Úvodní obrazovka ve Windows 8 (schéma rozložení ovládacích prvků) Můžete hledat v aplikacích, nastaveních a souborech ve vašem zařízení.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Úvodní obrazovka ve Windows 8 (schéma rozložení ovládacích prvků) Můžete hledat v aplikacích, nastaveních a souborech ve vašem zařízení."

Transkript

1 Seznamte se s ovládáním Windows 8 Windows 8 je atraktivní, rychlý a plynulý. Úvodní obrazovka s aktivními dlaždicemi a novými Windows 8 aplikacemi nabízí nové možnosti ovládání pomocí dotyku, klávesnice nebo myši Úvodní obrazovka ve Windows 8 (schéma rozložení ovládacích prvků) Jak fungují ovládací tlačítka Ovládací tlačítka (charms) zajišťují pět systémových příkazů, které vám pomáhají ovládat Windows 8, ať už se v systému nacházíte kdekoli. 3 Můžete hledat v aplikacích, nastaveních a souborech ve vašem zařízení. Můžete z aplikací sdílet například soubory a obrázky. Tlačítko Start zobrazí úvodní obrazovku na jedno kliknutí nebo klepnutí. Tlačítko Zařízení umožňuje pracovat s připojeným hardware, například přepnout zobrazení na projektor nebo tisknout z Windows 8 aplikací, jako je Čtečka nebo nový Internet Explorer 10 Tlačítko Nastavení umožňuje ovládat nebo přizpůsobit počítač. Odsud můžete počítač vypnout nebo třeba změnit pozadí úvodní obrazovky. Tlačítko Nastavení také umožňuje zobrazit nastavení konkrétní aplikace, například kliknutím na ovládací tlačítko Nastavení v aplikaci Pošta můžete přidat ový účet. Ovládání Windows 8 pomocí myši, klávesnice či dotyku Pro ovládání Windows 8 pomocí myši a klávesnice jsou důležité všechny čtyři rohy obrazovky a pro ovládání pomocí dotykových gest jsou důležité všechny čtyři okraje obrazovky.

2 Pomocí myši Zobrazení ovládacích tlačítek 1 Přejděte myší do pravého horního nebo pravého dolního rohu obrazovky a potom přesuňte ukazatel myši směrem do středu pravého okraje obrazovky. Můžete také můžete použít klávesovou zkratku Win + C. Pomocí dotykových gest Pro zobrazení ovládacích tlačítek potáhněte prstem z pravého okraje obrazovky. Zobrazí se ovládací tlačítka Hledat, Sdílet, Start, Zařízení a Nastavení. Přístup k naposledy používané aplikaci Umístěte kurzor myši do levého horního rohu a klikněte. Takto se můžete přepínat mezi naposledy otevřenými aplikacemi. Naposledy používané aplikace ve Windows 8 můžete přepínat potáhnutím prstu z levého okraje obrazovky Poznámka: Toto přepínání funguje pouze, pokud máte spuštěné Windows 8 aplikace nebo spuštěné aplikace nainstalované z Windows Store. Plocha se všemi nainstalovanými programy se při přepínání chová jako jedna aplikace. Zobrazení seznamu spuštěných aplikací 2 1 Přesuňte kurzor myši do levého horního rohu a Potáhněte prstem z levého okraje obrazovky a pak jej posuňte směrem dolů. Zobrazí se seznam následně potáhněte zpět doprava. Zobrazí se spuštěných aplikací ve Windows 8. Klikněte na seznam spuštěných aplikací ve Windows 8. aplikaci, na kterou se chcete přepnout. Můžete Klepněte na aplikaci, na kterou se chcete také využít klávesovou zkratku Win + Tab. Pro přepnout. přepínání aplikací spuštěných na ploše je určena klávesová zkratka Alt + Tab. Poznámka: Seznam aplikací se zobrazí, pokud máte spuštěné Windows 8 aplikace nebo aplikace nainstalované z Windows Store. Přichycení dvou aplikací vedle sebe Ve Windows 8 můžete pracovat s dvěma aplikacemi vedle sebe, například hledat na mapě a zároveň chatovat. Zobrazte seznam aplikací. (Musíte mít spuštěné vestavěné aplikace Windows 8 nebo aplikace získané z Windows Store.) Myší klikněte na náhled aplikace, kterou chcete přichytit a přetáhněte ji z levého okraje a uvolněte, až se přichytí na požadované místo. Potáhněte prstem z levého okraje obrazovky a náhled aplikace uvolněte, až se přichytí na požadované místo. Poznámka: Přetažením oddělovače můžete změnit velikost. Pro funkci přichycení je potřeba mít rozlišení obrazovky 1366 x 768 nebo vyšší.

3 Přístup k příkazům aplikace (platí pro aplikace z Windows Store) 3 1 Příkazy aplikací umožňují Pro zobrazení příkazů potáhněte pracovat s určitou funkcí prstem z dolního nebo horního aplikace a jednotlivé příkazy okraje obrazovky. se liší podle typu aplikace, například umožňují připnutí na úvodní obrazovku, vypnutí aktivních dlaždic, a další. Pro zobrazení příkazů klikněte pravým tlačítkem na aplikaci. Zavření aplikace ve Windows 8 Klikněte na horní okraj aplikace a přetáhněte ji na dolní okraj obrazovky. Aplikaci můžete také zavřít pomocí klávesové zkratky Alt + F4. Chcete-li aplikaci zavřít, klepněte na ni a přetáhněte ji z horního okraje obrazovky do dolního. Přechod na plochu 4 1 Chcete-li přejít na plochu a pracovat například s Průzkumníkem souborů, jednoduše klikněte na dlaždici Plocha. Pokud je aplikace Plocha již spuštěná, můžete se na ni také přepnout pomocí klávesové zkratky Win + D. Chcete-li přejít na plochu a pracovat například s Průzkumníkem souborů, jednoduše klepněte dlaždici Plocha. Přechod zpět na úvodní obrazovku Na úvodní obrazovku můžete kdykoli přejít stisknutím tlačítka Windows na klávesnici nebo kliknutím na ovládací tlačítko Start. Také můžete přesunout myš do levého dolního rohu a na úvodní obrazovku přejít kliknutím na miniaturu Start. Na úvodní obrazovku můžete kdykoli přejít stisknutím tlačítka Windows na zařízení nebo klepnutím na ovládací tlačítko Start. Posouvání na úvodní obrazovce Pro posouvání na úvodní obrazovce můžete použít posuvník v dolní části obrazovky nebo kolečko myši. Na dotykové obrazovce se můžete posouvat jednoduše přesunutím prstu. Vyhledávání ve Windows 8 Když začnete psát na úvodní obrazovce, začnou se vyhledávat aplikace. Můžete měnit oblast vyhledávání a nastavit tak, co se má hledat. Stačí kliknout na Nastavení, Soubory nebo název aplikace, která vyhledávání podporuje. Napište do vyhledávacího pole slovo Madrid. Pokud například kliknete na Internet Explorer 10, zobrazí se výsledky hledání na webu. Kliknutím na Počasí se zobrazí informace, jak je zrovna v Madridu. A kliknutím na aplikaci Cestování získáte turistická doporučení pro hlavní město Španělska. Nemusíte již ztrácet čas otvíráním několika vyhledávacích oken. Tip: Napište na úvodní obrazovce víko a klikněte na Nastavení, zobrazí se nabídka nastavení, co se má stát při zavření víka notebooku nebo při stisknutí tlačítka napájení.

4 Sdílení ve Windows 8 Windows 8 umožňuje sdílet prakticky cokoli, vždy pomocí stejného postupu, aniž byste museli přecházet do jiné aplikace. 1. Spusťte aplikaci, jejíž obsah chcete sdílet, například webovou stránku v novém Internet Exploreru Zobrazte ovládací tlačítka. 3. Klikněte na ovládací tlačítko Sdílet. 4. Klikněte na , Facebook či Twitter, podle toho, jak chcete položku sdílet. (Máte-li nainstalované další aplikace, budete mít více možností sdílení) 5. Napište zprávu. 6. Klikněte na Odeslat. Vestavěné aplikace ve Windows 8 Aplikace jsou srdcem Windows 8. Vestavěné aplikace byly vyvinuty tak, aby vám jednoduše umožňovaly dělat nejčastější činnosti. Díky nim je snazší zorganizovat si čas, být v kontaktu, procházet web, a další. Další aplikace naleznete ve Windows Store. Zprávy Chatujte s kontakty v sítích Facebook a Messenger pomocí aplikace Zprávy. Můžete být v kontaktu se všemi svými přáteli a chatovat s nimi z jednoho místa, aniž by bylo nutné přihlašovat se do různých účtů. Dlaždice aplikace Zprávy se aktualizuje pokaždé, když přijde nová zpráva. Vždy máte tedy přehled o tom, co se děje. SkyDrive Díky SkyDrive již nebudete nikdy bez svých dokumentů, fotek, videí a dalších souborů. Aplikace SkyDrive a webové rozhraní SkyDrive.com umožňují přístup k vašim souborům napříč zařízeními. Soubory uložené na SkyDrive se automaticky zobrazují v jakémkoli počítači nebo tabletu, jakmile se přihlásíte pomocí účtu Microsoft. Kalendář Aplikace Kalendář sdružuje vaše data ze služeb Hotmail, Exchange či Google a umožňuje zobrazovat více kalendářů v jediném zobrazení dne, týdne nebo měsíce. Pokud si aplikaci kalendář připnete na úvodní obrazovku, můžete na aktivní dlaždici vidět nadcházející plánované události. Můžete také nastavit, aby se nadcházející události zobrazovaly na zamykací obrazovce Windows, abyste zjistili, co máte na programu, nemusíte tedy ani odemykat počítač. Pošta Díky aplikaci Pošta vidíte všechny vaše účty z jednoho místa, ať už je to Hotmail, Gmail nebo firemní Exchange. Můžete si připnout ové účty na úvodní obrazovku. Jakmile jsou připnuté, vidíte nové y z připnutého účtu na aktivní dlaždici, aniž byste museli spustit aplikaci Pošta. Můžete si dokonce připnout jednotlivé složky. Vždy budete díky tomu v obraze. Lidé Zobrazte si své kontakty, sledujte aktualizace statusů, komunikujte a sdílejte obsah vše z jednoho místa. Jedná se o propracovaný adresář kontaktů, který zobrazuje kontakty, obsah a příspěvky ze všech účtů, včetně Facebook, Hotmail, Messenger, Gmail, Twitter, LinkedIn a dalších. Výhodou je, že můžete mít rychle přehled o tom, co se děje, sdílet novinky, komentovat nebo zahájit konverzaci z jediného místa. Připněte si aktivní dlaždice svých oblíbených kontaktů na úvodní obrazovku a mějte tak přehled o jejich nejnovějších příspěvcích. Internet Explorer 10 Internet Explorer 10 byl navržen s ohledem na rychlost a perfektní optimalizaci pro dotykové ovládání a

5 přináší rychlé a plynulé procházení webu. Procházejte vaše oblíbené weby v celoobrazovkovém zobrazení. Vysoká bezpečnost a ochrana soukromí se stala standardem a prohlížeč nabízí vylepšenou ochranu a procházení se službou InPrivate. Můžete si také připnout vaše oblíbené weby na úvodní obrazovku. Fotky Když se přihlásíte pomocí účtu Microsoft, máte v zařízení s Windows 8 přístup k albům ze služeb Facebook, Flickr a SkyDrive. Můžete také snadno importovat fotky z vašeho fotoaparátu a dalších zařízení přímo to této aplikace. Windows Store Ve Windows Store můžete najít tisíce aplikací seskupených do tematických kategorií, které zahrnují například oblasti: nejnovější, zábava, hry, nakupování a další. Windows Store umožňuje vyniknout skvělým aplikacím, nabízí rychlý přístup k výběru těch nejlepších a ukazuje uživatelské hodnocení. Dozvíte se tedy, co je zajímavé, nové a populární. Všechny aplikace lze nainstalovat až na pět zařízení. Tipy triky pro Windows 8 Jak si přizpůsobit úvodní obrazovku Úvodní obrazovku ve Windows 8 si můžete snadno přizpůsobit podle svých potřeb. 1. Na úvodní obrazovce klikněte pravým tlačítkem na jakoukoli dlaždici a zobrazte příkazy aplikací. 2. Pomocí příkazů aplikace dlaždici zmenšete, vypněte aktivní dlaždici nebo odepněte z úvodní obrazovky. 3. Připněte jakoukoli dlaždici zpět na úvodní obrazovku. Přesuňte kurzor myši do pravého horního nebo dolního rohu a zobrazte ovládací tlačítka, klikněte na tlačítko Hledat, začnete psát název aplikace, následně na aplikaci klikněte pravým tlačítkem pro zobrazení příkazů a připněte ji na úvodní obrazovku. 4. Na úvodní obrazovce přetáhněte dlaždici na nové umístění. 5. Klikněte do pravého dolního rohu úvodní obrazovky pro zmenšení (na tlačítko mínus). 6. Následně přetáhněte skupinu dlaždic na nové místo, které vám vyhovuje. 7. Klikněte pravým tlačítkem na skupinu pro zobrazení příkazů aplikace a skupinu pojmenujte. Můžete tak přehledně jednotlivé skupiny od sebe odlišit. 8. Klikněte znovu na skupinu. Tak se vrátíte do normálního zobrazení úvodní obrazovky.

6 Jak nainstalovat další Windows 8 aplikace Na úvodní obrazovce klikněte na dlaždici Window Store. Chcete-li najít novou aplikaci, můžete procházet tematickými sekcemi obchodu (například Hry, Sociální sítě nebo třeba Nejoblíbenější zdarma). Zobrazení můžete oddálit kliknutím na tlačítko minus v pravém dolním rohu (a vidět tak na jedné obrazovce více kategorií). Znáte-li jméno konkrétní aplikace, zobrazte ovládací tlačítka (umístěním kurzoru do pravého horního rohu) a klikněte na Hledat. Zadejte název aplikace, v tomto případě Vtelevizi a klikněte na Instalovat. Tato česká aplikace zobrazuje TV program s aktuálními náhledy vysílaných pořadů. (Pokud Windows Store spouštíte poprvé, přihlaste se pomocí svého účtu Microsoft nebo klikněte na Registrovat se k účtu Microsoft, kde vás jednoduchý průvodce provede bezplatným zřízením nového účtu.) Jakmile je aplikace nainstalována, můžete ji spustit kliknutím na její dlaždici na úvodní obrazovce. Jak ovládat Windows 8 aplikaci Spusťte aplikaci Fresh Paint zábavné realistické malovaní, které lze zdarma stáhnout z Windows Store. Začněte malovat pomocí myši. Kliknutím pravým tlačítkem myši zobrazíte příkazy aplikace, pomocí kterých můžete měnit typ a barvu štětce, měnit povrch, na který kreslíte, nebo třeba exportovat výslednou kresbu. Windows 8 aplikace spolu navíc umí spolupracovat. Svou kresbu v aplikaci Fresh Paint tedy můžete snadno sdílet s dalšími aplikacemi. Zobrazte ovládací tlačítka (umístěním kurzoru do pravého horního rohu) a klikněte na tlačítko Sdílet a klikněte na PuzzleTouch (aplikaci na tvorbu puzzle lze zdarma získat ve Windows Store). Jednoduše tak svůj namalovaný obrázek proměníte v puzzle.

7 Jak tisknout z Windows 8 aplikace Pokud Windows 8 aplikace podporuje tisk (například Internet Explorer 10 nebo aplikace Čtečka), stačí aplikaci spustit, zobrazit ovládací tlačítka (umístěním kurzoru do pravého horního rohu) a kliknout na tlačítko Zařízení. Zobrazí se seznam dostupných tiskáren. Kliknutím na tiskárnu se zobrazí náhled tisku, ve kterém můžete například nastavit počet kopií. Tisk zahájíte stisknutím tlačítka tisknout. Podobně funguje i klávesová zkratka CTRL + P. Jak změnit nastavení Windows 8 aplikace (například přidat účet do aplikace Pošta) Spusťte Windows 8 aplikaci. Na úvodní obrazovce klikněte například na dlaždici Pošta. Pokud aplikaci spouštíte poprvé, přihlaste s pomocí svého účtu Microsoft (dříve Windows Live ID) nebo klikněte na Registrovat se k účtu Microsoft, kde vás jednoduchý průvodce provede bezplatným zřízením nového účtu. Jakmile se aplikace spustí, zobrazte ovládací tlačítka (umístěním kurzoru do pravého horního rohu) a klikněte na Nastavení. Zobrazí se nastavení dostupná pro konkrétní aplikaci. (V tomto konkrétním případě můžete kliknutím na Účty přidat další účet. Měnit nastavení dalších aplikací lze stejným způsobem.) Jak změnit nastavení počítače (například změnit obrázek na zamykací obrazovce) Zobrazte ovládací tlačítka (umístěním kurzoru do pravého horního rohu). Klikněte na tlačítko Nastavení > Změnit nastavení počítače. Zobrazí se široká nabídka možností, které můžete změnit. V sekci Přizpůsobení můžete nastavit, jaký obrázek se má zobrazovat na zamykací obrazovce. (Můžete kliknutím vybrat předdefinovaný obrázek nebo pomocí tlačítka Procházet zvolit vlastní fotku.). Můžete také nastavit, které aplikace mohou na zamčené obrazovce zobrazovat oznámení (například počet nových ů) a vybrat jednu aplikaci, která zobrazuje podrobný stav (například nadcházející událost v kalendáři). Pokud nainstalujete některé další aplikace, například Svátky, nabídka, ze které budete moci vybírat, se rozšíří.

8 V sekci Přizpůsobení můžete kliknutím na možnost Úvodní obrazovka změnit barevné schéma a motiv a přizpůsobit si tak Windows podle své nálady. Kliknutím na Obrázek účtu se můžete vyfotit nebo vybrat fotku, kterou chcete mít přidruženou ke svému účtu. (Je vidět například při přihlašování do počítače.) Jak si vytvořit obrázkové heslo Zobrazte ovládací tlačítka (umístěním kurzoru do pravého horního rohu). Klikněte na tlačítko Nastavení > Změnit nastavení počítače. Klikněte na sekci Uživatelé. V sekci Možnosti přihlášení klikněte na Vytvořit obrázkové heslo a projděte jednoduchým průvodcem, ve kterém vyberete obrázek a určíte gesta, pomocí kterých se budete přihlašovat k počítači (pomocí gest myší nebo prstem na dotykové obrazovce). Při dalším přihlášení k počítači už můžeme použít vaše nové obrázkové heslo nebo se přepnout na přihlášení klasickým heslem. Každé obrázkové heslo se skládá z třech pohybů a můžete volit kombinaci kruhů, rovných čar a kliknutí. K čemu slouží účet Microsoft K přihlášení do Windows můžete používat svou ovou adresu jako účet Microsoft (dříve Windows Live ID). To vám umožní odkudkoli pracovat se svými soubory a fotkami díky online úložišti SkyDrive a synchronizovat nastavení mezi více počítači a tablety s Windows 8. Snadno můžete synchronizovat například přizpůsobení počítače (barvu, pozadí, zamykací obrazovku a obrázek hesla), motiv plochy, jazyková nastavení (klávesnice, zobrazovaný jazyk), hesla a nastavení Windows 8 aplikací a prohlížeče (historie a oblíbené položky). Jak přepnout z místního účtu na účet Microsoft Zobrazte ovládací tlačítka (umístěním kurzoru do pravého horního rohu) a klikněte na Změnit nastavení počítače a v sekci Uživatelé klikněte na Přepnout na účet Microsoft (pokud již účet Microsoft nemáte ke svému počítači přidružen). Po zadání aktuálního hesla, ové adresy pro účet Microsoft a bezpečnostních údajů můžete nastavit, jaká nastavení se mají synchronizovat se vaším účtem Microsoft. Jak vypnout počítač Zobrazte ovládací tlačítka (umístěním kurzoru do pravého horního rohu) a klikněte na tlačítko Nastavení. Poté klikněte na tlačítko Vypnutí a vyberte, co chcete s počítačem udělat. Nebo můžete stisknout kombinaci kláves CTRL + ALT + Delete a kliknout na ikonu napájení v pravém dolním rohu obrazovky. Jak se odhlásit ze svého účtu Zobrazte úvodní obrazovku (například stisknutím klávesy Windows na klávesnici) a v pravé horní části obrazovky klikněte na název svého účtu. Zobrazí se nabídka možností, ze které vyberte Odhlásit se. Jak vytvořit další uživatelský účet V jednom počítači nebo zařízení s Windows 8 můžete vytvořit více uživatelských účtů, aby jednotliví uživatelé měli přístup jen ke svým souborům (a chránili si tak soukromí) a mohli mít odlišné nastavení systému. Zobrazte ovládací tlačítka (umístěním kurzoru do pravého horního rohu). Klikněte na tlačítko Nastavení > Změnit nastavení počítače. Klikněte na sekci Uživatelé. V sekci Jiní uživatelé klikněte na Přidat uživatele a projděte jednoduchým průvodcem, který vám umožní vytvořit další místní účet nebo účet Microsoft.

9 Užitečné klávesové zkratky Ovládací tlačítka Win + C Win + F Win + W Win + Q Psaní na úvodní obrazovce Win + H Win + I Win + K Zobrazí ovládací tlačítka (a také datum, čas, stav napájení a sítě). Umožňuje prohledávat soubory. Umožňuje prohledávat nastavení. Umožňuje prohledávat spuštěnou aplikaci (pokud to aplikace umožňuje). Hledá aplikace. Otevře ovládací tlačítko Sdílet. Otevře ovládací tlačítko Nastavení (plus umožňuje přístup k nastavení úvodní obrazovky/konkrétní aplikace a nápovědě). Otevře ovládací tlačítko Zařízení. Nové rozhraní Windows 8 Win Win + Tab (uvolněte Tab, opakujte) Win + Tab (uvolněte Tab, opakujte), Delete Win + Z Alt + F4 Ctrl + Alt + Del Win +. (vyžaduje rozlišení 1366 x 768 či vyšší) Win + Shift +. Ctrl + - Ctrl + = Šipky, mezerník, Tab Page Down Page Up Zobrazí úvodní obrazovku nebo naposledy používanou aplikaci (mačkáním se přepíná). Spustí další aplikaci (rotuje Windows 8 aplikacemi, plocha se chová jako jedna aplikace). Zavře aplikaci na pozadí. Zobrazí příkazy aplikace. Zavře aktivní aplikaci. Umožňuje přistupovat k příkazům a nástrojům: uzamknout, přepnout uživatele, odhlásit se, změnit heslo, Správce úloh, Usnadnění přístupu a možnostem vypnutí počítače. Přichytí aplikaci napravo. Přesune oddělovač napravo. (Plocha se chová jako jedna aplikace.) Přichytí aplikaci nalevo. Přesune oddělovač nalevo. (Plocha se chová jako jedna aplikace.) Oddálí (zmenší) úvodní obrazovku. Zobrazí úvodní obrazovku v původní velikosti. Přesouvá mezi aktivními dlaždicemi, vybírá je, mění fokus. Posouvá dlaždice úvodní obrazovky doleva. Posouvá dlaždice úvodní obrazovky doprava. Práce s plochou Win + D Win + E Win + I Win + R Win + X Win + T Alt + Tab (uvolněte Tab, opakujte) Alt + 1 až 9 Zobrazí plochu. Spustí Průzkumník souborů. Zobrazí ovládací tlačítko Nastavení (plus příkazy Ovládací panely, Přizpůsobení, Informace o počítači a Nápověda (týkající se plochy). Otevře aplikaci Spustit. Zobrazí seznam užitečných příkazů pro správu počítače Prochází spuštěnými aplikacemi na ploše. Otevře další aplikaci (rotuje mezi aplikacemi, každá aplikace spuštěná na ploše má své zastoupení). Spustí aplikace připnuté na hlavním panelu. Práce s Internet Explorerem Ctrl + Tab Ctrl + Shift + P Ctrl + T Ctrl + F4 Backspace Shift + Backspace Prochází spuštěnými záložkami. Spustí procházení se službou InPrivate. Otevře novou záložku. Zavře aktivní záložku. Přejde zpět na předchozí webovou stránku. Přejde dopředu na předchozí webovou stránku.

10 Tab Shift + Tab Enter Ctrl + P Ctrl + L Alt + D Prochází dopředu položkami na webové stránce. Prochází zpět. Aktivuje vybranou položku. Vytiskne stránku. Zobrazí stránku na ploše v IE. Zobrazí panel Adresa (včetně nejčastěji zobrazovaných a připnutých stránek). Další užitečné zkratky Win + P Win + L Win +, Win + O Win + U Win + Enter Win + = Win + - Win + V Win + Shift + V Zobrazí možnosti pro zobrazení na druhém monitoru. Zamkne počítač. Zobrazí náhled plochy Otáčení zamykací obrazovky (pokud to počítač umožňuje) Centrum usnadnění přístupu. Spustí program Předčítání. Zvětšení pomocí lupy. Zmenšení, když je lupa zapnutá. Prochází oznámeními. Prochází oznámeními opačným směrem. Další informace o Windows 8 najdete na a

Seznamte se s ovládáním Windows 8

Seznamte se s ovládáním Windows 8 Seznamte se s ovládáním Windows 8 Windows 8 je atraktivní, rychlý a plynulý. Úvodní obrazovka s aktivními dlaždicemi a novými Windows 8 aplikacemi nabízí nové možnosti ovládání pomocí dotyku, klávesnice

Více

Seznamte se s ovládáním Windows 8.1

Seznamte se s ovládáním Windows 8.1 Seznamte se s ovládáním Windows 8.1 Windows 8.1 je atraktivní, rychlý a plynulý. Úvodní obrazovka s aktivními dlaždicemi a novými aplikacemi nabízí nové možnosti ovládání pomocí dotyku, klávesnice nebo

Více

Úvodní příručka. Podívejte se na další možnosti Kliknutím na tuto šipku se zobrazí další možnosti v dialogovém okně.

Úvodní příručka. Podívejte se na další možnosti Kliknutím na tuto šipku se zobrazí další možnosti v dialogovém okně. Úvodní příručka Microsoft PowerPoint 2013 vypadá jinak než ve starších verzích, proto jsme vytvořili tuto příručku, která vám pomůže se s ním rychle seznámit. Vyhledání potřebných funkcí Kliknutím na libovolnou

Více

Úvodní příručka. Zobrazení nebo přepnutí mezi online účty Kliknutím na identifikátor účtu můžete změnit nastavení nebo přepnout účty.

Úvodní příručka. Zobrazení nebo přepnutí mezi online účty Kliknutím na identifikátor účtu můžete změnit nastavení nebo přepnout účty. Úvodní příručka Microsoft OneNote 2013 vypadá jinak než ve starších verzích, proto jsme vytvořili tuto příručku, která vám pomůže se s ním rychle seznámit. Přepnutí mezi ovládáním dotykem a myší Pokud

Více

Práce se soubory a složkami

Práce se soubory a složkami Práce se soubory a složkami Co jsou soubory a složky? Soubor je něco jako vytištěný dokument, jaký můžete najít na svém psacím stole nebo v deskách. Mezi příklady souborů v počítači patří textové dokumenty,

Více

1. Obsah 2. Úvod Zdarma poštovní klient od společnosti Microsoft přímo v PC

1. Obsah 2. Úvod Zdarma poštovní klient od společnosti Microsoft přímo v PC 1. Obsah 1. Obsah... 1 2. Úvod... 1 3. Instalace... 2 4. Vytvoření účtu... 5 5. Pošta... 7 6. Kontakty... 11 7. Informační kanály... 11 8. Nastavení zobrazení... 12 2. Úvod Zdarma poštovní klient od společnosti

Více

Práce s mobilním zařízením

Práce s mobilním zařízením Práce s mobilním zařízením Ing. Petr Nepustil 2 Agenda Ovládání dodaného mobilního zařízení a SW Lenovo Ovládání Microsoft Windows 8.1 Registrujte své zařízení Lenovo www.lenovo.com/registration/index.html

Více

Windows 8.1 (5. třída)

Windows 8.1 (5. třída) Windows 8.1 (5. třída) Pracovní plocha: takto vypadá Pracovní plocha u nás ve škole - pozadí Pracovní plochy - ikony na pracovní ploše - Hlavní panel - ikony na Hlavním panelu (zvýrazněná ikona spuštěné

Více

1. Obsah. 2. Úvod. 1. Obsah... 1. 2. Úvod... 1. 3. Přihlášení... 2. 4. Přizpůsobení prostoru... 3. 5. Sdílení fotografií... 5. 6. Moduly...

1. Obsah. 2. Úvod. 1. Obsah... 1. 2. Úvod... 1. 3. Přihlášení... 2. 4. Přizpůsobení prostoru... 3. 5. Sdílení fotografií... 5. 6. Moduly... 1. Obsah 1. Obsah... 1 2. Úvod... 1 3. Přihlášení... 2 4. Přizpůsobení prostoru... 3 5. Sdílení fotografií... 5 6. Moduly... 11 7. Popis některých modulů... 12 8. Rozložení modulů... 14 2. Úvod Vlastní

Více

ZoomText 10.1 Dodatek ke stručnému průvodci

ZoomText 10.1 Dodatek ke stručnému průvodci ZoomText 10.1 Dodatek ke stručnému průvodci Tento dodatek ke stručnému průvodci ZoomTextu popisuje nové funkce a další odlišnosti, které jsou specifické pro ZoomText 10.1. Pro základní informace k instalaci

Více

Průvodce novými funkcemi. www.htc.com

Průvodce novými funkcemi. www.htc.com www.htc.com Informace o právech k duševnímu vlastnictví Copyright 2009 HTC Corporation. Všechna práva vyhrazena. Microsoft, Windows a Windows Mobile jsou registrované obchodní značky nebo obchodní značky

Více

http://www.zlinskedumy.cz

http://www.zlinskedumy.cz Číslo projektu Číslo a název šablony klíčové aktivity Tematická oblast Autor Ročník 1 Obor CZ.1.07/1.5.00/34.0514 III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Operační systém a textový editor,

Více

Úvod. Program ZK EANPRINT. Základní vlastnosti programu. Co program vyžaduje. Určení programu. Jak program spustit. Uživatelská dokumentace programu

Úvod. Program ZK EANPRINT. Základní vlastnosti programu. Co program vyžaduje. Určení programu. Jak program spustit. Uživatelská dokumentace programu sq Program ZK EANPRINT verze 1.20 Uživatelská dokumentace programu Úvod Základní vlastnosti programu Jednoduchost ovládání - umožňuje obsluhu i málo zkušeným uživatelům bez nutnosti většího zaškolování.

Více

Spuštění a ukončení databázové aplikace Access

Spuštění a ukončení databázové aplikace Access Spuštění a ukončení databázové aplikace Access Aplikaci Access spustíte tak, že vyhledáte její ikonu v nabídce "Start" a klepnete na ní. Najdete ho v Sekci Všechny programy/mircosoft Office. Po výběru

Více

Registr práv a povinností

Registr práv a povinností Registr práv a povinností Doporučené postupy a nastavení internetového prohlížeče pro práci v aplikaci AIS RPP Doporučené postupy a nastavení internetového prohlížeče pro práci v aplikaci AIS RPP v4.0

Více

Aplikace GoGEN Smart Center

Aplikace GoGEN Smart Center Aplikace GoGEN Smart Center Návod na použití aplikace Úvod Aplikace GoGEN Smart Center pro maximální využití Smart TV GoGEN, spojuje vyspělou technologii a zábavu v pohodlí domova. SMART ovládání ovládání

Více

Nápověda k ESSELTE EaSY print

Nápověda k ESSELTE EaSY print Nápověda k ESSELTE EASY PRINT Obsah 1. Požadavky na systém 3 1.1. Prohlížeč internetu 3 1.2. Acrobat Reader 3 2. Registrace, přihlášení a můj účet 4 2.1. Proč se registrovat? 4 2.2. Jak se registrovat?

Více

Windows RT 8.1 Update Step-by-Step Guide

Windows RT 8.1 Update Step-by-Step Guide Windows RT 8.1 Update Step-by-Step Guide Aktualizace Windows RT na verzi Windows RT 8.1 Nainstalováním nejnovějších aktualizací Windows zajistěte, aby byl počítač s Windows RT v aktuálním stavu Zjištění

Více

Mozilla Firefox. obsah 1/10. Kompletní průvodce programem

Mozilla Firefox. obsah 1/10. Kompletní průvodce programem 1/10 Mozilla Firefox víc než pouhý prohlížeč Prohlížeč Mozilla Firefox je známý svou spolehlivostí, rychlostí, ochranou soukromí uživatelů a příjemným uživatelským prostředím. Přestože je určen především

Více

2014 Electronics For Imaging. Informace obsažené v této publikaci jsou zahrnuty v Právním upozornění pro tento produkt.

2014 Electronics For Imaging. Informace obsažené v této publikaci jsou zahrnuty v Právním upozornění pro tento produkt. 2014 Electronics For Imaging. Informace obsažené v této publikaci jsou zahrnuty v Právním upozornění pro tento produkt. 23 června 2014 Obsah 3 Obsah...5 Přístup k programu...5 Poštovní schránky...5 Připojování

Více

Manuál k programu KaraokeEditor

Manuál k programu KaraokeEditor Manuál k programu KaraokeEditor Co je KaraokeEditor? Program slouží pro editaci tagů v hudebních souborech formátu mp3. Tagy jsou doprovodné informace o písni, uložené přímo v mp3. Aplikace umí pracovat

Více

8. OKNA 73. obr. 1 Roletové menu "Okna"

8. OKNA 73. obr. 1 Roletové menu Okna 8. OKNA Obsah 8. OKNA 73 OBSAH 73 8.1 UKLÁDÁNÍ UŽIVATELSKÝCH OKEN 76 8.2 NAČÍTÁNÍ UŽIVATELSKÝCH OKEN 77 8.3 VLASTNOSTI OKEN 77 8.3.1 VLASTNOSTI ZÁLOŽKOVÉHO OKNA 78 8.4 VOLBA OKNA 78 8.5 ZRUŠENÍ OKNA 79

Více

PRACUJEME S TSRM. Modul Samoobsluha

PRACUJEME S TSRM. Modul Samoobsluha PRACUJEME S TSRM Modul Samoobsluha V této kapitole Tato kapitola obsahuje následující témata: Téma Na straně Přehled kapitoly 6-1 Užití modulu Samoobsluha 6-2 Přihlášení k systému 6-3 Hlavní nabídka TSRM

Více

METODICKÝ POKYN PRÁCE S MS PowerPoint - POKROČILÍ. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

METODICKÝ POKYN PRÁCE S MS PowerPoint - POKROČILÍ. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. METODICKÝ POKYN PRÁCE S MS PowerPoint - POKROČILÍ Pozadí snímku Pozadí snímku můžeme nastavit všem snímkům stejné nebo můžeme volit pro jednotlivé snímky různé pozadí. Máme několik možností: Pozadí snímku

Více

Rychlé nastavení mobilní aplikace Novell Vibe

Rychlé nastavení mobilní aplikace Novell Vibe Rychlé nastavení mobilní aplikace Novell Vibe Březen 2015 Začínáme Mobilní přístup na portál Novell Vibe může správce portálu Vibe deaktivovat. Pokud nemůžete přistupovat k mobilnímu rozhraní Vibe podle

Více

4 Microsoft Windows XP Jednoduše

4 Microsoft Windows XP Jednoduše Obsah ÚVOD Nové zkušenosti s novými Windows XP 11 Vaším cílem je: 11 A. Hraní her, využívání encyklopedií a výukových programů, účetnictví 11 B. Procházení WWW stránek Internetu, využívání elektronické

Více

Prozkoumání příkazů na pásu karet Každá karta na pásu karet obsahuje skupiny a každá skupina obsahuje sadu souvisejících příkazů.

Prozkoumání příkazů na pásu karet Každá karta na pásu karet obsahuje skupiny a každá skupina obsahuje sadu souvisejících příkazů. Úvodní příručka Microsoft Project 2013 vypadá jinak než ve starších verzích, proto jsme vytvořili tuto příručku, která vám pomůže se s ním rychle seznámit. Panel nástrojů Rychlý přístup Tuto oblast můžete

Více

CRV Czech Republic je na facebooku!

CRV Czech Republic je na facebooku! CRV Czech Republic je na facebooku! Na to, abyste mohli prohlížet naše facebookové stránky, není třeba se registrovat. Stačí do internetového prohlížeče zadat adresu: http://www.facebook.com/pages/crv-czech-republic/198677136816177

Více

SMART Ink. Operační systémy Windows. Uživatelská příručka

SMART Ink. Operační systémy Windows. Uživatelská příručka SMART Ink Operační systémy Windows Uživatelská příručka Reistrace produktu Jestliže si zareistrujete produkt SMART, budeme vás upozorňovat na nové funkce a uprade softwaru. Zareistrujte se online na adrese

Více

Grid Player pro ios verzi 1.1

Grid Player pro ios verzi 1.1 Grid Player pro ios verzi 1.1 Sensory Software International Ltd 2011 O programu Grid Player Grid Player je aplikace pro alternativní a augmentativní komunikaci (AAK) určená lidem, kteří nemohou mluvit

Více

vytvořil Vladimír Hradecký Obsah

vytvořil Vladimír Hradecký Obsah Google Apps chat Obsah Obsah... Úvod... Co všechno chat dokáže... Popis prostředí... Nastavení chatu... Nastavení stavu... Chatování... 7 Skupinový chat... 8 Historie chatu... 9 Úvod V dnešní době chce

Více

Masarykova ZŠ Klenčí pod Čerchovem OPERAČNÍ SYSTÉM

Masarykova ZŠ Klenčí pod Čerchovem OPERAČNÍ SYSTÉM Operační systém OPERAČNÍ SYSTÉM Masarykova MŠ a ZŠ Operační systém - zajišťuje komunikaci mezi hardwarem a softwarem organizuje přístup a využívání zdrojů počítače ( čas procesoru, přístup k datům na discích,

Více

Messenger. Novell 1.0 UMÍSTĚNÍ DOKUMENTACE K PROGRAMU NOVELL MESSENGER. www.novell.com STRUČ NÁ ÚVODNÍ PŘ ÍRUČ KA

Messenger. Novell 1.0 UMÍSTĚNÍ DOKUMENTACE K PROGRAMU NOVELL MESSENGER. www.novell.com STRUČ NÁ ÚVODNÍ PŘ ÍRUČ KA Novell Messenger 1.0 STRUČ NÁ ÚVODNÍ PŘ ÍRUČ KA www.novell.com Novell Messenger je produkt, který nezávisle na platformě slouží k rychlému zasílání zpráv v podnicích pomocí adresáře Novell e-directory

Více

Modul 2. Druhá sada úkolů:

Modul 2. Druhá sada úkolů: Zadání Druhá sada úkolů: Modul 2 Všechny potřebné složky a soubory pro splnění následující sady úkolů se nachází ve složce sada2. 1. Ve složce Ulohy vytvořte šest nových složek (podle obrázku) a pojmenujte

Více

Aplikace Založení účtu Microsoft a stažení aplikace Internet Nastavení e-mailu Připojení/odpojení Wi-Fi sítě Nastavení internetu v zahraničí

Aplikace Založení účtu Microsoft a stažení aplikace Internet Nastavení e-mailu Připojení/odpojení Wi-Fi sítě Nastavení internetu v zahraničí 1 6. 7. 8. Aplikace Založení účtu Microsoft a stažení aplikace Internet Nastavení e-mailu Připojení/odpojení Wi-Fi sítě Nastavení internetu v zahraničí Nastavení internetu v ČR Zap./Vyp. přístupového bodu

Více

Google Apps. dokumenty 3. verze 2012

Google Apps. dokumenty 3. verze 2012 Google Apps dokumenty verze 0 Obsah Obsah... Úvod... Prezentace... Popis prostředí... Menu a panely nástrojů... Menu a panely nástrojů... Vytvoření prvního snímku... Nový snímek... 7 Úprava objektu...

Více

Tablet. Rychlý průvodce instalací

Tablet. Rychlý průvodce instalací Tablet CZ Rychlý průvodce instalací Windows Vista, Vista x64, XP, XP x64, 2000 Macintosh OS X v10.3.9. nebo vyšší Důležité: pro plné využití všech funkcí pera a tabletu je NUTNÁ instalace ovládacího programu

Více

Manuál QPos Pokladna V1.18.1

Manuál QPos Pokladna V1.18.1 Manuál QPos Pokladna V1.18.1 OBSAH Obsah 1. QPOS dotyková pokladna... 3 2. Jak číst tento manuál... 4 2.1. Čím začít?... 4 2.2. Členění kapitol... 4 2.3. Speciální text... 4 3. První spuštění... 5 3.1.

Více

Tipy a triky pro Windows a Office

Tipy a triky pro Windows a Office Tipy a triky pro Windows a Office O této brožuře Na následujících stránkách naleznete užitečné tipy a triky, které vám umožní naplno využít systém Windows 8.1 a ušetřit čas při každodenních činnostech.

Více

Word 2007 pro začátečníky

Word 2007 pro začátečníky Word 2007 pro začátečníky 1 Word OP LZZ Tento kurz je financován prostřednictvím výzvy č. 40 Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost z prostředků Evropského sociálního fondu. 2 Word Cíl kurzu

Více

GMAIL. Verze 1 18.8.2008 Gmail je online aplikace, která se neustále vyvíjí. V daném okamžiku proto používáte vždy tu nejaktuálnější verzi.

GMAIL. Verze 1 18.8.2008 Gmail je online aplikace, která se neustále vyvíjí. V daném okamžiku proto používáte vždy tu nejaktuálnější verzi. GMAIL VERZE NÁVODU A NÁSTOJI Verze 1 18.8.2008 Gmail je online aplikace, která se neustále vyvíjí. V daném okamžiku proto používáte vždy tu nejaktuálnější verzi. VYUŽITÍ PRO e-mail s emailovou schránkou

Více

Úvod. Program ZK EANPRINT. Základní vlastnosti programu. Co program vyžaduje. Určení programu. Jak program spustit. Uživatelská dokumentace programu

Úvod. Program ZK EANPRINT. Základní vlastnosti programu. Co program vyžaduje. Určení programu. Jak program spustit. Uživatelská dokumentace programu sq Program ZK EANPRINT verze 2.00 Uživatelská dokumentace programu Úvod Uživatel si může vybrat z 16 různých čárových kódů. Mimo jiné to jsou EAN8, EAN13, Code128, 2z5 a další. Rastr štítků se vybírá nastavením

Více

Návod na používání aplikace TV DIGITAL OnGuide(EPG)

Návod na používání aplikace TV DIGITAL OnGuide(EPG) Návod na používání aplikace TV DIGITAL OnGuide(EPG) I. Instalace TV DIGITAL OnGuide Pokud máte aplikaci TVCenter 6 nainstalovanou z originálního CD, vložte tento disk do mechaniky Vašeho PC a počkejte

Více

NÁVOD NA OBSLUHU INTERNETOVÉ PREZENTACE. Ataxo Czech s.r.o.

NÁVOD NA OBSLUHU INTERNETOVÉ PREZENTACE. Ataxo Czech s.r.o. NÁVOD NA OBSLUHU INTERNETOVÉ PREZENTACE Ataxo Czech s.r.o. ÚVOD Internetové stránky vytvořené společností Ataxo v rámci produktu Mini web můžete jednoduše a rychle upravovat prostřednictvím on-line administrace.

Více

LAN se používá k prvnímu nastavení Vašeho DVR a když potřebujete nastavit síť na Vašem DVR pro používání po internetu.

LAN se používá k prvnímu nastavení Vašeho DVR a když potřebujete nastavit síť na Vašem DVR pro používání po internetu. Návod Video Viewer 1.9.9 1 Dodávaný licencovaný software Následující stránky popisují nejpoužívanější funkce software Video Viewer. Podrobnosti o softwaru a jeho nastavení, najdete v rozšířené příručce,

Více

NAS 232 Aplikace AiFoto pro mobilní zařízení. Správa fotografií na vašem NAS z mobilního zařízení

NAS 232 Aplikace AiFoto pro mobilní zařízení. Správa fotografií na vašem NAS z mobilního zařízení NAS 232 Aplikace AiFoto pro mobilní zařízení Správa fotografií na vašem NAS z mobilního zařízení A S U S T O R C O L L E G E CÍLE KURZU V tomto kurzu se naučíte: 1. Používat AiFoto pro správu fotografií

Více

Tisk dokumentů na VŠPJ

Tisk dokumentů na VŠPJ Tisk dokumentů na VŠPJ Tisk dokumentů na VŠPJ je zabezpečený. Úlohy, které si pošlete k tisku, se vytisknou teprve ve chvíli, kdy přiložíte svoji ISIC kartu ke kopírce. Úlohu si můžete vytisknout na kterékoli

Více

Interní předpis. Pokyn pro uživatele

Interní předpis. Pokyn pro uživatele Interní předpis klasifikace VEŘEJNÉ zpracoval: Ing. Petr Dvořáček datum zpracování: 1. 10. 2013 verze: 2.0 datum revize 1. 10. 2013 OBSAH 1. ÚČEL DOKUMENTU... 1 2. JAK SE PŘIHLÁSIT K POČÍTAČI?... 1 3.

Více

MODUL 4: ZÁKLADNÍ POČÍTAČOVÉ DOVEDNOSTI (WORD a INTERNET) PŘEDMLUVA - Modul 4

MODUL 4: ZÁKLADNÍ POČÍTAČOVÉ DOVEDNOSTI (WORD a INTERNET) PŘEDMLUVA - Modul 4 MODUL 4: ZÁKLADNÍ POČÍTAČOVÉ DOVEDNOSTI (WORD a INTERNET) PŘEDMLUVA - Modul 4 V Modulu 4, který nese název ZÁKLADNÍ POČÍTAČOVÉ DOVEDNOSTI (WORD a INTERNET), jsme pro Vás připravili průvodce základními

Více

Přístup k poště MS Office 365 mají pouze studenti 1. a 2. ročníku EkF prezenčního studia. Přístup k ostatním službám mají všichni studenti.

Přístup k poště MS Office 365 mají pouze studenti 1. a 2. ročníku EkF prezenčního studia. Přístup k ostatním službám mají všichni studenti. Obsah Přihlášení k Office 365... 1 Nastavení přeposílání (předávání) doručené pošty... 2 Instalace plného balíku aplikací Office 365 Pro Plus pro studenty... 3 Přihlášení v plné verzi Office 365 Pro Plus

Více

O 2 TV. jediná televize, která se vám přizpůsobí

O 2 TV. jediná televize, která se vám přizpůsobí O 2 TV jediná televize, která se vám přizpůsobí Vítejte ve světě O 2 TV Vítejte ve světě zábavy a odpočinku! Ve světě, kde se nemusíte nikomu a ničemu přizpůsobovat. Díky svým unikátním funkcím je O 2

Více

SMART Notebook v.10 PRO PEDAGOGY - orientace v programu

SMART Notebook v.10 PRO PEDAGOGY - orientace v programu SMART Notebook v.10 PRO PEDAGOGY - orientace v programu Mgr. Magda Sováková ESF PROJEKT OP VK ČÍSLO PROJEKTU CZ.1.07/1.1.07/11.0047 EFEKTIVNÍ VYUŽÍVÁNÍ ICT VE VÝUCE VŠEOBECNĚ VZDĚLÁVACÍCH A ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ

Více

Modul 2. První sada úkolů:

Modul 2. První sada úkolů: Zadání První sada úkolů: Modul 2 Všechny potřebné složky a soubory pro splnění následující sady úkolů se nachází ve složce sada1. 1. Ve složce Ulohy vytvořte čtyři nové složky (podle obrázku) a pojmenujte

Více

7. Enterprise Search Pokročilé funkce vyhledávání v rámci firemních datových zdrojů

7. Enterprise Search Pokročilé funkce vyhledávání v rámci firemních datových zdrojů 7. Enterprise Search Pokročilé funkce vyhledávání v rámci firemních datových zdrojů Verze dokumentu: 1.0 Autor: Jan Lávička, Microsoft Časová náročnost: 30 40 minut 1 Cvičení 1: Vyhledávání informací v

Více

Mobilní aplikace pro ARVAL ON BOARD. Podrobný manuál

Mobilní aplikace pro ARVAL ON BOARD. Podrobný manuál Mobilní aplikace pro ARVAL ON BOARD Podrobný manuál Úvod ARVAL ON BOARD (AOB) Mobile je mobilní verze klasického ARVAL ON BOARD, který je určen pro chytré telefony a tablety. Je k dispozici pro platformy

Více

Úvod do email systému

Úvod do email systému Úvod do email systému Základní informace Toto emailové prostředí je rozloženo do tří hlavních částí - rámců. Levý rámec zobrazuje aktuálně přihlášené složky. V pravé části strany se realizuje veškerá činnost

Více

/ NVR-4008 / NVR-4016

/ NVR-4008 / NVR-4016 DINOX rekordéry: NVR-4004 NVR-4008 NVR-4016 Rychlá uživatelská příručka Obsah Rychlá uživatelská příručka... 1 Před instalací NVR... 3 Instalace NVR... 3 Instalace pevného disku... 3 Přední panel... 5

Více

Obsah: 1 Důležité informace před vstupem do virtuální místnosti 2 Realizace online setkání

Obsah: 1 Důležité informace před vstupem do virtuální místnosti 2 Realizace online setkání Obsah: 1 Důležité informace před vstupem do virtuální místnosti... 3 1.1 Nastavení zvuku a mikrofonu... 3 1.2 Instalace Adobe Flash Playeru... 5 1.3 Testování počítače... 5 2 Realizace online setkání...

Více

Cornelius Scipio s.r.o. Scénáře. SBD Vítkovice. Elektronická hlášení závad. Scénář postupu práce. Předseda samosprávy. Autor: Cornelius Scipio s.r.o.

Cornelius Scipio s.r.o. Scénáře. SBD Vítkovice. Elektronická hlášení závad. Scénář postupu práce. Předseda samosprávy. Autor: Cornelius Scipio s.r.o. SBD Vítkovice Elektronická hlášení závad Scénář postupu práce Předseda samosprávy Autor: Cornelius Scipio s.r.o. Obsah: 1. Úvod... 3 2. Postup práce s touto webovou aplikací... 4 2.1. Spuštění a přihlášení

Více

NÁVOD KE SLUŽBĚ IPTV

NÁVOD KE SLUŽBĚ IPTV NÁVOD KE SLUŽBĚ IPTV 1. Úvod Služba IP TELEVIZE vám prostřednictvím technologie IPTV zprostředkuje jedinečný zážitek ze sledování televizních pořadů ve Vaší domácnosd. Díky připojení k internetu můžete

Více

IPFW. Aplikace pro ovládání placeného připojení k Internetu. verze 1.1

IPFW. Aplikace pro ovládání placeného připojení k Internetu. verze 1.1 IPFW Aplikace pro ovládání placeného připojení k Internetu verze 1.1 Popis aplikace Aplikace IPFW (IP Firewall) je určen k řízení placeného připojení k Internetu ve spojení s elektronickým mincovníkem

Více

Software Capture Pro. Začínáme. A-61640_cs

Software Capture Pro. Začínáme. A-61640_cs Software Capture Pro Začínáme A-61640_cs Začínáme se softwarem Kodak Capture Pro Software a Capture Pro Limited Edition Instalace softwaru: Kodak Capture Pro Software a Network Edition... 1 Instalace softwaru:

Více

SECURITY VIEW. Uživatelský manuál. verze 0.1. Dokumentace vytvořena dne 21. 9. 2012 poslední korekce dne 21. 9. 2012. strana 1. VARIANT plus s.r.o.

SECURITY VIEW. Uživatelský manuál. verze 0.1. Dokumentace vytvořena dne 21. 9. 2012 poslední korekce dne 21. 9. 2012. strana 1. VARIANT plus s.r.o. verze 0.1 Dokumentace vytvořena dne 21. 9. 2012 poslední korekce dne 21. 9. 2012 VARIANT plus s.r.o. strana 1 OBSAH 1. Úvod... 3 1.1. Přihlášení do aplikace... 3 2. Hlavní okno aplikace... 4 2.1. Menu

Více

Google Apps. dokumenty 2. verze 2012

Google Apps. dokumenty 2. verze 2012 Google Apps dokumenty verze 0 Obsah Obsah... Úvod... Textový dokument... Popis prostředí... Tvorba dokumentu a jeho základní formátování... Vložení a úprava obrázku... Vložení a úprava tabulky... Vložení

Více

Prostředí Microstationu a jeho nastavení. Nastavení výkresu

Prostředí Microstationu a jeho nastavení. Nastavení výkresu Prostředí Microstationu a jeho nastavení Nastavení výkresu 1 Pracovní plocha, panely nástrojů Seznámení s pracovním prostředím ovlivní pohodlí, rychlost, efektivitu a možná i kvalitu práce v programu Microstation.

Více

iviewer pro iphone & ipad & ipod touch Rychlý uživatelský návod

iviewer pro iphone & ipad & ipod touch Rychlý uživatelský návod iviewer pro iphone & ipad & ipod touch Rychlý uživatelský návod iviewer lze použít na iphone a ipad pro zobrazení živého obrazu z DVR vzdálený server. I. Použití iphone pro přístup ke vzdálenému DVR Použití

Více

Průvodce instalací modulu Offline VetShop verze 3.4

Průvodce instalací modulu Offline VetShop verze 3.4 Průvodce instalací modulu Offline VetShop verze 3.4 Úvod k instalaci Tato instalační příručka je určena uživatelům objednávkového modulu Offline VetShop verze 3.4. Obsah 1. Instalace modulu Offline VetShop...

Více

METODICKÝ POKYN PRÁCE S MS PowerPoint - ZAČÁTEČNÍCI. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

METODICKÝ POKYN PRÁCE S MS PowerPoint - ZAČÁTEČNÍCI. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. METODICKÝ POKYN PRÁCE S MS PowerPoint - ZAČÁTEČNÍCI Základní rozložení plochy Výchozím stavem při práci je normální zobrazení. pás karet - základní nabídka příkazů Pořadí jednotlivých snímků Základní plocha

Více

Registrace a nastavení účtů do Vodafone OneNet Samoobsluhy, Vodafone evyúčtování.

Registrace a nastavení účtů do Vodafone OneNet Samoobsluhy, Vodafone evyúčtování. Registrace a nastavení účtů do Vodafone OneNet Samoobsluhy, Vodafone evyúčtování. Úvod: Pro správu a přehled aktivovaných služeb slouží Vodafone OneNet Samoobsluha. Pro veškeré sledování vyúčtování (různé

Více

Konfigurace PPPoE připojení v OS Microsoft Windows Vista

Konfigurace PPPoE připojení v OS Microsoft Windows Vista Konfigurace PPPoE připojení v OS Microsoft Windows Vista Předmluva Tento návod slouží k nastavení připojení k síti Internet prostřednictvím služby Internet ONE, která využívá připojování pomocí protokolu

Více

STRUč Ná Př íruč KA pro Windows Vista

STRUč Ná Př íruč KA pro Windows Vista STRUč Ná Př íruč KA pro Windows Vista OBSAH Kapitola 1: SYSTéMOVé POžADAVKY...1 Kapitola 2: INSTALACE SOFTWARU TISKáRNY V SYSTéMU WINDOWS...2 Instalace softwaru pro lokální tisk... 2 Instalace softwaru

Více

Tato stručná uživatelská příručka vám pomůže začít používat produkt IRISPen TM Executive 7.

Tato stručná uživatelská příručka vám pomůže začít používat produkt IRISPen TM Executive 7. Tato stručná uživatelská příručka vám pomůže začít používat produkt IRISPen TM Executive 7. Popisy uvedené v této příručce jsou založeny na operačním systému Windows 7. Přečtěte si tuto příručku před zahájením

Více

CMS. Centrální monitorovací systém. Manuál

CMS. Centrální monitorovací systém. Manuál Centrální Monitorovací Systém manuál CMS Centrální monitorovací systém Manuál VARIANT plus, spol. s.r.o., U Obůrky 5, 674 01 TŘEBÍČ, tel.: 565 659 600 technická linka 565 659 630 (pracovní doba 8.00 16:30)

Více

Tabulkový procesor Microsoft Excel

Tabulkový procesor Microsoft Excel Tabulkový procesor Microsoft Excel Úvod Tabulkový procesor Microsoft Excel spolu s Microsoft Word, Access, Outlook, PowerPoint a FrontPage tvoří programový balíku Microsoft Office. Tabulkový procesor Microsoft

Více

Dynafleet online Balíček Mapa a sledování (aktuální a historické polohy)

Dynafleet online Balíček Mapa a sledování (aktuální a historické polohy) Dynafleet online Balíček Mapa a sledování (aktuální a historické polohy) Verze 2013.1.1 www.dynafleetonline.com strana 1 / 11 Obsah dokumentu (kliknutím myši na téma z obsahu vás dokument automaticky posune

Více

Prozkoumání příkazů na pásu karet Každá karta na pásu karet obsahuje skupiny a každá skupina obsahuje sadu souvisejících příkazů.

Prozkoumání příkazů na pásu karet Každá karta na pásu karet obsahuje skupiny a každá skupina obsahuje sadu souvisejících příkazů. Úvodní příručka Microsoft Excel 2013 vypadá jinak než ve starších verzích, proto jsme vytvořili tuto příručku, která vám pomůže se s ním rychle seznámit. Přidání příkazů na panel nástrojů Rychlý přístup

Více

MS Excel 2010. Lekce 1. Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Projekt Zvyšování IT gramotnosti zaměstnanců vybraných fakult MU

MS Excel 2010. Lekce 1. Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Projekt Zvyšování IT gramotnosti zaměstnanců vybraných fakult MU MS Excel 2010 Lekce 1 Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost Projekt Zvyšování IT gramotnosti zaměstnanců vybraných fakult MU Registrační číslo: CZ.1.07/2.2.00/15.0224, Oblast podpory: 7.2.2

Více

Uživatelský manuál SŘHV Online WEB rozhraní pro ZÁKAZNÍKY Srpen 2015 verze 1. 0 VÍTKOVICE STEEL, a.s. vitkovicesteel.com

Uživatelský manuál SŘHV Online WEB rozhraní pro ZÁKAZNÍKY Srpen 2015 verze 1. 0 VÍTKOVICE STEEL, a.s. vitkovicesteel.com 1/ 10 Uživatelský manuál SŘHV Online WEB rozhraní pro ZÁKAZNÍKY Srpen 2015 verze 1. 0 2/ 10 Obsah 1. MINIMÁLNÍ SYSTÉMOVÉ POŽADAVKY... 3 2. SŘHV ON-LINE WEB ROZHRANÍ... 4 3. PŘIHLÁŠENÍ DO SŘHV... 4 4. INFORMACE

Více

Návod k použití programu Business Plan

Návod k použití programu Business Plan Návod k použití programu Business Plan Osnova Po spuštění programu... 3 Otevření existujícího projektu... 4 Prostředí programu... 5 Váš obchodní plán... 6 Náhled a tisk... 6 Uložení... 6 Vážený uživateli,

Více

Tato stručná uživatelská příručka vám pomůže začít používat produkt IRIScan TM Mouse 2.

Tato stručná uživatelská příručka vám pomůže začít používat produkt IRIScan TM Mouse 2. Tato stručná uživatelská příručka vám pomůže začít používat produkt IRIScan TM Mouse 2. Popisy uvedené v této příručce jsou založeny na operačních systémech Windows 7 a Mac OS X Mountain Lion. Přečtěte

Více

Návod k softwaru. Získání licence. vojtech.vesely@catania.cz www.catania.cz

Návod k softwaru. Získání licence. vojtech.vesely@catania.cz www.catania.cz Získání licence Ze stránky si ze sekce Software stáhněte Aplikaci k získání licence. Tuto aplikaci není třeba instalovat, stačí rozbalit zazipovaný soubor. Za cenu 300,- Kč bez DPH má uživatel nárok na

Více

A9 Smart TV Box. Uživatelská příručka

A9 Smart TV Box. Uživatelská příručka A9 Smart TV Box Uživatelská příručka Součásti balení Součásti balení jsou následující: Přehrávač Uživatelská přiručka Audio-video kabel Dálkové ovládání Napájecí adaptér Baterie USB Kabel (volitelné) Bezdrátová

Více

Program pro zvětšování a zvýrazňování obrazovky, který snižuje únavu zraku. O tomto průvodcia

Program pro zvětšování a zvýrazňování obrazovky, který snižuje únavu zraku. O tomto průvodcia Program pro zvětšování a zvýrazňování obrazovky, který snižuje únavu zraku O tomto průvodcia Vítejte v programu ZoomText Express ZoomText Express je dostupný a snadno použitelný zvětšovací počítačový program.

Více

MetaTrader Mobile Uživatelský manuál Operační systém Andorid HIGHSKY.CZ

MetaTrader Mobile Uživatelský manuál Operační systém Andorid HIGHSKY.CZ MetaTrader Mobile Uživatelský manuál Operační systém Andorid HIGHSKY.CZ 1 OBSAH Instalace 3 Přihlášení 4 Trh 5 Symboly 4 Graf 6 Vlastnosti grafu 7 Nový pokyn okamžitá realizace 7 Nový pokyn čekající 8

Více

Nastavení Internet Exploreru pro vstup do IS ARGIS

Nastavení Internet Exploreru pro vstup do IS ARGIS Nastavení Internet Exploreru pro vstup do IS ARGIS Obsah: 1. Nastavení Internet Exploreru pro vstup do IS ARGIS... 3 1.1. Postup uživatele při umístění IS ARGIS do zóny důvěryhodných serverů... 3 1.2.

Více

Tiskový manažer - Printman

Tiskový manažer - Printman Tiskový manažer - Printman Tiskový manažer je program, který je součástí programu Praktik. Používá se v případě, pokud máte připojenou tiskárnu přes USB port (nebo vaše tiskárna není v seznamu podporovaných

Více

Jak používat program P-touch Transfer Manager

Jak používat program P-touch Transfer Manager Jak používat program P-touch Transfer Manager Verze 0 CZE Úvod Důležité upozornění Obsah tohoto dokumentu a technické parametry příslušného výrobku podléhají změnám bez předchozího upozornění. Společnost

Více

GPS NAVIGAC NÍ SYSTÉM

GPS NAVIGAC NÍ SYSTÉM GPS NAVIGAC NÍ SYSTÉM PRU VODCE RYCHLÝM SPUŠTE NÍM NAVIGACE ÚVODNÍ STRANA C ESKY Začínáme Při prvním použití navigace se automaticky spustí počáteční nastavení. Postupujte následovně: Vyberte jazyk programu.

Více

Up & Down Opce. Manuál. Obsah

Up & Down Opce. Manuál. Obsah Up & Down Opce Manuál Obsah 1 Přihlášení do platformy... 2 2 Rozhraní platformy... 3 2.1 Změna modulu z Forex na Opce... 3 2.2 Market Watch... 4 2.3 Click & Trade okno... 7 2.4 Okno Obchodního portfolia...

Více

Josef Pecinovský WINDO WIND 8WSW

Josef Pecinovský WINDO WIND 8WSW Josef Pecinovský WINDOWS 8 Ukazka knihy z internetoveho knihkupectvi www.kosmas.cz Josef Pecinovský WINDOWS 8 Upozornění pro čtenáře a uživatele této knihy Všechna práva vyhrazena. Žádná část této tištěné

Více

Novell Vibe 4.0. Březen 2015. Stručný úvod. Spuštění Novell Vibe. Rozhraní Novell Vibe a jeho funkce

Novell Vibe 4.0. Březen 2015. Stručný úvod. Spuštění Novell Vibe. Rozhraní Novell Vibe a jeho funkce Novell Vibe 4.0 Březen 2015 Stručný úvod Pokud začínáte používat Novell Vibe, budou prvními činnostmi, které budete potřebovat vykonat, nastavení vašeho osobního pracovního prostoru a vytvoření týmového

Více

Ovládání TV platformy a funkce Chytrá TV

Ovládání TV platformy a funkce Chytrá TV Ovládání TV platformy a funkce Chytrá TV Obsah Popis dálkového ovladače...3 Ovládání TV služby...4 1. Informace o pořadu...4 2. Seznam TV kanálů...5 3. Možnosti pořadu...5 4. Programový průvodce...6 5.

Více

Databáze a mapy. Databáze a mapy

Databáze a mapy. Databáze a mapy Databáze a mapy Stránka 1 TimeTree, s.r.o. 2005 Obsah Jak pracovat s tímto manuálem?... 2 Přihlášení... 3 Databáze a mapy... 3 Karta podrobností služby... 6 Záložka Služba... 6 Záložka Anglický překlad...

Více

Zavádění ipadů do vzdělávání dětí se speciálními vzdělávacími potřebami

Zavádění ipadů do vzdělávání dětí se speciálními vzdělávacími potřebami EVROPSKÝ SOCIÁLNÍ FOND Zavádění ipadů do vzdělávání dětí se speciálními vzdělávacími potřebami 1. Základní seznámení s používáním ipadu PRAHA & EU INVESTUJEME DO VAŠÍ BUDOUCNOSTI Mgr. Věra Růžičková Proč

Více

Elektronické učebnice popis systému, základních funkcí a jejich cena

Elektronické učebnice popis systému, základních funkcí a jejich cena Elektronické učebnice popis systému, základních funkcí a jejich cena Vytvořil TEMEX, spol. s r. o. Obsah 1. Úvod... 2 Formáty... 2 Cena... 2 2. Systémové požadavky... 3 Interaktivní PDF verze... 3 HTML

Více