NASTAVUJEME DEMO PLATFORMU A OBCHODUJEME

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "NASTAVUJEME DEMO PLATFORMU A OBCHODUJEME"

Transkript

1 3. část kurzu: NASTAVUJEME DEMO PLATFORMU A OBCHODUJEME Jiří Mazur autor kurzu, lektor, trader, TOP10 infopodnikatel

2 NASTAVUJEME DEMO PLATFORMU A OBCHODUJEME 2 Nastavujeme Demo platformu a obchodujeme 3.1 Když se to umí, je to snadné Předpokládám, že jste si užili své první kroky na obchodní platformě Goldstarway. Na monitoru na vás neustále problikávaly cenové změny z burzy, které dávaly tušit, že se stále něco děje. Ceny na burzách se mění neustále z nejrůznějších důvodů. Jak tedy uchopit svou příležitost a dostat se do hry? Tak jistě, ty začátky jsou vždy trošku složitější. Zatímco se ti šikovnější z vás do prostředí platformy intuitivně vnořili snadno, jiní si prostě rady nevědí. Někteří proklikávají jak o život vše, co lze vyzkoušet, zvídavě zkoušejí. Jiní mají ostych. Někdo pochopí funkce a zkratky k informacím rychle, jiný hledá cestu komplikovaněji. Musím říct, že jsem za dobu kariéry lektora viděl desítky, nebo možná stovky nejrůznějších přístupů k nastavení a používání platformy Goldstarway. Od značně chaotických, ve kterých se vyznali pouze tvůrci vlastního nastavení až po velice systematické a přehledné.

3 NASTAVUJEME DEMO PLATFORMU A OBCHODUJEME 3 Jistě spolu zvolíme přehlednou a jednoduchou variantu! Potřebujeme dnes v zásadě zvládnout 4 věci: Nastavit si obchodní platformu Goldstarway do vlastního nastavení a uživatelského profilu, který bude srozumitelný a dobře ovladatelný. Nastavit si grafy, okna a základní informace tak, abychom měli přehled o tom, co se na burze děje a mohli snadno klikat na ta správná tlačítka, rozhodneme-li se k akci. Potřebujeme vědět, k čemu slouží některé funkce a okna na platformě, budeme postupovat podle pravidla 90/10, budou nás zajímat jen ta nejdůležitější! A to nejdůležitější, ovládat ta správná tlačítka a pokyny pro řízení obchodů, obchodních pozic. A co dnes dělat ještě nebudeme? Nebudeme řešit jednotlivá aktiva pro obchodování, specifické nastavení pro analýzu profitních situací, nebudeme studovat grafy ani si do nich moc malovat. Jen si ukážeme, jak na to. Opět zvolíme cestu kreativity a učení, abyste si to užili! Jdeme na to.

4 NASTAVUJEME DEMO PLATFORMU A OBCHODUJEME Nastavení obchodní platformy, základní funkce, pracovní plochy a profil V rámci tohoto kurzu si upravíme platformu jednoduše tak, abychom s tím měli co nejméně práce. V zásadě si ale můžete nastavení platformy vytvořit úplně podle sebe - pracovní plochy, uspořádání oken, grafů, barvy, nastavení funkcí technické analýzy, alerty Do toho ale nepůjdeme. Použijeme pouze 10 % funkcí, možností a nabídky, a bude nám to postačovat na 90 % všeho, co se zde naučíme. I v rámci Live obchodování vystačíte s těmito základy, přidáte pouze funkce a vlastnosti platformy, které vám budou individuálně vyhovovat. Poslechněte si výukové video. Potřebný popis jednotlivých částí platformy, funkcí a možností najdete dole v tomto PDF. Nastavte si platformu doporučeným způsobem, nebo si v rámci hry vyzkoušejte jakákoliv svá nastavení. Podrobné informace pro pokročilé řešíme na pracovních workshopech, to je ale nad rámec kurzu a pro vás nyní zcela zbytečné. 3.3 Nejdůležitější informace, okna a funkce na platformě V horní navigaci budeme pracovat zejména se záložkami Home - zde nás zajímá jen nabídka Desktop Profiles pro uložení našeho nastavení. Další tlačítka neřešte.

5 NASTAVUJEME DEMO PLATFORMU A OBCHODUJEME 5 Dále nás bude zajímat záložka Windows pro práci s pracovními plochami a pro nastavení několika užitečných nástrojů. Zajímat nás budou zejména Dealing Rates, Open Positions, Orders, Reports, Closed Positions, Auto-Arrange a New Workspace. Ty další si vyzkoušíte, momentálně nedůležité. Potom ještě budeme používat záložku Charts, zejména tlačítko New Charts. A to je vše. Prostě ta další tlačítka buď aktuálně potřebovat nebudete, nebo si jejich funkci vyzkoušejte v rámci zvídavosti. Jedeme podle Pravidla 90/10!!! Podrobnější informace o těchto funkcích a názvech si prostudujte v dolní části tohoto PDF. 3.4 Práce s grafy a ta správná tlačítka V této fázi se učme instalovat jednotlivé pracovní plochy, Workspace. Naučme se plochu vytvořit, editovat název, přemístit... Dále do plochy nainstalujeme grafy vybraných aktiv, pomocí funkce Auto-Arrange si je uspořádáme. Nastavíme si druh aktiva na grafech a časové rámce. Zatím vše ponechávám na vás. Hrajeme si. Vyzkoušíme si pár základních triků a funkcí, jak lze s grafy pracovat. Instalace trendových čar, funkcí, zadávání obchodních pokynů přímo z grafů...

6 NASTAVUJEME DEMO PLATFORMU A OBCHODUJEME Zadáváme obchodní pokyny a Hrajeme si..! Pro zadávání obchodních pokynů doporučuji používat nabídku z Dealing Rates Table. Kliknutím do políčka Sell nebo Buy můžete aktivovat akci. Nezapomeňte nastavit správný počet lotů! Obchodní pozice můžete objednávat, když do políčka kliknete pravým tlačítkem myši. Z roletky si vyberte požadovanou akci. Elegantní způsob je realizovat obchodní akce přímo z prostředí grafů na platformě. Pravým tlačítkem myši lze akci aktivovat. I když je zde záložka Trade, já osobně ji téměř nepoužívám. Otevírání obchodů z okna Dealing Rates Table a přímo z grafů je přesnější a jednodušší. Ale můžete vyzkoušet i možnosti z této záložky... Otevřené pozice na burze se vám objeví v okně Open Positions v první Workspace Trading (okno lze přejmenovat). Zde si můžete vyzkoušet funkce příkazů Stop, Trailing Stop a Limit. Zadávejte si tyto pokyny k aktuálně otevřeným pozicím na burze, abyste si otestovali jejich funkce. Nakupuji-li příkazem Buy, pokyn Stop, nebo Tr. Stop (trailing, pohyblivý Stoploss, posouvá se s pohybem ceny aktiva), oba pokyny dávám pod svou objednávku. Příkaz Limit může ohraničit nadefinovaný zisk. Pokud nebudete u počítače a cena dosáhne svého Limitu, jste ze hry venku. Sell Trading. Pokyny Stop, Tr. Stop a Limit pro pozici otevřenou směrem prodejním, Sell, analogicky Stop nad prodejní cenu, Limit pod ní.. Kam dojde cena, tolik vyděláte (nebo proděláte ).

7 NASTAVUJEME DEMO PLATFORMU A OBCHODUJEME 7 Objednávky Stop, Tr. Stop i Limit můžete snadno zrušit nebo modifikovat (změnit), klikněte do políčka k dané obchodní otevřené pozici (viz video) a máte k dispozici výběr OK, Cancel nebo Remove. Potvrdit, změnit nebo zrušit akci. Vyzkoušejte. Podobné akce můžete udělat i rozkliknutím nabídky pravým tlačítkem myši. Vyzkoušejte. Principem vydělávání peněz na burze je otevírat jednotlivé obchodní pozice směrem k potenciálnímu růstu, nebo poklesu ceny. Existují tedy pouze dvě možnosti. Prodej nebo Nákup, Sell nebo Buy. Rozhodnutí je na každém z vás. Vycházejte z cenové pozice aktiva na grafu. Je-li cena nízko, nakupujte. Je-li cena vysoko, prodávejte. Zisky nebo ztráty můžeme uzavřít ručně za aktuální cenu trhu, když v okně Open Positions klikneme přímo na aktuální výdělek (v zelené barvě), nebo prodělek (červeno...). A uzavřeme pokynem Close. Nebo můžete své obchodní akce ohraničit automatickými pokyny Stop nebo Limit, můžete zadat obojí. Vyzkoušíte-li otevření obchodu formou objednávky (kliknutím pravým tlačítkem myši v okně Dealing Rates na požadovanou akci Sell, nebo Buy (před tím nezapomeňte aktivum označit - políčko vám zmodrá) - vyzkoušejte objednávky typu Entry Stop, Entry Limit nebo Entry OCO. Entry OCO je kombinovaná objednávka, kdy se vám pozice otevře za cenu vyšší nebo nižší dle zadání a druhá část objednávky se tím vyruší. TIP Přímo do objednávky můžete definovat svůj pokyn Stop nebo Limit.

8 NASTAVUJEME DEMO PLATFORMU A OBCHODUJEME 8 Využijete-li tedy možnosti objednávky Entry OCO a zadáte-li do ní svůj Stop nebo Limit pokyn, obchod se vám sám otevře i uzavře na definovaných úrovních podle toho, kam půjde cena trhu s vybraným aktivem. Můžete si tak v prostředí obchodní platformy Goldstarway své obchodování částečně, nebo úplně automatizovat. Nemusíte ztrácet čas vysedáváním u počítače, kdy jen čekáte na ty správné cenové pohyby. Může se vám to takto zdát v úvodu složité. Ale osvojíte-li si zkoušením a formou hry uvedené obchodní pokyny, budete v obraze brzy. A hlavně si sami ověříte, že je jedno, zdali jdete do obchodní akce Sell nebo Buy. Obě jsou vhodné, stejnocenné. Jde jen o to, abychom z grafu a dalších informací, které umíme zpracovat, odhadli převažující pravděpodobnost cenového pohybu. Potom je třeba nechat otevřenou pozici vydělat peníze. A jde-li trh proti nám, potom pozici uzavřeme, máme-li pocit ohrožení. Ručně, Close nebo automaticky pokynem Stop. OK? Nemusí to být složité! A na závěr důležitá informace. Seznam všech uzavřených pozic uvidíte v okně Position History, v něm si můžete nastavit, kolik pozic chcete vidět. Klikněte pravým tlačítkem v části Closed Positions, zvolte Preferences Settings a vyberte si Počet posledních uzavřených obchodů nebo období (Show last closed positions nebo Show by last days). A také si můžete v Reports vybrat období, číslo účtu (nebo všechny, All Accounts) a nechat si otevřít historii vašeho účtu online v podrobné formě. Přeji vám mnoho zábavy!

9 NASTAVUJEME DEMO PLATFORMU A OBCHODUJEME 9 Rychlost čísel na platformě, cenové pohyby na grafech, energie peněz i jednotlivé akce jsou zajímavou reality show, i když neriskujeme v této hře žádné peníze. Hrajeme si na burze. Učíme se. Není důležité, zdali tento byznys uchopíte, nebo si jen doplníte své finanční vzdělání či vyzkoušíte svůj MOZEK v akci. Důležité je, aby vás to bavilo. Upozornění na závěr: Nezapomeňte si uložit své nastavení platformy v Home Desktop Profiles Save Current Profile As (Zadejte svůj název profilu) a dejte OK. Vámi nastavený Profil, vaše nastavení budou archivována a při dalším nalogování svého Demo účtu, se vám tento otevře ve vašem nastavení (někdy bude v rámci streamování požadovat výběr Profilu, potvrďte ten svůj). Je zde ještě jedna drobná nevýhoda. Demo účet exspiruje za 30 dnů, orientujte se tedy na jednoduchá a účelná nastavení. Pokud si jej osvojíte, je nastavení nového účtu otázka několika málo minut. V dalším textu dole si můžete ještě projít podrobněji funkce a nastavení obchodní platformy Goldstarway.

10 NASTAVUJEME DEMO PLATFORMU A OBCHODUJEME 10 Domácí úkoly: Nastavte si svůj Profil obchodní platformy, nezapomeňte si jej uložit dle návodu v tomto PDF. Vyzkoušejte si práci s grafy i obchodní akce. Projděte si funkce, tlačítka a okna doporučené v této části kurzu, nezabývejte se tím dalším. Projděte si vše podle tohoto textu postupně. Vyzkoušejte si otevírat obchodní pozice v jednotlivých účtech, srovnejte si to, co si na burze otevřete nebo objednáte s okny Open Positions, Orders... Vyzkoušejte si Sell, Buy, Stop, Limit příkazy nebo objednávky Entry Stop, Limit, OCO. Vyzkoušejte si otevírat obchody z grafů. Po několika zrealizovaných a uzavřených obchodech si otevřete Reports ze svého snažení, udělejte mi scan a pošlete na Uděláte sobě i mi radost.

11 NASTAVUJEME DEMO PLATFORMU A OBCHODUJEME 11 Co nás čeká v dalším pokračování: 4. Pravidlo 90/10 na burze & s čím obchodujeme 5. Identifikace ziskových situací 6. Obchodujeme bezpečně 7. Ziskové řízení investic Webinář I. Příležitost jménem BURZA Prémiové 8 video - Profesionální Demo Trading Po 5-10 denní pauze, kdy budete trénovat to, co jste se naučili, bude vyhlášena soutěž: WinProfit Demo 2013 Webinář II. se skvělými hosty, které byste opravdu nečekali Také třetí část máte za sebou, studujte, inspirujte se. Přeji hezký den! Jirka Mazur Praha, září 2013

12 NASTAVUJEME DEMO PLATFORMU A OBCHODUJEME Základní funkce a nastavení obchodní platformy Goldstarway Základní nabídka platformy je na černé liště vedle žlutého písmene G. Má cca tyto funkce: 1. Tlačítko HOME: Příkazy Sell a Buy jsou známé příkazy na prodej či nákup za aktuální tržní cenu. Vyberte typ příkazu, v roletce aktivum, zadejte počet lotů. Jde o typ MO (Market Order příkaz). Tlačítko New Chart Vám nabídne otevření nového grafu v aktuálním Workspace, tedy pracovní záložce. Můžete si zvolit graf instrumentu (Aktiva) z nabídky, včetně jeho časového rozlišení (5minutový, hodinový ). TIP pod nabídkou aktiv máte možnost najít instrument (find instrument), kde stačí zadat počáteční písmena názvu aktiva a systém vám aktivum vyhledá sám. Šipkami se můžete pohybovat mezi aktivy, jejichž název začíná stejným písmenem. Instrument katalog - je katalog aktiv. Katalog je roztříděn do složek na měnové páry Forexu, akciové indexy, komodity, jednotlivé akciové tituly USA, Evropy, Asie a Indie. V katalogu můžete vymazat aktiva, která nepožadujete, z nabídkového listu tlačítka New Chart. To Vám umožní vyčistit nabídku o nepotřebná aktiva a tím ji zpřehlednit. Vymazání aktiva z nabídky provedete tlačítkem unsubscribe.

13 NASTAVUJEME DEMO PLATFORMU A OBCHODUJEME 13 Desktop profiles Vám umožní uložit aktuální nastavení grafů a pracovních ploch, (Workspace), Profiles - vytvářet si jich větší množství a přepínat se mezi těmito nastaveními. Rovněž si můžete vybrat základní nastavení nabídka Systém : Default = standardní nastavení Nabídka Custom zobrazuje název aktuálního nastavení platformy. Přes funkci Desktop Profile lze nastavit více Profilů nastavení. Na jeden existující Profil lze nastavit libovolný počet oken (Windows) a celkem max. 100 grafů. Lze doporučit vytvořit různé Profily pro využití na různých PC (stolní, Notebook,...), rovněž lze jeden účet otevřít na jednom PC vícekrát s různými Profily a využít tak možnosti práce s několika sty grafů a s více monitory (2, 3 až 6). Vícemonitorový systém a nároky na plné využití software Goldstar si vyžadují adekvátní technické parametry PC a rychlost internetu. Lze doporučit vícejádrové procesory, kvalitní grafické karty a vysokorychlostní internet. 2. Tlačítko TRADE:

14 NASTAVUJEME DEMO PLATFORMU A OBCHODUJEME 14 Nabídka Trade obsahuje známé příkazy: Sell/Buy Close Position slouží k uzavření vybrané obchodní pozice za aktuální tržní cenu, MO. Hedge Position umožňuje zajištění vybrané pozice opačným příkazem. Tlačítkem Entry Sell zadáte vstupní příkazy Limit a Stop pro short pozici, Tlačítkem Entry Buy zadáte stejné příkazy pro long pozici. Tlačítka Stop a Limit zadávají výstupní příkazy Stop-Loss a Limit. Tlačítko Modify umožňuje pozměnit aktuálně naprogramovaný příkaz pro vstup či výstup do/z pozice. Tlačítko Remove odstraňuje příkaz na vstup či výstup z pozice. Tlačítko Price Alert nastaví zvukový signál při dosažení Vámi nastavené cenové úrovně určitého aktiva. 3. Tlačítko OPTIONS: Obsahuje tlačítka na nákup prodejních (put) či nákupních (call) opcí a okno se seznamem opcí. Opční strategie jsou vhodné pro sofistikované obchodovací systémy. V současné době je tato možnost součástí AtcForex platformy pro typ účtu ICTS FX. Doporučujeme pouze zkušeným traderům. 4. Binary Options tím se aktuálně nezabývejte, nebo si Binární opce vyzkoušejte mimo kurz...

15 NASTAVUJEME DEMO PLATFORMU A OBCHODUJEME Tlačítko Windows: Obsahuje rozsáhlou nabídku pro zobrazení: Dealing rates - aktuální kotace aktiv (akciové indexy, akcie, komodity, Forex měny). Z označeného aktiva v Dealing rates můžete otevírat své Sell nebo Buy pozice typem příkazu MO, ESO, ELO, OCO, zadávat klouzavé nebo fixní příkazy Limits a Stops. Open positions - seznam otevřených pozic včetně obchodních informací. Orders - vytvořené objednávky pro Sell nebo Buy pozici včetně předdefinovaných S, L. Dále aktuální nadefinované Stopy nebo Limity jako vstupní a výstupní příkazy. News - sledování zpráv, pouze na Live účtech. Zdroj zpravidla Reuters. Reports - sledování výpisů z účtů za Vámi vybrané období, s celou řadou dalších statistik. Closed positions - seznam uzavřených obchodních pozic.

16 NASTAVUJEME DEMO PLATFORMU A OBCHODUJEME 16 Price allerts - zvukové a vizuální upozornění pro dosažení nadefinované ceny - cenový signál. Instruments - seznam aktiv (stejně jako Instrument Katalog v nabídce Home). Summary - seznam podúčtů (při založení demo účtu si můžete založit 1-5 podúčtů), aktuální stav na všech účtech (summary). Lze sledovat jednotlivé účty odděleně, nebo je manažerovat společně. Na live účtu můžete obsluhovat libovolný počet účtů, v tomto případě funguje Goldstar AtcForex Wintrader jako manažerská multiplatforma. Events and Messages obsahuje okno, které obsahuje aktuální zprávy a upozornění, které systém obdržel během aktuálního přihlášení. Risk Exposure - zobrazuje čistou měnovou pozici pro každou individuální měnu, můžete si zobrazit maximální riziko (cenový pohyb v Pips) pro případný Margin Call... Comment - obsahuje komentáře Tutorials - spustí výukový program platformy. Open a Live Account - Vás přesměruje na postup pro otevření Live účtu (tato ikonka je pouze na Demu). Add Funds - možnosti doplnění finančních zdrojů na účet Auto-Arrange Windows - automaticky uspořádá okna a grafy v aktuálně otevřené pracovní ploše (workspace). Doporučujeme vždy uspořádat grafy v otevřeném okně pomocí této funkce! New Workspace - vytvoří novou pracovní plochu. Rename Active Workspace - můžete přejmenovat aktuálně otevřenou pracovní plochu.

17 NASTAVUJEME DEMO PLATFORMU A OBCHODUJEME 17 Close Active Workspace - uzavře aktivní pracovní plochu. Application Map - Vám souhrnně zobrazí aktuální nastavení platformy dle pracovních ploch (workspace). Kliknutím na dané aktivum či plochu se do ní přesunete. 6. CHARTS: New Chart - otevře nový graf v aktuálním otevřeném okně, Workspace. Set defaults - můžete nastavit parametry, které se zobrazí při otevření nového grafu. Např. zbarvení svíček grafu, aktuální kotaci, datum na horizontální ose, zobrazení otevřených pozic, objednávek, cenových upozornění, volba funkce kolečka myši a další. Vaše nastavení pak bude fungovat pro všechny otevřené grafy. Open Charts - můžete otevřít pomocí zrychlené volby graf aktiva a časového rozlišení, které již v platformě otevřené je.

18 NASTAVUJEME DEMO PLATFORMU A OBCHODUJEME Tlačítko ActFX: Toto tlačítko se týká automatizovaných obchodních strategií, které můžete na platformě programovat. Je to volba pro pokročilé Tradery. Začátečníkům doporučujeme se tímto nezabývat. Indicator editor - Vám umožní si vytvořit svůj vlastní matematický indikátor. Strategy editor - umožní Vám vytvořit algoritmické obchodní strategie. Launch Strategy - zde vyberete ze seznamu svou strategii a spustíte ji na platformě. Strategy Summary - poskytuje souhrnné informace o všech aktivních strategiích. Open Strategy - ukáže Vám seznam otevřených strategií. 8. Tlačítko HELP: Obsahuje zejména Trader Manual - návod na obsluhu platformy včetně videí. V anglickém jazyce. About - zobrazuje název systému, aplikace a další údaje.

19 NASTAVUJEME DEMO PLATFORMU A OBCHODUJEME 19 Poznámka na závěr Společnost Goldstar Online Trading průběžně aktualizuje vylepšení platformy. Výše popsané funkce se mohou v budoucnu změnit či upravit. Přejeme Vám mnoho úspěchů při vašem profesionálním Demo Tradingu a také v následném Live Tradingu! Tato část ebooku byla převzata z jiných materiálů firmy pro vzdělávání (Seminář Jak začít na burze...), pro účely kurzu většinu z těchto informací berte pouze jako orientační, v zásadě budete používat jenom část z nich. Podrobnější popis je zde uveden pro zvídavé jedince.

JAK ZAČÍT NA BURZE & HRAJEME SI, ABYCHOM ZBOHATLI

JAK ZAČÍT NA BURZE & HRAJEME SI, ABYCHOM ZBOHATLI 1. část kurzu: JAK ZAČÍT NA BURZE & HRAJEME SI, ABYCHOM ZBOHATLI Jiří Mazur autor kurzu, lektor, trader, TOP10 infopodnikatel JAK ZAČÍT NA BURZE & HRAJEME SI, ABYCHOM ZBOHATLI 2 Jak začít na burze & hrajeme

Více

Obsah 1. Získání obchodní aplikace... 3 2. Pracovní prostředí v obchodní aplikaci Metatrader 5... 7 3. Obchodování..... 35

Obsah 1. Získání obchodní aplikace... 3 2. Pracovní prostředí v obchodní aplikaci Metatrader 5... 7 3. Obchodování..... 35 1 Obsah 1. Získání obchodní aplikace... 3 1.1 Instalace programu... 3 1.2 Registrace demo účtu... 5 1.3 Přihlášení k již existujícímu účtu (demo/real)... 6 2. Pracovní prostředí v obchodní aplikaci Metatrader

Více

Patria Forex. Uživatelský manuál

Patria Forex. Uživatelský manuál Patria Forex Uživatelský manuál Obsah O PATRIA FOREX... - 4 - ÚVOD... - 5 - STAŽENÍ APLIKACE... - 6 - AKTUALIZACE APLIKACE... - 9 - VKLAD A VÝBĚR FINANČNÍCH PROSTŘEDKŮ... - 10 - VKLAD FINANČNÍCH PROSTŘEDKŮ...

Více

MetaTrader PRO. Mini terminal Trade terminal. X-Trade Brokers DM S.A., organizační složka 1/22

MetaTrader PRO. Mini terminal Trade terminal. X-Trade Brokers DM S.A., organizační složka 1/22 MetaTrader PRO Mini terminal Trade terminal 1/22 Obsah 1. Získání rozšířené platformy MetaTrader... 3 1.1 Instalace programu... 3 1.2 Registrace a otevření nového (demo) účtu... 3 1.3 Forex STP... 4 2.

Více

e-broker manuál internetové aplikace pro obchodování s akciemi

e-broker manuál internetové aplikace pro obchodování s akciemi e-broker manuál internetové aplikace pro obchodování s akciemi Obsah KAPITOLA 1. O APLIKACI E-BROKER........ 3 1.1 Požadavky na systém 4 1.2 Bezpečnost........4 KAPITOLA 2. ZÁHLAVÍ... 5 2.1 Trhy ČR, USA,

Více

Průvodce aplikací e-broker

Průvodce aplikací e-broker Finanční skupina Fio průvodce základními úkony a možnostmi aplikace pro nové uživatele www.fio.cz Obsah 1. Jak se poprvé přihlásit do aplikace e-broker...3 2. Jak odblokovat on-line kurzy pro USA a SRN...4

Více

Sticky Password 5.0 manuál. 2012 Lamantine Software, a.s.

Sticky Password 5.0 manuál. 2012 Lamantine Software, a.s. Sticky Password 5.0 manuál 2012 Lamantine Software, a.s. 2 Sticky Password 5.0 manuál Obsah Kapitola I Sticky Password 4 Kapitola II Rozhraní Sticky Password 4 1 Tlačítko... rychlého spouštění 5 2 Okno

Více

ÁST 2: INDICATOR BUILDER

ÁST 2: INDICATOR BUILDER 1 ČÁST 1: FUNKCE A SOUČÁSTI 2 I. Úvod 2 1. Přehled 2 2. Začínáme 2 3. Spuštění a ukončení programu 2 4. Pracovní plocha 3 II. Funkce systému 3 1. Zadání příkazu 3 2. Příkazy Limit a Stop 4 3. Panel VT

Více

INFORMAČNÍ MANUÁL ZDARMA

INFORMAČNÍ MANUÁL ZDARMA [Zadejte text.] GOLDSTAR ONLINE TRADING INFORMAČNÍ MANUÁL ZDARMA Burza CFDs & Forex základní informace o online obchodování s akciemi, akciovými indexy, komoditami a měnovými páry. Tým Goldstarway Prohlášení

Více

DUEL. Ježek software. Úvodní příručka k programu. DUEL Úvodní příručka. Přehledný stručný popis ovládání a funkcí ekonomického systému DUEL

DUEL. Ježek software. Úvodní příručka k programu. DUEL Úvodní příručka. Přehledný stručný popis ovládání a funkcí ekonomického systému DUEL Úvodní příručka 1 Software s perspektivou DUEL www.jezeksw.cz Ježek software DUEL Úvodní příručka k programu Přehledný stručný popis ovládání a funkcí ekonomického systému DUEL 2 Úvodní příručka ekonomického

Více

inpage vytváříme webové stránky

inpage vytváříme webové stránky inpage vytváříme webové stránky Stránka 1 inpage vytváříme webové stránky Úvod a poděkování Vítejte ve světě internetových stránek! Pokud jste si dodnes mysleli, že tajemství vytváření hezkých webových

Více

ALFA A OMEGA PROFESIONÁLNÍCH TRADERŮ

ALFA A OMEGA PROFESIONÁLNÍCH TRADERŮ ALFA A OMEGA PROFESIONÁLNÍCH TRADERŮ NAVÍC BONUS ZDARMA: Indikátor obchodních zón do Axiory MT4 On-line trading 21. století nabízí možnost prakticky každému účastnit se obchodování na největších finančních

Více

Finance, účetnictví, daně a legislativa v IS

Finance, účetnictví, daně a legislativa v IS - 1 - Finance, účetnictví, daně a legislativa v IS Vzdělávací modul Finance, účetnictví, daně a legislativa v IS - 2 - Finance, účetnictví, daně a legislativa v IS Obsah 1. Práce se systémem... 3 Spuštění

Více

ÚVOD DO SVĚTA OBCHODOVÁNÍ

ÚVOD DO SVĚTA OBCHODOVÁNÍ PROFITY.cz kurzy obchodování na světových burzách ÚVOD DO SVĚTA OBCHODOVÁNÍ Bašty 416/8 602 00 Brno +420 730 69 22 55 1 Úvod do světa obchodování Úvod do světa obchodování komodit Úvod V tisku, na internetu

Více

JIHOČESKÁ UNIVERZITA V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH

JIHOČESKÁ UNIVERZITA V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH JIHOČESKÁ UNIVERZITA V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH Ekonomická fakulta DIPLOMOVÁ PRÁCE 2012 Bc. Rudolf Kalkus Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích Ekonomická Fakulta Katedra účetnictví a financí Studijní

Více

333 tipů a triků pro Microsoft Office 2013

333 tipů a triků pro Microsoft Office 2013 333 tipů a triků pro Microsoft Office Karel Klatovský Nakladatelství a vydavatelství R www.computermedia.cz Obsah Obsah Obecné...10 1. Jaké jsou novinky v Microsoft Office?...10 2. Jaké existují edice

Více

Práce s těmito programy je snadná a brzy zjistíte, že se tvorba webových stránek stane spíše hrou než náročnou prací.

Práce s těmito programy je snadná a brzy zjistíte, že se tvorba webových stránek stane spíše hrou než náročnou prací. Úvod Děkujeme za důvěru v produkty firmy 3D3. Vybrali jste si jeden z nejjednodušších a nejsilnějších nástrojů pro tvorbu webových stránech a internetových obchodů. Vytvořené stránky mohou sloužit vám

Více

Základy MS Excelu 2007 jednoduše

Základy MS Excelu 2007 jednoduše Základy MS Excelu 2007 jednoduše Učební texty jsou určeny pro všechny, kteří nechtějí studovat tlusté příručky a přitom se chtějí snadněji orientovat v tabulkovém editoru MS Excel. Právě stručný text,

Více

Podnikatelský systém. Uživatelská dokumentace. verze 2015.04

Podnikatelský systém. Uživatelská dokumentace. verze 2015.04 Podnikatelský systém Uživatelská dokumentace verze 2015.04 Obsah Vítejte!... 5 Hlavní menu a panel nástrojů... 6 Práce s firmami a daňovými obdobími... 8 Založení nové firmy... 8 Otevření firmy... 9 Smazání

Více

OBSAH: Kapitola č. 1 Úvod...5

OBSAH: Kapitola č. 1 Úvod...5 OBSAH: Kapitola č. 1 Úvod...5 1) Práce s příručkou...5 2) Popis aplikace...5 3) Doporučená konfigurace...5 a) Intranetový / internetový server...6 b) Stanice sítě...6 4) Licenční podmínky...6 Kapitola

Více

MOODLE PRO PEDAGOGY. Ing. Jiří Husa, CSc.

MOODLE PRO PEDAGOGY. Ing. Jiří Husa, CSc. MOODLE PRO PEDAGOGY Ing. Jiří Husa, CSc. Praha 2012 2 2 Seznam použitých symbolů 3 Průvodce studiem Cíl studia Shrnutí K zapamatování, důležité Kontrolní otázky Samostatný úkol na PC Informace na internetu

Více

Print2PDF verze 9. Příručka uživatele

Print2PDF verze 9. Příručka uživatele Print2PDF verze 9 Příručka uživatele Obsah 1. Převod do formátu PDF... 6 1.1. PDF... 6 1.2. Print2PDF verze 9... 6 1.3. Bližší charakteristika základních komponent... 6 1.3.1. Tiskový ovladač Print2PDF...

Více

P D S - 5 P. Psychologický diagnostický systém. popis technických částí popis ovládání programu. GETA Centrum s.r.o. 02 / 2013

P D S - 5 P. Psychologický diagnostický systém. popis technických částí popis ovládání programu. GETA Centrum s.r.o. 02 / 2013 P D S - 5 P Psychologický diagnostický systém Instrukční manuál popis technických částí popis ovládání programu GETA Centrum s.r.o. 02 / 2013 GETA Centrum s.r.o. Nad Spádem 9/206, 147 00 Praha 4 - Podolí

Více

Začínáme. Instalace a nastavení programů JAPO Průvodce programem Asistent Z A Č Í N Á M E S P R O G R A M Y J A P O

Začínáme. Instalace a nastavení programů JAPO Průvodce programem Asistent Z A Č Í N Á M E S P R O G R A M Y J A P O Instalace a nastavení programů JAPO Průvodce programem Asistent Začínáme Tato příručka má za cíl seznámit vás s instalací a nastavením základních parametrů programů JAPO. V další části se podrobně věnuje

Více

Pinnacle Studio 14. Josef Pecinovský. Obsah. Odpovědný redaktor Ing. Pavel Němeček Sazba Jana Davídková Počet stran 128 První vydání, Praha 2010

Pinnacle Studio 14. Josef Pecinovský. Obsah. Odpovědný redaktor Ing. Pavel Němeček Sazba Jana Davídková Počet stran 128 První vydání, Praha 2010 Obsah Josef Pecinovský Pinnacle Studio 14 Vydala Grada Publishing, a.s. U Průhonu 22, Praha 7 jako svou 3931. publikaci Odpovědný redaktor Ing. Pavel Němeček Sazba Jana Davídková Počet stran 128 První

Více

Počítačový program pro lékařské ambulance Začínáme s programem. Postupy a návody pro každý den

Počítačový program pro lékařské ambulance Začínáme s programem. Postupy a návody pro každý den Počítačový program pro lékařské ambulance Začínáme s programem Postupy a návody pro každý den HOTLINE 7:00 19:00 246 007 855 HOTLINE: 246 007 855 E-mail: amicus@cgm.cz Pracovní dny 7:00-19:00 hod. www.amicus.cz

Více

www.iskola.cz příručka pro učitele používající systém iškola.cz Adresa naší školy: www.iskola.cz/

www.iskola.cz příručka pro učitele používající systém iškola.cz Adresa naší školy: www.iskola.cz/ www.iskola.cz příručka pro učitele používající systém iškola.cz Adresa naší školy: www.iskola.cz/ Verze této příručky: 1.000 Aktuální verzi této příručky, popisující nejnovější možnosti serveru www.iskola.cz

Více

Pracujeme s terminálem Sun Ray na LDF MZLU v Brně. příručka uživatele

Pracujeme s terminálem Sun Ray na LDF MZLU v Brně. příručka uživatele Pracujeme s terminálem Sun Ray na LDF MZLU v Brně příručka uživatele autor: Hanuš Vavrčík (vavrcik@mendelu.cz) poslední revize: 2008-11-21 (po 1. korektuře) Autor nenese odpovědnost za ztrátu dat, ani

Více

Gymnázium a Střední odborná škola, Nový Jičín, příspěvková organizace. Google dokumenty. Tutoriál projektu MOSS studentská verze

Gymnázium a Střední odborná škola, Nový Jičín, příspěvková organizace. Google dokumenty. Tutoriál projektu MOSS studentská verze Gymnázium a Střední odborná škola, Nový Jičín, příspěvková organizace Google dokumenty Tutoriál projektu MOSS studentská verze Nový Jičín 2010 Mgr. Gustav Žídek Osnova 1 Úvodní informace... 3 2 Cloud Computing...

Více

FOREX trading v praxi

FOREX trading v praxi Bankovní institut vysoká škola Praha Katedra Finančních obchodů FOREX trading v praxi Diplomová práce Autor: Bc. Josef Němec Finance, Finanční obchody Vedoucí práce: doc. RNDr. Jarmila Radová, Ph.D. Praha

Více