FTTH PON. Zátěžové a akceptační testy FTTH PON optické rozhraní Radek Kocian. Zdroj: EXFO

Save this PDF as:
Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "FTTH PON. Zátěžové a akceptační testy FTTH PON optické rozhraní Radek Kocian. Zdroj: EXFO"

Transkript

1 Zátěžové a akceptační testy optické rozhraní Radek Kocian Zdroj: EXFO 1

2 Zdroj: EXFO Možnost jednoho splitrování Zdroj: EXFO 2

3 Možnost vícenásobného splitrování Zdroj: EXFO GPON - Gigabit PON - OLT (G.984) Přenosové rychlosti v downstreamu 1244Mbit/s 2488Mbit/s Provozní vlnová délka OLT nm Minimální útlum odrazu ORL > 32dB 3

4 GPON - Gigabit PON - OLT (G.984) GPON Typ A Minimální vysílací úroveň OLT - 4dBm Maximální vysílací úroveň OLT 1dBm GPON - Gigabit PON - OLT (G.984) GPON Typ B Minimální vysílací úroveň OLT 1dBm Maximální vysílací úroveň OLT 6dBm 4

5 GPON - Gigabit PON - OLT (G.984) GPON Typ C Minimální vysílací úroveň OLT 5dBm Maximální vysílací úroveň OLT 9dBm GPON - Gigabit PON - ONT (G.984) Optická distribuční síť ODN Typ A Přijímaná úroveň ONT -4 až -25dBm 5

6 GPON - Gigabit PON - ONT (G.984) Optická distribuční síť ODN Typ B Přijímaná úroveň ONT -4 až -25dBm GPON - Gigabit PON - ONT (G.984) Optická distribuční síť ODN Typ C Přijímaná úroveň ONT -4 až -26dBm 6

7 EPON - Ethernet PON (IEEE 802.3ah) Přenosové rychlosti v downstreamu 1Gbit/s Provozní vlnová délka OLT 1490nm Minimální útlum odrazu ORL u OLT > 15dB EPON - Ethernet PON (IEEE 802.3ah) EPON typ BASE-PX10:10 Možnost překlenout pouze 10km Připojení Provozní vlnová max. 16 délka uživatelů OLT 1490nm 7

8 EPON - Ethernet PON (IEEE 802.3ah) EPON typ BASE-PX20:20 Možnost překlenout 20km Připojení 32 uživatelů 8

9 Důležité parametry pro provoz optické sítě ODN (optická distribuční síť) Kontrola čistoty čel konektorů Špinavé, poškozené konektory = zvýšení útlumu konektorového spojení, zhoršení parametru útlumu odrazu ORL Důležitým parametrem konektorů v PON síti je útlum odrazu ORL (Optical Return Loss) Úhel 8º UPC Ultra physical polish Optický kontakt UPC Útlum odrazu ORL db APC Angle physical polish Conic ferrule Optický kontakt APC Útlum odrazu ORL db 9

10 Měření přímou metodou (OLTS) FOT-930 FOT-930 Měření přímou metodou (OLTS) FOT-930 FOT-930 FOT-930 Změření celkového útlumu trasy IL Změření celkového útlumu odrazu ORL 10

11 Attenuátor Měření na živé síti 11

12 Měření na živé síti Měření na živé síti Měření PON sítě za provozu Měření nedostupných míst v sítích P2P Zabudovaný Power Meter měření vlnových délek od OLT 12

13 Měření PON powermetrem v průchozím režimu PPM-350C PON Power Meter Typical Thresholds Levels (dbm) According to ITU 983 ONT Data Up (1310 nm) OLT Data Down (1490 nm) VIDEO Cable TV (1550 nm) Name FAIL WRNG Pass FAIL WRNG Pass FAIL WRNG Pass ONT BPON ONT GPON ONT EPON zdroj : Micos zdroj : Micos Přívodní vlákno 10km Útlum cca 3,5dB Sloupkový opt. Rozvaděč ORU 3 Splitter 1:32 Útlum cca 17,3dB Domovní rozvaděč SOP 12 Mezilehlé vlákno 4km Útlum cca 1,8dB Připojovací patch 10m Útlum na spojení cca 0,5dB Teoretický výpočet útlumu optické trasy 23,1 db 13

14 Teoretický výpočet útlumu optické trasy 23,1 db Pro tuto optickou síť lze použít GPON třídy B INFRASTRUKTURA MĚŘENÍ PARAMETRŮ Rx : 1490nm Naměřený celkový útlum trasy 19,23dB 14

15 GPON INFRASTRUKTURA MĚŘENÍ PARAMETRŮ FPM-300 GW Výstup 4,61dBm GW GT816 Naměřená úroveň na vstupu GW 14,03dBm INFRASTRUKTURA MĚŘENÍ PARAMETRŮ Výstup 4,61dBm Útlum 20dB (1490nm) Útlum 20.5dB (1490nm) Útlum 21dB (1490nm) Ztrátovost na lince 5% Ztrátovost na lince 10% Ztráta spojení Ztráta spojení mezi OLT a GW : 33,7dBm na vstupu GW (GPON Tx 4,61dBm 21dB 17,3dB) 15

16 INFRASTRUKTURA MĚŘENÍ PARAMETRŮ Výstup 4,61dBm Optická distribuční síť ODN Útlum 20dB (1490nm) Typ C Útlum 20.5dB Ztrátovost na lince 10% Přijímaná úroveň ONT -4 až -26dBm (1490nm) Útlum 21dB (1490nm) Ztrátovost na lince 5% Ztráta spojení Ztráta spojení mezi OLT a GW : 33,7dBm na vstupu GW (GPON Tx 4,61dBm 21dB 17,3dB) Děkuji za pozornost Radek Kocian 16

Jak přesný je Váš PON power meter?

Jak přesný je Váš PON power meter? Jak přesný je Váš PON power meter? Jan Brouček info@profiber.eu www.profiber.eu K čemu PON powermeter? IPTV Znáte úroveň downstream/upstream? G-PON E-PON (GE-PON) 1 Obejdete se bez PON power meteru? (na

Více

Zátěžové testy GPON, XG-PON, XGS-PON, NG-PON

Zátěžové testy GPON, XG-PON, XGS-PON, NG-PON Jednostupňové Splitrování Vícestupňové Splitrování Zátěžové testy GPON, XG-PON, XGS-PON, NG-PON Brno, 28. 3. 2019 Josef Beran, Peter Potrok Parametry GPON Útlumové třídy PON Maximální rozbočovací poměr

Více

Zabezpečení pasivních optických sítí při aplikaci asymetrických rozbočovačů

Zabezpečení pasivních optických sítí při aplikaci asymetrických rozbočovačů Zabezpečení pasivních optických sítí při aplikaci asymetrických rozbočovačů Pavel Lafata lafatpav@fel.cvut.cz Katedra telekomunikační techniky, FEL, ČVUT v Praze Pasivní optické přístupové sítě PON = Passive

Více

Intelligent Optical link Mapper

Intelligent Optical link Mapper Intelligent Optical link Mapper - co vidí a umí OTDR Pavel Kosour info@profiber.eu www.profiber.eu OSNOVA 1 Požadavky při výstavbě a servisu optických sítí (PON, P2P) 2 Nové možnosti iolm (Intelligent

Více

Přístupové sítě. Druhy optických a hybridních sítí. Uspořádání metalických přípojek. Rozdělení optických přístupových sítí. FTTEx

Přístupové sítě. Druhy optických a hybridních sítí. Uspořádání metalických přípojek. Rozdělení optických přístupových sítí. FTTEx Přístupové sítě Ing. Jiří Vodrážka, Ph.D. Katedra telekomunikační techniky ČVUT-FEL vodrazka@feld.cvut.cz http://access.feld.cvut.cz Druhy optických a hybridních sítí Podle místa ukončení optického vlákna

Více

Optoelektronika III Výstavba optické přístupové sítě na bázi EPON

Optoelektronika III Výstavba optické přístupové sítě na bázi EPON Fakulta elektrotechniky a informatiky, VŠB-TU Ostrava Optoelektronika III Výstavba optické přístupové sítě na bázi EPON Datum: 4.1.2012 Autor: Ing. Petr Koudelka, Ing. Jan Látal Kontakt: petr.koudelka@vsb.cz;

Více

PON (Passive Optical Network)

PON (Passive Optical Network) Ještě před několika lety se o optické síti hovořilo hlavně v souvislosti s výstavbou páteřních spojů. V dnešní době dochází ke dvěma základním momentům, které tento pohled mění: - snížení ceny optických

Více

Nové techniky měření sítí FTTx

Nové techniky měření sítí FTTx Nové techniky měření sítí FTTx Pavel Kosour info@profiber.eu www.profiber.eu 1 Standardní metody 2 Inteligentní OTDR iolm OTDR 3 Inteligentní OTDR iolm přímá metoda 4 Node iolm pro aktivace/akceptace/servis/monitoring

Více

RLC Praha a.s. GPON sítě a jak dál? Jaromír Šíma

RLC Praha a.s. GPON sítě a jak dál? Jaromír Šíma RLC Praha a.s. GPON sítě a jak dál? Jaromír Šíma Sítě FTTx v roce 2013 RLC Praha a.s. PON = optická sběrnice Metalická sběrnice Koaxiální kabel Optická sběrnice Splitter GPON specifikace ITU-T Recommendation

Více

Perspektivy fixních telekomunikačních sítí. Ing. Jiří Vodrážka, Ph.D. Katedra telekomunikační techniky FEL ČVUT v Praze

Perspektivy fixních telekomunikačních sítí. Ing. Jiří Vodrážka, Ph.D. Katedra telekomunikační techniky FEL ČVUT v Praze Perspektivy fixních telekomunikačních sítí Ing. Jiří Vodrážka, Ph.D. Katedra telekomunikační techniky FEL ČVUT v Praze vodrazka@fel.cvut.cz 1 Trendy v páteřních sítích Nárůst přenosové kapacity n x 1 10

Více

Testování Triple play služeb & EtherSAM

Testování Triple play služeb & EtherSAM Testování Triple play služeb & EtherSAM 12.9.2012 Radek Kocian Technický specialista prodeje radek.kocian@profiber.cz www.profiber.eu KOMERČNÍ ETHERNETOVÉ SLUŽBY Operátor Metro Ethernet síť / PTN Business/Residenční

Více

Optická přístupová síť EPON a její měření distribuční sítě

Optická přístupová síť EPON a její měření distribuční sítě Rok / Year: Svazek / Volume: Číslo / Issue: 2013 15 1 Optická přístupová síť EPON a její měření distribuční sítě Optical access network EPON and measurement their distribution network Radim Šifta, Petr

Více

OTDR v roce 2012 požadavky a parametry

OTDR v roce 2012 požadavky a parametry OTDR v roce 2012 požadavky a parametry Pavel Kosour, Radek Kocian info@profiber.eu www.profiber.eu OSNOVA 1 Proč OTDR? 2 Jak vybrat OTDR pro PON sítě 3 Inteligentní měření PON - iolm 4 Správa měřicího

Více

RF video jako překryvná služba FTTH

RF video jako překryvná služba FTTH Distribuce TV signálů v sítích FTTH aneb jinak než IPTV Jiří Göllner, PROFiber Networking CZ s.r.o. info@profiber.eu www.profiber.eu RF video jako překryvná služba FTTH P2P (point-to-point) PON (Passive

Více

Inspekční videomikroskop Jak je důležité se umět dívat

Inspekční videomikroskop Jak je důležité se umět dívat Optické konektory Inspekční videomikroskop Jak je důležité se umět dívat o Optické konektory slouží k opakovanému spojení optických vláken o Existuje mnoho typů a variant: single nebo multi-fiber vlákna

Více

Akceptační testy FTTx sítí

Akceptační testy FTTx sítí 14.2.2013 Ing. Martin Ťupa martin.tupa@profiber.cz www.profiber.eu Akceptační testy FTTx sítí 1 2 3 Services PON with activ devices PON without activ devices Znáte kvalitu distribuovaných služeb? Kolik

Více

FTB-1 Opravdu jednička

FTB-1 Opravdu jednička FTB-1 Opravdu jednička Pavel Kosour info@profiber.eu www.profiber.eu OSNOVA 1 Platforma FTB-1 2 ConnectorMax a FTB-1 3 Optický reflektometr v FTB-1 4 Měření Ethernetu s FTB-1 2 www.profiber.eu info@profber.eu

Více

Oprava zverejnených údajov v Obchodnom vestníku. PROFiber Networking, s.r.o.

Oprava zverejnených údajov v Obchodnom vestníku. PROFiber Networking, s.r.o. E000026 Povinná osoba: Obchodné meno/názov: PROFiber Networking, s.r.o. Bydlisko/Sídlo: Bernolákova 2, 917 01 Trnava, Slovensko zverejňuje opravu údajov zverejnených: Obchodný vestník č.: 66/2015 Deň jeho

Více

Optoelektronika III Návrh optické přístupové sítě EPON v prostředí Optiwave OptiSystem

Optoelektronika III Návrh optické přístupové sítě EPON v prostředí Optiwave OptiSystem Fakulta elektrotechniky a informatiky, VŠB-TU Ostrava Optoelektronika III Návrh optické přístupové sítě EPON v prostředí Optiwave OptiSystem Datum: 4.1.2012 Autor: Ing. Petr Koudelka, Ing. Jan Látal Kontakt:

Více

ICT Unie Pracovní skupina pro usnadnění výstavby sítí elektronických komunikací

ICT Unie Pracovní skupina pro usnadnění výstavby sítí elektronických komunikací ICT Unie Pracovní skupina pro usnadnění výstavby sítí elektronických komunikací Navrhované technické standardy pro sdílené sítě budované se státní podporou Přístup na úrovni fyzické vrstvy Rejstřík pojmů

Více

CWDM CrossConnect pro Datacentra

CWDM CrossConnect pro Datacentra CrossConnect CrossConnect pro Datacentra CrossConnect system pro datová centra je založen na využití technologie vlnového multiplexu pro přenos na krátké vzdálenosti. Díky použití technologie je možné

Více

Planární výkonové odbočnice a další součástky pro PON sítě. Ing.Michael Písařík

Planární výkonové odbočnice a další součástky pro PON sítě. Ing.Michael Písařík Planární výkonové odbočnice a další součástky pro PON sítě Ing.Michael Písařík výkonové odbočnice PLC Vstupní V-drážka Čip Výstupní V-drážka Technologie výroby N3 N1 N2 N3 N1 N1>N2>>N3 N2 Iontová výměna:

Více

FTTX - Měření v optických sítích. František Tejkl 17.9.2014

FTTX - Měření v optických sítích. František Tejkl 17.9.2014 FTTX - Měření v optických sítích František Tejkl 17.9.2014 Náplň prezentace Co lze měřit v optických sítích Vizuální kontrola povrchu ferule konektoru Vizuální hledání chyb Optický rozpočet Přímá metoda

Více

Testování a hledání závad na trase pasivních optických přípojek PON FTTx pomocí reflektometru OTDR. Oprava přerušených vláken svařovací soupravou.

Testování a hledání závad na trase pasivních optických přípojek PON FTTx pomocí reflektometru OTDR. Oprava přerušených vláken svařovací soupravou. PODKLADY PRO PRAKTICKÝ SEMINÁŘ PRO UČITELE VOŠ Testování a hledání závad na trase pasivních optických přípojek PON FTTx pomocí reflektometru OTDR. Oprava přerušených vláken svařovací soupravou. Ing. Michal

Více

Telekomunikační sítě Optické přístupové sítě OAN na bázi technologie EPON a jejich integrita

Telekomunikační sítě Optické přístupové sítě OAN na bázi technologie EPON a jejich integrita Fakulta elektrotechniky a informatiky, VŠB-TU Ostrava Telekomunikační sítě Optické přístupové sítě OAN na bázi technologie EPON a jejich integrita Datum: 4.1.2012 Autor: Ing. Petr Koudelka, Ing. Jan Látal

Více

Znáte technologie pasivních optických sítí?

Znáte technologie pasivních optických sítí? Optical Fibre Apparatus Znáte technologie pasivních optických sítí? Sítě FTTx v roce 2012 Brno 15. 16. 03. 2012 Martin Horák OFA s.r.o. Obsah Obecné vlastnosti PON Standardy PON sítí Vrstvový model a multiplexace

Více

PROGRAMY PRO KALKULACI ÚTLUMOVÉ BILANCE PASIVNÍCH

PROGRAMY PRO KALKULACI ÚTLUMOVÉ BILANCE PASIVNÍCH 34 INFORMATION AND COMMUNICATION TECHNOLOGIES AND SERVICES, VOL. 8, NO. 2, JUNE 20 PROGRAMY PRO KALKULACI ÚTLUMOVÉ BILANCE PASIVNÍCH OPTICKÝCH PŘÍSTUPOVÝCH SÍTÍ A JEJÍ OPTIMALIZACI Pavel LAFATA 1, Jiří

Více

EXFO iolm intelligent Optical Link Mapper OTDR přesnější než přímá metoda? Pavel Kosour

EXFO iolm intelligent Optical Link Mapper OTDR přesnější než přímá metoda? Pavel Kosour EXFO iolm intelligent Optical Link Mapper OTDR přesnější než přímá metoda? Pavel Kosour info@profiber.eu www.profiber.eu 1 Automatické vs. Inteligentní OTDR 2 3 iolm - Inteligentní OTDR iolm Přímá metoda

Více

PROGRAMY PRO KALKULACI ÚTLUMOVÉ BILANCE PASIVNÍCH OPTICKÝCH PŘÍSTUPOVÝCH SÍTÍ A JEJÍ OPTIMALIZACI

PROGRAMY PRO KALKULACI ÚTLUMOVÉ BILANCE PASIVNÍCH OPTICKÝCH PŘÍSTUPOVÝCH SÍTÍ A JEJÍ OPTIMALIZACI PROGRAMY PRO KALKULACI ÚTLUMOVÉ BILANCE PASIVNÍCH OPTICKÝCH PŘÍSTUPOVÝCH SÍTÍ A JEJÍ OPTIMALIZACI Pavel LAFATA 1, Jiří VODRÁŽKA 1 1 Katedra telekomunikační techniky, Fakulta elektrotechnická, ČVUT v Praze,

Více

Konkurenční výhody použití optických mechanických spojek FIBRLOK v FTTx sítích. Co brání rychlému rozvoji FTTx sítí?

Konkurenční výhody použití optických mechanických spojek FIBRLOK v FTTx sítích. Co brání rychlému rozvoji FTTx sítí? Konkurenční výhody použití optických mechanických spojek FIBRLOK v FTTx sítích Co brání rychlému rozvoji FTTx sítí? Napsal a prezentoval: Vladimír Gajdoš Konkurenční výhody použití optických mechanických

Více

DWDM-PON VSTUP DO PŘÍSTUPOVÝCH SÍTÍ

DWDM-PON VSTUP DO PŘÍSTUPOVÝCH SÍTÍ WDM PON je DWDM-PON EXPERIMENTÁLNÍ PRACOVIŠTĚ WDM PON na VŠB v Ostravě 10.3.2011 Miroslav Hladký, Petr Šiška Miroslav.hladky@profiber.cz www.profiber.eu DWDM-PON VSTUP DO PŘÍSTUPOVÝCH SÍTÍ Point to Point

Více

2000MHz? 1600MHz? Cat 8.2? Cat 8.1? Cat 8? Měření metalické kabeláže. Název prezentace Měření metalické kabeláže. Měření metalické kabeláže

2000MHz? 1600MHz? Cat 8.2? Cat 8.1? Cat 8? Měření metalické kabeláže. Název prezentace Měření metalické kabeláže. Měření metalické kabeláže Název prezentace 2015 Brno, 8.3.2018 Radek Praha, Kocian 21.4.2015 Juraj Sukop Cat 8? 40GBase-T? Cat 8? Cat 8.1? Cat 8.2? 1600MHz? 2000MHz? Proč nový standard pro metalické LAN kabeláže Potřeba navýšení

Více

AKADEMIE VLÁKNOVÉ OPTIKY A OPTICKÝCH KOMUNIKACÍ. Distribuce TV signálu v FTTx sítích s využitím původních koaxiálních rozvodů

AKADEMIE VLÁKNOVÉ OPTIKY A OPTICKÝCH KOMUNIKACÍ. Distribuce TV signálu v FTTx sítích s využitím původních koaxiálních rozvodů AKADEMIE VLÁKNOVÉ OPTIKY A OPTICKÝCH KOMUNIKACÍ WWW.PROFIBER.EU Distribuce TV signálu v FTTx sítích s využitím původních koaxiálních rozvodů Jan Brouček, Radek Kocián, Martin Ťupa, Ladislav Stach RF video

Více

Měření přímou metodou v sítích FTTx. Miroslav Švrček

Měření přímou metodou v sítích FTTx. Miroslav Švrček Měření přímou metodou v sítích FTTx Miroslav Švrček Měření při instalaci/výstavbě Bidirectional Loss Test set OFI-2042 Měření v obou směrech na 1310, 1490 a 1550 nm Měření vložného útlumu (IL) Měření

Více

Filename: :14 (GMT+01:00) 67 prof. Filka. Unit model: FIP-420B Unit S/N: Comments: FIP Identifiers. Cable ID: Fiber ID: 3

Filename: :14 (GMT+01:00) 67 prof. Filka. Unit model: FIP-420B Unit S/N: Comments: FIP Identifiers. Cable ID: Fiber ID: 3 Fail iolm General Information Filename: cichnova-lp.iolm Test date: 13.3.2014 Test time: 15:57 (GMT+01:00) Customer: prof. Filka Company: Studenti SSIPF Brno Operator: Petr Kormaňák Unit model: MAX-715B-M3-EA

Více

Přístupové sítě nové generace - NGA. Jiří Vodrážka

Přístupové sítě nové generace - NGA. Jiří Vodrážka Přístupové sítě nové generace - NGA Jiří Vodrážka Definice NGA Co jsou přístupové sítě nové generace? Doporučení Komise 2010/572/EU: kabelové přístupové sítě, které sestávají zcela nebo zčásti z optických

Více

Měření FTTA EXFO iolm v praxi

Měření FTTA EXFO iolm v praxi Měření FTTA EXFO iolm v praxi Pavel Kosour info@profiber.eu www.profiber.eu OSNOVA 1 Jaké parametry nás zajímají 2 Vhodné komplexní nástroje 3 Software 2 www.profiber.eu info@profber.eu Copyright PROFiber

Více

OTDR Optical time domain reflection

OTDR Optical time domain reflection OTDR Optical time domain reflection Úvod Co je OTDR Jak měří trasu OTDR Události na trase Nastavení parametrů OTDR Jak vybrat OTDR Co je OTDR? Netopýr vysílá krátké akustické signály a na základě jejich

Více

Jak přesnéje vaše OTDR?

Jak přesnéje vaše OTDR? Přesné měření kabelů, tras a součástek Jak přesnéje vaše OTDR? Jan Brouček, Ján Ďurovka 1. Zvolit vhodnou měřicí metodu 2. Zvolit vhodnou měřicí techniku 3. Dodržovat postupy 4. Připravit a udržovat dokumentaci

Více

Sítě FTTx v roce motto: NGA ve vlákně nebo ve vzduchu ʺ. 11.Ročník mistrovství světa v mikrotrubičkování

Sítě FTTx v roce motto: NGA ve vlákně nebo ve vzduchu ʺ. 11.Ročník mistrovství světa v mikrotrubičkování Sítě FTTx v roce 2015 motto: NGA ve vlákně nebo ve vzduchu ʺ odborný partner 11.Ročník mistrovství světa v mikrotrubičkování Opět jsme to stihli ještě se nekope do země. Rezervujte si termín v kalendáři

Více

Migrace sítě CATV na HFC Název prezentace 2015

Migrace sítě CATV na HFC Název prezentace 2015 Migrace sítě CATV na HFC Název prezentace 2015 Brno, 10.3.2016 Radek Praha, Kocian, 21.4.2015 Jan Brouček Juraj Sukop Migrace sítě CATV na HFC Místní Headend Historie CATV?? Vybudovaná infrastruktura Migrace

Více

ICT Unie Pracovní skupina pro usnadnění výstavby sítí elektronických komunikací

ICT Unie Pracovní skupina pro usnadnění výstavby sítí elektronických komunikací ICT Unie Pracovní skupina pro usnadnění výstavby sítí elektronických komunikací Navrhované technické standardy pro sdílené sítě budované se státní podporou - technická část * Rejstřík pojmů přílohou dokumentu

Více

AKADEMIE VLÁKNOVÉ OPTIKY A OPTICKÝCH KOMUNIKACÍ. Distribuce TV signálu v FTTx sítích s využitím původních koaxiálních rozvodů

AKADEMIE VLÁKNOVÉ OPTIKY A OPTICKÝCH KOMUNIKACÍ. Distribuce TV signálu v FTTx sítích s využitím původních koaxiálních rozvodů AKADEMIE VLÁKNOVÉ OPTIKY A OPTICKÝCH KOMUNIKACÍ WWW.PROFIBER.EU Distribuce TV signálu v FTTx sítích s využitím původních koaxiálních rozvodů Jan Brouček, Radek Kocian info@profiber.eu www.profiber.eu FTTx

Více

Měření a monitorování PMD trasy za provozu nebo bez provozu? Josef Beran, Jan Brouček. Měření a monitorování PMD trasy za provozu nebo bez provozu?

Měření a monitorování PMD trasy za provozu nebo bez provozu? Josef Beran, Jan Brouček. Měření a monitorování PMD trasy za provozu nebo bez provozu? WWW.PROFIBER.EU Měření a monitorování PMD trasy za provozu nebo bez provozu? Josef Beran, Jan Brouček info@profiber.eu www.profiber.eu Měření a monitorování PMD trasy za provozu nebo bez provozu? PMD/DGD.

Více

Venkovní instalace optické sítě FTTx s výrobky firmy MICOS

Venkovní instalace optické sítě FTTx s výrobky firmy MICOS Venkovní instalace optické sítě FTTx s výrobky firmy MICOS OBSAH : Varianty zapojení optické sítě FTTx Topologie venkovní optické sítě FTTx ORU skříně SAFETNET systém ORU skříně instalace ORU skříň konektorové

Více

FTTH PON topologie. Ing. Martin Ťupa. 14.03.2014 - Brno. Passive Optical Network EPON = GEPON GPON. martin.tupa@profiber.cz www.profiber.eu.

FTTH PON topologie. Ing. Martin Ťupa. 14.03.2014 - Brno. Passive Optical Network EPON = GEPON GPON. martin.tupa@profiber.cz www.profiber.eu. 14.03.2014 - Brno Ing. Martin Ťupa martin.tupa@profiber.cz www.profiber.eu Passive Optical Network FTTH PON topologie EPON = GEPON GPON Internet Central Office OLT Optical Link Terminal 1490 nm 1310 nm

Více

Kalibrace testerů pro datakomunikace

Kalibrace testerů pro datakomunikace Kalibrace testerů pro datakomunikace Datakomunikační testery, testery Ethernetu, IP testery - Kdo říká, že se nemusí kalibrovat? Opravdu se nemusí kalibrovat? NE nemusí ANO musí Když nemají vliv na kvalitu

Více

Optické rozvaděče a boxy MICOS

Optické rozvaděče a boxy MICOS Rozdělení optických rozvaděčů 1. Vnitřní ( nástěnné boxy ) 2. Venkovní ( nástěnné boxy, pilířové boxy, sloupové boxy ) Kritérium pro výběr rozvaděčů -Teplotní rozsah - UV odolnost - Nárazu odolnost IK

Více

Měření pasivních optických sítí

Měření pasivních optických sítí Rok / Year: Svazek / Volume: Číslo / Number: 2010 12 2 Měření pasivních optických sítí Measurement of Optical Access Networks Vladimír Tejkal, Miloslav Filka, Pavel Reichert, Jan Šporík xtejka00@stud.feec.vutbr.cz

Více

Rozvoj FTTx v ČR. FTTx Nový úkaz v ČR: ze země rostou FTTH PON! Zdroj: ČTÚ 2011/09. Jan Brouček,

Rozvoj FTTx v ČR. FTTx Nový úkaz v ČR: ze země rostou FTTH PON! Zdroj: ČTÚ 2011/09. Jan Brouček, WWW.PROFIBER.EU Nový úkaz v ČR: ze země rostou FTTH PON! Jan Brouček, info@profiber.eu www.profiber.eu Zdroj: ČTÚ 2011/09 Rozvoj FTTx v ČR FTTx 1 Rozvoj FTTx v ČR Zdroj: ČTÚ 2011/09 Rok 2005 až 2010, Zdroj:

Více

Monitoring fyzické vrstvy PON

Monitoring fyzické vrstvy PON Monitoring fyzické vrstvy PON Pavel Kosour info@profiber.eu www.profiber.eu OSNOVA 1 Princip OTDR 2 PON OTDR 3 ConnectorMax a FTB-1 4 Měření Ethernetu s FTB-1 2 www.profiber.eu info@profber.eu Copyright

Více

VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ

VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ FAKULTA ELEKTROTECHNIKY A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ ÚSTAV TELEKOMUNIKACÍ Ing. Radim Šifta KVALITA SLUŽEB V OPTICKÝCH PŘÍSTUPOVÝCH SÍTÍCH QUALITY OF SERVICES IN OPTICAL ACCESS

Více

Měření v optické síti různé požadavky operátorů

Měření v optické síti různé požadavky operátorů Kam kráčí telekomunikační sítě Senec 2018 Měření v optické síti různé požadavky operátorů Bc. Anna Biernátová RŮZNÍ OPERÁTOŘI SPOLEČNÁ ČÁST t Trasy v souběhu Společná ochranná trubka Společný optický kabel

Více

Motorola GPON v reálném nasazení. Antonín Mlejnek mlejnek@edera.cz. EDERA Group a.s.

Motorola GPON v reálném nasazení. Antonín Mlejnek mlejnek@edera.cz. EDERA Group a.s. Motorola GPON v reálném nasazení Antonín Mlejnek mlejnek@edera.cz EDERA Group a.s. EDERA Group a.s. ( Blue4.cz s.r.o. ) V oblasti telekomunikací působí od roku 1995 Významným poskytovatel telekomunikačních

Více

OTDR testování a monitorování PON sítí

OTDR testování a monitorování PON sítí OTDR testování a monitorování PON sítí Pavel Kosour info@profiber.eu www.profiber.eu 1 Automatické vs. Inteligentní OTDR 2 3 iolm - Inteligentní OTDR Dohledový systém PON infrastruktury pomocí Node iolm

Více

Využití Q-faktoru v systémech s DWDM. Ing. Tomáš Koten

Využití Q-faktoru v systémech s DWDM. Ing. Tomáš Koten Využití Q-faktoru v systémech s DWDM Ing. Tomáš Koten Obsah Co je to Q-faktor? Vztah mezi BER a Q-faktorem Metody měření Q-faktoru Měření Q-faktoru v rámci DWDM systému Závěr Co je to Q-faktor Parametr

Více

Optické transceivery x Optické trasy

Optické transceivery x Optické trasy RLC Praha a.s. Optické transceivery x Optické trasy Ing. Jaromír Šíma sima@rlc.cz www.rlc.cz RLC Praha a.s. 40Gbit/s a 100Gbit/s Ethernet over fiber 1 Transceiver Transmitter + Receiver = Transceiver Typy

Více

Měření závislosti přenosové rychlosti na vložném útlumu

Měření závislosti přenosové rychlosti na vložném útlumu Měření závislosti přenosové rychlosti na vložném útlumu Úvod Výrazným činitelem, který upravuje maximální přenosovou rychlost, je vzdálenost mezi dvěma bezdrátově komunikujícími body. Tato vzdálenost je

Více

Jak zajistit přesné měření útlumu na optických kabelech a trasách

Jak zajistit přesné měření útlumu na optických kabelech a trasách Jak zajistit přesné měření útlumu na optických kabelech a trasách Brno, 11.3.2016 Jan Brouček, Ján Ďurovka Přesné měření útlumu kabelů a tras 1. Zvolit vhodnou měřicí metodu 2. Vybrat vhodnou měřicí techniku

Více

Obnova signálu aktivní optické sítě na fyzické vrstvě pomocí erbiem dopovaného vláknového zesilovače EDFA a polovodičového zesilovače SOA

Obnova signálu aktivní optické sítě na fyzické vrstvě pomocí erbiem dopovaného vláknového zesilovače EDFA a polovodičového zesilovače SOA PODKLADY PRO PRAKTICKÝ SEMINÁŘ PRO UČITELE VOŠ Obnova signálu aktivní optické sítě na fyzické vrstvě pomocí erbiem dopovaného vláknového zesilovače EDFA a polovodičového zesilovače SOA Ing. Michal Lucki,

Více

NÁPOVĚDA PRO POUŽITÍ PROGRAMU PRO KALKULACI A

NÁPOVĚDA PRO POUŽITÍ PROGRAMU PRO KALKULACI A NÁPOVĚDA PRO POUŽITÍ PROGRAMU PRO KALKULACI A NÁVRH OPTICKÉ DISTRIBUČNÍ SÍTĚ PRO PROVOZ PASIVNÍCH OPTICKÝCH SÍTÍ Autor: Ing. Pavel Lafata Verze: 1.0 TAB (tabulková) Podmínky používání programu Použití

Více

FTTX - pasivní infrastruktura. František Tejkl 17.09.2014

FTTX - pasivní infrastruktura. František Tejkl 17.09.2014 FTTX - pasivní infrastruktura František Tejkl 17.09.2014 Náplň prezentace Optické vlákno - teorie, struktura a druhy vláken (SM,MM), šíření světla vláknem, přenos opt. signálů Vložný útlum a zpětný odraz

Více

Čištění a kontrola optických konektorů. Miroslav Švrček

Čištění a kontrola optických konektorů. Miroslav Švrček Čištění a kontrola optických konektorů Miroslav Švrček Optický konektor Pokud jsou splněny podmínky totálního odrazu na rozhraní jádra a pláště optického vlákna, šíří se optické záření jádrem takového

Více

Lekce 9: xdsl, FTTx, PON

Lekce 9: xdsl, FTTx, PON verze 4.0, lekce 9, slide 1 NSWI021: (verze 4.0) Lekce 9: xdsl, FTTx, PON Jiří Peterka verze 4.0, lekce 9, slide 2 rodina xdsl technologií připomenutí: xdsl (Digital Subscriber Line) je celá rodina technologií,

Více

Optické sítě. Ing. Petr Novák. novak@asm.cz

Optické sítě. Ing. Petr Novák. novak@asm.cz Optické sítě Ing. Petr Novák novak@asm.cz Obsah Optické kabely Vedení optických vláken Spojování optických vláken Měření optických vláken Aktivní prvky pro optické sítě Optické sítě a ISP Optické sítě

Více

Komplexní soubor měření optických tras při nasazování vysokorychlostních systémů xwdm

Komplexní soubor měření optických tras při nasazování vysokorychlostních systémů xwdm Komplexní soubor měření optických tras při nasazování vysokorychlostních systémů xwdm Miroslav Švrček, Martin Hájek MIKROKOM, s.r.o. Nové nároky vysokorychlostních DWDM a CWDM systémů na optickou trasu

Více

Soupravy pro měření útlumu optického vlákna přímou metodou

Soupravy pro měření útlumu optického vlákna přímou metodou Jednosměrné měřicí soupravy: Tyto měřící soupravy měří pouze v jednom směru. Pro měření v druhém směru je nutné přemístění. Výhodou těchto souprav je nízká cena. Schéma zapojení těchto měřicích soustav

Více

Technologie CWDM v optických sítích. Ing. Jaromír Šíma RLC Praha a.s. sima@rlc.cz www.rlc.cz www.optickesite.cz

Technologie CWDM v optických sítích. Ing. Jaromír Šíma RLC Praha a.s. sima@rlc.cz www.rlc.cz www.optickesite.cz Technologie CWDM v optických sítích Ing. Jaromír Šíma RLC Praha a.s. sima@rlc.cz www.rlc.cz www.optickesite.cz WDM technologie WDM 850/1300 nm, 1310/1550 nm WWDM pro MM vlákna, 4 kanály á 25nm 1275, 1300,

Více

ASYNCHRONNÍ MODEM RS-422(V.11) OPTICKÉ VLÁKNO OPTO422 UŽIVATELSKÝ MANUÁL

ASYNCHRONNÍ MODEM RS-422(V.11) OPTICKÉ VLÁKNO OPTO422 UŽIVATELSKÝ MANUÁL ASYNCHRONNÍ MODEM RS-422(V.11) OPTICKÉ VLÁKNO RS-422 inp 8V out 5V model E174 OPTO422 UŽIVATELSKÝ MANUÁL ELO+, sro, Nádražní 2234, 397 01 Písek,Česká Republika tel.(0362) 213695, fax (0362) 213069 Obsah

Více

Obr.1: Návaznost optické přístupové sítě na optickou metropolitní síť

Obr.1: Návaznost optické přístupové sítě na optickou metropolitní síť Měření a diagnostika v optických přístupových sítích FTTx Vratislav Blažek, Jan Brouček MIKROKOM s.r.o Publikováno na semináři ČVTSS 8.-9.6. 2005, Praha Úvod Optická vlákna pronikají v telekomunikační

Více

WDM a vlnové délky v metropolitní a přístupové síti P2P, PON,NGPON, XG-PON, WDM-PON

WDM a vlnové délky v metropolitní a přístupové síti P2P, PON,NGPON, XG-PON, WDM-PON Technologie WDM - koncept WDM a vlnové délky v metropolitní a přístupové síti P2P, PON,NGPON, XG-PON, WDM-PON Brno, 8 3 2018 Josef Beran Technologie WDM - koncept Pasivní CWDM/DWDM síť Data Channel 1 Head-end

Více

Problema)ka vysokorychlostních transceiverů. Ing. Jaromír Šíma KKTS Plzeň 2016

Problema)ka vysokorychlostních transceiverů. Ing. Jaromír Šíma KKTS Plzeň 2016 Problema)ka vysokorychlostních transceiverů Ing. Jaromír Šíma KKTS Plzeň 2016 Transceiver TransmiDer + Receiver = Transceiver Typy výměnný / nevýměnný pluggable / fix Např SFP nebo SFF Metalické nebo op)cké

Více

Optické Transceivery a síťové technologie

Optické Transceivery a síťové technologie Optické Transceivery a síťové technologie Co je transceiver Transceiver (v oblasti telekomunikací) je výměnný modul, který umožňuje připojení vnějšího komunikačního vedení, nejčastěji optického kabelu.

Více

OTDR nebo přímá metoda

OTDR nebo přímá metoda OTDR nebo přímá metoda co je lepší pro měření útlumu optických vláken nebo tras? Marcel Mondočko, Ing. Pavel Kosour OSNOVA 1 Základní principy 2 Ukázka měření 3 Porovnání výsledků Přímá metoda je když

Více

Optické sítě. Ing. Petr Novák. novak@asm.cz

Optické sítě. Ing. Petr Novák. novak@asm.cz Optické sítě Ing. Petr Novák novak@asm.cz Obsah Optické kabely Vedení optických vláken Spojování optických vláken Měření optických vláken Aktivní prvky pro optické sítě Optické sítě a ISP Optické sítě

Více

Optická vlákna na všech úrovních jsou typu G.652.D nebo G.657.A. Optická vlákna v patch kabelech ve všech úrovních 0 až 4 jsou typu G.657.

Optická vlákna na všech úrovních jsou typu G.652.D nebo G.657.A. Optická vlákna v patch kabelech ve všech úrovních 0 až 4 jsou typu G.657. Řešení FTTH PON pro bytové domy., na základě využití nejpokročilejších technologií, nabízí zákazníkovi komplexní návrh a realizaci optických sítí FTTx na bázi PON (Passive Optical Network), která umožňuje

Více

Předřadná optická vlákna

Předřadná optická vlákna Nezbytná pomůcka pro výstavbu, údržbu i servis optických tras pomocí optického reflektometru. Pokryje mrtvou zónu a umožní měřit útlum na celé délce vlákna včetně vstupního a výstupního u. Malé a lehké

Více

SOUČASNÉ A BUDOUCÍ VARIANTY PASIVNÍCH OPTICKÝCH PŘÍSTUPOVÝCH

SOUČASNÉ A BUDOUCÍ VARIANTY PASIVNÍCH OPTICKÝCH PŘÍSTUPOVÝCH SOUČASNÉ A BUDOUCÍ VARIANTY PASIVNÍCH OPTICKÝCH PŘÍSTUPOVÝCH 1. ÚVOD Digitální přípojky typu xdsl tvoří v současné době společně s bezdrátovými sítěmi nejčastější způsob realizace připojení běžných domácností

Více

Zadávací dokumentace Příloha č. 1 Technická specifikace předmětu plnění Nákup univerzálního kabelážního systému a rozvaděčů pro DC. Obsah...

Zadávací dokumentace Příloha č. 1 Technická specifikace předmětu plnění Nákup univerzálního kabelážního systému a rozvaděčů pro DC. Obsah... Obsah Obsah... 1 1 Předmět zakázky... 2 2 Technická specifikace... 2 2.1 Systém kabelových tras... 2 2.1.1 Systém drátěných kabelových roštů... 2 2.1.2 Systém plastových žlabů... 3 2.2 Popis univerzálního

Více

Jedno vlákno nestačí tak jak? 40 /100 Gigabit Ethernet

Jedno vlákno nestačí tak jak? 40 /100 Gigabit Ethernet Jedno vlákno nestačí tak jak? 40 /100 Gigabit Ethernet Bel Stewart s.r.o. Na Bojišti 2 Praha 2 120 00 www.belstewart.cz www.hubersuhner.com Jan Fulín Roman Pinc Optické komunikace 2010 21.-22. října 2010

Více

PŘENOSOVÉ PARAMETRY A KVALITA SLUŽEB V SÍTÍCH NGA

PŘENOSOVÉ PARAMETRY A KVALITA SLUŽEB V SÍTÍCH NGA PŘENOSOVÉ PARAMETRY A KVALITA SLUŽEB V SÍTÍCH NGA Praha 28.4.2016 Cíl workshopu Přispět k diskusi: Požadované přenosové parametry sítí NGA (Next Generation Access)? Požadovaná kvalita služby QoS (Qualiaty

Více

Mapa optické sítě v Hansbrouking projekci

Mapa optické sítě v Hansbrouking projekci Mapa optické sítě v Hansbrouking projekci Jan Brouček, PROFiber Networking CZ s.r.o. info@profiber.eu www.profiber.eu OBSAH 1 Proč mapování optické sítě 100 Gbit/s? 2 Závěry a zkušenosti vizualizace a

Více

FTTX jako EPON nebo EP2P

FTTX jako EPON nebo EP2P Ethernet Point-to-Point Technologie FTTx Radek Kocian... umění optické komunikace FTTX jako EPON nebo EP2P FTTH OSTRAVA 2009 Ing. Miroslav Hladký 10.-11.9.2009 Technický specialista prodeje Radek.Kocian@pro.cz

Více

Vlákna G.657 nejen pro přístupové sítě Patrick Stibor pstibor@ofsoptics.com

Vlákna G.657 nejen pro přístupové sítě Patrick Stibor pstibor@ofsoptics.com Vlákna G.657 nejen pro přístupové sítě Patrick Stibor pstibor@ofsoptics.com Your Optical Fiber Solutions Partner OFS 1 Optical fibers for access networks ITU-T G.657 (2006) Characteristics of a Bending

Více

FTTH Horizontální rozvody způsoby řešení

FTTH Horizontální rozvody způsoby řešení RLC Praha a.s. FTTH Horizontální rozvody způsoby řešení Ing. Jaromír Šíma sima@rlc.cz www.rlc.cz 1 RLC Praha a.s. 2 FTTH Prakticky 1 Jaký je nejlepší způsob Cena je jako vždy až na prvním místě Je třeba

Více

Konvergence měření optické a metalické sítě v moderní měřicí technice

Konvergence měření optické a metalické sítě v moderní měřicí technice Konvergence měření optické a metalické sítě v moderní měřicí technice Ing. Miroslav Švrček Ing. Martin Hájek Cablex 2009 České Budějovice květen 2009 Sítě FTTx Měření přímou metodou Bidirectional Loss

Více

Návodné pokyny pro vyplnění geografické přílohy

Návodné pokyny pro vyplnění geografické přílohy Formulář ART172 - Služby poskytované v elektronických komunikacích Český telekomunikační úřad Sokolovská 219, Praha 9 poštovní přihrádka 02 225 02 Praha 025 Termín odevzdání formuláře: 15.03.2018 Kontaktní

Více

CESNET a akademická sféra. 9.4.2013, Josef Baloun, Systémový inženýr

CESNET a akademická sféra. 9.4.2013, Josef Baloun, Systémový inženýr CESNET a akademická sféra 9.4.2013, Josef Baloun, Systémový inženýr Obsah Úvod Představení sdružení CESNET a ICS Představení sítě CESNET2 Test 100GE DWDM karty Nasazení 100GE DWDM Uplatnění 100GE technologie

Více

OPTICKÁ SÍŤ FTTH OPTICAL NETWORK FTTH

OPTICKÁ SÍŤ FTTH OPTICAL NETWORK FTTH VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ BRNO UNIVERSITY OF TECHNOLOGY FAKULTA ELEKTROTECHNIKY A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ ÚSTAV TELEKOMUNIKACÍ FACULTY OF ELECTRICAL ENGINEERING AND COMMUNICATION DEPARTMENT OF TELECOMMUNICATIONS

Více

FAKULTA ELEKTROTECHNIKY A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ ÚSTAV TELEKOMUNIKACÍ

FAKULTA ELEKTROTECHNIKY A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ ÚSTAV TELEKOMUNIKACÍ VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ BRNO UNIVERSITY OF TECHNOLOGY FAKULTA ELEKTROTECHNIKY A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ ÚSTAV TELEKOMUNIKACÍ FACULTY OF ELECTRICAL ENGINEERING AND COMMUNICATION DEPARTMENT OF TELECOMMUNICATIONS

Více

Moderní měřicí technika v optických komunikacích,

Moderní měřicí technika v optických komunikacích, Moderní měřicí technika v optických komunikacích, aneb vše, co jste chtěli vědět o měření optiky, ale dosud jste se nezeptali Ing. Miroslav Švrček Ing. Martin Hájek Košice 21. 4. 2009 Bratislava 23. 4.

Více

11 Optické p ístupové sít

11 Optické p ístupové sít Optické přístupové sítě OPTICKÉ PŘÍSTUPOVÉ SÍTĚ 11 Optické p ístupové sít Stále se zvyšující požadavky nových služeb na šířku pásma metalických přenosových cest vedly ke vzniku řady projektů. Metalické

Více

Inspekce optických ferulí - mikroskopy

Inspekce optických ferulí - mikroskopy Školení Optika podzim 2011 Školení vláknová optika JARO 2014 Inspekce ačištění konektorů voptických sítích část 5. Inspekce a čištění optických konektorů David Navrátil Přednášející: David Navrátil Inspekce

Více

Novinky v měření optických sítí a TV/SAT signálů

Novinky v měření optických sítí a TV/SAT signálů Novinky v měření optických sítí a TV/SAT signálů Miroslav Švrček Martin Hájek MIKROKOM, s.r.o. Praha 4, Pod Vinicí 20, 143 00 Banská Bystrica 20. 9. 2016 Košice 21. 9. 2016 Bratislava 22. 9. 2016 Založení

Více

Parametry měřicích přístrojů, kalibrace a měření optických tras?

Parametry měřicích přístrojů, kalibrace a měření optických tras? Parametry měřicích přístrojů, kalibrace a měření optických tras? Kalibrační laboratoř MIKROKOM provádí kalibrace: měřidel optického výkonu zdrojů optického záření měřidel útlumu optických reflektometrů

Více

ÚTLUM KABELŮ A PSV. Měřeni útlumu odrazu (Impedančního přizpůsobení) antény

ÚTLUM KABELŮ A PSV. Měřeni útlumu odrazu (Impedančního přizpůsobení) antény . ÚTLUM KABELŮ A PSV Měření výkonu vysílače 1. indikátor DMU zapněte přepínačem 5 do polohy PWR 3. do konektoru ANT (2) připojte impedančně přizpůsobenou zátěž 4. do konektoru AP (1) připojte vhodným krátkým

Více

JRxx. Jednotky rozhraní PCM30U. Popis produktu. http://www.ttc.cz

JRxx. Jednotky rozhraní PCM30U. Popis produktu. http://www.ttc.cz Jednotky rozhraní PCM30U Popis produktu TTC TELEKOMUNIKACE, s.r.o Třebohostická 987/5 100 00 Praha 10 Česká republika tel: +420 234 052 386, 1111 fa: +420 234 052 999 e-mail: pcm30u@ttc.cz web: http://www.ttc.cz

Více

VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ BRNO UNIVERSITY OF TECHNOLOGY

VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ BRNO UNIVERSITY OF TECHNOLOGY VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ BRNO UNIVERSITY OF TECHNOLOGY FAKULTA ELEKTROTECHNIKY A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ ÚSTAV TELEKOMUNIKACÍ FACULTY OF ELECTRICAL ENGINEERING AND COMMUNICATION DEPARTMENT OF TELECOMMUNICATIONS

Více

Nymburk. Ing. Martin Ťupa.

Nymburk. Ing. Martin Ťupa. 25.9.2013 - Nymburk Ing. Martin Ťupa martin.tupa@profiber.cz www.profiber.eu Co je SLA? Smluvní vztah mezi poskytovatelem a příjemce služby Smluvní podmínky Smlouva o poskytování služby Specifikace služby

Více

PBN nejen TV distribuce v sítích FTTx

PBN nejen TV distribuce v sítích FTTx PBN nejen TV distribuce v sítích FTTx 10. března 2011, BRNO Pavel Dvořák, Jiří Göllner PROFiber Networking CZ, s.r.o. Zdroj: PBN / Max Newman About PBN Head Office Employees Website Melbourne, Australia.

Více