Pioneer Multibrand. Aktivní portfolia top správců

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Pioneer Multibrand. Aktivní portfolia top správců"

Transkript

1 Pioneer Multibrand Aktivní portfolia top správců

2 Pioneer Investments trvale inovativní přístup od roku 1928 Pioneer Investments je celosvětová investiční skupina, která spravovala na konci srpna 20 aktiva v hodnotě 229,4 miliard EUR, tedy necelých miliard korun (zdroj: PGAM). Má již 79 let zkušeností s investováním. Poskytuje široké spektrum investičních řešení, včetně podílových fondů, alternativních investic a strukturovaných produktů. Mezi klienty patří instituce, podniky, zprostředkovatelé a soukromí investoři z celého světa. Spravuje třetí nejstarší otevřený podílový fond v USA Pioneer Fund, založený v roce Jedním z největších dluhopisových fondů v Evropě je Pioneer Funds Euro Bond, který v květnu 20 spravoval majetek ve výši 9,664 miliard EUR, tedy necelých 280 miliard korun. S ratingem M2 (agentura Fitch Ratings) se skupina řadí mezi nejlepší globální správce aktiv. Dostala ocenění Global Pension Award 20 jako nejlepší poskytovatel hedge fondů pro penzijní fondy. Je součástí skupiny UniCredit Group, která patří mezi nejvýznamnější bankovní domy v Evropě (hodnoceno agenturami Moody s: A1 a S&P: A+). Investiční centra Pioneer Investments se nacházejí ve významných světových finančních centrech, jako je Boston, Dublin, Milán, Londýn, Singapur, Varšava a Praha.

3 Vážení, jsme si vědomi toho, že pohybovat se na kapitálových trzích mnohdy znamená být v myšlenkách na mnoha místech zároveň. Kvalitních správců jsou desítky, možná stovky a fondů jsou dnes již desetitisíce. Navíc i špičkový správce má nadprůměrné i podprůměrné produkty. Je nám ctí Vám nabídnout ambiciózní řešení, ve kterém přinášíme výjimečné produkty renomovaných globálních správců aktiv. Aby toto řešení bylo kvalitní, synergické, profesionální a zároveň daňově optimální, zvolili jsme osvědčenou platformu aktivně řízených fondů a uvádíme ji na trh pod názvem Pioneer Multibrand. Dovolte nám alespoň stručně vyzdvihnout některé jedinečné odlišnosti od tradičních fondů fondů. Zajištění měnového rizika do české koruny Vám nabízí možnost vstoupit na světové trhy bez omezení na regiony či sektory a pokrýt je těmi nejkvalitnějšími globálními správci bez ohledu na jejich přítomnost na lokálním trhu. Posilování české koruny tak nesnižuje výkonnost zahraniční investice pro českého investora. Na výběru jednotlivých fondů pracuje tým analytiků v Dublinu, kteří mají přístup ke všem významným správcům. Neanalyzují jen veřejně dostupné údaje o výkonnosti a riziku, ale posuzují i ty aspekty, které společnosti jen nerady zveřejňují (například odchod úspěšného portfolio manažera ke konkurenci). Nízkorizikové státní a firemní dluhopisy jsou nakupovány napřímo a nikoliv přes fondy, čímž dochází k úspoře nákladů tam, kde je tvorba přidané hodnoty velmi náročná. Naopak rizikovější dluhopisy a akciové strategie jsou pokryty špičkovými fondy, kde se může plně uplatnit přidaná hodnota těch nejlepších správců. Jsou-li do portfolia nakoupeny fondy Pioneer Investments, jejich manažerský poplatek je plně vrácen do fondu a nedochází tak k dvojitému zatížení těmito náklady. Významná část manažerských poplatků fondů cizích správců je do fondu rovněž vrácena. Ostatní aktivně řízená portfolia složená z fondů mohou být v případě požadavku na daňovou optimalizaci svázána šestiměsíčním daňovým testem. Fond fondů je vhodnějším řešením, neboť aktivity uvnitř fondu negenerují daňovou povinnost. Věříme, že Vás nabídka top fondů od renomovaných správců zaujme. Se srdečným pozdravem, Mgr. Roman Pospíšil, MBA předseda představenstva a generální ředitel společností skupiny Pioneer Investments Ing. Petr Šimčák, CFA člen představenstva společnosti Pioneer Asset Management, a.s.

4 Pioneer Multibrand Hledáte péči o své investice odpovídající Vašim individuálním potřebám? Hledáte unikátní řešení, které pružně reaguje na změny na trzích a využívá schopností nejlepších investičních manažerů? Chcete investovat na světových trzích, aniž byste museli podstupovat měnové riziko? Chtěli byste navíc ušetřit na daních? V tom případě pro Vás máme ideální řešení fondy fondů z lucemburské rodiny Pioneer P. F. a jejich tři aktivně řízená portfolia složená z top fondů renomovaných správců (dále jen Pioneer Multibrand). Vybíráte ze tří aktivních strategií Na základě zvážení svého individuálního rizikového profilu, investičního horizontu a dalších parametrů si zvolíte strategii, která Vám bude nejvíce vyhovovat (jednotlivé strategie jsou detailně popsány dále v brožuře). Získáte top fondy renomovaných správců Proč zvolit právě Pioneer Multibrand? vybíráte ze tří aktivních strategií získáte top fondy renomovaných správců dosáhnete na běžně nedostupné fondy Další výhody: optimální rozložení rizika nízké náklady ochrana před měnovým rizikem nadstandardní informační otevřenost daňové výhody jednoduchá administrativa S produktem Pioneer Multibrand investujete do fondů renomovaných globálních správců, které získaly vysoký rating od nezávislých agentur. V rámci aktivní správy portfolia fondů jsou měněny poměry akcií a dluhopisů, dokupovány nové kvalitní fondy nebo naopak vyřazovány dříve kvalitní fondy, které již nevykazují dobrou výkonnost. Dosáhnete na běžně nedostupné fondy V portfoliích Pioneer Multibrand jsou zařazeny i takové fondy, které jsou jinak na lokálním trhu nebo pro jednotlivce nedostupné. Nejste tedy svázáni omezeným výběrem fondů, které jsou veřejně nabízeny v České republice.

5 Optimální rozložení rizika Díky kvalitnímu risk managementu, aktivní správě a investicím do nejrůznějších fondů mnoha správců dochází k optimálnímu rozložení rizik. Nízké náklady oproti běžným fondům fondů Díky možnosti nákupu dluhopisů napřímo a nákupu levnějších tříd, obvykle dostupných jen velkým institucionálním klientům, jsou ušetřeny značné náklady. Současně je část manažerských poplatků fondů vrácena zpět do fondu, takže jimi investor není zatížen. Poplatky fondů Pioneer Investments jsou vráceny zpět do fondu v celé výši. Ochrana před měnovým rizikem Investice do portfolií Pioneer Multibrand jsou zajištěny do české koruny. Klient tedy může investovat do portfolia cizoměnových instrumentů v korunách, aniž by byl vystaven měnovému riziku. Pro eurové investory je k dispozici varianta EUR tříd. Nadstandardní informační otevřenost Klientům se dostává nadstandardní informační otevřenosti ve formě pravidelných přehledů výkonnosti a aktivit. Daňové výhody Aktivní péče vyžaduje flexibilitu. Díky volbě platformy fondu fondů klient nedrží cenné papíry přímo a transakce uvnitř portfolia Pioneer Multibrand mu tak negenerují daňové povinnosti. Jednoduchá administrativa K tomu, abyste mohli investovat do portfolií Pioneer Multibrand, stačí pouze vyplnit přehledný formulář, a pak už jen zaslat peníze na příslušný účet.

6 Aktivní portfolia top správců Pioneer P.F. Global Defensive CZK Akciová část v rozsahu % portfolia Pioneer P.F. Global Dynamic CZK Akciová část v rozsahu % portfolia Pioneer P.F. Global Progressive CZK Akciová část v rozsahu až 100 % portfolia Množství správců v portfoliích Pioneer Multibrand není nijak omezeno. Zde je stručný výběr některých z nich: Fidelity Investments nezávislá investiční společnost, která spravuje více než 200 miliard EUR ( ); již čtvrtým rokem oceněna agenturou Standard & Poor s jako nejlepší správce fondů v Evropě JP Morgan Fleming třetí největší banka v USA, největší správce hedge fondů, tradice více než 200 let Lehman Brothers společnost založená v roce 1850, je součástí S&P 100 Index, držitel ocenění Best Investment Bank za rok 2005 Morgan Stanley společnost založená v roce 1935, prominentní pozice na trhu investičních správců, zastoupení v 32 zemích Franklin Templeton Institutional společnost založená v roce 1947, pobočky po celém světě, majetek pod správou: 133,5 miliard EUR (červen 20)

7 Goldman Sachs dostupné jen v USA, patří mezi TOP 15 Asset Management společností na světě, historie společnosti od roku 1869 DWS Investments patří mezi lídry evropských správců, má 22% podíl na německém trhu podílových fondů Schroders více než 300 analytiků a portfolio manažerů, majetek pod správou: 204,5 miliard EUR (červen 20) Pictet Funds sídlo ve Švýcarsku, fondy s výborným ratingem, přes 200 let zkušeností s privátním bankovnictvím Fortis jeden z nejsilnějších evropských správců, rating AA (Fitch Ratings), zastoupení ve více než 50 zemích Lyxor Asset Management sídlo ve Francii, vlastníkem je Société Générale, vítěz ankety Asset Manager of the Year za rok 2004 Pioneer Investments tradice již od roku 1928, majetek pod správou: 229,4 miliard EUR ( 20), rating M2 (Fitch Ratings) Pozn. Informace o investičních správcích jsou převzaté z oficiálních webových stránek jednotlivých společností.

8 Konzervativní strategie Pioneer P.F. Global Defensive CZK Akciová část v rozsahu min. 10 % a max. 30 % portfolia Cílem tohoto portfolia je dosažení zhodnocení kapitálu ve střednědobém horizontu. Vhodný pro konzervativní investory. Vstupní poplatek max. 2,5 % Top 10 správců v portfoliu* Italy Buoni Poliennali Del Tesoro 5%, 10/15/20 Belgium Government Bond 3.75%, 03/28/2009 DWS Eurorenta Lyxor ETF MSCI Europe Bundesrepublik Deutschland 3.75%, 01/04/2015 Italy Buoni Poliennali Del Tesoro 5%, 02/01/2012 France Government Bond OAT 3%, 10/25/2015 Italy Buoni Poliennali Del Tesoro 5.25%, 11/01/2029 Bundesrepublik Deutschland 4.5%, 01/04/2013 France Government Bond OAT 3.75%, 04/25/2021 Porovnání relativní výkonnosti fondu Pioneer P.F. Global Defensive EUR s výkonností akciového a dluhopisového indexu indexovaná cena zhodnocení (%) listopad květen listopad 05 květen listopad květen Pioneer P.F. Global Defensive EUR Globální akciový index Globální dluhopisový index Zdroj dat: Morningstar Workstation, globální akciový index MSCI World a globální dluhopisový index Citi WGBI LC. Data od do (doporučený minimální investiční horizont 3 roky), indexovaná cena uvedena v EUR. * Data k

9 Vyvážená strategie Pioneer P.F. Global Dynamic CZK Akciová část v rozsahu min. 30 % a max. 70 % portfolia Cílem tohoto portfolia je dosažení zhodnocení kapitálu ve střednědobém až dlouhodobém horizontu Vhodný pro investory se střední tolerancí k riziku. Morningstar rating * * * Vstupní poplatek max. 3,5 % Top 10 správců v portfoliu* DWS Eurorenta Fidelity Funds Euro Bond Fund PIMCO Euro Bond Fund Pioneer Funds Euro Bond Gold Sachs Fds SICAV-Euro COREsm Eq Lyxor ETF EuroMTS Global Pictet Funds Lux European Equity Selection Italy Buoni Ordinari del Tesoro BOT 10/15/20 Lyxor ETF MSCI Europe Dexia Quant - Equities USA Porovnání relativní výkonnosti fondu Pioneer P.F. Global Dynamic EUR s výkonností akciového a dluhopisového indexu indexovaná cena zhodnocení (%) leden březen květen červenec září listopad leden březen květen červenec Pioneer P.F. Global Dynamic EUR Globální akciový index Globální dluhopisový index Zdroj dat: Morningstar Workstation, globální akciový index MSCI World a globální dluhopisový index Citi WGBI LC. Data od ( založení fondu) do (doporučený minimální investiční horizont je 5 let), indexovaná cena uvedena v EUR. * Data k

10 Progresivní strategie Pioneer P.F. Global Progressive CZK Akciová část v rozsahu až 100 % portfolia Cílem tohoto portfolia je dosažení zhodnocení kapitálu ve střednědobém až dlouhodobém horizontu Vhodný pro investory s vyšší tolerancí k riziku nebo jako doplněk konzervativnějšího portfolia. Morningstar rating * * * * Vstupní poplatek max. 5 % Top 10 správců v portfoliu* Gold Sachs Fds SICAV-Euro COREsm Eq Pioneer Funds U.S. Research Fund Dexia Quant Equities USA Pioneer Funds European Research JPMorgan Funds JPM Europe Equity Pioneer Funds European Quant Equity Pioneer Funds Top European Players Schroder Intl Sel Fd-Euro Equity Alpha Pictet Funds Lux European Equity Selection JPMorgan Funds US Dynamic Fund Porovnání relativní výkonnosti fondu Pioneer P.F. Global Progressive EUR s výkonností akciového a dluhopisového indexu indexovaná cena zhodnocení (%) Pioneer P.F. Global Progressive EUR Globální akciový index Globální dluhopisový index Zdroj dat: Morningstar Workstation, globální akciový index MSCI World a globální dluhopisový index Citi WGBI LC. Data od do (doporučený minimální investiční horizont je 5 let), indexovaná cena uvedena v EUR. * Data k

11 Jak investovat Zaujaly Vás tyto informace? Nechte si tedy Vaším finančním poradcem nebo osobním bankéřem sestavit individuální rizikový profil, zvažte své investiční cíle, a pak už jen zvolte jednu ze tří možností Využijte spojení top správců! Aktivní portfolia top správců Minimální počáteční investice do portfolií Pioneer Multibrand je Kč (nebo měnový ekvivalent), přičemž minimální výše investice v rámci jednotlivé strategie je vždy (v případě počáteční i následné investice) Kč (nebo měnový ekvivalent). Produkt v kostce přináší výhody investice do top fondů spravovaných renomovanými správci výběr ze tří investičních strategií možnost investice do běžně nedostupných fondů aktivita uvnitř fondů negeneruje daňové povinnosti nadstandardní informační otevřenost investice v české koruně bez měnového rizika jednoduchá a srozumitelná administrativa přehledně strukturovaný formulář s obsáhlými informacemi nadstandardní informační otevřenost v pravidelných čtvrtletních periodách budou zveřejňovány přehledy jednotlivých fondů, ve kterých uvidíte informace o výkonnosti portfolií Pioneer Multibrand, o aktivitě v portfoliu (přehled hlavních pozic na začátku a na konci každého kvartálu), dále seznam správců, jejichž fondy jsou zařazeny včetně jejich procentuálního podílu, komentář portfolio manažera k trhům a další informace měsíčně bude zveřejňován stručný přehled výkonnosti jednotlivých strategií roční výpis z majetkového účtu s aktuální hodnotou Vaší investice možnost na požádání v Klientském centru Pioneer Investments kdykoliv zdarma získat aktuální výpis s hodnotou investice

12 Pioneer Investments Danube House Karolinská 650/ Praha 8 Tento materiál není Prospektem fondu Pioneer P.F. Má pouze informativní charakter a nepředstavuje nabídku podílových listů. Před plánovanou investicí se seznamte s podmínkami investování, legislativními podmínkami investice, daňovými důsledky a souvisejícími riziky, která jsou popsána v Prospektu a manažerských pravidlech fondu Pioneer P.F. nebo ve Zjednodušeném prospektu a v Podmínkách pro Českou republiku. Tyto dokumenty lze získat zdarma na nebo na adrese Karolinská 650/1, Praha 8 či na vyžádání prostřednictvím bezplatných linek Klientského centra , V textu brožury se na některých místech používají zkrácené názvy podfondů lucemburské rodiny Pioneer P.F. Jejich úplné názvy jsou uvedeny v Prospektu a manažerských pravidlech fondu Pioneer P.F. Pioneer P.F. je fonds commun de placement s několika samostatnými podfondy založenými dle práva Lucemburského velkovévodství. Investice do podílových listů v sobě obsahuje riziko kolísání aktuální hodnoty investované částky a výnosů z ní a není zaručena návratnost původně investované částky. Minulé výnosy nejsou zárukou výnosů budoucích. Doporučujeme Vám, abyste se svým osobním bankéřem nebo finančním poradcem pečlivě projednali svou toleranci vůči investičnímu riziku. Pioneer Investments je obchodním označením společnosti Pioneer Global Asset Management S.p.A. a skupiny jejích dceřiných společností.

Pioneer zajištěný fond 2

Pioneer zajištěný fond 2 Pioneer zajištěný fond 2 Zajištěné investice klidný růst Vašich peněz Zajištěné investice mají za cíl zabezpečit klientovi předem známou výši zhodnocení, zajistit návratnost alespoň počátečního vkladu

Více

Pioneer zajištěný fond

Pioneer zajištěný fond Pioneer zajištěný fond Zajištěné fondy Cílem zajištěných fondů je zabezpečit investorovi předem známou výši minimálního výnosu nebo zajistit návratnost alespoň počátečního vkladu či omezit velikost poklesu

Více

Investování s Pioneer Investments

Investování s Pioneer Investments Investování s Pioneer Investments Pioneer Investments Investujeme již od roku 1928... OBSAH O Pioneer Investments Co je investování? Co je podílový fond? Proč investovat do podílových fondů? Investiční

Více

Pioneer Investments. Profil skupiny. Klientské centrum 800 118 844 www.pioneerinvestments.cz info@pioneer.cz

Pioneer Investments. Profil skupiny. Klientské centrum 800 118 844 www.pioneerinvestments.cz info@pioneer.cz Klientské centrum 800 118 844 www.pioneerinvestments.cz info@pioneer.cz Pioneer Investments budova FILADELFIE Želetavská 1525/1 140 00 Praha 4 Pioneer Investments Profil skupiny Jedná se o propagační materiál

Více

Pioneer Investments. Profil skupiny

Pioneer Investments. Profil skupiny Pioneer Investments Profil skupiny OBSAH Poslání a vize Pioneer Investments v letopočtech Produkty a služby Přístup založený na znalostech Proč právě Pioneer Investments? 1 Pioneer Investments Profil společnosti

Více

PIONEER INVESTMENTS V ČR

PIONEER INVESTMENTS V ČR PIONEER INVESTMENTS V ČR SROVNÁNÍ S KONKURENCÍ A INFORMACE RELEVANTNÍ PRO POSOUZENÍ KVALITY FONDŮ ČERVENEC 2005 Předkládáme Vám sumarizaci dat, která umožňuje názorné srovnání vybraných podfondů Pioneer

Více

Pioneer Fund Solutions

Pioneer Fund Solutions Pioneer Fund Solutions Komplexní řešení Vašich investic V České republice je registrováno více než 1 000 podílových fondů. Ve světě jich existuje 76 200 1. Fund Solutions znamená Fondové řešení Nová rodina

Více

Zreformujte svoji penzi

Zreformujte svoji penzi Klientské centrum 800 118 844 www.pioneerinvestments.cz info@pioneer.cz Pioneer Investments budova FILADELFIE Želetavská 1525/1 140 00 Praha 4 Předmětné sdělení nepředstavuje nabídku, osobní investiční

Více

HSBC Investments Globální investiční fondy Freedom. Přístup ke globálním trhům

HSBC Investments Globální investiční fondy Freedom. Přístup ke globálním trhům HSBC Investments Globální investiční fondy Freedom Přístup ke globálním trhům Obsah Vaše investice, Vaše volba 3 Proč Freedom? 4 Vaše investiční možnosti 5 Jak investovat 7 Co se stane, jakmile jste investovali

Více

Investování s Abeva Consulting leden 2015 FONDY, KTERÉ PRACUJÍ ZA VÁS

Investování s Abeva Consulting leden 2015 FONDY, KTERÉ PRACUJÍ ZA VÁS Investování s Abeva Consulting leden 2015 FONDY, KTERÉ PRACUJÍ ZA VÁS VÝVOJ TOP FONDŮ V PROSINCI 2014 INVESTOVÁNÍ S ABEVA CONSULTING LEDEN 2015 FONDY, KTERÉ PRACUJÍ ZA VÁS Obsah Představení Co je to investování

Více

Pioneer Funds European Equity Target Income

Pioneer Funds European Equity Target Income Pioneer Funds European Equity Target Income Třída A CZK_Hedged D 30. června 2015 Slide 1 I Pioneer Funds European Equity Target Income CZK_Hedged třída Pioneer Funds European Equity Target Income byla

Více

Správa finančních prostředků. Profil společnosti a nabídka produktů ČSOB Asset Management

Správa finančních prostředků. Profil společnosti a nabídka produktů ČSOB Asset Management Správa finančních prostředků Profil společnosti a nabídka produktů ČSOB Asset Management 2015 Tato nabídka uvádí ve stručnosti obecné podmínky, za nichž je pro Vás společnost ČSOB Asset Management a.s.,

Více

Jaký je objem aktiv fondů SGAM? 4 Obsah. Charakteristika fondů SGAM

Jaký je objem aktiv fondů SGAM? 4 Obsah. Charakteristika fondů SGAM Co jsou zahraniční investiční fondy 2 SG Asset Management? Jaký je objem aktiv fondů SGAM? 4 Obsah Jaké konkrétní investiční fondy SGAM 4 Komerční banka nabízí? Jak si mám vybrat ten správný fond? 5 Jak

Více

Služby pro nadace a nadační fondy

Služby pro nadace a nadační fondy Služby pro nadace a nadační fondy Podpora v rámci sociální odpovědnosti firmy Působíme v oboru, kde bohatství bývá často ztotož ňováno pouze s penězi, vnášejícími do života ekonomické principy a hodnoty.

Více

Správa finančních prostředků. Profil společnosti a nabídka produktů ČSOB Asset Management

Správa finančních prostředků. Profil společnosti a nabídka produktů ČSOB Asset Management Správa finančních prostředků Profil společnosti a nabídka produktů ČSOB Asset Management 2015 Tato nabídka uvádí ve stručnosti obecné podmínky, za nichž je pro Vás společnost ČSOB Asset Management a.s.,

Více

FONDY PODÍLOVÉ. V příloze najdete:

FONDY PODÍLOVÉ. V příloze najdete: Proč a jak investovat do fondů str. 2 PODÍLOVÉ Přílohu připravila www.medialni.cz UNIS ČR hlásí: Příliv investic pokračuje Na rozdíl od loňského roku zažívají v současné době české podílové fondy dobré

Více

Pioneer Funds Strategic Income

Pioneer Funds Strategic Income Třída A CZK_Hedged ND 30. červen 2015 Page 1 I For Broker/Dealer Use Only and Not to be Distributed to the Public CZK_Hedged třída Pioneer Funds Strategic Income byla založena 19. 7. 2011. Tato prezentace

Více

Výroční zpráva. Investiční kapitálové společnosti KB, a.s.

Výroční zpráva. Investiční kapitálové společnosti KB, a.s. Výroční zpráva Investiční kapitálové společnosti KB, 2005 Obsah Profil společnosti 4-5 Vybrané ekonomické ukazatele 6 Úvodní slovo předsedy představenstva 7-8 Zpráva představenstva Situace na trhu v roce

Více

Nabídka na zhodnocení finančních prostředků s podílovými fondy Investiční kapitálové společnosti KB a fondů SGAM v CZK

Nabídka na zhodnocení finančních prostředků s podílovými fondy Investiční kapitálové společnosti KB a fondů SGAM v CZK Nabídka na zhodnocení finančních prostředků s podílovými fondy Investiční kapitálové společnosti KB a fondů SGAM v CZK Představení společnosti Investiční kapitálová společnost KB, a.s., (dále IKS ) se

Více

ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ. Bakalářská práce. Investování do podílových fondů. Investing in shares funds.

ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ. Bakalářská práce. Investování do podílových fondů. Investing in shares funds. ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ Bakalářská práce Investování do podílových fondů Investing in shares funds Marek Pešek Plzeň 2013 Čestné prohlášení Prohlašuji, že jsem bakalářskou práci

Více

Pioneer Funds Euro Strategic Bond

Pioneer Funds Euro Strategic Bond Pioneer Funds Euro Strategic Bond Třída A CZK_Hedged ND 30. červen 2015 Důležité upozornění CZK_Hedged třída Pioneer Funds Euro Strategic Bond byla založena 4. 9. 2012. Tato prezentace není investičním

Více

PODÍLOVÉ FONDY KOMERČNÍ PŘÍLOHA 26. 3. 2002. Po dvou hubených letech investoři opět očekávají růst Býci brzy vytlačí medvědy z trhů

PODÍLOVÉ FONDY KOMERČNÍ PŘÍLOHA 26. 3. 2002. Po dvou hubených letech investoři opět očekávají růst Býci brzy vytlačí medvědy z trhů ANKETA V čem je nabídka produktů a služeb vaší společnosti pro investora nejzajímavější, popřípadě na českém trhu ojedinělá? Vladimír Fichtner, marketingový ředitel, Pioneer Investments New Europe: Už

Více

Pioneer Funds Emerging Europe and Mediterranean Equity

Pioneer Funds Emerging Europe and Mediterranean Equity Pioneer Funds Emerging Europe and Mediterranean Equity Třída A CZK ND 30. červen 2015 Důležité upozornění CZK třída Pioneer Funds Emerging Europe and Mediterranean Equity byla založena 1. 6. 2010. Tato

Více

2004 Výroční zpráva. Investiční společnost České spořitelny, a. s.

2004 Výroční zpráva. Investiční společnost České spořitelny, a. s. 2004 Výroční zpráva Investiční společnost České spořitelny, a. s. ZÁLOŽKA S KLÍČOVÝMI ÚDAJI > Koncem roku 2004 Investiční společnost České spořitelny, a. s. obhospodařovala těchto dvanáct otevřených podílových

Více

REALITNÍ FOND KB, uzavřený podílový fond Popis produktu 22. 09. 2014

REALITNÍ FOND KB, uzavřený podílový fond Popis produktu 22. 09. 2014 REALITNÍ FOND KB, uzavřený podílový fond Popis produktu 22. 09. 2014 Charakteristika ISIN Investiční horizont Investiční strategie Měna CZ0008474616 8-9 let Komerční nemovitosti v širším centru Prahy CZK

Více

PIONEER P.F. ZJEDNODUŠENÝ PROSPEKT z prosince 2011

PIONEER P.F. ZJEDNODUŠENÝ PROSPEKT z prosince 2011 PIONEER P.F. ZJEDNODUŠENÝ PROSPEKT z prosince 2011 OBSAH I. MANAGEMENT A ADMINISTRATIVA... 3 II. MÍSTNÍ ZÁSTUPCI... 4 III. PODFONDY... 6 PODFONDY SE ZAJIŠTĚNÝM KAPITÁLEM... 7 1. PIONEER P.F. DYNAMIC HYBRID

Více

Vždy o míli napřed. Proč právě Pioneer? Nechme mluvit fakta

Vždy o míli napřed. Proč právě Pioneer? Nechme mluvit fakta Vždy o míli napřed Pioneer Investments ví o investování vše. Aby ne, na trhu úspěšně působí už více než 85 let! Své bohaté zkušenosti využívá k tomu, aby svým klientům nabízel špičkové produkty s cílem

Více

Programy Investování. investičního životního pojištění

Programy Investování. investičního životního pojištění Programy Investování investičního životního pojištění Programy Investování investičního životního pojištění Programy investování investičního životního pojištění MetLife MetLife pojišťovna a.s., nabízí

Více

ING International. Investiční společnost otevřeného typu s variabilním kapitálem (SICAV) ZJEDNODUŠENÝ PROSPEKT INVESTMENT MANAGEMENT

ING International. Investiční společnost otevřeného typu s variabilním kapitálem (SICAV) ZJEDNODUŠENÝ PROSPEKT INVESTMENT MANAGEMENT ING International Investiční společnost otevřeného typu s variabilním kapitálem (SICAV) ZJEDNODUŠENÝ PROSPEKT CS LUXEMBOURG květen 2011 INVESTMENT MANAGEMENT Obsah Obsah...2 Upozornění...3 Slovníček...4

Více

VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY poskytování služeb MONECO, spol. s r.o.

VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY poskytování služeb MONECO, spol. s r.o. VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY poskytování služeb MONECO, spol. s r.o. Tyto všeobecné obchodní podmínky pro poskytování investičních služeb jsou podmínkami společnosti MONECO, spol. s r.o., se sídlem Gorkého

Více