TAXexpert5 modul Kartotéka II.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "TAXexpert5 modul Kartotéka II."

Transkript

1 TAXexpert5 modul Kartotéka II. Strana 1 (celkem 11)

2 Základní obrazovka kartotéky Aplikace Kartotéka nahrazuje od verze stávající modul CRM. Data byla převedena. Základní obrazovka se kromě společných částí celého systému TE5 rozděluje formou záložky na: kartotéku vozidel kartotéku klientů Kartotéka vozidel Jedná se o seznam vozidel a významné informace o nich. Obsahuje základní technický popis, SPZ, VIN, vybrané cenové informace a vybrané datumy a informaci o vlastníkovi záznamu Ovládací prvky: Tlačítko Nové ocenění jedná se o funkci založení nového záznamu do kartotéky vozidel pomocí aplikace Individuální oceňování. Aplikace Individuální oceňování se zobrazí v samostatném Strana 2 (celkem 11)

3 okně webového prohlížeče. Uživatel projde postupně částí zatřídění vozidla a ocenění vozidla. Vozidlo se do kartotéky uloží po stisknutí tlačítka uložit Tlačítko Odebrat funkce odstranění vybraného jednoho či více záznamů vozidel. Jeden či více záznamů lze označit klikem na záznam kdekoliv mimo hypertextový odkaz a držením klávesy Shift případně Ctrl Zobrazit Editaci vozidla klikem na hypertextový odkaz ve sloupci TYP se otevře okno detailu vozidla, kde lze vybrané údaje editovat včetně vkládání dokumentů a dalších informací pro tisk smlouvy Filtr Zobrazit aktuálně filtr zahrnuje tyto možnosti: Sloupcové filtry Všechna vozidla seznam všech vozidel Prodaná vozidla seznam všech prodaných vozidel prodané vozidlo je reprezentováno datem prodeje Neprodaná vozidla seznam všech vozidel, kde není vyplněn datum prodeje všechny záznamy seznam všech vozidel pro danou licenci firmy, tedy všech uživatelů mé záznamy seznam vozidel pouze přihlášeného uživatele v každém sloupci lze seznam vozidel filtrovat, lze využívat typy filtrů text Začínající na, Obsahuje, Rovno a další logické sloupové filtry filtrují vozidla nad celkovým seznamem, omezeným funkcí Filtru Zobrazit a filtru Zobrazení podle uživatele Stránkování záznamů jedna stránka obsahuje omezený seznam vozidel, z tohoto důvodu je celkový seznam vozidel rozdělen na více stran. Strana 3 (celkem 11)

4 Kartotéka klientů Jedná se o seznam klientů firmy Ovládací prvky: Tlačítko Přidat jedná se o funkci založení nového záznamu do kartotéky klientů Tlačítko Odebrat funkce odstranění vybraného jednoho či více záznamů klientů. Jeden či více záznamů lze označit klikem na záznam kdekoliv mimo hypertextový odkaz a držením klávesy Shift případně Ctrl záznamy nelze odebrat, pokud se na klienta odkazuje alespoň jedno vozidlo Zobrazit Detail klienta klikem na hypertextový odkaz ve sloupci Firma/jméno se otevře okno detailu klienta, kde lze údaje editovat Sloupcové filtry v každém sloupci lze seznam klientů filtrovat, lze využívat typy filtrů text Začínající na, Obsahuje, Rovno a další logické sloupové filtry filtrují klienty na celkovým seznamem, omezeným funkcí Filtru Zobrazit a filtru Zobrazení podle uživatele Stránkování záznamů jedna stránka obsahuje omezený seznam klientů, z tohoto důvodu je celkový seznam klientů rozdělen na více stran. Strana 4 (celkem 11)

5 Detail vozidla (editace vozidla) V tomto okně jsou uloženy všechny informace o vozidle, cenové informace, informace o prodeji. Informace jsou členěny záložkou na: Kartu Vozidlo informace o vozidle Kartu Dokumenty dokumenty vozidla Kartu Bazar informace o prodeji vozidla Editovatelný proběh: Editovatelný proběh v se v kartě vozidla zpřístupní za předpokladu, že uživatel zatříděné vozidlo neocenil a rovnou po zatřídění uložil do kartotéky. Tato funkcionalita je velmi výhodná pro uživatele, jež používají systém TAXexpert5, jako provozní systém a chtějí mít možnost nastavit proběh u vozidla, které neocenili. Strana 5 (celkem 11)

6 Karta Vozidlo Karta vozidla obsahuje zatříděné vozidlo z databáze TAXexpert5, s možností přidání doplňujících informací. Základní a technické parametry: Výbavy, pakety a příslušenství nástavby: Informace o výbavách jsou needitovatelné, karta volitelné výbavy umožňuje doplnit ručně specifikovanou volitelnou výbavu. Celkový stav vozidla: Popis lze doplnit volnou formou, stav údržby a stav vozidla výběrem ze seznamu Strana 6 (celkem 11)

7 Ceny TE5 a Cenová historie: Karta ceny TE5 obsahuje poslední ocenění vozidla výkupní cenu a obvyklou cenu. Tlačítko Ocenit/Znovu ocenit umožňuje propojit vozidlo do aplikace Komplexního oceňování, které možné vozidlo přecenit. Tlačítko Zobrazit ocenění spouští funkcionalitu zobrazení PDF protokolu ocenění vozidla Seznam historie jednotlivých případů ocenění vozidla. Tlačítkem Smaž lze jednotlivé záznamy smazat. Tisk tiskovou šablonou: Informace o vozidle lze vytisknout tiskovou šablonou. Na výběr jsou systémové šablony. Formát výstupu je přednastaven na PDF, na výběr je formát RTF a XLS, které lze následně editovat v kancelářských programech MS Office nebo Libreoffice, které však nejsou součástí TAXexpert5. Pomocí aplikace Nastavení bazaru lze doplnit šablony, dle přání uživatele. Viz samostatná kapitola dokumentace. Uložení změn: Tlačítko Uložit provede uložení změn z celého formuláře a všech karet do databáze Pokud nechcete změny uložit, zavřete okno Editace vozidla křížkem. Strana 7 (celkem 11)

8 Dokumenty vozidla Karta Dokumenty slouží k přidání uložení libovolného dokumentu k vozidlu. Známé typy dokumentů: JPEG,GIF,TIF,PNG,DOC,XLS,PDF Dokumenty se ukládají do databáze na serveru TAXexpert5, lze je tedy sdílet mezi více uživateli on-line. Uložení dokumentu: Pomocí tlačítka vyberte si zvolíte dokument s pevného disku PC, nahrání dokumentu potvrdíme Tlačítkem Uložit (Nahrát). Systém podporuje i hromadné nahrávání dokumentů, tlačítkem Přidat se přidá vyběrové okno souboru. Dokumentu lze po nahrání upravit název a popis, stačí jej označit a kliknout na tlačítko Upravit Prohlédnutí/stažení dokumentu: zvolíme požadovaný dokument a kliknout na tlačítko Stáhnout Smazání dokumentu: zvolený dokument lze prostřednictví tlačítka Smazat odstranit Strana 8 (celkem 11)

9 Bazar Karta Bazar slouží k doplňujícím informacím o vozidle a jednoduchému procesu Bazaru. Výkup Prodej proces prodeje formou výkupu vozidla a následného prodeje Zprostředkování proces prodeje formou zprostředkování Prodávající/kupující: klient se vybírá z databáze klientů, lze vybrat existujícího klienta nebo založit nového postup vyhledání klienta: 1) tlačítko vyhledat zpřístupní okno s kartotékou Strana 9 (celkem 11)

10 2) vyhledat klienta, označit záznam a pomocí tlačítka Vybrat provést výběr v případě, že klient neexistuje, lze klienta založit a následně ho vybrat Rezervace: informace o zarezervování vozidla pro zákazníka rezervace se zruší stiskem tlačítka Zrušit rezervaci Cenové informace: každá s forem obchodu má odlišný pojmenování polí formuláře Cenové informace žlutě označené pole jsou editovatelné Výkupní cena TE5 cena spočítaná aplikací Individuální oceňování Výkupní cena - uživatelsky stanovená cena, za kterou se vozidlo od prodávajícího vykoupí Obvyklá cena TE5 - cena spočítaná aplikací Individuální oceňování Prodejní cena - uživatelsky stanovená cena, za kterou se vozidlo nabízí k prodeji, případně za kterou se prodej zrealizuje Marže cenový rozdíl mezi výkupní cenou a prodejní cenou Odměna za zprostředkování stanovení formou % odměny nebo fixní cenou Prodejní cena bez odměny za zprostředkování - v podstatě se jedná o cenu, za kterou chce prodávající prodat vozidlo bez odměny bazaru za zprostředkování Strana 10 (celkem 11)

11 Cenová historie: tabulka obsahuje historické změny cenových informací. Slouží k evidenci změn v čase. Datumové a jiné informace: =pocet_dni_stani*denni_naklady Datum výkupu/datum převzetí datum naskladnění vozidla Datum prodeje datum vyskladnění vozidla, jeho prodeje Počet dní stání rozdíl mezi datem výkupu, datem prodeje, případně aktuálním datem Číslo stání vozidla označení místa, kde je vůz zaparkován Náklady na staní výpočet celkových nákladů skladového vozidla vzorcem: Denní náklady lze nastavit v aplikaci Nastavení bazaru (v budoucnu bude samostatná část pro automatický výpočet nákladů na stání se sledováním ziskovosti prodeje) Generování č.smlouvy: aplikace kartotéka obsahuje dvě číselné řady podle formy obchodu, stiskem tlačítka generovat se přidělí aktuální volné číslo dle číselníku. Číslo lze doplnit libovolným textem. Číselník čísel smluv lze upravit v aplikaci nastavení bazaru. Zákaznická podpora V případě jakéhokoli dotazu neváhejte kontaktovat naše produktové konzultanty TAXexpert: hotline: Po - Pá od 8.00 do tel.: tel.sk: skype: ibs_taxexpert web: Strana 11 (celkem 11)

Návod pro práci s aplikací

Návod pro práci s aplikací Návod pro práci s aplikací NASTAVENÍ FAKTURACÍ...1 NASTAVENÍ FAKTURAČNÍCH ÚDA JŮ...1 Texty - doklady...1 Fakturační řady Ostatní volby...1 Logo Razítko dokladu...2 NASTAVENÍ DALŠÍCH ÚDA JŮ (SEZNAMŮ HODNOT)...2

Více

DATABOX. C O N T A C T P r o f e s s i o n a l 5. Uživatelská příručka

DATABOX. C O N T A C T P r o f e s s i o n a l 5. Uživatelská příručka DATABOX C O N T A C T P r o f e s s i o n a l 5 Uživatelská příručka Vážení uživatelé, děkujeme za váš zájem o program firmy SYSTEGRA. Chcete-li si program vyzkoušet, můžete jej z tohoto CD nainstalovat

Více

Dotace na podporu sociální práce

Dotace na podporu sociální práce Dotace na podporu sociální práce Uživatelská příručka Verze 1.1 15. 6. 2015 Copyright 2015 OKsystem a.s. OBSAH 1 SPOLEČNÉ PRVKY VŠECH FORMULÁŘŮ... 3 2 SPUŠTĚNÍ APLIKACE... 5 3 MENU APLIKACE... 6 4 POSTUP

Více

Aktivace systému WinShop standard.

Aktivace systému WinShop standard. Aktivace systému WinShop standard. Po přihlášení do systému se objeví pole, které Vás vyzve k zadání Aktivačního klíče. Aktivační klíč Vám bude vydán po uhrazení faktury za instalaci systému. Pro vydání

Více

Zpracoval: AutoCont CZ a. s. ve spolupráci s Ministerstvem dopravy. Výstup projektu: etesty Informační systém pro vykonávání elektronických testů

Zpracoval: AutoCont CZ a. s. ve spolupráci s Ministerstvem dopravy. Výstup projektu: etesty Informační systém pro vykonávání elektronických testů Název: NOVÁ APLIKACE ETESTY (ekomunikace) Uživatelská dokumentace pro zkoušející Zpracoval: AutoCont CZ a. s. ve spolupráci s Ministerstvem dopravy Datum vyhotovení: 29. 12. 2014 Výstup projektu: etesty

Více

MANUÁL PROGRAMU OCEP verze 11

MANUÁL PROGRAMU OCEP verze 11 MANUÁL PROGRAMU 2 Obsah Část I Základní informace 6 1 Než... začnete... 6 2 O programu... OCEP 6 3 Národní... jazykové verze 8 4 Online... technická podpora 8 Část II Úvod do systému 10 1 Instalace...

Více

Uživatelská příručka. HelpDesk

Uživatelská příručka. HelpDesk Uživatelská příručka HelpDesk 2 HelpDesk 2014 Obsah 1. Úvod... 4 2. Základní popis aplikace... 5 2.1. Přihlašovací stránka... 5 2.2. Standardní funkce... 5 2.3. Vstupní stránka... 8 2.4. Aplikace pro mobilní

Více

Manuál k aplikaci ShopSys 5.3

Manuál k aplikaci ShopSys 5.3 Manuál k aplikaci ShopSys 5.3 Popisuje obsluhu administrace verze ENTERPRISE Generováno: 01. 08. 2015, 00:15 Administrace Administrace je ta část e-shopu, která je zákazníkovi skryta, a slouží pro nastavení

Více

Dokumentace pro redakční systém NetDOGs 2.4. BENETA.cz helpdesk@beneta.cz ; tel.: 777 111 777

Dokumentace pro redakční systém NetDOGs 2.4. BENETA.cz helpdesk@beneta.cz ; tel.: 777 111 777 Dokumentace pro redakční systém NetDOGs 2.4 BENETA.cz helpdesk@beneta.cz ; tel.: 777 111 777 Dokumentace pro redakční systém NetDOGs 2.4 BENETA.cz helpdesk@beneta.cz ; tel.: 777 111 777 Copyright 2008

Více

Manuál k aplikaci ShopSys 5.6

Manuál k aplikaci ShopSys 5.6 Manuál k aplikaci ShopSys 5.6 Popisuje obsluhu administrace verze EXPRESS Generováno: 01. 08. 2015, 00:09 Administrace Administrace je ta část e-shopu, která je zákazníkovi skryta, a slouží pro nastavení

Více

ProFact 3.0. Uživatelský manuál. Obsah

ProFact 3.0. Uživatelský manuál. Obsah ProFact 3.0 Uživatelský manuál Obsah 1. Instalace ProFact 3.0 str. 2 2. Instalace ProFact 3.0 v síti str. 2 3. Aktivace ProFactu na plnou verzi str. 2 4. Popis základních ovládacích prvků str. 3 5. První

Více

CarControl. Uživatelská a administrační příručka. verze 7.4-12. 06. 2009. Uživatelská a administrační příručka O 2 CarControl

CarControl. Uživatelská a administrační příručka. verze 7.4-12. 06. 2009. Uživatelská a administrační příručka O 2 CarControl CarControl Uživatelská a administrační příručka verze 7.4-12. 06. 2009 2007 Telefónica O 2 Czech Republic, a.s. Úvod 1 Obsah Úvod 5 Nastavení internetového prohlížeče... 5 Blokování automaticky otevíraných

Více

Uživatelská příručka

Uživatelská příručka B2B CENTRUM a.s. 3.2011 Obsah Začínáme... 3 Přihlášení a zapomenuté heslo... 3 Vytvoření uživatele... 3 Editace osobních údajů... 5 Vkládání souborů... 6 Elektronický podpis... 8 Stavební deník... 11 Identifikační

Více

Uživatelský manuál. POS systém. Návod na obsluhu CONTO POKLADNÍ SYSTÉM. 2009-2015 CONSULTA BÜROTECHNIK, s.r.o.

Uživatelský manuál. POS systém. Návod na obsluhu CONTO POKLADNÍ SYSTÉM. 2009-2015 CONSULTA BÜROTECHNIK, s.r.o. Uživatelský manuál POS systém Návod na obsluhu 2009-2015 CONSULTA BÜROTECHNIK, s.r.o. Změny v manuálu a technické změny vyhrazeny Další informace na www.consulta.cz Strana 1 / 26 Verze 1.2.5.0 ... nový

Více

Modul ročních zpráv o výsledcích finančních kontrol

Modul ročních zpráv o výsledcích finančních kontrol Ministerstvo financí Odbor 17 Centrální harmonizační jednotka pro finanční kontroly Informační systém finanční kontroly ve veřejné správě Modul ročních zpráv o výsledcích finančních kontrol Říjen 2007

Více

ZK SKLAD MINI. Úvod. Základní vlastnosti programu. verze 2.45. Co program vyžaduje. Určení programu. Jak program spustit

ZK SKLAD MINI. Úvod. Základní vlastnosti programu. verze 2.45. Co program vyžaduje. Určení programu. Jak program spustit sq ZK SKLAD MINI verze 2.45 Uživatelská dokumentace programu Úvod Základní vlastnosti programu Jednoduchost ovládání - umožňuje obsluhu i málo zkušeným uživatelům bez nutnosti většího zaškolování. Vzhledem

Více

Servis a reporting v IS

Servis a reporting v IS - 1 - Servis a reporting v IS Vzdělávací modul Servis a reporting v IS - 2 - Servis a reporting v IS Obsah Obsah... 2 O manuálu... 7 Stručně o aplikaci... 9 Co je CRM?... 9 Co aplikace CRM obsahuje?...

Více

Global Payment Plus. Commerzbank AG, pobočka Praha UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA. Banka po Vašem boku

Global Payment Plus. Commerzbank AG, pobočka Praha UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA. Banka po Vašem boku Global Payment Plus UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA Commerzbank AG, pobočka Praha Banka po Vašem boku Obsah PRVNÍ KROKY... 3 Krok č. 1 Přihlašovací údaje, USB token a čipová karta... 3 Krok č. 2 Spuštění aplikace...

Více

WinShop Basic. Obsah

WinShop Basic. Obsah Obsah 1. Úvod... 3 1.1. První spuštění...3 1.2. Konfigurace PC pro provoz programu WinShop...4 1.3. Než začneme...4 1.4. Vyhledávání v systému WinShop...5 2. Číselníky... 6 2.1. Vlastník...6 2.2. Číselník

Více

Elektronický obchod BINARGON 3.9 Konfigurátor sestav Redakční systém

Elektronický obchod BINARGON 3.9 Konfigurátor sestav Redakční systém Elektronický obchod BINARGON 3.9 Konfigurátor sestav Redakční systém Obsah 1 ZÁSADY BEZPEČNOSTI PRÁCE...2 2 NÁSTROJE - IE POUZE...2 3 PŘIHLÁŠENÍ DO ADMINISTRACE...2 3.1 ÚVODNÍ STRÁNKA...3 4 NASTAVENÍ SYSTÉMU...3

Více

Začínáme s programem MEDICUS

Začínáme s programem MEDICUS Začínáme s programem MEDICUS Uživatelská příručka Návod Dokumentace Poslední aktualizace: 30.5.2014 Obsah Úvod...7 Použité...8 formátování textu Požadavky...8 na hardware Zálohování...9 Instalace...11

Více

Nápověda programu Opravy a servis

Nápověda programu Opravy a servis Nápověda programu Opravy a servis Program slouží ke správě a vedení servisních zakázek a (nebo) reklamací. Je určen pro malé firmy a jednotlivce. Pro intenzivnější víceuživatelské síťové použití je určena

Více

ZEBU webdesign s.r.o. Technologická 372/2 +420 597 305 937 70800 Ostrava Pustkovec info@zebu.cz Czech Republic

ZEBU webdesign s.r.o. Technologická 372/2 +420 597 305 937 70800 Ostrava Pustkovec info@zebu.cz Czech Republic DIČ: CZ24704091 Strana: 1 / 29 Obsah Obsah... 2 1. Úvod... 3 2. Přihlášení... 4 2.1. Zapomenuté heslo... 4 3. Redakční systém... 5 3.1. Překlady... 8 3.1.1. Editace překladu... 9 3.2. Uživatelé... 10 3.2.1.

Více

Pyxis Portál - Příručka uživatele. Aktualizace 11.1.2011 13:36

Pyxis Portál - Příručka uživatele. Aktualizace 11.1.2011 13:36 Pyxis Portál - Příručka uživatele Aktualizace 11.1.2011 13:36 Obsah Obsah... 2 Obecné... 3 Přihlášení do aplikace... 3 Odhlášení z aplikace... 3 Úvodní obrazovka... 4 Přehled LM zájezdů... 5 Vyhledání

Více

Jazz Hotel Lite Příručka uživatele JAZZ HOTEL LITE. Příručka uživatele 1 / 38 WWW.JAZZWARE.CZ

Jazz Hotel Lite Příručka uživatele JAZZ HOTEL LITE. Příručka uživatele 1 / 38 WWW.JAZZWARE.CZ JAZZ HOTEL LITE Příručka uživatele 1 / 38 JAZZ HOTEL LITE Příručka uživatele 2008-2012 Václav Petřík JAZZWARE.CZ Příručka k programu Jazz Hotel Lite pro Windows ve verzi 5.21 Příručka popisuje funkčnost

Více

SOFTWARE 5P pro firemní kancelář

SOFTWARE 5P pro firemní kancelář SOFTWARE 5P pro firemní kancelář Manuál k používání programu Oldřich Florian 2010 Obsah Úvod... 2 PŘÍSTUPOVÁ PRÁVA a první přihlášení do systému... 3 Změna hesla přihlášeného uživatele... 4 Hlavní menu...

Více

Podnikatelský systém. Uživatelská dokumentace. verze 2015.04

Podnikatelský systém. Uživatelská dokumentace. verze 2015.04 Podnikatelský systém Uživatelská dokumentace verze 2015.04 Obsah Vítejte!... 5 Hlavní menu a panel nástrojů... 6 Práce s firmami a daňovými obdobími... 8 Založení nové firmy... 8 Otevření firmy... 9 Smazání

Více

Národní šetření výsledků žáků v počátečním vzdělávání

Národní šetření výsledků žáků v počátečním vzdělávání Národní šetření výsledků žáků v počátečním vzdělávání Druhá celoplošná generální zkouška y Název souboru: CP2-Modul_IDM-Registrace škol V6.doc Strana 1 Obsah 1 ÚVOD... 5 1.1 Kde hledat další informace...

Více

1.1.1. Seznam Obecně platí: 1.1.1.1. Základní klávesy aktivní pro Seznam: Enter Insert Delete Šipky PageUp, PageDown Mezerník Shift + Šipky Ctrl A

1.1.1. Seznam Obecně platí: 1.1.1.1. Základní klávesy aktivní pro Seznam: Enter Insert Delete Šipky PageUp, PageDown Mezerník Shift + Šipky Ctrl A 1.1.1. Seznam Se Seznamem se budete v průběhu práce neustále setkávat, proto je mu věnována tato samostatná kapitola. Kdekoliv budete chtít prohlížet navedená data, budete tak činit prostřednictvím Seznamu.

Více

Metodická příručka pro učitele. InspIS ŠVP tvorba ŠVP

Metodická příručka pro učitele. InspIS ŠVP tvorba ŠVP Metodická příručka pro učitele InspIS ŠVP tvorba ŠVP InspIS ŠVP TVORBA A ADMINISTRACE ŠKOLNÍCH VZDĚLÁVACÍCH PROGRAMŮ Tato Metodická příručka pro učitele byla zpracována v rámci projektu Národní systém

Více