Náplň workshopů pro PODNIKATELKY

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Náplň workshopů pro PODNIKATELKY"

Transkript

1 Náplň workshopů pro PODNIKATELKY 1. workshop Já podnikatelka Co chci, proč a jak to udělám (1. den) Všechna témata důležitá pro podnikání (marketing, finance, komunikace se zákazníky, ) jsou důležitá teprve tehdy, když člověk ví, kam jde, a na co se přitom může spolehnout. Když člověk neví, kam pluje, žádný vítr nebude dost dobrý. Kdo jsem, mezi koho jsem přišla, co přináším a co si odnesu Jsem nejlepší v Proč jsem/budu úspěšná Pečeme bublaninu (business plán) Jak vypadá moje bublanina Lektorka: Monika Šamonilová Rodiče mě pojmenovali Monika, manžel přidal Šamonilová. A pak že o podstatných věcech rozhodujeme sami. Více než 17 let se pohybuji v obchodních a vzdělávacích profesích. Ve volném čase se věnuji dětem, čtu cokoliv, co má písmenka, jezdím na kole a bruslích, opečovávám zbytek rodiny. V práci jsem schopná pracovat s kýmkoli a to na všech hierarchických úrovních (nad sebou, pod sebou, vedle sebe, napřímo nebo nepřímo) a dosahovat výsledků. To má podle mě za důsledek (a/nebo příčinu), že jsem vždy dělala práci, která mě baví. Citát, který by mohl být aj motem. Za každým skutkem se skrývá myšlenka, za každou myšlenkou potřeba: najdi potřebu, podpoř myšlenku, realizuj skutky. Jak to řídit a udržet (2. den) Často se stává, že se celý den člověk nezastaví a přesto má večer pocit, že k tomu nejdůležitějšímu se vůbec nedostal. Jak dobře hospodařit s časem, aby se člověk mohl víc věnovat opravdu tomu, co přináší očekávané výsledky, co člověka baví, naplňuje? Time management Jak zacházet s překážkami Obrany proti rušivým vlivům a zlodějům času Jak řídit svou mysl tak, aby přestala samovolně myslet na věci a byla tak použitelnější k myšlení skutečně kreativnímu a konstruktivnímu Nástroje k vytvoření a udržení duševního klidu, kontroly a perspektivy Lektorka: Jitka Štádlerová Vystudovala bohemistiku a společenské vědy na PdF Masarykovy univerzity v Brně. Od roku 1994 se věnuje vzdělávání všech věkových kategorií se zaměřením na vzdělávání dospělých (oblast managementu, komunikace a rozvoje osobnosti) a koučování. Působila jako manažer projektů a interní trenér u významných finančních společností. Specializuje se na přípravu a vzdělávání středního managementu, komunikační a prezentační dovednosti, vč. tréninku trenérů, time management, zvládání stresu, rozvoj kreativity a rozvoj osobního potenciálu. Dlouhodobě se zaměřuje na využití nejnovějších poznatků neurověd v praktickém životě.

2 2. workshop Mít přehled Finance a podnikání (1. den) Aby Vám účetnictví řeklo, co potřebujete vědět Abyste neplatili státu víc, než je opravdu třeba co by podnikatelka měla vědět (základní pojmy účetnictví x daňová evidence x daně) odpovědnost za vedení účetnictví (povinnosti podnikatele, formy spolupráce s externí účetní a jak si ji vybrat) DPH kdy se stanu plátcem a na co si dát největší pozor zaměstnáváme formy práce, pozor na švarcystém, mohu zaměstnat sama sebe? účetní výkazy co o nás říkají světu a jak je vnímá bankéř než podáme daňové přiznání jak legálně snížit daňový základ komunikace s finančním úřadem co vše ještě musíte Vy a co již úředníci nemohou diskuse, řešení dotazů Host: Magdalena Králová Absolvovala VŠE v Praze se specializací účetnictví a finanční řízení a právnickou fakultu MU v Brně se specializací právo v podnikání. Od roku 1998 aktivně pracuje v oboru účetního poradenství a externího vedení účetnictví. Je členem Komory certifikovaných účetních a Komory daňových poradců. Působí jako jednatelka MK ekonomika, s.r.o. Věnuje se zejména daňovému poradenství, účetním závěrkám a právním souvislostem ekonomické činnosti firem. Od roku 2010 je místopředsedkyní dozorčí komise Komory certifikovaných účetních a od roku 2011 členkou hlavního výboru Svazu účetních. O své zkušenosti se dělí i formou publikační činnosti, a to zejména v profesním bulletinu. Jak si zjednodušit život (2. den) Pro podnikatelskou činnost je potřeba obvykle používat počítač a informační technologie. Oblast IT je široká a umožňuje spoustu užitečných věcí, o kterých člověk mnohdy nemá ponětí, ale které mu mohou opravdu zjednodušit život. Na workshopu nepůjde o klasickou výuku počítačů, ale o ukázky toho, co každý nezná, nebo zná, ale neví jak v praxi používat. Počítač pro podnikání (hardware, software) Bezpečnost v IT MS Word v podnikání MS Excel v podnikání Lektor: Tomáš Škarda Vystudoval obor Ekonomie a řízení v elektrotechnice na ČVUT v Praze. Na pozici lektora pracuje 7 let. V Attaveně o.p.s. odučil 49 kurzů různých druhů a pod rukama mu prošlo 614 klientů. Na kurzech je neústupný s cílem naučit, ale za to vtipný, férový a přátelský. Nezakládá si na teorii, ale především na věcech z praxe. Orientuje se v oblasti IT a systému managementu kvality. V Attaveně působí jako manažer ECDL střediska a tester ECDL, lektor počítačových kurzů, správce sítě a administrátor www stránek. Od studijních let sbíral zkušenosti v prostředí rodinné firmy, která se zaměřuje na informační, komunikační a zabezpečovací technologie.

3 3. Jak upoutat zákazníky, a říct jim vše co potřebujete Jak zaujmout a nadchnout (1. den) 4P, B2B, B2C, SWOT, CRM, ATL, BTL, PR, CLV odborné výrazy přenecháme teoretikům marketingu, nás zajímá praxe. Je třeba zapojit zdravý selský rozum a mít oči pořád dokořán. Jak najít toho správného zákazníka a upoutat jeho pozornost, to je to, oč tu běží! Marketing jak oslovit Jak si udělat audit toho co mám (jak to mám já) z hlediska marketingu Jak zjistím, co mi funguje a co nefunguje Moderní trendy v marketingu, co právě teď frčí Jak připravit dobrý propagační materiál Jak namíchat ten správný mix Host: Jaroslav Bartoš Ačkoli jsem vystudoval matematiku a chemii, dobrý počtář se ze mě nikdy nestal. Nakonec ale člověk stejně zjistí, že na většinu věcí si vystačí s trojčlenkou Poměrně brzy po škole jsem si dokázal spočítat, že než se nechat někde zaměstnat, je lepší zkusit se postavit na vlastní nohy. Tak jsme v roce 1997 založili marketingovou agenturu 4P&P. Agentura poskytuje kompletní služby v oblasti podpory prodeje a patří k největším BTL agenturám v ČR (BTL-podlinková reklama). Mezi klienty agentury patří jak velké nadnárodní společnosti (P&G, Danone, Nestle, PM, SAB), tak i důležití lokální hráči. Nejrůznějších projektů jsme za ta léta zrealizovali nepočítaně, co je ale důležité, naši klienti nám věří a počítají s námi. Jak se domluvit (2. den) Komunikace je základem našeho života i jedním z klíčových faktorů ovlivňujících úspěch v podnikání. Prvotní je samozřejmě zákazníka nějak zaujmout, např. www stránkami. Ale snad ještě důležitější je umět se s ním domluvit, pokud zavolá, přijde, my přijdeme za ním Základní principy efektivní komunikace Zásady prozákaznického přístupu naladění a přístup jsou klíčem k úspěchu Jak správně naslouchat svému zákazníkovi Jak se ptát, abych se dozvěděla, co můj klient chce, jaké jsou jeho potřeby a přání (a ty pak dále využila pro efektivní marketing) Jak zvládat námitky a předcházet konfliktům (námitky také jako součást vyjednávání) Základy neverbální komunikace Lektorka: Kateřina Kryllová Stále dobře naladěnou a usměvavou Katku, lze potkat především při koučování, nebo na vzdělávacích kurzech. Má více než 14 let praxe v profesionálním vzdělávání. Zaměřuje se především na témata efektivní komunikace, prezentační a lektorské dovednosti, osobnostní typologie MBTI, harmonizace vztahů, osobní rozvoj. Je certifikovanou koučkou Koučink Centra Praha, členkou a viceprezidentkou Mezinárodní federace koučů v ČR. Mimo to od roku 2006 vede úspěšnou agenturu Signum. Katčino životní motto je: Vesmír poskytuje tolik popisu světa, kolik je lidí Naše herní možnosti jsou nekonečné. Tak vybírejme ty životodárné. Nikdo jiný než my nám v tom nemůže zabránit. Jaroslav Dušek

4 4. workshop - Jak upoutat pozornost Fotky, které prodávají (1. den) Když člověk podniká a dělá si např. www stránky, plakátek, nějakou brožuru,, mnohdy zjistí, že by potřeboval dobrou fotku. Protože fotky obecně upoutávají pozornost lidí. Obvykle máme v počítači spousty fotek, ale velmi málo těch alespoň trochu použitelných pro účel, který potřebujeme. Jak vyfotit dobrou fotku Fotoaparáty, jejich ovládání, různá nastavení, základní expozice Nejčastější chyby při focení Focení venku/uvnitř (pod vedením si zkouší účastníci, dobré je pokud bude mít každý vlastní fotoaparát) Práce a úprava vytvořených snímků (účastníci si zkouší prakticky na PC učebně Attaveny) Lektor: Lukáš Šamal Mladý, talentovaný fotograf pocházející z J. Hradce, který ke každému focení přistupuje individuálně, s kreativitou a neotřelým způsobem. Se snahou zachytit momentální emoci radost, vzrušení, nervozitu Při samotném fotografování kolem sebe šíří dobru náladu a pohodu. Výsledkem spolupráce jsou skvělé fotky mající atmosféru a nápad. Fotografování se věnuje 6 let. Během své praxe nasbíral již spoustu zkušeností, které může předávat dál. Dobrý web (2. den) Webové stránky jsou často jedna z prvních informací o nás, kterou ostatní vidí. Ať nás již například zákazníci hledají záměrně, nebo nás najdou ve vyhledávači víceméně náhodou. Udělat obsah a texty stránek tak, aby zaujaly a vynikaly mezi ostatními, není vůbec snadné. Základy SEO optimalizace www stránek Jak psát takové texty na web, které zaujmou Zpětná vazba na weby účastnic Lektor: Adam Javůrek Vystudoval mediální studia a žurnalistiku na FSV UK. Dříve pracoval jako vedoucí internetových projektů týdeníku Respekt, konzultant, školitel a vysokoškolský učitel, šéfredaktor Médiář.cz. Nyní pracuje pro vydavatelství Economia a IHNED.cz. Je nositelem ocenění Novinářská křepelka za rozvoj online žurnalistiky. Do jeho specializace patří web 2.0, amaterizace médií, internetové fenomény, online žurnalistika. Účastnil se Roku jinak Nadace Vodafone, kde pomáhal neziskovým organizacím lépe využívat internet. Školil je, jak správně psát pro web a jak využívat sociální sítě. Vyhrazujeme si právo změny programu!

5 Během workshopů mohou účastnice využít možnost prostoru pro sebe a své podnikání. Co to je a jak to probíhá? Zájemkyně přednese svůj problém, záměr, zkrátka to, co by chtěla/potřebovala řešit, a s čím jí mohou ostatní poradit. Řekne ostatním nutné souvislosti. Formou brainstormingu se o dané věci diskutuje, navrhují se možná řešení. Všechny nápady, postřehy se zapisují a zůstávají dané podnikatelce. Řešeným tématem může být cokoli z oblasti podnikání. Z důvodu omezených možností je tento prostor pro sebe si potřeba zamluvit předem u koordinátorky.

Začátek ve svém Publikace pro cizinky - začínající podnikatelky

Začátek ve svém Publikace pro cizinky - začínající podnikatelky Začátek ve svém Publikace pro cizinky - začínající podnikatelky Organizace pro pomoc uprchlíkům 2013 Začátek ve svém Brožura pro cizinky začínající podnikatelky Editorka: Blanka Tollarová Autoři: Jan

Více

zaměstnávání osob se zdravotním postižením

zaměstnávání osob se zdravotním postižením 1 INSPIRUJ SE zaměstnávání osob se zdravotním postižením úvod 3 Držíte v rukou brožurku, kterou jsme věnovali tématu zaměstnávání osob s tělesným a kombinovaným postižením. Vznikla v rámci projektu Inspirace

Více

kurzy a semináře květen srpen 2015

kurzy a semináře květen srpen 2015 V z d ě l á v á n í o t e v í r á x m o ž n o s t í Lidé a jejich rozvoj kurzy a semináře květen srpen 1. VOX a.s., Senovážné náměstí 978/23, Praha 1, www.vox.cz GENERACE MILLENNIALS ZVLÁŠTNOSTI A SPECIFIKA

Více

FLEXI-SLAĎOVÁNÍ PRÁCE A RODINY

FLEXI-SLAĎOVÁNÍ PRÁCE A RODINY FLEXI-SLAĎOVÁNÍ PRÁCE A RODINY Sborník inspirace z Čech i zahraničí www.fitforflexi.cz FLEXI-SLAĎOVÁNÍ PRÁCE A RODINY Sborník inspirace z Čech i zahraničí Flexi-slaďování práce a rodiny. Sborník inspirace

Více

Jeden z největších světových podnikatelů své doby kdysi řekl: Žádný podnik nevyroste k velikosti,

Jeden z největších světových podnikatelů své doby kdysi řekl: Žádný podnik nevyroste k velikosti, Vážení přátelé, Jeden z největších světových podnikatelů své doby kdysi řekl: Žádný podnik nevyroste k velikosti, pokud nevynalezne způsob, jak měnit nádeníky v ředitele. Tento přístup dokonale ilustruje

Více

Sborník. Radosti a strasti projektového řízení aneb co v teorii nezazní, ale v praxi naleznete. 4. ročník odborné konference projektového řízení

Sborník. Radosti a strasti projektového řízení aneb co v teorii nezazní, ale v praxi naleznete. 4. ročník odborné konference projektového řízení Sborník 4. ročník odborné konference projektového řízení Radosti a strasti projektového řízení aneb co v teorii nezazní, ale v praxi naleznete 26. - 27. září 2012 Hotel Diplomat, Praha Záštita Ing. Evžen

Více

Kam po škole.cz. Bonusy. Velký přehled pomaturitního vzdělání. Maturita jako rozcestí alternativy po maturitě

Kam po škole.cz. Bonusy. Velký přehled pomaturitního vzdělání. Maturita jako rozcestí alternativy po maturitě Kam po škole.cz Vše o vzdělávání a praxi absolventů středních škol Číslo 1 / 2009 Cena 29 Kč Maturita jako rozcestí alternativy po maturitě Přihlašte se na vysokou školu na poslední chvíli Jak si najít

Více

LÉTO 2015. Téma Novinka: Spustíme další online spolupráci s Porovnej24.cz. Tentokrát neživotní pojištění

LÉTO 2015. Téma Novinka: Spustíme další online spolupráci s Porovnej24.cz. Tentokrát neživotní pojištění LÉTO 2015 Téma Novinka: Spustíme další online spolupráci s Porovnej24.cz. Tentokrát neživotní pojištění Rozhovor Petr Borkovec a Martin Hrůša: nový systém servisu klientů Třicet. Pro někoho věk, kdy mu

Více

Actill. Vnitrofiremní vzdělávání. Actill semináře z praxe pro praxi. www.actill.cz. Pracovní právo Obchodní právo Projektové řízení Nákup

Actill. Vnitrofiremní vzdělávání. Actill semináře z praxe pro praxi. www.actill.cz. Pracovní právo Obchodní právo Projektové řízení Nákup ODBORNÉ SEMINÁŘE A ŠKOLENÍ 2015 Actill Vnitrofiremní vzdělávání Pracovní právo Obchodní právo Projektové řízení Nákup Marketing Daně Six Sigma Management Actill semináře z praxe pro praxi www.actill.cz

Více

Navigace světem práce. Jak najít tu pravou?

Navigace světem práce. Jak najít tu pravou? Navigace světem práce Jak najít tu pravou? Evropská kontaktní skupina Dejvická 28, 160 00 Praha 6 www.ekscr.cz, info@ekscr.cz, facebook.com/ekscr Navigace světem práce. Jak najít tu pravou? Vydala: Evropská

Více

Potřebují děti v děcáku ještě naši pomoc?

Potřebují děti v děcáku ještě naši pomoc? Průvodce světem dětí v dětských domovech a pěstounské péči Potřebují děti v děcáku ještě naši pomoc? Tiskové materiály neziskové organizace Spolu dětem Obsah: 1) Nejlepší pomoc je konkrétní 2) Proč vlastně

Více

Otvíráme. Šance pro mladé z dětských domovů: New Job New Life. Magazín nejen o českých dětech Vydání III/2013 EDICE

Otvíráme. Šance pro mladé z dětských domovů: New Job New Life. Magazín nejen o českých dětech Vydání III/2013 EDICE 03_2013_NTMD_NTM_2 08.10.13 19:08 Stránka 1 Otvíráme EDICE Magazín nejen o českých dětech Vydání III/2013 Šance pro mladé z dětských domovů: New Job New Life 03_2013_NTMD_NTM_2 08.10.13 19:08 Stránka 2

Více

Metodika sdílení zkušeností v oblasti pracovního uplatnění cizinců

Metodika sdílení zkušeností v oblasti pracovního uplatnění cizinců Metodika sdílení zkušeností v oblasti pracovního uplatnění cizinců Projekt Využití potenciálu a kvalifikace imigrantů na českém pracovním trhu, CZ1.04/5.1.01/77.00292 financovaný z Evropského sociálního

Více

K podnikání mě přivedla mizerná školení. Zdenka Vostrovská: Jak vybrat správný kurz pro firmu? 1/2014 3/2014

K podnikání mě přivedla mizerná školení. Zdenka Vostrovská: Jak vybrat správný kurz pro firmu? 1/2014 3/2014 1/2014 Vyšehrad 3/2014 Zpravodaj Hospodářské komory hlavního města Prahy Jak vybrat správný kurz pro firmu? Zdenka Vostrovská: K podnikání mě přivedla mizerná školení editorial Hkp slovo z Hkp Se začátkem

Více

Slovo úvodem. V tomto čísle našeho bulletinu se věnujeme etwinningu z pohledu ředitelů

Slovo úvodem. V tomto čísle našeho bulletinu se věnujeme etwinningu z pohledu ředitelů Bulletin pro učitele a odbornou veřejnost o využití informačních technologií v evropském vzdělávání říjen 2011 Cílem bulletinu je přinášet inspirace z Evropy a evropské spolupráce v oblasti využívání informačních

Více

PODPORA PODNIKAVOSTI inspiromat

PODPORA PODNIKAVOSTI inspiromat PODPORA PODNIKAVOSTI inspiromat Obsah Podpora podnikavosti inspiromat... 5 Systém publikace... 7 První oddíl Studentské firmy... 8 A. JA Firma... 8 Co je Junior Achievement...8 Úloha vyučujícího... 10

Více

JAK SLAĎOVAT ÚSPĚŠNĚ. Projekt Slaďování rodiny a práce - šance pro Čelákovice www.rc-routa.cz Čelákovice, srpen 2014.

JAK SLAĎOVAT ÚSPĚŠNĚ. Projekt Slaďování rodiny a práce - šance pro Čelákovice www.rc-routa.cz Čelákovice, srpen 2014. JAK SLAĎOVAT ÚSPĚŠNĚ Praktická příručka na vaší vaší cestě cestě ke slaďování ke slaďování pracovního, rodinného rodinného a osobního a osobního života života Projekt Slaďování rodiny a práce - šance pro

Více

I my se potřebujeme uplatnit v životě

I my se potřebujeme uplatnit v životě I my se potřebujeme uplatnit v životě CZ.1.07/1.2.11/02.0012 Metodika Programu sociálně psychologického tréninku pro děti připravující se na odchod z dětského domova 1 Program sociálně psychologického

Více

Pokračování na str. 6

Pokračování na str. 6 z obsahu Zahrada hrou zvítězila v soutěži EDUína Ověřování kvality programů primární prevence Workshopy o vlastním hodnocení škol NSK pomáhá při rekvalifikacích Příloha: Chronologie událostí ve školství

Více

SPOLUPRÁCE ZAMĚSTNAVATELŮ A VZDĚLÁVACÍCH INSTITUCÍ

SPOLUPRÁCE ZAMĚSTNAVATELŮ A VZDĚLÁVACÍCH INSTITUCÍ SPOLUPRÁCE ZAMĚSTNAVATELŮ A VZDĚLÁVACÍCH INSTITUCÍ Jak na firemní vzdělávání kvalitně? Portál zaměřený na sociální dialog ve všech jeho podobách Svaz průmyslu a dopravy ČR SPOLUPRÁCE ZAMĚSTNAVATELŮ A VZDĚLÁVACÍCH

Více

www.diplomaticka-akademie.cz

www.diplomaticka-akademie.cz www.diplomaticka-akademie.cz Vážení čtenáři, je mi velkou ctí přiblížit Vám v tomto katalogu kurzy Diplomatické akademie. Diplomatická akademie, jediná svého druhu v České republice, nabízí řadu programů,

Více

Pomáháme kultivovat tržní prostředí Zpráva o společenské odpovědnosti 2010

Pomáháme kultivovat tržní prostředí Zpráva o společenské odpovědnosti 2010 www.pwc.cz/csr Pomáháme kultivovat tržní prostředí Zpráva o společenské odpovědnosti 2010 Jak PwC Česká republika přispívá k rozvoji společnosti, v níž působí? foto Obsah Úvodní slovo Jiřího Mosera, řídícího

Více

CÍLEM JE ZAMĚSTNÁNÍ PŘÍKLADY DOBRÉ PRAXE

CÍLEM JE ZAMĚSTNÁNÍ PŘÍKLADY DOBRÉ PRAXE CÍLEM JE ZAMĚSTNÁNÍ PŘÍKLADY DOBRÉ PRAXE Projekt Cílem je zaměstnání, č. CZ.1.04/2.1.01/91.00144, je financován z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím operačního programu Lidské zdroje

Více

Přehled kurzů nabízených pro pracovníky sociálních služeb v hospicové péči:

Přehled kurzů nabízených pro pracovníky sociálních služeb v hospicové péči: Principy efektivní komunikace Přehled kurzů nabízených pro pracovníky sociálních služeb v hospicové péči: Seminář je zaměřen na vedení efektivní komunikace v situacích, kdy jako zásadní pro výsledek práce

Více

Volný čas 1. vzdělávací blok

Volný čas 1. vzdělávací blok Projekt: K2 - kvalita a konkurenceschopnost v neformálním vzdělávání Registrační číslo: CZ.1.07/4.1.00/33.0013 Volný čas 1. vzdělávací blok Podpůrný vzdělávací materiál pro účastníky kurzu Systém přípravy,

Více

ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI

ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ Bakalářská práce Vzdělávací procesy v podniku Educational processes in company Žáková Andrea Plzeň 2013 1 2 Prohlašuji, že jsem bakalářskou práci na téma

Více

Petrem Budinským. Finanční událost roku proběhla na VŠFS Controlling v malých a středních podnicích nejen o číslech

Petrem Budinským. Finanční událost roku proběhla na VŠFS Controlling v malých a středních podnicích nejen o číslech XADONIA OBČASNÍK STUDENTŮ, PEDAGOGŮ A PŘÍZNIVCŮ VYSOKÉ ŠKOLY FINANČNÍ A SPRÁVNÍ 02 2014 Den s Petrem Budinským prorektorem pro vzdělávací činnost a vnější vztahy Strana 04 Finanční událost roku proběhla

Více

manuál sociálního podnikání

manuál sociálního podnikání podpora manuál sociálního podnikání Obsah 1 Úvod 4 2 Definice a charakteristika sociálního podnikání 6 3 Zakládáme sociální podnik 10 4 Význam spolupráce a síťování 14 5 Finanční zdroje pro sociální podnikání

Více

Letem světem Pracovní nabídky najdete na Facebooku Redakce portálu jdipracovat.cz přichází

Letem světem Pracovní nabídky najdete na Facebooku Redakce portálu jdipracovat.cz přichází ÚVODEM 2 Milí čtenáři, výrazy jako zajíc, zobák, ucho, bažant nejsou nic lichotivého, nicméně každý z nás už určitě někdy byl takovým benjamínkem. V prvním pracovním kolektivu je tento nováčkovský stav

Více

Průvodník. Informační bulletin partnerství beskydy pro všechny zpravodaj o sociálním podnikání a sociálním cestovním ruchu. Obsah.

Průvodník. Informační bulletin partnerství beskydy pro všechny zpravodaj o sociálním podnikání a sociálním cestovním ruchu. Obsah. Informační bulletin partnerství beskydy pro všechny zpravodaj o sociálním podnikání a sociálním cestovním ruchu l i s t o p a d 2 0 0 7 Průvodník Vážení čtenáři, pomalu se blížíme ke konci roku a i projekt

Více