Vyhodnotenie hodín k čiastkovej činnosti Prstom po mape

Podobné dokumenty
Názov projektu: Čítaj viac a dvere k poznaniu sa samy otvoria. Kód projektu: METODICKÝ LIST

Chemické výučbové programy k téme Atóm a jeho zloženie

Názov projektu: Čítaj viac a dvere k poznaniu sa samy otvoria. Kód projektu: METODICKÝ LIST

Názov projektu: Čítaj viac a dvere k poznaniu sa samy otvoria. Kód projektu: METODICKÝ LIST

HEJNÉHO MATEMATIKA. Vyhodnotenie dotazníka pre rodičov 2018

Výsledky testovania žiakov 5. ročníka vybraných ZŠ v školskom roku 2014/2015 Testovanie v papierovej forme

Základné informácie. k papierovej forme testovania žiakov 5. ročníka ZŠ T September 2016

Ukážka individuálne zvoleného tematického celku z učebných osnov so zapracovaním pravidiel skupinového vyučovania

Predmet: Svet práce. Štátny vzdelávací program ISCED 2 Povinné hodiny 1 Počet hodín spolu podľa ŠkVP pre II. stupeň 1

Dadaizmus - náhodizmus

Základná škola, Ul. A. Felcána č.4, Hlohovec. Plán hospitačnej činnosti

Integrovaný prístup v efektívnom vyučovaní vybraných slov

Metodické poznámky k výučbe oblasti Komunikácia prostredníctvom IKT Internet = web + ?

CERTIFIKAČNÉ ELEKTRONICKÉ TESTOVANIA - PERSPEKTÍVA

Ročník 3. Predmet SLOVENSKÝ JAZYK Environmentálna výchova Školský rok 2014/2015 Tvorca materiálu PaedDr. Paulína Krivosudská

PhDr. Slávka Janigová, PhD. anglický jazyk

Škola, učiteľ/ka a mediálna výchova Výsledky prieskumu po jednotlivých položkách v tabuľkách a grafoch

- administrácia kurzu Tvorba projektu v prostredí Moodle pre všetky triedy 1.ročníka

Dopravné značky. Pracovné listy na rozvoj slovnej zásoby a komunikačných schopností pre prípravný a 1. ročník ZŠ. Mgr. Jana Maláková 2014

HODNOTENIE SPOKOJNOSTI ŽIAKA

OXICO. jazykové knihy. ponuka platí do

SYSTÉM HODNOTENIA ŢIAKOV 2011/2012

Učebné plány UČEBNÉ PLÁNY ŠKOLSKÉHO VZDELÁVACIEHO PROGRAMU

Gymnázium Pierra de Coubertina, Námestie SNP 9, Piešťany IŠkVP 2017/18 Rámcový učebný plán pre 8 -ročné štúdium

Erasmus+ Online jazyková podpora (OLS) Využite svoj pobyt Erasmus+ naplno!

Zmluva č. xx/2014/dv o duálnom vzdelávaní

Rámcový učebný plán pre 4. a 8.,9. ročník v školskom roku 2017/2018

MATURITA 2015 Výsledky externej časti maturitnej skúšky

Učebné plány UČEBNÉ PLÁNY ŠKOLSKÉHO VZDELÁVACIEHO PROGRAMU

Klasifikačný poriadok pre jednotlivé vyučovacie predmety

Mgr. Zuzana Hirschnerová, PhD.

Základná škola s materskou školou Rabča

Deň otvorených dverí

HODNOTENIE SPOKOJNOSTI CIEĽOVÝCH SKUPÍN S VYBRANÝMI SLUŽBAMI ORGANIZÁCIE

Testovanie digitálnych učebníc Planéta vedomostí

MATURITA 2016 ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

Príručka pre prostredie Digitálnej autoškoly pre inštruktorov časť elearning

Špecifikácia testu. zo slovenského jazyka a literatúry a z maďarského jazyka a literatúry

BYSTRÍK pomáha rozvíjať aj predčitateľskú gramotnosť, priestorovú orientáciu, pozornosť a sústredenosť.

01 práca pri príprave jedál

Zverejnené informácie k nevyčerpaným prostriedkom z plateného portálu.

PROGRAM SPOLUPRÁCE STREDNEJ ODBORNEJ ŠKOLY, OSTROVSKÉHO 1 V KOŠICIACH A SPOLOČNOSTI AT&T V PRÍPRAVE ŽIAKOV NA BUDÚCE POVOLANIE. Ing.

Aplikácia čitateľských stratégií vo vyučovacom procese

UČEBNÝ PLÁN podľa Inovovaného školského vzdelávacieho programu. Základná škola J.C. Hronského, Krátka 2, Šaľa

Testovanie 5. v školskom roku 2015/2016. Testovanie sa uskutoční 25. novembra 2015 (streda). Žiaci budú testy písať v nasledovnom poradí:

Téma dňa: Ovocie a zelenina.

ONLINE POBOČKA. pre zamestnávateľov MANUÁL

Prax pre študentov odboru Anglický jazyk a kultúra

INFORMAČNÝ LIST ÚSPEŠNE ZREALIZOVANÉHO PROJEKTU

Počet hod. 1.ročník. hod. 2. ročník. Cudzí jazyk - AJ Matematika

PREDNÁŠKY PRAVDA O DROGÁCH


Matematika (platný od )

Cieľ: správne vysvetlenie významu slova migrovanie, priblížiť prečo ľudia migrujú, zapájať do odpovedí účastníkov,

PaedDr. Subjaková Helena

Vzdelávací program: Diferencovaná a kooperatívna výučba ako základ inkluzívnej edukácie v materskej škole. Názov skupiny:

e-learning a LMS Moodle Pavel Sůra Centrum informačných technológií UK tel.: web:

PPC brief. Zadanie pre tvorbu PPC reklamnej kampane

Čierna skrinka typ 1 VYUČOVACIA HODINA POMOCOU METÓDY

TVVP Matematika 2. Ročník 1. Časť ( Repáš, Jančiarová )

Okres Partizánske. Názov projektu: Oddychová zóna pre rodičov s deťmi Navrhovateľ: obec Ostratice Výška poskytnutej dotácie: eur

Ministerstvo školstva, vedy výskumu a športu Slovenskej republiky. DODATOK č. 1. ktorým sa mení. RÁMCOVÝ UČEBNÝ PLÁN pre

Príjem v zahraničí. povinnosť podať daňové priznanie

RÁMCOVÝ UČEBNÝ PLÁN pre ZŠ s vyučovacím jazykom slovenským. ročník primárne vzdelávanie

SYSTEMATICKÉ VZDELÁVANIE PRACOVNÍKOV V ORGANIZÁCII

Vyhodnotenie dotazníka Dodávka podporného hardvéru pre učiteľov

Špecifikácia testov z vyučovacích jazykov pre T Špecifikácia testov

Tvorba výučbových projektov v etickej výchove

Rámcový učebný plán inovovaný pre 1. a 2. ročník a pre 5. a 6. ročník

STO INŠPÍRÁCIÍ NA OPAKOVANIE A PRECVIČOVANIE UČIVA PRE DETI V 3. A 4. ROČNÍKU ZŠ

KOMISNÝ PREDAJ. Obr. 1

Názov: Osmóza. Vek žiakov: Témy a kľúčové slová: osmóza, koncentrácia, zber dát a grafické znázornenie. Čas na realizáciu: 120 minút.

Vzdelávacia oblasť Predmet 2. ročník 3. ročník 4.ročník Poznámky

" Radosť pomáhať " Základná škola Soľ

Smernica Č. 2/2016 Č1.1

Studentove t-testy. Metódy riešenia matematických úloh

TRIEDNY VÝKAZ. pre nižšie sekundárne vzdelávanie. Trieda:... školský rok:.../... Trieda:... školský rok:.../... Trieda:... školský rok:.../...

RODINNÉ VIANOCE V ŠKOLE

1) Moje dieťa chodí do školy rado

PRVÉ ÚSPEŠNÉ KROKY V SMEROVANÍ ŽIAKOV ZŠ K POVOLANIU. PhDr. Zdenka Osvaldová

Návod na používanie súboru na vyhodnotenie testov všeobecnej pohybovej výkonnosti

MOST a Svetový deň srdca 2011 vyhodnotenie aktivít RÚVZ so sídlom v Trenčíne

Spojená škola, Nivy 2, Šaľa

Súťaž Vráťme knihy do škôl je tu už po 5-krát!

Príručka pre prostredie Digitálnej autoškoly pre účastníkov časť elearning

Operačný systém Úvodná prednáška

Partneri projektu. Otvorenie projektu

Školská sieť EDU. Rozdelenie škôl. Obsah: Deleba škôl podľa času zaradenia do projektu: Delba škôl podľa rýchlosti pripojenia:

Osoba podľa 8 zákona finančné limity, pravidlá a postupy platné od

Výsledky žiakov podľa stupňa najvyššieho dosiahnutého vzdelania

OCHRANA INOVÁCIÍ PROSTREDNÍCTVOM OBCHODNÝCH TAJOMSTIEV A PATENTOV: DETERMINANTY PRE FIRMY EURÓPSKEJ ÚNIE ZHRNUTIE

Program ovocie a zelenina do škôl Školské ovocie

Ministerstvo školstva Slovenskej republiky

KONFERENCIA O VÝCHOVE A VZDELÁVANÍ NITRA

daného dňa. Keďţe globálnych problémov ľudstva je veľa stanovili sme si len jeden problém: V O D A

HODNOTENIE SAJTOV. A. Vysvetlenie pojmov rozdelenie žiakov do skupín, dištančná a prezenčná

Adaptácia nástroja na meranie učiteľom vnímanej profesijnej zdatnosti

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE. k papierovej forme testovania žiakov 5. ročníka ZŠ T September 2015

EXTERNÉ a E-LEARNINGOVÉ štúdium. úvodný materiál

MANUÁL K TVORBE CVIČENÍ NA ÚLOHY S POROZUMENÍM

Transkript:

Vyhodnotenie hodín k čiastkovej činnosti Prstom po mape Metodický postup: metodicky postup 1 Dátum: 27.apríl 2010 Čas: 8:50 9:50 Počet žiakov:13 Ţiaci si osvojili základné geografické a miestne označenia lokalít, naučili sa tvoriť otázky pomocou opytovacieho zámena how čo si osvojili v praktickom vyuţití naučenej slovnej zásoby v práci vo dvojici. Niektoré dvojice pracovali rýchlejšie, preto bolo potrebné vyuţiť doplnkovú aktivitu uvedenú v metodickom postupe. Hodina splnila cieľ, ţiaci si osvojili uvedenú slovnú zásobu s vyuţitím v komunikácii pri tvorbe otázok s opytovacím zámenom how. Pomocou vizualizácie sa nám ľahšie osvojuje nová slovná zásoba.

Metodický postup: metodicky postup 2 Dátum: 25.mája 2010 Čas: 8:50 9:50 Počet žiakov:12 Na tejto vyučovacej hodine si vrámci motivácie ţiaci otestovali svoje vedomosti o anglofónnych krajinách prostredníctvom kvízu v ppt prezentácii. Na základe získaného skóre nemala väčšina z nich dostatočné informácie, čo je dobrým odrazovým mostíkom pre projektové vyučovanie reálií o anglofónnych krajinách. Po prezretí pripravenej motivačnej prezentácie sme sa spoločne pozreli prstom po mape do Spojeného kráľovstva a ozrejmili si základné pojmy. Táto časť v.hodiny s upevňovaním získaných poznatkov zabrala o trochu viac času ako sme plánovali, preto sa čas na picture dictation o trochu skrátil ( cca 3-4 min.). Ţiaci si osvojili základné fakty o Spojenom kráľovstve, práca s textom im nerobila väčšie problémy a aj v záverečnej časti si výborne poradili so zakresľovaním učiteľom zadávaných údajov ( počet sme z vyššie uvedených dôvodov skrátili ). Cestujeme prstom po mape Spojeného kráľovstva Tu si testujeme svoje prvotné znalosti o anglofónnych krajinách. Kvíz nám dal zabrať

Cestujeme naprieč Veľkou Britániou, aspoň virtuálne Takto sa prechádza na britskú pevninu z Francúzska pod vodou Maľujeme a zakresľujeme miesta na území Spojeného kráľovstva, ktoré nám zadá p. učiteľka

Metodický postup: metodicky postup 3 Dátum: 27.mája 2010 Čas: 7:50 8:50 Počet žiakov:13 Ciele vyučovacej hodiny boli splnené, ţiaci si osvojili tvorbu a pouţívanie 2. stupňa prídavných mien, obohatili si tieţ vedomosti z anglofónnych reálií o známe lokality, ktoré porovnávali so slovenskými. Pri monitorovaní osvojovania si naučenej gramatiky pri komunikácii vo dvojiciach sme si uvedomili, ţe niektorí ţiaci potrebovali dlhší čas na vytváranie otázky v 2.stupni, preto odporúčame dávať do dvojice jazykovo zdatnejších ţiakov so slabšími. Porovnávanie slovenských a britských geografických pojmov výborne pomohlo fixovať ţiakom jednotlivé miesta. Vo dvojiciach si precvičujeme novú gramatiku

Metodický postup: metodicky postup 4 Dátum: 28.mája 2010 Čas: 8:50 9:50 Počet žiakov:12 Na vyučovacej hodine sme po preverovaní osvojenej gramatiky z poslednej vyuč. hodiny zamerali pozornosť ţiakov na najdôleţitejšie miesta Slovenska a motivovali ich k vyuţívaniu superlatívu. Osvojovanie bolo jednoduchšie ako pri 2.stupni, taktieţ upevňovanie vedomostí pri práci vo dvojiciach prebehlo bez väčších ťaţkostí. Na vyučovacej hodine bol vytvorený dostatočný časový priestor na fixáciu nových vedomostí aj s vyuţitím interaktívneho CD. Práca vo dvojiciach nám pomáha ľahšie si osvojiť nové vedomosti.

Metodický postup: metodicky postup 5 Dátum: 3. júna 2010 Čas: 7:50 8:50 Počet žiakov:12 Dátum: 4. júna 2010 Čas: 8:50 9:50 Počet žiakov:13 Vyučovacie hodiny splnili svoj cieľ. Ţiaci si upevnili novozískané poznatky a zručnosti a sú tak pripravení na tvorbu projektovej úlohy, ktorej zadanie dostali na vyučovacej hodine, so zadelením projektových úloh a termínov. V PC učebni mali k dispozícii počítače s pripojením na internet na ktorom vyhľadávali špecifické informácie na tvorbu mapy Spojeného kráľovstva, ktorá bude slúţiť ako nástenná mapa a pomôcka na výučbu britských reálií. Pri vyhľadávaní informácií bola práca ţiakov monitorovaná, viackrát sme nasmerovali ţiakov k získaniu potrebných informácií. Nachádzame potrebné informácie k zadanej úlohe, aby sme vytvorili prehľadnú nástennú mapu so zaujímavými lokalitami

Metodický postup: metodicky postup 6 Dátum: 8. júna Čas: 8:50 9:50 Počet žiakov:11 Dátum: 10. júna Čas: 7:50 8:50 Počet žiakov:10 Počas dvoch vyučovacích hodín pracovali ţiaci na tvorbe mapy Spojeného kráľovstva. Šablónu krajiny sme si vopred pripravili, taktieţ vymaľovali modrú plochu morí a oceána. Ţiakov sme na základe vopred pripraveného rozpisu rozdelili do 2 skupín, z ktorých v kaţdej sa pracovalo na úlohe. Skupina, ktorá vytvárala flashcards pracovala samostatne, našu pomoc a usmernenie potrebovala skupina vytvárajúca mapu. Pomáhali sme ţiakom vytvárajúcim mapu s presnejšou lokalizáciou zakresľovaného miest a koordinovali ich prácu. Je potrebné mať vopred pripravený plán zakresľovania, aby si ţiaci navzájom nezavadzali. Pri mape boli najviac 4 ţiaci, ktorí sa postupne vzájomne striedali s druhou skupinou. Počas 2 vyuč. hodín sa nám podarilo všetky lokality zakresliť, dopísať základné údaje, avšak estetické úpravy bolo potrené urobiť na nasledujúcej hodine, čo však uţ zvládli 3 ţiaci. Mapa je výsledkom práce na projektovej úlohe a stane sa pomôckou pri výučbe reálií aj pre ostatných ţiakov školy. Získané informácie ţiaci vyuţijú pri vytváraní broţúry o anglofónnych krajinách. Ţiaci si rozšírili poznanie o miesta, známe osobnosti či udalosti o krajine, ktorej jazyk sa učia.

Začíname tvoriť mapu Zakresľujeme známe lokality Mapa je hotová Ešte samotný detail na mapu

Tak tu je náš výtvor, mapa Spojeného kráľovstva s bliţšími informáciami