Kronika obce Radotína 2007

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Kronika obce Radotína 2007"

Transkript

1 Kronika obce Radotína 2007 kronikářka : Ing. Andrea Gruberová

2 Obsah : Počasí 4 Události v České republice a ve světě 6 Úřad městské části Radotín Správa věcí veřejných 9 Veřejná zasedání MZ 13 Kancelář úřadu 14 Matrika 18 Odbory ÚMČ 21 Komise ÚMČ 30 Věci sociální 34 Technické služby 35 Domovní správa 36 Životní prostředí 37 Výstavba v Radotíně 38 Kultura 42 Tisk 48 Školství 49 Volný čas dětí 67 Doprava 70 Průmysl 71 Restaurace 72 Zdravotnictví 73 Společenské organizace 74 Církve 75 Sport 76 Policie 89 Kriminalita 89 Společnost 91 Různé 93

3 Král český a císař římský Karel IV. poprvé v Radotíně

4 Počasí Průměrná roční teplota dosáhla 9,9 C, což je mírně vyšší než dlouholetý průměr, příznivé však bylo rozvrstvení teplot. V lednu +4,2 C, v únoru +3,7 C, červnu +18,6 C, červenci 18,7 C, srpnu 18,3 C, v listopadu +2,1 C a v prosinci 0,2 C. Nejteplejšími měsíci byly červenec, srpen a červen s květnem, nejstudenějšími prosinec, listopad a únor. Letních dnů bylo 62, první letní den s teplotou + 25,3 C byl zaznamenán 28. dubna, poslední s teplotou + 25,1 C 18. září. Nejvíce letních dnů bylo v srpnu /19/ a v červnu /18/, v dubnu byly dva, v září jen jeden. Tropických dnů, v nichž teplota denního maxima dosáhla + 30 C, bylo 15, nejvíce v červenci /8/ a v srpnu /3/, v květnu a v červnu do 2. Tropické noci s teplotou nad + 20 C se v tomto roce neobjevily. Největší teplota + 34,6 C byla naměřena I7. července, ale s průměrem +25,26 C byl nejteplejší červen, v srpnu byl průměr +25,24 C a v červenci +24,90 C. 1. leden - Praha i Radotín zažila nejteplejší 1. leden od roku 1775, kdy se provádí pravidelné měření v Klementinu. Rtuť teploměru se vyšplhala na 12,5oC a o jednu desetinu stupně překonala dosavadní rekord z let 1860 a V Radotíně řádila vichřice Počasí v tomto roce nebylo ustálené. Orkán Kyrill, který se prohnal Evropou 18. ledna 2007 měl na svadomí miliardové škody i ztráty na lidských životech. Radotín orkán uškodil méně něž ostatním pražským částem, přesto zanechal po sobě spoušť. Např les na Klapici byl plný polámaných více či méně zdravých stromů. Ve druhé polovině února při jarním počasí rozkvétaly bledule a sněženky, počasí svými proměnami připomínalo spíše apríl. Sněhu bylo málo, ale poslední se objevil po 20. březnu. Duben byl velmi suchý, z počátku ještě byly ranní mrazíky, ale ve druhé jeho polovině se teploty při sluníčku šplhaly ke třicítce. V květnu se objevily první bouřky a konečně trochu zapršelo. V červnu po bouřkách znovu přišel déšť v závěru měsíce. Toto počasí při ochlazení vydrželo do poloviny července, pak přišel náhlý zvrat a mezi bouřkami 11. a 22. července panovala tropická vedra. V červenci byly zaznamenány druhé nejvyšší teploty v zápisech pražského Klementina dne ,3 C. Třetí dekáda července byla ve znamení prudkých dešťů, mm, bouřka a déšť 10 mm.

5 I v srpnu počasí kolísalo mezi bouřkami, ale už bylo chladněji. V srpnu přišly ve dnech bouřkové srážky s mm.v září se objevilo několik dnů hezkého "babího léta", ale rána byla chladná a častěji pršelo. I v říjnu bylo od začátku hezky, ranní teploty se pohybovaly kolem nuly, první "šedivec" se objevil 10. října. O deset dní později se objevil první sněhový poprašek. První mrazík -2 C přišel , koncem měsíce nastaly studené ranní mlhy. Začátek listopadu poznamenaly deště, první sníh 3 cm napadl na sv. Martina. Koncem měsíce byly mrazy -3 až -4 C. Ve dnech prosince působily silné poryvy větru, na sklonku měsíce mírně mrzlo s denními poprašky sněhu. Konec roku byl ve znamení poklesu teplot na -2 až -3 C s mírnou pokrývkou sněhu.

6 Události v České republice a ve světě Prezident Václav Klaus 9. ledna jmenoval druhou Topolánkovu vládu. Poprvé v ní byly čtyři ženy, ale ministryně kultury Helena Třeštíková vydržela jen dva týdny. Po sedmi měsících premiér Topolánek 19. ledna získal důvěru pro svou vládu, tvořenou koalicí ODS, KDU-ČSL a Strany zelených. Orkán Kyrill ochromil 18. ledna Evropu a zabil téměř padesát lidí. U nás došlo k výpadku elektrického proudu na čtvrtině sítě ČEZ, vyvrácení 10 milionů krychlových metrů dřeva a ke ztrátě tří lidských životů. Kateřina Neumannová v japonském Sapporu získala druhou zlatou medaili z mistrovství světa v běhu na deset kilometrů volnou technikou. Tímto úspěchem zakončila svou skvělou kariéru. Mistryní světa v rychlobruslení se 9. března stala v Salt Lake City Martina Sáblíková. Předsednictva Evropské unie se ujalo Německo, do EU vstoupilo Rumunsko a Bulharsko. Slovinci vyměnili své tolary za eura. Premiér Mirek Topolánek 5. ledna poprvé veřejně přiznal, že žije s místopředsedkyní Poslanecké sněmovny Lucií Talmanovou. Bývalý premiér a předseda ČSSD Miloš Zeman ukončil své členství ve straně 21. března. Dle sdělení statistického úřadu se v roce 2006 v ČR narodilo více dětí, než kolik lidí zemřelo. Naše republika zahájila 28. března oficiální jednání s USA o radarové základně. Podle průzkumů odmítalo umístění americké základny v Brdech skoro 70 % občanů. Informace o týrání sedmiletého Ondry z Kuřimi se dostaly na veřejnost 11. května. Vrchní státní zastupitelství 24. dubna odmítlo tzv. Kubiceho zprávu o prorůstání organizovaného zločin do státní správy. Na 24 hodin přiletěl do Prahy prezident USA George W. Bush 4. června. Magické datum vyvolalo mimořádný zájem svatebčanů o obřady. Republiku zasáhla 16. července tropická vedra s teplotami kolem 40 C. 21. srpna reformu veřejných financí, spočívající ve změně daní, zavedení poplatků ve zdravotnictví a ve zrušení některých sociálních dávek.

7 Na mistrovství světa v atletice zvítězili desetibojař Roman Šebrle a oštěpařka Barbora Špotáková. V pražském Klementinu začala 20. září výstava unikátní knihy, dovezené ze Švédska - "Ďáblovy bible". Pražské Divadlo Járy Cimrmana oslavilo 4. října čtyřicet let své činnosti. Devět měsíců po porodu zjistili rodiče Nikolky, že vychovávají dceru, která není jejich. K záměně došlo v třebíčské porodnici. Atletem roku se 10. listopadu stala oštěpařka Barbora Špotáková. Rychlobruslařka Martina Sáblíková zvítězila 12. listopadu v závodě Světového poháru. Učitelé všech druhů škol stávkovali 4. prosince za zvýšení platů.

8 Úřad městské části Radotín Správa věcí veřejných Radotín byl před 40 lety povýšen na město - Přesně před čtyřiceti lety byl rozhodnutím Krajského národního výboru povýšen Radotín na město. Tímto okamžikem byl završen hospodářský, stavební i společenský vzestup obce patrný od druhé poloviny 19. století daný postupným vznikem řady průmyslových podniků a s tím spojeného zvyšování počtu obyvatel. Tohoto významného statutu si však Radotín příliš neužil, protože o sedm let později byl připojen k hlavnímu městu Praze. Webové stránky městské části Praha 16 - V roce 2007 byl vytvořen interní projekt Extranet Městské části Praha 16. Ten umožňuje souhrnný přehled všech interních dokumentů (nařízení tajemníka, pokyny, směrnice, zápisy z porad vedení, zasedání rady a zastupitelstva městské části atd.) včetně full-textového vyhledávání či hledání v jednotlivých usneseních rady či zastupitelstva. Bylo vytvořeno cca 100 přístupů pro radní a zastupitele Městské části Praha 16, zaměstnance úřadu, organizační složky, příspěvkové organizace (Domovní správa Radotín a Technické služby Praha Radotín), předsedy a členy komisí a výborů Tiskové zprávy - V průběhu roku bylo vydáno jedenáct tiskových zpráv, které byly rozeslány pražským deníkům, místním periodikům, ČTK, rozhlasovým stanicím, úřadům správního obvodu Prahy 16 atd. Každá z tiskových zpráv byla rovněž zveřejněna na webových stránkách Granty - Městská část Praha 16 vyhlásila granty pro oblast volnočasových aktivit, sportu a kultury pro rok Bylo přijato 35 žádostí. Grantová komise jednotlivé žádosti posoudila a vyhodnotila. Ve 28 případech byl grant doporučen a celková výše finanční účelové dotace činila Kč. U sedmi žádostí nebyl grant schválen. Využití finančních účelových prostředků na granty pro oblast volnočasových aktivit, sportu a kultury pro rok 2007 probíhalo podle pravidel a pouze dva subjekty grant nevyužily a částku nečerpaly (SDH Radotín, kroužek mladých hasičů, a Městská policie hl. m. Prahy DP Zbraslav). Soutěž cestovních kanceláří - Během března 2007 proběhla soutěž nabídek cestovních kanceláří pro zájezdy pro seniory. Do soutěže se přihlásily tři cestovní kanceláře. Na základě předložených nabídek vyhrála cestovní kancelář ARCES, která u všech zájezdů pro seniory měla nejnižší nabídku ceny zohledňující i vstupy, jenž byly avizované v zadání.

9 Nový tajemník MČ Praha Radotín Na základě výběrového řízení, které se uskutečnilo 19. února letošního roku, jmenoval starosta Městské části Praha 16 Mgr. Karel Hanzlík do funkce tajemníka Úřadu městské části Praha 16 Ing. Pavla Jiráska. Jmenování bylo projednáno na jednání Rady městské části Praha 16 dne 7. března Nový vedoucí odboru výstavby Rada odvolala na návrh tajemníka ÚMČ Praha 16 pana Jiřího Hujera z funkce vedoucího odboru výstavby a jmenovala od na tuto funkci Ing. Lenku Böhmovou. Nový vedoucí živnostenského odboru Rada odvolala na návrh tajemníka ÚMČ Praha 16 paní Marii Jurčkovou z funkce vedoucího živnostenského odboru a jmenovala od na tuto funkci Bc. Bohumila Borovičku. Protidrogová prevence - Městská část Praha 16 vyhlásila granty pro rok 2007 pro oblast volnočasových aktivit, sportu a kultury. Bylo přijato 35 žádostí, z nichž grantová komise vyhodnotila 28 případů, kde byl grant doporučen a celková výše finanční účelové dotace činila Kč. U sedmi žádostí nebyl grant schválen. Pouze dva subjekty grant nevyužily a částku nečerpaly (SDH Radotín, kroužek mladých hasičů, a Městská policie hl. m. Prahy DP Zbraslav). Ples Městské části Praha 16 Dne 3. února se konal v sokolovně již tradiční ples Městské části Praha 16. Začátek byl od 20 hodin. K tanci a poslechu hrála hudební skupina Smeč. Předprodej vstupenek proběhl v Kulturním středisku U Koruny, cena vstupenky byla 130 Kč, místenky 20 Kč, los do tomboly 30 Kč. Organizační změny úřadu - Na přelomu června a července se zásadním způsobem začala změnit struktura Úřadu městské části Praha 16, místo 11 odborů bylo vytvořeno 7. Sloučila se kancelář starosty a kancelář tajemníka do kanceláře úřadu. Dosud samostatné odbory dopravy a životního prostředí se změnily na oddělení a staly se součástí velkého odboru výstavby, dopravy a životního prostředí. Agenda státní sociální podpory nebude samostatná a stala se součástí odboru sociálního. Zrušen byl odbor správy majetku a nově byl vytvořen odbor místního hospodářství. Vedení bytové agendy (žádosti o byt, přechody nájmů apod.) přejde na Domovní správu. Agendu místních hřbitovů a urnového háje (především evidence a smlouvy) nově zajišťují Technické služby. Dalšími změnami, které schválila Rada městské části a čekají na rozhodnutí Zastupitelstva MČ Praha 16 (Radotín), je zrušení organizační složky Stravovací zařízení pečovatelské služby a převedení jejího provozu pod Pečovatelskou službu Praha Radotín; stravování pro seniory bude v Domě s pečovatelskou službou nadále zachováno.

10 Po několika měsících byly na přelomu října a listopadu završeny poslední zásadní restrukturalizační kroky. Poslední etapou, která probíhala v září a říjnu, bylo stěhování zaměstnanců z budovy U Starého stadionu 1379 do zbývajících objektů v centru Radotína, oddělení životního prostředí OVDŽP do 2. patra radnice v ulici Václava Balého 23, úsek krizového řízení a prevence kriminality KÚ do přízemí budovy čp. 21 na náměstí Osvoboditelů (bývalá akumulátorka ) a celý odbor živnostenský do čp. 21. V nových prostorách odbor začal plně fungovat od pondělí Dále je rozmístění odborů v tabulce a mapce. Změna úředních hodin pro veřejnost - V souvislosti s úpravou pracovní doby se změnily úřední hodiny a další jednací doba Úřadu městské části Praha 16. Od 1. října byly úřední hodiny pro veřejnost stanoveny takto: pondělí , hod. středa , hod. Mimo úřední hodiny může jednání s veřejností probíhat v budovách úřadu, pokud je konkrétní zaměstnanec přítomen, a to v rámci další jednací doby: úterý , hod. čtvrtek , hod. pátek , hod.

11 Některá pracoviště odboru občansko správního mají tradičně rozšířené úřední hodiny. Jsou jimi podatelna, matrika (ověřování) a evidence obyvatel a osobních dokladů (občanské průkazy, pasy). Úřední hodiny podatelny: pondělí , hod. úterý , hod. středa , hod. čtvrtek , hod. pátek , hod. Úřední hodiny úseků evidence obyvatel a osobních dokladů a matrik: pondělí , hod. úterý hod. středa , hod. čtvrtek hod. Mobilní kancelář - Pražská plynárenská, a.s. nabízela novou službu - tzv. mobilní obchodní kancelář. Odběratelé zemního plynu si mohli prostřednictvím této kanceláře vyřídit záležitosti související se službami, které tato společnost poskytuje. Ve dnech , a , vždy od 9.00 do hod., byla kancelář zaparkována před budovou Úřadu městské části Praha 16 v Radotíně, nám. Osvoboditelů čp. 21. Zemřela Hana Žižková -Smutná zpráva čekala na Radotínské občany 27.června.2007, kdy zemřela Hana Žižková, zastupitelka, náměstkyně primátora Prahy Pavla Béma a bývalá starostka Radotína, po dlouhé nemoci ve věku 59 let. Poslední rozloučení s Hanou Žižkovou se konalo v úterý 3. července ve hod. ve velké síni Strašnického krematoria. V hlavní budově Úřadu městské části Praha 16 v ulici Václava Balého 23 v Praze - Radotíně byly k dispozici kondolenční kniha, a to v pondělí 2. července od do hod. a v úterý 3. července 2007 od 8.00 do hod., stejně jako ve velkém zasedacím sále Magistrátu hl. m. Prahy, (Mariánské náměstí 2, Praha 1, 1. patro) v úterý 3. července 2007 od do hod. Narodila se a celý svůj život prožila v rodném Radotíně. Vedle SOU Dopravního podniku Praha a SOU obchodního absolvovala doplňkové pedagogické studium na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Od roku 1967 pracovala jako elektromechanička v Doprav ním podniku hl. m. Prahy. V roce 1979 nastoupila do Drobného zboží Praha, kde za 13 let prošla funkcemi prodavačky, zástupkyně vedoucí, vedoucí, samostatného inventurníka a mistra odborné výchovy. Po roce

12 1989 se angažovala v místní politice. V roce 1990 byla poprvé zvolena do místního zastupitelstva za Občanské fórum. V roce 1991 se stala zakládající členkou Občanské demokratické strany v Radotíně, kterou později vedla po starostovi Ing. Jiřím Holubovi. V letech 1991 a 1992 pracovala v Pražské komisi pro privatizaci národního majetku. Další pracovní působení Hany Žižkové je spojeno s radotínskou radnicí. Od roku 1992 byla tajemnicí úřadu, v listopadu 1998 byla zvolena zástupkyní starosty a současně členkou Zastupitelstva hlavního města Prahy. V dalším volebním období ( ) zastávala funkci radotínské starostky a jako první žena v historii stanula v čele naší obce. Po drtivém volebním úspěchu v říjnu loňského roku v Radotíně a současně zvolení do pražského zastupitelstva byla nominována na funkci náměstkyně primátora pro oblast školství a zároveň nadále působila v radotínské radě. 15 let partneři - V únoru letošního roku uplynulo již 15 let od stvrzení partnerství mezi Radotínem a německým Burglengenfeldu. Druhá březnová sobota roku 2007 se proto nesla v Burglengenfeldu v duchu všeobecně pohodové atmosféry a střízlivých, ale o to příjemnějších oslav. Celý program se odehrával v Městské hale, která je součástí rozvojové části města v místě zvaném Naabtalpark (Naab je řeka protékající městem pozn. red.), v němž se nachází školní zařízení a hlavně nová pýcha aquapark s vnitřním i venkovním vyhřívaným bazénem. Oslav se zúčastnila delegace z Radotína, v čele se starostou MČ Praha Radotín Karlem Hanzlíkem. Výpravy se ze zdravotních důvodů nemohli zúčastnit otcové zakladatelé František Vláčil a Jiří Holub, čehož litoval i při úvodním slovu hostitelského města Heinz Karg. Na něj navázal radotínský starosta Karel Hanzlík, který vzpomenul hlavní impuls vznikající spolupráce nedlouho po sametové revoluci rozvíjející se vztahy mezi cementárnami, z nichž ta německá již měla, a česká získala, nového vlastníka, koncern Heidelberger Zement. Závěrem projevů si starostové předali hodnotné pozornosti, Heinz Karg obdržel z rukou Karla Hanzlíka plastiku trilobita, který symbolizuje pevnost a letitost našeho vztahu. Jeho autorem je radotínský sochař Rudolf Kamenický. Po projevech následovalo vystoupení kapely St. Vitus. Poté přišel čas pro příspěvek radotínské delegace, který připravila Základní umělecká škola Klementa Slavického. K vidění byly malé baletky (5-7leté, které byly i podle publika okouzlující), drsní mladí muži (duo pro soupravu bicích nástrojů), ale také velký orchestr žáků a přátel radotínské ZUŠ a berounské ZUŠ Václava Talicha, jejichž Radetzkého pochod roztleskal celou halu. Poté se střídal program z německých měst. Po více jak 4 hodinách skončilo kulturní i zábavné odpoledne a ve všech účinkujících i publiku zůstal pocit příjemně stráveného odpoledne, jak zdůraznil starosta Karg v závěrečné řeči, s přáteli.

13 Pietní vzpomínka - V rámci pietního aktu a připomenutí Květnového povstání českého lidu v roce 1945 a Dne vítězství bylo 5. května od 9,00 hod. položen zástupci samosprávy Městské části Praha 16 věnec v parku na nám. Osvoboditelů u pomníku padlých radotínských občanů z I. a II. světové války. V květnu a říjnu byly položeny na uctění památky padlých v 1. a 2. světové válce věnce a květiny u pomníků a pamětních desek v Radotíně. Rekreačním zařízení MČ Praha 16 v Chrobolech Rekreační zařízení, které nabízí již léta ubytování nejen občanům Radotína, navštívilo během roku rekreantů, kteří na poplatcích zaplatili celkem Kč. Zařízení se nachází v malé obci, 9 km jihovýchodně od Prachatic. Obec Chroboly (478 obyvatel) leží v šumavském podhůří v nadmořské výšce 758 m n. m. na cestě mezi Prachaticemi a Českým Krumlovem, který je vzdálen 28 kilometrů. Veřejná zasedání První veřejné zasedání zastupitelstva MČ Praha 16 Radotín se konalo 28. března od v Kulturním středisku U Koruny. Další zasedání se konala a Poslední zasedání se konalo v Kulturním středisku U Koruny. V průběhu tohoto posledního zasedání byly oznámeny výsledky voleb v městské části a proběhla volba starosty, zástupců starosty, členů Rady MČ a předsedů kontrolního a finančního výboru. Poté bude následovat řádné zasedání ZMČ s projednáním majetkových záležitostí.

14 Kancelář úřadu Kancelář úřadu jako nový odbor Úřadu městské části Praha 16 vznikla organizačními změnami uskutečněnými na přelomu června a července K byly sloučeny do té doby formálně samostatné kanceláře starosty a tajemníka s tím, že z původních agend hospodářská správa přešla pod nově ustavený odbor místního hospodářství a podatelna pod odbor občansko správní. Naopak posílen byl úsek propagace. Vedoucím odboru je tajemník úřadu. Od došlo k přesunu agendy vymáhání pohledávek Městské části Praha 16 z právního úseku na úsek krizového řízení a prevence kriminality. Organizační členění kanceláře úřadu (úseky) : - sekretariát - personální úsek - úsek krizového řízení a prevence kriminality - právní úsek - úsek informatiky - úsek školství, mládeže, TV, kultury - úsek propagace Sekretariát připravuje podklady pro jednání starosty a zástupců starosty zajišťuje svolávání porad vedoucích zaměstnanců, vypracovává zápisy z průběhu jednání, podle pokynů starosty zajišťuje požadované materiály pro tyto porady vykonává sekretářské práce pro starostu, zástupce starosty a radní podle pokynů zajišťuje přípravu, přijetí návštěv a oficiálních hostů u starosty, zástupců starosty a radních eviduje usnesení RMČ a zasedání ZMČ zpracovává zápisy a usnesení z jednání RMČ a ZMČ a předává je členům RMČ, ZMČ, předsedům výborů a komisí a vedoucím zaměstnancům účastní se jednání RMČ, ZMČ a dalších jednání podle pokynů starosty a zástupců starosty provádí příjem, evidenci, vyřizování došlé pošty pro starostu, zástupce starosty a radní včetně ukládání a následné skartace vyřizuje korespondenci starosty, jeho zástupců a radních, vede adresář a telefonní seznam osob a firem, se kterými starosta a jeho zástupci udržují kontakt sleduje elektronickou poštu a upozorňuje starostu a zástupce starosty na došlé zprávy.

15 Personální úsek vypracovává podklady pro přijetí, změnu a skončení pracovního poměru zaměstnanců, vede osobní evidenci a osobní spisy pracovníků včetně jejich pracovních náplní vede přehled žen na mateřské dovolené, přehled o pracujících důchodcích, evidenci osobních čísel zaměstnanců, evidenci o délce pracovních úvazků, evidenci zápočtových listů, evidenci pracovních úrazů vede přehled o významných jubileích pracovníků sleduje podpůrčí doby zaměstnání bývalých pracovníků úřadu zpracovává podklady pro statistická a jiná hlášení vyhotovuje platové výměry při nástupu nových pracovníků a další změny týkající se platu nebo funkce vypracovává podle příslušných předpisů dohody o pracích konaných mimo pracovní poměr, vede evidenci těchto dohod plní povinnosti přihlašování a odhlašování zaměstnanců u zdravotních pojišťoven vede přehled čerpání dovolených pracovníků ÚMČ a zodpovídá za vyčerpání celé dovolené u zaměstnanců, jejichž pracovní poměr je uzavřen na dobu určitou či je rozvázán výpovědí nebo dohodou vede přehled o absolvování ZOZ pracovníků úřadu, zasílá přihlášky na školení pracovníků ÚMČ patřičným organizacím a vede přehled termínů školení zodpovídá za vedení evidence a kontrolu splnění zákonných povinností vedoucích zaměstnanců v oblasti střetu zájmů vede přehled pobytů v rekreačním zařízení ÚMČ Praha 16 v Chrobolech. Úsek krizového řízení a prevence kriminality zajišťuje organizování přípravy na krizové situace, včetně zpracování a aktualizace krizového plánu, zasedání bezpečnostní rady a krizového štábu a dalších povinností podle zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení a změně některých zákonů, poskytuje MHMP a Hasičskému záchrannému sboru hl. m. Prahy podklady a informace potřebné ke zpracování Havarijního a Krizového plánu hl. m. Prahy zajišťuje přípravu městské části na hospodářská opatření pro krizové stavy a jejich organizační zajištění podle zákona č. 241/2000 Sb., o hospodářských opatřeních pro krizové stavy a o změně některých souvisejících zákonů, uplatňuje požadavky městské části na plnění Hospodářských opatření pro krizové stavy v informačním systému Argis u Správy státních hmotných rezerv

16 zajišťuje přípravu městské části na mimořádné události a další povinnosti při ochraně obyvatelstva podle zákona č. 239/2000 Sb., o integrovaném záchranném systému zajišťuje ochranu před povodněmi podle zákona č. 254/2001 Sb., o vodách a o změně některých zákonů (vodní zákon), organizuje podle rozhodnutí povodňové komise nebo krizového štábu technická opatření prováděná za povodně v bezprostředně ohrožených nebo již zaplavených územích k záchraně životů a majetku, pravidelně aktualizuje povodňový plán, plánuje provádění povodňových prohlídek, potvrzuje soulad věcné a grafické části povodňových plánů pozemků a staveb s povodňovým plánem obce, zpracovává zprávu o povodni a předkládá na MHMP/OKŘ, poskytuje podklady do programu Povis (Ministerstvo životního prostředí ČR) zajišťuje připravenost městské části k plnění opatření obrany státu podle zákona č. 222/1999 Sb., o zajišťování obrany České republiky, zpracovává a vede Plán nouzového přežití obyvatelstva, Přehled objektů, které za stavu ohrožení státu nebo válečného stavu mohou být napadeny, vyhotovuje pověření k provedení výběru věcných prostředků pověřenou osobou Krajského vojenského velitelství spolupracuje s Krajským vojenským velitelstvím hlavního města Prahy při přípravě opatření za stavu ohrožení státu nebo válečného stavu podle zákona č. 585/2004 Sb., o branné povinnosti a jejím zajišťování (branný zákon), zajišťuje metodickou činnost prevence kriminality, vyhledávání programů prevence kriminality, jedná s partnery (např. MHMP, Ministerstvo vnitra ČR, Policie ČR, Městská policie hl. m. Prahy, nestátní neziskové organizace), iniciuje vznik preventivních programů, účastní se jednání v pracovních skupinách, zpracovává návrh na zařazení obce do programu prevence kriminality na místní úrovni a granty prevence kriminality na místní úrovni (Partnerství), spolupracuje s vedoucí Klubu mládeže Radotín plní povinnosti městské části na úseku ochrany utajovaných informací podle zákona č. 412/2005 Sb., o ochraně utajovaných informací a o bezpečnostní způsobilosti, v rozsahu povinností funkce bezpečnostního ředitele, vede přehled míst, na kterých je nezbytně nutné mít přístup k utajovaným informacím, zpracovává oznámení o splnění podmínek pro přístup k utajované informaci stupně utajení Vyhrazené, zajišťuje zpracování a vedení dokladů administrativní bezpečnosti, zadává zpracování projektu fyzické bezpečnosti objektu

17 spolupracuje s jednotkou sboru dobrovolných hasičů, provádí její metodické vedení podle zákona č.133/1985 Sb., o požární ochraně, zpracovává dohody o výkonu činnosti se členy, vede dokumentaci Kancelář pro obec a účastní se roční inventarizace majetku a závazků zajišťuje vymáhání pohledávek MČ a součinnost s finančními úřady, peněžními ústavy a dalšími institucemi, podává návrhy k soudu u nedoplatků sankční povahy a poplatků. Právní úsek poskytuje právní služby pro MČ, ÚMČ a organizační složky MČ ve všech oblastech právních vztahů dbá na dodržování obecně závazných právních předpisů a dalších předpisů upravujících činnost MČ a ÚMČ zajišťuje výklad obecně závazných právních předpisů podílí se na tvorbě statutárních dokumentů MČ a ÚMČ, účastní se přípravy a projednávání jiných právně významných dokumentů a odpovídá za to, že jsou v souladu s obecně závaznými právními předpisy poskytuje právní porady, konzultace o právních předpisech, soudních rozhodnutích a jiných právně významných aktech podle požadavků MČ a ÚMČ vypracovává písemné právní rozbory a písemná právní stanoviska, vzory smluv všeho druhu a jiných písemností, které vyžadují právní asistenci jedná z pověření MČ a ÚMČ v právních záležitostech před soudy a ostatními orgány a připravuje pro řízení před nimi příslušná podání a posuzuje možnost smírného řešení vzniklých neshod před soudním aj. projednáváním na vyžádání poskytuje právní součinnost při správních řízeních. Úsek informatiky zajišťuje chod technického i programového vybavení a informačních systémů stará se o databáze (registry, agendy atd.) a zajišťuje jejich ochranu před zneužitím zajišťuje provoz počítačové sítě odpovídá za provoz programů a aplikací v počítačové síti a zálohování dat zajišťuje servisní a poradenskou činnost včetně veškerého pomocného materiálu zajišťuje potřebnou koordinaci uvnitř ÚMČ i s ostatními ÚMČ, MHMP a dalšími institucemi při nákupu a správě vybavení výpočetní technikou. Úsek školství, mládeže, TV, kultury vytváří předpoklady pro kulturní, sportovní, jinou zájmovou a vzdělávací činnost plní působnost obce při výkonu samosprávy ve školství mimo ekonomických činností koordinuje oblast školství ve správním obvodu Praha 16

18 působí v oblasti protidrogové prevence spolupracuje s Klubem mládeže Radotín spolupracuje s letopiseckou komisí zajišťuje příjem inzerátů pro Noviny Prahy 16 redakční činnost pro Noviny Prahy 16. Úsek propagace práce s elektronickými a digitálními technologiemi za účelem propagace MČ příprava elektronické verze publikací (časopisů) veškeré grafické práce včetně návrhů zpracování inzerátů pro Noviny Prahy 16 archivace dokumentů a celých čísel Novin Prahy 16 příprava a realizace Novin Prahy 16 na internetových stránkách MČ dokumentace dění v MČ, tvorba a rozšiřování archivu materiálů (vč. fotografií) i za ostatní území správního obvodu záznam a střih digitálních videosnímků organizace akcí pořádaných MČ správa webových stránek příprava tiskových zpráv redakční činnost pro Noviny Prahy 16 příprava podkladů pro distribuci Novin Prahy 16. Matrika Narození K byly zapsány 3 případy narození v naší městské části Prahy 16 (mimo porodnice). Bylo sepsáno 54 zápisů o uznání otcovství k nenarozeným i narozeným dětem a odesláno 29 hlášení o uzavření manželství rodičů dětí do rodné matriky. Ve dnech a se uskutečnila 7x slavnost Vítání nových občánků Radotína, při které bylo uvítáno celkem 63 dětí. V jarním termínu se noví občánci setkali poprvé s předchozí starostkou Radotína Hanou Žižkovou. Ve velmi pěkném a laskavém projevu zdůraznila paní Žižková, že výchova nového člověka je nesmírně těžký a odpovědný úkol, k němuž je zapotřebí mnoho důslednosti a vytrvalosti a dodala: Nezapomeňte nikdy, že

19 vaše dítě bude opakovat vaše slova, napodobovat vaše činy, vyvíjet se pod vlivem vaší výchovy. Odmalička potlačujte v dítěti sobeckost, panovačnost, nafoukanost. Ani blahobyt ho šťastným neučiní. Při podzimním termínu promluvil k maminkám, tatínkům i širšímu příbuzenstvu současný starosta Mgr. Karel Hanzlík. Naši nejmenší v upomínku na tento významný den po zápisu do pamětní kroniky města Radotína obdrželi po nezbytném focení zlatý přívěsek, pamětní knížku a maminky květiny. Nechyběl ani doplňkový program, který obstaraly děti z místní mateřské školy. Uzavření manželství V roce 2007 se v matričním obvodě Prahy 16 uskutečnilo 139 svatebních obřadů (z toho 44 sňatků Radotín). Dále bylo vydáno 10 rozhodnutí o prominutí vysvědčení o právní způsobilosti k uzavření manželství cizím státním příslušníkům, 13 osvědčení k uzavření manželství církevními úřady. Úmrtí V knihách zemřelých ÚMČ Prahy 16 bylo v roce 2007 zapsáno 55 případů úmrtí - (10 v Radotíně, 7 ve Velké Chuchli, 1 v Lochkově, 28 na Zbraslavi, 9 v Lipencích). U všech matričních případů byla provedena kontrola zákonem předepsaných dokladů, došetření a doplnění chybějících údajů, provedeny zápisy do matrik a vyhotoveny matriční doklady. Oznamovací povinnost matriky na příslušné oddělení evidence obyvatel, soudy - notářské oddělení, OVZP, ČSSZ, Územní vojenské správy, Český statistický úřad a ÚZIS byla splněna. V běžné matriční a potvrzovací agendě byly vyhotoveny : a) duplikáty matričních...52 x b) zápisy do Zvláštní matriky.13 x c) osvědčení pro církevní sňatky x d) vysvědčení o právní způsobilosti...4 x e) matriční doklady pro cizinu..7 x f) dodatečné záznamy v matričních knihách...51 x g) potvrzení o příčinách úmrtí a dalších datech...2 x

20 Změny jména a příjmení V roce 2007 bylo v této agendě vydáno: 6x rozhodnutí o změně příjmení a jména (dle 72 zák.č.301/2000 Sb.) 3x potvrzení o změně příjmení po rozvodu ( 71) 5x přijato prohlášení o užívání příjmení v mužském tvaru ( 69). Na úseku matrik a státního občanství bylo k vybráno na správních poplatcích ,-- Kč. V roce 2007 bylo ověřeno podpisů a listin v celkové částce ,-- Kč. Bylo odesláno 258 žádostí o výpisy z rejstříku trestů ČR a vyhotoveno 235 výpisů z KN v celkové částce ,-- Kč.

ORGANIZAČNÍ ŘÁD. Pozn: jedná se pouze o výpis z Organizačního řádu, který slouží pro potřeby výběrového řízení na funkci vedoucí Odboru správního (OS)

ORGANIZAČNÍ ŘÁD. Pozn: jedná se pouze o výpis z Organizačního řádu, který slouží pro potřeby výběrového řízení na funkci vedoucí Odboru správního (OS) ORGANIZAČNÍ ŘÁD Pozn: jedná se pouze o výpis z Organizačního řádu, který slouží pro potřeby výběrového řízení na funkci vedoucí Odboru správního (OS) Rada města Uherský Brod dne 7. září 2011 schválila

Více

MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 3 Rada městské části U S N E S E N Í. č. 1 ze dne 14.01.2015

MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 3 Rada městské části U S N E S E N Í. č. 1 ze dne 14.01.2015 č.j.: 1/2015 MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 3 Rada městské části U S N E S E N Í č. 1 ze dne 14.01.2015 Změna Organizačního řádu ÚMČ Praha 3, zvláštní části Organizačního řádu ÚMČ Praha 3, zřízení Útvaru interního

Více

Odbor vnitřních věcí

Odbor vnitřních věcí Odbor vnitřních věcí Odbor tvoří matrika, evidence obyvatel, oddělení přestupkové agendy. Na těchto úsecích bylo v roce 2012 vyřizováno 2472 podání. Součástí odboru je dále sekretariát a informační středisko.

Více

Statut komisí místní samosprávy

Statut komisí místní samosprávy č. 1/2015 SMĚRNICE Rady města Hradec Králové ze dne 13.01.2015 Statut komisí místní samosprávy schválená usnesením Rady města Hradec Králové č. RM/2015/77 ze dne13.01.2015 Účinnost od Zpracovatel Projednáno

Více

MĚSTO CHRASTAVA ORGANIZAČNÍ ŘÁD ZMĚNA Č.3

MĚSTO CHRASTAVA ORGANIZAČNÍ ŘÁD ZMĚNA Č.3 MĚSTO CHRASTAVA ORGANIZAČNÍ ŘÁD ZMĚNA Č.3 O B S A H : I. Část III, Čl. 10, odst. 2 písm.c) - Změna rámcové náplně činnosti odboru pro záležitosti občanů II. Příloha č. 2 Změna počtu pracovníků a názvů

Více

MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 3 Rada městské části U S N E S E N Í

MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 3 Rada městské části U S N E S E N Í č.j.: 1064/2014 MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 3 Rada městské části U S N E S E N Í č. 989 ze dne 17.12.2014 Směrnice rady městské části k rozdělení kompetencí ve vztahu k příspěvkovým organizacím zřízeným městskou

Více

MĚSTO TIŠNOV, NÁM. MÍRU 111, 666 19 TIŠNOV R O Z P O Č E T NA ROK 2007. ROZPOČTOVÉ PŘÍJMY: v tis. Kč Třída Druh příjmu SR Skut.

MĚSTO TIŠNOV, NÁM. MÍRU 111, 666 19 TIŠNOV R O Z P O Č E T NA ROK 2007. ROZPOČTOVÉ PŘÍJMY: v tis. Kč Třída Druh příjmu SR Skut. MĚSTO TIŠNOV, NÁM. MÍRU 111, 666 19 TIŠNOV R O Z P O Č E T NA ROK 2007 Rozpočet projednán dne: 24.1.2007 dne: 17.1.2007 dne: 1.2.2007 ve finančním výboru v radě města v zastupitelstvu města ROZPOČTOVÉ

Více

Rozpočet hlavní činnosti MČ Praha-Řeporyje na rok 2011

Rozpočet hlavní činnosti MČ Praha-Řeporyje na rok 2011 Rozpočet hlavní činnosti MČ Praha-Řeporyje na rok 2011 P ř í j m y Třída 1 - Daňové příjmy Závazný ukazatel Kč Položka Poplatky za znečišťování ovzduší 1332 17,0 Poplatek ze psů 1341 100,0 Poplatek za

Více

1. Základní ustanovení. 3. Postavení a činnost pracovníků obce - pracovní doba - pracovní řád zaměstnanců obce. 4. Samospráva obce

1. Základní ustanovení. 3. Postavení a činnost pracovníků obce - pracovní doba - pracovní řád zaměstnanců obce. 4. Samospráva obce OBSAH : 1. Základní ustanovení 2. Organizační struktura obecního úřadu 3. Postavení a činnost pracovníků obce - pracovní doba - pracovní řád zaměstnanců obce 4. Samospráva obce 5. Organizační řád obslužných

Více

Programový systém pro řízení a zpracování mzdové a personální agendy

Programový systém pro řízení a zpracování mzdové a personální agendy Rozsah zpracování osobních údajů kancelář tajemníka Programový systém pro řízení a zpracování mzdové a personální agendy Účel zpracování: zajištění pracovně-právních vztahů a všech povinností s nimi spojených

Více

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ KRAJSKÝ ÚŘAD

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ KRAJSKÝ ÚŘAD MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ KRAJSKÝ ÚŘAD M E T O D I C K Ý P O K Y N k provedení Zásad vztahů orgánů kraje k příspěvkovým organizacím, které byly zřízeny krajem nebo byly na kraj převedeny zvláštním zákonem Úplné

Více

MĚSTO TIŠNOV, NÁM. MÍRU 111, 666 19 TIŠNOV R O Z P O Č E T NA ROK 2006. ROZPOČTOVÉ PŘÍJMY: v tis. Kč Třída Druh příjmu SR Skut.

MĚSTO TIŠNOV, NÁM. MÍRU 111, 666 19 TIŠNOV R O Z P O Č E T NA ROK 2006. ROZPOČTOVÉ PŘÍJMY: v tis. Kč Třída Druh příjmu SR Skut. MĚSTO TIŠNOV, NÁM. MÍRU 111, 666 19 TIŠNOV R O Z P O Č E T NA ROK 2006 Rozpočet projednán dne: 23.11.2005 dne: 23.11.2005 dne: 8.12.2005 ve finančním výboru v radě města v zastupitelstvu města ROZPOČTOVÉ

Více

Přehled nejdůležitějších předpisů - 5 odst. 1 písm. e) zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, v platném znění

Přehled nejdůležitějších předpisů - 5 odst. 1 písm. e) zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, v platném znění Přehled nejdůležitějších předpisů - 5 odst. 1 písm. e) zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, v platném znění Městský úřad Tábor jedná a rozhoduje především podle následujících právních

Více

U S N E S E N Í Rady Městské části Praha Běchovice číslo 1/001/14 ze dne 12.11.2014

U S N E S E N Í Rady Městské části Praha Běchovice číslo 1/001/14 ze dne 12.11.2014 číslo 1/001/14 k návrhu na schválení programu 1. jednání Rady MČ Praha - Běchovice a) předložený program 1. jednání RMČ Praha - Běchovice a) se zněním programu jednání číslo 2/001/14 k návrhu na schválení

Více

Statut Bezpečnostní rady státu http://www.vlada.cz/cs/rvk/brs/statut/statut.html Vláda ČR svým usnesením vlády ČR ze dne 10. června 1998 č. 391 o Bezpečnostní radě státu a o plánování opatření k zajištění

Více

Zápis z veřejné schůze ZO Zdětín, konané dne 13. 12. 2006 od 19.00 hod v zasedací místnosti OÚ.

Zápis z veřejné schůze ZO Zdětín, konané dne 13. 12. 2006 od 19.00 hod v zasedací místnosti OÚ. Zápis z veřejné schůze ZO Zdětín, konané dne 13. 12. 2006 od 19.00 hod v zasedací místnosti OÚ. Přítomni : Němeček, Davídková, Macháčková, Hoření, Matuna, Pařízek, ing. Vesecký, Procházka Omluveni : Švarcová

Více

ZPRÁVA o výsledku přezkoumání hospodaření za rok 2013

ZPRÁVA o výsledku přezkoumání hospodaření za rok 2013 Krajský úřad Jihomoravského kraje Odbor kontrolní a právní - oddělení přezkumu obcí Žerotínovo nám. 3/5 601 82 Brno SpZn.: S - JMK 66465/2013 OKP Č. j.: JMK 66465/2013 ZPRÁVA o výsledku přezkoumání hospodaření

Více

Rozpočet obce Bernartice nad Odrou na rok 2015

Rozpočet obce Bernartice nad Odrou na rok 2015 Rozpočet obce Bernartice nad Odrou na rok 2015 PŘÍJMY Kč Rozpočtová skladba oddíl položka Daň z příjmu fyzických osob ze závislé činnosti 1 900 000 1111 Daň z příjmu fyzických osob ze samostatně výdělečné

Více

Organizační řád obecního úřadu ve Vraclavi

Organizační řád obecního úřadu ve Vraclavi Organizační řád obecního úřadu ve Vraclavi Podle zákona č. 128/2000 Sb. o obcích (dále jen zákon) Čl. 1 Organizační řád upravuje zásady činnosti a řízení obecního úřadu Vraclav, dělbu práce mezi jeho pracovníky,

Více

Městská část Praha - Zbraslav

Městská část Praha - Zbraslav Městská část Praha - Zbraslav Zápis 36. řádné jednání rady městské části, konané dne 8. 12. 2010 v 15:30 hod. Přítomni: Dále přítomni: Hosté: Omluvení: Ověřovatelé: Zapsal: Háněl, Klímová, Hasenkopfová,

Více

Čerpání rozpočtu výdajů

Čerpání rozpočtu výdajů Čerpání rozpočtu výdajů upravený rozpočet skutečnost I. hledisko třídění výdajů 1. kapitálové výdaje 4 741 000,00 Kč 4 966 979,66 Kč 104,77 % 2. běžné (provozní) výdaje 83 241 404,55 Kč 82 989 249,83 Kč

Více

KRAJSKY URAD MORA VSKOSLEZSKÝ KRAJ Odbor kontroly a interního auditu 28. října 117, 702 18 Ostrava

KRAJSKY URAD MORA VSKOSLEZSKÝ KRAJ Odbor kontroly a interního auditu 28. října 117, 702 18 Ostrava , v KRAJSKY URAD MORA VSKOSLEZSKÝ KRAJ Odbor kontroly a interního auditu 28. října 117, 702 18 Ostrava 1111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111 " ", o o o I c Čj.: Sp. zn.:

Více

Informace zveřejňované podle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů

Informace zveřejňované podle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů Informace zveřejňované podle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních V souladu s ustanovením 18 odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, zpřístupňuje

Více

ÚŘAD MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ Odbor kontroly a interního auditu 28. října 117, 702 18 Ostrava

ÚŘAD MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ Odbor kontroly a interního auditu 28. října 117, 702 18 Ostrava KRAJSKÝ ÚŘAD MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ Odbor kontroly a interního auditu 28. října 117, 702 18 Ostrava Čj.: MSK 55726/2012 Sp. zn.: Vyřizuje: Telefon: Fax: E-mail: Datum: KON/27349/20 ll/smy 113.1 V10 Mojmír

Více

SBÍRKA ZÁKONŮ. Ročník 2012 ČESKÁ REPUBLIKA. Částka 52 Rozeslána dne 7. května 2012 Cena Kč 90, O B S A H :

SBÍRKA ZÁKONŮ. Ročník 2012 ČESKÁ REPUBLIKA. Částka 52 Rozeslána dne 7. května 2012 Cena Kč 90, O B S A H : Ročník 2012 SBÍRKA ZÁKONŮ ČESKÁ REPUBLIKA Částka 52 Rozeslána dne 7. května 2012 Cena Kč 90, O B S A H : 141. Zákon, kterým se mění zákon č. 329/2011 Sb., o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením

Více

Čerpání rozpočtu výdajů

Čerpání rozpočtu výdajů Čerpání rozpočtu výdajů upravený rozpočet skutečnost I. hledisko třídění výdajů 1. kapitálové výdaje 3 169 000,00 Kč 3 256 551,05 Kč 102,76 % 2. běžné (provozní) výdaje 90 484 120,00 Kč 85 427 565,46 Kč

Více

ORGANIZAČNÍ ŘÁD. orgánů obce Hrušky. Vypracovala: Ing. Božena Kratochvílová

ORGANIZAČNÍ ŘÁD. orgánů obce Hrušky. Vypracovala: Ing. Božena Kratochvílová ORGANIZAČNÍ ŘÁD orgánů obce Hrušky Vypracovala: Ing. Božena Kratochvílová Čl. 1 Základní ustanovení 1. Organizační řád upravuje organizační strukturu orgánů obce Hrušky, dělbu práce mezi nimi, jejich vzájemné

Více

PŘÍLOHA Č. 5 ORGANIZAČNÍHO ŘÁDU

PŘÍLOHA Č. 5 ORGANIZAČNÍHO ŘÁDU PŘÍLOHA Č. 5 ORGANIZAČNÍHO ŘÁDU 1010 ODBOR OCHRANY ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ Počet 23 +1 Ekonomika, stížnosti ODD. OCHR. PŘÍRODY A KRAJINY ODD. VODNÍHO HOSP. ODD. OCHRANY LESA A ZPF ODD. OCHRANY OVZDUŠÍ A ODP.

Více

ZÁVĚREČNÝ ÚČET OBCE KRÁSENSKO ZA ROK 2010

ZÁVĚREČNÝ ÚČET OBCE KRÁSENSKO ZA ROK 2010 ZÁVĚREČNÝ ÚČET OBCE KRÁSENSKO ZA ROK 2010 ÚDAJE O OBCI Adresa : OBEC KRÁSENSKO, Krásensko 123, 683 04 Drnovice Telefonické spojení : starostka obce : 517 385 463, mobil : 604 280 416 účetní obce : 517

Více

Rozpočet města Holešova na rok 2009

Rozpočet města Holešova na rok 2009 Rozpočet města Holešova na rok 2009 Příjmy Popis Schválený rozpočet 2009 v tis. Kč Odbor finanční Daň z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti a funkčních požitků 22 000 Daň z příjmů ze samostatné výdělečné

Více

MĚSTO TIŠNOV, NÁM. MÍRU 111, 666 19 TIŠNOV R O Z P O Č E T NA ROK 2009. ROZPOČTOVÉ PŘÍJMY: v tis. Kč

MĚSTO TIŠNOV, NÁM. MÍRU 111, 666 19 TIŠNOV R O Z P O Č E T NA ROK 2009. ROZPOČTOVÉ PŘÍJMY: v tis. Kč MĚSTO TIŠNOV, NÁM. MÍRU 111, 666 19 TIŠNOV R O Z P O Č E T NA ROK 2009 Rozpočet projednán dne: 12.11.2008 dne: 19.11.2008 dne: 11.12.2008 ve finančním výboru v radě města v zastupitelstvu města ROZPOČTOVÉ

Více

Rozpočet města Holešova na rok 2013

Rozpočet města Holešova na rok 2013 Rozpočet města Holešova na rok 2013 Příjmy ODDPA 11 - Odbor finanční Daň z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti a funkčních požitků 23 200 Daň z příjmů ze samostatné výdělečné činnosti 1 100 Daň z

Více

Informace o zpracování osobních údajů městem Mimoň

Informace o zpracování osobních údajů městem Mimoň Informace o zpracování osobních údajů městem Mimoň Informace dle 18 odst. 2 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů ve znění pozdějších předpisů. Odkazy Zákon č. 101/2000

Více

P Ř Í J M Y M Ě S T A v r. 2010 v tis. Kč

P Ř Í J M Y M Ě S T A v r. 2010 v tis. Kč P Ř Í J M Y M Ě S T A v r. v tis. Kč P Ř Í J M Y CELKEM 96 650,7 DAŇOVÉ PŘÍJMY 54 590,0 Daňové výnosy 42 000,0 1111 Daň z příjmu ze závislé činnosti 8 200,0 1112 Daň z příjmu fyzických osob 1 150,0 1121

Více

Zpráva o výsledku přezkoumání hospodaření obce Malá Štáhle, IČ 00575968 za rok 2012

Zpráva o výsledku přezkoumání hospodaření obce Malá Štáhle, IČ 00575968 za rok 2012 KRAJSKÝ ÚŘAD MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ Odbor kontroly a interního auditu 28. října 117, 702 18 Ostrava KUMSX01 6E41B Čj.: MSK 36526/2013 Stejnopis č. 1 Sp. zn.: KON/4402/2012/Sam 113.1 V10 Vyřizuje: Ing. Eliška

Více

NÁPLNĚ PRÁCE JEDNOTLIVÝCH ÚTVARŮ MĚSTSKÉHO ÚŘADU HOLÝŠOV

NÁPLNĚ PRÁCE JEDNOTLIVÝCH ÚTVARŮ MĚSTSKÉHO ÚŘADU HOLÝŠOV 1 NÁPLNĚ PRÁCE JEDNOTLIVÝCH ÚTVARŮ MĚSTSKÉHO ÚŘADU HOLÝŠOV Úvodem: Činnosti jsou vykonávány ve prospěch nebo jménem města Holýšova, není-li uvedeno jinak. STAROSTA Náplň práce vyplývající ze zákona č.

Více

Organizační řád Správy budov a zařízení

Organizační řád Správy budov a zařízení Univerzita Karlova v Praze Organizační řád Správy budov a zařízení Čl. 1 Základní ustanovení 1. Správa budov a zařízení (dále jen SBZ ) je dle 22 odst. 1 písm. d) zákona č. 111/1998 Sb., o vysokých školách,

Více

Rozbor hospodaření MČ Praha-Zličín za rok 2003

Rozbor hospodaření MČ Praha-Zličín za rok 2003 Rozbor hospodaření MČ Praha-Zličín za rok 2003 Příjmy Uprav.rozpočet Skutečnost % k uprav. Komentář v tis. v Kč rozpočtu Poplatek ze psů 115 117 570,00 102,23 (vybírá se dle vyhlášky) Pobytové poplatky

Více

NÁVRH VÝDAJŮ ROZPOČTU NA ROK 2015

NÁVRH VÝDAJŮ ROZPOČTU NA ROK 2015 NÁVRH VÝDAJŮ ROZPOČTU NA ROK 2015 11 HOSPODÁŘSTVÍ 2 850,0 - Místní rozhlasy 100,0 - rekonstrukce, rozšíření sítě, uložení vedení do země, běžné opravy, výměna nefunkčních reproduktorů apod. - Opravy, udržování

Více

IDošlo: JI /61/ IEvid.č. h

IDošlo: JI /61/ IEvid.č. h KRAJSKÝ ÚŘAD JIHOčESKÝ KRAJ EKONOMICKÝ ODBOR ODD~LENí PŘEZKUMU A METODIKY HOSPODAŘENi OBcí č.j.: KUJCK 18646/2010 OEKO-PŘ j 0)6b~ec~D5oOiuKdffile~b;Vy----S:m]1'1~~.2 IObecní úřad Doudleby IDošlo: JI /61/

Více

Městská část Praha - Zbraslav

Městská část Praha - Zbraslav Městská část Praha - Zbraslav Zápis 28. řádné jednání rady městské části, konané dne 5. 10. 2015 v 15:00 hod. Přítomni: Dále přítomni: Hosté: Omluvení: Ověřovatelé: Zapsal: Z. Vejvodová, M. Bernardová,

Více

Organizační řád. Městský úřad Velké Meziříčí

Organizační řád. Městský úřad Velké Meziříčí Rada města vydává tuto vnitřní směrnici č. 1/2013: Organizační řád Městského úřadu Velké Meziříčí Zpracovatel: Rozsah působnosti: Ing. Marek Švaříček, tajemník Městského úřadu Velké Meziříčí Městský úřad

Více

ROZPOČET OBCE KOCHÁNKY NA ROK 2014

ROZPOČET OBCE KOCHÁNKY NA ROK 2014 ROZPOČET OBCE KOCHÁNKY NA ROK 2014 Zveřejněn na elektronické úřední desce a úřední desce obce: Vyvěšen: 14. 1. 2014 Sejmut: 4. 2. 2014 Projednáno v zastupitelstvu dne 7. 1. 2014 Schváleno v zastupitelstvu

Více

ROZPOČET MĚSTSKÉHO OBVODU MARTINOV

ROZPOČET MĚSTSKÉHO OBVODU MARTINOV Statutární město Ostrava Městský obvod Martinov ROZPOČET MĚSTSKÉHO OBVODU MARTINOV na rok 2014 Schválen usnesením Zastupitelstva městského obvodu Martinov č. 184/23 dne 13. prosince 2013 PŘÍJEM Třída Třída

Více

P. č. Účel zpracování Kategorie osobních údajů Kategorie subjektu údajů Kategorie příjemců

P. č. Účel zpracování Kategorie osobních údajů Kategorie subjektu údajů Kategorie příjemců ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, ve znění Plnění povinností MP vyplývající z její působnosti v souladu se: - zákonem č. 553/1991 Sb., o obecní policii,

Více

Rozpočet MČ Praha-Zličín na rok 2006. Příjmy (v tis.kč)

Rozpočet MČ Praha-Zličín na rok 2006. Příjmy (v tis.kč) Rozpočet MČ Praha-Zličín na rok 2006 Příjmy (v tis.kč) Poplatek ze psů... 130 Poplatek za veř.prostranství... 500 Pobytové poplatky... 40 Místní poplatek za výherní hrací přístroje... 1 620 Správní poplatky...

Více

Zápis z 4. zasedání Zastupitelstva městyse Višňového zahájeného dne 28. ledna 2015 v 18.00 hod.

Zápis z 4. zasedání Zastupitelstva městyse Višňového zahájeného dne 28. ledna 2015 v 18.00 hod. Zápis z 4. zasedání Zastupitelstva městyse Višňového zahájeného dne 28. ledna 2015 v 18.00 hod. Přítomni: Omluveni: Korek Vladimír, Illek František, Vališ Vladimír, David Josef, Šnábl Jan, Jelínek Tomáš,

Více

SCHVÁLENÝ ROZPOČET MĚSTA STRÁŽ POD RALSKEM PRO ROK 2014

SCHVÁLENÝ ROZPOČET MĚSTA STRÁŽ POD RALSKEM PRO ROK 2014 SCHVÁLENÝ ROZPOČET MĚSTA STRÁŽ POD RALSKEM PRO ROK 2014 PŘÍJMY (TŘÍDA 1-4) 1111 Daň z příjmu fyzických osob ze závislé činnosti a funkčních požitků 9 000 000,00 1112 Daň z příjmu fyzických osob ze samostatné

Více

Rozpočet MČ Brno - Starý Lískovec na rok 2015 (v tis. Kč) P Ř Í J M Y

Rozpočet MČ Brno - Starý Lískovec na rok 2015 (v tis. Kč) P Ř Í J M Y Rozpočet MČ Brno - Starý Lískovec na rok 2015 (v tis. Kč) P Ř Í J M Y A. Příjmy daňové a poplatky z vybraných činností 1122 6 000 daň z příjmů právnických osob 1341 350 poplatek ze psů 1342 5 poplatek

Více

Rozpočet MČ Praha-Zličín na rok 2007. Příjmy (v tis.kč)

Rozpočet MČ Praha-Zličín na rok 2007. Příjmy (v tis.kč) Rozpočet MČ Praha-Zličín na rok 2007 Příjmy (v tis.kč) Poplatek ze psů... 90 Poplatek za veř.prostranství... 330 Poplatek z ubytovací kapacity. 48 Poplatek za VHP... 1 010 Odvod výtěžku z provoz. loterií...

Více

Zpráva o výsledku přezkoumání hospodaření obce Žermanice, IC 00494259 za rok 2012

Zpráva o výsledku přezkoumání hospodaření obce Žermanice, IC 00494259 za rok 2012 , v KRAJSKY URAD MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ Odbor kontroly a interního auditu 28. října 117, 702 18 Ostrava k U M $ x II I fi' I Q V lt Čj.: MSK 18209/2013 Sp. zn.: Vyřl/uje: Teleron: Fax: E-mail: Datum: KON/12991/2012/Sam

Více

PROGRAM OBNOVY VENKOVA OBEC PLAVY

PROGRAM OBNOVY VENKOVA OBEC PLAVY PROGRAM OBNOVY VENKOVA OBEC PLAVY okres Jablonec nad Nisou kraj Liberecký období : 2008 2012 Program obnovy venkova byl schválen usnesením Zastupitelstva Obce Plavy č. 22/1/08 ze dne 12.3.2008 I. ÚČEL

Více

Program 5. schůze Rady městyse Moravská Nová Ves:

Program 5. schůze Rady městyse Moravská Nová Ves: Zápis z 5. schůze Rady městyse Moravská Nová Ves, konané dne 10.1. 2011 v 17.00 hod. v kanceláři starosty, nám. Republiky 107 Přítomni: Členové rady Mgr. Bc. Marek Košut Kučera Jaroslav Gréeová Eva Ing.

Více

PŘEHLED ZÁKONNÝCH ZMOCNĚNÍ PRO VYDÁVÁNÍ PRÁVNÍCH PŘEDPISŮ ÚZEMNÍCH SAMOSPRÁVNÝCH CELKŮ

PŘEHLED ZÁKONNÝCH ZMOCNĚNÍ PRO VYDÁVÁNÍ PRÁVNÍCH PŘEDPISŮ ÚZEMNÍCH SAMOSPRÁVNÝCH CELKŮ PŘEHLED ZÁKONNÝCH ZMOCNĚNÍ PRO VYDÁVÁNÍ PRÁVNÍCH PŘEDPISŮ ÚZEMNÍCH SAMOSPRÁVNÝCH CELKŮ /k 1. 2. 2010/ I. Obce Obecně závazné vyhlášky obcí: 1. zák. č. 133/1985 Sb., o požární ochraně, ve znění pozdějších

Více

Zpráva o výsledku přezkoumání hospodaření obce Oldříš, IČ: 00277070 za rok 2010

Zpráva o výsledku přezkoumání hospodaření obce Oldříš, IČ: 00277070 za rok 2010 PARDUBICKÝ KRAJ Krajský úřad Finanční odbor Zpráva o výsledku přezkoumání hospodaření obce Oldříš, IČ: 00277070 za rok 2010 Přezkoumání se uskutečnilo dne: 17.5.2011 na základě zákona č. 420/2004 Sb.,

Více

Rozpočtové opatření obce Lichoceves č. 2012/4 (schválené v rámci 16. zasedání zastupitelstva obce dne 28. prosince 2012) SOUHRN Rozpočet obce po RO

Rozpočtové opatření obce Lichoceves č. 2012/4 (schválené v rámci 16. zasedání zastupitelstva obce dne 28. prosince 2012) SOUHRN Rozpočet obce po RO Příjmy Výdaje Výsledek (+) přebytek, (-) schodek Rozpočtové opatření obce Lichoceves č. 2012/4 (schválené v rámci 16. zasedání obce dne 28. prosince 2012) Rozpočet obce po RO 2012/03 3 681 163,00 4 860

Více

MČ PRAHA - BŘEZINĚVES

MČ PRAHA - BŘEZINĚVES MČ PRAHA - BŘEZINĚVES U Parku 140/3, 182 00 Praha 8 Zápis ze zasedání Zastupitelstva MČ Praha Březiněves Zasedání bylo zahájeno v 17.00 hod. starostou Ing. Jiřím Haramulem. Přítomní zastupitelé: dle prezenční

Více

Usnesení z jednání Rady Města Nová Bystřice, konaného dne 15. 9. 2008

Usnesení z jednání Rady Města Nová Bystřice, konaného dne 15. 9. 2008 Usnesení z jednání Rady Města Nová Bystřice, konaného dne 15. 9. 2008 311. RM doporučuje ZM schválení Smlouvy o společném postupu zadavatelů ve věci PD na akci rekonstrukce části Žižkovy ulice. 312. RM

Více

Usnesení z 69. jednání Rady MČ Praha-Zličín, které se konalo dne 21. 8. 2013 na Úřadě MČ Praha-Zličín

Usnesení z 69. jednání Rady MČ Praha-Zličín, které se konalo dne 21. 8. 2013 na Úřadě MČ Praha-Zličín Usnesení z 69. jednání Rady MČ Praha-Zličín, které se konalo dne 21. 8. 2013 na Úřadě MČ Praha-Zličín K jednotlivým bodům programu: 1. Program zastupitelstva MČ Praha Zličín, které se bude konat dne 18.9.2013

Více

Zpráva o výsledku přezkoumání hospodaření obce Vělopolí, IČ 00576930 za rok 2014

Zpráva o výsledku přezkoumání hospodaření obce Vělopolí, IČ 00576930 za rok 2014 KRAJSKÝ ÚŘAD MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ Odbor kontroly a sdílených služeb 28. října 117, 702 18 Ostrava KUMSX01GC0IQ Čj.: MSK 11677/2015 Sp. zn.: KON/3390/2014/Sam 113.1 V10 Vyřizuje: Ing. Miroslava Šlégrová

Více

Parlament se usnesl na tomto zákoně České republiky:

Parlament se usnesl na tomto zákoně České republiky: Částka 52 Sbírka zákonů č. 142 / 2012 Strana 2251 142 ZÁKON ze dne 11. dubna 2012 o změně některých zákonů v souvislosti se zavedením základních registrů Parlament se usnesl na tomto zákoně České republiky:

Více

výše příjmů v Kč Daň z příjmů práv. osob za obce 680 000,-- Správní poplatky 220 000,-- Odvod výtěžku z provozování loterií 80 000,--

výše příjmů v Kč Daň z příjmů práv. osob za obce 680 000,-- Správní poplatky 220 000,-- Odvod výtěžku z provozování loterií 80 000,-- ROZPOČET MĚSTSKÉ ČÁSTI BRNO-BOSONOHY NA ROK 2008 Příjmy výše příjmů v Kč Daň z příjmů práv. osob za obce 680 000,-- Správní poplatky 220 000,-- Odvod výtěžku z provozování loterií 80 000,-- MÍSTNÍ POPLATKY

Více

OBSAH. Seznam použitých zkratek... XIII Předmluva...XVII O autorech... XXI Úvod... XXIII

OBSAH. Seznam použitých zkratek... XIII Předmluva...XVII O autorech... XXI Úvod... XXIII OBSAH Seznam použitých zkratek............................................ XIII Předmluva........................................................XVII O autorech........................................................

Více

Obec Bednárec spisový a skartační plán

Obec Bednárec spisový a skartační plán Obec Bednárec spisový a skartační plán Spisový znak heslo Skartační znak/lhůta A. OBECNÍ ÚŘAD 1. Všeobecné dokumenty, nelze-li je zařadit jinam A.11 dokumenty starosty a místostarosty V/10 A.12 spolupráce

Více

ZÁPIS č. 4 z veřejného zasedání zastupitelstva obce Hvozdce konaného na obecním úřadě od 17:00 hodin dne 17. února 2015

ZÁPIS č. 4 z veřejného zasedání zastupitelstva obce Hvozdce konaného na obecním úřadě od 17:00 hodin dne 17. února 2015 ZÁPIS č. 4 z veřejného zasedání zastupitelstva obce Hvozdce konaného na obecním úřadě od 17:00 hodin dne 17. února 2015 Přítomni: František Svátek, Marcela Vaňatová, Milan Dušek, Václav Hořejší, Martin

Více

ROZPIS ROZPOČTU OBCE JEZEŘANY-MARŠOVICE PRO ROK 2012

ROZPIS ROZPOČTU OBCE JEZEŘANY-MARŠOVICE PRO ROK 2012 ROZPOČTOVÉ PŘÍJMY: ROZPIS ROZPOČTU OBCE JEZEŘANY-MARŠOVICE PRO ROK 2012 par. pol. Název částka 0000 1111 Daň z příjmů FO ze závislé činnosti a funkčních požitků 1.050.000,- 1112 Daň z příjmů FO ze závislé

Více

deliktů v provozu na pozemních komunikacích

deliktů v provozu na pozemních komunikacích účinnost od 1.7.2015 PŘÍLOHA č. 2 OS č.4 /2015 Oprávněné úřední osoby dle zákona č. 500/2004, správní řád ODBOR ŽIVNOSTENSKÝ A DOPRAVY č.funkce název funkce svěřený úsek činnosti 3100 vedoucí odboru SŘ

Více

USNESENÍ č. 51/06-04 Z

USNESENÍ č. 51/06-04 Z MĚSTO BECHYNĚ ZASTUPITELSTVO MĚSTA BECHYNĚ USNESENÍ č. 51/06-04 Z ze dne 15.12.2004 Rozpočtové změny Zastupitelstvo Města I. s c h v a l u j e 1. rozpočtovou změnu č.60/2004 - navýšení příjmů na pol.4112

Více

Krajský úřad Olomouckého kraje

Krajský úřad Olomouckého kraje Krajský úřad Olomouckého kraje SpZn.: KÚOK/54423/2013/KŘ-K/7152 Č.j.: KU OK 9128/2014 Kancelář ředitele Jeremenkova 40a, 779 11 Olomouc Počet stejnopisů: 2 Počet stran: 7 Přílohy: O Zpráva o výsledku přezkoumání

Více

HOSPODAŘENÍ MĚSTA ŠTĚTÍ K 30. 10. 2011 - VÝDAJE (v tis. Kč)

HOSPODAŘENÍ MĚSTA ŠTĚTÍ K 30. 10. 2011 - VÝDAJE (v tis. Kč) provoz opravy investice CELKEM provoz opravy investice CELKEM ZÁKLADNÍ PROVOZ MĚSTA 55 352 7 403 3 070 65 825 40 589 5 220 833 46 642 70,86 Místní správa - chod úřadu 32 115 135 200 32 450 22 888 129 46

Více

Zpráva o výsledku přezkoumání hospodaření obce Osová Bítýška

Zpráva o výsledku přezkoumání hospodaření obce Osová Bítýška Krajský úřad Kraje Vysočina odbor kontroly Žižkova 57, 587 33 Jihlava Stejnopis č.: 2 Č. j.: KUJI 33603/2015 KO Zpráva o výsledku přezkoumání hospodaření obce Osová Bítýška se sídlem Osová Bítýška 3, 59453

Více

Příjmy města 2009 v tis. Kč

Příjmy města 2009 v tis. Kč P Ř Í J M Y CELKEM 106 865,7 DAŇOVÉ PŘÍJMY 66 583,0 Daňové výnosy 52 053,0 1111 Daň z příjmu ze závislé činnosti 10 582,3 1112 Daň z příjmu fyzických osob 2 228,0 1121 Daň z příjmu právnických osob 15

Více

Informace dle 18 odst. 2 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně

Informace dle 18 odst. 2 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně Informace dle 18 odst. 2 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů ve znění pozdějších předpisů Informace dle 18 odst. 2 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů

Více

P R A C O V N Í Ř Á D

P R A C O V N Í Ř Á D Základní umělecká škola Vsetín Podsedky 285, 755 01 Vsetín P R A C O V N Í Ř Á D č.j.: 15/2007 pro zaměstnance škol a školských zařízení zřízených Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, krajem,

Více

6. Nařízení vlády č. 56/2013 Sb., o stanovení pravidel pro zařazení silničních motorových vozidel do emisních kategorií a o emisních plaketách

6. Nařízení vlády č. 56/2013 Sb., o stanovení pravidel pro zařazení silničních motorových vozidel do emisních kategorií a o emisních plaketách 2013 1. Sdělení Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy č. 3/2013 Sb., o vyhlášení aktualizovaného seznamu výzkumných organizací schválených pro přijímání výzkumných pracovníků ze třetích zemí 2.

Více

MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA ZBRASLAV S M Ě R N I C E

MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA ZBRASLAV S M Ě R N I C E MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA ZBRASLAV TAJEMNÍK ÚŘADU MĚSTSKÉ ČÁSTI S M Ě R N I C E č. S /2009 O ZŘIZOVÁNÍ VĚCNÝCH BŘEMEN Garant: Rozsah působnosti: Ludmila Wágnerová, odbor majetkoprávní Uvolnění členové zastupitelstva

Více

Čerpání rozpočtu výdajů

Čerpání rozpočtu výdajů Čerpání rozpočtu výdajů upravený rozpočet skutečnost I. hledisko třídění výdajů 1. kapitálové výdaje 35 721 671,52 Kč 32 069 849,49 Kč 89,78 % 2. běžné (provozní) výdaje 93 785 130,30 Kč 84 701 473,40

Více

USNESENÍ ze schůze RM č. 13/2012 konané dne 20. června 2012

USNESENÍ ze schůze RM č. 13/2012 konané dne 20. června 2012 USNESENÍ ze schůze RM č. 13/2012 konané dne 20. června 2012 1. Technický bod (schválení zapisovatelky a ověřovatelů, schválení programu jednání) 01/13/2012 Rada města Tišnova schvaluje za ověřovatelku

Více

KŘESŤANSKÉ VZDĚLÁVACÍ CENTRUM OSTRAVA, o. s.

KŘESŤANSKÉ VZDĚLÁVACÍ CENTRUM OSTRAVA, o. s. STANOVY OBČANSKÉHO SDRUŽENÍ KŘESŤANSKÉ VZDĚLÁVACÍ CENTRUM OSTRAVA, o. s. Čl. 1. Název a sídlo Název: Křesťanské vzdělávací centrum Ostrava, o.s. (dále jen sdružení ) Sídlo: Kostelní náměstí 1, 728 02 Ostrava

Více

MĚSTO TIŠNOV, NÁM. MÍRU 111, 666 19 TIŠNOV R O Z P O Č E T NA ROK 2008. ROZPOČTOVÉ PŘÍJMY: v tis. Kč

MĚSTO TIŠNOV, NÁM. MÍRU 111, 666 19 TIŠNOV R O Z P O Č E T NA ROK 2008. ROZPOČTOVÉ PŘÍJMY: v tis. Kč MĚSTO TIŠNOV, NÁM. MÍRU 111, 666 19 TIŠNOV R O Z P O Č E T NA ROK 2008 Rozpočet projednán dne: 21.11.2007 dne: 14.11.2007 dne: 29.11.2007 ve finančním výboru v radě města v zastupitelstvu města ROZPOČTOVÉ

Více

ZÁVĚREČNÝ ÚČET OBCE KRÁSENSKO ZA ROK 2009

ZÁVĚREČNÝ ÚČET OBCE KRÁSENSKO ZA ROK 2009 ZÁVĚREČNÝ ÚČET OBCE KRÁSENSKO ZA ROK 2009 ÚDAJE O OBCI Adresa : OBEC KRÁSENSKO, Krásensko 123, 683 04 Drnovice Telefonické spojení : starostka obce : 517 385 463, mobil : 604 280 416 účetní obce : 517

Více

Pravidla pro udělení grantů MČ Praha 16 Radotín v oblasti volnočasových aktivit, sportu a kultury

Pravidla pro udělení grantů MČ Praha 16 Radotín v oblasti volnočasových aktivit, sportu a kultury MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 16 RADA MĚSTSKÉ ČÁSTI Pravidla pro udělení grantů MČ Praha 16 Radotín v oblasti volnočasových aktivit, sportu a kultury I. Všeobecná ustanovení 1. Městská část Praha 16 - Radotín (dále

Více

RO 4 29. 12. 2014. Strana 1 (celkem 4)

RO 4 29. 12. 2014. Strana 1 (celkem 4) VÝTAH z USNESENÍ ze 4. schůze Rady obce Ludgeřovice (dále RO), která se uskutečnila dne od 15:00 hod. v kanceláři starosty obce Ludgeřovice. Přítomní: Hosté: Omluven: Mgr. Daniel Havlík, Mgr. Pavel Lokaj,

Více

Zpráva o výsledku přezkoumání hospodaření obce Luboměř, IČ 00298158 za rok 2011

Zpráva o výsledku přezkoumání hospodaření obce Luboměř, IČ 00298158 za rok 2011 KRAJSKÝ ÚŘAD MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ Odbor kontroly a interního auditu 28. října 117, 702 18 Ostrava o: U M S ;ti. o I J, Y e Čj.: MSK 48862/2012 Sp. zn.: VyřizuJe: Telefon: Fax: E-mail: Datum: KON/26941/20

Více

P Ř Í J M Y 925 000,00 Kč

P Ř Í J M Y 925 000,00 Kč 1031 lesní hospodářství Upravený rozpočet Obce Dolany na rok 2012 dle rozpočtových opatření č. 6/2012 P Ř Í J M Y 925 000,00 Kč 2119 úhrada z dobývacího prostoru 40 000,00 Kč 40 000,00 Kč 2142 pohostinství

Více

ORGANIZAČNÍ ŘÁD 2011/2012

ORGANIZAČNÍ ŘÁD 2011/2012 ORGANIZAČNÍ ŘÁD 2011/2012 I. Všeobecná ustanovení a) Úvodní ustanovení 1. Organizační řád mateřské školy (dále MŠ) upravuje organizační strukturu a řízení, formy a metody práce školy, práva a povinnosti

Více

Krajský úřad Olomouckého

Krajský úřad Olomouckého Krajský úřad Olomouckého SpZn.: KÚOK/56033/2011/KŘ-K/7220 Č.j.: KUOK 30359/2012 Kancelář ředitele Jeremenkova 40a, 779 11 Olomouc kraje Počet stejnopisů: 2 Počet stran: 7 Přílohy: O Zpráva o výsledku přezkoumání

Více

Závěrečný účet za rok 2012 MČ Praha Šeberov

Závěrečný účet za rok 2012 MČ Praha Šeberov 2012 2012 2012 2012 2012 pozn. rozpočet Kč úpravy rozpočtu upravený rozpočet skutečnost Kč % UR Hlavní činnost - příjmy 0000 1341 Poplatek ze psů 87 000 0 87 000 88 819 102,09% 0000 1342 Poplatek za lázeňský

Více

Organizační struktura Obecního úřadu v Ludgeřovicích

Organizační struktura Obecního úřadu v Ludgeřovicích Organizační struktura Obecního úřadu v Ludgeřovicích sídlo: Markvartovická 52/48, 74714 Ludgeřovice telefon/fax: 595052578/595052278 urad@ludgerovice.cz ID datové schránky: n9bb3cx Úřední hodiny: pondělí

Více

(žádost byla podána dne 15.4.2015 a vyřízena dne 30.4.2015 řešil zástupce starosty Tomáš Macháček)

(žádost byla podána dne 15.4.2015 a vyřízena dne 30.4.2015 řešil zástupce starosty Tomáš Macháček) 34. Žádost o poskytnutí informace kopie Záměru na prodej parcel pro bytový dům Na Františku Žádost o poskytnutí informace : 1. Zaslání kopie Záměru na prodej parcel pro bytový dům Na Františku ( každý

Více

P Ř Í J M Y 925 000,00 Kč

P Ř Í J M Y 925 000,00 Kč 1031 lesní hospodářství Upravený rozpočet Obce Dolany na rok 2012 dle rozpočtových opatření č. 5/2012 P Ř Í J M Y 925 000,00 Kč 2119 úhrada z dobývacího prostoru 40 000,00 Kč 40 000,00 Kč 2142 pohostinství

Více

Zápis ze schůze Rady města Vimperk ze dne 03.11.2014

Zápis ze schůze Rady města Vimperk ze dne 03.11.2014 Zápis ze schůze Rady města Vimperk ze dne 03.11.2014 Přítomni: Hosté: Ing. Bohumil Petrášek, Ing. Jaroslava Martanová, Mgr. Dagmar Rűckerová, Věra Vávrová, Mgr. Karel Střeleček Zdeněk Ženíšek, tajemník

Více

Pravidla Domovní správy

Pravidla Domovní správy ;/0 Městský úřad Stráž pod Ralskem Pravidla Domovní správy schválené Radou města Stráž pod Ralskem dne 20. prosince 2010 usnesením č. R/425/2010 Datum účinnosti: 1. ledna 2011 Strana 1 (celkem 5) Domovní

Více

Městská část Praha - Zbraslav

Městská část Praha - Zbraslav Městská část Praha - Zbraslav Zápis 30. řádné jednání rady městské části, konané dne 29. 9. 2009 v 10:00 hod. Přítomni: Dále přítomni: Hosté: Omluvení: Ověřovatelé: Zapsal: Hůrková, Kobylková, Vejvodová

Více

1. Schválení programu jednání Rady města Chropyně. 2. Kontrola plnění usnesení Rady města Chropyně

1. Schválení programu jednání Rady města Chropyně. 2. Kontrola plnění usnesení Rady města Chropyně čj. MCH 4836/2012 spisová značka 4834/2012/OVV R A D A M Ě S T A C H R O P Y N Ě Výpis usnesení z 59. zasedání dne 24. října 2012 1. Schválení programu jednání Rady města Chropyně R M 1 / 5 9 / 1 2 program

Více

Organizační řád Drážní inspekce

Organizační řád Drážní inspekce Ústřední át Těšnov 5 110 00 Praha 1 Č. j.: 5 227/2009/DI Organizační řád Drážní inspekce Vydán na základě Rozhodnutí ministra dopravy ze dne 24. května 2007, kterým se vydává úplné znění statutu Drážní

Více

Obec Libavské Údolí čp. 110 L I B A V S K É Ú D O L Í

Obec Libavské Údolí čp. 110 L I B A V S K É Ú D O L Í Obec Libavské Údolí čp. 110 L I B A V S K É Ú D O L Í Bc. Marie Zoufalková účetní obce Ing. Petra Gajičová starostka Vyvěšeno dne: 18.04.2014 Sňato dne: 08.05.2014 1 Název Účet Kč Software 18 125 789,00

Více

Zápis z 2. řádného zasedání Zastupitelstva obce Plenkovice, konaného dne 17.12.2010 v 18.00 hod. v zasedací místnosti obecního úřadu.

Zápis z 2. řádného zasedání Zastupitelstva obce Plenkovice, konaného dne 17.12.2010 v 18.00 hod. v zasedací místnosti obecního úřadu. Zápis z 2. řádného zasedání Zastupitelstva obce Plenkovice, konaného dne 17.12.2010 v 18.00 hod. v zasedací místnosti obecního úřadu. Starosta Ing. Vybíral zahájil 2. zasedání Zastupitelstva obce Plenkovice

Více

P ř e h l e d u s n e s e n í. z 1. zasedání Zastupitelstva města Nymburk, které se konalo dne 10. 3. 2014 v Malém sále Obecního domu v Nymburce

P ř e h l e d u s n e s e n í. z 1. zasedání Zastupitelstva města Nymburk, které se konalo dne 10. 3. 2014 v Malém sále Obecního domu v Nymburce P ř e h l e d u s n e s e n í z 1. zasedání Zastupitelstva města Nymburk, které se konalo dne 10. 3. 2014 v Malém sále Obecního domu v Nymburce v z a l o n a v ě d o m í v souladu s ustanovením 84 odst.

Více

Střezetice 48. 503 12 Všestary

Střezetice 48. 503 12 Všestary KRAJSKÝ ÚŘAD KRÁLOVÉHRADECKÉHO KRAJE Odbor ekonomický oddělení metodiky a kontroly SpZn: ČJ: Zpráva o výsledku přezkoumání hospodaření obce Střezetice, IČ: 00269646 za rok 2012 Přezkoumání se uskutečnilo

Více