Gastro festival Ostrava 2009 Festival tradice a nových trendů

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Gastro festival Ostrava 2009 Festival tradice a nových trendů"

Transkript

1 Ostravské výstavy a Unihost Ostrava ve spolupráci s odbornými asociacemi: Asociace kuchařů a cukrářů České republiky Asociace číšníků České republiky Českou barmanskou asociací ve spolupráci s odbornými školami: Střední odborná škola společného stravování Ostrava Hrabůvka Střední škola hotelnictví a gastronomie Frenštát pod Radhoštěm pořádají 9. ročník soutěže Gastro festival Ostrava 2009 Festival tradice a nových trendů listopadu 2009 Soutěžní část Gastro festivalu Ostrava 2009 je realizována s finanční podporou Magistrátu Statutárního města Ostravy pod záštitou primátora Statutárního města Ostravy Ing. Petra Kajnara, za podpory Mgr. Věry Pálkové, náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje a Ing. Pavla Bartoše, předsedy představenstva Krajské hospodářské komory Doprovodné soutěže při Gastro festivalu Ostrava jsou pořádány s partnery.

2 Organizační tým: Ředitel Gastro festivalu Ostrava 2009: Generální rozhodčí: Partnerské školy: František Chmelík předseda představenstva UNIHOST Eduard Kopl, AČ ČR předseda pobočky Střední škola společného stravování Ostrava Hrabůvka Střední škola hotelnictví a gastronomie Frenštát pod Radhoštěm Soutěžní obory: Kuchař kuchařka Cukrář cukrářka Číšník servírka Odborný garant Jakub Sedláček Odborný garant Mirka Slavíková Odborný garant Eduard Kopl Doprovodné soutěže: Barista: Sommelier: Dovednostní čepování piva: Barman: Vyřezávání ovoce a zeleniny Pizza Freestyle Odborný garant František Vít, Nestlé ČR Odborný garant Libor Nazarčuk, viceprezident ASČR Odborný garant Emilian Bauman, Budějovický budvar Odborný garant Karel Mayer, viceprezident CBA Odborný garant Luděk Procházka Odborný garant Michal Nikodem, Studio Ola Kala Tyto soutěže jsou určeny studentům a žákům do 21 let středních škol, které vyučují gastronomické obory, pokud není uvedeno jinak. Organizační pokyny: Závazná přihláška: bude zaslána na a v kopii Termín uzávěrky: Ubytování: Stravování: 21. října 2009 (rozhodující je čas na u), pokud není v doprovodných soutěžích stanoveno jinak zajištěno a hrazeno organizátorem Gastro festivalu Ostrava pro soutěžící a jejich doprovody v Domově mládeže v Ostravě Hrabůvce, Krakovská 1095, Ostrava. snídaně je pro ubytované hosty zajištěna pro soutěžící a doprovod je zajištěno stravování na Výstavišti formou poukázky večeře formou menu je možno si objednat u prezence v Mamaison Imperial Hotelu dne a zaplatit za zvýhodněnou cenu 99,- Kč v prostoru servisu večeře v čase od do hod. /ST, ČT, PÁ, SO.. Pro soutěžící v oboru kuchař, cukrář, číšník a 2 doprovody družstva (vedoucí a commis) je ubytování vč. stravování na Černé louce (mimo večeře v Mamaison Imperial Hotelu) hrazeno organizátorem od středy do soboty Všichni soutěžící se řídí programem Gastro festivalu od zahájení do jeho ukončení.

3 Příjezd (prezentace): Příjezd pro ostatní soutěžící: Slavnostní zahájení: Losování a rozprava: Upozornění: Účastnický poplatek: středa od do 16:00 hod. ve foyer Mamaison Imperial Hotelu Ostrava. Pozn. v rámci vlastního pohodlí nenechávejte příjezd na poslední chvíli. V den soutěže přímo na Výstaviště Černá Louka Ve vrátnici výstaviště bude seznam přihlášených soutěžících pro bezplatný vstup k registraci. středa v hod. v kongresovém sále hotelu Imperial Ostrava Soutěžící a jejich doprovody se slavnostního zahájení zúčastní ve školním nebo společenském oděvu. v rámci slavnostního zahájení, pokud nebude kategorie určena předem organizátorem soutěže veškeré soutěžní exponáty oboru číšník tabule je možno likvidovat až po ukončení výstavy v sobotu 21. listopadu 2009 od hod. a oboru kuchař a cukrář po ukončení výstavního dne v pátek 20. listopadu 2009 od hod. Dřívější likvidace může být hodnocena diskvalifikací!!! Pro soutěžící kategorie číšník, kuchař, cukrář je účastnický poplatek stanoven na částku 300,- Kč za každého účastníka vč. doprovodu. Soutěžící kategorie číšník dranžér hradí rovněž poplatek ve výši 300,- Kč za přípravu krocana, kterého zajistí organizátor. Účastník v kategorii Sommelier, barman, barista hradí částku 200,- Kč. Kategorie dovednostní čepování piva je od úhrady účastnického poplatku osvobozena. Kategorie vyřezávání ovoce a zeleniny se řídí vlastními propozicemi. Další doprovod si hradí ubytování sám. Nabídka z Mamaison Imperial Hotelu za zvýhodněnou cenu. Pokoj 1/1 á 1.200,- Kč, pokoj 1/2 á 1.400,- Kč, ceny jsou včetně snídaně. Tato cena je platná při objednávce do Počet pokojů je omezený. Rezervace: tel.: Organizátor soutěže si vyhrazuje právo omezení počtu soutěžních družstev a jednotlivců.

4 Hodnocení: SOUTĚŽ DRUŽSTEV O PUTOVNÍ POHÁR PROVÁDĚCÍ USTANOVENÍ - PROPOZICE SOUTĚŽE Soutěžní část Gastro festivalu Ostrava 2009 je realizována s finanční podporou Magistrátu Statutárního města Ostravy Soutěže družstev Gastro festival Ostrava 2009 O putovní pohár primátora města Ostravy se může zúčastnit kterákoliv z přihlášených škol, která obsadí každou z vypsaných kategorií soutěže, tj. kuchař kat. A-B, cukrář kat. A-B, číšník kat. A-C. V jednotlivých kategoriích může soutěžit pouze jedna osoba za 1 soutěžní školu, která se uchází o putovní pohár, tj. 1 kuchař, 1 cukrář a 1 číšník + commis. Dále je možno přihlásit další soutěžící pro jednotlivé kategorie. Dále bude uděleno 1., 2. a 3. místo v soutěži jednotlivých oborech a disciplínách Partneři soutěže:

5 OBOR KUCHAŘ PROVÁDĚCÍ USTANOVENÍ - PROPOZICE SOUTĚŽE Soutěžní část Gastro festivalu Ostrava 2009 je realizována s finanční podporou Magistrátu Statutárního města Ostravy Soutěž je určena studentům a žákům do 21 let středních škol, které vyučují gastronomické obory. Soutěžní kategorie A (výstavní): Slavnostní moderní rautová mísa pro 8 osob (3 hlavní výrobky a minimálně 3 doplňky) se 2 studenými omáčkami a prezentačním talířem s 1 porcí a stručným popisem jednotlivých výrobků Restaurační mísa pro 2 osoby připravená klasickým způsobem, ale vystavená ve studeném stavu na restauračním nádobí s odpovídající lehkou a těžkou přílohou a omáčkami + vzorový talíř s 1porcí. Organizační záležitosti: Soutěžícímu bude vymezen výstavní prostor cca 80x120 cm, prostřený a oskertovaný, který bude možno dále dekorovat. Výrobky obou kategorií si přiveze soutěžící již s sebou, náklady na jeho přípravu a dopravu si hradí každý sám. Dekorační prvky mimo exponát lze použít, nebudou však hodnoceny komisí. Jmenovky a označení exponátů si zajistí soutěžící sám. Hodnotící kritéria: 1/ Celkový vzhled a úprava slavnostní mísy a dvouporcové restaurační mísy 2/ Vhodnost použitých surovin 3/ Moderní trendy a profesionalita 4/ Nápaditost, originalita, vzhled, dodržení moderních prvků a trendů gastronomie Hodnocení finálních exponátů provede komise odborníků jmenovaných AKC ČR. Soutěžní kategorie B (kuchyňské studio): - připravit (uvařit) před soutěžní komisí a publikem, 3- chodové moderní menu, na téma Vánoční čas. - každý pokrm v počtu 5 porcí (4 + 1p. pro porotu) - vypracování kalkulace a technologického postupu vč. fotografie pokrmu. Kalkulaci, technologický postup a fotografii pokrmu zašlete na adresu: nejpozději do 21. října časový limit na přípravu a výrobu soutěžních výrobků včetně výdeje jídel je 90 minut na přípravu 15 min na servis + 5 minut na úklid pracoviště - prezentace jídel na vlastním porcelánu - suroviny na přípravu si zajišťuje a hradí soutěžící sám - soutěžící je povinen přivést si veškeré pracovní pomůcky - studia budou vybaveny konvektomatem, čtyřplotýnkovým vařičem, dřezem s tekoucí vodou a pracovní plochou, elektrickou přípojkou 220V, Alto-shaamem /Holdomatem (udržovací skříň)

6 - veškeré potraviny mohou být naváženy a musí být omyté kuchyňsky upravené - soutěžící si může dovézt základní vývary, glacé, těsta (vše nedochucené) s sebou, vše hygienicky uložené Hodnocení - praktická část: organizace práce čistota pracoviště a hygiena osobní zručnost moderní technika a postupy celkový dojem ekonomika pokrmů vůně a chuť výrobku skladba a barevnost výrobku presentace na talíři dodržení časového limitu vyváženost výrobku reálná prodejnost výrobků

7 OBOR CUKRÁŘ PROVÁDĚCÍ USTANOVENÍ - PROPOZICE SOUTĚŽE Soutěžní část Gastro festivalu Ostrava 2009 je realizována s finanční podporou Magistrátu Statutárního města Ostravy Soutěžní kategorie a) výstavní část na téma Vánoce Petit fours klasické /minidortíky 4 x 4 x 4 cm/ v 6 porcích a v 6-ti druzích /t.j. 36 ks/ na JEDLÉM! vánočním dekoru. Pro hodnotící komisi bude připravena degustace na vzorovém talíři. Povinná surovina: Plastický modelovací cukr Petit fours sec - čajové pečivo mísa bez omezení surovinového, avšak je očekáván nový sortiment a neobvyklé suroviny 1 kg Soutěžní kategorie b) pódiová soutěž: Dokončení slavnostního vánočního dortu ve tvaru čtverce základ 2 kg dortoviny Dekor bez limitu materiál či velikost dekoru 2 porce ochutnávky dortu ve velikosti petit fours Soutěžní kategorie c) - umělecká pekařina: Dekorativní umělecká práce z chlebového těsta vánoční tematika velikost bez omezení Slavnostní vánočka s ochutnávkou g balená vánoční dárkové balení Vánoční štola dekorovaná g balená vánoční dárkové balení Hodnocení: samostatná práce studentů učňovských škol! pojetí tématiky moderní trendy styly kvalitní suroviny a jejich zpracování, čokoláda s kakaovým máslem ne polevy! čistota prostředí a pracovní plochy organizace práce dokonalé čisté provedení dodržení pravidel o velikosti v jednotlivých zadání dodržování sezony v surovinách food styling má svá pravidla, designové novinky, citlivý přístup k aranžování, zde rozhodně patří Méně znamená více! Pozor na barvy. Návod: V surovinách máme mnoho možností jako mandlová mouka, marcipán až 70%ní podíl mandlí, drcené pražené kakaové boby, koření, bylinky v cukrařině lze určitě použít rozmarýn, bazalka, tymián, ale i rajčatový džem domácí, oříšky jsou i piniové, pistácie nepražené, pekanové, kvalitní čaje jsou skvělé pro kombinace do čokolády. Experimentování se meze nekladou, co takhle třeba kandované olivy? Prosím všechny soutěžící k akceptování důležitosti soutěže, která je především o výměně profesních zkušeností a předvedení dovedností. To je to naše setkání, na které se všichni těšíme.

8 Neváhejte a netápejte se na cokoliv zeptat. Jsem tu pro vás! Vaše Mirka Slavíková Plastický modelovací cukr lze objednat na u: Veškeré informace k soutěžím bez obav zasílejte na

9 OBOR ČÍŠNÍK PROVÁDĚCÍ USTANOVENÍ - PROPOZICE SOUTĚŽE Soutěžní část Gastrofestivalu Ostrava 2009 je realizována s finanční podporou Magistrátu Statutárního města Ostravy Soutěžní kategorie A) (výstavní část): Slavnostní tabule pro 6 osob na zadané téma Vánoce s použitím prvků moderní gastronomie. Velký důraz při hodnocení speciálních bude kladen na použití moderních prvků a kreativitu exponátů, ale i na dodržení základních gastronomických pravidel. Soutěžící si smí uložit své pomůcky k soutěži do vyhrazené kóje v předvečer soutěže (středa), avšak nesmí žádnou část výstavní tabule předem připravit (koberce, osvětlení apod.) Soutěžící smí zahájit přípravu exponátu v den soutěže (čtvrtek) nejdříve v 5:30 hod. Ukončení instalace kompletního exponátu je v 9:30 hod., kdy může odborná porota zahájit své hodnocení. Porota zároveň hodnotí i vlastní přípravu exponátů (tabule a vše, co s ní souvisí) v soutěžním prostoru a především hodnotí vlastní práci a manipulaci soutěžícího číšníka a commiho. Pomoc ostatních členů doprovodu (učitelé, řidiči apod.) na soutěžní tabuli je zakázána a bude mít dopad na vlastní hodnocení příp. diskvalifikaci soutěžícího. Doprovod smí však pomoci při instalaci dekorací mimo soutěžní exponát a prostor. Organizační záležitosti: Soutěžícím bude vymezen výstavní prostor 16 m 2 (4x4 m - octanorm), uprostřed soutěžního místa je zajištěna konstrukce k zavěšení případné dekorace (osvětlení apod.) s omezenou nosností. Soutěžící si zajišťuje vše vč. stolů a židlí, náklady na dopravu si hradí každý sám. Návoz exponátů, ne příprava je možná ve středu od 12:00 do 18:00 hod. Pořadatel nenese odpovědnost za odložené věci. Hodnotící kritéria dle hodnotících tabulek: Hodnocení finálních exponátů provede komise jmenovaná Asociací číšníků ČR a může být tvořena nejen členy AČ ČR, ale i profesionály z řad hoteliérů a restauratérů. Soutěžní kategorie B) (pódiová): Dranžírování krocana: Práce číšníka před zraky hosta dranžírování krocana včetně servisu. Organizační záležitosti:

10 Povinností soutěžícího je krájení a porcování krocana před zraky hosta v časovém limitu 20 min vč. servisu. Překročení časového limitu bude penalizováno. Soutěžící budou hodnoceni komisí podle přiložené hodnotící tabulky. Soutěžící vystoupí s vlastním pracovním náčiním a v pracovním nebo školním oblečení. Základní pracoviště stoly k práci, flambovací vozík, dranžérské prkno vč. vyhřívacích lamp od firmy Montycon gastro bude k dispozici od pořadatele soutěže. Stoly pro 4 hosty budou v základní verzi připraveny (2 stoly, 4 židle). Soutěžící servíruje čtyři porce hostům. Prostření a potřeby k servisu si soutěžící zajistí sám. Vše ostatní dranžírovací příbor, dekorace, talíře, mísy apod. si soutěžící zajistí sám. Krocan (kalibr cca 3 kg) k dranžírování bude všem soutěžícím připraven (upečen) organizátorem partnerem výstavy Montycon gastro. Náklady na upečeného krocana činí Kč 300,-. Vlastní upečený krocan je zakázán!!! Soutěžící si může vybrat a usadit své hosty k tabuli. Soutěžící musí spolupracovat s commis. Soutěžní kategorie C) (pódiová): Servis 3 chodů připravených soutěžícím kuchařem v kuchařském studiu Soutěžící vystoupí s vlastním pracovním náčiním a v pracovním nebo školním oblečení Servis bude prováděn na náhradní tabuli kompletně založeným inventářem. Náhradní tabule by měla být co nejvíce totožná se slavnostní tabulí vystavenou v rámci Gastrofestivalu Ostrava Povinností soutěžícího číšníka je odservírovat chody ze slavnostního menu: Aperitiv, studený nebo teplý předkrm, polévka, hlavní chod, popř. další chody dle uvážení vč. vhodných nápojů Soutěžící musí odservírovat čtyři porce připravených kuchařem ve studiu Soutěžící si na vlastní náklady hradí veškeré suroviny a inventář potřebný k servisu. Soutěžící musí spolupracovat s commis. Soutěžící musí mít vypracovanou legendu s pracovním postupem. Novinka: Soutěžící bude s hosty komunikovat v německém nebo anglickém jazyce. Hodnocení nebude prováděno zkoušením z gramatiky, ale bude se pozorovat jazyková zdatnost a obratnost v použití cizího jazyka při vlastní obsluze!!!

11 OBOR BARISTA PROVÁDĚCÍ USTANOVENÍ - PROPOZICE SOUTĚŽE Soutěžní část Gastro festivalu Ostrava 2009 je realizována s finanční podporou Magistrátu Statutárního města Ostravy Vážení přátelé, jistě budete souhlasit s tím, že káva je fenomén, který teprve čeká na svůj hlavní rozkvět i přesto, že je každodenní součástí života většiny z nás. Káva má nesmírné kouzlo a vedle klasické přípravy nabízí netušené možnosti v oblasti přípravy míchaných nealkoholických nápojů. Soutěž bude probíhat na dvou stanovištích, na každém bude funkční kávovar(dvoupáka) a mlýnek, 3xdžezva, lžičky, tác, cukr a mléko k přípravě cappuccina, potřebný porcelán na espresso nápoj (30ml piccolo), porcelán na cappuccino. Soutěžící vystoupí v pracovním nebo školním úboru, od pořadatele obdrží zástěru BUONDI. Soutěž je rozdělena na 2 části a) Teoretická část znalostní test o kávě v délce cca 20 minut pátek 20. listopadu 2009 Mamaison Hotel Imperial Kde se pěstuje, jak se sklízí a zpracovává, b) Praktická část vlastní práce s kávou sobota 21. listopadu 2009 Výstaviště Černá louka Každý soutěžící má za povinnosti si připravit pracoviště, kávovar a mlýnek. Příprava kávovaru a mlýnku se týká čistoty a kontroly funkčnosti. V této soutěži nebudou nastavovat mlýnek!!! Časový limit na přípravu 10 min. Kávovar Organizátor soutěže zajistí a umístí přístroje pro soutěž, kávovary jsou jediným zařízením, jehož umístění nesmí soutěžící-barista měnit. To se týká i technických parametrů a vybavení kávovaru. Pokud je potřeba, na místě je stále jeden technik určený organizátorem soutěže k dispozici. Pořadí servírování soutěžních nápojů je volné, ale nápoje ve stejné kategorii musí být servírovány současně. Zvednutím ruku dává soutěžící signál, že je připraven Vlastní soutěž začíná vlastním představením a představením školy vč. připravovaných nápojů. Příprava, prezentace a podávání dvou nápojů espresso, 2 cappuccin a 2 volných nápojů(nealko). Na volný nápoj si soutěžící přinese vše své(ingredience, sklo, brčka, sušenky, ). Pravidla pro volné nápoje jsou následující: alkohol NENÍ povolený, v nápoji musí být cítit jasná chuť espressa, nápoj musí být vypitelný (ne dezert).

12 Volný nápoj musí být připraven podle nové, originální a nikdy nepublikované receptury. Recepturu nápoje si soutěžící přinese s sebou a předá ji porotě. Součástí receptury musí být množství jednotlivých surovin a postup přípravy nápoje vč. servisu. Soutěžní část má 15 min. Po naservírování posledního nápoje, může své vystoupení okomentovat. Servírování porotě Čtyřčlenná degustační porota stojí kolem určeného stolu pro porotu a všechny servírované nápoje musí být podávány na tento stůl. Porotě nesmí být servírován alkohol v soutěžních nápojích ani samostatně. Toto porušení může být důvodem k diskvalifikaci. Personál, který má za úkol odnášet nápoje ze stolu, může toto učinit pouze po signálu předsedy poroty. Zvednutím ruky se ukončuje vystoupení a přestává se měřit čas. Pokud soutěžící-barista nedokončí soutěžní část během časového limitu 15 minut, může pokračovat ve své prezentaci, i když samozřejmě dostane trestné body, které se odečtou od celkového bodového hodnocení. viz. Tabulka odečtu trestných bodů při překročení 15 minutového limitu. Pokud soutěžící-barista překročí stanovený časový limit o 2 minuty, je diskvalifikován. Překročení času Celkový počet bodů, které budou odečteny ve vteřinách bodů bodů bodů bodů 2 minuty Diskvalifikace Úklid pracoviště po vystoupení max. 10 min. Soutěžící budou vystupovat po jednom, vždy když se jeden připravuje, druhý soutěží. Dávat informace soutěžícímu-baristovi během soutěžní části je absolutně zakázáno. Pokud soutěžící-barista něco zapomene, může požádat o pomoc jen předsedu poroty. Soutěžící-barista se nesmí ptát na informace lidí ze svého týmu, diváků ani svých fanoušků. Je nutno počítat s tím, že při porušení této podmínky může být diskvalifikován. Organizátoři soutěže povolují povzbuzování soutěžících publikem, fanoušky I doprovodným týmem, ale v žádném případě není možné poskytnout baristovi přímou pomoc. Vítězem se stává soutěžící s nejvyšším počtem získaných bodů. Začátek předpokládáme v 9h, celkový čas, včetně testu, 5,5 hodiny. Vyhodnocení výsledků a příprava k slavnostnímu vyhlášení. Porota: 2 x technický porotce 4 x degustační (dvě skupinky po dvou)

13 Technická porota Při soutěžích budou přítomní dva techničtí porotci. Jejich stanoviště bude umístěno přímo na pracovní ploše. Techničtí porotci budou posuzovat soutěžící-baristy zejména z následujících technických hledisek: Hygiena a čistota na pracovní ploše, čisté ubrousky a předehřáté šálky, Používání kávomlýnku - je soutěžící-barista seznámen s kávomlýnkem? Má soutěžící-barista znalosti v oboru kávy? Správné umletí, dávkování a lisování kávy Proces extrahování kávy Způsoby při napěnění mléka Vzhled základního espressa a dále osobního pojetí kreativního nápoje Po soutěžním úkonu hodnotí čistotu pracovního stolu a užívání utěrek v průběhu přípravy nápojů Další body vyplývající z tabulky technického porotce Degustační porota Kromě technických porotců budou přítomni i porotci degustátoři, kteří rovněž budou hodnotit soutěžící-baristy. Tito porotci-degustátoři budou obsluhováni u stolu, který bude umístěn nikoli na pracovní ploše, ale mimo ni. Každý z porotců bude hodnotit pouze ten nápoj, který mu bude předložen. Porotci degustátoři hodnotí soutěžící-baristy zejména podle následujících hledisek: Schopnost soutěžícího-baristy komunikovat s porotci Vizuální dojem servírovaných nápojů Jsou nápoje podávány se správnými doplňky? Chuťová kvalita podávaných nápojů Teplota podávaných nápojů Použité přísady při přípravě osobního kreativního nápoje Vyváženost chuti podávaných nápojů Pozornost soutěžícího-baristy věnovaná detailům a kreativitě Další body vyplývající z tabulky degustačního porotce Ostatní oficiální zmocněnci soutěže BARISTA a jejich úkoly Zmocněnci, kteří obdrží označení od organizátora mají právo vstupovat na soutěžní plochu, avšak v omezeném množství. Pomocník Uklízí soutěžní plochu a stůl poroty po každé soutěžní exhibici. Může pomáhat soutěžícímu-baristovi se soutěžní výbavou při příchodu a odchodu ze soutěžní plochy. Ceny Zajistí organizátor s partnerem soutěže. Účastníci obdrží diplom, 1, 2, 3. Místo diplom, věcné ceny a pohár

14 OBOR SOMMELIER PROVÁDĚCÍ USTANOVENÍ - PROPOZICE SOUTĚŽE Soutěžní část Gastro festivalu Ostrava 2009 je realizována s finanční podporou Magistrátu Statutárního města Ostravy Ostravská juniorka - SOMMELIER CUP Soutěž pořádají Ostravské výstavy a.s. a UNIHOST sdružení podnikatelů v pohostinství za podpory Asociace sommelierů České republiky, Hotelu Imperial v Ostravě, Vinařství Kovacs Novosedly a vinoték Moravský sommelier. Soutěžní kategorie: Junioři do 21 let Podmínky účasti: Soutěže se mohou zúčastnit žáci a studenti odborných škol vyučujících gastronomické obory, nebo procházející odbornou přípravou v rámci studia věková hranice 21 let Každý účastník jednotlivec (nebo škola) je povinen řádně vyplnit přihlášku a zaslat ji na adresu Uzávěrka přihlášek: 21. října 2009 Zaslat 1 ks fotografie velikost na doklad 19. listopadu čtvrtek (Mamaison Imperial Hotel, salónek) 16:00-16:45 hod. prezentace soutěžících 17:00-17:45 hod. písemný test - salónek Mamaison Imperial Hotelu 18:30-19:00 hod Degustace vzorků - salonek Mamaison Imperial Hotelu Předložena budou 2 bílá, 2 červená vína, 1 ostatní víno a jeden destilát. Úkolem soutěžících bude vína do protokolu senzoricky popsat a pokusit se určit jejich odrůdu, ročník, přívlastek a původ. 20:00 hod Rozprava se soutěžícími a příp. jejich pedagogy - správné odpovědi, příprava na zítřejší soutěž, volná diskuse k tématu - sommelier 21:30 hod Pracovní schůzka komise rozhodčích 20. listopadu pátek (Výstaviště Černá louka) 09:30 hod. Zahájení soutěže Sommelier. Představení všech soutěžících na pódiu, vylosování pořadí, vysvětlení pravidel a organizace publiku. Předpokládá se odpovídající úbor soutěžících. 10:00-12:30 hod. Praktická část soutěže - soutěžící předvedou na pódiu praktický servis červeného

15 vína. Doba na přípravu 2 minuty, doba servisu 5 minut, uplynutím doby končí soutěžní vystoupení, soutěžící odkládá inventář, na výzvu předsedy opouští podium. Soutěžící budou upozorněni 1 minutu před uplynutím časového limitu. Soutěžící hovoří do mikroportů - hodnotí se nejen samotný servis a příprava pracoviště, ale i verbální projev soutěžících. Soutěžící používají vlastní číšnický nůž, ostatní inventář přichystá pořadatel. Soutěžícím mohou být kladeny dotazy. K hodnocení se používají jednotné formuláře. 13:00-14:00 hod. Finále soutěže - vyhlášení 3 postupujících, losování pořadí, předvedení finálového vystoupení v disciplínách: * doporučení nápojů tuzemské provenience k připravenému menu - studený předkrm, teplý předkrm, hlavní jídlo, sýry nebo dezert - limit 5 minut * odhalení chyb v nápojovém lístku - limit 5 minut. V těchto dvou disciplínách budou soutěžící číst z desek, které obdrží, publikum bude mít možnost sledovat na flipchartu nebo projekční ploše. * praktický servis sektu - limit 6 minut - Soutěžící hovoří do mikroportů - hodnotí se nejen samotný servis a příprava pracoviště, ale i verbální projev soutěžících. Soutěžící budou upozorněni 1 minutu před uplynutím časového limitu. 14:15-14:45 hod. Ukázka mistrovského vystoupení profesionálního sommeliera. Seznámení se správnými odpověďmi na zkušební otázky. 15:30 hod. Vyhlášení výsledků soutěže Sommelier. Časy jsou orientační a mohou být přizpůsobeny průběhu soutěže a počtu soutěžících. Hodnocení provádí celá komise nebo její pověření členové. Složení komise nemusí být stejné pro všechny discipliny. Konečným výsledkem je po vyškrtnutí nejvyššího a nejnižšího výsledku jednotlivých hodnotitelů bodový průměr zbylých hodnocení členů komise. Účastníci, kteří dosud neabsolvovali své finálové vystoupení, čekají na vlastní vystoupení mimo soutěžní místnost. Do hodnocení finálové části se výsledky základní části nezapočítávají. O pořadí rozhodují pouze v případě rovnosti bodů ve finálové části, nejprve celkový výsledek ze základní části, v případě rovnosti pak výsledek z písemného testu. Garant soutěže: Libor Nazarčuk, viceprezident Asociace sommeliérů České republiky

16 OBOR ČEPOVÁNÍ PIVA PROVÁDĚCÍ USTANOVENÍ - PROPOZICE SOUTĚŽE HLAVNÍ CÍL SOUTĚŽE Soutěžní část Gastro festivalu Ostrava 2009 je realizována s finanční podporou Magistrátu Statutárního města Ostravy Cílem akce je soutěžní hodnocení kvality a umění výčepních z oblasti výroby a prodeje piva. Soutěž proběhne během pátečního soutěžního dne ZÁKLADNÍ CHARAKTERISTIKA SOUTĚŽE Základním schématem hodnocení v soutěži je: natočení piva do sklenice 0,5 l (Budweiser Budvar nealkoholické pivo) dodržení správné míry dodržení časového limitu 4 minuty na 0,5 l (Budweiser Budvar nealkoholické pivo) hodnocení vizuálního vzhledu natočeného piva porotou ÚČAST SOUTĚŽÍCÍCH Přihlásit se mohou žáci škol prezentujících se na Gastro festivalu Ostrava 2009 ( za každou školu je možno přihlásit více soutěžících). Podmínkou je, že přihlášený soutěžící musí být žákem této školy. HLAVNÍ KRTITÉRIA HODNOCENÍ Hodnocení provádí porota podle stanovených kritérií, s nimiž jsou soutěžící seznámení před zahájením soutěže. Celkový vzhled Vizuální vzhled ( dojem ) natočeného piva hodnotí porota podle zásad: první dojem, pevnost pěny, stav a forma pivní čepice, množství piva, způsob servírování piva před porotou, celkový dojem Bodové hodnocení Každý porotce hodnotí dle svého uvážení od 0 do 6 bodů 0 = velmi špatně natočené pivo 1 = nevzhledně natočené pivo 2 = horší průměr 3 = běžně natočené pivo ( standart ) 4 = lepší standart 5 = velmi pěkně natočené pivo 6 = pěkné pivo ideál Do hodnotících kritérií budou zapracovány pomocná kritéria ohledně vzhledu ( vizuální dojem ) a způsobu podávání výčepního jako pomocné body v případě shody ( nelze použít na místě ).

17 Bodové srážky Hlavní rozhodčí společně s řídícím ( organizátorem ) soutěže má právo odečíst body za nedodržení následujících podmínek: za použití nedovolených způsobů při čepování např. propichování bublin, míchání piva, odfouknutí pěny, setřepávání pěny apod. mínus 5 bodů za postavení piva na podstavec před porotu bez podtácku. mínus 2 body za nedodržení povinnosti předložit pivo rozhodčímu či porotě ( soutěžící opustí soutěžní prostor ) mínus 5 bodů za čepování piva po uplynutí časového limitu mínus 10 bodů SOUTĚŽNÍ PRAVIDLA PRŮBĚH SOUTĚŽE Každý účastník soutěží v čepování sklenice 0,5 l (Budweiser Budvar nealkoholické pivo). Na výzvu hlavního rozhodčího přistoupí soutěžící k určené výčepní stolici podle vylosovaného pořadí. Soutěžící má právo ( nemusí ) zkušebního natočení jedné sklenice ještě před zahájením měření časového limitu. Časový limit zkušebního natočení je 1 minuta. Soutěžící nesmí zasahovat do nastavení výčepního zařízení, které je seřízeno odbornou firmou pro všechny účastníky jednotně. Porušení této zásady znamená diskvalifikaci. Způsob čepování si určuje soutěžící sám, přičemž musí dbát, aby jeho způsob odpovídal přibližně běžné čepovací praxi. Je povoleno přetečení piva při čepování. Sklenice si může soutěžící dle vlastního uvážení vypláchnout vodou (před měřením ). Není povoleno propichování bublin, míchání piva, odfouknutí pěny, setřepávání pěny a jiné nepovolené způsoby. Soutěžící natočí vždy tři sklenice 0,5 l (Budweiser Budvar nealkoholické pivo) v časovém limitu 4 minuty. Dodržení časového limitu sleduje rozhodčí u výčepu, který spouští časomíru (stopky). Nejpozději po uplynutí časového limitu určí sám soutěžící, které natočené pivo chce změřit. K měření rozhodčím postaví pivo soutěžící na podstavec sám. Po změření míry a výšky pěny přinese sám soutěžící pivo na podstavec před porotu, která provede vizuální hodnocení. Soutěžící postaví na podstavci pivo na podtácek. Výsledky měření a hodnocení zapíše porota do registračního lístku, který předá soutěžící do poroty před přistoupením k výčepu. Současně provede porota záznam do svého soutěžního protokolu. V případě, že v průběhu výčepu dojde pivo, má soutěžící právo na opakovaný soutěžní pokus v plném rozsahu po příslušném nastavení výčepní stolice. SHODNÉ POŘADÍ Při shodném bodovém hodnocení na prvních třech místech následuje dodatečná soutěž. Soutěžící v takovém případě mají pouze dvě sklenice o obsahu 0,5 l. Časový limit je 3 minuty. Soutěžící již nemají právo zkušebního natočení piva. V případě dodatečné soutěže provádí vizuální hodnocení vždy celá porota. Pokud dojde k opakované shodě v pořadí i po prvním dodatečném čepování pokračuje soutěž pro tyto soutěžící dalším dodatečným čepováním. V takovém případě však mají soutěžící k výčepu pouze jednu sklenici ( 0,5 l ) a časový limit se zkracuje na 2 minuty. Soutěžící nemá právo na zkušební výčep. Vizuální hodnocení provádí opět celá porota. Pokud dojde ke shodě v pořadí i po dodatečných čepováních dle bodu a) a b) pokračuje dodatečné čepování systémem dle bodu b), až do úplného rozhodnutí.

18 OBOR BARMAN PROVÁDĚCÍ USTANOVENÍ - PROPOZICE SOUTĚŽE Soutěžní část Gastro festivalu Ostrava 2009 je realizována s finanční podporou Magistrátu Statutárního města Ostravy Viz samostatné propozice na

19 OBOR PIZZA Free style PROVÁDĚCÍ USTANOVENÍ - PROPOZICE SOUTĚŽE Soutěžní část Gastro festivalu Ostrava 2009 je realizována s finanční podporou Magistrátu Statutárního města Ostravy Soutěžní podmínky: Soutěžící musí formou freestylového vystoupení připravit 2 pizzy v časovém limitu 6 minut (2x3min)tj. 3 min. od prvního vyhození pizzy až do jejího naplnění a přípravu k pečení. Doba pečení se nezapočítává do soutěžního času. Soutěžící má za povinnost připravit jednu pizzu Margarita s použitím původních (historických) surovin a dále jednu pizzu dle vlastní receptury s lahodnou kompozicí původních surovin. Čas na přípravu pracoviště a jeho úklid je 2x 5 min. Velikost pizzy je stanovena na průměr cca 32 cm. Soutěžící si může přinést připravené těsto na pizzu ve formě bochánků, dále mít předpřipravené (nakrájené) suroviny vč. základní omáčky Pomodoro. Soutěžící vystoupí v pracovním oblečení dle fantazie, v oblečení určené pro Show. Hudbu dle vlastního výběru předá soutěžící před svým vystoupením pořadateli ve formátu CD. Soutěžící po upečení pizzu nakrájí, předá degustační vzorek hodnotící komisi a zbývající část rozdá mezi přítomné diváky. Tácky pro hosty zajistí pořadatel. Pro soutěžícího bude připraven pracovní stůl, standartní pec na pizzu vč. lopaty a dřez s tekoucí pitnou vodou. Účastnický poplatek je stanoven ve výši 500,- Kč a je splatný při prezentaci v den soutěže. Hodnocení: - Choreografie vtipnost, obratnost a komplexní pojetí vystoupení, sladění s hudbou - Vlastní dohotovení pizzy - Čistota přípravy a práce - Chuť a vzhled pizzy, dodržení receptu povinné pizzy - Dodržení časového limitu. Ceny pro vítěze: 1. Místo - Finanční hotovost ve výši ,- Kč věnuje studio Ola Kala, diplom a pohár 2. Místo Poukaz na lekce vaření v hodnotě 4.500,- Kč ve studiu Ola Kala, diplom a pohár 3. Místo Poukaz na lekce vaření v hodnotě 4.500,- Kč ve studiu Ola Kala, diplom a pohár Program Pizza Freestyle Čtvrtek do 13:00 hod. prezence soutěžících Od 14:00 hod. rozprava s rozhodčími, losování pořadí Od 15:00 hod. zahájení soutěže Po skončení soutěže vyhlášení

20 21. října 2009 Uzávěrka přihlášek (pokud není stanoveno jinak) Časový harmonogram soutěže kompletní přehled 15. listopadu 2009 Uzávěrka přihlášek soutěže barmanů 18. listopadu :00 16:00 hod. Prezence účastníků a doprovodů Foyer Mamaison Imperial Hotel (středa) 19:00 hod Slavnostní zahájení Kongresový sál Mamaison Imperial Hotel 21:00 hod Pracovní schůzka odborných komisí Salónek Mamaison Imperial Hotel 19. listopadu 2009 od 5:30 hod Otevření soutěžní místnosti k návozu exponátů NA1 - plocha Výstaviště Černá Louka Ostrava (čtvrtek) 06:00 9:30 hod Instalace exponátů oboru kuchař, cukrář a číšník NA1 - plocha Výstaviště Černá Louka Ostrava 09:30 12:00 hod Hodnocení soutěžních exponátů kuchař, cukrář a číšník NA1 plocha Výstaviště Černá Louka Ostrava 09:30 hod Zahájení soutěže kuchařů příprava menu 1. den NA 1 k. studio Výstaviště Černá Louka Ostrava 10:00 10:15 hod Slavnostní zahájení Gastro festivalu NA1 podium 1 Výstaviště Černá Louka Ostrava 10:00 hod Zahájení soutěže číšníků servis slavnostního menu 1. den NA 1 plocha Výstaviště Černá Louka Ostrava 10:00 hod Zahájení soutěže cukrář dohotovení dortu NA 1 podium 1 Výstaviště Černá Louka Ostrava 10:00 hod Exhibice Radka Kašpárka ARIA Hotel Praha Studio Ola Kala Výstaviště Černá Louka Ostrava 11:00 hod Thajská kuchyně v podání restaurace NOI Praha Studio Ola Kala Výstaviště Černá Louka Ostrava 12:00 hod Bamix s Robertem Teličkou a jeho Mixérem Studio Ola Kala Výstaviště Černá Louka Ostrava 13:00 hod Exhibice Michala Nikodéma TV Star TV Paprika Dva v kravatě Studio Ola Kala Výstaviště Černá Louka Ostrava 13:00 hod Prezence soutěže PIZZA FREE STYLE NA 1 plocha Výstaviště Černá Louka Ostrava 14:00 hod Exhibice Radka Kašpárka Hotel ARIA Praha Studio Ola Kala Výstaviště Černá Louka Ostrava 14:00 hod Rozprava k soutěži PIZZA FREE STYLE NA 1 podium 1 Výstaviště Černá Louka Ostrava 15:00 hod Start PIZZA FREE STYLE NA 1 podium 1 Výstaviště Černá Louka Ostrava 16:00 16:45 hod prezence soutěžících Foyer Mamaison Imperial Hotel 17:00 17:45 hod písemný test sommelier Salónek Mamaison Imperial Hotel 18:30 19:00 hod Degustace vzorků Salónek Mamaison Imperial Hotel 19:00 hod Slavnostní vyhlášení PIZZA FREE STYLE NA 1 podium 1 Výstaviště Černá Louka Ostrava 20:00 hod Rozprava se soutěžícími Salónek Mamaison Imperial Hotel

Školy, které vyučují tento obor, se mohou svými výrobky prezentovat mimo soutěž na výstavní ploše.

Školy, které vyučují tento obor, se mohou svými výrobky prezentovat mimo soutěž na výstavní ploše. 2 Organizační tým: Ředitel Gastro festivalu Ostrava 2011: Ing. Zdeněk Blinka předseda představenstva UNIHOST Generální rozhodčí: Karel Mayer 1.místopředseda představenstva UNIHOST Soutěžní obory: Kuchař

Více

1. ROČNÍK GASTRONOMICKÉ SOUTĚŽE SRDCE NA TALÍŘI

1. ROČNÍK GASTRONOMICKÉ SOUTĚŽE SRDCE NA TALÍŘI 1. ROČNÍK GASTRONOMICKÉ SOUTĚŽE SRDCE NA TALÍŘI Určené pro žáky učebních oborů vzdělání kategorie E HLAVNÍ INFORMACE Odborný garant soutěže Asociace kuchařů a cukrářů ČR Pořadatel soutěže SOŠ a SOU Městec

Více

Soutěžní podmínky. Charakter akce: Soutěž pro žáky středních odborných škol, středních odborných učilišť a odborných učilišť

Soutěžní podmínky. Charakter akce: Soutěž pro žáky středních odborných škol, středních odborných učilišť a odborných učilišť Soutěžní podmínky Předmět soutěže: Příprava 4 porcí espressa ze zvolené kávy Příprava 4 porcí cappuccina zdobeného za použití techniky Latte Art, metodou free pour (obrázek je nakreslený pouze litím mléčné

Více

GASTRO FESTIVAL OSTRAVA 2012

GASTRO FESTIVAL OSTRAVA 2012 UNIHOST Ostrava Ostravské výstavy, a.s. Střední škola společného stravování, Ostrava-Hrabůvka ve spolupráci s Asociací číšníků Asociací kuchařů a cukrářů ČR Budweiser Budvar LA BOHEME CAFE CzechTourism

Více

Střední škola řemesel a služeb Děčín IV pořádá GASTRO LABE 2016. Datum konání: 17. a 18. února 2016

Střední škola řemesel a služeb Děčín IV pořádá GASTRO LABE 2016. Datum konání: 17. a 18. února 2016 Střední škola řemesel a služeb Děčín IV pořádá I. ročník soutěže mladých kuchařů, cukrářů a číšníků GASTRO LABE 2016 Datum konání: 17. a 18. února 2016 Místo konání: obchodní centrum Pivovar Děčín Startovné:

Více

CARVING. 20. ročník soutěže. 9. 4. 2015 v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové pořádá AKC ČR pobočka Východní Čechy

CARVING. 20. ročník soutěže. 9. 4. 2015 v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové pořádá AKC ČR pobočka Východní Čechy soutěžní kategorie: CARVING 20. ročník soutěže 9. 4. 2015 v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové pořádá AKC ČR pobočka Východní Čechy kategorie způsob vyřezávání * pro juniory a seniory bez rozdílu

Více

BARISTA CUP OSTRAVA 2015. PRAVIDLA - výsek

BARISTA CUP OSTRAVA 2015. PRAVIDLA - výsek BARISTA CUP OSTRAVA 2015 PRAVIDLA - výsek 1 Mílé kavárny, baristé a baristky, BARISTA CUP OSTRAVA 2015 PRAVIDLA A POŽADAVKY káva je to co nás baví, těší a v neposlední řadě i živí! Máte opět jedinečnou

Více

UNIHOST CUP - Memoriál Zdeňka Kopky

UNIHOST CUP - Memoriál Zdeňka Kopky UNIHOST Ostrava a Střední škola společného stravování, Ostrava-Hrabůvka ve spolupráci s CzechTourism Plzeňský Prazdroj a.s. LA BOHEME CAFE pořádají UNIHOST CUP - Memoriál Zdeňka Kopky 27. 28. listopadu

Více

VAŘÍME S REGIONÁLNÍ POTRAVINOU

VAŘÍME S REGIONÁLNÍ POTRAVINOU vyhlašuje krajskou gastronomickou soutěž určenou středním školám na území Plzeňského kraje VAŘÍME S REGIONÁLNÍ POTRAVINOU vyhlášené v rámci projektu PLZEŃSKÝ KRAJ PODPORUJE REGIONÁLNÍ POTRAVINY Odborný

Více

Odborné učiliště, Kunice 60 251 63 Strančice, IČO 00410233. vyhlašuje 1. ročník kuchařské soutěže pro žáky oborů vzdělání kategorie E s názvem

Odborné učiliště, Kunice 60 251 63 Strančice, IČO 00410233. vyhlašuje 1. ročník kuchařské soutěže pro žáky oborů vzdělání kategorie E s názvem vyhlašuje 1. ročník kuchařské soutěže pro žáky oborů vzdělání kategorie E s názvem ZLATÁ VAŘEČKA v přípravě výrobků studené kuchyně a prostření slavnostní tabule pro 2 osoby na téma OSLAVA SV. VALENTÝNA

Více

pořádá soutěž studentů středních škol gastronomie, hotelnictví a cestovního ruchu s názvem

pořádá soutěž studentů středních škol gastronomie, hotelnictví a cestovního ruchu s názvem Střední škola společného stravování Ostrava-Hrabůvka, příspěvková organizace IČ: 00577260, organizace zřízená Moravskoslezským krajem ZL/063/2001 pořádá soutěž studentů středních škol gastronomie, hotelnictví

Více

Soutěž v míchání nápojů z piva a produktů rodinného pivovaru Chodovar - Chodová Planá.

Soutěž v míchání nápojů z piva a produktů rodinného pivovaru Chodovar - Chodová Planá. Soutěž v míchání nápojů z piva a produktů rodinného pivovaru Chodovar - Chodová Planá. Soutěž vyhlašuje Pivní klub ČR, ve spolupráci s rodinným pivovarem Chodovar s.r.o. Chodová Planá, za podpory Západočeské

Více

Soutěž v míchání nápojů z piva a produktů rodinného pivovaru Chodovar - Chodová Planá.

Soutěž v míchání nápojů z piva a produktů rodinného pivovaru Chodovar - Chodová Planá. 2007 Soutěž v míchání nápojů z piva a produktů rodinného pivovaru Chodovar - Chodová Planá. Soutěž vyhlašuje Pivní klub ČR, ve spolupráci s rodinným pivovarem Chodovar s.r.o. Chodová Planá, za podpory

Více

AHOL CUP 2016. Propozice pro soutěž čtyřčlenných družstev

AHOL CUP 2016. Propozice pro soutěž čtyřčlenných družstev AHOL CUP 2016 Propozice pro soutěž čtyřčlenných družstev V této kategorii soutěží čtyřčlenná družstva, přičemž každý člen družstva se zapojí do 6 soutěžních disciplín. Z těchto 6 soutěžních disciplín je

Více

Soutěž v míchání nápojů z piva a produktů rodinného pivovaru Chodovar - Chodová Planá.

Soutěž v míchání nápojů z piva a produktů rodinného pivovaru Chodovar - Chodová Planá. Soutěž v míchání nápojů z piva a produktů rodinného pivovaru Chodovar - Chodová Planá. www.pivniklub.cz Soutěž vyhlašuje Pivní klub ČR www.pivniklub.cz, ve spolupráci s rodinným pivovarem Chodovar s.r.o.

Více

Škola kávy MISTR KÁVY 2008 6. MISTROVSTVÍ BARISTŮ ČR OFICIÁLNÍ PRAVIDLA

Škola kávy MISTR KÁVY 2008 6. MISTROVSTVÍ BARISTŮ ČR OFICIÁLNÍ PRAVIDLA MISTR KÁVY 2008 6. MISTROVSTVÍ BARISTŮ ČR OFICIÁLNÍ PRAVIDLA Účast v soutěži Mistr kávy 2008 Pro možnost účasti v soutěži Mistr kávy je třeba doručit na korespondenční adresu organizátora, Škola kávy s.r.o.,

Více

Střední škola společného stravování, Ostrava-Hrabůvka, příspěvková organizace Krakovská 1095/33, 700 30 Ostrava-Hrabůvka

Střední škola společného stravování, Ostrava-Hrabůvka, příspěvková organizace Krakovská 1095/33, 700 30 Ostrava-Hrabůvka Střední škola společného stravování, Ostrava-Hrabůvka, příspěvková organizace Krakovská 1095/33, 700 30 Ostrava-Hrabůvka pořádá soutěž studentů středních škol gastronomie, hotelnictví a cestovního ruchu

Více

VÍTĚZ POSTUPUJE DO SOUTĚŽE MORAVSKÝ KUCHAŘ 2015

VÍTĚZ POSTUPUJE DO SOUTĚŽE MORAVSKÝ KUCHAŘ 2015 STŘEDNÍ ŠKOLA GASTRONOMIE A SLUŽEB, PŘEROV, ŠÍŘAVA 7 a MAKRO Cash & Carry ČR s.r.o. VE SPOLUPRÁCI Kuchařské studio Luděk Bil pod záštitou primátora města Přerova Mgr. Vladimíra Puchalského pořádají a srdečně

Více

STŘEDNÍ ŠKOLA GASTRONOMIE A SLUŽEB, PŘEROV, ŠÍŘAVA 7. MAKRO Cash & Carry ČR s.r.o. VE SPOLUPRÁCI. Kuchařské studio Luděk Bil

STŘEDNÍ ŠKOLA GASTRONOMIE A SLUŽEB, PŘEROV, ŠÍŘAVA 7. MAKRO Cash & Carry ČR s.r.o. VE SPOLUPRÁCI. Kuchařské studio Luděk Bil STŘEDNÍ ŠKOLA GASTRONOMIE A SLUŽEB, PŘEROV, ŠÍŘAVA 7 a MAKRO Cash & Carry ČR s.r.o. VE SPOLUPRÁCI Kuchařské studio Luděk Bil ASOCIACE KUCHAŘŮ A CUKRÁŘŮ ČR regionální pobočka Severní Morava a Slezsko pod

Více

Pravidla - 1. Mistrovství Ostravských baristů OFICIÁLNÍ PRAVIDLA PRO ROK 2012

Pravidla - 1. Mistrovství Ostravských baristů OFICIÁLNÍ PRAVIDLA PRO ROK 2012 Pravidla - 1. Mistrovství Ostravských baristů OFICIÁLNÍ PRAVIDLA PRO ROK 2012 (pravidla vytvořil: Škola kávy s.r.o. www.skolakavy.cz) Každý soutěžící musí připravit a naservírovat během 15 minut čtyřem

Více

Střední škola řemesel a služeb Děčín IV pořádá. IV. ročník soutěže mladých kadeřníků DĚČÍNSKÁ VLNA 2015

Střední škola řemesel a služeb Děčín IV pořádá. IV. ročník soutěže mladých kadeřníků DĚČÍNSKÁ VLNA 2015 Střední škola řemesel a služeb Děčín IV pořádá IV. ročník soutěže mladých kadeřníků DĚČÍNSKÁ VLNA 2015 Akce probíhá pod záštitou Jany Vaňhové, náměstkyně hejtmana Ústeckého kraje Soutěž je zapsána ve Věstníku

Více

11. června 2015. 13. ročník. soutěž proběhne v rámci JUNIOR SHOW v Třebíči. způsob vyřezávání * pro juniory a seniory bez rozdílu v limitu 3 hod

11. června 2015. 13. ročník. soutěž proběhne v rámci JUNIOR SHOW v Třebíči. způsob vyřezávání * pro juniory a seniory bez rozdílu v limitu 3 hod MELOUNOVÝ ŠAMPIONÁT. 11. června 2015 13. ročník soutěž proběhne v rámci JUNIOR SHOW v Třebíči kategorie způsob vyřezávání * pro juniory a seniory bez rozdílu v limitu 3 hod A Melounový "live" carving *

Více

Bocuse d'or O soutěži Bocuse d'or Průběh soutěže - cesta na celosvětové finále

Bocuse d'or O soutěži Bocuse d'or Průběh soutěže - cesta na celosvětové finále Bocuse d'or O soutěži Bocuse d'or Paul Bocuse, francouzský šéfkuchař a vyznavatel směru nouvelle cuisine, vytvořil v lednu 1987 revoluční soutěž pro profesionální kuchaře. Inspiroval se pravidly velkých

Více

Dva dny ve Frenštátě p. R. s gastronomickými soutěžemi

Dva dny ve Frenštátě p. R. s gastronomickými soutěžemi Tisková zpráva Dva dny ve Frenštátě p. R. s gastronomickými soutěžemi Ve dnech 14. a 15. listopadu 2013 soutěžila v Hotelové škole ve Frenštátě pod Radhoštěm více než stovka žáků z 26 gastronomických středních

Více

PROPOZICE (Mistr kávy junior)

PROPOZICE (Mistr kávy junior) PROPOZICE (Mistr kávy junior) Název soutěže: Mistr kávy junior - Horeca Pořadatel soutěže: Škola kávy s.r.o. ve spolupráci s CBA Odborný garant soutěže: ČESKÁ BARMANSKÁ ASOCIACE, o.s. Datum: 22.10.2009

Více

ZADÁNÍ POŽADAVKŮ K VYPRACOVÁNÍ MATURITNÍ ODBORNÉ PRÁCE PRO ŠKOLNÍ ROK 2014/2015 Požadavky zadavatele:

ZADÁNÍ POŽADAVKŮ K VYPRACOVÁNÍ MATURITNÍ ODBORNÉ PRÁCE PRO ŠKOLNÍ ROK 2014/2015 Požadavky zadavatele: Střední odborné učiliště společného stravování Poděbrady, Dr. Beneše 413/II, 290 01 Poděbrady Obor vzdělání: 65-41-L/51 Gastronomie ZADÁNÍ POŽADAVKŮ K VYPRACOVÁNÍ MATURITNÍ ODBORNÉ PRÁCE PRO ŠKOLNÍ ROK

Více

PROPOZICE (junior classic) obor barman

PROPOZICE (junior classic) obor barman PROPOZICE (junior classic) obor barman Název soutěže: XIII. ročník AHOL- CUP 2011 mezinárodní juniorská koktejlová soutěž Pořadatel soutěže: AHOL-Střední škola gastronomie, turismu a lázeňství, Dušní 1106/8,

Více

místní propozice soutěže

místní propozice soutěže Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu 2015 Finále skupin a sóloformací výkonostní třídy A Náchod sobota 23.05.2015 neděle 24.05.2015 Soutěž se řídí soutěžním řádem a ústředními propozicemi MČR a pravidly

Více

SOUTĚŽE VE ZPĚVU, V TANCI A O STÁRKOVSKÉ PRÁVO

SOUTĚŽE VE ZPĚVU, V TANCI A O STÁRKOVSKÉ PRÁVO Obecní úřad Tvrdonice a Slovácký Podlužácký krůžek Tvrdonice vyhlašují jako součást 62. ročníku národopisných slavností Podluží v písni a tanci ve dnech 5. - 7. června 2015 SOUTĚŽE VE ZPĚVU, V TANCI A

Více

POKYNY PRO ŽÁKA K VYPRACOVÁNÍ SOP CUKRÁŘ

POKYNY PRO ŽÁKA K VYPRACOVÁNÍ SOP CUKRÁŘ POKYNY PRO ŽÁKA K VYPRACOVÁNÍ SOP CUKRÁŘ Podle dále uvedených pokynů vypracujte písemnou formou samostatnou odbornou práci. Postupujte podle pokynů učitele, který vám sdělí konkrétní termíny pro losování

Více

SOUTĚŽNÍ ŘÁD PRO OBOR KOSMETIČKA NAIL ART

SOUTĚŽNÍ ŘÁD PRO OBOR KOSMETIČKA NAIL ART SOUTĚŽNÍ ŘÁD PRO OBOR KOSMETIČKA NAIL ART Článek 1 Základní ustanovení 1. Soutěžní řád kadeřnicko-kosmetické soutěže Harmonie stanoví základní podmínky vztahující se na všechny její účastníky. 2. Za organizaci

Více

Kulinárská soutěž VELKÉ VAŘENÍ pro restaurace o přípravu nejlepšího jídla z ryb

Kulinárská soutěž VELKÉ VAŘENÍ pro restaurace o přípravu nejlepšího jídla z ryb Kulinárská soutěž VELKÉ VAŘENÍ pro restaurace o přípravu nejlepšího jídla z ryb Místní rybářská skupina Bielská země PRAVIDLA KULINÁŘSKÉ SOUTĚŽE VELKÉ VAŘENÍ PRO RESTAURACI O PŘÍPRAVU NEJLEPŠÍHO JÍDLA

Více

Samostatná odborná práce

Samostatná odborná práce Samostatná odborná práce 65-51-H/002 KUCHAŘ-ČÍŠNÍK PRO POHOSTINSTVÍ 65-51-H/01 KUCHAŘ-ČÍŠNÍK A. Zadání samostatné odborné práce (SOP) Samostatná odborná práce je součástí jednotného zadání závěrečných

Více

vyhlašují soutěž ve vazbě a aranžování květin s výstavou soutěžních prací

vyhlašují soutěž ve vazbě a aranžování květin s výstavou soutěžních prací vyhlašují soutěž ve vazbě a aranžování květin s výstavou soutěžních prací se uskuteční ve dnech 14. a 15. listopadu 2013 v Kulturním domě města Soběslavi Místo konání: Kulturní dům města Soběslavi Den

Více

"Dýňový šampionát" soutěž proběhne v rámci výstavy GASTROFEST

Dýňový šampionát soutěž proběhne v rámci výstavy GASTROFEST 7.11.2013 "Dýňový šampionát" soutěž proběhne v rámci výstavy GASTROFEST 11. ročník České Budějovice kategorie způsob vyřezávání NOVINKA: * dýně + 4 suroviny na místě v limitu A Dýně - live carving 3 hod

Více

STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA A STŘEDNÍ ODBORNÉ UČILIŠTĚ SUŠICE VYHLAŠUJÍ

STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA A STŘEDNÍ ODBORNÉ UČILIŠTĚ SUŠICE VYHLAŠUJÍ STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA A STŘEDNÍ ODBORNÉ UČILIŠTĚ SUŠICE VYHLAŠUJÍ KRAJSKÉ KOLO SOUTĚŽE ODBORNÝCH DOVEDNOSTÍ ŽÁKŮ OBORU 23-68-H/01 Mechanik opravář motorových vozidel Propozice krajského kola soutěže odborných

Více

floristickou soutěž s výstavou soutěžních prací

floristickou soutěž s výstavou soutěžních prací vyhlašují floristickou soutěž s výstavou soutěžních prací se uskuteční ve dnech 12. a 13. listopadu 2015 v Kulturním domě města Soběslavi Místo konání: Kulturní dům města Soběslavi Den konání soutěže:

Více

Hodnoticí standard. Složitá obsluha hostů (kód: 65-008-H) Odborná způsobilost. Platnost standardu

Hodnoticí standard. Složitá obsluha hostů (kód: 65-008-H) Odborná způsobilost. Platnost standardu Složitá obsluha hostů (kód: 65-008-H) Autorizující orgán: Ministerstvo pro místní rozvoj Skupina oborů: Gastronomie, hotelnictví a turismus (kód: 65) Týká se povolání: Číšník, servírka Kvalifikační úroveň

Více

1. Definice a charakteristika rautu

1. Definice a charakteristika rautu KURZ ČÍŠNÍK - BARMAN -PŘÍPRAVA RAUTŮ 1. Definice a charakteristika rautu RAUT je druh slavnostní hostiny Rauty mohou býr klasické (pouhé pohoštění), obchodní nebo reklamní (atraktivní prostředí, nezvyklý

Více

10. června 2010. mezinárodní Mistrovství ČR juniorů v carvingu (do 21 let)

10. června 2010. mezinárodní Mistrovství ČR juniorů v carvingu (do 21 let) kategorie 10. června 2010 mezinárodní Mistrovství ČR juniorů v carvingu (do 21 let) soutěž proběhne v rámci JUNIOR SHOW v Třebíči soutěž je součástí JUNIORSKÉ CARVINGOVÉ EXTRALIGY způsob vyřezávání * soutěž

Více

Žákovský pohár Fotbalové asociace České republiky a Slovenského fotbalového svazu a

Žákovský pohár Fotbalové asociace České republiky a Slovenského fotbalového svazu a NIKE Premier Cup 2013 Žákovský pohár Fotbalové asociace České republiky a Slovenského fotbalového svazu a Generální partner: NIKE Organizátoři: NIKE, FAČR, Slovenský fotbalový svaz, SPORT INVEST Marketing,

Více

PRAKTICKÁ ZKOUŠKA - zadání a způsob konání obor 65-41 L/01 Gastronomie

PRAKTICKÁ ZKOUŠKA - zadání a způsob konání obor 65-41 L/01 Gastronomie PRAKTICKÁ ZKOUŠKA - zadání a způsob konání Praktická maturitní zkouška prověřuje kompetence žáků získané v komplexu odborných gastronomických předmětů. Hlavním cílem zkoušky je evaluace získaných praktických

Více

DANCE OF LIVE 2013 TANEČNÍ SKUPINA BLACK SHADOW A NOVOBORSKÉ MAŽORETKY PŘI DDM SMETANKA NOVÝ BOR. pod záštitou Města Nový Bor pořádají

DANCE OF LIVE 2013 TANEČNÍ SKUPINA BLACK SHADOW A NOVOBORSKÉ MAŽORETKY PŘI DDM SMETANKA NOVÝ BOR. pod záštitou Města Nový Bor pořádají TANEČNÍ SKUPINA BLACK SHADOW A NOVOBORSKÉ MAŽORETKY PŘI DDM SMETANKA NOVÝ BOR pod záštitou Města Nový Bor pořádají DANCE OF LIVE 2013 5. ročník taneční soutěže O POHÁR MĚSTA NOVÝ BOR Sportovní hala U Základní

Více

Propozice mezinárodní svářečské soutěže Zlatý pohár Linde

Propozice mezinárodní svářečské soutěže Zlatý pohár Linde Propozice mezinárodní svářečské soutěže Zlatý pohár Linde Vyhlašovatelem a pořadatelem 18. ročníku mezinárodní soutěže žáků středních škol ve svařování pod názvem Zlatý pohár Linde je Střední odborná škola,

Více

STŘEDNÍ ŠKOLA TECHNICKÁ ŽĎÁR NAD SÁZAVOU STROJÍRENSKÁ 6, 591 71 ŽĎÁR NAD SÁZAVOU

STŘEDNÍ ŠKOLA TECHNICKÁ ŽĎÁR NAD SÁZAVOU STROJÍRENSKÁ 6, 591 71 ŽĎÁR NAD SÁZAVOU STŘEDNÍ ŠKOLA TECHNICKÁ ŽĎÁR NAD SÁZAVOU STROJÍRENSKÁ 6, 591 71 ŽĎÁR NAD SÁZAVOU PROPOZICE 4. ROČNÍK CELOSTÁTNÍ SOUTĚŽE KOVO JUNIOR 2014, KTERÁ PROBĚHNE POD PATRONACÍ RADNÍ KRAJE VYSOČINA PRO OBLAST ŠKOLSTVÍ,

Více

Přihláška k účasti na 3. ročníku Mezinárodní soutěže v prodlužování a zdobení řas a Lash design 2013

Přihláška k účasti na 3. ročníku Mezinárodní soutěže v prodlužování a zdobení řas a Lash design 2013 Přihláška k účasti na 3. ročníku Mezinárodní soutěže v prodlužování a zdobení řas a Lash design 2013 Základní informace Jméno a příjmení Korespondenční adresa Telefon e-mail www stránky Název provozovny

Více

2. celorepublikové setkání středisek talentované mládeže a seminář

2. celorepublikové setkání středisek talentované mládeže a seminář 2. celorepublikové setkání středisek talentované mládeže a seminář INFORMACE Určeno: všem střediskům talentované mládeže Českého svazu Taekwon-Do ITF Datum konání: 3. - 4. října 2015 Místo konání: Pořadatel:

Více

Pravidla Junior Cocktail Competition - JCC 2016. Česká barmanská asociace

Pravidla Junior Cocktail Competition - JCC 2016. Česká barmanská asociace Roman Uhlíř 8. prosince 2015-1 - Pravidla Junior Cocktail Competition - JCC 2016 (CBA) Tyto pravidla jsou platná na území ČR s účinností od 1.1.2016. Obsahují základní ustanovení závazná pro všechny soutěže,

Více

Propozice celorepublikové soutěže o titul Český pekař roku 2011 kategorie JUNIOR v SPŠP Pardubice

Propozice celorepublikové soutěže o titul Český pekař roku 2011 kategorie JUNIOR v SPŠP Pardubice Propozice celorepublikové soutěže o titul Český pekař roku 2011 kategorie JUNIOR v SPŠP Pardubice Soutěžící budou zhotovovat své výrobky v časovém limitu celkem 9 hodin, z toho 5 hodin na výrobu jemného

Více

S l e z s k ý a e r o k l u b Z á b ř e h

S l e z s k ý a e r o k l u b Z á b ř e h SLEZSKÉ KOPAČKY 2015 33.ročník mezinárodní parašutistické soutěže v seskoku padákem na přesnost přistání 5.6. 7.6.2015 Cíl soutěže: S l e z s k ý a e r o k l u b Z á b ř e h určit vítěze 33. ročníku soutěže

Více

Záznam o průběhu a výsledku zkoušky

Záznam o průběhu a výsledku zkoušky Jednoduchá obsluha hostů (kód: 65-007-H) Autorizující orgán: Ministerstvo pro místní rozvoj Skupina oborů: Gastronomie, hotelnictví a turismus (kód: 65) Povolání: Číšník Doklady potvrzující úplnou profesní

Více

Registrace. Ubytování a stravování Za SO zodpovídá: Ing. František Žaloudek (mob.773 500 600) zaloudekfr@centrum.cz

Registrace. Ubytování a stravování Za SO zodpovídá: Ing. František Žaloudek (mob.773 500 600) zaloudekfr@centrum.cz 42. MISTROVSTVÍ REPUBLIKY V ORBĚ Propozice pro oráče, trenéry a rozhodčí Dolní Újezd u Litomyšle 9.10. 10.10. 2015 Na pozemcích ZD Dolní Újezd www.zddu.cz GPS:49.8293436111-16.2571775 Přihlášky Přihlášku

Více

RÁMCOVÝ PROGRAM. Datum a místo konání: 13. - 15. listopad 2013 Městské divadlo Dr. Josefa Čížka. pořadatel: EDUMED s.r.o.

RÁMCOVÝ PROGRAM. Datum a místo konání: 13. - 15. listopad 2013 Městské divadlo Dr. Josefa Čížka. pořadatel: EDUMED s.r.o. VIII. ročník odborné konference RÁMCOVÝ PROGRAM Datum a místo konání: 13. - 15. listopad 2013 Městské divadlo Dr. Josefa Čížka pořadatel: EDUMED s.r.o. Rámcový program Středa 13. listopadu 2013 16:00 19:00

Více

Asociace školních sportovních klubů České republiky P R O P O Z I C E Republikové finále soutěže Teamgym ZŠ, SŠ 2015/2016

Asociace školních sportovních klubů České republiky P R O P O Z I C E Republikové finále soutěže Teamgym ZŠ, SŠ 2015/2016 Asociace školních sportovních klubů České republiky P R O P O Z I C E Republikové finále soutěže Teamgym ZŠ, SŠ 2015/2016 Třebíč 27. 28. 11. 2015 A. Všeobecná ustanovení: 1. Adresa kanceláře: Školní sportovní

Více

UČEBNÍ OSNOVY PŘEDMĚTU TECHNIKA OBSLUHY A SLUŽEB

UČEBNÍ OSNOVY PŘEDMĚTU TECHNIKA OBSLUHY A SLUŽEB I N V E S T I C E D O R O Z V O J E V Z D Ě L Á V Á N Í Modernizace výuky v rámci odborných a všeobecných předmětů střední školy. Číslo projektu: CZ.1.07/1.1.10/01.0021 UČEBNÍ OSNOVY PŘEDMĚTU TECHNIKA

Více

KOVO Junior 2015 MECHANIK SEŘIZOVAČ

KOVO Junior 2015 MECHANIK SEŘIZOVAČ CELOSTÁTNÍ ODBORNÁ SOUTĚŽ KOVO Junior 2015 MECHANIK SEŘIZOVAČ PROPOZICE REGIONÁLNÍHO KOLA Střední škola, Rokycany, Jeřabinová 96/III 12. února 2015-1 - PROPOZICE REGIONÁLNÍHO KOLA 12. února 2015 I. Propozice

Více

VÝZVA K PODÁNÍ NABÍDEK DO VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ ZADÁVACÍ PODMÍNKY

VÝZVA K PODÁNÍ NABÍDEK DO VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ ZADÁVACÍ PODMÍNKY VÝZVA K PODÁNÍ NABÍDEK DO VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ ZADÁVACÍ PODMÍNKY Název zakázky Rozšiřování kvalifikace a profesní vzdělávání zaměstnanců společnosti K.V.P. Gastro odborné profesní specializované kurzy v gastronomii

Více

PROPOZICE REGIONÁLNÍ SOUTĚŽE V ODBORNÝCH DOVEDNOSTECH KOVO JUNIOR 2012. Obory: 23-51-H/01 - STROJNÍ MECHANIK 23-51-H/001 - ZÁMEČNÍK

PROPOZICE REGIONÁLNÍ SOUTĚŽE V ODBORNÝCH DOVEDNOSTECH KOVO JUNIOR 2012. Obory: 23-51-H/01 - STROJNÍ MECHANIK 23-51-H/001 - ZÁMEČNÍK PROPOZICE REGIONÁLNÍ SOUTĚŽE V ODBORNÝCH DOVEDNOSTECH KOVO JUNIOR 2012 Obory: 23-51-H/01 - STROJNÍ MECHANIK 23-51-H/001 - ZÁMEČNÍK POŘADATEL: STŘEDNÍ ODBORNÉ UČILIŠTĚ TECHNICKÉ CHOTĚBOŘ, ŽIŽKOVA 1501,

Více

Hodnoticí standard. Jednoduchá obsluha hostů (kód: 65-007-H) Odborná způsobilost. Platnost standardu

Hodnoticí standard. Jednoduchá obsluha hostů (kód: 65-007-H) Odborná způsobilost. Platnost standardu Jednoduchá obsluha hostů (kód: 65-007-H) Autorizující orgán: Ministerstvo pro místní rozvoj Skupina oborů: Gastronomie, hotelnictví a turismus (kód: 65) Týká se povolání: Číšník Kvalifikační úroveň NSK

Více

Czech Cocktail Competition - CCC 2013

Czech Cocktail Competition - CCC 2013 Obecně Czech Cocktail Competition - CCC 2013 (Pravidla českých koktejlových soutěží CLASSIC České barmanské asociace, o.s.) Platnost pravidel od 01.01.2013. Pravidla pro pořádání klasických koktejlových

Více

Záznam o průběhu zkoušky

Záznam o průběhu zkoušky Příprava teplých pokrmů (kód: 65-001-H) Autorizující orgán: Ministerstvo pro místní rozvoj Skupina oborů: Gastronomie, hotelnictví a turismus (kód: 65) Povolání: Kuchař Doklady potvrzující ÚK: Osvědčení

Více

V Bechyni dne 18.9.2013

V Bechyni dne 18.9.2013 V Bechyni dne 18.9.2013 Vážené kolegyně, vážení kolegové, dovoluji si co nejsrdečněji pozvat reprezentanty Vaší školy z řad vyučujících i žáků na 17. ročník točířské soutěže pro studenty keramických maturitních

Více

do soutěže REKLAMNÍ TAŠKA ROKU 2007

do soutěže REKLAMNÍ TAŠKA ROKU 2007 do soutěže REKLAMNÍ TAŠKA ROKU 2007 K účasti jsou zvány všechny firmy, které používají firemní tašky s vlastní reklamou, právě tak jako jejich kreativní tvůrci či výrobci. Bližší informace na internetových

Více

PROPOZICE REGIONÁLNÍ SOUTĚŽE V ODBORNÝCH DOVEDNOSTECH KOVO JUNIOR 2013. Obory s výučním listem: 23-51-H/01 - STROJNÍ MECHANIK 23-51-H/001 - ZÁMEČNÍK

PROPOZICE REGIONÁLNÍ SOUTĚŽE V ODBORNÝCH DOVEDNOSTECH KOVO JUNIOR 2013. Obory s výučním listem: 23-51-H/01 - STROJNÍ MECHANIK 23-51-H/001 - ZÁMEČNÍK PROPOZICE REGIONÁLNÍ SOUTĚŽE V ODBORNÝCH DOVEDNOSTECH KOVO JUNIOR 2013 Obory s výučním listem: 23-51-H/01 - STROJNÍ MECHANIK 23-51-H/001 - ZÁMEČNÍK POŘADATEL: STŘEDNÍ ODBORNÉ UČILIŠTĚ TECHNICKÉ CHO- TĚBOŘ,

Více

GASTRO JUNIOR - BIDVEST CUP 2013/2014

GASTRO JUNIOR - BIDVEST CUP 2013/2014 Asociace kuchařů a cukrářů ČR Asociace číšníků ČR pod záštitou náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. Věry Palkové a WACS CONTINENTAL DIRECTOR CENTRAL EUROPE Bc. Miroslava Kubece pořádají 20.

Více

GASTRONOMIE NAPŘÍČ SVĚTEM

GASTRONOMIE NAPŘÍČ SVĚTEM Samostatná odborná práce GASTRONOMIE NAPŘÍČ SVĚTEM ASIJSKÁ KUCHYNĚ NENÍ JEN ČÍNA (rodinná večeře v asijské restauraci) Název školy Jméno, příjmení Obor vzdělání Školní rok Obsah: kuchař číšník, (22) Úvod

Více

PROPOZICE. VÁNOČNÍ TURNAJ V LEDNÍM HOKEJI ročník 2006 a mladší O POHÁR ŘEDITELE ZŠ MÍROVÉ NÁMĚSTÍ, HODONÍN

PROPOZICE. VÁNOČNÍ TURNAJ V LEDNÍM HOKEJI ročník 2006 a mladší O POHÁR ŘEDITELE ZŠ MÍROVÉ NÁMĚSTÍ, HODONÍN PROPOZICE VÁNOČNÍ TURNAJ V LEDNÍM HOKEJI ročník 2006 a mladší O POHÁR ŘEDITELE ZŠ MÍROVÉ NÁMĚSTÍ, HODONÍN HODONÍN zimní stadion Václava Nedomanského 28. 29. 12. 2015 Hodonín - 28.12.-29.12.2015 Propozice

Více

Technika odbytu... 2 Odborný výcvik... 3 Nauka o nápojích a potravinách... 4 Ekonomika... 5 Svět práce... 6 Anglický jazyk... 7 Německý jazyk...

Technika odbytu... 2 Odborný výcvik... 3 Nauka o nápojích a potravinách... 4 Ekonomika... 5 Svět práce... 6 Anglický jazyk... 7 Německý jazyk... U Krbu 45/521, Praha 10 Malešice Školní rok: 2014/2015 Obor: 65-51-H/01 Kuchař číšník (ŠVP Číšník) Obsah Technika odbytu... 2 Odborný výcvik... 3 Nauka o nápojích a potravinách... 4 Ekonomika... 5 Svět

Více

APLIKACE PRÁVNÍCH PŘEDPISŮ PRO POŽÁRNÍ BEZPEČNOST STAVEB,

APLIKACE PRÁVNÍCH PŘEDPISŮ PRO POŽÁRNÍ BEZPEČNOST STAVEB, Profesní komora požární ochrany ve spolupráci s pořádají 7. odbornou konferenci s mezinárodní účastí APLIKACE PRÁVNÍCH PŘEDPISŮ PRO POŽÁRNÍ BEZPEČNOST STAVEB, OD POŽADAVKŮ STAVEBNÍHO PRÁVA PO REALIZACI

Více

Soutěžit mohou děti od 6 do 15 let, které chtějí předvést své výtvarné či pěvecké nadání nejen odborné porotě

Soutěžit mohou děti od 6 do 15 let, které chtějí předvést své výtvarné či pěvecké nadání nejen odborné porotě Soutěžit mohou děti od 6 do 15 let, které chtějí předvést své výtvarné či pěvecké nadání nejen odborné porotě Vás srdečně zve na Můžete se těšit na dětská pěvecká vystoupení, výstavu soutěžních výtvarných

Více

SKB Český Krumlov Chvalšinská 111, P.O.BOX 94, Český Krumlov 38101. pořádá z pověření STK Českého badmintonového svazu V. ROČNÍK

SKB Český Krumlov Chvalšinská 111, P.O.BOX 94, Český Krumlov 38101. pořádá z pověření STK Českého badmintonového svazu V. ROČNÍK SKB Český Krumlov Chvalšinská 111, P.O.BOX 94, Český Krumlov 38101 pořádá z pověření STK Českého badmintonového svazu V. ROČNÍK CELOSTÁTNÍHO TURNAJE kategorie U11 2. - 3. 10. 2010 Turnaj se bude konat

Více

PRAKTICKÁ ZKOUŠKA - zadání a způsob konání obor 65-41 L/01 Gastronomie

PRAKTICKÁ ZKOUŠKA - zadání a způsob konání obor 65-41 L/01 Gastronomie PRAKTICKÁ ZKOUŠKA - zadání a způsob konání Praktická maturitní zkouška prověřuje kompetence žáků získané v komplexu odborných gastronomických předmětů. Hlavním cílem zkoušky je evaluace získaných praktických

Více

Hodnoticí standard. Příprava pokrmů studené kuchyně (kód: 65-002-H) Odborná způsobilost. Platnost standardu

Hodnoticí standard. Příprava pokrmů studené kuchyně (kód: 65-002-H) Odborná způsobilost. Platnost standardu Příprava pokrmů studené kuchyně (kód: 65-002-H) Autorizující orgán: Ministerstvo pro místní rozvoj Skupina oborů: Gastronomie, hotelnictví a turismus (kód: 65) Týká se povolání: Kuchař Kvalifikační úroveň

Více

SDRUŽENÍ PRO ROZVOJ MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE z.s. a FITE a.s. si Vás dovolují pozvat na konferenci ODPADY 21

SDRUŽENÍ PRO ROZVOJ MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE z.s. a FITE a.s. si Vás dovolují pozvat na konferenci ODPADY 21 SDRUŽENÍ PRO ROZVOJ MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE z.s. a FITE a.s. si Vás dovolují pozvat na konferenci ODPADY ODPADOVÉ HOSPODÁŘSTVÍ STŘEDOEVROPSKÝCH ZEMÍ pořádanou ve dnech 15. - 16. 4. 2015 Konference je součástí

Více

ČESKQ ANGLICKO NĚMECKÝ

ČESKQ ANGLICKO NĚMECKÝ Mirko Křivánek ČESKQ ANGLICKO NĚMECKÝ k RESTAURAČNÍM PROVOZEM LEDA 2004 OBSAH ÚVOD 14 POUŽITÉ ZKRATKY 15 1 TYPY STRAVOVACÍCH ZAŘÍZENÍ 16 1.1 Bar 16 1.2 Jídelna 17 1.3 Levné restaurace 17 1.4 Pivnice 19

Více

PROPOZICE SOUTĚŽE. Taneční škola DANCE No. 1. o.s., vyhlašuje taneční soutěž: NÁZEV SOUTĚŽE O PUTOVNÍ POHÁR MĚSTA OSTRAVY

PROPOZICE SOUTĚŽE. Taneční škola DANCE No. 1. o.s., vyhlašuje taneční soutěž: NÁZEV SOUTĚŽE O PUTOVNÍ POHÁR MĚSTA OSTRAVY PROPOZICE SOUTĚŽE Taneční škola DANCE No. 1. o.s., vyhlašuje taneční soutěž: OBECNÉ INFO: NÁZEV SOUTĚŽE DATUM KONÁNÍ MÍSTO KONÁNÍ DANCE CUP OSTRAVA 2010!!! O PUTOVNÍ POHÁR MĚSTA OSTRAVY 10. dubna 2010

Více

MELOUNOVÝ FESTIVAL Praha 31. července -1.srpna 2009 Praha - Metropole Zličín

MELOUNOVÝ FESTIVAL Praha 31. července -1.srpna 2009 Praha - Metropole Zličín MELOUNOVÝ FESTIVAL Praha 31. července -1.srpna 2009 Praha - Metropole Zličín kategorie způsob vyřezávání * soutěţ ve vyřezávání vodních a cukrových melounů na místě v limitu - (31.7-2.8.) A MISTROVSTVÍ

Více

Odborná škola výroby a služeb, Plzeň, Vejprnická 56, 318 00 Plzeň. Název školy. Název projektu. Číslo materiálu 57. Mgr. Bc.

Odborná škola výroby a služeb, Plzeň, Vejprnická 56, 318 00 Plzeň. Název školy. Název projektu. Číslo materiálu 57. Mgr. Bc. Název školy Název projektu Odborná škola výroby a služeb, Plzeň, Vejprnická 56, 318 00 Plzeň Digitalizace výuky Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.0977 Číslo šablony VY_32_inovace_ST57 Číslo materiálu 57

Více

Vážení sportovní přátelé,

Vážení sportovní přátelé, Vážení sportovní přátelé, dovolujeme si Vás pozvat na druhé Mistrovství České republiky v závodu na HORSKÝCH KOLECH Pořadatel: Z pověření Českého svazu mentálně postižených sportovců Integra Chroustovice

Více

POLABSKÝ MOTÝL. Zadání úkolů. motto soutěže: J A R N Í I N S P I R A C E 13.ročník SOUTĚŽE

POLABSKÝ MOTÝL. Zadání úkolů. motto soutěže: J A R N Í I N S P I R A C E 13.ročník SOUTĚŽE POLABSKÝ MOTÝL 2013 Zadání úkolů motto soutěže: J A R N Í I N S P I R A C E 13.ročník SOUTĚŽE Cíl: Vytvořit ucelenou expozici na téma Jarní inspirace Definice: floristika patří k tvůrčím profesím, pracuje

Více

Hodnoticí standard. Příprava minutek (kód: 65-004-H) Odborná způsobilost. Platnost standardu

Hodnoticí standard. Příprava minutek (kód: 65-004-H) Odborná způsobilost. Platnost standardu Příprava minutek (kód: 65-004-H) Autorizující orgán: Ministerstvo pro místní rozvoj Skupina oborů: Gastronomie, hotelnictví a turismus (kód: 65) Týká se povolání: Kuchař Kvalifikační úroveň NSK - EQF:

Více

6. Mistrovství ČR profesionálních nehtových designérek v kombinované nehtové modeláži

6. Mistrovství ČR profesionálních nehtových designérek v kombinované nehtové modeláži 6. Mistrovství ČR profesionálních nehtových designérek v kombinované nehtové modeláži Uzávěrka přihlášek : do 5.října 2013 Vážené soutěžící, dovolujeme si Vás pozvat k účasti na tradičním 6. ročníku celostátní

Více

Generální partner konference:

Generální partner konference: Generální partner konference: 1 Generální partner: Hlavní partneři: Exkluzivní partneři: Partneři: 2 Ostatní partneři: Mediální partneři: 3 Sobota 6. dubna 2013 základní schéma dne 8:00 08:30 příjezd členů

Více

ADMINISTRATIVNÍ A BYTOVÝ KOMPLEX, ULICE LOMNICKÉHO, PRAHA 4 NUSLE 10-2013 SO 01 - ADMINISTRATIVNÍ BUDOVA - OBJEKT A TECHNICKÁ ZPRÁVA TECHNICKÁ ZPRÁVA

ADMINISTRATIVNÍ A BYTOVÝ KOMPLEX, ULICE LOMNICKÉHO, PRAHA 4 NUSLE 10-2013 SO 01 - ADMINISTRATIVNÍ BUDOVA - OBJEKT A TECHNICKÁ ZPRÁVA TECHNICKÁ ZPRÁVA OBSAH: 1. Úvod 2. Charakteristika provozu 3. Popis technologie výroby 4. Přehled zaměstnanců 5. Nároky na energie 6. Systém sledování kritických bodů 7. Údržba 8. Hygiena pracovního prostředí a sanitace

Více

8.- 9. 2. 2013 Praha kdy, způsob vyřezávání. účastnící splní podmínky Carvingové Akademie pro získání mezinárodního certifikátu IES London

8.- 9. 2. 2013 Praha kdy, způsob vyřezávání. účastnící splní podmínky Carvingové Akademie pro získání mezinárodního certifikátu IES London TOP CARVING TRIATLON "ŘEZBÁŘSKÝ TROJBOJ" kategorie 1.část Dýně 8.- 9. 2. 2013 Praha kdy, způsob vyřezávání 1.den - na místě 2.část Kytice 2.den - na místě 3.část Meloun 2.den - na místě * účastník musí

Více

DIGITÁLNÍ UČEBNÍ MATERIÁL. Název školy SOUpotravinářské, Jílové u Prahy, Šenflukova 220

DIGITÁLNÍ UČEBNÍ MATERIÁL. Název školy SOUpotravinářské, Jílové u Prahy, Šenflukova 220 DIGITÁLNÍ UČEBNÍ MATERIÁL Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.0763 Název školy SOUpotravinářské, Jílové u Prahy, Šenflukova 220 Název materiálu Autor VY_32_INOVACE_OvKč.2,3/02/03/05 Bc. Iveta Martinů Obor;

Více

Republikové kolo soutěže hlídek mladých zdravotníků 13. 15. 9. 2013 Praha

Republikové kolo soutěže hlídek mladých zdravotníků 13. 15. 9. 2013 Praha Republikové kolo soutěže hlídek mladých zdravotníků 13. 15. 9. 2013 Praha Křížovka 1. 2. 12 1 2 5 3 10 11 6 13 4 7 8 9 4. 3. 5. 8. 9. 6. 7. 10 11. 12. 13. Informace o soutěži Datum: 13. 15. 9. 2013 Místo

Více

Vyhlašovatelem soutěže je Občanské sdružení Dívka v Jičíně v Čechách, které je zároveň od roku 2006 organizátorem celostátního finále této soutěže.

Vyhlašovatelem soutěže je Občanské sdružení Dívka v Jičíně v Čechách, které je zároveň od roku 2006 organizátorem celostátního finále této soutěže. patronka soutěže Lilian Sarah Fischerová druhá Česká vícemiss 2007 DDM Kamarád Třemošná a Plzeňská krajská rada dětí a mládeže vyhlašuje 16. ročník soutěže v Plzeňském kraji pod záštitou KÚ PK a MŠMT ČR

Více

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Horšovský Týn, Littrowa 122,

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Horšovský Týn, Littrowa 122, vyhlašuje Regionální kolo soutěže v odborných dovednostech žáků učebního oboru 41-55-H/01 Opravář zemědělských strojů Datum konání: 23. dubna 2015 Místo konání: SOŠ a SOU areál dílen odborného výcviku

Více

COSMETIC ART TATTOO 2009

COSMETIC ART TATTOO 2009 COSMETIC ART TATTOO 2009 1. Mistrovství ČR v kosmetickém tetování Vážení milovníci kosmetického tetování, dovolujeme si Vás pozvat k účasti na prvním Mistrovství České republiky v kosmetickém tetování,

Více

Střední odborné učiliště stravování a služeb Karlovy Vary Profilová část maturitní zkoušky v roce 2015 65-41-L/01 Gastronomie

Střední odborné učiliště stravování a služeb Karlovy Vary Profilová část maturitní zkoušky v roce 2015 65-41-L/01 Gastronomie 65-41-L/01 Gastronomie 1. Praktická zkouška Prověřuje kompetence žáků získané v komplexu odborných gastronomických předmětů. Hlavním cílem zkoušky je evaluace získaných praktických dovedností a schopností

Více

APLIKACE PRÁVNÍCH PŘEDPISŮ PRO POŽÁRNÍ BEZPEČNOST STAVEB,

APLIKACE PRÁVNÍCH PŘEDPISŮ PRO POŽÁRNÍ BEZPEČNOST STAVEB, ve spolupráci s pořádají 7. odbornou konferenci s mezinárodní účastí APLIKACE PRÁVNÍCH PŘEDPISŮ PRO POŽÁRNÍ BEZPEČNOST STAVEB, OD POŽADAVKŮ STAVEBNÍHO PRÁVA PO REALIZACI A UŽÍVÁNÍ STAVEB Konference se

Více

Vážení sportovní přátelé, dovolte abychom Vás srdečně pozvali na mezinárodní hokejový turnaj žáků KOMETA CUP 2011 v kategoriích:

Vážení sportovní přátelé, dovolte abychom Vás srdečně pozvali na mezinárodní hokejový turnaj žáků KOMETA CUP 2011 v kategoriích: Bantam 1998 25. 28. 8. 2011 Mezinárodní hokejový turnaj žáků Peewee 2000 1. 4. 9. 2011 Turnaj se koná pod záštitou primátora města Brna. Vážení sportovní přátelé, dovolte abychom Vás srdečně pozvali na

Více

TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN S FINANČNÍ POMOCÍ MĚSTA SOKOLOV A KRAJSKÉHO ÚŘADU KARLOVARSKÉHO KRAJE VODNÍ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA ČČK.

TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN S FINANČNÍ POMOCÍ MĚSTA SOKOLOV A KRAJSKÉHO ÚŘADU KARLOVARSKÉHO KRAJE VODNÍ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA ČČK. TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN S FINANČNÍ POMOCÍ MĚSTA SOKOLOV A KRAJSKÉHO ÚŘADU KARLOVARSKÉHO KRAJE VODNÍ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA ČČK Bazén Sokolov 23.5. 2015 Pořadatel: Uspořádáním pověřen: Místo konání:

Více

AR JUNIOR 2012 v rámci výstavy Vzdělání a řemeslo 2012

AR JUNIOR 2012 v rámci výstavy Vzdělání a řemeslo 2012 AR JUNIOR 2012 v rámci výstavy Vzdělání a řemeslo 2012 INFORMAČNÍ SERVIS Termín: 21. 11. 22. 11. 2012 Dislokace: Ředitel soutěže: Výstaviště České Budějovice, a. s. pavilon Z Bc. Michal Jiroušek Hlavní

Více

XXI. ročník národní soutěže kuchařského a cukrářského umění s mezinárodní účastí XI. ročník mistrovství republiky kuchařů a cukrářů

XXI. ročník národní soutěže kuchařského a cukrářského umění s mezinárodní účastí XI. ročník mistrovství republiky kuchařů a cukrářů XXI. ročník národní soutěže kuchařského a cukrářského umění s mezinárodní účastí XI. ročník mistrovství republiky kuchařů a cukrářů 14. 4. 2016 v Kongresovém centru ALDIS v Hradci Králové pořádá AKC ČR

Více

Hodnocení projektu Období listopad 2006-červen 2008

Hodnocení projektu Období listopad 2006-červen 2008 Registrační číslo projektu: CZ.04.1.03/3.1.15.2/0040 Název projektu: Komplexní gastronomicko-obchodně podnikatelské vzdělávací centrum Hodnocení projektu Období listopad 2006-červen 2008 Časový sled Podzim

Více

RADEGAST BIRELL CUP 2009

RADEGAST BIRELL CUP 2009 Váţení přátelé, ředitel Střední školy potravinářské a sluţeb Brno, pan MVDr. Ladislav Černý vyhlašuje 8. ROČNÍK SOUTĚŢE JUNIORŮ A ELITE VE ZNALOSTECH O PIVU, V ČEPOVÁNÍ A SERVISU PIVA A V MÍCHÁNÍ NÁPOJŮ

Více

České oficiální účasti na veletrzích a výstavách v zahraničí ZÁSADY

České oficiální účasti na veletrzích a výstavách v zahraničí ZÁSADY ZÁSADY pro organizování a financování národních výstav a českých oficiálních účastí na mezinárodních veletrzích a výstavách v zahraničí v roce 2012 Zásady pro organizování a financování českých oficiálních

Více