Volte kandidátku číslo. Roudnice nad Labem je naším domovem a místem, ve kterém stojí za to žít. SPOLEČNĚ PRO ROUDNICI N. L.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Volte kandidátku číslo. Roudnice nad Labem je naším domovem a místem, ve kterém stojí za to žít. SPOLEČNĚ PRO ROUDNICI N. L."

Transkript

1 Volte kandidátku číslo Roudnice nad Labem je naším domovem a místem, ve kterém stojí za to žít. SPOLEČNĚ PRO ROUDNICI N. L.

2 Vladimír Urban Lála starosta Vážení roudničtí spoluobčané, přátelé, v minulém volebním období jste mi vyjádřili velkou důvěru a nejvyšším počtem hlasů jste mě vyslali do pozice starosty. Dobře si uvědomuji, že především kvůli nedobré finanční kondici města a nečekaným výdajům jsme nemohli splnit vše, co jsme si předsevzali. V některých projektech jsme pokračovali po minulých vedeních města a úspěšně je dokončili, další jsme zahájili a rádi bychom je dotáhli do cíle. Za naše čtyřleté působení na radnici se úspěšně vyřešila situace s akutním nedostatkem míst v mateřských školách, když jsme dočasně nevyužité prostory v základní škole Školní přeměnili na dvě krásné moderní třídy MŠ a za finanční pomoci roudnických sponzorů k tomu pro děti vybudovali nové hřiště. S určitým zpožděním oproti původnímu záměru se začalo s realizací opravy základní školy na Bezděkově. V současnosti je zde již hotova celková rekonstrukce elektroinstalace a následovat bude výměna oken a oprava fasády. Podobně se postupovalo u ZŠ Školní, kde byly provedeny rozsáhlé úpravy povrchů před hlavním vstupem i ve dvoře. Po ničivých povodních v roce 2013 se podařilo ve velmi krátké době pro širokou veřejnost otevřít hojně vyhledávaný plavecký bazén. Významně pokročily také rekonstrukce silničních komunikací a chodníků s důrazem na jejich bezbariérová řešení. Velké úsilí jsme věnovali dokončení příprav výstavby obchvatu města, značně pokročil především výkup pozemků. Z dotačního titulu byla dokončena navazující část cyklostezky od plavebních komor směrem na Židovice. Stáli jsme u zrodu dnes již populárních a oblíbených farmářských trhů, podporovali jsme rozvoj kulturních a sportovních aktivit města. Nezapomínali jsme ani na potřeby seniorů a i do budoucna počítáme s naplňováním jejich potřeb podle vypracovaného komunitního plánu. Společným úsilím aktivních občanů Roudnice a různých institucí se nejprve podařilo zachovat samostatnost našeho gymnázia a následně uhájit čtyři lůžková oddělení Podřipské nemocnice s poliklinikou. Vážení voliči, důvodem mojí opakované kandidatury v komunálních volbách je moje snaha pokračovat v rozpracovaných i plánovaných akcích pro naše město. Bude mi proto ctí i závazkem, pokud mi dáte svůj hlas. Ať už se ale rozhodnete jakkoli, hlavně PŘIJĎTE VOLIT!

3 Ing. František Padělek ředitel Vojenského technického ústavu letectva a protivzdušné obrany Téměř celý život jsem pracoval ve službách státu jako voják, diplomat a manažer. Mým povoláním, kterému jsem zasvětil převážnou část svého aktivního života, byl vojenský pilot. Tato profese vede člověka k odpovědnosti, připravenosti a pokoře, umožňuje mu zažít volnost prostoru i určitý nadhled a odstup od nepodstatných záležitostí. Vojenskou kariéru jsem ukončil v roce 2002 jako velitel Vzdušných sil Armády České republiky v hodnosti generálporučíka a poté jsem přešel do diplomatických služeb v pozici mimořádného a zplnomocněného velvyslance České republiky v Argentině a Paraguayi. V současné době pracuji ve funkci ředitele Vojenského technického ústavu letectva a protivzdušné obrany. V Roudnici nad Labem žiji od roku 2000 a i když pocházím z jihomoravských Ivančic, toto město mi přirostlo k srdci a cítím se zde, jako by bylo mým rodným městem. Politiku obecně a komunální politiku zejména vnímám jako službu městu a lidem, kteří v něm žijí. Proto, jestli mně to voliči umožní, chtěl bych využít svých zkušeností z předcházejícího působení ve státní správě ve prospěch dalšího rozvoje města tak, aby platilo heslo, že Roudnice nad Labem je město, ve kterém stojí za to žít. Motto: Komunální politika je především služba městu a jeho občanům a ne způsob obživy Motto: Co mě nezabije, to mě posílí. Romana Rýdlová osobní bankéř Narodila jsem se v Roudnici nad Labem, vystudovala jsem obchodní školu a v současné době pracuji v bance na pozici osobní bankéř. Mám dvě dospělé děti. Mým koníčkem je vedení vlastního kosmetického salonu, občas kolo a brusle. Pokud dostanu důvěru voličů, podpořím rozvoj volnočasových a sportovních aktivit pro občany města, včetně organizovaných amatérských souteží. Budu prosazovat vybudování cykloparku typu singltrek pod Hostěrazem, tras pro in-line bruslení a dlouho slibovaný skatepark. Uvítám rovněž oživení roudnické náplavky a více možností vyžití pro nejmenší a děti školního věku.

4 Jan Ekrt stavbyvedoucí Narodil jsem se v r v Děčíně, ale ještě téhož roku se naše rodina přestěhovala na nově budované roudnické sídliště. Zde jsem s rodiči žil do svých 27 let. Od roku 2001 bydlím se svojí ženou Lenkou a synem Honzíkem na Bezděkově. Vystudoval jsem SPŠ stavební v Mělníku a nastoupil do zaměstnání u Vodních staveb Praha na pozici stavební technik, později stavbyvedoucí. Zde jsem se podílel na realizaci pozemních a průmyslových staveb. Od roku 2000 pracuji u společnosti Strabag jako stavbyvedoucí v oblasti dopravních staveb. Od roku 2006 jsem registrován jako autorizovaný technik pro dopravní stavby u České komory autorizovaných inženýrů a techniků. Mým koníčkem je myslivost, jsem hospodářem mysliveckého sdružení Dušníky. Zajímám se též o vojenskou historii a techniku. Ve volném čase se rád věnuji turistice a trampování. Věřím, a dosavadní společná práce s ostatními kandidáty našeho sdružení mě utvrzuje v tom, že společně dokážeme pokračovat v nastartovaném vývoji dění v našem městě, kdy se konečně daří dobře hospodařit se svěřenými prostředky. Mou prioritou je smysluplná výstavba bez lobbistických zásahů a rozvoj a údržba dopravní infrastruktury. Dále bych se rád zasadil o zefektivnění chodu městského úřadu. Úřad by neměl obtěžovat občany přemírou byrokracie a přemrštěnými nároky, ale pomáhat občanům řešit jejich oprávněné požadavky. Díky své profesi a vzdělání rozumím investičním akcím, územnímu plánování a dopravě. V těchto oblastech bych rád pracoval ku prospěchu nás, občanů města Roudnice nad Labem. Motto: V úřadě nechci zmetkovat. Vlastimil Čtverák ředitel Podřipské pohřební služby Jsem rodilým Roudničákem a v Roudnici nad Labem žiji rovných třicet let, což je ostatně i můj věk. Vystudoval jsem Vyšší odbornou a Střední odbornou školu v Roudnici nad Labem a pracuji jako ředitel Podřipské pohřební služby, kde také vykonávám službu smutečního řečníka. Občanům města Roudnice nad Labem a jeho širšího okolí pomáhám řešit jejich nejtěžší životní okamžiky. Toto své smutné poslání si kompenzuji činností moderátora kulturních a společenských akcí a sólového zpěváka, kdy se naopak snažím rozdávat lidem radost a smích. Za svůj život jsem navštívil mnoho měst, a to jak v cizině, tak v naší vlasti. Při návratu domů si však vždy říkám, že ta naše Roudnice je přece jen městem nejkrásnějším. Věřím, že společně ji můžeme udělat ještě hezčí.

5 Jaroslav Vysoký učitel Narodil jsem se roku 1957 v Litoměřicích. V Roudnici nad Labem jsem absolvoval gymnázium, později jsem se sem přestěhoval a žiji zde více než 30 let. Prakticky celý svůj život se věnuji oblasti výpočetní techniky a informačních technologií. Pracoval jsem jako programátor, správce sítě a manažer v IT. Posledních pět let působím jako učitel informačních a komunikačních technologií, ICT koordinátor a správce sítě na místním gymnáziu. Mám dva dospělé syny a osmiletou dceru. S rodinou se intenzivně věnujeme turistice. Mám rád hory, miluji České středohoří a přírodu obecně. Mým velkým koníčkem je i moje práce. Rád se věnuji vymýšlení i realizaci různých počítačových projektů, na kterých pracuji sám, s přáteli i se svými studenty. Mám v oblibě DIY (do it yourself - udělej si sám) aktivity, DIY přístup je i mojí životní filosofií. Ve volbách kandiduji s lidmi, o kterých se domnívám, že mají vůli hájit zájmy svého města. Pokud budu zvolen, budu usilovat o spolupráci všech poctivých a slušných lidí. Bez občanských aktivit a nadšených jedinců budeme jen těžko budovat město jako příjemné místo k žití. Zajímá mne oblast podpory turistiky v regionu, problematika ochrany životního prostředí a uplatnění mých znalostí z oblasti IT. Myšlenka na závěr: Obdivuji všechny rodiče a lidi, kteří se trpělivě starají o své nemocné, či nemohoucí a dokážou jim vytvořit důstojné a lepší podmínky pro život, než sami sobě. Ing. Jaroslav Blažek podnikatel Od svého narození žiji v Roudnici nad Labem. Vystudoval jsem Českou zemědělskou univerzitu v Praze obor dřevařství, i mé studium na střední škole bylo zaměřeno na dřevěné konstrukce na VOŠ a SPŠ ve Volyni. V současné době pracuji jako manažer ve firmě Truhlářství Jaroslav Blažek. Mezi mé koníčky patří sportovní rybolov a kynologie. Ve volných chvílích se věnuji míčovým hrám a turistice, rád chodím na kulturní a společenské akce. Rád bych prosadil navýšení investic do okrajových častí města, jako jsou Podlusky a Bezděkov. Podle mého názoru se na ně při opravách a rekonstrukcích poněkud zapomíná, což je vidět například na neutěšeném stavu silničních komunikací a chodníků. Chci se angažovat v oblasti sportu a kultury, a to především podporou rozvoje a financování těchto aktivit. Mým cílem je zaměřit se na věci, které skutečně pomohou městu a lidem, kteří v něm žijí. Jedná se například o otázku budoucnosti roudnického pivovaru nebo opětovného zprovoznění kina. Motto: T. G. M.: Láska ukazuje člověku cíl jeho života. Rozum ukazuje prostředky, jak jej uskutečnit.

6 BcA. Eva Synková Reitererová ředitelka předškolního vzdělávání V Roudnici nad Labem žiji od roku Vystudovala jsem DAMU obor dramatická výchova. Pracuji v ZUŠ jako pedagog dramatické výchovy, jsem lektorka německého jazyka a většinu svého času věnuji rozvoji předškolního vzdělávacího centra Little Monkeys a především vzniku soukromé základní školy s rozšířenou výukou anglického jazyka a omezeným počtem dětí ve třídách v Roudnici nad Labem. Mezi mé koníčky a záliby patří herectví, divadlo, práce s dětmi, rodina. V případě zvolení bych se ráda zasadila o podporu občanů a spolků angažujících se v oblasti kultury a poskytujících kvalitní volnočasové aktivity. Ráda bych prosadila vznik bezpečného víceúčelového dětského hřiště určeného širší věkové kategorii dětí (dětský koutek s herními prvky a pískovištěm pro nejmenší, dopravní hřiště a náročnější herní prvky pro větší, hřiště na basketbal, nohejbal, tenis apod. pro starší děti.) Mgr. Beáta Krůpová mediální konzultantka V Roudnici nad Labem žiji od svého narození. Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor historie a společenské vědy. Pracuji jako mediální konzultant v rádiu, momentálně jsem na mateřské dovolené. Mám dva malé syny. Mezi mé koníčky patří hudba (jsem členkou Dechového orchestru mladých Roudnice nad Labem), břišní tance, četba a turistika. V případě zvolení bych se chtěla zaměřit zejména na oblasti kultury, památek a turismu, které jsou mi blízké vzhledem k mému vzdělání i dosavadní profesní praxi. Vladimír Procházka, DiS. technický manažer Narodil jsem se v roce 1979 v Roudnici nad Labem. V současné době pracuji jako technický manager u společnosti eismann, spol. s r.o. Mám rád sport, který se prolíná celým mým životem. 25 let se věnuji veslování, nejprve jako aktivní závodník a posledních pár let jako bafuňář a trenér. Mezi mé další záliby patří cyklistika, běh, plavání, parašutismus a automobilová rallye. Pokud dostanu příležitost, budu se snažit prosazovat racionální přístup k investicím, transparentnost a smysluplnost. Věřím, že malé město nemusí být městem malých lidí... Myšlenka: Není důležité motto, nýbrž činy.

7 MUDr. Oľga Kačenková vedoucí lékařka ZZS ÚK v Roudnici n. L. Narodila jsem se před 62 lety na Slovensku v městě Košice. V Roudnici nad Labem žiji od roku Jsem vdaná a mám dva dnes již dospělé syny. Pracuji jako lékař v zdravotnické záchranné službě na pozici vedoucího lékaře pro výjezdové stanoviště Roudnice n.l. a Lovosice. Pokud mi zbyde volný čas, ráda ho trávím na zahradě a na chalupě. Věnuji se ručním pracím všeho druhu a občas hraji na piáno. Myslím si, že na radnici by měli být lidé, kteří usilují o prospěch města a blaho občanů bez politikaření a osobních prospěchářských zájmů. Aleš Riessner podnikatel Narodil se v r v Brně, v Roudnici nad Labem pobývám od roku Mám rád bojové sporty, trénuji box. Mezi mé záliby patří i myslivost, rybaření, cestování a kultura. Trápí mě to, co většinu lidí v této zemi, to je neekonomické hospodaření poslanců a obecních zastupitelů, korupce ve všech politických sférách naší země a neprůhlednost a nesrozumitelnost hospodaření s veřejnými prostředky. To bych chtěl změnit. Mám zkušenost s pořádáním kulturních a společenských akcí a řešením bezpečnostních problémů ve městě. Sedm let jsem také pracoval v oblasti hazardního průmyslu a pochopil jsem hloubku společenské nebezpečnosti vzniku hráčských závislostí. ThDr. Lenka Selčanová farářka Církve československé husitské V Roudnici n. L. žiji od roku Vystudovala jsem Husitskou teologickou fakultu Univerzity Karlovy (obor psychosociální vědy - teologie). Působím v Církvi československé husitské jako farářka a diecézní metodik pro výuku náboženství na školách. Ve volném čase zpívám s vokální kapelou Happy Day Quintet nebo se věnuji dobrovolnické činnosti v Centru volného času Hláska. V případě svého znovuzvolení chci pečovat o dědictví našich předků a kulturní památky, z městských parků vytvářet příjemné prostředí pro seniory a rodiny s dětmi, podporovat růst dětských hřišť, ale i moderních cvičebních ploch pro seniory a klidových zón, vytvářet motivující prostředí pro dospívající v oblasti umění i sportu, pokračovat v efektivní úpravě dopravy, podporovat aktivity města a místních organizací. Motto: Na životě je nejtěžší prvních sto let.

8 Eva Andresová PR manažerka Pavel Švec elektrotechnik Jan Štulc Johny podnikatel Bc. Tomáš Samek, DiS. kontrolor kvality Vlastimil Jurčík hudebník Vladimír Hubálek živnostník František Suchý podnikatel Ak. mal. Jiří Brodský akademický malíř a restaurátor najdete nás i na

9 Volební program Politické uskupení SPOLEČNĚ PRO ROUDNICI N. L., v případě úspěchu v komunálních volbách 2014, se na základě skutečných finančních prostředků zavazuje prosazovat tyto priority: HOSPODAŘENÍ MĚSTA nedopustíme zadlužení města při hospodaření města budeme dbát na to, aby nedocházelo k porušování zákonů prověříme efektivitu současných kontrolních mechanismů tak, aby se staly účinným nástrojem boje s korupcí i do budoucna INVESTIČNÍ VÝSTAVBA vytvoříme podmínky pro dokončení obchvatu města dobudujeme a opravíme komunikace ve městě, včetně opravy náměstí dokončíme opravy chodníků v okrajových částech města, zejména v městských částech Podlusky a Bezděkov budeme věnovat pozornost údržbě a budování parků a zeleně rozšíříme síť cyklostezek - singltrek chceme vybudovat přístaviště pro malá plavidla začneme s budováním přístupové zóny k vlakovému nádraží, včetně parkoviště a osvětlení chceme prosazovat pokračování projektu Smuteční obřadní síně PODPORA ZAMĚSTNANOSTI vytvoříme podmínky pro rozvoj drobného a středního podnikání budeme aktivně spolupracovat s Úřadem práce ve věcech nezaměstnanosti KVALITA ŽIVOTA pozornost chceme věnovat péči o starší a osamělé občany města a vytvoříme potřebné kapacity v zařízeních pečujících o tyto občany budeme podporovat společenská zařízení pro starší a osamělé občany, například typu Kavárna pro seniory

10 v okrajových částech města zajistíme v případě potřeby lepší dopravní obslužnost jejich obyvatel přehodnotíme systém placených parkovišť ve prospěch obyvatel, vytvářením potřebných kapacit bezplatných parkovacích míst v těchto lokalitách prohloubíme spolupráci se spolky a podpoříme jejich veřejně prospěšné aktivity OCHRANA A BEZPEČNOST OBYVATEL budeme dbát na zajištění bezpečnosti občanů a jejich majetku chceme prosazovat zvýšení kontroly a monitoringu území města městskou policií a policií České republiky a tím včas odhalovat případy narušování pořádku a protizákonného jednání, zejména v sociálně vyloučených lokalitách města důsledně řídit činnost městské policie a prosazovat hlubší spolupráci s policií České republiky s cílem efektivního řešení případů narušování pořádku a protizákonného jednání OCHRANA OBYVATEL A MAJETKU PŘED POVODNĚMI dořešíme systém protipovodňových opatření, včetně úprav kanalizací ŠKOLSTVÍ dohlédneme na personální a odbornou kvalitu škol zřizovaných městem budeme věnovat pozornost vytváření dostatečných kapacit všech školních zařízení, včetně mateřských škol ZDRAVOTNICTVÍ budeme prosazovat zachování potřebné zdravotnické péče pro obyvatele Roudnice nad Labem KULTURA, SPORT A VOLNOČASOVÉ AKTIVITY finančně podpoříme rozvoj kultury ve městě, zejména kulturní aktivity KZM a dalších neziskových organizací, které se věnují této oblasti budeme podporovat sportovní kluby a sportovních zařízení zaměřené na práci s mládeží

11 zvýšíme dostupnost kulturních a sportovních akcí jejich koordinací z úrovně KZM, aby nedocházelo ke kumulaci akcí v jednom termínu podpoříme budování zařízení pro uspokojování volnočasových aktivit rodin a jednotlivců vytvoříme potřebné podmínky pro udržení provozu kina prosadíme obnovu městského koupaliště budeme dbát na údržbu a další rozvoj dětských hřišť PÉČE O PAMÁTKY chceme pečovat o kulturní a historické památky a tyto chápat jako svědectví minulosti pro současný život ve městě O nás: čím se odlišujeme? Sdružení nezávislých kandidátů SPOLEČNĚ PRO ROUDNICI N. L. je tvořeno skupinou lidí, kteří prošli již prvním kolem voleb, když museli formou petice žádat občany města o důvěru, aby splnili zákonnou normu pro účast ve volbách. Naše sdružení k registraci kandidátky potřebovalo doložit 907 platných podpisů, což je 7% z počtu obyvatel našeho města. Díky Vám se nám podařilo doložit více jak 1200 podpisů! Naši kandidáti jsou lidé, kteří dosáhli ve svém profesním a občanském životě významných úspěchů bez podpory politických stran, a to díky vlastním schopnostem, které hodlají nabídnout ve prospěch rozvoje města. Jsme zkrátka roudničtí občané, kteří svoji předvolební kampaň staví na principu vlastního přesvědčení a zápalu pro věc, nikoli na základě peněz ze stranických pokladen nebo příslibu budoucích funkcí či jiných výhod. Ať už se rozhodnete volit kohokoliv, hlavně prosím PŘIJĎTE VOLIT! Vysoká účast ve volbách je nejlepší obranou proti případnému podvádění s hlasy voličů.

12 Víte jak volit? Křížkujte! Váš hlas bude nejvíce slyšet, pokud použijete jeden velký křížek u naší kandidátky č. 6. Vážení spoluobčané, rozhodli jste dát hlas kandidátům naší kandidátky SPOLEČNĚ PRO ROUDNICI NAD LABEM? Váš hlas bude ještě silnější, když na volebním lístku označíte křížkem ve vyznačeném čtverečku v záhlaví sloupce u názvu volební strany č. 6 SPOLEČNĚ PRO ROUDNICI NAD LABEM. Tímto odevzdáte hlas všem kandidátům na naší kandidátce a v náš prospěch bude započteno 21 hlasů, což může být v konečném součtu hlasů rozhodující. S úctou a poděkováním Vladimír Urban - Lála, lídr kandidátky č. 6 Přijďte volit! Naše kandidátka má číslo 6 Budoucnost Roudnice n. L. je ve vašich rukou Více informací o našich cílech se dočtete na: aktuálně na facebooku

Volební program KDU-ČSL společně se starosty a živnostníky pro krajské volby 2012

Volební program KDU-ČSL společně se starosty a živnostníky pro krajské volby 2012 Volební program KDU-ČSL společně se starosty a živnostníky pro krajské volby 2012 Obsah Volební program KDU-ČSL společně se starosty a živnostníky pro krajské volby 2012... 1 Slovo úvodem... 2 Zlínský

Více

uzavírají na základě dohody, tuto SMLOUVU O SPOLUPRÁCI

uzavírají na základě dohody, tuto SMLOUVU O SPOLUPRÁCI SMLOUVA O SPOLUPRÁCI mezi zastupiteli hnutí UFO a zastupiteli hnutí ANO 2011 na volební období 2014 2018 ve statutárním městě Ústí nad Labem s podporou dalších subjektů a osob Zastupitelé statutárního

Více

Stínová vláda ČSSD. Vláda společenské odpovědnosti. www.cssd.cz

Stínová vláda ČSSD. Vláda společenské odpovědnosti. www.cssd.cz Stínová vláda ČSSD Vláda společenské odpovědnosti www.cssd.cz 14.7.2010 www.cssd.cz 1 Stínový předseda vlády Mgr. Bohuslav Sobotka Věk 38 Rodinný stav ženatý, 2 děti Vzdělání Právnická fakulta Masarykovy

Více

PROGRAMOVÉ PROHLÁŠENÍ KOALIČNÍCH STRAN ANO 2011, ČSSD A KDU-ČSL pro volební období 2014-2018 ve statutárním městě Ostrava

PROGRAMOVÉ PROHLÁŠENÍ KOALIČNÍCH STRAN ANO 2011, ČSSD A KDU-ČSL pro volební období 2014-2018 ve statutárním městě Ostrava PROGRAMOVÉ PROHLÁŠENÍ KOALIČNÍCH STRAN ANO 2011, ČSSD A KDU-ČSL pro volební období 2014-2018 ve statutárním městě Ostrava Koaliční partneři politické hnutí ANO 2011 (ANO), Česká strana sociálně demokratická

Více

ESS. European Social Survey. 4. kolo. Karty k hlavnímu dotazníku

ESS. European Social Survey. 4. kolo. Karty k hlavnímu dotazníku ESS European Social Survey 4. kolo Karty k hlavnímu dotazníku 1 KARTA 1 Vůbec žádný Méně než ½ hodiny ½ hodiny až 1 hodinu Více než 1 hodinu, ale ne více než 1,5 hodiny Více než 1,5 hodiny, ale ne více

Více

Prof. Dr. Ing. František Holešovský. Kandidát na rektora Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem

Prof. Dr. Ing. František Holešovský. Kandidát na rektora Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem Prof. Dr. Ing. František Holešovský Kandidát na rektora Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem František Holešovský narodil jsem se 24. října 1950 jsem ženatý, mám dceru a syna titul Ing. jsem získal

Více

magazín senátní magazín senátní senátní volební obvod 78 Zlín Jen mluvit nestačí! MUDr. Miroslav Šindlář kandidát do Senátu

magazín senátní magazín senátní senátní volební obvod 78 Zlín Jen mluvit nestačí! MUDr. Miroslav Šindlář kandidát do Senátu senátní volební obvod 78 Zlín senátní 2008 Jen mluvit nestačí! kandidát do Senátu 1 Úvodní slovo Dopis kandidáta Velmi vítám, když do Senátu kandiduje výrazná osobnost daného regionu a za takového člověka

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA za rok 2014

VÝROČNÍ ZPRÁVA za rok 2014 VÝROČNÍ ZPRÁVA za rok 2014 PRÁVĚ TEĎ! o.p.s. OBSAH Úvodní slovo ředitelky str. 3 Základní údaje str. 5 Poslání společnosti str. 6 Orgány společnosti str. 7 Přehled aktivit v roce 2014 str. 9 Poděkování

Více

Priority a opatření SCLLD MAS Moravská brána

Priority a opatření SCLLD MAS Moravská brána MAS Moravská brána si stanovila na základě veřejných projednávání a analýzy území šest prioritních oblastí, které řeší problémové okruhy. 1. Cesty za poznáním krajiny a historie regionu 2. Zlepšování technické

Více

ANALÝZA SWOT. Datum: rok 2015. Strategický plán rozvoje města Trutnova

ANALÝZA SWOT. Datum: rok 2015. Strategický plán rozvoje města Trutnova ANALÝZA SWOT Zadavatel: Zpracovatel: Město Trutnov Berman Group s.r.o. Datum: rok 2015 Strategický plán rozvoje města Trutnova 2 Analýza SWOT Dne 8. července 2015 proběhlo jednání pracovní skupiny zaměřená

Více

Osvojte si tyto zásady a nebudete pot ebovat doktory! Iva Dvorská, DiS. Jednoduše a zdravě o ima výživové specialistky Ukázka eknihy www.yves.consulting yves@yves.consulting +420 775 965 084 2016 Iva Dvorská

Více

Koncepce školy na období 2016 2022

Koncepce školy na období 2016 2022 Koncepce školy na období 2016 2022 Předložený návrh koncepce školy vychází z mého osobního přesvědčení, z mých dosažených pedagogických zkušeností a mého odhodlání něco změnit ve prospěch školy. Jsem si

Více

Koncepce řízení školy/školského zařízení na dobu 6 let

Koncepce řízení školy/školského zařízení na dobu 6 let Koncepce řízení školy/školského zařízení na dobu 6 let Úvod Než jsem se pustil do práce na této koncepci, stále jsem si připomínal, že musí obsahovat/zohledňovat představy, potřeby či požadavky pracovníků

Více

NOVOVESKÝ ZPRAVODAJ 11/2014

NOVOVESKÝ ZPRAVODAJ 11/2014 NOVOVESKÝ ZPRAVODAJ 11/2014 Úvodní slovo nového starosty Martina Exnera Vážení spoluobčané, milí sousedé, jsou za námi volby, byly vytvořeny nové kandidátky, vyměnila se více než polovina členů zastupitelstva,

Více

1 Programové období EU 2014-2020

1 Programové období EU 2014-2020 2. NEWSLETTER PROFESNÍ KOMORY SOCIÁLNÍCH PRACOVNÍKŮ_listopad 2013 Prostřednictvím 2. newsletteru Profesní komory sociálních pracovníků (dále PKSP) bychom Vás rádi informovali o nadcházejícím programovém

Více

Příloha 9 Vyhodnocení dotazníků mezi občany

Příloha 9 Vyhodnocení dotazníků mezi občany S t r a t e g i e C L L D 2 1 4 Příloha 9 Vyhodnocení dotazníků mezi občany Dotazník ke Strategii komunitně vedeného místního rozvoje MAS Hrubý Jeseník na léta 14 - Dotazníkové šetření probíhalo v letech

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI Základní škola Přimda, okres Tachov, příspěvková organizace VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLNÍ ROK 2009/2010 V Přimdě 23. 9. 2010 Zpracovala: Mgr. Marcela Husáková Základní údaje o škole Název školy: Základní

Více

140.187 Str. 1 DOTAZNÍK CESES

140.187 Str. 1 DOTAZNÍK CESES . Str. DOTAZNÍK CESES Rád(a) bych Vám položil(a) několik otázek na téma Vaší budoucnosti a budoucnosti naší země. Nejdříve bych se rád(a) zeptal(a) na Vaši budoucnost.. Zkuste si, prosím, představit, jak

Více

Volební program politického hnutí Starostové pro Liberecký kraj krajské volby 2012

Volební program politického hnutí Starostové pro Liberecký kraj krajské volby 2012 CHCEME ODPOVĚDNÝ, TRANSPARENTNÍ A VSTŘÍCNÝ LIBERECKÝ KRAJ Volební program politického hnutí Starostové pro Liberecký kraj krajské volby 2012 Liberecký kraj a jeho řádné fungování je pro Vás, jeho obyvatele,

Více

Nová strategie obchodní a investiční politiky

Nová strategie obchodní a investiční politiky Úvod Na exportu EU v současné době závisí přes 30 milionů pracovních míst a předpokládá se, že v budoucích 10-15 letech bude 90% růstu generováno za hranicemi EU, proto je potřeba navázat vztahy se třetími

Více

Turnov příjemné město v každém detailu

Turnov příjemné město v každém detailu Turnov příjemné město v každém detailu - pokračování v postupné regeneraci sídliště u nádraží, postupné úpravy prostorů ve všech sídlištích s důrazem na dětská hřiště a rozumné rozšíření parkovacích ploch

Více

Lenka Ptáčková se vrhá do volební kampaně s heslem Notebooky do škol.

Lenka Ptáčková se vrhá do volební kampaně s heslem Notebooky do škol. Lenka Ptáčková se vrhá do volební kampaně s heslem Notebooky do škol. Jste křehká žena, ale utkala jste se statečně v ostrém souboji o místo na kandidátce lidovců. Jak to nakonec dopadlo? Nakonec jsme

Více

BUDOUCNOST MÁME VE SVÝCH RUKOU!

BUDOUCNOST MÁME VE SVÝCH RUKOU! BUDOUCNOST MÁME VE SVÝCH RUKOU! Programové prohlášení prof. JUDr. Milany Hrušákové, CSc. kandidátky na funkci děkanky PF UP ve funkčním období 2007 2011 Programové prohlášení na následující čtyřleté funkční

Více

Programové prohlášení vlády. I. Preambule

Programové prohlášení vlády. I. Preambule Programové prohlášení vlády 1992 I. Preambule Vláda České a Slovenské Federativní Republiky předstupuje před Federální shromáždění i před občany našeho státu se svým programový prohlášením, které odráží

Více

SVĚŘTE TO DO SPRÁVNÝCH RUKOU. Volební program. České strany sociálně demokratické pro hlavní město Prahu v letech 2006 2010 WWW.CSSDPRAHA.

SVĚŘTE TO DO SPRÁVNÝCH RUKOU. Volební program. České strany sociálně demokratické pro hlavní město Prahu v letech 2006 2010 WWW.CSSDPRAHA. Volební program České strany sociálně demokratické pro hlavní město Prahu v letech 2006 2010 WWW.CSSDPRAHA.CZ PRAHA - metropole pro všechny Program České strany sociálně demokratické pro hlavní město Prahu

Více

NOVĚ VYHLÁŠENÉ VÝZVY Podpora Ústeckého kraje na sociální služby protidrogové politiky 2016 Podpora Ústeckého kraje na sociální služby 2016 - malý

NOVĚ VYHLÁŠENÉ VÝZVY Podpora Ústeckého kraje na sociální služby protidrogové politiky 2016 Podpora Ústeckého kraje na sociální služby 2016 - malý NOVĚ VYHLÁŠENÉ VÝZVY Podpora Ústeckého kraje na sociální služby protidrogové politiky 2016 Podpora Ústeckého kraje na sociální služby 2016 - malý dotační program OP Zaměstnanost - Budování kapacit nestátních

Více

- Ve spolupráci s Regionálním muzeem budeme usilovat o obnovení expozice plakátů A. Muchy - Zvýšíme spolupráci s Muzeem loutkářských kultur

- Ve spolupráci s Regionálním muzeem budeme usilovat o obnovení expozice plakátů A. Muchy - Zvýšíme spolupráci s Muzeem loutkářských kultur Programové prohlášení Rady města Chrudim Rada města Chrudim v návaznosti na uzavřenou koaliční smlouvu stran ČSSD, SNK ED, Koalice pro Chrudim, VV,TOP09 a Strany svobodných občanů, vzešlých z komunálních

Více

Příloha 4: Přehled krajských programů

Příloha 4: Přehled krajských programů Příloha 4: Přehled krajských programů Kraj Program/podprogram/grantové schéma/dotační titul Kód aktivit Liberecký Podpora hospodářského rozvoje 16, 35 Podpora sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, popř.

Více

Aktivity pro prevenci stresu Projekt Leonardo da Vinci Scénář pro hraní rolí GEA (zpracováno společností IDEC)

Aktivity pro prevenci stresu Projekt Leonardo da Vinci Scénář pro hraní rolí GEA (zpracováno společností IDEC) Scénář pro hraní rolí GEA (zpracováno společností IDEC) 1 Představení - pravidla 1. Cíle Cílem této scénky pro hraní rolí je: - podpořit upevnění nově získaných znalostí - dát podnět ke spolupráci v průběhu

Více

DUBNOVÉ WORKSHOPOVÉ DNY PRO ŠKOLY NA LABYRINTU VĚD(ĚNÍ), UNIVERZITY PRVNÍHO VĚKU NA PedF UK 15.4.2016, 18.4.2016, 25. 26. 4. 2016

DUBNOVÉ WORKSHOPOVÉ DNY PRO ŠKOLY NA LABYRINTU VĚD(ĚNÍ), UNIVERZITY PRVNÍHO VĚKU NA PedF UK 15.4.2016, 18.4.2016, 25. 26. 4. 2016 DUBNOVÉ WORKSHOPOVÉ DNY PRO ŠKOLY NA LABYRINTU VĚD(ĚNÍ), UNIVERZITY PRVNÍHO VĚKU NA PedF UK 15.4.2016, 18.4.2016, 25. 26. 4. 2016 Workshopová dopoledne, která jsme umístili do dnů, kdy se konají přijímací

Více

Česká školní inspekce Jihomoravský inspektorát INSPEKČNÍ ZPRÁVA. Čj. ČŠIB-1335/13-B. Základní škola, Znojmo, Mládeže 3

Česká školní inspekce Jihomoravský inspektorát INSPEKČNÍ ZPRÁVA. Čj. ČŠIB-1335/13-B. Základní škola, Znojmo, Mládeže 3 Česká školní inspekce Jihomoravský inspektorát INSPEKČNÍ ZPRÁVA Čj. ČŠIB-1335/13-B Název právnické osoby vykonávající činnost školy a školských zařízení Sídlo E-mail právnické osoby Základní škola, Znojmo,

Více

Program Strany zelených v Praze 11 pro komunální volby 2014

Program Strany zelených v Praze 11 pro komunální volby 2014 Program Strany zelených v Praze 11 pro komunální volby 2014 TRANSPARENTNOST A EFEKTIVNÍ HOSPODAŘENÍ ČERPÁNÍ FINANCÍ Z FONDŮ EVROPSKÉ UNIE V letech 2008 2010 měla Strana zelených na Praze 11 na starosti

Více

Katalog poskytovatelů sociálních služeb a služeb souvisejících

Katalog poskytovatelů sociálních služeb a služeb souvisejících Katalog poskytovatelů sociálních služeb a služeb souvisejících Tento projekt je financován z Evropského sociálního fondu, prostřednictvím Operačního programu lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ) a státním

Více

Zpráva o činnosti v oblasti primární prevence ve školním roce 2014 / 2015

Zpráva o činnosti v oblasti primární prevence ve školním roce 2014 / 2015 Základní škola Ústí nad Labem, příspěvková organizace, Mírová 2734 / 4, 400 11, Ústí n. L. Zpráva o činnosti v oblasti primární prevence ve školním roce 2014 / 2015 Mgr. Martin Nosek Metodik primární prevence

Více

Výroční zpráva o činnosti školy

Výroční zpráva o činnosti školy Základní škola a Mateřská škola Bořitov, okres Blansko, příspěvková organizace Školní 125, 679 21 Bořitov Výroční zpráva o činnosti školy Školní rok: 2014/2015 1 Část I. Základní údaje o škole Název školy:

Více

Základní teze analýzy potřeb v území. v rámci Krajského akčního plánování vzdělávání Středočeského kraje. Únor 2016

Základní teze analýzy potřeb v území. v rámci Krajského akčního plánování vzdělávání Středočeského kraje. Únor 2016 Základní teze analýzy potřeb v území v rámci Krajského akčního plánování vzdělávání Středočeského kraje Únor 2016 1. Které jsou rozvojové priority kraje a jak se promítají do oblasti vzdělávání? 2. Které

Více

3. ročník výroční konference o realizaci Regionálního operačního programu Jihovýchod, tentokrát nad otázkami provázejícími realizaci projektů

3. ročník výroční konference o realizaci Regionálního operačního programu Jihovýchod, tentokrát nad otázkami provázejícími realizaci projektů Regionální operační program Jihovýchod evropská šance pro region 3. ročník výroční konference o realizaci Regionálního operačního programu Jihovýchod, tentokrát nad otázkami provázejícími realizaci projektů

Více

PRACOVNÍ SKUPINA SENIOŘI

PRACOVNÍ SKUPINA SENIOŘI 1 strana PRACOVNÍ SKUPINA SENIOŘI Motto: Každý člověk si přeje dlouhý život, ale nikdo nechce být starý. Jonathan Swift Vážení čtenáři, v tomto čísle Bulletinu bych Vám chtěla představit skupinu lidí,

Více

Příklad dobré praxe I

Příklad dobré praxe I Projekt Další vzdělávání pedagogických pracovníků středních škol v oblasti kariérového poradenství CZ 1.07/1.3.00/08.0181 Příklad dobré praxe I z realizace kariérového poradenství Ing. Tomáš Posker 2010

Více

Politika řízení lidských zdrojů společnosti COM PLUS CZ a.s.

Politika řízení lidských zdrojů společnosti COM PLUS CZ a.s. Politika řízení lidských zdrojů společnosti COM PLUS CZ a.s. V návaznosti na kodexy společnosti COM PLUS CZ, a.s. (dále jen CP CZ) vyhlašuje představenstvo společnosti Politiku řízení lidských zdrojů společnosti

Více

MUDr. Luděk Sefzig moji osobní důvěru má. Pokud mu dáte svoji důvěru i Vy, věřím, že Vás nezklame.

MUDr. Luděk Sefzig moji osobní důvěru má. Pokud mu dáte svoji důvěru i Vy, věřím, že Vás nezklame. Slovo předsedy ODS Vážení spoluobčané, volby do Senátu, i když se týkají pouze jedné třetiny senátních obvodů, jsou pro naši zemi a její budoucnost velmi důležité. Doufám, že to všichni víte. Náš Senát

Více

ZŠ J.A.Komenského Lysá nad Labem, Komenského 1534, okres Nymburk Tel./fax. 325 551 220 e-mail:info@zsjaklysa.cz www.zsjaklysa.cz ŠKOLNÍ ZPRAVODAJ /

ZŠ J.A.Komenského Lysá nad Labem, Komenského 1534, okres Nymburk Tel./fax. 325 551 220 e-mail:info@zsjaklysa.cz www.zsjaklysa.cz ŠKOLNÍ ZPRAVODAJ / ŠKOLNÍ ZPRAVODAJ / Vážení rodiče, přátelé naší školy, znovu se setkáváme po prázdninách a Zpravodaj Vám přináší jako každoročně informace k novému školnímu roku. Další informace získáte zakoupením školního

Více

KOMISE EVROPSKÝCH SPOLEČENSTVÍ SDĚLENÍ KOMISE RADĚ A EVROPSKÉMU PARLAMENTU. o akčním plánu EU pro lesnictví {SEK(2006) 748}

KOMISE EVROPSKÝCH SPOLEČENSTVÍ SDĚLENÍ KOMISE RADĚ A EVROPSKÉMU PARLAMENTU. o akčním plánu EU pro lesnictví {SEK(2006) 748} KOMISE EVROPSKÝCH SPOLEČENSTVÍ V Bruselu dne 15.6.2006 KOM(2006) 302 v konečném znění SDĚLENÍ KOMISE RADĚ A EVROPSKÉMU PARLAMENTU o akčním plánu EU pro lesnictví {SEK(2006) 748} CS CS SDĚLENÍ KOMISE RADĚ

Více

Co připravujeme na rok 2010...

Co připravujeme na rok 2010... Leden 2010 OBEC PASEKA Co připravujeme na rok 2010... Prioritou v letošním roce je získání dotace na půdní vestavbu učeben cizího jazyka a počítačové učebny v naší ZŠ. O zafinancování této akce se snažíme

Více

Rekreologie - kategorizace

Rekreologie - kategorizace Rekreologie - kategorizace Motivační činitelé rekreace jsou regenerace fyzických a duševních sil Rekreace - hrubé rozdělení pasivní - odpočinek, četba, poslech hudby, sledování TV, vzdělávání, nejsou limitovány

Více

Interní protikorupční program Národní lékařské knihovny

Interní protikorupční program Národní lékařské knihovny Interní protikorupční program Národní lékařské knihovny Úvod Interní protikorupční program NLK (dále IPPNLK) je zpracován na základě rezortního interního protikorupčního programu, který je zpracován na

Více

VÝZVA K PŘEDKLÁDÁNÍ ŽÁDOSTÍ O DOTACI V RÁMCI ROP SEVEROZÁPAD

VÝZVA K PŘEDKLÁDÁNÍ ŽÁDOSTÍ O DOTACI V RÁMCI ROP SEVEROZÁPAD Sídlo: Masarykova 3488/1, 400 01 Ústí nad Labem tel.: 475 240 600, fax: 475 240 610 www.nuts2severozapad.cz, www.europa.eu Pracoviště: Závodní 353/88, 360 21 Karlovy Vary tel.: 353 502 624, fax: 353 502

Více

SVČ KROUŽKY PRO DĚTI STŘEDNÍ ČECHY

SVČ KROUŽKY PRO DĚTI STŘEDNÍ ČECHY SVČ KROUŽKY PRO DĚTI STŘEDNÍ ČECHY KONCEPCE ROZVOJE ŠKOLSKÉHO ZAŘÍZENÍ pro období školních roku 2015/2016 až 2020/2021 V Praze dne 15. 9. 2015 Předkládá: PhDr. Mgr. Marek Vraný Projednáno na pedagogické

Více

Dlouhodobý záměr Fakulty mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze na období 2011 2015

Dlouhodobý záměr Fakulty mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze na období 2011 2015 Dlouhodobý záměr Fakulty mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze na období 2011 2015 Materiál upravený na základě jednání kolegia děkanky 10. 11. 2010 Dlouhodobý záměr Fakulty mezinárodních

Více

Jak se Vám ve městě žije?

Jak se Vám ve městě žije? Jak se Vám ve městě žije? 19% 2%2% 18% velmi dobře spíše dobře ani dobře, ani špatně spíše špatně velmi špatně 59% Co se Vám na Vašem městě nejvíce líbí? BLÍZKOST PŘÍRODY 156 KLIDNÝ ŽIVOT 125 VZHLED OBCE

Více

Město Blansko. Aktualizace Strategického plánu rozvoje města Blansko na léta 2013-2023 k 01.01.2016

Město Blansko. Aktualizace Strategického plánu rozvoje města Blansko na léta 2013-2023 k 01.01.2016 Město Blansko Aktualizace Strategického plánu rozvoje města Blansko na léta 2013-2023 k 01.01.2016 Strategický plán rozvoje města Blansko na léta 2013-2023 byl schválen Zastupitelstvem města Blansko na

Více

Evropský balíček proti daňovým únikům

Evropský balíček proti daňovým únikům I. Úvod Evropská komise předložila 28. ledna 2016 balíček iniciativ proti vyhýbání se daňovým povinnostem ze strany právnických osob. Komise v něm vyzvala členské státy k užší spolupráci, výměně daňových

Více

připravilo pro své klienty nabídku aktivit na období 2012/2013.

připravilo pro své klienty nabídku aktivit na období 2012/2013. VZDĚLÁVACÍ A ZÁJMOVÉ AKTIVITY 2012/2013 připravilo pro své klienty nabídku aktivit na období 2012/2013. Na následujících stránkách najdete zájmové, vzdělávací a společenské aktivity, které budeme realizovat

Více

Základní škola Kosmonosy Podzámecká 1, okres Mladá Boleslav

Základní škola Kosmonosy Podzámecká 1, okres Mladá Boleslav Základní škola Kosmonosy Podzámecká 1, okres Mladá Boleslav sekretariát tel.: 778 022 279 ředitelství tel.: 778 002 243 skolakosmonosy@seznam.cz www.zskosmonosy.cz Rámcový plán úkolů Školní rok 2014/2015

Více

Koncepční záměry a úkoly. Základní škola Klimkovice, 2013-2016

Koncepční záměry a úkoly. Základní škola Klimkovice, 2013-2016 Koncepční záměry a úkoly Základní školy Klimkovice 2013-2016 Charakteristika školy: NÁZEV: Základní škola Klimkovice, příspěvková organizace ZŘIZOVATEL: Město Klimkovice IZO: 102 244 154 e-mail: zs-klimkovice@quick.cz

Více

Výroční zpráva zapsaný spolek VOLAVKA 2012. rok třetí: 2014. www.volavkaos.cz

Výroční zpráva zapsaný spolek VOLAVKA 2012. rok třetí: 2014. www.volavkaos.cz Výroční zpráva zapsaný spolek VOLAVKA 2012 rok třetí: 2014 www.volavkaos.cz tím, že budeme štědří, najdeme své Bohem dané dary a svého Bohem daného génia. Robert T. Kiyosaki OBSAH: Úvodní slovo předsedkyně

Více

Programové prohlášení Rady Karlovarského kraje na období 2012 2016

Programové prohlášení Rady Karlovarského kraje na období 2012 2016 Programové prohlášení Rady Karlovarského kraje na období 2012 2016 Preambule Občané Karlovarského kraje ve svobodných a demokratických volbách do zastupitelstev krajů v říjnu roku 2012 dali svoji důvěru

Více

Monitoring dotačních titulů a programových příležitostí

Monitoring dotačních titulů a programových příležitostí Aktualizace ke dni: 31. 8. 2011 Jihočeská hospodářská komora Husova 9, 370 01 České Budějovice Tel.: 387 318 433 (sekretariát úřadu) Fax: 387 318 431 jhk@jhk.cz http://www.jhk.cz Regioprojekt, s. r. o.

Více

STRATEGICKÝ PLÁN Statutárního města Opavy

STRATEGICKÝ PLÁN Statutárního města Opavy Statutární město Opava Aktualizace 2014 STRATEGICKÝ PLÁN Statutárního města Opavy Základní východisko Zdraví a kvalita života obyvatel se zlepší a směřování města k udržitelnému rozvoji bude zajištěno,

Více

ITI ostravské aglomerace

ITI ostravské aglomerace ITI ostravské aglomerace Manažerský souhrn integrované teritoriální investice Investiční plán pro udržitelný rozvoj měst v území ostravské aglomerace na období 2014 2020 Ostrava, listopad 2015 1 Jaká jsou

Více

Prohlubování psychologických kompetencí pedagogických pracovníků II.

Prohlubování psychologických kompetencí pedagogických pracovníků II. Tato příloha řeší rozpracování následujících vzdělávacích programů: 1. Prohlubování psychologických kompetencí pedagogických pracovníků II. 2. Efektivní učení žáka se speciálními vzdělávacími potřebami

Více

ALTERNATIVY FINANČNÍCH ZDROJŮ EU PRO MALÉ A STŘEDNÍ FIRMY V REGIONU

ALTERNATIVY FINANČNÍCH ZDROJŮ EU PRO MALÉ A STŘEDNÍ FIRMY V REGIONU ALTERNATIVY FINANČNÍCH ZDROJŮ EU PRO MALÉ A STŘEDNÍ FIRMY V REGIONU Halina Starzyczná, Pavlína Pellešová, Beata Blechová Univerzitní nám. 1934/3, 733 40 Karviná, Česká republika Email: starzyczna@opf.slu.cz,

Více

PROGRAM KSČM PRO BUDOUCNOST

PROGRAM KSČM PRO BUDOUCNOST PROGRAM KSČM PRO BUDOUCNOST Poctivost se musí vyplácet! Budoucnost mládí, jistoty stáří! Odpovědnost k prostředí, ve kterém žijeme! Práci, ne sociální dávky! Více rozhodovacích pravomocí lidem! Ano míru

Více

MÍSTNÍ AKČNÍ SKUPINA MIKROREGIONU FRÝDLANTSKO / MASiF

MÍSTNÍ AKČNÍ SKUPINA MIKROREGIONU FRÝDLANTSKO / MASiF KDO JSME Místní akční skupina Mikroregionu Frýdlantsko (MASiF) vznikla na konci roku 2004 jako občanské sdružení. Je otevřené pro obce, města a jejich příspěvkové organizace, nestátní neziskové organizace,

Více

Teze k úvodní rozvaze o charakteru území městských částí

Teze k úvodní rozvaze o charakteru území městských částí Teze k úvodní rozvaze o charakteru území městských částí Pracovní verze lokalit Obsahovat připomínky k první pracovní verzi lokalit; tedy názvy lokalit, jejich vymezení, atp. V první verzi jsou vymezeny

Více

Ing. Věra Klosová. Motto, které svým účastníkům často připomínám:

Ing. Věra Klosová. Motto, které svým účastníkům často připomínám: Ing. Věra Klosová Věk: 43 let Bydliště: Mladá Boleslav Děti na škole: dcera ve 3.A. Pracuji jako samostatná lektorka se zaměřením na tzv. měkké dovednosti. Zaměřuji se především na Komunikační dovednosti,

Více

Tematické literární akce

Tematické literární akce Tematické literární akce na Gymnáziu Jaroslava Heyrovského aneb čtení je radost Co děláme na podporu dětského čtenářství? Doplňování knihovního fondu aktuální literaturou Seznámení studentů s projektem

Více

Místní sdružení ODS v Příboře vám představuje. Program příjemných překvapení

Místní sdružení ODS v Příboře vám představuje. Program příjemných překvapení Místní sdružení ODS v Příboře vám představuje Program příjemných překvapení na léta 2010-2014 Vycházející ze zkušeností, odpovědnosti a znalostí našich kandidátů. Program je transparentní, umožňující vaši

Více

DOKUMENT O PANELU HUMANITÁRNÍCH ORGANIZACÍ ÚSTECKÉHO KRAJE. Kapacity, kontakty a zapojení PANELU HO

DOKUMENT O PANELU HUMANITÁRNÍCH ORGANIZACÍ ÚSTECKÉHO KRAJE. Kapacity, kontakty a zapojení PANELU HO DOKUMENT O PANELU HUMANITÁRNÍCH ORGANIZACÍ ÚSTECKÉHO KRAJE Kapacity, kontakty a zapojení PANELU HO Zasedání ústeckého PANELU na Krajském úřadě Ústeckého kraje dne 1. 4. 2014 Dokument je popisem činnosti

Více

1. Charakteristika školy

1. Charakteristika školy 2 Obsah 1. Charakteristika školy str. 3 2. Vzdělávací programy školy str. 4 3. Zaměstnanci školy str. 5-6 4. Přijímání žáků do ZUŠ str. 7 5. Zařazování žáků str. 8-9 6. Příspěvek na provoz školy str. 10

Více

Kytlické vzpomínání. E+E. Sedláček, rodinné archivy

Kytlické vzpomínání. E+E. Sedláček, rodinné archivy Kytlické vzpomínání 2015 E+E. Sedláček, rodinné archivy Jan Fischer 1921-2011 Narodil se a žil v Praze až do roku 1941, kdy byl transportován do Terezína. Následoval koncentrační tábor Osvětim a další

Více

Informační čtvrtletník Integrovaného operačního programu červen 2009

Informační čtvrtletník Integrovaného operačního programu červen 2009 NEWSLETTER iop no. 5 POD LUP O U Víte, že 29. května 2009 bylo z 5 758 přijatých žádostí o podporu v IOP již 966 vybráno k podpoře? Na tyto schválené projekty přispěje Evropská unie celkem 2 495 129 837

Více

Jedenáctá kapitola. Narození mezi západem Slunce a půlnocí

Jedenáctá kapitola. Narození mezi západem Slunce a půlnocí Jedenáctá kapitola Narození mezi západem Slunce a půlnocí Okamžik, který je uprostřed mezi západem Slunce a půlnocí, se může velice lišit, protože v zimě může Slunce v severních zeměpisných šířkách zajít

Více

Mgr. Martina Fenclová, Ing. Eva Temňáková. v sekretariátu (po skončení platnosti ve spisovně školy) Elektronická podoba je uložena: PHProjekt

Mgr. Martina Fenclová, Ing. Eva Temňáková. v sekretariátu (po skončení platnosti ve spisovně školy) Elektronická podoba je uložena: PHProjekt Gymnázium a obchodní akademie Chodov Smetanova 738, 357 35 Chodov DLOUHODOBÝ ZÁMĚR ROZVOJE ŠKOLY účinnost od: 01. 09. 2012 číslo a verze dokumentu: ST_001_v2 Zpracoval/a: Mgr. Martina Fenclová, Ing. Eva

Více

INSPEKČNÍ ZPRÁVA. Střední odborné učiliště nábytkářské s.r.o. Horská 167, 460 Liberec. Identifikátor: 600 010 601

INSPEKČNÍ ZPRÁVA. Střední odborné učiliště nábytkářské s.r.o. Horská 167, 460 Liberec. Identifikátor: 600 010 601 Česká školní inspekce Liberecký inspektorát INSPEKČNÍ ZPRÁVA Střední odborné učiliště nábytkářské s.r.o. Horská 167, 460 Liberec Identifikátor: 600 010 601 Termín konání inspekce: 31. květen 2007 4. červen

Více

ZELENÁ PRO PRAHU 6. Volební program Strany zelených pro Prahu 6 podzim 2010

ZELENÁ PRO PRAHU 6. Volební program Strany zelených pro Prahu 6 podzim 2010 ZELENÁ PRO PRAHU 6 Volební program Strany zelených pro Prahu 6 podzim 2010 Strana zelených získala v minulých volbách od voličů čtyři mandáty v zastupitelstvu městské části a je na čase skládat účty. Kromě

Více

Česká školní inspekce Plzeňský inspektorát INSPEKČNÍ ZPRÁVA. Č. j. ČŠIP-141/12-P. Jesenická 11, 323 23 Plzeň. společnost s ručením omezeným

Česká školní inspekce Plzeňský inspektorát INSPEKČNÍ ZPRÁVA. Č. j. ČŠIP-141/12-P. Jesenická 11, 323 23 Plzeň. společnost s ručením omezeným Česká školní inspekce Plzeňský inspektorát INSPEKČNÍ ZPRÁVA Č. j. ČŠIP-141/12-P Název právnické osoby vykonávající činnost školy: Sídlo: Soukromá základní škola Elementária, s. r. o. Jesenická 11, 323

Více

Příloha 6 Vazba strategie na relevantní strategické dokumenty

Příloha 6 Vazba strategie na relevantní strategické dokumenty Příloha 6 Vazba strategie na relevantní strategické dokumenty Relevantní strategické dokumenty na krajské, regionální a lokální úrovni nejsou v rozporu se Strategií komunitně vedeného místního rozvoje

Více

Strategický plán rozvoje města Uherské Hradiště do roku 2020 - aktualizace

Strategický plán rozvoje města Uherské Hradiště do roku 2020 - aktualizace Strategický plán rozvoje města Uherské Hradiště do roku 2020 - aktualizace Odbor architektury plánování a rozvoje MěÚ Uherské Hradiště, Mepco, s.r.o. Strana 1 Úvod Strategický plán rozvoje města Uherské

Více

MATEŘSKÉ CENTRUM. RÁKOSNÍČEK, o.s.

MATEŘSKÉ CENTRUM. RÁKOSNÍČEK, o.s. MATEŘSKÉ CENTRUM RÁKOSNÍČEK, o.s. Výroční zpráva 2011 OBSAH: 1. Historie a představení MC Rákosníček,o.s. 2. Rok 2011 3. Orgány sdružení, zaměstnanci 4. Programová nabídka 5. Akce pro celou rodinu 6. Vzdělávací

Více

O nás. Naše cíle. Ukázat, že zapojovat veřejnost do rozhodování je možné a to i u složitých témat

O nás. Naše cíle. Ukázat, že zapojovat veřejnost do rozhodování je možné a to i u složitých témat VÝROČNÍ ZPRÁVA 2011 O nás Občanské sdružení Změna pro Liberec sdružuje aktivní občany, kteří se rozhodli spojit své síly, aby změnili Liberec v místo, kde se bude dobře žít. Usilujeme o vytvoření nekorupčního,

Více

PŘÍLOHA A - KLÍČOVÉ PROBLÉMY A PRIORITY ROZVOJE

PŘÍLOHA A - KLÍČOVÉ PROBLÉMY A PRIORITY ROZVOJE PŘÍLOHY PŘÍLOHA A - KLÍČOVÉ PROBLÉMY A PRIORITY ROZVOJE KLÍČOVÉ PROBLÉMY klíčové problémy řazeny dle počtu bodů OBLASTI ROZVOJE nejvýznamnější problémové oblasti klíčový problém oblast body oblast kód

Více

NÁVOD JAK NA TO. autor: Josef Cvrček. www.vydelavej-focenim.cz

NÁVOD JAK NA TO. autor: Josef Cvrček. www.vydelavej-focenim.cz NÁVOD JAK NA TO autor: Josef Cvrček www.vydelavej-focenim.cz Důležité upozornění Pokud chcete z tohoto návodu dostat, co nejvíce, doporučuji se NEJPRVE podívat na video, které tento návod doprovází. Ve

Více

Dotazník obce Morašice

Dotazník obce Morašice Vážení spoluobčané, dovolujeme si Vás oslovit, jelikož připravujeme Strategický plán rozvoje obce Morašice pro nejbližší léta i dlouhodobějším horizont a Váš názor na stanovení hlavních směrů rozvoje je

Více

1. část. Úvodní slovo Poslání a cíle Statut Organizační struktura. 2. část

1. část. Úvodní slovo Poslání a cíle Statut Organizační struktura. 2. část 1. část Úvodní slovo Poslání a cíle Statut Organizační struktura 2. část Něco málo z historie Specializované cvičení Vzdělávací program Novinky Do budoucnosti 3. část Finanční zpráva poděkování 1 2 Společnost

Více

PROFESNÍ ŽIVOTOPIS. Koutna.iva@seznam.cz Telefon 605 806 840

PROFESNÍ ŽIVOTOPIS. Koutna.iva@seznam.cz Telefon 605 806 840 PROFESNÍ ŽIVOTOPIS OSOBNÍ INFORMACE Jméno a příjmení, titul Yvona Koutná, Ing. e-mail Koutna.iva@seznam.cz Telefon 605 806 840 PROFESNÍ ZAMĚŘENÍ Specialista s 30tiletou praxí (z toho 20 let ve školství,

Více

Programové prohlášení na období 2010 2014. Na základě volebních programů SNK V duchu tradic a SNK Změna pro Přibice 2010

Programové prohlášení na období 2010 2014. Na základě volebních programů SNK V duchu tradic a SNK Změna pro Přibice 2010 Programové prohlášení na období 2010 2014 Na základě volebních programů SNK V duchu tradic a SNK Změna pro Přibice 2010 Základní teze Východiskem je nalezení programové shody mezi SNK V duchu tradic a

Více

Dotazník pro uživatele sociálních služeb a veřejnost

Dotazník pro uživatele sociálních služeb a veřejnost Dotazník pro uživatele sociálních služeb a veřejnost Vážení občané, do rukou se Vám dostává dotazník, který se zabývá plánováním sociálních služeb a rozvojem kvality života ve Vaší obci/ městě. Cílem tohoto

Více

STŘEDNÍ ŠKOLA ENERGETICKÁ A STAVEBNÍ, CHOMUTOV, Na Průhoně 4800, příspěvková organizace

STŘEDNÍ ŠKOLA ENERGETICKÁ A STAVEBNÍ, CHOMUTOV, Na Průhoně 4800, příspěvková organizace Koncepce školního poradenského střediska: pedagogicko psychologické poradenství RaDoSt (Rada dostupná studentům) 8-HP01-028/REV0 Strana 1 (celkem14) Základní charakteristika poradenských služeb ve škole

Více

Otázky a odpovědi k aktivitám podporovaným prostřednictvím IROP (verze k4.11. 2015)

Otázky a odpovědi k aktivitám podporovaným prostřednictvím IROP (verze k4.11. 2015) Otázky a odpovědi k aktivitám podporovaným prostřednictvím IROP (verze k4.11. 2015) Specifický cíl 2.1. Zvýšení kvality a dostupnosti služeb vedoucí k sociální inkluzi 1. Žadatel má v plánu vybudovat komunitní

Více

Česká školní inspekce Jihomoravský inspektorát INSPEKČNÍ ZPRÁVA. Čj. ČŠIP-1098/P-P. Mateřská škola KOMETKA, s.r.o.

Česká školní inspekce Jihomoravský inspektorát INSPEKČNÍ ZPRÁVA. Čj. ČŠIP-1098/P-P. Mateřská škola KOMETKA, s.r.o. INSPEKČNÍ ZPRÁVA Čj. ČŠIP-1098/P-P Název právnické osoby vykonávající činnost školy Mateřská škola KOMETKA, s.r.o. Sídlo Střední 26, Brno, 60200 E-mail právnické osoby IČ 01873784 Identifikátor 691005419

Více

DĚTI A DOMÁCÍ NÁSILÍ NOVÉ PERSPEKTIVY

DĚTI A DOMÁCÍ NÁSILÍ NOVÉ PERSPEKTIVY CENTRUM LOCIKA VÁS SRDEČNĚ VÍTÁ NA KONFERENCI DĚTI A DOMÁCÍ NÁSILÍ NOVÉ PERSPEKTIVY AKCE SE KONÁ POD ZÁŠTITOU MINISTERSTVA PRÁCE A SOCIÁLNÍCH VĚCÍ PROFILY VYSTUPUJÍCÍCH A ANOTACE PŘÍSPĚVKŮ PŘÍBĚH O LOCICE

Více

Zápis z pracovní skupiny Cestovní ruch v rámci plánování strategie MAS Blaník o. s. na roky 2014 2020(5)

Zápis z pracovní skupiny Cestovní ruch v rámci plánování strategie MAS Blaník o. s. na roky 2014 2020(5) Zápis z pracovní skupiny Cestovní ruch v rámci plánování strategie MAS Blaník o. s. na roky 2014 2020(5) Datum konání: III. kolo, 6. 5. 2014, 17 20 hodin Garant skupiny: Mgr. Kateřina Červenková (ČSOP

Více

Akční plán rozvoje území správního obvodu obce s rozšířenou působností Stříbro

Akční plán rozvoje území správního obvodu obce s rozšířenou působností Stříbro Akční plán rozvoje území správního obvodu obce s rozšířenou působností Stříbro Dokument je zpracován pro období 2016-2017 Tento výstup byl financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu

Více

Zmapování potřeb základních, středních a vysokých škol ve vazbě na nové programovací období Ústecký kraj

Zmapování potřeb základních, středních a vysokých škol ve vazbě na nové programovací období Ústecký kraj Zmapování potřeb základních, středních a vysokých škol ve vazbě na nové programovací období Zmapování potřeb základních, středních a vysokých škol ve vazbě na nové programovací období Ústecký kraj 1 Zmapování

Více

AKČNÍ PLÁN MĚSTA BĚLÁ POD BEZDĚZEM

AKČNÍ PLÁN MĚSTA BĚLÁ POD BEZDĚZEM Projektové záměry na období roku 2012 s výhledem do konce volebního období v rozdělení dle klíčových a prioritních oblastí Strategického plánu města Bělá pod Bezdězem Strategický plán města ze dne 28.06.2006

Více

Příloha č. 3 Dílčí SWOT analýzy jednotlivých prioritních oblastí

Příloha č. 3 Dílčí SWOT analýzy jednotlivých prioritních oblastí Strategický plán ekonomického a územního rozvoje Statutárního města Opavy pro období 2007-2020 Příloha č. 3 Dílčí SWOT analýzy jednotlivých prioritních oblastí Dílčí SWOT analýza prioritní oblast Ekonomika

Více

Program rozvoje města Uherský Brod. na období 2015-2021

Program rozvoje města Uherský Brod. na období 2015-2021 Program rozvoje města Uherský Brod na období 2015-2021 Návrhová část 27. února 2015 Návrhová část Programu rozvoje m ěsta Uherský Brod 1 ZADAVATEL: Město Uherský Brod Masarykovo nám. 100 688 17 Uherský

Více

2. PŘEHLED ČINNOSTI SDRUŢENÍ V ROCE 2006 2.1. CO PŘEDCHÁZELO OBČANSKÉMU SDRUŢENÍ PIK-ART? 2.2. ČINNOST ZA ROK 2006 2.3.

2. PŘEHLED ČINNOSTI SDRUŢENÍ V ROCE 2006 2.1. CO PŘEDCHÁZELO OBČANSKÉMU SDRUŢENÍ PIK-ART? 2.2. ČINNOST ZA ROK 2006 2.3. VÝROČNÍ ZPRÁVA OBSAH 1. O PIK-ARTU 1.1. CO JE PIK-ART 1.2. CÍLE A SMYSL PRÁCE PIK-ARTU 1.3. ZÁKLADNÍ CHARAKTERISTIKA PRÁCE PIK-ARTU 1.4. PROSTŘEDKY A METODY K NAPLNĚNÍ CÍLŮ 2. PŘEHLED ČINNOSTI SDRUŢENÍ

Více

DOTAZNÍK. Ještě než začnete, přečtěte si prosím následující informace

DOTAZNÍK. Ještě než začnete, přečtěte si prosím následující informace Příloha VIII Dotazníky pro žáky SOŠ a studenty VOŠ a) DOTAZNÍK Ještě než začnete, přečtěte si prosím následující informace Tento dotazník se zaměřuje na atmosféru, která panuje na naší škole a to i během

Více