Optické sítě pasivní řešení nejen FTTD/FTTH. MODnet - Areálové sítě a řešení pro Enterprise 2010 Radek Helán, NETWORK GROUP s.r.o.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Optické sítě pasivní řešení nejen FTTD/FTTH. MODnet - Areálové sítě a řešení pro Enterprise 2010 Radek Helán, NETWORK GROUP s.r.o."

Transkript

1 Optické sítě pasivní řešení nejen FTTD/FTTH MODnet - Areálové sítě a řešení pro Enterprise 2010 Radek Helán, NETWORK GROUP s.r.o.

2 Trendy ve vývoji podnikových sítí Zvyšování rychlosti podnikových páteří ze současných 10 Gbit na 40, 100 Gbit Postupný nárůst optických linek uvnitř budov Přechod od klasických kabelů k mikrokabelům Zvyšování koncentrace optických portů, zlepšování organizace optických kabeláží Zvyšování bezpečnosti sítí, odolnost proti rušení

3 Zvyšování rychlosti sítí LAN Současná generace LAN postupně přechází na Gigabit Ethernet pro horizontální kabeláž => páteřní trasy 10G Ethernet S příchodem Cat 6A se rychlosti další přicházející generace posouvají na 10G pro horizontální kabeláž => páteřní trasy 40G, 100G 40 a 100G sítě často spojovány se singlemode vlákny - nemusí být vždy správná volba

4 Singlemode nebo multimode? + nižší cena zdrojů světla nm a 1300 nm LED nm VCSEL pro 1 a 10G + levné pouzdření + nižší cena konektorů + nižší cena instalace - vyšší cena vlákna + nižší cena celého systému - vyšší útlum, menší šířka pásma - pro vzdálenost max. 2 km Vhodné pro: LAN, datová centra, menší areály - vyšší cena zdrojů světla nm lasery pro 1 a 10G - 1G + DWDM - drahé precizní pouzdření - vyšší cena konektorů - vyšší cena instalace + nižší cena vlákna - vyšší cena celého systému + nižší útlum, větší šířka pásma + pro vzdálenost 60 km+ Vhodné pro: WAN, MAN, přístupové sítě, rozlehlé areály

5 OM4 nový standard Standard EIA/TIA 492AAAD (IEC/ISO zatím ne) OM4 vlákno optimalizováno pro 850 nm lasery EMB šířka pásma > 4700 MHz.km 850 nm VCSEL lasery jsou relativně levným řešením pro vyšší přenosové rychlosti Z důvodů zpětné kompatibility zachována OFL šířka pásma 3500/500 MHz.km (850/1300 nm) Vlákno primárně určeno pro 40G a 100G přenosy a pro 10G přenosy na vzdálenosti > 300 m

6 Dosažitelné vzdálenosti přenosu Vlákno OM1 OM2 OM3 OM4 Ø jádra/pláště [µm] 62,5/125 50/125 50/125 50/125 OFL/EMB [MHz.km] 200/- 500/- 1500/ /4700 nm 275 m 550 m 550 m 550 m nm 33 m 82 m 300 m 550 m nm -m -m 100 m 125 m

7 Instalace optiky uvnitř budov Zvyšování přenosových rychlostí => posun optiky stále blíže ke koncovým zařízením Trendy směřují k FTTD (optika na stůl) nahrazení horizontálních metalických kabeláží OM2 (OM3) optikou, páteře budov OM3 (OM4) nebo OS1 Více ohybů vláken na trase => větší útlum Použití MM vláken (nejsou tolik náchylné na ohyby) nebo SM vláken G657A G657A je kompatibilní s G652D, možné vzájemně svařovat G652D má menší útlum (vhodnější pro delší venkovní trasy), G657A má menší útlum v ohybech (vnitřní páteře)

8 Instalace optiky uvnitř budov Vyšší koncentrace optických vláken uvnitř budov Vyšší nároky na úspory prostoru Lepší organizace optických kabeláží Nejisté budoucí standardy vláken? Mikrotrubičkové trasy + mikrokabely

9 Klasický kabel vs. mikrokabel Klasický 12 vláknový kabel má vnější průměr okolo 6 mm EPFU 12 vláken má průměr okolo 1,5 mm, zafukuje se do 5mm trubičky Mikrotrubičkové řešení možno připravit trasy, kabel se zafoukne až v případě potřeby => žádné rezervy V případě budoucí potřeby lze kabel jednoduše vyfouknout a zafouknout kabel jiný => minimální náklady při změně standardu (např. OM2 -> OM4) Vnější průměr = 6,2 mm Vnější průměr = 1,6 mm

10 Případová studie FTTD optika vs. metalika Požadavky Předpoklad budoucího využití sítě 10G-Ethernet Současné využití sítě 1G-Ethernet Řešení Metalická kabeláž cat 6A STP nebo multimode optika Osazení aktivními prvky pro Gigabit Ethernet Kompromis kabeláž 5E UTP + mikrotrubička

11 Případová studie rozpočet metalika (24 portů) Pasivní infrastruktura 10G ready Patch panel 24 portů, 6A STP Kabel 6A U/FTP (24 x 60 m) Zásuvka 6A STP (12 x 2xRJ45) Propojovací kabel 6A U/FTP, 2 m (48 ks) vyšší náklady na kabelové trasy Pasivní infrastruktura cekem Aktivní prvky (pro současné použití 1Gb ethernet) Switch (1x24 port) Aktivní prvky celkem

12 Případová studie rozpočet optika (24 portů) Pasivní infrastruktura 100G ready Optická vana 12 x DSC, plně vybavená (2 ks) Optický kabel 2 vl., OM3 (24 x 60 m) Zásuvka optická (12 x 2xDLC) Propojovací kabel OM3, SC/LC, 2 m, duplex (48 ks) vyšší náklady na zakončení Pasivní infrastruktura cekem Aktivní prvky (pro současné použití 1Gb ethernet) Switch (1x24 port) SFP (24 ks) Síťová karta optická (24 ks) Aktivní prvky celkem

13 Případová studie rozpočet kombinace (24 portů) Pasivní infrastruktura 1G + FTTD ready Patch panel 24 portů, 5E UTP Kabel 5E UTP (24 x 60 m) Zásuvka 6A STP (12 x 2xRJ45) Propojovací kabel 5E UTP, 2 m (48 ks) Mikrotrubička 5/3,5 mm, LSZH, včetně koncovek (12 x 60 m) vyšší pracnost instalace Pasivní infrastruktura cekem Aktivní prvky (pro současné použití 1Gb ethernet) Switch (1x24 port) Aktivní prvky celkem

14 Případová studie - srovnání Metalika C6A Optika OM3 Metalika C5E +mikrotrubička Pasivní infrastruktura Aktivní prvky Řešení celkem Metalické řešení 10G ready poměrně vysoké náklady na pasivní infrastrukturu Optické řešení vysoké náklady na pasivní infrastrukturu a velice vysoké náklady na aktivní prvky Kombinované řešení levná infrastruktura pro současné využití + možnost budoucího rozšíření bez zásahů do instalací

15 Produkty řešení pro areálové sítě, FTTH, FTTD Optické kabely (klasické, pro zafukování) 19 optické panely Nástěnné zakončovací krabice Optické zásuvkové řešení Optické konektory a propojovací kabely Příslušenství

16 Optické kabely - klasické Konstrukce Loose Tube multiomode OM1, OM2, OM3 singlemode OS1 venkovní i vnitřní 2-24 vláken

17 Optické kabely - klasické Konstrukce Tight Buffer multiomode OM1, OM2, OM3 singlemode OS1 venkovní i vnitřní 2-24 vláken

18 Optické kabely pro zafukování do MT Konstrukce CT 2 až 24 vláken, HDPE plášť průměr kabelu 3,5 až 4 mm (podle počtu vláken) vhodné do trubiček s vnitřním půměrem 5,5 mm a víc pro horizontální i vertikální rozvody

19 Optické kabely pro zafukování do MT Konstrukce EPFU 2 až 12 vláken, dvojitý akrylátový plášť průměr kabelu 1 až 1,6 mm (podle počtu vláken) vhodné do trubiček s vnitřním půměrem 2,5 mm a víc pro horizontální i vertikální rozvody, vnitřní i vnější

20 19 řešení pro zakončení v objektech FMP III panel Zakončení až 48 vláken 3 různé čelní panely 24, 36, 48 vláken

21 19 řešení pro zakončení v objektech Swing-out panel Nízká hmotnost Robustní provedení 1U 24 vláken Výklopný, 90 Čelní panely s běžnými typy konektorů

22 Zakončení v objektech nástěnné boxy 601 nástěnná optická skříňka Zakončení až 12 vláken

23 Zakončení v objektech nástěnné boxy Zakončení 2, 4, 12 nebo 24 vláken ORM 4 ORM 2 ORM 12 (24)

24 Zásuvka na omítku FTTD zásuvkové řešení Místo pro uložení 2 svárů, pro SC simlex nebo LC duplex

25 Zásuvky modulární UK FTTD zásuvkové řešení Apertura Euromod 50x50 mm

26 FTTD zásuvkové řešení Zásuvky modulární German Apertura Euromod 50x50 mm

27 ABB Time/Element FTTD zásuvkové řešení Apertura Euromod 50x50 mm

28 Zásuvky ABB Tango DataGate moduly SC nebo duplex LC FTTD zásuvkové řešení

29 FTTD zásuvkové řešení Mod Mosaic - Legrand Legrand systém, apertura 45x22,5 mm zemní boxy OBO Betterman

30 Zakončení vláken - konektory MM vlákna lepením konektorů Epoxy-polish (ST, SC) Xpress sada (ST, SC, LC) SM a MM vlákna navařením pigtailů (SC, ST, LC, E2000, ) Ochrany svárů

31 Zakončení vláken - příslušenství Univerzální kazeta Krabička pro zakončení optických vláken montáž do žlabu montáž do krabiček hloubky 32 mm, dvojité šířky

32 Propojovací kabely Různé kombinace konektorů (SC-SC, ST-SC, LC-SC, E2000-E2000, ) Duplexní provedení, délky 1, 2, 3, 5 m, atd.

33 Děkuji za pozornost

W VLÁKNOVÁ OPTIKA A OPTICKÁ KONFEKCE

W VLÁKNOVÁ OPTIKA A OPTICKÁ KONFEKCE W VLÁKNOVÁ OPTIKA A OPTICKÁ KONFEKCE W UNIVERZÁLNÍ OPTICKÉ KABELY S VOLNOU SEKUNDÁRNÍ OCHRANOU 285 KATEGORIE OM1 VLÁKNO 62,5µm Optický kabel univerzální 4 vlákna, FRNC/LS0H 9004840516395 HSEAIBH046 6132

Více

Kabeláž datová - optická

Kabeláž datová - optická 572 w Optické kabely univerzální s volnou sekundární ochranou w Optické kabely univerzální s volnou sekundární ochranou a ochranou proti hlodavcům Kategorie OM2 - vlákno 50/125 μm Univerzální optický kabel

Více

Bal. Obj.. Adaptéry Mosaic pro optické konektory. 1 786 18 Adaptér 2 x LC duplex (uchycení konektoru NOVINKA. 1 329 07 Pro 12 vláken, stohovatelná

Bal. Obj.. Adaptéry Mosaic pro optické konektory. 1 786 18 Adaptér 2 x LC duplex (uchycení konektoru NOVINKA. 1 329 07 Pro 12 vláken, stohovatelná krimpovací nástroje a konektory, epoxidové konektory 331 93 331 06 331 10 Bal. Obj.. Souprava s krimpovacími nástroji 1 331 93 Souprava obsahuje nástroje pro zalisování konektor ST, SC nebo LC. S pomocí

Více

Podrobné technické specifikace a požadavky k dílčímu plnění 1B:

Podrobné technické specifikace a požadavky k dílčímu plnění 1B: Podrobné technické specifikace a požadavky k dílčímu plnění 1B: Konsolidace LAN navýšení optických spojů (1GB) pro zajištění plné funkčnosti virtuálních serverů (5 Switchů) Konsolidace LAN navýšení optických

Více

i4wifi a.s. produktové novinky květen 2009

i4wifi a.s. produktové novinky květen 2009 i4wifi a.s. produktové novinky květen 2009 UBNT: PoE napájení 15 V, 0.8 A PoE injektor slouží pro napájení všech zařízení, které v sobě mají zabudovaný PoE extraktor a podporují napětí 15 V PoE injektor

Více

RISER technologie FTTH s výrobky MICOS

RISER technologie FTTH s výrobky MICOS s výrobky MICOS OBSAH Varianta Domovní box Varianta Sdílená infrastruktura Varianta Splitterová Varianta Poschoďový rozvaděč Instalace RISER kabelu Jednotlivé komponenty Montážní nářadí 2 Vnitřní instalace

Více

Pøíslušenství systémù LCS

Pøíslušenství systémù LCS Pøíslušenství systémù LCS telefonní patch panely, bloky pro konfigurované propojovací kabely a pasivní rozboèovaèe 327 09 327 08 327 33 Bal. Obj.. Telefonní patch panely Dodávány v etn upev ovacího materiálu.

Více

KATALOG 2014. DISTRIBUTOR KABELÁŽNÍCH SYSTÉMů

KATALOG 2014. DISTRIBUTOR KABELÁŽNÍCH SYSTÉMů KATALOG 2014 DISTRIBUTOR KABELÁŽNÍCH SYSTÉMů Naše společnost Společnost NETWORK GROUP, s.r.o. je distributorem pasivních prvků pro výstavbu datových sítí. Naši distribuci charakterizuje: síť silných instalačních

Více

1. OBSAH 2. ÚVOD 3. STRUČNÝ POPIS SLABOPROUDÝCH SYSTÉMŮ 4. STRUKTUROVANÁ KABELÁŽ (STK)

1. OBSAH 2. ÚVOD 3. STRUČNÝ POPIS SLABOPROUDÝCH SYSTÉMŮ 4. STRUKTUROVANÁ KABELÁŽ (STK) íobsah 1. OBSAH 2. ÚVOD 3. STRUČNÝ POPIS SLABOPROUDÝCH SYSTÉMŮ 4. STRUKTUROVANÁ KABELÁŽ (STK) 4.1. Obecná specifikace technologie STK 4.2. Topologie STK 4.3. Vnitřní kabelové rozvody 4.3.1. Formáty značení

Více

Konektory. Keystone LEXI-NET Standard. Keystone LEXI-NET Exclusive. Zásuvky

Konektory. Keystone LEXI-NET Standard. Keystone LEXI-NET Exclusive. Zásuvky Konektory KON4/4 telefonní 4/4 KON6/2 telefonní 6/2 KON6/4 telefonní 6/4, licna KON6/4DR telefonní 6/4, drát KON6/6 telefonní 6/6 KON8/8 Cat 5e UTP, plochý kabel licna KON/8/8C5L Cat 5e UTP, kulatý kabel

Více

Vnitřní rozvody sítí FTTH

Vnitřní rozvody sítí FTTH Optical Fibre Apparatus Vnitřní rozvody sítí FTTH Petr Kolátor OFA s.r.o. Obsah 1. Úvod 2. Volba topologie FTTx 3. Volby typu optického vlákna 4. Volba optického kabelu 5. Umístění a typy optických spojek

Více

Optická vlákna na všech úrovních jsou typu G.652.D nebo G.657.A. Optická vlákna v patch kabelech ve všech úrovních 0 až 4 jsou typu G.657.

Optická vlákna na všech úrovních jsou typu G.652.D nebo G.657.A. Optická vlákna v patch kabelech ve všech úrovních 0 až 4 jsou typu G.657. Řešení FTTH PON pro bytové domy., na základě využití nejpokročilejších technologií, nabízí zákazníkovi komplexní návrh a realizaci optických sítí FTTx na bázi PON (Passive Optical Network), která umožňuje

Více

Příloha č. 1 - podrobný položkový rozpočet

Příloha č. 1 - podrobný položkový rozpočet Příloha č. - podrobný položkový rozpočet. Reinstalace datových rozvaděčů RD02 a TC0. RD02 a TC0 2. 3. RMA-45-A68- AAX-A RMA-45-A68- AAX-A 4. RAC-CH-X04-X3 Rozvaděč 45U stojanový 600x800 - pro kabeláž Rozvaděč

Více

STOHOVATELNÉ OPTICKÉ ROZVADĚČE RLC FTTH PON 3U, RLC FTTB 3U, RLC FTTH LLU

STOHOVATELNÉ OPTICKÉ ROZVADĚČE RLC FTTH PON 3U, RLC FTTB 3U, RLC FTTH LLU STOHOVATELNÉ OPTICKÉ ROZVADĚČE RLC FTTH PON 3U, RLC FTTB 3U, RLC FTTH LLU Nové typy stohovatelných FTTx rozvaděčů jsou určeny k jednoduché a efektivní distribuci optického signálu ve vnitřních prostorech,

Více

SKS - Strukturované Kabelážní Systémy

SKS - Strukturované Kabelážní Systémy - Strukturované Kabelážní Systémy OPTICKÁ KABELÁŽ - pigtaily Optické pigtaily - multimode 50/125 m, OM2 P edem p ipravený a zakon eny optický konektor ST, SC, LC, multimode 50/125 m, kategorie OM2 s optickým

Více

Bezpečnost síťové infrastruktury Panduit NISS - s námi je to snadné (komplexní řešení síťové infrastruktury dle ISO 27001)

Bezpečnost síťové infrastruktury Panduit NISS - s námi je to snadné (komplexní řešení síťové infrastruktury dle ISO 27001) Bezpečnost síťové infrastruktury Panduit NISS - s námi je to snadné (komplexní řešení síťové infrastruktury dle ISO 27001) Verze 1.30 NISS - Network Infrastructure Security Solution Rozvoj technologií

Více

Zadávací dokumentace Příloha č. 1 Technická specifikace předmětu plnění Nákup univerzálního kabelážního systému a rozvaděčů pro DC. Obsah...

Zadávací dokumentace Příloha č. 1 Technická specifikace předmětu plnění Nákup univerzálního kabelážního systému a rozvaděčů pro DC. Obsah... Obsah Obsah... 1 1 Předmět zakázky... 2 2 Technická specifikace... 2 2.1 Systém kabelových tras... 2 2.1.1 Systém drátěných kabelových roštů... 2 2.1.2 Systém plastových žlabů... 3 2.2 Popis univerzálního

Více

FTTX - Pasivní infrastruktura (optické rozvaděče) František Tejkl 17.9.2014

FTTX - Pasivní infrastruktura (optické rozvaděče) František Tejkl 17.9.2014 FTTX - Pasivní infrastruktura (optické rozvaděče) František Tejkl 17.9.2014 Náplň prezentace Zasazení optických rozvaděčů do kontextu optických sítí Zemní spojky co to je a k čemu se používají Co je ODF?

Více

Přenosová média. rek. Petr Grygárek. 2005 Petr Grygárek, FEI VŠB-TU Ostrava, Počítačové sítě (Bc.) 1

Přenosová média. rek. Petr Grygárek. 2005 Petr Grygárek, FEI VŠB-TU Ostrava, Počítačové sítě (Bc.) 1 Přenosová média Petr Grygárek rek 1 Přenosová média pro počítačové sítě Využíván sériový přenos úspora vedení Metalická Nesymatrické - koaxiální kabel Symetrické - kroucená dvojlinka Optická stíněná, nestíněná

Více

micos.cz WE HOLD NETWORKS Vážení obchodní partneři a přátelé, zasíláme Vám pravidelné informace a aktuality z naší společnosti.

micos.cz WE HOLD NETWORKS Vážení obchodní partneři a přátelé, zasíláme Vám pravidelné informace a aktuality z naší společnosti. micos.cz Bulletin Pro zákazníky a partnery společnosti MICOS spol. s r.o., divize Telcom 6/2015 WE HOLD NETWORKS Vážení obchodní partneři a přátelé, zasíláme Vám pravidelné informace a aktuality z naší

Více

Komponenty pro datové rozvody

Komponenty pro datové rozvody www.moeller.cz Komponenty pro datové rozvody Rozváděče a pasivní prvky pro datové rozvody. Výběrová pomůcka Platnost od 1. 6. 2008 Datové rozváděče 10 a 19 a jejich příslušenství Pasivní prvky pro datové

Více

Problémy a dilemata malých operátorů při výstavbě optických sítí

Problémy a dilemata malých operátorů při výstavbě optických sítí Optical Fibre Apparatus Problémy a dilemata malých operátorů při výstavbě optických sítí Problémy a dilemata malých operátorů při výstavbě optických sítí Pojmy, dojmy a realita. Co je to penetrace? Co

Více

ODR & EDR Inteligentní řešení datového centra nejen pro FTTH sítě. Bel Stewart Net, s.r.o. Na Bojišti 2 Praha 2 120 00

ODR & EDR Inteligentní řešení datového centra nejen pro FTTH sítě. Bel Stewart Net, s.r.o. Na Bojišti 2 Praha 2 120 00 ODR & EDR Inteligentní řešení datového centra nejen pro FTTH sítě Bel Stewart Net, s.r.o. Na Bojišti 2 Praha 2 120 00 www.belstewartnet.cz www.hubersuhner.com Seminář Sítě FTTx v roce 2009, Brno 12. a

Více

i4wifi a.s. produktové novinky říjen 2008

i4wifi a.s. produktové novinky říjen 2008 i4wifi a.s. produktové novinky říjen 2008 Soundwin: VoIP PBX ústředna (1x WAN, 1x LAN, IPPBX) Podporuje protokol SIP. Export výpisů hovorů do CSV. Hlasová schránka pro každou linku. Zabudovaný router.

Více

Konektory. Keystone LEXI-NET Standard. Keystone LEXI-NET Exclusive. Zásuvky

Konektory. Keystone LEXI-NET Standard. Keystone LEXI-NET Exclusive. Zásuvky Konektory KON4/4 telefonní 4/4 KON6/2 telefonní 6/2 KON6/4 telefonní 6/4, licna KON6/4DR telefonní 6/4, drát KON6/6 telefonní 6/6 KON8/8 Cat 5e UTP, plochý kabel licna KON/8/8C5L Cat 5e UTP, kulatý kabel

Více

BULLETIN 09/2011 Pro zákazníky a partnery společnosti MICOS spol. s r.o., divize Telcom

BULLETIN 09/2011 Pro zákazníky a partnery společnosti MICOS spol. s r.o., divize Telcom BULLETIN 09/2011 Pro zákazníky a partnery společnosti MICOS spol. s r.o., divize Telcom Společnost MICOS Vás zve na konferenci a výstavu 20. a 21. října 2011 v Hotelu Olympik Praha Konference a výstava

Více

W TECHNICKÝ LIST: DOMOVNÍ MULTIMEDIÁLNÍ ROZVADĚČ ŘADY DW4HD

W TECHNICKÝ LIST: DOMOVNÍ MULTIMEDIÁLNÍ ROZVADĚČ ŘADY DW4HD KOMPETENCE ZAVAZUJE. W TECHNICKÝ LIST: DOMOVNÍ MULTIMEDIÁLNÍ ROZVADĚČ ŘADY DW4HD Výklopné boční díly Prázdné porty pro moduly TOOLLESS Prostor pro napájecí zásuvku - příklad osazení STRANA 1/5 w SCHRACK-INFO

Více

Vysokokapacitní optický modulární rozváděč. Optický modulární rozváděč HC 144 HC 144. zásuvky. Rozváděče. Strana 1

Vysokokapacitní optický modulární rozváděč. Optický modulární rozváděč HC 144 HC 144. zásuvky. Rozváděče. Strana 1 Vysokokapacitní optický modulární rozváděč Optický modulární rozváděč HC 144 HC 144 Strana 1 Vysokokapacitní optický modulární rozváděč HC 144 představuje univerzální řešení optického rozváděče pro široké

Více

Strukturovaný kabelážní systém LCS10 Giga

Strukturovaný kabelážní systém LCS10 Giga LCS10 Giga zásuvky RJ 45 10 Giga 786 40 786 41 Certifikovány, spl ují požadavky normy ISO/IEC 11801 vyd. 2.0, EN 50173-1, ANSI/EIA/TIA 568-B.2-1 a IEEE P802.3: možnost op tovného p ipojení vodi v p ípad

Více

Projekt Pospolu. Aktivní a pasivní propojovací prvky

Projekt Pospolu. Aktivní a pasivní propojovací prvky Projekt Pospolu Aktivní a pasivní propojovací prvky obor 18-20-M/01 Informační technologie Autorem materiálu a všech jeho částí je Josef Petr. Technické vybavení je tvořené přenosovým médiem (kabelem),

Více

Kabeláž datová - metalická

Kabeláž datová - metalická w TOOLLESS LINE - modulární řada Cat.6 A, Cat.6, Cat.5e - STP & UTP w TOOLLESS LINE - modulární řada - keystone moduly RJ45 stíněné Cat.6 A / Třída E A - Schrack Format A (SFA) 455 TOOLLESS LINE modul

Více

HUBER+SUHNER AG. Švýcarsko. Historie : 1864, Založení Suhner &Co. (Herisau) 1882, Založení R+E Huber (Pfaffikon) 1969, Huber+Suhner AG.

HUBER+SUHNER AG. Švýcarsko. Historie : 1864, Založení Suhner &Co. (Herisau) 1882, Založení R+E Huber (Pfaffikon) 1969, Huber+Suhner AG. Historie : AG Švýcarsko 1864, Založení Suhner &Co. (Herisau) 1882, Založení R+E Huber (Pfaffikon) 1969, Huber+Suhner AG. Net Sales 2005 : 567 Mio CHF Employees worldwide : 2751 Řešení pro FTTH sítě FTTH

Více

micos.cz WE HOLD NETWORKS Vážení obchodní partneři a přátelé,

micos.cz WE HOLD NETWORKS Vážení obchodní partneři a přátelé, Bulletin Pro zákazníky a partnery společnosti MICOS spol. s r.o., divize Telcom 05/2014 WE HOLD NETWORKS Vážení obchodní partneři a přátelé, v aktuálním květnovém vydání našeho bulletinu Vás chceme informovat

Více

Standard. Standard TIA/EIA 568 C

Standard. Standard TIA/EIA 568 C Standard Standard TIA/EIA 568 C 1 Předmět: Téma hodiny: Třída: Počítačové sítě a systémy Standard TIA/EIA 568 C část I. 3. a 4. ročník SŠ technické Autor: Ing. Fales Alexandr Software: SMART Notebook 11.0.583.0

Více

Školení vláknová optika JARO 2014

Školení vláknová optika JARO 2014 Alternetivo s.r.o. WWW.ALTERNETIVO.CZ Školení vláknová optika JARO 2014 část 3. optické kabely - konstrukční prvky - různé použití - druhy plášťů a jejich výhody Optické vlákno a primární ochrana Primární

Více

Jedno vlákno nestačí tak jak? 40 /100 Gigabit Ethernet

Jedno vlákno nestačí tak jak? 40 /100 Gigabit Ethernet Jedno vlákno nestačí tak jak? 40 /100 Gigabit Ethernet Bel Stewart s.r.o. Na Bojišti 2 Praha 2 120 00 www.belstewart.cz www.hubersuhner.com Jan Fulín Roman Pinc Optické komunikace 2010 21.-22. října 2010

Více

POLOŽKOVÝ ROZPOČET ROZPOČTOVÉ NÁKLADY

POLOŽKOVÝ ROZPOČET ROZPOČTOVÉ NÁKLADY POLOŽKOVÝ ROZPOČET Rozpočet 1477.08.Z0 JKSO 828.89 Objekt SKP 08 Měrná jednotka m Stavba Počet jednotek 0 1477 Venkovní sportoviště Náklady na m.j. 0 Projektant Ing. Zbyněk Kabelík Typ rozpočtu Zpracovatel

Více

Management bezpečnosti fyzické vrstvy

Management bezpečnosti fyzické vrstvy Management bezpečnosti fyzické vrstvy Ing. Petr Sedlák Služby a kvalita služeb 27.11.2013 Tento workshop je podporována projektem č. CZ.1.07/2.2.00/28.0062 "Společné aktivity VUT a VŠB-TUO při ř vytváření

Více

MOSAIC ŘEŠENÍ DO PODLAHY NAPÁJENÍ A DATA NA DOSAH RUKY SVĚTOVÝ SPECIALISTA PRO ELEKTRICKÉ INSTALACE A DATOVÉ ROZVODY

MOSAIC ŘEŠENÍ DO PODLAHY NAPÁJENÍ A DATA NA DOSAH RUKY SVĚTOVÝ SPECIALISTA PRO ELEKTRICKÉ INSTALACE A DATOVÉ ROZVODY MOSAIC ŘEŠENÍ DO PODLAHY NAPÁJENÍ A DATA NA DOSAH RUKY SVĚTOVÝ SPECIALISTA PRO ELEKTRICKÉ INSTALACE A DATOVÉ ROZVODY Řešení do podlahy moderní vzhled pro reprezentativní prostory Podlahové krabice Legrand

Více

i4wifi a.s. produktové novinky Říjen 2013

i4wifi a.s. produktové novinky Říjen 2013 i4wifi a.s. produktové novinky Říjen 2013 Mikrotik: RB2011UiAS-2HnD 5x Gbit LAN, 5x 100 Mbit LAN, SFP, USB, PoE, L5 RouterBoard RB2011UiAS-IN je osazen 5x Gbit ethernetovými porty, 5x 100 Mbit porty, 1x

Více

POPIS EAN DOSTUPNOST STORE OBJ. Č. PGR POPIS EAN DOSTUPNOST STORE OBJ. Č. PGR POPIS EAN DOSTUPNOST STORE OBJ. Č. PGR

POPIS EAN DOSTUPNOST STORE OBJ. Č. PGR POPIS EAN DOSTUPNOST STORE OBJ. Č. PGR POPIS EAN DOSTUPNOST STORE OBJ. Č. PGR W KOMPAKTNÍ ŘADA KATEGORIE 5 W DATOVÁ ZÁSUVKA KOMPAKTNÍ KATEGORIE 5 251 Datová zásuvka,2xrj-45 Cat.5 STP pod omítku, RAL 9010 9004840277876 HSEDG2UW5F Datová zásuvka, 2xRJ-45 Cat.5 UTP pod omítku, 9004840374261

Více

Systémová řešení Lightband TM TECHNOLOGIE KOMUNIKACE PO OPTICKÝCH KABELECH ZARUČUJÍCÍ INTEGRITU VAŠICH DAT

Systémová řešení Lightband TM TECHNOLOGIE KOMUNIKACE PO OPTICKÝCH KABELECH ZARUČUJÍCÍ INTEGRITU VAŠICH DAT Systémová řešení Lightband TM TECHNOLOGIE KOMUNIKACE PO OPTICKÝCH KABELECH ZARUČUJÍCÍ INTEGRITU VAŠICH DAT Systémy s optimálním výkonem Navržené pro vysokorychlostní protokoly Sídlo firmy - USA Jediným

Více

i4wifi a.s. produktové novinky Listopad 2014

i4wifi a.s. produktové novinky Listopad 2014 i4wifi a.s. produktové novinky Listopad 2014 MIKROTIK cap-2n AP/Hotspot 2,4 GHz, 802.11n - vnitřní Zcela nový RouterBoard od Mikrotiku, určený pro hotely, nákupní centra, letiště, ale i pro kanceláře a

Více

FTTX - pasivní infrastruktura. František Tejkl 17.09.2014

FTTX - pasivní infrastruktura. František Tejkl 17.09.2014 FTTX - pasivní infrastruktura František Tejkl 17.09.2014 Náplň prezentace Optické vlákno - teorie, struktura a druhy vláken (SM,MM), šíření světla vláknem, přenos opt. signálů Vložný útlum a zpětný odraz

Více

Venkovní instalace optické sítě FTTx s výrobky firmy MICOS

Venkovní instalace optické sítě FTTx s výrobky firmy MICOS Venkovní instalace optické sítě FTTx s výrobky firmy MICOS OBSAH : Varianty zapojení optické sítě FTTx Topologie venkovní optické sítě FTTx ORU skříně SAFETNET systém ORU skříně instalace ORU skříň konektorové

Více

ANTÉNNÍ SYSTÉMY PRO BEZDRÁTOVOU KOMUNIKACI

ANTÉNNÍ SYSTÉMY PRO BEZDRÁTOVOU KOMUNIKACI ANTÉNNÍ SYSTÉMY PRO BEZDRÁTOVOU KOMUNIKACI Antény a anténní komponenty pro mobilní komunikace - Antény pro základnové stanice sítí: GSM, GSM-R, CDMA, UMTS, LTE - Systémy pro dálkové nastavení elektrického

Více

i4wifi a.s. produktové novinky Listopad 2013

i4wifi a.s. produktové novinky Listopad 2013 i4wifi a.s. produktové novinky Listopad 2013 RouterBoard je dodáván s vyšší licencí L5. Mikrotik: RB2011UiAS-2HnD 5x Gbit LAN, 5x 100 Mbit LAN, SFP, USB, PoE, L5 RouterBoard RB2011UiAS-IN je osazen 5x

Více

Zkušenosti HUBER+SUHNER s budováním FTTH. Dánsko 2007

Zkušenosti HUBER+SUHNER s budováním FTTH. Dánsko 2007 Bel Stewart Net s.r.o. Zkušenosti HUBER+SUHNER s budováním FTTH Dánsko 2007 Jiřina Špálová Současnost Dánsko 129 projektů FTTx (cca 1,4 mil koncových uživatelů) Telekomunikační společnosti, veřejně prospěšné

Více

14. března 2013 Brno, Česká republika

14. března 2013 Brno, Česká republika 14. března 2013 Brno, Česká republika (8. ročník) info@profiber.eu www.profiber.eu Již tradiční, jedinečná akce v Brně. ukázka novinek v technologii mikrotrubiček, předvedení dovednosti montážních skupin,

Více

Pasivní prvky: kabely

Pasivní prvky: kabely Pasivní prvky: kabely 1 Předmět: Počítačové sítě a systémy Téma hodiny: Pasivní prvky kabely část II. Třída: 3. a 4. ročník SŠ technické Autor: Ing. Fales Alexandr Software: SMART Notebook 11.0.583.0 2

Více

TECHNICKÁ ZPRÁVA. Čepro a.s. - středisko Sedlnice. Rozšíření rozvodů SKR pro IP Telefonii. Dělnická 12, č.p Praha 7

TECHNICKÁ ZPRÁVA. Čepro a.s. - středisko Sedlnice. Rozšíření rozvodů SKR pro IP Telefonii. Dělnická 12, č.p Praha 7 MARCEL PILÁT Nová 502, 257 51 Bystřice IČ: 74549197 DIČ: CZ8003111754 PROJEKČNÍ KANCELÁŘ TECHNICKÁ ZPRÁVA STAVBA: Čepro a.s. - středisko Sedlnice OBJEKT: ČÁST: sklad Sedlnice Rozšíření rozvodů SKR pro

Více

Strukturovaná kabeláž KELine HOME NETWORKING pro bytové a rodinné domy

Strukturovaná kabeláž KELine HOME NETWORKING pro bytové a rodinné domy Strukturovaná kabeláž KELine HOME NETWORKING pro bytové a rodinné domy Plánujete stavět nebo renovovat bytový nebo rodinný dům? Nezapomeňte na kvalitní, dobře dimenzovanou a nadčasovou kabeláž, která je

Více

TECHNICKÁ ZPRÁVA. Čepro a.s. - středisko Kryry. Rozšíření rozvodů SKR pro IP Telefonii. Dělnická 12, č.p Praha 7. Nová , Bystřice

TECHNICKÁ ZPRÁVA. Čepro a.s. - středisko Kryry. Rozšíření rozvodů SKR pro IP Telefonii. Dělnická 12, č.p Praha 7. Nová , Bystřice MARCEL PILÁT Nová 502, 257 51 Bystřice IČ: 74549197 DIČ: CZ8003111754 PROJEKČNÍ KANCELÁŘ TECHNICKÁ ZPRÁVA STAVBA: Čepro a.s. - středisko Kryry OBJEKT: ČÁST: sklad Kryry Rozšíření rozvodů SKR pro IP Telefonii

Více

AKTUÁLNÍ NOVINKY v sortimentu SCHRACK

AKTUÁLNÍ NOVINKY v sortimentu SCHRACK AKTUÁLNÍ NOVINKY v sortimentu SCHRACK HDMI a USB moduly (spojky) Patch Cordy a Flexibilní datové kabely Konektory a spojky na kabely Cat.5, 6 a 6a Nástrojové keystone Cat.5, 6 a 6a Modulární Patch Panely

Více

micos.cz WE HOLD NETWORKS Vážení zákazníci,

micos.cz WE HOLD NETWORKS Vážení zákazníci, micos.cz Bulletin Pro zákazníky a partnery společnosti MICOS spol. s r.o., divize Telcom 05/2015 WE HOLD NETWORKS Vážení zákazníci, v tomto bulletinu Vám zasíláme nejnovější informace o našich nových produktech

Více

i4wifi a.s. produktové novinky Duben 2010

i4wifi a.s. produktové novinky Duben 2010 i4wifi a.s. produktové novinky Duben 2010 Mikrotik: RB250GS nastavitelný 5-portový gigabit switch RB250GS je nastavitelný, plně gigabitový 5-portový switch. Switch je dodáván včetně krytu a zdroje. Switch

Více

Niloé. jednoduše elegantní

Niloé. jednoduše elegantní Niloé jednoduše elegantní Je zde pro vás i životní prostředí kolem vás Eco produkt > řada Niloé se vyrábí se speciální ohleduplností k životnímu prostředí podle ISO 14001. Snížení spotřeby elektrické energie

Více

Rozváděčový systém SLIDE do 19" stojanů

Rozváděčový systém SLIDE do 19 stojanů Rozváděčový systém SLIDE do 19" stojanů systém Slide do 19" stojanů Strana 1 Rozváděčový systém Slide sestává z řady 1U a 2U rozváděčů do 19" stojanů. Rozváděče 1U jsou standardně vybavovány (součást dodávky)

Více

Struktur. kabeláž shrnutí a opakování

Struktur. kabeláž shrnutí a opakování Struktur. kabeláž shrnutí a opakování 1 Předmět: Téma hodiny: Třída: Počítačové sítě a systémy Shrnutí a opakování strukturované kabeláže 3. a 4. ročník SŠ technické Autor: Ing. Fales Alexandr Software:

Více

Pasivní prvky: kabely

Pasivní prvky: kabely Pasivní prvky: kabely 1 Předmět: Počítačové sítě a systémy Téma hodiny: Pasivní prvky kabely část III. Třída: 3. a 4. ročník SŠ technické Autor: Ing. Fales Alexandr Software: SMART Notebook 11.0.583.0

Více

SELPO. e-mail: selpo@selpo.cz, web: www.selpo.cz. Rekapitulace. Kap. Popis položky Základ DPH Základ 21,00%

SELPO. e-mail: selpo@selpo.cz, web: www.selpo.cz. Rekapitulace. Kap. Popis položky Základ DPH Základ 21,00% Zakázka číslo: Z-2014/0003 Název: Demonstrační ukázka použití aktualizovaného ceníku C22M Slaboproudé rozvody - vzorek dat Rekapitulace Kap. Popis položky A. ZÁKLADNÍ ROZPOČTOVÉ NÁKLADY 1. Elektrická zabezpečovací

Více

Počítačové sítě 1 Přednáška č.2 Fyzická vrstva

Počítačové sítě 1 Přednáška č.2 Fyzická vrstva Počítačové sítě 1 Přednáška č.2 Fyzická vrstva Osnova Fyzická vrstva v ISO/OSI modelu Standardy fyzické vrstvy Základní principy přenosu signálu Kódování a modulace signálu Měření Strukturovaná kabeláž

Více

10. března 2011 Brno, Česká republika

10. března 2011 Brno, Česká republika 10. března 2011 Brno, Česká republika (6. ročník) info@profiber.eu www.profiber.eu Již tradiční, jedinečná akce v Brně. ukázka novinek v technologii mikrotrubiček, předvedení dovednosti montážních skupin,

Více

Kybernetická bezpečnost začíná už na pasivní vrstvě

Kybernetická bezpečnost začíná už na pasivní vrstvě Kybernetická bezpečnost začíná už na pasivní vrstvě 2. díl: NISS - Network Infrastructure Security Solution 5/2016; Autor: Ing. Vilém Jordán, PCD, certifikovaný designer dle ČSN ISO /IEC 27001:2014 Bezpečnostní

Více

SOŠ strojní a elektrotechnická, Velešín, U Hřiště 527. Zadavatel: Registrační číslo projektu, Název Grantového programu:

SOŠ strojní a elektrotechnická, Velešín, U Hřiště 527. Zadavatel: Registrační číslo projektu, Název Grantového programu: Příloha č. 6B zadávací dokumentace Zadavatel: Registrační číslo projektu, Název Grantového programu: Název projektu: SOŠ strojní a elektrotechnická, Velešín, U Hřiště 57 CZ.1.07/1.1.1/01.0009, Operační

Více

TECHNICKÁ ZPRÁVA Obsah

TECHNICKÁ ZPRÁVA Obsah TECHNICKÁ ZPRÁVA Název stavby: Investor: Hala pro úpravu plochého skla parc. č. 269. 505, 506, 213/1, 213/4, 213/5, 213/6 v k.ú. Lázně Toušeň WINDOW HOLDING a.s. Stupeň projektu: Dokumentace pro provedení

Více

Optické transceivery x Optické trasy

Optické transceivery x Optické trasy RLC Praha a.s. Optické transceivery x Optické trasy Ing. Jaromír Šíma sima@rlc.cz www.rlc.cz RLC Praha a.s. 40Gbit/s a 100Gbit/s Ethernet over fiber 1 Transceiver Transmitter + Receiver = Transceiver Typy

Více

TECHNICKÁ ZPRÁVA. Dělnická 12, Praha 7, 6.NP. Rozšíření rozvodů SKR pro IP Telefonii. Dělnická 12, č.p Praha 7. Nová , Bystřice

TECHNICKÁ ZPRÁVA. Dělnická 12, Praha 7, 6.NP. Rozšíření rozvodů SKR pro IP Telefonii. Dělnická 12, č.p Praha 7. Nová , Bystřice MARCEL PILÁT Nová 502, 257 51 Bystřice IČ: 74549197 DIČ: CZ8003111754 PROJEKČNÍ KANCELÁŘ TECHNICKÁ ZPRÁVA STAVBA: Čepro a.s. - Praha OBJEKT: ČÁST: Dělnická 12, Praha 7, 6.NP Rozšíření rozvodů SKR pro IP

Více

micos.cz WE HOLD NETWORKS Vážení obchodní partneři a přátelé,

micos.cz WE HOLD NETWORKS Vážení obchodní partneři a přátelé, micos.cz Bulletin Pro zákazníky a partnery společnosti MICOS spol. s r.o., divize Telcom 07/2014 WE HOLD NETWORKS Vážení obchodní partneři a přátelé, nové číslo našeho informačního bulletinu přináší řadu

Více

Bulletin. micos.cz 01/2016. Vážení obchodní partneři a přátelé, WE HOLD NETWORKS

Bulletin. micos.cz 01/2016. Vážení obchodní partneři a přátelé, WE HOLD NETWORKS 01/2016 Bulletin Pro zákazníky a partnery společnosti MICOS spol. s r.o., divize Telcom WE HOLD NETWORKS Vážení obchodní partneři a přátelé, s prvním číslem našeho informačního zpravodaje v tomto roce

Více

Organizace optických vláken v FTTH sítích. Pavel Both

Organizace optických vláken v FTTH sítích. Pavel Both Organizace optických vláken v FTTH sítích Pavel Both Prezentace firmy Vznik v roce 2003 se zaměřením na prodej telekomunikačních technologií Od roku 2010 smluvní partner Telefónica Czech Republic, a.s.

Více

micos.cz WE HOLD NETWORKS Vážení obchodní partneři a přátelé,

micos.cz WE HOLD NETWORKS Vážení obchodní partneři a přátelé, Bulletin Pro zákazníky a partnery společnosti MICOS spol. s r.o., divize Telcom 07/2015 WE HOLD NETWORKS Vážení obchodní partneři a přátelé, v tomto bulletinu Vám zasíláme nejnovější informace o našich

Více

Vlákna G.657 nejen pro přístupové sítě Patrick Stibor pstibor@ofsoptics.com

Vlákna G.657 nejen pro přístupové sítě Patrick Stibor pstibor@ofsoptics.com Vlákna G.657 nejen pro přístupové sítě Patrick Stibor pstibor@ofsoptics.com Your Optical Fiber Solutions Partner OFS 1 Optical fibers for access networks ITU-T G.657 (2006) Characteristics of a Bending

Více

Průmyslový ethernet představuje spolehlivý komunikační systém U nás najdete řešení ušité na míru Vašim požadavkům Let s connect. Průmyslové switche

Průmyslový ethernet představuje spolehlivý komunikační systém U nás najdete řešení ušité na míru Vašim požadavkům Let s connect. Průmyslové switche Průmyslový ethernet představuje spolehlivý komunikační systém U nás najdete řešení ušité na míru Vašim požadavkům Let s connect. Průmyslové switche Neřízené průmyslové switche AL IP30 pouzdro možnost redundatního

Více

Pasivní optická infrastruktura FTTx

Pasivní optická infrastruktura FTTx Optical Fibre Apparatus Pasivní optická infrastruktura FTTx Petr Kolátor OFA s.r.o. Úvod Zatím neexistuje univerzální optimální řešení Každý projekt je unikátní Roli hraje Použité řešení aktivní části

Více

MODULÁRNÍ ŘEŠENÍ 10 GB/S STÍNĚNÉ / TŘÍDA E A. w CAT.6 A. w CAT.6 / TŘÍDA E STÍNĚNÉ. w CAT.6 / TŘÍDA E NESTÍNĚNÉ. w CAT.5 / TŘÍDA D STÍNĚNÉ

MODULÁRNÍ ŘEŠENÍ 10 GB/S STÍNĚNÉ / TŘÍDA E A. w CAT.6 A. w CAT.6 / TŘÍDA E STÍNĚNÉ. w CAT.6 / TŘÍDA E NESTÍNĚNÉ. w CAT.5 / TŘÍDA D STÍNĚNÉ Kompetence zavazuje. MODULÁRNÍ ŘEŠENÍ w CAT.6 A / TŘÍDA E A 10 GB/S STÍNĚNÉ w CAT.6 / TŘÍDA E STÍNĚNÉ w CAT.6 / TŘÍDA E NESTÍNĚNÉ w CAT.5 / TŘÍDA D STÍNĚNÉ w CAT.5 / TŘÍDA D NESTÍNĚNÉ w PROVEDENÍ IP 44

Více

Písemná zpráva zadavatele

Písemná zpráva zadavatele Zadavatel Úřední název zadavatele: Vězeňská služba České republiky IČO: 00212423 Sídlo/místo podnikání: Soudní 1672/1a 14067 Praha Specifikace VZ VZ: GŘ OI - aktivní prvky 2013 Druh zadávacího řízení:

Více

PROVÁDĚCÍ PROJEKT ROZVODŮ STRUKTUROVANÉ KABELÁŽE KELine A SILNOPROUDÝCH ROZVODŮ NAPÁJENÍ POČÍTAČOVÉ SÍTĚ. Celní úřad, Česká Třebová

PROVÁDĚCÍ PROJEKT ROZVODŮ STRUKTUROVANÉ KABELÁŽE KELine A SILNOPROUDÝCH ROZVODŮ NAPÁJENÍ POČÍTAČOVÉ SÍTĚ. Celní úřad, Česká Třebová PROVÁDĚCÍ PROJEKT ROZVODŮ STRUKTUROVANÉ KABELÁŽE KELine A SILNOPROUDÝCH ROZVODŮ NAPÁJENÍ POČÍTAČOVÉ SÍTĚ Celní úřad, Česká Třebová Datum vydání: červen 2012 Archivní číslo: 4-12-06-2326 Výtisk číslo: 2.

Více

Aktuální dění v optických komunikacích a jejich názorná výuka SEMINÁŘ PRO PEDAGOGY

Aktuální dění v optických komunikacích a jejich názorná výuka SEMINÁŘ PRO PEDAGOGY Aktuální dění v optických komunikacích a jejich názorná výuka SEMINÁŘ PRO PEDAGOGY Praha + Bratislava, 27. 3. + 12. 4. 2012 Martin Hájek, Miroslav Švrček MIKROKOM, s.r.o. martin.hajek@mikrokom.cz miroslav.svrcek@mikrokom.cz

Více

Excellence in Connectivity Solutions

Excellence in Connectivity Solutions Excellence in Connectivity Solutions Metalická kabeláž Datacentrové aplikace Excellence in Connectivity Solutions 12/09/2014 2 HUBER + SUHNER metalická strukturovaná kabeláž Category 6 UTP Category 6 komponenty

Více

4 Součet , ,36. CS ÚRS položka dle výkresů č. D SYKFY 10x2x0,5 - uložený volně m 46 17,00 782,00 26, ,00

4 Součet , ,36. CS ÚRS položka dle výkresů č. D SYKFY 10x2x0,5 - uložený volně m 46 17,00 782,00 26, ,00 stránka č. REKAPITULACE STRUKTUROVANÁ KABELÁŽ (DATA + TELEFONY) 7 77, 7 4,00 DOMÁCÍ TELEFON 9 53, 9 570,0 3 EZS 0 3,5 3 09,5 4 Součet 47 359,39 30 30,3 5 Náklady celkem bez DPH 77 7,75 34 055 744 73-30

Více

Pasivní prvky: zásuvky a konektory

Pasivní prvky: zásuvky a konektory Pasivní prvky: zásuvky a konektory 1 Předmět: Téma hodiny: Třída: Počítačové sítě a systémy Pasivní prvky zásuvky a konektory 3. a 4. ročník SŠ technické Autor: Ing. Fales Alexandr Software: SMART Notebook

Více

XD Routing a vstupní I/O systém. Digitální broadcast technologie

XD Routing a vstupní I/O systém. Digitální broadcast technologie Řada 52 XD Routing a vstupní I/O systém Digitální broadcast technologie Design Core XD a Core XC systému Core - Jádro systému 52/XC Core je DHD centrální procesor pro menší a střední mixážní pulty se zpracováním

Více

9xx-020320 Výdejní terminál Nero TC10

9xx-020320 Výdejní terminál Nero TC10 9xx-020320 Výdejní terminál Nero TC10 Popis Výdejní terminál Nero TC10 slouží ve stravovacích systémech jako terminál pro výdejní místo, které je schopno zobrazit více informací. Umožňuje výdej více druhů

Více

www.metel.eu Instalační manuál rev. 20110324

www.metel.eu Instalační manuál rev. 20110324 Instalační manuál rev. 20110324 Tento instalační manuál je určen k instalaci průmyslových switchů průmyslových switchů 200M-2.0.3-... 200M-1.0.3-... 1 Obsah balení 1.1 1.2 1.3 1.4 1.5 1.6 Switch Napájecí

Více

Počítačová síť je spojení dvou a více počítačů kabelem, telefonní linkou,

Počítačová síť je spojení dvou a více počítačů kabelem, telefonní linkou, Počítačové sítě Počítačová síť je spojení dvou a více počítačů kabelem, telefonní linkou, optickým vláknem nebo jiným způsobem tak, aby spolu mohly vzájemně komunikovat. K čemu slouží počítačové sítě Sdílení

Více

Optické rozváděče 600 B2 600 B3

Optické rozváděče 600 B2 600 B3 služby Produktový Optické rozváděče 600 B2 600 B3 Produktový služby Rozvaděče řady 600B jsou určeny jsou určenu pro ukončování vláken vnitřních optických kabelů ve standardních rámech 19" a 21". Rozváděč

Více

TECHNICKÁ ZPRÁVA STAVBA: Čepro a.s. - středisko Hněvice OBJEKT: sklad Hněvice (Roudnice nad Labem) ČÁST: Rozšíření rozvodů SKR pro IP Telefonii

TECHNICKÁ ZPRÁVA STAVBA: Čepro a.s. - středisko Hněvice OBJEKT: sklad Hněvice (Roudnice nad Labem) ČÁST: Rozšíření rozvodů SKR pro IP Telefonii MARCEL PILÁT Nová 502, 257 51 Bystřice IČ: 74549197 DIČ: CZ8003111754 PROJEKČNÍ KANCELÁŘ TECHNICKÁ ZPRÁVA STAVBA: Čepro a.s. - středisko Hněvice OBJEKT: ČÁST: sklad Hněvice (Roudnice nad Labem) Rozšíření

Více

Kroucená dvojlinka. původně telefonní kabel, pro sítě začalo používat IBM (Token Ring) kroucením sníženo rušení. potah (STP navíc stínění)

Kroucená dvojlinka. původně telefonní kabel, pro sítě začalo používat IBM (Token Ring) kroucením sníženo rušení. potah (STP navíc stínění) Fyzická vrstva Kroucená dvojlinka původně telefonní kabel, pro sítě začalo používat IBM (Token Ring) kroucením sníženo rušení potah (STP navíc stínění) 4 kroucené páry Kroucená dvojlinka dva typy: nestíněná

Více

Panduit NISS - komplexní řešení síťové infrastruktury dle ISO 27001. Verze 1.20 - určena odbornou veřejnost.

Panduit NISS - komplexní řešení síťové infrastruktury dle ISO 27001. Verze 1.20 - určena odbornou veřejnost. Panduit NISS - komplexní řešení síťové infrastruktury dle ISO 27001 Verze 1.20 - určena odbornou veřejnost. NISS - Network Infrastructure Security Solution Rozvoj technologií je rozhodujícím předpokladem

Více

Ethernet. Značení Verze Typy 10 Mb/s 100 Mb/s 1000 Mb/s. Josef J. Horálek, Soňa Neradová IPS1 - Přednáška č.4

Ethernet. Značení Verze Typy 10 Mb/s 100 Mb/s 1000 Mb/s. Josef J. Horálek, Soňa Neradová IPS1 - Přednáška č.4 Přednáška č.4 Ethernet Značení Verze Typy 10 Mb/s 100 Mb/s 1000 Mb/s 10 Base X číslo vyjadřuje přenosovou rychlost v Mb/s BASE označuje typ přenášeného signálu (základní pásmo) Číslo (2, 5,..) vyjadřuje

Více

i4wifi a.s. produktové novinky únor 2010

i4wifi a.s. produktové novinky únor 2010 i4wifi a.s. produktové novinky únor 2010 3M : Venkovní kryt pro kabelové spoje Venkovní kryt pro kabelové spoje. Kryt je vyroben z odolného plastu a vyplněn silikonem. Lze použít pro spojení kabelů metalických

Více

i4wifi a.s. produktové novinky Duben 2015

i4wifi a.s. produktové novinky Duben 2015 i4wifi a.s. produktové novinky Duben 2015 MIKROTIK RB941-2nD 32 MB RAM, 650 MHz, 4x LAN, 1x 2,4 GHz, 802.11n, L4 RB941-2nD je o výkonný RouterBoard vhodný do domácnosti a kanceláře. Uvnitř zařízení jsou

Více

BULLETIN 7/2012 Pro zákazníky a partnery společnosti MICOS spol. s r.o., divize Telcom

BULLETIN 7/2012 Pro zákazníky a partnery společnosti MICOS spol. s r.o., divize Telcom BULLETIN 7/2012 Pro zákazníky a partnery společnosti MICOS spol. s r.o., divize Telcom OPTICKÉ 19 ODF ROZVADĚČE Optické ODF rozvaděče jsou určeny k uložení optických konektorů a svárů ve vnitřním prostředí.

Více

TECHNICKÁ ZPRÁVA. Čepro a.s. - středisko Střelice. Rozšíření rozvodů SKR pro IP Telefonii. Dělnická 12, č.p Praha 7

TECHNICKÁ ZPRÁVA. Čepro a.s. - středisko Střelice. Rozšíření rozvodů SKR pro IP Telefonii. Dělnická 12, č.p Praha 7 MARCEL PILÁT Nová 502, 257 51 Bystřice IČ: 74549197 DIČ: CZ8003111754 PROJEKČNÍ KANCELÁŘ TECHNICKÁ ZPRÁVA STAVBA: Čepro a.s. - středisko Střelice OBJEKT: ČÁST: sklad Střelice Rozšíření rozvodů SKR pro

Více

www.metel.eu Instalační manuál rev. 20110324

www.metel.eu Instalační manuál rev. 20110324 Instalační manuál rev. 20110324 Tento instalační manuál je určen k instalaci průmyslových media konvertorů průmyslových media konvertorů 200M-1.0.1-... 2G-1.1.0-... 1 Obsah balení 1.1 1.2 1.3 1.4 1.5 1.6

Více

Hustota, výkon, rychlost a použitelnost

Hustota, výkon, rychlost a použitelnost Excellence in Connectivity Solutions Roadshow - 2014 Hustota, výkon, rychlost a použitelnost LiSA systém představuje řadu vysoce výkonných řešení konektivity, které snižují složitost kabeláže velkých datacenter.

Více

11. Strukturovaná kabeláž

11. Strukturovaná kabeláž 11. Strukturovaná kabeláž Studijní cíl Představíme způsob budování univerzálních rozvodů strukturované kabeláže. Doba nutná k nastudování 1 hodina Strukturovaná kabeláž Pojem strukturovaná kabeláž se pojí

Více

Přehled produktů. Complete Service - Powerful Solution

Přehled produktů. Complete Service - Powerful Solution Přehled produktů Complete Service - Powerful Solution ANTÉNNÍ SYSTÉMY PRO BEZDRÁTOVOU KOMUNIKACI RF kabely a kabely pro Remote Radio Heads (RRH) a příslušenství - Nízkoútlumové koaxiální kabely CELLFLEX

Více

micos.cz WE HOLD NETWORKS Vážení obchodní partneři a přátelé,

micos.cz WE HOLD NETWORKS Vážení obchodní partneři a přátelé, micos.cz Bulletin Pro zákazníky a partnery společnosti MICOS spol. s r.o., divize Telcom 11/2014 WE HOLD NETWORKS Vážení obchodní partneři a přátelé, zasíláme vám pravidelné informace a aktuality z naší

Více