pozorování pohybový režim vhodné prostory pro odpočinek,přípravu a setkávání pedagogů průběžně

Podobné dokumenty
Příloha 3 AUTOEVALUACE ŠKOLY:

AUTOEVALUACE ŠKOLY. Autoevaluace školy

Ukázka je převzata z pracovní verze ŠVP ZŠ pro tělesně postižené při Jedličkově ústavu v Praze.

VI. HODNOCENÍ ŽÁKŮ A AUTOEVALUACE ŠKOLY

Příloha 4 Oblasti hodnocení stanovené v ŠVP

5. Hodnocení žáků a autoevaluace školy

Hodnocení žáků a autoevaluace školy

*přehledy o pracovnících školy *sebehodnocení a zdokonalování pracovníků

AUTOEVALUACE ŠKOLY A JEJÍ EVALUAČNÍ ČINNOST (EVALUACE UČITELE)

Oblasti k získávání údajů k hodnocení školní práce. v MŠ, ZŠ a SŠ pro sluchově postižené, Riegrova l. České Budějovice

3. Kultura školy 4. Řízení školy 5. Výsledky vzdělávání 6. Výsledky práce školy vzhledem k podmínkám vzdělávání a ekonomickým zdrojům

CÍL INDIKÁTORY NÁSTROJ ČETNOST

DODATEK K ŠVP PRO ŠKOLNÍ ROK 2010/2011

6. Hodnocení žáků a autoevaluace školy

3 priorita období. 2 příprava, stanovování záměrů 1. Autoevaluační plán Workshop: Evaluace školy

7. Hodnocení žáků a autoevaluace školy. 7.1 Hodnocení žáků Způsoby hodnocení žáků

Foto dokumentace postupné rekonstrukce a vybavenosti. Funkční uspořádání tříd. Vybavení. Počet výukových. výukových programů. Vybavenost pomůckami

I. Příloha ŠVP ZV 03/2016. Vlastní hodnocení školy

6.3. AUTOEVALUACE ŠKOLY A JEJÍ EVALUAČNÍ ČINNOST (EVALUACE UČITELE)

Vlastní hodnocení školy

6. HODNOCENÍ ŽÁKŮ A AUTOEVALUACE ŠKOLY

12 Příloha číslo 4 Dodatek k ŠVP ZV

PLÁN PRÁCE VÝCHOVNÉHO PORADCE školní rok 2014/2015

Hlavní oblasti vlastního hodnocení školy schválené pedagogickou radou dne jsou:

Hlavní oblasti vlastního hodnocení školy schválené pedagogickou radou dne jsou:

1. DOKUMENTY ŠKOLY ŠVP TVP SOULAD ŠVP RVP PV

Klíčové aktivity projektu. KA 3 Praktické kompetence pro začínající pedagogy

INSPEKČNÍ ZPRÁVA. Základní škola Čáslav, Sadová 1756, okres Kutná Hora. Sadová 1756, Čáslav. Identifikátor:

INSPEKČNÍ ZPRÁVA. Základní škola Ústí nad Labem, České mládeže 230/2, příspěvková organizace. Adresa: České mládeže 230/2, Ústí nad Labem

STRUKTURA VLASTNÍHO HODNOCENÍ ŠKOLY

PROGRAM VÝCHOVNÉHO PORADENSTVÍ. školní rok 2017/2018

7. Autoevaluace školy

Č E S K Á Š K O L N Í I N S P E K C E INSPEKČNÍ ZPRÁVA

Hodnocení výsledků vzdělávání žáků

PROJEKT: Kariérové poradenství a psychologická pomoc žákům ve škole R.Č: CZ.1.07/1.1.26/ PORADENSKÝ TÝM NÁPLŇ PRÁCE

PROGRAM VÝCHOVNÉHO PORADENSTVÍ. školní rok 2016/2017

PROČ PRÁVĚ ZAČÍT SPOLU?

Švehlova střední škola polytechnická Prostějov

Monitorování a analýza problémů souvisejících s implementací kurikulární reformy v MŠ, ZŠ a G Obsah

Dodatek č. 4 k ŠVP ZV Úspěch Otvíráme dětem svět úspěchu

Zkušenosti s tvorbou, zadáváním a vyhodnocením dotazníků. Gymnázium, Příbram VII, Komenského 402

Plán výchovné poradkyně

INSPEKČNÍ ZPRÁVA. Základní škola Karlovy Vary, Krušnohorská 11. Krušnohorská 11, Karlovy Vary. Identifikátor školy:

INSPEKČNÍ ZPRÁVA. Česká školní inspekce. Liberecký inspektorát. Základní škola Košťálov, okres Semily Košťálov 128. Identifikátor:

6.1. Pravidla pro hodnocení žáků. Způsoby hodnocení slovní hodnocení. Hodnocení žáků základní školy speciální upravuje Vyhláška č. 48/2005 Sb.

Č E S K Á Š K O L N Í I N S P E K C E. Č. j.: / Inspektorát č 15 INSPEKČNÍ ZPRÁVA

INSPEKČNÍ ZPRÁVA. Základní škola Brno, Bakalovo nábřeží 8, příspěvková organizace. Bakalovo nábřeží 8, Brno. Identifikátor:

ČESKÁ ŠKOLNÍ INSPEKCE. Inspekční zpráva

ZŠPr a ZŠSp Lomnice nad Popelkou Komenského Lomnice nad Popelkou. Tabulka časového rozložení etap autoevaluace

Dodatek k ŠVP ZV č. 2 byl projednán pedagogickou radou a zapsán pod čj. 159/30/8/2016.

Doplnění přednášky: PEDAGOGICKO-PSYCHOLOGICKÉ PORADNY A SPECIÁLNÍ PEDAGOGICKÁ CENTRA

6. 2. Autoevaluace školy

Název a adresa právnické osoby vykonávající činnost školského zařízení: Základní škola a mateřská škola Bečov, okres Most, příspěvková organizace

Plán práce výchovného poradce

Rovnost v poradenství? PhDr. Petra Novotná Listopad 2012

Směrnice - Další vzdělávání pedagogických pracovníků v roce 2018/2019 plán vzdělávání

Dodatek č. 1. ke školnímu vzdělávacímu programu Prodavač a výrobce lahůdek platnost od Kód a název oboru: H/01 Prodavač

VÝŇATEK Z VYHLÁŠKY Č. 72 / 2005 STANDARDNÍ PORADENSKÉ ČINNOSTI ŠKOLY

Tematický plán výchovného poradce. Školní rok 2015/2016

Dodatek č. 2 ŠVP ZV Zelená škola (změny RVP ZV 2016)

OBSAH. 4. Školní učební plán 4.1. Školní učební plán 1. stupeň ZŠ 4.2. Školní učební plán 2. stupeň ZŠ

6 Hodnocení žáků a autoevaluace školy

Dodatek č. 1. k ŠVP Obráběč kovů (platnost od ) Schváleno pedagogickou radou dne:

INSPEKČNÍ ZPRÁVA. Základní škola, Praha 9-Lehovec, Chvaletická 918. Chvaletická 918, Praha 9-Lehovec. Identifikátor školy:

2. Předmětem hodnocení je osobní pokrok žáka. Učitel porovnává jeho aktuální výkon s předchozími výsledky práce.

4. Studujete nebo jste absolvoval/la studium manažerského zaměření? (můžete označit i více možností)

Česká školní inspekce Olomoucký inspektorát INSPEKČNÍ ZPRÁVA. čj. ČŠIM-365/10-M. Předmět inspekční činnosti

PLÁN KONTROLNÍ A HOSPITAČNÍ ČINNOSTI

Česká školní inspekce INSPEKČNÍ ZPRÁVA

Dodatek k ŠVP ZV č.1

Školní poradenské pracoviště Truhlářská

Doporučení České školní inspekce pro práci škol, školských zařízení a jejich zřizovatelů

Témata závěrečných písemných prací

INSPEKČNÍ ZPRÁVA. Základní škola Ústí nad Labem, Neštěmická 787/38, příspěvková organizace. Neštěmická 787/38, Ústí nad Labem

Dodatek k ŠVP ZV č. 2

Příloha č. 8 Podmínky ke vzdělání

Plán hlavních úkolů České školní inspekce na školní rok 2015/2016

3.CHARAKTERISTIKA ŠVP

Dodatek k ŠVP Škola pro všechny děti číslo 4 ze dne

Švehlova střední škola polytechnická Prostějov

PLÁN VÝCHOVNÉHO PORADENSTVÍ

5.Učební plány: 5.1. VZDĚLÁVACÍ OBLASTI A OBORY

Příloha školního vzdělávacího programu č. 3 Základní škola praktická Rožnov pod Radhoštěm

Základní škola a Mateřská škola Uherské Hradiště, Palackého náměstí

Název školního vzdělávacího programu: Škola, jak ji neznáte Školní vzdělávací program pro základní vzdělávání

3. Charakteristika školního vzdělávacího programu

EU peníze školám. Základní škola Jablunkov, Lesní 190, příspěvková organizace. Žadatel projektu: Kč

ČESKÁ ŠKOLNÍ INSPEKCE. Inspekční zpráva

2.) Jak dlouho ve funkci zástupce ředitele (dále jen ZŘ)?

5.Učební plány: 5.1. VZDĚLÁVACÍ OBLASTI A OBORY

Dodatek ke ŠVP Škola pro život Základní školy Nová Včelnice, příspěvkové organizace, platný od

Pracovní náplň školního psychologa

PLÁN PRÁCE VÝCHOVNÉHO PORADCE školní rok 2015/2016. Gymnázium T. G. Masaryka Litvínov Studentská 640, Litvínov

INSPEKČNÍ ZPRÁVA. Základní škola T. G. Masaryka Suchdol nad Lužnicí. 28. října 329, Suchdol nad Lužnicí. Identifikátor školy:

Plán práce výchovného poradce Základní a mateřská škola Staré Město

INSPEKČNÍ ZPRÁVA. Základní škola a Mateřská škola Malá Hraštice, okres Příbram. Malá Hraštice 57, Nový Knín. Identifikátor školy:

Č E S K Á Š K O L N Í I N S P E K C E. Čj.: / Oblastní pracoviště č.13 INSPEKČNÍ ZPRÁVA. PhDr. Milan Just MŠMT ČR ŠÚ Olomouc

Tato oblast by měla ověřit naplňování stanovených záměrů a cílů v dokumentech školy a zároveň soulad školních dokumentů s cíli RVP PV.

Plán výchovného poradce - školní rok 2015/2016

MINIMÁLNÍ PREVENTIVNÍ PROGRAM školní rok 2018/2019

Transkript:

1.Podmínky ke vzdělávání prostorové podmínky pozorování ve šk.r.2007/08, dále materiální podmínky hygienické a bezpečnostní podmínky pohybový režim vhodné prostory pro odpočinek,přípravu a setkávání pedagogů vybavení všech dalších prostor školy vybavení pom ůckami režim vyučování vzhledem k věkovým a individuálním potřebám žáků je vytvářen pro žáky 1.i 2.st je podporováno všemi učiteli využití prostor pro pohybové aktivity žáků během hlavních přestávek místo pro relaxaci, přípravu a setkávání pedagogů je vybavena nářaďovna a školní kuchyně pro výuku, odopvídající požadavkům ve ŠVP jsou vytvořeny prostorové podmínky pro bezpečné uskladnění chemikálií a laboratorního skla pro výuku chemie dle požadavků uvedených ve ŠVP jsou dodržena pedagogicko-hygienická hlediska při sestavovaní rozvrhu hodin na 1.st. ZŠ vnímají učitelé a zjišťují aktuální potřeby jednotlivých žáků monitorování podmínek ke vzdělávání mimo vyučovací proces analýza dokumentů (rozvrhů hodin) pozorování do r.2007 hodnocení, do r.2009 1 x ročně ve šk.r.2007/08 Stránka 1 z 5

2.Průběh vzdělávání aplikace metod a forem výuky, které jsou optimální k cílům výuky, obsahu učiva, účastníkům učebního procesu, k daným časovým i materiálním podmínkám mají vyučovací jednotky jasně a s ohledem na věkové zvláštnosti vymezené výukové cíle jsou zvolené metody výuky přiměřené cílům, obsahu a schopnostem žáků je komunikace učitele s třídou (skupinou, jednotlivými žáky) na dobré úrovni jak u čitel formuluje otázky je podporováno učení žáků je hodnocení integrární součástí vyučovací činnosti učitele jaká je aktivita žáků v procesu učení práce žáků v týmech jak jsou žáci vedeni k sebehodnocení pozorování (hospitace) diskuse ( v metodickém sdružení a předmětových komisích) analýza tématických učebních plánů rozhovor využití vzájemných hospitací učitelů, práce metodického sdružení a předmětových komisí ve školním roce 2007/08- zaměření na 1. a 6.ročník Stránka 2 z 5

3.Spolupráce s rodiči práce t řídního učitele spokojenost rodičů se vzděláváním žáků spokojenost žák ů žákovské hodnocení situace ve škole vytvá ření portfolia žáků jak vidí školu žáci jak vidí školu učitelé ( R- spokojenost, výchova a vzdělávání, vztahy váha vašeho slova,zázemí; Ž - chuť vzdělávat se, každý jsme jiný, vztahy, příklady dospělých pocit bezpečí) jaké jsou názory žáků 9.ročníku na školu jak jsou shromažďovány materiály o žákovi, aby dokumentovaly stav znalostí a dovedností žáka, případně osvojení jednotlivých kompetencí ve vzdělání projekt KALIBRO, cyklus dotazníkových šetření Škola a já projekt SLUNÍ ČKO žákovské portfolio pozorování, ukládání informací, analýza žákovských prací, i deníková metoda 1 x za čtyři roky ( po ukončení 2.st-6.-9.p.r.) vyhodnocení dotazníků je součástí přílohy ŠVP(č.1) 1x ročně; určeno pro žáky 9.ročníku-dle námětu ZŠ Dr.Jana Malíka, Chrudim materiály budou shromažďovány od 1r.2007/08 a musí obsahovat mj.doklady o tom, jak se žák vyrovnal s dovedností sebehodnocení své práce Stránka 3 z 5

4.Výsledky vzdělávání zjišťování výsledků vzdělávání hodnocení výsledků vzdělávání výsledky a úspěšnost žáků při přijímacím řízení a v dalším studiu využívání metod pedagogické diagnostiky hodnocení zjištěných výsledků žáků zhodnocení výsledků úspěchu žáků při přijímacím řízení jak jsou využívány metody pedagogické diagnostiky k hodnocení výsledků vzdělávání žáků jak žáci podle jasných kriterií hodnotí svou vlastní práci je první profesní volba žáků v souladu s jejich schopnostmi a zájmy; odpovídají znalosti a dovednosti žáků požadavkům na přijetí ke studiu na střední škole porozorání (hospitace) analýza žákovských prací sebehodnocení žáka vedení p řehledů analýza výsledků přijímacího řízení ; hodnocení žákovského portfolia spolupráce MS 1.st.a PK 2.st., evidence a rozbor kontrolních prací a didaktických testů hodnocení výsledků vzdělávání žáků se obecně šídí zákonem č.561/2004 Sb. - školským zákonem, dále vyhláškou MŠMT č.48/2005; hodnocení a získávání podkladů je rozpracováno v Klasifikačním řádu školy,který byl schválen školskou radou a tvoří přílohu ŠVP 1x za rok; průběžná evidence zpráva výchovného poradce a třídního učitele 9.tř. Stránka 4 z 5

5. Řízení školy organizace školy dotazník,diskuze kvalita práce předmétových komisí podpora a rozvoj týmové práce je rozdělení pravomocí a zodpovědnosti jasné a funkční jak odpovídá současné rozdělení předmětových komisí na 2.st. ŠVP jak se podílí na řešení problémů týmy(pracovní skupiny) pedagogických pracovníků analýza současného stavu; diskuze v metodických orgánech vyhodnocení zkušeností z týmové práce při tvorbě ŠVP organizace školy je součástí ŠVP - identifikační údaje(1,5) ; hodnocení práce předmětových komisí a MS předsedy 1 x ročně do konce šk.r.2007/08 Stránka 5 z 5