INFORMAČNÍ SYSTÉM PRODEJ LÍSTKŮ DO DIVADLA

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "INFORMAČNÍ SYSTÉM PRODEJ LÍSTKŮ DO DIVADLA"

Transkript

1 VŠB TU Ostrava INFORMAČNÍ SYSTÉM PRODEJ LÍSTKŮ DO DIVADLA Informační systémy a datové sklady Tomáš Bednár (bed163) Pavel Bílý (bil208) Lukáš Kubis (kub749) Štěpán Minks (min111)

2 1. Zadání Proč nový systém? Prodej lístků přímo v divadle je již zastaralý a častokrát se tak stávalo, že zákazník přišel a představení, na které si chtěl koupit lístky, již bylo vyprodané. Chceme tedy zákazníkům dát možnost rezervovat si lístky z pohodlí domova. K čemu má IS sloužit? Informační systém bude hlavně sloužit pro rezervaci lístků na dané představení. Uživatel bude moci prohlížet program divadla a rezervovat si lístky na vybraná představení. Aby si uživatelé mohli rezervovat lístky, musejí se nejdříve zaregistrovat. Po registraci uživatel uvidí při rezervaci schematický plánek divadelního sálu s označenými sedadly, která jsou již rezervována. Bude si tak moct vybrat volná sedadla, která mu nejvíce vyhovují. Maximální počet sedadel, která si může jeden člověk rezervovat na dané představení, je omezen na počet 6 sedadel. Rezervované lístky musí uživatel zaplatit a vyzvednout přímo v divadelní pokladně maximálně do tří dnů od data rezervace. Poté by byla jeho rezervace zrušena. Potvrzovat zaplacené rezervace bude pokladní. Pokladní bude moci rovněž prodávat lístky neregistrovaným lidem, kteří přijdou osobně na pokladnu a značit do systému tuto skutečnost. Může tedy provádět rezervace na neomezený počet sedadel. Správci systému (zaměstnanci divadla) budou do systému vkládat nové tituly a nová představení a upravovat informace uložené v databázi (editovat tituly, představení, mazat neaktuální informace ). Kdo s IS bude pracovat? Návštěvníci, kteří nejsou v systému přihlášení, si mohou jedině prohlížet vypsaný divadelní program a pročítat si jednotlivé tituly. Samozřejmostí je možnost registrace, bez které nemůžou provádět rezervaci lístků. Uživatelé, kteří se do systému zaregistrují, si mohou také prohlížet vypsaný divadelní program a pročítat si jednotlivé tituly. Navíc však mohou provádět rezervace lístků a vypisovat si jejich aktuální rezervace a historii svých rezervací. Pokladní bude mít shodná práva jako běžný registrovaný uživatel s tím rozdílem, že může provádět rezervace na neomezený počet míst a nemůže měnit žádné údaje u svého účtu jako např. jméno, pod kterým se přihlašuje. Správci, kteří se starají o chod celého systému, mohou taktéž provádět rezervace, ale jejich hlavní náplní je vkládat, editovat a případně mazat jednotlivé programy a tituly. Dále se také starají o správné cenové ohodnocení jednotlivých sedadel v sálu a udržují správný chod celého systému. Vstupy do systému: Registrace uživatele při registraci uživatel vloží své jméno, příjmení, login, , telefon a heslo. U uživatele v tabulce Role evidujeme, zda je, či není správcem. Musí být minimálně jeden správce. Rovněž evidujeme poslední aktivitu uživatele na stránce pro možnost mazání neaktivních uživatelů. Evidence herců správce vkládá jméno, příjmení, věk a pohlaví herce.

3 Evidence sálů správce vkládá název sálu a jeho kapacitu. Každý sál může být rozdělen do více cenových kategorií. Evidence částí sálů správce zde definuje název části a směr, kterým se návštěvník do této části nejlépe dostane. Ke každé části se přiřazuje, o který sál se jedná. Evidence titulů správce vkládá název, popis, autora, žánr příslušného titulu, seznam hlavních rolí a obsazení hlavních rolí. Jednu roli může hrát více herců v různých představeních. Evidence programů správce vkládá datum a čas programu a vybírá k němu příslušný titul a sál, ve kterém se program bude hrát. Jeden program může mít pouze jeden titul, ale jeden titul může být obsažen ve více programech. U každého programu se ještě nastaví, kteří herci budou hrát hlavní role daného představení. Evidence sedadel správce vkládá jednotlivá sedadla a u každého definuje jeho číslo a řadu. Spolu s tím určuje, do jaké části kterého sálu sedadlo patří. Rezervace uživatel si rezervuje maximálně šest sedadel k jednomu programu. Každé rezervované sedadlo se ukládá jako samostatná rezervace. Při rezervaci si může nastavit slevu, ale při placení musí předložit potřebnou kartu, na kterou se sleva vztahuje. Při zaplacení se uloží, že zákazník rezervaci zaplatil. Výstupy ze systému: Výpis divadelního programu: V tabulce budou zobrazeny všechny aktuální programy, které se v divadle hrají. U každého z nich bude zobrazen titul, u kterého si může uživatel zobrazit podrobnosti. Zobrazení plánku sálu: Při rezervaci se uživateli zobrazí schematický plánek divadelního sálu s vyznačením již rezervovaných sedadel. Výpis rezervací: V tabulce se uživateli zobrazí jeho aktuální rezervace. Pokud nebyla rezervace ještě zaplacena, bude jí mít možnost zrušit. Bude zde mít taky možnost zobrazit si své minulé rezervace a to tři měsíce pozpátku. Tisk lístků: Na vytisknutém lístku budou zobrazeny nejdůležitější informace jako například název titulu, datum a čas kdy se hraje, číslo sedadla a řada. Dále pak směr, kterým se ke svému místu návštěvník nejlépe dostane, a cena lístků.

4 Vybrané funkce systému: Událost Reakce Aktér Nový uživatel Neaktivní uživatel Smazání uživatele Nový titul zapiš do seznamu uživatelů a nastav roli na neaktivního uživatele návštěvník nastaví se atribut aktivni_ucet na false po upozornění a potvrzení smaže uživatele a odebere jej z tabulek Rezervace zapiš titul do seznamu titulů a hlavních postav a nastav ceny vstupného uživatel, správce správce Nový správce nastav danému uživateli roli správce správce Titul se již nehraje nastavení atributu titulu na neaktivní správce Aktualizace titulu uprav nastavené informace správce Aktualizace uživatele uprav nastavené informace Přidání, smazaní a editace herce v programu Zrušení části sálu využití událostí aktualizace titulu po upozornění a potvrzení smaže záznam z tabulky cast_salu a odebere jej z tabulek Sedadla uživatel, správce správce Přidání programu zapiš do seznamu programů a nastav obsazení hlavních rolí správce Aktualizace programu aktualizuj nastavené informace správce Nový herec zapiš herce do seznamu herců správce Neaktivní herec nastavení atributu herec na neaktivní správce Smazání herce po upozornění a potvrzení smaže záznam z tabulky herci a odebere jej z tabulek Hlavni_postavy, Herec_v_programu, Hlavni_postavy Nový sál zapiš do seznamu sálů a části sálů a sedadel správce Odebrání programu po upozornění a potvrzení odebere program z tabulek Rezervace, Program, Herec_v_programu. správce Nová sleva zapiš do seznamu slev správce Odebrání slevy Nastav atribut je_aktualni v tabulce sleva správce Aktualizace slevy aktualizuj slevu správce Aktualizace herce aktualizuj herce správce Nová rezervace Zrušení rezervace Aktualizace rezervace Výpis programu Výpis rezervací zapiš do seznamu rezervací odeber ze seznamu rezervací aktualizuj, že uživatel zaplatil zobraz program zobraz uživatelovy rezervace uživatel, správce uživatel, správce správce návštěvník, uživatel, správce uživatel, správce Seznam uživatelů Zobraz všechny uživatele správce Tisk lístků tiskni lístky uživatel, správce

5 Okolí systému: Nefunkční požadavky: Od výsledného Informačního systému budeme požadovat dodržení nejnovějších standardů a předpisů pro tvorbu IS. Důležitým kritériem je výsledná cena tohoto IS, která by měla být co nejmenší, stejně jako další náklady na provoz a údržbu. K systému bude v jednu chvíli přes internet přistupovat velké množství uživatelů. Je tudíž nutná vhodná implementace klient server, která nám zajistí rychlou odezvu na požadavky uživatelů. IS bude přístupný přes všechny standardní webové prohlížeče. Celý informační systém bude vyvíjen v.net - jazykem C# s pomocí MS SQL databáze.

6 2. Datová analýza ER diagram: Lineární zápis typů entit: Primární klíč, Cizí klíč Uzivatel(id_uz, id_role, login, heslo, jmeno, prijmeni, , telefon, posledni_aktivita, aktivni_ucet, aktivacni_retezec, registrace) Role(id_role, role) Titul(id_titul, nazev, popis, autor, zanr, hraje_se) Hlavni_postavy(id_hlavni_postavy, id_titul, nazev_postavy, id_herec) Program(id_prog, datum, cas, id_sal, id_titul) Sal(id_sal, nazev, kapacita) Casti_salu(id_casti, nazev, smer, id_sal, je_uzavren) Cenik(id_cen, id_titul, id_casti, cena) Sleva(id_slevy, popis, sleva_proc, je_aktualni) Rezervace(id_rez, datum, cas, zaplaceno, id_uz, id_sed, id_prog, id_slevy, vysledna_cena) Sedadlo(id_sed, cislo, rada, id_casti) Herec_v_programu(id_ herec_v_programu, id_prog, id_hlavni postavy) Herec(id_herec, jmeno, prijmeni, vek, id_pohlavi, je_aktivni) Pohlavi(id_pohlavi, nazev)

7 Lineární zápis typů vazeb: MA_POHLAVI (Herec, Pohlavi) N:1 MA_ROLI (Uživatel, Role) N:1 JE_CASTI_SALU (Sedadlo, Cast_salu) N:1 HRAJE_POSTAVU (Herec, Hlavni_postavy) 1:N MA_CENY (Titul, Cenik) 1:N MA_CENU (Cast_salu, Cenik) 1:N MA_CASTI (Sal, Cast_salu) 1:N NA_SEDADLO (Rezervace, Sedadlo) N:1 MA_SLEVU (Rezervace, Sleva) N:1 MA_REZERVACI (Uzivatel, Rezervace) 1:N NA_PROGRAM (Rezervace, Program) N:1 NA_SAL (Program, Sal) N:1 HRAJE (Program, Herec_v_programu) 1:N HRAJOU (Titul, Hlavni_postavy) 1:N SE_HRAJE (Titul, Program) 1:N BUDE_HRAT (Herec_v_programu, Hlavni_postavy) N:1 Datový slovník: Uzivatel: id_uz int 6 PK ne ano jednoznačné číslo uživatele id_role int 6 FK ne ne jednoznačné číslo role login varchar 30 ne ne ne login uživatele heslo char 40 ne ne ne heslo uživatele jmeno varchar 30 ne ne ne jméno uživatele prijmeni varchar 30 ne ne ano příjmení uživatele varchar 30 ne ne ne uživatele telefon char 13 ne ano ne telefon uživatele posledni_aktivita datetime ne ne ne datum posledního přihlášení uživatele aktivni_ucet bit bit ne ne ne Místo smazání se účet nastaví neaktivní aktivacni _retezec varchar 42 ne ano ne Unikání řetězec pro aktivaci účtu registrace int 11 ne ne ne časové razítko registrace (Unix time) Role: id_role int 6 PK ne ano jednoznačné číslo role role char 10 ne ne ne název role

8 Titul: id_titul int 6 PK ne ano jednoznačné číslo titulu nazev varchar 40 ne ne ano název titulu popis text ne ne ne popis titulu autor varchar 40 ne ne ano autor titulu zanr varchar 40 ne ne ano žánr titulu hraje_se bit bit ne ne ne Titul se hraje Hlavni_postavy: id_hlavni_postavy int 6 PK ne ano jednoznačné číslo hlavní postavy id_titul int 6 FK ne ano jednoznačné číslo titulu nazev_postavy varchar 30 ne ne ne název postavy id_herec int 6 FK ne ne jednoznačné číslo herce Program: id_prog int 6 PK ne ano jednoznačné číslo programu datum date ne ne ne datum představení cas time ne ne ne začátek id_sal int 6 FK ne ne jednoznačné číslo sálu id_titul int 6 FK ne ne jednoznačné číslo titulu Sal: id_sal int 6 PK ne ano jednoznačné číslo sálu nazev varchar 20 ne ne ano název sálu kapacita int 4 ne ne ne kapacita sálu Casti_salu: id_casti int 6 PK ne ano jednoznačné číslo části sálu nazev char 10 ne ne ne název části sálu směr char 20 ne ne ne směr v sále id_sal int 6 FK ne ne jednoznačné číslo sálu je_uzavren bit bit ne ne ne Část sálu je nedostupná (v opravě, zrušena)

9 Cenik id_cen int 6 PK ne ano jednoznačné číslo ceny id_titul int 6 FK ne ne jednoznačné číslo titulu id_casti int 6 FK ne ne jednoznačné číslo části sálu cena int 4 ne ne ne cena jednoho lístku Sleva id_slevy int 6 PK ne ano jednoznačné číslo slevy popis text FK ne ne popis slevy sleva_proc int 2 FK ne ne sleva v procentech je_aktualni bit bit ne ne ne Nastavení na neaktuální Rezervace id_rez int 6 PK ne ano jednoznačné číslo rezervace datum date ne ne ne datum rezervace cas time ne ne ne čas rezervace zaplaceno bit bit ne ne ano rezervace zaplacena id_uz int 6 FK ne ne jednoznačné číslo uživatele id_sed int 6 FK ne ne jednoznačné číslo sedadla id_prog int 6 FK ne ano jednoznačné číslo programu id_slevy int 6 FK ne ne jednoznačné číslo slevy vysledna_cena int 4 ne ne ne konečná cena po odečtení slevy Sedadlo id_sed int 6 PK ne ano jednoznačné číslo sedadla cislo int 3 ne ne ne číslo sedadla v řadě rada int 3 ne ne ne řada id_casti int 6 FK ne ne cenová kategorie Herec_v_programu id_herec_v_progra mu int 6 PK ne ano jednoznačné číslo herce v programu id_prog int 6 FK ne ne jednoznačné číslo programu id_hlavni_postavy int 6 FK ne ne jednoznačné číslo hlavní postavy

10 Herec id_herec int 6 PK ne ano jednoznačné číslo herce jmeno varchar 30 ne ne ne jméno herce prijmeni varchar 30 ne ne ne příjmení herce vek int 3 ne ano ne věk herce id_pohlavi int 1 FK ne ne jednoznačné číslo pohlaví je_aktivni bit bit ne ne ne Je herec aktivní Pohlavi id_pohlavi int 1 PK ne ano jednoznačné číslo pohlaví nazev varchar 4 ne ne ne název pohlaví

11 3. Funkční analýza Kontextový diagram: DFD 0. úrovně:

12 DFD 1. úrovně: 1.1. Evidence uživatelů Uživatel může editovat pouze informace, které zadal do systému při registraci. Nemůže si měnit roli. Roli může uživateli měnit pouze správce.

13 1.2. Evidence programů

14 1.3. Evidence titulů

15 1.4. Evidence rezervací

16 1.5. Evidence sálů

17 1.6. Evidence herců

18 1.7. Výstupy

19 Minispecifikace 1.4 Evidence uživatelů 1.1 Registrace uživatele: 1. Zobraz uživateli registrační formulář s položkami: login, heslo, jméno, příjmení, a telefon 2. Uživatel vyplní jednotlivé položky a odešle formulář 3. JESTLIŽE jsou k dispozici všechny položky PAK pokračuj bodem 4 JINAK upozorni uživatele, že musí vyplnit všechny položky a jdi zpět na bod 2 4. Ulož hodnoty jednotlivých položek do proměnných: Plogin, Pheslo, Pjmeno, Pprijmeni, P a Ptelefon 5. Zašifruj proměnnou Pheslo algoritmem SHA1 6. Vygeneruj aktivační řetězec o délce 42 znaků a ulož do proměnné Pguid 7. Ulož aktuální Unix time do proměnné Ptime 8. Načti z tabulky Role id_role příslušející k roli Uživatel a ulož do proměnné Pid_role 9. Vlož nový záznam do tabulky Uzivatel s hodnotami: Pid_role, Plogin, Pheslo, Pjmeno, Pprijmeni, P , Ptelefon, Pguid a Ptime (Atribut aktivni_ucet v tabulce Uzivatel bude defaultně 0) 10. JESTLIŽE se registrace povedla PAK a. Odešli uživateli aktivační na adresu P , který bude obsahovat odkaz, ve kterém bude obsažen aktivační řetězec Pguid b. Zobraz uživateli zprávu o úspěšné registraci a nutnosti aktivace účtu JINAK zobraz uživateli zprávu o nezdařené registraci

20 1.4 Evidence uživatelů 1.2 Aktivace uživatele: 1. Ulož aktivační řetěz z URL adresy do proměnné Pguid 2. Načti z tabulky Uzivatel hodnotu registrace, kde aktivacni _retezec = Pguid a ulož do proměnné Ptime 3. JESTLIŽE se podařilo záznam najít a proměnná Ptime není prázdná PAK a. Ulož do proměnné Ptime_act hodnotu aktuální Unix time mínus 2 dny b. JESTLIŽE platí že Ptime_act Ptime PAK i. Nastav atribut aktivni_ucet v tabulce Uzivatel na hodnotu 1 u záznamu, kde aktivacni _retezec = Pguid ii. Nastav atribut aktivacni _retezec v tabulce Uzivatel na hodnotu NULL u záznamu, kde aktivacni _retezec = Pguid iii. Zobraz uživateli zprávu o úspěšné aktivaci účtu a možnosti přihlášení JINAK i. Smaž záznam z tabulky Uzivatel, kde aktivacni _retezec = Pguid ii. Zobraz uživateli zprávu o tom, že propásl čas vymezený pro aktivaci a musí se znovu registrovat JINAK zobraz uživateli zprávu u neúspěšné aktivaci účtu

21 1.4 Evidence rezervací 4.1 Nová rezervace: 1. Načti aktuální program z tabulky Program a zobraz jej uživateli v přehledné tabulce 2. Uživatel si vybere konkrétní program 3. Ulož id_prog, id_sal a id_titul vybraného programu do proměnných Pid_prog, Pid_sal a Pid_titul 4. Z tabulky Casti_salu načti všechny id_casti kde id_sal = Pid_sal a ulož tyto hodnoty do pole Aid_casti[] 5. PRO KAŽDÝ záznam z pole Aid_casti[] DĚLEJ a. Načti z tabulky Cenik id_cen, kde id_titul = Pid_titul a id_casti = Aid_casti[i] a ulož ho do proměnné Pid_cen b. PRO KAŽDÝ záznam za tabulky Sedadlo kde Aid_casti[i] = id_casti DĚLEJ i. Načti id_sed do proměnné Pid_sed ii. Vyhledej v tabulce Rezervace záznam z uloženým Pid_sed iii. JESTLIŽE záznam s Pid_sed v tabulce Rezervace existuje PAK zobraz sedadlo jako obsazené JINAK zobraz sedadlo jako volné a ulož u něj Pid_sed a Pid_cen KONEC CYKLU KONEC CYKLU 6. Načti z tabulky Sleva všechny aktuální záznamy a zobraz je uživateli na výběr 7. Uživatel si vybere maximálně 6 volných sedadel 8. Uživatel si může vybrat jednu z nabízených slev (defaultně je sleva 0%) 9. Ulož id_slevy vybrané (může být defaultní) slevy do proměnné Pid_slevy 10. Uživatel odešle rezervaci 11. JESTLIŽE je uživatel přihlášen PAK pokračuj bodem 13 JINAK nabídni uživateli možnost přihlášení 12. Uživatel se přihlásí 13. Ulož všechny dvojice Pid_sed a Pid_cen vybraných sedadel do pole Aid_sed[][] 14. Ulož id_uz přihlášeného uživatele do proměnné Pid_uz 15. Ulož aktuální datum a čas do proměnných Pdatum a Pcas 16. PRO KAŽDÝ záznam z pole Aid_sed[][] DĚLEJ a. Načti z tabulky Cenik cena, kde id_cen = Aid_sed[i][Pid_cen] a ulož do proměnné Pcena b. Načti z tabulky Sleva sleva_proc, kde id_slevy = Pid_slevy a ulož do proměnné Psleva_proc c. Z původní ceny Pcena a hodnoty Psleva_proc vypočti cenu po slevě a ulož do proměnné Pcena_sleva d. Vlož do tabulky Rezervace nový záznam s hodnotami: (Pdatum, Pcas, Pid_uz, Aid_sed[i][Pid_sed], Pid_prog, Pid_slevy, Pcena_sleva) (Atribut Zaplaceno bude defaultně 0) KONEC CYKLU 17. JESTLIŽE se rezervace povedla PAK a. Načti z Tabulky Uzivatel uživatele, kde id_uz = Pid_uz a ulož ho do proměnné P b. Odešli uživateli potvrzující na adresu P c. Zobraz uživateli zprávu o úspěšné rezervaci JINAK zobraz uživateli zprávu, že se rezervace nepovedla

22 4. Časová analýza Rezervace Program Uživatel

23 Herec

24 5. Uživatelské rozhraní Hlavní stránka Přihlášení

25 Program divadla Rezervace

VYSOKÁ ŠKOLA BÁŇSKÁ TECHNICKÁ UNIVERZITA OSTRAVA

VYSOKÁ ŠKOLA BÁŇSKÁ TECHNICKÁ UNIVERZITA OSTRAVA VYSOKÁ ŠKOLA BÁŇSKÁ TECHNICKÁ UNIVERZITA OSTRAVA INFORMAČNÍ SYSTÉMY A DATOVÉ SKLADY Autosalón (semestrální projekt) ZS 2011-2012 Analýza Implementace Číslo skupiny: 2 Členové skupiny: Jmeno,příjmení,login

Více

IS Akademie Klasické Homeopatie

IS Akademie Klasické Homeopatie IS Akademie Klasické Homeopatie Předmět: INS (Informační systémy a datové sklady) Rok: 2009/2010 Tým č. 2 Analýza (účast) Patrik Dubec, DUB080 100% Jan Plucar, PLU042 100% Jan Náhlý, NAH012 100% Petr Hanták,

Více

Informační systém pro nemocnici

Informační systém pro nemocnici Informační systém pro nemocnici Tento systém bude usnadňovat nemocnici správu zaměstnanců a pacientů, evidenci zákroků, diagnózy jednotlivých pacientů a jejich závažnost. Umožní uživatelům jednoduše nalézt

Více

IS Autopůjčovna VYSOKÁ ŠKOLA BÁŇSKÁ TECHNICKÁ UNIVERZITA OSTRAVA INFORMAČNÍ SYSTÉMY A DATOVÉ SKLADY. (semestrální projekt) ZS 2010-2011.

IS Autopůjčovna VYSOKÁ ŠKOLA BÁŇSKÁ TECHNICKÁ UNIVERZITA OSTRAVA INFORMAČNÍ SYSTÉMY A DATOVÉ SKLADY. (semestrální projekt) ZS 2010-2011. VYSOKÁ ŠKOLA BÁŇSKÁ TECHNICKÁ UNIVERZITA OSTRAVA INFORMAČNÍ SYSTÉMY A DATOVÉ SKLADY IS Autopůjčovna (semestrální projekt) ZS 2010-2011 Analýza Implementace Číslo týmu: T07 Členové skupiny: Příjmení, jméno,

Více

INZERTNÍ SERVER VYSOKÁ ŠKOLA BÁŇSKÁ TECHNICKÁ UNIVERZITA OSTRAVA INFORMAČNÍ SYSTÉMY A DATOVÉ SKLADY. (semestrální projekt) ZS 2008-2009

INZERTNÍ SERVER VYSOKÁ ŠKOLA BÁŇSKÁ TECHNICKÁ UNIVERZITA OSTRAVA INFORMAČNÍ SYSTÉMY A DATOVÉ SKLADY. (semestrální projekt) ZS 2008-2009 VYSOKÁ ŠKOLA BÁŇSKÁ TECHNICKÁ UNIVERZITA OSTRAVA INFORMAČNÍ SYSTÉMY A DATOVÉ SKLADY INZERTNÍ SERVER (semestrální projekt) ZS 2008-2009 Členové skupiny: Příjmení, jméno, login Analýza Implementace XIII.

Více

Informační systém webhostingu

Informační systém webhostingu VYSOKÁ ŠKOLA BÁŇSKÁ TECHNICKÁ UNIVERZITA OSTRAVA INFORMAČNÍ SYSTÉMY A DATOVÉ SKLADY Informační systém webhostingu semestrální projekt Analýza Číslo skupiny: 4 Členové: Filip Bartman Jakub Vaněk Jan Šrámek

Více

Internetová aukční síň

Internetová aukční síň Internetová aukční síň Vypracoval: Starzyczny Pavel, Krchňáček Martin, Drozdová Michala Tým : T0 Login: sta635, krc088, dro20 Ročník. IG Předmět: IS VŠB TU Ostrava Zadání Provozujeme aukční síň a chtěli

Více

Fakulta elektrotechniky a informatiky Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava. Úvod do databázových systémů 2012/2013 IS MHD

Fakulta elektrotechniky a informatiky Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava. Úvod do databázových systémů 2012/2013 IS MHD Fakulta elektrotechniky a informatiky Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava Úvod do databázových systémů 2012/2013 IS MHD Jiří Znoj, (zno0011) Ostrava, 29. listopadu 2012 I. Obsah I. Obsah...

Více

SYSTÉM PRO DRAŽBU ZNÁMEK

SYSTÉM PRO DRAŽBU ZNÁMEK SYSTÉM PRO DRAŽBU ZNÁMEK http://geophila.wikidot.com autoři: Ondřej Vodáček, Jiří Anděl, Armen Hajrapetjan, Filip Hřebačka, Michal Strelec Datum: 23.3.2008 OBSAH 1. Slovní zadání 3 2. Katalog požadavků

Více

Sázková kancelář Z pekla štěstí

Sázková kancelář Z pekla štěstí Sázková kancelář Z pekla štěstí Řešitelský tým Michal Pfeifer, Martin Halamíček, Jan Blaško, Zdeněk Křepela, Jan Popelka, Jan Mach Úvod Sázková kancelář Z pekla štěstí je malá společnost s několika malými

Více

Popis aplikace Portál práce pro oblast bezpečnostních služeb

Popis aplikace Portál práce pro oblast bezpečnostních služeb Adresa portálu: http://www.sbsportalprace.cz/ (http://www.sbsportalprace.eu) Stručný popis: Aplikace je určená pro zaměstnavatele, uchazeče a vzdělavatele pro oblast bezpečnostních služeb. Aplikace zajišťuje

Více

Akceptační test. Úvod

Akceptační test. Úvod Verze 1.5 Akceptační test Úvod Tento dokument popisuje postup ověření softwaru, ohledně pokrytí požadavků. Obsahuje vstupní a výstupní parametry pro každý test. Testy Aplikace je napsána pro více uživatelských

Více

Nemocnice. Prvotní analýza a plán projektu

Nemocnice. Prvotní analýza a plán projektu Nemocnice Projekt do předmětu AIS Prvotní analýza a plán projektu Lukáš Pohl, xpohll00, xkosti03 Jan Novák, xnovak79 2009/2010 1 Neformální specifikace FN potřebuje informační systém, který bude obsahovat

Více

PROVOZNÍ DENÍK NÁVOD

PROVOZNÍ DENÍK NÁVOD PROVOZNÍ DENÍK NÁVOD ÚVOD Provozní deník slouží jako pomůcka při plánování a organizování pracovních činností jako pracovní kalendář, do kterého je možno vkládat jednorázové a opakované úkoly, provozní

Více

Rezervační systém Tvorba WWW stránek

Rezervační systém Tvorba WWW stránek 2012 Rezervační systém Tvorba WWW stránek Vytvoření rezervačního systému pro rezervaci motokár,ubytování a atrakcí Marek Svoboda Motokáry Motobydlo 30.12.2012 Obsah 1.Základní charakteristika... 3 a) Téma

Více

Provozní dokumentace. Seznam orgánů veřejné moci. Příručka pro lokálního administrátora

Provozní dokumentace. Seznam orgánů veřejné moci. Příručka pro lokálního administrátora Provozní dokumentace Seznam orgánů veřejné moci Příručka pro lokálního administrátora Vytvořeno dne: 15. 4. 2011 Aktualizováno: 17. 6. 2011 Verze: 1.0 2011 MVČR Obsah 1 Úvod...4 1.1 Cíl dokumentu...4 1.2

Více

POKYNY K REGISTRACI PROFILU ZADAVATELE

POKYNY K REGISTRACI PROFILU ZADAVATELE POKYNY K REGISTRACI PROFILU ZADAVATELE Stav ke dni 4. 12. 2012 Obsah: 1 Úvod... 3 1.1 Podmínky provozu... 3 1.2 Pokyny k užívání dokumentu... 3 2 Registrace profilu zadavatele... 4 2.1 Přihlášení uživatele...

Více

Pravidla používání webového rezervačního systému bezpečnostních školení Letiště Praha, a. s. - jednotlivec

Pravidla používání webového rezervačního systému bezpečnostních školení Letiště Praha, a. s. - jednotlivec Pravidla používání webového rezervačního systému bezpečnostních školení Letiště Praha, a. s. - jednotlivec Jako jednotlivec se na portálu www.skoleni-lp.cz registrujte, pokud jste nepodnikající fyzická

Více

Stručný průvodce aplikací Sběr dat pro RIV

Stručný průvodce aplikací Sběr dat pro RIV Stručný průvodce aplikací Sběr dat pro RIV (verze 1.0) Rada pro výzkum a vývoj Úřad vlády ČR Určeno necertifikovanému dodavateli dat RVV 2003 1. Vstup do aplikace Informace pro uživatele, uživatelské příručky

Více

Uživatelská příručka

Uživatelská příručka Uživatelská příručka 1 Obsah 1 Obsah... 2 2 Uživatelská příručka... 3 2.1 Správce aplikace... 3 Menu správce aplikace... 4 Správa uživatelských účtů... 4 2.2 Ředitel turnaje... 4 Menu ředitele turnaje...

Více

Pomůcka/manuál pro redakční systém http://helpdesk.remax-czech.cz verze 1.0

Pomůcka/manuál pro redakční systém http://helpdesk.remax-czech.cz verze 1.0 Pomůcka/manuál pro redakční systém http://helpdesk.remax-czech.cz verze 1.0 Přihlášení do systému Na adrese http://helpdesk.remax-czech.cz, viz. obr., vyplněním příslušného uživatelského jména a hesla.

Více

Dobrý FOTO Popis produktu a jeho rozšíření

Dobrý FOTO Popis produktu a jeho rozšíření Dobrý FOTO Popis produktu a jeho rozšíření 502M012.N00 11/11/2011 www.dobry-foto.cz www.dlaex.cz info@dlaex.cz OBSAH 1 Úvod...3 2 Účel produktu...3 3 Vlastnosti produktu...3 3.1 Koncepce...3 3.2 Základní

Více

Informační systém Národní soustavy kvalifikací (IS NSK) Návod na obsluhu interního webu - tvorba kvalifikačního a hodnoticího standardu

Informační systém Národní soustavy kvalifikací (IS NSK) Návod na obsluhu interního webu - tvorba kvalifikačního a hodnoticího standardu Informační systém Národní soustavy kvalifikací (IS NSK) Návod na obsluhu interního webu - tvorba kvalifikačního a hodnoticího standardu 28.5.2013 Obsah Interní web IS NSK tvorba standardu Obsah... 2 Návod

Více

Web-Exam. Průvodce lektora administrační částí

Web-Exam. Průvodce lektora administrační částí Web-Exam Průvodce lektora administrační částí Po přihlášení ke svému lektorskému účtu uvidíte rozcestník V sekci Moje předměty zakládáte své vyučované předměty. U předmětu zapíšete název a stisknete Přidat

Více

Informační manuál IS STUDIUM HROCH.CZU.CZ

Informační manuál IS STUDIUM HROCH.CZU.CZ Informační manuál IS STUDIUM HROCH.CZU.CZ STŘEDISKO INFORMAČNÍCH TECHNOLOGIÍ FŽP a FLD Obsah manuálu: 1. Změna hesla... 3 2. Zápis předmětů-učitelé... 4 3. Předměty... 5 4. Zobrazení a export studentů

Více

Obsah. 1.1 Práce se záznamy... 3 1.2 Stránka Dnes... 4. 2.1 Kontakt se zákazníkem... 5

Obsah. 1.1 Práce se záznamy... 3 1.2 Stránka Dnes... 4. 2.1 Kontakt se zákazníkem... 5 CRM SYSTÉM KORMORÁN UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA Obsah 1 Základní práce se systémem 3 1.1 Práce se záznamy................................. 3 1.2 Stránka Dnes.................................... 4 1.3 Kalendář......................................

Více

Obecní webové stránky. www.benetice.net

Obecní webové stránky. www.benetice.net Obecní webové stránky www.benetice.net Obsah Registrace uživatele Panel uživatele Uživatelský profil Tvorba článků Skupiny Profily odběr informací Reakce na informaci TinyMCE Správa skupin Registrace uživatele

Více

Ekoškola - manuál pro správce školy

Ekoškola - manuál pro správce školy Ekoškola - manuál pro správce školy Obsah 1. Registrace 2. Administrace školy 3. Ekoškola - úkol měsíce 1. Registrace Registrace školy se provádí na adrese www.ekolampov.cz/cz/registrace-skoly. Zde zadejte

Více

Dobrý SHOP Popis produktu a jeho rozšíření

Dobrý SHOP Popis produktu a jeho rozšíření Dobrý SHOP Popis produktu a jeho rozšíření 501M012.N01 11/11/2011 www.dlaex.cz info@dlaex.cz OBSAH 1 Úvod...3 2 Účel produktu...3 3 Vlastnosti produktu...3 3.1 Koncepce...3 3.2 Základní y...3 3.3 Doplňkové

Více

Modul Download pro redakční systém Marwel

Modul Download pro redakční systém Marwel Modul Download pro redakční systém Marwel postupy a doporučení pro práci redaktorů verze manuálu: 0.1 Únor 2008 Podpora: e-mail: podpora@qcm.cz tel.: +420 538 702 705 Obsah Správce stahování...3 Přihlášení...3

Více

Proč používat b2b? Dodatečná sleva 3% z uskutečněného nákupu odměna za Vaši samostatnost

Proč používat b2b? Dodatečná sleva 3% z uskutečněného nákupu odměna za Vaši samostatnost Proč používat b2b? Dodatečná sleva 3% z uskutečněného nákupu odměna za Vaši samostatnost cenové objednávky a nabídky kdykoliv vím svůj aktuální stav objednávek kreditu pohledávek/závazků při nákupu pomocí

Více

Školící dokumentace administrátorů IS KRIZKOM (úroveň KRAJ) (role manager, administrátor )

Školící dokumentace administrátorů IS KRIZKOM (úroveň KRAJ) (role manager, administrátor ) Školící dokumentace administrátorů IS KRIZKOM (úroveň KRAJ) (role manager, administrátor ) DATASYS s.r.o., Jeseniova 2829/20, 130 00 Praha 3 tel.: +420225308111, fax: +420225308110 www.datasys.cz Obsah

Více

Už ivatelska dokumentace

Už ivatelska dokumentace Už ivatelska dokumentace Aplikace Portál úspěšných projektů je určena k publikování informací o projektech realizovaných za přispění některého z Operačních programů v gesci Ministerstva vnitra České republiky.

Více

Uživatelská příručka

Uživatelská příručka PŘÍLOHA B Uživatelská příručka Před prvním spuštění aplikace je nezbytné ujasnit si některé pojmy: web URL webových stránek, pro které se budou zjišťovat pozice. klíčové slovo - Slovní spojení nebo samostatné

Více

Pravidla používání webového rezervačního systému bezpečnostních školení Letiště Praha, a. s. - firma

Pravidla používání webového rezervačního systému bezpečnostních školení Letiště Praha, a. s. - firma Pravidla používání webového rezervačního systému bezpečnostních školení Letiště Praha, a. s. - firma Jako firma se na portálu www.skoleni-lp.cz registrujte, pokud jste podnikající fyzická osoba nebo právnická

Více

Uživatelský manuál aplikace. Dental MAXweb

Uživatelský manuál aplikace. Dental MAXweb Uživatelský manuál aplikace Dental MAXweb Obsah Obsah... 2 1. Základní operace... 3 1.1. Přihlášení do aplikace... 3 1.2. Odhlášení z aplikace... 3 1.3. Náhled aplikace v jiné úrovni... 3 1.4. Změna barevné

Více

zoom-driver Manuál k redakčnímu systému zoom-driver created by virtual-zoom s.r.o.

zoom-driver Manuál k redakčnímu systému zoom-driver created by virtual-zoom s.r.o. zoom-driver Manuál k redakčnímu systému zoom-driver created by virtual-zoom s.r.o. 1 Obsah 1. Přihlášení 2. Výpis sekcí 3. Vytvoření nové sekce 4. Editace sekce 4.1. Výběr sekce k editaci 5. Editace hlavičky

Více

1 Administrace systému 3. 1.3 Moduly... 3 1.4 Skupiny atributů... 4 1.5 Atributy... 4 1.6 Hodnoty atributů... 4

1 Administrace systému 3. 1.3 Moduly... 3 1.4 Skupiny atributů... 4 1.5 Atributy... 4 1.6 Hodnoty atributů... 4 CRM SYSTÉM KORMORÁN PŘÍRUČKA ADMINISTRÁTORA Obsah 1 Administrace systému 3 1.1 Uživatelské účty.................................. 3 1.2 Přístupová práva................................. 3 1.3 Moduly.......................................

Více

WORKWATCH ON-LINE EVIDENCE PRÁCE A ZAKÁZEK

WORKWATCH ON-LINE EVIDENCE PRÁCE A ZAKÁZEK WORKWATCH ON-LINE EVIDENCE PRÁCE A ZAKÁZEK Systém WorkWatch je určen pro malé a střední firmy, které se zabývají službami nebo zakázkovou výrobou. Zajistí dokonalý přehled o všech zakázkách a jejich rozpracovanosti.

Více

Středisko MLM Znovu. Uživatelská příručka

Středisko MLM Znovu. Uživatelská příručka Středisko MLM Znovu Uživatelská příručka Znovu s.r.o. 2008 1 Vstup do programu Ke vstupu do programu Středisko je třeba zadat uživatelské jméno a heslo. Před zobrazením pracovní plochy programu se mohou

Více

EQAS Online. DNY kontroly kvality a speciálních metod HPLC, Lednice 8.-9.11.2012

EQAS Online. DNY kontroly kvality a speciálních metod HPLC, Lednice 8.-9.11.2012 EQAS Online DNY kontroly kvality a speciálních metod HPLC, Lednice 8.-9.11.2012 Co je program EQAS Online Nový program od Bio-Radu pro odesílání výsledků externího hodnocení kvality Přístupný je prostřednictvím

Více

WEBOVÉ STRÁNKY www.krestanskevanoce.cz

WEBOVÉ STRÁNKY www.krestanskevanoce.cz WEBOVÉ STRÁNKY www.krestanskevanoce.cz Domovská stránka Křesťanských Vánoc je založena na databázi, která vedle běžných funkcí redakčního systému internetové prezentace umožňuje též uložit údaje o jednotlivých

Více

E-NABÍDKA PARTNER.REDA.CZ

E-NABÍDKA PARTNER.REDA.CZ E-NABÍDKA PARTNER.REDA.CZ Reda e-nabídka představuje mocný nástroj, díky kterému mohou naši registrovaní klienti přímo z prostředí e-shopu partner.reda.cz vytvářet vlastní produktové nabídky pro své zákazníky.

Více

ID-Ware II Posílání upozornění e-mailem na událost s datumovou závislostí

ID-Ware II Posílání upozornění e-mailem na událost s datumovou závislostí ID-Ware II Posílání upozornění e-mailem na událost s datumovou závislostí Obsah 1.Princip činnosti...3 2.Nastavení uživatelských práv a příkazů...3 3.Popis uživatelského prostředí...7 3.1.Detail upozornění...7

Více

Docházka INTRAWEB. Osobní údaje

Docházka INTRAWEB. Osobní údaje Docházka INTRAWEB Ve docházkovém systému je možno používat také tenkého klienta. Přes internetový prohlížeč je možno sledovat docházku zaměstnanců, žádat o dovolenou, schvalovat docházku, atd. Zákazníci,

Více

Novinky verze 2.3.0 systému Spisové služby (SpS) e-spis LITE

Novinky verze 2.3.0 systému Spisové služby (SpS) e-spis LITE ICZ a.s. Správa a řízení dokumentů Na hřebenech II 1718/10 147 00 Praha 4 Tel.: +420-222 271 111 Fax: +420-222 271 112 Internet: www.i.cz Novinky verze 2.3.0 systému Spisové služby (SpS) e-spis LITE Vypracoval

Více

Základy práce s aplikací ecba / ESOP

Základy práce s aplikací ecba / ESOP Základy práce s aplikací ecba / ESOP Obsah 1. SYSTÉMOVÉ POŽADAVKY A REGISTRACE... 2 Nová registrace... 2 2. SPRÁVA PROJEKTŮ... 3 Horní lišta... 3 Levé menu... 4 Operace s projekty... 4 3. PRÁCE S PROJEKTEM...

Více

České vysoké učení technické, Fakulta elektrotechnická Úvodní studie semestrálního projektu z X36SIN

České vysoké učení technické, Fakulta elektrotechnická Úvodní studie semestrálního projektu z X36SIN České vysoké učení technické Fakulta elektrotechnická Softwárové inženýrství (X36SIN) - Katedra počítačů Semestrální projekt I. ÚVODNÍ STUDIE Realizační tým: Petr Vízner (mailto:viznep1@fel.cvut.cz) -

Více

STŘEDNÍ ŠKOLA INFORMAČNÍCH TECHNOLOGIÍ A SOCIÁLNÍ PÉČE

STŘEDNÍ ŠKOLA INFORMAČNÍCH TECHNOLOGIÍ A SOCIÁLNÍ PÉČE STŘEDNÍ ŠKOLA INFORMAČNÍCH TECHNOLOGIÍ A SOCIÁLNÍ PÉČE WEBOWÉ STRÁNKY TŘÍD KAMIL POPELKA ZÁVĚREČNÁ MATURITNÍ PRÁCE BRNO 2011 Prohlášení Prohlašuji, že maturitní práce je mým původním autorským dílem, které

Více

Administrační rozhraní Manuál pro klienty

Administrační rozhraní Manuál pro klienty Administrační rozhraní Manuál pro klienty Verze 5. 9. 2013 Zpracoval Tým Zboží.cz Registrace eshopu Registrace vašeho eshopu se provádí na adrese: http://www.zbozi.cz/addpremisescreen. Na server Zboží.cz

Více

Rezervační systém DOV klientská část

Rezervační systém DOV klientská část Úvodní obrazovka (stránka) Rezervační systém DOV klientská část Odkaz: http://rezervace.dolnioblastvitkovice.cz/ nebo http://rezervace.dolnioblastvitkovice.cz/rezadm Na úvodní stránce se zobrazí nabídka

Více

Stručný průvodce aplikací Sběr dat pro CEP a CEZ

Stručný průvodce aplikací Sběr dat pro CEP a CEZ Stručný průvodce aplikací Sběr dat pro CEP a CEZ (verze 1.0) Rada pro výzkum a vývoj Úřad vlády ČR Určeno necertifikovanému dodavateli dat RVV 2003 1. Vstup do aplikace Informace pro uživatele, uživatelské

Více

Jídelna Intraweb. Osobní údaje

Jídelna Intraweb. Osobní údaje Jídelna Intraweb Ve stravovacím systému je možno používat také tenkého klienta. Přes internetový prohlížeč je možno sledovat jídelníček, objednávat stravu a také prohlížet vyúčtování a samotnou srážku

Více

1. Pro přihlášení k odběru novinek klikněte na tlačítko Registrace nového uživatele.

1. Pro přihlášení k odběru novinek klikněte na tlačítko Registrace nového uživatele. 1. Vstup do aplikace Na adrese: http://i.statnisprava.cz 2. První stránka aplikace 1. Pro přihlášení k odběru novinek klikněte na tlačítko Registrace nového uživatele. 2. Poté budete přesměrováni na stránku

Více

e-invoicing mojefakturace

e-invoicing mojefakturace e-invoicing mojefakturace V případě potřeby kontaktujte E-mail: e-fakturace.cz@tnt.com Tel.: +420 257 083 418 Obsah Vítejte v aplikaci mojefakturace 3 Registrace do mojefakturace 4 efakturace, eplatba

Více

Uživatelská příručka

Uživatelská příručka B2B CENTRUM a.s. 3.2011 Obsah Začínáme... 3 Přihlášení a zapomenuté heslo... 3 Vytvoření uživatele... 3 Editace osobních údajů... 5 Vkládání souborů... 6 Elektronický podpis... 8 Stavební deník... 11 Identifikační

Více

SPRÁVA STÁTNÍCH HMOTNÝCH REZERV

SPRÁVA STÁTNÍCH HMOTNÝCH REZERV SPRÁVA STÁTNÍCH HMOTNÝCH REZERV Příručka ke školení IS ARGIS 2.2 - modul Hospodářská mobilizace pro objednatele mobilizační dodávky verze 1.0 Informační systém ARGIS Informační systém pro plánování civilních

Více

Na vod k nastavenı e-mailovy ch schra nek Administrace

Na vod k nastavenı e-mailovy ch schra nek Administrace Na vod k nastavenı e-mailovy ch schra nek Administrace Návod k administraci e-mailových schránek na serveru stribrny.net. V administraci schránek lze vytvářet nové schránky, upravovat stávající schránky,

Více

Úvod. Program ZK EANPRINT. Základní vlastnosti programu. Co program vyžaduje. Určení programu. Jak program spustit. Uživatelská dokumentace programu

Úvod. Program ZK EANPRINT. Základní vlastnosti programu. Co program vyžaduje. Určení programu. Jak program spustit. Uživatelská dokumentace programu sq Program ZK EANPRINT verze 1.20 Uživatelská dokumentace programu Úvod Základní vlastnosti programu Jednoduchost ovládání - umožňuje obsluhu i málo zkušeným uživatelům bez nutnosti většího zaškolování.

Více

Modul Kalendář v. 0.3 pro redakční systém Marwel

Modul Kalendář v. 0.3 pro redakční systém Marwel Modul Kalendář v. 0.3 pro redakční systém Marwel postupy a doporučení pro práci redaktorů verze manuálu: 1.0 Únor 2008 Podpora: e-mail: podpora@qcm.cz tel.: +420 538 702 705 Obsah 1.Popis modulu Kalendář...3

Více

Manuál k registraci nemovitostí pro potřeby OP PIK

Manuál k registraci nemovitostí pro potřeby OP PIK Manuál k registraci nemovitostí pro potřeby OP PIK Obsah: 1) Registrace...1 2) Vyplňování záznamů...3 3) Postup po odeslání záznamu ke schválení...5 1) Registrace V současné době je Národní databáze brownfieldů

Více

Etapa I první kontakt

Etapa I první kontakt Průvodce pro používání webových stránek www.doczech.pl Níže najdete základní informace, které Vám umožní začít používat naše webové stránky. I. První kontakt II. Vytvoření uživatelského účtu III. Přidání

Více

Dokumentace. k modulu. podnikový informační systém (ERP) ARES

Dokumentace. k modulu. podnikový informační systém (ERP) ARES Dokumentace k modulu podnikový informační systém (ERP) Využití systému v Money Administrativní registr ekonomických subjektů je informační systém, který eviduje všechny subjekty registrované v České republice,

Více

Zakládání nové akce krok za krokem Krok 1. Krok 2. Krok 3. Krok 4. Krok 5. Manuál k aplikaci pro zadávání nabídky nových bytů

Zakládání nové akce krok za krokem Krok 1. Krok 2. Krok 3. Krok 4. Krok 5. Manuál k aplikaci pro zadávání nabídky nových bytů Zakládání nové akce krok za krokem Krok 1 Založení nové akce 1.01 Přihlášení do administrace 1.02 Přidání nové akce 1.03 Zařazená akce Krok 2 Nastavení parametrů 2.01 Dispozice 2.02 Rozšiřující parametry

Více

Univerzita Pardubice. Fakulta elektrotechniky a informatiky SEMESTRÁLNÍ PRÁCE Z IWWW

Univerzita Pardubice. Fakulta elektrotechniky a informatiky SEMESTRÁLNÍ PRÁCE Z IWWW Univerzita Pardubice Fakulta elektrotechniky a informatiky SEMESTRÁLNÍ PRÁCE Z IWWW Jan Bartocha 2012 / 2013 IT 1. Základní charakteristika Téma mé semestrální práce se zaměřuje na nabídku a vypůjčování

Více

Manuál pro studenty. Obsah

Manuál pro studenty. Obsah Manuál pro studenty Studovat můžete v čase, který Vám vyhovuje a z jakéhokoliv prostředí. Náklady na cestovné a ubytování tímto ušetříte! Kurz Vás nebude nic stát! Počet kurzů bude záviset jen na Vás.

Více

Technologické postupy práce s aktovkou IS MPP

Technologické postupy práce s aktovkou IS MPP Technologické postupy práce s aktovkou IS MPP Modul plánování a přezkoumávání, verze 1.20 vypracovala společnost ASD Software, s.r.o. dokument ze dne 27. 3. 2013, verze 1.01 Technologické postupy práce

Více

CÍLOVÝ KONCEPT. Ghoul Wars. pro. Jihočeskou univerzitu Pedagogickou fakultu Předmět: TDSA

CÍLOVÝ KONCEPT. Ghoul Wars. pro. Jihočeskou univerzitu Pedagogickou fakultu Předmět: TDSA pro Jihočeskou univerzitu Pedagogickou fakultu Předmět: TDSA Zpracovatel: Bohuslav Pindryč Datum zpracování: 20.04. 2010 Verze: 1 Stránka 2/13 OBSAH 1. Identifikace 4 2. Přílohy 4 3. Schvalovací doložka

Více

NÁVOD NA PŘÍSTUP K SEZNAMU VÝPISŮ A DUPLIKÁTŮ

NÁVOD NA PŘÍSTUP K SEZNAMU VÝPISŮ A DUPLIKÁTŮ INSTITUT PRO TESTOVÁNÍ A CERTIFIKACI, a. s. www.itczlin.cz NÁVOD NA PŘÍSTUP K SEZNAMU VÝPISŮ A DUPLIKÁTŮ Obsah: I. Návod na registraci pro přístup k Seznamu osvědčených VHP i TZ a seznamu duplikátů II.

Více

UŽIV ATELSKÁ PŘÍRUČKA

UŽIV ATELSKÁ PŘÍRUČKA UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA Autor: Stanislav Chromý Verze dokumentu: 1.2 Poslední aktualizace: 14. února 2013 Obsah 1. Začínáme 3 1.1 Co je to KONTROLA INSOLVENCE 3 1.2 Po prvním spuštění 3 1.3 Založení účtu

Více

Informační systémy a datové sklady IS uměleckých galerií Analýza datového skladu

Informační systémy a datové sklady IS uměleckých galerií Analýza datového skladu Informační systémy a datové sklady IS uměleckých galerií Analýza datového skladu Radek Kaluža Lukáš Kuna Jiří Knapek Petr Kunát Jiří Vinklér Zdrojové databáze Jedinou zdrojovou databází je relační databáze

Více

Inspirace pro seminární práci předmětu Techniky a CASE nástroje vývoje IS

Inspirace pro seminární práci předmětu Techniky a CASE nástroje vývoje IS Inspirace pro seminární práci předmětu Techniky a CASE nástroje vývoje IS výtah z ukázkového příkladu Cestovní kancelář z knihy Buchalcevová Alena, Stanovská Iva. Příklady modelů analýzy a návrhu aplikace

Více

Žádost o dotaci je nutno podat ve lhůtě pro podání žádostí o dotaci, která je stanovena v Programu

Žádost o dotaci je nutno podat ve lhůtě pro podání žádostí o dotaci, která je stanovena v Programu Metodický pokyn k podávání žádostí o dotace prostřednictvím veřejnoprávní smlouvy z Programu 2015 pro poskytování dotací z rozpočtu Středočeského kraje ze Středočeského Fondu Žádost o dotaci je nutno podat

Více

Sklady Zadání zpřístupní typ pohybu Převod na sklad / Kód výdejky

Sklady  Zadání zpřístupní typ pohybu Převod na sklad / Kód výdejky Sklady Zadání nového pohybu. Po stisknutí se zpřístupní seznam pohybů, ze kterého se vybírá typ pohybu (inventurní přebytek, manko, příjemka nebo výdejka, odpis škody). Pokud se při pořizování výdejky

Více

Prezenční stránka tréninkové skupiny v systému CzechTriSeries UŽIVATELSKÝ MANUÁL

Prezenční stránka tréninkové skupiny v systému CzechTriSeries UŽIVATELSKÝ MANUÁL Prezenční stránka tréninkové skupiny v systému CzechTriSeries UŽIVATELSKÝ MANUÁL Datum: 16. 1. 2014 Verze: 01 OBSAH Obsah... 2 1 Přístup k tréninkové skupině v systému CzechTriSeries... 3 1.1 Přihlášení

Více

17. července 2005 15:51 z moravec@yahoo.com http://www.z-moravec.net/

17. července 2005 15:51 z moravec@yahoo.com http://www.z-moravec.net/ 17. července 2005 15:51 z moravec@yahoo.com http://www.z-moravec.net/ Úvod 1 Úvod Nedávno jsem zveřejnil návod na vytvoření návštěvní knihy bez nutnosti použít databázi. To je výhodné tehdy, kdy na serveru

Více

Obsah : MAJITEL Správa uživatelů Nastavení účtu Nastavení typů výkonů Nastavení témat výkonů Statistika účtu SPRÁVCE

Obsah : MAJITEL Správa uživatelů Nastavení účtu Nastavení typů výkonů Nastavení témat výkonů Statistika účtu SPRÁVCE MANUÁL evicka.info Obsah : MAJITEL Správa uživatelů Nastavení účtu Nastavení typů výkonů Nastavení témat výkonů Statistika účtu 2 3 3 4 5 6 SPRÁVCE Správa uživatelů Nastavení délky výkonu Seznam klientů

Více

Provozní dokumentace. Seznam datových schránek. Formuláře. Vytvořeno dne: 22. 4. 2011 Aktualizováno: 14. 12. 2011 Verze: 1.

Provozní dokumentace. Seznam datových schránek. Formuláře. Vytvořeno dne: 22. 4. 2011 Aktualizováno: 14. 12. 2011 Verze: 1. Provozní dokumentace Seznam datových schránek Formuláře Vytvořeno dne: 22. 4. 2011 Aktualizováno: 14. 12. 2011 Verze: 1.9 2011 MVČR Obsah 1 Úvod...3 1.1 Cíl dokumentu...3 1.2 Zkratky a definice...3 1.3

Více

Aplikace objednávání svozů

Aplikace objednávání svozů GE MONEY Aplikace objednávání svozů Uživatelská dokumentace IMP spol. s r.o. 14.1.2011 Uživatelská dokumentace k systému pro objednávání a evidenci svozů z poboček GE Money. 1 Přihlášení do aplikace K

Více

Manuál k elektronickému podávání přihlášek a žádostí u ÚPV

Manuál k elektronickému podávání přihlášek a žádostí u ÚPV Manuál k elektronickému podávání přihlášek a žádostí u ÚPV Úvod Elektronické podávání nabízí uživatelům kvalitní a bezpečnou formu komunikace s Úřadem při současné úspoře finančních nákladů a času. Je

Více

JAK NAKUPOVAT (BEZPEČNĚ) V NAŠEM OBCHODĚ? KROK 1. - REGISTRACE KROK 2. - POTVRZENÍ REGISTRACE

JAK NAKUPOVAT (BEZPEČNĚ) V NAŠEM OBCHODĚ? KROK 1. - REGISTRACE KROK 2. - POTVRZENÍ REGISTRACE JAK NAKUPOVAT (BEZPEČNĚ) V NAŠEM OBCHODĚ?... je to jednoduché... stačí si pozorně přečíst následující postup doplněný názornými obrázky a můžete začít! KROK 1. - REGISTRACE Pro nákup v našem internetovém

Více

PORTÁL KAM NA ŠKOLU VE ZLÍNSKÉM KRAJI (stručný návod pro ředitele a administrátory škol)

PORTÁL KAM NA ŠKOLU VE ZLÍNSKÉM KRAJI (stručný návod pro ředitele a administrátory škol) 1. PŘÍSTUP K PORTÁLU REGISTRACE - PŘIHLÁŠENÍ Adresa úvodní stránky: www.burzaskol.cz (přechodně: www.sofiazk.cz/burzaskol) Vytvoření uživatelského účtu registrace Pro portál jsou platné přihlašovací údaje

Více

1 Filozofie knihy jízd

1 Filozofie knihy jízd Návod k obsluze knihy jízd v rozhraní RealTimeGPSLocator.com 1 Filozofie knihy jízd...1 2 Funkce knihy jízd...1 2.1 Oblíbená místa...2 2.2 Nastavení vozidel...3 2.3 Údaje vozidel sledované firmy...3 2.4

Více

Modul Kontakt s klientem SSP. OKcentrum. Uživatelská příručka. Poskytování součinnosti ÚP ČR

Modul Kontakt s klientem SSP. OKcentrum. Uživatelská příručka. Poskytování součinnosti ÚP ČR Modul Kontakt s klientem SSP OKcentrum Uživatelská příručka Poskytování součinnosti ÚP ČR OKsystem a.s. 2015 1. Obsah 1. OBSAH... 2 2. ZÁKLADNÍ INFORMACE... 2 2.1 Základní pojmy... 2 2.2 Přihlášení uživatele...

Více

On-line dražební systém EDEN návod k použití

On-line dražební systém EDEN návod k použití On-line dražební systém EDEN návod k použití Obsah dokumentu 1. Registrace uživatele... 2 2. Verifikace (ověření) e-mailu... 3 3. Zapomenuté heslo... 3 4. Přihlášení uživatele... 4 5. Změna hesla... 5

Více

Manuál pro uživatele portálu NováProfese

Manuál pro uživatele portálu NováProfese Manuál pro uživatele portálu NováProfese Mgr. Lenka Křížková Ing. Pavel Beneš Regionální rozvojová agentura Plzeňského kraje, o.p.s. Riegrova 1, Plzeň červen 2008 Obsah: 1. Úvod... 3 2. Popis portálu...

Více

Informační systém Audiovizuálního centra VŠB-TUO

Informační systém Audiovizuálního centra VŠB-TUO VŠB Technická univerzita Ostrava Fakulta elektrotechniky a informatiky Katedra informatiky Informační systém Audiovizuálního centra VŠB-TUO 2005 David Pilař Prohlášení Prohlašuji, že jsem tuto diplomovou

Více

System.sportovniservis.cz - Uživatelská příručka - Verze 0.1

System.sportovniservis.cz - Uživatelská příručka - Verze 0.1 System.sportovniservis.cz - Uživatelská příručka - Verze 0.1 APACHI připravili na základě více než 7 let zkušeností s registrací závodníků nový systém pro registrace závodníků na sportovní akce. Zde jsou

Více

SW Diana v.2. Dokumentace on-line aplikace evidence členů ČMMJ. Uživatelský manuál role člen

SW Diana v.2. Dokumentace on-line aplikace evidence členů ČMMJ. Uživatelský manuál role člen SW Diana v.2 Dokumentace on-line aplikace evidence členů ČMMJ Uživatelský manuál role člen 1 Obsah 1.Slovníček základních pojmů...3 1.Obecné informace...4 1.Technické informace...4 2.Validace a chybová

Více

VŠEOBECNÉ A OBCHODNÍ PODMÍNKY

VŠEOBECNÉ A OBCHODNÍ PODMÍNKY Všeobecné a obchodní podmínky a reklamační řád upravující poskytování služby prodeje vstupenek na kulturní a jiné akce společnosti Divadla Kladno s.r.o. (Městské divadlo Kladno a Divadlo Lampion) VŠEOBECNÉ

Více

1. Přihlášení do aplikace... 3. 2. Změna hesla... 4. 3. Zapomenuté heslo... 4. 4. Přístup pro neregistrované zákazníky... 5

1. Přihlášení do aplikace... 3. 2. Změna hesla... 4. 3. Zapomenuté heslo... 4. 4. Přístup pro neregistrované zákazníky... 5 M-COM s.r.o. Jana Růžičky 1165/2A telefon: +420 242 405 220 148 00 Praha 4, Czech Republic e-mail: info@m-com.cz www.m-com.cz Uživatelská příručka k webovému rozhraní aplikace M-COM Service Desk Autoři:

Více

UPOZORNĚNÍ: 4. Práce s formulářem Zpět Další Uložit list Kontrola Odemknout

UPOZORNĚNÍ: 4. Práce s formulářem Zpět Další Uložit list Kontrola Odemknout Pokyny pro práci s internetovými formuláři pro vstup žádostí o dotaci v Programu obnovy venkova Pardubického kraje na r. 2014 (vkládání v červenci-září 2013) 1. Organizační informace Žádosti o dotaci z

Více

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. PORTÁL KUDY KAM. Manuál pro administrátory. Verze 1.

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. PORTÁL KUDY KAM. Manuál pro administrátory. Verze 1. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. PORTÁL KUDY KAM Manuál pro administrátory Verze 1.0 2012 AutoCont CZ a.s. Veškerá práva vyhrazena. Tento

Více

Postup získání certifikátu pro uživatele WEB aplikací určených pro Sběry dat pro IS VaV

Postup získání certifikátu pro uživatele WEB aplikací určených pro Sběry dat pro IS VaV Postup získání certifikátu pro uživatele WEB aplikací určených pro Sběry dat pro IS VaV verze 1.2 Praha 18.12.2002 Obsah WEB aplikace určené pro sběry dat do CEP, CEZ a RIV plně podporují práci s certifikáty.

Více

Manuál pro mobilní aplikaci Patron-Pro. verze pro operační systém Symbian

Manuál pro mobilní aplikaci Patron-Pro. verze pro operační systém Symbian Manuál pro mobilní aplikaci Patron-Pro verze pro operační systém Symbian 1 1. Popis Aplikace je určena pro mobilní telefony NOKIA s operačním Symbian a vybavené technologií NFC. Slouží pro správu identifikačních

Více

Uživatelský manuál pro administrátory

Uživatelský manuál pro administrátory Webove stra nky pro s koly (wwwproskoly.cz) Uživatelský manuál pro administrátory 1 Obsah 1. Úvod... 4 2. Jak webové stránky pro školy fungují... 4 3. Přihlášení... 4 1. Přístup z frontendu... 4 2. Přístup

Více

Příručka pro uživatele. Zaměstnanci školy a profesoři

Příručka pro uživatele. Zaměstnanci školy a profesoři Příručka pro uživatele Zaměstnanci školy a profesoři Tento systém Vám poskytne průběžné aktuální informace o výuce, plánování termínu a výsledku zkoušek a zápočtu, a umožní i přímo komunikaci s Vašimi

Více

Hotelový Rezervační Systém HRS

Hotelový Rezervační Systém HRS Hotelový Rezervační Systém HRS Deklarace záměru HRS je informační systém, který eviduje údaje o stavu pokojů (volný/obsazený), o ubytovaných hostech a jejich platbách. HRS kontroluje zda požadavek na ubytování

Více