Pokyny v pracovním sešitě

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Pokyny v pracovním sešitě"

Transkript

1 Pokyny v pracovním sešitě Lekce 1 Der Zirkus kommt Cirkus přijíždí 1. Skrývačka Přečti si úkoly a dole najdi vhodná slova. Vybarvi políčka. Pokud si našel správná slova, uvidíš obrázek. 2. Martinův týden a) Napiš dny v týdnu ve správném pořadí. b) Co dělá Martin? Prohlédni si obrázky a dokonči věty. c) Jaký je tvůj týden? 3. To dělá Susi v sobotu a) Prohlédni si obrázky. Přečti si otázky. Napiš odpovědi do křížovky. b) Napiš věty ve správném pořadí do svého sešitu. c) A ty? Co děláš ty v sobotu? Napiš do svého sešitu. 4. Co říkáš? Která odpověď je správná? Napiš čísla. 5. Tohle je v cirkusu! Prohlédni si obrázky a přečti slova. Udělej šipky. 6. Svět naruby Vystřihni a nalep (strana 73) nebo napiš. 7. Tohle umím dobře Vystřihni (strana 73) a nalep. 8. Co umím? a) Napiš věty s těmito slovy. b) A ty? Co umíš ty? Napiš do svého sešitu. 9. Kde jsou schovaná slova? a) Prohlédni si obrázky a najdi těchto 15 zvířat. b) Vybarvi zvířata tak, jak je napsáno (v závorkách). c) Jaké zvíře chceš být? Napiš věty do svého sešitu: d) Udělej obdobnou hádanku jako je nahoře v množném čísle (plurál). 10. Krabička / kartotéka na slovíčka a) Děláme krabičku na slovíčka. b) Děláme kartičky. c) Takhle se můžeš učit. 11. Příběh: Tassilo, cirkusové dítě a) Přečti si příběh. V každém odstavci podtrhni jedno důležité slovo. b) Ke každému odstavci vymysli vhodný nadpis. c) Ke každému odstavci napiš jednu otázku. 12. Hodně zvířat

2 Piš: Er - Es - Sie 13. Co dělají? Dokonči věty. 14. Čísla do sta a) Přečti si čísla a udělej šipky. b) Přečti si čísla. Nyní najdi stejná čísla v obrázku. Vybarvi políčka. c) Počítej. Co dostaneš? Napiš číslo. 15. Senzace! a) Prohlédni si obrázky. Co patří k sobě? Udělej šipky. b) Napiš věty do svého sešitu. Příklad: Zita kann gut Fuβball spielen. 16. Takový cirkus! Najdi cestu a napiš věty do svého sešitu. Lekce 2 Wir feiern Geburtstag Slavíme narozeniny 1. Tolik věcí! Prohlédni si obrázky a přečti slova. Udělej šipky. 2. Čtyřbarevná skrývačka a) Vybarvi sloupce. b) Vystřihni a nalep. (strana 73) c) Napiš do svého sešitu věty. 3. Tolik přání! a) Vybarvi sloupce. b) Přečti slova. Prohlédni si obrázky a napiš čísla. c) Vybarvi obrázky: modrou, zelenou, červenou nebo žlutou. d) Co si přeješ ty? Napiš do svého sešitu věty: Ich wünsche mir 4. Krabička/kartotéka na slovíčka Napiš slovíčka z úkolu 2 a 3 na kartičky. Na druhou stranu namaluj obrázek. Udělej také barevné tečky. Na rozřaďovač napiš: Sport- und Spielsachen 5. Puzzle a) Co je správně? Vystřihni části obrázků ze strany 74, najdi číslo a polož díl na správné políčko dole. b) Napiš věty správně do svého sešitu. c) A ty? Co chceš ty? Napiš do svého sešitu věty. 6. Co si přeješ? 7. Brzo budu mít narozeniny Dokonči věty. 8. Kde jsou schovaná slova? a) Najdi 12 měsíců.

3 b) Napiš měsíce ve správném pořadí. 9. Rok Napiš měsíce na správné místo. 10. Slabiková křížovka Napiš datum slovy do křížovky. Použij tyto slabiky: 11. Sváteční dny a) Co patří k sobě? Udělej šipky. b) Napiš do svého sešitu věty: Sankt Martin ist am c) Napiš odpovědi. 12. Chci tě pozvat Pořádáš večírek a chceš pozvat své kamarády. Dokonči pozvánky. Použij slova ze strany. Jména a telefonní čísla musíš napsat sám. 13. Škoda! Pozval si hodně dětí. Ale jaká škoda! Pět dětí je nemocných. Kdo říká co? 14. Co potřebuješ na večírek? Chceš uspořádat večírek. Přečti si slova. Co potřebuješ? a) Napiš do svého sešitu seznam. b) Napiš a namaluj slovíčka na téma jídlo a pití na kartičky do krabičky/kartotéky na slovíčka. Udělej barevné tečky. Na rozřaďovač napiš: Essen und Trinken 15. Na Danielově narozeninovém večírku Dokonči dialog. Použij věty dole. 15. Dárky a) Prohlédni si obrázky. Políčka dole vybarvi takhle: J- modrá, M - zelená, C - červená, A - žlutá b) Napiš do svého sešitu věty. Piš takhle: Jörg hat bekommen. 17. Obrázkový příběh: Narozeninový večírek a) Prohlédni si obrázky. Přečti si otázky. Umíš převyprávět tento příběh? b) Ještě jednou si přečti otázky. Nyní napiš odpovědi. Otázky ti pomohou. Na každou linku patří jedno slovo. c) Kam patří tyto věty? d) Napiš příběh s díly A - B - C - D do svého sešitu. Lekce 3 Schule, bei uns und anderswo Škola u nás a jinde 1. Co děláte ve škole? a) Co je správně? Vypiš číslice. b) Správné věty napiš do svého sešitu. 2. Pořád ta škola! Vystřihni (strana 75) a nalep.

4 3. Sáry rozvrh hodin a) Prohlédni si rozvrh hodin. Pak napiš odpovědi. b) A ty? Kdy máš výtvarnou výchovu, hudební výchovu, tělocvik, ruční práce/dílny? 4. Tři krátké příběhy a) Každý příběh má tři díly. Co patří k sobě? Spoj. b) Napiš všechny tři příběhy do svého sešitu. 5. Co dnes máme? Napiš věty správně. 6. Kamarádi na dopisování Marco hledá kamaráda na dopisování. Přečti si text. Napiš Marcovi dopis. Piš takto: Lieber Marco, Nezapomeň na místo a datum. 7. Příběh a) Přečti si příběh. Podtrhej v textu všechno, čemu rozumíš. b) Určitě si některá slova nepodtrhl. Ta slova neznáš. c) Vymysli pro tento příběh nadpis. 8. Tady něco nesedí!/ Tady je něco špatně! Prohlédni si hodiny a přečti kolik ukazují. Udělej šipky. Které hodiny jdou špatně? 9. Kolik je hodin? a) Přečti kolik je hodin a nakresli ručičky. b) Prohlédni si hodiny. Pozor! Vezmi si zrcadlo. Jenom v zrcadle uvidíš správně kolik hodin ukazují. Napiš kolik ukazují. c) Do prázdných hodin nakresli správné časy. 10. Marcův den Prohlédni si obrázky a dokonči věty. 11. Kdo to říká? Prohlédni si obrázky a přečti věty. Napiš čísla do bublin. 12. Všechny moje školní potřeby a) Vyřeš dvojitou křížovku. Nejprve to zkus sám. Když si nebudeš jistý, jak se slova píší, můžeš se podívat dolů. b) Vybarvi sloupce. c) Tady je množné číslo (plurál) některých slov. Napiš k nim čísla z úkolu a. 13. Krabička / kartotéka na slovíčka Napiš a namaluj slovíčka z úkolu 12 b na kartičky. Udělej barevné tečky. Napiš k nim také množná čísla z úkolu 12 c. Udělej žluté tečky. Na rozřaďovač napiš: Schulsachen 14. Ó jé! Jak je ten příběh správně? Najdeš cestu? 15. Podívej se pozorně! a) Pozorně si prohlédni obrázky. Co je na obrázku 2 jinak? Nejprve to zkus sám.

5 Věty dole si přikryj. Napiš do bloku. Piš takto: Fabian hat keinen Bleistift, Pokud je to pro tebe moc těžké, můžeš hned udělat úkol b. b) Doplň věty. 16. Co malují děti? Vybarvi políčka s puntíky. Pak dokonči věty. 17. Kamarádi Dokonči věty. Doprčic! Zapomněl jsem si doma penál. 18. No něco takového! Vystřihni a nalep (strana 75) nebo napiš. 19. Tady je něco špatně! / Tady něco nehraje! a) Prohlédni si obrázek. Co říkají děti? Napiš věty správně do svého sešitu. b) Co chtějí děti dělat? Napiš do svého sešitu. c) A ty? Co smíš ve škole dělat? Napiš do svého sešitu. Lekce 4 Flohmarkt Bleší trh 1. Obrázková skrývačka Vystřihni (strana 75) a přilož. 2. Co sbírají děti? Prohlédni si obrázek a přečti si slova. Napiš do sešitu věty. Piš takto: Sarah sammelt Sie hat schon 37 Stück. 3. Křížovka a) Vybarvi sloupce. b) Napiš slova do křížovky. Kam patří? Na to musíš přijít sám. 4. Krabička / kartotéka na slovíčka Napiš a namaluj slovíčka z úkolu 3 na kartičky. Udělej barevné tečky. Napiš k nim také množná čísla z úkolu 1 a udělej žluté tečky. Na rozřaďovač napiš: sammeln Takhle se také s krabičkou na slovíčka můžeš učit: a) Seřaď slova podle abecedy. Otoč kartičky a promíchej je. Teď si prohlédni obrázky a znovu je seřaď podle abecedy. b) Umíš slovíčka správně napsat? Pozorně si přečti pět slovíček. Pak kartičky otoč a z paměti napiš slovíčka do bloku. Pak si to zkontroluj s kartičkami. c) Vezmi pět kartiček a nadiktuj slova tvému partnerovi. Pozorně je zkontroluj! Takhle se můžeš učit se všemi slovy v krabičce. 5. Hádanka s čísly Jak je to správně? Napiš čísla. 6. Kde jsou schovány věci?

6 a) Prohlédni si obrázek a zodpověz otázky. b) Kdo má ty věci? Napiš do svého sešitu věty. Piš takto: Sarah hat den Ohrring. 7. "Der" nebo "den"? Přečti si úkoly a dole najdi vhodná slova. Vybarvi políčka. Když najdeš správná slova, uvidíš obrázek. 8. Oblečení a) Vybarvi sloupce. b) Prohlédni si obrázky. Napiš čísla slov. c) Tady jsou množná čísla (plurál). Napiš čísla slov ze shora. 9. Krabička / kartotéka na slovíčka Napiš a namaluj slovíčka z úkolu 8 na kartičky. Udělej barevné tečky. Napiš k nim také množná čísla z úkolu 8. Na rozřaďovač napiš: Kleidung 10. Puzzle a) Jak je to správně? Vystřihni části obrázků na straně 77, najdi čísla a polož díly na správné políčko dole. b) Věty napiš správně do svého sešitu. 11. Proč chceš ty věci prodat? Piš: Er - Es - Sie/sie 12. Co si oblékneš? Dokonči věty. 13. Co patří k sobě? a) Přečti si věty. Vždy dvě věty patří k sobě. Spoj. b) Pospojované věty napiš do svého sešitu. 14. To nemám rád! a) Prohlédni si obrázky. Jaké jsou ty věci? b) Co říkají děti? Napiš do svého sešitu věty. Piš takto: Das Auto ist mir zu alt. 15. Kolik musíš zaplatit? Prohlédni si obrázky. Kolik peněz potřebuješ? Zakroužkuj potřebnou sumu. 16. Kolik to je? Prohlédni si mince a bankovky a pak je vypiš. Dolů napiš sumy ještě jednou. 17. Jak to napíšeš? Čti a piš. Dolů to napiš ještě jednou. 18. Fabian nakupuje Fabian jde na bleší trh. Chce koupit hodně věcí. 19. Claudia a Verana jdou nakupovat. a) Seřaď příběh. Napiš čísla od 1 do 10.

7 b) Napiš příběh správně do svého sešitu. 20. Příběh: Tomáš a Anna na bleším trhu Napiš k příběhu otázky. Zde jsou odpovědi. Použij: Was? Wo? Wer? Warum? 21. Obrázkový příběh: Bleší trh ve škole a) Prohlédni si obrázky. Přečti si slova a otázky. Umíš tenhle příběh vyprávět? b) Ještě jednou si přečti otázky. Nyní napiš odpovědi. Otázky ti pomohou. Na každou linku patří jedno slovo. c) Kam patří tyhle věty? d) Napiš příběh s díly A-B-C-D do svého sešitu. Lekce 5 Alle meine Tiere Všechna moje zvířata 1. Takový cirkus! a) Prohlédni si pořádně obrázky. Přečti si části vět. Co patří k sobě? Udělej šipky. b) Ještě jednou si prohlédni obrázky. Do jakého pořadí patří věty? Dolů vypiš písmenka. Když bude pořadí správné, budeš vědět, co říká Sultan večer v cirkuse. c) Věty napiš ve správném pořadí do svého sešitu. 2. Takový nesmysl! a) Přečti si věty. Napiš je správně do svého sešitu. b) A co ty? Co děláš ráno? V poledne? Napiš věty do svého sešitu. 3. Zoro vypráví Dokonči věty. Doplň: muss - darf 4. Křížovka a) Přečti si slova a prohlédni si obrázky. Vepiš slova do křížovky. 5. Které zvířátko to je? Pozorně si prohlédni obrázky. Napiš jméno zvířátka. 6. Conny píše dopis a) Přečti si Connyho dopis. b) Stefan bydlí v Hamburku. Píše Claudie dopis. K narozeninám dostal papouška. Napiš Stefanův dopis. Napiš ho tak jako Conny. Použij tato slova: groß - grün - lustig - sprechen. Jméno si můžeš vymyslet sám. 7. Conny se vrátil domů a) Conny mluví s maminkou. Doplň, co říká maminka. Zkus to nejprve sám. Když to pro tebe bude moc těžké, můžeš udělat hned úkol b. b) Tohle říká maminka. Napiš otázky na správná místa. 8. Hodně otázek Která otázka je správná. Čísla vypiš dolů. 9. Tohle mají zvířátka a) Najdi osm slov. b) Napiš slova na správné místo.

8 10. Krabička / kartotéka na slovíčka Napiš a namaluj slovíčka z úkolu 9 na kartičky. Udělej barevné tečky. Napiš k nim také množné číslo (plurál): Pfoten, Flügel, Federn. Udělej k nim žluté tečky - označ je Na rozřaďovač napiš: Das hat ein Tier. 11. Ano nebe ne a) Přečti si věty. Co je správně? Zakřížkuj. b) Napiš věty do svého sešitu. Piš takhle: Ein hund hat Pfoten, aber kein Flügel. c) Napiš ještě další věty. Příklad: Ein Hamster hat ein Fell, aber keine Pfoten. 12. Člověk a zvíře Porovnej a napiš. 13. Co má zvíře? Doplň: einen/keinen - ein/kein - eine/keine - (nic) / keine 14. Co umí zvířata? Dokonči věty. 15. Příběh: Kiki vypráví a) Přečti si příběh a prohlédni si obrázky. Napiš čísla k obrázkům. b) V každém odstavci podtrhni jedno důležité slovo. c) Ke každému odstavci napiš nadpis. d) Zkrať předchozí příběh. Ke každému odstavci napiš jednu větu do svého sešitu. Příklad: 1 Kiki ist immer zu Hause. 16. Conny telefonuje Vystřihni a nalep (strana 77) nebo napiš. 17. Co je správně? Přečti si věty a v obrázku najdi příslušná čísla. Vždy je správné jen jedno slovo. Vymaluj správná políčka. Pak vznikne obrázek. 18. Takový den! a) Jörg vypráví. Napiš následující slova na správné místo. b) Teď vyprávěj ty Jörgův příběh. Napiš příběh do svého sešitu. c) Už se ti taky někdy něco takového stalo? Napiš do svého sešitu. 19. Tohle se píše v novinách Přečti si inzeráty z novin. Pak si přečti, co říkají lidé. Co se hodí k inzerátům? Napiš písmenka k číslům. Pak si můžeš přečíst slovo. Lekce 6 Meine Freunde und ich Mí přátelé a já 1. Puzzle Co je správně? Vystřihni části obrázků ze strany 79, najdi čísla a polož díly na správné číslo dole. 2. Co děláš?

9 a) Co patří k sobě? Spoj. b) Napiš věty do sešitu, tak jak k sobě patří. 3. Kam jdeš? Doplň: auf den - in den - ins - in die Přikrej si úkol číslo 2. Zkus to nejprve sám/a. Když to pro tebe bude moc těžké, můžeš se znovu podívat na úkol číslo Nemám chuť Jak je ten příběh správně? Najdeš správnou cestu? 5. Co dnes budeme dělat? Vystřihni a nalep (strana 79) nebo napiš. 6. Kdy? Prohlédni si hodiny. Napiš odpovědi. 7. Florian toho dělá hodně Prohlédni si obrázky a doplň věty. 8. Tohle dělají děti a) Doplň: am - um b) Která otázka je správně? Vypiš písmenko. Pak najdeš slovo. c) Správné otázky napiš do svého sešitu. Napiš také odpovědi. 9. Kdo? Kdy? Kam? a) Najdi cesty a napiš věty do svého sešitu. Piš takhle: Anna geht am um in die Schule. b) A co ty? Kam jdeš ty? A kdy? Napiš věty do svého sešitu. 10. Mario Ronaldi a Roland Maier a) Přečti si příběh a zodpověz otázky. b) Napiš příběh do svého sešitu. 11. Kamarádky? a) Doplň dialog. Nejprve to zkus sám/a. Když to pro tebe bude moc těžké, můžeš rovnou udělat úkol b. b) Tady jsou otázky. Vepiš je na správné místo. 12. Co se stalo? a) Jak je to správně? Dolů napiš čísla. b) Napiš věty správně do svého sešitu. Tak získáš malý příběh. 13.Co tam patří? Dosaď. 14. V cirkuse a) Přečti si příběh a prohlédni si obrázky. b) Každé číslo v textu je slovo. Tady jsou ta slova. Napiš k nim čísla. Jedno slovo je použito dvakrát. 15. Výjimečný fotbal

10 a) Přečti si příběh. b) Vyprávěj příběh. Napiš do svého sešitu. Piš takhle: Am Nachmittag sind alle Kinder in die Schule gekommen. Da war 16. Takové počasí! a) Přečti si věty a prohlédni si obrázky. Napiš čísla. b) Ještě jednou si prohlédni obrázky. Ke kterým obrázkům patří věty? Napiš čísla. c) Ptej se dětí. 17. Co děláš, když? a) Co patří k sobě? Spoj. b) A ty? Co děláš ty? Piš takhle do svého sešitu: Ich, wenn es heißt ist. 18. Jaké je počasí? Prohlédni si obrázky a přečti věty. Napiš věty na správné místo. 19. Duben, duben! Prohlédni si obrázky a vypiš. 20. Pojď, jdeme do bazénu! a) Prohlédni si obrázky a přečti si slova. Umíš vyprávět tenhle příběh?. Když to pro tebe bude moc těžké, můžeš hned udělat úkol b. b) Přečti si otázky a slova. Zodpověz otázky. Pak budeš umět vyprávět příběh. c) Ještě jednou si přečti otázky, napiš odpovědi. Na každou linku patří jednou slovo. d) Kam patří tyhle věty? e) Napiš příběh s díly A-B-C-D-E do svého sešitu. Lekce 7 Hans im Glück Jak Honza ke štěstí přišel 1. Obrázková skrývačka a) Vystřihni (strana 79) a nalep. b) Také ženy vykonávají tahle povolání. Napiš k nim vždy mužské protějšky. 2. Krabička /kartotéka na slovíčka Napiš a namaluj slova z prvního úkolu na kartičky. Udělej modré tečky. Napiš k nim také slova z úkolu b. Udělej červené tečky. Na rozřaďovač napiš Berufe. 3. Čím jednou chcete být? a) Přečti si věty. Doplň povolání. b) A ty? Čím chceš jednou být ty? Piš do svého sešitu takhle: ich möchte mal werden 4. Křížovka Přečti si věty a napiš názvy povolání do křížovky. 5. Příběh: Hansi a) Přečti si příběh. b) No? Znáš tenhle příběh? Správně. Je to jako Hans im Glück. V textu podtrhni tužkou co Hansi dává. Barevně podtrhni co dostává. c) Porovnej příběh Hansiho s pohádkou Hans im Glück. d) Na papír namaluj Hansiho příběh jako obrázkový příběh.

11

Slovníček k učebnici Tamburin 1 - pokyny v pracovním sešitě

Slovníček k učebnici Tamburin 1 - pokyny v pracovním sešitě Slovníček k učebnici Tamburin 1 - pokyny v pracovním sešitě 1. lekce Ich und du Já a ty 1. Hry Udělej šipky. 2. Hrajeme si A) Přečti a namaluj obrázek. B) vystřihni a nalep (str.65) C) vystřihni a nalep

Více

Rozvoj vzdělávání žáků karvinských základních škol v oblasti cizích jazyků Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/02.0162

Rozvoj vzdělávání žáků karvinských základních škol v oblasti cizích jazyků Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/02.0162 Rozvoj vzdělávání žáků karvinských základních škol v oblasti cizích jazyků Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/02.0162 ZŠ Určeno pro Sekce Předmět Téma / kapitola Zpracoval (tým 1) Majakovského

Více

PRACOVNÍ LIST POP č. 1 pro nadprůměrné dítě v mateřské škole, M. Kaslová

PRACOVNÍ LIST POP č. 1 pro nadprůměrné dítě v mateřské škole, M. Kaslová Předmatematické aktivity se zaměřením na rozvoj prostorové orientace a představivosti (D10) PRACOVNÍ LIST POP č. 1 pro nadprůměrné dítě v mateřské škole, M. Kaslová Pomůcky: obrázky jsou budˇ nakreslení

Více

Německý jazyk, kvarta 1.pol. Učebnice: Planet 2 L17,18,19,20,21,22

Německý jazyk, kvarta 1.pol. Učebnice: Planet 2 L17,18,19,20,21,22 Německý jazyk, kvarta 1.pol. Učebnice: Planet 2 L17,18,19,20,21,22 Slovní zásoba: druhy sportu, popis místností v domě, části lidského těla, nemoci, dialog u lékaře, jídlo, v restauraci, denní režim, popis

Více

NĚMČINA PRO ZAČÁTEČNÍKY A2. Milena Hrušková. Copyright Jazyková škola Amelie 2015 Všechna práva vyhrazena Stránka 1

NĚMČINA PRO ZAČÁTEČNÍKY A2. Milena Hrušková. Copyright Jazyková škola Amelie 2015 Všechna práva vyhrazena Stránka 1 NĚMČINA PRO ZAČÁTEČNÍKY A2 Milena Hrušková Copyright Jazyková škola Amelie 2015 Všechna práva vyhrazena Stránka 1 LEKCE 1 Ich heiße Sara Hallo, ich heiße Sara und ich komme aus München. Ich studiere Medizin.

Více

PSANÍ. M e t o d i c k é p o z n á m k y k z á k l a d o v é m u t e x t u :

PSANÍ. M e t o d i c k é p o z n á m k y k z á k l a d o v é m u t e x t u : b PSANÍ Jazyk Úroveň Autor Kód materiálu Německý jazyk 9. třída Eva Slováčková nj9-jes-slo-psa-04 Z á k l a d o v ý t e x t : M e t o d i c k é p o z n á m k y k z á k l a d o v é m u t e x t u : Tematická

Více

Rozvoj vzdělávání žáků karvinských základních škol v oblasti cizích jazyků Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/02.0162.

Rozvoj vzdělávání žáků karvinských základních škol v oblasti cizích jazyků Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/02.0162. Rozvoj vzdělávání žáků karvinských základních škol v oblasti cizích jazyků Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/02.0162 ZŠ Určeno pro Sekce Předmět Téma / kapitola Zpracoval (tým 1) Dělnická 6.roč.

Více

POSLECH. M e t o d i c k é p o z n á m k y k z á k l a d o v é m u t e x t u :

POSLECH. M e t o d i c k é p o z n á m k y k z á k l a d o v é m u t e x t u : POSLEH Jazyk Úroveň utor Kód materiálu Německý jazyk 9. třída Mgr. Jitka Svobodová nj9-kap-svo-pos-06 Z á k l a d o v ý t e x t : Kathi: Hallo Julian, kann ich mir bitte von dir ein paar Sachen ausleihen?

Více

Prvouka. Pracovní listy pro žáky ZŠ. 1.ročník

Prvouka. Pracovní listy pro žáky ZŠ. 1.ročník Začlenění průřezových témat do učiva 1.stupně ZŠ Prvouka Pracovní listy pro žáky ZŠ 1.ročník Tento výukový materiál je součástí metodiky a materiálů s aktivitami na interaktivní tabuli pro výuku prvouky

Více

M e t o d i c k é p o z n á m k y k z á k l a d o v é m u t e x t u :

M e t o d i c k é p o z n á m k y k z á k l a d o v é m u t e x t u : P S N Í Jazyk Úroveň utor Kód materiálu Německý jazyk 9. třída Mgr. Hana Staňová nj9-kap-sta-psa-01 Z á k l a d o v ý t e x t : Was macht ihr in der Freizeit? So lautete das Thema in der Zeitschrift IH.

Více

ROEDL & PARTNER ERSTES BÜRO IN PRAG MATERIÁLY PRO UČITELE

ROEDL & PARTNER ERSTES BÜRO IN PRAG MATERIÁLY PRO UČITELE ROEDL & PARTNER ERSTES BÜRO IN PRAG MATERIÁLY PRO UČITELE Roedl & Partner: Erstes Büro in Prag A: So und Sie haben sich vorgestellt, dass Sie hier in Prag ein Büro haben werden, ist das richtig? B: Wir

Více

ZŠ a MŠ Panenské Břežany

ZŠ a MŠ Panenské Břežany Hlavní 63, 250 70 Panenské Břežany www.zsmsbrezany.cz, zsbrezany@seznam.cz Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu EU peníze do škol Číslo projektu: Šablona: Cz.1.07/1.4.00/21.1997 VY_32_INOVACE_41-60

Více

Rozvoj vzdělávání žáků karvinských základních škol v oblasti cizích jazyků Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/02.0162. Sekce.

Rozvoj vzdělávání žáků karvinských základních škol v oblasti cizích jazyků Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/02.0162. Sekce. Rozvoj vzdělávání žáků karvinských základních škol v oblasti cizích jazyků Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/02.0162 ZŠ Určeno pro Sekce Předmět Téma / kapitola Zpracoval (tým 1) ZŠ Družby pokročilí

Více

Přehled vzdělávacích materiálů

Přehled vzdělávacích materiálů Přehled vzdělávacích materiálů Název školy Název a číslo OP Název šablony klíčové aktivity Název sady vzdělávacích materiálů Jméno tvůrce vzdělávací sady Číslo sady Anotace Základní škola Ţeliv Novými

Více

Opakovací test k tématu die Schule, dvě varianty testu i s řešením. Opakuje slovní zásobu, tvořeních jednoduchých vět, časování sloves.

Opakovací test k tématu die Schule, dvě varianty testu i s řešením. Opakuje slovní zásobu, tvořeních jednoduchých vět, časování sloves. Označení materiálu: Název materiálu: Tematická oblast: Anotace:. Očekávaný výstup: Klíčová slova: Druh učebního materiálu: Metodika: VY_32_INOVACE_HLAVE_NEMCINA1_11 Opakovací test - Schule Němčina 1. ročník

Více

Jazyková výchova. Psaní velkých písmen. Psaní velkých písmen ve vlastních jménech

Jazyková výchova. Psaní velkých písmen. Psaní velkých písmen ve vlastních jménech Šablona č. II, sada č. 2 Vzdělávací oblast Vzdělávací obor Tematický okruh Téma Český jazyk a literatura Jazyková výchova Psaní velkých písmen Psaní velkých písmen ve vlastních jménech Ročník 2. Anotace

Více

M e t o d i c k é p o z n á m k y k z á k l a d o v é m u t e x t u :

M e t o d i c k é p o z n á m k y k z á k l a d o v é m u t e x t u : Č T E N Í Jazyk Úroveň utor Kód materiálu Německý jazyk 9. třída Mgr. Hana Staňová nj9-kap-sta-cte-01 Z á k l a d o v ý t e x t : den 18. ugust 2013, in erlin Liebe laudia, wir haben uns lange nicht gesehen,

Více

Září 1t - Já a moje školka - S čím si nehraješ? Červenou pastelkou škrtni věci, se kterými si ve školce nehraješ. Tereza Bartošová

Září 1t - Já a moje školka - S čím si nehraješ? Červenou pastelkou škrtni věci, se kterými si ve školce nehraješ. Tereza Bartošová Září 1t - Já a moje školka - S čím si nehraješ? Červenou pastelkou škrtni věci, se kterými si ve školce nehraješ. Tereza Bartošová Září 1t - Já a moje školka - Dvojice Najdi dvojice slov s opačným významem:

Více

Rozvoj vzdělávání žáků karvinských základních škol v oblasti cizích jazyků Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/02.0162. Dělnická.

Rozvoj vzdělávání žáků karvinských základních škol v oblasti cizích jazyků Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/02.0162. Dělnická. Rozvoj vzdělávání žáků karvinských základních škol v oblasti cizích jazyků Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/02.0162 ZŠ Určeno pro Sekce Předmět Téma / kapitola Zpracoval (tým 1) Dělnická 7.roč.

Více

Marion: Echt? Na, wenn das stimmt, dann ist das der Traum aller Schüler! Wie sieht eigentlich dein Stundenplan aus?

Marion: Echt? Na, wenn das stimmt, dann ist das der Traum aller Schüler! Wie sieht eigentlich dein Stundenplan aus? Č T E N Í Jazyk Úroveň utor Kód materiálu Německý jazyk 9. třída Mgr. Hana Staňová nj9-kap-sta-cte-09 Z á k l a d o v ý t e x t : Marion: Hallo Lisa, wie gefällt es dir in deiner neuen Schule? Lisa: Grüß

Více

1) Číslovky procvičení. Wir üben die Zahlwörter.

1) Číslovky procvičení. Wir üben die Zahlwörter. Vzdělávací materiál: Název programu: Název projektu: Registrační číslo projektu: Předmět: Ročník: Téma učivo: Autor: VY_01_NJE_9_07 Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost Nové trendy ve výuce

Více

SLOŽENÝ MINULÝ ČAS - PERFEKTUM

SLOŽENÝ MINULÝ ČAS - PERFEKTUM SLOŽENÝ MINULÝ ČAS - PERFEKTUM MASARYKOVA ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA VELKÁ BYSTŘICE projekt č. CZ.1.07/1.4.00/21.1920 Název projektu: Učení pro život Číslo DUMu: VY_32_INOVACE_37_19 Tématický celek:

Více

Náhradník Náhradník 9.A

Náhradník Náhradník 9.A 9. (Testovací klíč: VXEYTNM) Počet správně zodpovězených otázek Počet nesprávně zodpovězených otázek 0 28 Poslech / Gramatika / Konverzace / Čtení s porozuměním / 0/4 0/9 0/11 0/4 Obecná škola Otázka č.

Více

Vyjmenovaná slova po S opakování

Vyjmenovaná slova po S opakování Vyjmenovaná slova po S opakování Popis V této hodině si s žáky budeme opakovat problematiku vyjmenovaných slov po S. Nejdříve bez použití ICT za pomoci básniček, hádanek a různých her v prostorách třídy

Více

Etická výchova. Pracovní listy pro 2. ročník základních škol. Jarmila Plachá Ivana Koutská. Ilustrovala: Kateřina Skořepová

Etická výchova. Pracovní listy pro 2. ročník základních škol. Jarmila Plachá Ivana Koutská. Ilustrovala: Kateřina Skořepová Etická výchova Pracovní listy pro 2. ročník základních škol Jarmila Plachá Ivana Koutská Ilustrovala: Kateřina Skořepová V rámci projektu CZ.1.07/1.1.00/26.0114 Etická výchova a učebnice Vytvořilo Etické

Více

INFORMACE PRO ŽÁKY ZŠ Kostelec nad Černými lesy ke vzdělávací službě

INFORMACE PRO ŽÁKY ZŠ Kostelec nad Černými lesy ke vzdělávací službě 1 INFORMACE PRO ŽÁKY ZŠ Kostelec nad Černými lesy ke vzdělávací službě Strana 1 (celkem 8) http://www.pohadkovaskola.cz Pohádková škola je další pomůcka, která ti může pomoci s přípravou do školy. Obsahuje

Více

ČASOVÁNÍ POMOCNÝCH A NEPRAVIDELNÝCH SLOVES KONJUGATION VON HILFSVERBEN UND UNREGELMÄSSIGEN VERBEN

ČASOVÁNÍ POMOCNÝCH A NEPRAVIDELNÝCH SLOVES KONJUGATION VON HILFSVERBEN UND UNREGELMÄSSIGEN VERBEN ČASOVÁNÍ POMOCNÝCH A NEPRAVIDELNÝCH SLOVES KONJUGATION VON HILFSVERBEN UND UNREGELMÄSSIGEN VERBEN Autor: Katka Česalová Datum: 3. 7. 2014 Cílový ročník: 6. 9. ročník Život jako leporelo, registrační číslo

Více

Projekt MŠMT ČR: EU peníze školám

Projekt MŠMT ČR: EU peníze školám Projekt MŠMT ČR: EU peníze školám Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.1094 Název projektu Učíme se trochu jinak moderně a zábavněji Číslo a název šablony II/2 Inovace a zkvalitnění výuky cizích jazyků na

Více

Rozvoj vzdělávání žáků karvinských základních škol v oblasti cizích jazyků Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/02.0162.

Rozvoj vzdělávání žáků karvinských základních škol v oblasti cizích jazyků Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/02.0162. Rozvoj vzdělávání žáků karvinských základních škol v oblasti cizích jazyků Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/02.0162 ZŠ Určeno pro Sekce Předmět Téma / kapitola Zpracoval (tým 1) Dělnická 7. třída

Více

Vlnkový náramek. 16 červených gumiček. 1 koncovku. Budeš potřebovat

Vlnkový náramek. 16 červených gumiček. 1 koncovku. Budeš potřebovat Vlnkový náramek Že je tenhle vícebarevný náramek hodně zajímavý? Vyzkoušej to, přeskakuj z vlnky na vlnku v barvách, pro které se rozhodneš, míchej a střídej barvy podle libosti. Smyčkování je u tohoto

Více

Kde mohou pracovat lidé s postižením?

Kde mohou pracovat lidé s postižením? Kde mohou pracovat lidé s postižením? 30 Chráněné dílny Lidé s postižením pracují v chráněných dílnách. Většina lidí, kteří pracují v chráněných dílnách jsou lidé s postižením. V chráněné dílně ale také

Více

Německý jazyk. Mgr. Hana Staňová. Z á k l a d o v ý t e x t :

Německý jazyk. Mgr. Hana Staňová. Z á k l a d o v ý t e x t : Č T E N Í Jazyk Úroveň utor Kód materiálu Německý jazyk 9. třída Mgr. Hana Staňová nj9-kap-sta-cte-06 Z á k l a d o v ý t e x t : Herr und Frau Schiller aus Magdeburg machen Urlaub in Salzburg. eim Frühstück

Více

alles klar 1a gramatika

alles klar 1a gramatika alles klar 1a gramatika Časování pravidelných sloves v přítomném čase Infinitiv většiny německých sloves má koncovku -en (kommen), méně často -n (wandern). Po odtržení této infinitivní koncovky získáme

Více

Projekt MŠMT ČR: EU peníze školám

Projekt MŠMT ČR: EU peníze školám Projekt MŠMT ČR: EU peníze školám Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.1094 Název projektu Učíme se trochu jinak moderně a zábavněji Číslo a název šablony II/2 Inovace a zkvalitnění výuky cizích jazyků na

Více

CITACE: POUŽITÉ ZDROJE:

CITACE: POUŽITÉ ZDROJE: Název školy: Střední odborná škola stavební Karlovy Vary Sabinovo náměstí 16, 360 09, Karlovy Vary Autor: Markéta Volková Název materiálu: VY_32_INOVACE_14_ZÁJMENPŘÍSLOV30LEKCE_P2 Číslo projektu: CZ 1.07/1.5.00/34.1077

Více

Metodika. Materiál je určen pro předmět Německý jazyk II v 8. ročníku k tématu Kde a kdy? v 7. lekci učebnice Deutsch mit Max I.díl.

Metodika. Materiál je určen pro předmět Německý jazyk II v 8. ročníku k tématu Kde a kdy? v 7. lekci učebnice Deutsch mit Max I.díl. Pořadové číslo 1-8.r. Název materiálu PŘEDLOŽKY UM, AM, IM Autor Použitá literatura a zdroje Fraus, Plzeň 00, 7-74 sešit Fraus, Plzeň 00, 0-7 Metodika Materiál je určen pro předmět Německý jazyk II v 8.

Více

Červen 1t - Svátek dětí - Balónky na sváteční oslavu Spoj tečky, dokresli balónky. Mgr. Marie Balcárková

Červen 1t - Svátek dětí - Balónky na sváteční oslavu Spoj tečky, dokresli balónky. Mgr. Marie Balcárková Červen 1t - Svátek dětí - Balónky na sváteční oslavu Spoj tečky, dokresli balónky. Mgr. Marie Balcárková Červen 1t - Svátek dětí - Kuličky Vyznač trasu, kterou se dostane kulička do dolíku. Červeně zakroužkuj

Více

Němčina pro samouky a jazykové školy pracovní list s komentáři a doplňkovými materiály pro učitele. 1. 10 20 min

Němčina pro samouky a jazykové školy pracovní list s komentáři a doplňkovými materiály pro učitele. 1. 10 20 min 12 Němčina pro samouky a jazykové školy pracovní list s komentáři a doplňkovými materiály pro učitele 1. 10 20 min Pracujte ve dvojicích. Od učitele/učitelky dostanete fotografii pokoje. Máte 30 sekund

Více

M e t o d i c k é p o z n á m k y k z á k l a d o v é m u t e x t u :

M e t o d i c k é p o z n á m k y k z á k l a d o v é m u t e x t u : Č T E N Í Jazyk Úroveň utor Kód materiálu Německý jazyk 9. třída Jaroslav Černý nj9-kat-cer-cte-04 Ich heiße Sven Holmström und komme aus Schweden. Ich bin 30 Jahre alt und wohne seit einem Jahr in Österreich.

Více

Počítač, dataprojektor, interaktivní tabule, audio a video technika, plány měst, mapy, slovníky

Počítač, dataprojektor, interaktivní tabule, audio a video technika, plány měst, mapy, slovníky Předmět: Náplň: Třída: Počet hodin: Pomůcky: Německý jazyk (NEJ) Výstupy odpovídající úrovni A2 podle SERR 2. ročník 4 hodiny týdně Počítač, dataprojektor, interaktivní tabule, audio a video technika,

Více

1. Jana a Šárka plánujou, kam pojedou na dovolenou. ANO NE

1. Jana a Šárka plánujou, kam pojedou na dovolenou. ANO NE Test 4 (lekce 10, 11, 12).../ze 100 bodů 1. Poslouchejte text. Zatrhněte, co je/není pravda. 8 bodů 1. Jana a Šárka plánujou, kam pojedou na dovolenou. ANO NE 2. Jana měla špatnou dovolenou. ANO NE 3.

Více

Prosinec 1t - Co děláme celý den - Budíky Podaří se ti najít 2 stejné budíky, které ukazují stejný čas? Dvojice vymaluj stejnou barvou.

Prosinec 1t - Co děláme celý den - Budíky Podaří se ti najít 2 stejné budíky, které ukazují stejný čas? Dvojice vymaluj stejnou barvou. Prosinec 1t - Co děláme celý den - Budíky Podaří se ti najít 2 stejné budíky, které ukazují stejný čas? Dvojice vymaluj stejnou barvou. Zuzana Doubravová Prosinec 1t - Co děláme celý den - Cesta Najdi

Více

VY_32_INOVACE_ČSRL_VII-1-15. Šablona č. 7, sada č. 1. Vzdělávací oblast. Člověk a jeho svět. Vzdělávací obor. Místo, kde žijeme.

VY_32_INOVACE_ČSRL_VII-1-15. Šablona č. 7, sada č. 1. Vzdělávací oblast. Člověk a jeho svět. Vzdělávací obor. Místo, kde žijeme. Šablona č. 7, sada č. 1 Vzdělávací oblast Vzdělávací obor Tematický okruh Téma Člověk a jeho svět Člověk a jeho svět Místo, kde žijeme Třídění odpadu Ročník 3. (4.) Anotace Prostřednictvím těchto pracovních

Více

KIDSCREEN-27. Dotazník o zdraví pro děti a mládež. Verze pro děti a dospívající od 8 do 18 let

KIDSCREEN-27. Dotazník o zdraví pro děti a mládež. Verze pro děti a dospívající od 8 do 18 let KIDSCREEN-27 Dotazník o zdraví pro děti a mládež Verze pro děti a dospívající od 8 do 18 let Page 1 of 5 Dobrý den, Datum: Měsíc Rok Jak se ti daří? Jak se cítíš? Rádi bychom se to od tebe dozvěděli. Přečti

Více

Německý jazyk - jazyková třída

Německý jazyk - jazyková třída 6. ročník průřezová témata projekty 1-31 3 Využívá získané Já a ty na koncertě Já jsem Jak se jmenuješ?. VMEGS- Evropa a svět 4 dovednosti k navazování Jmenuji se nás zajímá 6 vztahů Přehled německy mluvících

Více

Předložky se 4. pádem Präpositionen mit dem Akkusativ

Předložky se 4. pádem Präpositionen mit dem Akkusativ 66 Předložky se 4. pádem Präpositionen mit dem Akkusativ bis Der Assistent ist in unserem Institut bis Ende September angestellt. Der Zug fährt bis Hamburg. Die Arbeit muss bis zehnten Mai fertig sein.

Více

Čas potřebný k prostudování učiva lekce: 8 vyučujících hodin Čas potřebný k ověření učiva lekce: 45 minut

Čas potřebný k prostudování učiva lekce: 8 vyučujících hodin Čas potřebný k ověření učiva lekce: 45 minut Thema: 6 Peníze a jejich funkce Gramatika: trpný rod ve spojení s modálními slovesy, vyjádření původce děje; infinitiv po slovesech, podstatných a přídavných jménech Čas potřebný k prostudování učiva lekce:

Více

Němčina pro samouky. Alena Nekovářová Lucie Zemanová

Němčina pro samouky. Alena Nekovářová Lucie Zemanová Němčina pro samouky nejen Alena Nekovářová Lucie Zemanová leda 204 ERSTE LEKTION. LEKCE Guten Tag! Hallo! Im Deutschkurs Guten Abend, meine Damen und Herren. Ich heiße Sabine Schulz. Sabine ist mein Vorname,

Více

Rozvoj vzdělávání žáků karvinských základních škol v oblasti cizích jazyků Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/02.0162

Rozvoj vzdělávání žáků karvinských základních škol v oblasti cizích jazyků Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/02.0162 Rozvoj vzdělávání žáků karvinských základních škol v oblasti cizích jazyků Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/02.0162 Určeno pro Sekce Předmět Téma / kapitola Zpracoval (tým 1) 2. stupeň ZŠ základní

Více

téma Begrüßung und Verabschiedung Guten Morgen! Guten Tag! Guten Abend! Gute Nacht! Auf Wiedersehen! Hallo! Grüß dich! Tschüs! zvířata a citoslovce

téma Begrüßung und Verabschiedung Guten Morgen! Guten Tag! Guten Abend! Gute Nacht! Auf Wiedersehen! Hallo! Grüß dich! Tschüs! zvířata a citoslovce Ene mene 1 Téma Begrüßung und Verabschiedung strana 2 Číslo Cíl hodiny 1. prezentace a procvičování pozdravů seznámení s obálkou učebnice 2. nácvik rozpočitadla Slovní zásoba Guten Morgen! Guten Tag! Guten

Více

1 Vyprávěj, co vidíš na obrázku a vyhledej jednotlivé situace zobrazené na kartách.

1 Vyprávěj, co vidíš na obrázku a vyhledej jednotlivé situace zobrazené na kartách. 1 Vyprávěj, co vidíš na obrázku a vyhledej jednotlivé situace zobrazené na kartách. 2 Vyprávěj příběh a podle obrázků doplň slova ve správném tvaru. Svítilo a šli do. Cesta vedla kolem, pak po a kousek

Více

Žáci umí popsat vztahy v rodině a mluvit o jednotlivých členech rodiny. spielen, arbeiten, e Mutter, r Vater, e Schwester, r Bruder

Žáci umí popsat vztahy v rodině a mluvit o jednotlivých členech rodiny. spielen, arbeiten, e Mutter, r Vater, e Schwester, r Bruder Označení materiálu: Název materiálu: Tematická oblast: Anotace: Očekávaný výstup: Klíčová slova: Metodika: VY_ 32_INOVACE_NEMCINA3_01 Moje rodina meine Familie Německý jazyk 3.ročník Materiál slouží k

Více

DŮM digitální učební metody

DŮM digitální učební metody DŮM digitální učební metody VY_32_INOVACE_01.FORTOVA Německý jazyk Annas Haustiere počet stran: 9 autor: Ing. Jarmila Fořtová Bekleidung počet stran: 8 autor: Ing. Jarmila Fořtová Berufe počet stran: 10

Více

Únor 1t - Pohádkové postavy - Čarodějnice Spoj tečky a vytvoř si svůj vlastní obrázek. Poté si obrázek vybarvi Tereza Bartošová

Únor 1t - Pohádkové postavy - Čarodějnice Spoj tečky a vytvoř si svůj vlastní obrázek. Poté si obrázek vybarvi Tereza Bartošová Únor 1t - Pohádkové postavy - Čarodějnice Spoj tečky a vytvoř si svůj vlastní obrázek. Poté si obrázek vybarvi Tereza Bartošová Únor 1t - Pohádkové postavy - Koruna Dokresli druhou polovinu obrázku (korunka

Více

Projekt MŠMT ČR: EU peníze školám

Projekt MŠMT ČR: EU peníze školám Projekt MŠMT ČR: EU peníze školám Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.1094 Název projektu Učíme se trochu jinak moderně a zábavněji Číslo a název šablony II/2 Inovace a zkvalitnění výuky cizích jazyků na

Více

Siehst du den Pulli? Der ist aber schön! Autor: Mgr. Jana Zachrlová SOŠ a SOU Česká Lípa VY_32_INOVACE_1002_Demonstrativpronomina_PWP

Siehst du den Pulli? Der ist aber schön! Autor: Mgr. Jana Zachrlová SOŠ a SOU Česká Lípa VY_32_INOVACE_1002_Demonstrativpronomina_PWP Siehst du den Pulli? Der ist aber schön! Autor: Mgr. Jana Zachrlová SOŠ a SOU Česká Lípa VY_32_INOVACE_1002_Demonstrativpronomina_PWP Název školy: Číslo a název projektu: Číslo a název šablony klíčové

Více

Ovládni svou konkurenci. Jak se stát jasnou volbou v očích tvých zákazníků?

Ovládni svou konkurenci. Jak se stát jasnou volbou v očích tvých zákazníků? Ovládni svou konkurenci Jak se stát jasnou volbou v očích tvých zákazníků? Jak získat zákazníky tvé konkurence i když je už zavedená a ty teprve začínáš? 2 Udělej svou konkurenci nezajímavou Když začínáš

Více

Chráněná území našeho regionu

Chráněná území našeho regionu Autor: Mgr. Zdeňka Kolbábková I. stupeň Pracovní list 1A Tvoje jméno: Chráněná území našeho regionu 1. Poznáš tyto živočichy? Pod obrázek dopiš jejich jméno a udělej křížek k tomu, který je na území České

Více

Modul Nico, Lektion 10

Modul Nico, Lektion 10 Použité zkratky: Ž = žák/žáci (Schüler) U = učitel/učitelka (Lehrer/in) uč. = učebnice (Kursbuch KB) = pracovní sešit (Arbeitsbuch AB) cv. = cvičení (Aufgabe/Übung) SPU = specifická porucha učení = Plenum

Více

První část. Nauč se tvořit. p sto. r vé. aňá. m sky

První část. Nauč se tvořit. p sto. r vé. aňá. m sky První část Nauč se tvořit r vé p sto m sky aňá Postupy SoumĚrnost Přehni papír napůl. Nakresli na něj libovolný tvar končící na přehybu a vystřihni ho. Až vystřižený papír narovnáš, uvidíš, že máš dva

Více

Výstupy Učivo Průřezová témata

Výstupy Učivo Průřezová témata 5.1.3.2 Vzdělávací obsah vyučovacího předmětu VZDĚLÁVACÍ OBLAST: Jazyk a jazyková komunikace PŘEDMĚT: Anglický jazyk ROČNÍK: 3. Umí pozdravit, rozloučí se, představí se, osloví osobu, vyjádří souhlas a

Více

Rozvoj zrakové diferenciace a logického myšlení. Mgr. Michaela kovářová

Rozvoj zrakové diferenciace a logického myšlení. Mgr. Michaela kovářová I N V E S T I C E D O R O Z V O J E V Z D Ě L Á V Á N Í Tento projekt je spotufinancován Evropským sociáiním fondem a státním rozpočtem České republiky Projekt: Registrační číslo projektu: Každý máme šanci

Více

Místo, kde žijeme. Domov - adresa

Místo, kde žijeme. Domov - adresa Šablona č. 7, sada č. 1 Vzdělávací oblast Vzdělávací obor Tematický okruh Téma Člověk a jeho svět Člověk a jeho svět Místo, kde žijeme Domov - adresa Ročník 3. Anotace Tento pracovní list slouží k tomu,

Více

Katrin: Das gefällt mir. Nun, die erste Frage: Was bedeutet der Begriff Umwelt?

Katrin: Das gefällt mir. Nun, die erste Frage: Was bedeutet der Begriff Umwelt? P O S L E H Jazyk Úroveň utor Kód materiálu Německý jazyk 9. třída Mgr. Hana Staňová nj9-kap-sta-pos-08 Z á k l a d o v ý t e x t : Katrin: Robert, wie stellst du dir also unsere Hausaufgabe vor? Robert:

Více

Jak se efektivně učit

Jak se efektivně učit Jak se efektivně učit Ve škole je to jako ve sportu kdo chce uspět, musí poctivě trénovat. Musí cvičit svou paměť, udržovat si nové poznatky opakováním, pravidelně se do školy připravovat. Cílem je, abys

Více

mladší žáci PoznejBibli / 3 O: Vybarvi políčko s kroužkem a objevíš slovo, které označuje to, co ničí krásný Boží svět:

mladší žáci PoznejBibli / 3 O: Vybarvi políčko s kroužkem a objevíš slovo, které označuje to, co ničí krásný Boží svět: Vyplň následující údaje: Věk: Datum narození: Jméno: Adresa: Vedoucí skupiny: biblické příběhy pro děti PoznejBibli 1. PŘÍBĚH: Noe poslouchá Boha PŘEČTI SI: Genesis 6,5-22 KLÍČOVÝ VERŠ: Když na počátku

Více

Vyhodnocení a zpětná vazba:

Vyhodnocení a zpětná vazba: Název: Zájmena a jejich skloňování Cíl: Procvičování učiva o skloňování zájmen Fáze vyučovacího procesu: procvičování Organizační forma vyučování: skupinová Převažující myšlenková operace: analýza syntéza,

Více

JAK ZVLÁDNOUT TELEFONNÍ POHOVOR???

JAK ZVLÁDNOUT TELEFONNÍ POHOVOR??? Informační příručka 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 JAK ZVLÁDNOUT TELEFONNÍ POHOVOR??? Projekt "Podpora uživatelů drog při uplatnění na trhu práce" Tento projekt je financován Evropským sociálním fondem - Operačním

Více

Rodina a přátelé 3. Rodinná oslava. Karinina sestra Sabine má narozeniny. Pozvaný je také Markus. Na oslavě se seznamuje s Karininou rodinou.

Rodina a přátelé 3. Rodinná oslava. Karinina sestra Sabine má narozeniny. Pozvaný je také Markus. Na oslavě se seznamuje s Karininou rodinou. A Rodinná oslava Karinina sestra Sabine má narozeniny. Pozvaný je také Markus. Na oslavě se seznamuje s Karininou rodinou. Karin: Mutti, Vati, kommt her, ich möchte euch meinen Freund vorstellen. Das ist

Více

m.1.2. v prohlížeči vyhledat velikost katastrálního území a porovnat Jazyková komunikace ČESKÝ JAZYK 1. stupeň 1. období skládání slov, čtení textu

m.1.2. v prohlížeči vyhledat velikost katastrálního území a porovnat Jazyková komunikace ČESKÝ JAZYK 1. stupeň 1. období skládání slov, čtení textu Souhrnný 101 Ročník: 1 Matematika a její aplikace MATEMATIKA porovnávání čísel do 20, sčítání a odčítání do 20 M m.1.1. seřadit názvy vesnic podle velikosti území, odpovědět na otázky. Mapa se po kliknutí

Více

Speciální základní škola

Speciální základní škola Speciální základní škola Skuteč Rubešova 531, 539 73 Skuteč IČO: 7204890tel: 469350116 www.spzs-skutec.cz Registrační číslo: CZ.1.07/1.4.00/21.0116 Název: Zkvalitnění vzdělávání na SpZŠ Skuteč 1. Jméno

Více

ROEDL & PARTNER SIE WOLLEN EXPANDIEREN MATERIÁLY PRO UČITELE

ROEDL & PARTNER SIE WOLLEN EXPANDIEREN MATERIÁLY PRO UČITELE ROEDL & PARTNER SIE WOLLEN EXPANDIEREN MATERIÁLY PRO UČITELE Roedl & Partner: Sie wollen expandieren... A: Also, haben Sie schon mal ein bisschen den Markt sondiert, oder? B: Ich habe den Markt ein wenig

Více

Evropský sociální fond Praha & EU: Investujeme do Vaší budoucnosti

Evropský sociální fond Praha & EU: Investujeme do Vaší budoucnosti Evropský sociální fond Praha & EU: Investujeme do Vaší budoucnosti Knížka je věnována všem odvážným, kteří se rozhodli zůstat v zemi, kde se mluví česky. Pochopení, že nejste sami, kdo mají problém s jazykem

Více

III-2- NJ I - 2-7r. Der Wortschatz (Einheit 1) Volejník Fišarová O. - Zbranková M.: Němčina A1.

III-2- NJ I - 2-7r. Der Wortschatz (Einheit 1) Volejník Fišarová O. - Zbranková M.: Němčina A1. Pořadové číslo Název materiálu Autor Použitá literatura a zdroje Metodika III-2- NJ I - 1-7r. Aussprache Volejník Fišarová O. - Zbranková M.: Němčina A1. http://pitevna.cz/jazykolamy/nemecke/ http://vladhrouda.posterous.com/nemeckejazykolamy-pro-deti

Více

PS 1 - LEKCE 2. Lekce: 2.1 Předložky - in, at, for. www.jazyky-bez-barier.cz - KNIHOVNA. Cvičení: V parku. Cvičení: V práci. Tom is in the park.

PS 1 - LEKCE 2. Lekce: 2.1 Předložky - in, at, for. www.jazyky-bez-barier.cz - KNIHOVNA. Cvičení: V parku. Cvičení: V práci. Tom is in the park. www.jazyky-bez-barier.cz - KNIHOVNA NÁHLED souboru / titulu PS - LEKCE (ps lekce_.jbb) PS - LEKCE Lekce:. Předložky - in, at, for Cvičení: V parku. Tom is in the park. Tom je v parku. 7 8 9 Adam and Pavel

Více

očekávaný výstup ročník 7. č. 13 název

očekávaný výstup ročník 7. č. 13 název č. 13 název anotace očekávaný výstup druh učebního materiálu Pracovní list druh interaktivity Aktivita ročník 7. Planeta Země, svět na mapě - povrch V pracovních listech si žáci upevňují znalosti o časových

Více

Deutsch ist leicht! Němčina je v pohodě! WORTSCHATZ Begrüßungen Hobbys Zahlen (1 12) Alphabet

Deutsch ist leicht! Němčina je v pohodě! WORTSCHATZ Begrüßungen Hobbys Zahlen (1 12) Alphabet Inhalt Obsah 9 10 12 14 16 Modul 1 Lektion 1 A Hallo, wie geht s? Ahoj, jak se máš? B Leichte Wörter Lehká slova Lektion 2 A Mein Stundenplan Můj rozvrh B Im Café V kavárně Deutsch ist leicht! Němčina

Více

6.39 Německý jazyk. Jazyk a jazyková komunikace VZDĚLÁVACÍ OBLAST : Cizí jazyk VZDĚLÁVACÍ OBOR: VYUČOVACÍ PŘEDMĚT:

6.39 Německý jazyk. Jazyk a jazyková komunikace VZDĚLÁVACÍ OBLAST : Cizí jazyk VZDĚLÁVACÍ OBOR: VYUČOVACÍ PŘEDMĚT: VZDĚLÁVACÍ OBLAST : VZDĚLÁVACÍ OBOR: VYUČOVACÍ PŘEDMĚT: Jazyk a jazyková komunikace Cizí jazyk 6.39 Německý jazyk CHARAKTERISTIKA PŘEDMĚTU: Německý jazyk je předmět, který jeho postupným osvojováním ţákovi

Více

Lekce 12 Kupujeme oblečení a boty

Lekce 12 Kupujeme oblečení a boty Lekce 12 Kupujeme oblečení a boty 12.1 Struktury Potřebuju menší džíny. Vedle náměstí je obchod. Myslím, že.. Musím si je zkusit. Kde si je můžu zkusit? Podívejte se. Líbí se mi. Sluší ti/vám. Jakou máte

Více

EU PENÍZE ŠKOLÁM Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost

EU PENÍZE ŠKOLÁM Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost ZÁKLADNÍ ŠKOLA OLOMOUC příspěvková organizace MOZARTOVA 48, 779 00 OLOMOUC tel.: 585 427 142, 775 116 442; fax: 585 422 713 e-mail: kundrum@centrum.cz; www.zs-mozartova.cz Projekt: ŠKOLA RADOSTI, ŠKOLA

Více

SYLABUS RODINNÉHO KURZU ČEŠTINY Centrum pro integraci cizinců, o.p.s. www.cicpraha.org

SYLABUS RODINNÉHO KURZU ČEŠTINY Centrum pro integraci cizinců, o.p.s. www.cicpraha.org SYLABUS RODINNÉHO KURZU ČEŠTINY Centrum pro integraci cizinců, o.p.s. www.cicpraha.org 1 - SEZNÁMENÍ, PŘEDSTAVOVÁNÍ - rodič se umí představit - rodič umí představit své dítě - rodič umí hláskovat své jméno

Více

Výstupy odpovídající úrovni A1 podle SERR

Výstupy odpovídající úrovni A1 podle SERR Předmět: Náplň: Třída: Počet hodin: Pomůcky: Německý jazyk (NEJ) Výstupy odpovídající úrovni A1 podle SERR Tercie 4 hodiny týdně Dataprojektor Úvod do studia němčiny Pozdravy Představování Představení

Více

KNIHA O PĚSTOUNSKÉ PÉČI PRO DĚTI

KNIHA O PĚSTOUNSKÉ PÉČI PRO DĚTI KNIHA O PĚSTOUNSKÉ PÉČI PRO DĚTI Když nemůžeš zůstat doma se svou vlastní rodinou, je stát odpovědný za to, aby o Tebe bylo řádně postaráno a abys měl/a všechny věci, které potřebuješ ke svému životu.

Více

Název projektu: Poznáváme sebe a svět, chceme poznat více

Název projektu: Poznáváme sebe a svět, chceme poznat více Název projektu: Poznáváme sebe a svět, chceme poznat více Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2970 Identifikátor materiálu Název klíčové aktivity Vzdělávací oblast Vzdělávací předmět / obor Tematický

Více

Cesta do školy. PRVOUKA 1. ročník. Mgr. Lenka Marvánková. 1.) Dej do kroužku dopravní prostředky, které jezdí po kolejích.

Cesta do školy. PRVOUKA 1. ročník. Mgr. Lenka Marvánková. 1.) Dej do kroužku dopravní prostředky, které jezdí po kolejích. VY_12_INOVACE_Prv1.B.01 PRVOUKA 1. ročník Cesta do školy Mgr. Lenka Marvánková 1.) Dej do kroužku dopravní prostředky, které jezdí po kolejích. 2.) Vybarvi správnou barvou na semaforu, kdy můžeme přejít

Více

Německý jazyk 7. ročník

Německý jazyk 7. ročník Německý jazyk 7. ročník Očekávaný výstup Školní výstup Učivo Mezipředmětové vztahy, průřezová témata Psaní Vyplní základní údaje o sobě ve formuláři. Napíše jednoduché texty týkající se jeho samotného,

Více

Příprava na přijímací pohovor

Příprava na přijímací pohovor JAZYKOVÁ LEKCE pracovní listy Projekt Změňte to! Podpora uplatnění migrantů na trhu práce (reg. číslo CZ.2.17/2.1.00/34351) Jazyková lekce 3 Obsah pracovních listů Úkoly a cvičení 2-5 Důležité fráze a

Více

N-1 Německý jazyk. (Anotace k sadě 32 materiálů) Přivlastňovací zájmena. Gymnázium Sušice Brána vzdělávání II Gymnázium Sušice Gate of learning

N-1 Německý jazyk. (Anotace k sadě 32 materiálů) Přivlastňovací zájmena. Gymnázium Sušice Brána vzdělávání II Gymnázium Sušice Gate of learning ( k sadě 32 materiálů) 1. N-1_01 Podstatná jména Výukový materiál obsahuje látku 1 vyučovací hodiny. Jedná se o zopakování a utřídění gramatiky a slovní zásoby probrané v souvislosti s podstatnými jmény.

Více

... Jak kohouti obarvili svět pracovní listy 2. stupeň...

... Jak kohouti obarvili svět pracovní listy 2. stupeň... ... Jak kohouti obarvili svět pracovní listy 2. stupeň... Právo má právo má právo má právo má právo na všechno kopnout do holeně do ledvin srazit pěstí na ulici zavřít kohokoliv jen tak ze zvůle držet

Více

Příloha č. 4 ČESKÝ JAZYK KOMUNIKAČNÍ A SLOHOVÁ VÝCHOVA

Příloha č. 4 ČESKÝ JAZYK KOMUNIKAČNÍ A SLOHOVÁ VÝCHOVA Respektuje základní komunikační pravidla v rozhovoru. Porozumí mluveným pokynům přiměřené složitosti. Na základě ch zážitků tvoří krátký mluvený. Zná některá rozpočitadla, říkanky, pohádky Žák se učí číst

Více

Paprsky světla létají úžasnou rychlostí. Když dorazí do našich očí, donesou

Paprsky světla létají úžasnou rychlostí. Když dorazí do našich očí, donesou SVĚTLO Paprsky světla létají úžasnou rychlostí. Když dorazí do našich očí, donesou nám mnoho informací o věcech kolem nás. Vlastnosti světla mohou být ukázány na celé řadě zajímavých pokusů. Uvidíš svíčku?

Více

ročník 6. č. 14 název

ročník 6. č. 14 název č. 14 název Význam vody anotace V pracovních listech se žáci seznámí se základními podmínkami života na zemi. Testovou i zábavnou formou si procvičují získané znalosti na dané téma. Součástí pracovního

Více

Březen 1t - Příchod jara - Klíče Spoj vždy 2 stejné tvary klíčů a vybarvi je. Jaké geometrické tvary na klíčích vidíš? Veronika Baudyšová, Ing. Arch.

Březen 1t - Příchod jara - Klíče Spoj vždy 2 stejné tvary klíčů a vybarvi je. Jaké geometrické tvary na klíčích vidíš? Veronika Baudyšová, Ing. Arch. Březen 1t - Příchod jara - Klíče Spoj vždy 2 stejné tvary klíčů a vybarvi je. Jaké geometrické tvary na klíčích vidíš? Veronika Baudyšová, Ing. Arch. Zdeněk Baudyš Březen 1t - Příchod jara - Spirály Namaluj

Více

PŘEDMĚT: NĚMECKÝ JAZYK (Další cizí jazyk)

PŘEDMĚT: NĚMECKÝ JAZYK (Další cizí jazyk) PŘEDMĚT: NĚMECKÝ JAZYK (Další cizí jazyk) ROČNÍK: TERCIE Školní výstupy Učivo Průřezová témata Mezipředmětové vztahy RECEPTIVNÍ, PRODUKTIVNÍ A INTERAKTIVNÍ ŘEČOVÉ DOVEDNOSTI Ţák nacvičí výslovnost německých

Více

NEUTRÁCÍME DOMA VÍCE, NEŽ VYDĚLÁVÁME?

NEUTRÁCÍME DOMA VÍCE, NEŽ VYDĚLÁVÁME? NEUTRÁCÍME DOMA VÍCE, NEŽ VYDĚLÁVÁME? Plán vyučovací hodiny (č. 2) TÉMA VYUČOVACÍ HODINY: Neutrácíme doma více, než vyděláváme? VĚK ŽÁKŮ: využití podle úrovně žáků (doporučení 6. až 8. třída) ČASOVÁ DOTACE:

Více

Vy dnes všichni zvážíte sami sebe a také zvážíte hmotnost vybraných pomůcek na vyučování. Vše vzájemně porovnáte.

Vy dnes všichni zvážíte sami sebe a také zvážíte hmotnost vybraných pomůcek na vyučování. Vše vzájemně porovnáte. Centrum vědy a objevů Měřit hmotnost znamená zjišťovat, kolik co váží. Bez určování hmotnosti se v životě neobejdeme. Však se zkuste zamyslet ve skupině a napište na linku 10 různých druhů zboží, které

Více

Hranice slov v písmu

Hranice slov v písmu I N V E S T I C E D O R O Z V O J E V Z D Ě L Á V Á N Í Projekt: Registrační číslo projektu: Každý máme šanci CZ.1.07/1.2.13/02.0002 Název: Hranice slov v písmu Autor: Petra Slavíková Rok vydání: 2012

Více

Založení blogu (pracovní list)

Založení blogu (pracovní list) Zvyšování kvality výuky v přírodních a technických oblastech CZ.1.07/1.128/02.0055 Označení: EU-Inovace-Inf-7-01 Založení blogu (pracovní list) Předmět: Informatika Cílová skupina: 7. třída Autor: Jana

Více

Rozvoj vzdělávání žáků karvinských základních škol v oblasti cizích jazyků Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/02.0162.

Rozvoj vzdělávání žáků karvinských základních škol v oblasti cizích jazyků Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/02.0162. Rozvoj vzdělávání žáků karvinských základních škol v oblasti cizích jazyků Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/02.0162 ZŠ Určeno pro Sekce Předmět Téma / kapitola Zpracoval Datum zpracování Karviná

Více