Návod na základní používání Helpdesku AGEL

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Návod na základní používání Helpdesku AGEL"

Transkript

1 Návod na základní používání Helpdesku AGEL Úvod Přihlášení Nástěnka Vyhledání a otevření úlohy Otevření úlohy Seznam úloh Vyhledávání úloh Vytvoření nové úlohy Práce s úlohami Editace úlohy Změna stavu úlohy Přidání komentáře Úvod Tento návod popisuje základy používání Helpdesku AGEL, nejběžnější operace a úkony v něm. Helpdesk AGEL je systém pro sledování, řízení a správu požadavků různých útvarů AGELu a společností holdingu (ICT, Právní služba, IKIS Helpdesk,...). Zjednodušeně funguje tak, že uživatelům umožňuje dle jejich oprávnění zadávat požadavky (v Helpdesku nazývané Úlohy) do příslušných Projektů. Ty jsou automaticky přiděleny uživateli, který má daný projekt nebo jeho část na starost. Ten je o tomto automaticky informován a úlohu začíná řešit. V rámci řešení úloh může probíhat komunikace mezi uživateli pomocí komentářů, může se měnit uživatel, který má danou úlohu na starost apod. Přínosem Helpdesku je přehledné a jasně dokazatelné zadávání a řešení nejrůznějších úloh a požadavků, značně se eliminují problémové situace způsobené komunikací ústní, pomocí u, Skypu apod. Přihlášení Helpdesk je dostupný na adrese Pro přístup do něj je potřeba přihlásit se vaším doménovým účtem (bez ad\ na začátku). Nástěnka Po přihlášení se dostanete na úvodní stránku Helpdesku AGEL, tzv. Nástěnku, která vypadá nějak takto:

2 Horní lišta Logo AGEL - kliknutím na něj se vždy dostanete zpět na Nástěnku Nástěnky - možnost vybírat si z vytvořených a dostupných Nástěnek Projekty - možnost vybrat si z dostupných projektů Úlohy - otevření posledně zobrazených úloh, vyhledávání úloh Boards - pro běžné uživatele Helpdesku nepotřebná funkcionalita Vytvořit - otevře se formulář, kde je možné zadat novou úlohu (více informací níže) Projekty - Seznam projektů, které máte dostupné. Využijete především pro zobrazení seznamů úloh (viz níže). Uložené filtry - Vámi nadefinované a uložené filtry zajišťující zobrazení seznamu úloh, které mají vámi požadované parametry. Přiřazené mně, Problémy v řešení - V podstatě pouze zobrazené filtry na úvodní stránce, seznam úloh, které jsou přiřazeny Vám a úlohy, které jsou ve stavu V řešení. Vyhledání a otevření úlohy Otevření úlohy Konkrétní úlohu je možné otevřít několika způsoby: a) Pokud byla Vámi prohlížena nedávno, pak ji najdete pod položkou Úlohy v horní liště. b) Výběrem přednastaveného filtru a následně výběrem v seznamu (více informací o Seznamu úloh níže). Filtry naleznete zde:

3 Kliknutím na požadovaný filtr se otevře seznam úloh, kde si již můžete vybrat konkrétní úlohu. c) Úlohu můžete také otevřít tak, že si otevřete nejprve požadovaný projekt, poté v levém sloupci zvolíte Úlohy a případně můžete uprostřed Změnit filtr tak, aby se požadovaná úloha opět zobrazila. a nasledně již uvidíte stejné filtry jako v předchozím případě. d) O úlohách, které jste zadali, jsou Vám přiděleny, nebo jste je např. komentovali, jste při nějaké změně v úloze (přidání komentáře, vyřešení úlohy atd.) informováni em. Z něj můžete přímo danou úlohu otevřít kliknutím na odkaz v u.

4 Seznam úloh Pokud si zobrazíte seznam úloh postupem b) uvedeným výše, může mít seznam dvě podoby, jako výchozí je Podrobný pohled.

5 Ten se dá pomocí pomocí tlačítka vpravo nahoře (červeně označeno v obrázku) přepnout na Stručný pohled:

6 V případě zobrazení seznamu úloh postupem c) je vždy zobrazen pouze Podrobný pohled. Vyhledávání úloh Při vyhledávání úloh je možné využít buď přednastavených filtrů (viz výše část Otevření úlohy) nebo se vytvořit filtry vlastní. To je možné pomocí následující lišty: Tu vidíte např. pokud otevřete v horním menu Úlohy a pak Aktuální hledání nebo Nové hledání. Zde můžete vytvářet různá kritéria, podle kterých se pak zobrazují pouze úlohy, které tato kritéria splňují. Pokud si nějaký vlastní filtr vytvoříte, můžete si jej poté pomocí Uložit jako uložit a poté jej budete mít dostupný přímo na Nástěnce v částu Uložené filtry, dále pod položkou Úlohy v horním menu a také v levém sloupci pokud budete mít otevřený seznam úloh.

7 Vytvoření nové úlohy Formulář pro vytvoření nové úlohy otevřete kliknutím na Vytvořit na horní liště. Formulář vypadá zhruba takto (konkrétní podoba, položky pro vyplnění apod. se liší dle zvoleného projektu):

8 Projekt - Vybere se projekt ve kterém má být nové úloha vytvořena - Helpdesk, ESO, Právní služba, ICT,... Typ úlohy - Liší se podle vybraného projektu - Chyba, Vylepšení, Zadání, Služba,... Stupeň bezpečnosti - Dostupné pouze v některých projektech, uživatel vybírá podle toho, za kterou společnost úlohu zadává. Zajišťuje, že takto zadané úlohy nejsou vidět napříč všemi společnostmi. Priorita - Určuje závažnost úlohy Příloha - Možnost připojit libovolný soubor, pokud je třeba pro řešení úlohy Popis - Podrobný popis úlohy Souhrn - Krátký a výstižný souhrn zadávané úlohy, je to v podstatě nadpis úlohy Některá další využívané pole:

9 Požadováno do - Termín, do něhož by měl být daný požadavek vyřešen Sledující - Možnost zadat další uživatele, kteří by měli daný požadavek vidět a dostávat o změnách v něm informace em Ve verzi - Umožňuje vybrat verzi aplikace (např. IKISu), které se vytvářená úloha týká Přiřazený řešitel - Možnost vybrat, komu bude úloha přidělena, aby ji řešil Komponenty - V některých projektech pomáhá upřesnit typ problému výběrem správné z nabízených oblastí a zajišťuje že úlohu dostane na starost správná osoba Ihned po vytvoření úlohy je možné na ni přejít kliknutím na odkaz, který se objeví v rámečku v horní části okna. Později je možné úlohu najít a otevřít některým ze způsobů otevření popsaném výše (např. volbou filtru Zadané mnou). Práce s úlohami Okno s úlohou vypadá takto:

10 Editace úlohy Pokud na to máte oprávnění, můžete tlačítkem otevřít okno pro Editaci úlohy (které je obdobné a funguje podobně jako okno při vytváření nové úlohy) a můžete upravit jednotlivé parametry úlohy. Změna stavu úlohy Každá úloha má v závislosti na tom, jakého je typu, v jakém je projektu apod. definovány tzv. stavy, kterými během řešení prochází (Otevřeno, Vyřešeno, Uzavřeno,...). Podle toho jaká jsou v daném projektu nastavena pravidla, můžete někdy stav měnit. Tlačítka pro změnu stavu a informace o aktuálním stavu: U některých změna stavu se otevírá okno, kde je možné doplnit komentář, či jiné hodnoty.

11 Přidání komentáře Kliknutím na tlačítko se otevře okno, kde můžete nový komentář vložit: