Sborník - Konference

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Sborník - Konference"

Transkript

1 Sborník - Konference Projektový management jako řemeslo

2 Agenda 08:00h 09:00h Registrace účastníků 09:00h 09:15h Zahájení konference 09:15h 12:15h BLOK 1: Kdo je projektový manažer? Moderátor p. Martin Klusoň 09:15h 09:45h Ing. Rudolf Christopher Takáč, Prezident Společnosti pro projektové řízení Slovensko Téma: Rola projektového manažéra včera, dnes a v budúcnosti 09:45h 10:15h Martin Klusoň, PMP, GŘ Symphera s.r.o. Téma: Projektový manažer a jeho zázemí v ČR 10:15h 10:45h Přestávka, občerstvení 10:45h 11:15h Ing. Jan Doležal, Člen výboru Společnosti pro projektové řízení Téma: Využití standardu IPMA pro zvýšení kvality projektového řízení 11:15h 11:45h Ing. Petr Šesták, PMP, Předseda org. výboru Česká komora PMI, Senior Project / Program Manager HP Téma: PMI Chapter konečně i v ČR a co my s tím? 11:45h 12:15h Diskusní panel 12:15h 13:15h Oběd formou bufetu 13:15h 14:45h BLOK 2: Projektový manažer v korporaci Moderátor p. Ing. Jan Doležal 13:15h 13:35h Ing. Roman Vopršal, Project Manager, Česká Spořitelna Téma: Projektové řízení v bance, kompetence a zodpovědnosti projektového manažera 13:35h 13:55h Ing. Václav Provazník, Technology Solutions Manager, Oracle Téma: Projektový manažer vs. Architekt 13:55h 14:15h Ing. Zuzana Růžičková, PMP, Ředitelka pro projektové dodávky podnikových systémů v regionu CEE, HP Téma:Vliv globalizace a mezinárodních aspektů na řízení projektů a práci projektového vedoucího 14:15h 14:45h Diskusní panel (30 minut) 14:45h 15:15h Přestávka, občerstvení 15:15h 16:45h BLOK 3: Vzdělávání projektových manažerů Moderátor pí. Ing. Kateřina Braithwaite, CSc. 15:15h 15:35h Ing. Pavel Reich, Programme Manager, Logica Téma: Perfect Project Management aneb nikdy nekončící proces učení 15:35h 15:55h Ing. Zdeněk Šimek, MSc., MBA, Ředitel společnosti REVITCOM s.r.o, Praha Téma: Role a kompetence projektového manažera, školství a celoživotní vzdělávání 15:55h 16:15h Ing. Kateřina Braithwaite, CSc., Education Services Solutions Architect, HP Téma:Vzdělávací projekt - ACADEMYhp 16:15h 16:45h Diskusní panel (30 minut) 16:45h 17:15h Tombola; Závěr konference

3 Přednášející Profily Anotace

4 Ing. Rudolf Christopher Takáč, SPPR Rudolf je absolventom elektrotechnickej fakulty Technickej Univerzity v Košiciach. Po ukončení štúdia pracoval ako manažér a projektový manažér vo viacerých firmách na Slovensku. Má vyše 18 ročné skúsenosti s riadením biznis projektov ako aj s riadením medzinárodných projektov financovaných z projektov Európskej komisie (econtent Plus, Rámcové programy). V rámci projektového riadenia vlastní certifikáty IPMA B a PRINCE2 Practitioner. Od roku 2004 je medzinárodným hodnotiteľom IPMA. V roku 2005 pôsobil ako projektový manažér v Dellaware, USA. Prednášal v oblasti projektového riadenia v IIR - Rakúsko, INNOTOOL Maďarsko; BLED - Slovinsko, Zurich Švajčiarsko a ďalších). Je stálym spolupracovníkom Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. V rokoch ( ) zastával pozíciu riaditeľa Slovenského inštitútu pre projektové riadenie. Je spoluautorom viacerých odborných publikácii a výukových CD z oblasti projektového riadenia. V súčasnosti je prezidentom Spoločnosti pre projektové riadenie na Slovensku. Anotace přednášky Téma: Rola projektového manažéra včera, dnes a v budúcnosti Začiatky novodobého projektového manažmentu siahajú na začiatok 20. storočia. V tomto období projektový manažment začal používať Gantt diagram, metódu Kritickej cesty a ďalšie podporné nástroje/postupy pre riadenie projektov. Samozrejme projektové riadenie tu existovalo ďaleko predtým. Myslíte si, že egyptské pyramídy boli jednoducho postavené iba otrokmi, ktorých naháňali bezprizorní strážcovia? V minulom storočí sa projektový manažment uberal cestou precízneho plánovania projektu. Projektový manažér bol viac chápaný ako výborný a rozumný plánovač úloh spojených s následnou kontrolou. Veľké stavby transkontinentálnych železníc v Kanade preverili schopnosti týchto projektových manažérov. Mnohé projekty z tohto obdobia neboli doteraz prekonané z hľadiska náročnosti prostredia a prekážok, ktoré museli ľudia zvládnuť. Vývoj ale nemožno zastaviť. V období posledných 40 rokov (od roku 1964) vznikajú asociácie projektového riadenia, ktoré svojím pôsobením na poli výskumu, zbierania skúsenosti, publikačnou činnosťou výrazne začali posúvať projektový manažment dopredu. Čo raz viac vyvstáva otázka užitočnosti podporných metodík (Metóda Získanej hodnoty Earned Value, Kritický reťazec) jako aj postavenia, právomoci, autority a schopností projektového manažéra. Súčasný projektový manažér musí zvládnuť potrebné prvky sociálnych spôsobilostí, ktoré mu zaručujú solídny základ pre dennodenný manažment ľudí v projektovom tíme. Analytické vyhodnocovanie údajov o stave projektu a príprava riešení je dnes už (mala by byť) samozrejmosťou. Kam teda kráča projektový manažér? Nebude toto výnimočné remeslo časom zrušené? Budúcnosť projektového manažéra zdá sa nie je ohrozená, musí sa však vedieť pripraviť a osobne nastaviť na budúce výzvy v projektovom manažmente. Ktoré sú to? Odpoveď prinesie táto prednáška.

5 Martin Klusoň, PMP, Symphera Martin má 15 let zkušeností v dodávání IT projektů, více než 10 let v řízení projektů a více než 7 roky v oblasti školení. Martin během své mnohaleté praxe řídil a dohlížel na množství projektů, včetně komplexních programů, ve kterých figurovalo několik dodavatelů, pro české i zahraniční klienty. Vyškolil stovky projektových manažerů v České republice, ale i na Slovensku, v Německu, Holandsku, Dánsku, Belgii a Velké Británii. Pracoval mimo jiné i ve Spojených Arabských Emirátech. V průběhu své kariéry působil na pozicích projektového manažera, programového manažera, konzultanta pro řízení projektů a Quality Assurance manažera. V roli manažera kvality byl Martin zodpovědný za implementaci vnitřního systému kvality ve společnosti Logica v regionu střední a východní Evropy. Dále se zaměřoval na dodávku a operace, revize a podporu kritických projektů. Martin je akreditovaný PRINCE2 a PMP školitel, zkušený konzultant a projektový manažer. Je zakladatelem a ředitelem společnosti Symphera s.r.o., ve které působí na pozici generálního ředitele, stanovuje strategii a řídí podnik, ale aktivně hraje i roli klíčového konzultanta a školitele. Martin přispívá do odborných periodik a přednáší na různých konferencích a odborných seminářích. Anotace přednášky Téma: Projektový manažer a jeho zázemí v ČR Co se děje v České republice s projektovým řízením? Jaké existují organizace, akce a komunity? Kolik lidí se nechává certifikovat pro jednotlivé metodiky? A kdo? Jaký je trend, vize a budoucnost? Existuje místo, kde se mohou nejen zkušení, ale i začínající projektoví manažeři sdružovat? Jaké jsou rozdíly mezi projektovými manažery nebo nástroji používanými pro úspěšné řízení projektů? Dnes již nepochybujeme o roli projektového manažera, není to neznámý pojem. I přesto máme v budování role projektového manažera stále kam směřovat. Pravidelné vzdělávání, získávání a sdílení zkušeností a uznání role projektového manažera pomůže jedincům i společnostem vybudovat stabilní prostředí v oblasti projektového řízení v České republice.

6 Ing. Jan Doležal, SPŘ Jan Doležal vystudoval Automatizaci a Informatiku na Fakultě Strojní VUT v Brně, kde pokračuje v distančním doktorském studiu s tématikou projektového řízení. Je členem výboru Společnosti pro Projektové řízení (vedoucí sekce Projektově orientované společnosti, člen výboru) a certifikovaným senior project managerem IPMA Level B. Dříve působil jako specialista na volné noze, krátce jako project manager ve firmě Logos a.s., ještě dříve působil několik let ve východočeské společnosti Mikroelektronika spol. s r.o., která je dodavatelem systémů odbavování v hromadné dopravě s celosvětovou působností, kde zavedl projektové řízení a zastával pozici vedoucího projektové kanceláře/senior project managera. Dnes je ředitelem a jednatelem společnosti PM Consulting s.r.o. Projektovému řízení se věnuje od roku 2001, zkušenosti s poradenstvím a vzděláváním shromažďuje od roku Mezi hlavní oblasti aktivit, které realizuje na základě několikaletých zkušeností, patří zavádění projektového řízení, multiprojektové řízení, řízení portfolia a příprava na certifikaci dle IPMA. Anotace přednášky Téma: Využití standardu IPMA pro zvýšení kvality projektového řízení Příspěvek představuje základní principy kompetenčního standardu IPMA (International Project Management Association), jako uceleného popisu požadovaných dovedností a schopností manažerů projektů podle různých úrovní (komplexní projekt, méně komplexní projekt apod.) a jeho využití pro zvýšení kvality projektového řízení v organizaci. Jsou identifikovány přínosy pro projektové manažery, vedoucí projektových manažerů i celé organizace. V závěru jsou uvedeny možnosti, jak k IPMA standardu přistoupit a využít jeho přidané hodnoty.

7 Ing. Petr Šesták, PMP, Hewlett-Packard Ing. Petr Šesták, PMP, vystudoval mikroelektroniku na Elektrotechnické fakultě ZČU. Pracoval v nemocnici, ve společnostech 3M a Imation jako technický specialista, ve spol. APP (nyní Ness) vedl projekty systémové integrace a věnoval se vývoji SW a metodik projektového řízení. Od roku 2000 pracuje ve společnosti HEWLETT-PACKARD, nyní jako Senior Program Manager se specializací na vedení projektů a konzultace v oblasti architektury a integrace informačních systémů a zavádění projektového řízení. Na referenčním listu má úspěšně realizované rozsáhlé projekty pro státní správu a globální projekty pro nadnárodní společnosti, mimo jiné v Londýně, Paříži a Kuala-Lumpur. Věnuje se přednáškovým a školícím aktivitám. Je členem Project Management Institute, USA a předsedou organizačního výboru České komory PMI. Anotace přednášky Téma: PMI Chapter konečně i v ČR a co my s tím? Projektové řízení má dlouhou historii ve výstavbě, strojírenství, armádního vývoje, kosmonautiky a jiných, přirozeně projektově orientovaných úlohách, které spolu přinášení vznik nových týmů k jednotlivým zadání. Od devadesátých let 20.století však můžeme pozorovat zvýšení zájmu i mimo tyto klasické obory. Zejména rozvoj informačních technologií, internetu, zrychlení vývojových cyklů produktů a služeb a vůbec celková orientace na zvládnutí změny v komerčním i veřejném sektoru ve snaze uspět v konkurenčním boji či poskytnout občanovi kvalitnější službu přinášení nové nároky, od strategie až po nové pracovní postupy a techniky. Projektové řízení a projektový přístup k řešení těchto výzev jsou přirozenou volbou k jejich řešení. Největší celosvětová nezisková profesní organizace v oboru projektového řízení Project Institute Management, čelí nebývalému nárustu členské základny a zájmu o standardy a certifikace. Být dobře připraven znamená možnost získávat zkušenosti, dlohodobě se vzdělávat, přejímat osvědčené metody a své teoretické schopnosti prokazovat na trhu práce. Česká komora PMI reaguje na vzrůstající počet členů PMI a certifikovaných odborníků v oboru projektového řízení a svojí činností napomáhá rozvoji a uznání profese v České republice.

8 Ing. Roman Vopršal, Česká spořitelna Roman vystudoval České vysoké učení technické v Praze, kde získal titul Ing. v oboru technická kybernetika. Po studiích krátce podnikal v oblasti počítačové grafiky, od r byl zaměstnán ve společnosti Logica, nejprve jako konzultant, později jako projektový manažer. Pracoval na řadě projektů jak v ČR tak v zahraničí. Po svém příchodu do České spořitelny v r začal pracovat jako projektový manažer v oblasti řízení strategických projektů. Podílel se na řízení řady projektů v rámci programu rozvoje platebních karet a řízení kreditních rizik. Roman je ženatý, má jedno dítě. Ve volném čase se věnuje sportu, hudbě a rodině. Anotace přednášky Téma: Projektové řízení v bance, kompetence a zodpovědnosti projektového manažera Projekty nikde neběží ve vakuu. Tím spíše ve velké finanční instituci, kde jsou ovlivňovány řadou norem, manažerských zvyklostí, samotnou kulturou uvnitř společnosti. Jak tyto aspekty a organizační struktura ovlivňují řízení projektů? Jak vymezují kompetence a zodpovědnosti projektových a liniových manažerů? Jak závisí vnímání projektového řízení na zkušenostech a znalostech projektových manažerů? Těmto otázkám se bude věnovat příspěvek člena projektové kanceláře České spořitelny.

9 Ing. Václav Provazník, Oracle Od ranného dětství Václav vídával doma děrné štíky a další praktické projevy tehdejší informatiky. Vlastní zkušenosti z oblasti informačních a komunikačních technologií začal získávat již v devadesátých letech dvacátého století na počítači Commodore 64. V době dynamického vývoje IT a komunikací se přes systémy BBS dostal k internetu a dále pak k oblasti podnikových informačních systémů, kde působí dodnes. Během své profesionální kariéry prošel role majitele firmy, konzultanta, architekta, projektového vedoucího, krizového manažera, divizního a technického ředitele. Před čtyřmi roky nastoupil do společnosti Oracle, kde vybudoval a řídí skupinu technologických konzultantů, architektů a projektových vedoucích. Zkušenosti z práce pro systémového integrátora, budování telekomunikačního start-upu, soukromého podnikání v IT i z vlastní publikační činnosti se snaží využít pro vytvoření nadhledu a pragmatického přístupu. Věří v kontinuální rozvoj, komunikaci a empatii. Václav je absolventem VŠE v Praze, obor Informační Technologie a Systémová Analýza. Anotace přednášky Téma: Projektový manažer vs. Architekt Projektový manažer je nositelem projektu a konečné zodpovědnosti za všechny jeho aspekty. IT projekty ale nejsou čistě technickou disciplínou, kterou je možné dopředu popsat a spočítat a podle tohoto plánu pak jenom dodat. I proto je většina projektů v IT silně závislá na osobě architekta, a to nejen v době přípravy a plánování projektu, ale během jeho celého životního cyklu. Projektovému vedoucímu i architektovi jde o stejný cíl, jejich pohled se však tu a tam rozchází. V takovém případě mají většinou pravdu oba (každý však tu svou). Příspěvek se pokusí zamyslet nad důvody těchto rozdílů a umožnit tak cestu k vzájemnému pochopení a lepší spolupráci. Neklade si za cíl najít a popsat jediné správné řešení, ale předestřít možné myšlenky a vyvolat diskusi. Cesta v tomto případě není cíl, k cíli ale vede a přibližuje.

10 Ing. Zuzana Růžičková, PMP, Hewlett-Packard Zuzana je absolventkou Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze, obor matematické inženýrství. V roce 2000 získala certifikát Project Management Professional PMP v Project Management Institute v Pensylvanii, USA. Před svým nástupem do HP v roce 1999 působila v různých organizacích ve státní správě, zdravotnictví, bankovnictví a v akademickém prostředí. Nejprve v pozicích programátora a analytika, později jako projektový vedoucí a posléze v různých manažerských pozicích, nejprve na úrovni českého a později i nadnárodního managementu. V současné době působí ve společnosti Hewlett-Packard jako ředitelka pro projektové dodávky podnikových systémů v regionu Střední a Východní Evropa. V této roli je zodpovědná za řízení týmů projektových vedoucích v regionu a za řízení portolia projektů se zaměřením na řízení rizik a kvality dodávek. Věnuje se také lektorské a publikační činnosti ve svém oboru. Anotace přednášky Téma: Vliv globalizace a mezinárodních aspektů na řízení projektů a práci projektového vedoucího Příspěvek je zaměřen na specifika práce projektového vedoucího a projektového týmu, daná globalizací, prací v korporátních a nadnárodních organizacích a spoluprací mezinárodních týmů. Na základě vlastních zkušeností autorka popisuje, jakým způsobem musí projektový vedoucí přizpůsobit své pracovní metody a postupy práci ve virtuálních týmech, jejichž členové jsou rozděleni vzdálenostmi, časovými zónami, jazykovými a kulturními diferencemi a jak tyto aspekty navíc pozitivně využít.

11 Ing. Pavel Reich, Logica Pavel Reich vystudoval VŠE v Praze, obor IT, pracoval nejprve jako analytik a programátor poštovních a telekomunikačních IT systémů, později jako CIO Poštovní banky, a.s. a CIO České spořitelny, a.s. Pavel má více jak 25 letou zkušenost v IT průmyslu a projektovém řízení a rozumí dobře podnikatelským i finančním problémů velkých firem a IT governance. Řadu let pracoval jako konzultant v management consultingu v britské firmě. Pracoval jako PM na projektech nejen u nás, ale i na Slovensku, Ukrajině, Rusku, Holandsku a Polsku. Jako externí pracovník přednáší projektové řízení na VŠE, katedře IT v Praze a vede zde diplomové práce. Je držitelem platného certifikátu projektového řízení PRINCE2 Practitioner. V Logice pracuje s přestávkou od r V současné době zastává pozici programového manažera a liniového vedoucího všech projektových manažerů v rámci CEE. V této druhé funkci odpovídá i za jejich motivaci a profesní rozvoj. Anotace přednášky Téma: Perfect Project Management aneb komlexní vzdělávání v Logica CEE Příspěvek se zabývá systémem celoživotního školení PM a podporou a měřením jejich růstu v globální společnosti poskytující služby IT resp. v její pobočce pro Central & East Europe. Tento systém je rozdělen do několika segmentů individuálního rozvoje. Přestože se přednáška zabývá všemi aspekty, je její největší důraz kladen na specifické a nejúčinnější oblasti a to komunitu PPM a systém 360 o hodnocení. Komunita je účinným nástrojem, protože může volit různé aktivity a jejich formy podle zájmu svých členů a podle operativních potřeb společnosti Logica. 360 o systém hodnocení nazývaný Performance Management Scheme resp. jeho e-verze epms patří mezi celosvětově mandatorní nástroje porovnávání spolupracovníků na straně jedné a přizpůsobit systém dalšího rozvoje konkrétnímu pracovníkovi, jeho úrovni a schopnostem, zájmu jeho další kariéry a taktických záměrů konkrétní pobočky. Pro větší objektivizaci vstupují do hodnocení vedle liniových vedoucích i spolupracovníci, klienti a členové týmů příslušného PM.

12 Ing. Zdeněk Šimek, MSc. MBA, REVITCOM Zdeněk je absolventem Sheffield Hallam Univerzity v oboru Master of Strategic Human Resource Management, zde také absolvoval MBA. V oblasti Strategic Human Resource Management získal mezinárodní certifikace na stážích v Japonsku, Belgii, Německu. Jeho původním oborem je fytopatologie, kterou vystudoval na Zemědělské univerzitě Praha. Zdeněk dlouho dobu působil ve skupině PPF v pozici personálního ředitele České pojišťovny. Později založil vlastní společnost REVITCOM.eu orientovanou na změnový management a revitalizaci firem. Dlouhodobě je členem představenstva České společnosti pro rozvoj lidských zdrojů a místopředsedou představenstva Svazu bank a pojišťoven. Během své profesionální kariéry se Zdeněk podílel i na řadě dalších krizových, změnových a restrukturalizačních projektů oborech jako je pojišťovnictví, stavebnictví, zdravotnictví, zpracovatelský průmysl a média. Má dlouholeté manažerské zkušenosti nejen z oblasti strategického personálního řízení, ale i prodeje a řízení sítí, technologické podpory. V současné době Zdeněk působí zároveň i jako vedoucí katedry řízení lidských zdrojů na VŠEM Praha. Anotace přednášky Téma: Role a kompetence projektového manažera, školství a celoživotní vzdělávání Jak vypadá typická pozice projektového manažera z pozice HR? Co vše se za tímto pojmem často skrývá a jaká očekávání jsou vkládána do vínku této změnové a tolik často démonizované pozice? Podívejme se na tolik v posledních letech oblíbenou a skloňovanou pozici z několika úhlů. Pojďme hledat závislosti a typické prvky. Jak mohou personalisté napomoci vyhledání, rozvoji, retenci a vysokému výkonu projektových manažerů? Existuje jednotný přístup k řešení? Na to vše se pokusíme reagovat v tomto vystoupení.

13 Ing. Kateřina Braithwaite, CSc., Hewlett-Packard Kateřina je absolventkou Vysoké školy báňské v Ostravě, kde získala magisterský titul v oboru systémové inženýrství. Studia poté zakončila postgraduálem na Mezinárodním institutu aplikovaných systémových analýz (International Institute of Applied System Analysis) ve Vídni, kde získala titul kandidáta věd v oboru ekologie. Před svým působením ve společnosti Hewlett-Packard Kateřina získávala své zkušenosti jako člen vrcholového managementu v různých společnostech s mezinárodní působností, v oborech od ocelářství až po kosmetický průmysl. Během své profesionální kariéry Kateřina působila v těchto společnostech na různých pozicích, např. jako manažerka pro prodej a marketing, manažerka pro podporu prodeje, ředitelka pro rozvoj obchodu a vzdělávání, nezávislá konzultantka pro strategický rozvoj. Získala tak široké praktické zkušenosti při aplikaci obchodních záměrů, v marketingovém výzkumu a strategickém plánování. V současné době Kateřina vede nový vzdělávací projekt Vzdělávacího centra společnosti Hewlett-Packard ACADEMY hp, působí jako lektor a kouč. Anotace přednášky Téma: Vzdělávací projekt ACADEMYhp Dnešní specialista, manažer, bankovní poradce i asistentka ředitele potřebují a chtějí být chytří - SMART. Musí mít znalosti nejen jak ovládat stroje, PC, SW, servery, procesy, ale zároveň musí být schopní zvládat sebe i okolí. Musí znát svou osobnost, musí chápat své spolupracovníky, rozumět interním i externím zákazníkům. Jejich úspěch tedy spočívá i v dovednostech, kterým se říká soft. Co odlišuje průměrného člověka od nadprůměrného, juniora od seniora, slušně placeného specialistu od nadprůměrně placeného, specialistu od manažera, manažera od vrcholového manažera? Je to právě rozsah a úroveň jak technických, tak soft znalostí, které jsou vždy správně vyvážené dle pracovní role. Nejúspěšnější společnosti investují do vzdělávání maximum. A tyto investice jim přinášejí nejvyšší možnou návratnost v tom, že své postavení na trhu nejen udržují, ale i dále zlepšují. Pokud to zjednodušíme do matematického vzorce pak platí: Investice do vzdělávání = Lepší hospodářské výsledky. Jsou to totiž právě kvalitní, vzdělaní a dále vzdělávající se lidé, kteří spoluvytváří vysokou úroveň společností, pro něž pracují.

14 Prezentace Blok č. 1: Kdo je projektový manažer? 1. Rola projektového manažéra včera, dnes a v budúcnosti Ing. Rudolf Christopher Takáč, Pre dent Společnosti pro projektové řízení Slovensku zi 2. Projektový manažer a jeho zázemí v ČR Martin Klusoň, GŘ Symphera s.r.o 3. Využití standardu IPMA pro zvýšení kvality projektového řízení Ing. Jan Doležal, Člen výboru Společnosti pro projektové řízení 4. PMI Chapter konečně i v ČR a co my s tím? Ing. Petr Šesták, PMP, Předseda org. výboru Česká komora PMI Senior Project / Program Manager HP

15 1. Rola projektového manažéra včera, dnes a v budúcnosti Ing. Rudolf Christopher Takáč, Prezident Společnosti pro projektové řízení Slovensku Konference Projektový management jako řemeslo emeslo, hotel Diplomat, Praha Zač Začiatky projektové projektového riadenia Najstaršie projekty ľudstva starobylý Egypt Pyramídy Rola projektové projektového manaž manažéra vč včera, dnes a v budú budúcnosti Sun Tzu stratégia víťazstva vo vojne Stavby železníc 1. Minulosť Minulosť 2. Súčasnosť 3. Budúcnosť storočie Rozvoj súčasného projektového riadenia Moderné Moderné projektové projektové riadenie Ganttov diagram Gantt 1917 (...motivácia) Procesy, techniky, prístupy k riadeniu projektu, spôsobilosti projektového manažéra Vznik asociácií projektového riadenia Certifikácia CPM Henry Laurence Gantt ( ) 2. Súčasnosť 3. Budúcnosť y 1. Minulosť Minulosť d kla Ná Projektový trojuholník čas, náklady, výstupy: Martin Barnes 1969 Ča s Metóda kritickej cesty: Kelley a Walker 1957 Výstupy 1. Minulosť 2. Sú Súčasnosť asnosť 3. Budúcnosť 4 5 Trendy - Projektový manaž manažér Súčasný svet viac komplikovaný ako pred rokmi: Globalizácia krajín ( ) Globalizácia organizácie ( ) Globalizácia jednotlivcov ( súčasnosť ) Spôsobilostí Projektového manažéra Motivujúce korektné vedenie Rozvoj a udržiavanie projektového tímu vysoká priorita Dnes už to nie je riadení nadväzností medzi projektovými úlohami, dodržania času, nákladov. Budovanie a vedenie flexibilného a kreatívneho tímu Integrovaný prístup, kontrola rozsahu, nákladov a času, riadenie rizík projektov, riadenie zmeny Každý bude musieť poznať princípy a postupy projektového riadenia Spôsobilosti projektového manažéra Projektové riadenie - súčasťou vzdelávania (stredné, vysoké školy, vzdelávacie organizácie) 1. Minulosť 2. Sú Súčasnosť asnosť 3. Budúcnosť 1. Minulosť 2. Súčasnosť 3. Budú Budúcnosť cnosť 6 Sborník konference: Projektový management jako řemeslo, Praha, hotel Diplomat

16 Motivovanie, komunikácia Etika vs. dlhodobý výsledok Nie iba odborne zdatní projektoví manažéri (IPMA SPS3) Metodiky projektového riadenia budú v budúcnosti široko známe a používané manažérmi na rôznych úrovniach. Projektové riadenie bude jazykom efektívneho riadenia. 1. Minulosť 2. Súčasnosť 3. Budúcnos cnosť Turbulentné prostredie, zložitosť, Neurčitosť v projektoch normálny jav Spôsob riadenie projektov v neurčitom prostredí (nároky na projektového manažéra) Neurčitosť a fixné ciele orientácia na hodnotu ako výstup z projektu. Príprava zúčastnených strán na uvedenú skutočnosť a aktívna spolupráca zúčastnených strán na projekte Posunu projektového riadenia od práce plánovačov smerom k vyšším strategickým úlohám 1. Minulosť 2. Súčasnosť 3. Budúcnos cnosť 8 9 Strategické myslenie v projektovom riadení Participácia projektového riadenia na zvýšení efektívnosti procesov obchodného oddelenia organizácie Participácia projektového riadenia na zvýšení efektívnosti procesov obchodného oddelenia organizácie Projektové riadenie - spôsob kontroly vývoja v obchodných aktivitách. Smerovanie k vykonávaniu správnych projektov. Záver Posilnená rola projektového manažéra/ky vo svetle požiadaviek na jeho/jej sociálne spôsobilosti Motivujúce korektné vedenie Poznanie postupov projektového riadenia (každý zamestnanec) Prepojenie projektového riadenia na strategické požiadavky organizácie 1. Minulosť 2. Súčasnosť 3. Budúcnos cnosť 10 Rudolf Christopher Takáč október

17 2. Projektový manažer a jeho zázemí v ČR Martin Klusoň, GŘ Symphera s.r.o Konference Projektový management jako řemeslo emeslo, hotel Diplomat, Praha Projektové Projektové řízení zení v ČR 1. Kdo je PM v ČR? 2. Kde se PM sdružuje? Projektový manaž manažer a jeho zázemí zemí v ČR 3. Kariérní postup/ vzdělávání? 4. Co čte PM v ČR? 5. Budoucnost? Projektové Projektové řízení zení v ČR Kdo je PM v ČR? Opravdoví PM (projektově-orientované společnosti) Nejasné rozdělení (junior PM, PM, senior PM, programový manažer) Tvorba národního standardu kvalifikací: Návrh nové kvalifikace pro ověřování dle zákona č. 179/2006 Sb. Popis kvalifikace, kvalifikační úroveň, odborná příprava a certifikáty, mzda, uplatnitelnost Záměr návrhu na Hospodářské komoře ČR: Selekce PM, výběrová řízení Jaké jsou další kroky? Vznik a reformování oborových organizací Koordinátoři (liniově-orientované společnosti) Malá pravomoc, nedisponují budgetem Jiné role- nerelevantní Skladník, opravář Kde se PM sdru sdružuje? Komora PM Kde se PM sdružuje? Frekvenc e Místo Konference Projektový management jako řemeslo (HP, Symphera) Listopad 1 den 1x ročně Praha 2,300 Konference Projektový management (SPŘ) Duben 2 dny 1x ročně Brno 3,150 Konference Project Management Day (Business Tuesday) Červen 1 den 1x ročně Praha 4,950 Project Management Club (Business Tuesday) Září; Říjen cca 3 hod. 2x ročně Praha 1,950 Dny sekcí SPŘ Září 2 dny 1x ročně Jihlava Setkání členů české komory PMI Různé cca 3 hod. 2-3x ročně Praha Bez poplatku Setkání členů sekcí SPŘ Různé cca 3 hod. 2-3x ročně Různé Bez poplatku Soutěž Projekt roku (Business Tuesday, solit project) Březenčerven Různé 1x ročně Praha Bez poplatku Název akce Kdy Trvání akce Základní cena (Kč/osoba) SPŘ? SPŘ Založena: 1990 Prezident: Michael Motal Členů: cca 300 Business Tuesday Založena: 2004 Prezident: Ivan Pilný Členů: cca 6000 Projektový Underground Czech PMI Chapter Založena: 2008 Prezident: Petr Šesták Členů: 160 AKAmonitor Ing. Mira Vlach (na volné noze). 500 Sborník konference: Projektový management jako řemeslo, Praha, hotel Diplomat

18 Kariérn rní postupování/ / vzdělávání Kariérní dráha projektového manažera, zlepšování kvalifikace Kvalita PM, podle: Znalosti Zkušenosti Výkonnosti Osobních kvalit Ceny/ Dostupnosti Kariérn rní postupování/ / vzdělávání Certifikací v ČR R za posledních 5 let: PMI tyto data neposkytuje (Desítky?) Co čte PM v ČR? Co dál? d? Budoucnost?

19 3. Využití standardu IPMA pro zvýšení kvality projektového řízení Ing. Jan Doležal, Člen výboru Společnosti pro projektové řízení Konference Projektový management jako řemeslo,, hotel Diplomat, Praha Agenda 3 VYUŽIT ITÍ STANDARDU IPMA PRO ZVÝŠEN ENÍ KVALITY KVALITY PROJEKTOVÉHO ŘÍZENÍ Úvodní informace o IPMA Certifikace IPMA Jak přístup IPMA efektivně použít IPMA v rámci ČR S Projektové řízení ve světě 5 4 Standardizace projektového řízení IPMA, PMI, PRINCE2, Projektové řízení patří mezi standardní znalosti západních manažerů a pracovníků, kde je považováno za Best of practice International project management association (IPMA Společnost pro projektové řízení člen IPMA (www.ipma.cz) Project management institute (PMI PRINCE2 (www.prince2.org.uk ISO ) ) Standard IPMA 7 6 Standard IPMA v3 A co z něj pro nás plyne Nejstarší standard (již od šedesátých let) Nyní již třetí verze Nejedná se o popis procesů, ale o popis požadovaných kompetencí, znalostí a schopností jednotlivce v různých aspektech projektů, programů a portfolií Je o projektovém manažeru, nikoliv o projektovém řízení! Vnitřně velmi silně provázán

20 Základní kladní principy standardu IPMA 8 IPMA vs. PMI vs. PRINCE2 9 PMI nebo PRINCE2 zaměřeny primárně na proces (jsou to de facto metodiky nebo metodické rámce) IPMA je zaměřena na osobnost projektového manažera (je to kompetenční model a definované kompetenční profily) Filosofie řízení projektů v podstatě totožná používají se ty samé metody atp. Projekt, program, portfolio Byznys není roven obchodu! Je znát inspirace BPM (Business process management) Nutně popsán pro prostředí velkých organizací (je obecně platný) u menších je předpoklad adekvátního zjednodušení Národní standard založen na IPMA Competence Baseline version 3.0 (ICB) Význam certifikace a standard IPMA Mezinárodní standard Prokázání kvalifikace zejména v zemích EU Zvýšení kvalifikace jednotlivců Zvýšení kvality projektového řízení organizací CERTIFIKACE DLE IPMA Úvodní informace Rozhodující je schopnost jednotlivce aplikovat standardizované znalosti na konkrétní situace, což je také primárně prověřováno Certifikace dle IPMA 12 Zdroje informací informací 13 Certifikuje Společnost pro projektové řízení členská organizace IPMA Platnost 5 let Čtyři stupně certifikace s různými požadavky (a cenou) Level D: Certifikovaný projektový praktikant Level C: Certifikovaný projektový manažer Level B: Certifikovaný senior projektový manažer Level A: Certifikovaný ředitel projektů 20 elementů technických kompetencí 15 elementů behaviorálních kompetencí 11 elementů kontextových kompetencí Kniha Národní standard kompetencí podle IPMA Dostupná v mírně zjednodušené verzi i v pdf Web sekce o certifikaci, tipy pro úspěšné absolvování Slovník pojmů! Kniha Projektový management podle IPMA (vytvořena v návaznosti na standard) Další knihy a zdroje, které však nemusí být vždy 100% kompatibilní se standardem Sborník konference: Projektový management jako řemeslo, Praha, hotel Diplomat

Perfect Project Management Nikdy nekončící proces učení

Perfect Project Management Nikdy nekončící proces učení Perfect Project Management Nikdy nekončící proces učení Systém školení a růstu PM v Logice CEE Pavel Reich, Programme Manager & PM Practice Manager 19.11.2010 Kdo jsme? Více než 39.000 spolupracovníků

Více

PROJEKTOVÁ VÝUKA, ŘÍZENÍ PROJEKTŮ A VÝZNAM CERTIFIKACE PRO BUDOUCÍ KARIÉRNÍ RŮST

PROJEKTOVÁ VÝUKA, ŘÍZENÍ PROJEKTŮ A VÝZNAM CERTIFIKACE PRO BUDOUCÍ KARIÉRNÍ RŮST PROJEKTOVÁ VÝUKA, ŘÍZENÍ PROJEKTŮ A VÝZNAM CERTIFIKACE PRO BUDOUCÍ KARIÉRNÍ RŮST Ing. Jan Doležal Agenda 2 Projektové řízení a projektová výuka Jaké jsou požadavky praxe? Význam a možnosti certifikace

Více

Standardy projektového řízení a certifikace

Standardy projektového řízení a certifikace Projektové řízení (BI-PRR) Standardy projektového řízení a certifikace Katedra softwarového inženýrství Fakulta informačních technologií České vysoké učení technické v Praze Ing. Martin Půlpitel, 2011

Více

Novinky v projektovém řízení

Novinky v projektovém řízení Novinky v projektovém řízení Jiří Krátký Struktura prezentace - O Společnosti pro projektové řízení - Trendy v projektovém řízení - Nejčastější chyby v projektech - Certifikace projektových manažerů -

Více

PŘEDSTAVENÍ STANDARDŮ PM. Ing. Jan Doležal, Ph.D., PMP, IPMA B

PŘEDSTAVENÍ STANDARDŮ PM. Ing. Jan Doležal, Ph.D., PMP, IPMA B PŘEDSTAVENÍ STANDARDŮ PM Ing. Jan Doležal, Ph.D., PMP, IPMA B Ing. Jan Doležal, Ph.D. 2 Ředitel a jednatel PM Consulting s.r.o. IPMA level B (senior projektový manažer) PMI Project Management Professional

Více

Zpráva o činnosti za rok 2011. Společnost pro projektové řízení, o. s. Zemědělská 5 613 00 Brno IČ: 47608749

Zpráva o činnosti za rok 2011. Společnost pro projektové řízení, o. s. Zemědělská 5 613 00 Brno IČ: 47608749 Zpráva o činnosti za rok 2011 Společnost pro projektové řízení, o. s. Zemědělská 5 613 00 Brno IČ: 47608749 OBSAH OBSAH... 2 1. O Společnosti... 3 2. Činnost SPŘ v roce 2011... 3 3. Aktivity sekcí... 4

Více

Popis obsahu a struktury programu

Popis obsahu a struktury programu Popis obsahu a struktury programu (Příloha k Žádosti o akreditaci vzdělávacího programu u Společnosti pro projektové řízení, o. s.) 1 Vzdělávací subjekt: HM PARTNERS s.r.o. Název programu: Projektové řízení

Více

Řízení kvality, kontroling, rizika. Klíčová aktivita 2 Komplexní vzdělávání. Kateřina Hrazdilová Bočková Martina Polčáková Branislav Lacko

Řízení kvality, kontroling, rizika. Klíčová aktivita 2 Komplexní vzdělávání. Kateřina Hrazdilová Bočková Martina Polčáková Branislav Lacko Sylabus modulu G: Řízení kvality, kontroling, rizika Klíčová aktivita 2 Komplexní vzdělávání Kateřina Hrazdilová Bočková Martina Polčáková Branislav Lacko 6. 12. 2010 Cílem dokumentu je seznámit účastníky

Více

ZÁKLADNÍ NABÍDKA SLUŽEB

ZÁKLADNÍ NABÍDKA SLUŽEB ZÁKLADNÍ NABÍDKA SLUŽEB CROSSLINE SERVICES s.r.o. Jeremiášova 870 155 00 Praha 5 IČO: 241 43 065 DIČ: CZ24143065 Kontaktní osoba: Ing. Veronika Kimmer GSM: +420 777 755 618 veronika.kimmer@crosslineservices.cz

Více

NÁRODNÍ CERTIFIKACE STUDENTŮ

NÁRODNÍ CERTIFIKACE STUDENTŮ NÁRODNÍ CERTIFIKACE STUDENTŮ I N F O R M A C E N Á R O D N Í C E R T I F I K A C E S T U D E N T Ů Tato publikace je autorským dílem Národního certifikačního a akreditačního orgánu Společnosti pro projektové

Více

Curriculum vitae - Stanislav Loskot. Vysokoškolské, magisterský program, MBA (Ústav práva a právní vědy)

Curriculum vitae - Stanislav Loskot. Vysokoškolské, magisterský program, MBA (Ústav práva a právní vědy) Profesní životopis Jméno a příjmení Mgr. Stanislav Loskot, MBA Adresa Košařiska 112 Milíkov 739 81 Telefon +420 737 977 779 E-mail Státní příslušnost loskot.stanislav@gmail.com Česká republika Datum narození

Více

kapitola 2 předprojektová fáze 31

kapitola 2 předprojektová fáze 31 OBSAH 6 projektové řízení Předmluva 3 Kapitola 1 Základní pojmy a východiska 13 1.1 Úvod do řízení projektů 14 1.1.1 Co je to projektové řízení 14 1.2 Základní pojmy projektového řízení 17 1.2.1 Projekt

Více

Metodika projektového řízení a certifikace projektových manažerů

Metodika projektového řízení a certifikace projektových manažerů Metodika projektového řízení a certifikace projektových manažerů Jaroslav Svoboda, Jiří Skalický Abstrakt: Příspěvek se týká nového studijního oboru Systémy projektového řízení na Fakultě ekonomické Západočeské

Více

VITKOVICE MACHNIERY GROUP

VITKOVICE MACHNIERY GROUP VÝZNAM KVALITY RLZ V PODMÍNKÁCH STROJÍRENSKÉ SKUPINY VITKOVICE MACHNIERY GROUP Martin LEHOCKÝ Personální ředitel VITKOVICE a.s.. Olomouc 12.9. 2012 Jsme nejvýznamnější středoevropskou strojírenskou skupinou

Více

ODBORNÉ PORADENSTVÍ PRO STRATEGICKÉ ŘÍZENÍ KATALOG 2013. Motto: Víte, kde jsou Vaše zdroje?

ODBORNÉ PORADENSTVÍ PRO STRATEGICKÉ ŘÍZENÍ KATALOG 2013. Motto: Víte, kde jsou Vaše zdroje? ODBORNÉ PORADENSTVÍ PRO STRATEGICKÉ ŘÍZENÍ KATALOG 2013 Motto: Víte, kde jsou Vaše zdroje? ODBORNÉ PORADENSTVÍ PRO STRATEGICKÉ ŘÍZENÍ AL-Consulting s.r.o. Metody strategického poradenství v dnešní době

Více

VZDĚLÁVÁNÍ ZAMĚSTNANCŮ NA VUT V BRNĚ. 17. 9. 2009 / barokní aula VUT v Brně Vlastimil Bejček bejcek@cpp.vutbr.cz / 603 426 627

VZDĚLÁVÁNÍ ZAMĚSTNANCŮ NA VUT V BRNĚ. 17. 9. 2009 / barokní aula VUT v Brně Vlastimil Bejček bejcek@cpp.vutbr.cz / 603 426 627 VZDĚLÁVÁNÍ ZAMĚSTNANCŮ NA VUT V BRNĚ 17. 9. 2009 / barokní aula VUT v Brně Vlastimil Bejček bejcek@cpp.vutbr.cz / 603 426 627 PROGRAM 1. Informace o vzdělávání zaměstnanců na VUT v Brně 2. Mezinárodní

Více

Kulatý stůl l expertů. Jihlava 20.června 2007

Kulatý stůl l expertů. Jihlava 20.června 2007 Kulatý stůl l expertů Jihlava 20.června 2007 Základní informace Systémový projekt OP RLZ 3.3 Realizátor projektu: MPSV ČR Dodavatel VZ: sdružení NVF, BIVŠ, KPMG Subdodavatelé: SST, AMSP, ČIA Doba realizace:

Více

Metodiky a normy. Matěj Vala. Katedra softwarového inženýrství Fakulta informačních technologií České vysoké učení technické v Praze Matěj Vala, 2011

Metodiky a normy. Matěj Vala. Katedra softwarového inženýrství Fakulta informačních technologií České vysoké učení technické v Praze Matěj Vala, 2011 Metodiky a normy Matěj Vala Katedra softwarového inženýrství Fakulta informačních technologií České vysoké učení technické v Praze Matěj Vala, 2011 Projektové řízení LS 2010/11, Předn. 2 Evropský sociální

Více

Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost

Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost EDUCA III Další profesní vzdělávání zaměstnanců společnosti T-MAPY spol. s r.o. 2013-2015 září 2013 - únor 2015 Charakteristika projektu Projekt je zaměřen

Více

Certifikace studentů dle standardu International Project Management Association příležitost nebo fikce?

Certifikace studentů dle standardu International Project Management Association příležitost nebo fikce? Certifikace studentů dle standardu International Project Management Association příležitost nebo fikce? Ing. Jaromír Pitaš vedoucí Certifikačního orgánu Společnosti pro projektové řízení o.s., Brno jaromir.pitas@unob.cz

Více

Projektové řízení v ČR. Zpráva o výsledcích šetření

Projektové řízení v ČR. Zpráva o výsledcích šetření Projektové řízení v ČR 2012 Zpráva o výsledcích šetření ZASTŘEŠUJÍCÍ ORGANIZACE PROJEKTOVÝCH MANAŽERŮ V ČR Jsme Vaším odborným partnerem v otázkách projektového řízení a certifikujeme projektové manažery

Více

Vzdělávací aktivity CAPLu pro období 2014 2016

Vzdělávací aktivity CAPLu pro období 2014 2016 Vzdělávací aktivity CAPLu pro období 2014 2016 jsou zaměřeny především na následující odborné oblasti a cílové skupiny : - MLS modulární vzdělávací systém OSN - distanční studium na mezinárodní certifikát

Více

Manažerská ekonomika

Manažerská ekonomika PODNIKOVÝ MANAGEMENT (zkouška č. 12) Cíl předmětu Získat znalosti zákonitostí úspěšného řízení organizace a přehled o současné teorii a praxi managementu. Seznámit se s moderními manažerskými metodami

Více

Přidaná hodnota HR očima HR manažerů a CEO

Přidaná hodnota HR očima HR manažerů a CEO Výsledky průzkumu PMF 2015 Přidaná hodnota HR očima HR manažerů a CEO Jana Havlíčková, Preciosa, a.s.; členka představenstva PMF Kateřina Maršíková, Ekonomická fakulta, TUL Síla HR, Praha, Slovanský dům,

Více

REGIONÁLNÍ SEMINÁŘ V OBLASTI ENERGETIKY PRO MĚSTA A OBCE STŘEDOČESKÉHO KRAJE. Kolín, 23. září 2015

REGIONÁLNÍ SEMINÁŘ V OBLASTI ENERGETIKY PRO MĚSTA A OBCE STŘEDOČESKÉHO KRAJE. Kolín, 23. září 2015 Sdružení tajemníků městských a obecních úřadů ČR, o. s. za podpory Ministerstva průmyslu a obchodu a odborné garance TÜV SÜD Czech s.r.o. si Vás dovoluje pozvat na REGIONÁLNÍ SEMINÁŘ V OBLASTI ENERGETIKY

Více

AKADEMIE PERSONALISTIKY 1

AKADEMIE PERSONALISTIKY 1 AKADEMIE PERSONALISTIKY 1 Akademie personalistiky 1 Institut personalistiky při VŠE v Praze (INPER) připravuje ve spolupráci se svými partnery ucelený program dalšího vzdělávání pro pracovníky personálních

Více

1. Zaměření projektu (1)

1. Zaměření projektu (1) ESF JPD Grantové schéma 4.1 Konkurenceschopnost CZ.4..7/4.1../87 INTERNAL CONTROL ACADEMY Eurodan, s.r.o. Ing. Rodan Svoboda +4 6 49 svoboda@eurodan.cz www.eurodan.cz 1. Zaměření projektu (1) Záměr projektu

Více

Řízení projektů v praxi

Řízení projektů v praxi Řízení projektů v praxi Ing. Josef Hajkr, Ph.D., MBA (IPMA CPM) SHINE Consulting s.r.o. haj@shine.cz Abstrakt V rámci tohoto přízpěvku se soustředím na zdánlivě samozřejmé věci, které by z manažerského

Více

Řízení výkonnosti nemovitostního portfolia. Integrační platforma innosys. Květen 2014

Řízení výkonnosti nemovitostního portfolia. Integrační platforma innosys. Květen 2014 Řízení výkonnosti nemovitostního portfolia Integrační platforma innosys Květen 2014 Technologické trendy 2014 Narušitelé zavedených postupů Kognitivní analýza Industrializace zdrojů mas Blízká setkávání

Více

Úvod do projektového řízení

Úvod do projektového řízení Projektové řízení (BI-PRR) Úvod do projektového řízení Katedra softwarového inženýrství Fakulta informačních technologií České vysoké učení technické v Praze Ing. Martin Půlpitel, 2011 Projektové řízení

Více

Akce je financována z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR

Akce je financována z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR Akce je financována z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR Zadávací dokumentace k výběrovému řízení na dodávku kurzů projektového managementu

Více

Podnik jako živý organismus - konkurenční výhoda. Ing. Olga Girstlová Víceprezidentka a generální ředitelka skupiny GiTy

Podnik jako živý organismus - konkurenční výhoda. Ing. Olga Girstlová Víceprezidentka a generální ředitelka skupiny GiTy Podnik jako živý organismus - konkurenční výhoda Ing. Olga Girstlová Víceprezidentka a generální ředitelka skupiny GiTy PODNIKATEL Vytváří podnikatelský model v daném oboru podnikání Definuje svého zákazníka

Více

Řešení IPN KREDO na Vysoké škole logistiky v Přerově Libor Kavka

Řešení IPN KREDO na Vysoké škole logistiky v Přerově Libor Kavka Řešení IPN KREDO na Vysoké škole logistiky v Přerově Libor Kavka Prorektor pro aplikovaný výzkum a řízení projektů na Vysoké škole logistiky v Přerově Strategický plán rozvoje VŠLG Vychází z IPN KREDO

Více

Název projektu: Systém interního lektorství jako nedílná součást komplexního systému rozvoje a vzdělávání zaměstnanců

Název projektu: Systém interního lektorství jako nedílná součást komplexního systému rozvoje a vzdělávání zaměstnanců I. Základní informace o projektu Název projektu: Systém interního lektorství jako nedílná součást komplexního systému rozvoje a vzdělávání zaměstnanců Firma: Statutární město Hradec Králové Československé

Více

Národní soustava kvalifikací = řešení situace na trhu práce

Národní soustava kvalifikací = řešení situace na trhu práce Národní soustava kvalifikací = řešení situace na trhu práce Vize střešních zaměstnavatelů Chceme státem podporovaný systém celoživotního učení ke zvýšení vzdělanosti, adaptabilnosti a zaměstnatelnosti

Více

Vytváření důvěry manažerů byznysu a IT

Vytváření důvěry manažerů byznysu a IT MBI, Management byznys informatiky Vytváření důvěry manažerů byznysu a IT reflexe v modelu MBI Jan Dohnal Katedra softwarového inženýrství, FIT, ČVUT MBI, Management byznys informatiky Snímek 1 Vytváření

Více

Projekt Systematickým vzděláváním k rozvoji zaměstnanců a kvalitě řízení Městského úřadu Luhačovice"

Projekt Systematickým vzděláváním k rozvoji zaměstnanců a kvalitě řízení Městského úřadu Luhačovice Projekt Systematickým vzděláváním k rozvoji zaměstnanců a kvalitě řízení Městského úřadu Luhačovice" Registrační číslo: CZ.1.04/4.1.01/69.00060 Zkrácený název projektu: Vzdělávání v MěÚ Luhačovice Datum

Více

VÝZVA K ÚČASTI v tematické sekci SPŘ PROJEKTOVĚ ORIENTOVANÉ SPOLEČNOSTI

VÝZVA K ÚČASTI v tematické sekci SPŘ PROJEKTOVĚ ORIENTOVANÉ SPOLEČNOSTI VÝZVA K ÚČASTI v tematické sekci SPŘ Vážení členové SPŘ, níže jsou uvedeny výchozí formulace hlavních dokumentů zakládané sekce. Tato verze je určena k dalšímu rozpracování a upřesnění Vámi, budoucími

Více

TOGETHER WE CAN projekt interních koučů v UniCredit Bank

TOGETHER WE CAN projekt interních koučů v UniCredit Bank TOGETHER WE CAN projekt interních koučů v UniCredit Bank Firma: UniCredit Bank Czech Republic, a.s. Na Příkopě 858/20 111 21 Praha 1 www.unicreditbank.cz Kontaktní osoba: Lenka Štěpánová Learning & Development

Více

I. Fáze analýzy vzdělávacích potřeb úředníků ÚSC

I. Fáze analýzy vzdělávacích potřeb úředníků ÚSC PREZENTACE VÝSTUPŮ PROJEKTU v rámci projektu OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost CZ.1.07/3.2.07/01.0069 Tvorba vzdělávacích programů pro strategické řízení rozvoje měst a obcí I. Fáze analýzy vzdělávacích

Více

Řízení realizace projektu. Úspěšný start do světa projektového řízení. Romana Hůlková. 3. června 2014. 2014 Deloitte Czech Republic 1

Řízení realizace projektu. Úspěšný start do světa projektového řízení. Romana Hůlková. 3. června 2014. 2014 Deloitte Czech Republic 1 Řízení realizace projektu Úspěšný start do světa projektového řízení Romana Hůlková 3. června 2014 1 Agenda Představení 3 Společnost Deloitte 4 Cíl projektového řízení x Cíl realizace projektu 9 Jak uřídit

Více

HR Business Partner Konference New Vision in HR

HR Business Partner Konference New Vision in HR HR Business Partner Konference New Vision in HR Bratislava Připravila: Markéta Šimáková, DMC management consulting s.r.o. 18.9.2013 Představení HR BUSINESS PARTNER Model fungování HR Business Partner je

Více

3M Česko. Olga Svědínková. Building HR vision. Září 2011

3M Česko. Olga Svědínková. Building HR vision. Září 2011 3M Česko Olga Svědínková Building HR vision Září 2011 HR vize byla stanovena na základě rozsáhlé týmové diskuse Naše kulturní vize 3M Česko je naše bude naplněna, když si každý z nás, zaměstnanců, bude

Více

Životní cyklus IT zakázky

Životní cyklus IT zakázky Životní cyklus IT zakázky UAI 615 Akademický rok: 2013/2014 Letní semestr Anotace předmětu Předmět iniciován vedením ÚAI od LS 2012-2013. Předmět se zaměřuje na aktivity, které předcházejí, provázejí a

Více

Seminář VŠE, ČSSI a ICT UNIE 26.10.2011

Seminář VŠE, ČSSI a ICT UNIE 26.10.2011 Výsledky průzkumu nabídky a poptávky po IT profesích v ČR Seminář VŠE, ČSSI a ICT UNIE 26.10.2011 Výzkum Lidské zdroje v ICT vznikl za finanční podpory MŠMT ČR v rámci projektu Sociální síť v regionech

Více

Manažer programů a komplexních projektů (kód: 63-008-T) Manažer programů a komplexních projektů

Manažer programů a komplexních projektů (kód: 63-008-T) Manažer programů a komplexních projektů Manažer programů a komplexních projektů (kód: 63-008-T) Autorizující orgán: Ministerstvo pro místní rozvoj Skupina oborů: Ekonomika a administrativa (kód: 63) Povolání: Manažer programů a komplexních projektů

Více

praha a brno červenec prosinec 2009

praha a brno červenec prosinec 2009 profesní semináře praha a brno červenec prosinec 2009 budete vynikat Proč Tutor? Široká nabídka seminářů Veřejné nebo zakázkové firemní kurzy Kvalitní a profesionální lektorský tým Moderní učebny v centru

Více

Váš partner pro vzdělávání. ICV - Institut certifikovaného vzdělávání s.r.o.

Váš partner pro vzdělávání. ICV - Institut certifikovaného vzdělávání s.r.o. Váš partner pro vzdělávání ICV - Institut certifikovaného vzdělávání s.r.o. PŘEDSTAVENÍ SPOLEČNOSTI TRADICE společnost založena v roce 1996 DOBRÁ ZNAČKA LÍDR GOODWILL PROFESIONALITA respekt důvěra partnerství

Více

Ing. Michael Ledvina. RNDr. Petr Beránek. Stanislava Fojtíková. Ing. Eleonora Herlíková

Ing. Michael Ledvina. RNDr. Petr Beránek. Stanislava Fojtíková. Ing. Eleonora Herlíková Ing. Michael Ledvina Působení ve Svazu účetních člen Metodické rady Svazu účetních pro podnikatele předseda Metodické rady Svazu účetních pro neziskové auditor, člen KA ČR člen Komory certifikovaných účetních

Více

AKADEMIE PERSONALISTIKY

AKADEMIE PERSONALISTIKY AKADEMIE PERSONALISTIKY Akademie personalistiky Institut personalistiky při VŠE v Praze (INPER) připravuje ve spolupráci se svými partnery ucelený program dalšího vzdělávání pro pracovníky personálních

Více

Chybí Vám kvalifikovaní zaměstnanci? Řešením je Národní soustava kvalifikací

Chybí Vám kvalifikovaní zaměstnanci? Řešením je Národní soustava kvalifikací Chybí Vám kvalifikovaní zaměstnanci? Řešením je Národní soustava kvalifikací Využívání profesních kvalifikací a katalogu povolání v procesech HR managementu NSK a NSP ve firemní praxi Nábor pracovníků

Více

Team Consultancy Project - Koncepce strategie občanského sdružení CAIM

Team Consultancy Project - Koncepce strategie občanského sdružení CAIM Team Consultancy Project - Koncepce strategie občanského sdružení CAIM Team: Edita Řezáčová, Jaroslav Polívka, Igor Rabín, Michal Mačát, Petr Moravec Leden 2015 1 Agenda 1. Úvod Co je to interim management?

Více

Obsah. Část I Řízením k inovacím 1. 1 Klíčové otázky při řízení inovací 3. 2 Inovace jako řídicí proces 63 III

Obsah. Část I Řízením k inovacím 1. 1 Klíčové otázky při řízení inovací 3. 2 Inovace jako řídicí proces 63 III III Část I Řízením k inovacím 1 1 Klíčové otázky při řízení inovací 3 1.1 Inovace a konkurenční výhoda......................................6 1.2 Typy inovací...................................................11

Více

Směrnice č. 007/2015 o uznávání výsledků předchozího vzdělání (procedura APL) pro studenty všech studijních programů na B.I.B.S., a.s.

Směrnice č. 007/2015 o uznávání výsledků předchozího vzdělání (procedura APL) pro studenty všech studijních programů na B.I.B.S., a.s. Směrnice č. 007/2015 o uznávání výsledků předchozího vzdělání (procedura APL) pro studenty všech studijních programů na B.I.B.S., a.s. Tato směrnice upravuje pravidla pro uznávání modulů (předmětů) absolvovaných

Více

Sylabus modulu: F Řízení lidských zdrojů

Sylabus modulu: F Řízení lidských zdrojů Sylabus modulu: F Řízení lidských zdrojů Klíčová aktivita 2 Komplexní vzdělávání Milan Jermář 25. 10. 2010 Cílem dokumentu je seznámit účastníky vzdělávacího modulu (popř. lektory, tutory) s cílem a obsahem

Více

Využití EPM 2013 pro podporu řízení projektů - Případová studie

Využití EPM 2013 pro podporu řízení projektů - Případová studie Využití EPM 2013 pro podporu řízení projektů - Případová studie Martin Répal, AutoCont CZ, a.s. Petr Drábek, UniControls, a.s. Klíčový hráč na českém i světovém trhu v oblasti řídicích systémů Ročně realizuje

Více

Virtualizace serverů v ČSOB

Virtualizace serverů v ČSOB 5 Shared Experience Technická řešení Virtualizace serverů v ČSOB ČSOB jsme pomohli vybudovat globální evropské data-centrum, ušetřit náklady a zkrátit dobu dodání serverů pro nové aplikace a to díky virtualizaci

Více

AKTUALIZACE DLOUHODOBÉHO ZÁMĚRU VZDĚLÁVACÍ A VĚDECKÉ, VÝZKUMNÉ, VÝVOJOVÉ A INOVAČNÍ A DALŠÍ TVŮRČÍ ČINNOSTI SOUKROMÉ VYSOKÉ ŠKOLY NA ROK 2014

AKTUALIZACE DLOUHODOBÉHO ZÁMĚRU VZDĚLÁVACÍ A VĚDECKÉ, VÝZKUMNÉ, VÝVOJOVÉ A INOVAČNÍ A DALŠÍ TVŮRČÍ ČINNOSTI SOUKROMÉ VYSOKÉ ŠKOLY NA ROK 2014 AKTUALIZACE DLOUHODOBÉHO ZÁMĚRU VZDĚLÁVACÍ A VĚDECKÉ, VÝZKUMNÉ, VÝVOJOVÉ A INOVAČNÍ A DALŠÍ TVŮRČÍ ČINNOSTI SOUKROMÉ VYSOKÉ ŠKOLY NA ROK 2014 Za vedení školy: RNDr. Josef Tesařík, ředitel Duben 2014 1

Více

People Manager Komplexní řízení zdrojů a projektů jednoduše

People Manager Komplexní řízení zdrojů a projektů jednoduše People Manager Komplexní řízení zdrojů a projektů jednoduše Hlavní funkce Řízení portfolia projektů Podpora pro Demand Management a prioritizaci Podpora pro rozhodování při plánování releasů aplikací Přehled

Více

Bližší informace o programu

Bližší informace o programu Příloha Tiskové zprávy Bližší informace o programu Interactive Online MBA pro podnikatele a podnikatelky Program Interactive Online MBA (Master of Business Administration) pro podnikatele a podnikatelky

Více

TECHNOLOGICKÁ ŘEŠENÍ A SLUŽBY PO CELÉM SVĚTĚ

TECHNOLOGICKÁ ŘEŠENÍ A SLUŽBY PO CELÉM SVĚTĚ TECHNOLOGICKÁ ŘEŠENÍ A SLUŽBY PO CELÉM SVĚTĚ Indra je globální společnost, jejíž silnou stránkou jsou technologie, inovace a talent. Jako lídr ve svém odvětví poskytuje prvotřídní řešení s přidanou hodnotou

Více

TECHNOLOGICKÁ ŘEŠENÍ A SLUŽBY PO CELÉM SVĚTĚ

TECHNOLOGICKÁ ŘEŠENÍ A SLUŽBY PO CELÉM SVĚTĚ TECHNOLOGICKÁ ŘEŠENÍ A SLUŽBY PO CELÉM SVĚTĚ Indra je globální společnost, jejíž silnou stránkou jsou technologie, inovace a talent. Jako lídr ve svém odvětví poskytuje prvotřídní řešení s přidanou hodnotou

Více

Dlouhodobý záměr vzdělávací a vědecké, výzkumné, vývojové, inovační a další činnosti B.I.B.S., a. s. vysoké školy na období 2015 2020

Dlouhodobý záměr vzdělávací a vědecké, výzkumné, vývojové, inovační a další činnosti B.I.B.S., a. s. vysoké školy na období 2015 2020 Dlouhodobý záměr vzdělávací a vědecké, výzkumné, vývojové, inovační a další činnosti B.I.B.S., a. s. vysoké školy na období 2015 2020 Září 2015 Dlouhodobý záměr vzdělávací, vědecké a výzkumné, vývojové,

Více

Personalista ve víru procesů. Milan Štolba. Příspěvek pro konferenci E-learning forum 2005

Personalista ve víru procesů. Milan Štolba. Příspěvek pro konferenci E-learning forum 2005 Fakturace stávka agregátu Požadavek na objednávku Personalista ve víru procesů Vývoj produkt Milan Štolba Příspěvek pro konferenci E-learning forum 2005 Služební cesty Ing. Milan Štolba; ředitel sekce

Více

16:30 17:00 příchod hostů 17:00 18:00 představení jednotlivých firem v rozsahu 120 vteřin 18:00 19:00 networking raut

16:30 17:00 příchod hostů 17:00 18:00 představení jednotlivých firem v rozsahu 120 vteřin 18:00 19:00 networking raut 16:30 17:00 příchod hostů 17:00 18:00 představení jednotlivých firem v rozsahu 120 vteřin 18:00 19:00 networking raut JIC, zájmové sdružení právnických osob Brno, U Vodárny 2, PSČ 616 00 tel. +420 511

Více

Strategické řízení návrh

Strategické řízení návrh Strategické řízení návrh Víme jakým způsobem Vaše: Cíl naší spolupráce v čase náklady problémy rezervy nedostatky snížit řešit využít odstranit Naším cílem je trvalý růst vaší společnosti Předpokládaný

Více

PROBLÉMY DALŠÍHO VZDĚLÁVÁNÍ V ČR

PROBLÉMY DALŠÍHO VZDĚLÁVÁNÍ V ČR Asociace institucí vzdělávání dospělých ČR, PROBLÉMY DALŠÍHO VZDĚLÁVÁNÍ V ČR Erika Konupčíková Plzeň, 6.11.2014 Představení AIVD ČR, o.s. největší sdružení ve vzdělávání dospělých založena v roce 1990

Více

Marketing a management

Marketing a management Studijní obor Marketing a management Studijní program Ekonomika a management SPRÁVNÁ VOLBA PRO VZDĚLÁNÍ studijní obor je odborně garantován Katedrou podnikové ekonomiky a managementu výuka je zajišťována

Více

Časové schéma vzdělávacího programu :

Časové schéma vzdělávacího programu : Pro Centre s.r.o. Jana.biskova@procentre.eu www.procentre.eu NABÍZÍME VÁM KOMPLEXNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM PROFESIONÁL ŘÍZENÍ LIDSKÝCH ZDROJŮ JAKÉ JSOU PŘÍNOSY VZDĚLÁVACÍHO PROGRAMU? Získání znalostí a dovedností

Více

Bankovní institut vysoká škola, a.s. Praha Karlovy Vary Písek Teplice Břeclav

Bankovní institut vysoká škola, a.s. Praha Karlovy Vary Písek Teplice Břeclav Bankovní institut vysoká škola, a.s. Kdo jsme? První soukromá vysoká škola Atraktivní studijní obory Univerzitní informační systém Skvělé zázemí a nejnovější technika Moderní bezbariérová budova Jsme součástí

Více

v praxi Rizika a přínosy zavádění BI jako nástroje pro řízení podnikání

v praxi Rizika a přínosy zavádění BI jako nástroje pro řízení podnikání Podpora rozhodování v praxi Rizika a přínosy zavádění BI jako nástroje pro řízení podnikání HanušRais Business DevelopmentManager SAS Institute ČR s.r.o. Agenda Úvod - Profil SAS Institute Pojem Business

Více

Posouzení nabídky z hlediska splnění zadávacích podmínek a kvalifikace Otevřené město Liberec

Posouzení nabídky z hlediska splnění zadávacích podmínek a kvalifikace Otevřené město Liberec Posouzení nabídky z hlediska splnění zadávacích podmínek a kvalifikace Otevřené město Liberec ZADÁVACÍ PODMÍNKY Nabídková cena v Kč bez DPH (max. 20.600.000,- Kč bez DPH) Cena za body 1. - 6. kap. 2.2.

Více

Vzdeláváním k pestrejšímu životu

Vzdeláváním k pestrejšímu životu Asociace institucí Největší profesní asociace ve vzdělávání dospělých s tradicí od roku 1990 ˇ ˇ Vzdeláváním k pestrejšímu životu 33 Kdo jsme? Asociace institucí je největší profesní asociací ve vzdělávání

Více

Grant Thornton významně rozšiřuje přítomnost na českém trhu. 12. září 2011

Grant Thornton významně rozšiřuje přítomnost na českém trhu. 12. září 2011 Grant Thornton významně rozšiřuje přítomnost na českém trhu 12. září 2011 Grant Thornton ve světě a naše cíle Grant Thornton poskytuje komplexní služby v oblasti auditu, účetnictví, daňového poradenství

Více

Personální audit. a personální strategie na úřadech. územních samosprávných celků

Personální audit. a personální strategie na úřadech. územních samosprávných celků Personální audit a personální strategie na úřadech územních samosprávných celků Dělat (vybrat) správné věci je úkolem zejména zastupitelů města. Dělat (vybrat) správné věci Správně je provádět Správně

Více

Co je xport? Inkubátor nápadů na vlastní podnikání

Co je xport? Inkubátor nápadů na vlastní podnikání Co je xport? Inkubátor nápadů na vlastní podnikání 1 2 3 4 Součást Vysoké školy ekonomické v Praze (rozpočet 2 mld. Kč, 20 000 studentů, primární zaměření ekonomie) Unikátní ekosystém spojující akademický

Více

Projektový záměr STÁŽE VE FIRMÁCH VZDĚLÁVÁNÍ PRAXÍ 2

Projektový záměr STÁŽE VE FIRMÁCH VZDĚLÁVÁNÍ PRAXÍ 2 STÁŽE VE FIRMÁCH VZDĚLÁVÁNÍ PRAXÍ 2 PhDr. Kateřina Šímová vedoucí oddělení stáží, Fond dalšího vzdělávání Obsah Souhrnné informace o projektu Hlavní a dílčí cíle projektu Cílová skupina projektu Zdůvodnění

Více

Keep your hands free for strategy!

Keep your hands free for strategy! Outsourcing projektového řízení Jan Juříček Keep your hands free for strategy! (Uvolněte si své ruce pro strategii!) 3/29/2011 Kdy vzniká potřeba projektového řízení (příklady) Interní projekty Externí

Více

Training centrum. Managing v praxi. Kvalitní kurz manažerské přípravy. Tibusant faccaep ediorrores. Liquis es nistis dolupta tionseque laccum.

Training centrum. Managing v praxi. Kvalitní kurz manažerské přípravy. Tibusant faccaep ediorrores. Liquis es nistis dolupta tionseque laccum. 4 2010 Training centrum Kvalitní kurz manažerské přípravy Managing v praxi Tibusant faccaep ediorrores. Liquis es nistis dolupta tionseque laccum. Editorial Vážení kolegové, v tomto čísle časopisu Manažer

Více

v Komoře Projektových Manažerů

v Komoře Projektových Manažerů Úvodní informace pro kandidáty na členství v Komoře Projektových Manažerů 1. Účel dokumentu Obsahem tohoto dokumentu jsou základní informace o Komoře Projektových Manažerů, jejím předmětu činnosti, organizační

Více

Přístupy k efektivnímu využití modelu MBI

Přístupy k efektivnímu využití modelu MBI MBI, Management byznys informatiky Přístupy k efektivnímu využití modelu MBI Jan Dohnal Katedra softwarového inženýrství, F, ČVUT Jan Pour Katedra, FIS, VŠE MBI, Management byznys Snímek informatiky 1

Více

Implementace SOA v GE Money

Implementace SOA v GE Money 3 Shared Experience Informační systémy a integrace Implementace SOA v GE Money Vybudování fungující SOA architektury a zavedení konceptu Enterprise Service Bus přineslo GE Money moderní a flexibilní IT

Více

MORAVSKÁ VYSOKÁ ŠKOLA OLOMOUC

MORAVSKÁ VYSOKÁ ŠKOLA OLOMOUC MORAVSKÁ VYSOKÁ ŠKOLA OLOMOUC partner pro byznys inovace MORAVSKÁ VYSOKÁ ŠKOLA OLOMOUC Hlavní zaměření: Odborná specializace: EKONOMIKA a MANAGEMENT Inovační management Informační a komunikační technologie

Více

Místa dodání/převzetí nabídky:

Místa dodání/převzetí nabídky: Výzva k podání nabídek (pro účely uveřejnění na www.msmt.cz nebo www stránkách krajů) Název programu: Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost Registrační číslo projektu CZ.1.07/3.2.13/01.0031

Více

Facility Management a řízení firemních aktiv: Perspektivy a vývoj trhu. Stavební fórum

Facility Management a řízení firemních aktiv: Perspektivy a vývoj trhu. Stavební fórum Facility Management a řízení firemních aktiv: Perspektivy a vývoj trhu Stavební fórum Praha, červen 2013 Michal Melč Deloitte Czech Republic senior manager Real Estate Advisory mmelc@deloittece.com +420

Více

Strategické cíle projektu a projektové řízení. Martina Matoušková Konference Projektové řízení 2012 26.9.2012, Praha, Hotel Diplomat

Strategické cíle projektu a projektové řízení. Martina Matoušková Konference Projektové řízení 2012 26.9.2012, Praha, Hotel Diplomat Strategické cíle projektu a projektové řízení Martina Matoušková Konference Projektové řízení 2012 26.9.2012, Praha, Hotel Diplomat Společný cíl pro business, PMO a dodavatele je dodat projekty s nejvyšší

Více

ILP Institute for leading people. Basic Four. vzdělávací program

ILP Institute for leading people. Basic Four. vzdělávací program Basic Four vzdělávací program Cílem vzdělávacího programu Basic Four je poskytnout vedoucím pracovníkům v sociálních službách ucelené vzdělávání, které jim poskytne znalosti a dovednosti ve všech oblastech,

Více

Udržitelné dopravní plánování v městech ČR. Zbyněk Sperat

Udržitelné dopravní plánování v městech ČR. Zbyněk Sperat Udržitelné dopravní plánování v městech ČR Zbyněk Sperat Plány udržitelné mobility, Praha, 20.9.2013 Obsah vize 25 udržitelná doprava v národních dokumentech projekt QUEST projekty související s udržitelnou

Více

MONITORING NEKALÝCH OBCHODNÍCH PRAKTIK

MONITORING NEKALÝCH OBCHODNÍCH PRAKTIK MONITORING NEKALÝCH OBCHODNÍCH PRAKTIK Dodržují vaši obchodníci a prodejní zástupci vaše obchodní podmínky? Uplatňují vaše etické principy všichni zaměstnanci vůči svým zákazníkům? Dostávají vaši zákazníci

Více

TREND 07-201 POPIS ODPOVĚDNOSTI PRACOVNÍKA MANAŽER VÝVOJE

TREND 07-201 POPIS ODPOVĚDNOSTI PRACOVNÍKA MANAŽER VÝVOJE Tel. +420 543426329 TREND 07-201 POPIS ODPOVĚDNOSTI PRACOVNÍKA MANAŽER VÝVOJE Autor: Vít Chvál Verze dokumentu: 1.0 Datum poslední změny: 18.2.2013 Obsah: 1 Pracovník 3 2 Pracovní činnosti (Náplň práce)

Více

Referenční model Integrovaného Systému Řízení Výkonnosti Městského Úřadu

Referenční model Integrovaného Systému Řízení Výkonnosti Městského Úřadu Český institut efektivního managementu Referenční model Integrovaného Systému Řízení Výkonnosti Městského Úřadu Spoluautor: Národní síť zdravých měst České republiky Certifikované společnosti: ATTN Consulting

Více

Individuální projekty národní

Individuální projekty národní Individuální projekty národní Číslo OP: CZ 1.07 Název OP: OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost Číslo výzvy: 49 Název výzvy: Žádost o finanční podporu z OP VK IPn oblast podpory 3.1 Prioritní osa: 7.3

Více

Projekt Age management

Projekt Age management Projekt Age management OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost Královéhradecký kraj CZ.1.07/3.2.10/03.0003 člen AIVD ČR Age Management věkový management představuje řízení zohledňující věk a schopnosti zaměstnanců

Více

Manažerská informatika

Manažerská informatika Studijní obor Manažerská informatika Studijní program Systémové inženýrství a informatika SPRÁVNÁ VOLBA PRO VZDĚLÁNÍ Získáte znalosti z oboru informatika a informačních technologií znalosti ze souvisejících

Více

NETRADIČNÍ FORMY VZDĚLÁVÁNÍ VZDĚLÁVÁNÍ A ROZVOJ V MOTIVUJÍCÍM PROSTŘEDÍ MONIKA FENYKOVÁ, AV MEDIA, A.S.

NETRADIČNÍ FORMY VZDĚLÁVÁNÍ VZDĚLÁVÁNÍ A ROZVOJ V MOTIVUJÍCÍM PROSTŘEDÍ MONIKA FENYKOVÁ, AV MEDIA, A.S. NETRADIČNÍ FORMY VZDĚLÁVÁNÍ VZDĚLÁVÁNÍ A ROZVOJ V MOTIVUJÍCÍM PROSTŘEDÍ MONIKA FENYKOVÁ, AV MEDIA, A.S. AV MEDIA, A.S. KDO JSME Inspirace Inovace - Integrace HODNOTY - LIDÉ Jsme si vědomi, že náš úspěch

Více

ROLE ICT VE ŠKOLE LIDSKÉ ZDROJE. duben 2012 (c) Radek Maca

ROLE ICT VE ŠKOLE LIDSKÉ ZDROJE. duben 2012 (c) Radek Maca ROLE ICT VE ŠKOLE LIDSKÉ ZDROJE duben 2012 (c) Radek Maca Ze Postavení procesu integrace ICT ve škole ředitel Užší vedení Zástupci, vých. poradce, koordinátoři ŠVP, ICT Vedoucí - metodici vzděl. oblastí

Více

Realizace kurzu ISO 9001 Manažer procesu

Realizace kurzu ISO 9001 Manažer procesu Př íloha č. 6 Výzvy Realizace kurzu ISO 9001 Manažer procesu Tento akreditovaný vzdělávací program navazuje na projekt implementace procesního systému řízení ISO 9001 dle real. projektu z výzvy č. 53.

Více

With the support of the Erasmus+ Programme of the European Union. EPALE Elektronická platforma pro vzdělávání dospělých v Evropě

With the support of the Erasmus+ Programme of the European Union. EPALE Elektronická platforma pro vzdělávání dospělých v Evropě EPALE Elektronická platforma pro vzdělávání dospělých v Evropě E P A L E eplatform for Adult Learning in Europe (Elektronická platforma pro vzdělávání dospělých v Evropě) nová vícejazyčná virtuální komunita

Více

Řízení projektového cyklu. představení oboru

Řízení projektového cyklu. představení oboru ODBORNÉ VZDĚLÁVÁNÍ ÚŘEDNÍKŮ PRO VÝKON STÁTNÍ SPRÁVY OCHRANY OVZDUŠÍ V ČESKÉ REPUBLICE Řízení projektového cyklu (PCM - project cycle management) představení oboru Co je projekt? 2 Projekt Co je možno vlastně

Více

Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání Hlavní zaměření programu Globálním cílem OP VVV je urychlit přechod ČR k růstu prostřednictvím lidského kapitálu pomocí investic do základů znalostní ekonomiky.

Více