Úvodní obrazovka ve Windows 8 (schéma rozložení ovládacích prvků) Můžete hledat v aplikacích, nastaveních a souborech ve vašem zařízení.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Úvodní obrazovka ve Windows 8 (schéma rozložení ovládacích prvků) Můžete hledat v aplikacích, nastaveních a souborech ve vašem zařízení."

Transkript

1 Seznamte se s ovládáním Windows 8 Windows 8 je atraktivní, rychlý a plynulý. Úvodní obrazovka s aktivními dlaždicemi a novými Windows 8 aplikacemi nabízí nové možnosti ovládání pomocí dotyku, klávesnice nebo myši Úvodní obrazovka ve Windows 8 (schéma rozložení ovládacích prvků) Jak fungují ovládací tlačítka Ovládací tlačítka (charms) zajišťují pět systémových příkazů, které vám pomáhají ovládat Windows 8, ať už se v systému nacházíte kdekoli. 3 Můžete hledat v aplikacích, nastaveních a souborech ve vašem zařízení. Můžete z aplikací sdílet například soubory a obrázky. Tlačítko Start zobrazí úvodní obrazovku na jedno kliknutí nebo klepnutí. Tlačítko Zařízení umožňuje pracovat s připojeným hardware, například přepnout zobrazení na projektor nebo tisknout z Windows 8 aplikací, jako je Čtečka nebo nový Internet Explorer 10 Tlačítko Nastavení umožňuje ovládat nebo přizpůsobit počítač. Odsud můžete počítač vypnout nebo třeba změnit pozadí úvodní obrazovky. Tlačítko Nastavení také umožňuje zobrazit nastavení konkrétní aplikace, například kliknutím na ovládací tlačítko Nastavení v aplikaci Pošta můžete přidat ový účet. Ovládání Windows 8 pomocí myši, klávesnice či dotyku Pro ovládání Windows 8 pomocí myši a klávesnice jsou důležité všechny čtyři rohy obrazovky a pro ovládání pomocí dotykových gest jsou důležité všechny čtyři okraje obrazovky.

2 Pomocí myši Zobrazení ovládacích tlačítek 1 Přejděte myší do pravého horního nebo pravého dolního rohu obrazovky a potom přesuňte ukazatel myši směrem do středu pravého okraje obrazovky. Můžete také můžete použít klávesovou zkratku Win + C. Pomocí dotykových gest Pro zobrazení ovládacích tlačítek potáhněte prstem z pravého okraje obrazovky. Zobrazí se ovládací tlačítka Hledat, Sdílet, Start, Zařízení a Nastavení. Přístup k naposledy používané aplikaci Umístěte kurzor myši do levého horního rohu a klikněte. Takto se můžete přepínat mezi naposledy otevřenými aplikacemi. Naposledy používané aplikace ve Windows 8 můžete přepínat potáhnutím prstu z levého okraje obrazovky Poznámka: Toto přepínání funguje pouze, pokud máte spuštěné Windows 8 aplikace nebo spuštěné aplikace nainstalované z Windows Store. Plocha se všemi nainstalovanými programy se při přepínání chová jako jedna aplikace. Zobrazení seznamu spuštěných aplikací 2 1 Přesuňte kurzor myši do levého horního rohu a Potáhněte prstem z levého okraje obrazovky a pak jej posuňte směrem dolů. Zobrazí se seznam následně potáhněte zpět doprava. Zobrazí se spuštěných aplikací ve Windows 8. Klikněte na seznam spuštěných aplikací ve Windows 8. aplikaci, na kterou se chcete přepnout. Můžete Klepněte na aplikaci, na kterou se chcete také využít klávesovou zkratku Win + Tab. Pro přepnout. přepínání aplikací spuštěných na ploše je určena klávesová zkratka Alt + Tab. Poznámka: Seznam aplikací se zobrazí, pokud máte spuštěné Windows 8 aplikace nebo aplikace nainstalované z Windows Store. Přichycení dvou aplikací vedle sebe Ve Windows 8 můžete pracovat s dvěma aplikacemi vedle sebe, například hledat na mapě a zároveň chatovat. Zobrazte seznam aplikací. (Musíte mít spuštěné vestavěné aplikace Windows 8 nebo aplikace získané z Windows Store.) Myší klikněte na náhled aplikace, kterou chcete přichytit a přetáhněte ji z levého okraje a uvolněte, až se přichytí na požadované místo. Potáhněte prstem z levého okraje obrazovky a náhled aplikace uvolněte, až se přichytí na požadované místo. Poznámka: Přetažením oddělovače můžete změnit velikost. Pro funkci přichycení je potřeba mít rozlišení obrazovky 1366 x 768 nebo vyšší.

3 Přístup k příkazům aplikace (platí pro aplikace z Windows Store) 3 1 Příkazy aplikací umožňují Pro zobrazení příkazů potáhněte pracovat s určitou funkcí prstem z dolního nebo horního aplikace a jednotlivé příkazy okraje obrazovky. se liší podle typu aplikace, například umožňují připnutí na úvodní obrazovku, vypnutí aktivních dlaždic, a další. Pro zobrazení příkazů klikněte pravým tlačítkem na aplikaci. Zavření aplikace ve Windows 8 Klikněte na horní okraj aplikace a přetáhněte ji na dolní okraj obrazovky. Aplikaci můžete také zavřít pomocí klávesové zkratky Alt + F4. Chcete-li aplikaci zavřít, klepněte na ni a přetáhněte ji z horního okraje obrazovky do dolního. Přechod na plochu 4 1 Chcete-li přejít na plochu a pracovat například s Průzkumníkem souborů, jednoduše klikněte na dlaždici Plocha. Pokud je aplikace Plocha již spuštěná, můžete se na ni také přepnout pomocí klávesové zkratky Win + D. Chcete-li přejít na plochu a pracovat například s Průzkumníkem souborů, jednoduše klepněte dlaždici Plocha. Přechod zpět na úvodní obrazovku Na úvodní obrazovku můžete kdykoli přejít stisknutím tlačítka Windows na klávesnici nebo kliknutím na ovládací tlačítko Start. Také můžete přesunout myš do levého dolního rohu a na úvodní obrazovku přejít kliknutím na miniaturu Start. Na úvodní obrazovku můžete kdykoli přejít stisknutím tlačítka Windows na zařízení nebo klepnutím na ovládací tlačítko Start. Posouvání na úvodní obrazovce Pro posouvání na úvodní obrazovce můžete použít posuvník v dolní části obrazovky nebo kolečko myši. Na dotykové obrazovce se můžete posouvat jednoduše přesunutím prstu. Vyhledávání ve Windows 8 Když začnete psát na úvodní obrazovce, začnou se vyhledávat aplikace. Můžete měnit oblast vyhledávání a nastavit tak, co se má hledat. Stačí kliknout na Nastavení, Soubory nebo název aplikace, která vyhledávání podporuje. Napište do vyhledávacího pole slovo Madrid. Pokud například kliknete na Internet Explorer 10, zobrazí se výsledky hledání na webu. Kliknutím na Počasí se zobrazí informace, jak je zrovna v Madridu. A kliknutím na aplikaci Cestování získáte turistická doporučení pro hlavní město Španělska. Nemusíte již ztrácet čas otvíráním několika vyhledávacích oken. Tip: Napište na úvodní obrazovce víko a klikněte na Nastavení, zobrazí se nabídka nastavení, co se má stát při zavření víka notebooku nebo při stisknutí tlačítka napájení.

4 Sdílení ve Windows 8 Windows 8 umožňuje sdílet prakticky cokoli, vždy pomocí stejného postupu, aniž byste museli přecházet do jiné aplikace. 1. Spusťte aplikaci, jejíž obsah chcete sdílet, například webovou stránku v novém Internet Exploreru Zobrazte ovládací tlačítka. 3. Klikněte na ovládací tlačítko Sdílet. 4. Klikněte na , Facebook či Twitter, podle toho, jak chcete položku sdílet. (Máte-li nainstalované další aplikace, budete mít více možností sdílení) 5. Napište zprávu. 6. Klikněte na Odeslat. Vestavěné aplikace ve Windows 8 Aplikace jsou srdcem Windows 8. Vestavěné aplikace byly vyvinuty tak, aby vám jednoduše umožňovaly dělat nejčastější činnosti. Díky nim je snazší zorganizovat si čas, být v kontaktu, procházet web, a další. Další aplikace naleznete ve Windows Store. Zprávy Chatujte s kontakty v sítích Facebook a Messenger pomocí aplikace Zprávy. Můžete být v kontaktu se všemi svými přáteli a chatovat s nimi z jednoho místa, aniž by bylo nutné přihlašovat se do různých účtů. Dlaždice aplikace Zprávy se aktualizuje pokaždé, když přijde nová zpráva. Vždy máte tedy přehled o tom, co se děje. SkyDrive Díky SkyDrive již nebudete nikdy bez svých dokumentů, fotek, videí a dalších souborů. Aplikace SkyDrive a webové rozhraní SkyDrive.com umožňují přístup k vašim souborům napříč zařízeními. Soubory uložené na SkyDrive se automaticky zobrazují v jakémkoli počítači nebo tabletu, jakmile se přihlásíte pomocí účtu Microsoft. Kalendář Aplikace Kalendář sdružuje vaše data ze služeb Hotmail, Exchange či Google a umožňuje zobrazovat více kalendářů v jediném zobrazení dne, týdne nebo měsíce. Pokud si aplikaci kalendář připnete na úvodní obrazovku, můžete na aktivní dlaždici vidět nadcházející plánované události. Můžete také nastavit, aby se nadcházející události zobrazovaly na zamykací obrazovce Windows, abyste zjistili, co máte na programu, nemusíte tedy ani odemykat počítač. Pošta Díky aplikaci Pošta vidíte všechny vaše účty z jednoho místa, ať už je to Hotmail, Gmail nebo firemní Exchange. Můžete si připnout ové účty na úvodní obrazovku. Jakmile jsou připnuté, vidíte nové y z připnutého účtu na aktivní dlaždici, aniž byste museli spustit aplikaci Pošta. Můžete si dokonce připnout jednotlivé složky. Vždy budete díky tomu v obraze. Lidé Zobrazte si své kontakty, sledujte aktualizace statusů, komunikujte a sdílejte obsah vše z jednoho místa. Jedná se o propracovaný adresář kontaktů, který zobrazuje kontakty, obsah a příspěvky ze všech účtů, včetně Facebook, Hotmail, Messenger, Gmail, Twitter, LinkedIn a dalších. Výhodou je, že můžete mít rychle přehled o tom, co se děje, sdílet novinky, komentovat nebo zahájit konverzaci z jediného místa. Připněte si aktivní dlaždice svých oblíbených kontaktů na úvodní obrazovku a mějte tak přehled o jejich nejnovějších příspěvcích. Internet Explorer 10 Internet Explorer 10 byl navržen s ohledem na rychlost a perfektní optimalizaci pro dotykové ovládání a

5 přináší rychlé a plynulé procházení webu. Procházejte vaše oblíbené weby v celoobrazovkovém zobrazení. Vysoká bezpečnost a ochrana soukromí se stala standardem a prohlížeč nabízí vylepšenou ochranu a procházení se službou InPrivate. Můžete si také připnout vaše oblíbené weby na úvodní obrazovku. Fotky Když se přihlásíte pomocí účtu Microsoft, máte v zařízení s Windows 8 přístup k albům ze služeb Facebook, Flickr a SkyDrive. Můžete také snadno importovat fotky z vašeho fotoaparátu a dalších zařízení přímo to této aplikace. Windows Store Ve Windows Store můžete najít tisíce aplikací seskupených do tematických kategorií, které zahrnují například oblasti: nejnovější, zábava, hry, nakupování a další. Windows Store umožňuje vyniknout skvělým aplikacím, nabízí rychlý přístup k výběru těch nejlepších a ukazuje uživatelské hodnocení. Dozvíte se tedy, co je zajímavé, nové a populární. Všechny aplikace lze nainstalovat až na pět zařízení. Tipy triky pro Windows 8 Jak si přizpůsobit úvodní obrazovku Úvodní obrazovku ve Windows 8 si můžete snadno přizpůsobit podle svých potřeb. 1. Na úvodní obrazovce klikněte pravým tlačítkem na jakoukoli dlaždici a zobrazte příkazy aplikací. 2. Pomocí příkazů aplikace dlaždici zmenšete, vypněte aktivní dlaždici nebo odepněte z úvodní obrazovky. 3. Připněte jakoukoli dlaždici zpět na úvodní obrazovku. Přesuňte kurzor myši do pravého horního nebo dolního rohu a zobrazte ovládací tlačítka, klikněte na tlačítko Hledat, začnete psát název aplikace, následně na aplikaci klikněte pravým tlačítkem pro zobrazení příkazů a připněte ji na úvodní obrazovku. 4. Na úvodní obrazovce přetáhněte dlaždici na nové umístění. 5. Klikněte do pravého dolního rohu úvodní obrazovky pro zmenšení (na tlačítko mínus). 6. Následně přetáhněte skupinu dlaždic na nové místo, které vám vyhovuje. 7. Klikněte pravým tlačítkem na skupinu pro zobrazení příkazů aplikace a skupinu pojmenujte. Můžete tak přehledně jednotlivé skupiny od sebe odlišit. 8. Klikněte znovu na skupinu. Tak se vrátíte do normálního zobrazení úvodní obrazovky.

6 Jak nainstalovat další Windows 8 aplikace Na úvodní obrazovce klikněte na dlaždici Window Store. Chcete-li najít novou aplikaci, můžete procházet tematickými sekcemi obchodu (například Hry, Sociální sítě nebo třeba Nejoblíbenější zdarma). Zobrazení můžete oddálit kliknutím na tlačítko minus v pravém dolním rohu (a vidět tak na jedné obrazovce více kategorií). Znáte-li jméno konkrétní aplikace, zobrazte ovládací tlačítka (umístěním kurzoru do pravého horního rohu) a klikněte na Hledat. Zadejte název aplikace, v tomto případě Vtelevizi a klikněte na Instalovat. Tato česká aplikace zobrazuje TV program s aktuálními náhledy vysílaných pořadů. (Pokud Windows Store spouštíte poprvé, přihlaste se pomocí svého účtu Microsoft nebo klikněte na Registrovat se k účtu Microsoft, kde vás jednoduchý průvodce provede bezplatným zřízením nového účtu.) Jakmile je aplikace nainstalována, můžete ji spustit kliknutím na její dlaždici na úvodní obrazovce. Jak ovládat Windows 8 aplikaci Spusťte aplikaci Fresh Paint zábavné realistické malovaní, které lze zdarma stáhnout z Windows Store. Začněte malovat pomocí myši. Kliknutím pravým tlačítkem myši zobrazíte příkazy aplikace, pomocí kterých můžete měnit typ a barvu štětce, měnit povrch, na který kreslíte, nebo třeba exportovat výslednou kresbu. Windows 8 aplikace spolu navíc umí spolupracovat. Svou kresbu v aplikaci Fresh Paint tedy můžete snadno sdílet s dalšími aplikacemi. Zobrazte ovládací tlačítka (umístěním kurzoru do pravého horního rohu) a klikněte na tlačítko Sdílet a klikněte na PuzzleTouch (aplikaci na tvorbu puzzle lze zdarma získat ve Windows Store). Jednoduše tak svůj namalovaný obrázek proměníte v puzzle.

7 Jak tisknout z Windows 8 aplikace Pokud Windows 8 aplikace podporuje tisk (například Internet Explorer 10 nebo aplikace Čtečka), stačí aplikaci spustit, zobrazit ovládací tlačítka (umístěním kurzoru do pravého horního rohu) a kliknout na tlačítko Zařízení. Zobrazí se seznam dostupných tiskáren. Kliknutím na tiskárnu se zobrazí náhled tisku, ve kterém můžete například nastavit počet kopií. Tisk zahájíte stisknutím tlačítka tisknout. Podobně funguje i klávesová zkratka CTRL + P. Jak změnit nastavení Windows 8 aplikace (například přidat účet do aplikace Pošta) Spusťte Windows 8 aplikaci. Na úvodní obrazovce klikněte například na dlaždici Pošta. Pokud aplikaci spouštíte poprvé, přihlaste s pomocí svého účtu Microsoft (dříve Windows Live ID) nebo klikněte na Registrovat se k účtu Microsoft, kde vás jednoduchý průvodce provede bezplatným zřízením nového účtu. Jakmile se aplikace spustí, zobrazte ovládací tlačítka (umístěním kurzoru do pravého horního rohu) a klikněte na Nastavení. Zobrazí se nastavení dostupná pro konkrétní aplikaci. (V tomto konkrétním případě můžete kliknutím na Účty přidat další účet. Měnit nastavení dalších aplikací lze stejným způsobem.) Jak změnit nastavení počítače (například změnit obrázek na zamykací obrazovce) Zobrazte ovládací tlačítka (umístěním kurzoru do pravého horního rohu). Klikněte na tlačítko Nastavení > Změnit nastavení počítače. Zobrazí se široká nabídka možností, které můžete změnit. V sekci Přizpůsobení můžete nastavit, jaký obrázek se má zobrazovat na zamykací obrazovce. (Můžete kliknutím vybrat předdefinovaný obrázek nebo pomocí tlačítka Procházet zvolit vlastní fotku.). Můžete také nastavit, které aplikace mohou na zamčené obrazovce zobrazovat oznámení (například počet nových ů) a vybrat jednu aplikaci, která zobrazuje podrobný stav (například nadcházející událost v kalendáři). Pokud nainstalujete některé další aplikace, například Svátky, nabídka, ze které budete moci vybírat, se rozšíří.

8 V sekci Přizpůsobení můžete kliknutím na možnost Úvodní obrazovka změnit barevné schéma a motiv a přizpůsobit si tak Windows podle své nálady. Kliknutím na Obrázek účtu se můžete vyfotit nebo vybrat fotku, kterou chcete mít přidruženou ke svému účtu. (Je vidět například při přihlašování do počítače.) Jak si vytvořit obrázkové heslo Zobrazte ovládací tlačítka (umístěním kurzoru do pravého horního rohu). Klikněte na tlačítko Nastavení > Změnit nastavení počítače. Klikněte na sekci Uživatelé. V sekci Možnosti přihlášení klikněte na Vytvořit obrázkové heslo a projděte jednoduchým průvodcem, ve kterém vyberete obrázek a určíte gesta, pomocí kterých se budete přihlašovat k počítači (pomocí gest myší nebo prstem na dotykové obrazovce). Při dalším přihlášení k počítači už můžeme použít vaše nové obrázkové heslo nebo se přepnout na přihlášení klasickým heslem. Každé obrázkové heslo se skládá z třech pohybů a můžete volit kombinaci kruhů, rovných čar a kliknutí. K čemu slouží účet Microsoft K přihlášení do Windows můžete používat svou ovou adresu jako účet Microsoft (dříve Windows Live ID). To vám umožní odkudkoli pracovat se svými soubory a fotkami díky online úložišti SkyDrive a synchronizovat nastavení mezi více počítači a tablety s Windows 8. Snadno můžete synchronizovat například přizpůsobení počítače (barvu, pozadí, zamykací obrazovku a obrázek hesla), motiv plochy, jazyková nastavení (klávesnice, zobrazovaný jazyk), hesla a nastavení Windows 8 aplikací a prohlížeče (historie a oblíbené položky). Jak přepnout z místního účtu na účet Microsoft Zobrazte ovládací tlačítka (umístěním kurzoru do pravého horního rohu) a klikněte na Změnit nastavení počítače a v sekci Uživatelé klikněte na Přepnout na účet Microsoft (pokud již účet Microsoft nemáte ke svému počítači přidružen). Po zadání aktuálního hesla, ové adresy pro účet Microsoft a bezpečnostních údajů můžete nastavit, jaká nastavení se mají synchronizovat se vaším účtem Microsoft. Jak vypnout počítač Zobrazte ovládací tlačítka (umístěním kurzoru do pravého horního rohu) a klikněte na tlačítko Nastavení. Poté klikněte na tlačítko Vypnutí a vyberte, co chcete s počítačem udělat. Nebo můžete stisknout kombinaci kláves CTRL + ALT + Delete a kliknout na ikonu napájení v pravém dolním rohu obrazovky. Jak se odhlásit ze svého účtu Zobrazte úvodní obrazovku (například stisknutím klávesy Windows na klávesnici) a v pravé horní části obrazovky klikněte na název svého účtu. Zobrazí se nabídka možností, ze které vyberte Odhlásit se. Jak vytvořit další uživatelský účet V jednom počítači nebo zařízení s Windows 8 můžete vytvořit více uživatelských účtů, aby jednotliví uživatelé měli přístup jen ke svým souborům (a chránili si tak soukromí) a mohli mít odlišné nastavení systému. Zobrazte ovládací tlačítka (umístěním kurzoru do pravého horního rohu). Klikněte na tlačítko Nastavení > Změnit nastavení počítače. Klikněte na sekci Uživatelé. V sekci Jiní uživatelé klikněte na Přidat uživatele a projděte jednoduchým průvodcem, který vám umožní vytvořit další místní účet nebo účet Microsoft.

9 Užitečné klávesové zkratky Ovládací tlačítka Win + C Win + F Win + W Win + Q Psaní na úvodní obrazovce Win + H Win + I Win + K Zobrazí ovládací tlačítka (a také datum, čas, stav napájení a sítě). Umožňuje prohledávat soubory. Umožňuje prohledávat nastavení. Umožňuje prohledávat spuštěnou aplikaci (pokud to aplikace umožňuje). Hledá aplikace. Otevře ovládací tlačítko Sdílet. Otevře ovládací tlačítko Nastavení (plus umožňuje přístup k nastavení úvodní obrazovky/konkrétní aplikace a nápovědě). Otevře ovládací tlačítko Zařízení. Nové rozhraní Windows 8 Win Win + Tab (uvolněte Tab, opakujte) Win + Tab (uvolněte Tab, opakujte), Delete Win + Z Alt + F4 Ctrl + Alt + Del Win +. (vyžaduje rozlišení 1366 x 768 či vyšší) Win + Shift +. Ctrl + - Ctrl + = Šipky, mezerník, Tab Page Down Page Up Zobrazí úvodní obrazovku nebo naposledy používanou aplikaci (mačkáním se přepíná). Spustí další aplikaci (rotuje Windows 8 aplikacemi, plocha se chová jako jedna aplikace). Zavře aplikaci na pozadí. Zobrazí příkazy aplikace. Zavře aktivní aplikaci. Umožňuje přistupovat k příkazům a nástrojům: uzamknout, přepnout uživatele, odhlásit se, změnit heslo, Správce úloh, Usnadnění přístupu a možnostem vypnutí počítače. Přichytí aplikaci napravo. Přesune oddělovač napravo. (Plocha se chová jako jedna aplikace.) Přichytí aplikaci nalevo. Přesune oddělovač nalevo. (Plocha se chová jako jedna aplikace.) Oddálí (zmenší) úvodní obrazovku. Zobrazí úvodní obrazovku v původní velikosti. Přesouvá mezi aktivními dlaždicemi, vybírá je, mění fokus. Posouvá dlaždice úvodní obrazovky doleva. Posouvá dlaždice úvodní obrazovky doprava. Práce s plochou Win + D Win + E Win + I Win + R Win + X Win + T Alt + Tab (uvolněte Tab, opakujte) Alt + 1 až 9 Zobrazí plochu. Spustí Průzkumník souborů. Zobrazí ovládací tlačítko Nastavení (plus příkazy Ovládací panely, Přizpůsobení, Informace o počítači a Nápověda (týkající se plochy). Otevře aplikaci Spustit. Zobrazí seznam užitečných příkazů pro správu počítače Prochází spuštěnými aplikacemi na ploše. Otevře další aplikaci (rotuje mezi aplikacemi, každá aplikace spuštěná na ploše má své zastoupení). Spustí aplikace připnuté na hlavním panelu. Práce s Internet Explorerem Ctrl + Tab Ctrl + Shift + P Ctrl + T Ctrl + F4 Backspace Shift + Backspace Prochází spuštěnými záložkami. Spustí procházení se službou InPrivate. Otevře novou záložku. Zavře aktivní záložku. Přejde zpět na předchozí webovou stránku. Přejde dopředu na předchozí webovou stránku.

10 Tab Shift + Tab Enter Ctrl + P Ctrl + L Alt + D Prochází dopředu položkami na webové stránce. Prochází zpět. Aktivuje vybranou položku. Vytiskne stránku. Zobrazí stránku na ploše v IE. Zobrazí panel Adresa (včetně nejčastěji zobrazovaných a připnutých stránek). Další užitečné zkratky Win + P Win + L Win +, Win + O Win + U Win + Enter Win + = Win + - Win + V Win + Shift + V Zobrazí možnosti pro zobrazení na druhém monitoru. Zamkne počítač. Zobrazí náhled plochy Otáčení zamykací obrazovky (pokud to počítač umožňuje) Centrum usnadnění přístupu. Spustí program Předčítání. Zvětšení pomocí lupy. Zmenšení, když je lupa zapnutá. Prochází oznámeními. Prochází oznámeními opačným směrem. Další informace o Windows 8 najdete na a

Poznejte svůj notebook

Poznejte svůj notebook Vysoká škola ekonomická v v Praze Univerzita třetího věku Poznejte svůj notebook Učební text pro předmět U086 Ing. Hana Hurtíková Praha 2011 Určeno pro studenty Univerzity třetího věku VŠE v Praze Hana

Více

BlackBerry Z10 Smartphone. Uživatelská příručka

BlackBerry Z10 Smartphone. Uživatelská příručka BlackBerry Z10 Smartphone Uživatelská příručka Vydáno: 2014-05-07 SWD-20140507094804675 Obsah Nastavení a základní funkce...6 Novinky v tomto vydání... 6 Rychlé seznámení se zařízením... 7 Čím se zařízení

Více

Supernova. (c) 1998-2009 Dolphin Oceanic Ltd. Datum vydání: 07 September 2009. v11.0 042UGUGPB01

Supernova. (c) 1998-2009 Dolphin Oceanic Ltd. Datum vydání: 07 September 2009. v11.0 042UGUGPB01 Supernova v11.0 (c) 1998-2009 Dolphin Oceanic Ltd. Datum vydání: 07 September 2009 042UGUGPB01 Copyright 1998-2009 Dolphin Oceanic Ltd. Technology House Blackpole Estate West Worcester WR3 8TJ United Kingdom

Více

Vodafone Smart II. společnosti Google Inc.

Vodafone Smart II. společnosti Google Inc. Některé služby a aplikace nemusí být dostupné ve všech zemích. Podrobnosti se dozvíte v prodejnách. Facebook je ochranná známka společnosti Facebook, Inc. Známky Twitter jsou ochranné známky společnosti

Více

ipad Uživatelská příručka pro software ios 8.1 (únor 2015)

ipad Uživatelská příručka pro software ios 8.1 (únor 2015) ipad Uživatelská příručka pro software ios 8.1 (únor 2015) Obsah 8 Kapitola 1: ipad v kostce 8 Celkový pohled na ipad 10 Příslušenství 10 Obrazovka Multi-Touch 11 Tlačítko Spánek/Probuzení 11 Tlačítko

Více

Uživatelská příručka k aplikaci Pinnacle Studio 18. Včetně aplikace Pinnacle Studio Plus a Pinnacle Studio Ultimate

Uživatelská příručka k aplikaci Pinnacle Studio 18. Včetně aplikace Pinnacle Studio Plus a Pinnacle Studio Ultimate Uživatelská příručka k aplikaci Pinnacle Studio 18 Včetně aplikace Pinnacle Studio Plus a Pinnacle Studio Ultimate Obsah Dříve než začnete................................. 1 Zkratky a konvence...................................

Více

Filmy z vašeho života

Filmy z vašeho života Pinnacle Studio Verze 17 Včetně aplikací Pinnacle Studio Plu a Pinnacle Studio Ultimate Filmy z vašeho života Copyright 2013 Corel Corporation. Všechna práva vyhrazena. Respektujte prosím práva umělců

Více

Nokia E7 00 - Uživatelská příručka

Nokia E7 00 - Uživatelská příručka Nokia E7 00 - Uživatelská příručka 2.0. vydání 2 Obsah Obsah Bezpečnost 5 Začínáme 6 Tlačítka a části 6 Změna hlasitosti telefonního hovoru, skladby nebo videoklipu 10 Zamknutí a odemknutí tlačítek a obrazovky

Více

Uživatelská příručka Vodafone Smart III

Uživatelská příručka Vodafone Smart III Některé služby a aplikace nemusí být dostupné ve všech zemích. Podrobnosti vám poskytne místní prodejce. Facebook je ochranná známka společnosti Facebook, Inc. Google, Android, YouTube a jiné známky jsou

Více

GT-S7580. Uživatelská příručka. www.samsung.com

GT-S7580. Uživatelská příručka. www.samsung.com GT-S7580 Uživatelská příručka www.samsung.com www.sar-tick.com Tento výrobek splňuje platné národní limity SAR - 2,0 W/kg. Maximální hodnoty SAR naleznete v části Informace o certifikaci SAR (Specific

Více

FreeAgent GoFlex Home Uživatelská příručka

FreeAgent GoFlex Home Uživatelská příručka FreeAgent GoFlex Home Uživatelská příručka Uživatelská příručka k systému FreeAgent GoFlex?Home 2011 Seagate Technology LLC. Všechna práva vyhrazena. Seagate, Seagate Technology, logo Wave a FreeAgent

Více

Obrázky, zvuk a video v počítači

Obrázky, zvuk a video v počítači OBRÁZKY, ZVUK A VIDEO V POČÍTAČI KAPITOLA 6 Obrázky, zvuk a video v počítači FOTOGRAFIE V POČÍTAČI PŘEHRÁVÁNÍ HUDBY KOPÍROVÁNÍ HUDBY DO POČÍTAČE SYNCHRONIZACE HUDBY S PŘENOSNÝM PŘEHRÁVAČEM ZÁZNAM ZVUKU

Více

Lenovo IdeaPad Flex 10

Lenovo IdeaPad Flex 10 Lenovo IdeaPad Flex 10 Uživatelská příručka Než začnete používat počítač, přečtěte si bezpečnostní poznámky a důležité rady, které naleznete v přiložených příručkách. Poznámky Před používáním produktu

Více

Práce se soubory a složkami

Práce se soubory a složkami Práce se soubory a složkami Co jsou soubory a složky? Soubor je něco jako vytištěný dokument, jaký můžete najít na svém psacím stole nebo v deskách. Mezi příklady souborů v počítači patří textové dokumenty,

Více

Nokia C7 00 - Uživatelská příručka

Nokia C7 00 - Uživatelská příručka Nokia C7 00 - Uživatelská příručka 3.1. vydání 2 Obsah Obsah Bezpečnost 5 Začínáme 7 Tlačítka a části 7 Vložení SIM karty a baterie 9 Vložení paměťové karty 11 Nabíjení 12 Zapnutí a vypnutí telefonu 14

Více

Využití aplikace NetSupport School pro školní prostředí

Využití aplikace NetSupport School pro školní prostředí Využití aplikace NetSupport School pro školní prostředí Vytvořeno v rámci projektu Dotkněte se inspirace Registrační číslo: CZ.1.0.7./1.3.00/51.0046 Autoři: Ludmila Klatovská Petr Kofroň Lenka Mandryszová

Více

Uživatelská příručka

Uživatelská příručka Uživatelská příručka Jak nás kontaktovat Hlavní kancelář naší společnosti: WinSoft International 24 rue Louis Gagnière 38950 St Martin le Vinoux FRANCIE Hlavní linka: +33(0)4 38 02 22 00 Podpora zákazníků/

Více

Dell Venue Pro 11 5130 Příručka uživatele

Dell Venue Pro 11 5130 Příručka uživatele Dell Venue Pro 11 5130 Příručka uživatele Regulační model: T06G Regulační typ: T06G001 Poznámky, upozornění a varování POZNÁMKA: POZNÁMKA označuje důležité informace, které pomáhají lepšímu využití počítače.

Více

Pracujeme s terminálem Sun Ray na LDF MZLU v Brně. příručka uživatele

Pracujeme s terminálem Sun Ray na LDF MZLU v Brně. příručka uživatele Pracujeme s terminálem Sun Ray na LDF MZLU v Brně příručka uživatele autor: Hanuš Vavrčík (vavrcik@mendelu.cz) poslední revize: 2008-11-21 (po 1. korektuře) Autor nenese odpovědnost za ztrátu dat, ani

Více

Volání...13 Uskutečňování a přijímání hovorů...13 Kontakty...14 Rychlé vytáčení...17 Další funkce volání...17

Volání...13 Uskutečňování a přijímání hovorů...13 Kontakty...14 Rychlé vytáčení...17 Další funkce volání...17 Obsah Začínáme...3 Sestavení...3 Zapnutí telefonu...4 Nápověda...4 Nabíjení baterie...5 Přehled telefonu...6 Ikony na obrazovce...7 Přehled nabídek...8 Procházení nabídek...9 Paměť...10 Jazyk telefonu...11

Více

Uživatelská příručka

Uživatelská příručka Uživatelská příručka Obsah BEZPEČNOSTNÍ OPATŘENÍ...4 VZHLED A OVLÁDÁNÍ...9 Pohled zepředu 9 Pohled z boku 10 TECHNICKÉ VLASTNOSTI...11 ZAČÍNÁME...12 Nabití baterie 12 Řízení spotřeby 13 Ukládání souborů

Více

Vytvoření nového dokumentu

Vytvoření nového dokumentu 58 MODUL 3: Zpracování textu SYLABUS CORE 5.0 3.1.1.2 TIP: Další možností je na kartě Soubor přepnout do části Nový, označit šablonu Prázdný dokument a klepnout na tlačítko Vytvořit. POZNÁMKA: Výchozí

Více

Uživatelská příručka Synology NAS

Uživatelská příručka Synology NAS ID dokumentu Syno_UsersGuide_NAS_20150506 Obsah Kapitola 1: Ú vod Kapitola 2: Začínáme se systémem Synology DiskStation Manager Instalace zařízení Synology NAS a systému DSM... 8 Přihlášení do systému

Více

inpage vytváříme webové stránky

inpage vytváříme webové stránky inpage vytváříme webové stránky Stránka 1 inpage vytváříme webové stránky Úvod a poděkování Vítejte ve světě internetových stránek! Pokud jste si dodnes mysleli, že tajemství vytváření hezkých webových

Více

Uživatelská příručka TOSHIBA AT100. computers.toshiba-europe.com

Uživatelská příručka TOSHIBA AT100. computers.toshiba-europe.com Uživatelská příručka TOSHIBA AT100 computers.toshiba-europe.com Obsah Kapitola 1 Kapitola 2 Kapitola 3 Kapitola 4 Kontrola součástí.......................................... iv Bezpečnostní pokyny.......................................

Více

S počítačem nejen k maturitě

S počítačem nejen k maturitě S počítačem nejen k maturitě 2. díl Pavel Navrátil Michal Jiříček Nakladatelství a vydavatelství R www.computermedia.cz Obsah Tematické rozdělení dílů knihy S počítačem nejen k maturitě Obsah prvního dílu

Více

Nokia C5 03 - Uživatelská příručka

Nokia C5 03 - Uživatelská příručka Nokia C5 03 - Uživatelská příručka 2.2. vydání 2 Obsah Obsah Bezpečnost 5 Vyjmutí baterie 5 Začínáme 6 Vložení karty SIM a baterie 6 Vložení paměťové karty 8 Vyjmutí paměťové karty 9 Nabíjení baterie 10

Více

Obsah příručky. Vítá vás sada CorelDRAW Graphics Suite X3... 1. CorelDRAW... 17. Corel PHOTO-PAINT... 247. CorelDRAW Rejstřík...

Obsah příručky. Vítá vás sada CorelDRAW Graphics Suite X3... 1. CorelDRAW... 17. Corel PHOTO-PAINT... 247. CorelDRAW Rejstřík... Obsah příručky Vítá vás sada CorelDRAW Graphics Suite X3..................... 1 CorelDRAW............................................... 17 Corel PHOTO-PAINT...................................... 247 CorelDRAW

Více

Uživatelská příručka pro produkt Synology NAS

Uživatelská příručka pro produkt Synology NAS Uživatelská příručka pro produkt Synology NAS ID dokumentu Syno_UsersGuide_NAS_20130906 Obsah Kapitola 1: Úvod Kapitola 2: Začněte s programem Synology DiskStation Manager Instalace zařízení Synology NAS

Více

1 Co jsou sociální sítě... 3. 2 Facebook... 4. 2.1 Registrace... 6. 2.2 Základní funkce... 9. 2.3 Jak najít přátele na FB... 9

1 Co jsou sociální sítě... 3. 2 Facebook... 4. 2.1 Registrace... 6. 2.2 Základní funkce... 9. 2.3 Jak najít přátele na FB... 9 [Zadejte text.] Obsah 1 Co jsou sociální sítě... 3 2 Facebook... 4 2.1 Registrace... 6 2.2 Základní funkce... 9 2.3 Jak najít přátele na FB... 9 2.4 Jak poslat soukromou zprávu... 10 2.5 Nastavení soukromí...

Více