Kronika obce Radotína 2007

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Kronika obce Radotína 2007"

Transkript

1 Kronika obce Radotína 2007 kronikářka : Ing. Andrea Gruberová

2 Obsah : Počasí 4 Události v České republice a ve světě 6 Úřad městské části Radotín Správa věcí veřejných 9 Veřejná zasedání MZ 13 Kancelář úřadu 14 Matrika 18 Odbory ÚMČ 21 Komise ÚMČ 30 Věci sociální 34 Technické služby 35 Domovní správa 36 Životní prostředí 37 Výstavba v Radotíně 38 Kultura 42 Tisk 48 Školství 49 Volný čas dětí 67 Doprava 70 Průmysl 71 Restaurace 72 Zdravotnictví 73 Společenské organizace 74 Církve 75 Sport 76 Policie 89 Kriminalita 89 Společnost 91 Různé 93

3 Král český a císař římský Karel IV. poprvé v Radotíně

4 Počasí Průměrná roční teplota dosáhla 9,9 C, což je mírně vyšší než dlouholetý průměr, příznivé však bylo rozvrstvení teplot. V lednu +4,2 C, v únoru +3,7 C, červnu +18,6 C, červenci 18,7 C, srpnu 18,3 C, v listopadu +2,1 C a v prosinci 0,2 C. Nejteplejšími měsíci byly červenec, srpen a červen s květnem, nejstudenějšími prosinec, listopad a únor. Letních dnů bylo 62, první letní den s teplotou + 25,3 C byl zaznamenán 28. dubna, poslední s teplotou + 25,1 C 18. září. Nejvíce letních dnů bylo v srpnu /19/ a v červnu /18/, v dubnu byly dva, v září jen jeden. Tropických dnů, v nichž teplota denního maxima dosáhla + 30 C, bylo 15, nejvíce v červenci /8/ a v srpnu /3/, v květnu a v červnu do 2. Tropické noci s teplotou nad + 20 C se v tomto roce neobjevily. Největší teplota + 34,6 C byla naměřena I7. července, ale s průměrem +25,26 C byl nejteplejší červen, v srpnu byl průměr +25,24 C a v červenci +24,90 C. 1. leden - Praha i Radotín zažila nejteplejší 1. leden od roku 1775, kdy se provádí pravidelné měření v Klementinu. Rtuť teploměru se vyšplhala na 12,5oC a o jednu desetinu stupně překonala dosavadní rekord z let 1860 a V Radotíně řádila vichřice Počasí v tomto roce nebylo ustálené. Orkán Kyrill, který se prohnal Evropou 18. ledna 2007 měl na svadomí miliardové škody i ztráty na lidských životech. Radotín orkán uškodil méně něž ostatním pražským částem, přesto zanechal po sobě spoušť. Např les na Klapici byl plný polámaných více či méně zdravých stromů. Ve druhé polovině února při jarním počasí rozkvétaly bledule a sněženky, počasí svými proměnami připomínalo spíše apríl. Sněhu bylo málo, ale poslední se objevil po 20. březnu. Duben byl velmi suchý, z počátku ještě byly ranní mrazíky, ale ve druhé jeho polovině se teploty při sluníčku šplhaly ke třicítce. V květnu se objevily první bouřky a konečně trochu zapršelo. V červnu po bouřkách znovu přišel déšť v závěru měsíce. Toto počasí při ochlazení vydrželo do poloviny července, pak přišel náhlý zvrat a mezi bouřkami 11. a 22. července panovala tropická vedra. V červenci byly zaznamenány druhé nejvyšší teploty v zápisech pražského Klementina dne ,3 C. Třetí dekáda července byla ve znamení prudkých dešťů, mm, bouřka a déšť 10 mm.

5 I v srpnu počasí kolísalo mezi bouřkami, ale už bylo chladněji. V srpnu přišly ve dnech bouřkové srážky s mm.v září se objevilo několik dnů hezkého "babího léta", ale rána byla chladná a častěji pršelo. I v říjnu bylo od začátku hezky, ranní teploty se pohybovaly kolem nuly, první "šedivec" se objevil 10. října. O deset dní později se objevil první sněhový poprašek. První mrazík -2 C přišel , koncem měsíce nastaly studené ranní mlhy. Začátek listopadu poznamenaly deště, první sníh 3 cm napadl na sv. Martina. Koncem měsíce byly mrazy -3 až -4 C. Ve dnech prosince působily silné poryvy větru, na sklonku měsíce mírně mrzlo s denními poprašky sněhu. Konec roku byl ve znamení poklesu teplot na -2 až -3 C s mírnou pokrývkou sněhu.

6 Události v České republice a ve světě Prezident Václav Klaus 9. ledna jmenoval druhou Topolánkovu vládu. Poprvé v ní byly čtyři ženy, ale ministryně kultury Helena Třeštíková vydržela jen dva týdny. Po sedmi měsících premiér Topolánek 19. ledna získal důvěru pro svou vládu, tvořenou koalicí ODS, KDU-ČSL a Strany zelených. Orkán Kyrill ochromil 18. ledna Evropu a zabil téměř padesát lidí. U nás došlo k výpadku elektrického proudu na čtvrtině sítě ČEZ, vyvrácení 10 milionů krychlových metrů dřeva a ke ztrátě tří lidských životů. Kateřina Neumannová v japonském Sapporu získala druhou zlatou medaili z mistrovství světa v běhu na deset kilometrů volnou technikou. Tímto úspěchem zakončila svou skvělou kariéru. Mistryní světa v rychlobruslení se 9. března stala v Salt Lake City Martina Sáblíková. Předsednictva Evropské unie se ujalo Německo, do EU vstoupilo Rumunsko a Bulharsko. Slovinci vyměnili své tolary za eura. Premiér Mirek Topolánek 5. ledna poprvé veřejně přiznal, že žije s místopředsedkyní Poslanecké sněmovny Lucií Talmanovou. Bývalý premiér a předseda ČSSD Miloš Zeman ukončil své členství ve straně 21. března. Dle sdělení statistického úřadu se v roce 2006 v ČR narodilo více dětí, než kolik lidí zemřelo. Naše republika zahájila 28. března oficiální jednání s USA o radarové základně. Podle průzkumů odmítalo umístění americké základny v Brdech skoro 70 % občanů. Informace o týrání sedmiletého Ondry z Kuřimi se dostaly na veřejnost 11. května. Vrchní státní zastupitelství 24. dubna odmítlo tzv. Kubiceho zprávu o prorůstání organizovaného zločin do státní správy. Na 24 hodin přiletěl do Prahy prezident USA George W. Bush 4. června. Magické datum vyvolalo mimořádný zájem svatebčanů o obřady. Republiku zasáhla 16. července tropická vedra s teplotami kolem 40 C. 21. srpna reformu veřejných financí, spočívající ve změně daní, zavedení poplatků ve zdravotnictví a ve zrušení některých sociálních dávek.

7 Na mistrovství světa v atletice zvítězili desetibojař Roman Šebrle a oštěpařka Barbora Špotáková. V pražském Klementinu začala 20. září výstava unikátní knihy, dovezené ze Švédska - "Ďáblovy bible". Pražské Divadlo Járy Cimrmana oslavilo 4. října čtyřicet let své činnosti. Devět měsíců po porodu zjistili rodiče Nikolky, že vychovávají dceru, která není jejich. K záměně došlo v třebíčské porodnici. Atletem roku se 10. listopadu stala oštěpařka Barbora Špotáková. Rychlobruslařka Martina Sáblíková zvítězila 12. listopadu v závodě Světového poháru. Učitelé všech druhů škol stávkovali 4. prosince za zvýšení platů.

8 Úřad městské části Radotín Správa věcí veřejných Radotín byl před 40 lety povýšen na město - Přesně před čtyřiceti lety byl rozhodnutím Krajského národního výboru povýšen Radotín na město. Tímto okamžikem byl završen hospodářský, stavební i společenský vzestup obce patrný od druhé poloviny 19. století daný postupným vznikem řady průmyslových podniků a s tím spojeného zvyšování počtu obyvatel. Tohoto významného statutu si však Radotín příliš neužil, protože o sedm let později byl připojen k hlavnímu městu Praze. Webové stránky městské části Praha 16 - V roce 2007 byl vytvořen interní projekt Extranet Městské části Praha 16. Ten umožňuje souhrnný přehled všech interních dokumentů (nařízení tajemníka, pokyny, směrnice, zápisy z porad vedení, zasedání rady a zastupitelstva městské části atd.) včetně full-textového vyhledávání či hledání v jednotlivých usneseních rady či zastupitelstva. Bylo vytvořeno cca 100 přístupů pro radní a zastupitele Městské části Praha 16, zaměstnance úřadu, organizační složky, příspěvkové organizace (Domovní správa Radotín a Technické služby Praha Radotín), předsedy a členy komisí a výborů Tiskové zprávy - V průběhu roku bylo vydáno jedenáct tiskových zpráv, které byly rozeslány pražským deníkům, místním periodikům, ČTK, rozhlasovým stanicím, úřadům správního obvodu Prahy 16 atd. Každá z tiskových zpráv byla rovněž zveřejněna na webových stránkách Granty - Městská část Praha 16 vyhlásila granty pro oblast volnočasových aktivit, sportu a kultury pro rok Bylo přijato 35 žádostí. Grantová komise jednotlivé žádosti posoudila a vyhodnotila. Ve 28 případech byl grant doporučen a celková výše finanční účelové dotace činila Kč. U sedmi žádostí nebyl grant schválen. Využití finančních účelových prostředků na granty pro oblast volnočasových aktivit, sportu a kultury pro rok 2007 probíhalo podle pravidel a pouze dva subjekty grant nevyužily a částku nečerpaly (SDH Radotín, kroužek mladých hasičů, a Městská policie hl. m. Prahy DP Zbraslav). Soutěž cestovních kanceláří - Během března 2007 proběhla soutěž nabídek cestovních kanceláří pro zájezdy pro seniory. Do soutěže se přihlásily tři cestovní kanceláře. Na základě předložených nabídek vyhrála cestovní kancelář ARCES, která u všech zájezdů pro seniory měla nejnižší nabídku ceny zohledňující i vstupy, jenž byly avizované v zadání.

9 Nový tajemník MČ Praha Radotín Na základě výběrového řízení, které se uskutečnilo 19. února letošního roku, jmenoval starosta Městské části Praha 16 Mgr. Karel Hanzlík do funkce tajemníka Úřadu městské části Praha 16 Ing. Pavla Jiráska. Jmenování bylo projednáno na jednání Rady městské části Praha 16 dne 7. března Nový vedoucí odboru výstavby Rada odvolala na návrh tajemníka ÚMČ Praha 16 pana Jiřího Hujera z funkce vedoucího odboru výstavby a jmenovala od na tuto funkci Ing. Lenku Böhmovou. Nový vedoucí živnostenského odboru Rada odvolala na návrh tajemníka ÚMČ Praha 16 paní Marii Jurčkovou z funkce vedoucího živnostenského odboru a jmenovala od na tuto funkci Bc. Bohumila Borovičku. Protidrogová prevence - Městská část Praha 16 vyhlásila granty pro rok 2007 pro oblast volnočasových aktivit, sportu a kultury. Bylo přijato 35 žádostí, z nichž grantová komise vyhodnotila 28 případů, kde byl grant doporučen a celková výše finanční účelové dotace činila Kč. U sedmi žádostí nebyl grant schválen. Pouze dva subjekty grant nevyužily a částku nečerpaly (SDH Radotín, kroužek mladých hasičů, a Městská policie hl. m. Prahy DP Zbraslav). Ples Městské části Praha 16 Dne 3. února se konal v sokolovně již tradiční ples Městské části Praha 16. Začátek byl od 20 hodin. K tanci a poslechu hrála hudební skupina Smeč. Předprodej vstupenek proběhl v Kulturním středisku U Koruny, cena vstupenky byla 130 Kč, místenky 20 Kč, los do tomboly 30 Kč. Organizační změny úřadu - Na přelomu června a července se zásadním způsobem začala změnit struktura Úřadu městské části Praha 16, místo 11 odborů bylo vytvořeno 7. Sloučila se kancelář starosty a kancelář tajemníka do kanceláře úřadu. Dosud samostatné odbory dopravy a životního prostředí se změnily na oddělení a staly se součástí velkého odboru výstavby, dopravy a životního prostředí. Agenda státní sociální podpory nebude samostatná a stala se součástí odboru sociálního. Zrušen byl odbor správy majetku a nově byl vytvořen odbor místního hospodářství. Vedení bytové agendy (žádosti o byt, přechody nájmů apod.) přejde na Domovní správu. Agendu místních hřbitovů a urnového háje (především evidence a smlouvy) nově zajišťují Technické služby. Dalšími změnami, které schválila Rada městské části a čekají na rozhodnutí Zastupitelstva MČ Praha 16 (Radotín), je zrušení organizační složky Stravovací zařízení pečovatelské služby a převedení jejího provozu pod Pečovatelskou službu Praha Radotín; stravování pro seniory bude v Domě s pečovatelskou službou nadále zachováno.

10 Po několika měsících byly na přelomu října a listopadu završeny poslední zásadní restrukturalizační kroky. Poslední etapou, která probíhala v září a říjnu, bylo stěhování zaměstnanců z budovy U Starého stadionu 1379 do zbývajících objektů v centru Radotína, oddělení životního prostředí OVDŽP do 2. patra radnice v ulici Václava Balého 23, úsek krizového řízení a prevence kriminality KÚ do přízemí budovy čp. 21 na náměstí Osvoboditelů (bývalá akumulátorka ) a celý odbor živnostenský do čp. 21. V nových prostorách odbor začal plně fungovat od pondělí Dále je rozmístění odborů v tabulce a mapce. Změna úředních hodin pro veřejnost - V souvislosti s úpravou pracovní doby se změnily úřední hodiny a další jednací doba Úřadu městské části Praha 16. Od 1. října byly úřední hodiny pro veřejnost stanoveny takto: pondělí , hod. středa , hod. Mimo úřední hodiny může jednání s veřejností probíhat v budovách úřadu, pokud je konkrétní zaměstnanec přítomen, a to v rámci další jednací doby: úterý , hod. čtvrtek , hod. pátek , hod.

11 Některá pracoviště odboru občansko správního mají tradičně rozšířené úřední hodiny. Jsou jimi podatelna, matrika (ověřování) a evidence obyvatel a osobních dokladů (občanské průkazy, pasy). Úřední hodiny podatelny: pondělí , hod. úterý , hod. středa , hod. čtvrtek , hod. pátek , hod. Úřední hodiny úseků evidence obyvatel a osobních dokladů a matrik: pondělí , hod. úterý hod. středa , hod. čtvrtek hod. Mobilní kancelář - Pražská plynárenská, a.s. nabízela novou službu - tzv. mobilní obchodní kancelář. Odběratelé zemního plynu si mohli prostřednictvím této kanceláře vyřídit záležitosti související se službami, které tato společnost poskytuje. Ve dnech , a , vždy od 9.00 do hod., byla kancelář zaparkována před budovou Úřadu městské části Praha 16 v Radotíně, nám. Osvoboditelů čp. 21. Zemřela Hana Žižková -Smutná zpráva čekala na Radotínské občany 27.června.2007, kdy zemřela Hana Žižková, zastupitelka, náměstkyně primátora Prahy Pavla Béma a bývalá starostka Radotína, po dlouhé nemoci ve věku 59 let. Poslední rozloučení s Hanou Žižkovou se konalo v úterý 3. července ve hod. ve velké síni Strašnického krematoria. V hlavní budově Úřadu městské části Praha 16 v ulici Václava Balého 23 v Praze - Radotíně byly k dispozici kondolenční kniha, a to v pondělí 2. července od do hod. a v úterý 3. července 2007 od 8.00 do hod., stejně jako ve velkém zasedacím sále Magistrátu hl. m. Prahy, (Mariánské náměstí 2, Praha 1, 1. patro) v úterý 3. července 2007 od do hod. Narodila se a celý svůj život prožila v rodném Radotíně. Vedle SOU Dopravního podniku Praha a SOU obchodního absolvovala doplňkové pedagogické studium na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Od roku 1967 pracovala jako elektromechanička v Doprav ním podniku hl. m. Prahy. V roce 1979 nastoupila do Drobného zboží Praha, kde za 13 let prošla funkcemi prodavačky, zástupkyně vedoucí, vedoucí, samostatného inventurníka a mistra odborné výchovy. Po roce

12 1989 se angažovala v místní politice. V roce 1990 byla poprvé zvolena do místního zastupitelstva za Občanské fórum. V roce 1991 se stala zakládající členkou Občanské demokratické strany v Radotíně, kterou později vedla po starostovi Ing. Jiřím Holubovi. V letech 1991 a 1992 pracovala v Pražské komisi pro privatizaci národního majetku. Další pracovní působení Hany Žižkové je spojeno s radotínskou radnicí. Od roku 1992 byla tajemnicí úřadu, v listopadu 1998 byla zvolena zástupkyní starosty a současně členkou Zastupitelstva hlavního města Prahy. V dalším volebním období ( ) zastávala funkci radotínské starostky a jako první žena v historii stanula v čele naší obce. Po drtivém volebním úspěchu v říjnu loňského roku v Radotíně a současně zvolení do pražského zastupitelstva byla nominována na funkci náměstkyně primátora pro oblast školství a zároveň nadále působila v radotínské radě. 15 let partneři - V únoru letošního roku uplynulo již 15 let od stvrzení partnerství mezi Radotínem a německým Burglengenfeldu. Druhá březnová sobota roku 2007 se proto nesla v Burglengenfeldu v duchu všeobecně pohodové atmosféry a střízlivých, ale o to příjemnějších oslav. Celý program se odehrával v Městské hale, která je součástí rozvojové části města v místě zvaném Naabtalpark (Naab je řeka protékající městem pozn. red.), v němž se nachází školní zařízení a hlavně nová pýcha aquapark s vnitřním i venkovním vyhřívaným bazénem. Oslav se zúčastnila delegace z Radotína, v čele se starostou MČ Praha Radotín Karlem Hanzlíkem. Výpravy se ze zdravotních důvodů nemohli zúčastnit otcové zakladatelé František Vláčil a Jiří Holub, čehož litoval i při úvodním slovu hostitelského města Heinz Karg. Na něj navázal radotínský starosta Karel Hanzlík, který vzpomenul hlavní impuls vznikající spolupráce nedlouho po sametové revoluci rozvíjející se vztahy mezi cementárnami, z nichž ta německá již měla, a česká získala, nového vlastníka, koncern Heidelberger Zement. Závěrem projevů si starostové předali hodnotné pozornosti, Heinz Karg obdržel z rukou Karla Hanzlíka plastiku trilobita, který symbolizuje pevnost a letitost našeho vztahu. Jeho autorem je radotínský sochař Rudolf Kamenický. Po projevech následovalo vystoupení kapely St. Vitus. Poté přišel čas pro příspěvek radotínské delegace, který připravila Základní umělecká škola Klementa Slavického. K vidění byly malé baletky (5-7leté, které byly i podle publika okouzlující), drsní mladí muži (duo pro soupravu bicích nástrojů), ale také velký orchestr žáků a přátel radotínské ZUŠ a berounské ZUŠ Václava Talicha, jejichž Radetzkého pochod roztleskal celou halu. Poté se střídal program z německých měst. Po více jak 4 hodinách skončilo kulturní i zábavné odpoledne a ve všech účinkujících i publiku zůstal pocit příjemně stráveného odpoledne, jak zdůraznil starosta Karg v závěrečné řeči, s přáteli.

13 Pietní vzpomínka - V rámci pietního aktu a připomenutí Květnového povstání českého lidu v roce 1945 a Dne vítězství bylo 5. května od 9,00 hod. položen zástupci samosprávy Městské části Praha 16 věnec v parku na nám. Osvoboditelů u pomníku padlých radotínských občanů z I. a II. světové války. V květnu a říjnu byly položeny na uctění památky padlých v 1. a 2. světové válce věnce a květiny u pomníků a pamětních desek v Radotíně. Rekreačním zařízení MČ Praha 16 v Chrobolech Rekreační zařízení, které nabízí již léta ubytování nejen občanům Radotína, navštívilo během roku rekreantů, kteří na poplatcích zaplatili celkem Kč. Zařízení se nachází v malé obci, 9 km jihovýchodně od Prachatic. Obec Chroboly (478 obyvatel) leží v šumavském podhůří v nadmořské výšce 758 m n. m. na cestě mezi Prachaticemi a Českým Krumlovem, který je vzdálen 28 kilometrů. Veřejná zasedání První veřejné zasedání zastupitelstva MČ Praha 16 Radotín se konalo 28. března od v Kulturním středisku U Koruny. Další zasedání se konala a Poslední zasedání se konalo v Kulturním středisku U Koruny. V průběhu tohoto posledního zasedání byly oznámeny výsledky voleb v městské části a proběhla volba starosty, zástupců starosty, členů Rady MČ a předsedů kontrolního a finančního výboru. Poté bude následovat řádné zasedání ZMČ s projednáním majetkových záležitostí.

14 Kancelář úřadu Kancelář úřadu jako nový odbor Úřadu městské části Praha 16 vznikla organizačními změnami uskutečněnými na přelomu června a července K byly sloučeny do té doby formálně samostatné kanceláře starosty a tajemníka s tím, že z původních agend hospodářská správa přešla pod nově ustavený odbor místního hospodářství a podatelna pod odbor občansko správní. Naopak posílen byl úsek propagace. Vedoucím odboru je tajemník úřadu. Od došlo k přesunu agendy vymáhání pohledávek Městské části Praha 16 z právního úseku na úsek krizového řízení a prevence kriminality. Organizační členění kanceláře úřadu (úseky) : - sekretariát - personální úsek - úsek krizového řízení a prevence kriminality - právní úsek - úsek informatiky - úsek školství, mládeže, TV, kultury - úsek propagace Sekretariát připravuje podklady pro jednání starosty a zástupců starosty zajišťuje svolávání porad vedoucích zaměstnanců, vypracovává zápisy z průběhu jednání, podle pokynů starosty zajišťuje požadované materiály pro tyto porady vykonává sekretářské práce pro starostu, zástupce starosty a radní podle pokynů zajišťuje přípravu, přijetí návštěv a oficiálních hostů u starosty, zástupců starosty a radních eviduje usnesení RMČ a zasedání ZMČ zpracovává zápisy a usnesení z jednání RMČ a ZMČ a předává je členům RMČ, ZMČ, předsedům výborů a komisí a vedoucím zaměstnancům účastní se jednání RMČ, ZMČ a dalších jednání podle pokynů starosty a zástupců starosty provádí příjem, evidenci, vyřizování došlé pošty pro starostu, zástupce starosty a radní včetně ukládání a následné skartace vyřizuje korespondenci starosty, jeho zástupců a radních, vede adresář a telefonní seznam osob a firem, se kterými starosta a jeho zástupci udržují kontakt sleduje elektronickou poštu a upozorňuje starostu a zástupce starosty na došlé zprávy.

15 Personální úsek vypracovává podklady pro přijetí, změnu a skončení pracovního poměru zaměstnanců, vede osobní evidenci a osobní spisy pracovníků včetně jejich pracovních náplní vede přehled žen na mateřské dovolené, přehled o pracujících důchodcích, evidenci osobních čísel zaměstnanců, evidenci o délce pracovních úvazků, evidenci zápočtových listů, evidenci pracovních úrazů vede přehled o významných jubileích pracovníků sleduje podpůrčí doby zaměstnání bývalých pracovníků úřadu zpracovává podklady pro statistická a jiná hlášení vyhotovuje platové výměry při nástupu nových pracovníků a další změny týkající se platu nebo funkce vypracovává podle příslušných předpisů dohody o pracích konaných mimo pracovní poměr, vede evidenci těchto dohod plní povinnosti přihlašování a odhlašování zaměstnanců u zdravotních pojišťoven vede přehled čerpání dovolených pracovníků ÚMČ a zodpovídá za vyčerpání celé dovolené u zaměstnanců, jejichž pracovní poměr je uzavřen na dobu určitou či je rozvázán výpovědí nebo dohodou vede přehled o absolvování ZOZ pracovníků úřadu, zasílá přihlášky na školení pracovníků ÚMČ patřičným organizacím a vede přehled termínů školení zodpovídá za vedení evidence a kontrolu splnění zákonných povinností vedoucích zaměstnanců v oblasti střetu zájmů vede přehled pobytů v rekreačním zařízení ÚMČ Praha 16 v Chrobolech. Úsek krizového řízení a prevence kriminality zajišťuje organizování přípravy na krizové situace, včetně zpracování a aktualizace krizového plánu, zasedání bezpečnostní rady a krizového štábu a dalších povinností podle zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení a změně některých zákonů, poskytuje MHMP a Hasičskému záchrannému sboru hl. m. Prahy podklady a informace potřebné ke zpracování Havarijního a Krizového plánu hl. m. Prahy zajišťuje přípravu městské části na hospodářská opatření pro krizové stavy a jejich organizační zajištění podle zákona č. 241/2000 Sb., o hospodářských opatřeních pro krizové stavy a o změně některých souvisejících zákonů, uplatňuje požadavky městské části na plnění Hospodářských opatření pro krizové stavy v informačním systému Argis u Správy státních hmotných rezerv

16 zajišťuje přípravu městské části na mimořádné události a další povinnosti při ochraně obyvatelstva podle zákona č. 239/2000 Sb., o integrovaném záchranném systému zajišťuje ochranu před povodněmi podle zákona č. 254/2001 Sb., o vodách a o změně některých zákonů (vodní zákon), organizuje podle rozhodnutí povodňové komise nebo krizového štábu technická opatření prováděná za povodně v bezprostředně ohrožených nebo již zaplavených územích k záchraně životů a majetku, pravidelně aktualizuje povodňový plán, plánuje provádění povodňových prohlídek, potvrzuje soulad věcné a grafické části povodňových plánů pozemků a staveb s povodňovým plánem obce, zpracovává zprávu o povodni a předkládá na MHMP/OKŘ, poskytuje podklady do programu Povis (Ministerstvo životního prostředí ČR) zajišťuje připravenost městské části k plnění opatření obrany státu podle zákona č. 222/1999 Sb., o zajišťování obrany České republiky, zpracovává a vede Plán nouzového přežití obyvatelstva, Přehled objektů, které za stavu ohrožení státu nebo válečného stavu mohou být napadeny, vyhotovuje pověření k provedení výběru věcných prostředků pověřenou osobou Krajského vojenského velitelství spolupracuje s Krajským vojenským velitelstvím hlavního města Prahy při přípravě opatření za stavu ohrožení státu nebo válečného stavu podle zákona č. 585/2004 Sb., o branné povinnosti a jejím zajišťování (branný zákon), zajišťuje metodickou činnost prevence kriminality, vyhledávání programů prevence kriminality, jedná s partnery (např. MHMP, Ministerstvo vnitra ČR, Policie ČR, Městská policie hl. m. Prahy, nestátní neziskové organizace), iniciuje vznik preventivních programů, účastní se jednání v pracovních skupinách, zpracovává návrh na zařazení obce do programu prevence kriminality na místní úrovni a granty prevence kriminality na místní úrovni (Partnerství), spolupracuje s vedoucí Klubu mládeže Radotín plní povinnosti městské části na úseku ochrany utajovaných informací podle zákona č. 412/2005 Sb., o ochraně utajovaných informací a o bezpečnostní způsobilosti, v rozsahu povinností funkce bezpečnostního ředitele, vede přehled míst, na kterých je nezbytně nutné mít přístup k utajovaným informacím, zpracovává oznámení o splnění podmínek pro přístup k utajované informaci stupně utajení Vyhrazené, zajišťuje zpracování a vedení dokladů administrativní bezpečnosti, zadává zpracování projektu fyzické bezpečnosti objektu

17 spolupracuje s jednotkou sboru dobrovolných hasičů, provádí její metodické vedení podle zákona č.133/1985 Sb., o požární ochraně, zpracovává dohody o výkonu činnosti se členy, vede dokumentaci Kancelář pro obec a účastní se roční inventarizace majetku a závazků zajišťuje vymáhání pohledávek MČ a součinnost s finančními úřady, peněžními ústavy a dalšími institucemi, podává návrhy k soudu u nedoplatků sankční povahy a poplatků. Právní úsek poskytuje právní služby pro MČ, ÚMČ a organizační složky MČ ve všech oblastech právních vztahů dbá na dodržování obecně závazných právních předpisů a dalších předpisů upravujících činnost MČ a ÚMČ zajišťuje výklad obecně závazných právních předpisů podílí se na tvorbě statutárních dokumentů MČ a ÚMČ, účastní se přípravy a projednávání jiných právně významných dokumentů a odpovídá za to, že jsou v souladu s obecně závaznými právními předpisy poskytuje právní porady, konzultace o právních předpisech, soudních rozhodnutích a jiných právně významných aktech podle požadavků MČ a ÚMČ vypracovává písemné právní rozbory a písemná právní stanoviska, vzory smluv všeho druhu a jiných písemností, které vyžadují právní asistenci jedná z pověření MČ a ÚMČ v právních záležitostech před soudy a ostatními orgány a připravuje pro řízení před nimi příslušná podání a posuzuje možnost smírného řešení vzniklých neshod před soudním aj. projednáváním na vyžádání poskytuje právní součinnost při správních řízeních. Úsek informatiky zajišťuje chod technického i programového vybavení a informačních systémů stará se o databáze (registry, agendy atd.) a zajišťuje jejich ochranu před zneužitím zajišťuje provoz počítačové sítě odpovídá za provoz programů a aplikací v počítačové síti a zálohování dat zajišťuje servisní a poradenskou činnost včetně veškerého pomocného materiálu zajišťuje potřebnou koordinaci uvnitř ÚMČ i s ostatními ÚMČ, MHMP a dalšími institucemi při nákupu a správě vybavení výpočetní technikou. Úsek školství, mládeže, TV, kultury vytváří předpoklady pro kulturní, sportovní, jinou zájmovou a vzdělávací činnost plní působnost obce při výkonu samosprávy ve školství mimo ekonomických činností koordinuje oblast školství ve správním obvodu Praha 16

18 působí v oblasti protidrogové prevence spolupracuje s Klubem mládeže Radotín spolupracuje s letopiseckou komisí zajišťuje příjem inzerátů pro Noviny Prahy 16 redakční činnost pro Noviny Prahy 16. Úsek propagace práce s elektronickými a digitálními technologiemi za účelem propagace MČ příprava elektronické verze publikací (časopisů) veškeré grafické práce včetně návrhů zpracování inzerátů pro Noviny Prahy 16 archivace dokumentů a celých čísel Novin Prahy 16 příprava a realizace Novin Prahy 16 na internetových stránkách MČ dokumentace dění v MČ, tvorba a rozšiřování archivu materiálů (vč. fotografií) i za ostatní území správního obvodu záznam a střih digitálních videosnímků organizace akcí pořádaných MČ správa webových stránek příprava tiskových zpráv redakční činnost pro Noviny Prahy 16 příprava podkladů pro distribuci Novin Prahy 16. Matrika Narození K byly zapsány 3 případy narození v naší městské části Prahy 16 (mimo porodnice). Bylo sepsáno 54 zápisů o uznání otcovství k nenarozeným i narozeným dětem a odesláno 29 hlášení o uzavření manželství rodičů dětí do rodné matriky. Ve dnech a se uskutečnila 7x slavnost Vítání nových občánků Radotína, při které bylo uvítáno celkem 63 dětí. V jarním termínu se noví občánci setkali poprvé s předchozí starostkou Radotína Hanou Žižkovou. Ve velmi pěkném a laskavém projevu zdůraznila paní Žižková, že výchova nového člověka je nesmírně těžký a odpovědný úkol, k němuž je zapotřebí mnoho důslednosti a vytrvalosti a dodala: Nezapomeňte nikdy, že

19 vaše dítě bude opakovat vaše slova, napodobovat vaše činy, vyvíjet se pod vlivem vaší výchovy. Odmalička potlačujte v dítěti sobeckost, panovačnost, nafoukanost. Ani blahobyt ho šťastným neučiní. Při podzimním termínu promluvil k maminkám, tatínkům i širšímu příbuzenstvu současný starosta Mgr. Karel Hanzlík. Naši nejmenší v upomínku na tento významný den po zápisu do pamětní kroniky města Radotína obdrželi po nezbytném focení zlatý přívěsek, pamětní knížku a maminky květiny. Nechyběl ani doplňkový program, který obstaraly děti z místní mateřské školy. Uzavření manželství V roce 2007 se v matričním obvodě Prahy 16 uskutečnilo 139 svatebních obřadů (z toho 44 sňatků Radotín). Dále bylo vydáno 10 rozhodnutí o prominutí vysvědčení o právní způsobilosti k uzavření manželství cizím státním příslušníkům, 13 osvědčení k uzavření manželství církevními úřady. Úmrtí V knihách zemřelých ÚMČ Prahy 16 bylo v roce 2007 zapsáno 55 případů úmrtí - (10 v Radotíně, 7 ve Velké Chuchli, 1 v Lochkově, 28 na Zbraslavi, 9 v Lipencích). U všech matričních případů byla provedena kontrola zákonem předepsaných dokladů, došetření a doplnění chybějících údajů, provedeny zápisy do matrik a vyhotoveny matriční doklady. Oznamovací povinnost matriky na příslušné oddělení evidence obyvatel, soudy - notářské oddělení, OVZP, ČSSZ, Územní vojenské správy, Český statistický úřad a ÚZIS byla splněna. V běžné matriční a potvrzovací agendě byly vyhotoveny : a) duplikáty matričních...52 x b) zápisy do Zvláštní matriky.13 x c) osvědčení pro církevní sňatky x d) vysvědčení o právní způsobilosti...4 x e) matriční doklady pro cizinu..7 x f) dodatečné záznamy v matričních knihách...51 x g) potvrzení o příčinách úmrtí a dalších datech...2 x

20 Změny jména a příjmení V roce 2007 bylo v této agendě vydáno: 6x rozhodnutí o změně příjmení a jména (dle 72 zák.č.301/2000 Sb.) 3x potvrzení o změně příjmení po rozvodu ( 71) 5x přijato prohlášení o užívání příjmení v mužském tvaru ( 69). Na úseku matrik a státního občanství bylo k vybráno na správních poplatcích ,-- Kč. V roce 2007 bylo ověřeno podpisů a listin v celkové částce ,-- Kč. Bylo odesláno 258 žádostí o výpisy z rejstříku trestů ČR a vyhotoveno 235 výpisů z KN v celkové částce ,-- Kč.

ORGANIZAČNÍ ŘÁD. Pozn: jedná se pouze o výpis z Organizačního řádu, který slouží pro potřeby výběrového řízení na funkci vedoucí Odboru správního (OS)

ORGANIZAČNÍ ŘÁD. Pozn: jedná se pouze o výpis z Organizačního řádu, který slouží pro potřeby výběrového řízení na funkci vedoucí Odboru správního (OS) ORGANIZAČNÍ ŘÁD Pozn: jedná se pouze o výpis z Organizačního řádu, který slouží pro potřeby výběrového řízení na funkci vedoucí Odboru správního (OS) Rada města Uherský Brod dne 7. září 2011 schválila

Více

ORGANIZAČNÍ ŘÁD. orgánů obce Hrušky. Vypracovala: Ing. Božena Kratochvílová

ORGANIZAČNÍ ŘÁD. orgánů obce Hrušky. Vypracovala: Ing. Božena Kratochvílová ORGANIZAČNÍ ŘÁD orgánů obce Hrušky Vypracovala: Ing. Božena Kratochvílová Čl. 1 Základní ustanovení 1. Organizační řád upravuje organizační strukturu orgánů obce Hrušky, dělbu práce mezi nimi, jejich vzájemné

Více

MĚSTO TIŠNOV, NÁM. MÍRU 111, 666 19 TIŠNOV R O Z P O Č E T NA ROK 2008. ROZPOČTOVÉ PŘÍJMY: v tis. Kč

MĚSTO TIŠNOV, NÁM. MÍRU 111, 666 19 TIŠNOV R O Z P O Č E T NA ROK 2008. ROZPOČTOVÉ PŘÍJMY: v tis. Kč MĚSTO TIŠNOV, NÁM. MÍRU 111, 666 19 TIŠNOV R O Z P O Č E T NA ROK 2008 Rozpočet projednán dne: 21.11.2007 dne: 14.11.2007 dne: 29.11.2007 ve finančním výboru v radě města v zastupitelstvu města ROZPOČTOVÉ

Více

Informace dle 18 odst. 2 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů

Informace dle 18 odst. 2 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů Ochrana Informace dle 18 odst. 2 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů Město Kojetín provádí následující zpracování, které mu ukládá zvláštní zákon,

Více

Vymezení práv a povinností starosty, místostarosty, tajemníka a vedoucích zaměstnanců

Vymezení práv a povinností starosty, místostarosty, tajemníka a vedoucích zaměstnanců PŘÍLOHA č. 3 Vymezení práv a povinností starosty, místostarosty, tajemníka a vedoucích zaměstnanců STAROSTA MĚSTA - plní úkoly uložené mu zastupitelstvem nebo radou města, A. Práva a povinnosti vyplývající

Více

Rozpočet města Holešova na rok 2009

Rozpočet města Holešova na rok 2009 Rozpočet města Holešova na rok 2009 Příjmy Popis Schválený rozpočet 2009 v tis. Kč Odbor finanční Daň z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti a funkčních požitků 22 000 Daň z příjmů ze samostatné výdělečné

Více

Programový systém pro řízení a zpracování mzdové a personální agendy

Programový systém pro řízení a zpracování mzdové a personální agendy Rozsah zpracování osobních údajů kancelář tajemníka Programový systém pro řízení a zpracování mzdové a personální agendy Účel zpracování: zajištění pracovně-právních vztahů a všech povinností s nimi spojených

Více

Mapa stránek Praha 3

Mapa stránek Praha 3 ŘAD Úřední deska Aktuálně Volba prezidenta republiky Volná pracovní místa Potřebuji vyřídit X Tiskopisy Organizační struktura ÚMČ Praha 3 Tajemník Odbor kancelář úřadu Oddělení personální práce a mezd

Více

Příloha č. 2 - Náplně činností odborů MěÚ Hustopeče. Majetkoprávní odbor (8 zaměstnanců) Činnosti:

Příloha č. 2 - Náplně činností odborů MěÚ Hustopeče. Majetkoprávní odbor (8 zaměstnanců) Činnosti: Příloha č. 2 - Náplně činností odborů MěÚ Hustopeče Majetkoprávní odbor (8 zaměstnanců) Činnosti: zajišťuje prodeje, pronájmy a výkupy nemovitostí, jiné dispozice s majetkem města (směny, věcná břemena

Více

Zápis z veřejné schůze ZO Zdětín, konané dne 13. 12. 2006 od 19.00 hod v zasedací místnosti OÚ.

Zápis z veřejné schůze ZO Zdětín, konané dne 13. 12. 2006 od 19.00 hod v zasedací místnosti OÚ. Zápis z veřejné schůze ZO Zdětín, konané dne 13. 12. 2006 od 19.00 hod v zasedací místnosti OÚ. Přítomni : Němeček, Davídková, Macháčková, Hoření, Matuna, Pařízek, ing. Vesecký, Procházka Omluveni : Švarcová

Více

Usnesení ze 75. jednání Rady MČ Praha-Zličín, které se konalo dne 23. 10. 2013 na Úřadě MČ Praha-Zličín

Usnesení ze 75. jednání Rady MČ Praha-Zličín, které se konalo dne 23. 10. 2013 na Úřadě MČ Praha-Zličín Usnesení ze 75. jednání Rady MČ Praha-Zličín, které se konalo dne 23. 10. 2013 na Úřadě MČ Praha-Zličín K jednotlivým bodům programu: 1. CENTRAL GROUP 8.investiční a.s. návrh spolupráce nepřijala k tomuto

Více

PŘÍLOHA Č. 5 ORGANIZAČNÍHO ŘÁDU

PŘÍLOHA Č. 5 ORGANIZAČNÍHO ŘÁDU PŘÍLOHA Č. 5 ORGANIZAČNÍHO ŘÁDU 1010 ODBOR OCHRANY ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ Počet 23 +1 Ekonomika, stížnosti ODD. OCHR. PŘÍRODY A KRAJINY ODD. VODNÍHO HOSP. ODD. OCHRANY LESA A ZPF ODD. OCHRANY OVZDUŠÍ A ODP.

Více

Kategorie osobních údajů a kategorie subjektů, kterých se tyto údaje týkají

Kategorie osobních údajů a kategorie subjektů, kterých se tyto údaje týkají V souladu s ustanovením 18 odst. 2 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, zpřístupňuje Městský úřad informace týkající se zejména účelu

Více

MĚSTO TIŠNOV, NÁM. MÍRU 111, 666 19 TIŠNOV R O Z P O Č E T NA ROK 2006. ROZPOČTOVÉ PŘÍJMY: v tis. Kč Třída Druh příjmu SR Skut.

MĚSTO TIŠNOV, NÁM. MÍRU 111, 666 19 TIŠNOV R O Z P O Č E T NA ROK 2006. ROZPOČTOVÉ PŘÍJMY: v tis. Kč Třída Druh příjmu SR Skut. MĚSTO TIŠNOV, NÁM. MÍRU 111, 666 19 TIŠNOV R O Z P O Č E T NA ROK 2006 Rozpočet projednán dne: 23.11.2005 dne: 23.11.2005 dne: 8.12.2005 ve finančním výboru v radě města v zastupitelstvu města ROZPOČTOVÉ

Více

Nakládání s osobními údaji

Nakládání s osobními údaji Informace dle 18 odst. 2 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů Město Kojetín provádí následující zpracování, které mu ukládá zvláštní zákon, nebo je

Více

Příjmy: rozpočet v tis. Kč

Příjmy: rozpočet v tis. Kč Rozpočet Obce Dolní Branná na rok 2012 V odvětvovém třídění Příjmy: Název rozpočet v tis. Kč Třída 1 daňové příjmy: 13 565 2310 Příjmy z poskytování služeb (pitná voda) 720 3119 přijaté nekapitálové přísp.

Více

ze dne 13. 2. 2007 č. 3/07

ze dne 13. 2. 2007 č. 3/07 Zastupitelstvo kraje Vysočina Zásady Zastupitelstva kraje Vysočina o vymezení majetkových práv a povinností Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, příspěvková organizace zřizované krajem Vysočina ze

Více

ORGANIZAČNÍ ŘÁD MĚSTYSE STAŘEČ

ORGANIZAČNÍ ŘÁD MĚSTYSE STAŘEČ ORGANIZAČNÍ ŘÁD MĚSTYSE STAŘEČ SMĚRNICE Č. 3/2011 PLATNOST 31.10.2011 ÚČINNOST 1.11.2011 AUTOR Jiřina Hanáková Podpis autora SCHVALUJÍCÍ Rada městyse Datum schválení 31.10.2011 Datum a podpis schvalujícího

Více

Program rozvoje obce Holetín na období 2013-2018 OBEC HOLETÍN. Schváleno usnesením obce č. 6/2012

Program rozvoje obce Holetín na období 2013-2018 OBEC HOLETÍN. Schváleno usnesením obce č. 6/2012 OBEC HOLETÍN Schváleno usnesením obce č. 6/2012 Obec Holetín je tvořena třemi místními částmi Horní Holetín, Dolní Holetín, Horní Babákov. Středem obce Holetín prochází silnice II. třídy č. 355 o délce

Více

ORGANIZAČNÍ ŘÁD PROVOZ A SLUŽBY

ORGANIZAČNÍ ŘÁD PROVOZ A SLUŽBY ORGANIZAČNÍ ŘÁD PROVOZ A SLUŽBY 2015 Tento organizační řád se vydává na základě článku 27 statutu a článku 25 odst. 14 organizačního řádu Západočeské univerzity v Plzni (dále ZČU). Upravuje organizační

Více

Schválený rozpočet MČ Brno - Starý Lískovec na rok 2014 (v tis. Kč) P Ř Í J M Y

Schválený rozpočet MČ Brno - Starý Lískovec na rok 2014 (v tis. Kč) P Ř Í J M Y Schválený rozpočet MČ Brno - Starý Lískovec na rok 2014 (v tis. Kč) P Ř Í J M Y A. Příjmy daňové a poplatky z vybraných činností 1122 5 500 daň z příjmů právnických osob 1341 400 poplatek ze psů 1342 5

Více

MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 3 Rada městské části U S N E S E N Í

MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 3 Rada městské části U S N E S E N Í č.j.: 1064/2014 MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 3 Rada městské části U S N E S E N Í č. 989 ze dne 17.12.2014 Směrnice rady městské části k rozdělení kompetencí ve vztahu k příspěvkovým organizacím zřízeným městskou

Více

Mezi nejdůležitější předpisy, podle nichž město (městský úřad) jedná a rozhoduje, patří zejména (vždy se jedná o předpisy v platném znění):

Mezi nejdůležitější předpisy, podle nichž město (městský úřad) jedná a rozhoduje, patří zejména (vždy se jedná o předpisy v platném znění): Mezi nejdůležitější předpisy, podle nichž město (městský úřad) jedná a rozhoduje, patří zejména (vždy se jedná o předpisy v platném znění): I. (obecná část) zákon č. 1/1993 Sb., Ústava České republiky

Více

výše příjmů v Kč Daň z příjmů práv. osob za obce 720 000,-- Správní poplatky 220 000,-- Odvod výtěžku z provozování loterií 70 000,--

výše příjmů v Kč Daň z příjmů práv. osob za obce 720 000,-- Správní poplatky 220 000,-- Odvod výtěžku z provozování loterií 70 000,-- ROZPOČET MĚSTSKÉ ČÁSTI BRNO-BOSONOHY NA ROK 2009 Příjmy výše příjmů v Kč Daň z příjmů práv. osob za obce 720 000,-- Správní poplatky 220 000,-- Odvod výtěžku z provozování loterií 70 000,-- MÍSTNÍ POPLATKY

Více

Rozpočet obce Bernartice nad Odrou na rok 2015

Rozpočet obce Bernartice nad Odrou na rok 2015 Rozpočet obce Bernartice nad Odrou na rok 2015 PŘÍJMY Kč Rozpočtová skladba oddíl položka Daň z příjmu fyzických osob ze závislé činnosti 1 900 000 1111 Daň z příjmu fyzických osob ze samostatně výdělečné

Více

Třída 1 daňové příjmy: 15 573. Třída 2 nedaňové příjmy 1430. Třída 3 kapitálové příjmy 4. Třída 4 přijaté dotace 174. Úhrn příjmů 17 181,00

Třída 1 daňové příjmy: 15 573. Třída 2 nedaňové příjmy 1430. Třída 3 kapitálové příjmy 4. Třída 4 přijaté dotace 174. Úhrn příjmů 17 181,00 Návrh rozpočtu Obce Dolní Branná na rok 2015 Příjmy: rozpočet Název položky v tis. Kč Třída 1 daňové příjmy: 15 573 Třída 2 nedaňové příjmy 1430 Třída 3 kapitálové příjmy 4 Třída 4 přijaté dotace 174 Úhrn

Více

Přehled o činnosti správního odboru Městského úřadu Odolena Voda za rok 2014

Přehled o činnosti správního odboru Městského úřadu Odolena Voda za rok 2014 Přehled o činnosti správního odboru Městského úřadu Odolena Voda za rok 2014 Správní odbor zajišťuje provoz infocentra, podatelny, pokladny, výkon správních činností na úseku matriky, evidence obyvatel,

Více

ZŠ a ZUŠ, Liberec, Jabloňová 564/43, p. o. ORGANIZAČNÍ ŘÁD

ZŠ a ZUŠ, Liberec, Jabloňová 564/43, p. o. ORGANIZAČNÍ ŘÁD ZŠ a ZUŠ, Liberec, Jabloňová 564/43, p. o. ORGANIZAČNÍ ŘÁD Vypracoval Mgr. Iva Havlenová Schválil Mgr. Iva Havlenová Na provozní poradě projednáno dne 28. 8. 2013 Směrnice nabývá platnosti dne 2. 9. 2013

Více

Rozpočet MČ Praha-Zličín na rok 2006. Příjmy (v tis.kč)

Rozpočet MČ Praha-Zličín na rok 2006. Příjmy (v tis.kč) Rozpočet MČ Praha-Zličín na rok 2006 Příjmy (v tis.kč) Poplatek ze psů... 130 Poplatek za veř.prostranství... 500 Pobytové poplatky... 40 Místní poplatek za výherní hrací přístroje... 1 620 Správní poplatky...

Více

NÁVRH VÝDAJŮ ROZPOČTU NA ROK 2015

NÁVRH VÝDAJŮ ROZPOČTU NA ROK 2015 NÁVRH VÝDAJŮ ROZPOČTU NA ROK 2015 11 HOSPODÁŘSTVÍ 2 850,0 - Místní rozhlasy 100,0 - rekonstrukce, rozšíření sítě, uložení vedení do země, běžné opravy, výměna nefunkčních reproduktorů apod. - Opravy, udržování

Více

Městská část Praha - Zbraslav

Městská část Praha - Zbraslav Městská část Praha - Zbraslav Zápis 38. řádné jednání rady městské části, konané dne 8. 10. 2014 v 16:00 hod. Přítomni: Dále přítomni: Hosté: Omluvení: Ověřovatelé: Zapsal: A. Háněl, S. Hasenkopfová, F.

Více

Příjmy města 2009 v tis. Kč

Příjmy města 2009 v tis. Kč P Ř Í J M Y CELKEM 106 865,7 DAŇOVÉ PŘÍJMY 66 583,0 Daňové výnosy 52 053,0 1111 Daň z příjmu ze závislé činnosti 10 582,3 1112 Daň z příjmu fyzických osob 2 228,0 1121 Daň z příjmu právnických osob 15

Více

ROZPOČET MĚSTSKÉ ČÁSTI BRNO-BOSONOHY NA ROK 2010

ROZPOČET MĚSTSKÉ ČÁSTI BRNO-BOSONOHY NA ROK 2010 ROZPOČET MĚSTSKÉ ČÁSTI BRNO-BOSONOHY NA ROK 2010 Příjmy výše příjmů v Kč Daň z příjmů práv. osob za obce 625 000,-- Správní poplatky 220 000,-- Odvod výtěžku z provozování loterií 35 000,-- MÍSTNÍ POPLATKY

Více

Zápis jednání. jednání č. RMČ 82. konané dne 7. 12. 2009 USN RM 486/2009 502/2009

Zápis jednání. jednání č. RMČ 82. konané dne 7. 12. 2009 USN RM 486/2009 502/2009 Zápis jednání RADA MĚSTSKÉ ČÁSTI jednání č. RMČ 82 konané dne 7. 12. 2009 486/2009 502/2009 Přítomni : starostka Alena Samková zástupce starostky ing. Jiří Vintiška radní Danuška Bossanyiová, Karel Kubíček

Více

U S N E S E N Í Rady Městské části Praha Běchovice číslo 1/001/14 ze dne 12.11.2014

U S N E S E N Í Rady Městské části Praha Běchovice číslo 1/001/14 ze dne 12.11.2014 číslo 1/001/14 k návrhu na schválení programu 1. jednání Rady MČ Praha - Běchovice a) předložený program 1. jednání RMČ Praha - Běchovice a) se zněním programu jednání číslo 2/001/14 k návrhu na schválení

Více

Rozpočet MČ Brno - Starý Lískovec na rok 2015 (v tis. Kč) P Ř Í J M Y

Rozpočet MČ Brno - Starý Lískovec na rok 2015 (v tis. Kč) P Ř Í J M Y Rozpočet MČ Brno - Starý Lískovec na rok 2015 (v tis. Kč) P Ř Í J M Y A. Příjmy daňové a poplatky z vybraných činností 1122 6 000 daň z příjmů právnických osob 1341 350 poplatek ze psů 1342 5 poplatek

Více

Usnesení z 81. jednání Rady MČ Praha-Zličín, která se konala dne 6.1.2010 na Úřadě MČ Praha-Zličín

Usnesení z 81. jednání Rady MČ Praha-Zličín, která se konala dne 6.1.2010 na Úřadě MČ Praha-Zličín Usnesení z 81. jednání Rady MČ Praha-Zličín, která se konala dne 6.1.2010 na Úřadě MČ Praha-Zličín K jednotlivým bodům programu byla přijata tato usnesení: 1.I. vzala na vědomí vyklizení bytu v domě v

Více

1. Základní ustanovení. 3. Postavení a činnost pracovníků obce - pracovní doba - pracovní řád zaměstnanců obce. 4. Samospráva obce

1. Základní ustanovení. 3. Postavení a činnost pracovníků obce - pracovní doba - pracovní řád zaměstnanců obce. 4. Samospráva obce OBSAH : 1. Základní ustanovení 2. Organizační struktura obecního úřadu 3. Postavení a činnost pracovníků obce - pracovní doba - pracovní řád zaměstnanců obce 4. Samospráva obce 5. Organizační řád obslužných

Více

Usnesení z jednání Rady Města Nová Bystřice, konaného dne 15. 9. 2008

Usnesení z jednání Rady Města Nová Bystřice, konaného dne 15. 9. 2008 Usnesení z jednání Rady Města Nová Bystřice, konaného dne 15. 9. 2008 311. RM doporučuje ZM schválení Smlouvy o společném postupu zadavatelů ve věci PD na akci rekonstrukce části Žižkovy ulice. 312. RM

Více

Registr zpracovávaných osobních údajů

Registr zpracovávaných osobních údajů Registr zpracovávaných Informace o zpracování zpracovávaných na základě zmocnění ve zvláštních zákonech, vztahujících se k působnosti MěÚ ( 18 odst. 1 písm. b) zák. č. 101/2000 Sb., o ochraně, ve znění

Více

Rozpočtové opatření obce Lichoceves č. 2012/4 (schválené v rámci 16. zasedání zastupitelstva obce dne 28. prosince 2012) SOUHRN Rozpočet obce po RO

Rozpočtové opatření obce Lichoceves č. 2012/4 (schválené v rámci 16. zasedání zastupitelstva obce dne 28. prosince 2012) SOUHRN Rozpočet obce po RO Příjmy Výdaje Výsledek (+) přebytek, (-) schodek Rozpočtové opatření obce Lichoceves č. 2012/4 (schválené v rámci 16. zasedání obce dne 28. prosince 2012) Rozpočet obce po RO 2012/03 3 681 163,00 4 860

Více

Osobní údaje zpracovávané Městským úřadem Adamov

Osobní údaje zpracovávané Městským úřadem Adamov Osobní údaje zpracovávané Městským úřadem Adamov Podle ust. 18 odst. 2 zákona o ochraně osobních údajů, Městský úřad Adamov je povinen zajistit, aby informace týkající se zejména účelu zpracování, kategorií

Více

Usnesení Rady obce Rudoltice č. RO/12/12/11

Usnesení Rady obce Rudoltice č. RO/12/12/11 Usnesení Rady obce Rudoltice č. RO/12/12/11 1) Rada obce Rudoltice schvaluje navržený program jednání: a) Bytový fond o Nové NS, dodatky k NS o Výpovědi z nájmu bytu o Žádosti o slevu z nájmu bytu (plísně)

Více

ORGANIZAČNÍ ŘÁD. Obce Batňovice. Část I. 1. Úvodní ustanovení

ORGANIZAČNÍ ŘÁD. Obce Batňovice. Část I. 1. Úvodní ustanovení ORGANIZAČNÍ ŘÁD Obce Batňovice Část I 1. Úvodní ustanovení Organizační řád upravuje zásady činnosti a řízení Obce Batňovice i obecního úřadu. Je statutární organizační normou, která určuje jeho vnitřní

Více

Informace zveřejňované podle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů

Informace zveřejňované podle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů Informace zveřejňované podle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních V souladu s ustanovením 18 odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, zpřístupňuje

Více

výše příjmů v Kč Daň z příjmů práv. osob za obce 680 000,-- Správní poplatky 220 000,-- Odvod výtěžku z provozování loterií 80 000,--

výše příjmů v Kč Daň z příjmů práv. osob za obce 680 000,-- Správní poplatky 220 000,-- Odvod výtěžku z provozování loterií 80 000,-- ROZPOČET MĚSTSKÉ ČÁSTI BRNO-BOSONOHY NA ROK 2008 Příjmy výše příjmů v Kč Daň z příjmů práv. osob za obce 680 000,-- Správní poplatky 220 000,-- Odvod výtěžku z provozování loterií 80 000,-- MÍSTNÍ POPLATKY

Více

MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 3 Rada městské části U S N E S E N Í

MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 3 Rada městské části U S N E S E N Í č.j.: 2/2015 MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 3 Rada městské části U S N E S E N Í č. 2 ze dne 14.01.2015 Zrušení oddělení správy komunikací odboru technické správy majetku a investic - změna zvláštní části Organizačního

Více

Statut komisí místní samosprávy

Statut komisí místní samosprávy č. 1/2015 SMĚRNICE Rady města Hradec Králové ze dne 13.01.2015 Statut komisí místní samosprávy schválená usnesením Rady města Hradec Králové č. RM/2015/77 ze dne13.01.2015 Účinnost od Zpracovatel Projednáno

Více

Část I. Všeobecná ustanovení

Část I. Všeobecná ustanovení Základní škola Sv. Čecha Choceň se sídlem ul. Sv. Čecha 1686, 565 01 Choceň ORGANIZAČNÍ ŘÁD ŠKOLY 1. ORGANIZAČNÍ ŘÁD ŠKOLY Č.j.: 219/06 Vypracoval: Schválil: Pedagogická rada projednala dne: 23. 1. 2007

Více

Návrh rozpočtu města Poběžovice pro rok 2007

Návrh rozpočtu města Poběžovice pro rok 2007 Návrh rozpočtu města Poběžovice pro rok 2007 1. Rozpočtové příjmy: Příjmová položka položky (v tis. Kč) součet po položkách Zůstatek k 31.12.2006 po vyrovnání se SR Daňové příjmy 14 330,0 14 330,0 daň

Více

Krajský úřad Olomouckého kraje

Krajský úřad Olomouckého kraje Krajský úřad Olomouckého kraje SpZn.: KÚOK/54423/2013/KŘ-K/7152 Č.j.: KU OK 9128/2014 Kancelář ředitele Jeremenkova 40a, 779 11 Olomouc Počet stejnopisů: 2 Počet stran: 7 Přílohy: O Zpráva o výsledku přezkoumání

Více

Zpráva o výsledku přezkoumání hospodaření obce

Zpráva o výsledku přezkoumání hospodaření obce Zborovská 11 15021 Praha 5 SpZn: Čj.: SZ 0802631201 OIKUSK 016430/20111KUSK Stejnopis č.1j Zpráva o výsledku přezkoumání hospodaření obce DALEKÉ DUŠNÍKY IČ: 00242071 za rok 2010 Přezkoumání se uskutečnilo

Více

Závěrečný účet za rok 2012 MČ Praha Šeberov

Závěrečný účet za rok 2012 MČ Praha Šeberov 2012 2012 2012 2012 2012 pozn. rozpočet Kč úpravy rozpočtu upravený rozpočet skutečnost Kč % UR Hlavní činnost - příjmy 0000 1341 Poplatek ze psů 87 000 0 87 000 88 819 102,09% 0000 1342 Poplatek za lázeňský

Více

ZÁVĚREČNÝ ÚČET OBCE PŘÍSNOTICE -------------------------------------------------------------

ZÁVĚREČNÝ ÚČET OBCE PŘÍSNOTICE ------------------------------------------------------------- ZÁVĚREČNÝ ÚČET OBCE PŘÍSNOTICE ------------------------------------------------------------- ZA ROK 2005 --------------------- I. Úvod Bilance příjmů a výdajů za rok 2005. II. Plnění rozpočtu příjmů II.

Více

Přehled nejdůležitějších předpisů - 5 odst. 1 písm. e) zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, v platném znění

Přehled nejdůležitějších předpisů - 5 odst. 1 písm. e) zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, v platném znění Přehled nejdůležitějších předpisů - 5 odst. 1 písm. e) zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, v platném znění Městský úřad Tábor jedná a rozhoduje především podle následujících právních

Více

ROZPOČET MĚSTSKÉHO OBVODU MARTINOV

ROZPOČET MĚSTSKÉHO OBVODU MARTINOV Statutární město Ostrava Městský obvod Martinov ROZPOČET MĚSTSKÉHO OBVODU MARTINOV na rok 2014 Schválen usnesením Zastupitelstva městského obvodu Martinov č. 184/23 dne 13. prosince 2013 PŘÍJEM Třída Třída

Více

Organizační řád Správy budov a zařízení

Organizační řád Správy budov a zařízení Univerzita Karlova v Praze Organizační řád Správy budov a zařízení Čl. 1 Základní ustanovení 1. Správa budov a zařízení (dále jen SBZ ) je dle 22 odst. 1 písm. d) zákona č. 111/1998 Sb., o vysokých školách,

Více

Městská část Praha - Zbraslav

Městská část Praha - Zbraslav Městská část Praha - Zbraslav Zápis 36. řádné jednání rady městské části, konané dne 5. 12. 2012 v 16:00 hod. Přítomni: Dále přítomni: Hosté: Omluvení: Ověřovatelé: Zapsal: A. Háněl, A. Klímová, S. Hasenkopfová,

Více

Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce Pístina, konaného dne 29.11.2012, od 19.00 hodin v budově Obecního úřadu Pístina.

Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce Pístina, konaného dne 29.11.2012, od 19.00 hodin v budově Obecního úřadu Pístina. Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce Pístina, konaného dne 29.11.2012, od 19.00 hodin v budově Obecního úřadu Pístina. Zahájení zasedání zastupitelstva Zasedání Zastupitelstva obce Pístina (dále též jako

Více

Komentář k návrhu rozpočtu pro rok 2015

Komentář k návrhu rozpočtu pro rok 2015 Komentář k návrhu rozpočtu pro rok 2015 P Ř Í J M Y A. Skupina daňové příjmy v celkové výši 7 160 tis. Kč 1122 Daň z příjmů právnických osob Příjem z daně z příjmů právnických osob jedná se o předpokládanou

Více

Informace dle 18 odst. 2 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně

Informace dle 18 odst. 2 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně Informace dle 18 odst. 2 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů ve znění pozdějších předpisů Informace dle 18 odst. 2 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů

Více

Krajský úřad Olomouckého kraje Kancelář ředitele Jeremenkova 40a, 779 11 Olomouc SpZn.: KÚOK/44630/2012/KŘ-K/7433 Č.j.

Krajský úřad Olomouckého kraje Kancelář ředitele Jeremenkova 40a, 779 11 Olomouc SpZn.: KÚOK/44630/2012/KŘ-K/7433 Č.j. . CI o~ ~o,::) ::x: '1.0.1..-.. >~-T ~ -"I -.J - :,:). O Krajský úřad Olomouckého kraje Kancelář ředitele Jeremenkova 40a, 779 11 Olomouc SpZn.: KÚOK/44630/2012/KŘ-K/7433 Č.j.: KUOK 19125/2013 Počet stejnopisů:

Více

DŮVODOVÁ ZPRÁVA Zpráva o činnosti Rady MČ a ÚMČ Praha Zbraslav od 14. 6. 20. 7. 2011

DŮVODOVÁ ZPRÁVA Zpráva o činnosti Rady MČ a ÚMČ Praha Zbraslav od 14. 6. 20. 7. 2011 Městská část Praha - Zbraslav starosta městské části Praha - Zbraslav 156 03 Praha - Zbraslav, Zbraslavské nám. 464 tel.: 257 111 888, e-mail: ales.hanel@mc-zbraslav.cz DŮVODOVÁ ZPRÁVA Zpráva o činnosti

Více

Městská část Praha - Zbraslav

Městská část Praha - Zbraslav Městská část Praha - Zbraslav Zápis 33. řádné jednání rady městské části, konané dne 6. 11. 2013 v 16:00 hod. Přítomni: A. Háněl, A. Klímová, F. Toušek, S. Hasenkopfová (příchod v 16.40 h) Dále přítomni:

Více

č. 6/2009 ze zasedání Zastupitelstva obce Holetín konané dne 14. prosince 2009

č. 6/2009 ze zasedání Zastupitelstva obce Holetín konané dne 14. prosince 2009 č. 6/2009 ze zasedání Zastupitelstva obce Holetín konané dne 14. prosince 2009 Zastupitelstvo obce bere na vědomí: Splnění úkolů uvedených v usnesení zastupitelstva obce č. 5/2009 Rozpočtová opatření ze

Více

Zápis z 4. zasedání Zastupitelstva městyse Višňového zahájeného dne 28. ledna 2015 v 18.00 hod.

Zápis z 4. zasedání Zastupitelstva městyse Višňového zahájeného dne 28. ledna 2015 v 18.00 hod. Zápis z 4. zasedání Zastupitelstva městyse Višňového zahájeného dne 28. ledna 2015 v 18.00 hod. Přítomni: Omluveni: Korek Vladimír, Illek František, Vališ Vladimír, David Josef, Šnábl Jan, Jelínek Tomáš,

Více

Zápis obsahuje usnesení č. 696 / 2009 710 / 2009

Zápis obsahuje usnesení č. 696 / 2009 710 / 2009 Město Týnec nad Labem Masarykovo náměstí č.p. 1 PSČ 281 26 Týnec nad Labem okres Kolín Z á p i s č. : 13-2009 z 13. zasedání Zastupitelstva města Týnce nad Labem, konaného dne 3. 12. 2009 od 18. 00 hodin

Více

ROZPOČET MĚSTSKÉ ČÁSTI BRNO-BOSONOHY NA ROK 2012

ROZPOČET MĚSTSKÉ ČÁSTI BRNO-BOSONOHY NA ROK 2012 ROZPOČET MĚSTSKÉ ČÁSTI BRNO-BOSONOHY NA ROK 2012 Příjmy výše příjmů v Kč Daň z příjmů práv. osob za obce 580 000,-- Správní poplatky 80 000,-- Odvod výtěžku z provozování loterií 30 000,-- MÍSTNÍ POPLATKY

Více

Obec Říčany nám. Osvobození 340 664 82 Říčany

Obec Říčany nám. Osvobození 340 664 82 Říčany Obec Říčany nám. Osvobození 340 664 82 Říčany Zřizovací listina příspěvkové organizace obce vydaná v souladu s ustanovením 35 a 84 odst. 2 písm. d) zákona č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), ve

Více

Obec Seninka, IČ 00635821

Obec Seninka, IČ 00635821 Obec Seninka, IČ 00635821 Závěrečný účet obce Seninka za rok 2008 Zpracovaný na základě zákona č.250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů v platném znění. Údaje o obci: Právní forma: obec

Více

Zápis jednání. jednání č. RMČ 84. konané dne 11. 1. 2010 USN RM 26/2010 40/2010

Zápis jednání. jednání č. RMČ 84. konané dne 11. 1. 2010 USN RM 26/2010 40/2010 Zápis jednání RADA MĚSTSKÉ ČÁSTI jednání č. RMČ 84 konané dne 11. 1. 2010 26/2010 40/2010 Přítomni : starostka Alena Samková ( mimo body 5, 6, 8) zástupci starostky JUDr. Miroslav Krištof (od bodu 6),

Více

Usnesení z 91. jednání Rady MČ Praha-Zličín, které se konalo dne 16. 4. 2014 na Úřadě MČ Praha-Zličín

Usnesení z 91. jednání Rady MČ Praha-Zličín, které se konalo dne 16. 4. 2014 na Úřadě MČ Praha-Zličín Usnesení z 91. jednání Rady MČ Praha-Zličín, které se konalo dne 16. 4. 2014 na Úřadě MČ Praha-Zličín K jednotlivým bodům programu: 1. Podnět nájemce Sobínského rybníka. 1.I. vzala na vědomí 1. podnět

Více

ZM bere na vědomí zprávu o kontrole plnění usnesení 6. zasedání Zastupitelstva města Nový Jičín ze dne 19.9.2011.

ZM bere na vědomí zprávu o kontrole plnění usnesení 6. zasedání Zastupitelstva města Nový Jičín ze dne 19.9.2011. Příloha č. 3 M Ě S T O N O V Ý J I Č Í N U S N E S E N Í z 7. zasedání Zastupitelstva města Nový Jičín konaného dne 20.10.2011 VARIANTA URČENÁ KE ZVEŘEJNĚNÍ Text usnesení byl upraven v souladu se zákonem

Více

Odbor správních a vnitřních věcí

Odbor správních a vnitřních věcí Odbor správních a vnitřních věcí Matrika vedení knih narození, manželství a úmrtí a souvisejících sbírek listin a vydávání výpisů z těchto knih podle zákona č. 301/2000 Sb., o matrikách, jménu a příjmení

Více

Příloha č.1 ke schválenému rozpočtu města Milevska na rok 2010. Rozpočet města Milevska na rok 2010. Stránka 1. Schválený rozpočet 2010.

Příloha č.1 ke schválenému rozpočtu města Milevska na rok 2010. Rozpočet města Milevska na rok 2010. Stránka 1. Schválený rozpočet 2010. Příloha č.1 ke schválenému rozpočtu města Milevska na rok 2010 Rozpočet města Milevska na rok 2010 parag. polož. Schválený rozpočet 2010 Poznámka TŘÍDA 1 - DAŇOVÉ PŘÍJMY 92 360.00 1111 DP fyzických osob

Více

ROZPIS ROZPOČTU OBCE JEZEŘANY-MARŠOVICE PRO ROK 2012

ROZPIS ROZPOČTU OBCE JEZEŘANY-MARŠOVICE PRO ROK 2012 ROZPOČTOVÉ PŘÍJMY: ROZPIS ROZPOČTU OBCE JEZEŘANY-MARŠOVICE PRO ROK 2012 par. pol. Název částka 0000 1111 Daň z příjmů FO ze závislé činnosti a funkčních požitků 1.050.000,- 1112 Daň z příjmů FO ze závislé

Více

Zápis z 36. zasedání rady MČ Praha Čakovice, konaného dne 4. února 2008

Zápis z 36. zasedání rady MČ Praha Čakovice, konaného dne 4. února 2008 Zápis z 36. zasedání rady MČ Praha Čakovice, konaného dne 4. února 2008 Přítomni: Zápis: starostka Alena Samková zástupci starostky JUDr. Miroslav Krištof, ing. Jiří Vintiška radní Dana Bossanyiová, Jiří

Více

Město Blovice Rada města Usnesení č. 01/11

Město Blovice Rada města Usnesení č. 01/11 Město Blovice Rada města Usnesení č. 01/11 z jednání rady města konaného dne 10.01.2011 Usnesení obsahuje: 6 stran, body č. 143-188 RM schvaluje 143) podání žádosti o poskytnutí dotace z Programu stabilizace

Více

Skartační znak/lhůta. Dokumenty starosty a místostarosty V/10. Spolupráce se státními orgány a jinými organizacemi V/5.

Skartační znak/lhůta. Dokumenty starosty a místostarosty V/10. Spolupráce se státními orgány a jinými organizacemi V/5. Vzorový skartační plán pro obce, které nemají pověřený obecní úřad nebo nejsou obcí s rozšířenou působností, městské obvody a městské části statutárních měst Heslo Skartační znak/lhůta VŠEOBECNÉ Dokumenty

Více

Přehled usnesení 15. RMČ ze dne 25.5.2011

Přehled usnesení 15. RMČ ze dne 25.5.2011 Přehled usnesení 15. RMČ R-244 Schválení podpisu smlouvy o dílo Oprava komunikací v majetku MČ Praha 15 uzavřené mezi MČ Praha 15 a firmou ASKO spol. s r. o., Cerhýnská 430, 190 16 Praha 9, v celkové ceně

Více

Přehled čerpání rozpočtu MČ Brno-Starý Lískovec na rok 2011 (v tis. Kč) P Ř Í J M Y

Přehled čerpání rozpočtu MČ Brno-Starý Lískovec na rok 2011 (v tis. Kč) P Ř Í J M Y Přehled čerpání rozpočtu MČ Brno-Starý Lískovec na rok (v tis. Kč) P Ř Í J M Y A. Příjmy daňové a poplatky z vybraných činností 1122 7 400 7 400 daň z příjmů právnických osob 1341 420 420 poplatek ze psů

Více

Zápis jednání. jednání č. RMČ 77. konané dne 5. 10. 2009 USN RM 389/2009 402/2009

Zápis jednání. jednání č. RMČ 77. konané dne 5. 10. 2009 USN RM 389/2009 402/2009 Zápis jednání RADA MĚSTSKÉ ČÁSTI jednání č. RMČ 77 konané dne 5. 10. 2009 389/2009 402/2009 Přítomni : zástupce starostky JUDr. Miroslav Krištof (vyjma body 3-5), ing. Jiří Vintiška radní Danuška Bossanyiová,

Více

Rozpočtové opatření obce Lichoceves č. 2015/4 schválené v rámci programu 7. zasedání zastupitelstva obce dne 9. června 2015 SOUHRN PŘÍJMY

Rozpočtové opatření obce Lichoceves č. 2015/4 schválené v rámci programu 7. zasedání zastupitelstva obce dne 9. června 2015 SOUHRN PŘÍJMY Rozpočtové opatření obce Lichoceves č. 2015/4 schválené v rámci programu 7. zasedání zastupitelstva obce dne 9. června 2015 SOUHRN Rozpočet obce na rok 2015 RO 2015/1 RO 2015/2 RO 2015/3 RO 2015/4 Změna

Více

Rozpočet města Kostelec nad Orlicí na rok 2015 schválený dne 16.2.2015

Rozpočet města Kostelec nad Orlicí na rok 2015 schválený dne 16.2.2015 Rozpočet města Kostelec nad Orlicí na rok 2015 schválený dne 16.2.2015 Celkové příjmy Celkové výdaje Financování rozpočtu - splátky úvěrů, převod finančních prostředků, revolvingový úvěr Vyrovnanost rozpočtu

Více

Krajský úřad Olomouckého kraje ~- d S'~ Kancelář ředitele Jeremenkova 40a, 779 11 Olomouc

Krajský úřad Olomouckého kraje ~- d S'~ Kancelář ředitele Jeremenkova 40a, 779 11 Olomouc c-: LI..-. O~e ~J?v.2l/ ~(i{/.!.a~' d._ 9...1:.,LL'?3 IVyfizen.(),:nr 9. 9,1p-?3 Čís. ic:d.4/ý16113phf... i? _ Krajský úřad Olomouckého kraje ~- d S'~ SpZn.: KÚOK/54841/2012/KŘ-K/7450 Č.j.: KUOK 4995/2013

Více

ROZPOČET OBCE LUBENEC NA ROK 2013

ROZPOČET OBCE LUBENEC NA ROK 2013 ROZPOČET OBCE LUBENEC NA ROK 2013 P Ř Í J M Y 1) DAŇOVÉ v tis. Kč Daň z příjmu FO - závislá činnost 1111 3000 Daň z příjmu FO - podnikatelé 1112 400 Daň z příjmu FO - z kapitálových výnosů 1113 300 Daň

Více

Zasedání obecního zastupitelstva Číslo : 9 Datum : 12.09.2011

Zasedání obecního zastupitelstva Číslo : 9 Datum : 12.09.2011 Zasedání obecního zastupitelstva Číslo : 9 Datum : 12.09.2011 Program: Zápis z veřejného zasedání ZO Přezletice ze dne 12.09.2011 1. Zpráva výběrové komise provozovatel VaK Přezletice 2. Otevírání obálek

Více

Město Hlinsko Směrnice č. 1/2011/OVV pro postup při evidenci, vymáhání a odpisu pohledávek vydaná v souladu s ust. 102 odst. 3 zákona č. 128/2000 Sb., o obcích, ve znění pozdějších předpisů Část I. Základní

Více

Rada města Úvaly: I. pověřuje starostu podpisem nových smluv na Eko stojany na adrese náměstí Arnošta z Pardubic čp. 95 a ul. Pražská čp.

Rada města Úvaly: I. pověřuje starostu podpisem nových smluv na Eko stojany na adrese náměstí Arnošta z Pardubic čp. 95 a ul. Pražská čp. I. pověřuje starostu podpisem nových smluv na Eko stojany na adrese náměstí Arnošta z Pardubic čp. 95 a ul. Pražská čp. 276 Úvaly I. souhlasí s konáním třetího ročníku cyklistického závodu Velká cena města

Více

Příloha č. 6 Pravidla pro zajištění přístupu k informacím

Příloha č. 6 Pravidla pro zajištění přístupu k informacím Příloha č. 6 Pravidla pro zajištění přístupu k informacím (dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím ve znění pozdějších předpisů) Obsah: strana 1. Úvod 3 2. Základní pojmy 3 3. Poskytování

Více

U S N E S E N Í. Usn. č. R 1656/11-13 Rada města po projednání bere na vědomí plnění usnesení Rady města Kojetína ze dne 02.10.2013.

U S N E S E N Í. Usn. č. R 1656/11-13 Rada města po projednání bere na vědomí plnění usnesení Rady města Kojetína ze dne 02.10.2013. U S N E S E N Í ze 77. schůze Rady města Kojetína, konané dne 13. listopadu 2013, v 13:00 hodin, v zasedací místnosti Městského úřadu Kojetín, Masarykovo náměstí 20, Kojetín 2. Plnění usnesení rady města

Více

Čerpání rozpočtu výdajů

Čerpání rozpočtu výdajů Čerpání rozpočtu výdajů upravený rozpočet skutečnost I. hledisko třídění výdajů 1. kapitálové výdaje 4 741 000,00 Kč 4 966 979,66 Kč 104,77 % 2. běžné (provozní) výdaje 83 241 404,55 Kč 82 989 249,83 Kč

Více

Statutární město Ostrava Městský obvod Hošťálkovice

Statutární město Ostrava Městský obvod Hošťálkovice č. 1 1 / 2007 projednal dodatek č.3 přílohy č.3 kupní smlouvy č. KS 7/2005 ze dne 28.4.2005 mezi Statutárním městem Ostrava / kupující / a VAE THERM, spol. s r.o. / prodávající / spočívající ve stanovení

Více

Bilance za rok 2013 Odbor vnitřních věcí

Bilance za rok 2013 Odbor vnitřních věcí Bilance za rok 2013 Odbor vnitřních věcí Odbor tvoří matrika, evidence obyvatel, oddělení přestupkové agendy, sekretariát a informační středisko. Vedoucí odboru je paní Anna Klímová, spolu s ní na odboru

Více

Usnesení ze 100. jednání Rady MČ Praha-Zličín, které se konalo dne 18. 8. 2014 na Úřadě MČ Praha-Zličín

Usnesení ze 100. jednání Rady MČ Praha-Zličín, které se konalo dne 18. 8. 2014 na Úřadě MČ Praha-Zličín Usnesení ze 100. jednání Rady MČ Praha-Zličín, které se konalo dne 18. 8. 2014 na Úřadě MČ Praha-Zličín K jednotlivým bodům programu: 1. Akce Revitalizace autobusové zastávky Halenkovská - výběrové řízení

Více

ÚŘAD MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ Odbor kontroly a interního auditu 28. října 117, 702 18 Ostrava

ÚŘAD MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ Odbor kontroly a interního auditu 28. října 117, 702 18 Ostrava KRAJSKÝ ÚŘAD MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ Odbor kontroly a interního auditu 28. října 117, 702 18 Ostrava Čj.: MSK 55726/2012 Sp. zn.: Vyřizuje: Telefon: Fax: E-mail: Datum: KON/27349/20 ll/smy 113.1 V10 Mojmír

Více

Závěrečný účet obce za rok 2006

Závěrečný účet obce za rok 2006 Závěrečný účet obce za rok 2006 Dne 7. 12. 2005 byly zastupitelstvem obce stanoveny pravidla rozpočtového provizória. Rozpočet obce Semčice na rok 2006 byl schválen zastupitelstvem obce dne 1. 3. 2006.

Více

Usnesení z 68. jednání Rady MČ Praha-Zličín, která se konala dne 1.7.2009 na Úřadě MČ Praha-Zličín

Usnesení z 68. jednání Rady MČ Praha-Zličín, která se konala dne 1.7.2009 na Úřadě MČ Praha-Zličín Usnesení z 68. jednání Rady MČ Praha-Zličín, která se konala dne 1.7.2009 na Úřadě MČ Praha-Zličín Usnesení 68.Rady MČ Praha Zličín Rada MČ Praha Zličín 0.I. projednala aktualizaci návrhu investičních

Více

Návrh rozpočtu obce Študlov na rok 2015 závazným ukazatelem je paragraf

Návrh rozpočtu obce Študlov na rok 2015 závazným ukazatelem je paragraf paragraf položka Příjmy v tis. Návrh rozpočtu obce Študlov na rok 2015 závazným ukazatelem je paragraf 1111 Daň z příjmu fyz. osob ze závislé činn. 914 1112 Daň z příjmu fyz. osob ze samost. výděl. činn.

Více

Zápis ze schůze Rady města Vimperk dne 27.04.2015

Zápis ze schůze Rady města Vimperk dne 27.04.2015 Zápis ze schůze Rady města Vimperk dne 27.04.2015 Přítomni: Ing. Jaroslava Martanová, Ing. Jiří Cais, Ing. Bohumil Petrášek, Ing. Karel Hudeček, Stanislav Hlava Hosté: Zdeněk Ženíšek, tajemník Martina

Více