Centrum podpory projektů, Vysoké učení technické v Brně, Kounicova 67a, Brno

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Centrum podpory projektů, Vysoké učení technické v Brně, Kounicova 67a, 69001 Brno"

Transkript

1 Poskytovatel kurzu: Český institut reklamní a marketingové komunikace (ČIRMK) ve spolupráci s Vysokým učením technickým v Brně ČIRMK je sdružením právnických osob Asociace českých reklamních agentur a marketingové komunikace a Vysoké školy mezinárodních a veřejných vztahů Praha. Díky tomu jsou jeho kurzy zaměřeny především na praktickou využitelnost předávaných poznatků a zkušeností. Lektorskou základnu institutu tvoří nejuznávanější experti z oboru, kteří se problematikou profesně zabývají. Obchodní činnost institutu vykonává výhradně servisní společnost AČRA servis s.r.o. Držitelem akreditace studijního programu je Vysoká škola mezinárodních a veřejných vztahů Praha. Počet účastníků kurzu: 25 osob Doba trvání kurzu: 4 měsíce (únor 2012 květen 2012) Místo konání kurzu: Centrum podpory projektů, Vysoké učení technické v Brně, Kounicova 67a, Brno Forma kurzu: Realizace kurzu proběhne v 10 výukových dnech po 6 vyučovacích hodinách. Celkem bude odučeno 60 hod. Vyučovací den bude probíhat v rozmezí 9:00 16:45.

2 Program kurzu: Základní pojmy PR, funkce a nástroje PR Tvorba PR strategie podniku Komunikační strategie ve vnitřních vztazích firmy Jak psát a jak mluvit Krizová komunikace Psychologické a sociální aspekty komunikačních procesů Media relations Nejdůležitější zásady komunikace s médii Postavení tiskových mluvčích Sponzoring, charita, dárcovství Etika v PR Techniky tvorby tiskových zpráv a PR článků Nejdůležitější zásady komunikace s médii - praktický seminář Prezentační dovednosti Základy vyjednávání Sociální média v komunikační praxi PR v prostředí sociálních sítí Praktické využití sociálních sítí - případové studie Mediální chování (trénink v TV studiu) Tisková konference Rétorika Ukončení kurzu: Každý účastník obdrží osvědčení o absolvování vzdělávání. Každý účastník, který splní podmínky (80% docházka), bude moci složit zkoušku. Úspěšní absolventi, kteří složí zkoušku, získají osvědčení Vysoké školy mezinárodních a veřejných vztahů Praha o absolvování inovačního studia, které odpovídá odborným předmětům Public relations a Komunikativní cvičení ve vysokoškolském studiu oboru Veřejná správa a public relations, zapsaného v síti škol MŠMT ČR. Cena kurzu: Pro pracovníky projektových center, vedoucí, marketingové a ostatní pracovníky VŠ (tedy zaměstnance VŠ s platnou pracovní smlouvou) je účast na semináři zdarma. Celková hodnota kurzu za jednoho účastníka je v hodnotě ,- s DPH. Jedná se o vysoce kvalitní vzdělávání v oblasti marketingu, po účastnících bude vyžadována min. účast 80 %. V rámci kurzu bude účastníkům hrazeno: stravné, ubytování v Praze (pro blok 5)

3 ubytování pro účastníky s dojezdovou vzdáleností do Brna delší než 100 km. V případě zájmu o vzdělávací cyklus se prosím registrujte na stránkách Vážení zájemci o vzdělávací cyklus, prosíme Vás o zvážení časové i finanční náročnosti semináře. O kurz bude jistě velký zájem, proto v případě, že již víte, že nebudete moci sladit pracovní vytížení se seminářem, přenechte místo dalším zájemcům, kteří budou moci kurz dokončit dle stanovených podmínek. Harmonogram kurzu Modul Počet dnů Časový rozsah (od do) Termíny školících dnů Blok :45 16: Blok :00 16: Blok :00 16: Blok :00 16: Blok 5 skupina A 2 09:00 16: Blok 5 skupina B 2 09:00 16: Blok 5 skupina C 2 09:00 16: Blok 5 skupina D 2 09:00 16: Zkoušky 1 09:00 16: Pozn. Blok 5 proběhne v TV studiu v Praze.

4 Podrobný obsah jednotlivý ch te mat kurzu Komunikační procesy a public relations v praxi blok 1 (2 dny) organizační Zahájení kurzů 08:45-09:00 přednáška Základní pojmy PR, funkce a nástroje PR 09:00-12:15 Úvod do problematiky PR, terminologie, přehled nástrojů, metod a subjektů v PR, PR jako nástroj řízení podniku přednáška Tvorba PR strategie podniku 13:30-16:45 lektor: Vadim Petrov - General Manager Human Resources & General Affairs Department Segmentace cílových skupin z hlediska PR komunikace, formulace cílů, volba nástrojů a strategie PR komunikace podniku. seminář Komunikační strategie ve vnitřních vztazích firmy 09:00-12:15 lektor: Marie Wojciková - Internal Communication Manager / UniCredit Bank Jak informovat a motivovat zaměstnance firmy, firemní filozofie a vize, metody a nástroje vnitřní komunikace. seminář Jak psát a jak mluvit 13:30-16:45 Specifika mluveného a psaného projevu, výhody a rizika obou typů komunikace. Zásady pro psaní textů, techniky přesvědčivého mluveného projevu. blok 2 (2 dny) přednáška Krizová komunikace 09:00-12:15 Krizi se nelze vyhnout, lze se na ni ale připravit. Role krizového manuálu a dalších preventivních nástrojů krizové komunikace. Nejčastější chyby a jejich následky. přednáška Psychologické a sociální aspekty komunikačních procesů 13:30-16:45 lektor: Doc. PhDr. Eva Bedrnová - Profesorka / VŠE Verbální a neverbální komunikace, alternativní možnosti vyjadřování, pozornost, soustředění, formy prezentace, metody vyjednávání, psychologie osobnosti, sociální a emoční inteligence, motivace sebe a ostatních, psychologické a sociální analýzy komunikačních procesů. přednáška Media relations 09:00-12:15 Obsah práce s médii, jak postupovat při rozvoji kontaktů, reaktivní a proaktivní činnost. Česká mediální krajina a rostoucí význam nemediální veřejné komunikace.

5 seminář Nejdůležitější zásady komunikace s médii 13:30-16:45 lektor: Michal Uryč - / Ewing Public Relations Základy řízení vztahů s médii. blok 3 (2 dny) přednáška Postavení tiskových mluvčích 09:00-12:15 Co je náplní práce tiskového mluvčího, etická a legislativní pravidla pro práci tiskových mluvčích, příklady úspěšných tiskových mluvčích z historie i zahraničí. přednáška Sponzoring, charita, dárcovství 13:30-15:00 lektor: Jiří Bárta - výkonný ředitel / Nadace VIA Sponzoring jako nástroj PR, příprava sponzorských projektů, vyhodnocování přínosu sponzoringu. přednáška Etika v PR 15:15-16:45 lektor: Václav Pavelka - Ředitel / Hauska & Partner Princip samoregulace, etické normy v PR. seminář Techniky tvorby tiskových zpráv a PR článků 9:00-12:15 lektor: Mgr. Daniel Köppl - Šéfredaktor / Marketing & Media Jak psát efektivní články a texty pro PR, jak myslí novináři, soulad zájmů společnosti a požadavků čtenáře. seminář Nejdůležitější zásady komunikace s médii - praktický seminář 13:30-16:45 lektor: Alex Röhrich - / Ewing Public Relations Praktický seminář ke stejnojmenné přednášce. blok 4 (2 dny) trénink Prezentační dovednosti 09:00-12:15 lektor: Doc. PhDr. Eva Bedrnová - Profesorka / VŠE Řízený trénink komunikačních a prezentačních dovedností. trénink Základy vyjednávání 13:30-16:45 lektor: Doc. PhDr. Eva Bedrnová - Profesorka / VŠE Řízený trénink komunikačních a prezentačních dovedností. přednáška Sociální média v komunikační praxi 09:00-12:15 lektor: Rostislav Starý - Konzultant / PR Konektor Blogging, social networking, social bookmarks, wikis a další pojmy, které se dnes stávají nedílnou součástí našich životů, začínají představovat zcela nový komunikační prostor. Jak ho efektivně využít v marketingověkomunikační a PR praxi? přednáška PR v prostředí sociálních sítí 13:30-15:00 lektor: Rostislav Starý - Konzultant / PR Konektor Využití sociálních médií k budování a udržování vztahů s veřejností.

6 seminář Praktické využití sociálních sítí - případové studie 15:15-16:45 lektor: Vít Horký - Managing Director / Inspiro Solutions Jak využít sociální sítě pro PR a marketingové komunikace. blok 5 (2dny) trénink Mediální chování 09:00-16:45 místo: studio Holly lektor: Josef Ftorek - Konzultant / Medialektor Jak se nebát novinářů a jejich technických prostředků, jak se připravit na vedení rozhovoru (televize, rozhlas, tisk), jak informace pro média formulovat věcně, jasně, bez rizik, seznámení s prostředím profesionálního studia, nácvik rozhovoru ve studiu, co když jste zván do pořadu? (kulatý stůl, diskusní pořady - moderátor, ostatní účastníci a Vy) trénink Tisková konference 09:00-12:15 lektor: Josef Ftorek - Konzultant / Medialektor Jak připravit a řídit úspěšnou tiskovou konferenci. Po teoretickém úvodu následuje praktický řízený trénink. trénink Rétorika 13:30-16:45 lektor: Josef Ftorek - Konzultant / Medialektor Komunikační dovednosti jsou velmi významným předpokladem úspěšného jednání. Umět příjemným stylem a důvěryhodně prezentovat své názory znamená získat si publikum na svou stranu - a tedy i značnou vyjednávací výhodu. Trénink rétoriky nabízí zdokonalení v základních oblastech, které se podílejí na tvorbě řeči. Zařazujeme cvičení dechová, hlasová i artikulační, zaměřujeme se na účinnou modulaci projevu, správné frázování, dotkneme se i tvořivosti nezbytné pro to, abychom dokázali logicky, přehledně a srozumitelně postavit svoji řeč.

www.diplomaticka-akademie.cz

www.diplomaticka-akademie.cz www.diplomaticka-akademie.cz Vážení čtenáři, je mi velkou ctí přiblížit Vám v tomto katalogu kurzy Diplomatické akademie. Diplomatická akademie, jediná svého druhu v České republice, nabízí řadu programů,

Více

Jeden z největších světových podnikatelů své doby kdysi řekl: Žádný podnik nevyroste k velikosti,

Jeden z největších světových podnikatelů své doby kdysi řekl: Žádný podnik nevyroste k velikosti, Vážení přátelé, Jeden z největších světových podnikatelů své doby kdysi řekl: Žádný podnik nevyroste k velikosti, pokud nevynalezne způsob, jak měnit nádeníky v ředitele. Tento přístup dokonale ilustruje

Více

strana 1 KATALOG vzdělávacích ne zis kov .cz

strana 1 KATALOG vzdělávacích ne zis kov .cz strana 1 KATALOG vzdělávacích kurzù 2014 ne zis kov.cz strana 2 úvod Dobrý den, dostává se Vám do ruky výsledek naší letní prázdninové práce. Nápad vytvořit katalog kurzů vznikl na strategickém plánování

Více

Sborník příspěvků a anotací ze závěrečné konference projektu ESF. Zvyšování kompetencí vedoucích pracovníků ZUŠ. pořádané 19.

Sborník příspěvků a anotací ze závěrečné konference projektu ESF. Zvyšování kompetencí vedoucích pracovníků ZUŠ. pořádané 19. Národní institut pro další vzdělávání Vzdělávací a konferenční centrum Telč, nám. Jana Kypty 74, 588 56 Telč Sborník příspěvků a anotací ze závěrečné konference projektu ESF Zvyšování kompetencí vedoucích

Více

MBA STUDIUM Executive MBA

MBA STUDIUM Executive MBA Společnost pro management a leadership s.r.o. Španielova 1303/72, 163 00 Praha 6 tel.: +420 775 145 999 pavel@spml.cz www.spml.cz MBA STUDIUM Executive MBA Představení studijního programu Obsah 1. Představení

Více

KATALOG VZDĚLÁVACÍCH KURZÙ 2013 2014. strana 1

KATALOG VZDĚLÁVACÍCH KURZÙ 2013 2014. strana 1 KATALOG VZDĚLÁVACÍCH KURZÙ 2013 2014 strana 1 strana 2 ÚVOD Dobrý den, dostává se Vám do ruky výsledek naší letní prázdninové práce. Nápad vytvořit katalog kurzů vznikl na strategickém plánování v květnu,

Více

ALTUS Training Center. katalog kurzů

ALTUS Training Center. katalog kurzů ALTUS Training Center katalog kurzů 2015 Obsah Obsah... 2 Představení společnosti... 5 Proč si vybrat ALTUS Training Center?... 6 Učební prostory... 7 Foto... 8 Naše služby... 9 Certifikace... 11 Zaměstnanecké

Více

leden červen 2009 3 manažerské a obchodní znalosti a dovednosti, osobní růst KURZY SEMINÁŘE WORKSHOPY VÝCVIKY

leden červen 2009 3 manažerské a obchodní znalosti a dovednosti, osobní růst KURZY SEMINÁŘE WORKSHOPY VÝCVIKY leden červen 2009 KURZY SEMINÁŘE WORKSHOPY VÝCVIKY 3 manažerské a obchodní znalosti a dovednosti, osobní růst Mediální partner Založena v roce 1990. Držitel certifikátu ISO 9001:2000. Akreditace MŠMT.

Více

www.petrotahal.cz VZDĚLÁVACÍHO A PORADENSKÉHO INSTITUTU PETR OTÁHAL, A. S. Kam poslat své spolupracovníky? str. 4 až 9

www.petrotahal.cz VZDĚLÁVACÍHO A PORADENSKÉHO INSTITUTU PETR OTÁHAL, A. S. Kam poslat své spolupracovníky? str. 4 až 9 www.petrotahal.cz ANDRAGOGICKÉ NOVINY Kam poslat své spolupracovníky? str. 4 až 9 DNES V LISTU Informace o studiu MBA str. 2 až 3 DNES V LISTU DNES V LISTU VZDĚLÁVACÍHO A PORADENSKÉHO INSTITUTU PETR OTÁHAL,

Více

Lidé a jejich rozvoj KURZY A SEMINÁŘE LEDEN DUBEN 2014. 1. VOX a. s., Senovážné nám. 23, Praha 1, www.vox.cz Z D Ě L Á V

Lidé a jejich rozvoj KURZY A SEMINÁŘE LEDEN DUBEN 2014. 1. VOX a. s., Senovážné nám. 23, Praha 1, www.vox.cz Z D Ě L Á V Lidé a jejich rozvoj V Z D Ě L Á V Á N Í O T E V Í R Á X M O Ž N O S T Í KURZY A SEMINÁŘE LEDEN DUBEN 2014 1. VOX a. s., Senovážné nám. 23, Praha 1, www.vox.cz Vážení a milí klienti, dostáváte od nás nabídku

Více

KATALOG VZDĚLÁVACÍCH AKCÍ I.E.S. JARO/LÉTO 2010

KATALOG VZDĚLÁVACÍCH AKCÍ I.E.S. JARO/LÉTO 2010 KATALOG VZDĚLÁVACÍCH AKCÍ I.E.S. JARO/LÉTO 2010 I.E.S. INSTITUT EXPERTNÍCH SLUŽEB VZDĚLÁVACÍ CENTRUM Institut vzdělávání v oblasti drogových závislostí Sdružení Podané ruce, o.s. Akreditováno MŠMT jako

Více

Sada vzdělávacích programů a příkladů dobré praxe

Sada vzdělávacích programů a příkladů dobré praxe řízení organizace Sada vzdělávacích programů a příkladů dobré praxe tato publikace je spolufinancována evropským sociálním fondem a státním rozpočtem české republiky 1 Sada vzdělávacích programů a příkladů

Více

pracovníky státní správy: pracovníky školství: sociální pracovníky: podnikatelské subjekty:

pracovníky státní správy: pracovníky školství: sociální pracovníky: podnikatelské subjekty: již 25 let s Vámi KATALOG ODBORNÝCH SEMINÁŘŮ ZÁŘÍ - ŘÍJEN 2015 KVĚTEN ČERVEN 2013 PRAHA Informace pro: pracovníky státní správy: Od roku 2003 Akreditovaná instituce MV ČR v souladu se zákonem č. 312/2002

Více

VLÁDA ČESKÉ REPUBLIKY USNESENÍ VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY

VLÁDA ČESKÉ REPUBLIKY USNESENÍ VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY VLÁDA ČESKÉ REPUBLIKY USNESENÍ VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY ze dne 30. listopadu 2005 č. 1542 o Pravidlech vzdělávání zaměstnanců ve správních úřadech V l á d a I. s c h v a l u j e Pravidla vzdělávání zaměstnanců

Více

Přehled kurzů nabízených pro pracovníky sociálních služeb v hospicové péči:

Přehled kurzů nabízených pro pracovníky sociálních služeb v hospicové péči: Principy efektivní komunikace Přehled kurzů nabízených pro pracovníky sociálních služeb v hospicové péči: Seminář je zaměřen na vedení efektivní komunikace v situacích, kdy jako zásadní pro výsledek práce

Více

Školní vzdělávací program Obchodní manažer/ka

Školní vzdělávací program Obchodní manažer/ka Školní vzdělávací program Obchodní manažer/ka CZECH SALES ACADEMY Hradec Králové - Hradecká 1151, 500 03 Hradec Králové Verze platná od 1.9. 2012 1 Obsah 1 Úvodní identifikační údaje... 9 2 Profil absolventa...

Více

VZDĚLÁVACÍ CENTRUM POČÍTAČOVÁ SLUŽBA s.r.o.

VZDĚLÁVACÍ CENTRUM POČÍTAČOVÁ SLUŽBA s.r.o. VZDĚLÁVACÍ CENTRUM POČÍTAČOVÁ SLUŽBA s.r.o. NABÍDKA ŠKOLENÍ KOMUNIKAČNÍCH A PREZENTAČNÍCH DOVEDNOSTÍ Člen Asociace institucí vzdělávání dospělých ČR Mezinárodní certifikát kvality vzdělávání dospělých

Více

KATALOG VZDĚLÁVACÍCH AKCÍ I. E. S. JARO/LÉTO 2008

KATALOG VZDĚLÁVACÍCH AKCÍ I. E. S. JARO/LÉTO 2008 KATALOG VZDĚLÁVACÍCH AKCÍ I. E. S. JARO/LÉTO 2008 I. E. S. INSTITUT EXPERTNÍCH SLUŽEB VZDĚLÁVACÍ CENTRUM Institut vzdělávání v oblasti drogových závislostí Sdružení Podané ruce, o. s. Akreditováno MŠMT

Více

ZADÁVACÍ DOKUMENTACE ze dne 4. dubna 2012

ZADÁVACÍ DOKUMENTACE ze dne 4. dubna 2012 ZADÁVACÍ DOKUMENTACE ze dne 4. dubna 2012 k výzvě k podání nabídky na zakázku Vzdělávání zaměstnanců Městského úřadu Velké Meziříčí zajištění vzdělávacích kurzů. Zadávací řízení se řídí Závaznými postupy

Více

Gradua-CEGOS, s. r. o. vzdělávání a poradenství

Gradua-CEGOS, s. r. o. vzdělávání a poradenství Gradua-CEGOS, s. r. o. vzdělávání a poradenství Praha Brno Plzeň Hradec Králové České Budějovice Tábor GUIDE prezenční blended e-learning Vzdělávání a poradenství 2010 ní slovo Vážené dámy, vážení pánové,

Více

Ucelený systém strategického řízení marketingu Rozvoj klíčových kompetencí pro praxi Nejnovější marketingové trendy Individuální přístup k posluchačům

Ucelený systém strategického řízení marketingu Rozvoj klíčových kompetencí pro praxi Nejnovější marketingové trendy Individuální přístup k posluchačům Ucelený systém strategického řízení marketingu Rozvoj klíčových kompetencí pro praxi Nejnovější marketingové trendy Individuální přístup k posluchačům Strategické řízení marketingu je ve stále rostoucí

Více

Vlastní projekty podpořené z ESF... 15 Pronájem učeben... 16 Mobilní učebny... 17 Občerstvení v době pronájmu... 18

Vlastní projekty podpořené z ESF... 15 Pronájem učeben... 16 Mobilní učebny... 17 Občerstvení v době pronájmu... 18 ALTUS Training Center katalog kurzů 2015 Obsah Obsah... 2 Představení společnosti... 6 Proč si vybrat ALTUS Training Center?... 7 Nové učební prostory... 8 Foto... 9 Naše služby... 10 Certifikace... 12

Více

VYSOKÁ ŠKOLA EKONOMIE A MANAGEMENTU VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2013

VYSOKÁ ŠKOLA EKONOMIE A MANAGEMENTU VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2013 VYSOKÁ ŠKOLA EKONOMIE A MANAGEMENTU VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2013 Květen 2014 OBSAH 1. Úvod... 3 2. Základní údaje o vysoké škole... 4 Identifikační údaje... 4 Organizační schéma... 4 Složení statutárních

Více

pracovat s lidmi je umění

pracovat s lidmi je umění pracovat s lidmi je umění KDO JSME A CO NABÍZÍME Personal3p pro vás připravuje produkty, které přesně vyhovují požadavkům moderního byznysu a spojují v sobě flexibilitu, zákaznickou náročnost a kvalitu.

Více

Akademické centrum studentských aktivit. Výroční zpráva 2013

Akademické centrum studentských aktivit. Výroční zpráva 2013 Akademické centrum studentských aktivit Výroční zpráva 2013 Obsah Úvod... 5 Organizace a personální zajištění... 7 Kancelář ACSA... 7 Provozní doba... 7 Kontakt... 7 Odborné semináře... 12 Semináře realizované

Více

Úspěšně realizované projekty naší společnosti

Úspěšně realizované projekty naší společnosti www.petrotahal.cz ANDRAGOGICKÉ NOVINY VZDĚLÁVACÍHO A PORADENSKÉHO INSTITUTU PETR OTÁHAL, A. S. DNES V LISTU Kam poslat své spolupracovníky? str. 4 až 7 DNES V LISTU Vzdělávání očima odborníků str. 8 až

Více

Studie: Nastavení dalšího směřování vzdělávání v oblasti projektového řízení

Studie: Nastavení dalšího směřování vzdělávání v oblasti projektového řízení 2011 Studie: Nastavení dalšího směřování vzdělávání v oblasti projektového řízení Projekt: Projektové řízení klíčová kompetence pracovníka školy Reg. č. CZ.1.07/1.3.07/22.0004 1. OBSAH 1. OBSAH... 2 2.

Více

Praha a Stfiedoãesk kraj

Praha a Stfiedoãesk kraj 012_Praha 21.7.2009 19:06 Stránka 167 Praha a Stfiedoãesk kraj Krajské pracovi tû Kontakty Staropramenná 17, 150 00 Praha 5-Smíchov tel.: +420 257 315 470 fax: +420 257 315 470 e-mail: praha@nidv.cz vedoucí

Více

PROFESNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ

PROFESNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ PROFESNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ INSTITUT CERTIFIKACE ÚČETNÍCH září 2011 únor 2012 Kontakty INSTITUT CERTIFIKACE ÚČETNÍCH, a. s. Hybernská 24, 110 00 Praha 1 telefon: 296 208 220 6 fax: 296 208 228 e-mail: icu@icu-praha.cz

Více

ODBORNÉ KURZY a ZÁJMOVÉ KURZY pro veřejnost

ODBORNÉ KURZY a ZÁJMOVÉ KURZY pro veřejnost KATALOG VZDĚLÁVÁNÍ 2014-2015 Školicí středisko JMA Jihlava, Pávovská 15b www.jma.as Centrum odborného vzdělávání ve státní správě a samosprávě PRŮBĚŽNÉ VZDĚLÁVÁNÍ, vzdělávání starostů, členů zastupitelstev,

Více