Kronika obce Radotína 2007

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Kronika obce Radotína 2007"

Transkript

1 Kronika obce Radotína 2007 kronikářka : Ing. Andrea Gruberová

2 Obsah : Počasí 4 Události v České republice a ve světě 6 Úřad městské části Radotín Správa věcí veřejných 9 Veřejná zasedání MZ 13 Kancelář úřadu 14 Matrika 18 Odbory ÚMČ 21 Komise ÚMČ 30 Věci sociální 34 Technické služby 35 Domovní správa 36 Životní prostředí 37 Výstavba v Radotíně 38 Kultura 42 Tisk 48 Školství 49 Volný čas dětí 67 Doprava 70 Průmysl 71 Restaurace 72 Zdravotnictví 73 Společenské organizace 74 Církve 75 Sport 76 Policie 89 Kriminalita 89 Společnost 91 Různé 93

3 Král český a císař římský Karel IV. poprvé v Radotíně

4 Počasí Průměrná roční teplota dosáhla 9,9 C, což je mírně vyšší než dlouholetý průměr, příznivé však bylo rozvrstvení teplot. V lednu +4,2 C, v únoru +3,7 C, červnu +18,6 C, červenci 18,7 C, srpnu 18,3 C, v listopadu +2,1 C a v prosinci 0,2 C. Nejteplejšími měsíci byly červenec, srpen a červen s květnem, nejstudenějšími prosinec, listopad a únor. Letních dnů bylo 62, první letní den s teplotou + 25,3 C byl zaznamenán 28. dubna, poslední s teplotou + 25,1 C 18. září. Nejvíce letních dnů bylo v srpnu /19/ a v červnu /18/, v dubnu byly dva, v září jen jeden. Tropických dnů, v nichž teplota denního maxima dosáhla + 30 C, bylo 15, nejvíce v červenci /8/ a v srpnu /3/, v květnu a v červnu do 2. Tropické noci s teplotou nad + 20 C se v tomto roce neobjevily. Největší teplota + 34,6 C byla naměřena I7. července, ale s průměrem +25,26 C byl nejteplejší červen, v srpnu byl průměr +25,24 C a v červenci +24,90 C. 1. leden - Praha i Radotín zažila nejteplejší 1. leden od roku 1775, kdy se provádí pravidelné měření v Klementinu. Rtuť teploměru se vyšplhala na 12,5oC a o jednu desetinu stupně překonala dosavadní rekord z let 1860 a V Radotíně řádila vichřice Počasí v tomto roce nebylo ustálené. Orkán Kyrill, který se prohnal Evropou 18. ledna 2007 měl na svadomí miliardové škody i ztráty na lidských životech. Radotín orkán uškodil méně něž ostatním pražským částem, přesto zanechal po sobě spoušť. Např les na Klapici byl plný polámaných více či méně zdravých stromů. Ve druhé polovině února při jarním počasí rozkvétaly bledule a sněženky, počasí svými proměnami připomínalo spíše apríl. Sněhu bylo málo, ale poslední se objevil po 20. březnu. Duben byl velmi suchý, z počátku ještě byly ranní mrazíky, ale ve druhé jeho polovině se teploty při sluníčku šplhaly ke třicítce. V květnu se objevily první bouřky a konečně trochu zapršelo. V červnu po bouřkách znovu přišel déšť v závěru měsíce. Toto počasí při ochlazení vydrželo do poloviny července, pak přišel náhlý zvrat a mezi bouřkami 11. a 22. července panovala tropická vedra. V červenci byly zaznamenány druhé nejvyšší teploty v zápisech pražského Klementina dne ,3 C. Třetí dekáda července byla ve znamení prudkých dešťů, mm, bouřka a déšť 10 mm.

5 I v srpnu počasí kolísalo mezi bouřkami, ale už bylo chladněji. V srpnu přišly ve dnech bouřkové srážky s mm.v září se objevilo několik dnů hezkého "babího léta", ale rána byla chladná a častěji pršelo. I v říjnu bylo od začátku hezky, ranní teploty se pohybovaly kolem nuly, první "šedivec" se objevil 10. října. O deset dní později se objevil první sněhový poprašek. První mrazík -2 C přišel , koncem měsíce nastaly studené ranní mlhy. Začátek listopadu poznamenaly deště, první sníh 3 cm napadl na sv. Martina. Koncem měsíce byly mrazy -3 až -4 C. Ve dnech prosince působily silné poryvy větru, na sklonku měsíce mírně mrzlo s denními poprašky sněhu. Konec roku byl ve znamení poklesu teplot na -2 až -3 C s mírnou pokrývkou sněhu.

6 Události v České republice a ve světě Prezident Václav Klaus 9. ledna jmenoval druhou Topolánkovu vládu. Poprvé v ní byly čtyři ženy, ale ministryně kultury Helena Třeštíková vydržela jen dva týdny. Po sedmi měsících premiér Topolánek 19. ledna získal důvěru pro svou vládu, tvořenou koalicí ODS, KDU-ČSL a Strany zelených. Orkán Kyrill ochromil 18. ledna Evropu a zabil téměř padesát lidí. U nás došlo k výpadku elektrického proudu na čtvrtině sítě ČEZ, vyvrácení 10 milionů krychlových metrů dřeva a ke ztrátě tří lidských životů. Kateřina Neumannová v japonském Sapporu získala druhou zlatou medaili z mistrovství světa v běhu na deset kilometrů volnou technikou. Tímto úspěchem zakončila svou skvělou kariéru. Mistryní světa v rychlobruslení se 9. března stala v Salt Lake City Martina Sáblíková. Předsednictva Evropské unie se ujalo Německo, do EU vstoupilo Rumunsko a Bulharsko. Slovinci vyměnili své tolary za eura. Premiér Mirek Topolánek 5. ledna poprvé veřejně přiznal, že žije s místopředsedkyní Poslanecké sněmovny Lucií Talmanovou. Bývalý premiér a předseda ČSSD Miloš Zeman ukončil své členství ve straně 21. března. Dle sdělení statistického úřadu se v roce 2006 v ČR narodilo více dětí, než kolik lidí zemřelo. Naše republika zahájila 28. března oficiální jednání s USA o radarové základně. Podle průzkumů odmítalo umístění americké základny v Brdech skoro 70 % občanů. Informace o týrání sedmiletého Ondry z Kuřimi se dostaly na veřejnost 11. května. Vrchní státní zastupitelství 24. dubna odmítlo tzv. Kubiceho zprávu o prorůstání organizovaného zločin do státní správy. Na 24 hodin přiletěl do Prahy prezident USA George W. Bush 4. června. Magické datum vyvolalo mimořádný zájem svatebčanů o obřady. Republiku zasáhla 16. července tropická vedra s teplotami kolem 40 C. 21. srpna reformu veřejných financí, spočívající ve změně daní, zavedení poplatků ve zdravotnictví a ve zrušení některých sociálních dávek.

7 Na mistrovství světa v atletice zvítězili desetibojař Roman Šebrle a oštěpařka Barbora Špotáková. V pražském Klementinu začala 20. září výstava unikátní knihy, dovezené ze Švédska - "Ďáblovy bible". Pražské Divadlo Járy Cimrmana oslavilo 4. října čtyřicet let své činnosti. Devět měsíců po porodu zjistili rodiče Nikolky, že vychovávají dceru, která není jejich. K záměně došlo v třebíčské porodnici. Atletem roku se 10. listopadu stala oštěpařka Barbora Špotáková. Rychlobruslařka Martina Sáblíková zvítězila 12. listopadu v závodě Světového poháru. Učitelé všech druhů škol stávkovali 4. prosince za zvýšení platů.

8 Úřad městské části Radotín Správa věcí veřejných Radotín byl před 40 lety povýšen na město - Přesně před čtyřiceti lety byl rozhodnutím Krajského národního výboru povýšen Radotín na město. Tímto okamžikem byl završen hospodářský, stavební i společenský vzestup obce patrný od druhé poloviny 19. století daný postupným vznikem řady průmyslových podniků a s tím spojeného zvyšování počtu obyvatel. Tohoto významného statutu si však Radotín příliš neužil, protože o sedm let později byl připojen k hlavnímu městu Praze. Webové stránky městské části Praha 16 - V roce 2007 byl vytvořen interní projekt Extranet Městské části Praha 16. Ten umožňuje souhrnný přehled všech interních dokumentů (nařízení tajemníka, pokyny, směrnice, zápisy z porad vedení, zasedání rady a zastupitelstva městské části atd.) včetně full-textového vyhledávání či hledání v jednotlivých usneseních rady či zastupitelstva. Bylo vytvořeno cca 100 přístupů pro radní a zastupitele Městské části Praha 16, zaměstnance úřadu, organizační složky, příspěvkové organizace (Domovní správa Radotín a Technické služby Praha Radotín), předsedy a členy komisí a výborů Tiskové zprávy - V průběhu roku bylo vydáno jedenáct tiskových zpráv, které byly rozeslány pražským deníkům, místním periodikům, ČTK, rozhlasovým stanicím, úřadům správního obvodu Prahy 16 atd. Každá z tiskových zpráv byla rovněž zveřejněna na webových stránkách Granty - Městská část Praha 16 vyhlásila granty pro oblast volnočasových aktivit, sportu a kultury pro rok Bylo přijato 35 žádostí. Grantová komise jednotlivé žádosti posoudila a vyhodnotila. Ve 28 případech byl grant doporučen a celková výše finanční účelové dotace činila Kč. U sedmi žádostí nebyl grant schválen. Využití finančních účelových prostředků na granty pro oblast volnočasových aktivit, sportu a kultury pro rok 2007 probíhalo podle pravidel a pouze dva subjekty grant nevyužily a částku nečerpaly (SDH Radotín, kroužek mladých hasičů, a Městská policie hl. m. Prahy DP Zbraslav). Soutěž cestovních kanceláří - Během března 2007 proběhla soutěž nabídek cestovních kanceláří pro zájezdy pro seniory. Do soutěže se přihlásily tři cestovní kanceláře. Na základě předložených nabídek vyhrála cestovní kancelář ARCES, která u všech zájezdů pro seniory měla nejnižší nabídku ceny zohledňující i vstupy, jenž byly avizované v zadání.

9 Nový tajemník MČ Praha Radotín Na základě výběrového řízení, které se uskutečnilo 19. února letošního roku, jmenoval starosta Městské části Praha 16 Mgr. Karel Hanzlík do funkce tajemníka Úřadu městské části Praha 16 Ing. Pavla Jiráska. Jmenování bylo projednáno na jednání Rady městské části Praha 16 dne 7. března Nový vedoucí odboru výstavby Rada odvolala na návrh tajemníka ÚMČ Praha 16 pana Jiřího Hujera z funkce vedoucího odboru výstavby a jmenovala od na tuto funkci Ing. Lenku Böhmovou. Nový vedoucí živnostenského odboru Rada odvolala na návrh tajemníka ÚMČ Praha 16 paní Marii Jurčkovou z funkce vedoucího živnostenského odboru a jmenovala od na tuto funkci Bc. Bohumila Borovičku. Protidrogová prevence - Městská část Praha 16 vyhlásila granty pro rok 2007 pro oblast volnočasových aktivit, sportu a kultury. Bylo přijato 35 žádostí, z nichž grantová komise vyhodnotila 28 případů, kde byl grant doporučen a celková výše finanční účelové dotace činila Kč. U sedmi žádostí nebyl grant schválen. Pouze dva subjekty grant nevyužily a částku nečerpaly (SDH Radotín, kroužek mladých hasičů, a Městská policie hl. m. Prahy DP Zbraslav). Ples Městské části Praha 16 Dne 3. února se konal v sokolovně již tradiční ples Městské části Praha 16. Začátek byl od 20 hodin. K tanci a poslechu hrála hudební skupina Smeč. Předprodej vstupenek proběhl v Kulturním středisku U Koruny, cena vstupenky byla 130 Kč, místenky 20 Kč, los do tomboly 30 Kč. Organizační změny úřadu - Na přelomu června a července se zásadním způsobem začala změnit struktura Úřadu městské části Praha 16, místo 11 odborů bylo vytvořeno 7. Sloučila se kancelář starosty a kancelář tajemníka do kanceláře úřadu. Dosud samostatné odbory dopravy a životního prostředí se změnily na oddělení a staly se součástí velkého odboru výstavby, dopravy a životního prostředí. Agenda státní sociální podpory nebude samostatná a stala se součástí odboru sociálního. Zrušen byl odbor správy majetku a nově byl vytvořen odbor místního hospodářství. Vedení bytové agendy (žádosti o byt, přechody nájmů apod.) přejde na Domovní správu. Agendu místních hřbitovů a urnového háje (především evidence a smlouvy) nově zajišťují Technické služby. Dalšími změnami, které schválila Rada městské části a čekají na rozhodnutí Zastupitelstva MČ Praha 16 (Radotín), je zrušení organizační složky Stravovací zařízení pečovatelské služby a převedení jejího provozu pod Pečovatelskou službu Praha Radotín; stravování pro seniory bude v Domě s pečovatelskou službou nadále zachováno.

10 Po několika měsících byly na přelomu října a listopadu završeny poslední zásadní restrukturalizační kroky. Poslední etapou, která probíhala v září a říjnu, bylo stěhování zaměstnanců z budovy U Starého stadionu 1379 do zbývajících objektů v centru Radotína, oddělení životního prostředí OVDŽP do 2. patra radnice v ulici Václava Balého 23, úsek krizového řízení a prevence kriminality KÚ do přízemí budovy čp. 21 na náměstí Osvoboditelů (bývalá akumulátorka ) a celý odbor živnostenský do čp. 21. V nových prostorách odbor začal plně fungovat od pondělí Dále je rozmístění odborů v tabulce a mapce. Změna úředních hodin pro veřejnost - V souvislosti s úpravou pracovní doby se změnily úřední hodiny a další jednací doba Úřadu městské části Praha 16. Od 1. října byly úřední hodiny pro veřejnost stanoveny takto: pondělí , hod. středa , hod. Mimo úřední hodiny může jednání s veřejností probíhat v budovách úřadu, pokud je konkrétní zaměstnanec přítomen, a to v rámci další jednací doby: úterý , hod. čtvrtek , hod. pátek , hod.

11 Některá pracoviště odboru občansko správního mají tradičně rozšířené úřední hodiny. Jsou jimi podatelna, matrika (ověřování) a evidence obyvatel a osobních dokladů (občanské průkazy, pasy). Úřední hodiny podatelny: pondělí , hod. úterý , hod. středa , hod. čtvrtek , hod. pátek , hod. Úřední hodiny úseků evidence obyvatel a osobních dokladů a matrik: pondělí , hod. úterý hod. středa , hod. čtvrtek hod. Mobilní kancelář - Pražská plynárenská, a.s. nabízela novou službu - tzv. mobilní obchodní kancelář. Odběratelé zemního plynu si mohli prostřednictvím této kanceláře vyřídit záležitosti související se službami, které tato společnost poskytuje. Ve dnech , a , vždy od 9.00 do hod., byla kancelář zaparkována před budovou Úřadu městské části Praha 16 v Radotíně, nám. Osvoboditelů čp. 21. Zemřela Hana Žižková -Smutná zpráva čekala na Radotínské občany 27.června.2007, kdy zemřela Hana Žižková, zastupitelka, náměstkyně primátora Prahy Pavla Béma a bývalá starostka Radotína, po dlouhé nemoci ve věku 59 let. Poslední rozloučení s Hanou Žižkovou se konalo v úterý 3. července ve hod. ve velké síni Strašnického krematoria. V hlavní budově Úřadu městské části Praha 16 v ulici Václava Balého 23 v Praze - Radotíně byly k dispozici kondolenční kniha, a to v pondělí 2. července od do hod. a v úterý 3. července 2007 od 8.00 do hod., stejně jako ve velkém zasedacím sále Magistrátu hl. m. Prahy, (Mariánské náměstí 2, Praha 1, 1. patro) v úterý 3. července 2007 od do hod. Narodila se a celý svůj život prožila v rodném Radotíně. Vedle SOU Dopravního podniku Praha a SOU obchodního absolvovala doplňkové pedagogické studium na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Od roku 1967 pracovala jako elektromechanička v Doprav ním podniku hl. m. Prahy. V roce 1979 nastoupila do Drobného zboží Praha, kde za 13 let prošla funkcemi prodavačky, zástupkyně vedoucí, vedoucí, samostatného inventurníka a mistra odborné výchovy. Po roce

12 1989 se angažovala v místní politice. V roce 1990 byla poprvé zvolena do místního zastupitelstva za Občanské fórum. V roce 1991 se stala zakládající členkou Občanské demokratické strany v Radotíně, kterou později vedla po starostovi Ing. Jiřím Holubovi. V letech 1991 a 1992 pracovala v Pražské komisi pro privatizaci národního majetku. Další pracovní působení Hany Žižkové je spojeno s radotínskou radnicí. Od roku 1992 byla tajemnicí úřadu, v listopadu 1998 byla zvolena zástupkyní starosty a současně členkou Zastupitelstva hlavního města Prahy. V dalším volebním období ( ) zastávala funkci radotínské starostky a jako první žena v historii stanula v čele naší obce. Po drtivém volebním úspěchu v říjnu loňského roku v Radotíně a současně zvolení do pražského zastupitelstva byla nominována na funkci náměstkyně primátora pro oblast školství a zároveň nadále působila v radotínské radě. 15 let partneři - V únoru letošního roku uplynulo již 15 let od stvrzení partnerství mezi Radotínem a německým Burglengenfeldu. Druhá březnová sobota roku 2007 se proto nesla v Burglengenfeldu v duchu všeobecně pohodové atmosféry a střízlivých, ale o to příjemnějších oslav. Celý program se odehrával v Městské hale, která je součástí rozvojové části města v místě zvaném Naabtalpark (Naab je řeka protékající městem pozn. red.), v němž se nachází školní zařízení a hlavně nová pýcha aquapark s vnitřním i venkovním vyhřívaným bazénem. Oslav se zúčastnila delegace z Radotína, v čele se starostou MČ Praha Radotín Karlem Hanzlíkem. Výpravy se ze zdravotních důvodů nemohli zúčastnit otcové zakladatelé František Vláčil a Jiří Holub, čehož litoval i při úvodním slovu hostitelského města Heinz Karg. Na něj navázal radotínský starosta Karel Hanzlík, který vzpomenul hlavní impuls vznikající spolupráce nedlouho po sametové revoluci rozvíjející se vztahy mezi cementárnami, z nichž ta německá již měla, a česká získala, nového vlastníka, koncern Heidelberger Zement. Závěrem projevů si starostové předali hodnotné pozornosti, Heinz Karg obdržel z rukou Karla Hanzlíka plastiku trilobita, který symbolizuje pevnost a letitost našeho vztahu. Jeho autorem je radotínský sochař Rudolf Kamenický. Po projevech následovalo vystoupení kapely St. Vitus. Poté přišel čas pro příspěvek radotínské delegace, který připravila Základní umělecká škola Klementa Slavického. K vidění byly malé baletky (5-7leté, které byly i podle publika okouzlující), drsní mladí muži (duo pro soupravu bicích nástrojů), ale také velký orchestr žáků a přátel radotínské ZUŠ a berounské ZUŠ Václava Talicha, jejichž Radetzkého pochod roztleskal celou halu. Poté se střídal program z německých měst. Po více jak 4 hodinách skončilo kulturní i zábavné odpoledne a ve všech účinkujících i publiku zůstal pocit příjemně stráveného odpoledne, jak zdůraznil starosta Karg v závěrečné řeči, s přáteli.

13 Pietní vzpomínka - V rámci pietního aktu a připomenutí Květnového povstání českého lidu v roce 1945 a Dne vítězství bylo 5. května od 9,00 hod. položen zástupci samosprávy Městské části Praha 16 věnec v parku na nám. Osvoboditelů u pomníku padlých radotínských občanů z I. a II. světové války. V květnu a říjnu byly položeny na uctění památky padlých v 1. a 2. světové válce věnce a květiny u pomníků a pamětních desek v Radotíně. Rekreačním zařízení MČ Praha 16 v Chrobolech Rekreační zařízení, které nabízí již léta ubytování nejen občanům Radotína, navštívilo během roku rekreantů, kteří na poplatcích zaplatili celkem Kč. Zařízení se nachází v malé obci, 9 km jihovýchodně od Prachatic. Obec Chroboly (478 obyvatel) leží v šumavském podhůří v nadmořské výšce 758 m n. m. na cestě mezi Prachaticemi a Českým Krumlovem, který je vzdálen 28 kilometrů. Veřejná zasedání První veřejné zasedání zastupitelstva MČ Praha 16 Radotín se konalo 28. března od v Kulturním středisku U Koruny. Další zasedání se konala a Poslední zasedání se konalo v Kulturním středisku U Koruny. V průběhu tohoto posledního zasedání byly oznámeny výsledky voleb v městské části a proběhla volba starosty, zástupců starosty, členů Rady MČ a předsedů kontrolního a finančního výboru. Poté bude následovat řádné zasedání ZMČ s projednáním majetkových záležitostí.

14 Kancelář úřadu Kancelář úřadu jako nový odbor Úřadu městské části Praha 16 vznikla organizačními změnami uskutečněnými na přelomu června a července K byly sloučeny do té doby formálně samostatné kanceláře starosty a tajemníka s tím, že z původních agend hospodářská správa přešla pod nově ustavený odbor místního hospodářství a podatelna pod odbor občansko správní. Naopak posílen byl úsek propagace. Vedoucím odboru je tajemník úřadu. Od došlo k přesunu agendy vymáhání pohledávek Městské části Praha 16 z právního úseku na úsek krizového řízení a prevence kriminality. Organizační členění kanceláře úřadu (úseky) : - sekretariát - personální úsek - úsek krizového řízení a prevence kriminality - právní úsek - úsek informatiky - úsek školství, mládeže, TV, kultury - úsek propagace Sekretariát připravuje podklady pro jednání starosty a zástupců starosty zajišťuje svolávání porad vedoucích zaměstnanců, vypracovává zápisy z průběhu jednání, podle pokynů starosty zajišťuje požadované materiály pro tyto porady vykonává sekretářské práce pro starostu, zástupce starosty a radní podle pokynů zajišťuje přípravu, přijetí návštěv a oficiálních hostů u starosty, zástupců starosty a radních eviduje usnesení RMČ a zasedání ZMČ zpracovává zápisy a usnesení z jednání RMČ a ZMČ a předává je členům RMČ, ZMČ, předsedům výborů a komisí a vedoucím zaměstnancům účastní se jednání RMČ, ZMČ a dalších jednání podle pokynů starosty a zástupců starosty provádí příjem, evidenci, vyřizování došlé pošty pro starostu, zástupce starosty a radní včetně ukládání a následné skartace vyřizuje korespondenci starosty, jeho zástupců a radních, vede adresář a telefonní seznam osob a firem, se kterými starosta a jeho zástupci udržují kontakt sleduje elektronickou poštu a upozorňuje starostu a zástupce starosty na došlé zprávy.

15 Personální úsek vypracovává podklady pro přijetí, změnu a skončení pracovního poměru zaměstnanců, vede osobní evidenci a osobní spisy pracovníků včetně jejich pracovních náplní vede přehled žen na mateřské dovolené, přehled o pracujících důchodcích, evidenci osobních čísel zaměstnanců, evidenci o délce pracovních úvazků, evidenci zápočtových listů, evidenci pracovních úrazů vede přehled o významných jubileích pracovníků sleduje podpůrčí doby zaměstnání bývalých pracovníků úřadu zpracovává podklady pro statistická a jiná hlášení vyhotovuje platové výměry při nástupu nových pracovníků a další změny týkající se platu nebo funkce vypracovává podle příslušných předpisů dohody o pracích konaných mimo pracovní poměr, vede evidenci těchto dohod plní povinnosti přihlašování a odhlašování zaměstnanců u zdravotních pojišťoven vede přehled čerpání dovolených pracovníků ÚMČ a zodpovídá za vyčerpání celé dovolené u zaměstnanců, jejichž pracovní poměr je uzavřen na dobu určitou či je rozvázán výpovědí nebo dohodou vede přehled o absolvování ZOZ pracovníků úřadu, zasílá přihlášky na školení pracovníků ÚMČ patřičným organizacím a vede přehled termínů školení zodpovídá za vedení evidence a kontrolu splnění zákonných povinností vedoucích zaměstnanců v oblasti střetu zájmů vede přehled pobytů v rekreačním zařízení ÚMČ Praha 16 v Chrobolech. Úsek krizového řízení a prevence kriminality zajišťuje organizování přípravy na krizové situace, včetně zpracování a aktualizace krizového plánu, zasedání bezpečnostní rady a krizového štábu a dalších povinností podle zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení a změně některých zákonů, poskytuje MHMP a Hasičskému záchrannému sboru hl. m. Prahy podklady a informace potřebné ke zpracování Havarijního a Krizového plánu hl. m. Prahy zajišťuje přípravu městské části na hospodářská opatření pro krizové stavy a jejich organizační zajištění podle zákona č. 241/2000 Sb., o hospodářských opatřeních pro krizové stavy a o změně některých souvisejících zákonů, uplatňuje požadavky městské části na plnění Hospodářských opatření pro krizové stavy v informačním systému Argis u Správy státních hmotných rezerv

16 zajišťuje přípravu městské části na mimořádné události a další povinnosti při ochraně obyvatelstva podle zákona č. 239/2000 Sb., o integrovaném záchranném systému zajišťuje ochranu před povodněmi podle zákona č. 254/2001 Sb., o vodách a o změně některých zákonů (vodní zákon), organizuje podle rozhodnutí povodňové komise nebo krizového štábu technická opatření prováděná za povodně v bezprostředně ohrožených nebo již zaplavených územích k záchraně životů a majetku, pravidelně aktualizuje povodňový plán, plánuje provádění povodňových prohlídek, potvrzuje soulad věcné a grafické části povodňových plánů pozemků a staveb s povodňovým plánem obce, zpracovává zprávu o povodni a předkládá na MHMP/OKŘ, poskytuje podklady do programu Povis (Ministerstvo životního prostředí ČR) zajišťuje připravenost městské části k plnění opatření obrany státu podle zákona č. 222/1999 Sb., o zajišťování obrany České republiky, zpracovává a vede Plán nouzového přežití obyvatelstva, Přehled objektů, které za stavu ohrožení státu nebo válečného stavu mohou být napadeny, vyhotovuje pověření k provedení výběru věcných prostředků pověřenou osobou Krajského vojenského velitelství spolupracuje s Krajským vojenským velitelstvím hlavního města Prahy při přípravě opatření za stavu ohrožení státu nebo válečného stavu podle zákona č. 585/2004 Sb., o branné povinnosti a jejím zajišťování (branný zákon), zajišťuje metodickou činnost prevence kriminality, vyhledávání programů prevence kriminality, jedná s partnery (např. MHMP, Ministerstvo vnitra ČR, Policie ČR, Městská policie hl. m. Prahy, nestátní neziskové organizace), iniciuje vznik preventivních programů, účastní se jednání v pracovních skupinách, zpracovává návrh na zařazení obce do programu prevence kriminality na místní úrovni a granty prevence kriminality na místní úrovni (Partnerství), spolupracuje s vedoucí Klubu mládeže Radotín plní povinnosti městské části na úseku ochrany utajovaných informací podle zákona č. 412/2005 Sb., o ochraně utajovaných informací a o bezpečnostní způsobilosti, v rozsahu povinností funkce bezpečnostního ředitele, vede přehled míst, na kterých je nezbytně nutné mít přístup k utajovaným informacím, zpracovává oznámení o splnění podmínek pro přístup k utajované informaci stupně utajení Vyhrazené, zajišťuje zpracování a vedení dokladů administrativní bezpečnosti, zadává zpracování projektu fyzické bezpečnosti objektu

17 spolupracuje s jednotkou sboru dobrovolných hasičů, provádí její metodické vedení podle zákona č.133/1985 Sb., o požární ochraně, zpracovává dohody o výkonu činnosti se členy, vede dokumentaci Kancelář pro obec a účastní se roční inventarizace majetku a závazků zajišťuje vymáhání pohledávek MČ a součinnost s finančními úřady, peněžními ústavy a dalšími institucemi, podává návrhy k soudu u nedoplatků sankční povahy a poplatků. Právní úsek poskytuje právní služby pro MČ, ÚMČ a organizační složky MČ ve všech oblastech právních vztahů dbá na dodržování obecně závazných právních předpisů a dalších předpisů upravujících činnost MČ a ÚMČ zajišťuje výklad obecně závazných právních předpisů podílí se na tvorbě statutárních dokumentů MČ a ÚMČ, účastní se přípravy a projednávání jiných právně významných dokumentů a odpovídá za to, že jsou v souladu s obecně závaznými právními předpisy poskytuje právní porady, konzultace o právních předpisech, soudních rozhodnutích a jiných právně významných aktech podle požadavků MČ a ÚMČ vypracovává písemné právní rozbory a písemná právní stanoviska, vzory smluv všeho druhu a jiných písemností, které vyžadují právní asistenci jedná z pověření MČ a ÚMČ v právních záležitostech před soudy a ostatními orgány a připravuje pro řízení před nimi příslušná podání a posuzuje možnost smírného řešení vzniklých neshod před soudním aj. projednáváním na vyžádání poskytuje právní součinnost při správních řízeních. Úsek informatiky zajišťuje chod technického i programového vybavení a informačních systémů stará se o databáze (registry, agendy atd.) a zajišťuje jejich ochranu před zneužitím zajišťuje provoz počítačové sítě odpovídá za provoz programů a aplikací v počítačové síti a zálohování dat zajišťuje servisní a poradenskou činnost včetně veškerého pomocného materiálu zajišťuje potřebnou koordinaci uvnitř ÚMČ i s ostatními ÚMČ, MHMP a dalšími institucemi při nákupu a správě vybavení výpočetní technikou. Úsek školství, mládeže, TV, kultury vytváří předpoklady pro kulturní, sportovní, jinou zájmovou a vzdělávací činnost plní působnost obce při výkonu samosprávy ve školství mimo ekonomických činností koordinuje oblast školství ve správním obvodu Praha 16

18 působí v oblasti protidrogové prevence spolupracuje s Klubem mládeže Radotín spolupracuje s letopiseckou komisí zajišťuje příjem inzerátů pro Noviny Prahy 16 redakční činnost pro Noviny Prahy 16. Úsek propagace práce s elektronickými a digitálními technologiemi za účelem propagace MČ příprava elektronické verze publikací (časopisů) veškeré grafické práce včetně návrhů zpracování inzerátů pro Noviny Prahy 16 archivace dokumentů a celých čísel Novin Prahy 16 příprava a realizace Novin Prahy 16 na internetových stránkách MČ dokumentace dění v MČ, tvorba a rozšiřování archivu materiálů (vč. fotografií) i za ostatní území správního obvodu záznam a střih digitálních videosnímků organizace akcí pořádaných MČ správa webových stránek příprava tiskových zpráv redakční činnost pro Noviny Prahy 16 příprava podkladů pro distribuci Novin Prahy 16. Matrika Narození K byly zapsány 3 případy narození v naší městské části Prahy 16 (mimo porodnice). Bylo sepsáno 54 zápisů o uznání otcovství k nenarozeným i narozeným dětem a odesláno 29 hlášení o uzavření manželství rodičů dětí do rodné matriky. Ve dnech a se uskutečnila 7x slavnost Vítání nových občánků Radotína, při které bylo uvítáno celkem 63 dětí. V jarním termínu se noví občánci setkali poprvé s předchozí starostkou Radotína Hanou Žižkovou. Ve velmi pěkném a laskavém projevu zdůraznila paní Žižková, že výchova nového člověka je nesmírně těžký a odpovědný úkol, k němuž je zapotřebí mnoho důslednosti a vytrvalosti a dodala: Nezapomeňte nikdy, že

19 vaše dítě bude opakovat vaše slova, napodobovat vaše činy, vyvíjet se pod vlivem vaší výchovy. Odmalička potlačujte v dítěti sobeckost, panovačnost, nafoukanost. Ani blahobyt ho šťastným neučiní. Při podzimním termínu promluvil k maminkám, tatínkům i širšímu příbuzenstvu současný starosta Mgr. Karel Hanzlík. Naši nejmenší v upomínku na tento významný den po zápisu do pamětní kroniky města Radotína obdrželi po nezbytném focení zlatý přívěsek, pamětní knížku a maminky květiny. Nechyběl ani doplňkový program, který obstaraly děti z místní mateřské školy. Uzavření manželství V roce 2007 se v matričním obvodě Prahy 16 uskutečnilo 139 svatebních obřadů (z toho 44 sňatků Radotín). Dále bylo vydáno 10 rozhodnutí o prominutí vysvědčení o právní způsobilosti k uzavření manželství cizím státním příslušníkům, 13 osvědčení k uzavření manželství církevními úřady. Úmrtí V knihách zemřelých ÚMČ Prahy 16 bylo v roce 2007 zapsáno 55 případů úmrtí - (10 v Radotíně, 7 ve Velké Chuchli, 1 v Lochkově, 28 na Zbraslavi, 9 v Lipencích). U všech matričních případů byla provedena kontrola zákonem předepsaných dokladů, došetření a doplnění chybějících údajů, provedeny zápisy do matrik a vyhotoveny matriční doklady. Oznamovací povinnost matriky na příslušné oddělení evidence obyvatel, soudy - notářské oddělení, OVZP, ČSSZ, Územní vojenské správy, Český statistický úřad a ÚZIS byla splněna. V běžné matriční a potvrzovací agendě byly vyhotoveny : a) duplikáty matričních...52 x b) zápisy do Zvláštní matriky.13 x c) osvědčení pro církevní sňatky x d) vysvědčení o právní způsobilosti...4 x e) matriční doklady pro cizinu..7 x f) dodatečné záznamy v matričních knihách...51 x g) potvrzení o příčinách úmrtí a dalších datech...2 x

20 Změny jména a příjmení V roce 2007 bylo v této agendě vydáno: 6x rozhodnutí o změně příjmení a jména (dle 72 zák.č.301/2000 Sb.) 3x potvrzení o změně příjmení po rozvodu ( 71) 5x přijato prohlášení o užívání příjmení v mužském tvaru ( 69). Na úseku matrik a státního občanství bylo k vybráno na správních poplatcích ,-- Kč. V roce 2007 bylo ověřeno podpisů a listin v celkové částce ,-- Kč. Bylo odesláno 258 žádostí o výpisy z rejstříku trestů ČR a vyhotoveno 235 výpisů z KN v celkové částce ,-- Kč.

Kronika. obce Radotína. kronikářka : Ing. Andrea Gruberová

Kronika. obce Radotína. kronikářka : Ing. Andrea Gruberová Kronika obce Radotína 2008 kronikářka : Ing. Andrea Gruberová Obsah : Počasí 4 Události v České republice a ve světě 5 Úřad městské části Radotín Správa věcí veřejných 8 Veřejná zasedání MZ 10 Kancelář

Více

Kronika. obce Radotína. kronikářka : Ing. Andrea Gruberová

Kronika. obce Radotína. kronikářka : Ing. Andrea Gruberová Kronika obce Radotína 2009 kronikářka : Ing. Andrea Gruberová Obsah : Počasí 4 Události v České republice a ve světě 6 Úřad městské části Radotín Správa věcí veřejných 8 Veřejná zasedání MZ 10 Kancelář

Více

Kronika. obce Radotína. kronikářka : Ing. Andrea Gruberová

Kronika. obce Radotína. kronikářka : Ing. Andrea Gruberová Kronika obce Radotína 2010 kronikářka : Ing. Andrea Gruberová Slavnostního otevření jihozápadní části okruhu 20. září se vedle ministra dopravy Víta Bárty a pražského primátora Pavla Béma zúčastnil i prezident

Více

Kronika. obce Radotína. kronikářka : Ing. Andrea Gruberová

Kronika. obce Radotína. kronikářka : Ing. Andrea Gruberová Kronika obce Radotína 2006 kronikářka : Ing. Andrea Gruberová Obsah : Počasí 4 Události v České republice a ve světě 6 Místní úřad Radotín Správa věcí veřejných 9 Veřejná zasedání MZ 15 Matrika 15 Odbory

Více

Kronika. obce Radotína. kronikářka : Ing. Andrea Gruberová

Kronika. obce Radotína. kronikářka : Ing. Andrea Gruberová Kronika obce Radotína 2005 kronikářka : Ing. Andrea Gruberová Základní umělecká škola po rekonstrukci 2 Obsah : Počasí 4 Události v České republice a ve světě 6 Místní úřad Radotín Správa věcí veřejných

Více

Kronika. obce Radotína. kronikářka : Ing. Andrea Gruberová

Kronika. obce Radotína. kronikářka : Ing. Andrea Gruberová Kronika obce Radotína 2003 kronikářka : Ing. Andrea Gruberová Obsah : Počasí 3 Události v České republice a ve světě 5 Místní úřad Radotín Správa věcí veřejných 7 Veřejná zasedání MZ 9 Matrika 10 Věci

Více

Zpráva o činnosti Městského úřadu, Městské policie Lysá nad Labem za rok 2012

Zpráva o činnosti Městského úřadu, Městské policie Lysá nad Labem za rok 2012 Zpráva o činnosti Městského úřadu, Městské policie Lysá nad Labem za rok 2012 Obsah: Rok 2012 - rok velkých investic Činnost městského úřadu Odbor vnitřních věcí Odbor fi nanční Odbor správy majetku a

Více

Kronika. obce Radotína. kronikářka : Ing. Andrea Gruberová

Kronika. obce Radotína. kronikářka : Ing. Andrea Gruberová Kronika obce Radotína 2004 kronikářka : Ing. Andrea Gruberová Obnovení tradice Vítání občánků Obsah : Počasí 4 Události v České republice a ve světě 6 Místní úřad Radotín Správa věcí veřejných 7 Veřejná

Více

2. P O Č A S Í 1 9 9 5 :

2. P O Č A S Í 1 9 9 5 : 1 O B S A H : 1. Úvod str. 3 2. Počasí 1995 str. 4 3. Politické klima doby str. 5 4. Správa věcí veřejných str. 6-9 5. Domovní správa str. 10 6. Technické služby str. 11 7. Finance hospodaření str. 12

Více

KRONIKA OBCE. sepsala: Irena Kozáková

KRONIKA OBCE. sepsala: Irena Kozáková KRONIKA OBCE 1 9 9 8 sepsala: Irena Kozáková 1998 KRONIKA OBCE RADOTÍN O b s a h str. Politické klima doby 2 Mimořádné události 3-10 Volby Posvícení Misijní středisko Dvojí výročí Počasí 11 Správa věcí

Více

Kronika. obce Radotín. Kronikářka : Ing. Andrea Gruberová

Kronika. obce Radotín. Kronikářka : Ing. Andrea Gruberová Kronika obce Radotín 1999 Kronikářka : Ing. Andrea Gruberová Obsah : Změna kronikářky 3 Počasí 4 Události v České republice 5 Správa věcí veřejných 6 Matrika 8 Finance 9 Technické služby 10 Věci sociální

Více

KRONIKA OBCE. sepsala: Irena Kozáková

KRONIKA OBCE. sepsala: Irena Kozáková KRONIKA OBCE 1 9 9 7 sepsala: Irena Kozáková 1997 KRONIKA OBCE RADOTÍN O b s a h 2 Počasí 3 Politické klima doby 4-9 Správa věcí veřejných 10-12 Finance 13-14 Výstavba 15-16 Domovní správa 17 Technické

Více

Kronika města Chodova za rok 2007 Úvod

Kronika města Chodova za rok 2007 Úvod Kronika města Chodova za rok 2007 Úvod V symbolický den 7.7.2007 byly zveřejněny výsledky celosvětového hlasování o nových sedmi divech světa jsou jimi Socha Krista Spasitele v Rio de Janeiro v Brazílii,

Více

Výroční zpráva o činnosti Městského úřadu Moravská Třebová za rok 2009

Výroční zpráva o činnosti Městského úřadu Moravská Třebová za rok 2009 Výroční zpráva Městského úřadu Moravská Třebová za rok 2009 1 Výroční zpráva o činnosti Městského úřadu Moravská Třebová za rok 2009 Obsah: 1. Úvod 2. Organizační struktura městského úřadu 3. Rozbor stížnosti

Více

Kronika. obce Radotín. Kronikářka : Ing. Andrea Gruberová

Kronika. obce Radotín. Kronikářka : Ing. Andrea Gruberová Kronika obce Radotín 2000 Kronikářka : Ing. Andrea Gruberová Obsah : Počasí 3 Události v České republice 4 Místní úřad Radotín 5 Veřejná zasedání MZ 5 Správa věcí veřejných 6 Matrika 7 Finance 8 Domovní

Více

Výroční zpráva Obecní úřad Tlumačov rok 2012

Výroční zpráva Obecní úřad Tlumačov rok 2012 Výroční zpráva Obecní úřad Tlumačov rok 2012 2. Ekonomické oddělení 2.1 Úsek personální Úsek personální a vzdělávání vykonává komplex činností zajišťující oblast lidských zdrojů v celé její škále. Činnosti

Více

ORGANIZAČNÍ ŘÁD I. HLAVNÍ ZÁSADY

ORGANIZAČNÍ ŘÁD I. HLAVNÍ ZÁSADY Rada města Vimperk schvaluje v souladu s ustanovením 102 odst. 2, písm. o) zákona číslo 128/2000 Sb., o obcích, v platném znění ( dále je zákon o obcích), tento ORGANIZAČNÍ ŘÁD I. HLAVNÍ ZÁSADY l. Úvod

Více

Výroční zpráva o činnosti Městského úřadu Moravská Třebová za rok 2014

Výroční zpráva o činnosti Městského úřadu Moravská Třebová za rok 2014 Výroční zpráva Městského úřadu Moravská Třebová za rok 2014 1 Výroční zpráva o činnosti Městského úřadu Moravská Třebová za rok 2014 Obsah: 1. Úvod 2. Organizační struktura městského úřadu 3. Rozbor stížnosti

Více

OSTROVSKÝ. MĚSÍČNÍK VII. ročník Město Ostrov v roce 2004 Zastupitelstvo města ZDARMA

OSTROVSKÝ. MĚSÍČNÍK VII. ročník Město Ostrov v roce 2004 Zastupitelstvo města ZDARMA TOP SERVISZ OSTROVSKÝ MĚSÍČNÍK VII. ročník Město Ostrov v roce 2004 Zastupitelstvo města Členové zastupitelstva města zasedali šestkrát na řádném zasedání zastupitelstva a přijali 234 usnesení. Jedno mimořádné

Více

3. 2. Činnost Magistrátu města Chomutova

3. 2. Činnost Magistrátu města Chomutova 3. 2. Činnost Magistrátu města Chomutova Rok 2009 byl pro Magistrát města Chomutova v několika rovinách průlomový. V rovině personální z důvodů ekonomické situace vzniklé hospodářskou krizí přistoupilo

Více

ORGANIZAČNÍ Ř Á D. L i t o m ě ř i c í c h

ORGANIZAČNÍ Ř Á D. L i t o m ě ř i c í c h ORGANIZAČNÍ Ř Á D M ě s t s k é h o ú ř a d u v L i t o m ě ř i c í c h O R G A N I Z A Č N Í Ř Á D Městského úřadu v Litoměřicích čl. 1 Základní ustanovení Organizační řád Městského úřadu v Litoměřicích

Více

Výroční zpráva o činnosti Městského úřadu Kojetín za rok 2013

Výroční zpráva o činnosti Městského úřadu Kojetín za rok 2013 Výroční zpráva o činnosti Městského úřadu Kojetín za rok 2013 Obsah: str. 1) Úvodní slovo tajemnice 3 5 Organizační struktura 6 2) Organizační záležitosti 2.1. Organizační změny a počty pracovníků 7-8

Více

VYROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2009

VYROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2009 VYROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2009 Název: Městský úřad Rokycany Sídlo: Masarykovo náměstí č. 1, Střed, 337 01 Rokycany IČO: 00259047 Telefon: 371706111 E-mail: posta@rokycany.cz Webové stránky: www.rokycany.cz

Více

Příloha č. 1 Organizačního řádu Městského úřadu Rumburk platného od 01.03.2012. Obsah přílohy:

Příloha č. 1 Organizačního řádu Městského úřadu Rumburk platného od 01.03.2012. Obsah přílohy: Příloha č. 1 Organizačního řádu Městského úřadu Rumburk platného od 01.03.2012 PŮSOBNOST A RÁMCOVÁ NÁPLŇ ČINNOSTI ODBORŮ MĚSTSKÉHO ÚŘADU RUMBURK Obsah přílohy: a) 10 Odbor starosty b) 11 Odbor II. místostarosty

Více

OBSAH. PhDr. Irena Ondrová Martin Janečka Ing. Miroslav Šenkýř Mgr. Miroslav Kašný Ing. Miroslav Hladík Mgr. Hynek Steska Ing.

OBSAH. PhDr. Irena Ondrová Martin Janečka Ing. Miroslav Šenkýř Mgr. Miroslav Kašný Ing. Miroslav Hladík Mgr. Hynek Steska Ing. OBSAH PhDr. Irena Ondrová Martin Janečka Ing. Miroslav Šenkýř Mgr. Miroslav Kašný Ing. Miroslav Hladík Mgr. Hynek Steska Ing. Zdeněk Mikel 3 5 7 9 11 13 15 Organizační struktura 17 Odbor ekonomický Odbor

Více

Působnost a rámcová náplň činnosti odborů Magistrátu města Děčín

Působnost a rámcová náplň činnosti odborů Magistrátu města Děčín Příloha č.1 Organizačního řádu statutárního města Děčín a Magistrátu města Děčín Působnost a rámcová náplň činnosti odborů Magistrátu města Děčín Obsah přílohy: str. č. a) 29 Primátor 1 b) 30 Tajemník

Více

Veřejná správa. Magistrát města Chomutova. Odbor kancelář primátora

Veřejná správa. Magistrát města Chomutova. Odbor kancelář primátora Veřejná správa Magistrát města Chomutova Odbor kancelář primátora Odbor kancelář primátora je specifický tím, že sdružuje několik úseků s odlišným pracovním zaměřením. Právní úsek se zabývá vypracováním

Více

Kronika. města Chodova. koncept zpracovala kronikářka města Chodova Jitka Hloušková

Kronika. města Chodova. koncept zpracovala kronikářka města Chodova Jitka Hloušková Kronika města Chodova koncept zpracovala kronikářka města Chodova Jitka Hloušková Kronika města Chodova za rok Úvod Přemýšlela jsem, jak uvést letošní zápis do kroniky. Pro mne osobně je to teprve druhý

Více

Kronika města Chodova za rok 2006 Úvod

Kronika města Chodova za rok 2006 Úvod Kronika města Chodova za rok 2006 Úvod Rok 2006 začal na Slovensku tragicky zemí otřásla nehoda vojenského letounu An-24, který dopravoval vojáky vracející se z vojenské mise v Kosovu. Letoun se zřítil

Více

ORGANIZAČNÍ ŘÁD. Městského úřadu Varnsdorf. Organizační řád

ORGANIZAČNÍ ŘÁD. Městského úřadu Varnsdorf. Organizační řád ORGANIZAČNÍ ŘÁD Městského úřadu Varnsdorf Schválen usnesením RM č. 105/2003 bod 1. ze dne 31. 10. 2003. Novelizované znění schváleno usnesením RM č. 84/2004 bod 8. ze dne 24. 06. 2004 Novelizované znění

Více