Internet Banka s mobilním klíčem. První kroky

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Internet Banka s mobilním klíčem. První kroky"

Transkript

1 Internet Banka s mobilním klíčem První kroky

2 Obsah DŘÍVE NEŽ ZAČNETE... 3 Minimální požadavky na Váš počítač... 3 Podpora služby Internet Banka... 3 Užitečné odkazy... 3 Důležitá upozornění... 3 CO VÁM INTERNET BANKA NABÍZÍ... 5 Výhody Internet Banky... 5 Funkčnosti Internet Banky... 5 RYCHLÝ START... 6 První přihlášení do Internet Banky... 6 Aktivace Internet Banky... 8 Jak zadat platební příkaz GE MONEY MANAGER Mějte své peníze pod kontrolou Historie zůstatků Kategorie transakcí Osobní rozpočet Nezobrazované účty Textové vyhledávání OSOBNÍ NASTAVENÍ Nastavte si Internet Banku podle svých potřeb Změna hesla Změna kontaktních údajů evýpisy Změna způsobu přihlašování Šablony plateb Oblíbené stránky NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY A ODPOVĚDI CO DĚLAT, KDYŽ ZABLOKOVÁNÍ A ODBLOKOVÁNÍ INTERNET BANKY Fyzické osoby nepodnikatelé i podnikatelé Právnické osoby Jak postupovat v případě potíží s přihlášením do Internet Banky?... 20

3 Dříve než začnete Minimální požadavky na Váš počítač Internet Banka klade minimální nároky na Vaše počítačové vybavení. Dříve než ji začnete používat, přesvědčte se, že Váš počítač a jeho programové vybavení odpovídají alespoň následující konfiguraci. Operační systém: Microsoft Windows Vista a vyšší Internetový prohlížeč: Microsoft Internet Explorer 8.0 a vyšší, Google Chrome 5 a vyšší, nebo Mozilla Firefox 4 a vyšší Podpora služby Internet Banka po pá 8:00 21:00, so ne 8:00 17:00 Potíže s přihlášením, technická podpora, odblokování Internet Banky. Pro zablokování Internet Banky je linka dostupná nonstop. Dotazy, náměty, připomínky, podezření na podvodnou stránku nebo podvodný . Užitečné odkazy Detailní popis a návody ke službě Internet Banka jsou pro Vás připraveny na Důležitá upozornění Abychom společně předešli zneužití Vaší Internet Banky, žádáme Vás, abyste důsledně dodržovali následující pravidla: Nereagujte na y, které Vás žádají o zadání Vašich osobních dat. GE Money Bank nikdy nežádá o Vaše důvěrné informace, např. přihlášení do Internet Banky, em. Ověřujte si, že se hlásíte do Internet Banky na správném místě: o o o o Po otevření přihlašovací stránky Internet Banky zkontrolujte, že v příkazovém řádku se Vám zobrazuje adresa https://ibs.internetbanka.cz/ibs31/controllerservlet V nových verzích prohlížeče se navíc příkazový řádek zeleně podbarví. V závislosti na typu a verzi internetového prohlížeče se v horní nebo dolní části zobrazuje ikona zamčeného visacího zámku. Po kliknutí na ikonu zámku se zobrazí informace o bezpečnostním certifikátu. V pravé dolní části obrazovky je umístěno logo VeriSign Secured. Po kliknutí na logo se otevře stránka s informacemi o bezpečnostním certifikátu vystaveném právě pro doménu ibs.internetbanka.cz společnosti GE Money Bank. Pokud máte podezření, že se přihlašovací stránka chová nějak neobvykle, např. po Vás vyžaduje heslo nebo mobilní klíč na nezvyklém místě, nevyplňujte své přihlašovací údaje. Kontaktujte Zákaznický servis GE Money Bank a ověřte si, že se do Internet Banky hlásíte na správné stránce. Věnujte pozornost celému znění SMS zprávy s mobilním klíčem. Každá SMS zpráva totiž z bezpečnostních důvodů obsahuje nejen mobilní klíč, ale také popis transakce, kterou autorizujete.

4 Mějte přehled o svých penězích. Pravidelně kontrolujte své účty. Pokud zaregistrujete nějaké neobvyklé transakce, neprodleně nás kontaktujte. Podrobnější informace o bezpečnosti naleznete v Pravidlech bezpečného užívání Internet Banky. V případě podezření na zneužití Vašich přístupových práv ihned kontaktujte Zákaznický servis GE Money Bank na telefonním čísle a žádejte o zablokování přístupu do Internet Banky.

5 Co Vám Internet Banka nabízí Výhody Internet Banky Obsluha Internet Banky je velmi jednoduchá. Stačí pouze počítač připojený na Internet a Vaše účty jsou Vám k dispozici i z pohodlí domova nebo kanceláře. Nejste omezováni otvírací dobou. Internet Banka má otevřeno 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Navíc bez front. S Internet Bankou ušetříte. Poplatky za transakce jsou nižší než na pobočce. Komunikace s bankou je bezpečná. Zpravidla všechny aktivní operace potvrzujete mobilním klíčem. Funkčnosti Internet Banky Kompletní přehled všech funkčností, které Vám Internet Banka nabízí, naleznete v Přehledu funkčností a parametrů služby Internet Banka.

6 Rychlý start První přihlášení do Internet Banky Přihlášení do Internet Banky je velmi jednoduché. Připravte si dokumenty, které jste obdrželi - smlouvu obsahující Vaše identifikační číslo (ID), obálku s přihlašovacím heslem a obálku s aktivačním heslem. Zobrazí se Vám internetové stránky GE Money Bank. Vlastní přihlášení do Internet Banky naleznete v pravé části obrazovky, oranžové tlačítko Internet Banka.

7 V novém okně se Vám zobrazí stránka pro přihlášení.

8 Pokud jste si zvolili přihlašování do Internet Banky pouze pomocí hesla, jste již úspěšně přihlášeni. Pokud pro přihlašování budete používat také mobilní klíč, odešleme na Váš mobilní telefon jednorázový číselný kód. Nyní jste úspěšně přihlášeni v Internet Bance. Vzhledem k tomu, že Vaše Internet Banka zatím není aktivní, zobrazí se Vám po přihlášení stránka upozorňující na nutnost aktivace. Aktivace Internet Banky Pokud jste již od nás poštou obdrželi aktivační heslo, může ihned po přihlášení provést aktivaci Internet Banky. Bez aktivace není možné provádět prostřednictvím Internet Banky žádné aktivní operace. Pokud zvolíte možnost Aktivovat nyní, zobrazí se Vám stránka s prvním krokem Aktivace Internet Banky.

9 Zobrazí se Vám druhý krok, na kterém svůj požadavek na aktivaci Internet Banky autorizujete mobilním klíčem, který jsme odeslali na Váš telefon. Zobrazí se Vám stránka s potvrzením, že aktivace proběhla úspěšně. Nyní můžete svou Internet Banku plně využívat. Pokud zvolíte možnost Aktivovat později, k procesu aktivace Internet Banky se můžete kdykoliv vrátit.

10 Upozornění: Aktivační heslo, které jste obdrželi poštou, slouží pouze k jednorázové aktivaci Internet Banky. K přihlašování je určeno přihlašovací heslo, které jste obdrželi na pobočce a doporučujeme Vám jej po prvním přihlášení změnit. Upozornění: Nepoužívejte prosím navigační tlačítka svého internetového prohlížeče, např. Zpět, Vpřed nebo Obnovit, jinak budete z bezpečnostních důvodů z Internet Banky odhlášeni.

11 Jak zadat platební příkaz Potřebujete zaplatit složenku nebo zadat platební příkaz? Použijte svou Internet Banku. Na následující stránce zkontrolujte, zda jste všechny údaje zadali správně. Pokud ano, klikněte na tlačítko Podepsat. Do připraveného pole opište mobilní klíč, který byl mezitím doručen na Váš mobilní telefon. Klikněte na tlačítko Odeslat. Zobrazí se stránka s potvrzením o odeslání platebního příkazu. V Přehledu příkazů k úhradě si můžete svou platbu znovu překontrolovat. Upozornění: Převody mezi vlastními účty vedenými u GE Money Bank, stejně jako další vybrané aktivní operace, nevyžadují podpis mobilním klíčem.

12 GE Money Manager Mějte své peníze pod kontrolou Také Vám každý měsíc vrtá hlavou, kam se Vám zase všechny peníze rozkutálely? Výpisy z účtu Vám nepřipadají právě nejpřehlednější? Představujeme Vám službu GE Money Manager, s níž budete mít naprostý přehled o svých financích. GE Money Manager je souborem několika užitečných nástrojů, které Vám umožní sledovat své příjmy a výdaje roztříděné podle kategorií nebo si posvítit na své budoucí úspory. Všechny informace se navíc zobrazí v přehledných grafech a tabulkách. Historie zůstatků Zajímá Vás, jak se vyvíjely zůstatky na Vašich běžných a depozitních účtech? Historie zůstatků je nástroj, jehož prostřednictvím můžete v přehledné tabulce a grafu sledovat vývoj zůstatků na svých účtech až rok zpětně. Sami si můžete libovolně volit, pro které ze svých depozitních účtů chcete zobrazit součet zůstatků ve sloupcovém grafu. Kde najdete historii zůstatků? V levém menu zvolte položku GE Money Manager a vyberte možnost Historie zůstatků.

13 Kategorie transakcí Chtěli byste vědět, které položky nejvíce zatěžují Váš domácí rozpočet nebo jsou naopak největším zdrojem Vašich příjmů? GE Money Manager Vám v tom udělá jasno. Příchozí i odchozí platby si na svém účtu můžete roztřídit podle kategorií, které jsou předdefinovány nebo si je sami definovali, např. výplata, nájem, elektřina nebo dovolená. Pak už jen na koláčových grafech sledujete aktuální stav. Vedle těchto grafů s kategoriemi najdete na stránce Přehled transakcí také graf zobrazující poměr příjmů a výdajů za Vámi zvolené období.

14 Jak nastavit kategorie transakcí? Způsobů, jak nastavit kategorie transakcí, je několik. Můžete je přiřadit ručně například při zadávání platby nebo automaticky pomocí nastavených pravidel. Osobní rozpočet Zajímá Vás, jak se zůstatek na Vašem účtu bude vyvíjet? S pomocí služby GE Money Managera si můžete sestavit svůj osobní rozpočet. Zadejte své pravidelné měsíční příjmy a výdaje. Doplňte příjmy a výdaje, které plánujete během roku, a svůj počáteční zůstatek. v přehledném grafu a tabulce se Vám ukáže pravděpodobný vývoj Vašich financí v následujících 12 měsících. Osobní rozpočet zůstane automaticky uložen a můžete se k němu kdykoliv vrátit. Jak nastavit osobní rozpočet?

15 V levém menu zvolte položku na obrazovce. GE Money Manager, vyberte možnost Osobní rozpočet a vyplňte údaje podle instrukcí Nezobrazované účty Nechcete zobrazovat pohyby mezi vybranými účty (např. vlastními) v grafech na Přehledu transakcí? Nastavte si je jako Nezobrazované účty a budete mít přesnější přehled o svých příjmech a výdajích. Jak nastavit Nezobrazované účty? V levému menu zvolte položku GE Money Manager, vyberte možnost Nezobrazované účty a zadejte nebo vyberte číslo účtu, který nechte zobrazovat. Textové vyhledávání Potřebujete dohledat jednu konkrétní platbu kartou, ale nepamatujete si, kdy přesně jste ji provedli? Vyzkoušejte textové vyhledávání. Jak na textové vyhledávání? Na přehledu transakcí zadejte do pole Obsahuje text název obchodu, jako Typ transakce zvolte použití platební karty a vyhledají se Vám všechny platby provedené kartou v tomto obchodě. Podrobný návod k textovému vyhledávání naleznete ve své Internet Bance v Tipu na nastavení.

16 Osobní nastavení Nastavte si Internet Banku podle svých potřeb Záložka Osobní nastavení Vám umožní přizpůsobit si Internet Banku svým potřebám. Můžete zde upravit některá nastavení (např. způsob přihlášení), provádět změny (např. hesla) nebo si nastavit doplňkové služby. Změna hesla Víte, kdy a jak často byste si měli měnit heslo do své Internet Banky? Z bezpečnostních důvodů Vám doporučujeme ihned po prvním přihlášení změnit heslo, které jste od nás obdrželi při podpisu smlouvy. Své heslo pak obměňujte pravidelně, nejlépe každý měsíc. Neprodleně změňte heslo při sebemenším podezření, že jej zná neoprávněná osoba. Jak změnit heslo? V levém menu zvolte položku Osobní nastavení a vyberte možnost Změna hesla a správa kanálů. Zobrazí se Vám tabulka s přehledem služeb přímého bankovnictví, které máte zřízeny. V seznamu si vyberte kanál Internet Banka s mobilním klíčem a klikněte na tlačítko Změnit heslo. Změna kontaktních údajů Přestěhovali jste se a změnili jste pouze svou kontaktní adresu, chcete sjednotit kontaktní adresu u všech produktů, které u nás máte? Změňte si kontaktní adresu jednoduše prostřednictvím Internet Banky. Jak změnit kontaktní údaje? V levém menu zvolte položku Osobní nastavení a vyberte možnost Kontaktní informace. evýpisy Chtěli byste být ohleduplnější k našim lesům? Rádi byste se zbavili přebytečného papíru? Nastavte si ve své Internet Bance elektronický výpis. Je plnohodnotnou alternativou k papírovému výpisu, který Vám dosud zasíláme do poštovní schránky nebo který si osobně vyzvedáváte na své pobočce. Navíc jej dostanete rychleji než tištěný výpis. Je Vám k dispozici kdykoliv a odkudkoliv, ve formátu pdf, txt nebo xml si jej můžete uložit do svého počítače, případně vytisknout. Jak nastavit evýpis? V levém menu zvolte položku Osobní nastavení a vyberte možnost Nastavení výpisů. Změna způsobu přihlašování Nevyhovuje Vám přihlašování do Internet Banky pomocí mobilního klíče? Jeho vyžadování si můžete vypnout a přihlašovat se pouze pomocí hesla. Tento prvek zabezpečení je totiž volitelný. Jak změnit způsob přihlašování? V levém menu zvolte položku způsob přihlašování. Osobní nastavení, vyberte možnost Nastavení mobilního klíče a klikněte na Změnit Upozornění: Vypnout můžete pouze vyžadování mobilního klíče při přihlašování. I nadále bude nutné potvrdit (autorizovat) mobilním klíčem zpravidla každou aktivní operaci ve Vaší Internet Bance.

17 Šablony plateb Provádíte řadu platebních příkazů opakovaně? Uložte si je jako šablony a mějte je připraveny pro další použití. Usnadníte si tak zadávání platebních operací. Nebudete muset vypisovat všechny náležitosti opakovaně. Údaje uvedené v šabloně můžete měnit i během jejího používání, Pokud se např. bude u jednot livých plateb lišit převáděná částka nebo variabilní symbol. Jak vytvořit šablonu? Způsobů, jak vytvořit šablonu, je několik. Stačí pouze doplnit název šablony při zadávání platebního nebo trvalého příkazu a šablona je připravena pro další použití. Nebo v levém menu zvolte položku Osobní nastavení, vyberte možnost Šablony plateb a klikněte na Nová šablona. Oblíbené stránky Navštěvujete některé stránky Internet Banky častěji než jiné? Vytvořte si na Úvodní stránce seznam svých oblíbených stránek a nemusíte už udělat ani jeden klik navíc. Jak si nastavit oblíbené stránky? V levém menu zvolte položku Osobní nastavení a vyberte možnost Nastavení oblíbených.

18 Nejčastější otázky a odpovědi Jaká je platnost mobilního klíče? Mobilní klíč můžete použít pouze pro jedno úspěšné přihlášení. Jeho časová platnost je omezena na 2 minuty. Proč nebyl mobilní klíč doručen? Příčin, proč nemohl být mobilní klíč doručen na Váš mobilní telefon, může být několik: máte vypnutý mobilní telefon, jste v oblasti, kde není signál, jste v zahraničí a nemáte aktivován roaming, změnili jste si telefonní číslo a změnu jste nenahlásili do banky. Jak zjistím, že mnou zadaná transakce byla provedena? Prostřednictvím Přehledu příkazů k úhradě můžete sledovat stav příkazu, který jste zadali. Po odeslání platebního příkazu se zobrazí stav požadavku Odeslán. Jakmile je platba přijata do bankovního systému, automaticky se zaktualizují zůstatky na Vašich účtech a status příkazu k úhradě se změní na Proveden. Jak na svém počítači zjistím typ a verzi operačního systému a internetového prohlížeče? Typ a verzi operačního systému zjistíte tak, že například na obrazovce kliknete postupně na Tento počítač Ovládací panely Systém. Verzi aplikace Internet Explorer zjistíte tak, že na liště kliknete na Nápověda O aplikaci Internet Explorer. Mohu používat Internet Banku z více počítačů? Ano. Pokud pro přihlášení používáte mobilní klíč a/nebo heslo, můžete se přihlásit z jakéhokoliv počítače splňujícího požadavky na minimální nastavení. Mohu používat Internet Banku v internetových kavárnách či kioscích? Ano. Pokud pro přihlášení používáte mobilní klíč a/nebo heslo, můžete se přihlásit z jakéhokoliv počítače splňujícího požadavky na minimální nastavení. Důsledně prosím dodržujte pravidla bezpečného užívání Internet Banky. Jaké jsou náležitosti přihlašovacího hesla? Heslo do vlastní aplikace Internet Banka musí mít 8 16 znaků a splňovat následující podmínky: heslo vždy obsahuje alespoň jedno malé písmeno, alespoň jedno velké písmeno a alespoň jedno číslo (např. Banka2005) jiné než následující znaky nejsou povoleny: A a B b C c D d E e F f G g H h I i J j K k L l M m N n O o P p Q q R r S s T t U u V v W w X x Y y Z z

19 Co dělat, když Nemohu se přihlásit do Internet Banky Přesvědčte se, zda zadáváte správné přihlašovací údaje a zda například není na Vaší klávesnici zapnuta funkce CapsLock (psaní velkých písmen). Po třech neplatných pokusech o přihlášení se z bezpečnostních důvodů přístup do Internet Banky zablokuje. Pro jeho odblokování kontaktujte prosím Zákaznický servis GE Money Bank na telefonní lince nebo prostřednictvím Online chatu. Případně můžete navštívit kteroukoliv pobočku GE Money Bank. Přístup do Internet Banky byl zablokován V případě, že 3 x po sobě zadáte chybně přihlašovací údaje (ID nebo heslo) nebo mobilní klíč, bude přístup do Internet Banky z bezpečnostních důvodů zablokován. Pro odblokování své Internet Banky kontaktujte prosím Zákaznický servis GE Money Bank na telefonní lince nebo prostřednictvím Online chatu, případně můžete navštívit kteroukoliv pobočku GE Money Bank. Mobilní klíč nebyl doručen Pokud jste mobilní klíč na svůj mobilní telefon neobdrželi nebo již není platný, klikněte na tlačítko Nový mobilní klíč. Vygeneruje se nový mobilní klíč, který Vám bude automaticky odeslán na Váš mobilní telefon. Vygenerování nového mobilního klíče ukončí platnost předchozího. Máte ve svém mobilu více mobilních klíčů Pokud máte ve svém mobilním telefonu více SMS zpráv s mobilním klíčem, pak je platný pouze mobilní klíč z SMS zprávy, která Vám byla doručena jako poslední. Zadaná částka překračuje povolený limit Odesílání platebních příkazů je z bezpečnostních důvodů omezeno transakčním limitem. Povolený limit se liší individuálně dle klienta či způsobu zabezpečení, které pro vstup do Internet Banky používá. Výši svého limitu zjistíte ve své Internet Bance, sekce Osobní nastavení, menu Změna hesla a správa kanálů. Z bezpečnostních důvodů je možné změnit limit pouze na pobočce GE Money Bank.

20 Zablokování a odblokování Internet Banky Postup pro zablokování a odblokování služby Internet Banka se liší v závislosti na typu klienta. Fyzické osoby nepodnikatelé i podnikatelé S žádostí o zablokování i odblokování přístupu do služby Internet Banka kontaktujte Zákaznický servisu GE Money Bank na telefonní lince nebo prostřednictvím Online chatu. Pro zablokování Internet Banky je linka dostupná nonstop, pro odblokování je Vám k dispozici po pá 8:00 21:00, so ne 8:00 17:00. Případně se také můžete obrátit na kteroukoliv pobočku GE Money Bank. Právnické osoby S žádostí o zablokování i odblokování přístupu do služby Internet Banka kontaktujte pobočku, u které je veden Váš účet. Pro zablokování Internet Banky je Vám také nonstop k dispozici Zákaznický servis GE Money Bank na telefonní lince nebo prostřednictvím Online chatu. Jak postupovat v případě potíží s přihlášením do Internet Banky? Kontaktujte prosím Zákaznický servis GE Money Bank na telefonní lince

Návod ke službě Era smartbanking

Návod ke službě Era smartbanking Návod ke službě Era smartbanking Obsah 1 Všeobecné informace 2 Zřízení a aktivace služby 3 Přihlášení a odhlášení 4 Přehled funkcí a služeb 5 Widgety na úvodní obrazovce 6 Bezpečnost 7 Doporučené minimální

Více

Přímý kanál. První kroky se službou Přímý kanál

Přímý kanál. První kroky se službou Přímý kanál Přímý kanál První kroky se službou Přímý kanál Obsah Co Vám Přímý kanál nabízí? 3 Instalace aplikace Přímý kanál 4 Popis aplikace 6 První kroky Aktivace aplikace 7 První kroky Odeslání dávky příkazů 10

Více

Implementační manuál PayU pro e-shopy

Implementační manuál PayU pro e-shopy 2.2 Implementační manuál PayU pro e-shopy s využitím šablony www.payu.cz Obsah 1. Úvod 2. Od registrace po spuštění PayU 2.1 Obecné informace 2.2 Popis jednotlivých kroků 3. Implementace PayU 3.1 Obecné

Více

ESET NOD32 ANTIVIRUS 8

ESET NOD32 ANTIVIRUS 8 ESET NOD32 ANTIVIRUS 8 Uživatelská příručka (platná pro produkty verze 8.0 a vyšší) Microsoft Windows 8.1 / 8 / 7 / Vista / XP / Home Server 2003 / Home Server 2011 Klikněte sem pro stažení nejnovější

Více

Využití aplikace NetSupport School pro školní prostředí

Využití aplikace NetSupport School pro školní prostředí Využití aplikace NetSupport School pro školní prostředí Vytvořeno v rámci projektu Dotkněte se inspirace Registrační číslo: CZ.1.0.7./1.3.00/51.0046 Autoři: Ludmila Klatovská Petr Kofroň Lenka Mandryszová

Více

NÁVOD ENGLISH NEDERLANDS DEUTSCH FRANÇAIS ESPAÑOL ITALIANO PORTUGUÊS ČESKY

NÁVOD ENGLISH NEDERLANDS DEUTSCH FRANÇAIS ESPAÑOL ITALIANO PORTUGUÊS ČESKY NÁVOD ENGLISH NEDERLANDS DEUTSCH FRANÇAIS ESPAÑOL ITALIANO PORTUGUÊS ČESKY SAFESCAN TA-Software / TA -Software PROGRAM PRO ZÁZNAM DOCHÁZKY OBSAH ÚVOD A NÁVOD K POUŽITÍ 1. ZÁKLADY 1.1 Minimální požadavky

Více

Základní informace o Benefit7

Základní informace o Benefit7 Základní informace o Benefit7...2 Způsob práce s aplikací...2 Přepnutí jazyků...2 Časovač odhlášení...3 Registrace uživatelského účtu...4 Přihlášení k uživatelskému účtu...5 Zjištění zapomenutého hesla...5

Více

Aplikace Benefit7 je dostupná prostřednictvím internetu pomocí standardního internetového prohlížeče v minimálních verzích dle následující tabulky:

Aplikace Benefit7 je dostupná prostřednictvím internetu pomocí standardního internetového prohlížeče v minimálních verzích dle následující tabulky: Základní informace o Benefit7...2 Způsob práce s aplikací...2 Přepnutí jazyků...3 Časovač odhlášení...3 Registrace uživatelského účtu...4 Přihlášení k uživatelskému účtu...5 Zjištění zapomenutého hesla...5

Více

BlackBerry Z10 Smartphone. Uživatelská příručka

BlackBerry Z10 Smartphone. Uživatelská příručka BlackBerry Z10 Smartphone Uživatelská příručka Vydáno: 2014-05-07 SWD-20140507094804675 Obsah Nastavení a základní funkce...6 Novinky v tomto vydání... 6 Rychlé seznámení se zařízením... 7 Čím se zařízení

Více

Příručka pro klientský certifikát

Příručka pro klientský certifikát Příručka pro klientský certifikát OBSAH 1) Instalace programového vybavení do systému Microsoft Windows 2 1. krok - Průvodce instalací 4 2. krok - Dokončení instalace 5 3. krok - Instalace na PC, který

Více

NEDÁVEJTE ŠANCI PODVODNÍKŮM

NEDÁVEJTE ŠANCI PODVODNÍKŮM NEDÁVEJTE ŠANCI PODVODNÍKŮM Na důvěrná data se Vás nikdy aktivně neptáme telefonicky nebo e-mailem. To znamená, že banka sama neoslovuje klienty telefonicky či prostřednictvím elektronické nebo jiné pošty

Více

www.iskola.cz příručka pro učitele používající systém iškola.cz Adresa naší školy: www.iskola.cz/

www.iskola.cz příručka pro učitele používající systém iškola.cz Adresa naší školy: www.iskola.cz/ www.iskola.cz příručka pro učitele používající systém iškola.cz Adresa naší školy: www.iskola.cz/ Verze této příručky: 1.000 Aktuální verzi této příručky, popisující nejnovější možnosti serveru www.iskola.cz

Více

Ek onomický s ystém POHOD STORMWARE s.r.o.

Ek onomický s ystém POHOD STORMWARE s.r.o. Příručka uživatele Příručka uživatele Ekonomický systém POHODA Příručka uživatele 2010 STORMWARE s.r.o. Příručka k programu POHODA pro Windows ve verzi Říjen 2010, release 9600 Příručka popisuje program

Více

Nokia C5 03 - Uživatelská příručka

Nokia C5 03 - Uživatelská příručka Nokia C5 03 - Uživatelská příručka 2.2. vydání 2 Obsah Obsah Bezpečnost 5 Vyjmutí baterie 5 Začínáme 6 Vložení karty SIM a baterie 6 Vložení paměťové karty 8 Vyjmutí paměťové karty 9 Nabíjení baterie 10

Více

platnost od 10. 9. 2012

platnost od 10. 9. 2012 P latnost od 3. 9. 2012 platnost od 10. 9. 2012 Obsah Úvod...... 4 Průvodce nastavením e-shopu... 5 Výkladový slovník... 9 Přihlášení... 11 Odhlášení... 13 ThemeCentrik - objednávka grafické šablony...

Více

Nokia 6303i classic - Uživatelská příručka

Nokia 6303i classic - Uživatelská příručka Nokia 6303i classic - Uživatelská příručka 1. vydání 2 Obsah Obsah Provádění hlasového volání 20 Ovládání hlasových hovorů 20 Volání pomocí zkratek 21 Bezpečnost 4 Hlasová volba 21 Možnosti v průběhu hovoru

Více

www.airbank.cz Obchodní podmínky Pro všechny, kteří nemilují povinnou četbu

www.airbank.cz Obchodní podmínky Pro všechny, kteří nemilují povinnou četbu Obchodní podmínky Pro všechny, kteří nemilují povinnou četbu Číst obchodní podmínky není žádná zábava. S četbou Vašich oblíbených autorů se to rozhodně nedá srovnat. Obchodní podmínky tu ovšem nejsou pro

Více

Nokia E5-00 - Uživatelská příručka. 2.0. vydání

Nokia E5-00 - Uživatelská příručka. 2.0. vydání Nokia E5-00 - Uživatelská příručka 2.0. vydání 2 Obsah Obsah Bezpečnost 6 O vašem přístroji 6 Síťové služby 8 Správa digitálních práv 8 Vyjmutí baterie 9 Začínáme 10 Tlačítka a části 10 Vložení karty SIM

Více

Příručka pro držitele Platební karty

Příručka pro držitele Platební karty Příručka pro držitele Platební karty Úvod Není nic příjemnějšího než chodit po světě volně, ničím se nezatěžovat a nechat se uchvátit tím, co nás zaujme. To platí nejen pro procházky přírodou, ale i pro

Více

Příručka. elektronická projektová žádost v aplikaci Benefit7

Příručka. elektronická projektová žádost v aplikaci Benefit7 elektronická projektová žádost v aplikaci Benefit7 Obsah 1 Jak vyplnit webovou žádost obecná část 3 1.1 Přístup a spuštění aplikace BENEFIT7 3 1.2 Okna aplikace Benefit7 6 1.3 Registrace a přihlášení uţivatele

Více

Oficiální uživatelská příručka

Oficiální uživatelská příručka Oficiální uživatelská příručka Linux Mint Hlavní vydání Stránka 1 z 41 Obsah PŘEDSTAVENÍ DISTRIBUCE LINUXU MINT... 3 HISTORIE...3 ÚČEL...3 ČÍSLOVÁNÍ VERZÍ, JEJICH KÓDOVÁ OZNAČENÍ...4 EDICE...5 KDE HLEDAT

Více

Návod k použití aplikace pro platbu mýtného pomocí internetu

Návod k použití aplikace pro platbu mýtného pomocí internetu Návod k použití aplikace pro platbu mýtného pomocí internetu Do aplikace pro platbu mýtného pomocí internetu můžete přistupovat přes internetové stránky dars (www.dars.si), kliknutím na ikonu portál uživatelů.

Více

Průvodce nastavením telefonu Siemens OpenStage 20 S

Průvodce nastavením telefonu Siemens OpenStage 20 S Průvodce nastavením telefonu Siemens OpenStage 20 S Vážený zákazníku, vítáme Vás v síti T-Mobile. Velmi si vážíme Vaší volby využívat službu Hlasová linka Premium a věříme, že s veškerými našimi službami

Více

Nokia C7 00 - Uživatelská příručka

Nokia C7 00 - Uživatelská příručka Nokia C7 00 - Uživatelská příručka 3.1. vydání 2 Obsah Obsah Bezpečnost 5 Začínáme 7 Tlačítka a části 7 Vložení SIM karty a baterie 9 Vložení paměťové karty 11 Nabíjení 12 Zapnutí a vypnutí telefonu 14

Více

Filmy z vašeho života

Filmy z vašeho života Pinnacle Studio Verze 17 Včetně aplikací Pinnacle Studio Plu a Pinnacle Studio Ultimate Filmy z vašeho života Copyright 2013 Corel Corporation. Všechna práva vyhrazena. Respektujte prosím práva umělců

Více

Supernova. (c) 1998-2009 Dolphin Oceanic Ltd. Datum vydání: 07 September 2009. v11.0 042UGUGPB01

Supernova. (c) 1998-2009 Dolphin Oceanic Ltd. Datum vydání: 07 September 2009. v11.0 042UGUGPB01 Supernova v11.0 (c) 1998-2009 Dolphin Oceanic Ltd. Datum vydání: 07 September 2009 042UGUGPB01 Copyright 1998-2009 Dolphin Oceanic Ltd. Technology House Blackpole Estate West Worcester WR3 8TJ United Kingdom

Více

Jak začít s FlexiBee...

Jak začít s FlexiBee... Jak začít s FlexiBee... 1. Obecný úvod... 2 Obsah 2. Jak založit novou firmu v systému FlexiBee... 4 3. Základní ovládání systému FlexiBee... 12 4. Nastavení číselníků pro práci se systémem FlexiBee...

Více

Uživatelská příručka k aplikaci Pinnacle Studio 18. Včetně aplikace Pinnacle Studio Plus a Pinnacle Studio Ultimate

Uživatelská příručka k aplikaci Pinnacle Studio 18. Včetně aplikace Pinnacle Studio Plus a Pinnacle Studio Ultimate Uživatelská příručka k aplikaci Pinnacle Studio 18 Včetně aplikace Pinnacle Studio Plus a Pinnacle Studio Ultimate Obsah Dříve než začnete................................. 1 Zkratky a konvence...................................

Více

Sony Ericsson K800i. Obsah. Připojení... 67. Začínáme... 4. Seznámení s telefonem... 8. Další funkce... 80. Telefonování... 20

Sony Ericsson K800i. Obsah. Připojení... 67. Začínáme... 4. Seznámení s telefonem... 8. Další funkce... 80. Telefonování... 20 Obsah Začínáme... 4 Sestavení, karta SIM, baterie, zapnutí, nápověda, hovory. Seznámení s telefonem... 8 Přehled telefonu, ikony, nabídky, zadávání znaků, nabídka činností, správce souborů, karta Memory

Více

Metodická příručka pro učitele. InspIS ŠVP tvorba ŠVP

Metodická příručka pro učitele. InspIS ŠVP tvorba ŠVP Metodická příručka pro učitele InspIS ŠVP tvorba ŠVP InspIS ŠVP TVORBA A ADMINISTRACE ŠKOLNÍCH VZDĚLÁVACÍCH PROGRAMŮ Tato Metodická příručka pro učitele byla zpracována v rámci projektu Národní systém

Více