Kronika obce Radotína 2007

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Kronika obce Radotína 2007"

Transkript

1 Kronika obce Radotína 2007 kronikářka : Ing. Andrea Gruberová

2 Obsah : Počasí 4 Události v České republice a ve světě 6 Úřad městské části Radotín Správa věcí veřejných 9 Veřejná zasedání MZ 13 Kancelář úřadu 14 Matrika 18 Odbory ÚMČ 21 Komise ÚMČ 30 Věci sociální 34 Technické služby 35 Domovní správa 36 Životní prostředí 37 Výstavba v Radotíně 38 Kultura 42 Tisk 48 Školství 49 Volný čas dětí 67 Doprava 70 Průmysl 71 Restaurace 72 Zdravotnictví 73 Společenské organizace 74 Církve 75 Sport 76 Policie 89 Kriminalita 89 Společnost 91 Různé 93

3 Král český a císař římský Karel IV. poprvé v Radotíně

4 Počasí Průměrná roční teplota dosáhla 9,9 C, což je mírně vyšší než dlouholetý průměr, příznivé však bylo rozvrstvení teplot. V lednu +4,2 C, v únoru +3,7 C, červnu +18,6 C, červenci 18,7 C, srpnu 18,3 C, v listopadu +2,1 C a v prosinci 0,2 C. Nejteplejšími měsíci byly červenec, srpen a červen s květnem, nejstudenějšími prosinec, listopad a únor. Letních dnů bylo 62, první letní den s teplotou + 25,3 C byl zaznamenán 28. dubna, poslední s teplotou + 25,1 C 18. září. Nejvíce letních dnů bylo v srpnu /19/ a v červnu /18/, v dubnu byly dva, v září jen jeden. Tropických dnů, v nichž teplota denního maxima dosáhla + 30 C, bylo 15, nejvíce v červenci /8/ a v srpnu /3/, v květnu a v červnu do 2. Tropické noci s teplotou nad + 20 C se v tomto roce neobjevily. Největší teplota + 34,6 C byla naměřena I7. července, ale s průměrem +25,26 C byl nejteplejší červen, v srpnu byl průměr +25,24 C a v červenci +24,90 C. 1. leden - Praha i Radotín zažila nejteplejší 1. leden od roku 1775, kdy se provádí pravidelné měření v Klementinu. Rtuť teploměru se vyšplhala na 12,5oC a o jednu desetinu stupně překonala dosavadní rekord z let 1860 a V Radotíně řádila vichřice Počasí v tomto roce nebylo ustálené. Orkán Kyrill, který se prohnal Evropou 18. ledna 2007 měl na svadomí miliardové škody i ztráty na lidských životech. Radotín orkán uškodil méně něž ostatním pražským částem, přesto zanechal po sobě spoušť. Např les na Klapici byl plný polámaných více či méně zdravých stromů. Ve druhé polovině února při jarním počasí rozkvétaly bledule a sněženky, počasí svými proměnami připomínalo spíše apríl. Sněhu bylo málo, ale poslední se objevil po 20. březnu. Duben byl velmi suchý, z počátku ještě byly ranní mrazíky, ale ve druhé jeho polovině se teploty při sluníčku šplhaly ke třicítce. V květnu se objevily první bouřky a konečně trochu zapršelo. V červnu po bouřkách znovu přišel déšť v závěru měsíce. Toto počasí při ochlazení vydrželo do poloviny července, pak přišel náhlý zvrat a mezi bouřkami 11. a 22. července panovala tropická vedra. V červenci byly zaznamenány druhé nejvyšší teploty v zápisech pražského Klementina dne ,3 C. Třetí dekáda července byla ve znamení prudkých dešťů, mm, bouřka a déšť 10 mm.

5 I v srpnu počasí kolísalo mezi bouřkami, ale už bylo chladněji. V srpnu přišly ve dnech bouřkové srážky s mm.v září se objevilo několik dnů hezkého "babího léta", ale rána byla chladná a častěji pršelo. I v říjnu bylo od začátku hezky, ranní teploty se pohybovaly kolem nuly, první "šedivec" se objevil 10. října. O deset dní později se objevil první sněhový poprašek. První mrazík -2 C přišel , koncem měsíce nastaly studené ranní mlhy. Začátek listopadu poznamenaly deště, první sníh 3 cm napadl na sv. Martina. Koncem měsíce byly mrazy -3 až -4 C. Ve dnech prosince působily silné poryvy větru, na sklonku měsíce mírně mrzlo s denními poprašky sněhu. Konec roku byl ve znamení poklesu teplot na -2 až -3 C s mírnou pokrývkou sněhu.

6 Události v České republice a ve světě Prezident Václav Klaus 9. ledna jmenoval druhou Topolánkovu vládu. Poprvé v ní byly čtyři ženy, ale ministryně kultury Helena Třeštíková vydržela jen dva týdny. Po sedmi měsících premiér Topolánek 19. ledna získal důvěru pro svou vládu, tvořenou koalicí ODS, KDU-ČSL a Strany zelených. Orkán Kyrill ochromil 18. ledna Evropu a zabil téměř padesát lidí. U nás došlo k výpadku elektrického proudu na čtvrtině sítě ČEZ, vyvrácení 10 milionů krychlových metrů dřeva a ke ztrátě tří lidských životů. Kateřina Neumannová v japonském Sapporu získala druhou zlatou medaili z mistrovství světa v běhu na deset kilometrů volnou technikou. Tímto úspěchem zakončila svou skvělou kariéru. Mistryní světa v rychlobruslení se 9. března stala v Salt Lake City Martina Sáblíková. Předsednictva Evropské unie se ujalo Německo, do EU vstoupilo Rumunsko a Bulharsko. Slovinci vyměnili své tolary za eura. Premiér Mirek Topolánek 5. ledna poprvé veřejně přiznal, že žije s místopředsedkyní Poslanecké sněmovny Lucií Talmanovou. Bývalý premiér a předseda ČSSD Miloš Zeman ukončil své členství ve straně 21. března. Dle sdělení statistického úřadu se v roce 2006 v ČR narodilo více dětí, než kolik lidí zemřelo. Naše republika zahájila 28. března oficiální jednání s USA o radarové základně. Podle průzkumů odmítalo umístění americké základny v Brdech skoro 70 % občanů. Informace o týrání sedmiletého Ondry z Kuřimi se dostaly na veřejnost 11. května. Vrchní státní zastupitelství 24. dubna odmítlo tzv. Kubiceho zprávu o prorůstání organizovaného zločin do státní správy. Na 24 hodin přiletěl do Prahy prezident USA George W. Bush 4. června. Magické datum vyvolalo mimořádný zájem svatebčanů o obřady. Republiku zasáhla 16. července tropická vedra s teplotami kolem 40 C. 21. srpna reformu veřejných financí, spočívající ve změně daní, zavedení poplatků ve zdravotnictví a ve zrušení některých sociálních dávek.

7 Na mistrovství světa v atletice zvítězili desetibojař Roman Šebrle a oštěpařka Barbora Špotáková. V pražském Klementinu začala 20. září výstava unikátní knihy, dovezené ze Švédska - "Ďáblovy bible". Pražské Divadlo Járy Cimrmana oslavilo 4. října čtyřicet let své činnosti. Devět měsíců po porodu zjistili rodiče Nikolky, že vychovávají dceru, která není jejich. K záměně došlo v třebíčské porodnici. Atletem roku se 10. listopadu stala oštěpařka Barbora Špotáková. Rychlobruslařka Martina Sáblíková zvítězila 12. listopadu v závodě Světového poháru. Učitelé všech druhů škol stávkovali 4. prosince za zvýšení platů.

8 Úřad městské části Radotín Správa věcí veřejných Radotín byl před 40 lety povýšen na město - Přesně před čtyřiceti lety byl rozhodnutím Krajského národního výboru povýšen Radotín na město. Tímto okamžikem byl završen hospodářský, stavební i společenský vzestup obce patrný od druhé poloviny 19. století daný postupným vznikem řady průmyslových podniků a s tím spojeného zvyšování počtu obyvatel. Tohoto významného statutu si však Radotín příliš neužil, protože o sedm let později byl připojen k hlavnímu městu Praze. Webové stránky městské části Praha 16 - V roce 2007 byl vytvořen interní projekt Extranet Městské části Praha 16. Ten umožňuje souhrnný přehled všech interních dokumentů (nařízení tajemníka, pokyny, směrnice, zápisy z porad vedení, zasedání rady a zastupitelstva městské části atd.) včetně full-textového vyhledávání či hledání v jednotlivých usneseních rady či zastupitelstva. Bylo vytvořeno cca 100 přístupů pro radní a zastupitele Městské části Praha 16, zaměstnance úřadu, organizační složky, příspěvkové organizace (Domovní správa Radotín a Technické služby Praha Radotín), předsedy a členy komisí a výborů Tiskové zprávy - V průběhu roku bylo vydáno jedenáct tiskových zpráv, které byly rozeslány pražským deníkům, místním periodikům, ČTK, rozhlasovým stanicím, úřadům správního obvodu Prahy 16 atd. Každá z tiskových zpráv byla rovněž zveřejněna na webových stránkách Granty - Městská část Praha 16 vyhlásila granty pro oblast volnočasových aktivit, sportu a kultury pro rok Bylo přijato 35 žádostí. Grantová komise jednotlivé žádosti posoudila a vyhodnotila. Ve 28 případech byl grant doporučen a celková výše finanční účelové dotace činila Kč. U sedmi žádostí nebyl grant schválen. Využití finančních účelových prostředků na granty pro oblast volnočasových aktivit, sportu a kultury pro rok 2007 probíhalo podle pravidel a pouze dva subjekty grant nevyužily a částku nečerpaly (SDH Radotín, kroužek mladých hasičů, a Městská policie hl. m. Prahy DP Zbraslav). Soutěž cestovních kanceláří - Během března 2007 proběhla soutěž nabídek cestovních kanceláří pro zájezdy pro seniory. Do soutěže se přihlásily tři cestovní kanceláře. Na základě předložených nabídek vyhrála cestovní kancelář ARCES, která u všech zájezdů pro seniory měla nejnižší nabídku ceny zohledňující i vstupy, jenž byly avizované v zadání.

9 Nový tajemník MČ Praha Radotín Na základě výběrového řízení, které se uskutečnilo 19. února letošního roku, jmenoval starosta Městské části Praha 16 Mgr. Karel Hanzlík do funkce tajemníka Úřadu městské části Praha 16 Ing. Pavla Jiráska. Jmenování bylo projednáno na jednání Rady městské části Praha 16 dne 7. března Nový vedoucí odboru výstavby Rada odvolala na návrh tajemníka ÚMČ Praha 16 pana Jiřího Hujera z funkce vedoucího odboru výstavby a jmenovala od na tuto funkci Ing. Lenku Böhmovou. Nový vedoucí živnostenského odboru Rada odvolala na návrh tajemníka ÚMČ Praha 16 paní Marii Jurčkovou z funkce vedoucího živnostenského odboru a jmenovala od na tuto funkci Bc. Bohumila Borovičku. Protidrogová prevence - Městská část Praha 16 vyhlásila granty pro rok 2007 pro oblast volnočasových aktivit, sportu a kultury. Bylo přijato 35 žádostí, z nichž grantová komise vyhodnotila 28 případů, kde byl grant doporučen a celková výše finanční účelové dotace činila Kč. U sedmi žádostí nebyl grant schválen. Pouze dva subjekty grant nevyužily a částku nečerpaly (SDH Radotín, kroužek mladých hasičů, a Městská policie hl. m. Prahy DP Zbraslav). Ples Městské části Praha 16 Dne 3. února se konal v sokolovně již tradiční ples Městské části Praha 16. Začátek byl od 20 hodin. K tanci a poslechu hrála hudební skupina Smeč. Předprodej vstupenek proběhl v Kulturním středisku U Koruny, cena vstupenky byla 130 Kč, místenky 20 Kč, los do tomboly 30 Kč. Organizační změny úřadu - Na přelomu června a července se zásadním způsobem začala změnit struktura Úřadu městské části Praha 16, místo 11 odborů bylo vytvořeno 7. Sloučila se kancelář starosty a kancelář tajemníka do kanceláře úřadu. Dosud samostatné odbory dopravy a životního prostředí se změnily na oddělení a staly se součástí velkého odboru výstavby, dopravy a životního prostředí. Agenda státní sociální podpory nebude samostatná a stala se součástí odboru sociálního. Zrušen byl odbor správy majetku a nově byl vytvořen odbor místního hospodářství. Vedení bytové agendy (žádosti o byt, přechody nájmů apod.) přejde na Domovní správu. Agendu místních hřbitovů a urnového háje (především evidence a smlouvy) nově zajišťují Technické služby. Dalšími změnami, které schválila Rada městské části a čekají na rozhodnutí Zastupitelstva MČ Praha 16 (Radotín), je zrušení organizační složky Stravovací zařízení pečovatelské služby a převedení jejího provozu pod Pečovatelskou službu Praha Radotín; stravování pro seniory bude v Domě s pečovatelskou službou nadále zachováno.

10 Po několika měsících byly na přelomu října a listopadu završeny poslední zásadní restrukturalizační kroky. Poslední etapou, která probíhala v září a říjnu, bylo stěhování zaměstnanců z budovy U Starého stadionu 1379 do zbývajících objektů v centru Radotína, oddělení životního prostředí OVDŽP do 2. patra radnice v ulici Václava Balého 23, úsek krizového řízení a prevence kriminality KÚ do přízemí budovy čp. 21 na náměstí Osvoboditelů (bývalá akumulátorka ) a celý odbor živnostenský do čp. 21. V nových prostorách odbor začal plně fungovat od pondělí Dále je rozmístění odborů v tabulce a mapce. Změna úředních hodin pro veřejnost - V souvislosti s úpravou pracovní doby se změnily úřední hodiny a další jednací doba Úřadu městské části Praha 16. Od 1. října byly úřední hodiny pro veřejnost stanoveny takto: pondělí , hod. středa , hod. Mimo úřední hodiny může jednání s veřejností probíhat v budovách úřadu, pokud je konkrétní zaměstnanec přítomen, a to v rámci další jednací doby: úterý , hod. čtvrtek , hod. pátek , hod.

11 Některá pracoviště odboru občansko správního mají tradičně rozšířené úřední hodiny. Jsou jimi podatelna, matrika (ověřování) a evidence obyvatel a osobních dokladů (občanské průkazy, pasy). Úřední hodiny podatelny: pondělí , hod. úterý , hod. středa , hod. čtvrtek , hod. pátek , hod. Úřední hodiny úseků evidence obyvatel a osobních dokladů a matrik: pondělí , hod. úterý hod. středa , hod. čtvrtek hod. Mobilní kancelář - Pražská plynárenská, a.s. nabízela novou službu - tzv. mobilní obchodní kancelář. Odběratelé zemního plynu si mohli prostřednictvím této kanceláře vyřídit záležitosti související se službami, které tato společnost poskytuje. Ve dnech , a , vždy od 9.00 do hod., byla kancelář zaparkována před budovou Úřadu městské části Praha 16 v Radotíně, nám. Osvoboditelů čp. 21. Zemřela Hana Žižková -Smutná zpráva čekala na Radotínské občany 27.června.2007, kdy zemřela Hana Žižková, zastupitelka, náměstkyně primátora Prahy Pavla Béma a bývalá starostka Radotína, po dlouhé nemoci ve věku 59 let. Poslední rozloučení s Hanou Žižkovou se konalo v úterý 3. července ve hod. ve velké síni Strašnického krematoria. V hlavní budově Úřadu městské části Praha 16 v ulici Václava Balého 23 v Praze - Radotíně byly k dispozici kondolenční kniha, a to v pondělí 2. července od do hod. a v úterý 3. července 2007 od 8.00 do hod., stejně jako ve velkém zasedacím sále Magistrátu hl. m. Prahy, (Mariánské náměstí 2, Praha 1, 1. patro) v úterý 3. července 2007 od do hod. Narodila se a celý svůj život prožila v rodném Radotíně. Vedle SOU Dopravního podniku Praha a SOU obchodního absolvovala doplňkové pedagogické studium na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Od roku 1967 pracovala jako elektromechanička v Doprav ním podniku hl. m. Prahy. V roce 1979 nastoupila do Drobného zboží Praha, kde za 13 let prošla funkcemi prodavačky, zástupkyně vedoucí, vedoucí, samostatného inventurníka a mistra odborné výchovy. Po roce

12 1989 se angažovala v místní politice. V roce 1990 byla poprvé zvolena do místního zastupitelstva za Občanské fórum. V roce 1991 se stala zakládající členkou Občanské demokratické strany v Radotíně, kterou později vedla po starostovi Ing. Jiřím Holubovi. V letech 1991 a 1992 pracovala v Pražské komisi pro privatizaci národního majetku. Další pracovní působení Hany Žižkové je spojeno s radotínskou radnicí. Od roku 1992 byla tajemnicí úřadu, v listopadu 1998 byla zvolena zástupkyní starosty a současně členkou Zastupitelstva hlavního města Prahy. V dalším volebním období ( ) zastávala funkci radotínské starostky a jako první žena v historii stanula v čele naší obce. Po drtivém volebním úspěchu v říjnu loňského roku v Radotíně a současně zvolení do pražského zastupitelstva byla nominována na funkci náměstkyně primátora pro oblast školství a zároveň nadále působila v radotínské radě. 15 let partneři - V únoru letošního roku uplynulo již 15 let od stvrzení partnerství mezi Radotínem a německým Burglengenfeldu. Druhá březnová sobota roku 2007 se proto nesla v Burglengenfeldu v duchu všeobecně pohodové atmosféry a střízlivých, ale o to příjemnějších oslav. Celý program se odehrával v Městské hale, která je součástí rozvojové části města v místě zvaném Naabtalpark (Naab je řeka protékající městem pozn. red.), v němž se nachází školní zařízení a hlavně nová pýcha aquapark s vnitřním i venkovním vyhřívaným bazénem. Oslav se zúčastnila delegace z Radotína, v čele se starostou MČ Praha Radotín Karlem Hanzlíkem. Výpravy se ze zdravotních důvodů nemohli zúčastnit otcové zakladatelé František Vláčil a Jiří Holub, čehož litoval i při úvodním slovu hostitelského města Heinz Karg. Na něj navázal radotínský starosta Karel Hanzlík, který vzpomenul hlavní impuls vznikající spolupráce nedlouho po sametové revoluci rozvíjející se vztahy mezi cementárnami, z nichž ta německá již měla, a česká získala, nového vlastníka, koncern Heidelberger Zement. Závěrem projevů si starostové předali hodnotné pozornosti, Heinz Karg obdržel z rukou Karla Hanzlíka plastiku trilobita, který symbolizuje pevnost a letitost našeho vztahu. Jeho autorem je radotínský sochař Rudolf Kamenický. Po projevech následovalo vystoupení kapely St. Vitus. Poté přišel čas pro příspěvek radotínské delegace, který připravila Základní umělecká škola Klementa Slavického. K vidění byly malé baletky (5-7leté, které byly i podle publika okouzlující), drsní mladí muži (duo pro soupravu bicích nástrojů), ale také velký orchestr žáků a přátel radotínské ZUŠ a berounské ZUŠ Václava Talicha, jejichž Radetzkého pochod roztleskal celou halu. Poté se střídal program z německých měst. Po více jak 4 hodinách skončilo kulturní i zábavné odpoledne a ve všech účinkujících i publiku zůstal pocit příjemně stráveného odpoledne, jak zdůraznil starosta Karg v závěrečné řeči, s přáteli.

13 Pietní vzpomínka - V rámci pietního aktu a připomenutí Květnového povstání českého lidu v roce 1945 a Dne vítězství bylo 5. května od 9,00 hod. položen zástupci samosprávy Městské části Praha 16 věnec v parku na nám. Osvoboditelů u pomníku padlých radotínských občanů z I. a II. světové války. V květnu a říjnu byly položeny na uctění památky padlých v 1. a 2. světové válce věnce a květiny u pomníků a pamětních desek v Radotíně. Rekreačním zařízení MČ Praha 16 v Chrobolech Rekreační zařízení, které nabízí již léta ubytování nejen občanům Radotína, navštívilo během roku rekreantů, kteří na poplatcích zaplatili celkem Kč. Zařízení se nachází v malé obci, 9 km jihovýchodně od Prachatic. Obec Chroboly (478 obyvatel) leží v šumavském podhůří v nadmořské výšce 758 m n. m. na cestě mezi Prachaticemi a Českým Krumlovem, který je vzdálen 28 kilometrů. Veřejná zasedání První veřejné zasedání zastupitelstva MČ Praha 16 Radotín se konalo 28. března od v Kulturním středisku U Koruny. Další zasedání se konala a Poslední zasedání se konalo v Kulturním středisku U Koruny. V průběhu tohoto posledního zasedání byly oznámeny výsledky voleb v městské části a proběhla volba starosty, zástupců starosty, členů Rady MČ a předsedů kontrolního a finančního výboru. Poté bude následovat řádné zasedání ZMČ s projednáním majetkových záležitostí.

14 Kancelář úřadu Kancelář úřadu jako nový odbor Úřadu městské části Praha 16 vznikla organizačními změnami uskutečněnými na přelomu června a července K byly sloučeny do té doby formálně samostatné kanceláře starosty a tajemníka s tím, že z původních agend hospodářská správa přešla pod nově ustavený odbor místního hospodářství a podatelna pod odbor občansko správní. Naopak posílen byl úsek propagace. Vedoucím odboru je tajemník úřadu. Od došlo k přesunu agendy vymáhání pohledávek Městské části Praha 16 z právního úseku na úsek krizového řízení a prevence kriminality. Organizační členění kanceláře úřadu (úseky) : - sekretariát - personální úsek - úsek krizového řízení a prevence kriminality - právní úsek - úsek informatiky - úsek školství, mládeže, TV, kultury - úsek propagace Sekretariát připravuje podklady pro jednání starosty a zástupců starosty zajišťuje svolávání porad vedoucích zaměstnanců, vypracovává zápisy z průběhu jednání, podle pokynů starosty zajišťuje požadované materiály pro tyto porady vykonává sekretářské práce pro starostu, zástupce starosty a radní podle pokynů zajišťuje přípravu, přijetí návštěv a oficiálních hostů u starosty, zástupců starosty a radních eviduje usnesení RMČ a zasedání ZMČ zpracovává zápisy a usnesení z jednání RMČ a ZMČ a předává je členům RMČ, ZMČ, předsedům výborů a komisí a vedoucím zaměstnancům účastní se jednání RMČ, ZMČ a dalších jednání podle pokynů starosty a zástupců starosty provádí příjem, evidenci, vyřizování došlé pošty pro starostu, zástupce starosty a radní včetně ukládání a následné skartace vyřizuje korespondenci starosty, jeho zástupců a radních, vede adresář a telefonní seznam osob a firem, se kterými starosta a jeho zástupci udržují kontakt sleduje elektronickou poštu a upozorňuje starostu a zástupce starosty na došlé zprávy.

15 Personální úsek vypracovává podklady pro přijetí, změnu a skončení pracovního poměru zaměstnanců, vede osobní evidenci a osobní spisy pracovníků včetně jejich pracovních náplní vede přehled žen na mateřské dovolené, přehled o pracujících důchodcích, evidenci osobních čísel zaměstnanců, evidenci o délce pracovních úvazků, evidenci zápočtových listů, evidenci pracovních úrazů vede přehled o významných jubileích pracovníků sleduje podpůrčí doby zaměstnání bývalých pracovníků úřadu zpracovává podklady pro statistická a jiná hlášení vyhotovuje platové výměry při nástupu nových pracovníků a další změny týkající se platu nebo funkce vypracovává podle příslušných předpisů dohody o pracích konaných mimo pracovní poměr, vede evidenci těchto dohod plní povinnosti přihlašování a odhlašování zaměstnanců u zdravotních pojišťoven vede přehled čerpání dovolených pracovníků ÚMČ a zodpovídá za vyčerpání celé dovolené u zaměstnanců, jejichž pracovní poměr je uzavřen na dobu určitou či je rozvázán výpovědí nebo dohodou vede přehled o absolvování ZOZ pracovníků úřadu, zasílá přihlášky na školení pracovníků ÚMČ patřičným organizacím a vede přehled termínů školení zodpovídá za vedení evidence a kontrolu splnění zákonných povinností vedoucích zaměstnanců v oblasti střetu zájmů vede přehled pobytů v rekreačním zařízení ÚMČ Praha 16 v Chrobolech. Úsek krizového řízení a prevence kriminality zajišťuje organizování přípravy na krizové situace, včetně zpracování a aktualizace krizového plánu, zasedání bezpečnostní rady a krizového štábu a dalších povinností podle zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení a změně některých zákonů, poskytuje MHMP a Hasičskému záchrannému sboru hl. m. Prahy podklady a informace potřebné ke zpracování Havarijního a Krizového plánu hl. m. Prahy zajišťuje přípravu městské části na hospodářská opatření pro krizové stavy a jejich organizační zajištění podle zákona č. 241/2000 Sb., o hospodářských opatřeních pro krizové stavy a o změně některých souvisejících zákonů, uplatňuje požadavky městské části na plnění Hospodářských opatření pro krizové stavy v informačním systému Argis u Správy státních hmotných rezerv

16 zajišťuje přípravu městské části na mimořádné události a další povinnosti při ochraně obyvatelstva podle zákona č. 239/2000 Sb., o integrovaném záchranném systému zajišťuje ochranu před povodněmi podle zákona č. 254/2001 Sb., o vodách a o změně některých zákonů (vodní zákon), organizuje podle rozhodnutí povodňové komise nebo krizového štábu technická opatření prováděná za povodně v bezprostředně ohrožených nebo již zaplavených územích k záchraně životů a majetku, pravidelně aktualizuje povodňový plán, plánuje provádění povodňových prohlídek, potvrzuje soulad věcné a grafické části povodňových plánů pozemků a staveb s povodňovým plánem obce, zpracovává zprávu o povodni a předkládá na MHMP/OKŘ, poskytuje podklady do programu Povis (Ministerstvo životního prostředí ČR) zajišťuje připravenost městské části k plnění opatření obrany státu podle zákona č. 222/1999 Sb., o zajišťování obrany České republiky, zpracovává a vede Plán nouzového přežití obyvatelstva, Přehled objektů, které za stavu ohrožení státu nebo válečného stavu mohou být napadeny, vyhotovuje pověření k provedení výběru věcných prostředků pověřenou osobou Krajského vojenského velitelství spolupracuje s Krajským vojenským velitelstvím hlavního města Prahy při přípravě opatření za stavu ohrožení státu nebo válečného stavu podle zákona č. 585/2004 Sb., o branné povinnosti a jejím zajišťování (branný zákon), zajišťuje metodickou činnost prevence kriminality, vyhledávání programů prevence kriminality, jedná s partnery (např. MHMP, Ministerstvo vnitra ČR, Policie ČR, Městská policie hl. m. Prahy, nestátní neziskové organizace), iniciuje vznik preventivních programů, účastní se jednání v pracovních skupinách, zpracovává návrh na zařazení obce do programu prevence kriminality na místní úrovni a granty prevence kriminality na místní úrovni (Partnerství), spolupracuje s vedoucí Klubu mládeže Radotín plní povinnosti městské části na úseku ochrany utajovaných informací podle zákona č. 412/2005 Sb., o ochraně utajovaných informací a o bezpečnostní způsobilosti, v rozsahu povinností funkce bezpečnostního ředitele, vede přehled míst, na kterých je nezbytně nutné mít přístup k utajovaným informacím, zpracovává oznámení o splnění podmínek pro přístup k utajované informaci stupně utajení Vyhrazené, zajišťuje zpracování a vedení dokladů administrativní bezpečnosti, zadává zpracování projektu fyzické bezpečnosti objektu

17 spolupracuje s jednotkou sboru dobrovolných hasičů, provádí její metodické vedení podle zákona č.133/1985 Sb., o požární ochraně, zpracovává dohody o výkonu činnosti se členy, vede dokumentaci Kancelář pro obec a účastní se roční inventarizace majetku a závazků zajišťuje vymáhání pohledávek MČ a součinnost s finančními úřady, peněžními ústavy a dalšími institucemi, podává návrhy k soudu u nedoplatků sankční povahy a poplatků. Právní úsek poskytuje právní služby pro MČ, ÚMČ a organizační složky MČ ve všech oblastech právních vztahů dbá na dodržování obecně závazných právních předpisů a dalších předpisů upravujících činnost MČ a ÚMČ zajišťuje výklad obecně závazných právních předpisů podílí se na tvorbě statutárních dokumentů MČ a ÚMČ, účastní se přípravy a projednávání jiných právně významných dokumentů a odpovídá za to, že jsou v souladu s obecně závaznými právními předpisy poskytuje právní porady, konzultace o právních předpisech, soudních rozhodnutích a jiných právně významných aktech podle požadavků MČ a ÚMČ vypracovává písemné právní rozbory a písemná právní stanoviska, vzory smluv všeho druhu a jiných písemností, které vyžadují právní asistenci jedná z pověření MČ a ÚMČ v právních záležitostech před soudy a ostatními orgány a připravuje pro řízení před nimi příslušná podání a posuzuje možnost smírného řešení vzniklých neshod před soudním aj. projednáváním na vyžádání poskytuje právní součinnost při správních řízeních. Úsek informatiky zajišťuje chod technického i programového vybavení a informačních systémů stará se o databáze (registry, agendy atd.) a zajišťuje jejich ochranu před zneužitím zajišťuje provoz počítačové sítě odpovídá za provoz programů a aplikací v počítačové síti a zálohování dat zajišťuje servisní a poradenskou činnost včetně veškerého pomocného materiálu zajišťuje potřebnou koordinaci uvnitř ÚMČ i s ostatními ÚMČ, MHMP a dalšími institucemi při nákupu a správě vybavení výpočetní technikou. Úsek školství, mládeže, TV, kultury vytváří předpoklady pro kulturní, sportovní, jinou zájmovou a vzdělávací činnost plní působnost obce při výkonu samosprávy ve školství mimo ekonomických činností koordinuje oblast školství ve správním obvodu Praha 16

18 působí v oblasti protidrogové prevence spolupracuje s Klubem mládeže Radotín spolupracuje s letopiseckou komisí zajišťuje příjem inzerátů pro Noviny Prahy 16 redakční činnost pro Noviny Prahy 16. Úsek propagace práce s elektronickými a digitálními technologiemi za účelem propagace MČ příprava elektronické verze publikací (časopisů) veškeré grafické práce včetně návrhů zpracování inzerátů pro Noviny Prahy 16 archivace dokumentů a celých čísel Novin Prahy 16 příprava a realizace Novin Prahy 16 na internetových stránkách MČ dokumentace dění v MČ, tvorba a rozšiřování archivu materiálů (vč. fotografií) i za ostatní území správního obvodu záznam a střih digitálních videosnímků organizace akcí pořádaných MČ správa webových stránek příprava tiskových zpráv redakční činnost pro Noviny Prahy 16 příprava podkladů pro distribuci Novin Prahy 16. Matrika Narození K byly zapsány 3 případy narození v naší městské části Prahy 16 (mimo porodnice). Bylo sepsáno 54 zápisů o uznání otcovství k nenarozeným i narozeným dětem a odesláno 29 hlášení o uzavření manželství rodičů dětí do rodné matriky. Ve dnech a se uskutečnila 7x slavnost Vítání nových občánků Radotína, při které bylo uvítáno celkem 63 dětí. V jarním termínu se noví občánci setkali poprvé s předchozí starostkou Radotína Hanou Žižkovou. Ve velmi pěkném a laskavém projevu zdůraznila paní Žižková, že výchova nového člověka je nesmírně těžký a odpovědný úkol, k němuž je zapotřebí mnoho důslednosti a vytrvalosti a dodala: Nezapomeňte nikdy, že

19 vaše dítě bude opakovat vaše slova, napodobovat vaše činy, vyvíjet se pod vlivem vaší výchovy. Odmalička potlačujte v dítěti sobeckost, panovačnost, nafoukanost. Ani blahobyt ho šťastným neučiní. Při podzimním termínu promluvil k maminkám, tatínkům i širšímu příbuzenstvu současný starosta Mgr. Karel Hanzlík. Naši nejmenší v upomínku na tento významný den po zápisu do pamětní kroniky města Radotína obdrželi po nezbytném focení zlatý přívěsek, pamětní knížku a maminky květiny. Nechyběl ani doplňkový program, který obstaraly děti z místní mateřské školy. Uzavření manželství V roce 2007 se v matričním obvodě Prahy 16 uskutečnilo 139 svatebních obřadů (z toho 44 sňatků Radotín). Dále bylo vydáno 10 rozhodnutí o prominutí vysvědčení o právní způsobilosti k uzavření manželství cizím státním příslušníkům, 13 osvědčení k uzavření manželství církevními úřady. Úmrtí V knihách zemřelých ÚMČ Prahy 16 bylo v roce 2007 zapsáno 55 případů úmrtí - (10 v Radotíně, 7 ve Velké Chuchli, 1 v Lochkově, 28 na Zbraslavi, 9 v Lipencích). U všech matričních případů byla provedena kontrola zákonem předepsaných dokladů, došetření a doplnění chybějících údajů, provedeny zápisy do matrik a vyhotoveny matriční doklady. Oznamovací povinnost matriky na příslušné oddělení evidence obyvatel, soudy - notářské oddělení, OVZP, ČSSZ, Územní vojenské správy, Český statistický úřad a ÚZIS byla splněna. V běžné matriční a potvrzovací agendě byly vyhotoveny : a) duplikáty matričních...52 x b) zápisy do Zvláštní matriky.13 x c) osvědčení pro církevní sňatky x d) vysvědčení o právní způsobilosti...4 x e) matriční doklady pro cizinu..7 x f) dodatečné záznamy v matričních knihách...51 x g) potvrzení o příčinách úmrtí a dalších datech...2 x

20 Změny jména a příjmení V roce 2007 bylo v této agendě vydáno: 6x rozhodnutí o změně příjmení a jména (dle 72 zák.č.301/2000 Sb.) 3x potvrzení o změně příjmení po rozvodu ( 71) 5x přijato prohlášení o užívání příjmení v mužském tvaru ( 69). Na úseku matrik a státního občanství bylo k vybráno na správních poplatcích ,-- Kč. V roce 2007 bylo ověřeno podpisů a listin v celkové částce ,-- Kč. Bylo odesláno 258 žádostí o výpisy z rejstříku trestů ČR a vyhotoveno 235 výpisů z KN v celkové částce ,-- Kč.

ORGANIZAČNÍ ŘÁD. Pozn: jedná se pouze o výpis z Organizačního řádu, který slouží pro potřeby výběrového řízení na funkci vedoucí Odboru správního (OS)

ORGANIZAČNÍ ŘÁD. Pozn: jedná se pouze o výpis z Organizačního řádu, který slouží pro potřeby výběrového řízení na funkci vedoucí Odboru správního (OS) ORGANIZAČNÍ ŘÁD Pozn: jedná se pouze o výpis z Organizačního řádu, který slouží pro potřeby výběrového řízení na funkci vedoucí Odboru správního (OS) Rada města Uherský Brod dne 7. září 2011 schválila

Více

Dodatek č. 1 Organizačního řádu Městského úřadu Frýdlant nad Ostravicí

Dodatek č. 1 Organizačního řádu Městského úřadu Frýdlant nad Ostravicí Dodatek č. 1 Organizačního řádu Městského úřadu Frýdlant nad Ostravicí Organizační řád Městského úřadu Frýdlant nad Ostravicí schválený radou města dne 5.8.2014, který nabyl účinnosti dnem 1.9.2014, se

Více

MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 3 Rada městské části U S N E S E N Í. č. 1 ze dne 14.01.2015

MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 3 Rada městské části U S N E S E N Í. č. 1 ze dne 14.01.2015 č.j.: 1/2015 MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 3 Rada městské části U S N E S E N Í č. 1 ze dne 14.01.2015 Změna Organizačního řádu ÚMČ Praha 3, zvláštní části Organizačního řádu ÚMČ Praha 3, zřízení Útvaru interního

Více

MĚSTO CHRASTAVA ORGANIZAČNÍ ŘÁD ZMĚNA Č.3

MĚSTO CHRASTAVA ORGANIZAČNÍ ŘÁD ZMĚNA Č.3 MĚSTO CHRASTAVA ORGANIZAČNÍ ŘÁD ZMĚNA Č.3 O B S A H : I. Část III, Čl. 10, odst. 2 písm.c) - Změna rámcové náplně činnosti odboru pro záležitosti občanů II. Příloha č. 2 Změna počtu pracovníků a názvů

Více

Odbor vnitřních věcí

Odbor vnitřních věcí Odbor vnitřních věcí Odbor tvoří matrika, evidence obyvatel, oddělení přestupkové agendy. Na těchto úsecích bylo v roce 2012 vyřizováno 2472 podání. Součástí odboru je dále sekretariát a informační středisko.

Více

POPIS ČINNOSTI JEDNOTLIVÝCH SLOŽEK ÚŘADU

POPIS ČINNOSTI JEDNOTLIVÝCH SLOŽEK ÚŘADU Příloha č. 2 MĚSTO LANŽHOT POPIS ČINNOSTI JEDNOTLIVÝCH SLOŽEK ÚŘADU Starosta 1. stojí v čele úřadu a za svou činnost odpovídá zastupitelstvu 2. zastupuje město navenek 3. připravuje, svolává a řídí schůze

Více

MĚSTO TIŠNOV, NÁM. MÍRU 111, 666 19 TIŠNOV R O Z P O Č E T NA ROK 2007. ROZPOČTOVÉ PŘÍJMY: v tis. Kč Třída Druh příjmu SR Skut.

MĚSTO TIŠNOV, NÁM. MÍRU 111, 666 19 TIŠNOV R O Z P O Č E T NA ROK 2007. ROZPOČTOVÉ PŘÍJMY: v tis. Kč Třída Druh příjmu SR Skut. MĚSTO TIŠNOV, NÁM. MÍRU 111, 666 19 TIŠNOV R O Z P O Č E T NA ROK 2007 Rozpočet projednán dne: 24.1.2007 dne: 17.1.2007 dne: 1.2.2007 ve finančním výboru v radě města v zastupitelstvu města ROZPOČTOVÉ

Více

MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 3 Rada městské části U S N E S E N Í

MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 3 Rada městské části U S N E S E N Í č.j.: 1064/2014 MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 3 Rada městské části U S N E S E N Í č. 989 ze dne 17.12.2014 Směrnice rady městské části k rozdělení kompetencí ve vztahu k příspěvkovým organizacím zřízeným městskou

Více

1. Základní ustanovení. 3. Postavení a činnost pracovníků obce - pracovní doba - pracovní řád zaměstnanců obce. 4. Samospráva obce

1. Základní ustanovení. 3. Postavení a činnost pracovníků obce - pracovní doba - pracovní řád zaměstnanců obce. 4. Samospráva obce OBSAH : 1. Základní ustanovení 2. Organizační struktura obecního úřadu 3. Postavení a činnost pracovníků obce - pracovní doba - pracovní řád zaměstnanců obce 4. Samospráva obce 5. Organizační řád obslužných

Více

Statut komisí místní samosprávy

Statut komisí místní samosprávy č. 1/2015 SMĚRNICE Rady města Hradec Králové ze dne 13.01.2015 Statut komisí místní samosprávy schválená usnesením Rady města Hradec Králové č. RM/2015/77 ze dne13.01.2015 Účinnost od Zpracovatel Projednáno

Více

Programový systém pro řízení a zpracování mzdové a personální agendy

Programový systém pro řízení a zpracování mzdové a personální agendy Rozsah zpracování osobních údajů kancelář tajemníka Programový systém pro řízení a zpracování mzdové a personální agendy Účel zpracování: zajištění pracovně-právních vztahů a všech povinností s nimi spojených

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ODBORU KANCELÁŘE STAROSTY ZA ROK 2010

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ODBORU KANCELÁŘE STAROSTY ZA ROK 2010 MĚSTSKÝ ÚŘAD ROŽNOV POD RADHOŠTĚM ODBOR KANCELÁŘE STAROSTY VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ODBORU KANCELÁŘE STAROSTY ZA ROK 200 BŘEZEN 20 PŘEDKLÁDÁ: ING. BOŽENA KOŘENKOVÁ VEDOUCÍ OKS I. ZÁKLADNÍ CHARAKTERISTIKA

Více

Rozpočet hlavní činnosti MČ Praha-Řeporyje na rok 2011

Rozpočet hlavní činnosti MČ Praha-Řeporyje na rok 2011 Rozpočet hlavní činnosti MČ Praha-Řeporyje na rok 2011 P ř í j m y Třída 1 - Daňové příjmy Závazný ukazatel Kč Položka Poplatky za znečišťování ovzduší 1332 17,0 Poplatek ze psů 1341 100,0 Poplatek za

Více

ODBOR SPRÁVY MAJETKU VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ZA ROK 2010

ODBOR SPRÁVY MAJETKU VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ZA ROK 2010 Městský úřad Rožnov pod Radhoštěm Předkládá : Ing. Jaroslav Polášek ODBOR SPRÁVY MAJETKU VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ZA ROK 2010 Obsah: 1. ODBOR SPRÁVY MAJETKU - ČINNOST A PERSONÁLNÍ OBSAZENÍ 2. ODDĚLENÍ

Více

MĚSTO TIŠNOV, NÁM. MÍRU 111, 666 19 TIŠNOV R O Z P O Č E T NA ROK 2006. ROZPOČTOVÉ PŘÍJMY: v tis. Kč Třída Druh příjmu SR Skut.

MĚSTO TIŠNOV, NÁM. MÍRU 111, 666 19 TIŠNOV R O Z P O Č E T NA ROK 2006. ROZPOČTOVÉ PŘÍJMY: v tis. Kč Třída Druh příjmu SR Skut. MĚSTO TIŠNOV, NÁM. MÍRU 111, 666 19 TIŠNOV R O Z P O Č E T NA ROK 2006 Rozpočet projednán dne: 23.11.2005 dne: 23.11.2005 dne: 8.12.2005 ve finančním výboru v radě města v zastupitelstvu města ROZPOČTOVÉ

Více

Odbor obrany. 6 - zajišťuje činnosti umožňující přijetí regulačních opatření, při vyhlášení nouzového stavu nebo stavu nebezpečí

Odbor obrany. 6 - zajišťuje činnosti umožňující přijetí regulačních opatření, při vyhlášení nouzového stavu nebo stavu nebezpečí Odbor obrany v přenesené působnosti 1 - zajišťuje v oblasti obrany ČR plnění úkolů podle zákona č. 222/1999 Sb., o zajišťování obrany České republiky, v platném znění (při plnění těchto úkolů využívá práva

Více

MĚSTO TIŠNOV, NÁM. MÍRU 111, TIŠNOV R O Z P O Č E T NA ROK ROZPOČTOVÉ PŘÍJMY: v tis. Kč Třída Druh příjmu SR Skut.

MĚSTO TIŠNOV, NÁM. MÍRU 111, TIŠNOV R O Z P O Č E T NA ROK ROZPOČTOVÉ PŘÍJMY: v tis. Kč Třída Druh příjmu SR Skut. 1 MĚSTO TIŠNOV, NÁM. MÍRU 111, 666 19 TIŠNOV R O Z P O Č E T NA ROK 2004 Rozpočet projednán dne: 3.3.2003 ve finančním výboru dne: 10.3.2003 v radě města dne: 25.3.2003 v zastupitelstvu města ROZPOČTOVÉ

Více

Odbor kancelář tajemníka

Odbor kancelář tajemníka Odbor kancelář tajemníka vedoucí odboru zastupuje tajemníka v oblasti řízení úřadu, ve spolupráci s tajemníkem zabezpečuje komplexní agendu v oblastech pracovních vztahů zaměstnanců města, personalistiky,

Více

O r g a n i z a č n í ř á d

O r g a n i z a č n í ř á d O r g a n i z a č n í ř á d Městského úřadu ve Vracově Úvod: První část: Úvodní ustanovení Organizační řád Čl. 1 Organizační řád Druhá část: Právní postavení orgánů obce Čl. 2 Čl. 3 Čl. 4 Postavení městského

Více

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ KRAJSKÝ ÚŘAD

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ KRAJSKÝ ÚŘAD MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ KRAJSKÝ ÚŘAD M E T O D I C K Ý P O K Y N k provedení Zásad vztahů orgánů kraje k příspěvkovým organizacím, které byly zřízeny krajem nebo byly na kraj převedeny zvláštním zákonem Úplné

Více

Zápis z veřejné schůze ZO Zdětín, konané dne 13. 12. 2006 od 19.00 hod v zasedací místnosti OÚ.

Zápis z veřejné schůze ZO Zdětín, konané dne 13. 12. 2006 od 19.00 hod v zasedací místnosti OÚ. Zápis z veřejné schůze ZO Zdětín, konané dne 13. 12. 2006 od 19.00 hod v zasedací místnosti OÚ. Přítomni : Němeček, Davídková, Macháčková, Hoření, Matuna, Pařízek, ing. Vesecký, Procházka Omluveni : Švarcová

Více

Přehled nejdůležitějších předpisů - 5 odst. 1 písm. e) zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, v platném znění

Přehled nejdůležitějších předpisů - 5 odst. 1 písm. e) zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, v platném znění Přehled nejdůležitějších předpisů - 5 odst. 1 písm. e) zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, v platném znění Městský úřad Tábor jedná a rozhoduje především podle následujících právních

Více

ORGANIZAČNÍ ŘÁD. orgánů obce Hrušky. Vypracovala: Ing. Božena Kratochvílová

ORGANIZAČNÍ ŘÁD. orgánů obce Hrušky. Vypracovala: Ing. Božena Kratochvílová ORGANIZAČNÍ ŘÁD orgánů obce Hrušky Vypracovala: Ing. Božena Kratochvílová Čl. 1 Základní ustanovení 1. Organizační řád upravuje organizační strukturu orgánů obce Hrušky, dělbu práce mezi nimi, jejich vzájemné

Více

U S N E S E N Í Rady Městské části Praha Běchovice číslo 1/001/14 ze dne 12.11.2014

U S N E S E N Í Rady Městské části Praha Běchovice číslo 1/001/14 ze dne 12.11.2014 číslo 1/001/14 k návrhu na schválení programu 1. jednání Rady MČ Praha - Běchovice a) předložený program 1. jednání RMČ Praha - Běchovice a) se zněním programu jednání číslo 2/001/14 k návrhu na schválení

Více

Statut Bezpečnostní rady státu http://www.vlada.cz/cs/rvk/brs/statut/statut.html Vláda ČR svým usnesením vlády ČR ze dne 10. června 1998 č. 391 o Bezpečnostní radě státu a o plánování opatření k zajištění

Více

ZPRÁVA o výsledku přezkoumání hospodaření za rok 2013

ZPRÁVA o výsledku přezkoumání hospodaření za rok 2013 Krajský úřad Jihomoravského kraje Odbor kontrolní a právní - oddělení přezkumu obcí Žerotínovo nám. 3/5 601 82 Brno SpZn.: S - JMK 66465/2013 OKP Č. j.: JMK 66465/2013 ZPRÁVA o výsledku přezkoumání hospodaření

Více

MĚSTO HORNÍ SLAVKOV TAJEMNÍK MĚSTSKÉHO ÚŘADU ORGANIZAČNÍ ŘÁD MĚSTSKÉHO ÚŘADU HORNÍ SLAVKOV. zaměstnanci města zařazení do městského úřadu

MĚSTO HORNÍ SLAVKOV TAJEMNÍK MĚSTSKÉHO ÚŘADU ORGANIZAČNÍ ŘÁD MĚSTSKÉHO ÚŘADU HORNÍ SLAVKOV. zaměstnanci města zařazení do městského úřadu ORGANIZAČNÍ ŘÁD MĚSTSKÉHO ÚŘADU HORNÍ SLAVKOV Zpracovatel: Mgr. Martin Stark Rozsah působnosti: zaměstnanci města zařazení do městského úřadu Nabývá účinnosti: Počet stran: Počet příloh: 20.5.2015 9 1

Více

PŘÍLOHA Č. 5 ORGANIZAČNÍHO ŘÁDU

PŘÍLOHA Č. 5 ORGANIZAČNÍHO ŘÁDU PŘÍLOHA Č. 5 ORGANIZAČNÍHO ŘÁDU 1010 ODBOR OCHRANY ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ Počet 23 +1 Ekonomika, stížnosti ODD. OCHR. PŘÍRODY A KRAJINY ODD. VODNÍHO HOSP. ODD. OCHRANY LESA A ZPF ODD. OCHRANY OVZDUŠÍ A ODP.

Více

Rozpočet obce Bernartice nad Odrou na rok 2015

Rozpočet obce Bernartice nad Odrou na rok 2015 Rozpočet obce Bernartice nad Odrou na rok 2015 PŘÍJMY Kč Rozpočtová skladba oddíl položka Daň z příjmu fyzických osob ze závislé činnosti 1 900 000 1111 Daň z příjmu fyzických osob ze samostatně výdělečné

Více

MĚSTO TIŠNOV, NÁM. MÍRU 111, 666 19 TIŠNOV R O Z P O Č E T NA ROK 2009. ROZPOČTOVÉ PŘÍJMY: v tis. Kč

MĚSTO TIŠNOV, NÁM. MÍRU 111, 666 19 TIŠNOV R O Z P O Č E T NA ROK 2009. ROZPOČTOVÉ PŘÍJMY: v tis. Kč MĚSTO TIŠNOV, NÁM. MÍRU 111, 666 19 TIŠNOV R O Z P O Č E T NA ROK 2009 Rozpočet projednán dne: 12.11.2008 dne: 19.11.2008 dne: 11.12.2008 ve finančním výboru v radě města v zastupitelstvu města ROZPOČTOVÉ

Více

Registr osobních údajů zpracovávaných Městským úřadem Hostinné

Registr osobních údajů zpracovávaných Městským úřadem Hostinné Registr osobních zpracovávaných Městským úřadem Hostinné Informace o zpracování osobních zpracovávaných na základě zmocnění ve zvláštních zákonech, vztahujících se k působnosti Městského úřadu Hostinné

Více

Rozpočet města Holešova na rok 2009

Rozpočet města Holešova na rok 2009 Rozpočet města Holešova na rok 2009 Příjmy Popis Schválený rozpočet 2009 v tis. Kč Odbor finanční Daň z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti a funkčních požitků 22 000 Daň z příjmů ze samostatné výdělečné

Více

Organizační řád Obce Novosedly

Organizační řád Obce Novosedly Organizační řád Obce Novosedly Část 1. Úvodní ustanovení Organizační řád obce Novosedly upravuje zásady činnosti a řízení obce Novosedly a Obecního úřadu Novosedly. Je vnitřním organizačně právním předpisem,

Více

ROZPOČET MĚSTSKÉHO OBVODU MARTINOV

ROZPOČET MĚSTSKÉHO OBVODU MARTINOV Statutární město Ostrava Městský obvod Martinov ROZPOČET MĚSTSKÉHO OBVODU MARTINOV na rok 2016 Schválen usnesením Zastupitelstva městského obvodu Martinov č. 73/10 dne 18. prosince 2015 PŘÍJEM Třída Třída

Více

Rozpočet města Třešť na rok 2014

Rozpočet města Třešť na rok 2014 Rozpočet města Třešť na rok 2014 schválen na 23. zasedání Zastupitelstva města Třešť usnesením č. 267/S,OS/2013-9/12-Z ze dne 9. 12. 2013 Souhrnné údaje Souhrnné údaje Daňové příjmy (třída 1) Nedaňové

Více

Městská část Praha - Zbraslav

Městská část Praha - Zbraslav Městská část Praha - Zbraslav Zápis 36. řádné jednání rady městské části, konané dne 8. 12. 2010 v 15:30 hod. Přítomni: Dále přítomni: Hosté: Omluvení: Ověřovatelé: Zapsal: Háněl, Klímová, Hasenkopfová,

Více

Rozbor hospodaření MČ Praha-Zličín za rok 2003

Rozbor hospodaření MČ Praha-Zličín za rok 2003 Rozbor hospodaření MČ Praha-Zličín za rok 2003 Příjmy Uprav.rozpočet Skutečnost % k uprav. Komentář v tis. v Kč rozpočtu Poplatek ze psů 115 117 570,00 102,23 (vybírá se dle vyhlášky) Pobytové poplatky

Více

Informace zveřejňované podle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů

Informace zveřejňované podle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů Informace zveřejňované podle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních V souladu s ustanovením 18 odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, zpřístupňuje

Více

PŘEHLED ZŘÍZENÝCH ÚTVARŮ MAGISTRÁTU MĚSTA BRNA

PŘEHLED ZŘÍZENÝCH ÚTVARŮ MAGISTRÁTU MĚSTA BRNA Příloha č. 4 I. Úseky MMB PŘEHLED ZŘÍZENÝCH ÚTVARŮ MAGISTRÁTU MĚSTA BRNA - Úsek organizační - Úsek školství a prorodinné politiky - Úsek hospodářsko-technický - Úsek sociálně-kulturní a dopravy - Úsek

Více

NÁPLNĚ PRÁCE JEDNOTLIVÝCH ÚTVARŮ MĚSTSKÉHO ÚŘADU HOLÝŠOV

NÁPLNĚ PRÁCE JEDNOTLIVÝCH ÚTVARŮ MĚSTSKÉHO ÚŘADU HOLÝŠOV 1 NÁPLNĚ PRÁCE JEDNOTLIVÝCH ÚTVARŮ MĚSTSKÉHO ÚŘADU HOLÝŠOV Úvodem: Činnosti jsou vykonávány ve prospěch nebo jménem města Holýšova, není-li uvedeno jinak. STAROSTA Náplň práce vyplývající ze zákona č.

Více

P Ř Í J M Y M Ě S T A v r. 2010 v tis. Kč

P Ř Í J M Y M Ě S T A v r. 2010 v tis. Kč P Ř Í J M Y M Ě S T A v r. v tis. Kč P Ř Í J M Y CELKEM 96 650,7 DAŇOVÉ PŘÍJMY 54 590,0 Daňové výnosy 42 000,0 1111 Daň z příjmu ze závislé činnosti 8 200,0 1112 Daň z příjmu fyzických osob 1 150,0 1121

Více

ZÁVĚREČNÝ ÚČET OBCE KRÁSENSKO ZA ROK 2010

ZÁVĚREČNÝ ÚČET OBCE KRÁSENSKO ZA ROK 2010 ZÁVĚREČNÝ ÚČET OBCE KRÁSENSKO ZA ROK 2010 ÚDAJE O OBCI Adresa : OBEC KRÁSENSKO, Krásensko 123, 683 04 Drnovice Telefonické spojení : starostka obce : 517 385 463, mobil : 604 280 416 účetní obce : 517

Více

Čerpání rozpočtu výdajů

Čerpání rozpočtu výdajů Čerpání rozpočtu výdajů upravený rozpočet skutečnost I. hledisko třídění výdajů 1. kapitálové výdaje 4 741 000,00 Kč 4 966 979,66 Kč 104,77 % 2. běžné (provozní) výdaje 83 241 404,55 Kč 82 989 249,83 Kč

Více

Organizační odbor. 5 - zajišťuje spolupráci a informovanost mezi městem (MMB) a MČ (ÚMČ), zejména v oblasti jednání orgánů města a MČ

Organizační odbor. 5 - zajišťuje spolupráci a informovanost mezi městem (MMB) a MČ (ÚMČ), zejména v oblasti jednání orgánů města a MČ Organizační odbor 1 - zajišťuje organizačně zasedání ZMB a schůze RMB 2 - provádí právní pomoc ZMB a RMB 3 - zabezpečuje oblast organizace a řízení MMB 4 - poskytuje právní garance primátorovi města Brna

Více

U S N E S E N Í MĚSTO ZÁKUPY XXX

U S N E S E N Í MĚSTO ZÁKUPY XXX MĚSTO ZÁKUPY U S N E S E N Í z 30. zasedání Zastupitelstva města Zákupy, které se konalo dne 16. prosince 2013 v zasedací místnosti MěÚ Zákupy (č. usnesení 257/2013 273/2013) usnesení č. 257/2013 Plnění

Více

Rozpočet MČ Praha-Zličín na rok 2007. Příjmy (v tis.kč)

Rozpočet MČ Praha-Zličín na rok 2007. Příjmy (v tis.kč) Rozpočet MČ Praha-Zličín na rok 2007 Příjmy (v tis.kč) Poplatek ze psů... 90 Poplatek za veř.prostranství... 330 Poplatek z ubytovací kapacity. 48 Poplatek za VHP... 1 010 Odvod výtěžku z provoz. loterií...

Více

SBÍRKA ZÁKONŮ. Ročník 2012 ČESKÁ REPUBLIKA. Částka 52 Rozeslána dne 7. května 2012 Cena Kč 90, O B S A H :

SBÍRKA ZÁKONŮ. Ročník 2012 ČESKÁ REPUBLIKA. Částka 52 Rozeslána dne 7. května 2012 Cena Kč 90, O B S A H : Ročník 2012 SBÍRKA ZÁKONŮ ČESKÁ REPUBLIKA Částka 52 Rozeslána dne 7. května 2012 Cena Kč 90, O B S A H : 141. Zákon, kterým se mění zákon č. 329/2011 Sb., o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením

Více

NÁVRH VÝDAJŮ ROZPOČTU NA ROK 2015

NÁVRH VÝDAJŮ ROZPOČTU NA ROK 2015 NÁVRH VÝDAJŮ ROZPOČTU NA ROK 2015 11 HOSPODÁŘSTVÍ 2 850,0 - Místní rozhlasy 100,0 - rekonstrukce, rozšíření sítě, uložení vedení do země, běžné opravy, výměna nefunkčních reproduktorů apod. - Opravy, udržování

Více

Rozpočet města Holešova na rok 2013

Rozpočet města Holešova na rok 2013 Rozpočet města Holešova na rok 2013 Příjmy ODDPA 11 - Odbor finanční Daň z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti a funkčních požitků 23 200 Daň z příjmů ze samostatné výdělečné činnosti 1 100 Daň z

Více

Statut Bezpečnostní rady Města Vlašim

Statut Bezpečnostní rady Města Vlašim Statut Bezpečnostní rady Města Vlašim Článek 1 Úvodní ustanovení 1. Bezpečnostní rada Města Vlašim ( dále jen bezpečnostní rada ) byla zřízena starostou Města Vlašim v souladu s ustanovením zákona č. 240/2000

Více

KRAJSKY URAD MORA VSKOSLEZSKÝ KRAJ Odbor kontroly a interního auditu 28. října 117, 702 18 Ostrava

KRAJSKY URAD MORA VSKOSLEZSKÝ KRAJ Odbor kontroly a interního auditu 28. října 117, 702 18 Ostrava , v KRAJSKY URAD MORA VSKOSLEZSKÝ KRAJ Odbor kontroly a interního auditu 28. října 117, 702 18 Ostrava 1111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111 " ", o o o I c Čj.: Sp. zn.:

Více

Krajský úřad Olomouckého kraje Kancelář ředitele.

Krajský úřad Olomouckého kraje Kancelář ředitele. Krajský úřad Olomouckého kraje Kancelář ředitele. Jeremenkova 40a, 779 11 Olomouc SpZn.: KÚOK/57992/2013/KŘ-K/7433 Č.j.: KUOK 1095/2014 Počet stejnopisů: 2 Počet stran:7 Přílohy: O Zpráva o výsledku přezkoumání

Více

Organizační řád obecního úřadu ve Vraclavi

Organizační řád obecního úřadu ve Vraclavi Organizační řád obecního úřadu ve Vraclavi Podle zákona č. 128/2000 Sb. o obcích (dále jen zákon) Čl. 1 Organizační řád upravuje zásady činnosti a řízení obecního úřadu Vraclav, dělbu práce mezi jeho pracovníky,

Více

Plnění rozpočtu výdajů za rok 2003 Příloha č. 1

Plnění rozpočtu výdajů za rok 2003 Příloha č. 1 Plnění rozpočtu výdajů za rok 2003 Příloha č. 1 v tis. Kč Kapitola 1 - Investice a velké opravy Upravený Výdaje Skládka inertního materiálu v Dolním Houžovci 180,00 174,37 Rekonstrukce dopravní signalizace

Více

Rozpočet MČ Brno - Starý Lískovec na rok 2015 (v tis. Kč) P Ř Í J M Y

Rozpočet MČ Brno - Starý Lískovec na rok 2015 (v tis. Kč) P Ř Í J M Y Rozpočet MČ Brno - Starý Lískovec na rok 2015 (v tis. Kč) P Ř Í J M Y A. Příjmy daňové a poplatky z vybraných činností 1122 6 000 daň z příjmů právnických osob 1341 350 poplatek ze psů 1342 5 poplatek

Více

N A Ř Í Z E N Í STAROSTY OBCE S ROZŠÍŘENOU PŮSOBNOSTÍ SOKOLOV. č. VS 10.7 STATUT A JEDNACÍ ŘÁD BEZPEČNOSTNÍ RADY OBCE S ROZŠÍŘENOU PŮSOBNOSTÍ SOKOLOV

N A Ř Í Z E N Í STAROSTY OBCE S ROZŠÍŘENOU PŮSOBNOSTÍ SOKOLOV. č. VS 10.7 STATUT A JEDNACÍ ŘÁD BEZPEČNOSTNÍ RADY OBCE S ROZŠÍŘENOU PŮSOBNOSTÍ SOKOLOV N A Ř Í Z E N Í STAROSTY OBCE S ROZŠÍŘENOU PŮSOBNOSTÍ SOKOLOV č. VS 10.7 STATUT A JEDNACÍ ŘÁD BEZPEČNOSTNÍ RADY OBCE S ROZŠÍŘENOU PŮSOBNOSTÍ SOKOLOV 2016 verze 3 strana 1/8 OBSAH: ČÁST PRVNÍ Statut Bezpečnostní

Více

ÚŘAD MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ Odbor kontroly a interního auditu 28. října 117, 702 18 Ostrava

ÚŘAD MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ Odbor kontroly a interního auditu 28. října 117, 702 18 Ostrava KRAJSKÝ ÚŘAD MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ Odbor kontroly a interního auditu 28. října 117, 702 18 Ostrava Čj.: MSK 55726/2012 Sp. zn.: Vyřizuje: Telefon: Fax: E-mail: Datum: KON/27349/20 ll/smy 113.1 V10 Mojmír

Více

Rozpočet MČ Praha-Zličín na rok 2006. Příjmy (v tis.kč)

Rozpočet MČ Praha-Zličín na rok 2006. Příjmy (v tis.kč) Rozpočet MČ Praha-Zličín na rok 2006 Příjmy (v tis.kč) Poplatek ze psů... 130 Poplatek za veř.prostranství... 500 Pobytové poplatky... 40 Místní poplatek za výherní hrací přístroje... 1 620 Správní poplatky...

Více

Organizační řád Správy budov a zařízení

Organizační řád Správy budov a zařízení Univerzita Karlova v Praze Organizační řád Správy budov a zařízení Čl. 1 Základní ustanovení 1. Správa budov a zařízení (dále jen SBZ ) je dle 22 odst. 1 písm. d) zákona č. 111/1998 Sb., o vysokých školách,

Více

Městská část Praha - Zbraslav

Městská část Praha - Zbraslav Městská část Praha - Zbraslav Zápis 28. řádné jednání rady městské části, konané dne 5. 10. 2015 v 15:00 hod. Přítomni: Dále přítomni: Hosté: Omluvení: Ověřovatelé: Zapsal: Z. Vejvodová, M. Bernardová,

Více

Rozpočet na rok 2004 schválený Změ ze dne

Rozpočet na rok 2004 schválený Změ ze dne Rozpočet na rok 2004 schválený Změ ze dne 11.12.2003 Položka Druhové třídění p ř í j m y v ý d a j e Daně: 1111 Daň z příjmů FO ze záv. činnosti 7 600,00 1112 Daň z příjmů FO - podnikání 3 500,00 1113

Více

Zpráva o kontrolách provedených na MěÚ Ivančice v roce 2015 na úseku státní správy a v oblasti nakládání s veřejnými prostředky

Zpráva o kontrolách provedených na MěÚ Ivančice v roce 2015 na úseku státní správy a v oblasti nakládání s veřejnými prostředky Zpráva o kontrolách provedených na MěÚ Ivančice v roce 2015 na úseku státní správy a v oblasti nakládání s veřejnými prostředky Město Ivančice spravuje své záležitosti v samostatné působnosti. Státní správu

Více

Rozpočtové opatření obce Lichoceves č. 2013/2 schválené v rámci programu 18. zasedání zastupitelstva obce dne 26. června 2013 SOUHRN

Rozpočtové opatření obce Lichoceves č. 2013/2 schválené v rámci programu 18. zasedání zastupitelstva obce dne 26. června 2013 SOUHRN Rozpočtové opatření obce ceves č. 2013/2 schválené v rámci programu 18. zasedání zastupitelstva obce dne 26. června 2013 SOUHRN Schválený rozpočet po RO 2013/1 Rozpočet obce po RO 2013/2 Změna RO 2013/2

Více

Informace o zpracování osobních údajů městem Mimoň

Informace o zpracování osobních údajů městem Mimoň Informace o zpracování osobních údajů městem Mimoň Informace dle 18 odst. 2 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů ve znění pozdějších předpisů. Odkazy Zákon č. 101/2000

Více

P. č. Účel zpracování Kategorie osobních údajů Kategorie subjektu údajů Kategorie příjemců

P. č. Účel zpracování Kategorie osobních údajů Kategorie subjektu údajů Kategorie příjemců Plnění povinností MP vyplývající z její působnosti v souladu se: - zákonem č. 553/1991 Sb., o obecní policii, ve znění - zákonem č. 200/1990 Sb., o přestupcích, ve znění pozdějších - zákonem č. 40/2009

Více

Usnesení z jednání Rady Města Nová Bystřice, konaného dne 15. 9. 2008

Usnesení z jednání Rady Města Nová Bystřice, konaného dne 15. 9. 2008 Usnesení z jednání Rady Města Nová Bystřice, konaného dne 15. 9. 2008 311. RM doporučuje ZM schválení Smlouvy o společném postupu zadavatelů ve věci PD na akci rekonstrukce části Žižkovy ulice. 312. RM

Více

Zpráva o výsledku přezkoumání hospodaření obce Žermanice, IC 00494259 za rok 2012

Zpráva o výsledku přezkoumání hospodaření obce Žermanice, IC 00494259 za rok 2012 , v KRAJSKY URAD MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ Odbor kontroly a interního auditu 28. října 117, 702 18 Ostrava k U M $ x II I fi' I Q V lt Čj.: MSK 18209/2013 Sp. zn.: Vyřl/uje: Teleron: Fax: E-mail: Datum: KON/12991/2012/Sam

Více

P. č. Účel zpracování Kategorie osobních údajů Kategorie subjektu údajů Kategorie příjemců

P. č. Účel zpracování Kategorie osobních údajů Kategorie subjektu údajů Kategorie příjemců ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, ve znění Plnění povinností MP vyplývající z její působnosti v souladu se: - zákonem č. 553/1991 Sb., o obecní policii,

Více

Zpráva o výsledku přezkoumání hospodaření obce Malá Štáhle, IČ 00575968 za rok 2012

Zpráva o výsledku přezkoumání hospodaření obce Malá Štáhle, IČ 00575968 za rok 2012 KRAJSKÝ ÚŘAD MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ Odbor kontroly a interního auditu 28. října 117, 702 18 Ostrava KUMSX01 6E41B Čj.: MSK 36526/2013 Stejnopis č. 1 Sp. zn.: KON/4402/2012/Sam 113.1 V10 Vyřizuje: Ing. Eliška

Více

Čerpání rozpočtu výdajů

Čerpání rozpočtu výdajů Čerpání rozpočtu výdajů upravený rozpočet skutečnost I. hledisko třídění výdajů 1. kapitálové výdaje 3 169 000,00 Kč 3 256 551,05 Kč 102,76 % 2. běžné (provozní) výdaje 90 484 120,00 Kč 85 427 565,46 Kč

Více

ROZPOČET MĚSTSKÉHO OBVODU MARTINOV

ROZPOČET MĚSTSKÉHO OBVODU MARTINOV Statutární město Ostrava Městský obvod Martinov ROZPOČET MĚSTSKÉHO OBVODU MARTINOV na rok 2014 Schválen usnesením Zastupitelstva městského obvodu Martinov č. 184/23 dne 13. prosince 2013 PŘÍJEM Třída Třída

Více

PŘEHLED ZÁKONNÝCH ZMOCNĚNÍ PRO VYDÁVÁNÍ PRÁVNÍCH PŘEDPISŮ ÚZEMNÍCH SAMOSPRÁVNÝCH CELKŮ

PŘEHLED ZÁKONNÝCH ZMOCNĚNÍ PRO VYDÁVÁNÍ PRÁVNÍCH PŘEDPISŮ ÚZEMNÍCH SAMOSPRÁVNÝCH CELKŮ PŘEHLED ZÁKONNÝCH ZMOCNĚNÍ PRO VYDÁVÁNÍ PRÁVNÍCH PŘEDPISŮ ÚZEMNÍCH SAMOSPRÁVNÝCH CELKŮ /k 1. 2. 2010/ I. Obce Obecně závazné vyhlášky obcí: 1. zák. č. 133/1985 Sb., o požární ochraně, ve znění pozdějších

Více

Organizační řád. Městský úřad Velké Meziříčí

Organizační řád. Městský úřad Velké Meziříčí Rada města vydává tuto vnitřní směrnici č. 1/2013: Organizační řád Městského úřadu Velké Meziříčí Zpracovatel: Rozsah působnosti: Ing. Marek Švaříček, tajemník Městského úřadu Velké Meziříčí Městský úřad

Více

Zápis z 4. zasedání Zastupitelstva městyse Višňového zahájeného dne 28. ledna 2015 v 18.00 hod.

Zápis z 4. zasedání Zastupitelstva městyse Višňového zahájeného dne 28. ledna 2015 v 18.00 hod. Zápis z 4. zasedání Zastupitelstva městyse Višňového zahájeného dne 28. ledna 2015 v 18.00 hod. Přítomni: Omluveni: Korek Vladimír, Illek František, Vališ Vladimír, David Josef, Šnábl Jan, Jelínek Tomáš,

Více

Obec Bednárec spisový a skartační plán

Obec Bednárec spisový a skartační plán Obec Bednárec spisový a skartační plán Spisový znak heslo Skartační znak/lhůta A. OBECNÍ ÚŘAD 1. Všeobecné dokumenty, nelze-li je zařadit jinam A.11 dokumenty starosty a místostarosty V/10 A.12 spolupráce

Více

Zpráva o výsledku přezkoumání hospodaření obce

Zpráva o výsledku přezkoumání hospodaření obce Zborovská 11 15021 Praha 5 SpZn: Čj.: SZ 0802631201 OIKUSK 016430/20111KUSK Stejnopis č.1j Zpráva o výsledku přezkoumání hospodaření obce DALEKÉ DUŠNÍKY IČ: 00242071 za rok 2010 Přezkoumání se uskutečnilo

Více

Pravidla pro udělení grantů MČ Praha 16 Radotín v oblasti volnočasových aktivit, sportu a kultury

Pravidla pro udělení grantů MČ Praha 16 Radotín v oblasti volnočasových aktivit, sportu a kultury MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 16 RADA MĚSTSKÉ ČÁSTI Pravidla pro udělení grantů MČ Praha 16 Radotín v oblasti volnočasových aktivit, sportu a kultury I. Všeobecná ustanovení 1. Městská část Praha 16 - Radotín (dále

Více

Rozpočtové opatření obce Lichoceves č. 2012/4 (schválené v rámci 16. zasedání zastupitelstva obce dne 28. prosince 2012) SOUHRN Rozpočet obce po RO

Rozpočtové opatření obce Lichoceves č. 2012/4 (schválené v rámci 16. zasedání zastupitelstva obce dne 28. prosince 2012) SOUHRN Rozpočet obce po RO Příjmy Výdaje Výsledek (+) přebytek, (-) schodek Rozpočtové opatření obce Lichoceves č. 2012/4 (schválené v rámci 16. zasedání obce dne 28. prosince 2012) Rozpočet obce po RO 2012/03 3 681 163,00 4 860

Více

Zpráva o výsledku přezkoumání hospodaření obce Oldříš, IČ: 00277070 za rok 2010

Zpráva o výsledku přezkoumání hospodaření obce Oldříš, IČ: 00277070 za rok 2010 PARDUBICKÝ KRAJ Krajský úřad Finanční odbor Zpráva o výsledku přezkoumání hospodaření obce Oldříš, IČ: 00277070 za rok 2010 Přezkoumání se uskutečnilo dne: 17.5.2011 na základě zákona č. 420/2004 Sb.,

Více

OBEC VELKÁ POLOM. kategorie osobních údajů. Kategorie subjektů a. Mzdová evidence zaměstnanců Obce Velká Polom zařazených do obecního úřadu

OBEC VELKÁ POLOM. kategorie osobních údajů. Kategorie subjektů a. Mzdová evidence zaměstnanců Obce Velká Polom zařazených do obecního úřadu Zpracovávané osobní údaje podle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů Účel zpracování Mzdová evidence zaměstnanců Obce Velká Polom zařazených

Více

IDošlo: JI /61/ IEvid.č. h

IDošlo: JI /61/ IEvid.č. h KRAJSKÝ ÚŘAD JIHOčESKÝ KRAJ EKONOMICKÝ ODBOR ODD~LENí PŘEZKUMU A METODIKY HOSPODAŘENi OBcí č.j.: KUJCK 18646/2010 OEKO-PŘ j 0)6b~ec~D5oOiuKdffile~b;Vy----S:m]1'1~~.2 IObecní úřad Doudleby IDošlo: JI /61/

Více

ZASTUPITELSTVO MĚSTSKÉHO OBVODU STAROSTA, MÍSTOSTAROSTOVÉ

ZASTUPITELSTVO MĚSTSKÉHO OBVODU STAROSTA, MÍSTOSTAROSTOVÉ Příloha č. 1 usnesení RMO Plzeň 2 Slovany č. 46/2014 ze dne 12. 03. 2014 ORGANIZAČNÍ STRUKTURA ÚŘADU MĚSTSKÉHO OBVODU PLZEŇ 2-SLOVANY ZASTUPITELSTVO MĚSTSKÉHO OBVODU STAROSTA, MÍSTOSTAROSTOVÉ VÝBORY RADA

Více

Usnesení z 69. jednání Rady MČ Praha-Zličín, které se konalo dne 21. 8. 2013 na Úřadě MČ Praha-Zličín

Usnesení z 69. jednání Rady MČ Praha-Zličín, které se konalo dne 21. 8. 2013 na Úřadě MČ Praha-Zličín Usnesení z 69. jednání Rady MČ Praha-Zličín, které se konalo dne 21. 8. 2013 na Úřadě MČ Praha-Zličín K jednotlivým bodům programu: 1. Program zastupitelstva MČ Praha Zličín, které se bude konat dne 18.9.2013

Více

Zpráva o výsledku přezkoumání hospodaření obce Vělopolí, IČ 00576930 za rok 2014

Zpráva o výsledku přezkoumání hospodaření obce Vělopolí, IČ 00576930 za rok 2014 KRAJSKÝ ÚŘAD MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ Odbor kontroly a sdílených služeb 28. října 117, 702 18 Ostrava KUMSX01GC0IQ Čj.: MSK 11677/2015 Sp. zn.: KON/3390/2014/Sam 113.1 V10 Vyřizuje: Ing. Miroslava Šlégrová

Více

HOSPODAŘENÍ MĚSTA ŠTĚTÍ K 30. 10. 2011 - VÝDAJE (v tis. Kč)

HOSPODAŘENÍ MĚSTA ŠTĚTÍ K 30. 10. 2011 - VÝDAJE (v tis. Kč) provoz opravy investice CELKEM provoz opravy investice CELKEM ZÁKLADNÍ PROVOZ MĚSTA 55 352 7 403 3 070 65 825 40 589 5 220 833 46 642 70,86 Místní správa - chod úřadu 32 115 135 200 32 450 22 888 129 46

Více

Nařízení starosty města Chrudim č. 3/2007. Statut. Krizového štábu určené obce města Chrudim

Nařízení starosty města Chrudim č. 3/2007. Statut. Krizového štábu určené obce města Chrudim Nařízení starosty města Chrudim č. 3/2007 V souladu s ustanovením 28 odst. 1 zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení a změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů a ustanovením 12, 13 a 14 nařízení

Více

PROGRAM OBNOVY VENKOVA OBEC PLAVY

PROGRAM OBNOVY VENKOVA OBEC PLAVY PROGRAM OBNOVY VENKOVA OBEC PLAVY okres Jablonec nad Nisou kraj Liberecký období : 2008 2012 Program obnovy venkova byl schválen usnesením Zastupitelstva Obce Plavy č. 22/1/08 ze dne 12.3.2008 I. ÚČEL

Více

Živnostenský úřad města Brna

Živnostenský úřad města Brna Živnostenský úřad města Brna 1 - zajišťuje komplexní výkon státní správy na úseku živnostenského podnikání v rozsahu stanoveném 2 zákona č. 570/1991 Sb., o živnostenských úřadech, v platném, a zákonem

Více

U S N E S E N Í z 27. zasedání členů Zastupitelstva MČ Praha-Kunratice ze dne 28. června p. Krejbich Tomáš. Ing. Vrba Jaroslav s o u h l a s í

U S N E S E N Í z 27. zasedání členů Zastupitelstva MČ Praha-Kunratice ze dne 28. června p. Krejbich Tomáš. Ing. Vrba Jaroslav s o u h l a s í U S N E S E N Í z 27. zasedání členů Zastupitelstva MČ Praha-Kunratice ze dne 28. června 2006 Zastupitelstvo MČ návrhovou komisi ve složení: Ověřovatele zápisu z dnešního zastupitelstva: Ing. Mydlarčík

Více

Rozpočtovaná oblast výdajů

Rozpočtovaná oblast výdajů Příloha 10.3. k Závěrečnému účtu za rok 2015 - Čerpání výdajů Vyvěšeno: 6.6.2016 Sejmuto: 24.6.2016 Schválený rozpočet 2015 (tis. Kč) SR Upravený rozpočet 2015 (tis. Kč) UR Skutečnost k 31.12.2015 skutečnost

Více

Zasedání zastupitelstva obce Číslo: 28 Datum:

Zasedání zastupitelstva obce Číslo: 28 Datum: Zasedání zastupitelstva obce Číslo: 28 Datum: 29.01.2014 Zápis: Zasedání zastupitelstva obce zahájila a řídila starostka obce Bohumila Pípová od 17.00 hodin dně 29.01.2014 a toto zasedání ukončila dne

Více

Výroční zpráva. o poskytování informací dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů,

Výroční zpráva. o poskytování informací dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů, Magistrát města ODBOR KANCELÁŘ PRIMÁTORA A TAJEMNÍKA Oddělení personálních činností Výroční zpráva o poskytování informací dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších

Více

Město Hostivice. Závěrečný účet města. za rok 2008

Město Hostivice. Závěrečný účet města. za rok 2008 Město Hostivice Závěrečný účet města za rok 2008 Březen 2009 1. Inventarizace majetku Inventarizace majetku města byla provedena na základě nařízení starostky města k zahájení inventarizace majetku města

Více

Organizační řád Městského úřadu v Lanžhotě

Organizační řád Městského úřadu v Lanžhotě MĚSTO LANŽHOT Organizační řád Městského úřadu v Lanžhotě V souladu s ustanovením 102, odst. 2, písm. o) zákona č. 128/2000 Sb., o obcích, ve znění pozdějších předpisů, schvaluje rada města tento organizační

Více

ROZPOČET města HEJNICE na rok 2014

ROZPOČET města HEJNICE na rok 2014 -1- ROZPOČET města HEJNICE na rok 2014 Příjmy: Kapitálové příjmy 1 054 Běžné příjmy daňové 31 755 Běžné příjmy nedaňové 11 909 Přijaté transfery 3 254 Příjmy celkem: 47 972 Výdaje: Běžné výdaje 31 417

Více

Přehled nejdůležitějších předpisů

Přehled nejdůležitějších předpisů Sbírka zákonů Přehled nejdůležitějších předpisů Město Třebechovice pod Orebem jedná a rozhoduje zejména podle těchto nejdůležitějších předpisů (v platném znění): Ústavní zákon č. 1/1993 Sb. Usnesení předsednictva

Více

Přihláška do výběrového řízení vyhlášeného statutárním městem Přerovem

Přihláška do výběrového řízení vyhlášeného statutárním městem Přerovem Přihláška do výběrového řízení vyhlášeného statutárním městem Přerovem (pro fyzické osoby nepodnikatele) Předmět výběrového řízení:...... Jméno, příjmení:... Trvalý pobyt, popř. kontaktní adresa pro zasílání

Více

výše příjmů v Kč Daň z příjmů práv. osob za obce 680 000,-- Správní poplatky 220 000,-- Odvod výtěžku z provozování loterií 80 000,--

výše příjmů v Kč Daň z příjmů práv. osob za obce 680 000,-- Správní poplatky 220 000,-- Odvod výtěžku z provozování loterií 80 000,-- ROZPOČET MĚSTSKÉ ČÁSTI BRNO-BOSONOHY NA ROK 2008 Příjmy výše příjmů v Kč Daň z příjmů práv. osob za obce 680 000,-- Správní poplatky 220 000,-- Odvod výtěžku z provozování loterií 80 000,-- MÍSTNÍ POPLATKY

Více

17. schůze Rady m.č. Brno- Vinohrady U S N E S E N Í

17. schůze Rady m.č. Brno- Vinohrady U S N E S E N Í Vedoucím odborů m.č. Brno Vinohrady Předsedům komisí RMČ Brno Vinohrady Tajemnici ÚMČ Brno Vinohrady Magistrátu města Brna U S N E S E N Í ze 17. schůze Rady, konané dne 11. listopadu 2015 v zasedací místnosti

Více

MČ PRAHA - BŘEZINĚVES

MČ PRAHA - BŘEZINĚVES MČ PRAHA - BŘEZINĚVES U Parku 140/3, 182 00 Praha 8 Zápis ze zasedání Zastupitelstva MČ Praha Březiněves Zasedání bylo zahájeno v 17.00 hod. starostou Ing. Jiřím Haramulem. Přítomní zastupitelé: dle prezenční

Více