Aukční katalog č. 43. Aukční síň Procházka spol. s r.o. ročník XIX/2014

Download "Aukční katalog č. 43. Aukční síň Procházka spol. s r.o. ročník XIX/2014"

1 Aukční síň Procházka spol. s r.o. ročník XIX/2014 Aukční katalog č aukce výtvarného umění, 22. listopadu 2014 v Hotelu Malý pivovar, ul. Karla IV. č. 8, České Budějovice

2 1. Josef Krejsa ( ) Kytice s narcisy, značeno v desce monogramem JK, nedatováno, barevný dřevoryt/papír, 53 x 54,5 cm, pasparta, sklo, ( ) 2.800, (EUR 100) Uměleckoprůmyslová škola Vídeň (prof. Alt, Tomec) 2. Josef Krejsa ( ) Hrad Helfenburk, signováno vlevo dole J. Krejsa, značeno v desce vlevo dole monogramem JK, nedatováno, barevný dřevoryt/papír, 32,8 x 42,8 cm, pasparta, sklo, ( ) 1.800, (EUR 70) Uměleckoprůmyslová škola Vídeň (prof. Alt, Tomec) 3. Max Švabinský ( ) Sluneční krajina, signováno vpravo dole M. Švabinský, nedatováno, litografie/papír, 25 x 36,5 cm, sklo, ( ) 800, (EUR 30) Akademie výtvarných umění Praha (prof. Pirner) 4. Ota Janeček ( ) Dívčí profil s květem, signováno vpravo dole Ota Janeček, nedatováno, serigrafie/papír, tisk A. E., 20,5 x 15 cm, volný list ( ) 2.500, (EUR 90) České vysoké učení technické Praha (prof. Blažíček, Bouda) 6. Ota Janeček ( ) Dívčí profil se slzou, signováno vpravo dole Ota Janeček, nedatováno, serigrafie/papír, tisk A. E., 20,5 x 9 cm, volný list ( ) 2.500, (EUR 90) České vysoké učení technické Praha (prof. Blažíček, Bouda) 5. Ateliér Burjanek Tetička, filmový plakát, počátek 40. let 20. století, režie: M. Frič, hrají: R. Nasková, F. Futurista, F. Smolík, T. Pištěk a další, 88 x 27,8 cm, sklo, ( ) 4.500, (EUR 165) Poznámka: ručně vepsaná data projekce na Silvestra Variace na Hundertwassera Escape of the indoor sky, Heberlein and Company AG, Switzerland, datováno 1978, sítotisk na hedvábí, 80 x 80 cm, sklo, ( ) 1.900, (EUR 70) - 2 -

3 PROGRAM 43. AUKCE VÝTVARNÉHO UMĚNÍ 22. listopadu sobota v Hotelu Malý pivovar, ul. Karla IV. č. 8, České Budějovice PŘEDPOKLÁDANÝ ČASOVÝ PROGRAM hodin vstup do sálu hodin I. aukční kolo: dražba položek č závěrečná platba předpokládaný konec aukce Vstupné na aukci je 50 Kč nebo předem zakoupený aukční katalog. Prohlídka dražených exponátů je možná: v Galerii Procházka, Dům umění nám. Přemysla Otakara II. 38 České Budějovice pondělí až pátek sobota po dohodě - tel v den konání dražby v Galerii Procházka, Dům umění nám. Přemysla Otakara II. 38 České Budějovice sobota telefon do místa konání dražby Dražební podmínky 1. Osoby účastnící se dražby se svou přítomností podřizují podmínkám obsaženým v aukčním řádu, který je v plném znění k dispozici v Aukční síni Procházka, nám. Přemysla Otakara II. 38, České Budějovice a dále v místě konání dražby. 2. Dražbu provádí na žádost vlastníků dražených předmětů Aukční síň Procházka spol. s r.o..průběh aukce se řídí aukčním řádem a ustanoveními Občanského zákoníku, zákona o veřejných dražbách číslo 26/2000 Sb. a předpisy souvisejícími. 3. Dražba je veřejná, vstup je podmíněn pouze zaplacením vstupného a kapacitou místnosti pro dražbu určené. I při splnění těchto podmínek však nelze do této místnosti vpustit osoby podnapilé či jinak porušující pravidla slušného chování. 4. Dražitelem může být fyzická osoba starší 18 let nebo právnická osoba, která se před dražbou prokáže při registraci dražitelů. 5. Exponáty budou draženy v pořadí, které odpovídá tomuto katalogu, ve kterém jsou dražené předměty popsány, včetně uvedení nejnižšího podání (vyvolávací ceny). 6. Dražebník zajistí při dražbě vyvolání předmětu jeho pořadovým číslem. Po vyvolání předmětu mohou dražitelé činit příhozy zvednutím zálohovaného dražebního čísla. Dražba předmětu se koná, pokud dražitelé činí příhozy. Za příhozy se přitom považuje: a) 50 Kč, činí-li okamžitá dražební cena méně než Kč b) 100 Kč, činí-li okamžitá aukční cena alespoň Kč, ale méně než Kč c) 500 Kč, činí-li okamžitá aukční cena alespoň Kč, ale méně než Kč d) Kč, činí-li okamžitá aukční cena alespoň Kč, ale méně než Kč e) Kč, činí-li okamžitá aukční cena alespoň Kč, ale méně než Kč f) Kč, činí-li okamžitá aukční cena alespoň Kč, ale méně než Kč g) Kč, činí-li okamžitá aukční cena alespoň Kč Kdo má přiklepnutý nejvyšší příhoz, stává se vydražitelem. O pořadí příhozů rozhoduje osoba pověřená konáním dražby 7. Dosažená cena je cenou kupní. Vydražitel se zavazuje, že v souladu s 18 odst. 2 zákona č. 26/2000 Sb. O veřejných dražbách, uhradí dražebníkovi poplatek za provedení dražby ve výši stanovené dražební vyhláškou, to je 15% z ceny dosažené vydražením. Cenu i poplatek je vydražitel povinen zaplatit v průběhu nejbližší platební pauzy. Tato cena je pro vydražitele konečná, poplatek se zaokrouhluje na celých 50 Kč nahoru. 8. Odhad ceny, určení a popis předmětu provádí odborníci. Údaje v katalogu jsou výsledkem pečlivých šetření, přesto však nemůže být přesnost posudků zaručena. Má se obecně za to, že každý zájemce má možnost si nabízené předměty osobně prohlédnout a seznámit se tak s jejich stavem za podmínek stanovených dražební vyhláškou. Reklamace týkající se ceny, jakosti, stavu a funkčnosti jsou po příklepu vyloučeny. 9. Dražitel může dražit kteroukoliv věc i bez osobní přítomnosti na dražbě: - vyhotoví-li ověřenou písemnou plnou moc k zastoupení v dražbě, - určí-li věci, které za něho má zástupce dražit, - určí-li limit, do kterého za něho má zástupce přihazovat, a to pro každou věc zvlášť, - účastní-li se dražby formou telefonického kontaktu, to pouze po písemné či ústní dohodě. 10. Položky označené v katalogu písmenem P může dražit pouze občan ČR. Ceny uvedené v EUR jsou zaokrouhlené částky, které odpovídají nejnižšímu podání (vyvolávací ceně) a slouží pouze pro orientaci

4 8. Jan C. Vondrouš ( ) Chrám sv. Mikuláše, signováno vpravo dole J. C. Vondrouš 1924, datováno 1924, lept/papír, 15,5 x 12 cm, pasparta, sklo, ( ) 300, (EUR 10) Akademie umění v New Yorku (prof. Jones, Ward, Maynard), škola leptu u prof. Smilli 9. Neurčeno (Hlavsa?) Národní divadlo v Praze, signováno vpravo dole Hlavsa?, nedatováno, lept, akvatinta/papír, 36,5 x 31 cm, pasparta, sklo, ( ) 300, (EUR 10) 10. S. Gustav Maran (1886?) Praha, signováno vpravo dole Maran, nedatováno, lept/papír, 22,5 x 19 cm, sklo, ( ) 450, (EUR 16) 11. S. Gustav Maran (1886?) Týnský chrám, signováno vpravo dole Maran, nedatováno, lept/papír, 36 x 26 cm, pasparta, sklo, ( ) 400, (EUR 15) Poznámka: poškozené sklo 12. Josef Vaic ( ) Staroměstské náměstí, signováno vpravo dole Josef Vaic 1928, datováno 1928, lept/ papír, 15 x 11 cm, pasparta, sklo, ( ) 300, (EUR 10) Soukromá studia v Amsterodamu (prof. Neuhaus), v Haagu (prof. Israels) 13. Karel Dostál (1905?) Štramberská trúba, signováno vpravo dole K. Dostál, nedatováno, barevný dřevoryt/papír, 24,8 x 20 cm, sklo, ( ) 300, (EUR 10) Výtvarná studia soukromá 14. Bedřich Valdauf ( ) Dominikánský klášter v Českých Budějovicích, signováno vpravo dole B. Valdauf, nedatováno, barevná litografie/papír, tisk 22/200, 18 x 36,4 cm, pasparta, sklo, ( ) 300, (EUR 10) Výtvarná studia soukromá u Hanuše, Štěcha a Vorlíčka 15. Karel Štěch ( ) Zlatá Koruna, signováno vpravo dole K. Štěch 1963, datováno 1963, dřevoryt/ papír, tisk 58/100, 31 x 42 cm, pasparta, sklo, ( ) 350, (EUR 13) Uměleckoprůmyslová škola Praha, Akademie výtvarných umění Praha (prof. Šimon) 16. Karel Oberthor ( ) U Vltavy, signováno dole uprostřed K. Oberthor 77, datováno 1977, barevná litografie/papír, tisk 7/120, 23 x 42,5 cm, pasparta, sklo, ( ) 400, (EUR 15) Akademie výtvarných umění Praha (prof. Silovský, Pukl, Obrovský) 17. Ladislav Hájek (1907?) Pražské věže, signováno vpravo dole Lad. Hájek 1972, datováno 1972, litografie/papír, tisk 64/130, 38 x 68 cm, pasparta, sklo, ( ) 450, (EUR 16) Výtvarná studia u prof. C. Steinera ve Vídni - 4 -

5 18. Jan Samec (1917?) Hrad Střela, signováno vpravo dole Jan Samec, nedatováno, kolorovaná litografie/papír, tisk 50/60, 27 x 39 cm, pasparta, sklo, ( ) 350, (EUR 13) České vysoké učení technické Praha 19. Josef Sahula ( ) Šumavský motiv, signováno vpravo dole Josef Sahula, nedatováno, barevná litografie/papír, tisk 29/170, 22 x 32,5 cm, pasparta, sklo, ( ) 300, (EUR 10) 20. Karel Oberthor ( ) Jihočeská vesnice, signováno dole uprostřed K. Oberthor 72, datováno 1972, barevná litografie/papír, tisk 94/110, 26,2 x 51,5 cm, pasparta, sklo, ( ) 450, (EUR 16) Akademie výtvarných umění Praha (prof. Silovský, Pukl, Obrovský) 21. Karel Oberthor ( ) Na rybníce, signováno dole uprostřed K. Oberthor 73, datováno 1973, barevná litografie/papír, autorský tisk, 30 x 60 cm, pasparta, sklo, ( ) 450, (EUR 16) Akademie výtvarných umění Praha (prof. Silovský, Pukl, Obrovský) 22. Cyril Chramosta ( ) Výlov, signováno vpravo dole Cyril Chramosta 63, datováno 1963, barevná litografie/papír, tisk 5/20, 18 x 35 cm, pasparta, sklo, ( ) 450, (EUR 16) Stavební průmyslová škola v Praze (malbu studoval u Nového, Vonáška, Blažíčka) 23. Josef Vaic ( ) Po souboji, signováno vpravo dole J. Vaic, nedatováno, lept/papír, 36,5 x 31 cm, pasparta, sklo, ( ) 800, (EUR 30) Soukromá studia v Amsterodamu (prof. Neuhaus), v Haagu (prof. Israels) 24. Josef Krejsa ( ) Šumavská madona, signováno vlevo dole J. Krejsa, nedatováno, barevný dřevoryt/ papír, 52,5 x 54,5 cm, pasparta, sklo, ( ) 1.200, (EUR 45) Uměleckoprůmyslová škola Vídeň (prof. Alt, Tomec) 25. Josef Krejsa ( ) Karlštejn, signováno vlevo dole J. Krejsa, nedatováno, barevný dřevoryt/papír, 27,8 x 39 cm, pasparta, sklo, ( ) 800, (EUR 30) Uměleckoprůmyslová škola Vídeň (prof. Alt, Tomec) 26. Karel Oberthor ( ) Zima, signováno dole uprostřed K. Oberthor, nedatováno, barevná litografie/ papír, tisk 97/100, 20 x 63 cm, pasparta, sklo, ( ) 450, (EUR16) Akademie výtvarných umění Praha (prof. Silovský, Pukl, Obrovský) - 5 -

6 27. Soubor 30 ilustrací Josefa Kočího k rukopisu Karla de Wettera: Temno a zář. Konvolut obsahuje 28 kvašů signovaných J. Kočí, 2 listy jsou značeny monogramem J. K., datovaných 1914 (2x), 1915 (1x) a 27 prací z roku 1922, 33 x 23 cm, volné listy ( ) , (EUR 2.200) Poznámka: pod každou ilustrací označen autor literární předlohy, citace z jeho textu, odkaz na stranu autorova rukopisu, číslo sešitu (obsahuje sešity: 1 3; 5 6; 8; 11 30; 32 33; 35; poslední ilustrace pouze s odkazem na stranu 1033 spisovatelova rukopisu) Karel de Wetter (Karel Dewetter, Karel Větrovský, Veltrubský). Narozen 1882 v Dobřejicích u Českých Budějovic. Zemřel 1962 v Praze. Po studiích na gymnáziu v Českých Budějovicích a knihovnické škole v Praze pracoval jako redaktor nakladatelství Šolc a Šimáček (od roku 1913). V letech působil ve funkci ředitele tiskového odboru a knihovny a archivu ministerstva financí. Byl představitelem novoromantismu. Josef Kočí ( ) Studoval na Krajíčkově soukromé grafické škole v Plzni a Akademii výtvarných umění v Praze u profesora Ženíška. Od roku 1908 ilustroval knihy pro Vilímkovo nakladatelství a také pro nakladatelství Šolc a Šimáček s.r.o. v Praze. Pro jeho ilustrace je typická výtvarně přesná charakteristika postav, prostředí, doby, interiérů i kostýmů a dokonalé kompoziční uspořádání obrazového celku. (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců Ka-Kom, Výtvarné centrum Chagall, Ostrava, 2000) - 6 -

7 28. Petr Klitsch (nar. 1934) Ležící ženský akt, signováno vpravo dole Klitsch 98, datováno 1998, kresba tužkou, akvarel/papír, 28 x 40 cm, pasparta, sklo, ( ) 4.200, (EUR 155) Vysoká škola uměleckoprůmyslová Vídeň (prof. Bäumer, Herbert), Královská vysoká škola Stockholm 29. Petr Klitsch (nar. 1934) Zamyšlená, signováno vpravo dole Klitsch, nedatováno, lept, akvatinta/papír, tisk 36/40, 24,5 x 18,5 cm, pasparta, sklo, ( ) 2.700, (EUR 100) Vysoká škola uměleckoprůmyslová Vídeň (prof. Bäumer, Herbert), Královská vysoká škola Stockholm 30. Ludmila Jiřincová ( ) Dvě dívky, signováno vpravo dole L. Jiřincová, nedatováno, lept/papír, 30,5 x 23,5 cm, pasparta, sklo, ( ) 3.500, (EUR 130) Akademie výtvarných umění Praha (prof. Šimon) 31. Vladimír Suchánek (nar. 1933) Nostalgická váza, signováno dole uprostřed Vl. Suchánek, nedatováno, barevná litografie/papír, tisk 72/100, 70 x 58 cm, pasparta, sklo, ( ) , (EUR 450) Akademie výtvarných umění Praha (prof. Silovský) 32. Lenka Vilhelmová (nar. 1956) Figura, signováno vpravo dole Vilhelmová 89, datováno 1989, kombinovaná grafická technika/papír, tisk 10/50, 64,5 x 50 cm, pasparta, sklo, ( ) 4.500, (EUR 165) Akademie výtvarných umění Praha (prof. Čepelák) 33. Lenka Vilhelmová (nar. 1956) Figura, signováno vpravo dole Vilhelmová L. 89, datováno 1989, kombinovaná grafická technika/papír, 65 x 50 cm, pasparta, sklo, ( ) 4.500, (EUR 165) Akademie výtvarných umění Praha (prof. Čepelák) 34. Boris Jirků (nar. 1955) Šašek a královna, signováno vpravo dole Boris Jirků 1987, datováno 1987, suchá jehla/papír, tisk 5/30, 40 x 28,5 cm, pasparta, sklo, ( ) 3.500, (EUR 130) Akademie výtvarných umění Praha (prof. Paderlík) 35. James Janíček (nar. 1935) Zdání II., signováno dole uprostřed Janíček 88, datováno 1988, barevná litografie/papír, tisk 23/60, 49 x 33 cm, pasparta, sklo, ( ) 900, (EUR 33) Art School of the Society of Arts and Crafts-Detroit, Akademie výtvarných umění Praha (prof. Sychra) - 7 -

8 36. Nesignováno Alpská krajina, nesignováno, nedatováno, olej/plátno, 56 x 68 cm, ( ) 3.000, (EUR 110) 37. Nesignováno V zámeckém parku, nesignováno, nedatováno, olej/plátno, 33 x 44 cm, ne ( ) 600, (EUR 20) 38. Josef Pešan (1899?) Těžké žití, signováno vpravo dole J. Pešan, vročeno 1960 (na rubu), olej/plátno na dřevěné desce, 33 x 42 cm, ( ) 2.500,- (EUR 90) Akademie výtvarných umění Praha (prof. Obrovský, Pirner, Švabinský) 39. Miroslav Kučera (1910?) Ze Šumavy, signováno vpravo dole M. Kučera 1. VII. 55, datováno 1955, tempera/karton, 33 x 48 cm, pasparta, sklo, ( ) 1.900, (EUR 70) Architektura a pozemní stavitelství na Vysokém učení technickém Praha 40. Neurčeno Chalupa, signováno vpravo dole, nedatováno, tempera/papír, 50 x 65 cm, sklo, ( ) 3.500, (EUR 130) 41. Neurčeno Zimní krajina, signováno vlevo dole, nedatováno, olej/plátno, 45 x 54 cm, ( ) 2.500, (EUR 90) 42. Vlastimil Kačírek ( ) U Ohrobce, signováno V. Kačírek, nedatováno, olej/plátno na kartonu, 35,5 x 42 cm, ( ) 2.500, (EUR 90) Výtvarná studia v Jugoslávii a v Praze u F. V. Mokrého 43. Nesignováno Na nábřeží, nesignováno, nedatováno, olej/dřevěná deska, 29,5 x 18,3 cm, ( ) 2.500, (EUR 90) - 8 -

9 44. Monogramista FH (Bedřich Havránek?) Romantická krajina, značeno monogramem vpravo dole FH, datováno nečitelně, olej/plátno, 79 x 58,5 cm, Poznámka: Na rubu nalepený štítek prof. J. T. Blažka, akad. malíře, přisuzující dílo Bedřichu Havránkovi , (EUR 5.820) 45. Heinz Pinggera (1900?) Motiv z Rattenbergu, signováno vlevo dole H. Pinggera, nedatováno, olej/plátno, 55 x 67,5 cm, ne ( ) , (EUR 600) Poznámka: plátno rentolováno 46. Hildegard Lehnertová? Večer na louce, signováno vpravo dole H. Lehnert, nedatováno, olej/plátno, 52,5 x 78,5 cm, ne ( ) , (EUR 470) 47. Monogramista MB Benátky značeno monogramem MB 1882 vpravo dole, datováno 1882, olej/dřevěná deska, 18 x 31,2 cm, ( ) 9.000, (EUR 330) 48. Monogramista MB Gondoly značeno monogramem MB 1882 vpravo dole, datováno 1882, olej/dřevěná deska, 18 x 31,2 cm, ( ) 9.000, (EUR 330) - 9 -

10 49. Nesignováno Zátiší s hroznovým vínem, nesignováno, nedatováno, olej/plátno, 20 x 35 cm, ( ) 1.200, (EUR 44) 50. Jar. Malý Podél řeky, signováno vpravo dole Jar. Malý, nedatováno, olej/překližka, 10 x 22,5 cm, ( ) 800, (EUR 30) 51. Daniel Kepr ( ) Bezděz, nesignováno, datováno 1993, olej/měděná deska, 8 x 13,3 cm, ( ) 1.800, (EUR 65) Státní grafická škola Praha, soukromě Lauda 52. Daniel Kepr ( ) V přístavu, nesignováno, nedatováno, olej/měděná deska, 8 x 13,3 cm, ( ) 2.200, (EUR 80) Státní grafická škola Praha, soukromě Lauda 53. Ladislav J. Špitník (Špitálník) (1901?) Na lovu, signováno vpravo dole L. Špitník, nedatováno, olej/plátno, 40,5 x 60 cm, ( ) 2.500, (EUR 90) Výtvarná studia u F. Engelmüllera, A. Kalvody, J. R. Plačka 54. Daniel Kepr ( ) Lodě na moři, nesignováno, vročeno 90. léta 20. století, olej/karton, 15,5 x 18,5 cm, ( ) 2.500, (EUR 90) Státní grafická škola Praha, soukromě Lauda 55. Luisa Černovická (1903?) Děvče se džbánem, signováno vlevo dole A. L. Černovická, nedatováno, olej/plátno na kartonu, 75 x 65 cm, ne ( ) 4.000, (EUR 145) Škola uměleckých řemesel Brno (prof. Fr. Süsser, J. Lichtág) 56. Luisa Černovická (1903?) Z českých luhů, signováno vpravo dole Luisa Černovická, nedatováno, olej/karton, 60,5 x 56 cm, ( ) 5.500, (EUR 200) Škola uměleckých řemesel Brno (prof. Fr. Süsser, J. Lichtág) 57. S. Gustav Maran (1886?) Zátiší s melounem a konvicí, signováno vpravo dole S. G. Maran 34, datováno 1934, olej/karton, 50 x 59,5 cm, ( ) 2.500, (EUR 90) 58. L. Vraný Koťata s košíkem, signováno vpravo dole L. Vraný, nedatováno, olej/plátno, 50 x 59,5 cm, ( ) 3.500, (EUR 130)

11 59. Josef Jakob Zelger ( ) Blick vom Urnersee auf den Urirotstock, signováno vlevo dole J. Zelger 1847, datováno 1847, olej/plátno, 68 x 90 cm, ne ( ) , (EUR 2.000) Studia u Francoise Didaye, Ženeva 60. Josef Procházka ( ) Krajina od Měcholup, signováno vpravo dole Jos. Procházka, nedatováno, olej/plátno, 70 x 100 cm, ( ) , (EUR 2.730) Akademie výtvarných umění Praha (prof. Nejedlý)

12 61. František Ziegler (1868?) Divadelní zátiší s fotografií Lídy Baarové v kostýmu Dívky v modrém, signováno vlevo dole Fr. Ziegler 1943, datováno 1943, olej/plátno, 57 x 73 cm, ( ) , (EUR 365) Akademie výtvarných umění Praha, Vídeň, Mnichov 62. Neurčeno Ležící ženský akt, signováno vpravo dole, nedatováno, olej/plátno, 62,5 x 85 cm, ( ) 9.000, (EUR 330) 63. František Votruba (1895?) Cikánka, signováno vpravo dole J. Votruba, nedatováno, olej/karton, 40 x 34 cm, ( ) 2.500, (EUR 90) Uměleckoprůmyslová škola Praha Poznámka: drobné povrchové poškození 64. Willy Schneider Piják, signováno vlevo nahoře Willy Schneider, nedatováno, olej/karton, 47 x 37 cm, ( ) 8.000, (EUR 300) 65. Martin Petrovský Březovský (1918?) Děvčata v kroji, signováno vpravo dole M. Březovský, nedatováno, olej/karton, 71 x 51 cm, sklo, ( ) 3.000, (EUR 110) Výtvarná studia soukromá u J. Zamazala 66. Karel Novák ( ) Sedící ovčák, signováno vpravo dole K. Novák, nedatováno, olej/plátno, 46 x 37 cm, ( ) 4.500, (EUR 165) Výtvarná studia u K. Mináře, J. Obrovského, O. Stefana, Akademie výtvarných umění Praha (prof. Slánský) 67. Alois Tužinský (Tužina) (1907?) Děvče v kroji, signováno vpravo dole A. Tužinský, nedatováno, olej/plátno na kartonu, 50 x 37 cm, sklo, ( ) 4.500, (EUR 165) Výtvarná studia soukromá u J. Jambora, Ukrajinská akademie AVU (prof. Mako) 68. Alois Tužinský (Tužina) (1907?) Muž v kroji, signováno vpravo dole A. Tužinský, nedatováno, olej/ karton, 50 x 37 cm, sklo, ( ) 4.500, (EUR 165) Výtvarná studia soukromá u J. Jambora, Ukrajinská akademie AVU (prof. Mako)

13 69. Franz Christof Janneck ( ) Bakchanale, nesignováno (na rámu štítek Ch. Janneck), nedatováno, olej/měděná deska, 28 x 33,5 cm, ( ) , (EUR 4.000) Výtvarná studia u Matthiase Vanguse v Grazu Poznámka: deska restaurátorsky vyčištěna, přiložen soudně znalecký posudek JUDr. et PhDr. Jaromír Stach 70. Beneš (Benedikt Julius) Knüpfer ( ) Vodní žínky, značeno monogramem vpravo dole BK, nedatováno, olej/plátno na kartonu, 44,5 x 60 cm, Akademie výtvarných umění Praha, Akademie výtvarných umění Mnichov (prof. Piloty, Raab, Wagner) Poznámka: na rubu osvědčení Jana E. Böhma, soudního znalce a restaurátora, Brno ( ) , (EUR 4.730)

14 71. Miroslav Drábek (nar. 1965) Disco, signováno vpravo dole Drábek, nedatováno, olej/plátno, 97 x 60 cm, ( ) 7.500, (EUR 275) Výtvarná studia soukromá 72. Miroslav Drábek (nar. 1965) Pohledy, signováno vlevo dole Drábek 98, datováno 1998, olej/ plátno, 60 x 60 cm, ( ) 6.000, (EUR 220) Výtvarná studia soukromá 73. Mary Hollis (nar. 1947) Divoký kuchař, signováno vpravo dole M. Hollis, datováno 1984, akryl/sololit, 100 x 70 cm, sklo, ( ) 4.000, (EUR 145) Výtvarná studia soukromá 74. Mary Hollis (nar. 1947) Hra, signováno na rubu M. Hollis 76, datováno 1976, akryl/malířská lepenka, 61 x 46 cm, ( ) 3.500, (EUR 130) Výtvarná studia soukromá 75. Jiří Zeman ( ) Hlava básníka, signováno dole uprostřed Zeman 88, datováno 1988, olej/sololit, 52,5 x 46 cm, ( ) 8.000, (EUR 300) Výtvarná studia soukromá 76. Jiří Zeman ( ) Hlava spisovatele, nesignováno, 80. léta 20. století, olej/plátno, 55,5 x 45 cm, ( ) 8.000, (EUR 300) Výtvarná studia soukromá 77. Jana Rybičková (nar. 1957) Koně z Camargue, signováno vpravo dole J. Rybičková 98, datováno 1998, olej/sololit, 49,5 x 60 cm, ( ) 4.000, (EUR 150) Akademie výtvarných umění Praha (prof. Souček) 78. Jana Rybičková (nar. 1957) Hřebečci, signováno vlevo dole J. Rybičková, devadesátá léta 20. století, olej/sololit, 61 x 51 cm, ( ) 4.000, (EUR 150) Akademie výtvarných umění Praha (prof. Souček)

15 79. Aleš Krejča (nar. 1941) Vegetace, signováno vpravo dole Krejča 00, datováno 2000, olej/plátno, 42 x 33 cm, ( ) , (EUR 1.055) Škola uměleckého průmyslu Bratislava, Vysoká škola uměleckoprůmyslová Praha (prof. Muzika) 80. Andrej Bělocvětov ( ) Kočka, signováno vpravo dole Bělocvětov 46, datováno 1946, olej/plátno, 56 x 65,5 cm, ( ) , (EUR 1.350) Studia soukromá u Bakulina, gymnázium (prof. Musatov), Státní grafická škola Praha (prof. Solar), Akademie výtvarných umění Praha (prof. Minář) 81. Vladimír Erlebach (nar. 1934) Eviny slzy, značeno vpravo dole ER 99, datováno 1999, olej/překližka, 77 x 50 cm, ( ) , (EUR 730) Akademie výtvarných umění Praha (prof. Holý) 82. Ivan Ouhel (nar. 1945) Kytka, signováno vlevo dole I. Ouhel 91, datováno 1991, olej/papír, 100 x 70 cm, ( ) , (EUR 655) Akademie výtvarných umění Praha (prof. Souček)

16 83. František Hudeček ( ) Nádraží, signováno vlevo dole Fr. Hudeček, nedatováno, tužka, akvarel/papír, 20 x 31 cm, volný list ( ) , (EUR 655) Uměleckoprůmyslová škola Praha (prof. Kysela) 84. František Hudeček ( ) Terč, signováno vpravo dole Fr. Hudeček, vročeno 1947, tuš, akvarel/papír, 33 x 34 cm, pasparta, sklo, ( ) , (EUR 1.275) Uměleckoprůmyslová škola Praha (prof. Kysela) Poznámka: soudně znalecký posudek Mgr. Petr Beránek, potvrzení pravosti prof. PhDr. František Dvořák, soudně znalecký posudek Mgr.Vlastimil Tetiva 85. František Hudeček ( ) Chodci, signováno vlevo dole Fr. Hudeček, vročeno , tuš, akvarel, pastel/papír, 39,5 x 28,5 cm, pasparta, sklo, ( ) , (EUR 1.350) Uměleckoprůmyslová škola Praha (prof. Kysela) Poznámka: soudně znalecký posudek Mgr. Petr Beránek, potvrzení pravosti prof. PhDr. František Dvořák, soudně znalecký posudek Mgr.Vlastimil Tetiva 86. František Hudeček ( ) Noční chodec, signováno vlevo dole Fr. Hudeček, vročeno , tuš, akvarel/papír, 37 x 30 cm, volný list ( ) , (EUR 655) Uměleckoprůmyslová škola Praha (prof. Kysela)

17 87. Josef Šíma ( ) z cyklu Mentální krajiny země - světlo, signováno dole uprostřed J. Šíma 60, datováno 1960, olej/plátno, 28 x 45 cm, Poznámka: potvrzení pravosti prof. PhDr. František Dvořák, soudně znalecký posudek Mgr. Vlastimil Tetiva; posudek o technice malby ak. mal. Mojmír Hamsík, restaurátor Akademie výtvarných umění Praha (prof. Bukovac, Preisler) ( ) , (EUR )

18 88. Karel Černý ( ) U baru, signováno vlevo nahoře K. Černý Š 54, datováno 1954, kresba tuší, akvarel/papír, 37,5 x 51 cm, pasparta, sklo, ( ) , (EUR 6.550) Akademie výtvarných umění Praha (prof. Obrovský) Původ: sbírka JUDr. Jaroslava Borovičky Poznámka: soudně znalecký posudek Mgr. Petr Beránek, potvrzení pravosti prof. PhDr. František Dvořák, soudně znalecký posudek Mgr. Vlastimil Tetiva 89. Karel Černý ( ) Zátiší s ovocem a sklenicí, signováno vpravo nahoře K. Černý Š, vročeno 1952, olej/karton, 30,5 x 39,5 cm, ( ) , (EUR ) Akademie výtvarných umění Praha (prof. Obrovský) Původ: sbírka JUDr. Jaroslava Borovičky Poznámka: soudně znalecký posudek Mgr. Petr Beránek, potvrzení pravosti prof. PhDr. František Dvořák, soudně znalecký posudek Mgr. Vlastimil Tetiva, materiálová expertiza Ing. Bohumil Štverák

19 Karel Černý ( ) Lodě na moři, signováno vpravo nahoře K. Černý Š, vročeno , olej/karton, 47 x 61 cm, ( ) , (EUR ) Akademie výtvarných umění Praha (prof. Obrovský) Původ: sbírka JUDr. Jaroslava Borovičky Poznámka: potvrzení pravosti prof. PhDr. František Dvořák, soudně znalecký posudek Mgr. Vlastimil Tetiva; materiálová expertiza Ing. Bohumil Štverák

20 91. Jitka Válová ( ) Břemeno I., signováno vpravo dole J. Válová 85, datováno 1985, pastel/papír, 88 x 43 cm, volný list ( ) , (EUR 2.550) Vysoká škola uměleckoprůmyslová Praha (prof. Filla) 92. Antonín Pelc ( ) Spahia, signováno vpravo dole Pelc, vročeno 1941, olej/karton, 69,5 x 47 cm, ( ) , (EUR 1.100) Akademie výtvarných umění Praha (prof. Bukovac, Pirner) Poznámka: soudně znalecký posudek Mgr. Vlastimil Tetiva 93. Jan Zrzavý ( ) Laguna v Benátkách, značeno monogramem JZ vpravo dole, vročeno kolem roku 1963, pastel do vlhkého papíru/papír, 28 x 39 cm, pasparta, sklo, ( ) , (EUR 4.360) Výtvarná studia soukromá Poznámka: soudně znalecký posudek Mgr. Petr Beránek, potvrzení pravosti prof. PhDr. František Dvořák, soudně znalecký posudek Mgr. Vlastimil Tetiva

21 94. František Gross ( ) Interiér, signováno vpravo dole F. Gross, datováno 1958, kombinovaná technika/lepenka, 51,2 x 58,5 cm, sklo, ( ) , (EUR 5.100) ČVUT Praha, Uměleckoprůmyslová škola Praha Poznámka: potvrzení pravosti prof. PhDr. František Dvořák, odborný posudek PhDr. Jiří Hlušička 95. Jiří Sopko (nar. 1942) Bez názvu, signováno vpravo dole Sopko 91, datováno 1991, olej/plátno (akryl)?, 65 x 75 cm, lišta ( ) , (EUR 3.500) Akademie výtvarných umění Praha (prof. Horník, Pelc) 96. František Tichý ( ) Smějící se klaun, signováno vpravo dole Tichý, vročeno 40. léta 20. století, tuš, akvarel/papír, 29 x 20 cm, pasparta, sklo, ( ) , (EUR 2.200) Akademie výtvarných umění Praha (prof. Krattner) Poznámka: soudně znalecký posudek Mgr. Petr Beránek

22 97. Josef Čapek ( ) Děti u stolu, signováno vpravo dole Josef Čapek, vročeno , pastel, akvarel/papír, 42 x 31,5 cm (ve výřezu), pasparta, sklo, ( ) , (EUR 9.500) Uměleckoprůmyslová škola Praha (prof. Dítě, Mašek, Preisler, Šaloun), atelier Colarossi Paříž Poznámka: soudně znalecký posudek Mgr. Petr Beránek, potvrzení pravosti prof. PhDr. František Dvořák, soudně znalecký posudek Mgr. Vlastimil Tetiva 98. Josef Šíma ( ) Orfeus - milenci, signováno vpravo dole Šíma 1926, datováno 1926, kresba tuší, akvarel/papír, 24,4 x 33,9 cm pasparta, sklo, ( ) , (EUR 6.550) Akademie výtvarných umění Praha (prof. Bukovac, Preisler) Poznámka: potvrzení pravosti prof. PhDr. František Dvořák, odborný posudek PhDr. Jiří Hlušička, soudně znalecký posudek Mgr. Vlastimil Tetiva

23 99. Jan Zrzavý ( ) Piazzeta se sloupem sv. Marka v Benátkách, značeno monogramem vpravo dole J. Z., vročeno 60. léta 20. století, tempera, pastel/papír, 36,7 x 48 cm, pasparta, sklo, ( ) , (EUR 5.850) Výtvarná studia soukromá Poznámka: soudně znalecký posudek Mgr. Petr Beránek, potvrzení pravosti prof. PhDr. František Dvořák, soudně znalecký posudek Mgr. Vlastimil Tetiva 100. Emil Filla ( ) Zátiší s hlavou, signováno vpravo nahoře Emil Filla 46, datováno 1946, kresba tuší, akvarel/papír, 38,7 x 53,1 cm, pasparta, sklo, ( ) , (EUR 8.700) Akademie výtvarných umění Praha (prof. Bukovac) Poznámka: potvrzení pravosti prof. PhDr. František Dvořák, soudně znalecký posudek Mgr. Vlastimil Tetiva

24 101. František Muzika ( ) Hlava (Profil), značeno monogramem F. M. vpravo dole, vročeno , akvarel, tužka/papír, 42 x 28,3 cm, pasparta, sklo, ( ) , (EUR 6.550) Akademie výtvarných umění Praha (prof. Štursa) Vystaveno: František Muzika, Alšova jihočeská galerie Hluboká nad Vltavou, Publikováno: Vlastimil Tetiva, Vlasta Koubská: František Muzika, Gallery ve spolupráci s Alšovou jihočeskou galerií a Národním muzeem, Praha 2012, reprodukováno str. 67 (vyobrazení 039) Poznámka: soudně znalecký posudek Vlastimil Tetiva 102. František Tichý ( ) Klaun s obručí, signováno vpravo dole Tichý 31, datováno 1931, kresba tuší, kvaš, akvarel/papír, 45,5 x 32 cm, pasparta, sklo, ( ) , (EUR 6.550) Akademie výtvarných umění Praha (prof. Krattner) Poznámka: soudně znalecký posudek Mgr. Petr Beránek, potvrzení pravosti prof. PhDr. František Dvořák, odborné posouzení PhDr. Jiří Hlušička, soudně znalecký posudek Mgr. Vlastimil Tetiva

25 103. Alfréd Justitz ( ) Zátiší s červeným květem, signováno vlevo dole A. Justitz 28, datováno 1928, olej/karton, 54 x 42 cm, ( ) , (EUR 4.400) Architektura na České technice Praha (prof. Kotěra), Akademie výtvarných umění Praha (prof. Pirner, Thiele) Poznámka: soudně znalecký posudek Mgr. Petr Beránek, potvrzení pravosti prof. PhDr. František Dvořák, odborné vyjádření PhDr. Hynek Rulíšek st., soudně znalecký posudek Mgr. Vlastimil Tetiva, posudek o technice malby ak. mal. Mojmír Hamsík, restaurátor 104. Václav Tikal ( ) Stéla, signováno vpravo dole Tikal, nedatováno, kombinovaná technika/papír, 43 x 31 cm, volný list ( ) , (EUR 1.100) Výtvarná studia soukromá 105. Václav Tikal ( ) Postava, signováno vpravo nahoře Tikal, nedatováno, kombinovaná technika/papír, 49 x 32 cm, volný list ( ) , (EUR 1.450) Výtvarná studia soukromá

26 106. Brož růžové zlato, 585/1000, stříbroplatina, stylizovaný motiv dvou kvetoucích větviček z obou stran svázaných mašlemi, v broži osazeno 64 diamantů, 34 kulatých nepravidelných, vybroušenými starými briliantovými brusy, některé kameny s kaletou, 30 kusů routy. Celkem v broži osazeno cca 2,40 2,60 ct, čistoty SI I P 2, barvy G J. Celková hmotnost brože 13,25 g. Velikost 70,8 x 28,2 mm, pravděpodobně Rakousko kolem , (EUR 2.200) Poznámka: soudně znalecký posudek Jan Freiberger 107. Dámské hodinky ZENITH zlato 18 Kt. (750/1000), 16 diamantů 0,45 ct., délka cca 16,5 cm, Švýcarsko, 60. léta 20. století , (EUR 950) 108. Náramek článkovaný s granáty zlato, 585/1000, 54 ks granátů, průměr 4 mm, 9 článků, celková váha 21,99g, uzávěr s dvojitým jištěním, čs. punc , značka zlatníka BZ (Bohuslav Zátka), 30. léta 20. století , (EUR 1.780) Zlatník Bohuslav Zátka působil v Praze v Michalské ulici. Jeho žena Emilie byla dlouholetou tajemnicí sdružení Mánes. Zátka vytvářel šperky pro řadu osobností tehdejšího politického a uměleckého života. Mimo jiné též pracoval na zakázkách pro anglickou královnu Prsten s granáty a briliantem zlato, 585/1000, 6 ks granátů, středový briliant 0,7 ct, celková váha 5,65g, čs. punc , značka zlatníka BZ (Bohuslav Zátka), 30. léta 20. století , (EUR 2.000) 110. Brož řezaná kamej zlato, 585/1000, řezaná přírodní mušlovina, motiv tří tančících dívek, ovál, 5 x 4 cm (EUR 550)

27 111. František Gross ( ) Interiér, signováno vpravo dole F. Gross, datováno 1946, tužka, uhel, akvarel/papír, 38,6 x 24,9 cm, pasparta, sklo, ( ) , (EUR 800) ČVUT Praha, Uměleckoprůmyslová škola Praha Poznámka: potvrzení pravosti prof. PhDr. František Dvořák, soudně znalecký posudek Mgr. Vlastimil Tetiva 112. Karel Černý ( ) Zátiší s rumem, signováno vpravo nahoře K. Černý Š, vročeno 1943, akvarel/papír, 37 x 26 cm, pasparta, sklo, ( ) , (EUR 1.640) Akademie výtvarných umění Praha (prof. Obrovský) Původ: sbírka JUDr. Jaroslava Borovičky Poznámka: potvrzení pravosti prof. PhDr. František Dvořák 113. Josef Istler ( ) Hlava IV., signováno vpravo dole Istler, nedatováno, kombinovaná technika/papír, 48 x 32,5 cm, pasparta, sklo, ( ) , (EUR 840) Žák Waltra Höfnera (Korčula, Jugoslávie) 114. Antonín Pelc ( ) Arabka, signováno vpravo dole Pelc, vročeno 1944, akvarel/papír, 61 x 42 cm, pasparta ( ) , (EUR 1.100) Poznámka: soudně znalecký posudek Mgr. Vlastimil Tetiva 115. Jaroslav Král ( ) Žena s květinou, signováno vlevo dole Jar. Král, nedatováno, akvarel/papír, 43,5 x 31,5 cm, volný list ( ) , (EUR 660) Uměleckoprůmyslová škola Praha, Akademie výtvarných umění Praha (prof. Hynais) 116. Pravoslav Kotík ( ) Ručičky - nožičky, signováno vlevo dole P. Kotík, nedatováno, tempera, kvaš/papír, 28,2 x 21,2 cm, sklo, ( ) , (EUR 440) Uměleckoprůmyslová škola Praha (prof. Schikanedr)

28 117. Josef Istler ( ) Figura I., signováno dole uprostřed Istler 93, datováno 1993, kombinovaná technika/deska, 40 x 30 cm, ( ) , (EUR 5.500) Žák Waltra Höfnera (Korčula, Jugoslávie) 118. Václav Špála ( ) Zátiší, značeno monogramem V.Š. vpravo dole, vročeno 1937, akvarel/papír, 28,5 x 40,5 cm, pasparta, sklo, Akademie výtvarných umění Praha (prof. Bukovac, Thiele) Poznámka: Potvrzení pravosti prof. PhDr. František Dvořák, soudně znalecký posudek Mgr. Vlastimil Tetiva ( ) , (EUR 3.450)

29 119. Kamil Lhoták ( ) Na kraji letiště, signováno vpravo dole Kamil Lhoták, nedatováno, tuš, akvarel/papír, 35,5 x 47,5 cm, pasparta, sklo, ( ) , (EUR 3.100) Výtvarná studia soukromá Poznámka: soudně znalecký posudek Mgr. Petr Beránek, potvrzení pravosti prof. PhDr. František Dvořák, soudně znalecký posudek Mgr. Vlastimil Tetiva 120. Josef Istler ( ) Bažiny, signováno vpravo dole Istler, 70. léta 20. století, kombinovaná technika/karton, 35,5 x 45,5 cm, Žák Waltra Höfnera (Korčula, Jugoslávie) ( ) , (EUR 5.650)

30 121. Adolf Träger ( ) Dominikánský klášter v Českých Budějovicích Slepé rameno Malše, signováno vpravo dole Adolf Träger, nedatováno, olejová tempera/překližka, 33,5 x 46 cm, ( ) , (EUR 440) Akademie výtvarných umění Praha (prof. Bukovac, Schwaiger) 122. Adolf Träger ( ) Pohled na Kleť z Bohouškovic, signováno vlevo dole A. Träger, datováno na rubu 1958, olej/plátno, 36 x 60 cm, ( ) , (EUR 500) Akademie výtvarných umění Praha (prof. Bukovac, Schwaiger) 123. Adolf Träger ( ) Kytice cýnií na zeleném pozadí, signováno vpravo dole A. Träger, datováno na rubu 1962, olej/plátno, 60 x 35 cm, ( ) , (EUR 365) Akademie výtvarných umění Praha (prof. Bukovac, Schwaiger) 124. Adolf Träger ( ) Kytice cýnií, signováno vlevo dole A. Träger, 50. léta 20. století, olej/plátno, 57,5 x 48 cm, ( ) , (EUR 365) Akademie výtvarných umění Praha (prof. Bukovac, Schwaiger) 125. Adolf Träger ( ) Vesnická cesta, nesignováno, nedatováno, olej/plátno, 26 x 35 cm, ( ) 8.000, (EUR 296) Akademie výtvarných umění Praha (prof. Bukovac, Schwaiger) 126. Karel Šmíd ( ) Malenice, signováno vlevo dole Karel Šmíd 69, datováno 1969, olejová tempera/karton, 48 x 64 cm, sklo, ( ) 2.500, (EUR 90) České vysoké učení technické Praha (prof. Blažíček, Bouda, Pokorný, Sejpka, Folkman) 127. Jiří Rejžek ( ) Vrby v zimě, signováno vpravo dole Jiří Rejžek, nedatováno, olej/sololit, 54 x 70 cm, ( ) 4.500, (EUR 165) Vysoká škola architektury a pozemního stavitelství v Praze (prof. Blažíček, Bouda, Lidický) 128. Josef Velenovský ( ) Písek, signováno vlevo dole Velenovský, počátek 40. let 20. století, olej/plátno, 30,5 x 40 cm, ( ) 6.500, (EUR 240) studia Velenovský : Akademie výtvarných umění Praha (prof. Bukovac, Ženíšek)

31 129. Alois Tužinský (Tužina) (1907?) Žně, signováno vpravo dole A. Tužinský 39, datováno 1939, olej/plátno na kartonu, 50 x 37,5 cm, sklo, ( ) 4.500, (EUR 165) Výtvarná studia u K. Mináře, J. Obrovského, O. Stefana, Akademie výtvarných umění Praha (prof. Slánský) 130. Karel Wagner (1886?) Snopy, signováno vlevo dole K. Wagner 1955, datováno 1955, olej/karton, 34,5 x 45 cm, ( ) 5.500, (EUR 200) Ukrajinská akademie Praha, Zahelova krajinářská škola 131. Hrubý Suché doky, signováno vpravo dole Hrubý 49, datováno 1949, olej/plátno, 47 x 68 cm, ( ) 3.500, (EUR 130) 132. Karel Stehlík ( ) Stavení, signováno vpravo dole Kar. Stehlík, nedatováno, olej/karton, 34 x 48 cm, ( ) 4.500, (EUR 165) Akademie výtvarných umění Praha (prof. Nejedlý) 133. Monogramista LT Dům v podzimní zahradě, značeno monogramem LT 91, datováno 1991, olej/plátno, 55 x 60 cm, ne ( ) 1.800, (EUR 65) 134. Berg První sníh, signováno vlevo dole Berg 82, datováno 1982, olej/plátno, 40 x 125 cm, ( ) 2.500, (EUR 90) 135. Jan Holešínský ( ) Seníky u Třeboně, signováno vlevo dole J. Holešínský, nedatováno, olej/sololit, 26,5 x 52 cm, ( ) 2.500, (EUR 90) Výtvarná studia soukromá u Jana Kojana 136. Jan Holešínský ( ) Šumava pod Kašperkem, signováno vlevo dole J. Holešínský, nedatováno, olej/sololit, 53 x 68,5 cm, ( ) 8.000, (EUR 290) Výtvarná studia soukromá u Jana Kojana

32 137. Milan Peterka ( ) Rybník Dehtář, signováno vpravo dole M. Peterka 75, datováno 1975, tempera/papír, 56 x 80 cm, pasparta, sklo, ( ) 6.500, (EUR 240) Vysoká škola výtvarných umění Bratislava (prof. Čemický, Mudroch) 138. Milan Peterka ( ) Léto u rybníka, signováno M. Peterka 78, datováno 1978, olej/plátno, 55 x 100 cm, ( ) 6.000, (EUR 220) Vysoká škola výtvarných umění Bratislava (prof. Čemický, Mudroch) 139. Jiří Zeman ( ) Hnízdo, signováno vlevo dole Zeman, datováno 1981 (na rubu), olej/deska, 15,3 x 15,3 cm, ( ) 2.700, (EUR 100) Výtvarná studia soukromá 140. Alois Moravec ( ) Kytice máků, signováno vpravo dole A. Moravec 70, datováno 1970, olej/sololit, 49 x 34,5 cm, ( ) 2.500, (EUR 90) Uměleckoprůmyslová škola Praha (prof. Kysela), Akademie výtvarných umění Praha (prof. Švabinský) 141. Josef Milota (nar. 1938) Konec zimy u Jelemku, signováno vlevo dole J. Milota 2012, datováno 2012, olej/plátno na sololitu, 34 x 44 cm, ( ) 5.500, (EUR 200) Výtvarná studia soukromá u Františka Líbala 142. Daniel Kepr ( ) Duby, signováno vpravo dole Kepr, 70. léta 20. století, olej/plátno, 39,5 x 50 cm, ( ) 4.500, (EUR 165) Státní grafická škola Praha, soukromě Lauda 143. Josef Milota (nar. 1938) Listopadový úhor, signováno vlevo dole J. Milota 2004, datováno 2004, olej/plátno na sololitu, 24 x 30 cm, ( ) 2.400, (EUR 87) Výtvarná studia soukromá u Františka Líbala 144. Daniel Kepr ( ) Meloun, signováno vpravo dole D. Kepr, nedatováno, olej/plátno, 40 x 50 cm, ( ) 4.500, (EUR 165) Státní grafická škola Praha, soukromě Lauda 145. Jan Pešťák ( ) Zátiší se zeleninou, signováno vpravo dole Pešťák, nedatováno, olejová tempera/karton, 50 x 68 cm, sklo, ( ) 2.500, (EUR 90) Výtvarná studia soukromá 146. Karel Valter ( ) Jihočeský rybník, signováno vpravo dole Valter K 54, datováno 1954, kvaš/papír, 34,5 x 50,4 cm, neadjustováno ( ) 1.800, (EUR 65) Učitelský ústav v Českých Budějovicích

33 147. Jarmila Lorencová (nar. 1936) Polní kvítí, signováno vpravo dole Lorencová 94, datováno 1994, kombinovaná technika/papír, 44 x 25 cm, pasparta, sklo, ( ) 3.500, (EUR 130) Academy of fine arts New Zealand, Wellington (prof Nielson) 148. Jarmila Lorencová (nar. 1936) Jiřiny, signováno vpravo dole Lorencová 94, datováno 1994, tempera/papír, 44 x 25 cm, pasparta, sklo, ( ) 2.500, (EUR 90) Academy of fine arts New Zealand, Wellington (prof Nielson) 149. Konstantin Bušek ( ) Zima na Turnovsku, signováno vpravo dole Konst. Bušek, vročeno 1928, kresba tuší kolorovaná akvarelem/ papír, 17,5 x 12,5 cm, pasparta, sklo, ( ) 500, (EUR 18) Výtvarná studia v rodinné firmě 150. Konstantin Bušek ( ) Hrad Talmberk na Sázavě, signováno vpravo dole Konst. Bušek 1928, datováno 1928, kresba tuší kolorovaná akvarelem/ papír, 17,5 x 12,5 cm, pasparta, sklo, ( ) 500, (EUR 18) Výtvarná studia v rodinné firmě 151. Bedřich Valdauf ( ) Zimní motiv, signováno vpravo dole B. Valdauf 72, datováno 1972, tuš, akvarel/papír, 23 x 38 cm, pasparta, sklo, ( ) 600, (EUR 22) Výtvarná studia soukromá u Hanuše, Štěcha a Vorlíčka 152. Bohumil Ullrych ( ) U sv. Matěje, signováno vlevo dole B. Ullrych, 1933 (na rubu), tempera/papír, 38 x 49 cm, sklo, ( ) 8.500, (EUR 310) Výtvarná studia soukromá 153. Jaroslav Kristián Kubín ( ) Muži na ulici, signováno vpravo dole J. K. Kubín, nedatováno, kolorovaná kresba tuší/papír, 28 x 21 cm, sklo, ( ) 500, (EUR 18) Akademie výtvarných umění Praha (prof. Pirner, Švabinský) 154. Alois Terš ( ) Ulice Norberta Frýda v Českých Budějovicích (před demolicí), signováno dole uprostřed A. Terš 82, datováno 1982, kresba fixem/papír, 33,8 x 25,5 cm, pasparta, sklo, ( ) 600, (EUR 22) Výtvarná studia soukromá 155. Milan Peterka ( ) Od Vimperka, signováno vlevo dole M. Peterka, nedatováno, tempera/papír, 39 x 58 cm, pasparta, sklo, ( ) 2.700, (EUR 100) Vysoká škola výtvarných umění Bratislava (prof. Čemický, Mudroch) 156. Milan Peterka ( ) Protivín, signováno vpravo dole M. Peterka, nedatováno, kombinovaná technika/karton, 50 x 65 cm, sklo, ( ) 2.100, (EUR 80) Vysoká škola výtvarných umění Bratislava (prof. Čemický, Mudroch)

34 157. Josef Sudek ( ) Malostranský motiv, signováno vpravo dole Sudek, nedatováno, bromostříbrná fotografie/papír, 20 x 28 cm, neadjustováno ( ) 9.000, (EUR 330) Státní grafická škola Praha (K. Novák) Poznámka: na rubu razítko FOTO SUDEK, Praha III. ÚJEZD Ida Saudková (nar. 1966) Portrét Vl. Franze, signováno vpravo dole Ida Saudková, nedatováno, fotografie, tisk No. 3, 58,5 x 48,5 cm, sklo, ( ) 8.000, (EUR 290) Vyučena portrétní fotografkou 159. Josef Sudek ( ) Čertovka, signováno vpravo dole Sudek, nedatováno, bromostříbrná fotografie/papír, 20 x 28 cm, neadjustováno ( ) 9.000, (EUR 330) Státní grafická škola Praha (K. Novák) Poznámka: na rubu razítko FOTO SUDEK, Praha III. ÚJEZD 28., věnování Pavlu Parmovi Bělocvětov Andrej 80 Berg 134 Březovský Martin 65 Bušek Konstantin 149, 150 Čapek Josef 97 Černovická Luisa 55, 56 Černý Karel 88, 89, 90, 112 Dostál Karel 13 Drábek Miroslav 71, 72 Erlebach Vladimír 81 Filla Emil 100 Gross František 94, 111 Hájek Ladislav 17 Holešínský Jan 135, 136 Hollis Mary 73, 74 Hrubý 131 Hudeček František 83, 84, 85, 86 Chramosta Cyril 22 Istler Josef 113, 117, 120 Janeček Ota 4, 6 Janíček James 35 Janneck Franz Christof 69 Jirků Boris 34 Jiřincová Ludmila 30 Justitz Alfréd 103 Kačírek Vlastimil 42 Jmenný seznam autorů a katalogových čísel jejich děl Kepr Daniel 51, 52, 54, 142, 144 Klitsch Petr 28, 29 Knüpfer Beneš 70 Kočí Josef 27 Kotík Pravoslav 116 Král Jaroslav 115 Krejča Aleš 79 Krejsa Josef 1, 2, 24, 25 Kubín Jaroslav Kristián 153 Kučera Miroslav 39 Lehnertová Hildegarda 46 Lhoták Kamil 119 Lorencová Jarmila 147, 148 Malý Jar. 50 Maran Gustav S. 10, 11, 57 Milota Josef 141, 143 monogramista FH 44 monogramista LT 133 monogramista MB 47, 48 Moravec Alois 140 Muzika František 101 Novák Karel 66 Oberthor Karel 16, 20, 21, 26 Ouhel Ivan 82 Pelc Antonín 92, 114 Pešan Josef 38 Pešťák Jan 145 Peterka Milan 137, 138, 155, 156 Pinggera Heinz 45 Procházka Antonín 163 Procházka Josef 60 Rejžek Jiří 127 Rybičková Jana 77, 78 Sahula Josef 19 Samec Jan 18 Saudková Ida 158 Schneider Willy 64 Smetana Jan 161, 162 Sopko Jiří 95 Stehlík Karel 132 Sudek Josef 157, 159 Suchánek Vladimír 31 Šíma Josef 87, 98 Šmíd Karel 126 Špála Václav 118 Špitník Ladislav 53 Štěch Karel 15 Švabinský Max 3 Terš Alois 154 Tichý František 96, 102, 160 Tikal Václav 104, 105 Träger Adolf 121, 122, 123, 124, 125 Tužinský Alois 67, 68, 129 Ullrych Bohumil 152 Vaic Josef 12, 23 Valdauf Bedřich 14, 151 Válová Jitka 91 Valter Karel 146 Velenovský Josef 128 Vilhelmová Lenka 32, 33 Vondrouš Jan C. 8 Votruba František 63 Vraný L. 58 Wagner Karel 130 Zelger Josef Jakob 59 Zeman Jiří 75, 76, 139 Ziegler František 61 Zrzavý Jan 93, 99 Redakce a technická redakce: PhDr. Jaromír Procházka, historik umění, Ing. Světlana Procházková, Foto: Ing. Světlana Procházková Aukční síň Procházka spol. s r.o., DTP: Karmášek s.r.o. Tisk: Karmášek s.r.o. Cena katalogu: 150,

35 160. František Tichý ( ) Balance žonglér s míčkem, signováno vlevo dole Tichý, vročeno , kvaš/papír, 28 x 21 cm, pasparta, sklo, ( ) , (EUR 2.180) Poznámka: soudně znalecký posudek Mgr. Petr Beránek, potvrzení pravosti prof. PhDr. František Dvořák, soudně znalecký posudek Mgr. Vlastimil Tetiva 161. Jan Smetana ( ) Tour de Eiffel, signováno vpravo dole J. Smetana 1947, datováno 1947, kresba tuší, akvarel/papír, 29,7 x 42 cm, volný list ( ) , (EUR 655) České vysoké učení technické Praha (prof. Blažíček, Pokorný, Bouda), Uměleckoprůmyslová škola Praha (prof. Strnadel), UK Praha (prof. Salcman) Poznámka: soudně znalecký posudek Mgr. Petr Beránek, potvrzení pravosti prof. PhDr. František Dvořák, soudně znalecký posudek Mgr. Vlastimil Tetiva 162. Jan Smetana ( ) Cesta k Petřínské rozhledně, signováno vlevo nahoře Smetana 44, datováno 1944, kresba tuší, akvarel/papír, 30 x 42 cm, volný list ( ) , (EUR 655) České vysoké učení technické Praha (prof. Blažíček, Pokorný, Bouda), Uměleckoprůmyslová škola Praha (prof. Strnadel), UK Praha (prof. Salcman) Poznámka: soudně znalecký posudek Mgr. Petr Beránek, potvrzení pravosti prof. PhDr. František Dvořák, soudně znalecký posudek Mgr. Vlastimil Tetiva 163. Antonín Procházka ( ) Probuzení, značeno monogramem AP vlevo dole, vročeno , kombinovaná technika/karton, 45 x 31 cm, sklo, ( ) , (EUR 3.000) Poznámka: odborné posouzení PhDr. Jiří Hlušička, soudně znalecký posudek Mgr. Vlastimil Tetiva, odborné posouzení prof. PhDr. Jaromír Zemina

36 Galerie Procházka spol. s r.o. Dům umění, II. patro, náměstí Přemysla Otakara II. č. 38, České Budějovice poskytuje: komisní prodej uměleckých děl a starožitností nákup vybraných uměleckých děl a starožitností poradenskou činnost, soudní znalectví, restaurování realizace autorských výstav Aukční síň Procházka spol. s r.o. provádí: veřejné dražby uměleckých děl a starožitností veřejné dražby věcí movitých a nemovitých Kontakt: Aukční síň Procházka spol. s r.o. Náměstí Přemysla Otakara II České Budějovice tel. + fax prochazka@transars.cz

Aukční katalog č. 45. Aukční síň Procházka spol. s r.o. ročník XX/2015

Aukční katalog č. 45. Aukční síň Procházka spol. s r.o. ročník XX/2015 Aukční síň Procházka spol. s r.o. ročník XX/2015 Aukční katalog č. 45 45. aukce výtvarného umění, 21. listopadu 2015 v Hotelu Malý pivovar, ul. Karla IV. č. 8, České Budějovice 1. František Bílek (1872

Aukční katalog č. 44. Aukční síň Procházka s.r.o. ročník XX/2015

Aukční katalog č. 44. Aukční síň Procházka s.r.o. ročník XX/2015 Aukční síň Procházka s.r.o. ročník XX/2015 Aukční katalog č. 44 44. výběrová aukce výtvarného umění, 28. února 2015 v Hotelu Malý pivovar, ul. Karla IV. č. 8, České Budějovice PROGRAM 44. AUKCE VÝTVARNÉHO

Vyvolávací cena: 500 Kč Minimální výše příhozu: 100 Kč

Aktuální dražba - Září, čtvrtek, 25.9.2014 od 18.00 hod

USNESENÍ DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKU. v sídle exekutorského úřadu, Bryksova 763/46, Praha 9.

USNESENÍ DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKU. v sídle exekutorského úřadu, Bryksova 763/46, Praha 9. EXEKUTORSKÝ ÚŘAD PRAHA 9 Soudní exekutor JUDr. Milan Usnul Bryksova 763/46, 198 00 Praha 9 Tel: +420 246 035 760, fax: +420 257 221 543, E-mail: podatelna@ep9.cz ID dat. schránky: aung86n USNESENÍ Spisová

Místo, datum a čas zahájení dražby od 16:00 hod. v aukční síni společnosti Aukční centrum Bussmark, s.r.o., Štúrova 1701/55, Praha 4 Krč. DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKA Dražebník vyhlašuje konání dražby dobrovolné souboru věcí movitých dle zák. č. 26/2000 Sb., o veřejných dražbách, v platném znění (dále jen Zákon ). Místo, datum a čas zahájení dražby

15. 6. 2014 FRANTIŠEK VOBECKÝ - POZŮSTALOST

DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKA Č. 240/14 Dražebník vyhlašuje konání veřejné společné dražby dobrovolné (dále jen dražba) dle zák. č. 26/2000 Sb., o veřejných o dra

DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKA Č. 240/14 Dražebník vyhlašuje konání veřejné společné dražby dobrovolné (dále jen dražba) dle zák. č. 26/2000 Sb., o veřejných o dra Aktuální dražba - Červen, čtvrtek, 26.6.2014 od 18.00 hod DALŠÍ SKVĚLÁ DÍLA V DRAŽBĚ 26.6.2014 NA: www.bussmark.cz poř. č. 51 V případě odhalení falza, do 10 dnů ode dne vydražení, vracíme vydražiteli

Moderní umění & fotografie 19. 4. 2015

DRAŽBA:středa 29.1.2014 od 14:00 hod.

1. Adámek Luděk Mísa 2008, vitráž, 40x28x5 1 900 Kč

CELNÍ ÚŘAD KARLOVY VARY 36004 Karlovy Vary, Dubová 246/8, tel: 353 248 203, fax: 353 248 200

CELNÍ ÚŘAD KARLOVY VARY 36004 Karlovy Vary, Dubová 246/8, tel: 353 248 203, fax: 353 248 200 CELNÍ ÚŘAD KARLOVY VARY 36004 Karlovy Vary, Dubová 246/8, tel: 353 248 203, fax: 353 248 200 Číslo jednací: 22892/2010-086100-021 Datum: 23.9.2010 Kontaktní osoba: Svoboda/220 Adresáti rozhodnutí: Dlužník

Katalog děl D) Olejomalby

Katalog děl D) Olejomalby Katalog děl D) Olejomalby [1] [Studie ze školních let], nedatováno [1915-1919] olej, sololit, 61 x 46 cm [2] [Studie děvčátka], nedatováno [1919-1920] olej, sololit, 61 x 46 cm [3] [Autoportrét umělkyně],

FOTOGRAFIE, VÝTVARNÉ UMĚNÍ AUKCE , 18:00h. MÍSTO KONÁNÍ Art Mozaika Politických vězňů 8, Praha 1 FOTOGRAFIE, VÝTVARNÉ UMĚNÍ AUKCE 18. 12. 2017, 18:00h. MÍSTO KONÁNÍ Art Mozaika Politických vězňů 8, Praha 1 PŘEDAUKČNÍ VÝSTAVA od pondělí 11. 12. do začátku aukce otevírací doba 11-18 h. Obálka: položka

Usnesení. rozhodl takto: vydává DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKU. o provedení elektronické další dražby nemovitých věcí

Usnesení. rozhodl takto: vydává DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKU. o provedení elektronické další dražby nemovitých věcí Č. j. 121 EX 2601/06-147 Usnesení Soudní exekutor JUDr. Vendula Flajšhansová, Exekutorský úřad Plzeň-sever, se sídlem Divadelní 2728/3a, 301 00 Plzeň, pověřený vedením exekuce na základě usnesení Okresního

Aukční vyhláška č. 1/10 2013

DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKA jíž se oznamuje konání dražebního roku

DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKA jíž se oznamuje konání dražebního roku *1152/11-61* Exekutorský úřad Hodonín Mgr. Kamil Brančík, soudní exekutor, Sadová 15, 695 01 Hodonín, tel.: 518 346 669, fax.: 518 346 682, www.exekutorhodonin.cz, email: info@exekutorhodonin.cz, IDDS:

ARCHIV NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE AUGUSTA NEKOLOVÁ-JAREŠOVÁ (* ) Inventář osobního fondu ARCHIV NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE AUGUSTA NEKOLOVÁ-JAREŠOVÁ (* 1890 1919) Inventář osobního fondu Časové rozmezí: 1903 1919 (1963) Značka fondu: 33 Číslo evidenčního listu NAD: 103 Evidenční číslo inventáře:

AUKCE 86. Práce na papíře, česká a světová grafika 20. a 21. stol. PRAHA - Aukční síň Vltavín, středa. 6. října 2010 v HODIN AUKCE 86 A U K Č N Í S Í Ň V L T A V Í N A U K Č N Í S Í Ň V L T A V Í N 102. František Tichý A U K Č N Í K A T A L O G Práce na papíře, česká a světová grafika 20. a 21. stol. PRAHA - Aukční síň Vltavín,

A U K Č N Í K A T A L O G AUKCE 99 A U K Č N Í S Í Ň V L T A V Í N A U K Č N Í S Í Ň V L T A V Í N 142. Bohuslav Reynek A U K Č N Í K A T A L O G Česká a světová grafika 19. a 21. stol., práce na papíře Obrazy, sochy, knihy, bibliofilské

DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKA jíž se oznamuje konání dražebního roku *1560/11-42* Exekutorský úřad Hodonín Mgr. Kamil Brančík, soudní exekutor, Sadová 3887/15, 695 01 Hodonín, tel.: 518 346 669, fax.: 518 346 682, www.exekutorhodonin.cz, email: info@exekutorhodonin.cz,

Usnesení. Č.j.: 137Ex 5856/08-60

Usnesení. Č.j.: 137Ex 5856/08-60 Č.j.: 137Ex 5856/08-60 Usnesení Soudní exekutor JUDr. Petr Kocián, Exekutorský úřad Brno-venkov, pověřený provedením exekuce na základě usnesení č.j. 9 Nc 4887/2008-5 Okresního soudu v Táboře ze dne 29.07.2008,

DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKA. opakovanou dražbu nemovitých věcí.

DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKA. opakovanou dražbu nemovitých věcí. Finanční úřad pro Jihomoravský kraj Náměstí Svobody 4, 602 00 Brno Územní pracoviště Brno I Příkop 25, 604 23 Brno Čj.: 4880942/18/3001-80542-712539 Vyřizuje: Zdeněk Fiedler, Oddělení vymáhací II Telefon:

DÍLO Č. 1 Jana Babincová Jazyk č. 25 Dil, 2014, 20x20 cm, akryl na plátně VYVOLÁVACÍ CENA: 3 800,- Kč BĚŽNÁ PRODEJNÍ CENA: 4 000,- Kč (v případě DÍLO Č. 1 Jana Babincová Jazyk č. 25 Dil, 2014, 20x20 cm, akryl na plátně VYVOLÁVACÍ CENA: 3 800,- Kč BĚŽNÁ PRODEJNÍ CENA: 4 000,- Kč (v případě koupi 2 obrazů cena 7 000 Kč, v případě koupi 4 obrazů cena

Vyvolávací cena: 28.000.000,-Kč!!!

Usnesení. Brabec Vladan, nar , bytem Horní náměstí 525, Slavonice. rozhodl takto: vydává DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKU

Usnesení. Brabec Vladan, nar , bytem Horní náměstí 525, Slavonice. rozhodl takto: vydává DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKU Č. j. 099 EX 3007/04-61 Usnesení Soudní exekutor JUDr. Ivo Luhan, Exekutorský úřad Praha 1, se sídlem Karlovo nám. 17, 120 00 Praha 2, pověřený vedením exekuce na základě usnesení Okresního soudu v Jindřichově

DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKA. Mgr. Petr Zapletal, IČ: 019 18 893, se sídlem Praha 7, Argentinská 38, PSČ: 170 00

DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKA. Mgr. Petr Zapletal, IČ: 019 18 893, se sídlem Praha 7, Argentinská 38, PSČ: 170 00 EXEKUTORSKÝ ÚŘAD KUTNÁ HORA Mgr. Veronika Jakubovská, soudní exekutor, se sídlem Česká 325, 284 01 Kutná Hora, Česká republika tel.: 327516790, email: podatelna@exekutorkh.cz, DS: am3hpeq č. j. 192 EXD

DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKU PRO ELEKTRONICKOU DRAŽBU

DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKU PRO ELEKTRONICKOU DRAŽBU Soudní exekutor Mgr. Tomáš Tunkl Exekutorský úřad Český Krumlov tel.: 387 201 481 adresa: Tovární 197, 381 01 Český Krumlov e-mail: epodatelna@vasexekutor.cz datová schránka: y5kwpyg internetové stránky:

Jalovec Václav (1913-?)

Jalovec Václav (1913-?) Jalovec Václav (1913-?) (1912) [1930] 1938 Inventář NFA 2004 Název archivu: Národní filmový archiv, Praha Název archivní pomůcky: Jalovec Václav (1913?) Časový rozsah pomůcky: (1912) [1930] 1938 Druh archivní

Aukční vyhláška č. 01/09/2013

Aukční vyhláška č. 01/09/2013 Aukční vyhláška č. 01/09/2013 Článek 1 Vyhlášení aukce, místo a datum konání aukce 1. Dražebník vyhlašuje touto vyhláškou aukci k níže uvedenému nemovitému majetku 2. Místo a datum konání aukce: 2.1. Aukce

MgA. Adam Jílek. V pasti olej na plátně / 120x80cm / 2017

MgA. Adam Jílek. V pasti olej na plátně / 120x80cm / 2017 ADAM JÍLEK MgA. Adam Jílek *29.3.1989, Praha / Česká republika je malíř mladé generace českých umělců. Přes svůj relativně nízký věk si stačil vyvinout výrazný vizuální i obsahový rukopis. Absolvent Akademie

AUKCE MODERNÍHO A SOUČASNÉHO UMĚNÍ

AUKCE MODERNÍHO A SOUČASNÉHO UMĚNÍ AUKCE MODERNÍHO A SOUČASNÉHO UMĚNÍ 15. DUBNA 2012 AUGUSTINE HOTEL PRAGUE AUKČNÍ A INFORMAČNÍ SERVIS Milan Mikuš tel. 0042 0728 374 378 milanmikus@orlysartauctions.com Ing. Roman Mejstřík tel. 0042 0603