Rekonstrukce Galerie Mánes

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Rekonstrukce Galerie Mánes"

Transkript

1 Skanska a.s. wwwww.skanska.cz Základní informace o stavbě Název stavby Lokalita Masarykovo nábřeží 1, Praha 1 Nové Město Doba výstavby 04/ /2013 Generální dodavatel Skanska a. s., divize Pozemní stavitelství, závod Čechy 01 Název stavby: obestavěný prostor: m 3 zastavěná plocha je 2131 m 2 podlahová plocha celkem je 4622,2 m 2 z toho: 2.podzemní podlaží: 301 m 2 1.podzemní podlaží: 1738,4 m 2 1.nadzemní podlaží: 1622,4 m 2 2.nadzemní podlaží: 960,42 m 2 Lokalita: Masarykovo nábřeží 1,Praha 1 Nové Město Doba výstavby: 04/ /2013 Generální dodavatel: Skanska a.s., divize Pozemní stavitelství, závod Čechy 01 Investor : NADACE ČESKÉHO VÝTVARNÉHO UMĚNÍ Realizačním tým: Ing. Evžen Sacher

2 Charakteristika projektu Galerie Mánes je nemovitou kulturní památkou a nachází se v památkové rezervaci Nové Město Praha. Proto první informace o této galerii musejí sahat až do roku 1930, kdy vznikla nová výstavní síň jako součást budovy Spolku výtvarných umělců Mánes podle projektu Otakara Novotného. Čistě funkcionalistická budova nahradila zbourané Šítkovské mlýny a v sousedství jejich pozůstatku renesanční vodárenské věže vytvořila jednu z dominant vltavských břehů, dokonale zapadající do historického kontextu. Záhy se stala architektonickou legendou a jedním z nejvýznamnějších center společenského a kulturního života. Rekonstrukce galerie Mánes zahrnovala veškeré stavební práce - bourání, nové konstrukce schodišť a výtahových šachet, příčky, podhledy, podlahy, obklady a dlažby, truhlářské prvky, zámečnické, kovářské a skleněné konstrukce, včetně restaurátorských prací. Nově byla v objektu vybudována klimatizace a vytápění, včetně strojoven s tepelnými čerpadly, trafostanice, náhradní zdroj elektrické energie, rozvody elektřiny se svítidly, bezpečnostní a protipožární systémy, nové výtahy a protipovodňová opatření. Proběhla kompletní renovace obvodového pláště včetně oken a výkladců, střech a světlíků. Popis budovy Funkcionalistická budova Mánes byla postavena na přelomu dvacátých a třicátých let minulého století podle projektu Otakara Novotného jako monolitický železobetonový skelet v místě zbouraných Štítkovských mlýnů. Předmětem prací realizovaných společností Skanska a.s. byla kompletní rekonstrukce stavební části objektu, včetně restaurátorských prací, nové provedení veškerých technologií objektu a realizace vodního díla - odběrného a výustního objektu pro tepelná čerpadla využívající vodu z řeky Vltavy.

3 Výstavní galerie v 1. nadzemním a 1. podzemním podlaží Každé podlaží galerie má možnost fungovat samostatně nebo jako jeden prostor. Hlavní vstup do galerie zůstal z Masarykova nábřeží. Komunikaci mezi spodní a horní galerií zajišťuje nové schodiště a výtah na severovýchodní straně budovy. Přízemí je částečně upraveno na jižní straně na úkor zrušené kuchyně, úpravou sociálního zařízení a zřízením pronajímatelné plochy obchodního prostoru. Nový servisní box se šatnou a čajovou kuchyňkou na jihovýchodní straně a výtahová šachta na severovýchodní straně vytváří nové architektonické kontrapunkty s původní konstrukcí prostřednictvím formy a materiálového řešení. Přízemní prostory dotváří nově obnovená kavárna v centrální části přízemí, s nádherným výhledem na Slovanský ostrov a Národní divadlo. Prostor kavárny s barem může galerii sloužit také při významných vernisážích a událostech díky nahrazení pevné dělící příčky mezi kavárnou a výstavním sálem unikátním otočným stěnovým panelem. Spodní galerie nahrazuje původní restauraci (klub) v 1. podzemním podlaží a jako multifunkční výstavní sál může být dále propojena s restaurací a salonkem pro případy rozsáhlejších společenských událostí. V 1. podzemním podlaží, které je v úrovni Slovanského ostrova, byla obnovena původní exkluzivní restaurace pro přibližně osob, místo později (novodobě) zřízeného nevyhovujícího výstavního prostoru. Toto rozhodnutí bylo inspirováno původním projektem Otakara Novotného a racionálně odůvodněno větším propojením mezi interiérem a exteriérem parkem na Slovanském ostrově. Toto propojení je zajištěno prostřednictvím renovovaných svisle posuvných prosklených výkladců. Tyto historické výkladce jsou částečně repasovány a částečně provedeny jako repliky, včetně venkovních stínících markýz. Původní mechanické ovládání výsuvu výkladců i markýz bylo nahrazeno elektromotory. Ovládání pohonu je zároveň napojeno na systém protipožární ochrany objektu, aby automaticky zajistil bezpečnost úniku osob z restaurace. Nový výtah v jižní vstupní hale s šachtou z pohledového železobetonu zajišťuje bezbariérový přístup a na všech třech úrovních vytváří kontrapunkt ke stávající konstrukci. Stávající sociální zařízení na jihovýchodní straně je přemístěno za účelem maximalizovat pronajímatelnou plochu restaurace a přispět k architektonické kvalitě této strany. Centrálně umístěná kuchyně na spodním podlaží slouží pro restauraci s možností napojení na bar v přízemí, včetně kuchyňského výtahu.

4 Prostor hlavního výstavního sálu je prosvětlen střešním světlíkem. Jeho historické technické řešení je dobře patrné na původní velice subtilní ocelové nýtované konstrukci příčných vazníků, které byly repasovány, ale zároveň i zesíleny v jejich horní části tak, aby přenesly zatížení od nového složení skleněného pláště, který nově tvoří ocelohliníková konstrukce se zasklením izolačními trojskly. Do štítových ploch světlíku jsou vsazena výklopná okna, sloužící k větrání prostoru pod světlíkem. Okna jsou elektricky ovládána, vybavena teplotním a dešťovým čidlem, a jejich funkce zkoordinována se stínícími roletami štítové části světlíku.stínící rolety s elektrickým pohonem umožní zastínění celého prostoru střešního světlíku, v závislosti na požadavcích konkrétní výstavní akce. Kanceláře v 2. nadzemním podlaží V celém horním podlaží budovy Mánes zůstávají kanceláře. Přístup do tohoto prostoru zajišťuje původní jižní schodiště s repasovanými kamennými stupni a historickým zábradlím. Nově také druhé schodiště kompletně provedené, včetně deskového zábradlí, z betonových pohledových prefa dílců. Bezbariérové propojení všech podlaží zajišťují dva osobní výtahy, umístěné v šachtách z pohledového železobetonu. Veškeré příčky jsou provedeny nově, páteřní rozvody technologií jsou zakryty sádrokartonovými podhledy se zapuštěnými liniovými svítidly. Denní světlo do centrální chodby, umístěné kolem dokola prostoru hlavního výstavního sálu, je přiváděno přes příčky provedené částečně ze sklobetonových tvárnic. Část příček oddělujících prostor vestibulu ve 2. nadzemním podlaží od jednací místnosti je celoprosklená, čímž je zachován průhled celým podlažím směrem od Šítkovské věže k Národnímu divadlu. Zázemí Veškeré technické místnosti jsou umístěny v nejnižších podlažích budovy. Jedná se o prostory strojoven technologií a sklady galerie a gastroprovozů. Sklady jsou obslouženy novou zdviží z úrovně chodníku a zároveň prostřednictvím nového výtahu na severovýchodní straně budovy. Gastroprovozy, včetně zázemí pro personál, jsou umístěny vedle restaurace, v centrální části 1. podzemního podlaží. Strojovna VZT pro výstavní sály a pro kanceláře je umístěna v 1. podzemním podlaží budovy, pod výstavním sálem. Technické místnosti pro restauraci a pro kuchyně jsou umístěny pod restaurací v 2. podzemním podlaží, v prostorách původní kotelny. Nové strojovny technologií ve 2. Podzemním podlaží obsahují vedle VZT jednotek, sestavy elektrokotlů, trafostanice a dieselagregátu jako náhradního zdroje elektro, rovněž zařízení tepelných čerpadel o výkonu 2x300 kw, která zajišťují významný podíl energie pro vytápění a pro chlazení objektu. Tepelná čerpadla pracují s vodou z řeky Vltavy.

5 Šítkovská věž Věž zůstala v původním stavu bez zásadních stavebních zásahů. Opraveny restaurátorským způsobem byly historické vstupní dveře, na úrovni přízemí i na úrovni podzemního podlaží, kde byl zároveň nově proveden ochoz okolo věže, přímo nad vodní hladinou. Technické zajímavosti, které nyní v Galerii najdete: V prostoru tehdejší (a dnes obnovené) kavárny je okno, které bylo největší kompaktně prosklenou plochou své doby v Praze. V současné době již není možné skleněnou tabuli takového rozměru nikde na světě vyrobit. Ve francouzské restauraci, situované v části budovy ležící na ostrově, byly obnoveny prosklené výkladce s markýzami a s výsuvnými spodními křídly, které propojují interiér restaurace s prostorem venkovní terasy. Rekonstrukcí prošel i kompletní střešní plášť nad stropem restaurace, kde bylo třeba pečlivě ochránit cenné stropní fresky od Emila Filly. Potřeba protipovodňových opatření Mánesa byla bohužel odzkoušena v praxi. Během letních záplav v Praze byl částečně zasažen Slovanský ostrov a s ním byl zaplaven 2. suterén stavby, kde je umístěna podstatná část technického zázemí objektu. Na základě zjištěných škod byla původní protipovodňová opatření, navržená pro případ 25 leté vody, upravena na opatření proti vodě padesátileté. Významný podíl energie pro vytápění a chlazení budovy poskytují tepelná čerpadla pracující s vodou z Vltavy. Motivace pro podání nominace Pracovat na takovém projektu se nepoštěstí každý den. Jde o součást pražské kulturní historie a památku funkcionalistické architektury a my jsme měli možnost do detailů odhalit konstrukční a technické prvky stavitelství té doby a podílet se na jejich obnově. Mnoho původních prvků muselo být odborně restaurováno nebo repasováno, některé musely být nahrazeny replikami. Zároveň bylo doplněno mnoho nových moderních a zajímavých architektonických i technologických prvků. Díky rekonstrukci můžeme Mánes vidět přibližně tak, jak vypadal při svém vzniku v roce 1930, ovšem se vším, co k moderní galerii současné doby náleží.

2.1.1 - Provozní řešení knihovny 2.1.2 - Interiér a vnitřní vybavení knihovny. 2.2 - Generální oprava budovy

2.1.1 - Provozní řešení knihovny 2.1.2 - Interiér a vnitřní vybavení knihovny. 2.2 - Generální oprava budovy Obsah průvodní zprávy 1 - Úvodem 1.A - K záměru rekonstrukce a úprav 1.B - Vstupní podklady 1.C - Historie budovy 1.D - Širší kontext 1.E - Tepelně technické řešení 2 - Návrh 2.1 - Vestavba knihovny 2.1.1

Více

Přírodovědné exploratorium rekonstrukce a dostavba Hvězdárny a planetária Mikuláše Koperníka v Brně

Přírodovědné exploratorium rekonstrukce a dostavba Hvězdárny a planetária Mikuláše Koperníka v Brně www.skanska.cz Základní informace Přírodovědné exploratorium rekonstrukce a dostavba Hvězdárny a planetária 23/8/2010 14/7/2011 Zastavěná plocha : 1725 m2 Obestavěný prostor celkem: 17322 m3 Kubatura -

Více

Ing. arch. PŘEMYSL JURÁK

Ing. arch. PŘEMYSL JURÁK Ing. arch. PŘEMYSL JURÁK CV Přemysl Jurák / 1985 / Zlín 2005-2011 / ČESKÉ VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ Fakulta Architektury http://www.fa.cvut.cz/ 2009-2010 / UNIVERSIDADE DO PORTO Faculdade de Arquitectura

Více

U S N E S E N Í. MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 3 Rada městské části. č.j.: 458/2015

U S N E S E N Í. MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 3 Rada městské části. č.j.: 458/2015 č.j.: 458/2015 MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 3 Rada městské části U S N E S E N Í č. 421 ze dne 08.06.2015 Záměr zajištění kapacity pro děti do tří let věku v lokalitě Buková Rada městské části I. b e r e n a v ě

Více

Modrá etapa kampusu je hotova

Modrá etapa kampusu je hotova Měsíčník akciové společnosti OHL ŽS Září 2007 Ročník XIII Brno prodlouží své kolektory strana 4 OHL zvyšuje svůj mezinárodní ranking v rámci stavebních společností strana 7 Nové spojení Praha hl.n., Masarykovo

Více

MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 3 Pro schůzi Zastupitelstva městské části

MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 3 Pro schůzi Zastupitelstva městské části MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 3 Pro schůzi Zastupitelstva městské části V Praze dne: 13.5.2015 Zajištění činnosti MŠ Buková ve školním roce 2015/2016 a aktualizace Koncepce vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy

Více

Díl: 01. ARCHITEKTONICKÉ A STAVEBNÍ ŘEŠENÍ. Technická zpráva

Díl: 01. ARCHITEKTONICKÉ A STAVEBNÍ ŘEŠENÍ. Technická zpráva Akce: NÁRODNÍ CENTRUM ZAHRADNÍ KULTURY - KVĚTNÁ ZAHRADA - KROMĚŘÍŽ Stavba: TECHNICKÝ PROVOZ (C), KRÁLIČÍ KOPEČEK A PTÁČNICE (D) Stupeň PD: Projekt pro provedení stavby / výběr zhotovitele stavby Stavební

Více

Snížení energetické náročnosti budovy KD Jesenice

Snížení energetické náročnosti budovy KD Jesenice A1 spol. s r.o., architektonická, projektová a inženýrská činnost Lannova 16/13 370 21 České Budějovice tel.: 386 102 911, fax: 386 102 920, e-mail: ateliery@a1sro.cz, www.arch.cz/a1 Snížení energetické

Více

D Í L N A N Á R O D Ů

D Í L N A N Á R O D Ů I N T E R N A C I O N Á L N Í B E Z B A R I É R O V É K U L T U R N Í C E N T R U M S D Í L E N Í P O Z I T I V N Í CH V L N A V I B R A C Í L E I P Z I G D Í L N A N Á R O D Ů ONDŘEJ ŠVÁB A T E L I E

Více

zasedání Zastupitelstva hl. m. Prahy dne: 26.3.2015 Materiál k projednání Z-3281

zasedání Zastupitelstva hl. m. Prahy dne: 26.3.2015 Materiál k projednání Z-3281 zasedání Zastupitelstva hl. m. Prahy dne: 26.3.2015 MHMPXP0TTKL3 Materiál k projednání Z-3281 k návrhu na poskytnutí účelových dotací z rozpočtu hl. m. Prahy městským částem hl. m. Prahy Obsah materiálu:

Více

firemní časopis září 2012 / číslo 60

firemní časopis září 2012 / číslo 60 firemní časopis září 2012 / číslo 60 Městské slavnosti v Polné 770 let Slavnosti proběhly ve třech dnech měsíce srpna. Několikaměsíční náročná a důkladná příprava této akce se opravdu vyplatila. Měli jsme

Více

LI-VI PRAHA spol. s r.o.

LI-VI PRAHA spol. s r.o. LI-VI PRAHA spol. s r.o. Jana Želivského 8, 130 00 Praha 3 IČO 41189027 tel./fax/zázn.: 222 580 933, 222 584 849 DIČ CZ41189027 e-mail: blazek@livi.cz http://www.livi.cz Obchodní rejstřík: MěS v Praze,

Více

01 číslo paré: SEMILY - STAVEBNÍ ÚPRAVY MĚSTSKÉHO KINA JITŘENKA ARCHITEKTONICKÁ STUDIE - KONCEPT 5

01 číslo paré: SEMILY - STAVEBNÍ ÚPRAVY MĚSTSKÉHO KINA JITŘENKA ARCHITEKTONICKÁ STUDIE - KONCEPT 5 ROSA - ARCHITEKT Krakonošovo náměstí 71, 541 01 Trutnov, tel: 604 753 074, rosa@rosa-architekt.cz, www.rosa-architekt.cz číslo zakázky: 0700902 IČ: 866 91 783 investor: revize: 00 01 číslo paré: MĚSTO

Více

MATEŘSKÁ ŠKOLA JIŘÍKOV. A.1 Identifikační údaje. Pracoviště areál TMT Chrudim. BW Projekce, s. r.o.

MATEŘSKÁ ŠKOLA JIŘÍKOV. A.1 Identifikační údaje. Pracoviště areál TMT Chrudim. BW Projekce, s. r.o. A PRŮVODNÍ ZPRÁVA A.1 Identifikační údaje A.1.1. Údaje o stavbě Název stavby: Místo stavby: Předmět dokumentace: Mateřská škola jiříkov Jiříkov k.ú. Jiříkov st.p. 638/1, 638/6 a p.p.č. 180/1, 180/2, 185/3,

Více

F.1.1.1 Technická zpráva

F.1.1.1 Technická zpráva 1.ZŠ v Sokolově, ul. Pionýrů 1614 Pavilon stravování a školní družiny Stavební úpravy a změna v užívání v části stavby školní družina F.1.1.1 Technická zpráva Projektant: Jana Heidlerová, Atletická 1997,

Více

TOVÁRNÍ AREÁL RODINNÉ DOMY

TOVÁRNÍ AREÁL RODINNÉ DOMY VILY 1 Vila Tomáše Bati 2 Vila Jana Antonína Bati 3 Vila MUDr. Bohuslava Alberta 4 Vila arch. Vladimíra Karfíka 5 Vila ředitele Hugo Vavrečky 6 Vila ředitele Josefa Hlavničky 7 Vila ředitele Dominika Čipery

Více

Negrelliho viadukt 19. Palác Langhans 19. Palác Lucerna 20. Palác Metro 20. Parní mlýny 21 PORT#58 21. Port X 22. Tančící dům 23.

Negrelliho viadukt 19. Palác Langhans 19. Palác Lucerna 20. Palác Metro 20. Parní mlýny 21 PORT#58 21. Port X 22. Tančící dům 23. PROGRAM 16. 17. 5. 2015 Obsah Úvodní slovo 3 Festival ve světě 4 Záštity 5 Jak si Open House užít 6 ArtGen 9 Danube House 9 Dům odborových svazů 10 Dům U Dvou zlatých medvědů 10 Elektrárna Štvanice 11

Více

PŘÍRUČKA UŽIVATELE A SPRÁVCE OBJEKTU

PŘÍRUČKA UŽIVATELE A SPRÁVCE OBJEKTU PŘÍRUČKA UŽIVATELE A SPRÁVCE OBJEKTU 10/2013 Bytový dům Rezidence AURUM Na Pláni 3306/13a, Praha 5 - Smíchov Péče o technická zařízení a společné prostory Podmínky údržby záruční podmínky Uživatelské návody

Více

+NLDSY117[:HV+ Ministerstvo kultury. Spolek pro chemickou a hutní výrobu, a.s. Revoluční 1930/86 400 01 Ústí nad Labem

+NLDSY117[:HV+ Ministerstvo kultury. Spolek pro chemickou a hutní výrobu, a.s. Revoluční 1930/86 400 01 Ústí nad Labem Ministerstvo kultury +NLDSY117[:HV+ Maltézské náměstí 471/1 Telefon: 257 085 111 118 11 Praha 1 Fax: 224 318 155 E-mail: epodatelna@mkcr.cz Spolek pro chemickou a hutní výrobu, a.s. Revoluční 1930/86 400

Více

Novostavba bytového domu ul. Odlehlá a novostavba veterinární kliniky ul. Novovysočanská, Praha 9

Novostavba bytového domu ul. Odlehlá a novostavba veterinární kliniky ul. Novovysočanská, Praha 9 Prvního pluku 20/224 186 59 Praha 8 - Karlín telefon 251 038 111 telefax 222 325 182 www.tebodin.com www.tebodin.cz Zákazník: A plus spol. s r.o. Investor: Městská část Praha 9 Projekt: Stupeň: Novostavba

Více

KONCEPT SITUACE ŠIRŠÍ VZTAHY SITUACE. 9.-13.tř. 5.-8.tř. 1.-4.tř.

KONCEPT SITUACE ŠIRŠÍ VZTAHY SITUACE. 9.-13.tř. 5.-8.tř. 1.-4.tř. KONCEPT ŠIRŠÍ ŠIRŠÍ VZTAHY ŠIRŠÍ VZTAHY SITUACE SITUACE BUDOUCÍ AREÁL AREÁL KULTURNÍHO CENTRA DOPRAVA DOPRAVA SKULPTUR DIVADLO MĚSTO 9.-13.tř. 5.-8.tř. KULTURNĚ-VZDĚLÁVACÍ CENTRUM BYDLENÍ PŮVODNÍ PARCELA

Více

Oznámení záměru dle přílohy č. 3 zákona č. 100/2001 Sb., v platném znění PROSEK 1 Oznamovatel:

Oznámení záměru dle přílohy č. 3 zákona č. 100/2001 Sb., v platném znění PROSEK 1 Oznamovatel: Oznámení záměru dle přílohy č. 3 zákona č. 100/2001 Sb., v platném znění PROSEK 1 Oznamovatel: FINEP Prosek k.s. Zpracovatel: červenec 2008 Oznámení záměru dle přílohy č. 3 zákona č. 100/2001 Sb., ve znění

Více

Bauma 2010. největší stavební veletrh! Časopis o bednění. 1/2010 www.ceskadoka.cz. Bauma 2010. Chladicí věž výstavba chladicí věže strana 3

Bauma 2010. největší stavební veletrh! Časopis o bednění. 1/2010 www.ceskadoka.cz. Bauma 2010. Chladicí věž výstavba chladicí věže strana 3 Časopis o bednění 1/2010 www.ceskadoka.cz Bauma 2010 největší stavební veletrh! Chladicí věž výstavba chladicí věže strana 3 Taktovací stůl Doka vysouvaný most strana 6 Bauma 2010 novinky v oblasti bednění

Více

ZNALECKÝ POSUDEK č.3760/119/2014

ZNALECKÝ POSUDEK č.3760/119/2014 Okres:Plzeň-město Obec :Plzeň ZNALECKÝ POSUDEK č.3760/119/2014 ODHAD OBVYKLÉ CENY NEMOVITOSTI provozního areálu č.p.742 v ulici Lobezská s příslušenstvím v k.ú. a obci Plzeň, okres Plzeň-město Objednavatel

Více

POROTHERM DŮM...hotová věc. Postavíme vám. dům DŮM ROKU 2012. www.porothermdum.cz

POROTHERM DŮM...hotová věc. Postavíme vám. dům DŮM ROKU 2012. www.porothermdum.cz POROTHERM DŮM...hotová věc Postavíme vám dům DŮM ROKU 2012 Vítězné realizace a studie soutěže POROTHERM DŮM BRICK AWARD www.porothermdum.cz Nejlepší dům je ten, který splňuje vaše sny Tak jako cihlový

Více

FACTORYARD1842 CULTURE4LEISURE & LOFT4LEISURE. SPA a víkendové lofty - projekt horského design resortu, který v Evropě nemá obdoby zdroj: KPMG, 2009]

FACTORYARD1842 CULTURE4LEISURE & LOFT4LEISURE. SPA a víkendové lofty - projekt horského design resortu, který v Evropě nemá obdoby zdroj: KPMG, 2009] FACTORYARD1842 CULTURE4LEISURE & LOFT4LEISURE SPA a víkendové lofty - projekt horského design resortu, který v Evropě nemá obdoby zdroj: KPMG, 2009] OBSAH IDEA 3 LOFT CHARAKTER 4 KOMFORT 4 DISPOZICE 4

Více

AZ PROJECT spol. s r.o. projektová a inženýrská kancelář U Křižovatky 608 280 02 Kolín IV tel. 321 728 755, e-mail kadlecek@azproject.

AZ PROJECT spol. s r.o. projektová a inženýrská kancelář U Křižovatky 608 280 02 Kolín IV tel. 321 728 755, e-mail kadlecek@azproject. AZ PROJECT spol. s r.o. projektová a inženýrská kancelář U Křižovatky 608 280 02 Kolín IV tel. 321 728 755, e-mail kadlecek@azproject.cz Stavebník : Stavba : Místo stavby : Městský úřad: Kraj: MĚSTO KOLÍN,

Více

A PRŮVODNÍ ZPRÁVA A.1 IDENTIFIKAČNÍ ÚDAJE ÚDAJE O STAVBĚ A.1.2 ÚDAJE O STAVEBNÍKOVI ÚDAJE O ZPRACOVATELI PROJEKTOVÉ DOKUMENTACE

A PRŮVODNÍ ZPRÁVA A.1 IDENTIFIKAČNÍ ÚDAJE ÚDAJE O STAVBĚ A.1.2 ÚDAJE O STAVEBNÍKOVI ÚDAJE O ZPRACOVATELI PROJEKTOVÉ DOKUMENTACE 1/12 Obsah A PRŮVODNÍ ZPRÁVA... 2 A.1 IDENTIFIKAČNÍ ÚDAJE... 2 A.1.1 Údaje o stavbě... 2 A.1.2 Údaje o stavebníkovi... 2 A.1.3 Údaje o zpracovateli projektové dokumentace... 2 A.2 SEZNAM VSTUPNÍCH PODKLADŮ...

Více

Čtvrtletník akcionářů, zaměstnanců a partnerů Skupiny PSJ STAVÍME ADMINISTRATIVNÍ CENTRUM AVIATICA. Ročník XV. l červen 2014 l číslo 2

Čtvrtletník akcionářů, zaměstnanců a partnerů Skupiny PSJ STAVÍME ADMINISTRATIVNÍ CENTRUM AVIATICA. Ročník XV. l červen 2014 l číslo 2 LIDÉ & STAVBY Čtvrtletník akcionářů, zaměstnanců a partnerů Skupiny PSJ STAVÍME ADMINISTRATIVNÍ CENTRUM AVIATICA Ročník XV. l červen 2014 l číslo 2 PSJ ZMĚNILO BRNĚNSKOU KANCELÁŘ A PŘESTĚHOVALO SE DO BUDOVY

Více

ZNALECKÝ POSUDEK. č. 75-05-2014-revize č.1

ZNALECKÝ POSUDEK. č. 75-05-2014-revize č.1 ZNALECKÝ POSUDEK č. 75-05-2014-revize č.1 O ceně nemovitostí pozemku parc.č.508 jehož součástí je stavba bez čp/če na ulici 1.Máje na LV.č.1087 v k.ú. 635448 Fulnek Objednatel znaleckého posudku: Účel

Více