Oblastní charita Strakonice poskytuje tyto služby: Osobní asistence u seniorů v domác nostech. Rozvoz obědů v obcích

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Oblastní charita Strakonice poskytuje tyto služby: Osobní asistence u seniorů v domác nostech. Rozvoz obědů v obcích"

Transkript

1 Chariťáček 6. číslo občasníku červen 2006 Slouží jako výroční zpráva Oblastní charity Strakonice Vydává: Oblastní charita Strakonice, Sousedovice 40, Strakonice Tel. kontakt: , IČO: Bankovní spojení: ČSOB Strakonice /0300 stránky: Oblastní charita Strakonice je samostatný právnický subjekt, který organizačně podléhá Diecézní charitě České Budějovice. Organizačními složkami OCH Strakonice jsou Charita Radomyšl a Středisko Volyně. Svoji činnost zahájila OCH v březnu 1999 s cílem pomáhat lidem v nouzi bez ohledu na rasu či vyznání. Oblastní charita Strakonice poskytuje tyto služby: Osobní asistence u seniorů v domác nostech Rozvoz obědů v obcích Gerontologický stacionář POHODA Dům klidného stáří sv. Anny Sousedovice

2 Dům s pečovatelskou službou Osek Kulturní a společenské akce pro seniory Bezplatné poradenství Oblastní charita Strakonice je součástí Sdružení česká katolická charita. Právní statut: Humanitární organizace církví Zřizovatel: Biskupství českobudějovické Projekt "Trojlístek" je financován EU a státním rozpočtem ČR z fondu PHARE 2003 rozvoj lidských zdrojů Teprve když jsme nalezli lásku, víme, co jsme v životě postrádali. John Ruskin Úvodní slovo Vážení přátelé, velmi si vážíme toho, že jste otevřeli náš Chariťáček. Sedmé číslo našeho občasníku vychází v červnu 2006 a slouží jako výroční zpráva Oblastní charity Strakonice za r Tento rok byl pro Oblastní charitu Strakonice složitý především vzhledem k velmi nízkému podílu státní dotace (pouhých 22%). Udržet za této situace všech pět projektů v chodu stálo obrovské úsilí. Velice děkujeme všem sponzorům, dobrovolníkům a samozřejmě také všem zaměstnancům, kteří jsou ochotni za nevysoké mzdy vykonávat obětavě a s úsměvem tak záslužnou činnost. I přes provozní problémy se nám ale podařilo vykonat spoustu velmi dobré práce. Náš projekt KONTAKT, který je postaven především na osobní asistenci u seniorů, se velmi rozšířil a zkvalitnil. Oblastní charita Strakonice již poskytuje asistenci na velkém území Strakonicka, na Radomyšlsku, Volyňsku a na Blatensku. Na podzim jsme zahájili provoz Domu s pečovatelskou službou v Oseku, který spadá pod středisko Charita Radomyšl. V rámci projektu POHODA gerontologický stacionář - jsme získali nové pravidelné klienty a uspořádali jsme velké množství kulturních a společenských akcí. Dům klidného stáří sv. Anny v Sousedovicích je naplněn rodinnou pohodou a úsměvy. Vysoce kvalitní a s láskou vykonávanou práci oceňují nejen klienti a jejich rodiny, ale hlubokého uznání se nám dostalo i od spolupracujících organizací ze zahraničí (Německo, Holandsko, Itálie). V r se nám také podařilo uhradit velké části personálu kvalitní kurzy, stáže a semináře, a tím zvýšit kvalitu poskytovaných služeb.

3 Rok 2007 bude pro všechny organizace poskytující sociální služby velkou zkouškou. Zákon o sociálních službách přináší řadu zásadních změn. Nejdůležitější změnou bude nový systém financování. Obáváme se toho, že senioři, kteří neobdrží příspěvek na péči, nebudou schopni nadále hradit sociální služby v potřebném rozsahu. Vzhledem k ponížení dotací budeme nuceni navýšit ceny služeb v souladu s novým zákonem a příslušnými vyhláškami. Kde nebude mít senior příspěvek na péči a nebude mít ani finanční podporu rodiny, tam se ocitne ve velmi tíživé situaci. Nejvíce se obáváme toho, že bude velmi složité za takových podmínek danou situaci řešit. Tyto obavy se týkají především terénních služeb, kde poskytujeme osobní asistenci či pečovatelskou službu. Tito klienti senioři nesplňují ve většině případů kritéria pro přidělení příspěvku na péči, ale přitom se bez našich služeb, vzhledem ke svému věku a zdravotním potížím, neobejdou. Vše ale ukáže čas. Pevně věřím, že se nám podaří pomoci všem, kteří naši pomoc potřebují. Určitě se pokusíme i toto úskalí překonat, stejně jako všechny těžké překážky v minulosti. Máme víru, lásku a obrovské odhodlání i nadále poskytovat láskyplnou náruč všem našim klientům. Přeji všem čtenářům krásné prosluněné léto plné radosti a odpočinku. Za Oblastní charitu Strakonice Olga Medlínová, ředitelka Není potíží, které by láska nepřemohla, není nemoci, kterou láska nevyléčí, není dveří, které láska neotevře... Dostatek lásky to vše vyřeší. Kdybys jen dokázal(a) mít dost ráda, byl(a) bys nejšťastnější a nejsilnější bytostí na světě...'' Oblastní charita Strakonice realizuje tyto projekty: KONTAKT osobní asistence, sociální intervence, poradenství Tento projekt je postaven především na osobní asistenci ve městech i v obcích. Svými službami pokrýváme Strakonicko, Volyňsko, Radomyšlsko, klienty máme i na Blatensku, Katovicku atd. Osobní asistence u seniorů v domácnostech Osobní asistentka je pomocník, společník, přítel. S klientem provádí všechny běžné činnosti podle jeho přání v hodinovém rozsahu, který si klient určí. Asistentka pomáhá seniorovi vykonávat všechny běžné denní činnosti od hygieny, stravování, přes doprovod, vycházky, nákupy, vaření, drobnou rehabilitaci až po zájmovou činnost, aktivity, cvičení paměti atd. Veškerou činnost provádí za účasti klienta tak, aby jej zároveň rehabilitovala a nečinila jej ještě více závislým na pomoci druhých. Osobní asistence se běžně poskytuje ve všedních dnech od 7 do 17 hodin, po domluvě výjimečně i mimo tuto dobu a o víkendech. Minimální rozsah osobní asistence je 2 hodiny denně, sazba je stanovena hodinově. Hodinová sazba osobní asistence: 7 do 17 h ve všední den..30 Kč/hod. 17 do 7 hodin, víkendy, svátky Kč/hod. Nepravidelní klienti Kč/hod. V případě, že klient bydlí v obci, hradí mimo hodin osobní asistence také jízdné pro asistentku ve výši běžného jízdného hromadné dopravy. Kontaktní kancelář: Ellerova 988, Strakonice Telefon: Úřední hodiny: PO: 7 15

4 Manažerka osobní asistence: H. Turková, tel.: (schůzku lze domluvit telefonicky i mimo úřední hodiny) ÚT: 7 15 ST: 7 14 ČT: PÁ: 7 14 Charita poskytuje také respitní péči pomoc rodinám pečujícím o seniory. Tato odlehčovací služba je určena rodinám pobírajícím příspěvek na péči o osobu blízkou. Rozsah péče nesmí přesáhnout 4 hodiny denně. Tato služba je hrazena jako služba osobní asistence Sociální intervence je založena na práci dobrovolníků a týká se především hromadných kulturních a společenských akcí a práce v Domě klidného stáří sv. Anny v Sousedovicích. Poradenství OCH provozuje tři bezplatné poradny, a to poradnu sociálně-právní, psychologickou a poradnu pro lidi v nouzi. Poradny v rámci projektu KONTAKT jsou zaměřeny především na seniory. Dům klidného stáří sv. Anny V Sousedovicích, zhruba šest kilometrů od Strakonic, vítá návštěvníky věžičkou s hodinami milá budova, v níž naleznete moderní domov pro seniory rodinného typu. Rodinu zde tvoří obyvatelé, personál a dobrovolníci. Devětadvaceti seniorům je zde poskytována nepřetržitá láskyplná ošetřovatelská a sociální péče včetně bohaté nabídky zájmových aktivit. Tento domov od svého vzniku realizuje vše, o čem se nyní hovoří v souvislosti s novým zákonem o sociálních službách a standardech sociálních služeb. Úcta k člověku, maximální možnost svobodného rozhodování, individuální přístup, bohatá nabídka aktivit podle složení a zájmů obyvatel, to vše je od začátku provozu naprostou samozřejmostí v tomto malokapacitním rodinném domově. Právě domovy rodinného typu jsou nyní trendem, kam se systém sociálních služeb začíná ubírat. Obyvatelé jsou ubytováni v 17 pokojích (10 dvoulůžkových z toho jsou 4 manželské apartmány, 6 jednolůžkových, jeden třílůžkový pro zvýšenou péči). K dispozici jsou dvě zájmové klubovny, místnost pro terapie (hydromasážní vana atd.), návštěvní místnost a kaple. Dům je vybaven pěti terasami a kuchyňkou na každém patře. Po celé budově je bezbariérový přístup. Součástí je zahrada s objezdovou dráhou pro vozíčkáře, kde chováme drobné zvířectvo (králíci, slepice). Obyvatelé se ale denně mohou potěšit se zvířátky i přímo v budově například fenka skotského retrívra Kámoška, morče Ferda, andulky.

5 Důležité je pro nás maximální zachování identity člověka a jeho životního stylu. Samozřejmostí jsou bohoslužby přímo v domově, každodenní bohatá nabídka aktivizačních činností na bázi muzikoterapie, ergoterapie, canisterapie..., společenské a kulturní vyžití. Pravidelně sem dochází masérka, pedikérka a kadeřnice, jejichž služeb využívají i obyvatelé Sousedovic. Ti se také zúčastňují pravidelných bohoslužeb v domově. Úsměv je alfou a omegou tohoto domova. Úsměv je hlavním pracovním nástrojem personálu, a úsměv obyvatele je naším největším pracovním úspěchem. Někdo má to štěstí, že má schopnost být přítelem. Jan Werich POHODA gerontologický stacionář a rozvoz obědů v obcích Stacionář POHODA je denním centrem pro seniory, kde je ve všedních dnech vedle stravování poskytován i denní aktivizační program v prostorách Domu klidného stáří sv. Anny v Sousedovicích. Do stacionáře klienty přiváží rodina nebo jsou sváženi charitním autem. Minimálně jedenkrát v měsíci pořádá stacionář kulturní a společenské akce v prostorách DKS, na které jsou zváni všichni klienti charity (z osobní asistence, rozvozu obědů atd.) i veřejnost. Nabízíme: Láskyplnou péči včetně stravování Společenské kontakty Každodenní aktivity (výtvarné, hudební, relaxační, práci na PC atd.) Kulturní a společenské akce Možnost výletů Služba je poskytována běžně ve všedních dnech v době od 7.30 do 16 hodin. Sazba je 120 Kč za den (2 svačiny, oběd). Jízdné 20 Kč do 20 km. Nad 20 km hradí klient 3 Kč za každý další km. Rozvoz obědů probíhá ve třech střediscích a přilehlých obcích: Strakonice Kontaktní kancelář: Ellerova 988, Strakonice Telefon: , Radomyšl Telefon: Volyně Telefon: Cena oběda je stanovena podle místa odběru. Jízdné je ve městě 10 Kč, mimo město do 20 km 20 Kč. Člověk není člověkem, miluje-li jen sebe.

6 Dům s pečovatelskou službou OSEK a pečovatelská služba V listopadu 2005 zahájil provoz Dům s pečovatelskou službou Osek. Budovu s malometrážními byty pro seniory a kapacitou 16 míst postavila Obec Osek. Oblastní charita Strakonice je provozovatelem. V budově je prádelna se sušárnou, ordinace lékaře a klubovna, místnost se zázemím pro personál, terasa. Vedle pečovatelské služby přímo v domě je poskytována v terénu seniorům z Radomyšle, Oseku a okolních obcí pečovatelská služba a služby osobní asistence. Projekt TROJLÍSTEK Identifikace programu: CZ 2003/ , Integrace skupin obyvatelstva ohrožených sociálním vyloučením Název opatření Phare 2003 RLZ: Integrace skupin obyvatelstva ohrožených sociálním vyloučením Doba trvání projektu: Výše příspěvku: EUR Cíle projektu Poskytování komplexních poradenských služeb specifickým skupinám obyvatelstva, jejich začleňování do společnosti a umístění na trhu práce na Strakonicku.Účastí v projektu Trojlístek chceme ukázat "zdravé" části populace, co všechno zvládnou osoby se zdravotním handicapem, jakým jsou přínosem a jakou mají hodnotu. Pro uživatele našich služeb je to jedna z cest integrace do běžné společnosti. Dobrovolníci jsou nejlepší ukázkou těchto dovedností. Smysl projektu je ve spolupráci 3 neziskových organizací. Stručný popis zapojení partnerů do realizace projektu CHARITA vedoucí projektu a příjemce grantu koordinace projektu - Poradny sociálně právní, psychologická a poradna pro lidi v nouzi, nabídka a koordinace práce pro dobrovolníky. POLIDON partner v projektu - Klub denních aktivit Slunečnice nácvik pracovních dovedností, motivace k činnosti dobrovolníka, asistenční služba, individuální práce s uživatelem služeb, vzdělávací, společenské a kulturní akce, integrace KONÍK partner v projektu - Vyhledávání zaměstnání, pracovní asistence, konzultace, supervize na pracovišti. Aktivity CHARITA Sociálně právní poradenství Pomoc při vyplňování a podávání žádostí o sociální dávky, důchody či průkazy ZTP atd., zprostředkování kontaktu se sociálními institucemi. Psychologická poradna Cílem je zklidnění, zvýšení sebedůvěry, systematické vedení, motivace a aktivizace specifických skupin obyvatelstva. Poradna pro lidi v nouzi Poradna řeší okamžitou krizovou pomoc - ubytování, ošacení, stravu, jízdné atd. Sociální intervence poskytovaná dobrovolníky Kontakt se společenským prostředím, zájem o sebe a společnost, radost ze života. Aktivity POLIDON Klub denních aktivit Slunečnice Sociálně rehabilitační centrum pro lidi s duševním onemocněním. V rámci programů a terapeutické dílny umožňuje nácvik sociálních a pracovních dovedností, které jsou následně využívány při dobrovolnické činnosti a pracovním uplatnění uživatelů. Rozšiřuje sociální kontakty a pomáhá k soběstačnosti a osamostatnění. Asistenční služba Individuální a systematická práce s uživatelem služeb na základě společně vytýčeného cíle, sociálně právní poradenství, osobní asistence. Hlavním smyslem asistenční služby je zapojení uživatele do běžného života podle jeho vlastních přání.. Vzdělávací a výchovné akce Pořádáme veřejné vzdělávací a výchovné akce, vedoucí k integraci našich uživatelů do běžné společnosti. Aktivity KONÍK Nácvik sociálních dovedností Nácvik sociálních dovedností probíhá formou práce ve skupině uživatelů (Job kluby) nebo formou individuálních konzultací uživatele s pracovním konzultantem. Vyhledávání zaměstnání Jde o aktivní vyhledávání vhodného pracovního uplatnění pro uživatele PZ, jednání se zaměstnavateli a poskytování podpory při vyřizování formalit spojených s nástupem do práce. Pracovní asistence Pracovní konzultant zaškolí klienta - zaměstnance na pracovním místě dle požadavku zaměstnavatele. Řeší případné problémy tak, aby zaměstnavatel nemusel věnovat zaměstnanci s postižením větší pozornost než ostatním. Poradenství

7 Jde o řešení problémů, které se nejčastěji týkají Zákoníku práce, ZPS, důchodů, registrace na ÚP. Dále jsou předávány informace a kontakty na návazné služby. Supervize na pracovišti Je poskytována po uzavření pracovně právního vztahu. Provádí se přímo na pracovišti, nebo pomocí telefonních a osobních konzultací. Podpora je zajištěna na potřebnou dobu, nejdéle však po dobu 3 let. Propojenost aktivit všech partnerů Dobrovolníci jsou získáváni z řad psychicky nemocných (o.s. POLIDON) a z řad dlouhodobě nezaměstnaných (o.s. Koník). Charita nabízí např. asistence v DKS v dílně, při akcích, doprovod atd., pomoc při práci na zahradě atd. Dobrovolníci získávají pracovní návyky dodržení dohodnuté doby, splnění úkolů, zodpovědnost, důslednost, sebevědomí, čímž si vytvářejí předpoklady pro získání trvalejšího pracovního poměru. V terénu pracují dobrovolníci především jako pomoc při společenských a kulturních akcích, veřejné sbírky, benefiční akce atd. VÝZNAMNÉ ÚSPĚCHY PROJEKTU: Dobrovolnice Miroslava Bazalová uživatel služeb POLIDONu a dobrovolník CHARITY - se umístila mezi nominiovanými na Cenu Křesadlo cena pro nejlepšího dobrovolníka v jihočeském kraji. Od začátku projektu se podařilo zaměstnat 24 nezaměstnaných klientů o.s. KONÍK. Na tento projekt získaly zapojené organizace grant z programu PHARE 2003 RLZ opatření 2.1. Integrace skupin obyvatelstva ohrožených sociálním vyloučením. Projekt je v koordinaci národního vzdělávacího fondu financován ze zdrojů EU a MPSV. Akce, které uspořádala Oblastní charita Strakonice v r Prosinec chlebíčková večeře s dechovkou silvestrovská harmonika slavnostní štědrovečerní večeře vánoční kavárnička překvapení pod stromečkem hudební vystoupení POLIDONu vystoupení dětí z MŠ Šumavská mikulášská veselice (DKS + Dům s pečovatelskou službou Osek) Listopad posezení s harmonikou Říjen předváděcí akce fi. Meyra kompenzační pomůcky relaxační cvičení Září návštěva výstavy výrobků v POLIDONU Posezení s harmonikou Srpen posezení s harmonikou pouť společná návštěva mše svaté u kapličky v Sousedovicích :: byl na nádraží ve Strakonicích putovní vagón s fotografiemi Jindřicha Štreita z Ingušska a Čečenska. Červenec společný výlet na pouť k sv. Anně u Kraselova Anenské posezení s harmonikářem Jakubem Komrskou vystoupení skupiny Country tanců v DKS Červen relaxační cvičení v DKS se konala řízená exkurze zaměřená na stimulační aktivity seniorů. Květen oslava - Rok od zahájení provozu relaxační cvičení Duben posezení s harmonikou

8 návštěva holandských přátel z Ijsselsteinu Březen děti z Mateřské školy Šumavská relaxační cvičení maškary maškarní bál, Únor povídání o postu Leden tříkrálová sbírka 2005 Oblastní charita Strakonice se i v tomto roce zúčastnila tříkrálové sbírky, kterou pořádá celorepublikově Sdružení česká katolická charita. Celkem se v termínu od 2. do vybralo Kč. Peníze byly odeslány na centrální účet, ze kterého se do Strakonic vrátilo 65%, jest Kč. Ty byly použity na úpravy auta pro vozíčkáře. Zbylé finance putovaly na humanitární pomoc, činnost center a režii sbírky. SPONZOŘI OBLASTNÍ CHARITY S T R A K O N I C E Axion IJsselstein (NL) Sdružení česká katolická charita ARCHATT s.r.o. Autodoprava MIKRI Cukrárna Polanských Česká podnikatelská pojišťovna a.s. ČZ Strakonice, a.s. ČZ GASTRO s.r.o. ČSOB Dekor Strakonice s.r.o. Diecézní charita ČB Dřevointer Zdeněk Malina HAKU HAV BAU Chovná stanice Vlčí Louky p. Kubeš Ježek software Hračky JOKO, D. Kollerová Lahůdky Hradecká Městská charita ČB Pekárna Galaxie spol. s r.o. Pivovar Strakonice Euro Sitex, s.r.o. Reklamní agentura RETA s.r.o. Rival nápoje ZNAKON ROKUMAT s.r.o. Sklenářství Zdeněk Melichar Sport Ředina a syn Autoškola Jan Běhavý VETO CZ, s.r.o. Teplárna Strakonice a.s. Zahradnické potřeby Tůma Zloch zahrádkářské potřeby SALVETE 1990, a.s.

9 Obec Volenice Obec Pracejovice Obec Hornosín Obec Slaník Nadace Divoké Husy Nadace Dětský mozek Výbor dobré vůle Olgy Havlové PhDr. Adéla Doležalová Fi. Jiří Hanuš Fi Radek Novák Zlata Váchová pedikůra, manikůra Projekt TROJLÍSTEK je spolufinancován Evropskou unií a státním rozpočtem České republiky z fondu Phare 2003 RLZ. Děkujeme všem, kteří použijí přiloženou složenku a pomohou nám pomáhat druhým. Výsledky hospodaření OCH Strakonice za r Náklady Spotřeba materiálu Spotřeba energie Spotřeba ostatních neskladovatelných dodávek Opravy a udržování Cestovné Náklady na reprezentaci Ostatní služby Mzdové náklady Zákonné sociální a zdravotní pojištění Zákonné sociální náklady Ostatní daně a poplatky Dary Jiné ostatní náklady Odpisy dlouhodobého hmotného a nehmotného majetku Poskytnuté příspěvky Celkem Náklady Výnosy Tržby z prodeje služeb Úroky Ostatní výnosy

10 Tržby z prodeje materiálu Příspěvky od dárců Příspěvky ze sbírek Příspěvky od obcí a měst Ostatní přijaté příspěvky Příspěvky o d evropských fondů Příspěvky od Úřadu práce Provozní dotace Výnosy Celkem Celkem Zisk (- ztráta)

Městská charita České Budějovice Výroční zpráva 2008

Městská charita České Budějovice Výroční zpráva 2008 Městská charita České Budějovice Výroční zpráva 2008 2 Základní údaje o organizaci 3 Obsah 4 Poslání a cíle MCHČB 5 Poděkování Městská charita České Budějovice Boženy Němcové 53 370 01 České Budějovice

Více

Městská charita České Budějovice Výroční zpráva 2009

Městská charita České Budějovice Výroční zpráva 2009 Městská charita České Budějovice Výroční zpráva 2009 Městská charita České Budějovice Boženy Němcové 53 370 01 České Budějovice IČ: 600 727 09 Číslo účtu: 7000029251/8040 u Oberbank AG, pobočka České Budějovice

Více

Oblastní charita Most. Výroční zpráva 2005

Oblastní charita Most. Výroční zpráva 2005 Oblastní charita Most Výroční zpráva 2005 Oblastní charita Most Jilemnického 2457, 434 01 MOST IČO: 70828920 Telefon/fax: 476 119 999 E-mail: steiner@charitamost.cz, www.charitamost.cz Raiffesisen bank,

Více

Katalog poskytovatelů sociálních služeb v Kadani a okolí

Katalog poskytovatelů sociálních služeb v Kadani a okolí Katalog poskytovatelů sociálních služeb v Kadani a okolí stav k 1. 4. 2010 Tento katalog je určen všem, kteří se chtějí rychle zorientovat v nabídce sociálních služeb poskytovaných ve spádové oblasti obce

Více

CENTRUM SOCIÁLNÍCH SLUŽEB ZNOJMO, příspěvková organizace. U Lesíka 3547/11, Znojmo R O K 2 0 1 4

CENTRUM SOCIÁLNÍCH SLUŽEB ZNOJMO, příspěvková organizace. U Lesíka 3547/11, Znojmo R O K 2 0 1 4 CENTRUM SOCIÁLNÍCH SLUŽEB ZNOJMO, příspěvková organizace U Lesíka 3547/11, Znojmo V Ý R O Č N Í Z P R Á V A R O K 2 0 1 4 1 OBSAH A. O organizaci str. 3 B. Realizace projektů str. 4,5 C. Kontroly a inspekce

Více

23. rok pomoci potřebným

23. rok pomoci potřebným 2014 výroční zpráva 23. rok pomoci potřebným Výroční zpráva za rok 2014 23. rok pomoci potřebným Výroční zpráva za rok 2014 23. rok pomoci potřebným Podklady a texty: Peter Kubala, Jiří Vlček, Josef Zelinka,

Více

ÚVODNÍ SLOVO ŘEDITELE

ÚVODNÍ SLOVO ŘEDITELE ÚVODNÍ SLOVO ŘEDITELE Vážení přátelé, dovolujeme si Vám předložit výroční zprávu Charity Frýdek Místek za rok 2013. Je v ní stručně popsáno dění loňského roku, tak jak jsme je prožívali my v naší Charitě.

Více

Městská charita České Budějovice Výroční zpráva 2004

Městská charita České Budějovice Výroční zpráva 2004 Městská charita Výroční zpráva 2004 Seznam zkratek použitých v textu AD Azylový dům sv. Pavla BČB Biskupství českobudějovické CDS Domino Centrum denních služeb pro lidi se zdravotním postižením Domino

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA DIECÉZNÍ CHARITA ČESKÉ BUDĚJOVICE

VÝROČNÍ ZPRÁVA DIECÉZNÍ CHARITA ČESKÉ BUDĚJOVICE VÝROČNÍ ZPRÁVA 2012 DIECÉZNÍ CHARITA ČESKÉ BUDĚJOVICE OBSAH VÝROČNÍ ZPRÁVA 2012 Slovo úvodem.................................. 3 Činnost Diecézní charity.............................. 5 Tříkrálová sbírka.................................

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA. Charita Valašské Meziříčí

VÝROČNÍ ZPRÁVA. Charita Valašské Meziříčí VÝROČNÍ ZPRÁVA Charita Valašské Meziříčí 2014 Působnost Charity Valašské Meziříčí OBSAH Úvodní slova... 3 Veřejný závazek... 5 Základní údaje o organizaci... 8 Úsek Valašská Bystřice Charitní dům pokojného

Více

Výroční zpráva. Diecézní charita Plzeň

Výroční zpráva. Diecézní charita Plzeň Výroční zpráva Diecézní charita Plzeň 15let Diecézní Charity Plzeň Diecézní charita Plzeň byla založena dekretem plzeňského biskupa Mons. Františka Radkovského 1.listopadu 1993, záhy po vzniku Diecéze

Více

diecézní charita výroční zpráva

diecézní charita výroční zpráva diecézní charita p l z e ň výroční zpráva 2013 [obsah] 1 Slovo biskupa 1 Slovo ředitele DCHP 2 Základní údaje o Diecézní charitě Plzeň 2 Orgány DCHP 3 Činnost střediska DCHP 3 Dobrovolné Charity 4 Adresář

Více

Katalog. sociálních a návazných služeb 2010 / 2011. poskytovaných na území MČ Praha 10. Bydlení. Rodina s dětmi, děti a mládež. Dluhy.

Katalog. sociálních a návazných služeb 2010 / 2011. poskytovaných na území MČ Praha 10. Bydlení. Rodina s dětmi, děti a mládež. Dluhy. Bydlení Rodina s dětmi, děti a mládež Dluhy Domácí násilí Drogy a alkohol Odchod z vězení a vazby Osamocení Úmrtí Katalog sociálních a návazných služeb 2010 / 2011 Stáří Zdravotní postižení Ztráta zaměstnání

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2013. Svaz tělesně postižených v České republice z. s. Karlínské náměstí 59/12, 186 00 Praha 8 Karlín

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2013. Svaz tělesně postižených v České republice z. s. Karlínské náměstí 59/12, 186 00 Praha 8 Karlín VÝROČNÍ ZPRÁVA 2013 Svaz tělesně postižených v České republice z. s. Karlínské náměstí 59/12, 186 00 Praha 8 Karlín Obsah 1. Úvod... 3 2. Vznik, poslání a zaměření STP v ČR z. s.... 4 3. Činnost STP v

Více

SOCIÁLNÍ PRŮVODCE DĚČÍNSKA

SOCIÁLNÍ PRŮVODCE DĚČÍNSKA SOCIÁLNÍ PRŮVODCE DĚČÍNSKA INFORMAČNÍ KATALOG STATUTÁRNÍHO MĚSTA DĚČÍN Krizová telefonní čísla Hasiči... 150 Záchranná služba... 155 Městská policie... 156 Policie... 158 Úřady a instituce Magistrát města

Více

SOCIÁLNÍ SLUŽBY MĚSTA ŽĎÁR NAD SÁZAVOU

SOCIÁLNÍ SLUŽBY MĚSTA ŽĎÁR NAD SÁZAVOU Nejchudší člověk není ten, co nemá ani vindru, ale ten, který nemá žádné sny. ( Bill Newman) SOCIÁLNÍ SLUŽBY MĚSTA ŽĎÁR NAD SÁZAVOU V Ý R O Č N Í ZA ROK 2011 Z P R Á V A Zpracovatel: Sociální služby města

Více

DIECÉZNÍ CHARITA OSTRAVSKO-OPAVSKÁ. Výroční zpráva 2009

DIECÉZNÍ CHARITA OSTRAVSKO-OPAVSKÁ. Výroční zpráva 2009 DIECÉZNÍ CHARITA OSTRAVSKO-OPAVSKÁ Výroční zpráva 2009 Obsah Úvodní slovo ředitele...1 Profil Diecézní charity ostravsko-opavské...2 Přehled oblastních charit v rámci Diecézní charity ostravsko-opavské...3

Více

Bankovní spojení: IČO: 75002779 e- mail:matejkova.m@domovzdirec.cz Komerční banka Jihlava tel: 561 111 301 Č. ú.: 19-4652330257/0100 561 111 302

Bankovní spojení: IČO: 75002779 e- mail:matejkova.m@domovzdirec.cz Komerční banka Jihlava tel: 561 111 301 Č. ú.: 19-4652330257/0100 561 111 302 Bankovní spojení: IČO: 75002779 e- mail:matejkova.m@domovzdirec.cz Komerční banka Jihlava tel: 561 111 301 Č. ú.: 19-4652330257/0100 561 111 302 Výroční zpráva Domova důchodců Ždírec 2014 Slovo ředitelky:

Více

pro seniory sociální služby v Českých Budějovicích příloha 09/2011 SOCIÁLNÍ SLUŽBY PRO SENIORY V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH

pro seniory sociální služby v Českých Budějovicích příloha 09/2011 SOCIÁLNÍ SLUŽBY PRO SENIORY V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH sociální služby pro seniory příloha 09/2011 v Českých Budějovicích ODBORNÉ SOCIÁLNÍ PORADENSTVÍ 2 OSOBNÍ ASISTENCE 3 PEČOVATELSKÁ SLUŽBA 5 TÍSŇOVÁ PÉČE 7 PRŮVODCOVSKÉ A PŘEDČITATELSKÉ SLUŽBY 7 DENNÍ STACIONÁŘE

Více

Výroční zpráva. Diecézní charita Plzeň

Výroční zpráva. Diecézní charita Plzeň Výroční zpráva Diecézní charita Plzeň Diecézní charita Plzeň byla založena dekretem plzeňského biskupa Mons. Františka Radkovského 1. listopadu 1993, záhy po vzniku Diecéze plzeňské. Caritas znamená láska.

Více

OBSAH VZNIK KATALOGU, ČLENĚNÍ

OBSAH VZNIK KATALOGU, ČLENĚNÍ OBSAH VZNIK KATALOGU, ČLENĚNÍ Fotogalerie....... 2 Obsah..... 3 Vznik katalogu, členění...... 4 Úvodem... 5 První část - všeobecné informace o sociálních službách. 6 Slovníček dále použitých pojmů....

Více

Plánování sociálních služeb v Jihočeském kraji

Plánování sociálních služeb v Jihočeském kraji Plánování sociálních služeb v Jihočeském kraji TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČETEM ČR PROSTŘEDNICTVÍM OPERAČNÍHO PROGRAMU LIDSKÉ ZDROJE A ZAMĚSTNANOST Úvodní

Více

RNDr. Alena Rašková místostarostka Prostějova

RNDr. Alena Rašková místostarostka Prostějova Vážení spoluobčané. Katalog, který právě držíte v rukou, vznikl v rámci procesu Komunitního plánování sociálních služeb v ě. Je určen jak odborné, tak hlavně laické veřejnosti. Podává ucelený přehled a

Více

ABSTRAKT PROJEKTŮ. Projekty, které jsou navržené k podpoře: 8 Domov pro seniory Kaplice Podpora provozuschopnosti poskytované sociální služby

ABSTRAKT PROJEKTŮ. Projekty, které jsou navržené k podpoře: 8 Domov pro seniory Kaplice Podpora provozuschopnosti poskytované sociální služby ABSTRAKT PROJEKTŮ Opatření č. 1 Registrované služby dle zákona o sociálních službách, min. částka: 30.000,-, max. částka: 100.000,-, spoluúčast min.: 50% Projekty, které jsou navržené k podpoře: Č. Žadatel

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2014. Svaz tělesně postižených v České republice z. s. Karlínské náměstí 59/12, 186 00 Praha 8 Karlín

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2014. Svaz tělesně postižených v České republice z. s. Karlínské náměstí 59/12, 186 00 Praha 8 Karlín VÝROČNÍ ZPRÁVA 2014 Svaz tělesně postižených v České republice z. s. Karlínské náměstí 59/12, 186 00 Praha 8 Karlín Obsah 1. Úvod... 3 2. Vznik, poslání a zaměření STP v ČR z. s.... 4 3. Činnost STP v

Více

Výroční zpráva. Diecézní charita Plzeň

Výroční zpráva. Diecézní charita Plzeň Výroční zpráva Diecézní charita Plzeň 16 let Diecézní Charity Plzeň Diecézní charita Plzeň byla založena dekretem plzeňského biskupa Mons. Františka Radkovského 1. listopadu 1993, záhy po vzniku Diecéze

Více

Výroční zpráva za rok 2014

Výroční zpráva za rok 2014 Výroční zpráva za rok 204 být ohlášena krajské pobočce úřadu práce. Úřad má oprávnění kontrolovat využití příspěvku na péči, což znamená, že sleduje i kvalitu péče, takže by nemělo dojít například k zanedbání

Více

KATALOG POSKYTOVATELŮ SOCIÁLNÍCH A SOUVISEJÍCÍCH SLUŽEB V REGIONU KADAŇ - KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ

KATALOG POSKYTOVATELŮ SOCIÁLNÍCH A SOUVISEJÍCÍCH SLUŽEB V REGIONU KADAŇ - KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ KATALOG POSKYTOVATELŮ SOCIÁLNÍCH A SOUVISEJÍCÍCH SLUŽEB V REGIONU KADAŇ - KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ Aktualizace: RADKA o. s., Kadaň Rok vydání: 2012 2 Aktualizace k 1. 5. 2012 Tento Katalog je určen všem, kteří

Více

Katalog poskytovatelů sociálních služeb města Kojetína 2014

Katalog poskytovatelů sociálních služeb města Kojetína 2014 Katalog poskytovatelů sociálních služeb města Kojetína 2014 Katalog poskytovatelů sociálních služeb města Kojetína 2014 Olomoucký kraj, Jeremenkova 40a, 779 11 Olomouc, www.kr-olomoucky.cz Tisk: STUDIO

Více

2. Komunitní plán sociálních služeb města Český Krumlov aktualizovaný pro rok 2011

2. Komunitní plán sociálních služeb města Český Krumlov aktualizovaný pro rok 2011 2. Komunitní plán sociálních služeb města Český Krumlov aktualizovaný pro rok 2011 KATALOG SOCIÁLNÍCH A SOUVISEJÍCÍCH SLUŽEB NA ČESKOKRUMLOVSKU (ÚZEMÍ Zpracovatel: OBCE S ROZŠÍŘENOU PŮSOBNOSTÍ ČESKÝ KRUMLOV)

Více