UTAHOVACÍ MOMENTY ZAVĚŠENÍ MOTORU

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "UTAHOVACÍ MOMENTY ZAVĚŠENÍ MOTORU"

Transkript

1 UTAHOVACÍ MOMENTY ZAVĚŠENÍ MOTORU Motor : RFJ (dan.m.) Závěs celku motoru s převodovkou na pravé straně Závěs celku motoru s převodovkou s táhlem záchytu reakce 1 5 ± 0,5 7 8,7 ± 0,8 2 4,5 ± 0,5 8 6 ± 0,6 3 6 ± 0,6 9 5,8 ± 0,6 4 3 ± 0,3 5 4,5 ± 0,5 6 Závěs celku motoru s převodovkou na levé straně 10 3± 0,3 11 6,5 ± 0, ± 0,5 B1BK1X5D B1BP3NMD B1BP3NLD 27

2 Pořadí utahování šroubů hlavy válců (1) UTAHOVACÍ MOMENTY MOTOR Motor : RFJ (dan.m) Hlava válců Šroub hlavy válců (*) 1/ 2/ Povolení o úhel Šroub elmag. ventilu ovládání zařízení pro fázový posun vačkového hřídele (VVT) Šroub víka hlavy válců (*) 1,5 ± 0,1 5 ± 0, ± 0,2 285 ± 5 0,9 ± 0,1 0,5 ± 0,2 1,1 ± 0,1 Pořadí utahování šroubů vík hlavy válců (3) (*) = DŮLEŽITÉ : Dodržovat stanovené pořadí utahování. B1DM02RD B1BPS59D B1BPS5BD 28

3 Motor : RFJ (dan.m) Hlava válců 4 Šroub skříní vík ložisek vačkových hřídelů (*) 0,5 ± 0,2 1 ± 0,1 5 Lambda sonda před katalyzátorem 4,7 ± 0,5 6 Závrtný šroub přední trubky výfuku 0,6 ± 0,1 7 Matice kolektoru výfuku 3,5 ± 0,3 8 Závrtný šroub kolektoru výfuku 0,6 ± 0,1 Pořadí utahování šroubů skříní vík ložisek vačkových hřídelů (4) B1DM02RD B1BPS5CD (*) = DŮLEŽITÉ : Dodržovat stanovené pořadí utahování. 29

4 Motor : RFJ (dan.m) Hlava válců 9 Šroub vnitřního krytu pohonu rozvodu 0,9 ± 0,1 10 Zapalovací svíčka 2,7 ± 0,2 11 Matice komory výstupu chladicí kapaliny 12 Šroub komory výstupu chladicí kapaliny 1 ± 0,1 13 Závrtný šroub komory výstupu chladicí kapaliny 0,3 ± 0,1 14 Sací potrubí 2,2 ± 0,5 15 Šroub tělesa škrticí klapky s motorkem 0,8 ± 0,1 16 Závrtný šroub sacího potrubí 0,6 ± 0,2 B1BPS58D 30

5 Motor : RFJ (dan.m) Blok válců 17 Uzávěr olejového okruhu 3 ± 0,4 18 Uzávěr chladicího okruhu 4 ± 0,8 19 Upevnění čerpadla chladicí kapaliny (*) 0,4 1,4 ± 0,1 Pořadí utahování upevnění čerpadla chlad. kapaliny (19) B1BPS5DD B1BPS5GD (*) = DŮLEŽITÉ : Dodržovat stanovené pořadí utahování. 31

6 Motor : RFJ (dan.m) Blok válců 20 Snímač detonačního chodu (klepání) 2 ± 0, Šroub víka ojničního ložiska (*) Šroub řemenice pohonu příslušenství Šroub setrvačníku (*) 1 ± 0,1 2,3 ± 0,2 46 ± 5 4 ± 0,4 40 ± 4 0,8 ± 0,1 2 ± 0,2 23 ± 5 Pořadí utahování šroubů setrvačníku (23) (*) = DŮLEŽITÉ : Dodržovat stanovené pořadí utahování. B1BPS5DD B1BPS5ED B1BPS5JD 32

7 Motor : RFJ (dan.m) Blok válců 24 Šroub těsnicí příruby skříně vík ložisek klikového hřídele 1 ± 0,1 25 Šroub skříně vík ložisek klikového hřídele (*) 1 ± 0,1 2 ± 0,2 72 ± 5 Pořadí utahování šroubů skříně vík ložisek klikového hřídele (25) (*) = DŮLEŽITÉ : Dodržovat stanovené pořadí utahování. B1BPS5FD B1BPS5KD 33

8 Motor : RFJ (dan.m) Mazání 26 Šroub olejové měrky 1 ± 0,2 27 Šroub přepážky omezující pěnění oleje 1,9 ± 0,4 28 Šroub snímače hladiny oleje 1 ± 0,2 29 Uzávěr vypouštěcího otvoru 3,4 ± 0,3 30 Šroub olejové vany 0,8 ± 0,1 31 Víko olejového filtru 2,5 (+ 0,5 ; - 0) 32 Matice držáku filtru na bloku 33 Šroub držáku filtru na bloku 0,8 ± 0,2 34 Závrtný šroub držáku filtru na bloku 0,3 ± 0,1 35 Tlakový spínač oleje 3 ± 0,3 B1BM030D B1BM034 34

9 36 Šroub olejového čerpadla Motor : RFJ (dan.m) Mazání 0,7 ± 0,1 0,9 ± 0,1 37 Matice sacího koše oleje 0,8 ± 0,2 38 Závrtný šroub sacího koše oleje 0,6 ± 0,1 B1BM035D 35

10 Motor : RFJ (dan.m) Rozvod 39 Šroub řemenice vačkového hřídele výfukových ventilů 3 ± 0,5 8,5 ± 0,5 40 Šroub řemenice vačkového hřídele sacích ventilů 2 ± 0,2 11 ± 1 41 Uzávěr 3,2 ± 0,3 42 Šroub napínací kladky 2,1 ± 0,2 43 Šroub vodicí kladky 1,5 ± 0,1 3,7 ± 0,3 B1EM00TD B1EM00UD 36

11 Motor : RFJ (dan.m) Příslušenství 44 Závrtný šroub držáku příslušenství 0,8 ± 0,1 45 Matice držáku příslušenství 1 ± 0,1 1,9 ± 0,4 46 Zadní šroub alternátoru 4,9 ± 0,5 47 Matice výkonového obvodu alternátoru 1,6 ± 0,2 48 Přední šroub alternátoru 4,1 ± 0,5 49 Šroub automatické napínací kladky (řemen pohonu příslušenství) 2 ± 0,3 B1BM036D 37

12 Motor : RFJ (dan.m) Příslušenství 50 Šroub kompresoru klimatizace 2,4 ± 0,3 51 Šroub startéru 3,5 ± 0, B1BM038D B1BM039 38

13 Horní pravý závěs motoru UTAHOVACÍ MOMENTY ZAVĚŠENÍ MOTORU Označ. Motory : RFN 3FZ (dan.m) Název RFN 3FZ Typ převodovky BE4/5 AL4 ML5C (1) Šroub upevnění táhla ke karoserii 5 ± 0,5 (2) Čep pružného lůžka táhla záchytu reakce / závěs motoru 4,5 ± 0,4 (3) Šroub upevnění horního závěsu ke střednímu závěsu 6,5 ± 0,6 (4) Šroub upevnění horního závěsu ke karoserii 3 ± 0,3 (5) Matice upevnění horního závěsu na pružném lůžku 4,5 ± 0,4 Střední závěs motoru (6) Závěs (7) Matice upevnění levého pružného lůžka k levému závěsu motoru 6,5 ± 0,6 (8) Šroub upevnění levého pružného lůžka ke karoserii 3 ± 0,3 (9) Šroub upevnění středního závěsu motoru ke skříni převodovky 4,5 ± 0,4 (10) Šroub upevnění středního levého závěsu motoru k převodovce 6 ± 0,6 4,5 ± 0,4 B1BK1X5D B1BK1X6D (11) Čep pružného lůžka 5 ± 0,5 39

14 Střední závěs motoru UTAHOVACÍ MOMENTY ZAVĚŠENÍ MOTORU Označ. (12) (13) (14) Motory : RFN 3FZ (dan.m) Název RFN 3FZ Typ převodovky BE4/5 AL4 ML5C Šroub upevnění spodního pravého táhla k pomocnému rámu Šroub upevnění spodního pravého závěsu motoru k bloku válců Šroub upevnění spodního táhla ke spodnímu pravému závěsu motoru 9 ± 0,9 4,5 ± 0,4 6,5 ± 0,6 B1BK1X7D 40

15 Motory : RFN 3FZ (dan.m) Skříň vík ložisek klikového hřídele (15) Název M11 M6 1 ± 0,1 0,5 Povolení Ano Ne 1 ± 0,1 a následně 2 ± 0,2 1 ± 0,1 70 ± 5 Klikové ústrojí Název (16) Víka ojničních ložisek (17) Upevnění setrvačníku na klikovém hřídeli 1 ± 0,1 2,5 ± 0,2 Povolení Ano 18 ± 1 2,5 ± 0,2 1 ± 0,1 46 ± 5 22 ± 2 B1BK1X8D 41

16 Motor : RFN UTAHOVACÍ MOMENTY MOTOR Komponenty na hlavě válců (dan.m) Motor : 3FZ Název (18) Skříně vík ložisek vačkových hřídelů (19) Víka hlavy válců 0,5 0,5 1 ± 0,1 1,5 ± 0,1 Název (20) Sací potrubí (21) Kolektor výfuku 1 ± 0,1 3,5 ± 0,3 B1BK1X9D B1BK1XAD 42

17 UTAHOVACÍ MOMENTY ZAVĚŠENÍ MOTORU Pravý závěs motoru Motor : XFW (dan.m) Zavěšení poháněcí soustavy Zavěšení převodovky (2) Upevnění táhla : 5 ± 0,5 (3) Upevnění táhla : 4,5 ± 0,4 (4) Upevnění pravého horního závěsu motoru na středním závěsu motoru s pružným lůžkem : 6 ± 0,6 (5) Upevnění pravého závěsu motoru na pružném lůžku : 4,5 ± 0,4 (6) Upevnění pružného lůžka : 3 ± 0,3 (7) Upevnění středního pravého závěsu motoru na bloku válců : 6 ± 0,6 (8) Upevnění držáku převodovky a levého pružného lůžka : 6,5 ± 0,6 (9) Čep : 6,5 ± 0,6 (10) Upevnění pružného lůžka na držáku : 3 ± 0,3 (11) Upevnění držáku pružného lůžka na karoserii : 2,5 ± 0,2 (12) Upevnění držáku pružného lůžka na karoserii : 2,5 ± 0,2 B1BK24RD B1BK24SD 43

18 UTAHOVACÍ MOMENTY ZAVĚŠENÍ MOTORU A MOTOR Motor : XFW (dan.m) Zavěšení poháněcí soustavy Spodní závěs motoru Klikové ústrojí (13) Upevnění táhla záchytu reakce : 9 ± 0,9 (14) Upevnění táhla na pružném lůžku záchytu reakce : 6,5 ± 0,6 (15) Upevnění pružného lůžka záchytu reakce : 4,5 ± 0,4 (16) Upevnění tepelného krytu na pružném lůžku záchytu reakce : 1 ± 0,1 (17) Víko ložiska : 2 ± 0,2 : 74 ± 7 (18) Rozvodové kolo : 4 ± 0,4 : 80 ± 8 (19) Upevnění držáku věnce pro startér a měniče ke klikovému hřídeli : 2 ± 0,2 : 60 ± 6 (20) Řemenice pohonu příslušenství/rozvodové kolo : 2,5 ± 0,2 B1BK24TD B1BK24UD 44

19 Motor : XFW (dan.m) Klikové ústrojí Skříň vík ložisek/ložiska B1BK24VD Dodržet stanovené pořadí etap a utahování Označení/název M11 (šrouby od 1 do 8) M8 (šrouby od 9 do 16) (21) Upevnění : skříň vík/ložiska nebo víka/ložiska Etapa 1 Etapa 2 3 ± 0,3 1 ± 0,1 (21) Upevnění : skříň vík/ložiska nebo víka/ložiska (povolení až na nulový utahovací moment) (21) Upevnění : skříň vík/ložiska nebo víka/ložiska (utažení šroub po šroubu) Etapa 4 ANO Etapa 5 3 ± 0,3 180 Etapa 4 ANO Etapa 6 1 ± 0,1 180 M6 Etapa 3 1 ± 0,1 NE 45

20 Okruh mazání UTAHOVACÍ MOMENTY MOTOR Motor : XFW (dan.m) Okruh mazání Olejová vana Dodržet stanovené pořadí etap a utahování (22) Přepážka olejové vany : 0,8 Etapa 1 : Zašroubovat na dotyk šrouby 13,15 a 17. (23) Sací koš : 0,8 Etapa 2 : Utáhnout šrouby 13,15 a 17 momentem : 0,2 (24) Nasávací potrubí : 0,8 Etapa 3 : Zašroubovat na dotyk 17 zbývajících šroubů (25) Vypouštěcí uzávěr : 3 ± 0,3 Etapa 4 : Utáhnout zbývající šrouby momentem : 0,5 (26) Spoj. nátrubek olejového filtru Etapa 5 : Utáhnout všechny šrouby momentem : 0,8 (s výměníkem chladicí kapalina/olej) : 0,5 Etapa 6 : Zopakovat utahování několikrát ve stejném pořadí až do Olejový filtr : 0,2 dosažení utahovacího momentu 0,8 dan.m u všech šroubů. B1BK24WD B1BK24XD 46

21 Motor : XFW (dan.m) Okruh mazání Chladicí okruh Olejové čerpadlo Čerpadlo chladicí kapaliny Dodržet stanovené pořadí etap a utahování Etapa 1 : Zašroubovat rukou šrouby až na dotyk Etapa 2 : Předběžně utáhnout šrouby momentem : 0,5 Etapa 3 : Utáhnout šrouby momentem : 0,8 Etapa 4 : Zopakovat utahování několikrát ve stejném pořadí až do dosažení utahovacího momentu 0,8 dan.m u všech šroubů. Etapa 1 : Zašroubovat rukou šrouby až na dotyk Etapa 2 : Předběžně utáhnout šrouby momentem : 0,5 Etapa 3 : Utáhnout šrouby momentem : 0,8 Etapa 4 : Zopakovat utahování několikrát ve stejném pořadí až do dosažení utahovacího momentu 0,8 dan.m u všech šroubů. B1BK3B6D B1BK3B7D 47

22 Motor : XFW (dan.m) Chladicí okruh Komponenty na hlavě válců Kolektor chladicí kapaliny (27) Šroub : 2,5 ± 0,2 (28) Šroub : 0,8 (29) Šroub : 0,8 B1BK24YD B1BK24ZD 48

23 Motor : XFW (dan.m) Komponenty na hlavě válců Skříně vík ložisek vačkových hřídelů (pravá strana) Skříně vík ložisek vačkových hřídelů (levá strana) Dodržet stanovené pořadí etap a utahování (30) Skříň vík ložisek vačkového hřídele nebo ložiska vačkového hřídele : : 0,2 : 1 B1EK0GCC B1BK3B8D 49

24 Víka hlavy válců (pravá strana) UTAHOVACÍ MOMENTY MOTOR Motor : XFW (dan.m) Komponenty na hlavě válců Víka hlavy válců (levá strana) (31) Víko hlavy válců : Dodržet stanovené pořadí etap a utahování : 0,5 : 0,8 B1EK0GEC B1EK0GFC 50

25 Motor : XFW (dan.m) Komponenty na hlavě válců Sací potrubí (32) Sací potrubí : Dodržet stanovené pořadí etap a utahování : 0,4 : 0,8 B1BK251D 51

26 Kolektor výfuku (pravá strana) UTAHOVACÍ MOMENTY MOTOR Motor : XFW (dan.m) Komponenty na hlavě válců Kolektor výfuku (levá strana) (33) Kolektor výfuku : Dodržet stanovené pořadí etap a utahování : 1 : 3 ± 0,3 B1JK03ND B1JK03LD 52

27 Motor : XFW (dan.m) Komponenty na hlavě válců Rozvaděč sání Dodržet stanovené pořadí etap a utahování (34) Rozvaděč sání : : 0,4 : 0,8 B1BK252D 53

28 UTAHOVACÍ MOMENTY ZAVĚŠENÍ MOTORU Motory : RHK RHR (dan.m) B1BK3EDD (12) Šroub s osazenou hlavou M10x1,50-75 (x 1) 5 ±,05 (13) Čepový šroub (x 1) 4,5 ± 0,4 (14) Matice M10x1,50 (x 1) 4,5 ± 0,4 (15) Šroub M10x1,50-60 (x 3) 6 ± 0,6 (16) Šroub M8x1,25-25 (x 2) 3 ± 0,3 (17) Čepový šroub s osazením M8x1,25-15 (x 1) 2 ± 0,2 (18) Samojist. šroub M10x1,25-85 (x 1) 4,5 ± 0,4 (19) Samojist. šroub M10x1,25-70 (x 2) 4,5 ± 0,4 (20) Šroub s osazenou hlavou M10x1,50-35 (x 3) 4,5 ± 0,4 (21) Šroub s osazenou hlavou M10x1,50-72 (x 1) 6,5 ± 0,6 (22) Šroub s osazenou hlavou M12x1,75-60 (x 1) 9 ± 0,9 (23) Matice M10x1,50 (x 1) 4,5 ± 0,4 (24) Šroub M10 x1,50-55 (x 2) 4,5 ± 0,4 (25) Čep závěsu (x 1) 5 ± 0,5 (26) Šroub M8x1,25-25 (x 4) 2,5 ± 0,2 (27) Šroub M8x1,25-25 (x 2) 3 ± 0,3 (28) Samojist. matice M12x1,75-18 (x 1) 6,5 ± 0,6 (29) Šroub M8x1,25-25 (x 1) 1,5 ± 0,1 (30) Šroub M6x1,00-20 (x 2) 1,2 ± 0,1 54

29 Upevňovací šroub vík ložisek Ojniční matice Řemenice pohonu příslušenství UTAHOVACÍ MOMENTY MOTOR Motor : RHK (dan.m) Klikové ústrojí 2,5 ± 0,2 60 ± 5 2 ± 0,2 70 ± 5 7 ± 0,7 60 ± 5 Blok válců Tryska pro postřik dna pístu (renovace) 1 ± 0,1 Olejová vana 1,6 ± 0,2 Vodicí kladka rozvodového řemene 2,5 ± 0,2 Napínací kladka rozvodového řemene 2,1 ± 0,2 55

30 Motor : RHK (dan.m) Hlava válců Skříň vík ložisek vačkových hřídelů 1 ± 0,1 Kolektor výfuku 2,5 ± 0,2 Víko hlavy válců - sání 0,9 ± 0,1 Řemenice vačkového hřídele Hlava válců Povolení 2 ± 0,2 60 ± 2 2,2 ± 0,2 6 ± 0, ± 0,5 220 ± 5 Setrvačník - spojka Setrvačník 2,5 ± 0,1 Povolení 360 0,8 ± 0,1 2,0 ± 0,1 21 ± 3 Mechanismus spojky 2 ± 0,2 56

31 Motor : RHK (dan.m) Mazací okruh Olejové čerpadlo 1,6 ± 0,2 Výměník tepla chladicí kapalina - olej 5,8 ± 0,5 Potrubí mazání turbodmychadla Na straně motoru - utažení 4 ± 0,4 Na straně turbodmychadla - utažení 2,7 ± 0,2 Okruh vstřikování nafty Vstřikovač nafty rukou Ano 0,4 ± 0,1 45 ± 5 Přípojka na rampě vstřikování nafty 2,5 ± 0,2 Vstřikovací čerpadlo 2 ± 0,2 Přípojka na vstřikovači nafty Přípojka na naftovém vstřikovacím čerpadle 2,5 ± 0,2 Chladicí okruh Čerpadlo chladicí kapaliny 1,6 ± 0,2 Komora vstupu chladicí kapaliny 1,7 ± 0,2 Komora výstupu chladicí kapaliny 1,8 ± 0,3 57

32 Upevňovací šroub vík ložisek Ojniční matice Řemenice pohonu příslušenství UTAHOVACÍ MOMENTY MOTOR Motor : RHR (dan.m) Klikové ústrojí 2,5 ± 0,2 60 ± 5 2 ± 0,2 70 ± 5 7 ± 0,7 60 ± 5 Blok válců Tryska pro postřik dna pístu (renovace) 1 ± 0,1 Olejová vana 1,6 ± 0,2 Vodicí kladka rozvodového řemene 5,6 ± 0,5 Napínací kladka rozvodového řemene 2,1 ± 0,2 58

33 Motor : RHR (dan.m) Hlava válců Skříň vík ložisek vačkových hřídelů 1 ± 0,1 Kolektor výfuku 2,5 ± 0,2 Víko hlavy válců - sání Ozubené kolo vačkového hřídele Hlava válců Povolení 0,5 ± 0,1 0,9 ± 0,1 2 ± 0,2 60 ± 2 2,2 ± 0,2 6 ± 0, ± 0,5 220 ± 5 Setrvačník - spojka Setrvačník 2 ± 0,1 66 ± 5 Mechanismus spojky 2 ± 0,2 59

34 Motor : RHR (dan.m) Mazací okruh Olejové čerpadlo 1,6 ± 0,2 Výměník tepla chladicí kapalina - olej 2 ± 0,2 Potrubí mazání turbodmychadla Na straně motoru - utažení 4 ± 0,4 Na straně turbodmychadla - utažení 2,7 ± 0,2 Okruh vstřikování nafty Vstřikovač nafty rukou Ano 0,4 ± 0,1 45 ± 5 Vstřikovací čerpadlo 2 ± 0,2 Přípojka na rampě vstřikování nafty Přípojka na vstřikovači nafty Přípojka na naftovém vstřikovacím čerpadle 2,3 ± 0,2 2,8 ± 0,2 2,3 ± 0,2 2,5 ± 0,2 2,3 ± 0,2 2,5 ± 0,2 Chladicí okruh Čerpadlo chladicí kapaliny 1,6 ± 0,2 Komora vstupu chladicí kapaliny 1,7 ± 0,2 Komora výstupu chladicí kapaliny 1,8 ± 0,3 60

35 UTAHOVACÍ MOMENTY ZAVĚŠENÍ MOTORU Motory : RHM RHT RHW (dan.m) B1BK3EDD (12) Šroub s osazenou hlavou M10x1,50-75 (x 1) 5 ±,05 (13) Čepový šroub (x 1) 4,5 ± 0,4 (14) Matice M10x1,50 (x 1) 4,5 ± 0,4 (15) Šroub M10x1,50-60 (x 3) 6 ± 0,6 (16) Šroub M8x1,25-25 (x 2) 3 ± 0,3 (17) Čepový šroub s osazením M8x1,25-15 (x 1) 2 ± 0,2 (18) Samojist. šroub M10x1,25-85 (x 1) 4,5 ± 0,4 (19) Samojist. šroub M10x1,25-70 (x 2) 4,5 ± 0,4 (20) Šroub s osazenou hlavou M10x1,50-35 (x 3) 4,5 ± 0,4 (21) Šroub s osazenou hlavou M10x1,50-72 (x 1) 6,5 ± 0,6 (22) Šroub s osazenou hlavou M12x1,75-60 (x 1) 9 ± 0,9 (23) Matice M10x1,50 (x 1) 4,5 ± 0,4 (24) Šroub M10 x1,50-55 (x 2) 4,5 ± 0,4 (25) Čep závěsu (x 1) 5 ± 0,5 (26) Šroub M8x1,25-25 (x 4) 2,5 ± 0,2 (27) Šroub M8x1,25-25 (x 2) 3 ± 0,3 (28) Samojist. matice M12x1,75-18 (x 1) 6,5 ± 0,6 (29) Šroub M8x1,25-25 (x 1) 1,5 ± 0,1 (30) Šroub M6x1,00-20 (x 2) 1,2 ± 0,1 61

36 B1BK3EPD UTAHOVACÍ MOMENTY MOTOR Motory : RHM RHT RHW (dan.m) Klikové ústrojí (1) Šroub řemenice M14x1, ± 0,5 62 ± 5 (2) Šroub M7x1,00-20 (x 4) 0,7 ± 0,1 1,5 ± 0,1 (3) Šroub M7x1,00-40 (x 2) (*) 0,7 ± 0,1 1,5 ± 0,1 (4) Uzávěr CHC M12x1,50-16 (x 1) 2,5 ± 0,2 (5) Uzávěr M15x1,50 (x 1) 2,5 ± 0,2 (6) Uzávěr M15x1,50 (x 2) 4 ± 0,4 (7) Šroub M9x1,00-24 (+loctite FRENETANCH) (x8) 4,8 ± 0,5 (8) (9) Šroub M12x1,50-81 (x10) (**) Matice M9x1,00 (x8) 2,5 ± 0,2 60 ± 5 2 ± 0,2 70 ± 5 (10) Šroub M16x1,0-16 (x4) 1 ± 0,1 (*) = Opětovné použití je zakázáno. (**) = do spirály, začít ve středu 62

37 Motory : RHM RHT RHW (dan.m) Čerpadlo posilovače řízení (1) Čerpadlo posilovače řízení (2) Šroub M8x1,25-30 (x 1) 2,5 ± 0,2 (3) Čepový šroub s osazením M8x1,25-22 (x 1) 2,2 ± 0,2 (4) Čepový šroub s osazením M8x1,25-48 (x 1) 2,2 ± 0,2 POZN. : Utáhnout šrouby (2) a (3) před utažením šroubu (4), aby bylo zajištěno správné vyrovnání řemene pohonu příslušenství. Alternátor (5) Alternátor (6) Šroub osazenou hlavou M10 x1,50-50 (x 2) 4,1 ± 0,4 (7) Šroub M10x1,50-40 (x 1) 3,9 ± 0,4 POZN. : Utáhnout šrouby (6) před utažením šroubu (7), aby bylo zajištěno správné vyrovnání řemene pohonu příslušenství. B1BK3E8D B1BK3E7D 63

38 Motory : RHM RHT RHW (dan.m) Kompresor klimatizace (8) Kompresor klimatizace (9) Šroub s osazenou hlavou M10x1,50-60 (x 1) 4 ± 0,4 (10) Čepový šroub s osazením M10x1,50-52 (x 2) 4,2 ± 0,4 POZN. : Utáhnout šroub (9) před utažením šroubů (10), aby bylo zajištěno správné vyrovnání řemene pohonu příslušenství. Držák příslušenství (11) Držák čerpadla posilovače řízení Šroub s osazenou hlavou M8 x1,25-35 (x 2) (*) (12) (13) Šroub M8x1,25-80 (x 1) (*) 1 ± 0,1 2 ± 0,2 1 ± 0,2 2 ± 0,2 (*) = V uvedeném pořadí (1 až 5) B1EK3E9D B1EK3EAD 64

39 Motory : RHM RHT RHW (dan.m) Vodicí kladka (14) Dynamická napínací kladka (15) Vodicí kladka s výstředníkem Šroub M10x1,50-50 (x 1) (16) (17) Šroub M8x1,50-60 (x 1) 1 ± 0,1 4,3 ± 0,4 2 ± 0,2 4,5 ± 0,4 B1BK3EWD 65

40 Motory : RHM RHT RHW (dan.m) 7 2 šrouby s šestihrannou osazenou hlavou M8X1, ± 0,2 8 1 svorník (*) (*) 0,5 1,6 ± 0,2 9 4 šrouby s šestihrannou hlavou M7X1,00-20 (*) (*) 0,5 1,6 ± 0, matice M6X1,00 (**) 0,7 B1GKB15D (*) V uvedeném pořadí utahování : 1 až 5 (**) Po montáži krytů pohonu rozvodu 66

41 Motory : RHM RHT RHW (dan.m) 14 2 šrouby CHC M6X1, šroub CHC M6X1, závrtné šrouby 1 ± 0, matice M8X1,25 (*) (*) 4 šrouby s šestihrannou hlavou M7X1,00-20 (*) (*) 4 šrouby s šestihrannou hlavou M7X1,00-20 (*) (*) 0,8 1 ± 0,1 2,5 ± 0,2 1 ± 0,1 2,5 ± 0,2 1 ± 0,1 2,5 ± 0,2 (*)V uvedeném pořadí utahování : 1 až 5 B1GKB16D 67

42 B1BK3EDD UTAHOVACÍ MOMENTY ZAVĚŠENÍ MOTORU Motor : 4HW (dan.m) (12) Šroub s osazenou hlavou M10x1,50-75 (x 1) 5 ±,05 (13) Čepový šroub (x 1) 4,5 ± 0,4 (14) Matice M10x1,50 (x 1) 4,5 ± 0,4 (15) Šroub M10x1,50-60 (x 3) 6 ± 0,6 (16) Šroub M8x1,25-25 (x 2) 3 ± 0,3 (17) Čepový šroub s osazením M8x1,25-15 (x 1) 2 ± 0,2 (18) Samojist. šroub M10x1,25-85 (x 1) 4,5 ± 0,4 (19) Samojist. šroub M10x1,25-70 (x 2) 4,5 ± 0,4 (20) Šroub s osazenou hlavou M10x1,50-35 (x 3) 4,5 ± 0,4 (21) Šroub s osazenou hlavou M10x1,50-72 (x 1) 6,5 ± 0,6 (22) Šroub s osazenou hlavou M12x1,75-60 (x 1) 9 ± 0,9 (23) Matice M10x1,50 (x 1) 4,5 ± 0,4 (24) Šroub M10 x1,50-55 (x 2) 4,5 ± 0,4 (25) Čep závěsu (x 1) 5 ± 0,5 (26) Šroub M8x1,25-25 (x 4) 2,5 ± 0,2 (27) Šroub M8x1,25-25 (x 2) 3 ± 0,3 (28) Samojist. matice M12x1,75-18 (x 1) 6,5 ± 0,6 (29) Šroub M8x1,25-25 (x 1) 1,5 ± 0,1 (30) Šroub M6x1,00-20 (x 2) 1,2 ± 0,1 68

43 B1BK3EMD UTAHOVACÍ MOMENTY MOTOR Motor : 4HW (dan.m) Klikové ústrojí (1) Šroub řemenice M14x1, ± 0,5 82 ± 5 (2) Šroub M7x1,00-40 (x 2) (*) 0,7 ± 0,1 1,5 ± 0,1 (3) Šroub M7x1,00-20 (x 4) 0,7 ± 0,1 1,5 ± 0,1 (4) Uzávěr CHC M12x1,50-16 (x 1) 2,5 ± 0,2 (5) Uzávěr M15x1,50 (x 2) 4 ± 0,4 (6) Šroub M9x1,00-24 (+ loctite FRENETANCH) (x8) 1,5 ± 0,1 5 ± 0,5 Šroub M12x1,50-81 (x10) (**) (7) (*) Opětovné použití je zakázáno. (**) do spirály, začít ve středu. 1 ± 0,1 2,5 ± 0,2 60 ± 5 69

44 Motor : 4HW (dan.m) Klikové ústrojí Šroub M7x1,00-20 (x8) (*) (šroub po šroubu a etapa po etapě) (8) Povolení 1 ± 0, ,3 ± 0,2 46 ± 5 (9) Šroub M9x1,00-45 (x4) (*) 1 ± 0,1 Šroub M8x1,25-60 (x8) (***) (10) 0,5 1 ± 0,1 60 ± 5 (*) Opětovné použití je zakázáno. (***) Utáhnout v uvedeném pořadí od 1 do 8. B1BK3EMD 70

45 Motor : 4HW (dan.m) Čerpadlo posilovače řízení (1) Čerpadlo posilovače řízení (2) Šroub M8x1,25-30 (x 1) 2,5 ± 0,2 (3) Čepový šroub s osazením M8x1,25-22 (x 1) 2,2 ± 0,2 (4) Čepový šroub s osazením M8x1,25-48 (x 1) 2,2 ± 0,2 POZN. : Utáhnout šrouby (2) a (3) před utažením šroubu (4), aby bylo zajištěno správné vyrovnání řemene pohonu příslušenství. Alternátor (5) Alternátor (6) Šroub s osazenou hlavou M10 x1,50-50 (x 2) 4,1 ± 0,4 (7) Šroub M10x1,50-40 (x 1) 3,9 ± 0,4 POZN. : Utáhnout šrouby (6) před utažením šroubu (7), aby bylo zajištěno správné vyrovnání řemene pohonu příslušenství. B1BK3E8D B1BK3E7D 71

46 Motor : 4HW (dan.m) Kompresor klimatizace (8) Kompresor klimatizace (9) Šroub s osazenou hlavou M10x1,50-60 (x 1) 4 ± 0,4 (10) Čepový šroub s osazením M10x1,50-52 (x 2) 4,2 ± 0,4 POZN. : Utáhnout šroub (9) před utažením šroubů (10), aby bylo zajištěno správné vyrovnání řemene pohonu příslušenství. Držák příslušenství (11) Držák čerpadla posilovače řízení Šroub s osazenou hlavou M8 x1,25-35 (x 2) (*) (12) (13) Šroub M8x1,25-80 (x 1) (*) 1 ± 0,1 2 ± 0,2 1 ± 0,2 2,3 ± 0,2 (*) = V uvedeném pořadí (1 až 5) B1EK3E9D B1EK3EAD 72

47 (14) Dynamická napínací kladka (15) Vodicí kladka s výstředníkem Šroub M10x1,50 (x 1) (16) (17) Šroub M8x1,50-60 (x 1) Motor : 4HW (dan.m) Vodicí kladka 1,5 ± 0,1 3 ± 0,3 2 ± 0,2 4,5 ± 0,4 B1BK3EBD 73

48 B1BK3EDD UTAHOVACÍ MOMENTY ZAVĚŠENÍ MOTORU Motory : 4HP 4HR 4HS 4HT (dan.m) (12) Šroub s osazenou hlavou M10x1,50-75 (x 1) 5 ±,05 (13) Čepový šroub (x 1) (14) Matice M10x1,50 (x 1) 4,5 ± 0,4 (15) Šroub M10x1,50-60 (x 3) 6 ± 0,6 (16) Šroub M8x1,25-25 (x 2) 3 ± 0,3 (17) Čepový šroub s osazením M8x1,25-15 (x 1) 2 ± 0,2 (18) Samojist. šroub M10x1,25-85 (x 1) (19) Samojist. šroub M10x1,25-70 (x 2) 4,5 ± 0,4 (20) Šroub s osazenou hlavou M10x1,50-35 (x 3) (21) Šroub s osazenou hlavou M10x1,50-72 (x 1) 6,5 ± 0,6 (22) Šroub s osazenou hlavou M12x1,75-60 (x 1) 9 ± 0,9 (23) Matice M10x1,50 (x 1) (24) Šroub M10 x1,50-55 (x 2) 4,5 ± 0,4 (25) Čep závěsu (x 1) 5 ± 0,5 (26) Šroub M8x1,25-25 (x 4) 2,5 ± 0,2 (27) Šroub M8x1,25-25 (x 2) 3 ± 0,3 (28) Samojist. matice M12x1,75-18 (x 1) 6,5 ± 0,6 (29) Šroub M8x1,25-25 (x 1) 1,5 ± 0,1 (30) Šroub M6x1,00-20 (x 2) 1,2 ± 0,1 74

49 Šroub víka ložiska klikového hřídele Šroub víka ojničního ložiska Povolení Řemenice pohonu příslušenství UTAHOVACÍ MOMENTY - MOTOR Motory : 4HP 4HR 4HS 4HT (dan.m) Klikové ústrojí 2,5 ± 0,2 60 ± 5 1 ± 0, ,3 ± 0,1 46 ± 5 7 ± 0,25 82 ± 5 75

50 UTAHOVACÍ MOMENTY - MOTOR Motory : 4HP 4HR 4HS 4HT (dan.m) Blok válců Tryska pro postřik dna pístů 1 ± 0,1 Olejová vana 1 ± 0,1 1,6 ± 0,3 Vodicí kladka rozvodového řemene 6 ± 0,5 Napínací kladka rozvodového řemene 2,5 ± 0,2 Hlava válců Skříň vík ložisek vačkového hřídele 28 šroubů Ø 6 28 šroubů Ø 6 1 ± 0,1 6 ± 0,5 1 ± 0,1 Kolektor výfuku 9 matic 3 ± 0,3 Víko hlavy válců 9 šroubů 13 šroubů Ozubené kolo na vačkovém hřídeli 0,5 ± 0,15 9 ± 0,1 2 ± 0,5 60 ± 5 76

51 Setrvačník UTAHOVACÍ MOMENTY - MOTOR Motory : 4HP 4HR 4HS 4HT (dan.m) Setrvačník - spojka 1,5 ± 0,1 5,5 ± 0,4 Mechanismus spojky 2 ± 0,2 Mazací okruh Olejové čerpadlo 0,7 0,9 ± 0,1 Přípojka výměníku chladicí kapalina-olej na bloku válců 0,9 ± 0,1 Držák olejového filtru 1 ± 0,1 2 ± 0,2 77

52 Vstřikovač nafty Přípojka na rampě vstřikování nafty UTAHOVACÍ MOMENTY - MOTOR Motory : 4HP 4HR 4HS 4HT (dan.m) Okruh vstřikování nafty 0,5 130 ± 5 2,2 ± 0,2 2,5 ± 0,2 Vstřikovací čerpadlo na hlavě válců 2,2 ±0,2 Přípojka na vstřikovači nafty Přípojka na naftovém vstřikovacím čerpadle Čerpadlo chladicí kapaliny Komora vstupu chladicí kapaliny Závrtné šrouby - utažení Šrouby a matice - utažení Chladicí okruh 0,8 2,5 ± 0,2 2,2 ± 0,2 2,5 ± 0,2 0,5 1,6 ± 0,5 0,7 ± 0,1 0,8 ± 0,5 78

UTAHOVACÍ MOMENTY - DIESELOVÉ MOTORY

UTAHOVACÍ MOMENTY - DIESELOVÉ MOTORY UTAHOVACÍ MOMENTY - DIESELOVÉ MOTORY Motory : 8HX 8HZ (dan.m) Klikové strojí Upevňovací šroub víka ložiska 1 ± 0,2 Povolení 180 3 ± 0,3 140 Šrouby ojničních ložisek 1 ± 0,1 100 ± 5 Řemenice pohonu příslušenství

Více

UTAHOVACÍ MOMENTY MOTOR

UTAHOVACÍ MOMENTY MOTOR Hlava válců (dan.m) 1 Šroub sacího potrubí (*) 1,3 ± 0,2 2 Šroub odlučovače oleje (*) 1,3 ± 0,2 3 4 Šroub skříní uložení vačkových hřídelů (*) Závrtný šroub skříní uložení vačkových hřídelů (*) 0,5 ± 0,1

Více

Odstavení traktoru 153 Preventivní denní údržba 153 Motory traktorů Zetor UŘ 1 157 Všeobecné údaje o motorech 157 Přehled motorů používaných v

Odstavení traktoru 153 Preventivní denní údržba 153 Motory traktorů Zetor UŘ 1 157 Všeobecné údaje o motorech 157 Přehled motorů používaných v Obsah Úvodem 9 Historie traktorů Zetor 10 Traktory Zetor UŘ I 13 Přehled výroby traktorů Zetor v letech 1946-2008 17 Počet vyrobených traktorů Zetor podle typů 17 Vyobrazení traktorů Zetor vyráběných v

Více

Obsah Orientace v knize Zapalovací svíčky Popis vozidla Vložka vzduchového fi ltru Kontrola opotřebení zadních brzdových čelistí a bubnů

Obsah Orientace v knize Zapalovací svíčky Popis vozidla Vložka vzduchového fi ltru Kontrola opotřebení zadních brzdových čelistí a bubnů Prelims Obsah 5 Obsah Orientace v knize... 10 Popis vozidla... 11 Bezpečnostní pokyny... 12 Opravy během jízdy... 13 Nouzové startování... 14 Výměna kola... 15 Hledání netěsností... 16 Odtahování vozidla...

Více

KONTROLA A NASTAVENÍ ROZVODU

KONTROLA A NASTAVENÍ ROZVODU Skupiny motorů Ident. štítek motoru A Benzinové motory KONTROLA A NASTAVENÍ ROZVODU Dieselové motory EW ES DW 10 12 9 10 12 2.0i 16V J4 2.2i 16V HPi 3.0i 24S UTED 4 BTED 4 ATED4 BTED4 2.0 16V HDi 2.2 16V

Více

Obsah. Kapitola 1B Běžná údržba a opravy naftové modely... 41. Kapitola 1A Běžná údržba a opravy benzínové modely... 25

Obsah. Kapitola 1B Běžná údržba a opravy naftové modely... 41. Kapitola 1A Běžná údržba a opravy benzínové modely... 25 Obsah Orientace v knize... 10 Popis vozidla... 11 Bezpečnostní pokyny... 12 Opravy během jízdy... 13 Nouzové startování... 14 Výměna kola... 15 Demontáž a výměna kola... 15 Hledání netěsností... 16 Odtahování

Více

KONTROLA NÍZKOTLAKÉ ČÁSTI PALIVOVÉHO OKRUHU

KONTROLA NÍZKOTLAKÉ ČÁSTI PALIVOVÉHO OKRUHU Motory : 9HY 9HZ B1CP0GFD Podtlak naměřený tlakoměrem [2] [2] Tlakoměr pro kontrolu tlaku přeplňování : 4073-T.A 10 ± 0,5 cmhg Motor poháněný startérem. DŮLEŽITÉ : Dodržovat pokyny pro bezpečnost a čistotu,

Více

NT 3286A CB0M. Zvláštnosti vozidel vybavené motorem F4R 730

NT 3286A CB0M. Zvláštnosti vozidel vybavené motorem F4R 730 NT 3286A CB0M Základní dokumentace: MR 337 Zvláštnosti vozidel vybavené motorem F4R 730 Části, které nejsou popsány v této technické nótě, viz MR 337 Ruší a nahrazuje technickou nótu 3243A 77 11 198 443

Více

KONTROLA A NASTAVENÍ ROZVODU

KONTROLA A NASTAVENÍ ROZVODU Skupiny motorů Identifikační štítek motoru KONTROLA A NASTAVENÍ ROZVODU Benzin Diesel TU ET TU DV 1 3 3 5 4 6 JP A JP A J4 JP4 JP4S TD TED4 1.1i 1.4i KFU 1.6i 16V 1.4 HDi 1.6 16V HDi HFX KFV KFU NFU NFS

Více

CELEK MOTOR A SPODNĺ STRANA MOTORU Názorná zobrazení motoru

CELEK MOTOR A SPODNĺ STRANA MOTORU Názorná zobrazení motoru CELEK MOTOR A SPODNĺ STRANA MOTORU Názorná zobrazení motoru 10 CELEK MOTOR A SPODNĺ STRANA MOTORU Názorná zobrazení motoru 10 CELEK MOTOR A SPODNĺ STRANA MOTORU Názorná zobrazení motoru 10 CELEK MOTOR

Více

C4 XSARA PICASSO BERLINGO

C4 XSARA PICASSO BERLINGO OSOBNÍ VOZIDLA XSARA PICASSO BERLINGO «Technické informace, které jsou obsažené v této příručce, jsou určené výhradně odborným automobilovým opravářům. V některých případech se tyto informace týkají bezpečnosti

Více

OBSAH. Úvod... 9 Popis a ovládání vozidla... 10. Technický popis... 10

OBSAH. Úvod... 9 Popis a ovládání vozidla... 10. Technický popis... 10 OBSAH Úvod................................................................ 9 Popis a ovládání vozidla.......................................... 10 Technický popis.....................................................

Více

TEDOM a.s. DIVIZE MOTORY OBSAH: POČET LISTŮ: 20 LIST: 1 ČÍSLO PŘEDPISU: 61-0 - 0250 NÁZEV: MONTÁŽNÍ PŘEDPIS

TEDOM a.s. DIVIZE MOTORY OBSAH: POČET LISTŮ: 20 LIST: 1 ČÍSLO PŘEDPISU: 61-0 - 0250 NÁZEV: MONTÁŽNÍ PŘEDPIS POČET LISTŮ: 20 LIST: 1 ČÍSLO PŘEDPISU: 61-0 - 0250 INDEX l NÁZEV: MONTÁŽNÍ PŘEDPIS OBSAH: list číslo I. Montáž vík ložisek klikového hřídele... 2 II. Výběr těsnění hlav válců... 3 III. Utahování šroubů

Více

Obsah 13 Manžety hnacích poloos 14 Matky kol 15 Jízdní zkouška Orientace v knize... 12 Všeobecná nebezpečí... 13 Zvláštní nebezpečí...

Obsah 13 Manžety hnacích poloos 14 Matky kol 15 Jízdní zkouška Orientace v knize... 12 Všeobecná nebezpečí... 13 Zvláštní nebezpečí... Obsah Orientace v knize... 12 Všeobecná nebezpečí... 13 Zvláštní nebezpečí... 13 Opravy na silnici... 15 Nelze nastartovat motor, startér se neotáčí... 15 Nelze nastartovat motor, i když startér normálně

Více

PŘEVODNÍ TABULKA PRO NAPÍNÁNÍ ŘEMENE V JEDNOTKÁCH SEEM

PŘEVODNÍ TABULKA PRO NAPÍNÁNÍ ŘEMENE V JEDNOTKÁCH SEEM PŘEVODNÍ TABULKA PRO NAPÍNÁNÍ ŘEMENE V JEDNOTKÁCH SEEM 4099-T (C.TRONIC 105) Přístroje 4122-T (C.TRONIC 105.5) B1EP135D 110 Identifikační štítek motoru KONTROLA A NASTAVENÍ ROZVODU 384F TU ET TU 1 3 5

Více

OSOBNÍ VOZIDLA CAR 000 000

OSOBNÍ VOZIDLA CAR 000 000 OSOBNÍ VOZIDLA C5 «Technické informace, které jsou obsažené v této příručce, jsou určené výhradně odborným automobilovým opravářům. V některých případech se tyto informace týkají bezpečnosti vozidel. Musí

Více

Obsah. Obsah. 1B Bìžná údržba a opravy - vznìtové motory... 44 Obsah... 44

Obsah. Obsah. 1B Bìžná údržba a opravy - vznìtové motory... 44 Obsah... 44 6 1B Bìžná údržba a opravy - vznìtové motory... 44... 44 Pøedstavujeme vozidlo Peugeot 306... 11 Bezpeènost pøedevším!... 12 Závady pøi startování motoru... 13 Nouzové startování... 14 Výmìna kola... 15

Více

PŘEVODNÍ TABULKA PRO NAPÍNÁNÍ ŘEMENE V JEDNOTKÁCH SEEM

PŘEVODNÍ TABULKA PRO NAPÍNÁNÍ ŘEMENE V JEDNOTKÁCH SEEM PŘEVODNÍ TABULKA PRO NAPÍNÁNÍ ŘEMENE V JEDNOTKÁCH SEEM 4099-T (C.TRONIC 105) Přístroje 4122-T (C.TRONIC 105.5) B1EP135D 52 Diesel 2,2 HDi Štítek motoru 4HV 4HU JUMPER X60 X Viz strany : 55-62 63-70 53

Více

PŘEVODNÍ TABULKA PRO NAPÍNÁNÍ ŘEMENE V JEDNOTKÁCH SEEM

PŘEVODNÍ TABULKA PRO NAPÍNÁNÍ ŘEMENE V JEDNOTKÁCH SEEM PŘEVODNÍ TABULKA PRO NAPÍNÁNÍ ŘEMENE V JEDNOTKÁCH SEEM 4099-T (C.TRONIC 105) Přístroje 4122-T (C.TRONIC 105.5) B1EP135D 110 Identifikační štítek motoru C1 X KONTROLA A NASTAVENÍ ROZVODU 384F TU ET TU 1

Více

C4 XSARA PICASSO BERLINGO

C4 XSARA PICASSO BERLINGO OSOBNÍ VOZIDLA C4 BERLINGO «Technické informace, které jsou obsažené v této příručce, jsou určené výhradně odborným automobilovým opravářům. V některých případech se tyto informace týkají bezpečnosti vozidel.

Více

Servis 5. Dílenská příručka OCTAVIA II 2004. Motor 1,6/85 kw FSI Vydání 02.04. Servisní služby. Technické informace BLF

Servis 5. Dílenská příručka OCTAVIA II 2004. Motor 1,6/85 kw FSI Vydání 02.04. Servisní služby. Technické informace BLF Servis 5 Dílenská příručka OCTAVIA II 004 Motor,6/85 kw FSI Kód motoru BLF Servisní služby. Technické informace Printed in Czech Republic 5 Servis Toto dílo je autorskoprávně chráněno. Každé použití bez

Více

KONTROLA A NASTAVENÍ ROZVODU

KONTROLA A NASTAVENÍ ROZVODU Skupina motorů Identifikační štítek motoru KONTROLA A NASTAVENÍ ROZVODU ET TU EW 3 5 7 10 J4 1.4i 16V JP+ JP 90 (k) JP4 1.6i 1.6i 6V JP4 TR J4 A J4 J4S 1.8i 16V 2 0i 16V KFU NFV NFZ NFU N6A 6FZ RFJ RFN

Více

Servis 5. Dílenská příručka OCTAVIA II 2004. Motor 1,9/77 kw TDI PD Vydání 02.04. Servisní služby. Technické informace BJB

Servis 5. Dílenská příručka OCTAVIA II 2004. Motor 1,9/77 kw TDI PD Vydání 02.04. Servisní služby. Technické informace BJB Servis 5 Dílenská příručka OCTAVIA II 2004 Motor 1,9/77 kw TDI PD Kód motoru BJB Servisní služby. Technické informace Printed in Czech Republic 5 Servis Toto dílo je autorskoprávně chráněno. Každé použití

Více

ARV AQV AZE AZF AME ATZ AQW

ARV AQV AZE AZF AME ATZ AQW Servis 5 Dílenská příručka FABIA 000 Motor,0/37;,4/44;,4/50 - mechanika Vydání 08.99 Kód motoru ARV AQV AZE AZF AME ATZ AQW Servisní služby. Technické informace Printed in Czech Republic S00.5305.00.5

Více

C5 C6 C8 OSOBNÍ VOZIDLA. CAR 000 024 Díl 3

C5 C6 C8 OSOBNÍ VOZIDLA. CAR 000 024 Díl 3 OSOBNÍ VOZIDLA C5 C8 «Technické informace, které jsou obsažené v této příručce, jsou určené výhradně odborným automobilovým opravářům. V některých případech se tyto informace týkají bezpečnosti vozidel.

Více

Motor a jeho parametry... 23 Než se rozjedete... 26 Vlastní jízda se Škodou Octavia... 34

Motor a jeho parametry... 23 Než se rozjedete... 26 Vlastní jízda se Škodou Octavia... 34 Obsah Úvodem............................................................ 9 Seznámení s vozidlem............................................. 11 Všeobecný technický popis..........................................

Více

Opravárenská příručka

Opravárenská příručka Opravárenská příručka VZNĚTOVÝ MOTOR s nepřímým vstřikováním 4-válcový, s hliníkovým blokem Typy 852 J8S Vozidla Renault 18 Fuego Renault 20 Renault 21 Renault 25 Renault 30 Safrane Espace Trafic Master

Více

Obsah. 2B Z áže hový m o to r 1.6 - o p ra vy pro váděné. ve v o z id le... 61. O b s a h... 78. Stupně o btížnosti... 61. Všeobecné ú d a je...

Obsah. 2B Z áže hový m o to r 1.6 - o p ra vy pro váděné. ve v o z id le... 61. O b s a h... 78. Stupně o btížnosti... 61. Všeobecné ú d a je... Obsah P ře d s ta v u je m e...10 Účel a uspořádání kn ih y... 10 Bezpečnost především!...11 Opravy během jíz d y... 13 Nelze nastartovat motor, protože se neotáčí startér. 13 Nelze nastartovat motor,

Více

Rozsah MM motorové lokomotivy řady 704,708, 709

Rozsah MM motorové lokomotivy řady 704,708, 709 Rozsah MM motorové lokomotivy řady 704,708, 709 Úvodní instrukce pro provedení MM prohlídky: - Není-li v textu uvedeno jinak, potom všechny parametry úkonů MM prohlídky (jako jsou např. množstevní údaje,

Více

SEZNAM TÉMAT Z ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ STROJÍRENSKÝCH A HORNICKÝCH

SEZNAM TÉMAT Z ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ STROJÍRENSKÝCH A HORNICKÝCH 1 SEZNAM TÉMAT Z ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ STROJÍRENSKÝCH A HORNICKÝCH Obor: 23-51-H/01 Strojní mechanik ŠVP: Zámečník důlní provozy 1. Ruční zpracování kovů orýsování - co je to orýsování, rýsovací nářadí a

Více

TEMATICKÉ OKRUHY PRO OPAKOVÁNÍ K MATURITNÍ ZKOUŠCE

TEMATICKÉ OKRUHY PRO OPAKOVÁNÍ K MATURITNÍ ZKOUŠCE strana: 1/5 TEMATICKÉ OKRUHY PRO OPAKOVÁNÍ K MATURITNÍ ZKOUŠCE Název předmětu u maturitní zkoušky: Strojnictví Studijní obor: 23-45-L/001 Mechanik seřizovač Školní rok: 2012 2013 Témata: 1. Výroba surového

Více

ŠKODA FELICIA. Opravy a údržba. Jiří Schwarz

ŠKODA FELICIA. Opravy a údržba. Jiří Schwarz Jiří Schwarz ŠKODA FELICIA 1994 2001 Opravy a údržba OBSAH KNIHY ŠKODA AUTO a. s. A U T O RIZ O VA L A postupy oprav a seřizování svépomocí diagnostika poruch časový a kilometrový plán údržby elektrická

Více

KONTROLA NÍZKOTLAKÉ ČÁSTI PALIVOVÉHO OKRUHU

KONTROLA NÍZKOTLAKÉ ČÁSTI PALIVOVÉHO OKRUHU Podtlak naměřený tlakoměrem [2] B1CP0GFD KONTROLA NÍZKOTLAKÉ ČÁSTI PALIVOVÉHO OKRUHU Motory : 9HY 9HZ Demontovat spojovací potrubí vzduchového filtru. Připojit přípojku [1] jako odbočku za vstřikovače

Více

Spojka Obsah 18. Strana SPOJKA. - Spojka s hydraulickým ovládáním 2

Spojka Obsah 18. Strana SPOJKA. - Spojka s hydraulickým ovládáním 2 Obsah Strana SPOJKA - Spojka s mechanickým ovládáním 1 - Spojka s hydraulickým ovládáním 2 - Demontáž a montáž 5 - Obložení - přítlačný kotouč 5 - Vypínací ložisko spojky 6 - Hřídel vypínací vydlice 6

Více

SKŘÍŇ MOTORU, VODNÍ PUMPA, STARTER, KRYT ŘETĚZU. 8 9,90 12,00 19 240371 Šroub IMBUS M6x60 mm (utahovací moment 10 NM)

SKŘÍŇ MOTORU, VODNÍ PUMPA, STARTER, KRYT ŘETĚZU. 8 9,90 12,00 19 240371 Šroub IMBUS M6x60 mm (utahovací moment 10 NM) ROTAX KÓD Popis položky SKŘÍŇ MOTORU, VODNÍ PUMPA, STARTER, KRYT ŘETĚZU POČET KS Prodejní cena - Kč bez DPH včetně DPH 1-2 ###295913 Skříň motoru - kompletní 1 10 057,85 12 170,00 2 632010 Centrážní pouzdro

Více

POKYNY PRO ÚDRŽBU A SERVIS VOZIDLA T 148

POKYNY PRO ÚDRŽBU A SERVIS VOZIDLA T 148 POKYNY PRO ÚDRŽBU A SERVIS VOZIDLA T 148 Údržba automobilu TATRA 148 Údržbu automobilu, výměnu olejových náplní, mazání a kontrolu provádějte dle následujících údajů a pokynů. Intervaly pracovních operací

Více

Využití energie výfukových plynů k pohonu klikového hřídele. Jakub Vrba Petr Schmid Pavel Němeček

Využití energie výfukových plynů k pohonu klikového hřídele. Jakub Vrba Petr Schmid Pavel Němeček Využití energie výfukových plynů k pohonu klikového hřídele Jakub Vrba Petr Schmid Pavel Němeček Technické inovace motorových vozidel - Přednáška 07 1 Důvod inovace Jedná se o využití energie výfukových

Více

PŘEVODNÍ TABULKA PRO NAPÍNÁNÍ ŘEMENE V JEDNOTKÁCH SEEM

PŘEVODNÍ TABULKA PRO NAPÍNÁNÍ ŘEMENE V JEDNOTKÁCH SEEM PŘEVODNÍ TABULKA PRO NAPÍNÁNÍ ŘEMENE V JEDNOTKÁCH SEEM 4099-T (C.TRONIC 105) Přístroj 4122-T (C.TRONIC 105.5) B1EP135D 155 Skupina motorů Identifikační štítek motoru ŘEMEN POHONU PŘÍSLUŠENSTVÍ ET TU EW

Více

Pokyny k hledání a odstraňování závad v řízení traktorů ZETOR UŘ II. Výpis z technických údajů výrobce servořízení

Pokyny k hledání a odstraňování závad v řízení traktorů ZETOR UŘ II. Výpis z technických údajů výrobce servořízení Pokyny k hledání a odstraňování závad v řízení traktorů ZETOR UŘ II Při hledání příčiny závad v servořízení 8011 8045 traktorů ZETOR UŘ II se doporučuje prověřit ještě před demontáží všechny části řízení.

Více

Záruční doklady, které obdržíte při uzavření prodloužené záruky CarGarantie, mají skutečné výhody:

Záruční doklady, které obdržíte při uzavření prodloužené záruky CarGarantie, mají skutečné výhody: BEZSTAROSTNÁ JÍZDA Profitujte z dlouhodobé záruky. Váš prodejce Opel Vám nabízí optimální jistotu. Díky prodloužené záruce pro nové vozy Opel budete jezdit i po uplynutí dvouleté výrobní záruky i nadále

Více

Č.položky Název Cena bez DPH Cena s DPH 06 Balení EAN

Č.položky Název Cena bez DPH Cena s DPH 06 Balení EAN 0001212 KLEČE SPECIÁL 3 184,87 3 790,00 1 8592189059853 0002792 KARBURÁTOR 2923 PH NÁHR 3714 1 189,92 1 416,00 1 8592189051987 0002828 KOHOUT PALIVOVÝ GUTTBROD 255,46 304,00 2 8592189050058 0002872 KOHOUT

Více

Globoidní převodovky 53

Globoidní převodovky 53 Globoidní převodovky 53 Globoidní převodovky Globoidní převodovky Přesný krokový mechanizmus, který umožňuje na definované výstupní hřídeli cyklický pohyb s extrémně vysokou přesností a koncové polohy

Více

12. Hydraulické pohony

12. Hydraulické pohony ydraulika 07 1 z 9 12. Hydraulické pohony Rozdělení: Převádí tlakovou energii hydraulické kapaliny na pohyb Při přeměně energie dochází ke ztrátám ztrátová energie se mění na teplo a) válce výsledkem je

Více

DOPORUČENÁ MAZIVA V ROCE 2007

DOPORUČENÁ MAZIVA V ROCE 2007 Platné normy Zatřídění motorových olejů těmito uznávanými organizacemi : S.A.E : Society of Automotive Engineers API : American Petroleum Institute ACEA : Association des Constructeurs Européens d'automobiles

Více

MATURITNÍ OKRUHY STAVBA A PROVOZ STROJŮ TŘÍDA: 4SB ŠKOLNÍ ROK: 2015-2016 SPEZIALIZACE: TECHNICKÝ SOFTWARE

MATURITNÍ OKRUHY STAVBA A PROVOZ STROJŮ TŘÍDA: 4SB ŠKOLNÍ ROK: 2015-2016 SPEZIALIZACE: TECHNICKÝ SOFTWARE 1.A. VALIVÁ LOŽISKA a) dělení ložisek b) skladba ložisek c) definice základních pojmů d) výpočet ložisek d) volba ložisek 1.B. POHYBLIVÉ ČÁSTI PÍSTOVÉHO STROJE a) schéma pohyblivých částí klikového mechanismu

Více

Service 68. Zážehový motor 1,4 l/92 kw TSI. Dílenská učební pomůcka. s přeplňováním turbodmychadlem

Service 68. Zážehový motor 1,4 l/92 kw TSI. Dílenská učební pomůcka. s přeplňováním turbodmychadlem Service 68 Zážehový motor 1,4 l/92 kw TSI s přeplňováním turbodmychadlem Dílenská učební pomůcka Maximální síla při minimální spotřebě paliva - to jsou hlavní atributy motoru 1,4 l TSI. Díky přeplňování

Více

C4 PICASSO OSOBNÍ VOZIDLA CAR 000 000

C4 PICASSO OSOBNÍ VOZIDLA CAR 000 000 OSOBNÍ VOZIDLA C4 PICASSO «Technické informace, které jsou obsažené v této příručce, jsou určené výhradně odborným automobilovým opravářům. V některých případech se tyto informace týkají bezpečnosti vozidel.

Více

KONTROLA NASTAVENÍ ROZVODU

KONTROLA NASTAVENÍ ROZVODU KONTROLA NASTAVENÍ ROZVODU Nářadí [1] Tyčka na zajištění setrvačníku (dvojitý setrvačník) : (-).0198.A [2] Přípravek pro vystředění krytu pohonu rozvodu : (-).0198.G [3] Tyčka na zajištění ozub. kola vačkového

Více

Katalog náhradních dílů

Katalog náhradních dílů tr@bi.cz 2003 Katalog náhradních dílů Trabant Zpracoval: Michal Bidlo Obsah 1 Motor 4 1.1 Válec a kliková skříň...................................................... 4 1.2 Kliková hřídel..........................................................

Více

KONTROLA ÚČINNOSTI KLIMATIZAČNÍHO OKRUHU

KONTROLA ÚČINNOSTI KLIMATIZAČNÍHO OKRUHU Přístroj EXXOTest KONTROLA ÚČINNOSTI KLIMATIZAČNÍHO OKRUHU Přístroj VALEO Exxoclim č. OPR : 9776.EA Clim test 2 : 4372-T. Návod k použití : Viz návod od výrobce Návod k použití : Viz návod od výrobce E5AP2N4D

Více

Metody měření provozních parametrů strojů

Metody měření provozních parametrů strojů Metody měření provozních parametrů strojů otáčky, teploty, tlaky, těsnosti Například: Provozní otáčky a jejich využití v diagnostice Provozní otáčky různých mechanismů diagnostický signál VSTUPNÍ - definuje

Více

PRŮMYSLOVÝ PRACÍ STROJ APM 60 E KATALOG NÁHRADNÍCH DÍLŮ

PRŮMYSLOVÝ PRACÍ STROJ APM 60 E KATALOG NÁHRADNÍCH DÍLŮ PRŮMYSLOVÝ PRACÍ STROJ APM 60 E KATALOG NÁHRADNÍCH DÍLŮ Výrobce: MERON a.s., Masarykova 53, 742 45 Fulnek, Česká republika Datum vydání: duben 2009 O B S A H: Kapotáž pracího stroje Vnější buben Prací

Více

Automobily. 447 T Kód 04470101. Univerzální demontážní

Automobily. 447 T Kód 04470101. Univerzální demontážní 447 T Kód 04470 Univerzální demontážní zařízení na tlumiče K č 45.65 Kč 7.5 SAMOSTŘEDÍCÍ SYSTÉM Dvě horní ramena se přizp ůsobí také kuželovým a nevyrovnaným pružinám stlačením nezávislým na rozložení

Více

X76, a FÁZE TVORBY TECHNICKÉ DOKUMENTACE 2

X76, a FÁZE TVORBY TECHNICKÉ DOKUMENTACE 2 3 Dolní část vozidla 30A OBECNÉ ÚDAJE 31A PŘEDNÍ NOSNÉ PRVKY 33A ZADNÍ NOSNÉ PRVKY 35A KOLA A PNEUMATIKY 36A SESTAVA ŘÍZENÍ 36B POSILOVAČ ŘÍZENÍ 37A OVLÁDÁNÍ MECHANICKÝCH PRVKŮ 38C PROTIBLOKOVACÍ SYSTÉM

Více

Spalovací motory. Palivové soustavy

Spalovací motory. Palivové soustavy 1 Spalovací motory Palivové soustavy Úkolem palivové soustavy je přivést, ve vhodný okamžik vzhledem k poloze pístu potřebné množství paliva do spalovacího prostoru nebo sacího potrubí. Zážehové motory

Více

Bezpečnostní symboly použité na stroji

Bezpečnostní symboly použité na stroji Bezpečnostní symboly použité na stroji DŮLEŽITÉ: Následující značky se nacházejí na Vašem zařízení nebo v přiloženém prospektu výrobku. Před použitím zařízení je důležité seznámit se s významem každé značky.

Více

od 1.4.2015 vozidel IVECO BUS řady CROSSWAY, ARWAY

od 1.4.2015 vozidel IVECO BUS řady CROSSWAY, ARWAY úvod strana CROSSWAY od 1.4.2015 P R A V I D E L N Á Ú D R Ž B A vozidel IVECO BUS řady Rozsahy provedení a název údržby Označení Typ Proběh Časová náročnost Mech Automat M P 20 20.000 km 1,70 A P 40 40.000

Více

Katalog dílenského nářadí

Katalog dílenského nářadí Katalog dílenského nářadí stahováky NE00001 SADA NA STAHOVÁNÍ PRUŽIN 370mm NE00004 SADA NA ZATLAČENÍ BRZDOVÝCH PÍSTKŮ 30ks. NE00008 SADA STAHOVÁKŮ NA AXIÁLNÍ TÁHLA NE00002 SADA NA STAHOVÁNÍ PRUŽIN 250mm

Více

PRACÍ STROJE UNIMAC KATALOG NÁHRADNÍCH DÍLŮ

PRACÍ STROJE UNIMAC KATALOG NÁHRADNÍCH DÍLŮ PRACÍ STROJE UNIMAC KATALOG NÁHRADNÍCH DÍLŮ Dodavatel: MERON a.s., Masarykova 53, 742 45 Fulnek, Česká republika Datum vydání: červen 2007 OBSAH: Dle tohoto katalogu je možno objednávat náhradní díly pro

Více

10. Servomechanismy a hydrodynamické mechanismy

10. Servomechanismy a hydrodynamické mechanismy Číslo a název šablony klíčové aktivity Tematická oblast CZ.1.07/1.5.00/34.0556 III / 2 = Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT HYDRAULICKÉ A PNEUMATICKÉ MECHANISMY 10. Servomechanismy a hydrodynamické

Více

DOPORUČENÉ PŘÍPRAVKY : ROK 2009

DOPORUČENÉ PŘÍPRAVKY : ROK 2009 DOPORUČENÉ PŘÍPRAVKY : ROK 2009 1. Platné normy Zatřídění motorových olejů provádí následující uznávané instituce : S.A.E. : Society of Automotive Engineers API : American Petroleum Institute (Protože

Více

KONTROLA A NASTAVENÍ ROZVODU BENZINOVÉ MOTORY

KONTROLA A NASTAVENÍ ROZVODU BENZINOVÉ MOTORY BENZINOVÉ MOTORY TU XU EW Skupina motorů 1 3 5 10 JP JP4 J2U J4 1.1i 1.4i 1 6i 16V 2.0i 20.i 16V Ident. štítek motoru HFX KFW NFU RFL RFN Berlingo X X X Jumpy X Jumper X 114 Skupina motorů KONTROLA A NASTAVENÍ

Více

279-2016 - TECHNICKÉ PŘEDPISY PRO VOZY RALLYCROSSU 1. DEFINICE

279-2016 - TECHNICKÉ PŘEDPISY PRO VOZY RALLYCROSSU 1. DEFINICE Článek 279-2016 - TECHNICKÉ PŘEDPISY PRO VOZY RALLYCROSSU 1. DEFINICE 1.1 Vozy musí být uzavřené s pevnou, nesnímatelnou střechou. 2. PŘIJATÉ VOZY 2.1 Typy přijatých vozů SuperCars: Vozy homologované ve

Více

UTAHOVACÍ MOMENTY - PŘEVODOVKA MA/5

UTAHOVACÍ MOMENTY - PŘEVODOVKA MA/5 UTAHOVACÍ MOMENTY - PŘEVODOVKA MA/5 Označení Název Počet šroubů Utažení 1 Aretační kroužek ložiska 4 1,8 ± 0,2 2 Mezideska 11 5 ± 0,5 3 Skříň převodovky 4 Šroub vodítka vypínacího ložiska spojky 16 OPR

Více

Návod na montáž a uvedení do provozu Řídící jednotka řady

Návod na montáž a uvedení do provozu Řídící jednotka řady Řídící jednotka řady Návod na montáž a uvedení do provozu 0 Verze : MONT - 600.1 Obsah 1. VŠEOBECNÉ MONTÁŽNÍ POKYNY A DOPORUČENÍ... 2 1.1 Připojení řídící jednotky k vzduchotechnické soustavě. 2 1.2 Připojení

Více

PRACÍ STROJE UNIMAC KATALOG NÁHRADNÍCH DÍLŮ

PRACÍ STROJE UNIMAC KATALOG NÁHRADNÍCH DÍLŮ PRACÍ STROJE UNIMAC KATALOG NÁHRADNÍCH DÍLŮ Dodavatel: MERON a.s., Masarykova 53, 742 45 Fulnek, Česká republika Datum vydání: červen 2007 OBSAH: Dle tohoto katalogu je možno objednávat náhradní díly pro

Více

Základní technický popis...10. Homologace a identifikace vozidla...12 Identifikace podle čísla motoru...13

Základní technický popis...10. Homologace a identifikace vozidla...12 Identifikace podle čísla motoru...13 Obsah Úvodem...9 Základní technický popis...10 Škoda Felicia se představuje...10 Homologace a identifikace vozidla...12 Identifikace podle čísla motoru...13 Údržba a kontrola technického stavu...14 Pravidelná

Více

SEZNAM TÉMAT Z ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ STROJÍRENSKÝCH

SEZNAM TÉMAT Z ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ STROJÍRENSKÝCH 1 SEZNAM TÉMAT Z ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ STROJÍRENSKÝCH Školní rok: 2012/2013 Obor: 23-51-H/01 Strojní mechanik 1. Ruční zpracování kovů orýsování - co je to orýsování, rýsovací nářadí a pomůcky, postup při

Více

PCH SIGMA PUMPY HRANICE HORIZONTÁLNÍ 426 2.98 26.20

PCH SIGMA PUMPY HRANICE HORIZONTÁLNÍ 426 2.98 26.20 SIGMA PUMPY HRANICE VYSOKOTLAKÉ HORIZONTÁLNÍ PLUNŽROVÉ ČERPADLO PCH SIGMA PUMPY HRANICE, s.r.o. Tovární 605, 753 01 Hranice tel.: 0642/261 111, fax: 0642/202 587 Email: sigmahra@sigmahra.cz 426 2.98 26.20

Více

III SOKO zemědělské náhradní díly

III SOKO zemědělské náhradní díly skupina - Kasač HORAL Aktiv skupina č. 015 532038120158 2715.01 Hřídel kasače 1 811 Kč 75,00 kg 532030220038 2715.03 Ozubené kolo 84 z. 5 615 Kč 32,00 kg 532038240028 2715.12 Hřídel pravý 1 158 Kč 3,80

Více

VENTILOVÉ ROZVODY ÚCEL

VENTILOVÉ ROZVODY ÚCEL VENTILOVÉ ROZVODY ÚCEL uskutečnění výměny obsahu válce (spaliny nahradit čerstvou palivovou směsí nebo vzduchem). DRUHY dnes výhradně u 4-dobých motorů ventily ovládané rozvodem OHC, OHV. ČASOVÁNÍ VENTILŮ

Více

VÝPRODEJ VYBRANÝCH ZÁSOB ORIGINÁLNÍCH ND PRO SPALOVACÍ MOTORY TEDOM-LIAZ NABÍDKA Č. 007-NZ-2012 (SKLAD J87)

VÝPRODEJ VYBRANÝCH ZÁSOB ORIGINÁLNÍCH ND PRO SPALOVACÍ MOTORY TEDOM-LIAZ NABÍDKA Č. 007-NZ-2012 (SKLAD J87) J87 10357 AKUMULÁTOR PLYNU ÚPLNÝ ( tlakovaný ) 442176812405 7681240 5 290 2 J87 14408 AKUMULÁTOR PLYNU ÚPLNÝ ( tlakovaný ) 44217681234 7681234 6 844 7 J87 10010 ČELO BLOKU MOTORU 442110140035 1014003 2

Více

NOVÁ GENERACE ELEKTRONÁŘADÍ. Katalog 2014 ELEKTRICKÉ NÁŘADÍ A ZAHRADNÍ TECHNIKY. www.tryton-tools.cz

NOVÁ GENERACE ELEKTRONÁŘADÍ. Katalog 2014 ELEKTRICKÉ NÁŘADÍ A ZAHRADNÍ TECHNIKY. www.tryton-tools.cz NOVÁ GENERACE ELEKTRONÁŘADÍ Katalog 2014 ELEKTRICKÉ NÁŘADÍ A ZAHRADNÍ TECHNIKY www.tryton-tools.cz OBSAH AKU VRTAČKY NiCd AKU VRTAČKY LI-Ion ELEKTRICKÉ ŠROUBOVÁKY VRTAČKY BEZ PŘÍKLEPU PŘÍKLEPOVÉ VRTAČKY

Více

Příloha č.1. Projektová dokumentace a technické specifikace

Příloha č.1. Projektová dokumentace a technické specifikace Příloha č.1 k zadávací dokumentaci č.927/12/tes na akci: Dokončení modernizace prádelenské technologie v HL Luže Košumberk Projektová dokumentace a technické specifikace Obsah přílohy č.1: 1. Přehled strojů

Více

CHARAKTERISTIKY OVLÁDÁNÍ AUTOMATICKÉ PŘEVODOVKY AL4

CHARAKTERISTIKY OVLÁDÁNÍ AUTOMATICKÉ PŘEVODOVKY AL4 CHARAKTERISTIKY OVLÁDÁNÍ AUTOMATICKÉ PŘEVODOVKY AL4 V kabině Volicí páka je vedená stupňovitým tvarem kulisy a vratnou pružinou, která ji přitlačuje směrem doleva. Ovládání převodovky má 5 poloh : Poloha

Více

Lineární pohon s ozubeným řemenem

Lineární pohon s ozubeným řemenem A1P559D00DZ00X Technické změny vyhrazeny Veličiny Veličiny Značka Jednotka Poznámka Všeobecně Název Lineární pohon s ozubeným řemenem Typ OSP-E..B Upevnění viz výkresy Rozsah teplot ϑ min C -30 ϑ max C

Více

PŘEVODNÍ TABULKA PRO NAPÍNÁNÍ ŘEMENE V JEDNOTKÁCH SEEM

PŘEVODNÍ TABULKA PRO NAPÍNÁNÍ ŘEMENE V JEDNOTKÁCH SEEM PŘEVODNÍ TABULKA PRO NAPÍNÁNÍ ŘEMENE V JEDNOTKÁCH SEEM 4099-T (C.TRONIC 105) Přístroje 4122-T (C.TRONIC 105.5) B1EP135D 61 Ident. štítek motoru ŘEMEN POHONU PŘÍSLUŠENSTVÍ TU ET TU 1 3 3 5 JP/A JP JP4 HFX

Více

Bosch exchange podmínky

Bosch exchange podmínky Obsah Startéry/alternátory y Startéry... 3 y Alternátory... 9 Management motoru vstřikování benzínu y Měřiče hmotnosti vzduch s vyhřívaným filmem (HFM5)... 17 y Měřiče hmotnosti vzduchu s vyhřívaným drátem

Více

LAMELOVÁ ČERPADLA V3/63

LAMELOVÁ ČERPADLA V3/63 Q-HYDRAULIKA LAMELOVÁ ČERPADLA V3/63 velikost 63 do 10 MPa 63 dm 3 /min WK 102/21063 2004 Lamelová čerpadla typu PV slouží jako zdroj tlakového oleje v hydraulických systémech. VÝHODY snadné spuštění díky

Více

MAZACÍ SOUSTAVA MOTORU

MAZACÍ SOUSTAVA MOTORU MAZACÍ SOUSTAVA MOTORU Hlavním úkolem mazací soustavy je zásobovat všechna kluzná uložení dostatečným množstvím oleje o příslušné teplotě (viskozitě) a tlaku. Standardní je oběhové tlakové mazání). Potřebné

Více

Vstřikování Bosch-_Motronic

Vstřikování Bosch-_Motronic Předmět: Ročník: Vytvořil: Datum: Silniční vozidla čtvrtý NĚMEC V. 20.12.2013 Název zpracovaného celku: Vstřikování Bosch-_Motronic Systém Bosch-Motronic je vyšším stupněm elektronického řízení motoru

Více

HA 50/120 SIGMA PUMPY HRANICE HYDRAULICKÝ AGREGÁT 426 2.98 40.12

HA 50/120 SIGMA PUMPY HRANICE HYDRAULICKÝ AGREGÁT 426 2.98 40.12 SIGMA PUMPY HRANICE HYDRAULICKÝ AGREGÁT SIGMA PUMPY HRANICE, s.r.o. Tovární 605, 753 01 Hranice tel.: 0642/261 111, fax: 0642/202 587 Email: sigmahra@sigmahra.cz HA 50/120 426 2.98.12 Použití Hydraulický

Více

2. Použití páteřového nástavného rámu je nejvýhodnější pro: a) terénní nákladní automobily b) autobusy c) motocykly

2. Použití páteřového nástavného rámu je nejvýhodnější pro: a) terénní nákladní automobily b) autobusy c) motocykly Kontrolní test 1. Samonosná karoserie má: a) žebřinový rám b) nemá rám c) plošinový rám 2. Použití páteřového nástavného rámu je nejvýhodnější pro: a) terénní nákladní automobily b) autobusy c) motocykly

Více

SPA 01. Popis konstrukce a funkce HC 7111 07/2014. Hydraulický agregát s ponořeným motorem. Nahrazuje HC 7111 12/2009

SPA 01. Popis konstrukce a funkce HC 7111 07/2014. Hydraulický agregát s ponořeným motorem. Nahrazuje HC 7111 12/2009 Hydraulický agregát s ponořeným motorem SA 01 p max 250 bar Q max 17 dm 3 min -1 HC 7111 07/2014 Nahrazuje HC 7111 12/2009 Malý kompaktní agregát pro zdvihací plošiny, stoly, rampy a další aplikace 3 základní

Více

21.6.2011. Projekt realizovaný na SPŠ Nové Město nad Metují

21.6.2011. Projekt realizovaný na SPŠ Nové Město nad Metují Projekt realizovaný na SPŠ Nové Město nad Metují s finanční podporou v Operačním programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost Královéhradeckého kraje MODUL 03-TP ing. Jan Šritr ing. Jan Šritr 2 1 ing. Jan

Více

Tabulka nepotřebných zásob autoúdržby k 23. 2. 2015

Tabulka nepotřebných zásob autoúdržby k 23. 2. 2015 Tabulka nepotřebných zásob autoúdržby k 23. 2. 2015 č. artiklu artikl počet kusů cena Kč / ks bez DPH 301069 Ventilátor alternátoru avie 2 36,89 73,78 301076 Relé alternátoru s uhlíkem 28V 1 286,63 286,63

Více

Silniční vozidla, Údržba a opravy motorových vozidel, Kontrola měření

Silniční vozidla, Údržba a opravy motorových vozidel, Kontrola měření Okruhy k maturitní zkoušce profilová část ODBORNÉ PŘEDMĚTY obor: Silniční doprava Silniční vozidla, Údržba a opravy motorových vozidel, Kontrola měření 1. Spalovací motory: rozdělení, základní pojmy, problémy

Více

Výukový materiál zpracovaný v rámci operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Výukový materiál zpracovaný v rámci operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost Výukový materiál zpracovaný v rámci operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost Registračníčíslo: CZ.1.07/1. 5.00/34.0084 Šablona: III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Sada:

Více

TECHNICKÁ ZPRÁVA: PS02_1: KLIMATIZACE A VĚTRÁNÍ (VZT)

TECHNICKÁ ZPRÁVA: PS02_1: KLIMATIZACE A VĚTRÁNÍ (VZT) TECHNICKÁ ZPRÁVA: PS02_1: KLIMATIZACE A VĚTRÁNÍ (VZT) 1. Vstupní údaje a podklady pro návrh vzduchotechnického zařízení: Podkladem pro zpracování projektové dokumentace zařízení pro klimatizaci a větrání

Více

TEMATICKÉ OKRUHY PRO OPAKOVÁNÍ K MATURITNÍ ZKOUŠCE

TEMATICKÉ OKRUHY PRO OPAKOVÁNÍ K MATURITNÍ ZKOUŠCE strana: 1/7 TEMATICKÉ OKRUHY PRO OPAKOVÁNÍ K MATURITNÍ ZKOUŠCE Název předmětu u maturitní zkoušky: Studijní obor: Technologie mechanik strojů a zařízení Školní rok: 2012 2013 1. Měřidla a měření o význam

Více

Motor Obsah. Tipo C 10. strana. - Hnací jednotka 1 - Demontáž a montáž hnacího řemene

Motor Obsah. Tipo C 10. strana. - Hnací jednotka 1 - Demontáž a montáž hnacího řemene Tipo C Obsah strana DEMONTÁŽ A MONTÁŽ - Hnací jednotka 1 - Demontáž a montáž hnacího řemene příslušenství 10 - Demontáž a montáž rozvodového řemene 11 - Napínání rozvodového řemene 16 - Demontáž a montáž

Více

Tento dokument vznikl v rámci projektu Zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Registrační číslo: CZ.1.07/1.5.00/34.0459.

Tento dokument vznikl v rámci projektu Zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Registrační číslo: CZ.1.07/1.5.00/34.0459. Tento dokument vznikl v rámci projektu Zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Registrační číslo: CZ.1.07/1.5.00/34.0459 Autor: Ing. Jaroslav Zikmund Datum vytvoření: 12. 11. 2012 Ročník: II. Předmět: Motorová

Více

CHEMA 1500P. NOTA ekosystems, s.r.o. Nabídka na rozpouštěcí stanici flokulantů typu Chema 1500P.

CHEMA 1500P. NOTA ekosystems, s.r.o. Nabídka na rozpouštěcí stanici flokulantů typu Chema 1500P. , IČO:28328515 Nabídka na rozpouštěcí stanici flokulantů typu Chema 1500P. CHEMA 1500P Typ CH3 6 1 INFO 1.0 Úvod, popis funkce: Rozpouštěcí stanice Chema 1500P, typ CH3 slouží k plynulé a automatické přípravě

Více

[3] Napínací páka (-).188 J2.

[3] Napínací páka (-).188 J2. DEMONTÁŽ - MONTÁŽ : ROZVODOVÝ ŘEMEN : URGENTNÍ : Dodržovat pokyny platné pro bezpečnost a čistotu (viz brožura: DOPORUČENÍ - NEZBYTNÉ ZÁSADY). 1. Doporučené nářadí Schéma : E5AP181C [1] přístroj na měření

Více

TMV-1350A/ 1600A CNC vertikální obráběcí centrum

TMV-1350A/ 1600A CNC vertikální obráběcí centrum TMV-1350A/ 1600A CNC vertikální obráběcí centrum - Určeno pro přesné a silové obrábění - Tuhá konstrukce, kluzné vodící plochy - Ergonomický design a komfortní obsluha - Systém upínání BT50 nebo HSK- A100

Více

www.kaeser.com KAESER AIR SERVICE Přehled o servisních službách

www.kaeser.com KAESER AIR SERVICE Přehled o servisních službách KAESER AIR SERVICE Přehled o servisních službách KAESER AIR SERVICE 100% kvalita a 100% servis Jedním z hlavních požadavků na dodávku stlačeného vzduchu je jeho maximální dostupnost. A ta může být trvale

Více

Šetřete svůj čas a peníze s Thermdrill

Šetřete svůj čas a peníze s Thermdrill Tepelné tváření otvorů úsporná alternativa k navařovaným a nýtovaným maticím a dalším technikám spojování Thermdrill lze použít pro: Šroubové spoje Pájené a svařované spoje Ložiska/fitinky Samořezné šrouby

Více

Palivová soustava 9.3.2009 2

Palivová soustava 9.3.2009 2 9.3.2009 1 Palivová soustava Cílem je stav, při kterém bude do spalovacího prostoru přivedeno ve správný okamžik, v požadovaném stavu a množství, palivo společně se vzduchem, umožňující vznícení a uvolnění

Více

POKYNY K PROVÁDĚNÍ ÚDRŽBY L/I/H-LINE. Elevátory ZSA010CZ 2012-12-01

POKYNY K PROVÁDĚNÍ ÚDRŽBY L/I/H-LINE. Elevátory ZSA010CZ 2012-12-01 POKYNY K PROVÁDĚNÍ ÚDRŽBY L/I/H-LINE Elevátory ZSA010CZ 2012-12-01 Obsah Děkujeme, že jste si vybrali elevátor Skandia! Váš dopravníkový systém bude pracovat správně pouze, pokud bude správně smontován

Více

Modul č. 1 Technologie montáže a metrologie

Modul č. 1 Technologie montáže a metrologie Modul č. 1 Technologie montáže a metrologie Úloha technologii montáže podvozku obsahující montáž přední, zadní nápravy, řízení, brzdového systému, zprovoznění podvozku Úloha na montáž hnacího agregátu

Více