Internet Banka s mobilním klíčem. První kroky

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Internet Banka s mobilním klíčem. První kroky"

Transkript

1 Internet Banka s mobilním klíčem První kroky

2 Obsah DŘÍVE NEŽ ZAČNETE... 3 Minimální požadavky na Váš počítač... 3 Podpora služby Internet Banka... 3 Užitečné odkazy... 3 Důležitá upozornění... 3 CO VÁM INTERNET BANKA NABÍZÍ... 5 Výhody Internet Banky... 5 Funkčnosti Internet Banky... 5 RYCHLÝ START... 6 První přihlášení do Internet Banky... 6 Aktivace Internet Banky... 8 Jak zadat platební příkaz GE MONEY MANAGER Mějte své peníze pod kontrolou Historie zůstatků Kategorie transakcí Osobní rozpočet Nezobrazované účty Textové vyhledávání OSOBNÍ NASTAVENÍ Nastavte si Internet Banku podle svých potřeb Změna hesla Změna kontaktních údajů evýpisy Změna způsobu přihlašování Šablony plateb Oblíbené stránky NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY A ODPOVĚDI CO DĚLAT, KDYŽ ZABLOKOVÁNÍ A ODBLOKOVÁNÍ INTERNET BANKY Fyzické osoby nepodnikatelé i podnikatelé Právnické osoby Jak postupovat v případě potíží s přihlášením do Internet Banky?... 20

3 Dříve než začnete Minimální požadavky na Váš počítač Internet Banka klade minimální nároky na Vaše počítačové vybavení. Dříve než ji začnete používat, přesvědčte se, že Váš počítač a jeho programové vybavení odpovídají alespoň následující konfiguraci. Operační systém: Microsoft Windows Vista a vyšší Internetový prohlížeč: Microsoft Internet Explorer 8.0 a vyšší, Google Chrome 5 a vyšší, nebo Mozilla Firefox 4 a vyšší Podpora služby Internet Banka po pá 8:00 21:00, so ne 8:00 17:00 Potíže s přihlášením, technická podpora, odblokování Internet Banky. Pro zablokování Internet Banky je linka dostupná nonstop. Dotazy, náměty, připomínky, podezření na podvodnou stránku nebo podvodný . Užitečné odkazy Detailní popis a návody ke službě Internet Banka jsou pro Vás připraveny na Důležitá upozornění Abychom společně předešli zneužití Vaší Internet Banky, žádáme Vás, abyste důsledně dodržovali následující pravidla: Nereagujte na y, které Vás žádají o zadání Vašich osobních dat. GE Money Bank nikdy nežádá o Vaše důvěrné informace, např. přihlášení do Internet Banky, em. Ověřujte si, že se hlásíte do Internet Banky na správném místě: o o o o Po otevření přihlašovací stránky Internet Banky zkontrolujte, že v příkazovém řádku se Vám zobrazuje adresa https://ibs.internetbanka.cz/ibs31/controllerservlet V nových verzích prohlížeče se navíc příkazový řádek zeleně podbarví. V závislosti na typu a verzi internetového prohlížeče se v horní nebo dolní části zobrazuje ikona zamčeného visacího zámku. Po kliknutí na ikonu zámku se zobrazí informace o bezpečnostním certifikátu. V pravé dolní části obrazovky je umístěno logo VeriSign Secured. Po kliknutí na logo se otevře stránka s informacemi o bezpečnostním certifikátu vystaveném právě pro doménu ibs.internetbanka.cz společnosti GE Money Bank. Pokud máte podezření, že se přihlašovací stránka chová nějak neobvykle, např. po Vás vyžaduje heslo nebo mobilní klíč na nezvyklém místě, nevyplňujte své přihlašovací údaje. Kontaktujte Zákaznický servis GE Money Bank a ověřte si, že se do Internet Banky hlásíte na správné stránce. Věnujte pozornost celému znění SMS zprávy s mobilním klíčem. Každá SMS zpráva totiž z bezpečnostních důvodů obsahuje nejen mobilní klíč, ale také popis transakce, kterou autorizujete.

4 Mějte přehled o svých penězích. Pravidelně kontrolujte své účty. Pokud zaregistrujete nějaké neobvyklé transakce, neprodleně nás kontaktujte. Podrobnější informace o bezpečnosti naleznete v Pravidlech bezpečného užívání Internet Banky. V případě podezření na zneužití Vašich přístupových práv ihned kontaktujte Zákaznický servis GE Money Bank na telefonním čísle a žádejte o zablokování přístupu do Internet Banky.

5 Co Vám Internet Banka nabízí Výhody Internet Banky Obsluha Internet Banky je velmi jednoduchá. Stačí pouze počítač připojený na Internet a Vaše účty jsou Vám k dispozici i z pohodlí domova nebo kanceláře. Nejste omezováni otvírací dobou. Internet Banka má otevřeno 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Navíc bez front. S Internet Bankou ušetříte. Poplatky za transakce jsou nižší než na pobočce. Komunikace s bankou je bezpečná. Zpravidla všechny aktivní operace potvrzujete mobilním klíčem. Funkčnosti Internet Banky Kompletní přehled všech funkčností, které Vám Internet Banka nabízí, naleznete v Přehledu funkčností a parametrů služby Internet Banka.

6 Rychlý start První přihlášení do Internet Banky Přihlášení do Internet Banky je velmi jednoduché. Připravte si dokumenty, které jste obdrželi - smlouvu obsahující Vaše identifikační číslo (ID), obálku s přihlašovacím heslem a obálku s aktivačním heslem. Zobrazí se Vám internetové stránky GE Money Bank. Vlastní přihlášení do Internet Banky naleznete v pravé části obrazovky, oranžové tlačítko Internet Banka.

7 V novém okně se Vám zobrazí stránka pro přihlášení.

8 Pokud jste si zvolili přihlašování do Internet Banky pouze pomocí hesla, jste již úspěšně přihlášeni. Pokud pro přihlašování budete používat také mobilní klíč, odešleme na Váš mobilní telefon jednorázový číselný kód. Nyní jste úspěšně přihlášeni v Internet Bance. Vzhledem k tomu, že Vaše Internet Banka zatím není aktivní, zobrazí se Vám po přihlášení stránka upozorňující na nutnost aktivace. Aktivace Internet Banky Pokud jste již od nás poštou obdrželi aktivační heslo, může ihned po přihlášení provést aktivaci Internet Banky. Bez aktivace není možné provádět prostřednictvím Internet Banky žádné aktivní operace. Pokud zvolíte možnost Aktivovat nyní, zobrazí se Vám stránka s prvním krokem Aktivace Internet Banky.

9 Zobrazí se Vám druhý krok, na kterém svůj požadavek na aktivaci Internet Banky autorizujete mobilním klíčem, který jsme odeslali na Váš telefon. Zobrazí se Vám stránka s potvrzením, že aktivace proběhla úspěšně. Nyní můžete svou Internet Banku plně využívat. Pokud zvolíte možnost Aktivovat později, k procesu aktivace Internet Banky se můžete kdykoliv vrátit.

10 Upozornění: Aktivační heslo, které jste obdrželi poštou, slouží pouze k jednorázové aktivaci Internet Banky. K přihlašování je určeno přihlašovací heslo, které jste obdrželi na pobočce a doporučujeme Vám jej po prvním přihlášení změnit. Upozornění: Nepoužívejte prosím navigační tlačítka svého internetového prohlížeče, např. Zpět, Vpřed nebo Obnovit, jinak budete z bezpečnostních důvodů z Internet Banky odhlášeni.

11 Jak zadat platební příkaz Potřebujete zaplatit složenku nebo zadat platební příkaz? Použijte svou Internet Banku. Na následující stránce zkontrolujte, zda jste všechny údaje zadali správně. Pokud ano, klikněte na tlačítko Podepsat. Do připraveného pole opište mobilní klíč, který byl mezitím doručen na Váš mobilní telefon. Klikněte na tlačítko Odeslat. Zobrazí se stránka s potvrzením o odeslání platebního příkazu. V Přehledu příkazů k úhradě si můžete svou platbu znovu překontrolovat. Upozornění: Převody mezi vlastními účty vedenými u GE Money Bank, stejně jako další vybrané aktivní operace, nevyžadují podpis mobilním klíčem.

12 GE Money Manager Mějte své peníze pod kontrolou Také Vám každý měsíc vrtá hlavou, kam se Vám zase všechny peníze rozkutálely? Výpisy z účtu Vám nepřipadají právě nejpřehlednější? Představujeme Vám službu GE Money Manager, s níž budete mít naprostý přehled o svých financích. GE Money Manager je souborem několika užitečných nástrojů, které Vám umožní sledovat své příjmy a výdaje roztříděné podle kategorií nebo si posvítit na své budoucí úspory. Všechny informace se navíc zobrazí v přehledných grafech a tabulkách. Historie zůstatků Zajímá Vás, jak se vyvíjely zůstatky na Vašich běžných a depozitních účtech? Historie zůstatků je nástroj, jehož prostřednictvím můžete v přehledné tabulce a grafu sledovat vývoj zůstatků na svých účtech až rok zpětně. Sami si můžete libovolně volit, pro které ze svých depozitních účtů chcete zobrazit součet zůstatků ve sloupcovém grafu. Kde najdete historii zůstatků? V levém menu zvolte položku GE Money Manager a vyberte možnost Historie zůstatků.

13 Kategorie transakcí Chtěli byste vědět, které položky nejvíce zatěžují Váš domácí rozpočet nebo jsou naopak největším zdrojem Vašich příjmů? GE Money Manager Vám v tom udělá jasno. Příchozí i odchozí platby si na svém účtu můžete roztřídit podle kategorií, které jsou předdefinovány nebo si je sami definovali, např. výplata, nájem, elektřina nebo dovolená. Pak už jen na koláčových grafech sledujete aktuální stav. Vedle těchto grafů s kategoriemi najdete na stránce Přehled transakcí také graf zobrazující poměr příjmů a výdajů za Vámi zvolené období.

14 Jak nastavit kategorie transakcí? Způsobů, jak nastavit kategorie transakcí, je několik. Můžete je přiřadit ručně například při zadávání platby nebo automaticky pomocí nastavených pravidel. Osobní rozpočet Zajímá Vás, jak se zůstatek na Vašem účtu bude vyvíjet? S pomocí služby GE Money Managera si můžete sestavit svůj osobní rozpočet. Zadejte své pravidelné měsíční příjmy a výdaje. Doplňte příjmy a výdaje, které plánujete během roku, a svůj počáteční zůstatek. v přehledném grafu a tabulce se Vám ukáže pravděpodobný vývoj Vašich financí v následujících 12 měsících. Osobní rozpočet zůstane automaticky uložen a můžete se k němu kdykoliv vrátit. Jak nastavit osobní rozpočet?

15 V levém menu zvolte položku na obrazovce. GE Money Manager, vyberte možnost Osobní rozpočet a vyplňte údaje podle instrukcí Nezobrazované účty Nechcete zobrazovat pohyby mezi vybranými účty (např. vlastními) v grafech na Přehledu transakcí? Nastavte si je jako Nezobrazované účty a budete mít přesnější přehled o svých příjmech a výdajích. Jak nastavit Nezobrazované účty? V levému menu zvolte položku GE Money Manager, vyberte možnost Nezobrazované účty a zadejte nebo vyberte číslo účtu, který nechte zobrazovat. Textové vyhledávání Potřebujete dohledat jednu konkrétní platbu kartou, ale nepamatujete si, kdy přesně jste ji provedli? Vyzkoušejte textové vyhledávání. Jak na textové vyhledávání? Na přehledu transakcí zadejte do pole Obsahuje text název obchodu, jako Typ transakce zvolte použití platební karty a vyhledají se Vám všechny platby provedené kartou v tomto obchodě. Podrobný návod k textovému vyhledávání naleznete ve své Internet Bance v Tipu na nastavení.

16 Osobní nastavení Nastavte si Internet Banku podle svých potřeb Záložka Osobní nastavení Vám umožní přizpůsobit si Internet Banku svým potřebám. Můžete zde upravit některá nastavení (např. způsob přihlášení), provádět změny (např. hesla) nebo si nastavit doplňkové služby. Změna hesla Víte, kdy a jak často byste si měli měnit heslo do své Internet Banky? Z bezpečnostních důvodů Vám doporučujeme ihned po prvním přihlášení změnit heslo, které jste od nás obdrželi při podpisu smlouvy. Své heslo pak obměňujte pravidelně, nejlépe každý měsíc. Neprodleně změňte heslo při sebemenším podezření, že jej zná neoprávněná osoba. Jak změnit heslo? V levém menu zvolte položku Osobní nastavení a vyberte možnost Změna hesla a správa kanálů. Zobrazí se Vám tabulka s přehledem služeb přímého bankovnictví, které máte zřízeny. V seznamu si vyberte kanál Internet Banka s mobilním klíčem a klikněte na tlačítko Změnit heslo. Změna kontaktních údajů Přestěhovali jste se a změnili jste pouze svou kontaktní adresu, chcete sjednotit kontaktní adresu u všech produktů, které u nás máte? Změňte si kontaktní adresu jednoduše prostřednictvím Internet Banky. Jak změnit kontaktní údaje? V levém menu zvolte položku Osobní nastavení a vyberte možnost Kontaktní informace. evýpisy Chtěli byste být ohleduplnější k našim lesům? Rádi byste se zbavili přebytečného papíru? Nastavte si ve své Internet Bance elektronický výpis. Je plnohodnotnou alternativou k papírovému výpisu, který Vám dosud zasíláme do poštovní schránky nebo který si osobně vyzvedáváte na své pobočce. Navíc jej dostanete rychleji než tištěný výpis. Je Vám k dispozici kdykoliv a odkudkoliv, ve formátu pdf, txt nebo xml si jej můžete uložit do svého počítače, případně vytisknout. Jak nastavit evýpis? V levém menu zvolte položku Osobní nastavení a vyberte možnost Nastavení výpisů. Změna způsobu přihlašování Nevyhovuje Vám přihlašování do Internet Banky pomocí mobilního klíče? Jeho vyžadování si můžete vypnout a přihlašovat se pouze pomocí hesla. Tento prvek zabezpečení je totiž volitelný. Jak změnit způsob přihlašování? V levém menu zvolte položku způsob přihlašování. Osobní nastavení, vyberte možnost Nastavení mobilního klíče a klikněte na Změnit Upozornění: Vypnout můžete pouze vyžadování mobilního klíče při přihlašování. I nadále bude nutné potvrdit (autorizovat) mobilním klíčem zpravidla každou aktivní operaci ve Vaší Internet Bance.

17 Šablony plateb Provádíte řadu platebních příkazů opakovaně? Uložte si je jako šablony a mějte je připraveny pro další použití. Usnadníte si tak zadávání platebních operací. Nebudete muset vypisovat všechny náležitosti opakovaně. Údaje uvedené v šabloně můžete měnit i během jejího používání, Pokud se např. bude u jednot livých plateb lišit převáděná částka nebo variabilní symbol. Jak vytvořit šablonu? Způsobů, jak vytvořit šablonu, je několik. Stačí pouze doplnit název šablony při zadávání platebního nebo trvalého příkazu a šablona je připravena pro další použití. Nebo v levém menu zvolte položku Osobní nastavení, vyberte možnost Šablony plateb a klikněte na Nová šablona. Oblíbené stránky Navštěvujete některé stránky Internet Banky častěji než jiné? Vytvořte si na Úvodní stránce seznam svých oblíbených stránek a nemusíte už udělat ani jeden klik navíc. Jak si nastavit oblíbené stránky? V levém menu zvolte položku Osobní nastavení a vyberte možnost Nastavení oblíbených.

18 Nejčastější otázky a odpovědi Jaká je platnost mobilního klíče? Mobilní klíč můžete použít pouze pro jedno úspěšné přihlášení. Jeho časová platnost je omezena na 2 minuty. Proč nebyl mobilní klíč doručen? Příčin, proč nemohl být mobilní klíč doručen na Váš mobilní telefon, může být několik: máte vypnutý mobilní telefon, jste v oblasti, kde není signál, jste v zahraničí a nemáte aktivován roaming, změnili jste si telefonní číslo a změnu jste nenahlásili do banky. Jak zjistím, že mnou zadaná transakce byla provedena? Prostřednictvím Přehledu příkazů k úhradě můžete sledovat stav příkazu, který jste zadali. Po odeslání platebního příkazu se zobrazí stav požadavku Odeslán. Jakmile je platba přijata do bankovního systému, automaticky se zaktualizují zůstatky na Vašich účtech a status příkazu k úhradě se změní na Proveden. Jak na svém počítači zjistím typ a verzi operačního systému a internetového prohlížeče? Typ a verzi operačního systému zjistíte tak, že například na obrazovce kliknete postupně na Tento počítač Ovládací panely Systém. Verzi aplikace Internet Explorer zjistíte tak, že na liště kliknete na Nápověda O aplikaci Internet Explorer. Mohu používat Internet Banku z více počítačů? Ano. Pokud pro přihlášení používáte mobilní klíč a/nebo heslo, můžete se přihlásit z jakéhokoliv počítače splňujícího požadavky na minimální nastavení. Mohu používat Internet Banku v internetových kavárnách či kioscích? Ano. Pokud pro přihlášení používáte mobilní klíč a/nebo heslo, můžete se přihlásit z jakéhokoliv počítače splňujícího požadavky na minimální nastavení. Důsledně prosím dodržujte pravidla bezpečného užívání Internet Banky. Jaké jsou náležitosti přihlašovacího hesla? Heslo do vlastní aplikace Internet Banka musí mít 8 16 znaků a splňovat následující podmínky: heslo vždy obsahuje alespoň jedno malé písmeno, alespoň jedno velké písmeno a alespoň jedno číslo (např. Banka2005) jiné než následující znaky nejsou povoleny: A a B b C c D d E e F f G g H h I i J j K k L l M m N n O o P p Q q R r S s T t U u V v W w X x Y y Z z

19 Co dělat, když Nemohu se přihlásit do Internet Banky Přesvědčte se, zda zadáváte správné přihlašovací údaje a zda například není na Vaší klávesnici zapnuta funkce CapsLock (psaní velkých písmen). Po třech neplatných pokusech o přihlášení se z bezpečnostních důvodů přístup do Internet Banky zablokuje. Pro jeho odblokování kontaktujte prosím Zákaznický servis GE Money Bank na telefonní lince nebo prostřednictvím Online chatu. Případně můžete navštívit kteroukoliv pobočku GE Money Bank. Přístup do Internet Banky byl zablokován V případě, že 3 x po sobě zadáte chybně přihlašovací údaje (ID nebo heslo) nebo mobilní klíč, bude přístup do Internet Banky z bezpečnostních důvodů zablokován. Pro odblokování své Internet Banky kontaktujte prosím Zákaznický servis GE Money Bank na telefonní lince nebo prostřednictvím Online chatu, případně můžete navštívit kteroukoliv pobočku GE Money Bank. Mobilní klíč nebyl doručen Pokud jste mobilní klíč na svůj mobilní telefon neobdrželi nebo již není platný, klikněte na tlačítko Nový mobilní klíč. Vygeneruje se nový mobilní klíč, který Vám bude automaticky odeslán na Váš mobilní telefon. Vygenerování nového mobilního klíče ukončí platnost předchozího. Máte ve svém mobilu více mobilních klíčů Pokud máte ve svém mobilním telefonu více SMS zpráv s mobilním klíčem, pak je platný pouze mobilní klíč z SMS zprávy, která Vám byla doručena jako poslední. Zadaná částka překračuje povolený limit Odesílání platebních příkazů je z bezpečnostních důvodů omezeno transakčním limitem. Povolený limit se liší individuálně dle klienta či způsobu zabezpečení, které pro vstup do Internet Banky používá. Výši svého limitu zjistíte ve své Internet Bance, sekce Osobní nastavení, menu Změna hesla a správa kanálů. Z bezpečnostních důvodů je možné změnit limit pouze na pobočce GE Money Bank.

20 Zablokování a odblokování Internet Banky Postup pro zablokování a odblokování služby Internet Banka se liší v závislosti na typu klienta. Fyzické osoby nepodnikatelé i podnikatelé S žádostí o zablokování i odblokování přístupu do služby Internet Banka kontaktujte Zákaznický servisu GE Money Bank na telefonní lince nebo prostřednictvím Online chatu. Pro zablokování Internet Banky je linka dostupná nonstop, pro odblokování je Vám k dispozici po pá 8:00 21:00, so ne 8:00 17:00. Případně se také můžete obrátit na kteroukoliv pobočku GE Money Bank. Právnické osoby S žádostí o zablokování i odblokování přístupu do služby Internet Banka kontaktujte pobočku, u které je veden Váš účet. Pro zablokování Internet Banky je Vám také nonstop k dispozici Zákaznický servis GE Money Bank na telefonní lince nebo prostřednictvím Online chatu. Jak postupovat v případě potíží s přihlášením do Internet Banky? Kontaktujte prosím Zákaznický servis GE Money Bank na telefonní lince

Internet Banka s certifikáty

Internet Banka s certifikáty Internet Banka s certifikáty Obsah Užitečné dokumenty... Podpora... Parametry certifikátů... První přihlášení do Internet Banky... Vygenerování digitálních certifikátů... Import SSL certifikátu do internetového

Více

Verze 012014. Internet Banka s mobilním klíčem Manuál pro používání

Verze 012014. Internet Banka s mobilním klíčem Manuál pro používání Verze 012014 Internet Banka s mobilním klíčem Manuál pro používání Obsah: Začínáme... 3 Minimální požadavky na Váš počítač... 3 Podpora služby internetové bankovnictví... 3 Bezpečnostní upozornění... 3

Více

Internet Banka v mobilu

Internet Banka v mobilu Internet Banka v mobilu Obsah Co je Internet Banka v mobilu?... 3 Co umí Internet Banka v mobilu?... 3 Kdo může používat Internet Banku v mobilu?... 3 Na jakých telefonech Internet Banka v mobilu funguje?...

Více

Telefon Banka. První kroky

Telefon Banka. První kroky Telefon Banka První kroky Obsah Co Vám Telefon Banka nabízí... 3 Zabezpečení Telefon Banky... 3 Výhody Telefon Banky... 3 Telefon Banka Vám umožní... 3 Rychlý start... 4 První přihlášení do Telefon Banky...

Více

Internet Banka s certifikáty. První kroky

Internet Banka s certifikáty. První kroky Internet Banka s certifikáty První kroky Obsah DŘÍVE NEŽ ZAČNETE... 3 Minimální požadavky na Váš počítač... 3 Podpora služby Internet Banka... 3 Užitečné odkazy... 3 Bezpečnost... 3 Důležitá upozornění...

Více

Sbírka tipů pro SERVIS 24

Sbírka tipů pro SERVIS 24 Sbírka tipů pro SERVIS 24 AKTIVACE LIMITY 3D SECURE SMS PIN Obsah Aktivace elektronického výpisu... 1 Změna limitů u platební karty... 2 Oblíbené položky... 3 Zrychlené převody... 4 Recyklace plateb...

Více

MojeBanka Business. První kroky se službou MojeBanka Business

MojeBanka Business. První kroky se službou MojeBanka Business MojeBanka Business První kroky se službou MojeBanka Business Obsah Co Vám MojeBanka Business nabízí? 3 První kroky Přihlášení 4 První kroky Nastavení oblíbených položek menu 5 První kroky Zobrazení transakční

Více

Návod k použití aplikace pro platbu mýtného pomocí internetu

Návod k použití aplikace pro platbu mýtného pomocí internetu Návod k použití aplikace pro platbu mýtného pomocí internetu Do aplikace pro platbu mýtného pomocí internetu můžete přistupovat přes internetové stránky dars (www.dars.si), kliknutím na ikonu portál uživatelů.

Více

Mojebanka. První kroky se službou Mojebanka

Mojebanka. První kroky se službou Mojebanka Mojebanka První kroky se službou Mojebanka OBSAH Co Vám Mojebanka nabízí? 3 První kroky Přihlášení 4 První kroky Zobrazení transakční historie 5 První kroky Pořízení platby 5 První kroky Podepisování platebních

Více

Nastavení elektronického výpisu v Internet Bance

Nastavení elektronického výpisu v Internet Bance Nastavení elektronického výpisu v Internet Bance Obsah Elektronický výpis... 3 Jak si nastavíte elektronický výpis... 3 Jak si prohlédnete elektronický výpis... 5 Jak si nastavíte upozornění na nový elektronický

Více

Prosím mějte na paměti, že z bezpečnostních důvodů byste měli změnit Internetový přístupový kód každých 60 dní.

Prosím mějte na paměti, že z bezpečnostních důvodů byste měli změnit Internetový přístupový kód každých 60 dní. Před přihlášením - HLAVNÍ MENU Přihlášení do banky Přihlášení s Internetovým přístupovým kódem 1. Vepište své Zákaznické ID do kolonky 'identifikátor uživatele'. (Vaše Zákaznické ID je 8-místný číslovat

Více

Provozní dokumentace. Seznam orgánů veřejné moci. Příručka pro lokálního administrátora

Provozní dokumentace. Seznam orgánů veřejné moci. Příručka pro lokálního administrátora Provozní dokumentace Seznam orgánů veřejné moci Příručka pro lokálního administrátora Vytvořeno dne: 15. 4. 2011 Aktualizováno: 17. 6. 2011 Verze: 1.0 2011 MVČR Obsah 1 Úvod...4 1.1 Cíl dokumentu...4 1.2

Více

Manuál pro studenty. Obsah

Manuál pro studenty. Obsah Manuál pro studenty Studovat můžete v čase, který Vám vyhovuje a z jakéhokoliv prostředí. Náklady na cestovné a ubytování tímto ušetříte! Kurz Vás nebude nic stát! Počet kurzů bude záviset jen na Vás.

Více

Práce s e-mailovými schránkami v síti Selfnet

Práce s e-mailovými schránkami v síti Selfnet Práce s e-mailovými schránkami v síti Selfnet Obsah návodu Základní informace k nastavení schránky selfnet.cz...2 Doporučené parametry nastavení e-mailového klienta...2 Základní informace k nastavení e-mailové

Více

GMAIL. Verze 1 18.8.2008 Gmail je online aplikace, která se neustále vyvíjí. V daném okamžiku proto používáte vždy tu nejaktuálnější verzi.

GMAIL. Verze 1 18.8.2008 Gmail je online aplikace, která se neustále vyvíjí. V daném okamžiku proto používáte vždy tu nejaktuálnější verzi. GMAIL VERZE NÁVODU A NÁSTOJI Verze 1 18.8.2008 Gmail je online aplikace, která se neustále vyvíjí. V daném okamžiku proto používáte vždy tu nejaktuálnější verzi. VYUŽITÍ PRO e-mail s emailovou schránkou

Více

iphone 4.x.x. (3G, 3GS, 4) a Android 2.1, 2.2, 2.3.3. verze 1 / září 2011

iphone 4.x.x. (3G, 3GS, 4) a Android 2.1, 2.2, 2.3.3. verze 1 / září 2011 Manuál mobilního bankovnictví iphone 4.x.x. (3G, 3GS, 4) a Android 2.1, 2.2, 2.3.3. verze 1 / září 2011 Přihlášení Vstupní stránka pro přihlášení do aplikace mobilního bankovnictví. Stránka pro přihlášení

Více

Registr práv a povinností

Registr práv a povinností Registr práv a povinností Doporučené postupy a nastavení internetového prohlížeče pro práci v aplikaci AIS RPP Doporučené postupy a nastavení internetového prohlížeče pro práci v aplikaci AIS RPP v4.0

Více

Řešení chybových hlášek. Verze: 2.11 (17. 7. 2015) Jméno souboru:

Řešení chybových hlášek. Verze: 2.11 (17. 7. 2015) Jméno souboru: Řešení chybových hlášek Verze: 2.11 (17. 7. 2015) Vlastník: CEN7350_03 Jméno souboru: FAQ 1 Obsah Obsah... 2 1. Úvod... 3 1.1. Důležité... 3 1.2. Aktuální informace čtěte... 3 2. Přihlášení jednorázovým

Více

Příručka je určena pro zákazníky služby GTS mobil, specifika služby WS MVNE viz smlouva WS MVNE!

Příručka je určena pro zákazníky služby GTS mobil, specifika služby WS MVNE viz smlouva WS MVNE! Obsah 1 Vstup do weborderu... 2 1.1 Výběr služby... 2 1.2 Úvodní stránka... 2 2 Přehled parametrů SIM karty a čerpání FUP... 3 3 Aktivace nové SIM... 4 4 Změny parametrů a další operace pro aktivní SIM...

Více

InsideBusiness Payments CEE

InsideBusiness Payments CEE InsideBusiness Payments CEE Referenční příručka k novému vzhledu Přístupová cesta do střední a východní Evropy InsideBusiness Payments CEE Potřebujete pohodlný a bezproblémový přístup k úplné nabídce služeb

Více

Návod k použití autentifikačního modulu

Návod k použití autentifikačního modulu Návod k použití autentifikačního modulu Úvodní přihlašovací formulář. Přihlašovací obrazovku vidíte na následujícím obrázku (obr. 1). Jedná se o standardní způsob přihlášení pomocí jména a hesla, s rozšířenou

Více

Návod pro práci s aplikací

Návod pro práci s aplikací Návod pro práci s aplikací NASTAVENÍ FAKTURACÍ...1 NASTAVENÍ FAKTURAČNÍCH ÚDA JŮ...1 Texty - doklady...1 Fakturační řady Ostatní volby...1 Logo Razítko dokladu...2 NASTAVENÍ DALŠÍCH ÚDA JŮ (SEZNAMŮ HODNOT)...2

Více

Přímý kanál. První kroky se službou Přímý kanál

Přímý kanál. První kroky se službou Přímý kanál Přímý kanál První kroky se službou Přímý kanál Obsah Co Vám Přímý kanál nabízí? 3 Instalace aplikace Přímý kanál 4 Popis aplikace 6 První kroky Aktivace aplikace 7 První kroky Odeslání dávky příkazů 10

Více

NÁVOD K AKTIVACI A POUŽÍVÁNÍ E-MAILOVÉHO ÚČTU V DOMÉNĚ PACR.EU

NÁVOD K AKTIVACI A POUŽÍVÁNÍ E-MAILOVÉHO ÚČTU V DOMÉNĚ PACR.EU NÁVOD K AKTIVACI A POUŽÍVÁNÍ E-MAILOVÉHO ÚČTU V DOMÉNĚ PACR.EU PŘIHLÁŠENÍ K E-MAILOVÉMU ÚČTU Pro přihlášení k účtu je třeba do internetového vyhledávače napsat internetovou adresu http://hotmail.com. Po

Více

MANUÁL APLIKACE. On-line Broker

MANUÁL APLIKACE. On-line Broker MANUÁL APLIKACE On-line Broker OBSAH 1. O APLIKACI ON-LINE BROKER 2. PŘIHLÁŠENÍ 3. NASTAVENÍ 4. MENU OBCHODY NASTAVENÍ ZADÁNÍ PARAMETRŮ OBCHODU OBJEDNÁVKA SPRÁVA EVIDOVANÝCH OBJEDNÁVEK 5. PLATEBNÍ PŘÍKAZ

Více

On-line Broker MANUÁL

On-line Broker MANUÁL On-line Broker MANUÁL OBSAH 1. O Aplikaci On-line Broker (OLB) 3 2. PŘIHLÁŠENÍ 4 3. NASTAVENÍ 5 4. MENU OBCHODY 6 10 NASTAVENÍ 6 JAK UZAVŘU OBCHOD? 7 OBJEDNÁVKA 8 SPRÁVA EVIDOVANÝCH OBJEDNÁVEK 9 5. PLATEBNÍ

Více

Profibanka. Komplexní péče o kraje, města a obce

Profibanka. Komplexní péče o kraje, města a obce Profibanka Komplexní péče o kraje, města a obce Obsah Co Vám Profibanka nabízí? 3 Postup instalace služby Profibanka 4 První kroky Aktivace služby Profibanka 5 První kroky Standardní přihlášení a aktualizace

Více

MetaTrader Mobile Uživatelský manuál Operační systém Andorid HIGHSKY.CZ

MetaTrader Mobile Uživatelský manuál Operační systém Andorid HIGHSKY.CZ MetaTrader Mobile Uživatelský manuál Operační systém Andorid HIGHSKY.CZ 1 OBSAH Instalace 3 Přihlášení 4 Trh 5 Symboly 4 Graf 6 Vlastnosti grafu 7 Nový pokyn okamžitá realizace 7 Nový pokyn čekající 8

Více

Manuál k užívání webové aplikace BAKALÁŘI

Manuál k užívání webové aplikace BAKALÁŘI Manuál k užívání webové aplikace BAKALÁŘI OBSAH Přihlášení se do webové aplikace BAKALÁŘI Zadání přístupových údajů Úvodní stránka Hlavní panel s kartami nabídek Karta Úvod Karta Osobní údaje Karta Klasifikace

Více

Doporučené nastavení prohlížeče MS Internet Explorer 7 a vyšší pro Max Homebanking PS s využitím čipové karty

Doporučené nastavení prohlížeče MS Internet Explorer 7 a vyšší pro Max Homebanking PS s využitím čipové karty Doporučené nastavení prohlížeče MS Internet Explorer 7 a vyšší pro Max Homebanking PS s využitím čipové karty Obsah 1. Instalace SecureStore... 2 2. Nastavení Internet Exploreru... 3 3. První přihlášení...

Více

TEST UČEBNÍCH STYLŮ INSTRUKCE

TEST UČEBNÍCH STYLŮ INSTRUKCE TEST UČEBNÍCH STYLŮ INSTRUKCE S případnými dotazy se obracejte e-mailem na ucebnistyly@scio.cz nebo na tel. číslo 234 705 021. Testování administrativně zajišťuje škola, ale žáci si test a dotazník mohou

Více

Úvod do email systému

Úvod do email systému Úvod do email systému Základní informace Toto emailové prostředí je rozloženo do tří hlavních částí - rámců. Levý rámec zobrazuje aktuálně přihlášené složky. V pravé části strany se realizuje veškerá činnost

Více

Asset Management Suite. RBroker. User Manual. Date: září 19, 2013. 2010 Finamis s.r.o. Page 1 / 8

Asset Management Suite. RBroker. User Manual. Date: září 19, 2013. 2010 Finamis s.r.o. Page 1 / 8 Asset Management Suite User Manual Date: září 19, 2013 2010 Finamis s.r.o. Page 1 / 8 Table of Contents 1 Úvod... 3 2 Podporované prohlížeče... 3 3 Přihlášení... 3 4 Jazyk aplikace... 4 5 Aplikace... 4

Více

Registrace a nastavení účtů do Vodafone OneNet Samoobsluhy, Vodafone evyúčtování.

Registrace a nastavení účtů do Vodafone OneNet Samoobsluhy, Vodafone evyúčtování. Registrace a nastavení účtů do Vodafone OneNet Samoobsluhy, Vodafone evyúčtování. Úvod: Pro správu a přehled aktivovaných služeb slouží Vodafone OneNet Samoobsluha. Pro veškeré sledování vyúčtování (různé

Více

www.dpd.cz/dobirky Uživatelský manuál

www.dpd.cz/dobirky Uživatelský manuál www.dpd.cz/dobirky Uživatelský manuál DPD CZ Obsah 1. Úvod... 3 2. Přihlášení... 3 Přihlášení... 3 Nový uživatel, zapomenuté heslo... 5 3. Nastavení... 6 Nastavení uživatele... 6 Nastavení bankovních účtů...

Více

Čtečka ereading First Edition Aktivace čtečky uživatelský manuál

Čtečka ereading First Edition Aktivace čtečky uživatelský manuál Čtečka ereading First Edition Aktivace čtečky uživatelský manuál Manuál detailně popisuje všechny kroky, které je nutné provést pro plnohodnotnou funkcionalitu čtečky a aktivaci všech BONUSŮ (kredit na

Více

edávky Návod k použití

edávky Návod k použití Vytvořeno: 30.08.2012 Návod k použití Obsah 1 Modul 2 Nastavení fakturace pro VZP 2.1 Frekvence účtování 3 Tvorba dávek 3.1 Příprava seznamu dávek 3.1.1 Seznam dávek 3.2 Tvorba a odesílání dávek 3.2.1

Více

PROGRAM SKYPE. Návod Skype. www.workline.cz VERZE NÁVODU A PROGRAMU VYUŽITÍ PRO V TOMTO NÁVODU SE NAUČÍTE. STÁHNUTÍ A INSTALACE

PROGRAM SKYPE. Návod Skype. www.workline.cz VERZE NÁVODU A PROGRAMU VYUŽITÍ PRO V TOMTO NÁVODU SE NAUČÍTE. STÁHNUTÍ A INSTALACE PROGRAM SKYPE VERZE NÁVODU A PROGRAMU Verze 1 1.7.2008 Verze Skype 3.5.0.239 VYUŽITÍ PRO Telekonference pro více účastníků Videokonference pro 2 účastníky Instant Messaging (chat) Zasílání souborů V TOMTO

Více

Nápověda pro efektivní užívání služeb První Mobil

Nápověda pro efektivní užívání služeb První Mobil Nápověda pro efektivní užívání služeb První Mobil 1 Obsah Užitečné informace... 3 Získání SIM s novým číslem... 3 Získání SIM se svým současným číslem... 3 Aktivace SIM... 3 ČVOP... 4 Jak získat ČVOP...

Více

P R V N Í P Ř I H L Á Š E N Í D O A P L I K A C E E R B I N T E R N E T - B A N K A

P R V N Í P Ř I H L Á Š E N Í D O A P L I K A C E E R B I N T E R N E T - B A N K A P R V N Í P Ř I H L Á Š E N Í D O A P L I K A C E E R B I N T E R N E T - B A N K A Následující dokument popisuje první kroky s aplikací ERB Internet-Banka (dále jen Aplikace), které musí uživatel vykonat,

Více

Nastavení tabletu Prestigio MultiTab 4 ULTRA QUAD 8.0 3G

Nastavení tabletu Prestigio MultiTab 4 ULTRA QUAD 8.0 3G Nastavení tabletu Prestigio MultiTab 4 ULTRA QUAD 8.0 3G Tablet Prestigio MultiTab 4 ULTRA QUAD 8.0 3G, zakoupený v prodejní síti společnosti T-Mobile Czech Republic a.s., má potřebné parametry pro použití

Více

e-invoicing mojefakturace

e-invoicing mojefakturace e-invoicing mojefakturace V případě potřeby kontaktujte E-mail: e-fakturace.cz@tnt.com Tel.: +420 257 083 418 Obsah Vítejte v aplikaci mojefakturace 3 Registrace do mojefakturace 4 efakturace, eplatba

Více

POKYNY K REGISTRACI PROFILU ZADAVATELE

POKYNY K REGISTRACI PROFILU ZADAVATELE POKYNY K REGISTRACI PROFILU ZADAVATELE Stav ke dni 4. 12. 2012 Obsah: 1 Úvod... 3 1.1 Podmínky provozu... 3 1.2 Pokyny k užívání dokumentu... 3 2 Registrace profilu zadavatele... 4 2.1 Přihlášení uživatele...

Více

Instalace programu OZO. z www stránek či odkazu z e-mailu

Instalace programu OZO. z www stránek či odkazu z e-mailu Instalace programu OZO z www stránek či odkazu z e-mailu První instalaci programu OZO pro rok 2015 si vždy musíte zvolit volbu PLNÁ VERZE PROGRAMU. Upgrade programu OZO 2015 si můžete stahovat až v době,

Více

Freemail Prahy 10. Do svého e-mailu se můžete přihlásit odkudkoliv na webové adrese

Freemail Prahy 10. Do svého e-mailu se můžete přihlásit odkudkoliv na webové adrese Freemail Prahy 10 Co umožňuje Freemail Freemail funguje na podobném principu jako běžné e-maily (seznam.cz, centrum.cz apod.). Abyste se lépe ve svém e-mailu orientovali, připravili jsme pro vás jednoduchý

Více

MƏj úĭet Uživatelský manuál Verze 1.01/2010

MƏj úĭet Uživatelský manuál Verze 1.01/2010 M j ú et Uživatelský manuál Verze 1.01/2010 Obsah 1 Přihlášení do aplikace Klientské centrum.......................................................................................... 4 2 Zprávy systému...................................................................................................................

Více

Uživatelská dokumentace

Uživatelská dokumentace Uživatelská dokumentace Verze 14-06 2010 Stahování DTMM (v rámci služby Geodata Distribution) OBSAH OBSAH...2 1. O MAPOVÉM SERVERU...3 2. NASTAVENÍ PROSTŘEDÍ...3 2.1 Hardwarové požadavky...3 2.2 Softwarové

Více

MANUÁL PRO PLATEBNÍ KARTU V MOBILU

MANUÁL PRO PLATEBNÍ KARTU V MOBILU MANUÁL PRO PLATEBNÍ KARTU V MOBILU www.gemoney.cz infolinka: 844 844 844 Jak funguje platební karta v mobilu? Platební karta v mobilu od GE Money Bank je novinkou na trhu platebních karet a zcela průlomovým

Více

Popis nejčastějších funkcí aplikace MojeBanka business

Popis nejčastějších funkcí aplikace MojeBanka business Tento dokument popisuje následující funkčnosti aplikace MojeBanka. Kliknutím na odkaz vyberte příslušnou kapitolu. zadání jednorázového příkazu k úhradě zadání zahraniční platby odeslání dávkového příkazu

Více

Konfigurace PPPoE připojení v OS Microsoft Windows Vista

Konfigurace PPPoE připojení v OS Microsoft Windows Vista Konfigurace PPPoE připojení v OS Microsoft Windows Vista Předmluva Tento návod slouží k nastavení připojení k síti Internet prostřednictvím služby Internet ONE, která využívá připojování pomocí protokolu

Více

Návod na obsluhu internetového portálu O.K.V. Leasing s.r.o.

Návod na obsluhu internetového portálu O.K.V. Leasing s.r.o. Návod na obsluhu internetového portálu O.K.V. Leasing s.r.o. Internetový portál O.K.V. nám slouží: k pořízení smlouvy o úvěru se zákazníkem k vytištění smlouvy k vygenerování a odeslání pořízených dat

Více

Provozní dokumentace. Seznam orgánů veřejné moci. Příručka pro administrátora zřizované organizace

Provozní dokumentace. Seznam orgánů veřejné moci. Příručka pro administrátora zřizované organizace Provozní dokumentace Seznam orgánů veřejné moci Příručka pro administrátora zřizované organizace Vytvořeno dne: 30. 6. 2011 Aktualizováno: 17. 10. 2014 Verze: 2.1 2014 MVČR Obsah Příručka pro administrátora

Více

Nastavení telefonu Samsung S5610

Nastavení telefonu Samsung S5610 Nastavení telefonu Samsung S5610 Telefon Samsung S5610, zakoupený v prodejní síti společnosti T-Mobile Czech Republic a.s., má potřebné parametry pro použití T-Mobile služeb již přednastaveny. Pokud je

Více

On-line Broker MANUÁL

On-line Broker MANUÁL On-line Broker MANUÁL OBSAH 1. O Aplikaci On-line Broker (OLB) 3 2. Přihlášení do OLB? 4 3. Menu OBCHODY 5 10 Jak uzavřu obchod? Podmenu Obchod 6 Jak zadám objednávku? Podmenu Objednávka 7 Jak pošlu platbu

Více

Nastavení WAP (připojení k síti přes GPRS)

Nastavení WAP (připojení k síti přes GPRS) Nastavení WAP (připojení k síti přes GPRS) Klikněte na Start a položku Nastavení. Vyberte záložku Připojení a klikněte na ikonu Připojení. Zvolte záložku Upřesnit a klikněte na volbu Vybrat sítě. Klikněte

Více

SUN Outdoor Registrační systém. Návod pro rodiče. Obsah návodu. Registrační systém. Návod pro rodiče. 1 Registrace a přihlašování...

SUN Outdoor Registrační systém. Návod pro rodiče. Obsah návodu. Registrační systém. Návod pro rodiče. 1 Registrace a přihlašování... SUN Outdoor Registrační systém Obsah návodu 1 Registrace a přihlašování... 2 1.1 Registrace... 2 1.2 Zadání registračního klíče... 3 1.2.1 Registrační klíč mi nepřišel... 3 1.2.2 Vložení registračního

Více

ONLINE Documentation Moeller Internet Sales Application

ONLINE Documentation Moeller Internet Sales Application ONLINE Documentation Moeller Internet Sales Application Přehled Vítejte v elektronickém obchodě Moeller, přístup do systému je ze stránky na adrese www.eshop.moeller.cz, kde budete muset zadat jméno uživatele

Více

Agenda Systém G5i Uživatelský manuál 1.11.2013. Autor RH SID, s.r.o. 1

Agenda Systém G5i Uživatelský manuál 1.11.2013. Autor RH SID, s.r.o. 1 Agenda Systém G5i Uživatelský manuál 1.11.2013 Autor RH SID, s.r.o. 1 Obsah: 1 Internetový informační portál Integri G5i... 3 2 Minimální konfigurace pro provoz G5i... 3 3 Přihlášení... 4 4 Struktura informačního

Více

UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA UČITEL

UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA UČITEL VYSOKÁ ŠKOLA BÁŇSKÁ TECHNICKÁ UNIVERZITA OSTRAVA UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA UČITEL INFORMAČNÍ SYSTÉM PRO ZÁKLADNÍ ŠKOLU LOŠTICE Radek ZIMMERMANN Obsah 1 Úvod... 3 2 Přístup... 3 3 Přihlášení do systému... 4

Více

Nastavení telefonu Sony Ericsson Xperia Arc S

Nastavení telefonu Sony Ericsson Xperia Arc S Nastavení telefonu Sony Ericsson Xperia Arc S Telefon Sony Ericsson Xperia Arc S, zakoupený v prodejní síti společnosti T-Mobile Czech Republic a.s., má potřebné parametry pro použití T-Mobile služeb již

Více

Nastavení telefonu Nokia Lumia 925

Nastavení telefonu Nokia Lumia 925 Nastavení telefonu Nokia Lumia 925 Telefon Nokia Lumia 925, zakoupený v prodejní síti společnosti T-Mobile Czech Republic a.s., má potřebné parametry pro použití T-Mobile služeb již přednastaveny. Některé

Více

POPTÁVKOVÝ A OBJEDNÁVKOVÝ ONLINE SYSTÉM USERGUIDE

POPTÁVKOVÝ A OBJEDNÁVKOVÝ ONLINE SYSTÉM USERGUIDE USERGUIDE Obsah Vaše výhody na první pohled... 3 Přihlášení... 3 Cenová nabídka... 4 Jak si poradit s chybou krok 1... 7 Jak si poradit s chybou krok 2... 10 Jak vygenerovat z nabídky novou objednávku...

Více

Nastavení Microsoft Outlook 2007

Nastavení Microsoft Outlook 2007 Nastavení Microsoft Outlook 2007 Pro nastavení programu Microsoft Outlook 2007 k výběru pošty, je nutné provést manuální nastavení dle níže uvedeného návodu. spusťte Microsoft Outlook 2007 klikněte na

Více

Příručka nastavení funkcí snímání

Příručka nastavení funkcí snímání Příručka nastavení funkcí snímání WorkCentre M123/M128 WorkCentre Pro 123/128 701P42171_CS 2004. Všechna práva vyhrazena. Uplatňovaná ochrana autorských práv se vztahuje na všechny formy a záležitosti

Více

KOMFORTNÍ DATOVÉ SCHRÁNKY

KOMFORTNÍ DATOVÉ SCHRÁNKY KOMFORTNÍ DATOVÉ SCHRÁNKY Obsah Komfortní datové schránky 3 1 Záložka Schránky 3 1.1 Přidání nové datové schránky 3 1.2 Přidání nové složky pod evidencí datové schránky 6 1.3 Přidání dalšího uživatele

Více

Manuál pro implementaci služby PLATBA 24. Datum: 17. prosince 2014 Verze: 1.49

Manuál pro implementaci služby PLATBA 24. Datum: 17. prosince 2014 Verze: 1.49 Manuál pro implementaci služby PLATBA 24 Datum: 17. prosince 2014 Verze: 1.49 1 Úvodní informace ke službě PLATBA 24... 3 1.1 Obecný popis služby... 3 1.2 Administrativní předpoklady k využití služby PLATBA

Více

Nastavení telefonu Windows Phone 8S by HTC

Nastavení telefonu Windows Phone 8S by HTC Nastavení telefonu Windows Phone 8S by HTC Telefon Windows Phone 8S by HTC, zakoupený v prodejní síti společnosti T-Mobile Czech Republic a.s., má potřebné parametry pro použití T-Mobile služeb již přednastaveny.

Více

DOKUMENTACE REDAKČNÍHO SYSTÉMU PINYA

DOKUMENTACE REDAKČNÍHO SYSTÉMU PINYA DOKUMENTACE REDAKČNÍHO SYSTÉMU PINYA Obsah Obsah... 4 Pinya CMS... 5 Přihlášení do systému... 6 Položky v menu administrace... 7 Uživatelé... 8 Správa uživatelů... 8 Nový uživatel... 9 Role... 10 Vytvoření

Více

Informační systém Národní soustavy kvalifikací (IS NSK) Návod na obsluhu interního webu Pracovní skupiny

Informační systém Národní soustavy kvalifikací (IS NSK) Návod na obsluhu interního webu Pracovní skupiny Informační systém Národní soustavy kvalifikací (IS NSK) Návod na obsluhu interního webu Pracovní skupiny 21.3.2013 Obsah Obsah... 2 Návod na obsluhu interního webu IS NSK... 3 Základní informace o IS NSK...

Více

GO! Nápověda. Přihlásit se Zapomněli jste heslo? Nový zákazník. Zakázka. Přepravní list. Denní přehled. Storno. Administrace uživatelů.

GO! Nápověda. Přihlásit se Zapomněli jste heslo? Nový zákazník. Zakázka. Přepravní list. Denní přehled. Storno. Administrace uživatelů. GO! Nápověda Přihlásit se Zapomněli jste heslo? Nový zákazník Zakázka Přepravní list Denní přehled Storno Administrace uživatelů Adresy Přepravní list emailem Denní přehled emailem Feedback Předpoklady

Více

Informační systém Národní soustavy kvalifikací (IS NSK) Návod na obsluhu interního webu

Informační systém Národní soustavy kvalifikací (IS NSK) Návod na obsluhu interního webu Informační systém Národní soustavy kvalifikací (IS NSK) Návod na obsluhu interního webu 21.1.2013 Obsah Návod na obsluhu interního webu IS NSK... 3 Základní informace o IS NSK... 3 Stránka pro přihlášení

Více

Spravovat účet na pobočce. Řídit finance odkudkoli a kdykoli. Manuál internetového bankovnictví Citibank Online. www.citibank.cz

Spravovat účet na pobočce. Řídit finance odkudkoli a kdykoli. Manuál internetového bankovnictví Citibank Online. www.citibank.cz Spravovat účet na pobočce Řídit finance odkudkoli a kdykoli Manuál internetového bankovnictví Citibank Online www.citibank.cz Obsah První registrace 4 Snadné přihlášení 6 Odhlášení 7 Rady pro uživatele

Více

nadstavbový modul programu Amicus

nadstavbový modul programu Amicus nadstavbový modul programu Amicus pro Windows TM Příručka uživatele v.1.0 duben 2012 CompuGroup Medical Česká republika s.r.o. Jeremiášova 1422/7b 155 00 Praha 5 Obsah 1 Úvod k modulu CGMesky 1 2 Aktivace

Více

CGMesky. Rozšiřující služba

CGMesky. Rozšiřující služba CGMesky Rozšiřující služba Návod Dokumentace Poslední aktualizace: 15.7.2015 CGMesky Služba CGMesky umožňuje odesílat textové SMS zprávy přímo z prostředí Vašeho programu. Rychle a efektivně můžete informovat

Více

Nastavení prohlížeče Internet explorer

Nastavení prohlížeče Internet explorer WEBOVÁ APLIKACE PPL Nastavení prohlížeče Internet explorer Otevřete si Internet Explorer a zadejte adresu aplikace http://klient.ppl.cz Zvolte menu "Nástroje" a pak "Možnosti internetu". Následně vyberte

Více

Průvodce aplikací GTS Webový portál www.centrex.gts.cz. Strana 1 z 12

Průvodce aplikací GTS Webový portál www.centrex.gts.cz. Strana 1 z 12 Průvodce aplikací GTS Webový portál www.centrex.gts.cz Strana 1 z 12 Obsah 1 Přihlášení... 3 2 Změna hesla... 4 3 Hlavní stránka aplikace základní popis... 4 4 Použití interaktivní nápovědy... 4 5 Úprava

Více

Návod pro ha-loo Centrálu

Návod pro ha-loo Centrálu Návod pro ha-loo Centrálu 2 Návod ha-loo Centrála OBSAH sekce Nastavení Obsah 1. Obecné... 3 1.1. Kontaktní údaje... 3 1.2. Ostatní... 4 2. Centrála... 5 2.1. Seznam klapek... 5 2.2. Nastavení nové klapky...

Více

OTÁZKY TÝKAJÍCÍ SE PODÁNÍ NÁVRHU PROSTŘEDNICTVÍM ON-LINE PLATFORMY

OTÁZKY TÝKAJÍCÍ SE PODÁNÍ NÁVRHU PROSTŘEDNICTVÍM ON-LINE PLATFORMY OTÁZKY TÝKAJÍCÍ SE PODÁNÍ NÁVRHU PROSTŘEDNICTVÍM ON-LINE PLATFORMY Q1: Jak podat Návrh prostřednictvím on-line platformy? Q1: Jak podat Návrh prostřednictvím on-line platformy? Pro správné pochopení postupu

Více

Easycars Aplikace pro správu autobazaru

Easycars Aplikace pro správu autobazaru Easycars Aplikace pro správu autobazaru Obsah 1 Úvod... 2 1.1 Požadavky... 2 2 Přihlášení do systému... 3 2.1 Úvodní stránka... 4 3 Správa nabídek vozů a klienů... 5 3.1 Výpis vozidel... 5 3.1.1 Export

Více

Uživatelská příručka pro pokladní Mobito platba

Uživatelská příručka pro pokladní Mobito platba Uživatelská příručka pro pokladní Mobito platba 1 1. Jak přijímat a kontrolovat platby prostřednictvím Mobito platby... 3 1.1. Nutné předpoklady pro uskutečnění platby mezi zákazníkem a obchodníkem...

Více

CitiManager: Stručný návod k přechodu na nový systém pro držitele karet

CitiManager: Stručný návod k přechodu na nový systém pro držitele karet Tento stručný návod vám ukáže: 1. jak postupovat při registraci do CitiManager a) Pouze pro stávající držitele karet, kteří používají online výpisy b) Pouze pro držitele karet, kteří používají papírové

Více

Internetový informační portál INTEGRI INFO

Internetový informační portál INTEGRI INFO Internetový informační portál INTEGRI INFO 09.06.2010 Obsah: Internetový informační portál INTEGRI INFO... 2 1. Přihlášení... 3 2. Struktura informačního portálu... 5 2.1 Lišta hlavního menu... 5 2.2 Rychlé

Více

xmobile Operační systém Andorid Uživatelský manuál X-Trade Brokers DM S.A., organizační složka 1/12

xmobile Operační systém Andorid Uživatelský manuál X-Trade Brokers DM S.A., organizační složka 1/12 xmobile Operační systém Andorid Uživatelský manuál 1/12 Návod xmobile OS Android Přihlášení... 3 Trh... 3 Symboly... 4 Graf... 5 Vlastnosti grafu... 6 Obchod... 6 Nový pokyn okamžitá realizace... 7 Nový

Více

IN-SEZNAM. stručný manuál k aplikaci pro vedení seznamu akcionářů. Verze 1 (březen 2014) Copyright TUK-TUK s.r.o.

IN-SEZNAM. stručný manuál k aplikaci pro vedení seznamu akcionářů. Verze 1 (březen 2014) Copyright TUK-TUK s.r.o. IN-SEZNAM stručný manuál k aplikaci pro vedení seznamu akcionářů Verze 1 (březen 2014) Copyright TUK-TUK s.r.o. TUK-TUK s.r.o. Frýdlantská 2143, 738 01 Frýdek-Místek IČ 29387213 tel.: +420 608 173 327

Více

Express Import systém

Express Import systém Express Import systém Návod pro příjemce Express Import systém TNT Express Import systém umožňuje snadné objednání vyzvednutí zásilek na žádost příjemce, a to ze 168 zemí světa. Vy - jako příjemce zboží

Více

Popis nejčastějších funkčností v aplikaci MojeBanka

Popis nejčastějších funkčností v aplikaci MojeBanka Tento dokument popisuje následující funkčnosti aplikace. Kliknutím na odkaz vyberte příslušnou kapitolu. zadání tuzemského příkazu v úhradě v CZK zadání zahraniční platby ověření stavu odeslané transakce

Více

Nastavení telefonu Sony Xperia L

Nastavení telefonu Sony Xperia L Nastavení telefonu Sony Xperia L Telefon Sony Xperia L, zakoupený v prodejní síti společnosti T-Mobile Czech Republic a.s., má potřebné parametry pro použití T-Mobile služeb již přednastaveny. Pokud je

Více

PŘEHLED SLUŽEB A PARAMETRŮ INTERNETOVÉHO BANKOVNICTVÍ CREDITAS

PŘEHLED SLUŽEB A PARAMETRŮ INTERNETOVÉHO BANKOVNICTVÍ CREDITAS PŘEHLED SLUŽEB A PARAMETRŮ INTERNETOVÉHO BANKOVNICTVÍ CREDITAS ÚČINNÝ OD 1. ÚNORA 2015 OBSAH Technické požadavky 01 Bezpečnostní prvky 01 Povinnost zřízení a vedení účtu 01 Dostupnost 01 Limity aktivních

Více

REGISTRACE UŽIVATELE

REGISTRACE UŽIVATELE OBCHODOVÁNÍ S POVOLENKAMI REJSTŘÍK UNIE REGISTRACE UŽIVATELE Stručná uživatelská příručka Obsah Spuštění aplikace... 2 Přihlášení a odhlášení... 3 Vytvoření uživatelského účtu ECAS a přidání čísla mobilního

Více

M A N U Á L verze 3.0

M A N U Á L verze 3.0 M A N U Á L verze 3.0 ÚVOD Internetové stránky vám nabízí kompletně vše pro vaši potřebu na úspěšné a efektivní podnikání s Blue Style. Na těchto stránkách naleznete: B2B ON-LINE SYSTEM 1. Výběr dostupných

Více

Manuál internetového bankovnictví. verze 1 / září 2011December 2010

Manuál internetového bankovnictví. verze 1 / září 2011December 2010 Manuál internetového bankovnictví verze 1 / září 2011December 2010 Přihlášení Vstupní stránka pro přihlášení do internetového bankovnictví. Pokud jste klientem banky Equa bank od 19.9.2011, můžete rovnou

Více

Dokumentace. k projektu Czech POINT. Příručka pro lokální administrátory v období voleb do obecních zastupitelstev

Dokumentace. k projektu Czech POINT. Příručka pro lokální administrátory v období voleb do obecních zastupitelstev Dokumentace k projektu Czech POINT Příručka pro lokální administrátory v období voleb do obecních Vytvořeno dne: 1. 7. 2014 Aktualizováno: 1.9.2014 Verze: 1.6 2014 MVČR Obsah 1. Legislativní rámec:...

Více

Přihlášení uživatele

Přihlášení uživatele Přihlášení uživatele 1 Portál B2B 3.0 1.1 O portálu Cílem Portálu B2B je zprostředkovávat zaměstnancům ŠKODA AUTO a jejich obchodním partnerům (importérům, dealerům atd.) důležité informace a umožňovat

Více

Up & Down Opce. Manuál. Obsah

Up & Down Opce. Manuál. Obsah Up & Down Opce Manuál Obsah 1 Přihlášení do platformy... 2 2 Rozhraní platformy... 3 2.1 Změna modulu z Forex na Opce... 3 2.2 Market Watch... 4 2.3 Click & Trade okno... 7 2.4 Okno Obchodního portfolia...

Více

MojeBanka - Informace pro příjemce platebních karet

MojeBanka - Informace pro příjemce platebních karet Vážení obchodní partneři, jsme rádi, že Vám můžeme nabídnout moderní a bezpečný způsob distribuce výpisů z akceptace platebních karet. Pro získání elektronických výpisů z je nezbytné, abyste využívali

Více

Groupwise PŘÍSTUP A NASTAVENÍ E-MAILOVÉ SCHÁNKY PŘES WEBOVÉ ROZHRANÍ

Groupwise PŘÍSTUP A NASTAVENÍ E-MAILOVÉ SCHÁNKY PŘES WEBOVÉ ROZHRANÍ Groupwise PŘÍSTUP A NASTAVENÍ E-MAILOVÉ SCHÁNKY PŘES WEBOVÉ ROZHRANÍ Obsah 1. Přístup přes webové rozhraní... 1 2. Možnosti nastavení schránky... 1 2.1. Změna hesla... 1 2.2. Pravidla... 2 2.3. Podpis...

Více

Nastavení telefonu Nokia C2-01

Nastavení telefonu Nokia C2-01 Nastavení telefonu Nokia C2-01 Telefon Nokia C2-01, zakoupený v prodejní síti společnosti T-Mobile Czech Republic a.s., má potřebné parametry pro použití T-Mobile služeb již přednastaveny. Pokud je potřeba

Více

Návod k používání služeb na portálu SMSbrána.cz. www.smsbrana.cz

Návod k používání služeb na portálu SMSbrána.cz. www.smsbrana.cz Návod k používání služeb na portálu SMSbrána.cz www.smsbrana.cz Obsah 1 registrace a příhlášení... 3 2 co dělat po přihlášení uživatelské rozhraní... 4 3 Dobití kreditu... 5 4 Naplnění kontaktního adresáře...

Více