Výrazný růst a č. 1 na českém drogistickém trhu

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Výrazný růst a č. 1 na českém drogistickém trhu"

Transkript

1 TISKOVÁ ZPRÁVA Termín zveřejnění: 20. října 2011, h Znamenité obchodní výsledky v roce otevření 200. prodejny dm: Výrazný růst a č. 1 na českém drogistickém trhu Zvýšení obratu o 9,62 % na 5,886 mld. Kč v dm Česká republika; více než 1 mld. EUR obratu v dceřiných společnostech dm Rakousko Otevření 200. prodejny dm v České republice 5 mil. Kč investováno do projektů společenské zodpovědnosti a trvalé udržitelnosti Více než 1 mil. zákazníků vlastní dm active beauty zákaznickou kartu České Budějovice, Znamenité obchodní výsledky v roce otevření 200. prodejny dm v České republice oznámila společnost dm drogerie markt s.r.o. k : V obchodním roce 2010/2011 dm Česká republika zvýšila obrat o 9,62 % na 5,886 mld. Kč, což znamená výrazné posílení pozice na českém drogistickém trhu ve formě zvýšení podílu o 2,5 % (zdroj: Nielsen Summary Level Report Drug, 09/ /2011 vs. 09/ /2010). dm Rakousko společně se svými 100% dceřinými společnostmi ve střední a jihovýchodní Evropě (tj. v České republice, Maďarsku, na Slovensku, ve Slovinsku, Chorvatsku, Srbsku, Bosně a Hercegovině, Rumunsku a Bulharsku), dosáhla celkového obratu ve výši 1,687 mld. EUR, což odpovídá růstu o 7,23 %. Současně se velmi jasně ukázalo, kdo hraje roli tzv. průkopníka v jihovýchodní Evropě: Dceřiné společnosti rakouské matky poprvé za dobu svého působení překročily miliardovou hranici v dosaženém obratu (nárůst o 8,94 procent na 1,044 mld. EUR, přičemž obzvláště mladé dm v Rumunsku, Bulharsku a Bosně a Hercegovině v sobě skrývají potenciál silného růstu. Celá skupina dm včetně dm Německo vykazuje v obchodním roce 2010/2011 růst obratu o 9,29 procent na 6,172 mld. EUR.

2 Důsledné a vytrvalé úsilí o vynikající kvalitu Nadmíru pozitivní vývoj nás jako dm Českou republiku, tak také jako celý koncern dm samozřejmě velmi těší. Spatřujeme v něm vyjádření a důsledek našeho vytrvalého úsilí o dosahování vynikající kvality v každé prodejně a pro každého zákazníka, říká Gerhard Fischer, jednatel dm Česká republika. Dlouhodobé investice do sítě prodejen Ve srovnání s předchozím obchodním rokem rozšířila dm drogerie markt s.r.o. svou prodejní síť otevřením 12 nových prodejen na celkový počet 200. dm Rakousko vč. svých dceřiných společností pak o 62 prodejních míst na celkem prodejen. Spolu s Německem, kde je v současnosti otevřeno dm prodejen, disponuje skupina dm v celé Evropě prodejnami. Do sítě prodejen dm v České republice jsme v uplynulém obchodním roce investovali v součtu cca 110 mil. Kč. 80 % této částky jsme vložili do rozšíření naší prodejní sítě. Další investice mířily do kvalitativní modernizace stávajících prodejen, abychom našim stávajícím zákazníkům i nadále nabízeli ty nejatraktivnější prodejny na nejlepších místech a nejvyšší komfort při nakupování, zdůrazňuje Gerhard Fischer neustálý rozvoj konceptu dm prodejen jako celistvého uměleckého díla. Slavnostní otevření 200. prodejny dm v České republice dm drogerie markt s.r.o. dne slavnostně otevřela svou 200. prodejnu v České republice, a to v pražském Avion Shopping Parku prodejna dm disponuje nejmodernějším vybavením a designem. K tomu patří nové designové elementy, jako jsou regálové prvky pro zviditelnění sortimentu základních biopotravin značky Alnatura nebo regálové děliče profilujícího sortimentu Men s world a přírodní kosmetiky, které přispívají k lepší orientaci zákazníků v prodejnách dm, vysvětluje Markéta Kajabová, vedoucí resortu expanze. 5 mil Kč na společenskou zodpovědnost a trvalou udržitelnost Součástí dm filozofie je jasně definovaný záměr působit příkladně ve svém okolí. U příležitosti otevření 200. prodejny dm v České republice tak dm investovala celkem 5 mil. Kč do preventivních programů a projektů na podporu trvalé udržitelnosti.

3 Více než dětí se učilo, jak správně pečovat o chrup V dubnu 2011 se dm rozhodla pomoci dětem a jejich rodičům v oblasti správné péče o zuby prostřednictvím dm preventivního programu s názvem Veselé zoubky. Více než dětí z více než 200 škol z celé České republiky zhlédlo zábavně vzdělávací film Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek a procvičilo si správné čištění zoubků. Velké poděkování patří Divadlu Spejbla a Hurvínka, se kterým jsme vzdělávací film natočili, neboť film je natolik zábavný a zároveň poučný, že strhne pozornost nejen dětí, ale i dospělého diváka. Není v něm nouze o vtip a zábavu a přitom splňuje svůj vzdělávací cíl, doplňuje Markéta Kajabová. Pro rodiče školáků dm připravila ve spolupráci s Prof. MUDr. Martinou Kukletovou edukační brožuru s radami a postupy pro správnou ústní hygienu. Koncept opakovaně použitelných nákupních tašek Souběžně s tímto byla v život uvedena některá opatření z oblasti trvalé udržitelnosti, jakými byla např. změna nabídky nákupních tašek z konceptu tašek jednorázových na koncept tašek určených k opakovanému používání, který je šetrnější k životnímu prostředí. Tomuto předcházela již před rokem a půl změna nabídky nákupních tašek na tašky vyrobené z recyklovaného plastu. V dalším kroku rozšířila dm nabídku opakovaně použitelných tašek a začala zákazníkům nabízet ojedinělou bavlněnou tašku, kterou lze v případě jejího poškození kdykoliv v kterékoliv dm v České republice vyměnit za novou. Cílem tohoto promyšleného konceptu je nabídnout zákazníkům možnost šetřit zdroje naší planety a zacházet s nimi zodpovědněji. Proto dm v srpnu letošního roku odměnila své uvědomělé zákazníky, kteří se při nákupu vzdali plastové tašky vydávané k nákupu zdarma, více než 2,5 mil. tzv. eko-bodů, jež připsala na jejich active beauty konta. Následně byly od září 2011 dm plastové tašky, dosud vydávané k nákupu zdarma, zpoplatněny ekopříspěvkem ve výši 1,90 Kč/ks. Takto získané prostředky budou následně investovány do atraktivní nabídky nákupních tašek určených k opakovanému používání a do nejrůznějších aktivit, při kterých věrní zákazníci získají takovéto praktické tašky výměnou za active beauty body. Více než 1 mil. zákazníků vlastní dm active beauty zákaznickou kartu O tom, že je dm oblíbená mezi zákazníky, svědčí také v obchodním roce 2010/2011 nejen zvyšující se obrat a podíl na trhu, ale také počet věrných zákazníků společnosti dm. Počet členů věrnostního programu dm active beauty svět výhod stále roste a k vykazuje již více než jeden milion členů.

4 Zákazníci oceňují výhody tohoto věrnostního programu a dm neustále rozšiřuje nabídku výhod. dm je se členy active beauty světa výhod v úzkém kontaktu zejména prostřednictvím pravidelných mailingů a newsletterů. V obchodním roce 2010/2011 dm uskutečnila více než 3,7 milionů přímých kontaktů se svými zákazníky prostřednictvím direct marketingu, dodává prokuristka společnosti Martina Horká. Také stále oblíbenější program dm babybonus dokazuje důvěru zákazníků k dm, když k v něm registrujeme již téměř těhotných žen a rodičů dětí do tří let věku. To odpovídá 41% růstu oproti předchozímu roku, shrnuje Martina Horká. Bio má v dm své místo Stejně jako v uplynulém roce se i letos dm stala v září partnerem Měsíce biopotravin. Bio má v dm své místo. V současnosti zahrnuje portfolio biopotravin a bio nápojů v dm již více než 600 výrobků, sortiment kontrolované přírodní kosmetiky pak více než 120 položek, hodnotí paní Horká. Všechny biopotraviny i kontrolovaná přírodní kosmetika, mají národní či mezinárodní ochrannou známku a jsou pro zákazníky zárukou kvality. Zároveň jim tato certifikace umožňuje snadnější orientaci v sortimentu dm, vysvětluje paní Horká a dodává: Naším hlavním záměrem je tento sortiment i nadále rozšiřovat podle přání zákazníků. Silná pozice dm privátních značek Některé privátní značky společnosti dm oslavily v obchodním roce 2010/2011 již 15 let své existence. Skutečnost, že tyto značky působí na trhu tak dlouhou dobu, potvrzuje neustále se zvyšující zájem zákazníků o kvalitní produkty dm privátních značek a také dlouhá tradice, kterou si tyto značky udržují. Své jubileum oslavily značky babylove, Sundance a Jessa. Za zmínku také stojí dm privátní značka s. he stylezone určená pro cílovou skupinu mladých lidí, která v tomto roce přišla s novým, ojedinělým a inovativním designem. Právě na cílovou skupinu mladých lidí je mimo jiné zaměřena i nová reklamní strategie, doprovázená svěžími a mnohdy překvapivými vizuálními motivy a intenzivnějším využíváním medií, jako je televize a on-line média, zejména oblast sociálních sítí. Náš vstup na Facebook je spojen s neočekávaným úspěchem, říká Martina Horká.

5 dm je také úspěšným zaměstnavatelem Společnost dm drogerie markt s.r.o. zaměstnává v současnosti spolupracovníků. dm Rakousko se svými dceřinými společnostmi k vykazuje spolupracovníků. Společně s dm Německo nabízí skupina dm jako celek jistotu pracovního uplatnění pro celkem pracovníků. O tom, že je dm úspěšná i jako zaměstnavatel, svědčí ocenění Společnost přátelská rodině, které dm získala v dubnu Síť mateřských center o. s. vybírala z 15 nominovaných organizací a ocenila mezi nimi i společnost dm. Rozhodující pro tuto volbu bylo, že společnost je schopna nabídnout svým zaměstnancům více, než je v České republice běžné, přibližuje Gerhard Fischer. Spolupracovníkům dm je umožněno dále se vzdělávat. K nabídce dm vzdělávacího programu patří interní vzdělávací programy a také programy z Evropských strukturálních fondů. Tiskové zprávy společnosti dm drogerie markt naleznete na: V případě zájmu o další informace kontaktujte: Ing. Eva Vaněčková PR manager Resort marketingu a nákupu dm drogerie markt s.r.o. T F

Budou mít potraviny rodný list? str. 16

Budou mít potraviny rodný list? str. 16 ročník I., www.retailinfo.cz Budou mít potraviny rodný list? str. 16 Další marketingový nástroj pro české potraviny str. 20 Obchod v regionech: Jihočeský kraj str. 22 Hygiena potravin (3. část) str. 24

Více

Výroční zpráva 2010. Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group

Výroční zpráva 2010. Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group Výroční zpráva 2010 Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group Obsah O společnosti... 8 Charakteristika akcionáře... 9 Dozorčí rada a představenstvo... 11 Úvodní slovo předsedy dozorčí

Více

OBSAH. Rozvaha... 44. Výkaz zisku a ztráty... 46. Přehled o změnách vlastního kapitálu... 50

OBSAH. Rozvaha... 44. Výkaz zisku a ztráty... 46. Přehled o změnách vlastního kapitálu... 50 V Ý R O Č N Í Z P R Á V A Certifikát LEED Platinum Je hodnocením především za úspornost budovy, ekologickou nenáročnost a vliv na okolí. V evropském měřítku lze v roce 2012 najít pouze 10 budov s platinovým

Více

ČESKÁ PODNIKATELSKÁ POJIŠŤOVNA, a. s. VÝROČNÍ ZPRÁVA

ČESKÁ PODNIKATELSKÁ POJIŠŤOVNA, a. s. VÝROČNÍ ZPRÁVA 2006 VÝROČNÍ ZPRÁVA ČESKÁ PODNIKATELSKÁ POJIŠŤOVNA, a. s. VÝROČNÍ ZPRÁVA VÝROČNÍ ZPRÁVA ČPP ZA ROK 2006 ZÁKLADNÍ ÚDAJE O ČPP Obchodní firma Česká podnikatelská pojišťovna, a. s. Sídlo Budějovická 5, 140

Více

Na pseudoinovace nesázejte! str. 12. Inovace na druhou. Cenová citlivost českých nakupujících str. 18. Odkud se berou? str. 24

Na pseudoinovace nesázejte! str. 12. Inovace na druhou. Cenová citlivost českých nakupujících str. 18. Odkud se berou? str. 24 ročník I., www.retailinfo.cz Na pseudoinovace nesázejte! str. 12 Inovace na druhou str. 14 Cenová citlivost českých nakupujících str. 18 Odkud se berou? str. 24 Jak získat regionální značku kvality? str.

Více

Takřka nikdo neznal tvůrce, který už v první polovině 20. let vytvářel díla. srovnatelná s pracemi předních avantgardních fotografů, neexistovaly

Takřka nikdo neznal tvůrce, který už v první polovině 20. let vytvářel díla. srovnatelná s pracemi předních avantgardních fotografů, neexistovaly Výroční zpráva 2002 Skupina PPF, jedna z nejvýznamnějších finančních skupin v České republice, se profiluje jako strategický investor, který úspěšně spravuje majetek, rozvíjí svoje aktivity v regionu střední

Více

2012Rok značky ŠKODA

2012Rok značky ŠKODA 2012 Rok značky ŠKODA 8 40 16 42 22 49 26 35 Obsah 2012 Rok značky ŠKODA Předmluva předsedy představenstva Prof. Dr. h.c. Winfrieda Vahlanda 4 Představenstvo 6 Třída sama pro sebe třetí generace zcela

Více

Allianz pojišťovna, a. s. Výroční. S vámi od A do Z

Allianz pojišťovna, a. s. Výroční. S vámi od A do Z Allianz pojišťovna, a. s. Výroční zpráva 2012 S vámi od A do Z Základní ekonomické údaje Vybrané ukazatele (v mil. Kč) 2012 2011 Změna 2012/2011 Hrubé předepsané pojistné 11 568 11 044 4,7 % Životní pojištění

Více

Výroční zpráva 2013 Komerční banka, a.s.

Výroční zpráva 2013 Komerční banka, a.s. Výroční zpráva 2013 Komerční banka, a.s. Charakteristika za období 2009 2013 Podle Mezinárodních standardů účetního výkaznictví (IFRS) Konsolidované údaje (mil. Kč) 2013 2012 1 2011 2010 2009 Finanční

Více

TOP Odpovědná firma 2012

TOP Odpovědná firma 2012 TOP Odpovědná firma 2012 nezávislá národní cena za udržitelné a odpovědné podnikání, kterou pořádá a uděluje platforma Byznys pro společnost Cílem soutěže je akcentovat význam udržitelného a odpovědného

Více

život v umění, umění v životě

život v umění, umění v životě život v umění, umění v životě výroční zpráva 2013 1 výroční zpráva 2013 2 KOOPERATIVA POJIŠŤOVNA, A.S., VIENNA INSURANCE GROUP VÝROČNÍ ZPRÁVA 2013 3 Obsah Úvodní slovo předsedy dozorčí rady 9 Úvodní slovo

Více

Podnikejte efektivně v realitní oblasti s naší realitní kanceláří

Podnikejte efektivně v realitní oblasti s naší realitní kanceláří Podnikejte efektivně v realitní oblasti s naší realitní kanceláří Brožura franšizing Obsah brožury Profil společnosti Historie společnosti 4 Současné postavení a zahraniční expanze 5 Členstvi v organizacich

Více

Prezentace společnosti T-Mobile Czech Republic a.s. a účetní závěrka za rok 2003 podle IFRS

Prezentace společnosti T-Mobile Czech Republic a.s. a účetní závěrka za rok 2003 podle IFRS Prezentace společnosti T-Mobile Czech Republic a.s. a účetní závěrka za rok 2003 podle IFRS No. 1 Obsah 8 Úvodní slovo předsedy představenstva 10 Sedmileté ohlédnutí 12 Rok 2003 plně v barvách T-Mobile

Více

ČESKÝ GOODWILL 2013. 29. ledna 2014 MIMOŘÁDNÁ PŘÍLOHA Pražského deníku a 10 Deníků středních Čech

ČESKÝ GOODWILL 2013. 29. ledna 2014 MIMOŘÁDNÁ PŘÍLOHA Pražského deníku a 10 Deníků středních Čech ČESKÝ GOODWILL 29. ledna 2014 MIMOŘÁDNÁ PŘÍLOHA Pražského deníku a 10 Deníků středních Čech ČESKÝ GOODWILL 3 ÚVOD EDITORIAL Žijeme ve zvláštní době. Vyznačuje se nejistotou a všeobecným pesimismem. Letos

Více

Pojišťovnictví je vysoce konkurenční odvětví,

Pojišťovnictví je vysoce konkurenční odvětví, NOVÁ ŠŤAVNATÁ PŘÍLOHA PRO ŠÉFY a jejich business, příběhy, názory, radosti užitečné informace o podnikání www.iprosperita.cz součástí vydání je Prosperita? Především! Nic jiného neřeším. ročník 14 () www.prosperita.info

Více

Česká pojišťovna a.s.

Česká pojišťovna a.s. Výroční zpráva 2014 Výroční zpráva 2014 OBSAH Úvodní slovo předsedy představenstva... 2 Charakteristika Společnosti a skupiny Česká pojišťovna... 4 Nejvýznamnější události skupiny České pojišťovny... 6

Více

ŠKODA Výroční zpráva

ŠKODA Výroční zpráva 2013 ŠKODA Výroční zpráva ŠKODA AUTO a.s. Obsah 4 Úvodní slovo Zpráva představenstva 8 Profil skupiny ŠKODA AUTO 9 Správa a řízení 9 Zpráva dozorčí rady 10 Orgány společnosti ŠKODA AUTO 12 Prohlášení o

Více

Čerstvý sortiment: kvalita na vlně. Země textilu zaslíbené. Vůně podporují. Snídaňové trendy českého. Nepodceňujte důležitost detailu

Čerstvý sortiment: kvalita na vlně. Země textilu zaslíbené. Vůně podporují. Snídaňové trendy českého. Nepodceňujte důležitost detailu ročník III., www.retailinfo.cz Čerstvý sortiment: kvalita na vlně populismu str. 14 Země textilu zaslíbené str. 20 Vůně podporují prodej str. 26 Snídaňové trendy českého zákazníka str. 30 Nepodceňujte

Více

Aktuální téma: Evropské distribuční centrum ESAB str. 6-7

Aktuální téma: Evropské distribuční centrum ESAB str. 6-7 Delivering solutions. PRO PŘÍZNIVCE DB SCHENKER podzim - zima 2010 Aktuální téma: Evropské distribuční centrum ESAB str. 6-7 Rozhovor o nových trendech na trhu a službách pro zákazníky 4-5 Námořní přeprava

Více

I tradiční značka potřebuje promyšlenou péči. Rozhovor s ing. Martinem Štruplem, generálním ředitelem společnosti Hamé str. 12

I tradiční značka potřebuje promyšlenou péči. Rozhovor s ing. Martinem Štruplem, generálním ředitelem společnosti Hamé str. 12 ročník II., www.retailinfo.cz Člověk na dovolené nenakupuje podle letáků str. 14 Manažerem roku 2011 pro odvětví obchodu se stal Miloš Škrdlík z Brněnky str. 16 Čerstvé potraviny: strašák nebo konkurenční

Více

Assistancenews. Jaro 2011. Cestování Zdraví Automobily Domov & Rodina. Strategický plán Europ Assistance pro roky 2011-2015

Assistancenews. Jaro 2011. Cestování Zdraví Automobily Domov & Rodina. Strategický plán Europ Assistance pro roky 2011-2015 Jaro 2011 Assistancenews Cestování Zdraví Automobily Domov & Rodina Strategický plán Europ Assistance pro roky 2011-2015 10 let výročí Europ Assistance v ČR Rozhovor s Markem Venutou Online fakturace i

Více

Nová vláda nedávno předložila

Nová vláda nedávno předložila www.kompass.com Ročník Roãník 12 18 č. ã.1/2014 5/2008 Informace pro pro top top management / náklad firem 16 000 / cílená výtisků distribuce / www.podnikatel-info.cz / www.epod.cz Témata měsíce: Automobilový

Více

Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group. Výroční zpráva

Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group. Výroční zpráva Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group Výroční zpráva 2009 2009 Zimní sportovní hry Pustevny 2009 Kapitálové životní pojištění HARMONIE Nejúspěšnější pojišťovnou v anketě makléřů Pojišťovna

Více

UPLATNĚNÍ MARKETINGOVÉHO MIXU V ČESKÉ POJIŠŤOVNĚ A.S. V REGIONU JIŽNÍ MORAVA

UPLATNĚNÍ MARKETINGOVÉHO MIXU V ČESKÉ POJIŠŤOVNĚ A.S. V REGIONU JIŽNÍ MORAVA SOUKROMÁ VYSOKÁ ŠKOLA EKONOMICKÁ ZNOJMO s.r.o. Bakalářský studijní program: Ekonomika a management Studijní obor: Marketing a management UPLATNĚNÍ MARKETINGOVÉHO MIXU V ČESKÉ POJIŠŤOVNĚ A.S. V REGIONU

Více

1 obsah # CZECHTRADE VÝROČNÍ ZPRÁVA ČESKÁ AGENTURA NA PODPORU OBCHODU OBSAH VÝROČNÍ ZPRÁVY CZECHTRADE / 2004 1 SLOVO MINISTRA

1 obsah # CZECHTRADE VÝROČNÍ ZPRÁVA ČESKÁ AGENTURA NA PODPORU OBCHODU OBSAH VÝROČNÍ ZPRÁVY CZECHTRADE / 2004 1 SLOVO MINISTRA 1 obsah # VÝROČNÍ ZPRÁVA 2004 CZECHTRADE ČESKÁ AGENTURA NA PODPORU OBCHODU SLOVO MINISTRA SLOVO GENERÁLNÍ ŘEDITELKY CZECHTRADE / VAŠE AGENTURA SYSTÉM ŘÍZENÍ KVALITY VÝZNAMNÉ UDÁLOSTI V CZECHTRADE VÝSLEDKY

Více

manuál sociálního podnikání

manuál sociálního podnikání podpora manuál sociálního podnikání Obsah 1 Úvod 4 2 Definice a charakteristika sociálního podnikání 6 3 Zakládáme sociální podnik 10 4 Význam spolupráce a síťování 14 5 Finanční zdroje pro sociální podnikání

Více

Novým prezidentem PK ČR se stal Ing. Miroslav Toman, CSc.

Novým prezidentem PK ČR se stal Ing. Miroslav Toman, CSc. Číslo 10 Ročník VIII 9. října 2007 Cena 16 Kč Vážení čtenáři, na straně 10 11 na 5 otázek odpovídá: Ing. Petr Cingr, ředitel divize masné výroby, AGROFERT HOLDING, a. s., a předseda představenstva společnosti

Více

Základní konsolidované ekonomické ukazatele podle mezinárodních standardů pro fi nanční výkaznictví (IFRS)

Základní konsolidované ekonomické ukazatele podle mezinárodních standardů pro fi nanční výkaznictví (IFRS) Výroční zpráva 2009 2011 2009 2011 Základní konsolidované ekonomické ukazatele podle mezinárodních standardů pro fi nanční výkaznictví (IFRS) Bilanční ukazatele 2009 2008 2007 Bilanční suma 892 598 881

Více

Česká pojišťovna a.s. Výroční zpráva 2006

Česká pojišťovna a.s. Výroční zpráva 2006 Česká pojišťovna a.s. Výroční zpráva 2006 VČERA Česká pojišťovna v roce 2007 slaví 180 let své historie, její počátky se datují již od roku 1827. Nejprve poskytovala pouze požární pojištění, přibližně

Více

Kvalita investice do podnikání

Kvalita investice do podnikání Ročník 16 (11/2014) www.iprosperita.cz Promýšlíte nové webové stránky? Chcete originální novoročenku? Potřebujete pomoci s firemní grafikou? Rádi byste vylepšili logo? Hledáte pomoc? Volejte profesionály:

Více