Charita na dvě kliknutí

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Charita na dvě kliknutí"

Transkript

1 Tisková zpráva 19. prosince 2012 Kontakt: Ústecká komunitní nadace, Koněvova 1697/18, Ústí nad Labem, Kateřina Valešová, tel , , . Charita na dvě kliknutí [Ústí nad Labem] Nejkratší a nejsnazší cestu k mecenášství nabízí unikátní kampaň Ústecké komunitní nadace Daruj ještě letos!. Jde doslova o charitu na dvě kliknutí myší. Určená je především těm, kteří chtějí na poslední chvíli darem snížit svůj daňový základ a tím optimalizovat svou daňovou povinnost, ale zároveň chtějí v předvánočním čase udělat něco dobrého. Loni se na Ústeckou komunitní nadaci obrátil dárce, který chtěl na jeden konkrétní projekt darovat téměř milion korun s odůvodněním, že prodal podíl ve své firmě a tak by ze svého zisku rád podpořil dobrou věc a využil tak i možnosti jeho odpočtu z daňového základu. Bohužel nechal vyplňování daňového přiznání na poslední chvíli a 14 dní před odevzdáním daňového přiznání již nebylo možné jeho přání splnit. Nezisková organizace, která se již s dárcem domluvila, co by se za darované finanční prostředky dalo opravit a jaké programy rozjet, tak musela své plány uložit zpět do šuplíku. Ve snaze vyjít podobným dárcům maximálně vstříc, jsme loni odstartovali kampaň Daruj ještě letos!, která upozorňuje na to, že se blíží konec roku a s ním konec zdaňovacího období a tedy poslední možnost regulovat daně prostřednictvím darů, vysvětlila Kateřina Valešová, manažerka pro vztah s dárci Ústecké komunitní nadace. Nadace nabízí dokonalý servis. Zájemci si mohou buď přímo v zaslaném u nebo na webových stránkách nadace jednoduše spočítat jaká výše daru je z hlediska jejich daňové optimalizace nejvýhodnější a rovnou i danou částku zaslat na účet komunitní nadace skrze její platební terminál. Dárce tak získává servis z pohodlí svého domova. A kolik tedy můžete ušetřit? Pokud jsou například Vaše příjmy na úrovni průměrné mzdy, tedy Kč hrubého měsíčně a ještě letos využijete maximální možnou výši odpočtu 10% základu daně, ušetříte na daních více než Kč. V roce 2011 možnost odpočtu uplatnilo téměř fyzických osob, což je přibližně o pět tisíc více než v roce Darovaná částka dosáhla téměř 1,3 miliardy korun 1. Přesto daňový poplatníci celkově uplatnili odpočet daru na dobročinné účely pouze ve výši 3%, přestože zákonná hranice je až 10%. Prostředky získané z kampaně Daruj ještě letos! nadace plánuje použít na podporu veřejně prospěšných projektů realizovaných v okresech Děčín, Litoměřice, Teplice a Ústí nad Labem zaměřených na budování vztahu k místu a hledání a vytváření identity ve vykořeněném regionu bývalých Sudet. Toto téma vzešlo z rozsáhlého výzkumu s názvem 100 problémů 100 příležitostí pro ústecký region, který nadace realizovala v průběhu tohoto roku a jehož cílem bylo poskytnout unikátní pohled na stěžejní problémy Ústecka.

2 1 Zdroj: Český statistický úřad a Generální finanční ředitelství Ústecká komunitní nadace je první českou komunitní nadací, jejíž počátky sahají do roku 1993 a jedinou otevřeně grantující nadací pro okresy Děčín, Litoměřice, Louny, Teplice a Ústí nad Labem. Komunitní nadace, jako nevládní nezisková organizace, za dobu své činnosti podpořila přes projektů v celkové výši přes 30 mil. Kč a vytvořila nadační jmění ve výši 47 mil. Kč. Při své práci klade důraz na maximální profesionalitu a transparentnost každoročně prochází nezávislým auditem, je signatářem Etického kodexu nadací, je zakládajícím členem Fóra dárců (asociace českých nadací) a Transatlantické sítě komunitních nadací, a dlouhodobě byla podporována jednou z nejvýznamnějších nadací z USA Ch.S. Mott Foundation.

3 Tisková zpráva 18. prosince 2012 Kontakt: Ústecká komunitní nadace, Koněvova 1697/18, Ústí nad Labem, Kateřina Valešová, tel , , Výsledky světové studie: Kdo je na světě nejštědřejší? [Ústí nad Labem] Podle průzkumu Britské neziskové organizace Charities Aid Foundation jsou nejštědřejší obyvatelé USA, Irska, Austrálie a Nového Zélandu. Češi se umístili na 94. místě po boku Bolivijců, lidí z Peru, Namibie a Moldavska. Průzkum s názvem World Giving Index 2011 byl realizován ve 153 zemích světa a byl zaměřen například na darování volného času ve prospěch neziskových organizací - tedy na oblast dobrovolnictví, či na darování finančních prostředků. Údaje Generálního finančního ředitelství ČR za rok 2011 uvádějí, že lidé darovali téměř 1,3 miliardy korun s průměrným ročním darem Kč. Možnost odpočtu daru ze svého daňového základu uplatnilo téměř fyzických osob, což je přibližně o pět tisíc více než v roce Přesto daňový poplatníci celkově uplatnili odpočet daru na dobročinné účely pouze ve výši 3%, přestože zákonná hranice je až 10%. uvedla Kateřina Valešová z Ústecké komunitní nadace. Na možnost optimalizovat svou daňovou povinnost za pomoci daru neziskové organizaci upozorňuje nově spuštěná kampaň Ústecké komunitní nadace s názvem Daruj ještě letos!. Jde doslova o charitu na dvě kliknutí myší. Určená je především těm, kteří chtějí na poslední chvíli darem snížit svůj daňový základ a tím optimalizovat svou daňovou povinnost, ale zároveň chtějí v předvánočním čase udělat něco dobrého. Zájemci si mohou buď přímo v zaslaném u nebo na webových stránkách nadace jednoduše spočítat jaká výše daru je z hlediska jejich daňové optimalizace nejvýhodnější a rovnou i danou částku zaslat na účet komunitní nadace skrze její platební terminál. Dárce tak získává servis z pohodlí svého domova. A kolik tedy můžete ušetřit? Pokud jsou například Vaše příjmy na úrovni průměrné mzdy, tedy Kč hrubého měsíčně a ještě letos využijete maximální možnou výši odpočtu 10% základu daně, ušetříte na daních více než Kč. Prostředky získané z kampaně Daruj ještě letos! nadace plánuje použít na podporu veřejně prospěšných projektů realizovaných v okresech Děčín, Litoměřice, Teplice a Ústí nad Labem zaměřených na budování vztahu k místu a hledání a vytváření identity ve vykořeněném regionu bývalých Sudet. Toto téma vzešlo z rozsáhlého výzkumu s názvem 100 problémů 100 příležitostí pro ústecký region, který nadace realizovala v průběhu tohoto roku a jehož cílem bylo poskytnout unikátní pohled na stěžejní problémy Ústecka.

4 Ústecká komunitní nadace je první českou komunitní nadací, jejíž počátky sahají do roku 1993 a jedinou otevřeně grantující nadací pro okresy Děčín, Litoměřice, Louny, Teplice a Ústí nad Labem. Komunitní nadace, jako nevládní nezisková organizace, za dobu své činnosti podpořila přes projektů v celkové výši přes 30 mil. Kč a vytvořila nadační jmění ve výši 47 mil. Kč. Při své práci klade důraz na maximální profesionalitu a transparentnost každoročně prochází nezávislým auditem, je signatářem Etického kodexu nadací, je zakládajícím členem Fóra dárců (asociace českých nadací) a Transatlantické sítě komunitních nadací, a dlouhodobě byla podporována jednou z nejvýznamnějších nadací z USA Ch.S. Mott Foundation.

5 Fond T-Mobile již po osmé pomůže regionům Na Lounsku si podporu rozdělí rekordních 26 projektů V Královéhradeckém kraji uspělo 14 žádostí Praha, 5. listopadu 2012 T-Mobile i v letošním roce podpoří projekty v regionech, kde působí. Již po osmé za sebou si tak Královéhradecký kraj a okres Louny rozdělí rovným dílem Kč. Hodnotící komise vybíraly tentokrát ze 115 žádostí, ty jsou rok od roku kvalitnější. Součástí dalšího ročníku Fondu T-Mobile bude i rozšíření podpory v oblasti vzdělávání a rozvoje neziskových organizací, říká Petra Pavičová, manažerka společenské zodpovědnosti v T-Mobile, a dodává: Letos jsme zaznamenali nedostatky u podkladů potřebných pro podání žádosti, chtěli bychom tedy pomoci zvýšit úspěšnost v grantovém řízení i těm, kteří s žádostmi o podporu nemají příliš zkušeností. Lounsko Hodnotící komise Fondu T-Mobile pro okres Louny zasedala v polovině října a čekal ji nelehký úkol z 60 doručených žádostí místních neziskových organizací musela vybrat ty nejlepší, mezi které následně rozdělila jeden milion korun. Přestože organizace mohly získat na svůj projekt až sto tisíc korun, některé z nich o tento pomyslný strop ani neusilovaly. Jeden milion korun byl tedy rozdělen mezi rekordních 26 projektů. Obyvatelé Lounska se tak opět mohou zapojit do nejrůznějších aktivit, ať už v oblasti péče o ochranu přírodní lokality u Kryr nebo vybudování podia a parketu v Sokolovně v obci Opočno. Nové stromy budou sázet dobrovolníci u obce Slavětín i v obci Březno u Postoloprt. Děti z mateřské školy pomohou s tříděním odpadu a bez povšimnutí nezůstanou ani památky, jako je například polní kříž v Malnicích nebo věžní hodiny chrámu Povýšení sv. Kříže v Radonicích nad Ohří. Královéhradecký kraj I v tomto regionu organizace nezahálely a přihlásily 55 zajímavých projektů. Mezi žadateli byli kromě obcí a zkušených neziskových organizací i úplní nováčci, kteří grantovou žádost sepisovali vůbec poprvé. Hodnotící komise při nelehkém rozhodování nakonec vybrala 14 z nich, kterým bude grant přidělen. Zároveň byla historicky poprvé využita možnost nerozdělit celý milion korun, který měla komise k dispozici. Bezmála Kč se porotci rozhodli uložit do fondu určeného na rozvoj organizací a členů sdružení, který bude na tyto aktivity využit v průběhu příštího roku. Cílem mnoha vybraných projektů je stejně jako v loňských ročnících obnova, oprava nebo poznávání minulosti. Opět tak budou opraveny rozmanité památky, např. křížky nebo sochy. Obnovena bude i historická pec v hostinci nedaleko Potštejna, v obci Záměl. Nezapomíná se ani na děti, ty se zapojí do opravy židovského parku v Náchodě nebo do rekultivace školní zahrady ve Zbečníku. A snad už během letošní zimy si pak budou moci všichni zájemci užít nové bruslařské stopy v okolí Dolní Kalné. Realizace všech letošních oceněných počinů může trvat maximálně 1 rok a je ohraničena obdobím od

6 1. prosince 2012 do 30. listopadu Maximální příspěvek na jeden projekt činí Kč. T- Mobile za osm let rozdělil mezi 403 projektů více než Kč. Partnerem fondu T-Mobile pro okres Louny je Ústecká komunitní nadace, pro Královéhradecký kraj pak Nadace VIA. Více informací na O společnosti Společnost T-Mobile Czech Republic působí na českém trhu od roku K 30. červnu 2012 společnost obsluhovala téměř 5,4 milionu mobilních zákazníků a zůstává tak jedničkou na českém mobilním trhu. T-Mobile je integrovaným operátorem: vedle mobilních a fixních telekomunikačních služeb nabízí ICT služby a satelitní T-Mobile Televizi. T-Mobile se dlouhodobě zaměřuje na kvalitu svých služeb. Nezávislé testy opakovaně potvrzují, že T-Mobile je leaderem v kvalitě jak v oblasti 2G a 3G (UMTS FDD) dat, tak i v případě hlasových služeb v síti GSM. Od svého založení společnost klade důraz také na vynikající péči o své zákazníky a korektní chování k obchodním partnerům, zaměstnancům a životnímu prostředí. T-Mobile je mimo jiné držitelem ocenění VIA Bona 2009 za zapojování zaměstnanců do dárcovství a dobrovolnictví. T-Mobile je členem mezinárodní telekomunikační skupiny Deutsche Telekom. Zákazníci díky mezinárodnímu zázemí mohou v zahraničí počítat s dostupností služeb, na něž jsou zvyklí z domova, či využít jednotné a velmi výhodné ceny za volání. Další informace o společnosti: nebo Kontakty pro novináře: Martina Kemrová Jiří Janeček Manažerka firemní komunikace Senior specialista externí komunikace T-Mobile Czech Republic a.s. T-Mobile Czech Republic a.s Tel.: Tel:

7 Tisková zpráva 24. října 2012 Kontakt: Ústecká komunitní nadace, Koněvova 1697/18, Ústí nad Labem, Kateřina Valešová, tel , Prvním stipendistou byla sestřenice, dnes známá modelka [Ústí nad Labem] Dnes známá modelka Jana Knauerova kdysi potřebovala 240 Kč týdně na to, aby mohla dojíždět z Lovosic do Prahy na casting a mohla začít uvažovat o modelingu. Bylo to poprvé, kdy Martin Hausenblas, zakladatel Stipendijního fondu Renesance, někomu poskytl stipendium. V tu dobu Kč měsíčně po dobu jednoho roku. Do dvou let mu Jana jeho peníze vrátila a nastartovala dráhu top modelky a Martina inspirovala k tomu, aby i nadále vyhledával mladé lidi s talentem a pomohl jim udělat první krok. A tak byl v roce 2010 založen pod hlavičkou Ústecké komunitní nadace Stipendijní fond Renesance, jehož posláním je poskytovat stipendia na podporu studia v zahraničí pro uchazeče s vazbou na město Ústí nad Labem a jeho okolí. Mám za to, že člověk, který získá světový rozhled, kvalitní jazykové vybavení, vzdělání a vědomí vlastní hodnoty, má po návratu z ciziny zpět domů veškeré předpoklady se úspěšně zapojit do ekonomického, vědeckého, kulturního, společenského či politického života Ústecka a přispět tak k rozvoji své komunity," vysvětluje zaměření Stipendijního fondu Renesance jeho zakladatel, ústecký podnikatel Martin Hausenblas. Ve dvou prvních grantových kolech bylo z fondu podpořeno již 16 uchazečů o stipendium v souhrnné částce téměř Kč. Zatímco třináct studentů se již vrátilo ze zahraničních cest domů, tři teprve absolvují své zahraniční studijní pobyty. Kromě tradičních destinací, jako jsou Spojené státy americké, Německo či Velké Británie, studenti z Ústecka zavítali v rámci svých zahraničních stáží i do více exotických zemí jako je například Vietnam. Zajímavé jsou i obory, kterými se studenti v zahraničí věnovali. Například Vít Svejkovský se v rámci doktorských studií práv zaměřil na právní aspekty ochrany duševního vlastnictví. Magdalena Čurdová se věnovala studiu magisterského oboru Interiérová architektura na univerzitě v Nizozemí a svůj pobyt si prodloužila o šestiměsíční pracovní stáž v Mecanoo Architecten v Delftu. Klára Vostiňáková si odskočila z pražské VŠE na Fachhochschule Wien, kde se věnovala oboru Tourimus Management. Mnozí studenti se po návratu domů shodují na tom, že pobyt v zahraničí jim pomohl získat sebevědomí a jistotu, že se dokážou o sebe postarat i daleko od domova. Mnozí z nich již přemýšlí o tom, jak investici, která do jejich vzdělání byla vložena, vrátit. Stále mám na paměti slova Martina Hausenblase:,Až jednou budete mít pocit, že vás finance, které jsme vám poskytli, dostaly tam, kam jste chtěli, tak vezměte ty peníze, jděte a pomozte splnit zase někomu dalšímu jeho sen.' Proto doufám, že se jednou díky dokončenému studiu a nasbíraným zkušenostem v zahraničí ocitnu v pozici, kdy také budu schopná poskytnout pomoc někomu, kdo ji

8 bude potřebovat, tak jako ji nadace poskytla mně. svěřila se Míša Ordošová, která vyjela studovat do Londýna mediální studia v kombinaci se studiem psychologie. V současné době mohou případní další zájemci o podporu ze Stipendijního fondu Renesance posílat své žádosti a to do 1. listopadu 2012 Ústecké komunitní nadaci. Kompletní informace jsou k dispozici na webových stránkách nadace Ústecká komunitní nadace je první českou komunitní nadací, jejíž počátky sahají do roku 1993 a jedinou otevřeně grantující nadací pro okresy Děčín, Litoměřice, Louny, Teplice a Ústí nad Labem. Komunitní nadace, jako nevládní nezisková organizace, za dobu své činnosti podpořila přes projektů v celkové výši přes 30 mil. Kč a vytvořila nadační jmění ve výši 47 mil. Kč. Při své práci klade důraz na maximální profesionalitu a transparentnost každoročně prochází nezávislým auditem, je signatářem Etického kodexu nadací, je zakládajícím členem Fóra dárců (asociace českých nadací) a Transatlantické sítě komunitních nadací, a dlouhodobě byla podporována jednou z nejvýznamnějších nadací z USA Ch. S. Mott Foundation.

9 Tisková zpráva 20. září 2012 Kontakt: Ústecká komunitní nadace, Koněvova 1697/18, Ústí nad Labem, Kateřina Valešová, tel , , Recept na dlouhověkost, tabulka čokolády denně [Ústí nad Labem] Minulý rok hlavní host benefiční večeře Marek Eben dostal od nadace darem metrovou traverzu U16 o váze bezmála 20 kilo. Letošní host paní Meda Mládková měla převzetí daru za přijetí pozvání od Ústecké komunitní nadace na letošní benefiční večeři o mnoho lehčí. Dar spočíval v láhvi dobrého vína z místních sklepů a v tabulce kvalitní čokolády. Nicméně největší radost sklidila tabulka obyčejné mléčné čokolády s oříšky. Jak to víte? Takovouto tabulku čokolády sním každý den. Je to můj tajný recept na dlouhověkost. komentovala obdržený dárek s úsměvem paní Mládková. Pozvání na benefiční večeři s paní Medou Mládkovou konané v Císařském sále Muzea města Ústí nad Labem přijalo na padesát dalších hostů z řad dárců a příznivců Ústecké komunitní nadace. Výtěžek z benefice ve výši Kč nadace použije ve prospěch charitativních projektů neziskových organizací z okresů Děčín, Litoměřice, Teplice a Ústí nad Labem, které se o ně budou moct ucházet na počátku roku Na první benefiční večeři konanou v roce 2006 přijal pozvání tehdejší velvyslanec Spojených států amerických v ČR pan William J. Cabaniss. Následoval jeho nástupce Richard W. Graber v roce 2007, paní Eliška Hašek Coolidge, pan Karel Schwarzenberg, pan Ladislav Špaček a v neposlední řadě pan Marek Eben. Obecně, benefiční večeře jsou zejména ve Spojených státech amerických velmi oblíbené, protože se při nich setkávají významní představitelé města nebo regionu a ti svou účastí na benefiční večeři demonstrují svou podporu jak dobročinnosti obecně, tak i konkrétní neziskové organizaci, v jejíž prospěch výtěžek z benefiční večeře jde. Neméně důležitý je i rozměr lidský a společenský, tedy příležitost potkat se se zajímavými lidmi a významnými osobnostmi, navázat kontakty osobní, obchodní, společenské. Více informací o benefičních večeřích najdete na webových stránkách Ústecké komunitní nadace Ústecká komunitní nadace je první českou komunitní nadací, jejíž počátky sahají do roku 1993 a jedinou otevřeně grantující nadací pro okresy Děčín, Litoměřice, Louny, Teplice a Ústí nad Labem. Komunitní nadace, jako nevládní nezisková organizace, za dobu své činnosti podpořila přes projektů v celkové výši přes 30 mil. Kč a vytvořila nadační jmění ve výši 47 mil. Kč. Při své práci klade důraz na maximální profesionalitu a transparentnost každoročně prochází nezávislým auditem, je signatářem Etického kodexu nadací, je zakládajícím členem Fóra dárců (asociace českých nadací) a Transatlantické sítě komunitních nadací, a dlouhodobě byla podporována jednou z nejvýznamnějších nadací z USA Ch.S. Mott Foundation.

10 Fond T-Mobile opět rozdělí 2 miliony korun Organizace mají šanci získat i Kč na projekt Přihlásit se mohou organizace z Královéhradeckého kraje a okresu Louny Praha, 30. července 2012 I v letošním roce podpoří T-Mobile neziskové organizace z regionů, kde má zákaznická centra. Dva miliony korun tak poputují na komunitní projekty v Královéhradeckém kraji a okrese Louny již po osmé. I letos platí maximální výše grantu Kč/projekt. Své žádosti mohou organizace posílat od dnešního dne, uzávěrka příjmu je 7. září Každý rok se sejdou velmi zajímavé projekty, které přispívají k posilování komunitního života a zlepšení životního prostředí. Návrhy se rok od roku zlepšují, stále je co podporovat říká Petra Pavičová, manažerka společenské odpovědnosti T-Mobile. Základním pravidlem pro udělení grantu je zlepšení kvality života a podpora komunitního života v místech, kde společnost T-Mobile působí. Podpořeny tak budou projekty vycházející přímo z iniciativy místních obyvatel reagující na aktuální potřeby v dané lokalitě, které zároveň podnítí své okolí k nějaké aktivitě. Šanci proto opět dostávají ekologicky zaměřené programy, drobné rekonstrukce památek, projekty zaměřující se na rekultivaci okolí, péči o přírodu či podpora různých kulturních akcí posilující integraci, socializaci a rozvoj vztahů mezi všemi věkovými skupinami. Projekty musí být realizovány v období od 1. prosince 2012 do 30. listopadu Operátor podporu regionů považuje za velmi důležitou, proto se jí věnuje již řadu let. Od založení Fondu T-Mobile v roce 2005 bylo podpořeno 678 projektů v celkové výši 42,6 milionů korun. Více informací o podmínkách Fondu a možnostech podpory lze získat na hromadné konzultaci, která se bude konat 15. srpna 2012 v sídle společnosti T-Mobile v Hradci Králové a o den později 16. srpna v sídle T-Mobile v Lounech. Více informací na O společnosti Společnost T-Mobile Czech Republic působí na českém trhu od roku K 31. březnu 2012 společnost obsluhovala téměř 5,4 milionu mobilních zákazníků a zůstává tak jedničkou na českém mobilním trhu. T-Mobile je integrovaným operátorem: vedle mobilních a fixních telekomunikačních služeb nabízí ICT služby a satelitní T-Mobile Televizi. T-Mobile se dlouhodobě zaměřuje na kvalitu svých služeb. Nezávislé testy opakovaně potvrzují, že T-Mobile je leaderem v kvalitě jak v oblasti 2G a 3G (UMTS FDD) dat, tak i v případě hlasových služeb v síti GSM. Od svého založení společnost klade důraz také na vynikající péči o své zákazníky a korektní chování k obchodním partnerům, zaměstnancům a životnímu prostředí. T-Mobile je mimo jiné držitelem ocenění VIA Bona 2009 za zapojování zaměstnanců do dárcovství a dobrovolnictví.

11 T-Mobile je členem mezinárodní telekomunikační skupiny Deutsche Telekom. Zákazníci díky mezinárodnímu zázemí mohou v zahraničí počítat s dostupností služeb, na něž jsou zvyklí z domova, či využít jednotné a velmi výhodné ceny za volání. Další informace o společnosti: nebo Kontakty pro novináře: Martina Kemrová Jiří Janeček Manažerka firemní komunikace Senior specialista externí komunikace T-Mobile Czech Republic a.s. T-Mobile Czech Republic a.s Tel.: Tel:

12 Tisková zpráva 28. června 2012 Kontakt: Ústecká komunitní nadace, Koněvova 1697/18, Ústí nad Labem, Kateřina Valešová, tel , , Ústecká komunitní nadace odstartovala projekt "100 problémů příležitostí". Chce najít klíčové problémy regionu [Ústí nad Labem] Ústecká komunitní nadace, která již téměř 20 let podporuje neziskový sektor v regionu, spustila nový projekt s názvem 100 problémů 100 příležitostí pro ústecký region. Průzkum, s nímž nadace začala v červnu, chce poskytnout unikátní pohled na stěžejní problémy regionu. "Projekt se svým charakterem vymyká existujícím rozvojovým a strategickým dokumentům a procesům mnoha institucí. Snahou Ústecké komunitní nadace je vytvořit kvalitativní obraz o místních prioritách prezentovaných aktivními občany, nikoli institucemi. Postupně proto budeme vést rozhovory s představiteli společenského, kulturního, ekonomického a politického života v okresech Děčín, Litoměřice, Teplice a Ústí nad Labem. Do dneška jich máme zpracovaných 50, dalších padesát rozhovorů je ještě před námi," říká Tomáš Krejčí, ředitel Ústecké komunitní nadace. Analýzou takto pojmenovaných problémů a možných řešení, jejich následným porovnáváním a hledáním průniků a styčných ploch chce nadace do podzimu 2012 získat několik desítek problémových okruhů, včetně příkladů a návrhů, jak se s nimi vypořádat. "Následně chceme vybrat 3 až 5 nejpalčivějších témat, která hýbou tímto regionem a promítneme je do našich otevřených grantových kol pro rok V nich budou moci na podporu řešení získat finanční prostředky předkladatelé nejúspěšnějších projektů v rámci veřejných a transparentních grantových řízení," vysvětlil Petr Veselý, programový manažer nadace. Od nalezení a pojmenování naléhavých problémových okruhů si nadace slibuje i další přínosy. Například větší ochotu dárců na jasně formulované a naléhavé problémy přispívat či vstřícnost dalších organizací spolupodílet se na řešení dílčích problémů po odborné stránce. Inspiraci Ústecká komunitní nadace hledala u komunitních nadací v USA, Kanadě a Velké Británii, které obdobné průzkumy pravidelně dělají a jejichž výstupy slouží nejenom jim samotným, ale jsou zdrojem informací pro místní neziskové organizace i samosprávy. Jedná se o techniku Root cause analysis a Theory of change, které jsou hojně využívány a nabývají v poslední době na oblibě pro svou názornost a srozumitelnost. Ústecká komunitní nadace je první českou komunitní nadací, jejíž počátky sahají do roku 1993 a jedinou otevřeně grantující nadací pro okresy Děčín, Litoměřice, Louny, Teplice a Ústí nad Labem. Komunitní nadace, jako nevládní nezisková organizace, za dobu své činnosti podpořila přes projektů v celkové výši přes 30 mil. Kč a vytvořila nadační jmění ve výši 47 mil. Kč. Při své práci klade důraz na maximální profesionalitu a transparentnost každoročně prochází nezávislým auditem, je signatářem Etického kodexu nadací, je zakládajícím členem Fóra dárců (asociace českých nadací) a Transatlantické sítě komunitních nadací, a dlouhodobě byla podporována jednou z nejvýznamnějších nadací z USA Ch.S. Mott Foundation.

13 Tisková zpráva 6. června 2012 Kontakt: Ústecká komunitní nadace, Koněvova 1697/18, Ústí nad Labem, Kateřina Valešová, tel , , Nadace přispěje na opravu hrobů padlých vojáků [Ústí nad Labem] Obnova vojenských hrobů z období I. světové války na Šluknovsku je pouze jedním z dvaceti projektů, které hodnotící komise Ústecké komunitní nadace navrhla k podpoře v rámci 21. otevřeného grantového kola. Mezi dalšími úspěšnými žadateli je například Sociální agentura, která se chystá na informační kampaně zaměřené na zvýšení povědomí v dluhové problematice a základech finanční gramotnosti. Zvláštní pozornost chce věnovat osobám se zdravotním postižením. Kompletní seznam podpořených projektů najdete na webu nadace. Do 21. otevřeného grantového kola bylo přihlášeno celkem 73 žádostí o nadační příspěvek v celkové požadované hodnotě přes 1,3 mil. korun. Jednalo se o veřejně prospěšné projekty zejména malých a začínajících neziskových organizací. Na ně bylo právě toto otevřené grantové kolo zaměřeno. V tomto kole byli bodově zvýhodněni předkladatelé projektů, jejichž organizace vznikly během posledních 2 let a/nebo jejichž roční rozpočet nepřesahuje 1 mil. Kč. Je to z toho důvodu, že často tyto organizace nesplňují podmínky pro podání žádostí na jiné finanční zdroje například právě proto, že za sebou nemají potřebnou historii fungování organizace. Naše nadace se tak pro ně stává často vůbec prvním finančním zdrojem, kde mohou získat podporu. vysvětlil Petr Veselý, programový manažer komunitní nadace. Komunitní nadace s ohledem na množství zajištěných finančních prostředků podpořila celkem 20 projektů neziskových organizací v celkové výši Kč. Maximální výše podpory dosahovala Kč na jeden projekt. Aktivity v tematických oblastech jako je sociálně zdravotní péče, životní prostředí, vzdělávání a lidské zdroje, kultura a umění a oblast volných témat, budou realizovány nejdříve od 1. července 2012 nejpozději však do 30. června 2013 na území okresů Děčín, Litoměřice, Teplice a Ústí nad Labem. Finanční prostředky pro 21. otevřené grantové kolo pocházejí z výnosů příspěvku Nadačního investičního fondu, z darů společností Jotun Powder Coatings (CZ) a.s., která se stala pro toto grantové kolo generálním partnerem, Black & Decker (Czech) s.r.o. a ENVIROCONT s.r.o. a darů dalších místních firem a jednotlivců. Ústecká komunitní nadace je první českou komunitní nadací, jejíž počátky sahají do roku 1993 a jedinou otevřeně grantující nadací pro okresy Děčín, Litoměřice, Louny, Teplice a Ústí nad Labem. Komunitní nadace, jako nevládní nezisková organizace, za dobu své činnosti podpořila přes projektů v celkové výši přes 30 mil. Kč a vytvořila nadační jmění ve výši 47 mil. Kč. Při své práci klade důraz na maximální profesionalitu a transparentnost každoročně prochází nezávislým auditem, je signatářem Etického kodexu nadací, je zakládajícím členem Fóra dárců (asociace českých nadací) a Transatlantické sítě komunitních nadací, a dlouhodobě byla podporována jednou z nejvýznamnějších nadací z USA Ch.S. Mott Foundation.

14 Tisková zpráva společnosti Hennlich Industrietechnik a Ústecké komunitní nadace Fond HENNLICH mezi 17 projektů mladých rozdělil ,- Kč Litoměřice, 26. dubna 2012 Dárcovský fond HENNLICH již poosmé rozděloval peníze na podporu projektů mladých lidí v rámci programu Litoměřice live city jsi ty. Do 8. otevřeného grantového kola fondu, který založila firma Hennlich Industrietechnik, se přihlásilo 20 projektů. Fond jich podpoří 17 celkovou částkou korun. V osmileté historii již Dárcovský fond HENNLICH, který je založený při prestižní Ústecké komunitní nadaci, rozdělil mezi 108 projektů celkovou částku téměř korun. Přestože počet žádostí nebyl rekordní, mohli jsme vybírat z mnoha kvalitních projektů. Většinu z nich jsme také podpořili a těšíme se na to, že peníze naší společnosti pomohou mladým lidem rozhýbat život v Litoměřicích, řekl Pavel Šumera, jednatel společnosti Hennlich Industrietechnik. Fond v tomto grantovém kole podpořil například programy na soužití generací, sportovní akce, výstavbu lanového parku nebo ekologickou akci. Grantový výbor letos obdržel celkem 20 žádostí. Přestože nebyla vyčerpána celková částka, která ve fondu letos byla připravena, některé projekty nebyly podpořeny. Věříme však, že jsme se rozhodli podpořit ty správné. Všem realizátorům přejeme úspěšné zvládnutí projektů a ty, kteří neuspěli, vyzíváme, aby se příští rok přihlásili opět a připravili projekty nové, uvedla Kateřina Valešová z Ústecké komunitní nadace. Dárcovský fond HENNLICH si již za osm let fungování vydobyl svou pozici mezi mladými lidmi v Litoměřicích. Neziskové organizace i jednotlivci zjistili, že podpora je skutečně reálná a zajímavé projekty mohou uspět, uvedla Kateřina Valešová. Nový web Dárcovského fondu HENNLICH Na vyhlášení výsledků byl také představen nový web Dárcovského fondu HENNLICH, který poskytne nejnovější a aktuální informace o dění ve fondu, včetně pozvánek a novinek z uskutečněných akcí. Webové stránky fondu najdete na

podporováním různorodých společenství, propojováním veřejného a soukromého sektoru a zjišťováním potřeb a problémů místní

podporováním různorodých společenství, propojováním veřejného a soukromého sektoru a zjišťováním potřeb a problémů místní Ústecká komunitní nadace je první českou komunitní nadací, jejíž kořeny sahají do roku 1993 a druhou nejstarší nadací tohoto typu ve střední a východní Evropě. Své sídlo má v Ústí nad Labem. Podpořila

Více

Lidé darují lidem VÝROČNÍ ZPRÁVA MMXI

Lidé darují lidem VÝROČNÍ ZPRÁVA MMXI Lidé darují lidem VÝROČNÍ ZPRÁVA MMXI Obsah Úvodní slovo.......................................................................3 O nás....................................................................................4

Více

O nás... 5. Co podporujeme?... 8. Poskytnuté nadační příspěvky... 11. Přehled fondů... 18. Přijaté dary a příspěvky... 29. Finanční zpráva...

O nás... 5. Co podporujeme?... 8. Poskytnuté nadační příspěvky... 11. Přehled fondů... 18. Přijaté dary a příspěvky... 29. Finanční zpráva... Výroční zpráva 2014 Obsah O nás... 5 Co podporujeme?... 8 Poskytnuté nadační příspěvky... 11 Přehled fondů... 18 Přijaté dary a příspěvky... 29 Finanční zpráva... 33 Zpráva nezávislého auditora... 37 Ústecká

Více

POMÁHÁME MĚNIT MÍSTO, KDE ŽIJEME A PŮSOBÍME

POMÁHÁME MĚNIT MÍSTO, KDE ŽIJEME A PŮSOBÍME POMÁHÁME MĚNIT MÍSTO, KDE ŽIJEME A PŮSOBÍME Výroční zpráva 2013 PROČ TO DĚLÁME? Již 20 let je to naše poslání. Více v kapitole O nás.......................................32 JAK TO DĚLÁME? Finanční, ale

Více

Projekt byl realizován v rámci Programme for transparent, anti-corruption and socially responsible behaviour of regional corporations kofinancovaného

Projekt byl realizován v rámci Programme for transparent, anti-corruption and socially responsible behaviour of regional corporations kofinancovaného Projekt byl realizován v rámci Programme for transparent, anti-corruption and socially responsible behaviour of regional corporations kofinancovaného z European Commission, DG - Justice, Freedom and Security

Více

Pomáháme kultivovat tržní prostředí Zpráva o společenské odpovědnosti 2010

Pomáháme kultivovat tržní prostředí Zpráva o společenské odpovědnosti 2010 www.pwc.cz/csr Pomáháme kultivovat tržní prostředí Zpráva o společenské odpovědnosti 2010 Jak PwC Česká republika přispívá k rozvoji společnosti, v níž působí? foto Obsah Úvodní slovo Jiřího Mosera, řídícího

Více

PRVNÍ ROK NADACE OKD. 341 dní měla loni na svou činnost vyměřeno Nadace OKD, která vznikla 25. ledna 2008.

PRVNÍ ROK NADACE OKD. 341 dní měla loni na svou činnost vyměřeno Nadace OKD, která vznikla 25. ledna 2008. VÝROČNÍ ZPRÁVA 2008 Nadace OKD - Výroční zpráva 2008 PRVNÍ ROK NADACE OKD 341 dní měla loni na svou činnost vyměřeno Nadace OKD, která vznikla 25. ledna 2008. 1 509 projektů neziskových organizací a obcí

Více

Darujte s námi Putovní výstava projektů podpořených Komunitní nadací Euroregionu Labe a realizovaných v roce 2010.

Darujte s námi Putovní výstava projektů podpořených Komunitní nadací Euroregionu Labe a realizovaných v roce 2010. Komunitní nadace Euroregionu Labe je nevládní nezisková organizace, která usiluje o otevřené lidské společenství a zlepšování podmínek života v okresech Děčín, Litoměřice, Louny, Teplice a Ústí nad Labem.

Více

udržitelnému a odpovědnému přístupu

udržitelnému a odpovědnému přístupu Vytváříme hodnoty díky udržitelnému a odpovědnému přístupu k podnikání Zpráva PwC Česká republika o trvale udržitelném podnikání a firemní odpovědnosti za finanční rok 2014 Slovo úvodem Představení PwC

Více

DHK Baník Most letos v pětizápasové

DHK Baník Most letos v pětizápasové Moderní bezplatné vysokonákladové noviny pro volný čas ročník 7 číslo 12 červen 2014 www.tydeniky.cz Zveme vás na Aquadrom, Benedikt a Matyldu Aquadrom Most - po celé prázdniny otevřeny letní bazény s

Více

ZPRÁVA O SPOLEČENSKÉ ODPOVĚDNOSTI SKUPINY ČSOB V ROCE 2012

ZPRÁVA O SPOLEČENSKÉ ODPOVĚDNOSTI SKUPINY ČSOB V ROCE 2012 ZPRÁVA O SPOLEČENSKÉ ODPOVĚDNOSTI SKUPINY ČSOB V ROCE 0 0 patří mezi přední poskytovatele finančních služeb v České republice. Obsluhuje fyzické osoby, malé a střední podniky, velké korporace a institucionální

Více

Společnost Credium představuje: Nejlevnější půjčka na českém finančním trhu

Společnost Credium představuje: Nejlevnější půjčka na českém finančním trhu Prosperita? Především! Nic jiného neřeším. ročník 12 () Prosincová mozaika informací pro vás www.prosperita.info www.premium.prosperita.info součástí vydání je TOP HOTELS GROUP a.s. poosmé v řadě mezi

Více

NOVOBORSKÝ MĚSÍČNÍK. Městský zpravodaj. vycházejí dějiny nového boru iii. díl. silvestr na nám. míru. úřední hodiny v závěru roku

NOVOBORSKÝ MĚSÍČNÍK. Městský zpravodaj. vycházejí dějiny nového boru iii. díl. silvestr na nám. míru. úřední hodiny v závěru roku NOVOBORSKÝ MĚSÍČNÍK Městský zpravodaj Prosinec 2013 cena: 10 Kč silvestr na nám. míru str. 13 vycházejí dějiny nového boru iii. díl str. 12 úřední hodiny v závěru roku str. 3 Stavba je členěna na čtyři

Více

ODBORNÝ ENERGETICKÝ MAGAZÍN SKUPINY ČEZ ČÍSLO 6, SRPEN 2007

ODBORNÝ ENERGETICKÝ MAGAZÍN SKUPINY ČEZ ČÍSLO 6, SRPEN 2007 ODBORNÝ ENERGETICKÝ MAGAZÍN SKUPINY ČEZ ČÍSLO 6, SRPEN 2007 česká elektřina míří na burzu Zelená energie úspory elektřiny cyklostezky v okolí Dukovan 2 obsah 2 Minianketa MINIANKETA: DÁVÁTE PŘEDNOST ELEKTRONICKÝM,

Více

Duben přinesl nového premiéra

Duben přinesl nového premiéra Nezávislý měsíčník pro kraje, města a obce ČR www.krajskenoviny.cz číslo 04 / duben 2009 ročník 8 cena 15 Kč Pohádkové zážitky na hradech a zámcích Značka Česká republika nyní zažívá bezprecedentní publicitu,

Více

Ministerstvo spustilo kampaň na podporu pěstounské péče

Ministerstvo spustilo kampaň na podporu pěstounské péče Práce noviny Ministerstva práce a sociálních věcí ČR ročník 11 číslo 2 12. 2. 2014 K VĚCI Náklad ověřen auditorskou firmou ZDARMA TÉMA MY A SVĚT I obce a města mohou vytvářet pracovní místa Zaměstnávat

Více

manuál sociálního podnikání

manuál sociálního podnikání podpora manuál sociálního podnikání Obsah 1 Úvod 4 2 Definice a charakteristika sociálního podnikání 6 3 Zakládáme sociální podnik 10 4 Význam spolupráce a síťování 14 5 Finanční zdroje pro sociální podnikání

Více

Letiště získá novou tvář

Letiště získá novou tvář MĚSÍČNÍK KARLOVARSKÉHO KRAJE 132 000 výtisků ověřeno auditorskou firmou Ročník 3 číslo 11 24. 11. 2005/ Pro občany Karlovarského kraje ZDARMA Noviny jsou součástí projektu www.ceskydomov.cz Letiště získá

Více

Duchovní hodnoty a budoucnost českých nadací

Duchovní hodnoty a budoucnost českých nadací STUDIE NÁRODOHOSPODÁŘSKÉHO ÚSTAVU JOSEFA HLÁVKY Duchovní hodnoty a budoucnost českých nadací Lubomír Krbec Prosinec 2010 Národohospodářský ústav Josefa Hlávky Obnovení činnosti Správa Nadání Josefa, Marie

Více

Jihomoravský kraj hostil Benedikta XVI.

Jihomoravský kraj hostil Benedikta XVI. JIHOMORAVSKÝ List pro transparentní rozvoj podnikání v Jihomoravském kraji ŘÍJEN 2009 Jihomoravský kraj hostil Benedikta XVI. Návštěva Jeho svatosti Benedikta XVI., která se v Brně uskutečnila za mimořádného

Více

NROS. výroční zpráva. Nadace rozvoje

NROS. výroční zpráva. Nadace rozvoje NROS výroční zpráva Nadace rozvoje občanské společnosti 2006 Vize M i s e Účel nadace Priority nadace Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) je největší grantující nadací v ČR, která ročně rozdělí

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2010 Ξ PLZEŇSKÝ KRAJ Ξ STŘEDOČESKÝ KRAJ Ξ JIHOČESKÝ KRAJ Ξ HLAVNÍ MĚSTO PRAHA Ξ KARLOVARSKÝ KRAJ Ξ ÚSTECKÝ KRAJ Ξ LIBERECKÝ KRAJ

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2010 Ξ PLZEŇSKÝ KRAJ Ξ STŘEDOČESKÝ KRAJ Ξ JIHOČESKÝ KRAJ Ξ HLAVNÍ MĚSTO PRAHA Ξ KARLOVARSKÝ KRAJ Ξ ÚSTECKÝ KRAJ Ξ LIBERECKÝ KRAJ VÝROČNÍ ZPRÁVA 2010 Ξ PLZEŇSKÝ KRAJ Ξ STŘEDOČESKÝ KRAJ Ξ JIHOČESKÝ KRAJ Ξ HLAVNÍ MĚSTO PRAHA Ξ KARLOVARSKÝ KRAJ Ξ ÚSTECKÝ KRAJ Ξ LIBERECKÝ KRAJ Ξ KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ Ξ PARDUBICKÝ KRAJ Ξ VYSOČINA Ξ JIHOMORAVSKÝ

Více

Koně mají v Čechách zelenou

Koně mají v Čechách zelenou Předchozí socialistické vlády tuto zemi enormně zadlužily, říká hejtman Pavel Bradík ROZHOVOR, STRANY 10 a 11 www.csobpoj.cz Prezentace str. 19 ČSOB pojišťovna nabízí rodinám cestovní pojištění na míru

Více

ČAS DOTACÍ SE KRÁTÍ KDO ZAVÁHÁ, NEČERPÁ

ČAS DOTACÍ SE KRÁTÍ KDO ZAVÁHÁ, NEČERPÁ PARTNER FIREMNÍ 1/2013 ročník VIII. Informace pro podnikání ve Zlínském kraji ČAS DOTACÍ SE KRÁTÍ KDO ZAVÁHÁ, NEČERPÁ > 4: Zblízka: Fondy už vidí na dno pokladny > 6: Martin Jarolím: Fabrika je šancí pro

Více

OBSAH PRODÁVAT SE MUSÍ UMĚT 18 KDO JSME 4 JSME ČLENEM VELKÉ RODINY 5 ZÁLEŽÍ NA SPOKOJENOSTI ZAMĚSTNANCŮ 19 PRO NÁŠ LEPŠÍ SVĚT 20 HISTORICKÉ MILNÍKY 6

OBSAH PRODÁVAT SE MUSÍ UMĚT 18 KDO JSME 4 JSME ČLENEM VELKÉ RODINY 5 ZÁLEŽÍ NA SPOKOJENOSTI ZAMĚSTNANCŮ 19 PRO NÁŠ LEPŠÍ SVĚT 20 HISTORICKÉ MILNÍKY 6 2008 2 OBSAH 3 KDO JSME 4 PRODÁVAT SE MUSÍ UMĚT 18 JSME ČLENEM VELKÉ RODINY 5 ZÁLEŽÍ NA SPOKOJENOSTI ZAMĚSTNANCŮ 19 HISTORICKÉ MILNÍKY 6 PRO NÁŠ LEPŠÍ SVĚT 20 ÚVODNÍ SLOVO PŘEDSEDY PŘEDSTAVENSTVA 8 POMÁHÁME,

Více

ale jedná se o kvalitu celého procesu, či spíše všech firemních procesů

ale jedná se o kvalitu celého procesu, či spíše všech firemních procesů Prosperita? Především! Nic jiného neřeším. ročník 10 () Kvalita výrobku nekončí www.prosperita.info www.premium.prosperita.info součástí vydání je S kreditní kartou AURA další výhody Společnost Cetelem

Více

Výroční zpráva 2011 ROZVÍJÍME HODNOTY OTEVŘENÉ SPOLEČNOSTI A DEMOKRACIE JSME SOUČÁSTÍ MEZINÁRODNÍ SÍTĚ OPEN SOCIETY FOUNDATIONS

Výroční zpráva 2011 ROZVÍJÍME HODNOTY OTEVŘENÉ SPOLEČNOSTI A DEMOKRACIE JSME SOUČÁSTÍ MEZINÁRODNÍ SÍTĚ OPEN SOCIETY FOUNDATIONS Výroční zpráva 2011 ROZVÍJÍME HODNOTY OTEVŘENÉ SPOLEČNOSTI A DEMOKRACIE JSME SOUČÁSTÍ MEZINÁRODNÍ SÍTĚ OPEN SOCIETY FOUNDATIONS ROZVÍJÍME HODNOTY OTEVŘENÉ SPOLEČNOSTI A DEMOKRACIE JSME SOUČÁSTÍ MEZINÁRODNÍ

Více

Hejtmanka Jana Vaňhová: Evropské dotace hrají nepostradatelnou roli při rozvoji Ústeckého kraje.

Hejtmanka Jana Vaňhová: Evropské dotace hrají nepostradatelnou roli při rozvoji Ústeckého kraje. Speciální vydání magazínu Ústeckého kraje k eurodotacím a zahájení turistické sezóny ZDARMA duben 2012 FONDY EVROPSKÉ UNIE: 26,7 miliard pro Českou republiku REGIONÁLNÍ OPERAČNÍ PROGRAM SEVEROZÁPAD: 746

Více

Zpráva o společenské odpovědnosti 2008/2009

Zpráva o společenské odpovědnosti 2008/2009 Zpráva o společenské odpovědnosti 2008/2009 SKUPINA ČEZ Obsah Úvod 4 Skupina ČEZ a veřejnost 6 Komunikace ČEZ s veřejností 6 Nadace ČEZ 17 Dárcovství mimo Nadaci ČEZ 24 Společné filantropické projekty

Více

UMĚLECKOU ŠKOLU POVEDE ŽENA

UMĚLECKOU ŠKOLU POVEDE ŽENA LITOMĚŘICE SLOVO STAROSTY Radniční zpravodaj DVOUMĚSÍČNÍK ČÍSLO 3 ROČNÍK VI 11. ČERVNA 2013 ZDARMA Milí Litoměřičané, zasáhla nás další velká povodeň. Svým rozsahem byla takřka na úrovni povodně z roku

Více