Tvorba webových stránek

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Tvorba webových stránek"

Transkript

1 Modul 5 Reklamní sada Kapitola 2 Tvorba webových stránek Jürgen Undeutsch, B.A.

2 OBSAH Autorky: Jürgen Undeutsch, B.A. A. Úvod... Fehler! Textmarke nicht definiert. B. Podklady a vysvětlení pojmů... Fehler! Textmarke nicht definiert. C. Příprava... Fehler! Textmarke nicht definiert. D. Tvorba webových stránek... Fehler! Textmarke nicht definiert. Začátečníci... Fehler! Textmarke nicht definiert. Pokročilí... Fehler! Textmarke nicht definiert. Zadání zakázky třetí osobě... Fehler! Textmarke nicht definiert. IMPRESUM Za obsah odpovídá: Austrian Marketing University of Applied Sciences, Campus Wieselburg der FH Wiener Neustadt, Austria, 3250 Wieselburg, Zeiselgraben Austrian Marketing University of Applied Sciences Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, distribuce či překlad v jakékoli formě jsou přísně zakázány. Tel: 0043-(0) Web: Zástupce: Dr. Astin Malschinger Tento výukový program mohl být uskutečněn díky podpoře Evropské unie, konkrétně díky programu celoživotního učení.

3 A. Úvod Webová stránka je virtuální prostor na celosvětové počítačové síti webových stránek tvořených z dokumentů a jiných zdrojů. Dokumenty umístěné na této síti obvykle sdílí jednotnou navigační strukturu a jsou vzájemně propojeny. Nabídka na webu představuje pro spotřebitele významný zdroj informací o produktech a společnostech nebo lidech, kteří je vyrobili. Provozovatelé webových stránek mají v zásadě povinnost uvést na daných stránkách určité údaje o sobě. Stále více zemědělských podniků je na internetu zastoupeno nejméně jednou vlastní webovovou stránkou. Kvalita nabízených webových stránek se však výrazně liší. Cíl této lekce Cílem této lekce je dosáhnout toho, abyste byli schopni sami vytvořit webové stránky pro své vlastní potřeby. Seznámíte se přitom s nejdůležitějšími praktickými radami o navrhování webových stránek a můžete se inspirovat předem připravenými šablonami návrhů. Naučíte se, jak zveřejnit vytvořené stránky na celosvětové síti, nebo případně můžete přenechat programování stránek na třetím poskytovateli služeb.

4 B. Podklady a vysvětlení pojmů Vytvořit kvalitní webové stránky není snadné. Pokud chcete být ve svém úsilí úspěšní, musíte mít znalosti z nejrůznějších oblastí, například znalost barevného spektra, grafického designu, internetového marketingu a optimalizace vyhledávačů. Tyto pokyny by vám měly usnadnit práci v počáteční fázi tvorby webových stránek. Získáte navíc cenné informace o tom, jak vytvářet profesionální webové prezentace nebo jak připravit potřebné podklady pro další poskytovatele služeb. Nejprve bychom vás chtěli upozornit na běžně používané pojmy a jejich uplatnění: Odkazy Pojem hypertextový odkaz (nebo krátce odkaz ) označuje zpravidla křížový odkaz, jehož úkolem je přesměrovat návštěvníka dané webové stránky na jiné místo stejného hypertextu nebo na jinou webovou stránku. TIP! Postarejte se o to, aby návštěvníci vaší webové stránky tyto odkazy bezpečně poznali. Dosáhnate toho například podtržením daného odkazu nebo barevným kontrastem. Praktické řešení nabízí také tzv. mouse over efekt, kdy se po najetí kurzoru myši na určitý objekt změní obsah příslušné webové stránky. Zpravidla platí, že byste neměli používat všeobecně platné označení, jako například klikněte sem. Pokud uvedený odkaz neslouží k přesměrování na webovou stránku, ale na soubor v jiném formátu (jako je například dokument ve formátu pdf), měli byste na tuto skutečnost v ideálním případě upozornit tím, že k odkazu doplníte údaje o velikosti daného souboru a době potřebné k jeho stažení. Vyhnete se tak zklamání účastníků v důsledku pomalého internetového připojení. Navigace Navigační plán stanovuje způsob navigace návštěvníků webových stránek mezi jednotlivými webovými stránkami. Navigační struktura tedy vyjadřuje způsob propojení jednotlivých webových stránek. Navigační plán je zpravidla realizován prostřednictvím organizačního schématu. Rozlišuje

5 TIP! se přitom informační navigace (úvodní stránka, kontaktní údaje a impresum) a hlavní navigace (navigace mezi výrobky nebo uvedenými informacemi). Doporučuje se umístit hlavní navigační pole vlevo od hlavní oblasti (obsahu), tedy na místo, které vyhovuje evropskému způsobu čtení. (Oko začíná číst text vlevo nahoře a snímá text zleva doprava, řádek po řádku.) Obecně platí, že jednotlivé body nabídky s podobným obsahem by měly být řazeny k sobě, což usnadňuje orientaci návštěvníka na webových stránkách. Zaměření na uživatele Uživatelská přívětivost určitých webových stránek vyjadřuje, jak snadné je příslušné stránky používat a jaká je interakce návštěvníků dané internetové stránky. Uživatelsky přívětivé webové stránky mají jednoduchou strukturu a vyznačují se snadnou orientací uživatelů a snadným ovládáním. TIP! Aby byl návrh stránky úspěšný, je třeba věnovat velkou pozornost volbě druhu a velikosti písma a barevné úpravě. Informace je třeba uspořádat tak, aby byly nejprve uvedeny důležité informace a aby návštěvníci webových stránek nemuseli mít žádné předchozí znalosti. Používejte jazyk, který je blízký návštěvníkům vašich webových stránek a vyvarujte se velkého množství odborných výrazů. Pokud se jedná o dlouhý text, rozčleňte jej pomocí průběžných nadpisů, a pro lepší přehlednost oddělujte informace odrážkami (výčty informací). Zohledněte také zájmy cílové skupiny, stanovte hlavní témata tak, aby odpovídala daným zálibám, a volte vhodné formulace (např. uvádějte odkazy na region nebo biovýrobu). Dbejte na to, aby byly důležité informace dobře viditelné. Návštěvníkům webových stránek by se měly všechny hlavní informace zobrazit na jedné stránce, aby je nemuseli hledat pomocí myši. Vyhledávání Funkce vyhledávání umožňuje lepší a rychlejší orientaci návštěvníků na webových stránkách, aniž by bylo třeba několikrát zdlouhavě klepat na odkazy. TIP! Pole pro vyhledávání by mělo být vázáno přímo na dané webové stránky, nikoli na odkazy na jiných stránkách. Dejte pozor, aby vaše webové stránky odkazovaly na veškerý vlastní text, nikoli však na ostatní obsah celosvětové (počítačové) sítě, protože takové odkazy by mohly návštěvníky přesměrovat jinam a ti by se již nemuseli na vaše webové stránky vrátit. Doporučuje se umístit pole pro vyhledávání vpravo nahoře.

6 Grafika a obrázky Celosvětová (počítačová) síť je v současnosti již neodmyslitelně spjata s grafikou a obrázky. Webové stránky jsou díky nim zajímavější a živější. Všechny grafické prvky však nejsou vhodné k použití na internetu. Grafické prvky vhodné k umístění na web se rychle načítají, lze je zobrazit v prohlížeči a při případném zvětšení nebo zmenšení si zachovávají co nejlepší kvalitu. Standardními formáty grafických prvků používaných na internetu jsou GIF, JPEG a PNG. Tyto standardní formáty jsou kompatibilní se stávajícími prohlížeči, aniž by bylo třeba použít jiné pomocné prostředky. TIP! Pokud je to možné, volte výhradně grafiku s výmluvným obsahem. Fotografie musí být v dobré kvalitě (72 dpi) a je třeba sjednotit jejich velikost. Velikost obrazového souboru může činit maximálně 1 MB, aby se nestahoval příliš dlouho. Větší rozlišení (více než 72 dpi) nemá vliv na zvýšení kvality grafických prvků. Fotografie určené k tisku musí být v rozlišení 300 dpi, aby byl tisk kvalitní. Impresum a kontaktní údaje Impresum je právně ustálená forma údajů uváděných v publikacích o tvůrcích odpovědných za obsah daných materiálů. Právně požadovaná forma těchto údajů se liší v závislosti na příslušné zemi a typu publikace. Je nezbytné, aby bylo možné tyto údaje snadno nalézt a rozpoznat. TIP! Informujte se o potřebných údajích, které je třeba uvést v impresu, a svědomitě je doplňte na stránky. Umožněte návštěvníkům, aby vás mohli snadno kontaktovat, a uveďte své jméno, adresu, telefonní a faxové číslo a ovou adresu. Doporučujeme, abyste navíc na stránkách vyhradili část ke zveřejňování tiskových zpráv a přiložili fotografie z farmy a případně logo ke stažení.

7 C. Příprava Webové stránky můžete vytvořit několika způsoby. Volba vhodného způsobu závisí na vašich osobních znalostech a preferencích. Čím profesionálněji mají webové stránky vypadat, tím více času a peněz je třeba investovat. Předem se rozhodněte pro způsob, který bude nejlépe odpovídat vašim požadavkům a možnostem: Začátečníci: velice výhodná cena nebo zcela bezplatně; časová nenáročnost (několik hodin); okamžité výsledky; bez předchozích znalostí. Pokročilí: ceny od cca 70,00 Eur/rok; střední časová náročnost (několik dní); zřízení domény do cca 24 hodin; znalosti práce s formátem HTML jsou vítány. Zadání zakázky třetí osobě:

8 ceny od cca 70,00 Eur/rok; pořizovací náklady od cca 500,00 Eur; střední časová náročnost (několik dní); vytvoření stránek může trvat až několik týdnů.

9 D. Tvorba webových stránek Začátečníci Nejrychlejším a cenově nejvýhodnějším způsobem je vytvořit webové stránky pomocí bezplatného řešení k vytváření webových stránek. Vyhledejte na internetu pojem Bezplatná tvorba webových stránek. Zobrazí se několik odkazů na poskytovatele požadovaných služeb. Jako příklad uvádíme poskytovatele npage (www.npage.de), který nabízí své služby v několika jazycích. U tohoto poskytovatele získáte bezplatnou doménu s příponou npage.de. Sprachauswa hl Star t Nejprve je třeba stránky navrhnout. Začněte klepnutím na možnost Jetzt kostenlose Homepage erstellen (Vytvořit bezplatné webové stránky) ve středu obrazovky. Na následující obrazovce zadejte své osobní údaje a klepněte na možnost Jetzt kostenlos anmelden (Bezplatné přihlášení).

10 TIP! Zvolte si výmluvné uživatelské jméno, které se později stane součástí vaší domény. Uvádíme příklad ze dvora Lechner-Müller. Jako uživatelské jméno jsme uvedli hof-lechnermueller, aby bylo později možné vyhledat pod daným jménem webové stránky na adrese Po úspěšném přihlášení vám bude zaslán z adresy s aktivačním kódem. Přihlášení potvrdíte klepnutím na aktivační odkaz uvedený v u. Na stránkách s potvrzením zadejte vpravo nahoře své přihlašovací údaje (uživatelské jméno a heslo) a klepněte na možnost Jetzt einloggen (Přihlásit se). Zobrazí se úvodní obrazovka daného softwaru. Od tohoto okamžiku bude příslušná webová stránka k dispozici, přestože musíte ještě vytvořit obsah.

11 Menüleis te Schritt für Schritt- Anleitung TIPP! Abyste dosáhli prvních výsledků rychleji, využijte nabízený návod v části Schritt für Schritt Anleitung (Návod krok za krokem). Pokračujte klepnutím na možnost Design v levé části lišty s nabídkou a poté klepněte na možnost Mein Design (Můj design). V části Anderes Design auswählen (Vybrat jiný design) můžete volit mezi několika návrhy. Designwa hl

12 Nejjednodušší možností je použít již hotovou šablonu návrhu. Pokračujte klepnutím na možnost Weiter (Pokračovat). Rubriken Name der Vorlage Beschreibu ng und Infos V následující nabídce naleznete několik položek s různými šablonami návrhů a odpovídajícími popisy. V části Natur (Příroda) vyberte šablonu Plus 028, zaškrtněte pole výběru a potvrďte klepnutím na tlačítko Dieses Design wählen (Vybrat návrh) na konci stránky. V závislosti na vybraném návrhu se bude lišit předem definovaný způsob navigace na stránkách, který můžete samozřejmě kdykoli upravit. TIPP! Vyzkoušejte několik návrhů, abyste se mohli rozhodnout, který nejlépe odpovídá vašim potřebám.

13 Po výběru požadovaného návrhu můžete upravit název webových stránek tak, aby odpovídal vašim potřebám. Na liště s nabídkou vyberte možnost Einstellungen (Nastavení), Homepage-Einstellungen (Nastavení webových stránek) a do pole Homepagetitel (Název webových stránek) zadejte požadovaný název. Poté můžete doplnit nový navigační bod Produkte (Produkty). Na liště s nabídkou klepněte na možnost Seite (Stránka), Neue Textseite (Nová stránka s textem) a zadejte požadovaná data. Klepnutím na možnost Seiten (Stránky), Textseiten (Stránky s textem) a výběrem možnosti Los (Provést změny) změníte obsah. V závislosti na vybraném editoru se zobrazí pole k zadání požadovaných údajů. Standardní editor připomíná zpracovaný textový dokument a lze jej

14 používat podobným způsobem. Můžete vkládat obrázky a podle potřeby upravovat formát textu. Jakmile provedené změny uložíte, webová stránka bude vždy automaticky dostupná. Jakmile provedete všechny požadované úpravy, máte k dispozici vlastní webové stránky. V případě problémů nebo dotazů můžete využít část FAQ (Časté dotazy) nebo stránku s nápovědou zahrnující možné problémy a jejich řešení. Tyto služby nabízejí téměř všichni poskytovatelé na internetu. Pokročilí Až získáte více zkušeností s vytvářením webových stránek a budete chtít investovat více času a peněz do tvorby vlastních webových stránek, můžete využít několika možností vytvoření nebo sestavení webové prezentace. Příslušné webové stránky můžete navrhnout pomocí grafického programu a poté je naprogramovat, nebo můžete pracovat se systémem pro správu obsahu (CMS Content Management System). Tento systém umožňuje jednotné vytváření a zpracovávání obsahu tvořeného textem a podobnými daty a jeho správu. V obou případech vám doporučujeme využít služby profesionálního hostitele (tzv. hoster). Hostitel vám nabídne prostor na internetu (úložiště pro vaše data) a umožní vám tzv. hosting dalších webových stránek na jednom webovém serveru poskytovatele internetových služeb (ISP).

15 Poskytovatel hostingu nabízí zpravidla následující služby: vlastní doménu (adresu, jako např. prostor na webu o velikosti nejméně 100 MB; možnost FairUse-Traffic nebo Unlimited Traffic (přiměřený počet povolených zobrazení příslušných webových stránek bez dodatečných nákladů); databázi MySQL (konkrétně při použití systému pro správu obsahu CMS). Měsíční náklady za celý balíček služeb činí v Evropě přibližně 5 10 eur (stav z roku 2010). TIP! Informujte se o poskytovatelích příslušných služeb dostupných v jiných zemích a vyberte jednoho, který bude nejlépe odpovídat vašim potřebám. Kontakt s poskytovateli probíhá přes internet, můžete tedy bez obav využít služby poskytovatele z jiné země. Mnoho poskytovatelů nabízí tzv. balíček služeb v oblasti tvorby webových stránek. Jedná se o hotové návrhy stránek, které se upraví podle vašich potřeb, podobně jako je tomu v předchozím oddíle věnovaném vytváření stránek pro začátečníky. Nabídky často zahrnují automatickou instalaci systému pro správu obsahu (CMS), jako je například systém Joomla! nebo Typo3. Více informací o nabízených službách a jejich využití naleznete na příslušných stránkách vybraného hostitele.

16 Zadání zakázky třetí osobě Chcete-li dosáhnout dlouhodobého úspěchu, doporučuje se přenechat realizaci webových stránek odborníkům, kteří se specializují na celosvětovou síť a poskytují rozsáhlé související poradenské služby. Abychom vám usnadnili rozhovor s agenturami, zahrnuli jsme do posledního oddílu této kapitoly přehled nejdůležitějších bodů, které lze využít při daném rozhovoru, klíčových otázek, a nákladů, které můžete očekávat. Před úvodním rozhovorem s agenturou byste měli znát odpovědi na následující otázky: Jaký je název vaší firmy a jak jej chcete prezentovat na webových stránkách a v názvu domény? (Název nesmí obsahovat diakritická znaménka ani jiné zvláštní znaky.) Jaké nabízené výrobky nebo služby chcete prezentovat na svých webových stránkách? Požadujete vytvoření internetového obchodu, kde budou nabízeny vaše výrobky? Pokud ano, co od příslušného obchodu očekáváte? Máte k dispozici nějaký návrh? (Může se například jednat o již vytvořené reklamní materiály, jako jsou letáky nebo vizitky.) Vyznačuje se vaše firma ucelenou identitou? (Může se například jednat o logo, druh písma nebo jednotnou barvu.) Jak byste charakterizovali svou farmu? (Uveďte nejméně tři charakteristické znaky.) Jak byste dokončili následující větu: Moji zákazníci očekávají od mých webových stránek... Jaké máte konkrétní představy o struktuře, rozvržení a obsahu webových stránek? Doporučujeme také, abyste předem vyhledali na internetu několik webových stránek, které se vám líbí, a zmínili je během úvodního rozhovoru s agenturou. Zpravidla postačí, pokud vytisknete náhled na danou stránku, nebo přinesete k rozhovoru adresu dané webové stránky. Náklady se liší podle toho, kdo dané služby nabízí (živnostník, malá nebo velká agentura), a podle typu zakázky (webové stránky firmy, webový portál, internetový obchod aj.). Orientační cena se pohybuje kolem 500 eur za jednoduché webové vizitky, eur za standardní řešení

17 a eur a více za náročné webové aplikace. Aktuálně platné orientační ceny naleznete v přehledu na webových platformách, např. na adrese Doufáme, že jsme vám poskytli základní přehled o tvorbě webových stránek, a přejeme vám hodně zábavy při realizaci vlastních představ.

Uživatelská příručka. J e d n o d u š e L e p š í Ú d a j e!

Uživatelská příručka. J e d n o d u š e L e p š í Ú d a j e! Uživatelská příručka J e d n o d u š e L e p š í Ú d a j e! OBSAH OBSAH... 3 ÚVOD... 3 O této příručce...3 O programu Volt 3 Určení 3 Potřebný Software 3 Co je ve Voltu nového...3 JAK ZAČÍT... 4 etoken...4

Více

WEBOVÉ STRÁNKY www.krestanskevanoce.cz

WEBOVÉ STRÁNKY www.krestanskevanoce.cz WEBOVÉ STRÁNKY www.krestanskevanoce.cz Domovská stránka Křesťanských Vánoc je založena na databázi, která vedle běžných funkcí redakčního systému internetové prezentace umožňuje též uložit údaje o jednotlivých

Více

OBSAH 1. Google Picasa...3 2. Používání programu Picasa...6 2.1 Organizování fotografií...8 2.2 Vyhledávání...8 2.3 Úprava fotografií...9 2.

OBSAH 1. Google Picasa...3 2. Používání programu Picasa...6 2.1 Organizování fotografií...8 2.2 Vyhledávání...8 2.3 Úprava fotografií...9 2. Digitální fotoalbum OBSAH 1. Google Picasa...3 2. Používání programu Picasa...6 2.1 Organizování fotografií...8 2.2 Vyhledávání...8 2.3 Úprava fotografií...9 2.4 Tisk fotografií...10 2.5 Webové album...11

Více

Přihlašte se pomocí přiděleného přihlašovacího jména a hesla a potvrďte tlačítkem Potvrdit.

Přihlašte se pomocí přiděleného přihlašovacího jména a hesla a potvrďte tlačítkem Potvrdit. On Line databáze Danni UPOZORNĚNÍ SYSTÉM DANNI JE KOMPATIBILNÍ POUZE S PROHLÍŽEČEM INTERNET EXPLORER - verze 7 A VYŠŠÍ (máte-li nižší verzi, můžete si ji zdarma aktualizovat na http://www.microsoft.com/cze/windows/internet-explorer/

Více

Jak se orientovat ve světě ESTOFANu verze 3.0.3?

Jak se orientovat ve světě ESTOFANu verze 3.0.3? Jak se orientovat ve světě ESTOFANu verze 3.0.3? Systém ESTOFAN je určen pro administraci a editaci webových stránek, které jsou provozovány reklamní agenturou PANKREA. 1. Přihlášení Po objednávce a vytvoření

Více

GO! Nápověda. Přihlásit se Zapomněli jste heslo? Nový zákazník. Zakázka. Přepravní list. Denní přehled. Storno. Administrace uživatelů.

GO! Nápověda. Přihlásit se Zapomněli jste heslo? Nový zákazník. Zakázka. Přepravní list. Denní přehled. Storno. Administrace uživatelů. GO! Nápověda Přihlásit se Zapomněli jste heslo? Nový zákazník Zakázka Přepravní list Denní přehled Storno Administrace uživatelů Adresy Přepravní list emailem Denní přehled emailem Feedback Předpoklady

Více

NÁVOD NA OBSLUHU INTERNETOVÉ PREZENTACE. Ataxo Czech s.r.o.

NÁVOD NA OBSLUHU INTERNETOVÉ PREZENTACE. Ataxo Czech s.r.o. NÁVOD NA OBSLUHU INTERNETOVÉ PREZENTACE Ataxo Czech s.r.o. ÚVOD Internetové stránky vytvořené společností Ataxo v rámci produktu Mini web můžete jednoduše a rychle upravovat prostřednictvím on-line administrace.

Více

Prosím mějte na paměti, že z bezpečnostních důvodů byste měli změnit Internetový přístupový kód každých 60 dní.

Prosím mějte na paměti, že z bezpečnostních důvodů byste měli změnit Internetový přístupový kód každých 60 dní. Před přihlášením - HLAVNÍ MENU Přihlášení do banky Přihlášení s Internetovým přístupovým kódem 1. Vepište své Zákaznické ID do kolonky 'identifikátor uživatele'. (Vaše Zákaznické ID je 8-místný číslovat

Více

Návod k obsluze webové aplikace EJídelníček 1. Vstupní stránka

Návod k obsluze webové aplikace EJídelníček 1. Vstupní stránka Návod k obsluze webové aplikace EJídelníček 1. Vstupní stránka (1) vložení přihlašovacího jména (2) vložení přihlašovacího hesla (3) vstup do objednávání jídel (4) zobrazení jídelníčku bez přihlášení (5)

Více

WinFAS. informace. Doprovodná příručka ke školení Základy ovládání IS WinFAS

WinFAS. informace. Doprovodná příručka ke školení Základy ovládání IS WinFAS informace Doprovodná příručka ke školení Základy ovládání IS verze z 30.3.2005 se skládá z modulů které se dále člení. Modulem chápeme skupinu číselníků, aplikací a sestav, které slouží ke správě určité

Více

Registr práv a povinností

Registr práv a povinností Registr práv a povinností Doporučené postupy a nastavení internetového prohlížeče pro práci v aplikaci AIS RPP Doporučené postupy a nastavení internetového prohlížeče pro práci v aplikaci AIS RPP v4.0

Více

Jak je to s tím velkým nápadem?

Jak je to s tím velkým nápadem? Modul 4: Reklama Kapitola 1 Jak je to s tím velkým nápadem? Dr. Andrea Grimm Dr. Astin Malschinger OBSAH Modul 4 REKLAMA Kapitola 1: Co je tím velkým nápadem? Autorky: Dr. Andrea Grimm, Dr. Astin Malschinger

Více

Uživatelská příručka. Vytvořte jedničku mezi stránkami v několika jednoduchých krocích

Uživatelská příručka. Vytvořte jedničku mezi stránkami v několika jednoduchých krocích Uživatelská příručka Vytvořte jedničku mezi stránkami v několika jednoduchých krocích EXO TECHNOLOGIES spol. s r.o. Jašíkova 1536/10 Praha 4, 149 00 IČO: 289 77 939 DIČ: CZ 289 77 939 support@exohosting.cz

Více

Pracovní burza JOBBÖRSE na www.arbeitsagentur.de INFORMACE PRO ZAMĚSTNANCE. Jednoduše a rychle najít zaměstnání. Bundesagentur für Arbeit

Pracovní burza JOBBÖRSE na www.arbeitsagentur.de INFORMACE PRO ZAMĚSTNANCE. Jednoduše a rychle najít zaměstnání. Bundesagentur für Arbeit Pracovní burza JOBBÖRSE na www.arbeitsagentur.de INFORMACE PRO ZAMĚSTNANCE Jednoduše a rychle najít zaměstnání Bundesagentur für Arbeit NOVÉ CESTY PRO VAŠE HLEDÁNÍ ZAMĚSTNÁNÍ Najít rychleji vhodné zaměstnání:

Více

Up & Down Opce. Manuál. Obsah

Up & Down Opce. Manuál. Obsah Up & Down Opce Manuál Obsah 1 Přihlášení do platformy... 2 2 Rozhraní platformy... 3 2.1 Změna modulu z Forex na Opce... 3 2.2 Market Watch... 4 2.3 Click & Trade okno... 7 2.4 Okno Obchodního portfolia...

Více

VYÚČTOVÁNÍ DANĚ ZE ZÁVISLÉ ČINNOSTI, SRÁŽKOVÉ DAŃE

VYÚČTOVÁNÍ DANĚ ZE ZÁVISLÉ ČINNOSTI, SRÁŽKOVÉ DAŃE , VYÚČTOVÁNÍ DANĚ ZE ZÁVISLÉ ČINNOSTI, SRÁŽKOVÉ DAŃE Návod lze analogicky použít i pro ostatní podání na Českou daňovou správu (DPH, výpis z evidence 92, souhrnné hlášení, ). 1) Postavte se do firmy roku,

Více

CitiManager: Stručný návod k přechodu na nový systém pro držitele karet

CitiManager: Stručný návod k přechodu na nový systém pro držitele karet Tento stručný návod vám ukáže: 1. jak postupovat při registraci do CitiManager a) Pouze pro stávající držitele karet, kteří používají online výpisy b) Pouze pro držitele karet, kteří používají papírové

Více

Úvod do email systému

Úvod do email systému Úvod do email systému Základní informace Toto emailové prostředí je rozloženo do tří hlavních částí - rámců. Levý rámec zobrazuje aktuálně přihlášené složky. V pravé části strany se realizuje veškerá činnost

Více

OTÁZKY TÝKAJÍCÍ SE PODÁNÍ NÁVRHU PROSTŘEDNICTVÍM ON-LINE PLATFORMY

OTÁZKY TÝKAJÍCÍ SE PODÁNÍ NÁVRHU PROSTŘEDNICTVÍM ON-LINE PLATFORMY OTÁZKY TÝKAJÍCÍ SE PODÁNÍ NÁVRHU PROSTŘEDNICTVÍM ON-LINE PLATFORMY Q1: Jak podat Návrh prostřednictvím on-line platformy? Q1: Jak podat Návrh prostřednictvím on-line platformy? Pro správné pochopení postupu

Více

NÁVOD K AKTIVACI A POUŽÍVÁNÍ E-MAILOVÉHO ÚČTU V DOMÉNĚ PACR.EU

NÁVOD K AKTIVACI A POUŽÍVÁNÍ E-MAILOVÉHO ÚČTU V DOMÉNĚ PACR.EU NÁVOD K AKTIVACI A POUŽÍVÁNÍ E-MAILOVÉHO ÚČTU V DOMÉNĚ PACR.EU PŘIHLÁŠENÍ K E-MAILOVÉMU ÚČTU Pro přihlášení k účtu je třeba do internetového vyhledávače napsat internetovou adresu http://hotmail.com. Po

Více

Google Apps. weby 1. verze 2012

Google Apps. weby 1. verze 2012 Google Apps weby verze 0 Obsah Obsah... Úvod... Zahájení práce... Nastavení webu... Úprava stránky... Popis prostředí... Rozložení stránky... Nadpis stránky... Úprava textu... Vložení odkazu... 8 Vložení

Více

Google Apps. weby 2. verze 2012

Google Apps. weby 2. verze 2012 Google Apps weby 2 verze 2012 Obsah Obsah... 2 Úvod... Přidání nové stránky... 4 Úprava postranního panelu... 2 Úvod V dnešní době chce mít každý své informace po ruce. Díky Internetu a online aplikacím

Více

Stručná instalační příručka SUSE Linux Enterprise Server 11

Stručná instalační příručka SUSE Linux Enterprise Server 11 Stručná instalační příručka SUSE Linux Enterprise Server 11 RYCHLÝ ÚVODNÍ LIST NOVELL Při instalaci nové verze systému SUSE Linux Enterprise 11 postupujte podle následujících pokynů. Tento dokument obsahuje

Více

Etapa I první kontakt

Etapa I první kontakt Průvodce pro používání webových stránek www.doczech.pl Níže najdete základní informace, které Vám umožní začít používat naše webové stránky. I. První kontakt II. Vytvoření uživatelského účtu III. Přidání

Více

Mobilní aplikace pro ARVAL ON BOARD. Podrobný manuál

Mobilní aplikace pro ARVAL ON BOARD. Podrobný manuál Mobilní aplikace pro ARVAL ON BOARD Podrobný manuál Úvod ARVAL ON BOARD (AOB) Mobile je mobilní verze klasického ARVAL ON BOARD, který je určen pro chytré telefony a tablety. Je k dispozici pro platformy

Více

Registrace a nastavení účtů do Vodafone OneNet Samoobsluhy, Vodafone evyúčtování.

Registrace a nastavení účtů do Vodafone OneNet Samoobsluhy, Vodafone evyúčtování. Registrace a nastavení účtů do Vodafone OneNet Samoobsluhy, Vodafone evyúčtování. Úvod: Pro správu a přehled aktivovaných služeb slouží Vodafone OneNet Samoobsluha. Pro veškeré sledování vyúčtování (různé

Více

ONLINE Documentation Moeller Internet Sales Application

ONLINE Documentation Moeller Internet Sales Application ONLINE Documentation Moeller Internet Sales Application Přehled Vítejte v elektronickém obchodě Moeller, přístup do systému je ze stránky na adrese www.eshop.moeller.cz, kde budete muset zadat jméno uživatele

Více

Postup pro VOŠ při předávání dat ze školní matriky

Postup pro VOŠ při předávání dat ze školní matriky Postup pro VOŠ při předávání dat ze školní matriky I. Přihlášení k přenosu dat II. Nastavení změna hesla III. Nastavení částí školy IV. Import dat xml souborů V. Sestavy výkaz a přehledka VI. Práce s daty

Více

Nápověda k ESSELTE EaSY print

Nápověda k ESSELTE EaSY print Nápověda k ESSELTE EASY PRINT Obsah 1. Požadavky na systém 3 1.1. Prohlížeč internetu 3 1.2. Acrobat Reader 3 2. Registrace, přihlášení a můj účet 4 2.1. Proč se registrovat? 4 2.2. Jak se registrovat?

Více

Vzdálené připojení do sítě UP pomocí VPN

Vzdálené připojení do sítě UP pomocí VPN Vzdálené připojení do sítě UP pomocí VPN Služba VPN umožňuje vstoupit do počítačové sítě UP téměř z každého místa na světě stejně plnohodnotně, jako by se uživatel nacházel v prostorách UP. Je tím umožněn

Více

Pozměňovací návrhy VR online Uživatelská příručka

Pozměňovací návrhy VR online Uživatelská příručka Pozměňovací návrhy VR online Uživatelská příručka I Pozměňovací návrhy online...3 Co jsou pozměňovací návrhy online?... 3 Připojení k Portálu členů... 3 Vstup do modulu Pozměňovací návrhy... 4 Předložení

Více

Ovládání programu Měření délky

Ovládání programu Měření délky Ovládání programu Měření délky Program Měření délky je jednoduchý program pro měření rozměrů na fotografii podle předem známého měřítka. Tento program umožňuje zjistit rozměry jednotlivých objektů (velikost

Více

TAOX Konfigurátor potisku seznam funkcí

TAOX Konfigurátor potisku seznam funkcí TAOX Konfigurátor potisku seznam funkcí Úvod Celý systém se dělí na několik částí. A to jak z pohledu uživatele (zákazníka), tak z pohledu administrátora. Konfigurátor aplikace na tvorbu potisku (dělí

Více

Webová aplikace Znalostní testy online UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA

Webová aplikace Znalostní testy online UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA Webová aplikace Znalostní testy online UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA 2005 Lukáš Trombik OBSAH ÚVOD... 1 SPUŠTĚNÍ... 1 POPIS OVLÁDÁNÍ INFORMAČNÍHO SYSTÉMU... 1 POPIS KLIENTSKÉ ČÁSTI... 1 POPIS ADMINISTRÁTORSKÉ ČÁSTI...

Více

e-shop Plzeňské karty NÁVOD K POUŽITÍ

e-shop Plzeňské karty NÁVOD K POUŽITÍ NÁVOD K POUŽITÍ Obsah 1 Úvod... 3 2 K čemu slouží e-shop Plzeňské karty... 4 2.1 Úvodní obrazovka e-shopu... 4 3 Vytvoření uživatelského účtu... 5 4 Dobíjení časového předplatného a elektronické hotovosti...

Více

NÁVOD NA POUŽÍVÁNÍ SYSTÉMU ARIADNE 3 Strana 1 1 Úvod Systém Ariadne3 je systém pro správu obsahu (CMS - "Content Management System"). Umožňuje pomocí jednoduchého a intuitivního uživatelského rozhraní

Více

Informační systém Národní soustavy kvalifikací (IS NSK) Návod na obsluhu interního webu Pracovní skupiny

Informační systém Národní soustavy kvalifikací (IS NSK) Návod na obsluhu interního webu Pracovní skupiny Informační systém Národní soustavy kvalifikací (IS NSK) Návod na obsluhu interního webu Pracovní skupiny 21.3.2013 Obsah Obsah... 2 Návod na obsluhu interního webu IS NSK... 3 Základní informace o IS NSK...

Více

iviewer pro iphone & ipad & ipod touch Rychlý uživatelský návod

iviewer pro iphone & ipad & ipod touch Rychlý uživatelský návod iviewer pro iphone & ipad & ipod touch Rychlý uživatelský návod iviewer lze použít na iphone a ipad pro zobrazení živého obrazu z DVR vzdálený server. I. Použití iphone pro přístup ke vzdálenému DVR Použití

Více

Jednoduchý návod na základní obsluhu Prestashopu 1.6:

Jednoduchý návod na základní obsluhu Prestashopu 1.6: Jednoduchý návod na základní obsluhu Prestashopu 1.6: Správa objednávek Když přijde objednávka, systém automaticky zasílá email provozovateli eshopu a zákazníkovi. Seznam objednávek je zde: Vedle každé

Více

MOODLE 2 PRO STUDENTY návod č. 1 (verze 0 bude dopracována, září 2012)

MOODLE 2 PRO STUDENTY návod č. 1 (verze 0 bude dopracována, září 2012) MOODLE 2 PRO STUDENTY návod č. 1 (verze 0 bude dopracována, září 2012) První přihlášení a úprava profilu, zápis do kurzu Přihlášení do Moodlu Na stránkách školy přejděte vpravo v sekci Pro studenty na

Více

Už ivatelska dokumentace

Už ivatelska dokumentace Už ivatelska dokumentace Aplikace Portál úspěšných projektů je určena k publikování informací o projektech realizovaných za přispění některého z Operačních programů v gesci Ministerstva vnitra České republiky.

Více

MƏj úĭet Uživatelský manuál Verze 1.01/2010

MƏj úĭet Uživatelský manuál Verze 1.01/2010 M j ú et Uživatelský manuál Verze 1.01/2010 Obsah 1 Přihlášení do aplikace Klientské centrum.......................................................................................... 4 2 Zprávy systému...................................................................................................................

Více

DOKUMENTACE REDAKČNÍHO SYSTÉMU PINYA

DOKUMENTACE REDAKČNÍHO SYSTÉMU PINYA DOKUMENTACE REDAKČNÍHO SYSTÉMU PINYA Obsah Obsah... 4 Pinya CMS... 5 Přihlášení do systému... 6 Položky v menu administrace... 7 Uživatelé... 8 Správa uživatelů... 8 Nový uživatel... 9 Role... 10 Vytvoření

Více

EndNote Web. Stručné informace THOMSON SCIENTIFIC

EndNote Web. Stručné informace THOMSON SCIENTIFIC THOMSON SCIENTIFIC EndNote Web Stručné informace Web je webový nástroj navržený tak, aby poskytoval studentům a výzkumníkům pomoc při psaní výzkumných prací. Databáze ISI Web of Knowledge a nástroje EndNote

Více

DoplněkCite While You Write pro aplikaci Microsoft Word

DoplněkCite While You Write pro aplikaci Microsoft Word DoplněkCite While You Write pro aplikaci Microsoft Word Díky doplňku Cite While You Write pro nástroj EndNote Web máte možnost reference a formátované citace či bibliografie při psaní vaší práce v aplikaci

Více

MANUÁL. Jak používat administraci webových stránek. Obsah ZÁKLAD... 2 ÚPRAVY POLOŽKY... 3 ÚPRAVY TEXTOVÉ STRÁNKY... 4

MANUÁL. Jak používat administraci webových stránek. Obsah ZÁKLAD... 2 ÚPRAVY POLOŽKY... 3 ÚPRAVY TEXTOVÉ STRÁNKY... 4 MANUÁL Jak používat administraci webových stránek Obsah ZÁKLAD... 2 PŘIHLÁŠENÍ DO ADMINISTRACE... 2 HLAVNÍ MENU... 2 VÝBĚR POLOŽKY... 2 ÚPRAVY POLOŽKY... 3 DETAIL POLOŽKY... 3 ÚPRAVY TEXTOVÉ STRÁNKY...

Více

Informační systém Národní soustavy kvalifikací (IS NSK) Návod na obsluhu interního webu

Informační systém Národní soustavy kvalifikací (IS NSK) Návod na obsluhu interního webu Informační systém Národní soustavy kvalifikací (IS NSK) Návod na obsluhu interního webu 21.1.2013 Obsah Návod na obsluhu interního webu IS NSK... 3 Základní informace o IS NSK... 3 Stránka pro přihlášení

Více

PRACUJEME S TSRM. Modul Samoobsluha

PRACUJEME S TSRM. Modul Samoobsluha PRACUJEME S TSRM Modul Samoobsluha V této kapitole Tato kapitola obsahuje následující témata: Téma Na straně Přehled kapitoly 6-1 Užití modulu Samoobsluha 6-2 Přihlášení k systému 6-3 Hlavní nabídka TSRM

Více

CGMesky. Rozšiřující služba

CGMesky. Rozšiřující služba CGMesky Rozšiřující služba Návod Dokumentace Poslední aktualizace: 15.7.2015 CGMesky Služba CGMesky umožňuje odesílat textové SMS zprávy přímo z prostředí Vašeho programu. Rychle a efektivně můžete informovat

Více

Příručka pro editaci kontaktů na eagri

Příručka pro editaci kontaktů na eagri Obsah Úvod... 1 Uživatel a subjekt... 1 Kontakty... 1 Validace hodnoty kontaktu... 2 GPS souřadnice... 3 Certifikát... 3 Datová schránka... 4 Adresy... 4 Změna PSČ v primární adrese a speciální PSČ...

Více

WEBOVÉ STRÁNKY WWW.NOCKOSTELU.CZ

WEBOVÉ STRÁNKY WWW.NOCKOSTELU.CZ WEBOVÉ STRÁNKY WWW.NOCKOSTELU.CZ Zpracováno na základě podkladů poskytnutých organizátory akce Lange Nacht der Kirchen, Rakousko. Domovská stránka Noci kostelů je založena na databázi, která vedle běžných

Více

Share online 3.1. 1. vydání

Share online 3.1. 1. vydání Share online 3.1 1. vydání 2008 Nokia. Všechna práva vyhrazena. Nokia, Nokia Connecting People a Nseries jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Nokia Corporation. Nokia tune

Více

ipodatelna Uživatelská příručka

ipodatelna Uživatelská příručka Uživatelská příručka 1 Obsah Obsah 1 I Úvod 2 II Práce s aplikací 3 III Podání 4 1 Nové podání... 5 IV Informace o Uživateli 11 V Podatelna 13 1 Přijmout... a odmítnout podání 13 2 Seznam... došlých podání

Více

Uživatelská příručka programu CEWE fotosvět profi

Uživatelská příručka programu CEWE fotosvět profi Uživatelská příručka programu CEWE fotosvět profi Program CEWE fotosvět profi Vám umožní pomocí Adobe InDesign objednat CEWE FOTOKNIHU. Abyste vše zvládli správně na první pokus, přečtěte si prosím níže

Více

Manuál k elektronickému podávání přihlášek a žádostí u ÚPV

Manuál k elektronickému podávání přihlášek a žádostí u ÚPV Manuál k elektronickému podávání přihlášek a žádostí u ÚPV Úvod Elektronické podávání nabízí uživatelům kvalitní a bezpečnou formu komunikace s Úřadem při současné úspoře finančních nákladů a času. Je

Více

POPTÁVKOVÝ A OBJEDNÁVKOVÝ ONLINE SYSTÉM USERGUIDE

POPTÁVKOVÝ A OBJEDNÁVKOVÝ ONLINE SYSTÉM USERGUIDE USERGUIDE Obsah Vaše výhody na první pohled... 3 Přihlášení... 3 Cenová nabídka... 4 Jak si poradit s chybou krok 1... 7 Jak si poradit s chybou krok 2... 10 Jak vygenerovat z nabídky novou objednávku...

Více

UŽIVATELSKÝ MANUÁL EDEE CMS. Dlouhodobě úspěšné weby 1

UŽIVATELSKÝ MANUÁL EDEE CMS. Dlouhodobě úspěšné weby 1 UŽIVATELSKÝ MANUÁL EDEE CMS Dlouhodobě úspěšné weby 1 EDEE MANUÁL OBSAH S Edeem hravě zvládnete hodně práce s minimem nástrojů. Nechcete pročítat celý manuál? Najděte si v obsahu to, co vás zajímá, a neztrácejte

Více

Google Apps. dokumenty 4. verze 2012

Google Apps. dokumenty 4. verze 2012 Google Apps dokumenty verze 0 Obsah Obsah... Úvod... Tabulky... Popis prostředí... Menu a panely nástrojů... Uložení a nastavení sešitu... Tvorba a formátování tabulky... Vložení vzorce a funkce... Pravé

Více

Asset Management Suite. RBroker. User Manual. Date: září 19, 2013. 2010 Finamis s.r.o. Page 1 / 8

Asset Management Suite. RBroker. User Manual. Date: září 19, 2013. 2010 Finamis s.r.o. Page 1 / 8 Asset Management Suite User Manual Date: září 19, 2013 2010 Finamis s.r.o. Page 1 / 8 Table of Contents 1 Úvod... 3 2 Podporované prohlížeče... 3 3 Přihlášení... 3 4 Jazyk aplikace... 4 5 Aplikace... 4

Více

Tabulkový kalkulátor

Tabulkový kalkulátor 1.1.1 GRAF Vhodným doplněním textů a tabulek jsou grafy. Graf je v podstatě obrázek graficky zobrazující hodnoty údajů z tabulky. Je vhodným objektem pro porovnávání údajů a jejich analýzu. Graf můžeme

Více

MONITOROVACÍ SYSTÉM. Návod na obsluhu webového rozhraní. Truck Data Technology, s.r.o. 2015 oficiální verze

MONITOROVACÍ SYSTÉM. Návod na obsluhu webového rozhraní. Truck Data Technology, s.r.o. 2015 oficiální verze MONITOROVACÍ SYSTÉM Návod na obsluhu webového rozhraní 2015 oficiální verze 1 Obsah Obsah... 1 Přihlášení do webového rozhraní... 3 Ovládací prvky webového rozhraní... 4 Základní obrazovka... 4 a) pole

Více

Google Apps. dokumenty 2. verze 2012

Google Apps. dokumenty 2. verze 2012 Google Apps dokumenty verze 0 Obsah Obsah... Úvod... Textový dokument... Popis prostředí... Tvorba dokumentu a jeho základní formátování... Vložení a úprava obrázku... Vložení a úprava tabulky... Vložení

Více

Rychlé nastavení mobilní aplikace Novell Vibe

Rychlé nastavení mobilní aplikace Novell Vibe Rychlé nastavení mobilní aplikace Novell Vibe Březen 2015 Začínáme Mobilní přístup na portál Novell Vibe může správce portálu Vibe deaktivovat. Pokud nemůžete přistupovat k mobilnímu rozhraní Vibe podle

Více

Manuál Redakční systém

Manuál Redakční systém Manuál Redakční systém SA.07 Obsah Úvod... ) Struktura webu... ) Aktuality... 0 ) Kalendář akcí... ) Soubory ke stažení... 6 5) Fotogalerie... 8 Redakční systém umožňuje kompletní správu vašich internetových

Více

REGISTRACE UŽIVATELE

REGISTRACE UŽIVATELE OBCHODOVÁNÍ S POVOLENKAMI REJSTŘÍK UNIE REGISTRACE UŽIVATELE Stručná uživatelská příručka Obsah Spuštění aplikace... 2 Přihlášení a odhlášení... 3 Vytvoření uživatelského účtu ECAS a přidání čísla mobilního

Více

CRV Czech Republic je na facebooku!

CRV Czech Republic je na facebooku! CRV Czech Republic je na facebooku! Na to, abyste mohli prohlížet naše facebookové stránky, není třeba se registrovat. Stačí do internetového prohlížeče zadat adresu: http://www.facebook.com/pages/crv-czech-republic/198677136816177

Více

edávky Návod k použití

edávky Návod k použití Vytvořeno: 30.08.2012 Návod k použití Obsah 1 Modul 2 Nastavení fakturace pro VZP 2.1 Frekvence účtování 3 Tvorba dávek 3.1 Příprava seznamu dávek 3.1.1 Seznam dávek 3.2 Tvorba a odesílání dávek 3.2.1

Více

Příručka nastavení funkcí snímání

Příručka nastavení funkcí snímání Příručka nastavení funkcí snímání WorkCentre M123/M128 WorkCentre Pro 123/128 701P42171_CS 2004. Všechna práva vyhrazena. Uplatňovaná ochrana autorských práv se vztahuje na všechny formy a záležitosti

Více

KSRZIS. Příručka - Role žadatel. Projekt - ereg - Úprava rezortních registrů a konsolidace rezortních. dat v návaznosti na základní registry VS

KSRZIS. Příručka - Role žadatel. Projekt - ereg - Úprava rezortních registrů a konsolidace rezortních. dat v návaznosti na základní registry VS Koordinační středisko pro resortní zdravotnické informační systémy Budějovická 15/743 140 00 Praha 4 Počet stran: 18 KSRZIS Příručka - Role žadatel Projekt - ereg - Úprava rezortních registrů a konsolidace

Více

E-learningovýsystém Moodle

E-learningovýsystém Moodle E-learningovýsystém Moodle Jan Povolný Název projektu: Věda pro život, život pro vědu Registrační číslo: CZ.1.07/2.3.00/45.0029 Co je to Moodle? - systém pro tvorbu a správu elektronických výukových kurzů

Více

MOODLE PRO PEDAGOGY - orientace v programu

MOODLE PRO PEDAGOGY - orientace v programu MOODLE PRO PEDAGOGY - orientace v programu Mgr. Magda Sováková ESF PROJEKT OP VK ČÍSLO PROJEKTU CZ.1.07/1.1.07/11.0047 EFEKTIVNÍ VYUŽÍVÁNÍ ICT VE VÝUCE VŠEOBECNĚ VZDĚLÁVACÍCH A ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ NA SŠ

Více

VYBRÁNÍ PROFILOVÉHO OBRÁZKU Z EXISTUJÍCÍ FOTOGRAFIE NA PROFILU

VYBRÁNÍ PROFILOVÉHO OBRÁZKU Z EXISTUJÍCÍ FOTOGRAFIE NA PROFILU KAPITOLA 3 Profil a Zeď PROFILOVÝ OBRÁZEK PŘIDÁNÍ INFORMACÍ DO PROFILU ÚPRAVA INFORMACÍ V PROFILU NASTAVENÍ A PRÁCE SE ZDÍ Pomocí profilu (a samozřejmě na něm publikovaného obsahu) se veřejně prezentujete

Více

Metodický list s komponentou ICT

Metodický list s komponentou ICT Metodický list s komponentou ICT Téma: Základy práce s webovou aplikací ArcGIS online Časový rámec: 2 hodiny Cíl: seznámení s webovým nástrojem ArcGIS online, tvorba jednoduchých map v režimu freeware

Více

Google Apps. dokumenty 3. verze 2012

Google Apps. dokumenty 3. verze 2012 Google Apps dokumenty verze 0 Obsah Obsah... Úvod... Prezentace... Popis prostředí... Menu a panely nástrojů... Menu a panely nástrojů... Vytvoření prvního snímku... Nový snímek... 7 Úprava objektu...

Více

Postup při zasílání dokumentů smluvních partnerů České pojišťovny prostřednictvím aplikace externí upload

Postup při zasílání dokumentů smluvních partnerů České pojišťovny prostřednictvím aplikace externí upload Postup při zasílání dokumentů smluvních partnerů České pojišťovny prostřednictvím aplikace externí upload Aplikaci spustíte dvojklikem na ikonu s logem ČP Upload zobrazí se následující okno aplikace: Pro

Více

1. Obsah. 2. Úvod. 1. Obsah... 1. 2. Úvod... 1. 3. Změna hesla... 2. 4. Úprava registrovaných informací... 3. 5. Sdílené informace...

1. Obsah. 2. Úvod. 1. Obsah... 1. 2. Úvod... 1. 3. Změna hesla... 2. 4. Úprava registrovaných informací... 3. 5. Sdílené informace... 1. Obsah 2. Úvod 1. Obsah... 1 2. Úvod... 1 3. Změna hesla... 2 4. Úprava registrovaných informací... 3 5. Sdílené informace... 4 6. Domovská stránka služeb... 5 Windows Live Ve službách Windows Live.

Více

GRANTYS online formulář žádosti

GRANTYS online formulář žádosti GRANTYS online formulář žádosti Jste tu poprvé? Registrovat Znáte své přihlašovací údaje? Přihlásit (přihlašovací jméno = vaše IČ nebo jiná kombinace písmen a číslic, kterou jste dostali spolu s heslem

Více

1. Registrace v katalogu firem

1. Registrace v katalogu firem OBSAH 1. Registrace v katalogu firem 2. Zveřejňování nabídek práce a realit 3. Zobrazování slevových kuponů 4. Zobrazování pozvánek/akcí 5. Fotoreportáže 6. Soukromá inzerce 7. Reklamní kampaně internetovým

Více

Práce se soubory a složkami

Práce se soubory a složkami Práce se soubory a složkami Co jsou soubory a složky? Soubor je něco jako vytištěný dokument, jaký můžete najít na svém psacím stole nebo v deskách. Mezi příklady souborů v počítači patří textové dokumenty,

Více

Citibank Elektronické výpisy

Citibank Elektronické výpisy Citibank Elektronické výpisy ELEKTRONICKÝ VÝPIS Elektronický výpis je zcela identický jako Váš papírový výpis z běžného či kartového účtu. Je ve formátu PDF a po vytištění je plnohodnotný papírovému výpisu.

Více

Vítejte v aplikaci Objednejse-online.

Vítejte v aplikaci Objednejse-online. Vítejte v aplikaci Objednejse-online. 1. První přihlášení do aplikace Objednejse-online 2. Můj účet 2.1 osobní údaje 2.2 Moje rezervace 2.2.1 Detail rezervace 2.2.2 Řazení rezervací 2.3 Moje stránka 3.

Více

HLEDEJCENY.mobi. Obsah. Mobilní verze e-shopu. Důvody instalace

HLEDEJCENY.mobi. Obsah. Mobilní verze e-shopu. Důvody instalace Obsah HLEDEJCENY.mobi Mezi Vodami 1952/9 e-mail: info@hledejceny.cz HLEDEJCENY.mobi... 1 Mobilní verze e-shopu... 1 Důvody instalace... 1 Výhody... 2 Co je k mobilní verzi potřeba... 2 Objednávka služby...

Více

1. Instalace MySQL Serveru...2. 2. Konfigurace MySql Serveru...2. 3. Vytvoření struktury databáze...3

1. Instalace MySQL Serveru...2. 2. Konfigurace MySql Serveru...2. 3. Vytvoření struktury databáze...3 Obsah 1. Instalace MySQL Serveru...2 2. Konfigurace MySql Serveru...2 3. Vytvoření struktury databáze...3 4. Instalace Watchdog na klientských stanicích...4 5. Watchdog Viewer...6 Nastavení připojení k

Více

příručka pro uživatele

příručka pro uživatele na internetu v pohodě příručka pro uživatele systému iprostor.cz Příručka pro uživatele Obsah O systému iprostor.cz 3 Pracovní prostředí 4 Tvorba www stránek 5 Struktura stránek 6 Seznam stránek 7 Nastavení

Více

CMS. Centrální monitorovací systém. Manuál

CMS. Centrální monitorovací systém. Manuál Centrální Monitorovací Systém manuál CMS Centrální monitorovací systém Manuál VARIANT plus, spol. s.r.o., U Obůrky 5, 674 01 TŘEBÍČ, tel.: 565 659 600 technická linka 565 659 630 (pracovní doba 8.00 16:30)

Více

T-Cloud Zakázka. Uživatelská příručka

T-Cloud Zakázka. Uživatelská příručka Uživatelská příručka Popis služby Služba T-Cloud ZAKÁZKA (dále jen ZAKÁZKA) poskytuje svým uživatelům informace o 99% veřejných zakázek vypsaných v České republice. Služba nabízí uživatelům následující

Více

Návod na Lync webinář

Návod na Lync webinář Návod na Lync webinář 1. Po úspěšné registraci na náš webinář obdržíte do své schránky mail s instrukcemi a přístupovým odkazem k přístupu do webináře. Pro otevření jeho internetové aplikace klikněte na

Více

WORKWATCH ON-LINE EVIDENCE PRÁCE A ZAKÁZEK

WORKWATCH ON-LINE EVIDENCE PRÁCE A ZAKÁZEK WORKWATCH ON-LINE EVIDENCE PRÁCE A ZAKÁZEK Systém WorkWatch je určen pro malé a střední firmy, které se zabývají službami nebo zakázkovou výrobou. Zajistí dokonalý přehled o všech zakázkách a jejich rozpracovanosti.

Více

Školení Webnode pro učitele

Školení Webnode pro učitele Školení Webnode pro učitele Představte si, že si chcete vytvořit své vlastní internetové stránky. Běžná představa spočívá ve stažení příslušného programu, jeho instalace a následného poměrně složitého

Více

ACTIVATE HERE - FAQ. Zakoupením této položky získáte do 60 minut do požadovaného emailu aktivační klíče k vybranému produktu.

ACTIVATE HERE - FAQ. Zakoupením této položky získáte do 60 minut do požadovaného emailu aktivační klíče k vybranému produktu. ACTIVATE HERE - FAQ Co je to Activate-Here produkt? Zakoupením této položky získáte do 60 minut do požadovaného emailu aktivační klíče k vybranému produktu. Součástí emailu je i odkaz, kde si můžete vybraný

Více

Počítačová prezentace. Základní pojmy. MS PowerPoint

Počítačová prezentace. Základní pojmy. MS PowerPoint Počítačová prezentace Základní pojmy Počítačová prezentace využití elektronického systému pro předávání informací jednoduché zpracování textu, grafiky, zvuku a animací vysoká účinnost prezentace - přehledná

Více

telefon: 28404 1570 (centrála denně Po Pá, 7:00 17:00 hod.), e-mail: podpora@cuzk.cz

telefon: 28404 1570 (centrála denně Po Pá, 7:00 17:00 hod.), e-mail: podpora@cuzk.cz 1. Úvodní informace Helpdesk z ISÚI V případě, že nevíte, jak v aplikaci ISÚI provést zápis, nevíte si s něčím rady nebo narazíte na problém, tak dříve než zapíšete požadavek do Helpdesku, zkuste nalézt

Více

e-shop Plzeňské karty NÁVOD K POUŽITÍ

e-shop Plzeňské karty NÁVOD K POUŽITÍ NÁVOD K POUŽITÍ Obsah 1 Úvod... 3 2 K čemu slouží e-shop Plzeňské karty... 4 2.1 Úvodní obrazovka e-shopu... 4 3 Vytvoření uživatelského účtu... 5 4 Dobíjení časového předplatného a elektronické hotovosti...

Více

Návod na obsluhu internetového portálu O.K.V. Leasing s.r.o.

Návod na obsluhu internetového portálu O.K.V. Leasing s.r.o. Návod na obsluhu internetového portálu O.K.V. Leasing s.r.o. Internetový portál O.K.V. nám slouží: k pořízení smlouvy o úvěru se zákazníkem k vytištění smlouvy k vygenerování a odeslání pořízených dat

Více

Uživatelský manuál pro Registr klinických standardů

Uživatelský manuál pro Registr klinických standardů Uživatelský manuál pro Registr klinických standardů Příloha 7c Závěrečné zprávy projektu č. NS 10650-3/2009 podpořeného Interní grantovou agenturou MZ ČR, Výzkum metod standardizace zdravotní péče zaměřený

Více

První kroky s vismo Online. Obsah

První kroky s vismo Online. Obsah První kroky s vismo Online 12. 10. 2012 První kroky s vismo Online Děkujeme za Váš zájem o systém vismo Online moderní redakční systém určený pro správu obsahu webových stránek. Tato příručka Vás pomocí

Více

Online tisk 4.0. 1. vydání

Online tisk 4.0. 1. vydání Online tisk 4.0 1. vydání 2008 Nokia. Všechna práva vyhrazena. Nokia, Nokia Connecting People a Nseries jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Nokia Corporation. Nokia tune

Více