e-invoicing mojefakturace

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "e-invoicing mojefakturace"

Transkript

1 e-invoicing mojefakturace

2 V případě potřeby kontaktujte Tel.: Obsah Vítejte v aplikaci mojefakturace 3 Registrace do mojefakturace 4 efakturace, eplatba 10 Přihlášení 11 Přístup do efakturace 13 Vyhledávání a třídění 15 Platba faktury 17 Prohlížení výpisů z účtů 22 Reklamace faktur 25 Přidání dalších účtů 29 Změna hesla 31 Zrušení registrace 33 Specifikace 34

3 Vítejte v aplikaci mojefakturace Administrativa může být časově náročný proces. Když máte na práci sto a jednu věc, to poslední, co potřebujete, je spousta papírů, které je třeba zaevidovat a založit. Rychlost a jednoduchost je to, co potřebujete. Abychom vám usnadnili život, vyvinuli jsme elektronický administrativní systém, který vám umožní spravovat všechny své účty faktury, dobropisy, vyúčtování a platby několika málo kliknutími. Je to chytré, je to rychlé a také zelené. Nic nemůže být jednodušší. Tato příručka vám řekne vše, co potřebujete vědět o používání TNT online fakturačního systému efektivnějším způsobu správy vašich účtů.

4 Registrace do mojefakturace s TNT Registrace do mojefakturace s TNT je rychlá a jednoduchá. Jděte na a vyberte odkaz na mojefakturace. Tak se dostanete na stránku přihlášení do mojefakturace. Nyní stačí kliknout na možnost Registrace a projít čtyři jednoduché kroky. 1. Registrační informace Tyto údaje budou použity k vytvoření vašeho přihlašovacího ID včetně vašeho uživatelského jména, hesla a ové adresy. Zvolte svůj jazyk a zadejte číslo svého TNT účtu. Země bude předvyplněna. Kontaktní ová adresa je ová adresa, na které chcete být kontaktováni po dokončení registrace do aplikace mojefakturace. Tato adresa bude jako výchozí zkopírována do ostatních polí pro ovou adresu v celém registračním formuláři. Přihlašovací jméno musí být jedinečné v rámci našich systémů a musí být v rozmezí šesti až padesáti znaků. Jako přihlašovací jméno doporučujeme použít obecnou ovou adresu. Heslo musí obsahovat písmena a čísla, celkem nejméně šest znaků. Jakmile vyplníte všechna povinná pole označená červenou hvězdičkou, klikněte na tlačítko Pokračovat.

5 Registrace do mojefakturace s TNT 2. Přihlášení Ujistěte se prosím, že máte k dispozici fakturu, která není starší než 3 měsíce. Pak vyplňte údaje o svém účtu a ověřte svůj zákaznický status uvedením čísla faktury a celé částky včetně DPH.

6 Registrace do mojefakturace s TNT 2. Přihlášení Pokud máte více než jeden účet, opakujte postup, a jakmile přidáte všechny své účty, klikněte na Potvrdit.

7 Registrace do mojefakturace s TNT 3. Podmínky Zaškrtnutím políčka musíte přijmout přepravní podmínky TNT. Pro dokončení registrace klikněte na Potvrdit.

8 Registrace do mojefakturace s TNT 4. Potvrzení Nyní jste úspěšně zaregistrováni v aplikaci mojefakturace. Můžete vytisknout své registrační údaje kliknutím na Tisknout potvrzovací údaje. Pro aktivaci přihlašovacích údajů krátce nato obdržíte aktivační .

9 Registrace do mojefakturace s TNT 5. Vítejte v aplikaci mojefakturace Stačí do 24 hodin kliknout na odkaz v obdrženém aktivačním u. Pro úspěšnou aktivaci registrace zadejte své přihlašovací jméno a heslo.

10 efakturace a eplatba mojefakturace zjednodušuje proces zpracování faktur. Pouhými několika kliknutími můžete získat přístup ke všem informacím o svém účtu a saldu, aniž byste museli ztrácet čas hledáním faktur ve svých systémech nebo vyplňováním údajů ručně. Přijímejte faktury elektronicky em vás upozorní na nově vystavené fakuty Stahujte si faktury a vyúčtování ve formátech PDF nebo Excel Přístup k fakturám a saldu 24 hodin denně, 7 dnů v týdnu, 365 dnů v roce Plaťte faktury online Možnost reklamace faktury a sledování průběhu reklamace

11 Přihlášení do mojefakturace s TNT Je několik způsobů, jak se přihlásit do aplikace mojefakturace. Můžete se přihlásit na vybrat mojefakturace z nabídky záložky Online služby a přihlásit se do mojefakturace. Můžete jít přímo na Nebo pokud vám oznámíme, že faktura byla zaúčtována na váš účet, můžete kliknout na odkaz v u. Poté prostě vložte své přihlašovací jméno a heslo a klikněte na přihlašovací tlačítko. Pokud zapomenete své přihlašovací jméno nebo heslo, klikněte na Zapomenuté přihlaš. jméno/heslo a my vám ho zašleme na vaši ovou adresu, případne na vaši zadanou generickou adresu.

12 Přihlášení do mojefakturace s TNT Po přihlášení vstoupíte na hlavní stránku mojefakturace. Kliknutím na eplatba můžete zaplatit faktury online, zobrazit saldo nebo reklamovat fakturu a sledovat průběh reklamace. Kliknutím na efakturace si můžete prohlédnout všechny své faktury a dobropisy za posledních 26 týdnů v několika běžných formátech.

13 Přístup do efakturace Prohlížení Jakmile jste po přihlášení vybrali efakturaci, automaticky se zobrazí seznam vašich nových faktur a dobropisů. Můžete si je prohlédnout: V PDF. Jedná se o kopii skutečné faktury, která obsahuje přesně stejné informace jako originální faktura a lze ji vytisknout, odeslat em nebo faxem. Datový soubor (CSV, XLS nebo XML). Lze jej importovat přímo do vašeho účetního softwaru. Chcete-li zobrazit soubor v požadovaném formátu, stačí kliknout na příslušnou ikonu. Pokud si chcete stáhnout několik různých faktur (maximálně deset), vyberte formáty souborů, které potřebujete, klikněte na tlačítko Stáhnout vybrané, a tím se vytvoří soubor ZIP. Jakmile je faktura stažena nebo prohlédnuta, bude soubor na stránce automaticky přesunut do sekce Všechny faktury.

14 Přístup do efakturace Odstranění Chcete-li odstranit položku z Nových faktur, vyberte tu, kterou chcete odebrat, a klikněte na tlačítko Odstranit z nových faktur. Faktura se tak označí jako přečtená a bude převedena do sekce Všechny faktury.

15 Vyhledávání a třídění Vyhledávání Pokud potřebujete nalézt dokument, který jste již prohlíželi, klikněte na Všechny faktury. Budete moci hledat podle: Čísla zákaznického účtu Čísla faktury Data vystavení faktury Typu dokumentu

16 Vyhledávání a třídění Třídění Své faktury můžete řadit vzestupně nebo sestupně podle: Čísla zákaznického účtu Čísla faktury Data vystavení faktury Typu dokumentu Částky Data splatnosti Pro vzestupné pořadí klikněte na příslušné záhlaví sloupce jednou,pro pořadí sestupné dvakrát. earchiving/archivace efakturace vám umožní prohlížet fakturační údaje až 26 týdnů od data registrace. Po 26 týdnech bude nejstarší faktura odstraněna, proto si nezapomeňte stáhnout soubory, které potřebujete ponechat ve vašem systému.

17 Platba faktur eplatba Z hlavní stránky mojefakturace vyberte eplatba pro platbu svých faktur online, prohlížení a stahování salda nebo pro reklamaci faktury a sledování průběhu reklamace. Výběr faktur Vyberte faktury a veškeré související dobropisy, které chcete zaplatit. Chcete-li provést částečnou úhradu, změňte částku platby na vybrané faktuře (fakturách) v políčku Částky k platbě. Klikněte na tlačítko Pokračovat.

18 Platba faktur Platební metoda Vyberte způsob úhrady z nabídky ze seznamu. Poté ze seznamu vyberte platební metodu. Klikněte na tlačítko Pokračovat.

19 Platba faktur Platební údaje Vložte platební údaje podle platební metody, kterou jste vybrali. Klikněte na tlačítko Pokračovat.

20 Platba faktur Autorizace Při autorizaci platby buďte prosím trpěliví.

21 Platba faktur Potvrzení Po autorizaci platby se zobrazí potvrzení o zaplacení spolu s referenčním číslem platby. Prosím vytiskněte si potvrzení o provedené platbě. Klikněte na Zpět na faktury pro návrat do otevřených faktur.

22 Prohlížení uhrazených faktur Uhrazené faktury Stahování Platební údaje Chcete-li zobrazit faktury, které jste již dříve zaplatili, zvolte stav Zpracované a období, které chcete zobrazit, a pak klikněte na tlačítko Najít. Pokud si chcete stáhnout seznam dříve uhrazených faktur, stačí kliknout na tlačítko pro stáhnutí. Poté budete vyzváni ke stažení seznamu do CSV souboru. Chcete-li zobrazit podrobnosti o platbách, uvedených na faktuře k zaplacení, jednoduše klikněte na již zaplacenou částku na faktuře, kterou chcete zobrazit.

23 Prohlížení otevřených položek Otevřené položky Podrobný náhled Stahování Faktury můžete seřadit vzestupně nebo sestupně podle: Reference Referenčního data Čísla dokumentu Částky Pro vzestupné pořadí klikněte na příslušné záhlaví sloupce jednou, pro pořadí sestupné dvakrát. Pro zobrazení otevřených položek v konsolidovaném seznamu klikněte na tlačítko Podrobný náhled. Pokud chcete stáhnout seznam otevřených položek, klikněte na tlačítko Podrobný náhled. Pak můžete stahovat v Excelu nebo CSV. V podrobném náhledu je také k dispozici možnost tisku.

24 Prohlížení zůstatků & jednotlivých položek Zůstatky Podrobný náhled Zobrazit/skrýt prodeje Zvolte rok, jehož zůstatky si chcete prohlížet. Chcete-li zobrazit položky, které tvoří některý zůstatek, klikněte na částku v debetních, kreditních či zůstatkových sloupcích. Chcete-li zobrazit další sloupec, který zobrazuje hodnotu prodejů za každý měsíc, klikněte v nabídce na Zobrazit prodeje.

25 Reklamace faktury a sledování průběhu Vyberte fakturu V nabídce zvolte Otevřené položky. U faktury, kterou chcete reklamovat, klikněte na ikonu Akce.

26 Reklamace faktury a sledování průběhu Údaje pro reklamaci Vyberte důvod z nabídky a zadejte podrobné připomínky do volného textového pole. Uveďte prosím, kterou zásilku na vaší faktuře chcete reklamovat, případně kontaktní údaje na vás včetně ové adresy. Poté klikněte na tlačítko Odeslat.

27 Reklamace faktury a sledování průběhu Potvrzení reklamace Obdržíte potvrzení, že váš případ reklamace byl vytvořen. Pro sledování průběhu reklamace klikněte na Reklamace v nabídce.

28 Reklamace faktury a sledování průběhu Reklamace Pro zobrazení všech reklamací, které jste již dříve vznesli, vyberte stav Všechny a období, které chcete zobrazit, a klikněte na tlačítko Najít. Chcete-li zobrazit pouze reklamace, které jsou v současné době otevřené, vyberte stav Otevřené a období, které chcete zobrazit, a klikněte na tlačítko Najít. Podrobný náhled Chcete-li zobrazit podrobnosti o řešení reklamace nebo poslat zprávu TNT týkající se reklamace, klikněte na reklamační ID příslušné reklamace.

29 Přidání dalších účtů Registrace dalších účtů Chcete-li přidat více účtů pod jedno přihlašovací jméno pro mojefakturace, zvolte Správa účtu z hlavní stránky mojefakturace. Zvolte Registrovat další účet. Vymazání účtu Na této stránce můžete také odebrat účet ze svého přihlašovacího o jnéna. Vyberte číslo účtu, který chcete odstranit, a klikněte na tlačítko Smazat/odstranit účet. Pro návrat na hlavní stránku mojefakturace, klikněte na Zrušit.

30 Přidání dalších účtů Údaje o účtu Ujistěte se, že máte k dispozici fakturu, která není starší než 3 měsíce. Pak vyplňte údaje o svém účtu a ověřte svůj zákaznický status uvedením čísla faktury a celé částky včetně DPH. Klikněte na Přidat účet.

31 Změna hesla Změna hesla Pro změnu hesla zvolte Správa hesla na hlavní stránce mojefakturace. Poté zvolte Změna hesla.

32 Změna hesla Změna hesla Zadejte stávající heslo a poté dvakrát zadejte heslo nové. Klikněte na tlačítko Uložit.

33 Zrušení registrace do mojefakturace Zrušení registrace Pro zrušení registrace zvolte Správa hesla na hlavní stránce mojefakturace. Poté zvolte Zrušit registraci a potvrďte zrušení.

34 Specifikace Pro provoz aplikace mojefakturace jsou nutné následující náležitosti. Vyžadované systémy: Webové prohlížeče Nejnovější verze Microsoft Internet Explorer 7 nebo pozdější a Firefox 3 Pro prohlížení faktur ve formátu PDF Adobe Acrobat v9.0 a Adobe Reader v8.0 Pro stahování fakturačních údajů Microsoft Excel 97 a vyšší Minimální parametry: Windows 95, NT4, 98, Me, 2000 nebo XP Professional Procesor 500 MHz RAM 64 MB Displej 800 x 600 rozlišení obrazovky a 16bitové barvy