NAJDI SVOJI RYCHLOST

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "NAJDI SVOJI RYCHLOST"

Transkript

1 12TÝDENNÍ VÝZVA

2 P. 2 NAJDI SVOJI RYCHLOST VÍTEJ V 12TÝDENNÍ NTC VÝZVĚ, SÉRII TRÉNINKŮ S POSTUPNOU OBTÍŽNOSTÍ, VYTVOŘENOU NEJLEPŠÍMI TRENÉRY KLUBU NIKE, KTERÁ TI POMŮŽE NAJÍT TVOJI RYCHLOST. 1. MĚSÍC 2. MĚSÍC 3. MĚSÍC SÍLA A VYTRVALOST PRUŽNOST RYCHLOST Vybuduj si základ se zaměřením na sílu středu (jádra) těla a základní vytrvalost. Zaměříš-li se na pohyblivost, uvolníš své tělo, které se tak bude moci pohybovat ve vyšší intenzitě. Tento měsíc je hlavně o rychlosti. Zaměříme se na intervalový trénink s vysokou intenzitou a ty najdeš svoji rychlost. VYTVOŘIL NIKE, ENERGII DODAJÍ PŘÁTELÉ CHYSTÁŠ SE PŘIJMOUT 12TÝDENNÍ KONDIČNÍ VÝZVU, KTERÁ JE ZAMĚŘENÁ NA ZVÝŠENÍ SÍLY, PRUŽNOSTI A RYCHLOSTI. TENTO DOKUMENT BUDE TVÝM PRŮVODCEM. POTŘEBUJEŠ SI TRÉNINKY VÍCE PŘIZPŮSOBIT? V ČÁSTI NA KONCI DOKUMENTU TI UKÁŽEME, JAK SI VYTVOŘIT VLASTNÍ TRÉNINKOVÉ PLÁNY NA MÍRU S VYUŽITÍM NAŠICH 4 PILÍŘŮ JAKO VODÍTEK. MÁŠ APLIKACI NTC? TAK JDEME NA TO.

3 P. 3 MĚSÍC 01 VĚTŠÍ SÍLA ROVNÁ SE VYŠŠÍ RYCHLOST SÍLA JE ZÁKLADEM VEŠKERÝCH FYZICKÝCH AKTIVIT VČETNĚ KOORDINACE A ROVNOVÁHY. DÍKY NÍ ZPEVNÍŠ SVOJE TĚLO, ZLEPŠÍŠ DRŽENÍ TĚLA A ZVÝŠÍŠ SVOJI RYCHLOST. V TÉTO ČÁSTI PROGRAMU ZÍSKÁŠ SÍLU A VOLNOST A BUDEŠ SE PAK MOCI POHYBOVAT LÉPE A RYCHLEJI.

4 TÝDEN 1 2 SÍLA A VYTRVALOST S MARIÍ PURVIS P TÝDEN 3. SRPNA 4. SRPNA 5. SRPNA 6. SRPNA 7. SRPNA 8. SRPNA 9. SRPNA Ali Krieger: Summer Strong Marie Purvis: Ready, Set, Zoom /CHŮZE 25 min běhu/chůze Shawn Johnson: Full Stretch Guide Gracie Gold: Core Strength Workout Intervaly 16 min Výdrž v pozici loďky 45 s Odškrtni si okénko a označ si tak další den. Rezistenční tréninky jsou zaměřené na silové pohyby. To je dobrý začátek NTC výzvy. Máš chuť na něco nového? Je čas soustředit se na cvičení pro zlepšení metabolismu a zpevnění středu (jádra) těla. Správné tempo poznáš tak, že můžeš mluvit, ale už ne zpívat. Malý tip na výdrž v pozici loďky ohni kolena v úhlu 45. Rychlý pátek než vyrazíš na víkend, zvládneš ještě rychlý 7minutový trénink. 60s rychlý běh s odpočinkem 60 s. 60s intervaly běhej tam a zpět. Běž rychle 60 s a na konci si odpočiň. Když odpočinek uplyne, zkus doběhnout zpátky na start za 60 s nebo rychleji. 2. TÝDEN 10. SRPNA 11. SRPNA 12. SRPNA 13. SRPNA 14. SRPNA 15. SRPNA 16. SRPNA Back Definer Marie Purvis: Ready, Set, Zoom /CHŮZE 1500 m na čas Sweat and Shape Hubnutí > Začátečníci odrazy ve vzporu 60 s Traci Copeland: Vinyassa Rush Studio Intervaly 12 min Odškrtni si okénko a označ si tak další den. Na začátku 2. týdne by ti měly tréninky začít připadat trochu snazší. Měř si časy a uvidíš, jakého pokroku v následujících 12 týdnech dosáhneš. Bude to příjemné překvapení. 30 min komplexního procvičení celého těla ti pomůže vybudovat základ síly. Aktivní regenerace. Běž 2 min rychle. Běž 60 s co nejrychleji můžeš. Opakuj 4x. Zkus vnímat rozdíl v rychlosti a námaze mezi rychlým a rychlejším tempem při běhu. V odpočinkových dnech se pokus být aktivní jdi na túru nebo na lekci jógy. JSI NA TELEFONU? KLIKNI NA TRÉNINKY A NAJDEŠ JE VE SVÉ APLIKACI NTC.

5 TÝDEN 3 4 SÍLA A VYTRVALOST S KIRSTY GODSO P TÝDEN 17. SRPNA 18. SRPNA 19. SRPNA 20. SRPNA 21. SRPNA 22. SRPNA 23. SRPNA Arm Definer s Kirsty Godso: Zoom Fast Intervaly 9 min Marie Purvis: Ready, Set, Zoom 30 min běhu/chůze Střídavé poskoky 60 s Odškrtni si okénko a označ si tak další den. Dostaň ruce do formy je čas zaměřit se na sílu horní části těla. Nový týden, nový trenér. Teď se budeme soustředit na trénink rychlosti a obratnosti. Intervaly 5 x 30 s, 1 2 min chůze mezi jednotlivými úseky jedné série. Opakuj 3x. Zkus výzvu. Kolik střídavých poskoků uděláš za 60 s? Správné tempo poznáš tak, že můžeš mluvit, ale ne zpívat. Zkus běžet o trochu rychleji než při předchozím běhu. 4. TÝDEN 24. SRPNA 25. SRPNA 26. SRPNA 27. SRPNA 28. SRPNA 29. SRPNA 30. SRPNA Ali Krieger: Summer Strong Kirsty Godso: Zoom Fast Leah Kim: Dynamic Yoga Tým NTC Circuit Breaker Workout Trénink na dráze Fartlek 11 min Shawan Johnson: Full Stretch Guide Výdrž v pozici loďky 45 s Odškrtni si okénko a označ si tak další den. Toto je rezistenční trénink zaměřený na silové pohyby. Už ho znáš. Tento trénink cvičíš už podruhé, takže si dej do těla o trochu víc. V úterý byl velmi náročný trénink, dnes je čas na protažení unavených svalů. Zkus vydržet v pozici loďky bez přerušení 60 s. Fartlek je švédský výraz pro hru s rychlostí. Přesně to budeš dělat. 60 s rychle, 60 s v pohodě. Opakuj 2x. 30 s rychle, 60 s v pohodě. Opakuj 2x. 60 s rychle, 60 s v pohodě. Opakuj 2x. Odměň se. Dnešek využij jako přípravu na příští týden. Jídlo, ledová koupel, protažení. JSI NA TELEFONU? KLIKNI NA TRÉNINKY A NAJDEŠ JE VE SVÉ APLIKACI NTC.

6 P. 6 MĚSÍC 02 VOLNOST A PRUŽNOST RYCHLEJŠÍ BUDEŠ, KDYŽ BUDEŠ MOCI S VĚTŠÍ ENERGIÍ PROVÁDĚT POHYBY V CELÉM JEJICH ROZSAHU. ČÍM PRUŽNĚJŠÍ JSI, TÍM BUDEŠ MÍT VÍCE SÍLY A TÍM BUDEŠ RYCHLEJŠÍ.

7 TÝDEN 5 6 ZLEPŠI SVOU PRUŽNOST S ALEX HIPWELL P TÝDEN 31. SRPNA 1. ZÁŘÍ 2. ZÁŘÍ 3. ZÁŘÍ 4. ZÁŘÍ 5. ZÁŘÍ 6. ZÁŘÍ Christen Press: Goal Getter Alex Hipwell: Barre Strength Intervaly 8 min. Kirsty Godso: Zoom Fast Gracie Gold: Core Strength Workout 1500 m na čas Výdrž ve vzporu ležmo 60 s. Shawan Johnson: Full Stretch Guide Odškrtni si okénko a označ si tak další den. Skvěle! Máš za sebou první měsíc. Ale nepřestávej. Vydrž. Postupuj podle těchto časů. Čím kratší čas, tím rychlejší by měl být běh: 30 s, 60 s, 90 s, 2 min, 90 s, 60 s, 30 s. Po každém intervalu zařaď stejně dlouhý odpočinek. Tento trénink cvičíš potřetí, pokrok by měl být znát a cvičení by ti mělo jít snáze. Zkus si přidat, kde budeš moci, přidej medicinbal nebo další poskoky. Toto je tvoje druhá patnáctistovka na čas. Jak to vypadá s tvým časem? Měl by být lepší než minule. 6. TÝDEN 7. ZÁŘÍ 8. ZÁŘÍ 9. ZÁŘÍ 10. ZÁŘÍ 11. ZÁŘÍ 12. ZÁŘÍ 13. ZÁŘÍ Tým NTC: Tabata Toned Workout Alex Hipwell: Barre Strength Běh 3 5 km Marie Purvis: Ready, Set, Zoom Traci Copeland: Vinyassa Rush Yoga Workout 35 min běhu/chůze Shoulder Shaper odrazy ve vzporu 60 s Odškrtni si okénko a označ si tak další den. Zlepšování pružnosti a pohyblivosti je velmi důležité v každém tréninkovém programu, takže vydrž. Běž 1,5 2 km tam, zpět zkus běžet rychleji. První polovina tvého běhu by měla být tempem, kterým normálně běháš. Zpátky popusť uzdu své agresivitě a také si užij trochu zábavy. Zkus, o kolik rychleji se dostaneš zpátky na start. Dokážeš překonat svůj čas o 60 s? Tento běh si dej v pohodovém tempu. Dnes zkus nějakou aktivitu, kterou obvykle neděláš a možná se jí i trochu bojíš. Takhle tvoje tělo nikdy nezpohodlní. JSI NA TELEFONU? KLIKNI NA TRÉNINKY A NAJDEŠ JE VE SVÉ APLIKACI NTC.

8 TÝDEN 7 8 PRUŽNOST S TRACI COPELAND P TÝDEN 14. ZÁŘÍ 15. ZÁŘÍ 16. ZÁŘÍ 17. ZÁŘÍ 18. ZÁŘÍ 19. ZÁŘÍ 20. ZÁŘÍ Kirsty Godso: Zoom Fast Traci Copeland: Reach and Recharge Intervaly 12 min The Fearless Crew: Total Body Burn Leah Kim: Dynamic Yoga 1500 m na čas Angličáky 60 s Čas přidat znovu na intenzitě, takže jdeme na to! Nový trenér, nový trénink. Je načase přivodit tělu trochu šok a zkusit něco nového. Běž 2 min rovnoměrným tempem, pak běž 60 s rychle. Opakuj 4x. Dokážeš zvládnout více opakování než minule? Potřetí 1500 m na čas. Tvůj čas je teď už určitě celkem slušný. Dej si nohy nahoru. A odpočiň si. Odškrtni si okénko a označ si tak další den. 8. TÝDEN 21. ZÁŘÍ 22. ZÁŘÍ 23. ZÁŘÍ 24. ZÁŘÍ 25. ZÁŘÍ 26. ZÁŘÍ 27. ZÁŘÍ Tým NTC: Tabata Toned Marie Purvis: Ready, Set, Zoom Traci Copeland: Reach and Recharge Trénink na dráze 4 x 400 m Cardio Killer Výdrž v pozici loďky 60 s Julie Mancuso: Lengthen and Strengthen Druhé kolo tohoto tréninku. Vydrž a zkus dosáhnout dál, pokud to jde. Jaký je tvůj cílový čas na 1500 m? Vyděl tento čas 15, vynásob 4 a pak zkus v tomto tempu běžet každých 400 m na dráze. Po každých 400 m zařaď 90s odpočinek. Dnes je to trénink s vysokou intenzitou, čas na dřinu, pot a tvarování těla. Začni výdrží v pozici loďky 60 s. Odškrtni si okénko a označ si tak další den. JSI NA TELEFONU? KLIKNI NA TRÉNINKY A NAJDEŠ JE VE SVÉ APLIKACI NTC.

9 P. 9 MĚSÍC 03 RYCHLE A ZBĚSILE MŮŽEME PŘIDAT? SKVĚLÉ. TAKŽE ZMĚNÍME ZBRANĚ. TENTO MĚSÍC BUDEME ZVYŠOVAT RYCHLOST. TYTO TRÉNINKY JSOU RYCHLÉ A EFEKTIVNÍ A DÍKY NIM NAJDEŠ SVOJI RYCHLOST.

10 TÝDEN 9 10 RYCHLOST S FLOR BECKMANN P TÝDEN 28. ZÁŘÍ 29. ZÁŘÍ 30. ZÁŘÍ 1. ŘÍJNA 2. ŘÍJNA 3. ŘÍJNA 4. ŘÍJNA Alex Hipwell: Barre Strength Flor Beckman: Quick HIT Trénink na dráze 8 x 200 m Traci Copeland: Reach and Recharge 3 km na čas /CHŮZE 35 min běhu/chůze Výdrž ve vzporu ležmo Odškrtni si okénko a označ si tak další den. Poslední měsíc tvé 12týdenní kondiční výzvy. Je čas to pořádně rozbalit. Zlepšuje se tvoje rychlost? Využij naplno možnosti tohoto tréninku a uběhni každých 200 m rychleji, než je tvé cílové tempo na 1500 m. Po každých 200 m si dej 60 s odpočinku. Jak dlouho vydržíš ve vzporu ležmo? Kilometráž se zvyšuje. Nezapomeň dobře zvolit tempo. Zkus běžet první polovinu na 80 %, aby ti zbylo dost sil na celé 3 km. Zkus doběhnout/dojít dál než při tvém minulém běhu/chůzi. 10. TÝDEN 5. ŘÍJNA 6. ŘÍJNA 7. ŘÍJNA 8. ŘÍJNA 9. ŘÍJNA 10. ŘÍJNA 11. ŘÍJNA Joselynne Boschen: Alpha Abs Flor Beckman: Quick HIT Kirsty Godso: Zoom Fast Trénink na dráze Fartlek 11 min Traci Copeland: Reach and Recharge Gabby Douglas: Perfect Alignment Odrazy ve vzporu 75 s Odškrtni si okénko a označ si tak další den. Dnešek je věnován tělesnému jádru (středu těla). Cílem tohoto tréninku je zlepšit tvoji sílu. Ve svém tělesném jádru budeš cítit větší rychlost a sílu. Je tu opět čas na fartlek. 60 s rychle, 60 s v pohodě. Opakuj 2x. 30 s rychle, 60 s v pohodě. Opakuj 2x. 60 s rychle, 60 s v pohodě. Opakuj 2x. JSI NA TELEFONU? KLIKNI NA TRÉNINKY A NAJDEŠ JE VE SVÉ APLIKACI NTC.

11 TÝDEN RYCHLOST S UTAH LEE P TÝDEN 12. ŘÍJNA 13. ŘÍJNA 14. ŘÍJNA 15. ŘÍJNA 16. ŘÍJNA 17. ŘÍJNA 18. ŘÍJNA Alex Hipwell: Barre Strength Utah Lee: Cardio Hustle Trénink na dráze 800 m, 400 m 200 m Leah Kim: Dynamic Yoga 3 km na čas Marie Purvis: Ready, Set, Zoom Vzpor ležmo s dotyky ramen 60 s Tento trénink ti pomůže s rozvojem výbušnosti a síly. Je čas si zkusit všechno, co umíš, v jednom tréninku. Osmistovka by měla být rychlá, ale rovnoměrná. Běž tempem na 5 km. Čtyřstovka by měla být rychlejší, asi tak tempem na 1500 m. Dvoustovka by měla být nejrychlejší, je to tempo, kterým můžeš opravdu vypálit, ale pořád ho ještě kontroluješ. Nová výzva pro cvičení na zemi. Kolikrát se dotkneš na střídačku ramen, zatímco budeš ve výdrži ve vzporu ležmo? Dnes máš před sebou 3 km. Budeš mnohem rychlejší. Čas na odpočinek a přípravu na příští týden. Dnes je čas na aktivní odpočinek. Odškrtni si okénko a označ si tak další den. 12. TÝDEN 19. ŘÍJNA 20. ŘÍJNA 21. ŘÍJNA 22. ŘÍJNA 23. ŘÍJNA 24. ŘÍJNA 25. ŘÍJNA Utah Lee: Cardio Hustle /CHŮZE 3 km běhu/chůze Leah Kim: Solar Powered Yoga Julia Mancuso: Lengthen and Strengthen Výdrž v pozici loďky 60 s Odškrtni si okénko a označ si tak další den. Poslední týden. V tomto posilovacím tréninku si zkus opravdu sáhnout na dno. Aktivní regenerace. Zkus, jak nízko můžeš natáhnout paže a nohy a držet přitom pevně tělesné jádro. JSI NA TELEFONU? KLIKNI NA TRÉNINKY A NAJDEŠ JE VE SVÉ APLIKACI NTC.

12 P. 12 NAJDI SVOJI RYCHLOST VYTVOŘ SI SVOU VLASTNÍ VÝZVU NECÍTÍŠ SE NA PEVNĚ DANÝ PROGRAM? ŽÁDNÝ PROBLÉM. V TÉTO ČÁSTI SI MŮŽEŠ VYTVOŘIT SVOU VLASTNÍ VÝZVU A VYUŽÍT CO NEJLÉPE SVŮJ TÝDENNÍ REŽIM., TVŮJ STYL.

13 P. 13 VYTVOŘ SI SVOU VLASTNÍ NTC VÝZVU SVOU VLASTNÍ VÝZVU SI MŮŽEŠ VYTVOŘIT DOCELA SNADNO. JAKO ZÁKLAD POUŽIJ PROSTĚ KOMBINACI TĚCHTO ČTYŘ PILÍŘŮ. AŤ UŽ SI CHCEŠ VYBUDOVAT SÍLU, ZLEPŠIT SVOU VYTRVALOST NEBO ZVÝŠIT PRUŽNOST, TADY SI MŮŽEŠ DÁT POŘÁDNĚ DO TĚLA A VYTVOŘIT SI SVŮJ TRÉNINK, VE SVÉM STYLU. SÍLA METABOLI- SMUS PROTAHOVÁNÍ VYTRVA- LOST NÁROČNÉ CVIKY REZISTENČNÍHO TRÉNINKU, KTERÉ ZLEPŠÍ SÍLU A NÁRŮST ŠTÍHLÉ SVALOVÉ TKÁNĚ STŘÍDÁNÍ KARDIO INTERVALŮ S VYSOKOU A NÍZKOU INTENZITOU, KTERÉ SNIŽUJE PODÍL TUKU V TĚLE A ZLEPŠUJE ANAEROBNÍ KONDICI CVIKY NA PRUŽNOST, KTERÉ ZLEPŠUJÍ POHYBLIVOST, SNIŽUJÍ NAPĚTÍ VE SVALECH A URYCHLUJÍ REGENERACI KARDIO AKTIVITA V ROVNOMĚRNÉM TEMPU, KTERÁ ZLEPŠUJE AEROBNÍ KONDICI ZÁKLADNÍ PRAVIDLA 1. NIKDY NECVIČ DVA HIT TRÉNINKY HNED PO SOBĚ 2. NECVIČ S ČINKAMI 2 DNY V ŘADĚ 3. NEPROVOZUJ VÍCE NEŽ 3 DNY STŘEDNĚ INTENZIVNÍ AŽ INTENZIVNÍ AKTIVITY BEZ ODPOČINKU 4. AKTIVITY S NIŽŠÍ INTENZITOU JAKO PROTAHOVÁNÍ, MASÁŽ PĚNOVÝM VÁLCEM, POHODOVOU VYJÍŽĎKU NA KOLE NEBO RYCHLEJŠÍ PROCHÁZKU LZE VYUŽÍT VE DNECH ODPOČINKU JAKO AKTIVNÍ ODPOČINEK 5. MINIMÁLNĚ 3 DNY AKTIVITY, MAXIMÁLNĚ 6 DNÍ AKTIVITY TÝDNĚ 6. NIKDY SI NEPŘIDÁVEJ PŘI NÁROČNÉ AKTIVITĚ O VÍCE NEŽ 10 % Z TÝDNE NA TÝDEN 7. JAK SE BUDEŠ POSTUPNĚ ZLEPŠOVAT, ZVYŠUJ INTENZITU, ČAS NEBO POČET TRÉNINKŮ TÝDNĚ, ALE VŽDYCKY ZVYŠ JEN JEDEN Z TĚCHTO ASPEKTŮ.

14 ZAČÁTEČNÍCI P. 14 POKUD PRÁVĚ ZAČÍNÁŠ, VÍTEJ. JSI NA CESTĚ KE SVÉMU LEPŠÍMU JÁ. PODÍVEJ SE NA NAŠE DOPORUČENÍ PRO KAŽDÝ PILÍŘ A PRO KAŽDÝ TÝDEN A PUSŤ SE DO TOHO. NA ZAČÁTKU JSME VŠICHNI ZAČÁTEČNÍCI. SÍLA METABOLISMUS PROTAHOVÁNÍ VYTRVALOST Volný den pro běh, chůzi nebo si vyber jednu z aktivit níže. LEANER LEGS, SKYLAR DIGGINS: ZOOM IN FIVE, TOTAL BODY WARM-UP, /CHŮZE 20 MIN BACK DEFINER, TÝM NTC CIRCUIT BREAKER, TOTAL BODY COOL DOWN, JÍZDA NA KOLE 20 MIN BUTT BUSTER, FEARLESS CREW TOTAL BODY BURN, SHAWN JOHNSON: FULL STRETCH GUIDE, PLAVÁNÍ 20 MIN SWEAT & SHAPE, ZEŠTÍHLUJ > ZAČÁTEČNÍCI CARDIO BURST, CVIČENÍ NA ELIPTICKÉM TRENAŽÉRU 20 MIN VZOROVÝ TÝDEN Když budeš cvičit v tomto režimu, dosáhneš výsledku, jakého budeš chtít, a dosáhneš ho rychle. Klidně mixuj tréninky, jak ti to bude vyhovovat, ale vždycky dodržuj čtyři pilíře jako vodítko. PO ÚT ST ČT PÁ SO NE

15 STŘEDNĚ POKROČILÍ P. 15 NA TÉTO ÚROVNI UŽ TROCHU PŘITUHUJE. NÍŽE NAJDEŠ VÝBĚR DOPORUČENÝCH TRÉNINKŮ PRO KAŽDÝ PILÍŘ A PRO KAŽDÝ TÝDEN, KTERÉ TI DODAJÍ SÍLU, KTEROU BUDEŠ POTŘEBOVAT K POSTOUPENÍ O KROK DÁLE. JESTLI SE TI TO ZDÁ TĚŽKÉ, DĚLÁŠ TO SPRÁVNĚ. SÍLA METABOLISMUS PROTAHOVÁNÍ VYTRVALOST Volný den pro běh, chůzi nebo si vyber jednu z aktivit níže. ALI KRIEGER: SUMMER STRONG, CARLI LLOYD: METABOLIC KICK HIT, SHAWN JOHNSON: FULL STRETCH GUIDE, /CHŮZE 30 MIN SQUAT PARTY, POSILUJ > STŘEDNĚ POKROČILÍ CHRISTEN PRESS: GOAL GETTER, TRACI COPELAND: VINYASA RUSH, JÍZDA NA KOLE 30 MIN PERFECT SCORE, POSILUJ > STŘEDNĚ POKROČILÍ THE SHEDDER, ZEŠTÍHLUJ > STŘEDNĚ POKROČILÍ LEAH KIM: DYNAMIC YOGA, PLAVÁNÍ 30 MIN TOWER OF POWER, POSILUJ > STŘEDNĚ POKROČILÍ SLIM EFFECT, ZEŠTÍHLUJ > STŘEDNĚ POKROČILÍ LEAH KIM: ADVANCED YOGA, ZPEVŇUJ > POKROČILÍ CVIČENÍ NA ELIPTICKÉM TRENAŽÉRU 30 MIN VZOROVÝ TÝDEN Použij tento příklad jako pomůcku pro strukturování svého týdenního tréninkového plánu a získej ty nejlepší možné výsledky. Klidně tréninky prohazuj, ale vždycky dodržuj čtyři pilíře jako vodítko. PO ÚT ST ČT PÁ SO NE

16 POKROČILÍ P. 16 POJĎ SE PUSTIT DO OPRAVDU NÁROČNÝCH VĚCÍ. PRO VŠECHNY POKROČILÉ SPORTOVCE JSME NAVRHLI DOPORUČENÝ ROZVRH TRÉNINKŮ PRO KAŽDÝ PILÍŘ A PRO KAŽDÝ TÝDEN. TRÉNUJ PRO ŽIVOT. ŽIJ TRÉNINKEM. SÍLA METABOLISMUS PROTAHOVÁNÍ VYTRVALOST Volný den pro běh, chůzi nebo si vyber jednu z aktivit níže. POWER UP, POSILUJ > POKROČILÍ SHELLY ANN FRASER PRYCE: INTENSE INTERVAL TRAINING, ZEŠTÍHLUJ > POKROČILÍ LEAH KIM: SOLAR POWER YOGA, /CHŮZE 45 MIN AB AND BUTT, ZPEVŇUJ > POKROČILÍ THE HEARTHROB ZEŠTÍHLUJ > POKROČILÍ TRACI COPELAND: VINYASA RUSH, JÍZDA NA KOLE 45 MIN GLADIATOR, POSILUJ > POKROČILÍ SHAKEDOWN, ZEŠTÍHLUJ > POKROČILÍ JEANETTE JENKINS: ULTIMATE HOLLYWOOD, PLAVÁNÍ 45 MIN TOTAL IMPACT, ZPEVŇUJ > POKROČILÍ ADRENALINE HIT, ZEŠTÍHLUJ > POKROČILÍ LEAH KIM: ADVANCED YOGA, ZPEVŇUJ > POKROČILÍ CVIČENÍ NA ELIPTICKÉM TRENAŽÉRU 45 MIN VZOROVÝ TÝDEN Tento příklad ti ukáže, jak ze svého tréninku získat maximum. Použij ho v tomto pořadí nebo v jakémkoli, které ti bude vyhovovat. Jen nezapomeň dodržovat čtyři pilíře jako vodítko. PO ÚT ST ČT PÁ SO NE

17 POJĎ TRÉNOVAT S NÁMI DÍKY ZA ÚČAST V NAŠÍ 12TÝDENNÍ VÝZVĚ. SDÍLEJ JI S PŘÁTELI A POVZBUZUJTE SE NAVZÁJEM A HLAVNĚ: NAJDI SVOJI RYCHLOST.

Tréninkový deník na prázdniny 2014. nejméně sladkosti. Lepší svačinou než limonáda a sušenka je neslazený čaj TRÉNINK

Tréninkový deník na prázdniny 2014. nejméně sladkosti. Lepší svačinou než limonáda a sušenka je neslazený čaj TRÉNINK Tréninkový deník na prázdniny 2014 Milý ragbisto, DOBŘE O SEBE PEČUJ Správný trénink jde ruku v ruce se správnou životosprávou a výživou. máš před sebou úžasné dva měsíce prázdnin. Zažiješ určitě spoustu

Více

Mimosezónní tréninkový plán 2015. Nadhazovači a poziční hráči 16-21

Mimosezónní tréninkový plán 2015. Nadhazovači a poziční hráči 16-21 Mimosezónní tréninkový plán 2015 Nadhazovači a poziční hráči 16-21 1. 2. týden 1. týden tempo 1:0:1 sec odpočinek 1 min mezi okruhy počet opakování : 2 Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle

Více

Popis jednotlivých regeneračních cvičení V TĚLOCVIČNĚ

Popis jednotlivých regeneračních cvičení V TĚLOCVIČNĚ KLINIKA LÉČEBNÉ REHABILITACE FNO Popis jednotlivých regeneračních cvičení V TĚLOCVIČNĚ RANNÍ JÓGA VYKROČTE DO SVÉHO PRACOVNÍHO DNE PLNÍ ENERGIE Lekce jemné lehce dynamické jógy. Zaměříme se na cvičení

Více

Tématický plán: Teorie - Aerobní zdatnost, zásady a metody rozvoje. Praxe -Aerobik - základní lekce. Doporučená literatura

Tématický plán: Teorie - Aerobní zdatnost, zásady a metody rozvoje. Praxe -Aerobik - základní lekce. Doporučená literatura 9. lekce Tématický plán: Teorie - Aerobní zdatnost, zásady a metody rozvoje. Praxe -Aerobik - základní lekce. Doporučená literatura 1. AEROBNÍ ZDATNOST Tento složitý komplex dispozic se v literatuře někdy

Více

Proc zacit? Pravidelnym treninkem ziskas lepší pocit ze sebe sama a ze sveho tela!! Nez zacnes, zmer se!

Proc zacit? Pravidelnym treninkem ziskas lepší pocit ze sebe sama a ze sveho tela!! Nez zacnes, zmer se! Ahoj, jmenuji se, jsem osobni instruktorkou fitness a rada bych se s tebou podelila o sve tajemstvi na zdrave a krasne telo. Pokud mas zajem o redukci hmotnosti, tvarovani tela,zlepseni zdravi a celkovou

Více

Body&Mind představuje skupinu moderních tělesných cvičení uznávající význam vzájemných vztahů mysli a duše. Je založen na tzv.

Body&Mind představuje skupinu moderních tělesných cvičení uznávající význam vzájemných vztahů mysli a duše. Je založen na tzv. Body&Mind představuje skupinu moderních tělesných cvičení uznávající význam vzájemných vztahů mysli a duše. Je založen na tzv. holistickém (komplexním) přístupu k člověku, a tedy též k lidskému pohybu.

Více

Procvičování kloubů CX - 01

Procvičování kloubů CX - 01 Procvičování kloubů CX - 01 Typ produktu: Cvičení a relaxace Funkce: Posilování, rozvoj a zlepšování svalů ramen. Zlepšuje celkovou ohebnost kloubů ramen, zápěstí, loktů a klíčních kostí. Použití: Přidržte

Více

Seminární práce SILOVÁ PŘÍPRAVA

Seminární práce SILOVÁ PŘÍPRAVA Školení trenérů juda III.třídy 2014 Seminární práce SILOVÁ PŘÍPRAVA Niepel Miroslav 29.5.2014 1 Obsah 1. Úvod 2. Síla obecně 3. Druhy síly 4. Obecná silová příprava 5. Způsob rozvoje síly 6. Speciální

Více

Mimosezónní tréninkový plán 2015. Nadhazovači a poziční hráči 16-21

Mimosezónní tréninkový plán 2015. Nadhazovači a poziční hráči 16-21 Mimosezónní tréninkový plán 2015 Nadhazovači a poziční hráči 16-21 3. 4. týden 3. týden tempo 1:0:1 sec odpočinek 1 min mezi okruhy počet opakování : 3 Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle

Více

Spinning Kranking Cardio Fitness Aerobní sál Jóga Whirlpool Masáže Bazén Sauna Solárium

Spinning Kranking Cardio Fitness Aerobní sál Jóga Whirlpool Masáže Bazén Sauna Solárium Spinning Kranking Cardio Fitness Aerobní sál Jóga Whirlpool Masáže Bazén Sauna Solárium I M FIT Wellness Fitness NAJDI SVOJE BARVY Jedinečný a špičkově vybavený wellness fitness klub v oblasti Vysočan

Více

Koncepce fitness programu FAKTORY

Koncepce fitness programu FAKTORY Koncepce fitness programu FAKTORY Představujeme Vám ojedinělý koncept funkčního cvičení venku v přírodě, který je určený pro širokou veřejnost různého věku s různou kondicí. Byl vytvořen ve spolupráci

Více

Adresa: FreeFit s.r.o. Panskodomská 265 Humpolec 396 01

Adresa: FreeFit s.r.o. Panskodomská 265 Humpolec 396 01 VENKOVNÍ FITNESS STROJE ST SERIE 6 9 10 5 3 4 8 11 1 2 7 Adresa: FreeFit s.r.o. Panskodomská 265 Humpolec 396 01 e-mail: info@freefit.cz Tel: 603 427 182 606 653 635 www.freefit.cz 10 let zkušeností Společnost

Více

2. ZÁSADY SESTAVOVÁNÍ POSILOVACÍHO PROGRAMU

2. ZÁSADY SESTAVOVÁNÍ POSILOVACÍHO PROGRAMU 8. lekce Tématický plán: Teorie - Svalová síla, zásady rozvoje a tvorba posilovacích programů. Praxe - Cvičení na stanovištích s náčiním - činky, plné míče. Doporučená literatura 1. SVALOVÁ SÍLA Úroveň

Více

Ovládni svou konkurenci. Jak se stát jasnou volbou v očích tvých zákazníků?

Ovládni svou konkurenci. Jak se stát jasnou volbou v očích tvých zákazníků? Ovládni svou konkurenci Jak se stát jasnou volbou v očích tvých zákazníků? Jak získat zákazníky tvé konkurence i když je už zavedená a ty teprve začínáš? 2 Udělej svou konkurenci nezajímavou Když začínáš

Více

CVIČENÍ PRO MUŽE. Plynulost pohybu dbejte na to, aby byl pohyb plynulý, spíše pomalý než rychlý. Cvik provádějte tahem, ne švihem a neodrážejte se.

CVIČENÍ PRO MUŽE. Plynulost pohybu dbejte na to, aby byl pohyb plynulý, spíše pomalý než rychlý. Cvik provádějte tahem, ne švihem a neodrážejte se. CVIČENÍ PRO MUŽE Tréninkový plán vychází z potřeby zpevnit svalový korzet v průběhu úvodních 3 měsíců. Ve 4. A 5. měsíci se změní trénink ze zpevňovacího na kruhový, který zvyšuje vytrvalost. Zvýšený podíl

Více

Procvičování kloubů LK - 01

Procvičování kloubů LK - 01 Procvičování kloubů LK - 01 Typ produktu: Cvičení a relaxace Funkce: Procvičování, posilování a rozvoj svalů ramen a rukou. Zlepšuje celkovou ohebnost kloubů ramen, zápěstí, loktů a klíčních kostí. Použití:

Více

LETNÍ CAMP U SKOKANA II. 5 9.5.2010, HARRACHOV HC VLCI JABLONEC LEDNÍ HOKEJ

LETNÍ CAMP U SKOKANA II. 5 9.5.2010, HARRACHOV HC VLCI JABLONEC LEDNÍ HOKEJ LETNÍ CAMP U SKOKANA II. 5 9.5.2010, HARRACHOV HC VLCI JABLONEC LEDNÍ HOKEJ ROČNÍKY 2001, 2000, 1999, 1998 Zpracoval: Ing. Jindřich Zeman 2.5.2010 1. DEN středa 17:30 - společný sraz v Harrachově 18:00

Více

Strečink a cvičení s míčem

Strečink a cvičení s míčem Strečink a cvičení s míčem Strečink pro hráče ledního hokeje Strečink je účinná metoda pro zlepšení pohyblivosti svalů a vazivových tkání, snižuje riziko poranění, zmenšuje svalovou bolestivost po tréninku,

Více

Člověk a zdravý životní styl

Člověk a zdravý životní styl 16. www.isspolygr.cz Vytvořil: Bohumil Smrček Strana: 1 Škola Ročník 3. ročník (SOŠ, SOU) Název projektu Interaktivní metody zdokonalující proces edukace na ISŠP Číslo projektu Číslo a název šablony III/2

Více

Seminární práce. na téma. Rozvoj vytrvalosti. k příležitosti školení trenérů III. třídy. David Chábera

Seminární práce. na téma. Rozvoj vytrvalosti. k příležitosti školení trenérů III. třídy. David Chábera Seminární práce na téma Rozvoj vytrvalosti k příležitosti školení trenérů III. třídy David Chábera Rok 2014 Obsah Úvod do problematiky obsahu seminární práce 2 Rozvoj všeobecné vytrvalosti 3 Rozvoj speciální

Více

ZÁKLADY SÍLY MLÁDEŽE V LH. PhDr. RADIM JEBAVÝ, Ph.D.

ZÁKLADY SÍLY MLÁDEŽE V LH. PhDr. RADIM JEBAVÝ, Ph.D. ZÁKLADY SÍLY MLÁDEŽE V LH PhDr. RADIM JEBAVÝ, Ph.D. VÝZNAM A CÍL SILOVÉ PŘÍPRAVY V HOKEJI Síla je základní pohybovou schopností, bez které není možný žádný pohyb. Snížení rizika zranění. OBECNÉ ZÁSADY

Více

OBSAH TRÉNINKOVÉ JEDNOTKY

OBSAH TRÉNINKOVÉ JEDNOTKY 1 Kategorie: 1 Zaměření: Rychlost, odrazová síla Po-5.5.2014 16.00-18.00 Letní stadion Úvod: Zapracování: Atletická ABC-Silové skoky-dřepy, kliky, břicho 20 Hlavní: Rychlost - 1.série - Starty z poloh

Více

SPORTOVNÍ GYMNÁZIUM Dašická 268 530 03 Pardubice. tel.fax ++420 466 650 627 www.sgpce.cz

SPORTOVNÍ GYMNÁZIUM Dašická 268 530 03 Pardubice. tel.fax ++420 466 650 627 www.sgpce.cz SPORTOVNÍ GYMNÁZIUM Dašická 268 530 03 Pardubice tel.fax ++420 466 650 627 www.sgpce.cz Trenéři : Tomáš NETERDA I. Jiří SEIDL I. Složení skupiny : jméno a příjmení roč. kategorie I.ročník Jan PEJSKAR 98

Více

ČESKÝ ATLETICKÝ SVAZ ŠKOLENÍ TRENÉRŮ ATLETIKY 3. TŘÍDY ZÁVĚREČNÁ PRÁCE. Týdenní tréninkový plán pro skupinu mládeže 13-14 let

ČESKÝ ATLETICKÝ SVAZ ŠKOLENÍ TRENÉRŮ ATLETIKY 3. TŘÍDY ZÁVĚREČNÁ PRÁCE. Týdenní tréninkový plán pro skupinu mládeže 13-14 let ČESKÝ ATLETICKÝ SVAZ ŠKOLENÍ TRENÉRŮ ATLETIKY 3. TŘÍDY ZÁVĚREČNÁ PRÁCE Týdenní tréninkový plán pro skupinu mládeže 13-14 let 31.10.2004 Luděk Cigler AC Kovošrot Praha Úvod Ve své práci bych se chtěl zaměřit

Více

Pohybová aktivita Pohybem ke zvýšení kvality života

Pohybová aktivita Pohybem ke zvýšení kvality života Pohybová aktivita Pohybem ke zvýšení kvality života Pracovní e-book k projektu STOBkolo na www.stobklub.cz Bc. Nikola Hanyšová, Bc. Jitka Horáková Kniha podléhá autorským právům. Je dovoleno ji šířit jako

Více

001:Torbjorn Karlsen: Základní principy tréninku

001:Torbjorn Karlsen: Základní principy tréninku 001:Torbjorn Karlsen: Základní principy tréninku Překlad z nové norské knížky Vytrvalost, vydanou norským olympijským výborem pro vrcholové sportovce a trenéry. Správné naplánování a realizace tréninku

Více

Elipsovité zařízení SF - 05

Elipsovité zařízení SF - 05 Elipsovité zařízení SF - 05 Cvičební a rozvoj koordinace těla Zvyšuje pohyblivost horních i dolních končetin a zlepšuje ohebnost kloubů. Pevně uchopte rukojeti oběma rukama a postavte se na pedály. Pohybujte

Více

Kde mohou pracovat lidé s postižením?

Kde mohou pracovat lidé s postižením? Kde mohou pracovat lidé s postižením? 30 Chráněné dílny Lidé s postižením pracují v chráněných dílnách. Většina lidí, kteří pracují v chráněných dílnách jsou lidé s postižením. V chráněné dílně ale také

Více

PROČ MĚŘIT SRDEČNÍ FREKVENCI?

PROČ MĚŘIT SRDEČNÍ FREKVENCI? PROČ MĚŘIT SRDEČNÍ FREKVENCI? INFORMACE EFEKTIVITA BEZPEČNÝ POHYB MOTIVACE Měřič srdeční frekvence vám napomáhá porozumět fungování vašeho organismu a přináší tak mnoho nových informací, které lze dlouhodobě

Více

Zdravý životní styl v

Zdravý životní styl v Zdravý životní styl v TEST Poznej své silné a slabé stránky VÝŽIVA Chceš-li zdravě žít, musíš zdravě jíst POHYB Žij v pohybu, pohybu, pohybu WELLNESS Investuj do svého zdraví SPORT Poctivě trénuj, kvalitně

Více

Wellness aktuality Březen 2015

Wellness aktuality Březen 2015 Wellness aktuality Březen 2015 Vážení návštěvníci Rezidence a Wellness Blatov, všichni se těšíme na přicházející první jarní měsíc. Letos jsme spoustu jarních kytiček na zahrádkách i v lese zahlédli již

Více

Těšíme se na Vás v zasedací místnosti MČ Štěrboholy!!!

Těšíme se na Vás v zasedací místnosti MČ Štěrboholy!!! Latino Dance se inspiruje kroky a pohyby salsy, reggaetonu, merenque a mnoha dalšími styly. Jednoduchý a zábavný způsob cvičení, který se snaží dodržovat pravidla aerobního zatížení. Cvičí: Jana Kněžínková

Více

KLIKY VARIACE TŘÍČTVRTEČNÍ KLIK KLIK S ROZPAŽENÍM. Lze provádět od 2. týdne. Lze provádět od 7. týdne

KLIKY VARIACE TŘÍČTVRTEČNÍ KLIK KLIK S ROZPAŽENÍM. Lze provádět od 2. týdne. Lze provádět od 7. týdne KLIKY VARIACE TŘÍČTVRTEČNÍ KLIK POČET OPAKOVÁNÍ 0 INTENZITA střední Lze provádět od. týdne Začněte na všech čtyřech, pak přeneste váhu vpřed, tak, aby byla téměř celá na pažích. Pokrčte a překřižte nohy.

Více

Vážení návštěvníci Rezidence a Wellness Blatov,

Vážení návštěvníci Rezidence a Wellness Blatov, Wellness aktuality Říjen 2014 Vážení návštěvníci Rezidence a Wellness Blatov, věříme, že jste si užili sbírání hub a i pár krásných slunečných dní v měsíci září. Dodaná energie vám všem pomohla překonat

Více

TOP 10 DOPORUČENÍ PRO ZDRAVÍ, DOBROU POSTAVU, SÍLU A VITALITU. Justyna K. Macková

TOP 10 DOPORUČENÍ PRO ZDRAVÍ, DOBROU POSTAVU, SÍLU A VITALITU. Justyna K. Macková TOP 10 DOPORUČENÍ PRO ZDRAVÍ, DOBROU POSTAVU, SÍLU A VITALITU Justyna K. Macková 1 JESTLIŽE JE NĚCO TĚŽKÉ, MUSÍŠ ZESÍLIT! Síla je základ pro všechno ostatní. Pavel Tsatsouline přirovnává sílu ke sklenici,

Více

Pěnový válec. uvolní a posílí svaly ZDRAVÍ

Pěnový válec. uvolní a posílí svaly ZDRAVÍ Pěnový válec uvolní a posílí svaly TEXT: JANA ČECHOVÁ KAŽDÝ ZNÁ POCIT TĚŽKÝCH, UNAVENÝCH NOHOU A ZATUHLÝCH SVALŮ. ROZBĚHNOUT SE V TOMTO STAVU DRUHÝ DEN PO NÁROČNÉM TRÉNINKU NENÍ ŽÁDNÁ LAHODA A TRVÁ CHVÍLI,

Více

> PRAXE > ÚVOD. > INFOSERVIS Nalistujte si 120 Doporučená literatura 120 Internetové adresy 120 Rejstřík 122 Závěrem OBSAH

> PRAXE > ÚVOD. > INFOSERVIS Nalistujte si 120 Doporučená literatura 120 Internetové adresy 120 Rejstřík 122 Závěrem OBSAH OBSAH Slovo úvodem 5 > ÚVOD Snadná cesta ke zdraví a pohodě 7 Zdraví a štíhlí s nordic fitness 8 Fit po severském způsobu 9 Dělejte něco pro zdraví 12 Rozhovor: Pozitivní účinek nordic walkingu při diabetu

Více

ABC BRANÍK STREČINK. Autor Ivana Králová

ABC BRANÍK STREČINK. Autor Ivana Králová ABC BRANÍK STREČINK Autor Ivana Králová Strečink ve fotbale a jeho význam: - kompenzační prostředek, který v rámci regenerace při pravidelné aplikaci pozitivně ovlivňuje negativní vlivy jednostranného

Více

SILOVÁ PŘÍPRAVA ŠTĚPÁN POSPÍŠIL. 4. 11. 8.2012 Jilemnice

SILOVÁ PŘÍPRAVA ŠTĚPÁN POSPÍŠIL. 4. 11. 8.2012 Jilemnice SILOVÁ PŘÍPRAVA ŠTĚPÁN POSPÍŠIL 4. 11. 8.2012 Jilemnice ROZDĚLENÍ SILOVÝCH SCHOPNOSTÍ > statické > dynamické > absolutní (maximální síla) > výbušná síla > rychlá síla > vytrvalostní síla 2 VÝZNAM SILOVÉHO

Více

KONDIČNÍ PROGRAMY A POHYBOVÉ REŽIMY_2. Kondiční programy

KONDIČNÍ PROGRAMY A POHYBOVÉ REŽIMY_2. Kondiční programy KONDIČNÍ PROGRAMY A POHYBOVÉ REŽIMY_2 Kondiční programy Kondiční programy jsou programy sestavené převážně pro běžnou populaci, u které dochází k úbytku pohybové aktivity v běžném denním životě. Tato skutečnost

Více

Kapitola 7 TESTOVÁNÍ LAKTÁTOVÉHO PRAHU. Definice laktátového prahu

Kapitola 7 TESTOVÁNÍ LAKTÁTOVÉHO PRAHU. Definice laktátového prahu Kapitola 7 TESTOVÁNÍ LAKTÁTOVÉHO PRAHU Definice laktátového prahu Laktátový práh je definován jako maximální setrvalý stav. Je to bod, od kterého se bude s rostoucí intenzitou laktát nepřetržitě zvyšovat.

Více

Učební osnovy pracovní

Učební osnovy pracovní ZV Základní vzdělávání 2 týdně, povinný Příprava a rozcvička Žák: použije správné vybavení připraví se na pohybovou aktivitu rozcvičí se - vhodné oblečení a obuv - rozcvička - protahovací a napínací, zahřívací

Více

Doporučené cviky po svalových skupinách

Doporučené cviky po svalových skupinách Horní část těla prsní sval Dolní část těla lýtkové svaly - šíjové svaly (trapéz. sval) - svaly ramene - svaly paží a zápěstí - hamstringy (zadní str. st.) - dolní část trupu - quadriceps (přední strana

Více

Fi ve riders co s. r. o

Fi ve riders co s. r. o Fi ve riders co s. r. o Firma vznikla v letošním roce jako spojení dlouholetých znalostí a zkušeností v oblasti kondičních a posilovacích strojů. Její představitelé nejsou na našem i evropském trhu neznámí.

Více

METODY POSILOVÁNÍ ZLÍNSKÝ KRAJ

METODY POSILOVÁNÍ ZLÍNSKÝ KRAJ Název školy Obchodní akademie, Vyšší odborná škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Uherské Hradiště Název DUMu VY_32_INOVACE_TEV2105 (Metody posilování) Autor Mgr. Radek Zimčík Datum

Více

INFORMACE PRO ŽÁKY ZŠ Kostelec nad Černými lesy ke vzdělávací službě

INFORMACE PRO ŽÁKY ZŠ Kostelec nad Černými lesy ke vzdělávací službě 1 INFORMACE PRO ŽÁKY ZŠ Kostelec nad Černými lesy ke vzdělávací službě Strana 1 (celkem 8) http://www.pohadkovaskola.cz Pohádková škola je další pomůcka, která ti může pomoci s přípravou do školy. Obsahuje

Více

Stepper JETT - 6205. Návod k použití. Obsah

Stepper JETT - 6205. Návod k použití. Obsah Stepper JETT - 6205 Obsah OBSAH... 2 BEZPEČNOSTNÍ A PROVOZNÍ OPATŘENÍ... 3 POPIS A MONTÁŽ PŘÍSTROJE... 4 POUŽÍVÁNÍ... 5 CVIKY NA ZAHŘÁTÍ... 5 CVIČENÍ... 6 SPRÁVNÁ INTENZITA CVIČENÍ... 8 JAK SI ZJISTIT

Více

Proč je důležité se hýbat (i s roztroušenou sklerózou)? Lucie Suchá říjen 2013

Proč je důležité se hýbat (i s roztroušenou sklerózou)? Lucie Suchá říjen 2013 Proč je důležité se hýbat (i s roztroušenou sklerózou)? Lucie Suchá říjen 2013 Pohyb je přirozenou potřebou každého živého organismu a jeho vliv na fyzické i mentální schopnosti člověka je znám od počátků

Více

Mimosezónní tréninkový plán 2015. Nadhazovači a poziční hráči 16-21

Mimosezónní tréninkový plán 2015. Nadhazovači a poziční hráči 16-21 Mimosezónní tréninkový plán 2015 Nadhazovači a poziční hráči 16-21 5. 6. týden 5. týden tempo 1:0:1 sec odpočinek 1 min mezi okruhy počet opakování : 3 Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle

Více

Sportovní programy - Zakladní program sportovní balíček vše za cenu 780,- na rok (490,- na semestr) ZÁKLADNÍ PROGRAM 2010-2011 AEROBNÍ SKUPINOVÉ LEKCE

Sportovní programy - Zakladní program sportovní balíček vše za cenu 780,- na rok (490,- na semestr) ZÁKLADNÍ PROGRAM 2010-2011 AEROBNÍ SKUPINOVÉ LEKCE Místo Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Koleje B. Váckavka Bodystyling 17.00-17.50 (Grácová ) Sportovní programy - Zakladní program sportovní balíček vše za cenu 780,- na rok (490,- na semestr) ZÁKLADNÍ

Více

Pilates Míč Návod k použití

Pilates Míč Návod k použití Pilates Míč Návod k použití Děkujeme za zakoupení našeho produktu. Upřímně doufáme, že s používáním tohoto sportovně-terapeutického náčiní budete spokojeni. Před prvním použitím si prosím přečtěte tento

Více

Předmět: Cvičení s hudbou

Předmět: Cvičení s hudbou Předmět: Cvičení s hudbou Charakteristika volitelného předmětu cvičení s hudbou 2. stupeň Obsah tohoto vyučovacího předmětu vychází ze vzdělávací oblasti Člověk a zdraví stanovených RVP ZV a realizuje

Více

Principy sestavování tréninkových plánů (se zaměřením na operativní plány) (florbal) 3.ročník KS TVS školní rok 2003/2004

Principy sestavování tréninkových plánů (se zaměřením na operativní plány) (florbal) 3.ročník KS TVS školní rok 2003/2004 Principy sestavování tréninkových plánů (se zaměřením na operativní plány) (florbal) 3.ročník KS TVS školní rok 2003/2004 Cíl plánování - připravit podmínky pro dlouhodobý rozvoj sportovce a vytvoření

Více

STAVBA CVIČEBNÍ JEDNOTKY

STAVBA CVIČEBNÍ JEDNOTKY STAVBA CVIČEBNÍ JEDNOTKY Název školy Obchodní akademie, Vyšší odborná škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Uherské Hradiště Název DUMu VY_32_INOVACE_TEV2107 (Stavba cvičební jednotky)

Více

AQUAPARK YOGA KRYOSAUNA RELAX ZUMBA

AQUAPARK YOGA KRYOSAUNA RELAX ZUMBA MOTOKÁRY SAUNA MASÁŽE BOWLING SQUASH BAZÉN VACCU WELNESS ZUMBA RELAX KRYOSAUNA AEROBIC AQUAPARK YOGA PRAVIDLA POUŽITÍ INFORMAČNÍ BROŽURY Prosím čtěte pozorně, abyste se vyvarovali případných nedorozumění!

Více

Fyziologické aspekty cyklistiky

Fyziologické aspekty cyklistiky Fyziologické aspekty cyklistiky Správná intenzita tréninku, Spotřeba energie při MTB, Kontrola hmotnosti prostřednictvím MTB, Výživa a pitný režim v MTB, Psychika a MTB, Správná intenzita zátěže atrofie

Více

LETNÍ CAMP U SKOKANA 7 10.5.2009, HARRACHOV HC VLCI JABLONEC LEDNÍ HOKEJ

LETNÍ CAMP U SKOKANA 7 10.5.2009, HARRACHOV HC VLCI JABLONEC LEDNÍ HOKEJ LETNÍ CAMP U SKOKANA 7 10.5.2009, HARRACHOV HC VLCI JABLONEC LEDNÍ HOKEJ ROČNÍKY 2000, 1999, 1998 Zpracoval: Ing. Jindřich Zeman 3.5.2009 1. DEN čtvrtek 16:30 - společný sraz v Harrachově 17:00 ubytování

Více

UBC AQUATIC CENTRE and Joszef Nagy

UBC AQUATIC CENTRE and Joszef Nagy UBC AQUATIC CENTRE and Joszef Nagy Poznatky z trenérské stáže Laurel Bailey Hlavní trenér ~ Warrender Baths Club 18. - 24. ledna 2010 (článek je částečný překlad z roku 2010) UBC Aquatics Úvodem V květnu

Více

Tréninkový plán listopad. První tréninkový den. Druhý tréninkový den. 2. Fáze

Tréninkový plán listopad. První tréninkový den. Druhý tréninkový den. 2. Fáze Tréninkový plán pro disciplíny požárního sportu Ahoj sportovci, hasiči a hasičky, toto jsou tréninkové plány reprezentace profesionálních hasičů, které sestavovali trenéři Ivan Ressler a Josef Pěnča. Tréninky

Více

AC SPARTA PRAHA STREČINK

AC SPARTA PRAHA STREČINK AC SPARTA PRAHA STREČINK Význam strečinku: Zvyšování výkonnosti (projevuje se ve zvyšování efektivnosti prováděných pohybů) Udržování pružnosti svalů a šlach Předcházení svalové nerovnováze (protažení

Více

Tvoje cesta k úspěchu. Raději budu vydělávat 1% díky práci 100 lidi, než 100% díky své vlastní práce

Tvoje cesta k úspěchu. Raději budu vydělávat 1% díky práci 100 lidi, než 100% díky své vlastní práce Marketingový plán Tvoje cesta k úspěchu Raději budu vydělávat 1% díky práci 100 lidi, než 100% díky své vlastní práce 1) 3 způsoby jak vydělat z - Kupuješ pro sebe, používáš výrobky: Šetříš na marži -

Více

ODVAHU! Knížka o přežití. Okamžitá pomoc při strachu, úzkosti a panice

ODVAHU! Knížka o přežití. Okamžitá pomoc při strachu, úzkosti a panice Dr. med. Claudia Croos-Müller ODVAHU! Knížka o přežití Okamžitá pomoc při strachu, úzkosti a panice 12 a ½ cvičení pro okamžitou pomoc pro získání klidu a odvahy V této knize najdeš následující cvičení:

Více

Zdraví a pohyb v kostce

Zdraví a pohyb v kostce Zdraví a pohyb v kostce Základní aspekty zdraví a pohybové aktivity člověka M. Svobodová Ukončený kurz pedagogických pracovníků měl, dle průzkumu, velký přínos: 1/ pro výuku tělesné výchovy (praktická

Více

Obsah ÚVOD. Definice fitness. Vliv kulturistiky na současnou fitness praxi. Historie kulturistiky. Definice síly. Druhy síly

Obsah ÚVOD. Definice fitness. Vliv kulturistiky na současnou fitness praxi. Historie kulturistiky. Definice síly. Druhy síly Obsah ÚVOD Definice fitness Vliv kulturistiky na současnou fitness praxi Historie kulturistiky Definice síly Druhy síly Rozložení svalstva na těle Velikost zatížení Počet opakování cviků a počet sérií

Více

50 ZPŮSOBŮ JAK BÝT SÁM SEBOU. Monika Mihaličková www.beyourself.cz

50 ZPŮSOBŮ JAK BÝT SÁM SEBOU. Monika Mihaličková www.beyourself.cz 50 ZPŮSOBŮ JAK BÝT SÁM SEBOU Monika Mihaličková www.beyourself.cz Jedinou povinností člověka je zjistit, co je jeho smyslem života. Tento e-book Vám pomůže, jak na to. 1 Zjisti, kdo jsi. Je to snadné.

Více

ODPOVĚDI Z TICHA. Kapitola 1 PRÁCE A POVOLÁNÍ. Tvým velkým povoláním je být lidskou bytostí. To je tvé prvořadé a jediné pravé povolání.

ODPOVĚDI Z TICHA. Kapitola 1 PRÁCE A POVOLÁNÍ. Tvým velkým povoláním je být lidskou bytostí. To je tvé prvořadé a jediné pravé povolání. Kapitola 1 PRÁCE A POVOLÁNÍ Tvým velkým povoláním je být lidskou bytostí. To je tvé prvořadé a jediné pravé povolání. 23 Jeffrey Chappel PENÍZE Kdy se dočkám finančního zajištění? Peníze nejsou žádná jistota.

Více

UŽIVATELSKÝ MANUÁL. Posilovací podložka SLIDE BOARD

UŽIVATELSKÝ MANUÁL. Posilovací podložka SLIDE BOARD UŽIVATELSKÝ MANUÁL Posilovací podložka SLIDE BOARD DŮLEŽITÉ: Před použitím si přečtěte pozorně následující pokyny použití a ponechte si manuál připravený pro případ potřeby. Vážení zákazníci, příznivci

Více

Jak změřit % podkožního tuku a svalovou hmotu

Jak změřit % podkožního tuku a svalovou hmotu FitPlan.cz/shop To nejnutnější pro rychlé hubnutí Jak změřit % podkožního tuku a svalovou hmotu VŠE CO JSTE KDY SLYŠELI O HUBNUTÍ BYLO NEJSPÍŠ ŠPATNĚ Tento podrobný návod a průvodce vám krok za krokem

Více

B SOUTĚŽE. B soutěže, platnost od 1. 1 2011

B SOUTĚŽE. B soutěže, platnost od 1. 1 2011 B SOUTĚŽE 1 1 Všeobecná ustanovení 1. 1 Charakteristika B soutěž je otevřená soutěž pro registrované i neregistrované závodníky v následujících soutěžních formách aerobiku: sportovní aerobik, fitness (aerobik

Více

Cvičení na vytrvalost

Cvičení na vytrvalost Cvičení na vytrvalost Vytrvalost přesahuje oddělené výbuchy síly, každodenní vytrvalé a výkonné využití kardiovaskulárního systému nám umožňuje cítit se silnějšími a lépe fungovat. Následující cvičení

Více

...a natrvalo. Hubněte zdravě... Pohyb. pilíř zdraví. www.stob.cz www.stobklub.cz

...a natrvalo. Hubněte zdravě... Pohyb. pilíř zdraví. www.stob.cz www.stobklub.cz Hubněte zdravě......a natrvalo Pohyb pilíř zdraví www.stob.cz www.stobklub.cz Chybí vám radost ze života? Máte pocit, že tělo i duše chátrá a žijete v uspěchané době bez zážitků, potěšení a chvil jen pro

Více

FOTOSLOVNÍK ČESKÉHO SVAZU AEROBIKU

FOTOSLOVNÍK ČESKÉHO SVAZU AEROBIKU FOTOSLOVNÍK ČESKÉHO SVAZU AEROBIKU Autorky: Jana Hájková Miroslava Zimová Fotografie: Miroslav Šneberger Praha 2008 OBSAH: 1 PUSH UPS GROUP... 2 2 STATIC STRENGTH GROUP... 6 2.1 HORIZONTAL PRESSES FAMILY...

Více

Paprsky světla létají úžasnou rychlostí. Když dorazí do našich očí, donesou

Paprsky světla létají úžasnou rychlostí. Když dorazí do našich očí, donesou SVĚTLO Paprsky světla létají úžasnou rychlostí. Když dorazí do našich očí, donesou nám mnoho informací o věcech kolem nás. Vlastnosti světla mohou být ukázány na celé řadě zajímavých pokusů. Uvidíš svíčku?

Více

TEPOVÁ FREKVENCE A SPORT

TEPOVÁ FREKVENCE A SPORT TEPOVÁ FREKVENCE A SPORT Vytvořeno v rámci projektu Gymnázium Sušice Brána vzdělávání II Autor: Mgr. Jaroslav Babka Škola: Gymnázium Sušice Předmět: Tělesná výchova Datum vytvoření: květen 2014 Třída:

Více

Úroveň Opakování Efekt Začátečník 5x každá noha Posílení stehen, nohou a Středně pokročilý 10x každá noha beder. Pokročilý 15x každá noha

Úroveň Opakování Efekt Začátečník 5x každá noha Posílení stehen, nohou a Středně pokročilý 10x každá noha beder. Pokročilý 15x každá noha 159-002 Zdvihač nohou (Leg Lift) Opřete se zády o tyč a oběma rukama uchopte madlo nad hlavou. Pomalým pohybem zvedejte jednu nohu, popř. obě nohy najednou, a to až do okamžiku, kdy budou rovnoběžně se

Více

TĚHOTENSKÉ PLAVÁNÍ 1) Uvolnění zádových svalů

TĚHOTENSKÉ PLAVÁNÍ 1) Uvolnění zádových svalů TĚHOTENSKÉ PLAVÁNÍ 1) Uvolnění zádových svalů Velká většina těhotných žen trpí bolestmi nejčastěji v oblasti hrudní a bederní páteře. V důsledku stále rostoucí dělohy dochází k nepřirozenému prohýbání

Více

Vlnkový náramek. 16 červených gumiček. 1 koncovku. Budeš potřebovat

Vlnkový náramek. 16 červených gumiček. 1 koncovku. Budeš potřebovat Vlnkový náramek Že je tenhle vícebarevný náramek hodně zajímavý? Vyzkoušej to, přeskakuj z vlnky na vlnku v barvách, pro které se rozhodneš, míchej a střídej barvy podle libosti. Smyčkování je u tohoto

Více

aerobik aqua aerobik badminton kondiční cvičení basketbal beach volejbal box fit ball

aerobik aqua aerobik badminton kondiční cvičení basketbal beach volejbal box fit ball aerobik aqua aerobik badminton kondiční cvičení basketbal beach volejbal box fit ball Aerobik je dynamický, účinný a zábavný trénink s použitím choreografie, kondiční cvičení, při němž se uvolňuje velké

Více

Marketingový Plán. Tvoje cesta k úspěchu. Raději budu vydělávat 1% díky práci 100 lidí, než 100% vlastní prací

Marketingový Plán. Tvoje cesta k úspěchu. Raději budu vydělávat 1% díky práci 100 lidí, než 100% vlastní prací Marketingový Plán Tvoje cesta k úspěchu Raději budu vydělávat 1% díky práci 100 lidí, než 100% vlastní prací 3 způsoby výdělku s Nakupuješ pro sebe, používáš výrobky Betterware: šetříš na provizi Prodáváš

Více

- topografie- orientace na mapě

- topografie- orientace na mapě Ročník: 6. - aktivně vstupuje do organizace svého pohybového režimu, některé pohybové činnosti zařazuje pravidelně a s konkrétním účelem - usiluje o zlepšení své tělesné zdatnosti a z nabídky zvolí vhodný

Více

TRÉNINK STREČINK. Kvadriceps

TRÉNINK STREČINK. Kvadriceps TRÉNINK 1. Mnoho zbytečných nepříjemností vychází z nedostatečného rozcvičení a jsou jimi především natažené či v horším případě natržené svaly dolních končetin, kterým lze pomocí dobře provedeného strečinku

Více

Založení blogu (pracovní list)

Založení blogu (pracovní list) Zvyšování kvality výuky v přírodních a technických oblastech CZ.1.07/1.128/02.0055 Označení: EU-Inovace-Inf-7-01 Založení blogu (pracovní list) Předmět: Informatika Cílová skupina: 7. třída Autor: Jana

Více

Volejbalová průprava

Volejbalová průprava Volejbalová průprava Závěrečná práce v rámci školení III. třídy všestrannosti T. J. Sokol Uherské Hradiště župa Komenského Zaměření hodiny: volejbal Dne: 21. 8. 2013 Zpracoval: Předpoklady: Cvičenci: Skupina

Více

Sportovní kroužky. Aerobik hrou Čas: čtvrtek 16:00 17:00 Počet setkání: 26 x 1h + 2 víkendové akce Cena: 1.000,-

Sportovní kroužky. Aerobik hrou Čas: čtvrtek 16:00 17:00 Počet setkání: 26 x 1h + 2 víkendové akce Cena: 1.000,- Sportovní kroužky Aerobik hrou Čas: čtvrtek 16:00 17:00 + 2 víkendové akce Kroužek je určen všem dívkám z 1. a 2. tříd. Na kroužku se naučí pohyb v rytmu hudby, základní aerobní kroky a lehčí aerobní sestavy.

Více

KIDSCREEN-27. Dotazník o zdraví pro děti a mládež. Verze pro děti a dospívající od 8 do 18 let

KIDSCREEN-27. Dotazník o zdraví pro děti a mládež. Verze pro děti a dospívající od 8 do 18 let KIDSCREEN-27 Dotazník o zdraví pro děti a mládež Verze pro děti a dospívající od 8 do 18 let Page 1 of 5 Dobrý den, Datum: Měsíc Rok Jak se ti daří? Jak se cítíš? Rádi bychom se to od tebe dozvěděli. Přečti

Více

2. Cviky s činkami. Cviky na šíji a ramena. K 10: Tlak s jednoručními činkami v sedu

2. Cviky s činkami. Cviky na šíji a ramena. K 10: Tlak s jednoručními činkami v sedu Cviky na šíji a ramena 39 K 10: Tlak s jednoručními činkami v sedu ramenní svaly, především jejich boční část šíjové svaly a svaly zadní části paže Posaďte se vzpřímeně na židli. Paže zvedněte a ohněte

Více

Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0036 Název projektu: Inovace a individualizace výuky Autor: Mgr. Roman Grmela, Ph.D. Název materiálu: Kompenzační

Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0036 Název projektu: Inovace a individualizace výuky Autor: Mgr. Roman Grmela, Ph.D. Název materiálu: Kompenzační Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0036 Název projektu: Inovace a individualizace výuky Autor: Mgr. Roman Grmela, Ph.D. Název materiálu: Kompenzační cvičení - posilovací Označení materiálu: Datum vytvoření:

Více

Ahoooj! Rock Solid Club PŘIJĎ A UVIDÍŠ ÚTERÝ 14:30 4. B

Ahoooj! Rock Solid Club PŘIJĎ A UVIDÍŠ ÚTERÝ 14:30 4. B Ahoooj! Chceš poznat skvělé nové lidi? Máš chuť zažít spoustu zábavy a něco se taky dozvědět? Tak potom neváhej a navštiv RSC. RSC je zkratka pro Rock Solid Club (solid rock znamená,,pevná skála ). Jsme

Více

BABY AEROBIC pro děti 3 5 let

BABY AEROBIC pro děti 3 5 let BABY AEROBIC pro děti 3 5 let Dbáme na všestranný rozvoj, správné držení těla, správné pohybové stereotypy. Děti naučíme základy rytmiky, rozvíjíme pohybovou paměť, soustředění, udržujeme přirozenou touhu

Více

Zásobník protahovacích cviků

Zásobník protahovacích cviků Zásobník protahovacích cviků Obsah Úvod 1. Ohybač paže 2. Natahovače paže 3. Natahovače kyčle a ohybače kolena 4. Ohybač kyčle a natahovače kolena 5. Ohybače kyčle 6. Odtahovače a zevní rotátory kyčle

Více

Pojď hrát hokej Část 2 Příprava na ledě

Pojď hrát hokej Část 2 Příprava na ledě Praktická příručka k projektu Pojď hrát hokej Část 2 Příprava na ledě PŘÍPRAVA NA LEDĚ V RÁMCI HOKEJOVÉHO DNE Tato provozní příručka obsahuje zásady pro uskutečnění přípravy na ledě a praktické informace

Více

ZKONTROLUJ SVÉ BODY. Jídlo je fajn vychutnej si ho

ZKONTROLUJ SVÉ BODY. Jídlo je fajn vychutnej si ho g olf or w. coo n lf o o d p l a et. g or co w w et. ww w.efa d.o.eufic.org w ww rg Pamatuješ si, jaké to bylo učit se jezdit na kole? Nejdůležitější bylo dosáhnout správné rovnováhy. Jakmile se ti podařilo

Více

SkateLab. 3 ledna 2015 3 ledna. Geisingen. Geisingen. series. skatelabs.sportitaliasrl.com

SkateLab. 3 ledna 2015 3 ledna. Geisingen. Geisingen. series. skatelabs.sportitaliasrl.com S SkateLab Geisingen ka s skatelabs.sportitaliasrl.com igeisingen Geisingen 3 ledna 2015 3 ledna 2015 2015 series Odjezd z da Bologni 9,00 Parco Commerciale Meraville Geisingen GERMANIA Munchen Basel

Více

DLOUHODOBÝ ROZVOJ SPORTOVCE - GOLFOVÝ MODEL Fáze

DLOUHODOBÝ ROZVOJ SPORTOVCE - GOLFOVÝ MODEL Fáze Hlavní cíl fáze Možnosti nácviku Pohybové prostřednictvím všeobecného sportování, tj. golf, gymnastika, trampolína, atletika plavání Klíčový důraz na ZÁBAVNÉ hry rozvoj pohybových dovedností 1.nácvik rychlosti

Více

Kapitola 4 DŮVODY PRO LAKTÁTOVÉ TESTOVÁNÍ

Kapitola 4 DŮVODY PRO LAKTÁTOVÉ TESTOVÁNÍ Kapitola 4 DŮVODY PRO LAKTÁTOVÉ TESTOVÁNÍ Důvody pro laktátové testování jsou zcela zřejmé: Pokud jsou ostatní faktory shodné, tak ten sportovec, který během závodu vyprodukuje nejvíce energie za časovou

Více

Psychomotorický vývoj dítěte - 10. měsíc

Psychomotorický vývoj dítěte - 10. měsíc Psychomotorický vývoj dítěte - 10. měsíc CO BY MĚLO DĚŤÁTKO UMĚT Znovu opakuji to, co v textu k minulým měsícům. Je třeba zdůraznit, že každé miminko je jiné. Následující řádky jsou pro vás informací,

Více

OBECNÉ ZÁSADY PROVOZOVÁNÍ WELLNESS CENTER

OBECNÉ ZÁSADY PROVOZOVÁNÍ WELLNESS CENTER OBECNÉ ZÁSADY PROVOZOVÁNÍ WELLNESS CENTER 1. Úvod Miroslav Veselý,Vodní ráj Jihlava V současné době se dostává do popředí zcela nový trend, který se jmenuje Wellness. Mluví se dokonce o tzv. Wellness revoluci.

Více

METODICKÉ POKYNY LETNÍ PŘÍPRAVA KATEGORIE 15 19 LET 2011. Jan Tlačil, Miroslav Přerost

METODICKÉ POKYNY LETNÍ PŘÍPRAVA KATEGORIE 15 19 LET 2011. Jan Tlačil, Miroslav Přerost METODICKÉ POKYNY LETNÍ PŘÍPRAVA KATEGORIE 15 19 LET 2011 Jan Tlačil, Miroslav Přerost TÝDENNÍ PROGRAM - MD cca 9h40min + 2h domácí aktivita =11h40min PO 16:00-17:30 UT 7:45-8:35 16:00-17:30 ST 16:00-18:00

Více

Koncepce dlouhodobého tréninku mládeže v Golf Clubu svatý Jan

Koncepce dlouhodobého tréninku mládeže v Golf Clubu svatý Jan Koncepce dlouhodobého tréninku mládeže v Golf Clubu svatý Jan Úvod: Koncepce dlouhodobého tréninku popisuje dlouhodobý rozvoj golfisty ve 4 věkových fázích dospívání od 5 do 18 let, v těchto jednotlivých

Více