Předřadná optická vlákna

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Předřadná optická vlákna"

Transkript

1 Nezbytná pomůcka pro výstavbu, údržbu i servis optických tras pomocí optického reflektometru. Pokryje mrtvou zónu a umožní měřit útlum na celé délce vlákna včetně vstupního a výstupního u. Malé a lehké provedení usnadňuje manipulaci při měření. Varianty singlemode i multimode, velký výběr kombinací délek vlákna a typu ů. Předřadné vlákno je nepostradatelnou pomůcku pro měření optickým reflektometrem (OTDR). Jedná se o krátkou optickou trasu (řádově stovky metrů) bez vnitřních svárů a jiných nehomogenit uloženou v malém přenosném boxu. Připojením předřadného vlákna mezi reflektometr a skutečně měřenou trasu se potlačí vstupní mrtvá zóna a umožní vyhodnotit parametry vstupního u a případných nehomogenit na začátku trasy. Po připojení předřadného vlákna za měřenou trasu se dají vyhodnotit parametry u výstupního. Výsledná hodnota útlumu je počítána jako rozdíl mezi hodnotami zpětného rozptylu naměřenými před a za danou nehomogenitou. Proto musíme pro měření koncového u před nebo za něj přidat předřadné vlákno.

2 FTB-PSB Zásuvný modul do platforem EXFO předřadné vlákno určené pro platformy EXFO FTB-200/400/500 integrace modulu s vláknem do měřící platformy usnadňuje manipulaci při měření. optické vlákno OFS G.652.D, možnost výroby i s vláknem G.657 výstupní protokol ke každému vláknu délka vláken SM od 300m do 2000m dostupné i ve verzích MM 50µm a 62,5 µm možnost instalace Diamond ů Parametry: Typ vlákna: Singlemode 9/125 (G.652.D) 50/125 62,5/125 Vlnová Maximální délka: útlum: Útlum u: ORL 1310 nm 0,37 db/km UPC - 50 db 1550 nm 0,23 db/km <0,5 db APC - 60 db 850 nm 3,0 db/km 1300 nm 1,0 db/km <0,5 db PC - 40 db 850 nm 3,2 db/km 1300 nm 0,9 db/km <0,5 db PC - 50 db FTB-PSB- B / 50-96/ 150 délka vlákna [m] C1 C2 B=SM 9µm C=MM 50µm D=MM 62,5µm Dostupné y APC: SC, FC, ST, LC, E2000 UPC: SC, FC, ST, LC, E2000

3 FibexBox předřadné vlákno v lehkém plastovém boxu délka jednoho pigtalu až 3,5m dostupné i ve verzích SM, MM 50µm a 62,5 µm ke každému vláknu se dodává textilní pouzdro připnutelné na opasek výstupní protokol ke každému vláknu optické vlákno OFS G.652.D, možnost výroby i s vláknem G.657 možnost instalace Diamond ů vhodné pro přístroje AXS-100, FTB-1/700 Parametry: Typ vlákna: Singlemode 9/125 (G.652.D) 50/125 62,5/125 Vlnová Maximální délka: útlum: Útlum u: ORL 1310 nm 0,37 db/km UPC - 50 db 1550 nm 0,23 db/km <0,5 db APC - 60 db 850 nm 3,0 db/km 1300 nm 1,0 db/km <0,5 db PC - 40 db 850 nm 3,2 db/km 1300 nm 0,9 db/km <0,5 db PC - 50 db PSB- B / 50-96/ 150 délka vlákna [m] C1 C2 B=SM 9µm * C=MM 50µm D=MM 62,5µm Dostupné y APC: SC, FC, ST, LC, E2000 UPC: SC, FC, ST, LC, E2000

4 EXFO SPSB Soft Pulse Suppressor Box předřadné vlákno uložené v textilním vaku lehké, přenosné a skladné varianty SM, MM 50µm a 62,5 µm vhodné pro přístroje AXS-100, FTB-1/700 Parametry: Typ vlákna: Singlemode 9/125 (G.652.D) 50/125 62,5/125 Vlnová Maximální délka: útlum: Útlum u: ORL 1310 nm 0,37 db/km UPC - 50 db 1550 nm 0,23 db/km <0,5 db APC - 60 db 850 nm 3,0 db/km 1300 nm 1,0 db/km <0,5 db PC - 40 db 850 nm 3,2 db/km 1300 nm 0,9 db/km <0,5 db PC - 50 db SPSB- B / / 150 délka vlákna délka [m] C1 pigtailu C2 B=SM 9µm C=MM 50µm D=MM 62,5µm Dostupné y APC: SC, FC, ST, E2000 UPC: SC, FC, ST, LC

5 FiberLaunch FiberLaunch je předřadné vlákno ve speciálním provedením s integrovanou funkcí samonavíjení pigtailů a panceřováním vláken poskytuje maximální možnosti zefektivnění a urychlení měření v terénu. HQ Diamond y (kovová ferule) připínací popruh pro uchycení na pásek či karabinu optické vlákno Corning SMF-28e+ pančéřové pigtaily pro y HQ Diamond dováváno s interferogramem a výstupním testem FL- SM délka vlákna [m] C1 C2 SM MM Dostupné y APC: SC, FC, ST, E2000, LC UPC: SC, FC, ST, LC, E2000

6 Přehled a označení ů Konektory SM Číselné označení typ u 58- FC/APC 88- SC/APC 96- E2000/APC 102- LC/APC* 89- FC/UPC 90- ST/UPC 91- SC/UPC 95- E2000/UPC 101- LC/UPC* MM 50- FC/PC 54- SC/PC 74- ST/PC 98- LC/PC* * nelze použít jako vstupní (C1) do měřidla

Parametry měřicích přístrojů, kalibrace a měření optických tras?

Parametry měřicích přístrojů, kalibrace a měření optických tras? Parametry měřicích přístrojů, kalibrace a měření optických tras? Kalibrační laboratoř MIKROKOM provádí kalibrace: měřidel optického výkonu zdrojů optického záření měřidel útlumu optických reflektometrů

Více

Patchcordy, pigtaily, adaptéry

Patchcordy, pigtaily, adaptéry služby Produktový Patchcordy, pigtaily, adaptéry Strana 1 Produktový služby Patchcordy a pigtaily jsou dodávány v nepřeberném množství stovek různých variant délek, typů, konektorů, typů vláken a dalších

Více

Optické komunikace II Optické útlumové články

Optické komunikace II Optické útlumové články Fakulta elektrotechniky a informatiky, VŠB-TU Ostrava Optické komunikace II Optické útlumové články Datum: 13.4.2014 Autor: Tomáš Škařupa, LOGIN SKA0092 Kontakt: ska0092@vsb.cz Předmět: Optoelektronika

Více

W VLÁKNOVÁ OPTIKA A OPTICKÁ KONFEKCE

W VLÁKNOVÁ OPTIKA A OPTICKÁ KONFEKCE W VLÁKNOVÁ OPTIKA A OPTICKÁ KONFEKCE W UNIVERZÁLNÍ OPTICKÉ KABELY S VOLNOU SEKUNDÁRNÍ OCHRANOU 285 KATEGORIE OM1 VLÁKNO 62,5µm Optický kabel univerzální 4 vlákna, FRNC/LS0H 9004840516395 HSEAIBH046 6132

Více

Jak ovlivňují parametry měřicích přístrojů výsledky měření optických tras?

Jak ovlivňují parametry měřicích přístrojů výsledky měření optických tras? Jak ovlivňují parametry měřicích přístrojů výsledky měření optických tras? aneb zkušenosti s měřením tras a kalibrací přístrojů Martin Hájek, Karel Dvořák MIKROKOM s.r.o. Faktory ovlivňující naměřené výsledky

Více

ZAM SERVIS s.r.o. KŘÍŠTANOVA 1116/14, 702 00, OSTRAVA - PŘÍVOZ. Základní technické informace PŘEDKONEKTOROVANÝ OPTICKÝ KABEL POK-01

ZAM SERVIS s.r.o. KŘÍŠTANOVA 1116/14, 702 00, OSTRAVA - PŘÍVOZ. Základní technické informace PŘEDKONEKTOROVANÝ OPTICKÝ KABEL POK-01 ZAM SERVIS s.r.o. KŘÍŠTANOVA 1116/14, 702 00, OSTRAVA - PŘÍVOZ Základní technické informace PŘEDKONEKTOROVANÝ OPTICKÝ KABEL POK-01 č. dokumentace: 209 27-01 Datum platnosti: 20.12.2010 Počet stran: 6 V20101220

Více

SKS - Strukturované Kabelážní Systémy

SKS - Strukturované Kabelážní Systémy - Strukturované Kabelážní Systémy OPTICKÁ KABELÁŽ - pigtaily Optické pigtaily - multimode 50/125 m, OM2 P edem p ipravený a zakon eny optický konektor ST, SC, LC, multimode 50/125 m, kategorie OM2 s optickým

Více

Úloha č.9 Měření optických kabelů metodou OTDR (Optical Time Domain Reflectometry)

Úloha č.9 Měření optických kabelů metodou OTDR (Optical Time Domain Reflectometry) Úloha č.9 Měření optických kabelů metodou OTDR (Optical Time Domain Reflectometry) 1 Teoretický úvod Měření parametrů optických vláken metodou zpětného rozptylu představuje v současnosti velmi důležitý

Více

Kabeláž datová - optická

Kabeláž datová - optická 572 w Optické kabely univerzální s volnou sekundární ochranou w Optické kabely univerzální s volnou sekundární ochranou a ochranou proti hlodavcům Kategorie OM2 - vlákno 50/125 μm Univerzální optický kabel

Více

EXFO iolm intelligent Optical Link Mapper OTDR přesnější než přímá metoda? Pavel Kosour

EXFO iolm intelligent Optical Link Mapper OTDR přesnější než přímá metoda? Pavel Kosour EXFO iolm intelligent Optical Link Mapper OTDR přesnější než přímá metoda? Pavel Kosour info@profiber.eu www.profiber.eu 1 Automatické vs. Inteligentní OTDR 2 3 iolm - Inteligentní OTDR iolm Přímá metoda

Více

6. Spojovací materiál

6. Spojovací materiál 6. Spojovací materiál 6. 1 Optické konektory Nejčastěji způsob ukončování vláken optických kabelů je pomocí optických konektorů. Používají se pro připojení optických vláken a kabelů ke koncovým zařízením,

Více

Novinky v měření optických sítí a TV/SAT signálů

Novinky v měření optických sítí a TV/SAT signálů Novinky v měření optických sítí a TV/SAT signálů Miroslav Švrček Martin Hájek MIKROKOM, s.r.o. Praha 4, Pod Vinicí 20, 143 00 Banská Bystrica 20. 9. 2016 Košice 21. 9. 2016 Bratislava 22. 9. 2016 Založení

Více

Analýza optické trasy optickým reflektometrem

Analýza optické trasy optickým reflektometrem Analýza optické trasy optickým reflektometrem Zadání: Pomocí optického reflektometru, zkrácené označení OTDR (Optical Time-Domain Reflectometer), proměřte trasu, která je složena z několika optických vláken.

Více

OTDR v roce 2012 požadavky a parametry

OTDR v roce 2012 požadavky a parametry OTDR v roce 2012 požadavky a parametry Pavel Kosour, Radek Kocian info@profiber.eu www.profiber.eu OSNOVA 1 Proč OTDR? 2 Jak vybrat OTDR pro PON sítě 3 Inteligentní měření PON - iolm 4 Správa měřicího

Více

Intelligent Optical link Mapper

Intelligent Optical link Mapper Intelligent Optical link Mapper - co vidí a umí OTDR Pavel Kosour info@profiber.eu www.profiber.eu OSNOVA 1 Požadavky při výstavbě a servisu optických sítí (PON, P2P) 2 Nové možnosti iolm (Intelligent

Více

STOHOVATELNÉ OPTICKÉ ROZVADĚČE RLC FTTH PON 3U, RLC FTTB 3U, RLC FTTH LLU

STOHOVATELNÉ OPTICKÉ ROZVADĚČE RLC FTTH PON 3U, RLC FTTB 3U, RLC FTTH LLU STOHOVATELNÉ OPTICKÉ ROZVADĚČE RLC FTTH PON 3U, RLC FTTB 3U, RLC FTTH LLU Nové typy stohovatelných FTTx rozvaděčů jsou určeny k jednoduché a efektivní distribuci optického signálu ve vnitřních prostorech,

Více

14. března 2013 Brno, Česká republika

14. března 2013 Brno, Česká republika 14. března 2013 Brno, Česká republika (8. ročník) info@profiber.eu www.profiber.eu Již tradiční, jedinečná akce v Brně. ukázka novinek v technologii mikrotrubiček, předvedení dovednosti montážních skupin,

Více

Monitoring fyzické vrstvy PON

Monitoring fyzické vrstvy PON Monitoring fyzické vrstvy PON Pavel Kosour info@profiber.eu www.profiber.eu OSNOVA 1 Princip OTDR 2 PON OTDR 3 ConnectorMax a FTB-1 4 Měření Ethernetu s FTB-1 2 www.profiber.eu info@profber.eu Copyright

Více

OTDR Optical time domain reflection

OTDR Optical time domain reflection OTDR Optical time domain reflection Úvod Co je OTDR Jak měří trasu OTDR Události na trase Nastavení parametrů OTDR Jak vybrat OTDR Co je OTDR? Netopýr vysílá krátké akustické signály a na základě jejich

Více

Nové techniky měření sítí FTTx

Nové techniky měření sítí FTTx Nové techniky měření sítí FTTx Pavel Kosour info@profiber.eu www.profiber.eu 1 Standardní metody 2 Inteligentní OTDR iolm OTDR 3 Inteligentní OTDR iolm přímá metoda 4 Node iolm pro aktivace/akceptace/servis/monitoring

Více

Soupravy pro měření útlumu optického vlákna přímou metodou

Soupravy pro měření útlumu optického vlákna přímou metodou Jednosměrné měřicí soupravy: Tyto měřící soupravy měří pouze v jednom směru. Pro měření v druhém směru je nutné přemístění. Výhodou těchto souprav je nízká cena. Schéma zapojení těchto měřicích soustav

Více

Vlákna G.657 nejen pro přístupové sítě Patrick Stibor pstibor@ofsoptics.com

Vlákna G.657 nejen pro přístupové sítě Patrick Stibor pstibor@ofsoptics.com Vlákna G.657 nejen pro přístupové sítě Patrick Stibor pstibor@ofsoptics.com Your Optical Fiber Solutions Partner OFS 1 Optical fibers for access networks ITU-T G.657 (2006) Characteristics of a Bending

Více

Měření přímou metodou v sítích FTTx. Miroslav Švrček

Měření přímou metodou v sítích FTTx. Miroslav Švrček Měření přímou metodou v sítích FTTx Miroslav Švrček Měření při instalaci/výstavbě Bidirectional Loss Test set OFI-2042 Měření v obou směrech na 1310, 1490 a 1550 nm Měření vložného útlumu (IL) Měření

Více

Bal. Obj.. Adaptéry Mosaic pro optické konektory. 1 786 18 Adaptér 2 x LC duplex (uchycení konektoru NOVINKA. 1 329 07 Pro 12 vláken, stohovatelná

Bal. Obj.. Adaptéry Mosaic pro optické konektory. 1 786 18 Adaptér 2 x LC duplex (uchycení konektoru NOVINKA. 1 329 07 Pro 12 vláken, stohovatelná krimpovací nástroje a konektory, epoxidové konektory 331 93 331 06 331 10 Bal. Obj.. Souprava s krimpovacími nástroji 1 331 93 Souprava obsahuje nástroje pro zalisování konektor ST, SC nebo LC. S pomocí

Více

10. března 2011 Brno, Česká republika

10. března 2011 Brno, Česká republika 10. března 2011 Brno, Česká republika (6. ročník) info@profiber.eu www.profiber.eu Již tradiční, jedinečná akce v Brně. ukázka novinek v technologii mikrotrubiček, předvedení dovednosti montážních skupin,

Více

OPTICKÝ VÝKONOVÝ TESTER

OPTICKÝ VÝKONOVÝ TESTER SKS MANUÁL STRUKTUROVANÝ KABELÁŢNÍ SYSTÉM OPTICKÝ VÝKONOVÝ TESTER Měřící sada FO4-WSMDSDsc VARIANT plus, spol. s.r.o., U Obůrky 5, 674 01 TŘEBÍČ, tel.: 565 659 600 technická linka 777 55 77 02 (pracovní

Více

Rychlý průvodce AXS-100

Rychlý průvodce AXS-100 Rychlý průvodce AXS-100 Kontrola konektoru sondou Tato funkce je dostupná pouze u některých modelů. Spuštění kontroly 1. Připojte sondu k reflektometru (pokud je nutné, použijte redukci). 2. Stiskněte

Více

Měření pasivních optických sítí

Měření pasivních optických sítí Rok / Year: Svazek / Volume: Číslo / Number: 2010 12 2 Měření pasivních optických sítí Measurement of Optical Access Networks Vladimír Tejkal, Miloslav Filka, Pavel Reichert, Jan Šporík xtejka00@stud.feec.vutbr.cz

Více

Kalibrace testerů pro datakomunikace

Kalibrace testerů pro datakomunikace Kalibrace testerů pro datakomunikace Datakomunikační testery, testery Ethernetu, IP testery - Kdo říká, že se nemusí kalibrovat? Opravdu se nemusí kalibrovat? NE nemusí ANO musí Když nemají vliv na kvalitu

Více

FTTX - Měření v optických sítích. František Tejkl 17.9.2014

FTTX - Měření v optických sítích. František Tejkl 17.9.2014 FTTX - Měření v optických sítích František Tejkl 17.9.2014 Náplň prezentace Co lze měřit v optických sítích Vizuální kontrola povrchu ferule konektoru Vizuální hledání chyb Optický rozpočet Přímá metoda

Více

FTTH PON. Zátěžové a akceptační testy FTTH PON optické rozhraní Radek Kocian. Zdroj: EXFO

FTTH PON. Zátěžové a akceptační testy FTTH PON optické rozhraní Radek Kocian. Zdroj: EXFO Zátěžové a akceptační testy optické rozhraní 14.03.2013 Radek Kocian Radek.kocian@profiber.cz www.profiber.eu Zdroj: EXFO 1 Zdroj: EXFO Možnost jednoho splitrování Zdroj: EXFO 2 Možnost vícenásobného splitrování

Více

i4wifi a.s. produktové novinky říjen 2008

i4wifi a.s. produktové novinky říjen 2008 i4wifi a.s. produktové novinky říjen 2008 Soundwin: VoIP PBX ústředna (1x WAN, 1x LAN, IPPBX) Podporuje protokol SIP. Export výpisů hovorů do CSV. Hlasová schránka pro každou linku. Zabudovaný router.

Více

Konektory. Crimplok +

Konektory. Crimplok + Konektory TM Crimplok + Konektory 3MTM CrimplokTM + představují lehce a rychle montovatelný optický konektor na vlákno v těsné sekundární ochraně 900μm, bez obsahu lepidel, imerzních gelů či nutnosti sváření

Více

Optické sítě pasivní řešení nejen FTTD/FTTH. MODnet - Areálové sítě a řešení pro Enterprise 2010 Radek Helán, NETWORK GROUP s.r.o.

Optické sítě pasivní řešení nejen FTTD/FTTH. MODnet - Areálové sítě a řešení pro Enterprise 2010 Radek Helán, NETWORK GROUP s.r.o. Optické sítě pasivní řešení nejen FTTD/FTTH MODnet - Areálové sítě a řešení pro Enterprise 2010 Radek Helán, NETWORK GROUP s.r.o. Trendy ve vývoji podnikových sítí Zvyšování rychlosti podnikových páteří

Více

VŠB-TU Ostrava Fakulta elektrotechniky a informatiky Katedra telekomunikační techniky. Optoelektronika. Protokol č.: 1Datum: 27.10.

VŠB-TU Ostrava Fakulta elektrotechniky a informatiky Katedra telekomunikační techniky. Optoelektronika. Protokol č.: 1Datum: 27.10. Optoelektronika Protokol č.: 1Datum: 27.10.2013 Název: Měření útlumu optických vláken a kabelů u SM a MM Vypracoval: Tomáš Škařupa Spolupracoval: - login: SKA0092 login: - 1 Zadání měření A. Měření útlumu

Více

Oprava zverejnených údajov v Obchodnom vestníku. PROFiber Networking, s.r.o.

Oprava zverejnených údajov v Obchodnom vestníku. PROFiber Networking, s.r.o. E000026 Povinná osoba: Obchodné meno/názov: PROFiber Networking, s.r.o. Bydlisko/Sídlo: Bernolákova 2, 917 01 Trnava, Slovensko zverejňuje opravu údajov zverejnených: Obchodný vestník č.: 66/2015 Deň jeho

Více

micos.cz WE HOLD NETWORKS Vážení obchodní partneři a přátelé, zasíláme Vám pravidelné informace a aktuality z naší společnosti.

micos.cz WE HOLD NETWORKS Vážení obchodní partneři a přátelé, zasíláme Vám pravidelné informace a aktuality z naší společnosti. micos.cz Bulletin Pro zákazníky a partnery společnosti MICOS spol. s r.o., divize Telcom 6/2015 WE HOLD NETWORKS Vážení obchodní partneři a přátelé, zasíláme Vám pravidelné informace a aktuality z naší

Více

Mapa optické sítě v Hansbrouking projekci

Mapa optické sítě v Hansbrouking projekci Mapa optické sítě v Hansbrouking projekci Jan Brouček, PROFiber Networking CZ s.r.o. info@profiber.eu www.profiber.eu OBSAH 1 Proč mapování optické sítě 100 Gbit/s? 2 Závěry a zkušenosti vizualizace a

Více

Komplexní soubor měření optických tras při nasazování vysokorychlostních systémů xwdm

Komplexní soubor měření optických tras při nasazování vysokorychlostních systémů xwdm Komplexní soubor měření optických tras při nasazování vysokorychlostních systémů xwdm Miroslav Švrček, Martin Hájek MIKROKOM, s.r.o. Nové nároky vysokorychlostních DWDM a CWDM systémů na optickou trasu

Více

Excellence in Connectivity Solutions

Excellence in Connectivity Solutions Excellence in Connectivity Solutions Konektivita v datacentrech Excellence in Connectivity Solutions October 2011 MPO & MTP Connector Technology 2 Technologie MPO & MTP konektorů Excellence in Connectivity

Více

Správa měřicího parku kdo to uklidí?

Správa měřicího parku kdo to uklidí? Správa měřicího parku kdo to uklidí? Pavel Kosour info@profiber.eu www.profiber.eu OSNOVA 1 Cloud EXFO Connect 2 3 Alternativní software 2 www.profiber.eu info@profber.eu Copyright PROFiber Networking

Více

Optická vlákna na všech úrovních jsou typu G.652.D nebo G.657.A. Optická vlákna v patch kabelech ve všech úrovních 0 až 4 jsou typu G.657.

Optická vlákna na všech úrovních jsou typu G.652.D nebo G.657.A. Optická vlákna v patch kabelech ve všech úrovních 0 až 4 jsou typu G.657. Řešení FTTH PON pro bytové domy., na základě využití nejpokročilejších technologií, nabízí zákazníkovi komplexní návrh a realizaci optických sítí FTTx na bázi PON (Passive Optical Network), která umožňuje

Více

micos.cz WE HOLD NETWORKS Vážení obchodní partneři a přátelé,

micos.cz WE HOLD NETWORKS Vážení obchodní partneři a přátelé, Bulletin Pro zákazníky a partnery společnosti MICOS spol. s r.o., divize Telcom 05/2014 WE HOLD NETWORKS Vážení obchodní partneři a přátelé, v aktuálním květnovém vydání našeho bulletinu Vás chceme informovat

Více

Měření vlastností optického vlákna

Měření vlastností optického vlákna ČESKÉ VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V PRAZE Fakulta elektrotechnická LABORATORNÍ ÚLOHA Č. 1 Měření vlastností optického vlákna Vypracovali: Jan HLÍDEK & Lukáš TULACH V rámci předmětu: Telekomunikační systémy

Více

Podrobné technické specifikace a požadavky k dílčímu plnění 1B:

Podrobné technické specifikace a požadavky k dílčímu plnění 1B: Podrobné technické specifikace a požadavky k dílčímu plnění 1B: Konsolidace LAN navýšení optických spojů (1GB) pro zajištění plné funkčnosti virtuálních serverů (5 Switchů) Konsolidace LAN navýšení optických

Více

Zkušenosti HUBER+SUHNER s budováním FTTH. Dánsko 2007

Zkušenosti HUBER+SUHNER s budováním FTTH. Dánsko 2007 Bel Stewart Net s.r.o. Zkušenosti HUBER+SUHNER s budováním FTTH Dánsko 2007 Jiřina Špálová Současnost Dánsko 129 projektů FTTx (cca 1,4 mil koncových uživatelů) Telekomunikační společnosti, veřejně prospěšné

Více

LOGO. TELMO a.s., Štěrboholská 560/73, 102 00 Praha 10 - Hostivař CENOVÁ NABÍDKA

LOGO. TELMO a.s., Štěrboholská 560/73, 102 00 Praha 10 - Hostivař CENOVÁ NABÍDKA LOGO Firma: TELMO a.s., Štěrboholská 560/73, 102 00 Praha 10 - Hostivař CENOVÁ NABÍDKA Optická kabelová trasa Jindřicha z Lipé - Sokolská, Zámecká Česká Lípa Datum: Vypracoval: Nabídka/ verze: 03.04.2015

Více

ICT Unie Pracovní skupina pro usnadnění výstavby sítí elektronických komunikací

ICT Unie Pracovní skupina pro usnadnění výstavby sítí elektronických komunikací ICT Unie Pracovní skupina pro usnadnění výstavby sítí elektronických komunikací Navrhované technické standardy pro sdílené sítě budované se státní podporou Přístup na úrovni fyzické vrstvy Rejstřík pojmů

Více

Měření optických přenosových parametrů brněnské akademické počítačové sítě

Měření optických přenosových parametrů brněnské akademické počítačové sítě Rok / Year: Svazek / Volume: Číslo / Number: 2010 12 4 Měření optických přenosových parametrů brněnské akademické počítačové sítě The measurement of optical transmission parameters in the Brno academical

Více

AKTUÁLNÍ NOVINKY v sortimentu SCHRACK

AKTUÁLNÍ NOVINKY v sortimentu SCHRACK AKTUÁLNÍ NOVINKY v sortimentu SCHRACK HDMI a USB moduly (spojky) Patch Cordy a Flexibilní datové kabely Konektory a spojky na kabely Cat.5, 6 a 6a Nástrojové keystone Cat.5, 6 a 6a Modulární Patch Panely

Více

Čištění a kontrola optických konektorů. Miroslav Švrček

Čištění a kontrola optických konektorů. Miroslav Švrček Čištění a kontrola optických konektorů Miroslav Švrček Optický konektor Pokud jsou splněny podmínky totálního odrazu na rozhraní jádra a pláště optického vlákna, šíří se optické záření jádrem takového

Více

UKONČOVÁNÍ OPTICKÝCH VLÁKEN KONEKTORY

UKONČOVÁNÍ OPTICKÝCH VLÁKEN KONEKTORY UKONČOVÁNÍ OPTICKÝCH VLÁKEN KONEKTORY 1. Rozdělení a provedení optických vláken (OV) Prvořadým hlediskem, podle něhož jsou světlovodná vlákna rozdělena do třech skupin a které ovlivňuje jejich konstrukční

Více

Vysokokapacitní optický modulární rozváděč. Optický modulární rozváděč HC 144 HC 144. zásuvky. Rozváděče. Strana 1

Vysokokapacitní optický modulární rozváděč. Optický modulární rozváděč HC 144 HC 144. zásuvky. Rozváděče. Strana 1 Vysokokapacitní optický modulární rozváděč Optický modulární rozváděč HC 144 HC 144 Strana 1 Vysokokapacitní optický modulární rozváděč HC 144 představuje univerzální řešení optického rozváděče pro široké

Více

Moderní měřicí technika v optických komunikacích,

Moderní měřicí technika v optických komunikacích, Moderní měřicí technika v optických komunikacích, aneb vše, co jste chtěli vědět o měření optiky, ale dosud jste se nezeptali Ing. Miroslav Švrček Ing. Martin Hájek Košice 21. 4. 2009 Bratislava 23. 4.

Více

Optické komunikace II Optické konektory

Optické komunikace II Optické konektory Fakulta elektrotechniky a informatiky, VŠB-TU Ostrava Optické komunikace II Optické konektory Datum: 21.3.2014 Autor: Tomáš Škařupa, LOGIN SKA0092 Kontakt: ska0092@vsb.cz Předmět: Optoelektronika II Cvičící:

Více

evropský sociální fond v ČR Kurzy moderních komunikačních technologií pro pedagogy

evropský sociální fond v ČR Kurzy moderních komunikačních technologií pro pedagogy evropský sociální fond v ČR Kurzy moderních komunikačních technologií pro pedagogy Dovolujeme si pozvat vyučující Vaší školy na sérii vzdělávacích kurzů, kterou jsme připravili za podpory Evropského sociálního

Více

Mechanické spoje vláken Fibrlok II 2529

Mechanické spoje vláken Fibrlok II 2529 Mechanické spoje vláken Fibrlok II 2529 2529 představují alternativu tradičního svaru. Mechanický spoj vláken 3M Fibrlok II 2529 je použitelný jak pro vlákna v 250µm primární ochraně, tak pro vlákna v

Více

XD Routing a vstupní I/O systém. Digitální broadcast technologie

XD Routing a vstupní I/O systém. Digitální broadcast technologie Řada 52 XD Routing a vstupní I/O systém Digitální broadcast technologie Design Core XD a Core XC systému Core - Jádro systému 52/XC Core je DHD centrální procesor pro menší a střední mixážní pulty se zpracováním

Více

1. ÚVOD 2. MONITOROVACÍ LINKOVÝ SYSTÉM MONITOROVÁNÍ OPTICKÝCH TRAS AKADEMICKÉ POČÍTAČOVÉ SÍTĚ V BRNĚ 2.1. VÝHODY A PARAMETRY SYSTÉMU

1. ÚVOD 2. MONITOROVACÍ LINKOVÝ SYSTÉM MONITOROVÁNÍ OPTICKÝCH TRAS AKADEMICKÉ POČÍTAČOVÉ SÍTĚ V BRNĚ 2.1. VÝHODY A PARAMETRY SYSTÉMU MONITOROVÁNÍ OPTICKÝCH TRAS AKADEMICKÉ POČÍTAČOVÉ SÍTĚ V BRNĚ 1. ÚVOD Ing. Vladimír Schindler Vysoké učení technické v Brně, Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií Ústav telekomunikací, Purkyňova

Více

Optické rozváděče 600 B2 600 B3

Optické rozváděče 600 B2 600 B3 služby Produktový Optické rozváděče 600 B2 600 B3 Produktový služby Rozvaděče řady 600B jsou určeny jsou určenu pro ukončování vláken vnitřních optických kabelů ve standardních rámech 19" a 21". Rozváděč

Více

i4wifi a.s. produktové novinky květen 2009

i4wifi a.s. produktové novinky květen 2009 i4wifi a.s. produktové novinky květen 2009 UBNT: PoE napájení 15 V, 0.8 A PoE injektor slouží pro napájení všech zařízení, které v sobě mají zabudovaný PoE extraktor a podporují napětí 15 V PoE injektor

Více

Excellence in Connectivity Solutions

Excellence in Connectivity Solutions Excellence in Connectivity Solutions Komunikace Excellence in Connectivity Solutions 00 Month 2011 Title of Presentation 2 Vysokohustotní SAN Management Excellence in Connectivity Solutions 00 Month 2011

Více

Převodníky rozhraní RS-232 na optický kabel ELO E240, ELO E241, ELO E242. Uživatelský manuál

Převodníky rozhraní RS-232 na optický kabel ELO E240, ELO E241, ELO E242. Uživatelský manuál Převodníky rozhraní RS-232 na optický kabel ELO E240, ELO E241, ELO E242 Uživatelský manuál 1.0 Úvod...3 1.1 Použití převodníku...3 2.0 Principy činnosti...3 3.0 Instalace...3 3.1 Připojení rozhraní RS-232...3

Více

Konektory. Keystone LEXI-NET Standard. Keystone LEXI-NET Exclusive. Zásuvky

Konektory. Keystone LEXI-NET Standard. Keystone LEXI-NET Exclusive. Zásuvky Konektory KON4/4 telefonní 4/4 KON6/2 telefonní 6/2 KON6/4 telefonní 6/4, licna KON6/4DR telefonní 6/4, drát KON6/6 telefonní 6/6 KON8/8 Cat 5e UTP, plochý kabel licna KON/8/8C5L Cat 5e UTP, kulatý kabel

Více

18-let ve vláknové optice a OK 8 let pobočka v Senici MIKROKOM SK laboratoř vláknové optiky. široké spektrum odborných kurzů

18-let ve vláknové optice a OK 8 let pobočka v Senici MIKROKOM SK laboratoř vláknové optiky. široké spektrum odborných kurzů Optické komunikace a jejich výuka v roce 2010 pro pedagogy SŠ, VOŠ a VŠ Martin Hájek, Miroslav Švrček MIKROKOM, s.r.o. Bratislava, 23. listopadu 2010 MIKROKOM, s.r.o. 18-let ve vláknové optice a OK 8 let

Více

Spojování v optických sítích. Pavel Pospíchal 17.9.2014

Spojování v optických sítích. Pavel Pospíchal 17.9.2014 Spojování v optických sítích Pavel Pospíchal 17.9.2014 Spojování v optických sítích Spojování optických vláken základní problémy, ztráty ve vlákně Konstrukce konektorů Parametry konektoru - geometrické

Více

JRxx. Jednotky rozhraní PCM30U. Popis produktu. http://www.ttc.cz

JRxx. Jednotky rozhraní PCM30U. Popis produktu. http://www.ttc.cz Jednotky rozhraní PCM30U Popis produktu TTC TELEKOMUNIKACE, s.r.o Třebohostická 987/5 100 00 Praha 10 Česká republika tel: +420 234 052 386, 1111 fa: +420 234 052 999 e-mail: pcm30u@ttc.cz web: http://www.ttc.cz

Více

LS-800 Zdroj optického záření. Návod k použití

LS-800 Zdroj optického záření. Návod k použití LS-800 Zdroj optického záření Návod k použití je registrovaná známka firmy OPTOKON Co., Ltd. Další jména a ochranné známky jsou nebo mohou být ochrannými známkami jejich vlastníků. OPTOKON Co., Ltd., Červený

Více

Disperzní parametry SMF optických vláken a tras

Disperzní parametry SMF optických vláken a tras Disperzní parametry SMF optických vláken a tras chromatická disperze CD polarizační vidová disperze PMD zvláště důležité pro rychlosti 10 Gbit/s měření PMD možná kompenzace CD? Disperzní vlastnosti určují

Více

OTDR testování a monitorování PON sítí

OTDR testování a monitorování PON sítí OTDR testování a monitorování PON sítí Pavel Kosour info@profiber.eu www.profiber.eu 1 Automatické vs. Inteligentní OTDR 2 3 iolm - Inteligentní OTDR Dohledový systém PON infrastruktury pomocí Node iolm

Více

DUM 15 téma: Optické sítě

DUM 15 téma: Optické sítě DUM 15 téma: Optické sítě ze sady: 3 tematický okruh sady: III. Ostatní služby internetu ze šablony: 8 - Internet určeno pro: 4. ročník vzdělávací obor: 26-41-M/01 Elektrotechnika - Elektronické počítačové

Více

micos.cz WE HOLD NETWORKS Vážení obchodní partneři a přátelé,

micos.cz WE HOLD NETWORKS Vážení obchodní partneři a přátelé, micos.cz Bulletin Pro zákazníky a partnery společnosti MICOS spol. s r.o., divize Telcom 11/2014 WE HOLD NETWORKS Vážení obchodní partneři a přátelé, zasíláme vám pravidelné informace a aktuality z naší

Více

Aktuální dění v optických komunikacích a jejich názorná výuka SEMINÁŘ PRO PEDAGOGY

Aktuální dění v optických komunikacích a jejich názorná výuka SEMINÁŘ PRO PEDAGOGY Aktuální dění v optických komunikacích a jejich názorná výuka SEMINÁŘ PRO PEDAGOGY Praha + Bratislava, 27. 3. + 12. 4. 2012 Martin Hájek, Miroslav Švrček MIKROKOM, s.r.o. martin.hajek@mikrokom.cz miroslav.svrcek@mikrokom.cz

Více

BREAK-MFTS a FRS. optopřevodníky video série LIGHT MADE IN THE CZECH REPUBLIC 1.10

BREAK-MFTS a FRS. optopřevodníky video série LIGHT MADE IN THE CZECH REPUBLIC 1.10 Tyto optické vysílače a přijímače série LIGHT jsou určeny k dálkovému přenosu černobílého nebo barevného videosignálu po optických multimódových nebo singlemódových vláknech. Optopřevodníky jsou plně kompatibilní

Více

Optická přístupová síť EPON a její měření distribuční sítě

Optická přístupová síť EPON a její měření distribuční sítě Rok / Year: Svazek / Volume: Číslo / Issue: 2013 15 1 Optická přístupová síť EPON a její měření distribuční sítě Optical access network EPON and measurement their distribution network Radim Šifta, Petr

Více

Navazování optických vláken

Navazování optických vláken UNIVEZITA PALACKÉHO V OLOMOUCI PŘÍRODOVĚDECKÁ FAKULTA KATEDRA OPTIKY Navazování optických vláken Connection of optical fibers Autor práce: Vedoucí práce: Studijní obor: Karel Pudil Doc. RNDr. Richard Horák,

Více

Zadávací dokumentace Příloha č. 1 Technická specifikace předmětu plnění Nákup univerzálního kabelážního systému a rozvaděčů pro DC. Obsah...

Zadávací dokumentace Příloha č. 1 Technická specifikace předmětu plnění Nákup univerzálního kabelážního systému a rozvaděčů pro DC. Obsah... Obsah Obsah... 1 1 Předmět zakázky... 2 2 Technická specifikace... 2 2.1 Systém kabelových tras... 2 2.1.1 Systém drátěných kabelových roštů... 2 2.1.2 Systém plastových žlabů... 3 2.2 Popis univerzálního

Více

evropský sociální fond v ČR

evropský sociální fond v ČR evropský sociální fond v ČR Kurzy moderních komunikačních technologií pro pedagogy podzim 2007 Vážený pane řediteli, dovolujeme si pozvat vyučující Vaší školy na sérii vzdělávacích kurzů, kterou jsme připravili

Více

Ceník ceny platné k 1. 11. 2013

Ceník ceny platné k 1. 11. 2013 Ceník ceny platné k 1. 11. 2013 evito systém aktivního zdraví evito systém aktivního zdraví je unikátní online aplikace, ve které se sdružují a analyzují všechny výsledky vašich osobních i zdravotních

Více

Optické komunikace II Inovace přednášek a laboratoří

Optické komunikace II Inovace přednášek a laboratoří Optické komunikace II Inovace přednášek a laboratoří Kolektiv autorů Ostrava 2013 Informatika v telemedicíně CZ.1.07/2.2.00/28.0322 Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního

Více

Systémová řešení Lightband TM TECHNOLOGIE KOMUNIKACE PO OPTICKÝCH KABELECH ZARUČUJÍCÍ INTEGRITU VAŠICH DAT

Systémová řešení Lightband TM TECHNOLOGIE KOMUNIKACE PO OPTICKÝCH KABELECH ZARUČUJÍCÍ INTEGRITU VAŠICH DAT Systémová řešení Lightband TM TECHNOLOGIE KOMUNIKACE PO OPTICKÝCH KABELECH ZARUČUJÍCÍ INTEGRITU VAŠICH DAT Systémy s optimálním výkonem Navržené pro vysokorychlostní protokoly Sídlo firmy - USA Jediným

Více

BREAK-TDW-4C i RDW-4C

BREAK-TDW-4C i RDW-4C BREAK-TDW-4C i RDW-4C BOX I Digitální modulace I Přenos jedním vláknem SM nebo MM I Integrovaná přepěťová ochrana I 2x RS485 nebo 1x RS422 I 2x Relé NO I 1x Relé LOCK NO/NC I 2x Digitalní INPUT BOX* OBJEDNACÍ

Více

Přenosová média. rek. Petr Grygárek. 2005 Petr Grygárek, FEI VŠB-TU Ostrava, Počítačové sítě (Bc.) 1

Přenosová média. rek. Petr Grygárek. 2005 Petr Grygárek, FEI VŠB-TU Ostrava, Počítačové sítě (Bc.) 1 Přenosová média Petr Grygárek rek 1 Přenosová média pro počítačové sítě Využíván sériový přenos úspora vedení Metalická Nesymatrické - koaxiální kabel Symetrické - kroucená dvojlinka Optická stíněná, nestíněná

Více

Kombinovaná čistící metoda CCP

Kombinovaná čistící metoda CCP Kombinovaná čistící metoda CCP Současná situace na telekomunikačním trhu Telekomunikační společnosti investují velký kapitál do FTTH, LAN/WAN sítě, DSL, Internet, VOD (Video on Demand),... Požadavky koncových

Více

Filename: :14 (GMT+01:00) 67 prof. Filka. Unit model: FIP-420B Unit S/N: Comments: FIP Identifiers. Cable ID: Fiber ID: 3

Filename: :14 (GMT+01:00) 67 prof. Filka. Unit model: FIP-420B Unit S/N: Comments: FIP Identifiers. Cable ID: Fiber ID: 3 Fail iolm General Information Filename: cichnova-lp.iolm Test date: 13.3.2014 Test time: 15:57 (GMT+01:00) Customer: prof. Filka Company: Studenti SSIPF Brno Operator: Petr Kormaňák Unit model: MAX-715B-M3-EA

Více

ICT Unie Pracovní skupina pro usnadnění výstavby sítí elektronických komunikací

ICT Unie Pracovní skupina pro usnadnění výstavby sítí elektronických komunikací ICT Unie Pracovní skupina pro usnadnění výstavby sítí elektronických komunikací Navrhované technické standardy pro sdílené sítě budované se státní podporou - technická část * Rejstřík pojmů přílohou dokumentu

Více

Infračervený teploměr

Infračervený teploměr Infračervený teploměr testo 835 Rychlý a přesný infračervený teploměr pro řemeslo a průmysl Bezpečné a přesné měření až do oblasti vysokých teplot. 4-bodový laser zobrazuje přesně oblast měření a eliminuje

Více

micos.cz WE HOLD NETWORKS Vážení zákazníci, ANGA COM 2014

micos.cz WE HOLD NETWORKS Vážení zákazníci, ANGA COM 2014 Bulletin Pro zákazníky a partnery společnosti MICOS spol. s r.o., divize Telcom 06/2014 WE HOLD NETWORKS Vážení zákazníci, rádi bychom Vám poděkovali za Vaši návštěvu našeho stánku na mezinárodním veletrhu

Více

XD Routing a vstupní I/O systém. Digitální broadcast technologie

XD Routing a vstupní I/O systém. Digitální broadcast technologie Řada 52 XD Routing a vstupní I/O systém Digitální broadcast technologie Design Core XD a Core XC systému Core - Jádro systému 52/XC Core je DHD centrální procesor pro menší a střední mixážní pulty se zpracováním

Více

Inovace v bezdotykovém měření teploty

Inovace v bezdotykovém měření teploty testo 845 Infra-teploměr s označením snímané plochy Přepínání optiky pro velkou a malou vzdálenost pro optimalizaci velikosti snímané plochy. Současně je možné měřit i vlhkost. C % rv C rb Inovace v bezdotykovém

Více

KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE. odbor informačních a komunikačních technologií

KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE. odbor informačních a komunikačních technologií POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE odbor informačních a komunikačních technologií PŘÍLOHA Č. 1 AKCE : Propojení objektů PČR KŘ MsK kraje Ostrava, ul. 30. dubna

Více

Infračervený teploměr

Infračervený teploměr Infračervený teploměr testo 830 rychlé, bezdotykové měření povrchové teploty Laserové označení místa měření a velká optika pro přesné měření i při větších vzdálenostech C Rychlé zjištění měřené hodnoty

Více

Výukové soubory pro vláknovou optiku, optoelektroniku a optické komunikace

Výukové soubory pro vláknovou optiku, optoelektroniku a optické komunikace Výukové soubory pro vláknovou optiku, optoelektroniku a optické komunikace Martin Hájek, Miroslav Švrček, MIKROKOM, s.r.o. Anotace Společnost MIKROKOM se již řadu let zabývá vývojem učebních pomůcek a

Více

Infračervený teploměr

Infračervený teploměr Infračervený teploměr testo 830 rychlé, bezdotykové měření povrchové teploty C Laserové označení místa měření a optika pro přesné měření i při větších vzdálenostech Rychlé zjištění měřené hodnoty dvěmi

Více

200M-1.0.1.M. LAN-BUS 200Mbps bod-bod. LAN-BUS 200Mbps - topologie sběrnice. Media konvertory systému LAN-BUS. BOX - montáž na rovný podklad

200M-1.0.1.M. LAN-BUS 200Mbps bod-bod. LAN-BUS 200Mbps - topologie sběrnice. Media konvertory systému LAN-BUS. BOX - montáž na rovný podklad BOX - montáž na rovný podklad BOX - montáž na DIN35* Topologie sběrnice / hvězda 1x MM/SM univerzální optický port s WDM 1x fast ethernet port s podporou PoE (15,4W)** Přepěťová ochrana 1kA Provozní teplota

Více

IQ Easy firmy Simco-ION

IQ Easy firmy Simco-ION IQ Easy firmy Simco-ION Nová generace výrobků pro ovládání statické elektřiny SOUHRN: Firma Simco-ION představuje novou generaci výrobků pro eliminaci statické elektřiny, elektrostatické nabíjení a měření

Více

Infračervený teploměr

Infračervený teploměr Infračervený teploměr testo 835 Rychlý a přesný infračervený teploměr pro řemeslo a průmysl Bezpečné a přesné měření až do oblasti vysokých teplot. 4-bodový laser zobrazuje přesně oblast měření a eliminuje

Více

FTTX - Pasivní infrastruktura (optické rozvaděče) František Tejkl 17.9.2014

FTTX - Pasivní infrastruktura (optické rozvaděče) František Tejkl 17.9.2014 FTTX - Pasivní infrastruktura (optické rozvaděče) František Tejkl 17.9.2014 Náplň prezentace Zasazení optických rozvaděčů do kontextu optických sítí Zemní spojky co to je a k čemu se používají Co je ODF?

Více

RISER technologie FTTH s výrobky MICOS

RISER technologie FTTH s výrobky MICOS s výrobky MICOS OBSAH Varianta Domovní box Varianta Sdílená infrastruktura Varianta Splitterová Varianta Poschoďový rozvaděč Instalace RISER kabelu Jednotlivé komponenty Montážní nářadí 2 Vnitřní instalace

Více

Jak zajistit přesné měření útlumu na optických kabelech a trasách

Jak zajistit přesné měření útlumu na optických kabelech a trasách Jak zajistit přesné měření útlumu na optických kabelech a trasách Brno, 11.3.2016 Jan Brouček, Ján Ďurovka Přesné měření útlumu kabelů a tras 1. Zvolit vhodnou měřicí metodu 2. Vybrat vhodnou měřicí techniku

Více