Oblastní charita Strakonice poskytuje tyto služby: Osobní asistence u seniorů v domác nostech. Rozvoz obědů v obcích

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Oblastní charita Strakonice poskytuje tyto služby: Osobní asistence u seniorů v domác nostech. Rozvoz obědů v obcích"

Transkript

1 Chariťáček 6. číslo občasníku červen 2006 Slouží jako výroční zpráva Oblastní charity Strakonice Vydává: Oblastní charita Strakonice, Sousedovice 40, Strakonice Tel. kontakt: , IČO: Bankovní spojení: ČSOB Strakonice /0300 stránky: Oblastní charita Strakonice je samostatný právnický subjekt, který organizačně podléhá Diecézní charitě České Budějovice. Organizačními složkami OCH Strakonice jsou Charita Radomyšl a Středisko Volyně. Svoji činnost zahájila OCH v březnu 1999 s cílem pomáhat lidem v nouzi bez ohledu na rasu či vyznání. Oblastní charita Strakonice poskytuje tyto služby: Osobní asistence u seniorů v domác nostech Rozvoz obědů v obcích Gerontologický stacionář POHODA Dům klidného stáří sv. Anny Sousedovice

2 Dům s pečovatelskou službou Osek Kulturní a společenské akce pro seniory Bezplatné poradenství Oblastní charita Strakonice je součástí Sdružení česká katolická charita. Právní statut: Humanitární organizace církví Zřizovatel: Biskupství českobudějovické Projekt "Trojlístek" je financován EU a státním rozpočtem ČR z fondu PHARE 2003 rozvoj lidských zdrojů Teprve když jsme nalezli lásku, víme, co jsme v životě postrádali. John Ruskin Úvodní slovo Vážení přátelé, velmi si vážíme toho, že jste otevřeli náš Chariťáček. Sedmé číslo našeho občasníku vychází v červnu 2006 a slouží jako výroční zpráva Oblastní charity Strakonice za r Tento rok byl pro Oblastní charitu Strakonice složitý především vzhledem k velmi nízkému podílu státní dotace (pouhých 22%). Udržet za této situace všech pět projektů v chodu stálo obrovské úsilí. Velice děkujeme všem sponzorům, dobrovolníkům a samozřejmě také všem zaměstnancům, kteří jsou ochotni za nevysoké mzdy vykonávat obětavě a s úsměvem tak záslužnou činnost. I přes provozní problémy se nám ale podařilo vykonat spoustu velmi dobré práce. Náš projekt KONTAKT, který je postaven především na osobní asistenci u seniorů, se velmi rozšířil a zkvalitnil. Oblastní charita Strakonice již poskytuje asistenci na velkém území Strakonicka, na Radomyšlsku, Volyňsku a na Blatensku. Na podzim jsme zahájili provoz Domu s pečovatelskou službou v Oseku, který spadá pod středisko Charita Radomyšl. V rámci projektu POHODA gerontologický stacionář - jsme získali nové pravidelné klienty a uspořádali jsme velké množství kulturních a společenských akcí. Dům klidného stáří sv. Anny v Sousedovicích je naplněn rodinnou pohodou a úsměvy. Vysoce kvalitní a s láskou vykonávanou práci oceňují nejen klienti a jejich rodiny, ale hlubokého uznání se nám dostalo i od spolupracujících organizací ze zahraničí (Německo, Holandsko, Itálie). V r se nám také podařilo uhradit velké části personálu kvalitní kurzy, stáže a semináře, a tím zvýšit kvalitu poskytovaných služeb.

3 Rok 2007 bude pro všechny organizace poskytující sociální služby velkou zkouškou. Zákon o sociálních službách přináší řadu zásadních změn. Nejdůležitější změnou bude nový systém financování. Obáváme se toho, že senioři, kteří neobdrží příspěvek na péči, nebudou schopni nadále hradit sociální služby v potřebném rozsahu. Vzhledem k ponížení dotací budeme nuceni navýšit ceny služeb v souladu s novým zákonem a příslušnými vyhláškami. Kde nebude mít senior příspěvek na péči a nebude mít ani finanční podporu rodiny, tam se ocitne ve velmi tíživé situaci. Nejvíce se obáváme toho, že bude velmi složité za takových podmínek danou situaci řešit. Tyto obavy se týkají především terénních služeb, kde poskytujeme osobní asistenci či pečovatelskou službu. Tito klienti senioři nesplňují ve většině případů kritéria pro přidělení příspěvku na péči, ale přitom se bez našich služeb, vzhledem ke svému věku a zdravotním potížím, neobejdou. Vše ale ukáže čas. Pevně věřím, že se nám podaří pomoci všem, kteří naši pomoc potřebují. Určitě se pokusíme i toto úskalí překonat, stejně jako všechny těžké překážky v minulosti. Máme víru, lásku a obrovské odhodlání i nadále poskytovat láskyplnou náruč všem našim klientům. Přeji všem čtenářům krásné prosluněné léto plné radosti a odpočinku. Za Oblastní charitu Strakonice Olga Medlínová, ředitelka Není potíží, které by láska nepřemohla, není nemoci, kterou láska nevyléčí, není dveří, které láska neotevře... Dostatek lásky to vše vyřeší. Kdybys jen dokázal(a) mít dost ráda, byl(a) bys nejšťastnější a nejsilnější bytostí na světě...'' Oblastní charita Strakonice realizuje tyto projekty: KONTAKT osobní asistence, sociální intervence, poradenství Tento projekt je postaven především na osobní asistenci ve městech i v obcích. Svými službami pokrýváme Strakonicko, Volyňsko, Radomyšlsko, klienty máme i na Blatensku, Katovicku atd. Osobní asistence u seniorů v domácnostech Osobní asistentka je pomocník, společník, přítel. S klientem provádí všechny běžné činnosti podle jeho přání v hodinovém rozsahu, který si klient určí. Asistentka pomáhá seniorovi vykonávat všechny běžné denní činnosti od hygieny, stravování, přes doprovod, vycházky, nákupy, vaření, drobnou rehabilitaci až po zájmovou činnost, aktivity, cvičení paměti atd. Veškerou činnost provádí za účasti klienta tak, aby jej zároveň rehabilitovala a nečinila jej ještě více závislým na pomoci druhých. Osobní asistence se běžně poskytuje ve všedních dnech od 7 do 17 hodin, po domluvě výjimečně i mimo tuto dobu a o víkendech. Minimální rozsah osobní asistence je 2 hodiny denně, sazba je stanovena hodinově. Hodinová sazba osobní asistence: 7 do 17 h ve všední den..30 Kč/hod. 17 do 7 hodin, víkendy, svátky Kč/hod. Nepravidelní klienti Kč/hod. V případě, že klient bydlí v obci, hradí mimo hodin osobní asistence také jízdné pro asistentku ve výši běžného jízdného hromadné dopravy. Kontaktní kancelář: Ellerova 988, Strakonice Telefon: Úřední hodiny: PO: 7 15

4 Manažerka osobní asistence: H. Turková, tel.: (schůzku lze domluvit telefonicky i mimo úřední hodiny) ÚT: 7 15 ST: 7 14 ČT: PÁ: 7 14 Charita poskytuje také respitní péči pomoc rodinám pečujícím o seniory. Tato odlehčovací služba je určena rodinám pobírajícím příspěvek na péči o osobu blízkou. Rozsah péče nesmí přesáhnout 4 hodiny denně. Tato služba je hrazena jako služba osobní asistence Sociální intervence je založena na práci dobrovolníků a týká se především hromadných kulturních a společenských akcí a práce v Domě klidného stáří sv. Anny v Sousedovicích. Poradenství OCH provozuje tři bezplatné poradny, a to poradnu sociálně-právní, psychologickou a poradnu pro lidi v nouzi. Poradny v rámci projektu KONTAKT jsou zaměřeny především na seniory. Dům klidného stáří sv. Anny V Sousedovicích, zhruba šest kilometrů od Strakonic, vítá návštěvníky věžičkou s hodinami milá budova, v níž naleznete moderní domov pro seniory rodinného typu. Rodinu zde tvoří obyvatelé, personál a dobrovolníci. Devětadvaceti seniorům je zde poskytována nepřetržitá láskyplná ošetřovatelská a sociální péče včetně bohaté nabídky zájmových aktivit. Tento domov od svého vzniku realizuje vše, o čem se nyní hovoří v souvislosti s novým zákonem o sociálních službách a standardech sociálních služeb. Úcta k člověku, maximální možnost svobodného rozhodování, individuální přístup, bohatá nabídka aktivit podle složení a zájmů obyvatel, to vše je od začátku provozu naprostou samozřejmostí v tomto malokapacitním rodinném domově. Právě domovy rodinného typu jsou nyní trendem, kam se systém sociálních služeb začíná ubírat. Obyvatelé jsou ubytováni v 17 pokojích (10 dvoulůžkových z toho jsou 4 manželské apartmány, 6 jednolůžkových, jeden třílůžkový pro zvýšenou péči). K dispozici jsou dvě zájmové klubovny, místnost pro terapie (hydromasážní vana atd.), návštěvní místnost a kaple. Dům je vybaven pěti terasami a kuchyňkou na každém patře. Po celé budově je bezbariérový přístup. Součástí je zahrada s objezdovou dráhou pro vozíčkáře, kde chováme drobné zvířectvo (králíci, slepice). Obyvatelé se ale denně mohou potěšit se zvířátky i přímo v budově například fenka skotského retrívra Kámoška, morče Ferda, andulky.

5 Důležité je pro nás maximální zachování identity člověka a jeho životního stylu. Samozřejmostí jsou bohoslužby přímo v domově, každodenní bohatá nabídka aktivizačních činností na bázi muzikoterapie, ergoterapie, canisterapie..., společenské a kulturní vyžití. Pravidelně sem dochází masérka, pedikérka a kadeřnice, jejichž služeb využívají i obyvatelé Sousedovic. Ti se také zúčastňují pravidelných bohoslužeb v domově. Úsměv je alfou a omegou tohoto domova. Úsměv je hlavním pracovním nástrojem personálu, a úsměv obyvatele je naším největším pracovním úspěchem. Někdo má to štěstí, že má schopnost být přítelem. Jan Werich POHODA gerontologický stacionář a rozvoz obědů v obcích Stacionář POHODA je denním centrem pro seniory, kde je ve všedních dnech vedle stravování poskytován i denní aktivizační program v prostorách Domu klidného stáří sv. Anny v Sousedovicích. Do stacionáře klienty přiváží rodina nebo jsou sváženi charitním autem. Minimálně jedenkrát v měsíci pořádá stacionář kulturní a společenské akce v prostorách DKS, na které jsou zváni všichni klienti charity (z osobní asistence, rozvozu obědů atd.) i veřejnost. Nabízíme: Láskyplnou péči včetně stravování Společenské kontakty Každodenní aktivity (výtvarné, hudební, relaxační, práci na PC atd.) Kulturní a společenské akce Možnost výletů Služba je poskytována běžně ve všedních dnech v době od 7.30 do 16 hodin. Sazba je 120 Kč za den (2 svačiny, oběd). Jízdné 20 Kč do 20 km. Nad 20 km hradí klient 3 Kč za každý další km. Rozvoz obědů probíhá ve třech střediscích a přilehlých obcích: Strakonice Kontaktní kancelář: Ellerova 988, Strakonice Telefon: , Radomyšl Telefon: Volyně Telefon: Cena oběda je stanovena podle místa odběru. Jízdné je ve městě 10 Kč, mimo město do 20 km 20 Kč. Člověk není člověkem, miluje-li jen sebe.

6 Dům s pečovatelskou službou OSEK a pečovatelská služba V listopadu 2005 zahájil provoz Dům s pečovatelskou službou Osek. Budovu s malometrážními byty pro seniory a kapacitou 16 míst postavila Obec Osek. Oblastní charita Strakonice je provozovatelem. V budově je prádelna se sušárnou, ordinace lékaře a klubovna, místnost se zázemím pro personál, terasa. Vedle pečovatelské služby přímo v domě je poskytována v terénu seniorům z Radomyšle, Oseku a okolních obcí pečovatelská služba a služby osobní asistence. Projekt TROJLÍSTEK Identifikace programu: CZ 2003/ , Integrace skupin obyvatelstva ohrožených sociálním vyloučením Název opatření Phare 2003 RLZ: Integrace skupin obyvatelstva ohrožených sociálním vyloučením Doba trvání projektu: Výše příspěvku: EUR Cíle projektu Poskytování komplexních poradenských služeb specifickým skupinám obyvatelstva, jejich začleňování do společnosti a umístění na trhu práce na Strakonicku.Účastí v projektu Trojlístek chceme ukázat "zdravé" části populace, co všechno zvládnou osoby se zdravotním handicapem, jakým jsou přínosem a jakou mají hodnotu. Pro uživatele našich služeb je to jedna z cest integrace do běžné společnosti. Dobrovolníci jsou nejlepší ukázkou těchto dovedností. Smysl projektu je ve spolupráci 3 neziskových organizací. Stručný popis zapojení partnerů do realizace projektu CHARITA vedoucí projektu a příjemce grantu koordinace projektu - Poradny sociálně právní, psychologická a poradna pro lidi v nouzi, nabídka a koordinace práce pro dobrovolníky. POLIDON partner v projektu - Klub denních aktivit Slunečnice nácvik pracovních dovedností, motivace k činnosti dobrovolníka, asistenční služba, individuální práce s uživatelem služeb, vzdělávací, společenské a kulturní akce, integrace KONÍK partner v projektu - Vyhledávání zaměstnání, pracovní asistence, konzultace, supervize na pracovišti. Aktivity CHARITA Sociálně právní poradenství Pomoc při vyplňování a podávání žádostí o sociální dávky, důchody či průkazy ZTP atd., zprostředkování kontaktu se sociálními institucemi. Psychologická poradna Cílem je zklidnění, zvýšení sebedůvěry, systematické vedení, motivace a aktivizace specifických skupin obyvatelstva. Poradna pro lidi v nouzi Poradna řeší okamžitou krizovou pomoc - ubytování, ošacení, stravu, jízdné atd. Sociální intervence poskytovaná dobrovolníky Kontakt se společenským prostředím, zájem o sebe a společnost, radost ze života. Aktivity POLIDON Klub denních aktivit Slunečnice Sociálně rehabilitační centrum pro lidi s duševním onemocněním. V rámci programů a terapeutické dílny umožňuje nácvik sociálních a pracovních dovedností, které jsou následně využívány při dobrovolnické činnosti a pracovním uplatnění uživatelů. Rozšiřuje sociální kontakty a pomáhá k soběstačnosti a osamostatnění. Asistenční služba Individuální a systematická práce s uživatelem služeb na základě společně vytýčeného cíle, sociálně právní poradenství, osobní asistence. Hlavním smyslem asistenční služby je zapojení uživatele do běžného života podle jeho vlastních přání.. Vzdělávací a výchovné akce Pořádáme veřejné vzdělávací a výchovné akce, vedoucí k integraci našich uživatelů do běžné společnosti. Aktivity KONÍK Nácvik sociálních dovedností Nácvik sociálních dovedností probíhá formou práce ve skupině uživatelů (Job kluby) nebo formou individuálních konzultací uživatele s pracovním konzultantem. Vyhledávání zaměstnání Jde o aktivní vyhledávání vhodného pracovního uplatnění pro uživatele PZ, jednání se zaměstnavateli a poskytování podpory při vyřizování formalit spojených s nástupem do práce. Pracovní asistence Pracovní konzultant zaškolí klienta - zaměstnance na pracovním místě dle požadavku zaměstnavatele. Řeší případné problémy tak, aby zaměstnavatel nemusel věnovat zaměstnanci s postižením větší pozornost než ostatním. Poradenství

7 Jde o řešení problémů, které se nejčastěji týkají Zákoníku práce, ZPS, důchodů, registrace na ÚP. Dále jsou předávány informace a kontakty na návazné služby. Supervize na pracovišti Je poskytována po uzavření pracovně právního vztahu. Provádí se přímo na pracovišti, nebo pomocí telefonních a osobních konzultací. Podpora je zajištěna na potřebnou dobu, nejdéle však po dobu 3 let. Propojenost aktivit všech partnerů Dobrovolníci jsou získáváni z řad psychicky nemocných (o.s. POLIDON) a z řad dlouhodobě nezaměstnaných (o.s. Koník). Charita nabízí např. asistence v DKS v dílně, při akcích, doprovod atd., pomoc při práci na zahradě atd. Dobrovolníci získávají pracovní návyky dodržení dohodnuté doby, splnění úkolů, zodpovědnost, důslednost, sebevědomí, čímž si vytvářejí předpoklady pro získání trvalejšího pracovního poměru. V terénu pracují dobrovolníci především jako pomoc při společenských a kulturních akcích, veřejné sbírky, benefiční akce atd. VÝZNAMNÉ ÚSPĚCHY PROJEKTU: Dobrovolnice Miroslava Bazalová uživatel služeb POLIDONu a dobrovolník CHARITY - se umístila mezi nominiovanými na Cenu Křesadlo cena pro nejlepšího dobrovolníka v jihočeském kraji. Od začátku projektu se podařilo zaměstnat 24 nezaměstnaných klientů o.s. KONÍK. Na tento projekt získaly zapojené organizace grant z programu PHARE 2003 RLZ opatření 2.1. Integrace skupin obyvatelstva ohrožených sociálním vyloučením. Projekt je v koordinaci národního vzdělávacího fondu financován ze zdrojů EU a MPSV. Akce, které uspořádala Oblastní charita Strakonice v r Prosinec chlebíčková večeře s dechovkou silvestrovská harmonika slavnostní štědrovečerní večeře vánoční kavárnička překvapení pod stromečkem hudební vystoupení POLIDONu vystoupení dětí z MŠ Šumavská mikulášská veselice (DKS + Dům s pečovatelskou službou Osek) Listopad posezení s harmonikou Říjen předváděcí akce fi. Meyra kompenzační pomůcky relaxační cvičení Září návštěva výstavy výrobků v POLIDONU Posezení s harmonikou Srpen posezení s harmonikou pouť společná návštěva mše svaté u kapličky v Sousedovicích :: byl na nádraží ve Strakonicích putovní vagón s fotografiemi Jindřicha Štreita z Ingušska a Čečenska. Červenec společný výlet na pouť k sv. Anně u Kraselova Anenské posezení s harmonikářem Jakubem Komrskou vystoupení skupiny Country tanců v DKS Červen relaxační cvičení v DKS se konala řízená exkurze zaměřená na stimulační aktivity seniorů. Květen oslava - Rok od zahájení provozu relaxační cvičení Duben posezení s harmonikou

8 návštěva holandských přátel z Ijsselsteinu Březen děti z Mateřské školy Šumavská relaxační cvičení maškary maškarní bál, Únor povídání o postu Leden tříkrálová sbírka 2005 Oblastní charita Strakonice se i v tomto roce zúčastnila tříkrálové sbírky, kterou pořádá celorepublikově Sdružení česká katolická charita. Celkem se v termínu od 2. do vybralo Kč. Peníze byly odeslány na centrální účet, ze kterého se do Strakonic vrátilo 65%, jest Kč. Ty byly použity na úpravy auta pro vozíčkáře. Zbylé finance putovaly na humanitární pomoc, činnost center a režii sbírky. SPONZOŘI OBLASTNÍ CHARITY S T R A K O N I C E Axion IJsselstein (NL) Sdružení česká katolická charita ARCHATT s.r.o. Autodoprava MIKRI Cukrárna Polanských Česká podnikatelská pojišťovna a.s. ČZ Strakonice, a.s. ČZ GASTRO s.r.o. ČSOB Dekor Strakonice s.r.o. Diecézní charita ČB Dřevointer Zdeněk Malina HAKU HAV BAU Chovná stanice Vlčí Louky p. Kubeš Ježek software Hračky JOKO, D. Kollerová Lahůdky Hradecká Městská charita ČB Pekárna Galaxie spol. s r.o. Pivovar Strakonice Euro Sitex, s.r.o. Reklamní agentura RETA s.r.o. Rival nápoje ZNAKON ROKUMAT s.r.o. Sklenářství Zdeněk Melichar Sport Ředina a syn Autoškola Jan Běhavý VETO CZ, s.r.o. Teplárna Strakonice a.s. Zahradnické potřeby Tůma Zloch zahrádkářské potřeby SALVETE 1990, a.s.

9 Obec Volenice Obec Pracejovice Obec Hornosín Obec Slaník Nadace Divoké Husy Nadace Dětský mozek Výbor dobré vůle Olgy Havlové PhDr. Adéla Doležalová Fi. Jiří Hanuš Fi Radek Novák Zlata Váchová pedikůra, manikůra Projekt TROJLÍSTEK je spolufinancován Evropskou unií a státním rozpočtem České republiky z fondu Phare 2003 RLZ. Děkujeme všem, kteří použijí přiloženou složenku a pomohou nám pomáhat druhým. Výsledky hospodaření OCH Strakonice za r Náklady Spotřeba materiálu Spotřeba energie Spotřeba ostatních neskladovatelných dodávek Opravy a udržování Cestovné Náklady na reprezentaci Ostatní služby Mzdové náklady Zákonné sociální a zdravotní pojištění Zákonné sociální náklady Ostatní daně a poplatky Dary Jiné ostatní náklady Odpisy dlouhodobého hmotného a nehmotného majetku Poskytnuté příspěvky Celkem Náklady Výnosy Tržby z prodeje služeb Úroky Ostatní výnosy

10 Tržby z prodeje materiálu Příspěvky od dárců Příspěvky ze sbírek Příspěvky od obcí a měst Ostatní přijaté příspěvky Příspěvky o d evropských fondů Příspěvky od Úřadu práce Provozní dotace Výnosy Celkem Celkem Zisk (- ztráta)

Oblastní charita Strakonice poskytuje tyto služby:

Oblastní charita Strakonice poskytuje tyto služby: Chariťáček 6. číslo občasníku červen 2006 Slouží jako výroční zpráva Oblastní charity Strakonice Vydává: Oblastní charita Strakonice, Sousedovice 40, 386 01 Strakonice Tel. kontakt: 383 323 281, 777 887

Více

Oblastní charita Strakonice

Oblastní charita Strakonice www.charita-strakonice.cz Oblastní charita Strakonice Oblastní charita Strakonice (dále OCH) je samostatnou organizační jednotkou církve s vlastní právní subjektivitou. OCH je profesionálním registrovaným

Více

Chariťáček. Oblastní charita Strakonice poskytuje tyto typy sociálních služeb:

Chariťáček. Oblastní charita Strakonice poskytuje tyto typy sociálních služeb: Chariťáček 7. číslo občasníku červen 2007 Slouží jako výroční zpráva Oblastní charity Strakonice za r. 2007 Vydává: Oblastní charita Strakonice, Sousedovice 40, 386 01 Strakonice Tel. kontakt: 383 323

Více

ANALÝZA POTŘEB POSKYTOVATELŮ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB. území ORP Strakonice

ANALÝZA POTŘEB POSKYTOVATELŮ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB. území ORP Strakonice ANALÝZA POTŘEB POSKYTOVATELŮ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB území ORP Strakonice 1 POSKYTOVATELÉ SOC. S LUŽEB A POSKYTOVANÉ SLUŽBY 1.1 Přehled poskytovatelů sociálních služeb na území ORP Strakonice Centrum pro zdravotně

Více

VYHODNOCENÍ REALÍZACE CÍ LŮ A OPATR ENÍ

VYHODNOCENÍ REALÍZACE CÍ LŮ A OPATR ENÍ VYHODNOCENÍ REALÍZACE CÍ LŮ A OPATR ENÍ AKČNÍHO PLÁNU SOCIÁLNÍCH SLUŽEB MĚSTA BLANSKO PRO ROK 2012 Cílová skupina: Senioři Cíl 1 Podpora stávajících služeb Opatření 1.1 Odborné sociální poradenství - Naplněno.

Více

za rok 2010 Sídlo Poštovní 239 IČ: DIČ: CZ Datum vzniku:

za rok 2010 Sídlo Poštovní 239 IČ: DIČ: CZ Datum vzniku: Název a sídlo účetní jednotky: Sídlo Poštovní 239 IČ: 26839857 DIČ: CZ26839857 Datum vzniku: 1.1.2005 Registrace: v rejstříku obecně prospěšných společností,vedeného Krajským soudem v Ostravě oddíl 0,

Více

Výroční zpráva Dobrovolnické centrum Protěž, z. s.

Výroční zpráva Dobrovolnické centrum Protěž, z. s. Výroční zpráva 2015 Dobrovolnické centrum Protěž, z. s. Úvodem V roce 2015 se nám podařilo rozšířit naše aktivity o další projekt. Vedle dobrovolnického centra a stacionáře pro seniory jsme uvedli do

Více

Český červený kříž oblastní spolek Brno-město Křenová 66 602 00 Brno. Standard č. 1. Poslání a cíle

Český červený kříž oblastní spolek Brno-město Křenová 66 602 00 Brno. Standard č. 1. Poslání a cíle Český červený kříž oblastní spolek Brno-město Křenová 66 602 00 Brno Standard č. 1 Poslání a cíle Přílohy: Metodický pokyn č.1 Etický kodex zaměstnanců Provoz odlehčovací služby byl zahájen v květnu 2009.

Více

Modul 5 Sociálně - právní minimum. Lekce č. 9. Sociální služby. Výuka tohoto kurzu je realizovaná v rámci projektu:

Modul 5 Sociálně - právní minimum. Lekce č. 9. Sociální služby. Výuka tohoto kurzu je realizovaná v rámci projektu: Modul 5 Sociálně - právní minimum Lekce č. 9 Sociální služby Výuka tohoto kurzu je realizovaná v rámci projektu: Podpora celoživotního vzdělávání pracovníků poskytovatelů sociálních služeb v Jihomoravském

Více

Charita Svaté rodiny Nový Hrozenkov

Charita Svaté rodiny Nový Hrozenkov Charita Svaté rodiny Nový Hrozenkov - organizace, která se snaží svými projekty zajistit pro seniory, v rámci svých sociálních služeb, komplexní péči V čem komplexnost spočívá Setkávání seniorů Zájezdy

Více

ÚŘEDN[ HODINY Pondělí - Pátek 7.00-15.30 Nám. T. G. Masaryka 1,261 01 Příbram 1

ÚŘEDN[ HODINY Pondělí - Pátek 7.00-15.30 Nám. T. G. Masaryka 1,261 01 Příbram 1 ÚŘEDN[ HODINY Pondělí - Pátek 7.00-15.30 Nám. T. G. Masaryka 1,261 01 Příbram 1 KONTAKT Nám. T. G. Masaryka 1, 261 01 Příbram 1 tel./fax: 318635 050,777 942 520 e-mail: info@charita-pribram.cz ŘEDITELKA

Více

Český červený kříž oblastní spolek Brno-město Křenová Brno. Standard č. 1. Poslání a cíle

Český červený kříž oblastní spolek Brno-město Křenová Brno. Standard č. 1. Poslání a cíle Český červený kříž oblastní spolek Brno-město Křenová 66 602 00 Brno Standard č. 1 Poslání a cíle Provoz odlehčovací služby byl zahájen v květnu 2009. Zřizovatelem služby je Český červený kříž oblastní

Více

INFORMACE O ZAKÁZCE INFORMACE O ZAKÁZCE

INFORMACE O ZAKÁZCE INFORMACE O ZAKÁZCE Občanské sdružení D.R.A.K. Oblačná 450/1, 460 05 Liberec 5 Seminář "Dobrá praxe - IP5, 19.05.2015 Veřejná zakázka č. OLP/136/2014: Zajištění služby sociální prevence sociálně aktivizační služby pro rodiny

Více

čj.: KUJCK 12481/2012 KHEJ/3 datum: vyřizuje: Bc. Kamila Křížová telefon:

čj.: KUJCK 12481/2012 KHEJ/3 datum: vyřizuje: Bc. Kamila Křížová telefon: O D B O R K A N C E L Á Ř H E J T M A N A čj.: KUJCK 12481/2012 KHEJ/3 datum: 28. 5. 2012 vyřizuje: Bc. Kamila Křížová telefon: 386 720 225 *KUJCP00SGOCC* KUJCP00SGOCC Odpověď na žádost o poskytnutí informace

Více

Příloha A Obsah a rozsah služby

Příloha A Obsah a rozsah služby Příloha A Obsah a rozsah služby Druh sociální služby Identifikátor sociální služby Forma poskytování služby Individuální okamžitá kapacita Skupinová okamžitá kapacita Počet lůžek Cílová skupina Místo poskytování

Více

Občanské sdružení D.R.A.K.

Občanské sdružení D.R.A.K. Občanské sdružení D.R.A.K. Oblačná 450/1, 460 05 Liberec 5 Seminář "Dobrá praxe - IP5, 19.05.2015 Veřejná zakázka č. OLP/136/2014: Zajištění služby sociální prevence sociálně aktivizační služby pro rodiny

Více

D.R.A.K. občanské sdružení

D.R.A.K. občanské sdružení D.R.A.K. občanské sdružení Výroční zpráva 2006 Vážení přátelé, předkládáme Vám výroční zprávu občanského sdružení D.R.A.K., která je průřezem činnosti a hospodaření sdružení za rok 2005. Kdo jsme PRO PŘIPOMENUTÍ

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA. CENTRUM SLUŽEB SLUNCE VŠEM, o.p.s. ZA ROK 2006

VÝROČNÍ ZPRÁVA. CENTRUM SLUŽEB SLUNCE VŠEM, o.p.s. ZA ROK 2006 VÝROČNÍ ZPRÁVA CENTRUM SLUŽEB SLUNCE VŠEM, o.p.s. ZA ROK 2006 Název a sídlo: Centrum služeb Slunce všem, o.p.s. Pražská 910, 273 51 Unhošť IČO: 271 55 064 Telefon: 312690298 E-mail: centrum@slunce.info

Více

Zpráva o činnosti Ledovce za rok 2013

Zpráva o činnosti Ledovce za rok 2013 Zpráva o činnosti Ledovce za rok 2013 V roce 2013 jsme se věnovali těmto činnostem: - Poskytování sociálních služeb Chráněné bydlení Ledovec, Sociální rehabilitace Ledovec, Odborné sociální poradenství

Více

CZ.1.04/3.1.00/

CZ.1.04/3.1.00/ Podpora sociálních služeb v Jihočeském kraji registrační číslo projektu CZ.1.04/3.1.00/05.00066 VÝROČNÍ ZPRÁVA I. Poslání a základní informace o organizaci Poslání: Poskytujeme ubytování za úhradu, na

Více

Podpora lidí s PAS osobní asistencí

Podpora lidí s PAS osobní asistencí Asociace pomáhající lidem s autismem APLA-JM o.s. Podpora lidí s PAS osobní asistencí Ing. Tomáš Dostál Mgr. Pavla Krňávková APLA-JM o.s. Vznik v roce 2002 z iniciativy rodičů dětí s autismem, odborníků

Více

PŘÍLOHA: POPIS JEDNOTLIVÝCH REGISTROVANÝCH SOCIÁLNÍCH SLUŽEB

PŘÍLOHA: POPIS JEDNOTLIVÝCH REGISTROVANÝCH SOCIÁLNÍCH SLUŽEB PŘÍLOHA: POPIS JEDNOTLIVÝCH REGISTROVANÝCH SOCIÁLNÍCH SLUŽEB Zdroj: 1) Webové stránky poskytovatelů 2) Registr poskytovatelů sociálních služeb k datu 16.10.2015 3) Informace od poskytovatelů sociálních

Více

Výroční zpráva rok 2015 Zřizovatel: Město Vracov, náměstí Míru 202, Vracov. Název: Pečovatelská služba Vracov

Výroční zpráva rok 2015 Zřizovatel: Město Vracov, náměstí Míru 202, Vracov. Název: Pečovatelská služba Vracov Výroční zpráva rok 2015 Zřizovatel: Město Vracov, náměstí Míru 202, 696 42 Vracov Název: Pečovatelská služba Vracov Informace, kontakt: Pečovatelská služba Vracov je organizační složkou města Vracov. Je

Více

Domov pro seniory (Evangelický domov )

Domov pro seniory (Evangelický domov ) Domov pro seniory (Evangelický domov ) Motto služby: U nás je to jako doma Poslání střediska (totožné pro všechny poskytované služby): Posláním střediska je organizovat, zajišťovat a poskytovat ve svých

Více

Vyhláška č. 505/2006 Sb.

Vyhláška č. 505/2006 Sb. Vyhláška č. 505/2006 Sb. VYHLÁŠKA ze dne 15. listopadu 2006, kterou se provádějí některá ustanovení zákona o sociálních službách ve znění vyhlášky č. 166/2007 Sb., vyhlášky č. 340/2007 Sb., vyhlášky č.

Více

Výroční zpráva 2013. Centrum pro seniory Kolín, o.s.

Výroční zpráva 2013. Centrum pro seniory Kolín, o.s. 1 Výroční zpráva 2013 Centrum pro seniory Kolín, o.s. 2 Vážení přátelé, dárci a příznivci, nejprve mi dovolte několik slov úvodem. Centrum pro seniory Kolín, o.s. vzniklo v r.2006 registrací na Ministerstvu

Více

9. číslo občasníku Oblastní charity Strakonice prosinec 2007 Právní statut: Zřizovatel: Rada charity:

9. číslo občasníku Oblastní charity Strakonice prosinec 2007 Právní statut: Zřizovatel: Rada charity: Chariťáček 9. číslo občasníku Oblastní charity Strakonice prosinec 2007 Vydává: Oblastní charita Strakonice, Sousedovice 40, 386 01 Strakonice Tel. kontakt: 383 323 281, 777 887 158. E-mail: charita.st@email.ipex.cz,

Více

Vítáme Vás u prezentace Oázy pokoje pro psychicky nemocné. domova se zvláštním režimem

Vítáme Vás u prezentace Oázy pokoje pro psychicky nemocné. domova se zvláštním režimem Vítáme Vás u prezentace Oázy pokoje pro psychicky nemocné domova se zvláštním režimem Naše moderní zařízení je situováno vblízkosti centra Frýdku-Místku. Chůzí do deseti minut můžete dojít: k Basilice

Více

LUXOR PODĚBRADY. poskytovatel sociálních služeb DOMOV PRO SENIORY. Informace pro zájemce a žadatele

LUXOR PODĚBRADY. poskytovatel sociálních služeb DOMOV PRO SENIORY. Informace pro zájemce a žadatele LUXOR PODĚBRADY poskytovatel sociálních služeb DOMOV PRO SENIORY Informace pro zájemce a žadatele Domov pro seniory Luxor Poděbrady Poskytuje sociální služby seniorům, kteří potřebují pomoc nebo celodenní

Více

Popis činností. poskytnutí stravy nebo pomoc při zajištění stravy celodenní strava racionální. celodenní strava dietní

Popis činností. poskytnutí stravy nebo pomoc při zajištění stravy celodenní strava racionální. celodenní strava dietní Seznam poskytovaných činností Zvolené činnosti 1) Popis činností Cena poskytnutí ubytování Jednolůžkový pokoj Vícelůžkový pokoj 200 Kč / den 180 Kč / den poskytnutí stravy nebo pomoc při zajištění stravy

Více

Oblastní charita Strakonice poskytuje tyto typy sociálních služeb:

Oblastní charita Strakonice poskytuje tyto typy sociálních služeb: Chariťáček 8. číslo občasníku červen 2007 Slouží jako výroční zpráva Oblastní charity Strakonice za r. 2006 Vydává: Oblastní charita Strakonice, Sousedovice 40, 386 0 Strakonice Tel. kontakt: 383 323 28,

Více

- fakultativní služby, tedy služby, které si uživatelé hradí sami za úhradu, - služby poskytované bezplatně.

- fakultativní služby, tedy služby, které si uživatelé hradí sami za úhradu, - služby poskytované bezplatně. V Domově Na zámku poskytujeme dvě pobytové sociální služby: Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem. Poskytujeme základní služby: - poskytnutí ubytování za úhradu, - poskytnutí stravy za úhradu,

Více

Centrum péče o duševní zdraví Hradec Králové

Centrum péče o duševní zdraví Hradec Králové Centrum péče o duševní zdraví Hradec Králové jsme nestátní, nezdravotnické zařízení denních aktivit provozované Centrem pro integraci osob se zdravotním postižením Královéhradeckého kraje, o.p.s. Adresa

Více

Veřejný závazek. Odlehčovací služba

Veřejný závazek. Odlehčovací služba Účinnost od: 23.7.2015 Strana / Počet stran: 1/5 Verze číslo: 4 Garant: Ryjáčková Romana Vedoucí služby Ověřovatel: Bc. Ludmila Lacinová Schvalovatel: Správce dokumentace Mgr. Eva Šulcová Představitel

Více

Pečovatelská služba je poskytována v pracovní dny od 6.00 hod. do hod.

Pečovatelská služba je poskytována v pracovní dny od 6.00 hod. do hod. NÁZEV ŽADATELE: Diecézní charita Brno IČO :44 99 02 60 DRUH POSKYTOVANÉ SLUŽBY: 40 pečovatelská služba NÁZEV A MÍSTO ZAŘÍZENÍ POSKYTOVANÉ SOCIÁLNÍ SLUŽBY: 40 JI 512 Charitní pečovatelská služba Telč, Špitální

Více

CHRÁNĚNÉ BYDLENÍ. Dle zákona č. 108/2006 Sb., 51 SLUŽBA CHRÁNĚNÉ BYDLENÍ. Tloskov 1 Neveklov 257 56

CHRÁNĚNÉ BYDLENÍ. Dle zákona č. 108/2006 Sb., 51 SLUŽBA CHRÁNĚNÉ BYDLENÍ. Tloskov 1 Neveklov 257 56 SLUŽBA CHRÁNĚNÉ BYDLENÍ Tloskov 1 Neveklov 257 56 CHRÁNĚNÉ BYDLENÍ Dle zákona č. 108/2006 Sb., 51 IČO: 640841 Zřizovatel: MPSV ČR fax Telefonní spojení: Spojovatelka: 317 740 111 Ředitel: 317 740 101 www.tloskov.cz

Více

Sociální služba denní stacionáře

Sociální služba denní stacionáře O nás Příspěvková organizace je zřízena obcí od 1. 1. 1993. Označení organizace Název: ŽIRAFA Integrované centrum Frýdek Místek, příspěvková organizace Právní forma: příspěvková organizace IČ: 00847011

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI A HOSPODAŘENÍ ZA ROK 2011

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI A HOSPODAŘENÍ ZA ROK 2011 VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI A HOSPODAŘENÍ ZA ROK 2011 Březen 2012 1 NÁZEV ORGANIZACE: SÍDLO ORGANIZACE: Sociální služby Lanškroun pečovatelská služba Janáčkova 1003, 563 01 Lanškroun IČO: 750 818 49 ZŘIZOVATEL:

Více

OBSAH. 1. SOCIÁLNÍ SLUŽBY... 3 Poskytovatelé sociálních služeb a poskytované služby na území Strakonicka... 8

OBSAH. 1. SOCIÁLNÍ SLUŽBY... 3 Poskytovatelé sociálních služeb a poskytované služby na území Strakonicka... 8 OBSAH 1. SOCIÁLNÍ SLUŽBY... 3 Poskytovatelé sociálních služeb a poskytované služby na území Strakonicka... 8 2 SLUŽBY PRO SENIORY A ZDRAVOTNĚ POSTIZENÉ.. 10 Domov pro osoby se zdravotním postižením Osek...

Více

Priorita V. - Podpora setrvání občanů v domácím prostředí

Priorita V. - Podpora setrvání občanů v domácím prostředí Opatření V. 1.: Udržení a rozvoj současných kapacit pečovatelských služeb V současné době v Mladé Boleslavi a přilehlých obcích zajišťují pečovatelskou službu pro občany tři organizace, a to PS města Mladá

Více

ÚVODNÍ SLOVO ŘEDITELKY

ÚVODNÍ SLOVO ŘEDITELKY ÚVODNÍ SLOVO ŘEDITELKY Řada z nás jsme absolventy různých škol, školení a kurzů. Otázka je, zda takový doklad zaručuje, že si v reálné situaci víme rady. Nemusí to být výjimečná situace, ale jde o běžný

Více

Program podpory integrace zdravotně postižených občanů do společenského a pracovního života OP RLZ CZ.04.1.03/2.1.25.2/2315

Program podpory integrace zdravotně postižených občanů do společenského a pracovního života OP RLZ CZ.04.1.03/2.1.25.2/2315 Program podpory integrace zdravotně postižených občanů do společenského a pracovního života OP RLZ CZ.04.1.03/2.1.25.2/2315 O nás Sdružení bylo založeno v roce 1994 Posláním Sdružení PIAFA je pomoc zdravotně

Více

Domov pro seniory a domov se zvláštním režimem. Úhrada klienta

Domov pro seniory a domov se zvláštním režimem. Úhrada klienta Ceník Od 1. ledna 2007 nahradila dávku zvýšení důchodu pro bezmocnost nová dávka, příspěvek na péči ve smyslu zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách ve znění pozdějších předpisů. (dále jen PNP )

Více

MĚSTSKÝ ÚŘAD HUSTOPEČE Dukelské nám. 2/2, 693 17 Hustopeče SOCIÁLNÍ ODBOR

MĚSTSKÝ ÚŘAD HUSTOPEČE Dukelské nám. 2/2, 693 17 Hustopeče SOCIÁLNÍ ODBOR MĚSTSKÝ ÚŘAD HUSTOPEČE Dukelské nám. 2/2, 693 17 Hustopeče SOCIÁLNÍ ODBOR VÁŠ DOPIS ZN.: ZE DNE: NAŠE ZN.: SOC/415/07 Krajský úřad Jihomoravského kraje VYŘIZUJE: Mgr. Josef Mauler TEL.: 519441029 Žerotínovo

Více

- 1 - dobrovolníci.. jiní (vypište o koho se jedná a počet).

- 1 - dobrovolníci.. jiní (vypište o koho se jedná a počet). TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKOU UNIÍ (EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM), STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY A KRAJEM VYSOČINA Dotazník pro poskytovatele sociálních služeb obyvatelům Nového Města na

Více

Stanovy Farní charity Prachatice

Stanovy Farní charity Prachatice Stanovy Farní charity Prachatice Farní charita Prachatice je součástí římskokatolické církve. Jejím posláním je služba milosrdné lásky církve lidem v nouzi, a to bez ohledu na jejich rasu, národnost, náboženství

Více

Sociální služby v ČR. Mirka Wildmannová

Sociální služby v ČR. Mirka Wildmannová Sociální služby v ČR Mirka Wildmannová 12.11.2010 19.11.2010 Sociální služby - definice Nástroj sociálního zabezpečení sociální pomoci Poskytovány lidem společensky znevýhodněným, a to s cílem zlepšit

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI A HOSPODAŘENÍ ZA ROK 2012

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI A HOSPODAŘENÍ ZA ROK 2012 VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI A HOSPODAŘENÍ ZA ROK 2012 Březen 2013 1 NÁZEV ORGANIZACE: SÍDLO ORGANIZACE: Sociální služby Lanškroun pečovatelská služba Janáčkova 1003, 563 01 Lanškroun IČO: 750 818 49 ZŘIZOVATEL:

Více

SOCIÁLNÍ SLUŽBY MĚSTA ORLOVÁ příspěvková organizace Adamusova 1269, 735 14 Orlová-Lutyně. Ceník služeb SSMO

SOCIÁLNÍ SLUŽBY MĚSTA ORLOVÁ příspěvková organizace Adamusova 1269, 735 14 Orlová-Lutyně. Ceník služeb SSMO SOCIÁLNÍ SLUŽBY MĚSTA ORLOVÁ příspěvková organizace Adamusova 1269, 735 14 Orlová-Lutyně Směrnice ředitele č. 1/2014 Ceník služeb SSMO Účinnost od: 1.1.2014 Platnost do: doba neurčitá Schválil: Bc. Jitka

Více

Zastupitelstvem kraje schválené dotace subjektům poskytujícím sociální služby na území JK pro rok 2006

Zastupitelstvem kraje schválené dotace subjektům poskytujícím sociální služby na území JK pro rok 2006 Příloha usnesení č. 39/2006/ZK Zastupitelstvem kraje schválené dotace subjektům poskytujícím sociální služby na území JK pro rok 2006 Poř. č. Název organizace Nemocnice Vimperk, o.p.s., 1. Obora 317, 385

Více

Trendy v péči o duševně nemocné Komunitní péče Denní stacionáře (DS Karlov )

Trendy v péči o duševně nemocné Komunitní péče Denní stacionáře (DS Karlov ) Trendy v péči o duševně nemocné Komunitní péče Denní stacionáře (DS Karlov ) Psychiatrická klinika VFN a 1.LF UK, Praha MUDr. Martin Černý Seminář: Trendy v péči o duševně nemocné. Komunitní péče. Výbor

Více

Komunitní plán - plán rozvoje sociálních služeb a dalších činností v obci Krásná Lípa v období 2011-2013

Komunitní plán - plán rozvoje sociálních služeb a dalších činností v obci Krásná Lípa v období 2011-2013 Komunitní plán - plán rozvoje sociálních služeb a dalších činností v obci Krásná Lípa v období 2011-2013 Plán rozvoje sociálních služeb se řídí zákony: zákon č. 108/2006 Sb., o sociálních službách zákon

Více

Výroční zpráva za r. 2013. Občanské sdružení Otevřené srdce

Výroční zpráva za r. 2013. Občanské sdružení Otevřené srdce Výroční zpráva za r. 2013 Občanské sdružení Otevřené srdce Obsah 1.Fakta o občanském sdružení 2.O Azylovém domě pro matky s dětmi 3.Finanční zpráva 4.Hodnocení 5.Kontakty 1.Fakta o občanském sdružení 1.1

Více

Výroční zpráva o činnosti hospodaření za rok 2012

Výroční zpráva o činnosti hospodaření za rok 2012 Domov důchodců Libina, p. o., Libina 540, 788 05 Výroční zpráva o činnosti hospodaření za rok 2012 I. Sociální péče a služby 1. Klienti a zaměstnanci 1.1 Počet klientů k 31.12.2011 66 - z toho muži 18

Více

Domov důchodců Libina, p.o., Libina 540, 788 05

Domov důchodců Libina, p.o., Libina 540, 788 05 Domov důchodců Libina, p.o., Libina 540, 788 05 Tel./fax 583 233 203-4 e-mail: ddlibina@ddlibina.cz Výroční zpráva o činnosti hospodaření za rok 2011 I. Sociální péče a služby 1. Klienti a zaměstnanci

Více

Základní prohlášení Domova pro seniory Krč

Základní prohlášení Domova pro seniory Krč Základní prohlášení Domova pro seniory Krč Obsah 1. Smysl dokumentu... 2 2. Seznámení zaměstnanců a klientů se Základním prohlášením... 2 3. Základní prohlášení Domova pro seniory Krč... 3 3.1. Poslání...

Více

Služby sociální péče a služby sociální prevence

Služby sociální péče a služby sociální prevence Služby sociální péče a služby sociální prevence Zákon č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů upravuje tyto formy sociálních služeb: Podle typu sociální situace rozlišujeme

Více

Výroční zpráva za r. 2011. Občanské sdružení Otevřené srdce

Výroční zpráva za r. 2011. Občanské sdružení Otevřené srdce Výroční zpráva za r. 2011 Občanské sdružení Otevřené srdce Obsah 1.Fakta o občanském sdružení 2.O Azylovém domě pro matky s dětmi 3.Finanční zpráva 4.Hodnocení 5.Kontakty 1.Fakta o občanském sdružení 1.1

Více

SAZEBNÍK ÚHRAD PLATNÝ OD 1. 3. 2012. Poskytnutí ubytování, které má znaky domácnosti, včetně praní a drobných oprav ložního prádla a ošacení, žehlení.

SAZEBNÍK ÚHRAD PLATNÝ OD 1. 3. 2012. Poskytnutí ubytování, které má znaky domácnosti, včetně praní a drobných oprav ložního prádla a ošacení, žehlení. SOCIÁLNÍ SLUŽBY KARVINÁ Chráněné bydlení V Aleji 434, 734 01 Karviná - Ráj ------------------------------------------------------------------------------------------------- SAZEBNÍK ÚHRAD PLATNÝ OD 1.

Více

Zpráva o hospodaření v roce 2011

Zpráva o hospodaření v roce 2011 Sociální služby města Moravská Třebová Svitavská 8, 571 01 Moravská Třebová Zpráva o hospodaření v roce 2011 Zpracoval: Mgr. Milan Janoušek Základní informace: Příspěvková organizace Sociální služby města

Více

Dotace poskytnuté městem Ústí nad Labem na sociální služby a služby blízké službám sociálním v roce 2015 - za jednotlivé oblasti sociální péče

Dotace poskytnuté městem Ústí nad Labem na sociální služby a služby blízké službám sociálním v roce 2015 - za jednotlivé oblasti sociální péče Oblast péče o seniory Dotace poskytnuté městem Ústí nad Labem na Domov pro seniory Dobětice, p.o. Domov pro seniory Dobětice, p.o. Domov pro seniory Severní Terasa, p.o. 20 let s vámi - oslavy 20. výročí

Více

Popis činností poskytované služby ve Stacionáři Jasněnka

Popis činností poskytované služby ve Stacionáři Jasněnka O B Č A N S K É S D R U Ž E N Í Jasněnka, občanské sdružení IČO : 63729521 tel : 585 051 076 Jiráskova 772, Uničov 783 91 jasnenka-os@volny.cz www.jasnenka.cz Popis činností poskytované služby ve Stacionáři

Více

Projekt OP RLZ CZ. 04.1.03/2.1.25.2/2306 Začlenění skupin ohrožených sociální exkluzí. ANIMA VIVA o.s.

Projekt OP RLZ CZ. 04.1.03/2.1.25.2/2306 Začlenění skupin ohrožených sociální exkluzí. ANIMA VIVA o.s. Projekt OP RLZ CZ. 04.1.03/2.1.25.2/2306 Začlenění skupin ohrožených sociální exkluzí ANIMA VIVA o.s. O nás Jsme občanské sdružení ANIMA VIVA o. s., které vzniklo z iniciativy svépomocné organizace rodičů

Více

Obsah Základní údaje:... 3 Slovo úvodem:... 4 Odborné sociální poradenství... 5 Půjčovna kompenzačních pomůcek... 6 Přehled příjmů a výdajů za rok

Obsah Základní údaje:... 3 Slovo úvodem:... 4 Odborné sociální poradenství... 5 Půjčovna kompenzačních pomůcek... 6 Přehled příjmů a výdajů za rok Obsah Základní údaje:... 3 Slovo úvodem:... 4 Odborné sociální poradenství... 5 Půjčovna kompenzačních pomůcek... 6 Přehled příjmů a výdajů za rok 2014... 8 Statistika uživatelů sociálních služeb 2014...

Více

Subregion Velké Dářko dobrovolný svazek obcí Škrdlovice 48 IČO Žďár nad Sázavou Tel

Subregion Velké Dářko dobrovolný svazek obcí Škrdlovice 48 IČO Žďár nad Sázavou Tel Subregion Velké Dářko dobrovolný svazek obcí Škrdlovice 48 IČO 70289166 591 01 Žďár nad Sázavou Tel. 566 659 178 DŮM S PEČOVATELSKOU SLUŽBOU ŠKRDLOVICE 243 Tel. 566 654 641 566 654 611 e-mail:dps.skrdlovice@seznam.cz

Více

Výroční zpráva za r. 2014. Otevřené srdce o.p.s.

Výroční zpráva za r. 2014. Otevřené srdce o.p.s. Výroční zpráva za r. 2014 Otevřené srdce o.p.s. Obsah 1.Fakta o Otevřeném srdci o.p.s. 2.O Azylovém domě pro matky s dětmi 3.Finanční zpráva 4.Hodnocení 5.Kontakty 1.Fakta o občanském sdružení 1.1 Právní

Více

Výroční zpráva za rok sociální služba poskytovaná ve zdravotnickém zařízení lůžkové péče

Výroční zpráva za rok sociální služba poskytovaná ve zdravotnickém zařízení lůžkové péče Výroční zpráva za rok 2015 sociální služba poskytovaná ve zdravotnickém zařízení lůžkové péče Obsah Úvodní slovo. 3 Veřejný závazek 4 Základní činnosti dle zákona č. 108/2006 7 Finanční zpráva. 8 Personální

Více

Vyhodnocení Realizačního plánu na rok 2009

Vyhodnocení Realizačního plánu na rok 2009 Vyhodnocení Realizačního plánu na rok 2009 Základní dokument: Komunitní střednědobý plán rozvoje sociálních služeb na Rokycansku pro období 2008 2011 (dále jen Plán) I. Cíle a opatření pracovní skupiny

Více

Systém sociálních služeb v České republice

Systém sociálních služeb v České republice WORKSHOP ZAMĚŘENÝ NA SYSTÉM SOCIÁLNÍCH SLUŽEB Systém sociálních služeb Otrokovice 10. září 2009 Ing. Alena Havlíková vedoucí oddělení sociálních služeb sociální odbor MěÚ Otrokovice Co rozumíme pod pojmem

Více

Základní informace pro zájemce

Základní informace pro zájemce Základní informace pro zájemce Kontakt: Hejnická 538, Praha 9 - Střížkov Vedoucí koordinátor pečovatelské služby: Mgr. Vendula Starostová Tel: 286 019 667 starostova@ssspraha9.cz Koordinátorka pečovatelské

Více

ZÁMĚRY TKS 13. charita záměr realizátor cílová skupina. Podpora provozu Noclehárny sv. Martina Noclehárna sv. Martina osoby bez přístřeší

ZÁMĚRY TKS 13. charita záměr realizátor cílová skupina. Podpora provozu Noclehárny sv. Martina Noclehárna sv. Martina osoby bez přístřeší ZÁMĚRY TKS 13 charita záměr realizátor cílová skupina požadovaná částka Podpora provozu Noclehárny sv. Martina Noclehárna sv. Martina osoby bez přístřeší Charita Bohumín Podpora Charitního domu pokojného

Více

Centrum sociálně zdravotních služeb. Ředitel: PhDr. Jindřich Kadlec

Centrum sociálně zdravotních služeb. Ředitel: PhDr. Jindřich Kadlec Centrum sociálně zdravotních služeb Ředitel: PhDr. Jindřich Kadlec Praha 6 - Bendova 1121 / 5 tel. 235 314 141, fax 235 300 474 Úvodem Centrum sociálně zdravotních služeb (dále CSZS) je samostatná příspěvková

Více

Církevní střední zdravotnická škola s. r. o. Grohova 112/16, Brno. Realizace Terénní osobní asistence

Církevní střední zdravotnická škola s. r. o. Grohova 112/16, Brno. Realizace Terénní osobní asistence Církevní střední zdravotnická škola s. r. o. Grohova 112/16, 602 00 Brno Realizace Terénní osobní asistence 1 TERÉNNÍ OSOBNÍ ASISTENCE Identifikační číslo: 276 818 66 Identifikátor: 66 144 16 Název zařízení:

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA za rok 2011

VÝROČNÍ ZPRÁVA za rok 2011 Domov Kolešovice, poskytovatel sociálních služeb VÝROČNÍ ZPRÁVA za rok 2011 Název organizace: Domov Kolešovice, poskytovatel sociálních služeb Sídlo organizace: 270 02 Kolešovice 180 Zřizovatel: Středočeský

Více

ČÁST PRVNÍ ZPŮSOB HODNOCENÍ ÚKONŮ PÉČE O VLASTNÍ OSOBU A ÚKONŮ SOBĚSTAČNOSTI PRO ÚČELY STANOVENÍ STUPNĚ ZÁVISLOSTI

ČÁST PRVNÍ ZPŮSOB HODNOCENÍ ÚKONŮ PÉČE O VLASTNÍ OSOBU A ÚKONŮ SOBĚSTAČNOSTI PRO ÚČELY STANOVENÍ STUPNĚ ZÁVISLOSTI VYHLÁŠKA č. 505/2006 Sb. ze d 15. listopadu 2006, kterou se provádějí některá ustvení zákona o sociálních službách Ministerstvo práce a sociálních věcí ství podle 119 odst. 2 zákona č. 108/2006 Sb., o

Více

ZÁMĚRY TKS 12. Podpora provozu Noclehárny sv. Martina Noclehárna sv. Martina. Útvar terénní péče CHPS

ZÁMĚRY TKS 12. Podpora provozu Noclehárny sv. Martina Noclehárna sv. Martina. Útvar terénní péče CHPS ZÁMĚRY TKS 12 charita záměr realizátor cílová skupina požadovaná částka Podpora provozu Noclehárny sv. Martina Noclehárna sv. Martina osoby bez přístřeší Charita Bohumín Podpora Charitního domu pokojného

Více

Nachází se v blízkosti zastávky MHD č. 3 a 15 Školní v K.Varech - Staré Roli.

Nachází se v blízkosti zastávky MHD č. 3 a 15 Školní v K.Varech - Staré Roli. Oblastní spolek Český červený kříž Karlovy Vary, Školní 358/7. Nachází se v blízkosti zastávky MHD č. 3 a 15 Školní v K.Varech - Staré Roli. Cílová skupina potřební nemajetní spoluobčané. Poskytuje humanitární

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2009. Sídlo: Krajíčkova 361/13, 674 01 Třebíč IČ: 27668240 Číslo účtu: 201039438/0300 www.domacipomoc-diana.cz

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2009. Sídlo: Krajíčkova 361/13, 674 01 Třebíč IČ: 27668240 Číslo účtu: 201039438/0300 www.domacipomoc-diana.cz VÝROČNÍ ZPRÁVA 2009 DIANA TŘEBÍČ, obecně prospěšná společnost Sídlo: Krajíčkova 361/13, 674 01 Třebíč IČ: 27668240 Číslo účtu: 201039438/0300 www.domacipomoc-diana.cz Informační kancelář: Poliklinika Vltavínská,

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2009

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2009 VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2009 Obsah výroční zprávy: 1. Charakteristika společnosti 2. Aktivity v roce 2009 3. Poděkování sponzorům 4. Hospodaření Helias Ústí nad Labem o.p.s 5. Přílohy Úvod: Organizace: Helias

Více

Odbor sociálních služeb a sociální práce

Odbor sociálních služeb a sociální práce Stanovisko MPSV k otázce rozšíření registrace u sociální služby sociální rehabilitace o cílovou skupinu osob žijících v sociálně vyloučených lokalitách Zákon o sociálních službách nehovoří nikde o tom,

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA. Centrum komunitních služeb města Říčany, o.p.s. Masarykovo nám. 83, Říčany

VÝROČNÍ ZPRÁVA. Centrum komunitních služeb města Říčany, o.p.s. Masarykovo nám. 83, Říčany VÝROČNÍ ZPRÁVA 2009 Centrum komunitních služeb města Říčany, o.p.s. Masarykovo nám. 83, 251 01 Říčany www.cks-ricany.cz e-mail: cks.ricany@seznam.cz Základní data společnosti Název: Centrum komunitních

Více

INFORMACE PRO ZÁJEMCE O SLUŽBU SOCIÁLNÍ REHABILITACE KOLLÁROVA

INFORMACE PRO ZÁJEMCE O SLUŽBU SOCIÁLNÍ REHABILITACE KOLLÁROVA INFORMACE PRO ZÁJEMCE O SLUŽBU SOCIÁLNÍ REHABILITACE KOLLÁROVA OBSAH: POSLÁNÍ SLUŽBY KOMU JE SLUŽBA URČENA CÍLE SLUŽBY ZÁSADY PŘI POSKYTOVÁNÍ SLUŽBY ROZSAH A KAPACITA POSKYTOVANÉ SOCIÁLNÍ SLUŽBY KDE A

Více

Monitoring plnění opatření z KP

Monitoring plnění opatření z KP Příloha A stav k 31. 8. 2014 KOMUNITNÍ PLÁN SOCIÁLNÍCH SLUŽEB MĚSTA ČESKÁ LÍPA Monitoring plnění opatření z KP ZJIŠTĚNÍ STAVU PLNĚNÍ číslo opatření název opatření plánované období realizace stav plnění

Více

Sazebník poskytovaných služeb

Sazebník poskytovaných služeb Centrum sociálních služeb Jindřichův Hradec Domov Pístina Pístina 59, 378 02 Stráž nad Nežárkou Sazebník poskytovaných služeb platný od 1. 7. 2011 I. Obecná ustanovení 1. V souladu se zákonem č. 108/2006

Více

PRÁVNÍ ÚPRAVA SOCIÁLNÍCH SLUŽEB V ČR Mgr. Ivana Štěpánková

PRÁVNÍ ÚPRAVA SOCIÁLNÍCH SLUŽEB V ČR Mgr. Ivana Štěpánková PRÁVNÍ ÚPRAVA SOCIÁLNÍCH SLUŽEB V ČR Mgr. Ivana Štěpánková SPOLEČNÝ ZÁKLAD Zákon FS ČSSR č.100/1988 Sb., o sociálním zabezpečení Zákon ČNR č. 114/1988 Sb., o působnosti orgánů ČR v sociálním zabezpečení

Více

Charita Vsetín 24. 9. 2015

Charita Vsetín 24. 9. 2015 Charita Vsetín 24. 9. 2015 Historie a území působnosti Trvání činnosti: od 1. 7. 1992 zřizovací dekret CZ 36/93. Území působnosti: Město Vsetín a 25 přilehlých obcí o celkové rozloze 38 000 ha: Bystřička,

Více

DOTAZNÍK PRO POSKYTOVATELE SOCIÁLNÍCH A SOUVISEJÍCÍCH SLUŽEB OBYVATELŮM KOLÍNA ZA ROK 2006

DOTAZNÍK PRO POSKYTOVATELE SOCIÁLNÍCH A SOUVISEJÍCÍCH SLUŽEB OBYVATELŮM KOLÍNA ZA ROK 2006 TENTO PROJEKT KOMUNITNÍ PLÁNOVÁNÍ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB MĚSTA KOLÍNA JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKOU UNIÍ DOTAZNÍK PRO POSKYTOVATELE SOCIÁLNÍCH A SOUVISEJÍCÍCH SLUŽEB OBYVATELŮM KOLÍNA ZA ROK 2006 Instrukce k

Více

Veřejné informace o službě

Veřejné informace o službě Odlehčovací služba Místo poskytování služby: Urxova 297/4, Třebeš, 500 06 Hradec Králové 6 Veřejné informace o službě Právní forma: fyzická osoba IČO: 48162485 Statutární zástupce: Adresa sídla poskytovatele:,

Více

Ministerstvo práce a sociálních věcí stanoví podle 119 odst. 2 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách:

Ministerstvo práce a sociálních věcí stanoví podle 119 odst. 2 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách: ÚPLNÉ ZNĚNÍ VYHLÁŠKY č. 505/2006 Sb., kterou se provádějí některá ustvení zákona o sociálních službách, jak vyplývá ze změn provedených vyhláškami č. 166/2007 Sb. a č. 340/2007 Sb. Ministerstvo práce a

Více

ŽIVOT BEZ BARIÉR, O.S. www.zbb.cz www.facebook.com/zivotbezbarier

ŽIVOT BEZ BARIÉR, O.S. www.zbb.cz www.facebook.com/zivotbezbarier ŽIVOT BEZ BARIÉR, O.S. www.zbb.cz www.facebook.com/zivotbezbarier HISTORIE A SOUČASNOST OBČANSKÉHO SDRUŽENÍ ŽIVOT BEZ BARIÉR Registrace sdružení 10. února 2004 Účel vzniku podpora integrace zdravotně

Více

Výroční zpráva Rodinná pohoda, o. s. Se sídlem: Morávkova Vyškov Kancelář: Sportovní 796/2a Vyškov

Výroční zpráva Rodinná pohoda, o. s. Se sídlem: Morávkova Vyškov Kancelář: Sportovní 796/2a Vyškov Výroční zpráva 2010 Rodinná pohoda, o. s. Se sídlem: Morávkova 35 68201 Vyškov Kancelář: Sportovní 796/2a 68201 Vyškov Bankovní spojení: 196976514/0300 IČO: 26999030 Kontakt: mobil 605 473 698 E-mail:

Více

CEDR komunitní centrum, občanské sdružení VÝROČNÍ ZPRÁVA 2009 VÝROČNÍ ZPRÁVA 2009

CEDR komunitní centrum, občanské sdružení VÝROČNÍ ZPRÁVA 2009 VÝROČNÍ ZPRÁVA 2009 VÝROČNÍ ZPRÁVA OBSAH 1. ÚVODNÍ SLOVO 2. ZÁKLADNÍ ÚDAJE 3. VZNIK A POSLÁNÍ 4. PROJEKTY 5. ZPRÁVA O HOSPODAŘENÍ 6. PODĚKOVÁNÍ 7. FINANČNÍ PODPORA 8. SPOLUPRÁCE A PODPORA 1. ÚVODNÍ SLOVO Vážené čtenářky,

Více

Výroční zpráva společnosti InHelp,o.p.s. za rok 2012

Výroční zpráva společnosti InHelp,o.p.s. za rok 2012 Výroční zpráva společnosti InHelp,o.p.s. za rok 2012 Identifikace organizace: InHelp, o.p.s. Sídlem: 5. Května 3, 289 23 Milovice IČ: 27923151 Tato zpráva zahrnuje popis činnosti společnosti InHelp, o.p.s.

Více

Provozovatel: FARNÍ CHARITA LITOMĚŘICE Zařízení: DOMOV NA DÓMSKÉM PAHORKU domov pro seniory POPIS REALIZACE SOCIÁLNÍ SLUŽBY K 1.6.

Provozovatel: FARNÍ CHARITA LITOMĚŘICE Zařízení: DOMOV NA DÓMSKÉM PAHORKU domov pro seniory POPIS REALIZACE SOCIÁLNÍ SLUŽBY K 1.6. Provozovatel: FARNÍ CHARITA LITOMĚŘICE Zařízení: DOMOV NA DÓMSKÉM PAHORKU domov pro seniory POPIS REALIZACE SOCIÁLNÍ SLUŽBY K 1.6.2014 Poslání: Posláním Domova na Dómském pahorku je poskytování pobytových,

Více

Příloha č. 5 Strategie podpory sociálních služeb v roce 2015

Příloha č. 5 Strategie podpory sociálních služeb v roce 2015 Příloha č. 5 Strategie podpory sociálních služeb v roce 2015 Výstupy v roce 37 odborné sociální poradenství Cíl C.7 Optimalizace sítě odborného sociálního poradenství Cíl D.1 Zajistit síť krizových poradenských

Více

PRACOVNÍ SKUPINA SENIOŘI

PRACOVNÍ SKUPINA SENIOŘI 1 strana PRACOVNÍ SKUPINA SENIOŘI Motto: Každý člověk si přeje dlouhý život, ale nikdo nechce být starý. Jonathan Swift Vážení čtenáři, v tomto čísle Bulletinu bych Vám chtěla představit skupinu lidí,

Více

Domov pro seniory - Domov Duha

Domov pro seniory - Domov Duha 20. červen 2014 Domov pro seniory - Domov Duha Našim posláním je poskytovat pobytovou službu sociální péče lidem, kteří vzhledem ke svému věku a ztrátě soběstačnosti potřebují péči, která jim nemůže být

Více

Cíle a způsoby poskytování sociálních služeb

Cíle a způsoby poskytování sociálních služeb Cíle a způsoby poskytování sociálních služeb Poslání: V rámci pobytové služby je našim posláním komplexní péče o osoby se sníženou soběstačností, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické

Více

Katalog poskytovatelů sociálních služeb na Strakonicku

Katalog poskytovatelů sociálních služeb na Strakonicku Katalog poskytovatelů sociálních služeb na Strakonicku Obsah Katalog je vydán v rámci realizace projektu Komunitní plán sociálních služeb ORP Strakonice Vydalo Občanské sdružení CHANCE IN NATURE LOCAL

Více

Zpráva o činnosti Ledovce za rok 2012

Zpráva o činnosti Ledovce za rok 2012 Zpráva o činnosti Ledovce za rok 2012 V roce 2012 jsme se věnovali těmto činnostem: - Poskytování sociálních služeb Chráněné bydlení Ledovec, Sociální rehabilitace Ledovec, Odborné sociální poradenství

Více