Výsledky projektu HEZR hodnocení ekonomických a sociálních opatření ve zdravotnictví

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Výsledky projektu HEZR hodnocení ekonomických a sociálních opatření ve zdravotnictví"

Transkript

1 Výsledky projektu HEZR hodnocení ekonomických a sociálních opatření ve zdravotnictví Tisková konference 12. června 2013

2 Cíl projektu HEZR cílem projektu je veřejnosti pravidelně zprostředkovat názor odborné veřejnosti na často diskutovaná, důležitá, inovativní nebo bezprecedentní opatření ekonomicko-sociálního charakteru ovlivňující kvalitu života občanů a vytvořit tak lepší předpoklady pro veřejnou a politickou diskusi a průchodnost reformních opatření přinášejících systémové změny v českém zdravotnictví.

3 Kdo hodnotí jednotlivá opatření? Hodnotící panel je složen z 59 expertů z nejrůznější oblastí hospodářství (ekonomové, analytici, právníci, sociologové, lékaři, porodní asistentky, odborní žurnalisté, podnikatelé, manažeři, zástupci stavovských organizací, neziskových organizací, odborů a akademické obce).

4 Kritéria hodnocení míra souhlasu s opatřením (+3, -3) +3 absolutní souhlas s opatřením 0 žádný přínos, status quo -3 absolutní nesouhlas s opatřením důležitost opatření pro společnost (0 100%) komentář hodnotitelé mají možnost svými komentáři zdůvodnit hodnocení, vyjádřit se k jednotlivým opatřením a poukázat na jejich negativa nebo pozitiva.

5 Rating HEZR představuje součin průměrné míry souhlasu a průměrného koeficientu důležitost, které vycházejí z databáze údajů získaných od expertů. Opatření s nejvyšším ratingem má podle hodnotitelů HEZR největší přínos pro rozvoj země z hodnocených opatření.

6 Vybraná opatření v 17. kole 1. Zrušení poplatků za pobyt dětí v nemocnici 2. Zákaz kouření v restauracích 3. Slučování některých institucí v působnosti MZ ČR 4. Pozitivní listy léků doporučených k předepisování 5. Restaurace budou nadále kontrolovat hygienici 6. Zákon o zdravotnických prostředcích 7. VZP bude onkologickým pacientům hradit protonovou léčbu v Mnichově, nikoliv v Praze

7 1. Zrušení poplatků za pobyt dětí v nemocnici Obsah opatření: Od 1. prosince 2011 hradí pacienti za každý den, který stráví v nemocnici, sto korun. Poplatek se vztahuje i na dětské pacienty jak v nemocnicích, tak v dětských ozdravovnách. Podle návrhu ministerstva by se poplatek za hospitalizační pobyt dětí zrušil. Nyní jsou od poplatku osvobozeni pouze novorozenci, děti z dětských domovů a lidé pobírající dávky v hmotné nouzi.

8 2. Zákaz kouření v restauracích Obsah opatření: Zákon počítá s úplným zákazem kouření ve všech vnitřních prostorách restaurací či barů. Vedle běžných cigaret by se zákaz vztahoval i na elektronické cigarety a vodní dýmky s tabákovou náplní. Kouřit by se mohlo jen na otevřených předzahrádkách. Zákon také zakáže prodej cigaret a tabáku v automatech, kde by se k němu dostaly děti. Zakázán má být zásilkový prodej kuřiva po internetu. Prodejce bude muset zajistit, že zboží předá pouze člověku staršímu 18 let. Dojde i k zpřísnění sankcí - za prodej cigaret dětem bude hrozit sankce dva miliony korun, za prodej mládeži milion. Novinkou v ochraně dětí a mládeže před tabákem má být zákaz vstupu lidí mladších 18 let do stavebně oddělených veřejných prostor, třeba zábavních podniků či letištních hal, kde bude nadále kouření povoleno.

9 3. Slučování některých institucí v působnosti MZ ČR Obsah opatření: V rámci návrhu opatření dojde ke sloučení následujících institucí podřízených ministerstvu zdravotnictví: Revmatologický ústav + Všeobecná fakultní nemocnice Endokrinologický ústav + IKEM Centrum kardiovaskulární a transplantační chirurgie + Fakultní nemocnice U Svaté Anny v Brně + Fakultní nemocnice Brno Koordinační středisko pro resortní zdravotnické informační systémy + Ústav zdravotnických informací a statistiky ČR Koordinační středisko transplantací + Státní ústav pro kontrolu léčiv Celková jednorázová úspora podle návrhu činí přibližně 60 milionů korun. Úspory budou dosaženy rušením duplicitního vedení a sloučením obslužných činností. Další úspora bude záviset na rozhodnutí jednotlivých nástupnických organizací. Podnímkou sloučení je zachování odborných činností.

10 4. Pozitivní listy léků doporučených k předepisování Obsah opatření: Všeobecná zdravotní pojišťovna vytvořila seznam léků, které lékařům doporučila předepisovat. Na pozitivním listu je prvních 5 léků: Helicid na žaludek, Amaryl na cukrovku, Osagrand na řídnutí kostí a Fokusin a Penester na zbytnění prostaty. Léky na seznamu jsou označeny logem VZP, k listu mají lékaři přístup zdarma na webu VZP. Na léky z listu sjednala VZP s výrobci slevu 15 až 30 procent. Výrobci za to, že sleví, mají zajištěn odběr určitého množství léků. Léky doporučené k předepisování jsou pro pacienty bez doplatku. Lék bude na seznamu VZP po dobu 6 až 12 měsíců, pak by se mělo o slevu soutěžit znovu. Pokud je to medicínsky odůvodněné, lékař může předepsat i jiný lék, který na seznamu není

11 5. Restaurace budou nadále kontrolovat hygienici Obsah opatření: Ministerstvo zemědělství původně představilo návrh zákona o potravinách, který měl přesunout odpovědnost za kontroly ve veřejném stravování na ministerstvo zemědělství. Veškerá kontrola potravin by se až na několik výjimek, jako jsou školní jídelny, nemocnice, věznice či lázeňské domy, sjednotila pod dozorovými úřady ministerstva zemědělství. Na zemědělství by přešlo 160 odborníků na hygienu potravin z krajských hygienických stanic. Spolu s nimi by zemědělství získalo i 114 milionů korun z rozpočtu ministerstva zdravotnictví. Po protestech ministerstva zdravotnictví zůstává odpovědnost za kontroly ve veřejném stravování hygienikům, a tedy ministerstvu zdravotnictví. Kromě kompetenčních sporů stanovuje novela zákona o potravinách: větší písmo na obalech potravin, povinnost uvádět alergenní nebo výživové látky, povinnost uvádět zemi původu u vepřového, hovězího nebo kuřecího masa, prodejcům nově hrozí sankce až 10 milionů korun (dřívě 3 miliony) za nedodržení požadavků na jakost, hygienu, podmínky uchování nebo označování.

12 6. Zákon o zdravotnických prostředcích Obsah opatření: Zákon zavede jednotný registr bezpečných a účinných zdravotnických prostředků. K posouzení efektivity nového prostředku využije ministerstvo systém HTA, který umí spočítat, jakou měřitelnou hodnotu nový prostředek přináší a jak je to v proporci s vynaloženými penězi. Katalog referenčních cen zdravotnických prostředků bude na internetu. Zákon doprovází novela zákona o veřejném zdravotním pojištění, která určí podmínky pro úhradu zdravotnických prostředků, a novela zákona o regulaci reklamy, která stanoví pravidla pro marketingové a reklamní pobídky výrobců.

13 7. VZP bude onkologickým pacientům hradit protonovou léčbu v Mnichově, nikoliv v Praze Obsah opatření: VZP se rozhodla, že pacienty s rakovinou indikovanou na léčbu protonovými paprsky bude posílat do německého Mnichova, nikoliv na kliniku v Praze. Rozhodnutí VZP vyplývá ze sporů mezi ní a pražskou klinikou o výši úhrad. Pražská klinika požaduje za pacienta úhradu ve výši téměř jeden milion korun. Stejná léčba v Mnichově přijde podle VZP o půl milionu levněji. Poslední pacient, který na léčbu v Praze nastoupil, ji tam i dokončí. Pojišťovna jeho léčbu uhradí, ale protože k ní nedala souhlas, bude požadovat půl milionu od kliniky zpět. Pražské protonové centrum se proti jednání VZP brání na arbitrážním soudu: Opírá se o 7 let starou smlouvu o smlouvě budoucí, podle které měla VZP pražskému centru proplácet ročně léčbu pacientů, dohromady téměř miliardu korun. VZP je přesvědčena o tom, že kvůli nápadné nevýhodnosti není smlouvou vázána. Spor zahrnuje i trestná oznámení: Podle VZP někteří zaměstnanci pražského centra mylně informovali pacienty, že protonové záření je pro ně jediná vhodná léčba a že musejí počkat, dokud se firma s VZP dohodne na proplácení. Podle VZP se tak ale jiný způsob léčby oddaloval a došlo k neposkytnutí pomoci a těžkému ublížení na zdraví z nedbalosti.

14 Projekt HEZR Výsledky 17. kola

15 Míra souhlasu s opatřením

16 Míra důležitosti pro společnost 90,00% 80,00% 70,00% 60,00% 50,00% 40,00% 30,00% 20,00% 10,00% 0,00% Graf 2. Míra důležitosti opatření pro společnost (0-100%) Zrušení poplatků dětem Zákaz kouření v restauracích Slučování institucí v působnosti MZ ČR Pozitivní listy léků Restaurace budou kontrolovat hygienici Zákon o zdrav. prostředcích VZP bude hradit léčbu v proton centrum v Mnichově Míra 90,00% 90,00% 85,00% 60,00% 20,00% 80,00% 85,00%

17 Rating HEZR HEZR - hodnocení ekonomických a sociálních opatření ve zdravotnictví Zákaz kouření v restauracích Slučování některých institucí v působnosti MZ ČR VZP bude hradit léčbu onkolog. pacientům v proton centrum v Mnichově Pozitivní listy léků doporučených k předepisování Zákon o zdravotnických prostředcích Restaurace budou kontrolovat i nadále hygienici Zrušení poplatků za pobyt dětí v nemocnici rok 2013 RATING

18 HEZR Rating jednotlivých kol HEZR Rating jednotlivých kol Průměrná hodnota všech hodnocených opatření v jednotlivých kolech 1. kolo 2. kolo 3. kolo 4. kolo 5. kolo 6. kolo 7. kolo 8. kolo 9. kolo 10.kolo 11.kolo 12. kolo 13. kolo 14. kolo 15. kolo 16. kolo 17. kolo RATING 88,08 34,17 zrušeno -26,47 9,5 49, nehodnoceno

19 Harmonogram HEZR 2012 Výsledky 18. kola projektu budou prezentovány v září 2013

20 Další informace tuto prezentaci, tiskovou zprávu seznam hodnotitelů komentáře hodnotitelů k jednotlivým opatřením najdete na:

21 Děkujeme za pozornost Mgr. et Bc. Michael Vích Tel.:

Výsledky projektu HEZR hodnocení ekonomických a sociálních opatření ve zdravotnictví. Tisková konference 18.11.2010

Výsledky projektu HEZR hodnocení ekonomických a sociálních opatření ve zdravotnictví. Tisková konference 18.11.2010 Výsledky projektu HEZR hodnocení ekonomických a sociálních opatření ve zdravotnictví Tisková konference 18.11.2010 Cíl projektu HEZR cílem projektu je veřejnosti pravidelně zprostředkovat názor odborné

Více

Výsledky projektu HEZR hodnocení ekonomických a sociálních opatření ve zdravotnictví

Výsledky projektu HEZR hodnocení ekonomických a sociálních opatření ve zdravotnictví Výsledky projektu HEZR hodnocení ekonomických a sociálních opatření ve zdravotnictví Tisková konference 27. listopadu 2012 Cíl projektu HEZR cílem projektu je veřejnosti pravidelně zprostředkovat názor

Více

PROJEKT HEZR HODNOCENÍ EKONOMICKÝCH A SOCIÁLNÍCH OPATŘENÍ VE ZDRAVOTNICTVÍ VÝSLEDKY 18. KOLA. Říjen 2013 PROJEKT HEZR 2013

PROJEKT HEZR HODNOCENÍ EKONOMICKÝCH A SOCIÁLNÍCH OPATŘENÍ VE ZDRAVOTNICTVÍ VÝSLEDKY 18. KOLA. Říjen 2013 PROJEKT HEZR 2013 PROJEKT HEZR HODNOCENÍ EKONOMICKÝCH A SOCIÁLNÍCH OPATŘENÍ VE ZDRAVOTNICTVÍ VÝSLEDKY 18. KOLA Říjen 2013 Výsledky 18. kola projektu HEZR (Projekt hodnocení ekonomických a sociálních opatření ve zdravotnictví)

Více

TEMPUS MEDICORUM. Chybějí peníze i lékaři. Personální devastace českého zdravotnictví pokračuje. časopis české lékařské komory

TEMPUS MEDICORUM. Chybějí peníze i lékaři. Personální devastace českého zdravotnictví pokračuje. časopis české lékařské komory TEMPUS 06/2012 ročník 21 MEDICORUM časopis české lékařské komory DÁLE V TOMTO ČÍSLE: Nedostatek praktických lékařů je kritický Výdaje na zdravotní péči klesají Reforma zdravotnictví - co bude dál? Komora

Více

Podkladový materiál Ministerstva zdravotnictví pro 108. Plenární zasedání RHSD. Aktuální problémy ve zdravotnictví

Podkladový materiál Ministerstva zdravotnictví pro 108. Plenární zasedání RHSD. Aktuální problémy ve zdravotnictví Podkladový materiál Ministerstva zdravotnictví pro 108. Plenární zasedání RHSD Aktuální problémy ve zdravotnictví 1 Obsah 1 Aktuální situace ve zdravotnictví... 3 1.1 Problematika nemocnic... 3 1.2 Aktuální

Více

Návrh. ZÁKON ze dne 2015 o biocidních přípravcích a účinných látkách a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o biocidech)

Návrh. ZÁKON ze dne 2015 o biocidních přípravcích a účinných látkách a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o biocidech) Návrh ZÁKON ze dne 2015 o biocidních přípravcích a účinných látkách a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o biocidech) Parlament se usnesl na tomto zákoně České republiky: ČÁST PRVNÍ BIOCIDNÍ

Více

PRÁVNÍ NOVINKY OBSAH. leden 2012. v oblasti zdravotnictví

PRÁVNÍ NOVINKY OBSAH. leden 2012. v oblasti zdravotnictví PRAHA BRNO OSTRAVA BRATISLAVA Česko-slovenská advokátní kancelář s mezinárodním dosahem leden 2012 v oblasti zdravotnictví OBSAH úvod 2 Zdravotnická zařízení čeká povinná přeregistrace 3 POSKYTOVÁNÍ BONUSŮ

Více

Zpracovala: Ing. Naděžda Pikierská, CSc.

Zpracovala: Ing. Naděžda Pikierská, CSc. O B S A H Jednání o růstu minimální mzdy (Jaká bude minimální mzda od 1. 1. 2016?)... str. 1 Aktuální dotazy a odpovědi k problematice elektronické evidence tržeb... str. 4 Co je třeba vědět o rozvržení

Více

Harmonogram reformy zdravotnictví Doc. MUDr. Leoš Heger

Harmonogram reformy zdravotnictví Doc. MUDr. Leoš Heger Harmonogram reformy zdravotnictví Doc. MUDr. Leoš Heger 1 Obsah 1. Exekuce legislativního plánu obsaženého v koaliční smlouvě 2. Legislativní plán MZČR a jeho plnění 3. Hlavní problémy k rozhodnutí 4.

Více

11/2012 http://www.smocr.cz e-mail: smocr@smocr.cz. Přímá volba starostů. Poučíme se z historie financování regionálního školství?

11/2012 http://www.smocr.cz e-mail: smocr@smocr.cz. Přímá volba starostů. Poučíme se z historie financování regionálního školství? MĚSÍČNÍK SVAZU MĚST A OBCÍ ČESKÉ REPUBLIKY INFORMAČNÍ SERVIS 20. ROČNÍK 11/2012 http://www.smocr.cz e-mail: smocr@smocr.cz Z OBSAHU: Program celostátní finanční konference Přímá volba starostů Novela zákona

Více

DO REALITY. speciální noviny o legislativě. na osoby se zdravotním postižením

DO REALITY. speciální noviny o legislativě. na osoby se zdravotním postižením SKOK číslo 3/2007 8. ročník DO REALITY speciální noviny o legislativě pro osoby se zdravotním postižením vydává Národní rada osob se zdravotním postižením ČR (www.nrzp.cz) Reforma veřejných financí a její

Více

ZPRAVODAJ ÚNOR - 2010

ZPRAVODAJ ÚNOR - 2010 ZPRAVODAJ ÚNOR - 2010 a k t u á l n ě... DOTACE 2011 NNO získají v roce 2011 státní peníze dřív Dne 1. 2. 2010 vláda schválila nové Zásady vlády pro poskytování dotací ze státního rozpočtu České republiky

Více

Efektivnost financování sociálních služeb v domovech pro seniory. Ladislav Průša

Efektivnost financování sociálních služeb v domovech pro seniory. Ladislav Průša Efektivnost financování sociálních služeb v domovech pro seniory Ladislav Průša VÚPSV, v.v.i. Praha 2008 Publikace byla schválena ediční radou ve složení: doc. Ing. Ladislav Průša, CSc. (VÚPSV, v.v.i.

Více

Zdravotnictví v České republice a jeho privatizace. Nadační fond proti korupci & V97 s.r.o.

Zdravotnictví v České republice a jeho privatizace. Nadační fond proti korupci & V97 s.r.o. Zdravotnictví v České republice a jeho privatizace Nadační fond proti korupci & V97 s.r.o. Obsah Předmluva 3 1 Pojmy a právní rámec 5 1.1 Příjmy zdravotnických zařízení......................... 5 1.2 Kontrola

Více

SOUKROMÁ VYSOKÁ ŠKOLA EKONOMICKÁ ZNOJMO s.r.o. Bakalářský studijní program: Ekonomika a management Studijní obor: Ekonomika veřejné správy a sociálních služeb DOPADY REFORMY ZDRAVOTNICTVÍ NA HOSPODAŘENÍ

Více

Průvodce zdravotní péčí o děti v ČR

Průvodce zdravotní péčí o děti v ČR Průvodce zdravotní péčí o děti v ČR Informační příručka pro cizince, kteří společně se svými dětmi dlouhodobě pobývají v ČR. INSTITUT ZDRAVOTNÍ POLITIKY A EKONOMIKY Kostelec nad Černými lesy 2005 Tato

Více

Silnější u nás stále ještě pomáhají slabším Martin Kovář

Silnější u nás stále ještě pomáhají slabším Martin Kovář Časopis Všeobecné zdravotní pojišťovny ZIMA 2012 4 VZP je váš stabilní partner a garant dostupné a kvalitní péče, říká ředitel VZP ČR Ing. Zdeněk Kabátek 19 Štítná žláza řídí náš život víc, než tušíme

Více

TEMPUS MEDICORUM MÁTE DIPLOM CELOŽIVOTNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ. VZP vám v roce 2014 připlatí ČASOPIS ČESKÉ LÉKAŘSKÉ KOMORY. Koaliční smlouva z pohledu ČLK

TEMPUS MEDICORUM MÁTE DIPLOM CELOŽIVOTNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ. VZP vám v roce 2014 připlatí ČASOPIS ČESKÉ LÉKAŘSKÉ KOMORY. Koaliční smlouva z pohledu ČLK TEMPUS 1/2014 ROČNÍK 23 MEDICORUM ČASOPIS ČESKÉ LÉKAŘSKÉ KOMORY MÁTE DIPLOM CELOŽIVOTNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ DÁLE V TOMTO ČÍSLE: Koaliční smlouva z pohledu ČLK Jak budou vypadat nemocniční služby v roce 2014?

Více

TEMPUS MEDICORUM. Novým předsedou ČLS JEP byl zvolen prof. MUDr. Štěpán Svačina, DrSc. ČASOPIS ČESKÉ LÉKAŘSKÉ KOMORY

TEMPUS MEDICORUM. Novým předsedou ČLS JEP byl zvolen prof. MUDr. Štěpán Svačina, DrSc. ČASOPIS ČESKÉ LÉKAŘSKÉ KOMORY TEMPUS 2/2015 ROČNÍK 24 MEDICORUM ČASOPIS ČESKÉ LÉKAŘSKÉ KOMORY DÁLE V TOMTO ČÍSLE: Doporučení ČLK k úhradovým dodatkům Kompenzace za zrušené regulační poplatky bude minimálně od VZP průběžná Bonifikace

Více

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy. Poradie opatrení podľa ratingu za obdobie január - marec 2002 - Česká republika

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy. Poradie opatrení podľa ratingu za obdobie január - marec 2002 - Česká republika Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy Poradie opatrení podľa ratingu za obdobie január - marec 2002 - Česká republika Výsledky projektu HESO za Českú republiku zostavuje Institut ekonomických studií

Více

Zdravotní politika v ČR a ve vybraných zemích

Zdravotní politika v ČR a ve vybraných zemích Bankovní institut vysoká škola Praha Katedra práva Zdravotní politika v ČR a ve vybraných zemích Bakalářská práce Autor: Simona Krejčová Právní administrativa v podnikatelské sféře Vedoucí práce: Ing.

Více

Navrhujeme zásadní změny v rodičovském příspěvku

Navrhujeme zásadní změny v rodičovském příspěvku Práce noviny Ministerstva práce a sociálních věcí ČR ročník 8 číslo 5 11. 5. 2011 Náklad ověřen auditorskou firmou ZDARMA PROJEKT INSPEKCE PRÁCE EURES Táto, jak na to? podporuje otce doma i v práci Rádiové

Více

1. Historie komerčního zdravotního pojištění pro cizince v ČR

1. Historie komerčního zdravotního pojištění pro cizince v ČR Komerční zdravotní pojištění cizinců v ČR březen 2010 Helena Hnilicová, Karolína Dobiášová, Pavel Čižinský *** 1. Historie komerčního zdravotního pojištění pro cizince v ČR Velmi brzy po politických změnách

Více

moravské hospodářství

moravské hospodářství moravské hospodářství měsíčník pro firmy a veřejnou správu ZÁŘÍ 2012 www.moravskehospodarstvi.cz 2 Co v říjnu čeká voliče a politické strany? 7 Nadstandard v moravských nemocnicích 12 Technické obory vykročily

Více

TEMPUS MEDICORUM. Konference ČLK: Ministr Leoš Heger představil lékařům svou reformu. časopis české lékařské komory

TEMPUS MEDICORUM. Konference ČLK: Ministr Leoš Heger představil lékařům svou reformu. časopis české lékařské komory 5/2011 ročník 20 časopis české lékařské komory V tomto čísle: Připomínky ČLK k legislativním návrhům ministra Hegera Zákony o službách nejsou požadovanou reformou Korupce u veřejných zakázek ve zdravotnictví

Více

Úřad pro ochranu osobních údajů, 2014 ISBN 978-80-210-6700-4

Úřad pro ochranu osobních údajů, 2014 ISBN 978-80-210-6700-4 Výroční zpráva 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů, 2014 ISBN 978-80-210-6700-4 Ohlédnutí předsedy Úřadu za rokem 2013 Úřad v průběhu roku konstatoval, že kromě přetrvávajících problémů s praxí odpovědných

Více

Moderátor nebo lékař? MUDr. Roman Šmucler

Moderátor nebo lékař? MUDr. Roman Šmucler 2009 Vojenské zdravotní pojišťovny ČR Moderátor nebo lékař? MUDr. Roman Šmucler Náš organizmus Doc. PaedDr. Pavel Kolář Cestujeme do zahraničí Preventivní programy PODROBNÉ INFORMACE ZÍSKÁTE na všech pracovištích

Více

13/22 Prostředky vybírané na základě zákona ve prospěch České průmyslové zdravotní pojišťovny

13/22 Prostředky vybírané na základě zákona ve prospěch České průmyslové zdravotní pojišťovny Věstník NKÚ, kontrolní závěry 197 13/22 Prostředky vybírané na základě zákona ve prospěch České průmyslové zdravotní pojišťovny Kontrolní akce byla zařazena do plánu kontrolní činnosti Nejvyššího kontrolního

Více

PF 2010. Podpora jednotě komory a její organizaci na územním principu. XXIII. sjezd ČLK 21. a 22. 11. 2009 ČASOPIS ČESKÉ LÉKAŘSKÉ KOMORY 12/2009 PLUS

PF 2010. Podpora jednotě komory a její organizaci na územním principu. XXIII. sjezd ČLK 21. a 22. 11. 2009 ČASOPIS ČESKÉ LÉKAŘSKÉ KOMORY 12/2009 PLUS ČASOPIS ČESKÉ LÉKAŘSKÉ KOMORY 12/2009 ROČNÍK 18 V TOMTO ČÍSLE: Zmatek kolem vakcinace proti chřipce H1N1 Ministerský návrh úhradové vyhlášky katastrofa a problémy Právník radí, jak na regulace Závažnou

Více

Nový plán pro zaměstnanost pomůže desítkám tisíc lidí

Nový plán pro zaměstnanost pomůže desítkám tisíc lidí Práce noviny Ministerstva práce a sociálních věcí ČR ročník 10 číslo 4 11. 4. 2013 DOTACE Náklad ověřen auditorskou firmou ZDARMA K VĚCI PENZE Dětská skupina aneb do práce i s dětmi Nároky na posudkové

Více