Návod k obsluze. Bezdrátový přístupový bod/klient/router WA-6202-V3

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Návod k obsluze. Bezdrátový přístupový bod/klient/router WA-6202-V3"

Transkript

1 Návod k obsluze Bezdrátový přístupový bod/klient/router WA-6202-V3

2 Popis produktu WA-6202-V3 je bezdrátový router postavený na nové technologii Wi-Fi n Draft 2.0 kompatibilní se stašími verzemi Wi-Fi b/g umožňující přenosovou rychlost až 300 Mbps. Díky USB portu lze router použít jako FTP server. Oproti konkurenci umožňuje komunikovat vyšší reálnou rychlostí 95 Mbps, což je rychlost standardního fast ethernetu a trojnásobek reálné rychlosti standardu g. Stejně jako předchozí modely od CC&C i WA-6202-V3 nabízí maximální výkon, zabezpečení i stabilitu. Stejně jako zařízení WA-2204 nabízí funkce: - routující klient: V tomto režimu se zařízení připojí jako klient ke stávající WiFi síti, provede NAT překlad adres a internet je tak k dispozici neomezenému počtu počítačů na LAN portech - transparentní klient: v tomto režimu se zařízení připojí jako klient ke stávající WiFi síti a transparentně připojí všechny počítače na LAN portech. V tomto režimu je k dispozici všech 5 LAN portů! Poskytovatel internetu "vidí" všechny IP adresy počítačů, ale pouze 1 MAC adresu. - režim WPS: Wi-Fi Protected Setup umožňuje jednoduše vytvořit zabezpečené spojení s klientem. - IGMP proxy: Router umožňuje předávat na LAN a WLAN rozhraní multicast packety. Této možnosti využijete např. pokud je na síti dostupná služba IPTV. Zařízení bylo oproti předchozím modelům rozšířeno o USB port a lze tak k němu připojit např. USB disk. Díky integrovanému FTP a file serveru tak lze mít přístupná svoje data odkudkoliv z Internetu. FTP server podporuje jak "root" účet s plnými právy tak i "read only" účet, kdy není možné z disku data mazat nebo upravovat. USB port podporuje i možnost připojení vybraných USB 3G modemů pro sdílení připojení přes Wi-Fi, jejichž seznam se neustále rozšiřuje. V současné době jsou podporované modemy: Huawei E220 (chipset Qualcomm 6280) Huawei E169 Huawei E169G Huawei E180 Huawei E172 Huawei E270

3 Zadní strana routeru obsahuje z každé strany po jednom konektoru RSMA pro připojení antény, tlačítko pro vyresetování, konektor napájení, 4 LAN porty, WAN port a USB konektor. Příslušenství: 12 V napájecí zdroj CD s manuálem 2x odpojitelná 2 dbi anténa s konektorem RSMA 2 m UTP kabel Instalační průvodce

4 Parametry Název Citlivost: DHCP: Frekvence: Chipset: LAN port: Max. výstupní výkon: Modulace: Napájení: Hodnota 11b: -80 dbm, 11g: -70 dbm, 11n: -64 dbm Server, Client, Router client, Statické, Dynamické 2,4 GHz Realtek 4 x RJ45 10/100 Mbps 16 dbm BPSK, QPSK, 16-QAM/64-QAM 12 V, 1 A Normy bezdrátové části b/g/n/d/e/h Operační mód: AP, Client, WDS, Bridge, WISP, URM Provozní teplota: 0 50 C Přenosová rychlost: Regulace výkonu: Rozměry: Shoda: 300 Mbps pětistupňová 138 x 92 x 33 mm FCC, CE Šifrování: WEP 64/128, WPA, WPA2, 802.1X USB port: verze 1.1 a 2.0 Výstup na ext. anténu: Hmotnost: 2x rev. SMA male 0,18 Kg

5 Uvedení do provozu a konfigurace 1. Pomocí UTP kabelu připojte ADSL/kabelový modem nebo jiné zařízení pro připojení k Internetu do portu WAN. 2. Počítač připojte do portu LAN 3. Pomocí dodávaného zdroje připojte router k napájení 230 V Router se konfiguruje standardně přes webové rozhraní a vlastní konfigurace je na adrese Jméno ani heslo router ve výchozím nastavení nepožaduje. Po zadání adresy se dostaneme na výchozí stránku konfigurace.

6 Přejdeme na nastavení přes průvodce Setup Wizard. V první fázi Router pouze informuje, co vše se v průvodci bude nastavovat a v kolika krocích.

7 V další části zvolíme režim, ve kterém bude router pracovat. Gateway zvolíme, pokud se připojujeme k Internetu drátově tedy před routerem máme ADSL/kabelový modem atp. Bridge režim slouží k přímému propojení všech portů tedy WAN, LAN i WLAN. V tomto režimu jsou vypnuté routovací funkce a lze tedy např. použít v případě, že již máme před WA-6202 jiný router. Režim Wireless ISP (WISP) zvolíme v případě, že se k poskytovateli Internetu připojujeme bezdrátově externími anténami. Porty WAN a LAN jsou spojené bridge. Všechny porty slouží tedy jako switch. Pokud se zde zmiňuji o připojení externí antény, je nutné si uvědomit, že pokud chceme využívat pro připojení vyšší rychlosti jak 54 Mbps tedy standard n je nutné použít 2 externí antény se shodnou polarizací. Obě antény vysílají i přijímají zároveň technologie MIMO. Nejedná se tedy o tzv. funkci diverzity antenna, se kterou se lze setkat u starších routerů se dvěma anténami. Diverzity antenna je funkce, která vybírá anténní vstup s lepšími přijímacími vlastnostmi a je vhodná do interiérů, kde je hodně odrazů signálu od stěn.

8 V dalším kroku si můžeme nastavit server pro automatické nastavování času dle screenshotu. Dále je možné změnit IP adresu na LAN/WLAN části, pokud např. budete router provozovat v jiné síti.

9 V dalším kroku se nastavuje způsob přihlašování k poskytovateli internetu. Nejčastějším typem je DHCP klient, kdy router IP adresu obdrží automaticky od poskytovatele nebo Static IP, kdy poskytovatel IP adresu, výchozí bránu a DNS sdělí. Router podporuje také přihlašování dle PPPoE, používané např. u ADSL modemů. Pokud však již máte toto přihlášení nastavené v ADSL modemu, na routeru zvolte DHCP klient (pokud má modem DHCP server) nebo Static IP. V případě Static IP bude adresa výchozí brány a DNS, IP adresa ADSL modemu a adresa na routeru libovolná jiná z daného rozsahu. Router podporuje i připojení do VPN pomocí PPTP (Point to Point Tunneling Protokol) a L2TP (Layer 2 Tunneling Protokol). Poslední ale o to více zajímavou možností je volba GSM 3.5G. Tato volba slouží právě pro připojení USB adaptéru se SIM kartou pro připojení přes mobilního operátora. Po této volbě se zobrazí okno s výběrem podporovaného adaptéru a možnost vložení přihlašovacích údajů, které mobilní operátor přiřadil.

10 V předposledním kroku nastavíme bezdrátovou část. V poli Band je možné nastavit normu, na které bude router vysílat. Při výchozím nastavení router začne vysílat na nejvyšších rychlostech n (max. 300 Mbps) a v případě špatného signálu bude postupně snižovat na g (max. 54 Mbps) nebo b (max. 11 Mbps) nebo lze normy zvolit napevno. Mód lze volit na AP, client, WDS nebo AP+WDS dle použití routeru. Pokud jste v prvním kroku zvolili režim WISP přepněte do módu client. (AP+WDS) slouží pro vytvoření WDS sítě a samotný mód WDS pro připojení k již existující WDS síti. U WDS spojů jsou dosahované nižší rychlosti, proto WDS používejte pouze, pokud je to nevyhnutelné. V případě módu AP si zvolte SSID pod kterým bude router vysílat a pokud chcete dosáhnout nejvyšších rychlostí pak Channel Width změňte na 40 MHz což je dvounásobek standardní šířky kanálu používaný právě u standardu n. Control Sideband pouze určuje, který ze dvou kanálů celého 40 MHz pásma je hlavní. Můžete ponechat Lower. Dále volíte kanál, na kterém bude router vysílat. V případě volby 40 MHz kanálu je k dispozici pouze 6 kanálů.

11 V posledním kroku si nastavte zabezpečení bezdrátové části. Pokud se připojujete v módu client nebo WDS záleží volba zabezpečení na AP, ke kterému se připojujete. Jinak doporučuji volit WPA2(AES) Passphrase a libovolný řetězec jako heslo. Potvrďte tlačítkem Finished a tím je základní nastavení provedeno. Nastavení bezdrátové části lze doladit v záložce Wireless. Router podporuje i tzv. funkci Multiple AP pro vytvoření až 4 virtuálních AP s vlastními SSID a rychlostmi. WMM má podobnou funkci jako QoS a tedy řeší prioritizaci provozu. Pokud tedy router diagnostikuje např. VoIP hovor (na portu 5060) bude mít větší prioritu než ostatní provoz.

12 Lze zde také zapnout funkci Universal Repeater Mode, kdy router v režimu client přijímá na jednom SSID a zároveň na jiném SSID vysílá jako AP. V advance settings pak naleznete jemné doladění bezdrátové části, pokud by byl se signálem problém a možnost snížení vysílacího výkonu.

13 V záložce Wireless Access Control lze omezit přístup klientů na bezdrátové části pomocí MAC adres. Lze tedy např. povolit připojení pouze klientů s MAC adresou zadanou v seznamu. V nastavení WDS se vkládá MAC adresa přístupového bodu, ke kterému se router v tomto módu připojuje.

14 Site Survay slouží k vyhledání okolních sítí. Pokud je router v režimu AP, pomůže funkce k vyhledání volného kanálu. Pokud v režimu Client, tak slouží k připojení k vybranému AP. WPS Wifi Protected Setup. Lze použít pro snadné vytvoření zabezpečeného spojení mezi AP a klientem pomocí pouhého stisknutí tlačítka nebo zadání PIN kódu. Podmínkou je, aby obě zařízení WPS podporovala. V TCP/IP settings se donastavují porty WAN a LAN. V nastavení LAN lze opět změnit IP adresu routeru zapnout a nastavit rozsah DHCP serveru, případně počítačům přiřadit IP adresy DHCP serveru pevně dle MAC adresy. Spanning tree protokol můžete ponechat u domácích sítí vypnutý. Šetříte tak vytížení procesoru. V záložce WAN lze změnit nastavení způsobu připojení k operátorovi. Pokud budete provozovat router v síti s IPTV povolte IGMP proxy. Pokud chcete mít dostupný USB disk z Internetu, povolte FTP server access on WAN. WEB server access on WAN slouží pro možnost vzdálené konfigurace a poslední 3 položky se týkají připojení k VPN dle způsobu, jakým se do VPN připojujete.

15 V dalším nastavení Firewall je možné omezovat připojení k routeru dle portu přenášené aplikace IP adresy MAC adresy omezovat zobrazování stránek dle URL Port Forwarding slouží, jak už název napovídá, k přesměrování portů na PC za routerem. Přesměrování, pokud na PC s IP adresou běží WEB server, bude vypadat tedy takto:

16 Router umožňuje také v záložce QoS řízení priorit dle IP adresy lokální nebo veřejné a dle daného protokolu nebo portu aplikace. Lze si takto např. prioritizovat VoIP hovory na telefonu s IP adresou Případně lze ještě upřesnit port, který používá SIP tedy V případě nedostatečné konektivity od providera, tak router v případě probíhajícího VoIP hovoru upřednostní hovor před ostatním provozem na routeru. Vlastní nastavení funkcí File a FTP serveru lze konfigurovat v záložce USB storage. Zde lze obě funkce povolit a nastavit, pod jakým názvem se bude připojovat síťová jednotka (Share Folder Name) u file serveru. Jelikož má router na USB i možnost File serveru, je možné si disk připojit jako síťovou jednotku (V libovolném okně zvolit nástroje připojit síťovou jednotku). V našem případě nastavení to bude adresa \\ \USB

17 Pro automatické přihlašování bez hesla zvolit: přihlásit se pod jiným uživatelským jménem a vložit jméno a heslo, které jsme nastavili v USB storage. U FTP serveru lze konfigurovat 2 účty. Jeden s plnými právy (Read/Write account) a druhý pouze s právy pro čtení obsahu (Read Only account). Přes router lze připojený disk také zformátovat. Na USB disk lze přenášet pouze soubory do velikosti 2 GB. V záložce management lze nastavit dynamic DNS, upgradovat FW, uložit si a případně opět nahrát nastavení. Obsahuje také nástroj proti DoS útokům, takže pokud budete mít podezření na přetížení routeru právě z důvodu DoS útoku, lze v této záložce zapnout jednotlivé

18 typy ochran. Jelikož se jedná o další zatěžování routeru, lze v domácím prostředí zapínat ochrany až při problémech s přetížením linky. i4wifi a.s Návod lze šířit pouze se souhlasem autora

Straight. Core. Multifunkční přístupový bod WRT-312. Uživatelský manuál. IEEE 802.11b/g 54Mbps

Straight. Core. Multifunkční přístupový bod WRT-312. Uživatelský manuál. IEEE 802.11b/g 54Mbps Straight Core Multifunkční přístupový bod WRT-312 IEEE 802.11b/g 54Mbps Uživatelský manuál Obsah Kapitola 1 Úvodem... 1 1.1 Obsah balení... 2 1.2 Funkce jednotky... 2 1.3 Specifikace... 2 1.4 Popis jednotky...

Více

TP-LINK TD-W8910GB TP-LINK TD-W8920GB. Návod k obsluze

TP-LINK TD-W8910GB TP-LINK TD-W8920GB. Návod k obsluze TP-LINK TD-W8910GB TP-LINK TD-W8920GB Návod k obsluze Obsah Popis produktu... 3 Specifikace... 3 LED indikace stavu modemu... 4 Zadní strana modemu... 5 Příslušenství... 5 Zapojení modemu... 6 Konfigurace

Více

Straight. Core. Introduction

Straight. Core. Introduction Straight Core Introduction Multifunkční přístupový bod GWP-116VE IEEE 802.11b/g 54Mbps Uživatelský manuál Česká verze 1 Introduction Ob sah Kapitola 1 Úvodem... 3 1.1 Obsah balení... 3 1.2 Funkce jednotky...

Více

WR150N. Bezdrátový Wi-Fi router s vestavěným 4-portovým switchem. Uživatelský manuál

WR150N. Bezdrátový Wi-Fi router s vestavěným 4-portovým switchem. Uživatelský manuál WR150N Bezdrátový Wi-Fi router s vestavěným 4-portovým switchem Uživatelský manuál 1. PODĚKOVÁNÍ Děkujeme za zakoupení bezdrátového routeru EVOLVE WR150N. 2. ÚVOD 2. 1. Představení EVOLVE WR150N je zařízení

Více

Uživatelská příručka

Uživatelská příručka VMG1312-B30B Čtyřportová brána VDSL2 s bezdrátovou technologií 802.11n Uživatelská příručka IP Adresa Přihlašovací jméno Heslo http://10.0.0.138 admin admin 3/2014 www.zyxel.com Zařízení ZyXEL VMG1312-B30B

Více

Uživatelská příručka. RT-AC87U dvoupásmový. 4x4 bezdrátový-ac 2400 gigabitový směrovač

Uživatelská příručka. RT-AC87U dvoupásmový. 4x4 bezdrátový-ac 2400 gigabitový směrovač Uživatelská příručka RT-AC87U dvoupásmový 4x4 bezdrátový-ac 2400 gigabitový směrovač CZ8971 Květen 2014 Copyright 2014 ASUSTeK Computer Inc. Všechna práva vyhrazena. Žádná část této příručky, včetně popsaných

Více

Uživatelská příručka CQ-C605/CQ-C615

Uživatelská příručka CQ-C605/CQ-C615 Uživatelská příručka CQ-C605/CQ-C615 bezdrátový broadband router Obsah 1. Popis produktu...3 2. Obsah balení...4 3. Systémové požadavky... 4 4. Požadavky na místo instalace... 5 5. Vlastnosti produktu...

Více

Online nápověda. Vítá vás LTE CPE! Online nápověda. Chráněné a dův 1 ěrné informace Huawei Copyright Huawei Technologies Co., Ltd

Online nápověda. Vítá vás LTE CPE! Online nápověda. Chráněné a dův 1 ěrné informace Huawei Copyright Huawei Technologies Co., Ltd Vítá vás LTE CPE! Online nápověda Chráněné a dův 1 ěrné informace Huawei . 2014. Všechna práva vyhrazena. Žádnou část této příručky nesmíte žádným způsobem reprodukovat ani jakkoli přenášet bez předchozího

Více

Obsah. D-Link DVA-G3671B Návod k použití 1

Obsah. D-Link DVA-G3671B Návod k použití 1 Obsah D-Link DVA-G3671B Návod k použití 1 Obsah POPIS PRODUKTU...4 OBSAH DODÁVKY...4 SYSTÉMOVÉ POŽADAVKY...4 ÚVOD...5 VLASTNOSTI...6 POPIS HARDWARU...7 Připojení...7 LED indikátory...8 INSTALACE...9 NEŽ

Více

Uživatelská příručka. Linksys X-Series. Bezdrátový směrovač s modemem ADSL2+

Uživatelská příručka. Linksys X-Series. Bezdrátový směrovač s modemem ADSL2+ Uživatelská příručka Linksys X-Series Bezdrátový směrovač s modemem ADSL2+ Obsah Uživatelská příručka Obsah Přehled výrobku X1000..................................... 1 Pohled shora 1 Pohled zezadu 2 Umístění

Více

Uživatelský manuál 150Mbs Wireless-N AP Router

Uživatelský manuál 150Mbs Wireless-N AP Router Uživatelský manuál 150Mbs Wireless-N AP Router Certifikát FFC CE Prohlášení o FCC Toto zařízení bylo testováno a splnilo všechny limity pro třídu B digitálních zařízení, na základě součástí 15 pravidel

Více

ORiNOCO RG-1000 ISDN. Obsah. 1. Základní principy

ORiNOCO RG-1000 ISDN. Obsah. 1. Základní principy ORiNOCO RG-1000 ISDN Obsah 1. Základní principy 2. Topologie bezdrátových sítí 2.1 Síť s přístupovým bodem 2.2 Protokoly MAC vrstvy 3. ORINOCO PC karta 3.1 Technická specifikace 4. Konvertory 4.1 ISA konvertor

Více

Ubee EVW3226 Advanced Wireless Voice Gateway

Ubee EVW3226 Advanced Wireless Voice Gateway Ubee EVW3226 Advanced Wireless Voice Gateway Příručka pro uživatele www.ubeeinteractive.com Ubee Interactive Europe Beech Avenue 54-80 1119 PW Schiphol Rijk The Netherlands Prodej (e-mail): eusales@ubeeinteractive.com

Více

Návrh a realizace datových spojení pomocí bezdrátové sítě Wi-Fi 15. 3. 28. 3. 2010

Návrh a realizace datových spojení pomocí bezdrátové sítě Wi-Fi 15. 3. 28. 3. 2010 2010 Návrh a realizace datových spojení pomocí bezdrátové sítě Wi-Fi 15. 3. 28. 3. 2010 Autoři: Gregr Filip, Kudláček Marek, Nevřala Radek, Pelc Michal, Švec Jiří, Tihlařík Jaroslav Střední škola informatiky

Více

DSL-G684T Bezdrátový ADSL2+ směrovač Návod k použití

DSL-G684T Bezdrátový ADSL2+ směrovač Návod k použití DSL-G684T Bezdrátový ADSL2+ směrovač Návod k použití Leden 2006 ESL684TEU.A1G Varování FCC Toto zařízení splňuje část 15 norem FCC. Provoz podléhá následujícím dvěma podmínkám: (1) zařízení nesmí způsobovat

Více

Pokročilý průvodce konfigurací. Vodafone Mobile Broadband Sharing Dock (Sdílení mobilního internetu) Vodafone R101

Pokročilý průvodce konfigurací. Vodafone Mobile Broadband Sharing Dock (Sdílení mobilního internetu) Vodafone R101 Vodafone Mobile Broadband Sharing Dock (Sdílení mobilního internetu) Vodafone Obsah Vítejte... 3 1. Začínáme první připojení a nastavení zabezpečení... 4 1.1 Vodafone Mobile Broadband Sharing Dock přehled...

Více

WELL AMW-CE74R WELL AMX-CE84R

WELL AMW-CE74R WELL AMX-CE84R WELL AMW-CE74R WELL AMX-CE84R Wireless/Ethernet ADSL Router Uživatelská příručka OBSAH 1 ZÁKLADNÍ INFORMACE 3 1.1 SPECIFIKACE ROUTERŮ...3 1.2 OBSAH BALENÍ...5 1.3 POPIS LED DIOD A KONEKTORŮ ROUTERŮ...6

Více

Wi-Fi modemem ED3.0 od UPC

Wi-Fi modemem ED3.0 od UPC Wi-Fi modemem ED3.0 od UPC Technicolor TC 7200 Strana 1 / 77 POZOR Před začátkem servisních prací odpojte napájení. Toto zařízení je určeno jen k provozu uvnitř budov. Telefonní konektory Line 1 a Line

Více

WELL PWR-734CE. Wireless/Ethernet ADSL Router. Uživatelská příručka

WELL PWR-734CE. Wireless/Ethernet ADSL Router. Uživatelská příručka WELL PWR-734CE Wireless/Ethernet ADSL Router Uživatelská příručka OBSAH 1 ZÁKLADNÍ INFORMACE 2 1.1 SPECIFIKACE ROUTERŮ...2 1.2 OBSAH BALENÍ...4 1.3 POPIS LED DIOD A KONEKTORŮ ROUTERŮ...5 1.4 ZAPOJENÍ ADSL

Více

VR-3026e Multi-DSL WLAN Router

VR-3026e Multi-DSL WLAN Router VR-3026e Multi-DSL WLAN Router Uživatelská příručka Verze A1.0, duben 11, 2011 260099-007 Úvodní slovo Tato příručka obsahuje informace týkající se instalace a provozu zařízení. Předpokládáme, že uživatel

Více

Průvodce rodinou produktů 3Com OfficeConnect

Průvodce rodinou produktů 3Com OfficeConnect Průvodce rodinou produktů 3Com OfficeConnect 3Com OC Cable/DSL Router 3Com OC Wireless 11g Access Point 3Com OC Wireless 11g Cable/DSL Router 3Com OC Wireless 54Mbps 11g Travel Router 3Com OC Wireless

Více

Router TP-LINK TL-WR1043ND je typickým zástupcem zařízení určených pro malé firmy, kanceláře a domácnosti.

Router TP-LINK TL-WR1043ND je typickým zástupcem zařízení určených pro malé firmy, kanceláře a domácnosti. Router TP-LINK TL-WR1043ND je typickým zástupcem zařízení určených pro malé firmy, kanceláře a domácnosti. Díky rychlé bezdrátové síti standardu 802.11n a čtyřem gigabitovým metalickým LAN portům nabízí

Více

AC-L10 Router pro venkovní použití v mobilních. telekomunikačních sítích 4G LTE. Uživatelská příručka - návod k obsluze

AC-L10 Router pro venkovní použití v mobilních. telekomunikačních sítích 4G LTE. Uživatelská příručka - návod k obsluze ANTAIOS s.r.o. www.antaios.cz AC-L10 Router pro venkovní použití v mobilních telekomunikačních sítích 4G LTE Uživatelská příručka - návod k obsluze 1 ANTAIOS s.r.o. www.antaios.cz Obsah A. Jak postupovat

Více

E-MANUAL. Děkujeme vám za zakoupení výrobku Samsung. Chcete-li získat další služby, zaregistrujte svůj výrobek na webové stránce

E-MANUAL. Děkujeme vám za zakoupení výrobku Samsung. Chcete-li získat další služby, zaregistrujte svůj výrobek na webové stránce E-MANUAL Děkujeme vám za zakoupení výrobku Samsung. Chcete-li získat další služby, zaregistrujte svůj výrobek na webové stránce www.samsung.com/register Modelu Sériové č. Obsah Příručka e-manual Používání

Více

UMTS datová a hlasová brána. Uživatelský manuál. Verze 1.06 www.2n.cz

UMTS datová a hlasová brána. Uživatelský manuál. Verze 1.06 www.2n.cz 2N EasyRoute UMTS datová a hlasová brána Uživatelský manuál Verze 1.06 www.2n.cz Společnost 2N TELEKOMUNIKACE a.s. je českým výrobcem a dodavatelem telekomunikační techniky. K produktovým řadám, které

Více

NÁVOD PRO UŽIVATELE A ADMINISTRÁTORA

NÁVOD PRO UŽIVATELE A ADMINISTRÁTORA NÁVOD PRO UŽIVATELE A ADMINISTRÁTORA UPOZORNĚNÍ Zabezpečovací kamery mohou být zákony Vašeho státu zakázány. Síťová kamera není jenom kamera vybavená velmi výkonným web serverem, ale také mnohostranný

Více

Návod k obsluze. IP kamera Minitar MWIPC-1510G

Návod k obsluze. IP kamera Minitar MWIPC-1510G Návod k obsluze IP kamera Minitar MWIPC-1510G Úvod MWIPC-1510G je bezdrátová web kamera, která umožňuje přes internet zprostředkovat obraz odkudkoliv na světě, aniž by musel být zapnutý počítač. Může se

Více

Řada Prestige 660HW. Řada Prestige 660H. Příručka pro rychlou orientaci. Čtyřportová brána ADSL 2+ s bezdrátovou technologií 802.

Řada Prestige 660HW. Řada Prestige 660H. Příručka pro rychlou orientaci. Čtyřportová brána ADSL 2+ s bezdrátovou technologií 802. Řada Prestige 660HW Čtyřportová brána ADSL 2+ s bezdrátovou technologií 802.11g Řada Prestige 660H Čtyřportová brána ADSL 2+ Příručka pro rychlou orientaci Verze 3.40 Září 2004 Obsah 1 Seznámení s přístrojem...

Více

LuxRiot instalační manuál verze 1.6.12. Instalační manuál Verze 1.6.12. -1-2008, Stasa s.r.o.,pokorného 14, 190 00, PRAHA

LuxRiot instalační manuál verze 1.6.12. Instalační manuál Verze 1.6.12. -1-2008, Stasa s.r.o.,pokorného 14, 190 00, PRAHA Instalační manuál Verze 1.6.12-1- 2008, Stasa s.r.o.,pokorného 14, 190 00, PRAHA Úvodní informace o programu LuxRiot je softwarový balík, určený pro sledování a ukládání dat z kamer. Umožňuje přijímat

Více

Broadband VPN Firewall Router. s 4-portovým 10/100M přepínačem

Broadband VPN Firewall Router. s 4-portovým 10/100M přepínačem Broadband VPN Firewall Router s 4-portovým 10/100M přepínačem OBSAH Úvod...4 1.1 Seznámení...4 1.2 Obsah Balení...4 1.3 Vlastnosti...4 Síťové protokoly a vlastnosti...4 Ovládání...5 Firewall...5 Virtual

Více