Internet Banka s mobilním klíčem. První kroky

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Internet Banka s mobilním klíčem. První kroky"

Transkript

1 Internet Banka s mobilním klíčem První kroky

2 Obsah DŘÍVE NEŽ ZAČNETE... 3 Minimální požadavky na Váš počítač... 3 Podpora služby Internet Banka... 3 Užitečné odkazy... 3 Důležitá upozornění... 3 CO VÁM INTERNET BANKA NABÍZÍ... 5 Výhody Internet Banky... 5 Funkčnosti Internet Banky... 5 RYCHLÝ START... 6 První přihlášení do Internet Banky... 6 Aktivace Internet Banky... 8 Jak zadat platební příkaz GE MONEY MANAGER Mějte své peníze pod kontrolou Historie zůstatků Kategorie transakcí Osobní rozpočet Nezobrazované účty Textové vyhledávání OSOBNÍ NASTAVENÍ Nastavte si Internet Banku podle svých potřeb Změna hesla Změna kontaktních údajů evýpisy Změna způsobu přihlašování Šablony plateb Oblíbené stránky NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY A ODPOVĚDI CO DĚLAT, KDYŽ ZABLOKOVÁNÍ A ODBLOKOVÁNÍ INTERNET BANKY Fyzické osoby nepodnikatelé i podnikatelé Právnické osoby Jak postupovat v případě potíží s přihlášením do Internet Banky?... 20

3 Dříve než začnete Minimální požadavky na Váš počítač Internet Banka klade minimální nároky na Vaše počítačové vybavení. Dříve než ji začnete používat, přesvědčte se, že Váš počítač a jeho programové vybavení odpovídají alespoň následující konfiguraci. Operační systém: Microsoft Windows Vista a vyšší Internetový prohlížeč: Microsoft Internet Explorer 8.0 a vyšší, Google Chrome 5 a vyšší, nebo Mozilla Firefox 4 a vyšší Podpora služby Internet Banka po pá 8:00 21:00, so ne 8:00 17:00 Potíže s přihlášením, technická podpora, odblokování Internet Banky. Pro zablokování Internet Banky je linka dostupná nonstop. Dotazy, náměty, připomínky, podezření na podvodnou stránku nebo podvodný . Užitečné odkazy Detailní popis a návody ke službě Internet Banka jsou pro Vás připraveny na Důležitá upozornění Abychom společně předešli zneužití Vaší Internet Banky, žádáme Vás, abyste důsledně dodržovali následující pravidla: Nereagujte na y, které Vás žádají o zadání Vašich osobních dat. GE Money Bank nikdy nežádá o Vaše důvěrné informace, např. přihlášení do Internet Banky, em. Ověřujte si, že se hlásíte do Internet Banky na správném místě: o o o o Po otevření přihlašovací stránky Internet Banky zkontrolujte, že v příkazovém řádku se Vám zobrazuje adresa https://ibs.internetbanka.cz/ibs31/controllerservlet V nových verzích prohlížeče se navíc příkazový řádek zeleně podbarví. V závislosti na typu a verzi internetového prohlížeče se v horní nebo dolní části zobrazuje ikona zamčeného visacího zámku. Po kliknutí na ikonu zámku se zobrazí informace o bezpečnostním certifikátu. V pravé dolní části obrazovky je umístěno logo VeriSign Secured. Po kliknutí na logo se otevře stránka s informacemi o bezpečnostním certifikátu vystaveném právě pro doménu ibs.internetbanka.cz společnosti GE Money Bank. Pokud máte podezření, že se přihlašovací stránka chová nějak neobvykle, např. po Vás vyžaduje heslo nebo mobilní klíč na nezvyklém místě, nevyplňujte své přihlašovací údaje. Kontaktujte Zákaznický servis GE Money Bank a ověřte si, že se do Internet Banky hlásíte na správné stránce. Věnujte pozornost celému znění SMS zprávy s mobilním klíčem. Každá SMS zpráva totiž z bezpečnostních důvodů obsahuje nejen mobilní klíč, ale také popis transakce, kterou autorizujete.

4 Mějte přehled o svých penězích. Pravidelně kontrolujte své účty. Pokud zaregistrujete nějaké neobvyklé transakce, neprodleně nás kontaktujte. Podrobnější informace o bezpečnosti naleznete v Pravidlech bezpečného užívání Internet Banky. V případě podezření na zneužití Vašich přístupových práv ihned kontaktujte Zákaznický servis GE Money Bank na telefonním čísle a žádejte o zablokování přístupu do Internet Banky.

5 Co Vám Internet Banka nabízí Výhody Internet Banky Obsluha Internet Banky je velmi jednoduchá. Stačí pouze počítač připojený na Internet a Vaše účty jsou Vám k dispozici i z pohodlí domova nebo kanceláře. Nejste omezováni otvírací dobou. Internet Banka má otevřeno 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Navíc bez front. S Internet Bankou ušetříte. Poplatky za transakce jsou nižší než na pobočce. Komunikace s bankou je bezpečná. Zpravidla všechny aktivní operace potvrzujete mobilním klíčem. Funkčnosti Internet Banky Kompletní přehled všech funkčností, které Vám Internet Banka nabízí, naleznete v Přehledu funkčností a parametrů služby Internet Banka.

6 Rychlý start První přihlášení do Internet Banky Přihlášení do Internet Banky je velmi jednoduché. Připravte si dokumenty, které jste obdrželi - smlouvu obsahující Vaše identifikační číslo (ID), obálku s přihlašovacím heslem a obálku s aktivačním heslem. Zobrazí se Vám internetové stránky GE Money Bank. Vlastní přihlášení do Internet Banky naleznete v pravé části obrazovky, oranžové tlačítko Internet Banka.

7 V novém okně se Vám zobrazí stránka pro přihlášení.

8 Pokud jste si zvolili přihlašování do Internet Banky pouze pomocí hesla, jste již úspěšně přihlášeni. Pokud pro přihlašování budete používat také mobilní klíč, odešleme na Váš mobilní telefon jednorázový číselný kód. Nyní jste úspěšně přihlášeni v Internet Bance. Vzhledem k tomu, že Vaše Internet Banka zatím není aktivní, zobrazí se Vám po přihlášení stránka upozorňující na nutnost aktivace. Aktivace Internet Banky Pokud jste již od nás poštou obdrželi aktivační heslo, může ihned po přihlášení provést aktivaci Internet Banky. Bez aktivace není možné provádět prostřednictvím Internet Banky žádné aktivní operace. Pokud zvolíte možnost Aktivovat nyní, zobrazí se Vám stránka s prvním krokem Aktivace Internet Banky.

9 Zobrazí se Vám druhý krok, na kterém svůj požadavek na aktivaci Internet Banky autorizujete mobilním klíčem, který jsme odeslali na Váš telefon. Zobrazí se Vám stránka s potvrzením, že aktivace proběhla úspěšně. Nyní můžete svou Internet Banku plně využívat. Pokud zvolíte možnost Aktivovat později, k procesu aktivace Internet Banky se můžete kdykoliv vrátit.

10 Upozornění: Aktivační heslo, které jste obdrželi poštou, slouží pouze k jednorázové aktivaci Internet Banky. K přihlašování je určeno přihlašovací heslo, které jste obdrželi na pobočce a doporučujeme Vám jej po prvním přihlášení změnit. Upozornění: Nepoužívejte prosím navigační tlačítka svého internetového prohlížeče, např. Zpět, Vpřed nebo Obnovit, jinak budete z bezpečnostních důvodů z Internet Banky odhlášeni.

11 Jak zadat platební příkaz Potřebujete zaplatit složenku nebo zadat platební příkaz? Použijte svou Internet Banku. Na následující stránce zkontrolujte, zda jste všechny údaje zadali správně. Pokud ano, klikněte na tlačítko Podepsat. Do připraveného pole opište mobilní klíč, který byl mezitím doručen na Váš mobilní telefon. Klikněte na tlačítko Odeslat. Zobrazí se stránka s potvrzením o odeslání platebního příkazu. V Přehledu příkazů k úhradě si můžete svou platbu znovu překontrolovat. Upozornění: Převody mezi vlastními účty vedenými u GE Money Bank, stejně jako další vybrané aktivní operace, nevyžadují podpis mobilním klíčem.

12 GE Money Manager Mějte své peníze pod kontrolou Také Vám každý měsíc vrtá hlavou, kam se Vám zase všechny peníze rozkutálely? Výpisy z účtu Vám nepřipadají právě nejpřehlednější? Představujeme Vám službu GE Money Manager, s níž budete mít naprostý přehled o svých financích. GE Money Manager je souborem několika užitečných nástrojů, které Vám umožní sledovat své příjmy a výdaje roztříděné podle kategorií nebo si posvítit na své budoucí úspory. Všechny informace se navíc zobrazí v přehledných grafech a tabulkách. Historie zůstatků Zajímá Vás, jak se vyvíjely zůstatky na Vašich běžných a depozitních účtech? Historie zůstatků je nástroj, jehož prostřednictvím můžete v přehledné tabulce a grafu sledovat vývoj zůstatků na svých účtech až rok zpětně. Sami si můžete libovolně volit, pro které ze svých depozitních účtů chcete zobrazit součet zůstatků ve sloupcovém grafu. Kde najdete historii zůstatků? V levém menu zvolte položku GE Money Manager a vyberte možnost Historie zůstatků.

13 Kategorie transakcí Chtěli byste vědět, které položky nejvíce zatěžují Váš domácí rozpočet nebo jsou naopak největším zdrojem Vašich příjmů? GE Money Manager Vám v tom udělá jasno. Příchozí i odchozí platby si na svém účtu můžete roztřídit podle kategorií, které jsou předdefinovány nebo si je sami definovali, např. výplata, nájem, elektřina nebo dovolená. Pak už jen na koláčových grafech sledujete aktuální stav. Vedle těchto grafů s kategoriemi najdete na stránce Přehled transakcí také graf zobrazující poměr příjmů a výdajů za Vámi zvolené období.

14 Jak nastavit kategorie transakcí? Způsobů, jak nastavit kategorie transakcí, je několik. Můžete je přiřadit ručně například při zadávání platby nebo automaticky pomocí nastavených pravidel. Osobní rozpočet Zajímá Vás, jak se zůstatek na Vašem účtu bude vyvíjet? S pomocí služby GE Money Managera si můžete sestavit svůj osobní rozpočet. Zadejte své pravidelné měsíční příjmy a výdaje. Doplňte příjmy a výdaje, které plánujete během roku, a svůj počáteční zůstatek. v přehledném grafu a tabulce se Vám ukáže pravděpodobný vývoj Vašich financí v následujících 12 měsících. Osobní rozpočet zůstane automaticky uložen a můžete se k němu kdykoliv vrátit. Jak nastavit osobní rozpočet?

15 V levém menu zvolte položku na obrazovce. GE Money Manager, vyberte možnost Osobní rozpočet a vyplňte údaje podle instrukcí Nezobrazované účty Nechcete zobrazovat pohyby mezi vybranými účty (např. vlastními) v grafech na Přehledu transakcí? Nastavte si je jako Nezobrazované účty a budete mít přesnější přehled o svých příjmech a výdajích. Jak nastavit Nezobrazované účty? V levému menu zvolte položku GE Money Manager, vyberte možnost Nezobrazované účty a zadejte nebo vyberte číslo účtu, který nechte zobrazovat. Textové vyhledávání Potřebujete dohledat jednu konkrétní platbu kartou, ale nepamatujete si, kdy přesně jste ji provedli? Vyzkoušejte textové vyhledávání. Jak na textové vyhledávání? Na přehledu transakcí zadejte do pole Obsahuje text název obchodu, jako Typ transakce zvolte použití platební karty a vyhledají se Vám všechny platby provedené kartou v tomto obchodě. Podrobný návod k textovému vyhledávání naleznete ve své Internet Bance v Tipu na nastavení.

16 Osobní nastavení Nastavte si Internet Banku podle svých potřeb Záložka Osobní nastavení Vám umožní přizpůsobit si Internet Banku svým potřebám. Můžete zde upravit některá nastavení (např. způsob přihlášení), provádět změny (např. hesla) nebo si nastavit doplňkové služby. Změna hesla Víte, kdy a jak často byste si měli měnit heslo do své Internet Banky? Z bezpečnostních důvodů Vám doporučujeme ihned po prvním přihlášení změnit heslo, které jste od nás obdrželi při podpisu smlouvy. Své heslo pak obměňujte pravidelně, nejlépe každý měsíc. Neprodleně změňte heslo při sebemenším podezření, že jej zná neoprávněná osoba. Jak změnit heslo? V levém menu zvolte položku Osobní nastavení a vyberte možnost Změna hesla a správa kanálů. Zobrazí se Vám tabulka s přehledem služeb přímého bankovnictví, které máte zřízeny. V seznamu si vyberte kanál Internet Banka s mobilním klíčem a klikněte na tlačítko Změnit heslo. Změna kontaktních údajů Přestěhovali jste se a změnili jste pouze svou kontaktní adresu, chcete sjednotit kontaktní adresu u všech produktů, které u nás máte? Změňte si kontaktní adresu jednoduše prostřednictvím Internet Banky. Jak změnit kontaktní údaje? V levém menu zvolte položku Osobní nastavení a vyberte možnost Kontaktní informace. evýpisy Chtěli byste být ohleduplnější k našim lesům? Rádi byste se zbavili přebytečného papíru? Nastavte si ve své Internet Bance elektronický výpis. Je plnohodnotnou alternativou k papírovému výpisu, který Vám dosud zasíláme do poštovní schránky nebo který si osobně vyzvedáváte na své pobočce. Navíc jej dostanete rychleji než tištěný výpis. Je Vám k dispozici kdykoliv a odkudkoliv, ve formátu pdf, txt nebo xml si jej můžete uložit do svého počítače, případně vytisknout. Jak nastavit evýpis? V levém menu zvolte položku Osobní nastavení a vyberte možnost Nastavení výpisů. Změna způsobu přihlašování Nevyhovuje Vám přihlašování do Internet Banky pomocí mobilního klíče? Jeho vyžadování si můžete vypnout a přihlašovat se pouze pomocí hesla. Tento prvek zabezpečení je totiž volitelný. Jak změnit způsob přihlašování? V levém menu zvolte položku způsob přihlašování. Osobní nastavení, vyberte možnost Nastavení mobilního klíče a klikněte na Změnit Upozornění: Vypnout můžete pouze vyžadování mobilního klíče při přihlašování. I nadále bude nutné potvrdit (autorizovat) mobilním klíčem zpravidla každou aktivní operaci ve Vaší Internet Bance.

17 Šablony plateb Provádíte řadu platebních příkazů opakovaně? Uložte si je jako šablony a mějte je připraveny pro další použití. Usnadníte si tak zadávání platebních operací. Nebudete muset vypisovat všechny náležitosti opakovaně. Údaje uvedené v šabloně můžete měnit i během jejího používání, Pokud se např. bude u jednot livých plateb lišit převáděná částka nebo variabilní symbol. Jak vytvořit šablonu? Způsobů, jak vytvořit šablonu, je několik. Stačí pouze doplnit název šablony při zadávání platebního nebo trvalého příkazu a šablona je připravena pro další použití. Nebo v levém menu zvolte položku Osobní nastavení, vyberte možnost Šablony plateb a klikněte na Nová šablona. Oblíbené stránky Navštěvujete některé stránky Internet Banky častěji než jiné? Vytvořte si na Úvodní stránce seznam svých oblíbených stránek a nemusíte už udělat ani jeden klik navíc. Jak si nastavit oblíbené stránky? V levém menu zvolte položku Osobní nastavení a vyberte možnost Nastavení oblíbených.

18 Nejčastější otázky a odpovědi Jaká je platnost mobilního klíče? Mobilní klíč můžete použít pouze pro jedno úspěšné přihlášení. Jeho časová platnost je omezena na 2 minuty. Proč nebyl mobilní klíč doručen? Příčin, proč nemohl být mobilní klíč doručen na Váš mobilní telefon, může být několik: máte vypnutý mobilní telefon, jste v oblasti, kde není signál, jste v zahraničí a nemáte aktivován roaming, změnili jste si telefonní číslo a změnu jste nenahlásili do banky. Jak zjistím, že mnou zadaná transakce byla provedena? Prostřednictvím Přehledu příkazů k úhradě můžete sledovat stav příkazu, který jste zadali. Po odeslání platebního příkazu se zobrazí stav požadavku Odeslán. Jakmile je platba přijata do bankovního systému, automaticky se zaktualizují zůstatky na Vašich účtech a status příkazu k úhradě se změní na Proveden. Jak na svém počítači zjistím typ a verzi operačního systému a internetového prohlížeče? Typ a verzi operačního systému zjistíte tak, že například na obrazovce kliknete postupně na Tento počítač Ovládací panely Systém. Verzi aplikace Internet Explorer zjistíte tak, že na liště kliknete na Nápověda O aplikaci Internet Explorer. Mohu používat Internet Banku z více počítačů? Ano. Pokud pro přihlášení používáte mobilní klíč a/nebo heslo, můžete se přihlásit z jakéhokoliv počítače splňujícího požadavky na minimální nastavení. Mohu používat Internet Banku v internetových kavárnách či kioscích? Ano. Pokud pro přihlášení používáte mobilní klíč a/nebo heslo, můžete se přihlásit z jakéhokoliv počítače splňujícího požadavky na minimální nastavení. Důsledně prosím dodržujte pravidla bezpečného užívání Internet Banky. Jaké jsou náležitosti přihlašovacího hesla? Heslo do vlastní aplikace Internet Banka musí mít 8 16 znaků a splňovat následující podmínky: heslo vždy obsahuje alespoň jedno malé písmeno, alespoň jedno velké písmeno a alespoň jedno číslo (např. Banka2005) jiné než následující znaky nejsou povoleny: A a B b C c D d E e F f G g H h I i J j K k L l M m N n O o P p Q q R r S s T t U u V v W w X x Y y Z z

19 Co dělat, když Nemohu se přihlásit do Internet Banky Přesvědčte se, zda zadáváte správné přihlašovací údaje a zda například není na Vaší klávesnici zapnuta funkce CapsLock (psaní velkých písmen). Po třech neplatných pokusech o přihlášení se z bezpečnostních důvodů přístup do Internet Banky zablokuje. Pro jeho odblokování kontaktujte prosím Zákaznický servis GE Money Bank na telefonní lince nebo prostřednictvím Online chatu. Případně můžete navštívit kteroukoliv pobočku GE Money Bank. Přístup do Internet Banky byl zablokován V případě, že 3 x po sobě zadáte chybně přihlašovací údaje (ID nebo heslo) nebo mobilní klíč, bude přístup do Internet Banky z bezpečnostních důvodů zablokován. Pro odblokování své Internet Banky kontaktujte prosím Zákaznický servis GE Money Bank na telefonní lince nebo prostřednictvím Online chatu, případně můžete navštívit kteroukoliv pobočku GE Money Bank. Mobilní klíč nebyl doručen Pokud jste mobilní klíč na svůj mobilní telefon neobdrželi nebo již není platný, klikněte na tlačítko Nový mobilní klíč. Vygeneruje se nový mobilní klíč, který Vám bude automaticky odeslán na Váš mobilní telefon. Vygenerování nového mobilního klíče ukončí platnost předchozího. Máte ve svém mobilu více mobilních klíčů Pokud máte ve svém mobilním telefonu více SMS zpráv s mobilním klíčem, pak je platný pouze mobilní klíč z SMS zprávy, která Vám byla doručena jako poslední. Zadaná částka překračuje povolený limit Odesílání platebních příkazů je z bezpečnostních důvodů omezeno transakčním limitem. Povolený limit se liší individuálně dle klienta či způsobu zabezpečení, které pro vstup do Internet Banky používá. Výši svého limitu zjistíte ve své Internet Bance, sekce Osobní nastavení, menu Změna hesla a správa kanálů. Z bezpečnostních důvodů je možné změnit limit pouze na pobočce GE Money Bank.

20 Zablokování a odblokování Internet Banky Postup pro zablokování a odblokování služby Internet Banka se liší v závislosti na typu klienta. Fyzické osoby nepodnikatelé i podnikatelé S žádostí o zablokování i odblokování přístupu do služby Internet Banka kontaktujte Zákaznický servisu GE Money Bank na telefonní lince nebo prostřednictvím Online chatu. Pro zablokování Internet Banky je linka dostupná nonstop, pro odblokování je Vám k dispozici po pá 8:00 21:00, so ne 8:00 17:00. Případně se také můžete obrátit na kteroukoliv pobočku GE Money Bank. Právnické osoby S žádostí o zablokování i odblokování přístupu do služby Internet Banka kontaktujte pobočku, u které je veden Váš účet. Pro zablokování Internet Banky je Vám také nonstop k dispozici Zákaznický servis GE Money Bank na telefonní lince nebo prostřednictvím Online chatu. Jak postupovat v případě potíží s přihlášením do Internet Banky? Kontaktujte prosím Zákaznický servis GE Money Bank na telefonní lince

Internet Banka s mobilním klíčem. První kroky

Internet Banka s mobilním klíčem. První kroky Internet Banka s mobilním klíčem První kroky Obsah DŘÍVE NEŽ ZAČNETE... 3 Minimální požadavky na Váš počítač... 3 Podpora služby Internet Banka... 3 Užitečné odkazy... 3 Důležitá upozornění... 3 CO VÁM

Více

Internet Banka s certifikáty. První kroky

Internet Banka s certifikáty. První kroky Internet Banka s certifikáty První kroky 2 Obsah DŘÍVE NEŽ ZAČNETE...3 Minimální požadavky na Váš počítač...3 Podpora služby Internet Banka...3 Užitečné odkazy...3 Bezpečnost...3 Parametry certifikátů...3

Více

Internet Banka s certifikáty

Internet Banka s certifikáty Internet Banka s certifikáty Obsah Užitečné dokumenty... Podpora... Parametry certifikátů... První přihlášení do Internet Banky... Vygenerování digitálních certifikátů... Import SSL certifikátu do internetového

Více

Internet Banka v mobilu

Internet Banka v mobilu Internet Banka v mobilu Obsah Co je Internet Banka v mobilu?... 3 Co umí Internet Banka v mobilu?... 3 Kdo může používat Internet Banku v mobilu?... 3 Na jakých telefonech Internet Banka v mobilu funguje?...

Více

Verze 012014. Internet Banka s mobilním klíčem Manuál pro používání

Verze 012014. Internet Banka s mobilním klíčem Manuál pro používání Verze 012014 Internet Banka s mobilním klíčem Manuál pro používání Obsah: Začínáme... 3 Minimální požadavky na Váš počítač... 3 Podpora služby internetové bankovnictví... 3 Bezpečnostní upozornění... 3

Více

Telefon Banka. První kroky

Telefon Banka. První kroky Telefon Banka První kroky Obsah Co Vám Telefon Banka nabízí... 3 Zabezpečení Telefon Banky... 3 Výhody Telefon Banky... 3 Telefon Banka Vám umožní... 3 Rychlý start... 4 První přihlášení do Telefon Banky...

Více

Internet Banka s certifikáty. První kroky

Internet Banka s certifikáty. První kroky Internet Banka s certifikáty První kroky Obsah DŘÍVE NEŽ ZAČNETE... 3 Minimální požadavky na Váš počítač... 3 Podpora služby Internet Banka... 3 Užitečné odkazy... 3 Bezpečnost... 3 Důležitá upozornění...

Více

Sbírka tipů pro SERVIS 24

Sbírka tipů pro SERVIS 24 Sbírka tipů pro SERVIS 24 AKTIVACE LIMITY 3D SECURE SMS PIN Obsah Aktivace elektronického výpisu... 1 Změna limitů u platební karty... 2 Oblíbené položky... 3 Zrychlené převody... 4 Recyklace plateb...

Více

INTERNETOVÉ BANKOVNICTVÍ ARTESA IDEAL

INTERNETOVÉ BANKOVNICTVÍ ARTESA IDEAL INTERNETOVÉ BANKOVNICTVÍ ARTESA IDEAL Příručka pro klienty V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte na info@artesa.cz nebo na čísle 800 128 836. 1/23 Artesa, spořitelní družstvo, www.artesa.cz, info@artesa.cz

Více

Nastavení MDA Compact V

Nastavení MDA Compact V Nastavení MDA Compact V Telefon s integrovaným kapesním počítačem T-Mobile MDA Compact V, zakoupený v prodejní síti společnosti T- Mobile Czech Republic a.s., má potřebné parametry pro použití T-Mobile

Více

Návod k použití aplikace pro platbu mýtného pomocí internetu

Návod k použití aplikace pro platbu mýtného pomocí internetu Návod k použití aplikace pro platbu mýtného pomocí internetu Do aplikace pro platbu mýtného pomocí internetu můžete přistupovat přes internetové stránky dars (www.dars.si), kliknutím na ikonu portál uživatelů.

Více

Uživatelský manuál Citfin, spořitelní družstvo Potřebujete poradit? Volejte infolinku nebo pište na

Uživatelský manuál Citfin, spořitelní družstvo Potřebujete poradit? Volejte infolinku nebo pište na Uživatelský manuál Citfin, spořitelní družstvo Potřebujete poradit? Volejte infolinku +420 234 092 333 nebo pište na info@citfin.cz! OBSAH Vstup do internetového bankovnictví... 3 Přihlášení do internetového

Více

RYCHLÝ PRŮVODCE INTERNETOVÝM BANKOVNICTVÍM

RYCHLÝ PRŮVODCE INTERNETOVÝM BANKOVNICTVÍM RYCHLÝ PRŮVODCE INTERNETOVÝM BANKOVNICTVÍM JAK SE PŘIHLÁSIT Do internetového bankovnictví se přihlásíte na adrese www.bankservis.cz Pro přihlášení zadejte Přihlásit. prosím Vaše klientské číslo a PIN.

Více

Elektronický výpis v Internet Bance

Elektronický výpis v Internet Bance Elektronický výpis v Internet Bance Obsah Elektronický výpis...3 Jak si nastavíte elektronický výpis...3 Jak si prohlédnete elektronický výpis...5 Jak si nastavíte upozornění na nový elektronický výpis...7

Více

Nastavení elektronického výpisu v Internet Bance

Nastavení elektronického výpisu v Internet Bance Nastavení elektronického výpisu v Internet Bance Obsah Elektronický výpis... 3 Jak si nastavíte elektronický výpis... 3 Jak si prohlédnete elektronický výpis... 5 Jak si nastavíte upozornění na nový elektronický

Více

MojeBanka Business. První kroky se službou MojeBanka Business

MojeBanka Business. První kroky se službou MojeBanka Business MojeBanka Business První kroky se službou MojeBanka Business Obsah Co Vám MojeBanka Business nabízí? 3 První kroky Přihlášení 4 První kroky Nastavení oblíbených položek menu 5 První kroky Zobrazení transakční

Více

Nastavení telefonu T-Mobile MDA Vario IV

Nastavení telefonu T-Mobile MDA Vario IV Nastavení telefonu T-Mobile MDA Vario IV Telefon s integrovaným kapesním počítačem T-Mobile MDA Vario IV, zakoupený v prodejní síti společnosti T- Mobile Czech Republic a.s., má potřebné parametry pro

Více

Nastavení telefonu HTC HD2

Nastavení telefonu HTC HD2 Nastavení telefonu HTC HD2 Telefon HTC HD2, zakoupený v prodejní síti společnosti T-Mobile Czech Republic a.s., má potřebné parametry pro použití T-Mobile služeb již přednastaveny. Pokud je potřeba nastavení

Více

Uživatelský manuál Citfin Finanční trhy, a.s. Potřebujete poradit? Volejte infolinku nebo pište na

Uživatelský manuál Citfin Finanční trhy, a.s. Potřebujete poradit? Volejte infolinku nebo pište na Uživatelský manuál Citfin Finanční trhy, a.s. Potřebujete poradit? Volejte infolinku +420 234 092 333 nebo pište na info@citfin.cz! OBSAH Vstup do internetového bankovnictví... 3 Přihlášení do internetového

Více

Podrobné popisy služby a detailní postupy naleznete v uživatelské příručce MojeBanka (dostupné na a v nápovědě.

Podrobné popisy služby a detailní postupy naleznete v uživatelské příručce MojeBanka (dostupné na  a v nápovědě. MojeBanka První kroky se službou MojeBanka Vážená klientko, vážený kliente, dovolte, abychom vás přivítali mezi uživateli služby MojeBanka moderního systému přímého bankovnictví Komerční banky. Internetové

Více

Práce s e-mailovými schránkami v síti Selfnet

Práce s e-mailovými schránkami v síti Selfnet Práce s e-mailovými schránkami v síti Selfnet Obsah návodu Základní informace k nastavení schránky selfnet.cz...2 Doporučené parametry nastavení e-mailového klienta...2 Základní informace k nastavení e-mailové

Více

Manuál pro úplnou registraci klienta

Manuál pro úplnou registraci klienta Manuál pro úplnou registraci klienta 1 1. Načtěte si stránky www.maxitip.cz a vpravo nahoře vyberte ZAREGISTRUJTE SE. 2. Otevře se Vám registrační formulář. 2 3. První zadáte přihlašovací údaje: Přihlašovací

Více

GE Money Manager pro platební karty

GE Money Manager pro platební karty GE Money Manager pro platební karty Obsah Dokonalý přehled o Vašich příjmech a výdajích...3 Přehled transakcí v sekci Karty...3 Zatříděné vs. nezatříděné transakce...4 Ruční třídění karetních transakcí...4

Více

Prosím mějte na paměti, že z bezpečnostních důvodů byste měli změnit Internetový přístupový kód každých 60 dní.

Prosím mějte na paměti, že z bezpečnostních důvodů byste měli změnit Internetový přístupový kód každých 60 dní. Před přihlášením - HLAVNÍ MENU Přihlášení do banky Přihlášení s Internetovým přístupovým kódem 1. Vepište své Zákaznické ID do kolonky 'identifikátor uživatele'. (Vaše Zákaznické ID je 8-místný číslovat

Více

iphone 4.x.x. (3G, 3GS, 4) a Android 2.1, 2.2, 2.3.3. verze 1 / září 2011

iphone 4.x.x. (3G, 3GS, 4) a Android 2.1, 2.2, 2.3.3. verze 1 / září 2011 Manuál mobilního bankovnictví iphone 4.x.x. (3G, 3GS, 4) a Android 2.1, 2.2, 2.3.3. verze 1 / září 2011 Přihlášení Vstupní stránka pro přihlášení do aplikace mobilního bankovnictví. Stránka pro přihlášení

Více

Expresní linka. První kroky se službou Expresní linka

Expresní linka. První kroky se službou Expresní linka Expresní linka První kroky se službou Expresní linka OBSAH Co Vám Expresní linka nabízí? 3 Možnost zabezpečení přístupu k Expresní lince 4 První kroky Registrace čísla Vašeho mobilního telefonu 4 První

Více

Správce financí od společnosti Home Credit a jejích partnerů. Správce financí. Váš průvodce aplikací

Správce financí od společnosti Home Credit a jejích partnerů. Správce financí. Váš průvodce aplikací Správce od společnosti Home Credit a jejích partnerů. Správce Váš průvodce aplikací Správce od společnosti Home Credit a jejích partnerů. Co je Správce? Co je Správce? Nevíte, na jaký účet poslat splátku?

Více

E-BILLING UŽIVATELSKÝ MANUÁL. Platí od 08.2012. www.dhlfreight.cz 840 111 308

E-BILLING UŽIVATELSKÝ MANUÁL. Platí od 08.2012. www.dhlfreight.cz 840 111 308 E-BILLING UŽIVATELSKÝ MANUÁL Platí od 08.2012 www.dhlfreight.cz 840 111 308 Obsah 1. E-BILLING 1.1 Úvod... 3 2. Registrační proces 2.1 Registrace do DHL E-BILLING... 4 2.2 Postup registrace do DHL E-BILLING...

Více

Manuál pro studenty. Obsah

Manuál pro studenty. Obsah Manuál pro studenty Studovat můžete v čase, který Vám vyhovuje a z jakéhokoliv prostředí. Náklady na cestovné a ubytování tímto ušetříte! Kurz Vás nebude nic stát! Počet kurzů bude záviset jen na Vás.

Více

InsideBusiness Payments CEE

InsideBusiness Payments CEE InsideBusiness Payments CEE Referenční příručka k novému vzhledu Přístupová cesta do střední a východní Evropy InsideBusiness Payments CEE Potřebujete pohodlný a bezproblémový přístup k úplné nabídce služeb

Více

Návod pro použití Plug-in SMS Operátor

Návod pro použití Plug-in SMS Operátor Verze: 1.06 Strana: 1 / 17 Návod pro použití Plug-in SMS Operátor 1. Co to je Plug-in modul SMS Operátor? Plug-in modul (zásuvkový modul) do aplikace MS Outlook slouží k rozšíření možností aplikace MS

Více

Aplikace NAM tracker pro ios. Příručka platí pro verzi NAM trackeru 1.1.0

Aplikace NAM tracker pro ios. Příručka platí pro verzi NAM trackeru 1.1.0 Příručka platí pro verzi NAM trackeru 1.1.0 Obsah: 1. K čemu je aplikace určena?....................................3 2. Přihlášení.............................................3 2.1. Seznam Objektů.........................................

Více

Příručka pro uživatele ČSOB InternetBanking 24 a ČSOB BusinessBanking 24 Online s čipovou kartou

Příručka pro uživatele ČSOB InternetBanking 24 a ČSOB BusinessBanking 24 Online s čipovou kartou Příručka pro uživatele ČSOB InternetBanking 24 a ČSOB BusinessBanking 24 Online s čipovou kartou Člen skupiny KBC Obsah 1 Úvod podmínky pro úspěšné přihlášení do služby... 3 2 Instalace SecureStore...

Více

PRO TRAVEL CK, s.r.o. Prokopova 23, 301 00 Plzeň Tel.: 377 919 202 E-mail: info@protravel.cz Internet: www.protravel.cz

PRO TRAVEL CK, s.r.o. Prokopova 23, 301 00 Plzeň Tel.: 377 919 202 E-mail: info@protravel.cz Internet: www.protravel.cz MANUÁL K PŘIHLAŠOVACÍMU SYSTÉMU PRO TRAVEL CK, s.r.o. Prokopova 23, 301 00 Plzeň Tel.: 377 919 202 E-mail: info@protravel.cz Internet: www.protravel.cz 1 PŘÍSTUP DO SYSTÉMU Přímo na http://rezervace.protravel.cz

Více

Ovládání majetkové účtu prostřednictvím služby Moje Investice Online a Moje Investice Online Plus

Ovládání majetkové účtu prostřednictvím služby Moje Investice Online a Moje Investice Online Plus Ovládání majetkové účtu prostřednictvím služby Moje Investice Online a Moje Investice Online Plus Obsah 1. Rozdíl mezi službou Moje Investice Online a Moje Investice Online Plus... 1 2. Přihlášení ke službě

Více

Profesis on-line 20.1.2015. Obrázky v prezentaci byly upraveny pro potřeby prezentace.

Profesis on-line 20.1.2015. Obrázky v prezentaci byly upraveny pro potřeby prezentace. Profesis on-line 20.1.2015 Obrázky v prezentaci byly upraveny pro potřeby prezentace. Adresa systému: www.profesis.cz Údaje nutné pro přihlášení: - přihlašovací jméno: sedmimístné číslo autorizace (včetně

Více

Manuál pro majitele Korporátní karty. Manuál pro majitele Korporátní karty

Manuál pro majitele Korporátní karty. Manuál pro majitele Korporátní karty Manuál pro majitele Korporátní karty Obsah příručky 1 MojeBanka Business...3 1.1 Přihlášení do aplikace MojeBanka Business...3 1.2 Elektronické výpisy v sekci evýpisy...3 1.3 Výpisy v sekci Výpisy transakcí...4

Více

Nastavení e-mailu. Co je potřeba: Platné pro připojení k serveru Exchange. Microsoft Outlook. Apple Mail. Windows Phone. iphone.

Nastavení e-mailu. Co je potřeba: Platné pro připojení k serveru Exchange. Microsoft Outlook. Apple Mail. Windows Phone. iphone. Nastavení e-mailu Platné pro připojení k serveru Exchange iphone Windows Phone Android Apple Mail Microsoft Outlook Co je potřeba: Mít v telefonu nastaven přístup k Internetu Znát svou e-mailovou adresu

Více

Příručka pro uživatele ČSOB InternetBanking 24 a ČSOB BusinessBanking 24 Online s čipovou kartou

Příručka pro uživatele ČSOB InternetBanking 24 a ČSOB BusinessBanking 24 Online s čipovou kartou Příručka pro uživatele ČSOB InternetBanking 24 a ČSOB BusinessBanking 24 Online s čipovou kartou Člen skupiny KBC Obsah 1 Úvod podmínky pro úspěšné přihlášení do služby... 3 2 Instalace SecureStore...

Více

PRO TRAVEL CK, s.r.o. Prokopova 23, 301 00 Plzeň Tel.: 377 919 202 E-mail: info@protravel.cz Internet: www.protravel.cz

PRO TRAVEL CK, s.r.o. Prokopova 23, 301 00 Plzeň Tel.: 377 919 202 E-mail: info@protravel.cz Internet: www.protravel.cz MANUÁL K PŘIHLAŠOVACÍMU SYSTÉMU PRO TRAVEL CK, s.r.o. Prokopova 23, 301 00 Plzeň Tel.: 377 919 202 E-mail: info@protravel.cz Internet: www.protravel.cz 1 PŘÍSTUP DO SYSTÉMU Přímo na http://rezervace.protravel.cz

Více

Aplikace NAM tracker

Aplikace NAM tracker Obsah: 1. K čemu je aplikace určena?....................................3 2. Přihlášení.............................................3 2.1. Seznam Objektů (výchozí obrazovka)..............................

Více

NÁVOD NA PŘIHLÁŠENÍ DO INTERNETOVÉHO BANKOVNICTVÍ PRO SPRÁVU KREDITNÍ KARTY

NÁVOD NA PŘIHLÁŠENÍ DO INTERNETOVÉHO BANKOVNICTVÍ PRO SPRÁVU KREDITNÍ KARTY NÁVOD NA PŘIHLÁŠENÍ DO INTERNETOVÉHO BANKOVNICTVÍ PRO SPRÁVU KREDITNÍ KARTY O CO SE JEDNÁ? V den převodu Citi kreditní karty na novou kreditní kartu od Raiffeisenbank Vám bude ukončena služba Citibank

Více

Registr práv a povinností

Registr práv a povinností Registr práv a povinností Doporučené postupy a nastavení internetového prohlížeče pro práci v aplikaci AIS RPP list č.1/20 OBSAH 1 Úvod... 3 2 Doporučené nastavení prohlížeče... 4 2.1 Problém s certifikátem...

Více

Nápověda pro efektivní užívání služeb První Mobil

Nápověda pro efektivní užívání služeb První Mobil Nápověda pro efektivní užívání služeb První Mobil 1 Obsah Užitečné informace... 3 Získání SIM s novým číslem... 3 Získání SIM se svým současným číslem... 3 Aktivace SIM... 3 ČVOP... 4 Jak získat ČVOP...

Více

www.dpd.cz/dobirky Uživatelský manuál

www.dpd.cz/dobirky Uživatelský manuál www.dpd.cz/dobirky Uživatelský manuál DPD CZ Obsah 1. Úvod... 3 2. Přihlášení... 3 Přihlášení... 3 Nový uživatel, zapomenuté heslo... 5 3. Nastavení... 6 Nastavení uživatele... 6 Nastavení bankovních účtů...

Více

Mojebanka. První kroky se službou Mojebanka

Mojebanka. První kroky se službou Mojebanka Mojebanka První kroky se službou Mojebanka OBSAH Co Vám Mojebanka nabízí? 3 První kroky Přihlášení 4 První kroky Zobrazení transakční historie 5 První kroky Pořízení platby 5 První kroky Podepisování platebních

Více

Manuál pro Vzdálený přístup ides pro nájemce bytů ve správě m.č. Praha 10

Manuál pro Vzdálený přístup ides pro nájemce bytů ve správě m.č. Praha 10 pro nájemce bytů ve správě m.č. Praha 10 ides@praha10.cz Dojde-li ke ztrátě přístupových údajů nebo jejich prozrazení, je ve Vašem zájmu neprodleně oznámit tuto skutečnost na SF nebo na výše uvedený mail!!!

Více

Návod k obsluze portálu pro obchodníky

Návod k obsluze portálu pro obchodníky Návod k obsluze portálu pro obchodníky Úvod Tento manuál obsahuje informace a postupy potřebné k obsluze Portálu pro obchodníky. V manuálu je uveden postup, jak se správně přihlásit do systému a náležitosti

Více

Nastavení telefonu Samsung S5610

Nastavení telefonu Samsung S5610 Nastavení telefonu Samsung S5610 Telefon Samsung S5610, zakoupený v prodejní síti společnosti T-Mobile Czech Republic a.s., má potřebné parametry pro použití T-Mobile služeb již přednastaveny. Pokud je

Více

Nastavení telefonu Samsung S5570 Galaxy Mini

Nastavení telefonu Samsung S5570 Galaxy Mini Nastavení telefonu Samsung S5570 Galaxy Mini Telefon Samsung S5570 Galaxy Mini, zakoupený v prodejní síti společnosti T-Mobile Czech Republic a.s., má potřebné parametry pro použití T-Mobile služeb již

Více

Návod k použití autentifikačního modulu

Návod k použití autentifikačního modulu Návod k použití autentifikačního modulu Úvodní přihlašovací formulář. Přihlašovací obrazovku vidíte na následujícím obrázku (obr. 1). Jedná se o standardní způsob přihlášení pomocí jména a hesla, s rozšířenou

Více

SUN Outdoor Registrační systém. Návod pro rodiče. Obsah návodu. Registrační systém. Návod pro rodiče. 1 Registrace a přihlašování...

SUN Outdoor Registrační systém. Návod pro rodiče. Obsah návodu. Registrační systém. Návod pro rodiče. 1 Registrace a přihlašování... SUN Outdoor Registrační systém Obsah návodu 1 Registrace a přihlašování... 2 1.1 Registrace... 2 1.2 Zadání registračního klíče... 3 1.2.1 Registrační klíč mi nepřišel... 3 1.2.2 Vložení registračního

Více

Registr práv a povinností

Registr práv a povinností Registr práv a povinností Doporučené postupy a nastavení internetového prohlížeče pro práci v aplikaci AIS RPP Doporučené postupy a nastavení internetového prohlížeče pro práci v aplikaci AIS RPP v4.0

Více

Nastavení telefonu Nokia Asha 300

Nastavení telefonu Nokia Asha 300 Nastavení telefonu Nokia Asha 300 Telefon Nokia Asha 300, zakoupený v prodejní síti společnosti T-Mobile Czech Republic a.s., má potřebné parametry pro použití T-Mobile služeb již přednastaveny. Pokud

Více

NÁVOD K AKTIVACI A POUŽÍVÁNÍ E-MAILOVÉHO ÚČTU V DOMÉNĚ PACR.EU

NÁVOD K AKTIVACI A POUŽÍVÁNÍ E-MAILOVÉHO ÚČTU V DOMÉNĚ PACR.EU NÁVOD K AKTIVACI A POUŽÍVÁNÍ E-MAILOVÉHO ÚČTU V DOMÉNĚ PACR.EU PŘIHLÁŠENÍ K E-MAILOVÉMU ÚČTU Pro přihlášení k účtu je třeba do internetového vyhledávače napsat internetovou adresu http://hotmail.com. Po

Více

Manuál pro implementaci služby PLATBA 24. Datum: 17. prosince 2014 Verze: 1.49

Manuál pro implementaci služby PLATBA 24. Datum: 17. prosince 2014 Verze: 1.49 Manuál pro implementaci služby PLATBA 24 Datum: 17. prosince 2014 Verze: 1.49 1 Úvodní informace ke službě PLATBA 24... 3 1.1 Obecný popis služby... 3 1.2 Administrativní předpoklady k využití služby PLATBA

Více

Průvodce pro přenos dat

Průvodce pro přenos dat Průvodce pro přenos dat (pro tonometr OMRON M6 Comfort IT a OMRON M3 IT) 1)Před prvním použití se musíte nejdříve zaregistrovat. 2)Přejděte na webovou stránku: http://bi-link.omron.com/home/landing 3)Zde

Více

Nastavení telefonu Nokia Lumia 925

Nastavení telefonu Nokia Lumia 925 Nastavení telefonu Nokia Lumia 925 Telefon Nokia Lumia 925, zakoupený v prodejní síti společnosti T-Mobile Czech Republic a.s., má potřebné parametry pro použití T-Mobile služeb již přednastaveny. Některé

Více

Nastavení Mobilní banky 2 MojeBanka a MojeBanka Business

Nastavení Mobilní banky 2 MojeBanka a MojeBanka Business Nejprve si prosím zvolte aplikaci (klikněte na obrázek nebo text), ve které chcete nastavení provést. Automaticky budete přeneseni do odpovídající části dokumentu. Vyberte aplikaci, ve které chcete provést

Více

Výtisk č.: Počet listů 12. Přílohy: 0 ÚZIS ČR. Příručka pro aktivaci účtu

Výtisk č.: Počet listů 12. Přílohy: 0 ÚZIS ČR. Příručka pro aktivaci účtu ÚZIS ČR Palackého nám. 4 128 01 Praha 2 - Nové Město Výtisk č.: Počet listů 12 Přílohy: 0 ÚZIS ČR Příručka pro aktivaci účtu Projekt - ereg - Úprava rezortních registrů a konsolidace rezortních dat v návaznosti

Více

Faxový server společnosti PODA s.r.o.

Faxový server společnosti PODA s.r.o. Faxový server společnosti PODA s.r.o. Vážení zákazníci, jako doplněk k poskytovaným službám VoIP jsme pro vás zprovoznili službu faxového serveru. Tento server vám umožní pohodlně odesílat a přijímat faxy

Více

Manuál pro žadatele OBSAH

Manuál pro žadatele OBSAH Manuál pro žadatele OBSAH 1. Úvod... 2 2. Registrace žadatele do systému... 3 3. Přihlášení... 5 4. Změna hesla... 6 5. Obnova zapomenutého hesla... 7 6. Vyplňování formuláře žádosti o dotaci... 8 6.1.

Více

Popis nejčastějších funkcí aplikace MojeBanka business

Popis nejčastějších funkcí aplikace MojeBanka business Tento dokument popisuje následující funkčnosti aplikace MojeBanka. Kliknutím na odkaz vyberte příslušnou kapitolu. zadání jednorázového příkazu k úhradě zadání zahraniční platby odeslání dávkového příkazu

Více

Příručka pro uživatele CEB s čipovou kartou

Příručka pro uživatele CEB s čipovou kartou Příručka pro uživatele CEB s čipovou kartou Člen skupiny KBC Obsah 1 Úvod podmínky pro úspěšné přihlášení do služby... 3 2 Instalace SecureStore a registrace certifikátů do OS... 3 3 První přihlášení do

Více

Návod pro práci s aplikací

Návod pro práci s aplikací Návod pro práci s aplikací NASTAVENÍ FAKTURACÍ...1 NASTAVENÍ FAKTURAČNÍCH ÚDA JŮ...1 Texty - doklady...1 Fakturační řady Ostatní volby...1 Logo Razítko dokladu...2 NASTAVENÍ DALŠÍCH ÚDA JŮ (SEZNAMŮ HODNOT)...2

Více

edávky Návod k použití

edávky Návod k použití Vytvořeno: 30.08.2012 Návod k použití Obsah 1 Modul 2 Nastavení fakturace pro VZP 2.1 Frekvence účtování 3 Tvorba dávek 3.1 Příprava seznamu dávek 3.1.1 Seznam dávek 3.2 Tvorba a odesílání dávek 3.2.1

Více

Nastavení telefonu LG G2 D802

Nastavení telefonu LG G2 D802 Nastavení telefonu LG G2 D802 Telefon LG G2 D802, zakoupený v prodejní síti společnosti T-Mobile Czech Republic a.s., má potřebné parametry pro použití T-Mobile služeb již přednastaveny. Pokud je potřeba

Více

Nastavení tabletu Samsung P5100 Galaxy Tab 2 10.1

Nastavení tabletu Samsung P5100 Galaxy Tab 2 10.1 Nastavení tabletu Samsung P5100 Galaxy Tab 2 10.1 Tablet Samsung P5100 Galaxy Tab 2 10.1, zakoupený v prodejní síti společnosti T-Mobile Czech Republic a.s., má potřebné parametry pro použití T-Mobile

Více

Zadání příkazu k převodu do zahraničí a v cizí měně do tuzemska ve službě ČSOB BusinessBanking 24

Zadání příkazu k převodu do zahraničí a v cizí měně do tuzemska ve službě ČSOB BusinessBanking 24 Zadání příkazu k převodu do zahraničí a v cizí měně do tuzemska ve službě ČSOB BusinessBanking 24 Obsah 1. Příkaz k převodu do zahraničí... 2 1.1. Zadání příkazu k převodu do zahraničí... 2 1.2. Tvorba

Více

Podrobný návod pro administraci zákaznických účtů na portálu Czechiatour.eu

Podrobný návod pro administraci zákaznických účtů na portálu Czechiatour.eu 2013 Podrobný návod pro administraci zákaznických účtů na portálu Czechiatour.eu Czechiatour.eu 1.2.2013 Vážení zákazníci portálu Czechiatour.eu. Abychom Vám co nejvíce usnadnili orientaci v administraci

Více

PŘÍKAZ K ZADÁNÍ SEPA PLATBY V APLIKACI MULTICASH KB

PŘÍKAZ K ZADÁNÍ SEPA PLATBY V APLIKACI MULTICASH KB V rámci instalace MultiCash KB je SEPA modul její součástí od poloviny roku 2010 (v3.21 a vyšší). Dodavatel softwaru (fy. MD Praha) doporučuje minimálně verzi 3.22 a vyšší. Pokud máte verzi nižší, kontaktujte

Více

Návod na instalaci HW certifikátu aplikace PARTNER24

Návod na instalaci HW certifikátu aplikace PARTNER24 Návod na instalaci HW certifikátu aplikace PARTNER24 Verze: 2.13 (19. 8. 2015) Vlastník: CEN7350_03 Jméno souboru: P24_manual_certifikat_hw Obsah Návod na instalaci HW certifikátu aplikace PARTNER24...

Více

Nastavení telefonu Samsung I9300 Galaxy S III

Nastavení telefonu Samsung I9300 Galaxy S III Nastavení telefonu Samsung I9300 Galaxy S III Telefon Samsung I9300 Galaxy S III, zakoupený v prodejní síti společnosti T-Mobile Czech Republic a.s., má potřebné parametry pro použití T-Mobile služeb již

Více

Nastavení telefonu Samsung N9005 Galaxy Note 3

Nastavení telefonu Samsung N9005 Galaxy Note 3 Nastavení telefonu Samsung N9005 Galaxy Note 3 Telefon Samsung N9005 Galaxy Note 3, zakoupený v prodejní síti společnosti T-Mobile Czech Republic a.s., má potřebné parametry pro použití T-Mobile služeb

Více

Nastavení telefonu Sony Ericsson Xperia Arc S

Nastavení telefonu Sony Ericsson Xperia Arc S Nastavení telefonu Sony Ericsson Xperia Arc S Telefon Sony Ericsson Xperia Arc S, zakoupený v prodejní síti společnosti T-Mobile Czech Republic a.s., má potřebné parametry pro použití T-Mobile služeb již

Více

2. Kontakty. 1. Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty Vložení paměťové karty Zapnutí telefonu a PIN. 3. Volání

2. Kontakty. 1. Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty Vložení paměťové karty Zapnutí telefonu a PIN. 3. Volání Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty Vložení paměťové karty Zapnutí telefonu a PIN Kontakty Kopírování ze SIM karty do telefonu Založení nového kontaktu Upravení kontaktu včetně fotky Volání Zap./Vyp.

Více

Nastavení telefonu Nokia Asha 311

Nastavení telefonu Nokia Asha 311 Nastavení telefonu Nokia Asha 311 Telefon Nokia Asha 311, zakoupený v prodejní síti společnosti T-Mobile Czech Republic a.s., má potřebné parametry pro použití T-Mobile služeb již přednastaveny. Pokud

Více

Nastavení WAP (připojení k síti přes GPRS)

Nastavení WAP (připojení k síti přes GPRS) Nastavení WAP (připojení k síti přes GPRS) Klikněte na Start a položku Nastavení. Vyberte záložku Připojení a klikněte na ikonu Připojení. Zvolte záložku Upřesnit a klikněte na volbu Vybrat sítě. Klikněte

Více

S Moje MND máte své výdaje za energie pod kontrolou. Jednoduchý manuál zákaznického portálu mojemnd.cz

S Moje MND máte své výdaje za energie pod kontrolou. Jednoduchý manuál zákaznického portálu mojemnd.cz S Moje MND máte své výdaje za energie pod kontrolou Jednoduchý manuál zákaznického portálu mojemnd.cz Moje MND Zákaznický portál pro domácnosti i podnikatele, díky kterému budete mít rychlý přehled o vaší

Více

Informační systém Národní soustavy kvalifikací (IS NSK) Návod na obsluhu interního webu

Informační systém Národní soustavy kvalifikací (IS NSK) Návod na obsluhu interního webu Informační systém Národní soustavy kvalifikací (IS NSK) Návod na obsluhu interního webu 21.1.2013 Obsah Návod na obsluhu interního webu IS NSK... 3 Základní informace o IS NSK... 3 Stránka pro přihlášení

Více

Nastavení telefonu Sony Xperia E

Nastavení telefonu Sony Xperia E Nastavení telefonu Sony Xperia E Telefon Sony Xperia E, zakoupený v prodejní síti společnosti T-Mobile Czech Republic a.s., má potřebné parametry pro použití T-Mobile služeb již přednastaveny. Pokud je

Více

Nastavení telefonu Windows Phone 8S by HTC

Nastavení telefonu Windows Phone 8S by HTC Nastavení telefonu Windows Phone 8S by HTC Telefon Windows Phone 8S by HTC, zakoupený v prodejní síti společnosti T-Mobile Czech Republic a.s., má potřebné parametry pro použití T-Mobile služeb již přednastaveny.

Více

Přihlášení uživatele do aplikace

Přihlášení uživatele do aplikace Informační systém GRANTY modul hodnocení Vypracováno pro MHMP Přihlášení uživatele do aplikace GRANTY modul Hodnocení vypracovala společnost ASD Software, s.r.o. Dokument ze dne: 23. 8. 2016, verze 1.03

Více

Postup pro přihlášení k EET

Postup pro přihlášení k EET Postup pro přihlášení k EET Krok 1. autentizační údaje Žádost o autentizační údaje neboli přihlašovací jméno a heslo. Přihlásit se o ně můžete na daňovém portálu MF http://adisspr.mfcr.cz/adistc/adis/idpr_pub/eet/eet_sluzby.faces,

Více

Registrace a nastavení účtů do Vodafone OneNet Samoobsluhy, Vodafone evyúčtování.

Registrace a nastavení účtů do Vodafone OneNet Samoobsluhy, Vodafone evyúčtování. Registrace a nastavení účtů do Vodafone OneNet Samoobsluhy, Vodafone evyúčtování. Úvod: Pro správu a přehled aktivovaných služeb slouží Vodafone OneNet Samoobsluha. Pro veškeré sledování vyúčtování (různé

Více

MƏj úĭet Uživatelský manuál Verze 1.01/2010

MƏj úĭet Uživatelský manuál Verze 1.01/2010 M j ú et Uživatelský manuál Verze 1.01/2010 Obsah 1 Přihlášení do aplikace Klientské centrum.......................................................................................... 4 2 Zprávy systému...................................................................................................................

Více

Doporučené nastavení prohlížeče MS Internet Explorer 7 a vyšší pro Max Homebanking PS s využitím čipové karty

Doporučené nastavení prohlížeče MS Internet Explorer 7 a vyšší pro Max Homebanking PS s využitím čipové karty Doporučené nastavení prohlížeče MS Internet Explorer 7 a vyšší pro Max Homebanking PS s využitím čipové karty Obsah 1. Instalace SecureStore... 2 2. Nastavení Internet Exploreru... 3 3. První přihlášení...

Více

Nastavení telefonu Huawei Ascend Y300

Nastavení telefonu Huawei Ascend Y300 Nastavení telefonu Huawei Ascend Y300 Telefon Huawei Ascend Y300, zakoupený v prodejní síti společnosti T-Mobile Czech Republic a.s., má potřebné parametry pro použití T-Mobile služeb již přednastaveny.

Více

První přihlášení do Registru zdravotnických prostředků pro novou osobu

První přihlášení do Registru zdravotnických prostředků pro novou osobu První přihlášení do Registru zdravotnických prostředků pro novou osobu Podle tohoto návodu postupujte tehdy, pokud jste osoba zacházející se zdravotnickými prostředky, která: - vystupuje na českém trhu

Více

Dokumentace. k modulu. podnikový informační systém (ERP) Datové schránky

Dokumentace. k modulu. podnikový informační systém (ERP) Datové schránky Dokumentace k modulu podnikový informační systém (ERP) Nastavení datové schránky Datová schránka je elektronické úložiště, které je určené k doručování písemností státních institucí (orgánů veřejné moci)

Více

X-TRADE BROKERS DOM MAKLERSKI SPÓŁKA AKCYJNA,

X-TRADE BROKERS DOM MAKLERSKI SPÓŁKA AKCYJNA, Profil investora Založení Profilu investora Profil investora, jehož prostřednictvím můžete spravovat své účty, registrovat se na semináře, stahovat obchodní aplikace a školící materiály, si můžete založit

Více

Informační systém Národní soustavy kvalifikací (IS NSK) Návod na obsluhu interního webu Pracovní skupiny

Informační systém Národní soustavy kvalifikací (IS NSK) Návod na obsluhu interního webu Pracovní skupiny Informační systém Národní soustavy kvalifikací (IS NSK) Návod na obsluhu interního webu Pracovní skupiny 21.3.2013 Obsah Obsah... 2 Návod na obsluhu interního webu IS NSK... 3 Základní informace o IS NSK...

Více

MetaTrader Mobile Uživatelský manuál Operační systém Andorid HIGHSKY.CZ

MetaTrader Mobile Uživatelský manuál Operační systém Andorid HIGHSKY.CZ MetaTrader Mobile Uživatelský manuál Operační systém Andorid HIGHSKY.CZ 1 OBSAH Instalace 3 Přihlášení 4 Trh 5 Symboly 4 Graf 6 Vlastnosti grafu 7 Nový pokyn okamžitá realizace 7 Nový pokyn čekající 8

Více

NÁVOD K POUŽÍVÁNÍ DIGITÁLNÍ PENĚŽENKY MASTERCARD MOBILE

NÁVOD K POUŽÍVÁNÍ DIGITÁLNÍ PENĚŽENKY MASTERCARD MOBILE 1 Podporované platformy Aplikace MC Mobile je podporovaná na zařízeních: iphone (iphone 3GS, iphone 4, iphone 4S, iphone 5) ipad (ipad, ipad 2, ipad 3rd generation) Android. Pozn.: minimální podporované

Více

POKYNY K REGISTRACI PROFILU ZADAVATELE

POKYNY K REGISTRACI PROFILU ZADAVATELE POKYNY K REGISTRACI PROFILU ZADAVATELE Stav ke dni 4. 12. 2012 Obsah: 1 Úvod... 3 1.1 Podmínky provozu... 3 1.2 Pokyny k užívání dokumentu... 3 2 Registrace profilu zadavatele... 4 2.1 Přihlášení uživatele...

Více

Technická podpora: tel

Technická podpora:   tel Návod na vyplnění el. žádosti o dotace v prostředí portálu Komunikace pro občany Než začnete vyplňovat elektronický formulář Budete potřebovat: e-mailovou schránku, na kterou máte přístup zařízení s přístupem

Více

Autorizační systém Uživatelská příručka pro Samoobslužnou aplikaci

Autorizační systém Uživatelská příručka pro Samoobslužnou aplikaci Autorizační systém Uživatelská příručka pro Samoobslužnou aplikaci Obsah 1 Základní informace o aplikaci... 2 2 Uživatelský účet... 2 2.1 Dodatečná autentizace... 2 2.2 Aktivace nově založeného uživatelského

Více

U:fonova samoobsluha. Uživatelský manuál

U:fonova samoobsluha. Uživatelský manuál U:fonova samoobsluha Strana 1 (celkem 15) v1.1 21.8.2008 OBSAH: 1) Úvod 2) Přihlášení do samoobsluhy Ověření přihlašovacích údajů Chybně uvedeny přihlašovací údaje Ověření snadno zneužitelného hesla Úvodní

Více

Nápověda pro možnosti Fiery 1.3 (server)

Nápověda pro možnosti Fiery 1.3 (server) 2015 Electronics For Imaging. Informace obsažené v této publikaci jsou zahrnuty v Právním upozornění pro tento produkt. 5. února 2015 Obsah 3 Obsah...5 Aktivace možnosti Fiery...5 Automatická aktivace

Více