je vždy dobrým řešením pro aplikace založené na Cloudu. Budete potřebovat internetové připojení k načtení aplikace a prezentace. Avšak i3learnhub Software byl navržen tak, že jakmile byla aplikace jednou spuštěna vyrovná se s občasnými výpadky wifi signálu ke kterým ve velkých zařízeních dochází. Tím se dočasně omezí schopnosti softwaru v přístupu k serveru a knihovnám, ale software běží normálně dál. Můžete nadále úplně normálně pracovat na tabuli. Po obnovení spojení s internetem dojde automaticky ke spojení se serverem a knihovna bude opět přístupná bez nutnosti restartovat aplikaci, poté můžete obsahy tabule vaši práci normálně uložit. V každém případě můžete kdykoliv exportovat vaše prezentace ve formátu PDF pro offline přístup. MOHU POUŽÍT SVÉ SOUBORY OFFLINE? Ne, ale můžete exportovat soubory v i3learnhub do PDF nebo obrazového souboru pro offline použití. Hardware a software Kompatibilita BUDE I3LEARNHUB PRACOVAT NA MÉM PC / TABLETU / SMARTPHONE? I3LEARNHUB bude pracovat na jakémkoli zařízení, které je schopné provozovat moderní prohlížeč. To znamená počítače, tablety a téměř všechny smartphony. Viz pro přesnější informace. Vyžaduje i3learnhub APP pro práci na tabletech? Ne. I3LEARNHUB byl navržen pro snadné použití a bude pracovat díky nejmodernější webové technologii v libovolných prohlížečích tabletů. Jednoduše jděte na přihlaste se a okračujte v práci na vašem tabletu. JAKE PROHLÍŽEČE PODPORUJE i3learnhub? i3learnhub funguje dobře v libovolném prohlížeči. PODPORUJE i3learnhub MULTITOUCH? Ano, i3learnhub podporuje gesta na multitouch zařízeních. Na vybraných zařízeních můžete dokonce pracovat s fyzickými nástroji měření, jako je kružítko, pravítko a trojúhelník. Viz pro více informací. Nemám multitouch-tabuli. Mohu přesto používat I3LEARNHUB s mojí normální interaktivní tabulí?

26 Ano. Nicméně, multi-touch schopnost i3learnhub funguje pouze v případě, že jste připojeni na multidotykové zařízení. Na jednodotykové tabuli nebudete moci využívat fyzické-digitalní dotykové tabulové pomůcky. Budu moci místo originálních tabulových dotykových pomůcek používat moje dosavadní matematické nástroje? Rozšířená realita / fyzická-digitální interakce v i3learnhub je navržena pro práci s i3 matematickými nástroji. Vaše standardní tabulové nástroje nebude fungovat. Jakékoliv multidotykové přístroje na kterých běží i3learnhub a rozeznávají 4 a více bodů dotyku by měly pracovat s i3 matematickými nástroji. Najlepších výsledků bude ale dosaženo s 10-touch V-Sense technologií, jako je i3board a i3touch V-Sense Display. PŘED NÁKUPEM Je možné si zobrazit I3LEARNHUB lekce bez instalace softwaru? Ano! I3LEARNHUB je na Cloudu založený software a proto nevyžaduje peo spuštění žádnou instalaci. Můžete si prohlédnout a editovat vaše soubory kdykoliv a kdekoliv. Pro sdílení uložte soubory ve veřejné komunitě a může je použít každý kolega s volným i3learnhub účtem nebo je exportujte do PDF pro offline prohlížení (Dostupnost závisí na předplaceném typu účtu). Mohu si vložit mé existující soubory do I3LEARNHUB? I3LEARNHUB má funkce importu pro nejčastěji používané formáty souborů ve vzdělávání. Kompletní přehled najdete na Můžete přistupovat k funkci importu přes tlačítko "Open" v menu i3 s logem. ODBORNÁ POMOC A PODPORA Zaregistroval jsem se, ale při pokusu o přihlášení se objeví "USER NOT ACTIVE". Co to znamená? Musíte aktivovat svůj účet předtím, než budete moci funkce používat. Obdržíte aktivační odkaz em na adresu, kterou jste zadali při registraci. Pokud jste neobdrželi , prosím, zkontrolujte složku se spamem a (při použití služby Gmail), všechny své karty. Pokud si nejste jisti, že jste neobdrželi , prosím kontaktujte technickou podporu. Zapomněl jsem heslo, jak mohu získat nové? Vyplňte svůji ovou adresu na Obdržíte odkaz na stránku kde si můžete vytvořit nové heslo. Pokud jste neobdrželi , opět zkontrolujte složku se spamem. Zapomněl jsem přihlašovací ovou adresu, jak ji mohu obnovit IT? Pokud máte Site-licenci, obraťte se na správce IT. Pokud máte jednu licenci (Free, Advantage, nebo Premium), kontaktujte i3 Support. Kde najdu pomoc pro I3LEARNHUB? Pomoc pro různá témata v i3learnhub naleznete na fóru Interaktivní školní komunity. Mimoto si můžete i3learnhub příručky stáhnout, nebo se obraťte pro více informací na místního i3- prodejce. Jak mohu odstranit prezentaci?

27 Použijte funkci "Open" v i3 logo menu. Každá prezentace má tlačítko Delete (odpadkový koš). Klikněte na tlačítko a potvrďte odstranění prezentace. POZOR: tato akce je nevratná. PLÁNOVÁNÍ & TVORBA CENY Nabízí i3learnuhb speciální slevy učitelům a školám? Ano. Existují speciální slevy pro učitele vzdělávací instituce. Každá instituce nebo osoba, která působí ve vzdělávání, mohou těžit z cen školství. Zeptejte se svého prodejce druhy slev! Co zahrnuje Site-licence i 3LEARNHUB? Site-licence i3learnhub vám umožní standardizovat software i3learnhub pro každého uživatele vašeho zařízení nebo v rámci celé školy, bez ohledu na hardware, který používáte. Co je definice "SITE"? Jako SITE je definován jedna škola s 35 učiteli na jednom místě. Tento parametr uděluje právo na množstevní slevu. Jak jsou tvořeny ceny pro SITE licence i3learnub? Prosím, obraťte se na svého i3 autorizovaného prodejce nebo distributora pro více informací o cenách. Změnil jsem školách a potřebují přenést můj i3learnhub na novou školu, jak to mám udělat? Správce ve staré škole může odebrat váš účet přes modul správce. Váš účet bude převeden na účet zdarma a proto již nemáte přístup k osobně uloženým souborům. Poté může správce vaší nové školy váš účet nově přiřadit. Vaše lekce budou opět přístupné. Pokud vaše nová škola nevlastní licenci pro server i3learnhub Premium, můžete upgradovat na jednu Advantage nebo Premium licenci a získat přístup k souborům, nebo je alternativně publikovat na veřejná i3learnhub komunitě pro okamžitý přístup k datům z účtu zdarma. Mohu použít I3LEARNHUB na poradách? i3learnhub software je velmi specificky koncipován pro výuku, stejně jako obsahy knihoven. Pro konkrétní podnikové řešení jděte na INFORMACE O PRODUKTU Pro více informací o našich produktech navštivte webové stránky i3learning: ZPĚTNÁ VAZBA A PODPORA Vývoj i3learnhub je probíhající proces. Každý den se snažíme zlepšovat a rozšířit funkčnost a možnosti softwaru, aby by snadný a interaktivní jak je to jen možné. Aby bylo zlepšování možné, je důležitá zpětná vazba - musíme znát váš názor. Našli jste chybu nebo máte návrh jak zlepšit náš software? Prosím pošlete nám svůj názor: Nefunguje všechno tak, jak má, a vy nedokážete sami vyřešit tento problém? Použíjte tlačítko podpory i3learnhub pro kontaktování svého i3-prodejce pro podporu!

28

Verze 8.6.2 UŽIVATELSKÁ PRÍRUCKA

Verze 8.6.2 UŽIVATELSKÁ PRÍRUCKA Verze 8.6.2 UŽIVATELSKÁ PRÍRUCKA Copyright 1981-2015 Netop Business Solutions A/S. Všechna práva vyhrazena. Části jsou používány v rámci licencí třetích stran. Jakékoli připomínky pošlete na následující

Více

Tréninkový sešit Workspace úrovně 1. Windows Verze Všichni uživatelé

Tréninkový sešit Workspace úrovně 1. Windows Verze Všichni uživatelé Tréninkový sešit Workspace úrovně 1 Windows Verze Všichni uživatelé Tréninkový sešit Workspace úrovně 1 Kontaktní informace Navíc k této příručce a helpům obsažených v Interwrite Workspace vám zde dáváme

Více

2015 Electronics For Imaging. Informace obsažené v této publikaci jsou zahrnuty v Právním upozornění pro tento produkt.

2015 Electronics For Imaging. Informace obsažené v této publikaci jsou zahrnuty v Právním upozornění pro tento produkt. 2015 Electronics For Imaging. Informace obsažené v této publikaci jsou zahrnuty v Právním upozornění pro tento produkt. 9. března 2015 Obsah 3 Obsah...5 Aktivace licence...5 Ruční deaktivace licence...6

Více

Sticky Password 5.0 manuál. 2012 Lamantine Software, a.s.

Sticky Password 5.0 manuál. 2012 Lamantine Software, a.s. Sticky Password 5.0 manuál 2012 Lamantine Software, a.s. 2 Sticky Password 5.0 manuál Obsah Kapitola I Sticky Password 4 Kapitola II Rozhraní Sticky Password 4 1 Tlačítko... rychlého spouštění 5 2 Okno

Více

[Type text] Mamut Active Services. Úvod do ez Publish

[Type text] Mamut Active Services. Úvod do ez Publish [Type text] Mamut Active Services Úvod do ez Publish 1 O EZ PUBLISH EZ Publish je jednoduchý nástroj pro tvorbu webových prezentací s předem definovanými funkcemi a rámy. EZ Publish je komplexní publikační

Více

SUSE Linux Enterprise Desktop

SUSE Linux Enterprise Desktop SUSE Linux Enterprise Desktop 10 SP2 10. dubna 2008 Uživatelská příručka KDE www.novell.com Uživatelská příručka KDE Veškerý obsah je chráněn autorskými právy Novell, Inc Právní upozornění Tato příručka

Více

Uživatelská příručka k aplikaci Pinnacle Studio 18. Včetně aplikace Pinnacle Studio Plus a Pinnacle Studio Ultimate

Uživatelská příručka k aplikaci Pinnacle Studio 18. Včetně aplikace Pinnacle Studio Plus a Pinnacle Studio Ultimate Uživatelská příručka k aplikaci Pinnacle Studio 18 Včetně aplikace Pinnacle Studio Plus a Pinnacle Studio Ultimate Obsah Dříve než začnete................................. 1 Zkratky a konvence...................................

Více

MyQ Eleven Free Instalační manuál

MyQ Eleven Free Instalační manuál MyQ Eleven Free Instalační manuál Revize 2 MyQ Server 4.3 Říjen 2013 Copyright 2006-2013 JANUS spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena. www.myq.cz Obsah Obsah 1. ZÁKLADNÍ INFORMACE 5 1.1. PŘEHLED DOKUMENTACE

Více

Fiery Command WorkStation

Fiery Command WorkStation 2014 Electronics For Imaging. Informace obsažené v této publikaci jsou zahrnuty v Právním upozornění pro tento produkt. 24 června 2014 Obsah 3 Obsah Přehled...13 Command WorkStation...13 Pracovní prostor

Více

Uživatelský manuál. DYMO Label TM. v.8

Uživatelský manuál. DYMO Label TM. v.8 Uživatelský manuál DYMO Label TM v.8 Copyright 2012 Sanford, L.P. Všechna práva vyhrazena. Revize 1/25/2013. Žádná část tohoto dokumentu ani software nesmí být reprodukovány nebo přenášeny v žádné formě

Více

ebeam Projection (Interactive) dodatek k ebeam Complete

ebeam Projection (Interactive) dodatek k ebeam Complete Návod k obsluze ebeam Projection (Interactive) dodatek k ebeam Complete ÚVOD...4 INSTALACE A PŘÍPRAVA HARDWARE...6 INSTALACE SOFTWARE...6 ZÁKLADNÍ REŽIMY...7 REŽIM INTERACTIVE TOOLS...7 REŽIM SCRAPBOOK...9

Více

Filmy z vašeho života

Filmy z vašeho života Pinnacle Studio Verze 17 Včetně aplikací Pinnacle Studio Plu a Pinnacle Studio Ultimate Filmy z vašeho života Copyright 2013 Corel Corporation. Všechna práva vyhrazena. Respektujte prosím práva umělců

Více

ABBYY PDF Transformer

ABBYY PDF Transformer ABBYY PDF Transformer Verze 2.0 Uživatelská příručka 2006 ABBYY Software Obsah Obsah... 2 Co je aplikace ABBYY PDF Transformer?... 3 Co je nového v aplikaci ABBYY PDF Transformer 2.0...3 Podporované formáty...4

Více

Dokumentace pro redakční systém NetDOGs 2.4. BENETA.cz helpdesk@beneta.cz ; tel.: 777 111 777

Dokumentace pro redakční systém NetDOGs 2.4. BENETA.cz helpdesk@beneta.cz ; tel.: 777 111 777 Dokumentace pro redakční systém NetDOGs 2.4 BENETA.cz helpdesk@beneta.cz ; tel.: 777 111 777 Dokumentace pro redakční systém NetDOGs 2.4 BENETA.cz helpdesk@beneta.cz ; tel.: 777 111 777 Copyright 2008

Více

Školení Webnode pro učitele

Školení Webnode pro učitele Školení Webnode pro učitele Představte si, že si chcete vytvořit své vlastní internetové stránky. Běžná představa spočívá ve stažení příslušného programu, jeho instalace a následného poměrně složitého

Více

Vyšší odborná škola ekonomická a zdravotnická a Střední škola, Boskovice MODUL 2: POUŽÍVÁNÍ PC. Studijní opora

Vyšší odborná škola ekonomická a zdravotnická a Střední škola, Boskovice MODUL 2: POUŽÍVÁNÍ PC. Studijní opora Vyšší odborná škola ekonomická a zdravotnická a Střední škola, Boskovice MODUL 2: POUŽÍVÁNÍ PC Studijní opora Název projektu: Zkvalitňujeme cestu k poznání Číslo projektu: CZ.1.07/1.1.02/01.0143 POUŽÍVÁNÍ

Více

Nápověda k ESSELTE EaSY print

Nápověda k ESSELTE EaSY print Nápověda k ESSELTE EASY PRINT Obsah 1. Požadavky na systém 3 1.1. Prohlížeč internetu 3 1.2. Acrobat Reader 3 2. Registrace, přihlášení a můj účet 4 2.1. Proč se registrovat? 4 2.2. Jak se registrovat?

Více

I8910. Uživatelská příručka

I8910. Uživatelská příručka I8910 Uživatelská příručka Používání této příručky Nejdříve čtěte! V případě, že byste potřebovali bližší informace, instrukce či tipy k vašemu přístroji, máte k dispozici následující možnosti: Systém

Více

ProFact 3.0. Uživatelský manuál. Obsah

ProFact 3.0. Uživatelský manuál. Obsah ProFact 3.0 Uživatelský manuál Obsah 1. Instalace ProFact 3.0 str. 2 2. Instalace ProFact 3.0 v síti str. 2 3. Aktivace ProFactu na plnou verzi str. 2 4. Popis základních ovládacích prvků str. 3 5. První

Více

ÚVODNÍ KURZ ICT PRO PEDAGOGY. Proškolení pedagogů v oblasti aplikace speciálního SW

ÚVODNÍ KURZ ICT PRO PEDAGOGY. Proškolení pedagogů v oblasti aplikace speciálního SW ÚVODNÍ KURZ ICT PRO PEDAGOGY Proškolení pedagogů v oblasti aplikace speciálního SW (Rozšíření znalostí a dovedností a posílení kompetencí v oblasti cizích jazyků a ICT v mikroregionu Olešnicko) Metodika

Více

Poznejte svůj notebook

Poznejte svůj notebook Vysoká škola ekonomická v v Praze Univerzita třetího věku Poznejte svůj notebook Učební text pro předmět U086 Ing. Hana Hurtíková Praha 2011 Určeno pro studenty Univerzity třetího věku VŠE v Praze Hana

Více

Uživatelská příručka. Smart Tab 4G. Vodafone. Power to you

Uživatelská příručka. Smart Tab 4G. Vodafone. Power to you Uživatelská příručka Smart Tab 4G Vodafone Power to you 1 Obsah 1 Vaše zařízení... 4 1.1 Tlačítka a konektory...4 1.2 Začínáme...6 1.3 Úvodní obrazovka...8 2 Zadávání textu...17 2.1 Používání klávesnice

Více

Pracujeme s terminálem Sun Ray na LDF MZLU v Brně. příručka uživatele

Pracujeme s terminálem Sun Ray na LDF MZLU v Brně. příručka uživatele Pracujeme s terminálem Sun Ray na LDF MZLU v Brně příručka uživatele autor: Hanuš Vavrčík (vavrcik@mendelu.cz) poslední revize: 2008-11-21 (po 1. korektuře) Autor nenese odpovědnost za ztrátu dat, ani

Více

Práce s těmito programy je snadná a brzy zjistíte, že se tvorba webových stránek stane spíše hrou než náročnou prací.

Práce s těmito programy je snadná a brzy zjistíte, že se tvorba webových stránek stane spíše hrou než náročnou prací. Úvod Děkujeme za důvěru v produkty firmy 3D3. Vybrali jste si jeden z nejjednodušších a nejsilnějších nástrojů pro tvorbu webových stránech a internetových obchodů. Vytvořené stránky mohou sloužit vám

Více

BE-ON-ROAD 3.9 UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA

BE-ON-ROAD 3.9 UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA BE-ON-ROAD 3.9 UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA i 1. SYSTÉMOVÉ POŽADAVKY... 3 1.1. PODPOROVANÉ OPERAČNÍ SYSTÉMY... 3 1.2. POŽADAVKY NA HARDWARE... 3 2. INSTALACE... 4 2.1. INSTALACE PŘES BE-ON-ROAD WIZARD... 4 2.2.

Více

SM-P600. Uživatelská příručka. www.samsung.com

SM-P600. Uživatelská příručka. www.samsung.com SM-P600 Uživatelská příručka www.samsung.com www.sar-tick.com Tento výrobek splňuje platné národní limity SAR - 2,0 W/kg. Maximální hodnoty SAR naleznete v části Informace o certifikaci SAR (Specific Absorption

Více

Verze 2.0 Duben 2014 702P02595. Xerox Mobile Print Cloud Uživatelská příručka s návody a řešením problémů

Verze 2.0 Duben 2014 702P02595. Xerox Mobile Print Cloud Uživatelská příručka s návody a řešením problémů Verze 2.0 Duben 2014 702P02595 Xerox Mobile Print Cloud Uživatelská příručka s návody a řešením problémů 2014 Xerox Corporation. Všechna práva vyhrazena. Xerox, Xerox and Design, ConnectKey a Xerox Secure

Více

BlackBerry Z10 Smartphone. Uživatelská příručka

BlackBerry Z10 Smartphone. Uživatelská příručka BlackBerry Z10 Smartphone Uživatelská příručka Vydáno: 2014-05-07 SWD-20140507094804675 Obsah Nastavení a základní funkce...6 Novinky v tomto vydání... 6 Rychlé seznámení se zařízením... 7 Čím se zařízení

Více

Využití aplikace NetSupport School pro školní prostředí

Využití aplikace NetSupport School pro školní prostředí Využití aplikace NetSupport School pro školní prostředí Vytvořeno v rámci projektu Dotkněte se inspirace Registrační číslo: CZ.1.0.7./1.3.00/51.0046 Autoři: Ludmila Klatovská Petr Kofroň Lenka Mandryszová

Více

Úvodní příručka prostředí KDE SUSE Linux Enterprise Desktop 10 SP2

Úvodní příručka prostředí KDE SUSE Linux Enterprise Desktop 10 SP2 Úvodní příručka prostředí KDE SUSE Linux Enterprise Desktop 10 SP2 RYCHLÝ ÚVODNÍ LIST NOVELL SUSE Linux Enterprise poskytuje nástroje, které uživatelé systému Linux* potřebují pro svou každodenní činnost.

Více