PIVNÍ LÍSTEK / BEER MENU

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "PIVNÍ LÍSTEK / BEER MENU"

Transkript

1 PIVNÍ LÍSTEK / BEER MENU TOČENÁ PIVA / ON TAP BEERS Roland de Flanders točené / on tap ,33 l Jediné pivo vařené přímo pro Les Moules v Belgii. Roland de Flanders 11,5 % Jantarový amber, pivovar Van Steenberge. Pivo vhodné k sýrům i jako digestive s dlouhým hořkým dozněním. The only beer brewed directly for Les Moules, Belgium. Roland de Flanders 11.5% Amber, Van Steenberge brewery. Suitable to be served with cheeses or as a digestive with a long bitter finish. 125, Kč Pivo ovocné / Fruit beer točené / on tap ,33 l Pivo vhodné pro ty, kteří nemají rádi pivo kvůli anomáliím, jako aperitiv, nebo i jako lehoučký digestive, vhodné i k dezertům. Beer for those who do not like beer for the reason of abnormalities, as an aperitif or light digestive; also suitable to be served with desserts. 125, Kč Pivo měsíce / Beer of the month točené / on tap ,33 l Na doporučení se zeptejte našeho personálu. Ask our staff for recommendation. 125, Kč

2 TOČENÁ PIVA / ON TAP BEERS CZECH Staropramen Ležák / Staropramen Lager točené / on tap ,5 l / 0,3 l 69, / 50, Kč Světlý ležák středního až silného řízu. Přiměřené prokvašení dodává ležáku Staropramen plnou, příjemně zaokrouhlenou chuť s jemně hořkým dozníváním. V ležáku Staropramen se tak spojuje charakteristická chuť, přirozený říz, bohatá pěna a sytě zlatá barva. Light lager of medium to strong vigour. Appropriate degree of fermentation gives Staropramen Lager a full, pleasantly rounded taste with a gently bitter finish. Thus Staropramen Lager combines the characteristic taste, natural vigour, rich froth and rich golden colour. Stella Artois točené / on tap ,5 l / 0,33 l 69, / 50, Kč Elegantní a kultivovaný ležák vařený z nejlepších surovin na základě zkušeností získávaných od roku Ležák s charakteristickou chutí, řízem a příjemnou hořkostí jež ho odlišuje od ostatních ležáků na světovém trhu. Pivo pro opravdové znalce. To je Stella Artois. Elegant and cultivated lager brewed from the best ingredients with experience since Lager with characteristic taste and vigour and pleasant bitterness that distinguishes it from other lagers on the world s market. A beer for real experts. This is Stella Artois.

3 TOČENÁ PIVA / ON TAP BEERS Hoegaarden White točené / on tap ,5 l / 0,25 l 99, / 79, Kč Hoegaarden, vyjímečně osvěžující pšeničné pivo, které se přirozeně zakalené, s příjemně slámově žlutou barvou vaří ve stejnojmenné vesnici Hoegaarden v Belgii už od roku Přes 5 staletí je jeho sladce nakyslá a zároveň kořeněná chuť, tolik odlišná od ostatních ležáků stále oblíbená. Chuť tradičních surovin střetávajících se s pikantností koriandru a pomerančové kůry se rodí bez filtrace přirozeným dokvašováním v sudech a lahvích. Hoegaarden, an extraordinarily refreshing, naturally hazy wheat beer of pleasant straw yellow colour, has been brewed in the village of Hoegaarden, Belgium, since Five centuries later, its sweet, finely sour and, at the same time, spicy taste, so much different from other lagers, continues to be popular. The taste of traditional ingredients that meet the savour of coriander and orange peel emerges from natural unfiltered fermentation in kegs and bottles. Leffe Bruin točené / on tap ,33 l 89, Kč Svrchně kvašené speciální tmavé pivo s obsahem alkoholu 6,5 %. Tmavá varianta Leffe, připravovaná z praženého sladu, který tomuto pivu dává plnou tmavohnědou barvu a jedinečnou chuť. Pivo s plnou chutí a lehkou příchutí jablek. Special dark beer produced using surface fermentation with alcohol content of 6.5%. The dark variant of Leffe, prepared from roasted malt that gives this beer its full darkbrown colour and unique taste. A beer with full taste and light savour of apples.

4 PIVA SVĚTLÁ / BLOND Augustijn / 8% Klasický klášterní amber s chmelovou příchutí lehčího charakteru. Doporučujeme k jídlům Quiche flamande, Mušle natur, Mušle na bílém víně. Classic monastery amber with a hop flavour and light character. Recommended with Quiche Flamande, Mussels natur or Mussels on white wine. Tripel Karmeliet / 8% lahvové / bottled ,33 l Pivo silné, plné chuti, se zakončením vanilky a vůní květin. Doporučujeme Mušle s Dijonskou hořčicí. A beer of strong and full taste and finish of vanilla and flower scent. Recommended with Mussels with Dijon mustard. Boucanier Caribbean Ale / 5% Pivo s výbornou hořkostí a lehkostí. Doporučujeme k pokrmům z ryb a mas. A beer of excellent bitterness and lightness. Recommended with fish and meat meals. Kasteel Blond / 7% Pivo lehké s jemným násládlým dozněním a vůní sladu. Doporučujeme Escabeche z chobotnice, Ceasar salát s mušlemi, Mušle po Baskicku. Light beer with a slightly sweet finish and malt scent. Recommended with Octopus Escabeche, Ceasar salad with mussels or Basque-style mussels. Kasteel Tripel / 11% Silnější verze blonda, kde počáteční chuť vanilky vystřídá příjemné zakončení citrusu a koriandru. Doporučujeme Mušle na česneku, Telecí ledvinky na hrubozrné hořčici. Stronger variant of the blond; the initial taste of vanilla is followed by pleasant citrus and coriander finish. Recommended with Mussels on garlic or Veal kidney with a grain mustard sauce.

5 PIVA SVĚTLÁ / BLOND Bush / 13% lahvové / bottled ,25 l Pivo, ve kterém se síla snoubí s výraznou sladkou chutí. Doporučujeme jako tečku za menu nebo digestive. Beer combining strength with a pronounced sweet taste. Recommended as a sweet finish of menu or digestive. Duvel / 8,5% Pivo příjemně hořké s ovocným zakončením. Doporučujeme ke všem druhům mušlí. Pleasantly bitter beer with fruity finish. Recommended with mussels of all kinds. Pater Lieven Blond / 6,5% Pivo s perlivou jiskrností a jemnou bílou pěnou. Ve vůni se prosazují sladové a květinové tóny a mírně sladká chuť přechází plynně do pikantní a mírně hořké s náznakem grapefruitu, a končí suchým a příjemně hořkým dozníváním. Doporučujeme ke všem druhům mušlí. A sparkling beer with fine white head. Malt and flowery nose and slightly sweet flavour smoothly growing into spicy and slightly bitter flavour with hints of grapefruit and finishing with dry pleasantly bitter aftertaste. Ideal companion for all mussel dishes. Pater Lieve Tripel / 8% Svrchně kvašené světlé pivo s pevnou bílou pěnou. Květinovu a sladovou vůní. V chuti dominuje pikantní hořkost doprovázená sladovými tóny a znatelnou přítomností alkoholu, následovaná dlouhým hořkým dozníváním. Doporučujeme k mušlím na Thajský způsob. Top fermented light beer with firm white head, flowery and malty nose. The dominant flavour is spicy bitterness coupled with malty tones and clear alcohol presence followed by long bitter aftertaste. It is an ideal companion for Thai style mussels. Piraat / 10,5% "Živé" pivo, což znamená, že po hlavním kvašení v sudu nadále dokvašuje v láhvi. Chuť je tak komplexní a bohatá se silným chmelovým zakončením. Doporučujeme ke všem masům a rybím pokrmům, ale určitě je příjemným zpestřením i pro kuřáky doutníků. Live beer, which means that its fermentation continues in the bottle after the main fermentation in a keg. This makes its taste complex and rich, with a strong hop finish. Recommended with all kinds of meat and fish meals; however, it can also be a pleasant complement for cigar smokers.

6 PIVA SVĚTLÁ / BLOND St. Idelsbad / 6,2% Svěží pivo světlé barvy, lehce pikantní a dobře vyvážené chuti, připomínající genever a limetky s hořkým dozníváním. Doporučujeme k pikantním Krevetám. Fresh light beer with moderately spicy rounded flavour hinting at genever and lime with bitter aftertaste. Ideal companion for spicy shrimp. Brigand / 9% Pivo s příjemnou hořkostí, kterému se nedá nic upřít. Doporučujeme ke všem masům, rybím pokrmům a doutníkům. Beer of pleasant bitterness that you cannot discredit for anything. Recommended with all kinds of meat, fish meals and cigars. Delirium Tremens / 8% Pivo s příjemnou vůní chmele a výrazným zakončením sladu. Doporučujeme Mušle na česneku nebo zeleném pepři, Krevety, Hovězí oháňku, Prsní steak z kuřete. Beer with pleasant hop scent and pronounced malt finish. Recommended with Mussels on garlic, Mussels with green pepper, shrimps, Ox tail or French chicken breast steak. St. Bernadus Tripel / 8% Klášterní svrchně kvašené pivo světle jantarové barvy, s hustou trvanlivou pěnou. Květinová a ovocná vůně spolu s vyváženou chuti mezi sladkou a kyselou a doplněnou delikátní hořkostí. Doporučujeme ke všem masům.. A light amber coloured, top-fermented monastery beer, with a creamy, lasting head. It has a floral and fruity aroma, together with a flavour finely balanced between sweet and sour, complemented with a delicate bitterness. Recommended as an accompaniment for all meats. Kasteel Hoppy / 6,5% Svrchně kvašený zlatý blond s hořkostí 40 EBU. Velmi kvalitní belgický chmel dodává pivu chmelové kořeněné aroma, chuť sladová, s květinovými tóny a s mírným hořkým dozníváním. Doporučujeme k mušlím Natur. A top-fermented golden blond beer, with bitterness of 40 EBU. Very high quality Belgian hops lends this beer a hoppy, spicy aroma, the flavour is malty with floral tones and a mildly bitter finish. Recommended as an accompaniment for natural mussels.

7 PIVA TMAVÁ / DARK Augustijn Brune / 7% Červenohnědá lísková barva, velmi dobře vyvážené tóny rozinek a čokolády. Lehce nahořklé doznívání tohoto speciálu doprovází mírně suchá chuť. Doporučujeme Mušle na pivu Leffe, Hovězí oháňku, Sýry. Redbrown hazelnut colour, excellently balanced tones of raisins and chocolate. The fine bitter finish of this special beer is accompanied with a slightly dry taste. Recommended with Mussels on dark Leffe beer, Ox tail. Kasteel Bruin / 11% První setkání na jazyku vyvolá vjem sladové hromady, následuje chuť suchého ovoce, aby se ve finále připodobnil chutí portskému vínu. Doporučujeme jako digestive, k dezertu a ideální k doutníku. The first touch on the tongue evokes an impression of a malt heap; it is later followed by a taste of dried fruits that becomes a taste similar to port wine in the end. Recommended as digestive, with desserts and, most preferably, with a cigar. Boucanier Dark Ale / 9% Tento speciál charakterizuje temně měděná barva v kombinaci s plnou chutí, jež vytváří příjemně hořko nasládlé doznívání. Doporučujeme Rybí polévku, Hovězí a Vepřové maso. This special beer is characterized by the combination of dark copper colour and full taste that leads to a pleasant bittersweet finish. Recommended with fish soup, beef and pork. Gulden Draak / 10,5% lahvové / bottled ,33 l V chuti piva Gulden Draak, jež lze považovat za tmavé těžké pivo, můžeme vystopovat náznaky nejen čokolády a kávy, především však portského vína. Doporučujeme jako digestive. In the taste of Gulden Draak, which can be considered as a dark, heavy beer, you can feel not only traces of chocolate and coffee but also, and mainly, port wine. Recommended as digestive.

8 PIVA TMAVÁ / DARK Bufallo 1907 / 6,5% Temně hnědé svrchně kvašené pivo. Aroma karamelu a čokolády se známkami anýzu a perníku. Pikantní chuť se rozvíjí od karamelu přes pražený slad k bylinným tónům s důrazem na přítomnost kvasinek a s decentně skrytým alkoholem. Dopručujeme mušle na pivu Leffe, hovězí steak, sýry. Dark brown top fermented beer featuring caramel and chocolate flavours with hints of aniseed and gingerbread. The spicy flavour develops from caramel through black roast malts to herbal tones with emphasis on yeast and decent alcohol. Ideal companion for mussels on Leffe beer, beef steak or cheeses. Scotch Silly / 7,5% Svrchně kvašené hnědé pivo typu Scotch, vařené v pivovaru Silly. Překvapivě jemně dřevitá vůně s náznakem lískových oříšků, tím je odlišné od tradičních britských Scotch. Dobře vyvážená chuť s diskrétní hořkostí. Doporučujeme jako digestive a k dezertu. Ideální je k doutníku. Top fermented dark scotch style beer brewed in Silly brewery. Surprisingly fine wooded nose hinting at hazelnut and therefore distinct from traditional British scothes. It offers a rounded taste with discreet bitterness. It is ideal as a digestif, it pairs naturally with deserts and is a great companion to a cigar. Saison Silly / 5% Svrchně kvašené pivo typu staré hnědé. Vaří se v pivovaru Silly ve vsi stejného jména, založeném již v roce Ke chmelení se používají kvalitní chmely Kent a Hallertau. Vyniká pozoruhodně lehkou chutí, mírně nasládlou s ovocnými tóny, ponechává v ústech příjemně osvěžující pocit a je velmi pitné. Doporučujeme k rybí klobáse. An old brown type of top-fermented beer. It is brewed as the Silly brewery of the same name, established in Quality Kent and Hallertau hops are used for brewing. The beer excels in its remarkably light flavour, slightly sweet with fruity tones, leaving a pleasantly refreshing feeling on the palate, and highly quaffable. Recommended with fish sausages. St. Bernadus Abt12 / 10% St.Bernardus Abt 12 je chloubou pivovaru. Klášterní tmavé svrchně kvašené pivo vařené v klasickém "quadruple" stylu belgických nejlepších klášterních piv. Hustá slonovinově zbarvená hlava, ovocná vůně, plná komplexní chuť a vynikjící dlouhé hořko-sladkým doznívání s chmelovým náznakem. Odborníky je považováno za jedno z nejlepších piv na světě. Doporučujeme jako digestiv nebo k dezertům. St. Bernardus Abt 12 is the pride of the brewery. This dark, top-fermented monastery beer is brewed in the classic quadruple style of the best Belgian monastery beers. The beer boasts a creamy, ivory coloured head, floral aroma, a full and complex flavour and an excellent, long bittersweet finish with a hint of hops. It is considered by experts to be one of the best beers in the world. Recommended as a digestif or with desserts.

9 PIVA TRAPISTICKÁ / AUTHENTIC TRAPPIST BEERS Chimay Triple / 8% Pivo s meruňkovou vůní, kterou získává při fermentaci a s příjemným, hořkým dozněním. Doporučujeme Quiche flamande, Escabeche z chobotnice. Beer with apricot scent created during fermentation and a pleasant bitter finish. Recommended with Quiche Flamande or Octopus Escabeche. Chimay Red / 7% Pivo charakteristické svou vůní čerstvého chmele a kvasnic, muškátu. A také rozinek, pro které je toto pivo oblíbeno. Jeho chuť není ostrá, ale v ústech jemně nahořklá. Doporučujeme Mušle Mariniere, La Provance, Dijon. Beer characterized by its scent of fresh hop and yeast, muscatel and raisins, for which it is very popular. Its taste is not spiky but it is finely bitter in the mouth. Recommended with Mariniére, La Provence or Dijon mussels. Chimay Blue / 9% Pivo s příjemnou vůní čerstvého sladu s jemným náznakem ovoce a jemným akcentem karamelu. Doporučujeme Hovězí oháňku, Telecí ledvinky, Dezerty. Beer with pleasant scent of fresh malt with a fine trace of fruit and fine caramel accent. Recommended with Ox tail, Veal kidney and desserts. Rochefort 6 / 7,5% Pivo načervenalé barvy s kořeněnou vůní a intenzivní chutí karamelu, ovoce a nádechem rozinek. Vaří se asi jednou za rok a tak je poměrně obtížné ho získat. Doporučujeme Mušle Mariniere, La Provance, Dijon. Beer of reddish colour, spicy scent and intensive flavour of caramel and fruit and with a trace of raisins. It is brewed about once a year, so it is quite difficult to get. Recommended with Mariniére, La Provence or Dijon mussels. Rochefort 8 / 9,2% Pivo žlutohnědé barvy, s výraznějším ovocným aroma a nepatrným množstvím Demi-Sec, tvoří největší část produkce. Doporučujeme Mušle Leffe, Hovězí oháňka, Dezerty. Beer of yellowbrown colour with a distinct fruity aroma and a slight amount of DemiSec forms the major part of the production. Recommended with Mussels on dark Leffe beer, Ox tail and desserts.

10 PIVA TRAPISTICKÁ / AUTHENTIC TRAPPIST BEERS La Trappe Blond / 6,5% Pivo světlé ale s ovocnou vůní a jemně hořkým dozněním. Doporučujeme Krevety, Ryby, Mušle Natur, Víno. Light beer with fruity scent and fine bitter finish. Recommended with shrimps, fish, Mussels natur or Mussels on white wine. La Trappe Dubbel / 7% La Trappe Dubbel je nádherné autentické pivo s teplou rubínovou červenou barvou. Dotek sladkosti v chuti má svěží a jemně aromatický charakter. Doporučujeme Mušle Leffe, Kuřecí fricasée. La Trappe Dubbel is an excellent authentic beer of warm ruby red colour. The touch of sweetness in its taste is of fresh and finely aromatic character. Recommended with Mussels on dark Leffe beer or Chicken Fricassée. La Trappe Isid or / 7,5% Trapistické jantarové svrchně kvašené pivo lehce nasládlé, s nádechem karamelu. Chuť jemně hořká s ovocnými tóny. Toto pivo vzniklo u příležitosti oslav 125. výročí vaření piva v trapistickém pivovaru Koningshoeven a bylo pojmenováno po prvním sládkovi mnichu Isidorovi. Doporučujeme ke všem masitým pokrmům. An amber coloured, top-fermented, slightly sweet Trappist beer, with a hint of caramel. The flavour is delicately bitter with fruity tones. This beer was created for the occasion of the 125th anniversary of beer brewing in the Trappist Koningshoeven brewery, and was named after the first brewer the monk Isodore. Recommended as an accompaniment for all meat dishes. La Trappe Tripel / 8% La Trappe Tripel je silné, 3 sladové světlé pivo. Jeho ovocná vůně a hořkosladké doznění mu dodávají zvláštní charakter. Doporučujeme ke všem masům. Strong, threemalt light beer. Its fruity scent and bittersweet finish gives this beer a distinct character. Recommended with meats of all kinds. La Trappe Quadrupel / 10% Nejsilnější pivo z La Trappe s nádhernou jantarovou barvou. Chuť je mírně sladká a příjemně hořkým dozněním. Unikátní pivo, které je ve skutečnosti vhodné k archivaci. Doporučujeme jako digestive a k dezertům. The strongest La Trappe beer with a beautiful amber colour. Its taste is slightly sweet, with a pleasant bitter finish. A unique beer which is, actually, suitable for archiving. Recommended as digestive, or with desserts.

11 PIVA TRAPISTICKÁ / AUTHENTIC TRAPPIST BEERS La Trappe Witte / 5,5% lahvové / bottled ,33 l Jedno z nejlepších pšeničných piv, které vůbec můžete ochutnat. Díky speciálnímu složení kvasnic a pšeničného sladu, do kterého mniši vkládají recepturu starou mnoho let. Pivo má jemně ovocnou chuť a slabě pšeničnou vůní, která se rozvine, když pivo necháte malinko zdekantovat ve skleničce. Je to zážitek k samostatnému pití. One of the best wheat beers that you can ever taste; its taste is based on a special combination of yeast and wheat malt, into which the monks add ingredients according to a hundredyearold procedure. The beer has a fine fruity taste and slight wheat scent that unfolds if you let the beer decant a little in the glass. This experience is best when drunk separately. Westmalle Dubbel / 7% Pivo červenohnědé barvy s druhotným kvašením v láhvi se smetanovou pěnou a zvláštní vůní sladu, s chutí bylin a čerstvého ovoce s jemným a hořkým zakončením, kde na patře a v ústech zůstává pocit suchosti. Doporučujeme Mušle Leffe, La Provance. Beer of redbrown colour with the second fermentation in the bottle, with creamy froth and unusual scent of malt, with a taste of herbs and fresh fruit with a fine bitter finish; it leaves a dry feel in the mouth and on the palate. Recommended with Leffe or La Provence mussels. Westmalle Tripel / 9,5% lahvové / bottled ,33 l Pivo s ovocným aroma a příjemnou chmelovou vůni, jemně hořké s nádhernou dlouhou dochutí. Doporučujeme ke všem masům. Beer with fruity aroma and pleasant hop scent, fine bitterness and excellent long finish. Recommended with all kinds of meat. Orval / 6,2% lahvové / bottled ,33 l Pivo s příjemnou kyselostí kvasnic Brettanomyces a jemně ovocně kořeněným zakončením. Doporučujeme Mušle Mariniere, La Provance, Dijon. Beer with a pleasant sourness of the Brettanomyces yeast and fine fruity and spicy finish. Recommended with Mariniére, La Provence or Dijon mussels.

12 PIVA SPECIÁL / SPECIÁL BEERS Piraat Triple Hop / 10,5% Svrchně kvašené a velmi dobře vyvážené komplexní pivo jantarové barvy s výrazným chmelovým charakterem z vlámského pivovaru Van Steenberge. Jeho základ tvoří Piraat, který mu dodává plnou ovocnou a sladovou chuť a sušší charakter, odvozený z vyšší úrovně alkoholu, a třikrát během varného procesu se přidávají 4 druhy chmele. Doporučujeme jako digestiv. An amber coloured, top-fermented, very well balanced complex beer with a distinctive hoppy character from the Flemish Van Steenberge brewery. The basis of the beer is Piraat, which lends it a full fruity and malty flavour and a drier character derived from the higher percentage of alcohol, and 4 types of hops are added three times during the brewing process. Recommended as a digestif. Hopus / 8% lahvové / bottled ,33 l Autentická chmelová chuť to je hlavní specifikum tohoto speciálu. Pět druhů českého, slovenského a německého chmele dává svojí vzájemnou kombinací vzniknout unikátní vůni a hořkosti. Tohle je jediná specialita, kde z jedné lahve ochutnáte 4 piva. Doporučujeme ke všem masům a rybím pokrmům. Authentic hop taste this is the main characteristics of this special beer. Five kinds of Czech, Slovak and German hop create, when appropriately combined, a unique scent and bitterness. This is the only specialty that allows you to taste 4 beers in one bottle. Recommended with all kinds of meat and fish meals. Boucanier Red Ale / 7% Kořeněná chuť doplněná o charakteristický ovocný buket, jantarová barva a zřetelná aromatická struktura. Doporučujeme ke všem masům. Spicy taste complemented with a characteristic fruity bouquet, amber colour and distinct aromatic structure. Recommended with all kinds of meat. Artevelde Amber / 5,7% lahvové / bottled ,25 l Polotmavý speciál z vlámského rodinného pivovaru Huyghe. Brilantně jasné, lehčího charakteru. Sladová vůně, plná, lehce nasládlá chuť, v které se prosazují karamelové a chmelové tóny. Na jazyku lehce šumivé, osvěžující. Poměrně krátké a jemně hořké doznívání. Velmi dobře pitné, hodí se k sýrům i k masitým pokrmům. Amber colour beer from Huyghe family brewery in Flanders. Brilliantly bright and light in nature. Malty nose combined with full bodied mildly sweet flavour with caramel and hoppy aroma. Slightly effervescent and refreshing. Rather short aftertaste has a nice bitterness. It is an easy-to-drink beer which goes great with cheeses and meat courses. Duchesse de Borgogne / 6,2% Toto osvěžující pivo zraje v dubových sudech po prvním a druhém dokvašování 18 měsíců. Pivo je směsí čokolády a jemné kyselinky na závěr na patře. Průměrná délka zrání před lahvováním je 12 měsíců. Doporučujeme jako Digestive. This refreshing beer matures in oak kegs for 18 months after the first and second fermentation. The beer is a mixture of chocolate and fine acid flavour in the end. The average maturing period prior to bottling is 12 months. Recommended as digestive.

13 PIVA SPECIÁL / SPECIÁL BEERS Kwak / 8% lahvové / bottled ,7 l 299, Kč Pauwel Kwak, vymyslel a uvařil Vozové pivo, které je vysoce prokvašený amber. Jemně nasládlé z důvodu přidávání kandysového cukru. Pivo se vyrábí ze 3 různých druhů sladů v kombinaci s cukrem a pšenicí, kde se ještě přidávají 3 druhy chmele. Doporučujeme Tomatové carpaccio, Mušle Dijon, Telecí ledvinky. Pauwel Kwak invented and brewed the cart beer, which is highly fermented amber. It is finely sweet thanks to added candy sugar. The beer is made from three different types of malt in combination with sugar and wheat, where three kinds of hop are also added. Recommended with Tomato carpaccio, Dijon mussels or Veal kidney. PIVNÍ SEKT / BIÈRE DE CHAMPAGNE Deus / 11,5% lahvové / bottled ,75 l 990, Kč Pivní sekt, který během procesu vaření piva prokvašuje víc než měsíc se dvěma kvasinkami. Pak se odváží do oblasti u Epernay v Champagne ve Francii, kde se lahvuje. Ve sklepích leží 9 měsíců a otáčí se každý týden. Ve vůni je cítit sektové kvasnice a v chuti jemnou hořkost piva. Doporučujeme Ústřice, Rybí pokrmy, Aperitiv, Digestive. Beer sect, which ferments for over a month with yeast of two kinds during the brewing process. Then it is transported to Epernay in Champagne, France, where it is bottled and stays for 9 months in cellars, being turned over every week. Its scent smells like sect yeast and there is fine beer bitterness in its taste. Recommended with oysters or fish meals, or as aperitif or digestive. PŠENIČNÁ PIVA / WHEAT BEERS Celis White / 5% lahvové / bottled ,25 l Tento tradiční Witbier byl vyvinut ve spolupráci s panem Pierre Celisem, kmotrem piva Celis Hoegaarden White. Pivo s nádechem ovoce, limety, bylin a koriandru. Doporučujeme Rybí polévku, Salát Ceasar, Salát s Tuňákem. This traditional Witbier was developed in collaboration with Mr Pierre Celis, the patron of Celis Hoegaarden White beer. Beer with a scent of fruits, lime, herbs and coriander. Recommended with fish soup, Ceasar salad or tuna salad. St. Bernardus White / 5,5% V tomto pivu probíhá druhotné dokvašování v láhvi a používá se u něj název Barely malt, neboli Ječné víno, které mu dodává krásnou jantarovou barvu s příjemným dozněním ovoce a karamelu. Doporučujeme k Rybí polévce jako i k samostatnému pití hlavně v teplých letních dnech. This beer undergoes the second fermentation in the bottle; the malt is usually named barley malt (or barley wine) and it gives the beer a beautiful amber colour and a pleasant fruity and caramel finish. Recommended with fish soup as well as for separate drinking, namely in hot summer days.

14 OVOCNÉ SPECIÁLY / FRUIT SPECIALS Mongozo mango / 3,6% Pivo s výraznou chutí manga. Beer with a pronounced taste of mango. Mongozo coconut / 3,6 % Pivo s vůní kokosových ořechů a sladkou vůní chleba. Chuť je kokosově sladká a na patře zůstává jemný pocit po alkoholu. Doporučujeme Aperitiv, Digestive a k Dezertům. Beer with a scent of coconuts and sweet scent of bread. Its taste is sweet as coconut and a fine feel of alcohol lingers on the palate. Recommended as aperitif or digestive as well as with desserts. Mongozo banán / 3,6% Pivo s čistou ovocnou vůní banánu a jemnými tóny skořice, kde chuť přesně kopíruje vůni. Beer with a pure fruity scent of banana and soft tones of cinnamon, where the taste precisely corresponds with the scent. Bacchus Kriek / 5% lahvové / bottled ,375 l Pivo s příjemnou vůní třešně, sladu, kvasnic a jemnou kyselinkou s dozněním hořkých bylinek a jemného citrónu. Doporučujeme Aperitiv, Digestive a k Dezertům Beer with a pleasant scent of cherries, malt and yeast, with a taste of cherries and fine acid flavour with finish of bitter herbs and fine lemon. Recommended as aperitif or digestive as well as with desserts. 195, Kč Bacchus Frambozen / 5% lahvové / bottled ,375 l 195, Kč Pivo s příjemnou vůní a chutí malinové šťávy a sladkokyselým zakončením ostružin. Doporučujeme Aperitiv, Digestive a k Dezertům. Beer with a pleasant scent and taste of raspberry juice and sweetsour finish of blackberries. Recommended as aperitif or digestive as well as with desserts.

15 OVOCNÉ SPECIÁLY / FRUIT SPECIALS Pink Killer / 4,5% lahvové / bottled ,25 l Pivo velmi specifické růžové barvy s příjemnou chutí grapefruitového džusu, koriandru a jemné pomerančové kůry a jemnou hořkostí, hlavně grepu na patře. Nejlepší je ochutnat ho samostatně. Beer of a very specific pink colour with a pleasant taste of grapefruit juice, coriander and fine orange peel and soft grapefruit bitterness on the palate. It is best when tasted separately. Kasteel Rouge / 8% lahvové / bottled ,33 l lahvové / bottled ,7 l Jedno z nejsilnějších ovocných belgických piv. Vyznačuje se velkolepou vůní višně s krásným zakončením a dlouhým dozněním na patře. Doporučujeme Aperitiv, Digestive a k Dezertům. One of the strongest Belgian fruity beers is characterized by a magnificent scent of sour cherry with a beautiful finish and long finish on the palate. Recommended as aperitif or digestive as well as with desserts. 299, Kč Premium Kriek / 3,2% lahvové / bottled ,25 l Pivo vyrobené z tradičního Gueuze Lambic ze šťávy černých třešní a přírodního cukru, s výraznou chutí a vůní třešní. Doporučujeme jako Aperitiv, Digestive a k Dezertům. Beer brewed from traditional Gueuze Lambic using juice from black cherries and natural sugar, with a pronounced taste and scent of cherries. Recommended as aperitif or digestive as well as with desserts. Premium Framboise / 3,2% lahvové / bottled ,25 l Vaří se na bázi tradičního Geuze lambicu s přidáním šťávy z Lesních malin a přírodního cukru. Jasné tmavě červené pivo s růžovou pěnou. Lehké a osvěžující, vhodné jako digestiv, aperitiv a k dezertům. Brewed on the basis of traditional Geuze lambic with added raspberry juice and natural sugar. Clear dark-red beer with pink head. Light and refreshing. Enjoy it as digestif or aperitif or as a great companion for deserts.

16 NEALKOHOLICKA PIVA / NONALCOHOLIC BEERS Stella nealko Příjemně lehké pivo s krátkým jemně hořkým dozněním. Pleasantly light beer with a short, finely bitter finish. 69, Kč Palm nealko lahvové / bottled ,25 l Polotmavé příjemně nahořklé pivo namíchané z mielleux sladů Palm v dokonalé harmonii s aromatickým chmelem z Kentu. Semidark, pleasantly bitter beer mixed from mielleux Palm malts in a perfect harmony with the aromatic hop from Kent. 95, Kč

Partneři ročníku 2008

Partneři ročníku 2008 2008 Hlavní partneři: Partneři ročníku 2008 Partneři: BOHEMIA SEKT, a.s. Moravské vinařské závody Bzenec s.r.o. M-Bricol, s.r.o. Ribbon, s.r.o. Vinné sklepy Valtice, a.s. Znovín Znojmo, a.s. BS vinařské

Více

Partneři ročníku 2006/2007

Partneři ročníku 2006/2007 2006 2007 Partneři ročníku 2006/2007 Hlavní partneři: Partneři: Bohemia Sekt, a.s. Moravské vinařské závody, Bzenec s.r.o. M-Bricol, s.r.o. Ribbon, s.r.o. Vinné sklepy Valtice, a.s. Znovín Znojmo, a.s.

Více

Bílá vína oblast Morava

Bílá vína oblast Morava Bílá vína oblast Morava Decentní muškátové aroma působí velice příjemným 0,75... dojmem. Chuť vína je ušlechtilá, svěží a nekomplikovaná. Mikrosvín Mikulov podoblast Znojemská SAUVIGNON (2006/7 pozdní

Více

1.1. zářivkové. trubice fluorescent lamps

1.1. zářivkové. trubice fluorescent lamps 1.1 zářivkové trubice fluorescent lamps ZÁŘIVKOVÉ TRUICE lineární zářivky v atypických délkách Zářivkové trubice LT- Tyto zářivkové trubice dosahují při používání s elektronickými předřadníky s teplým

Více

16. ročník mezinárodní soutěže Mladý obal The 16 th year of the international Young Package competition

16. ročník mezinárodní soutěže Mladý obal The 16 th year of the international Young Package competition 16. ročník mezinárodní soutěže Mladý obal The 16 th year of the international Young Package competition 16. ročník mezinárodní soutěže Mladý obal The 16 th year of the international Young Package competition

Více

Perlivý svět / 12 / Své první víno jsem ochutnala v Paříži. / 16 / Téma. a čokoláda Dokonalý akord chutí / 20 / DOPORUČUJE Vánoční ryba trochu jinak

Perlivý svět / 12 / Své první víno jsem ochutnala v Paříži. / 16 / Téma. a čokoláda Dokonalý akord chutí / 20 / DOPORUČUJE Vánoční ryba trochu jinak zima 2014 Perlivý svět / 16 / Téma Víno a čokoláda Dokonalý akord chutí / 20 / SOMMELIER DOPORUČUJE Vánoční ryba trochu jinak / 12 / Tereza Maxová Své první víno jsem ochutnala v Paříži editorial KDO KLADE

Více

MAYRAU COAL BLACK MAYRAU

MAYRAU COAL BLACK MAYRAU ČERNOČERNÁ MAYRAU 2002 2008 COAL BLACK MAYRAU 2002 2008 ČERNOČERNÁ MAYRAU 2002 2008 COAL BLACK MAYRAU 2002 2008 2 Obsah Středisko sdílené účasti 4 Krtci, uhlí, houby, předpověď počasí, střelnice a kultura

Více

VZOROVÝ TEST ANGLICKÝ JAZYK ú roveň A1 (Cizí jazyk 5. roč ňí k, Dalš í čizí jazyk 9. roč ňí k)

VZOROVÝ TEST ANGLICKÝ JAZYK ú roveň A1 (Cizí jazyk 5. roč ňí k, Dalš í čizí jazyk 9. roč ňí k) VZOROVÝ TEST ANGLICKÝ JAZYK ú roveň A1 (Cizí jazyk 5. roč ňí k, Dalš í čizí jazyk 9. roč ňí k) Společná část základní úroveň; poslech s porozuměním úloha 1 V prvním oddílu poslechové části testu žáci uslyší

Více

Cooperatives of Employment and Services in Rural areas. Spolupráce v oblasti zaměstnanosti a služeb ve venkovských oblastech

Cooperatives of Employment and Services in Rural areas. Spolupráce v oblasti zaměstnanosti a služeb ve venkovských oblastech Cooperatives of Employment and Services in Rural areas Spolupráce v oblasti zaměstnanosti a služeb ve venkovských oblastech Cooperatives of Employment and Services in Rural areas Cíle a zaměření projektu

Více

Katedra sociální práce a sociální politiky Pedagogická fakulta Univerzita Hradec Králové. Martin Smutek, Miroslav Kappl (eds.)

Katedra sociální práce a sociální politiky Pedagogická fakulta Univerzita Hradec Králové. Martin Smutek, Miroslav Kappl (eds.) PROMĚNY KLIENTA SLUŽEB SOCIÁLNÍ PRÁCE SOCIAL WORK CLIENT METAMORPHOSES rizika prevence rizika risks prevention risks Katedra sociální práce a sociální politiky Pedagogická fakulta Univerzita Hradec Králové

Více

1.1. zářivkové. trubice fluorescent lamps

1.1. zářivkové. trubice fluorescent lamps 1.1 zářivkové trubice fluorescent lamps TŘÍPÁSMOVÉ ZÁŘIVKOVÉ TRUICE Tri-Phosphor Fluorescent Lamps Zářivkové trubice Ø 12 mm Série LT-T4 MINI LT-T4 MINI Zářivkové trubice COLOURLUX plus série T4 MINI jsou

Více

KATALOG POŽADAVKŮ ZKOUŠEK SPOLEČNÉ ČÁSTI MATURITNÍ ZKOUŠKY

KATALOG POŽADAVKŮ ZKOUŠEK SPOLEČNÉ ČÁSTI MATURITNÍ ZKOUŠKY KATALOG POŽADAVKŮ ZKOUŠEK SPOLEČNÉ ČÁSTI MATURITNÍ ZKOUŠKY platný od školního roku 2014/2015 ANGLICKÝ JAZYK Zpracoval: CENTRUM PRO ZJIŠŤOVÁNÍ VÝSLEDKŮ VZDĚLÁVÁNÍ Schválil: Ministerstvo školství, mládeže

Více

Jsem barman, který čím dál víc utíká do přírody

Jsem barman, který čím dál víc utíká do přírody ČERVEN ČERVENEC 2011 SVĚT BARMANŮ o f i c i á l n í č a s o p i s č e s k é b a r m a n s k é a s o c i a c e Živou vodu teprve objevujeme Soft drinky dobývají bary Nový projekt naučí lidi mixovat koktejly

Více

Svět je báječný příběh What a Wonderful Story the World Can Be. Česká kniha pro děti a mládež 2005 Czech Books for Children and Young People 2005

Svět je báječný příběh What a Wonderful Story the World Can Be. Česká kniha pro děti a mládež 2005 Czech Books for Children and Young People 2005 Svět je báječný příběh What a Wonderful Story the World Can Be Česká kniha pro děti a mládež 2005 Czech Books for Children and Young People 2005 Všechna práva vyhrazena/ All rights reserved Texts by Petr

Více

DIDAKTICKÝ TEST POSLECH, ČTENÍ A JAZYKOVÁ KOMPETENCE. 2.1 Pokyny k uzavřeným úlohám. 2.2 Pokyny k otevřeným úlohám

DIDAKTICKÝ TEST POSLECH, ČTENÍ A JAZYKOVÁ KOMPETENCE. 2.1 Pokyny k uzavřeným úlohám. 2.2 Pokyny k otevřeným úlohám ANGLICKÝ JAZYK DIDAKTICKÝ TEST POSLECH, ČTENÍ A JAZYKOVÁ KOMPETENCE AJMZD15C0T01 Maximální bodové hodnocení: 63 bodů Hranice úspěšnosti: 44 % 1 Základní informace k zadání zkoušky Didaktický test obsahuje

Více

Rychlý oběd Hlavní chod dle denní nabídky 195,-Kč Polední menu 2-chodové menu včetně nealko nápoje 340,- Kč Hlavní chody Ratatouille a gratinovaná polenta se sýrem Beaufort a sortýrované hlavičky žampionů

Více

VÝTVARNÉ POTŘEBY ART SUPPLIES. Výroba, velkoobchod a maloobchod. Manufacture, wholesale and retail

VÝTVARNÉ POTŘEBY ART SUPPLIES. Výroba, velkoobchod a maloobchod. Manufacture, wholesale and retail VÝTVARNÉ POTŘEBY ART SUPPLIES Výroba, velkoobchod a maloobchod Manufacture, wholesale and retail OBSAH TABLE OF CONTENTS 02-07 MALÍŘSKÉ STOJANY Dekorativní stojany Stolní stojany Polní stojany Ateliérové

Více

Magnes II. Česky English

Magnes II. Česky English Magnes II Česky English Dvojitá síla přitažlivosti Double the power of attraction Magnes II stále přitahuje nyní dvakrát tak velkou silou. Jednoduchost, rozmanitost tvarů a nespočet možných kombinací z

Více

Technologický postup výroby vína. Každý vinař Čipera, používá postup Lipera

Technologický postup výroby vína. Každý vinař Čipera, používá postup Lipera Technologický postup výroby vína Každý vinař Čipera, používá postup Lipera Index 2 výroba bílého vína ošetření hroznu a rmutu siha - pyrosulfit draselný str. 4 solfosteril 15% str. 4 opti white / optimum

Více

SCIENTIFIC PAPERS OF THE UNIVERSITY OF PARDUBICE Series D Faculty of Economics and Administration 11 (2007)

SCIENTIFIC PAPERS OF THE UNIVERSITY OF PARDUBICE Series D Faculty of Economics and Administration 11 (2007) SCIENTIFIC PAPERS OF THE UNIVERSITY OF PARDUBICE Series D Faculty of Economics and Administration 11 (2007) Pardubice 2007 SCIENTIFIC PAPERS OF THE UNIVERSITY OF PARDUBICE Series D Faculty of Economics

Více

Současné české umění Generační paralely II Czech Contemporary Art Parallel Lines II

Současné české umění Generační paralely II Czech Contemporary Art Parallel Lines II Současné české umění Generační paralely II Czech Contemporary Art Parallel Lines II Galerie MIRO vyslovuje poděkování the MIRO Gallery extends its thanks to Galerie Michael Haas, Berlín soukromí sběratelé

Více

Adhezivní materiály pro lepení ortodontických zámků Adhesive materials for orthodontic bonding

Adhezivní materiály pro lepení ortodontických zámků Adhesive materials for orthodontic bonding Adhezivní materiály pro lepení ortodontických zámků Adhesive materials for orthodontic bonding MUDr. Alena Bryšová, MUDr. Pavlína Černochová, Ph.D. Ortodontické oddělení, Stomatologická klinika FN u sv.

Více

Kavárna. Al Cafetero VINNÝ LÍSTEK

Kavárna. Al Cafetero VINNÝ LÍSTEK Kavárna Al Cafetero VINNÝ LÍSTEK BÍLÁ VÍNA 0,15l 0,75l Groovey Salomon 73,-Kč 365,-Kč Nádherně čistý, svěží, jemně meruňkový Veltlín. V chuti jemně pikantní s typickým pepřovým aroma. Odrůda: 100% Veltlínské

Více

1:48. eduard A FEW WORDS FIRST

1:48. eduard A FEW WORDS FIRST POLIKARPOV I-6 Type 29 82 :8 A FEW WORDS FIRST eduard One of the most popular and best known Russian aircraft ever built was born in 9. On the last day of that year, on December, the famous Soviet aviator

Více

NOVÁ SLOVA V ANGLIČTINĚ I. A G

NOVÁ SLOVA V ANGLIČTINĚ I. A G EDICE SLOVNÍKY NOVÁ SLOVA V ANGLIČTINĚ I. A G Jozef Petro Jindřichův Hradec 2014 Tato elektronická publikace může být užívaná pouze v podobě, v jaké byla stažená ze serveru na počítač kupujícího. Jejím

Více

Sekty a Prosecco Sparkling wines and Prosecco / Sekt und Prosecco...

Sekty a Prosecco Sparkling wines and Prosecco / Sekt und Prosecco... Sekty a Prosecco Sparkling wines and Prosecco / Sekt und Prosecco... Bohemia Sekt brut 0,10 l 60 Kč 2,40 0,75 l 450 Kč 18,00 Glera Veneto frizzante DOC 0,10 l 70 Kč 2,80 Itálie Sacchetto 0,75 l 560 Kč

Více

Co vlastně jíme? Kde se vzaly chlebíčky? Strašák obezita. eidamy. 12 jarních receptů Klasa. Jak nakupovat kvalitní jídlo radí JAROSLAV SAPÍK

Co vlastně jíme? Kde se vzaly chlebíčky? Strašák obezita. eidamy. 12 jarních receptů Klasa. Jak nakupovat kvalitní jídlo radí JAROSLAV SAPÍK PODPOROVÁNO POTRAVINÁŘSKOU KOMOROU ČESKÉ REPUBLIKY pro váš zdravý stůl 05/13 KVětEN 2013 TESTOVALI JSME eidamy strana 18 cena 29 Kč Co vlastně jíme? Kde se vzaly chlebíčky? Strašák obezita květen 2013

Více

Lovci Treasure hunters

Lovci Treasure hunters Nespoutáni létem Unfettered summer strana / page 3 Daniela Šulcová your key to KVADOS Magazín pro klienty společnosti KVADOS Magazine for KVADOS company clients Léto / Summer 2013 30 Vášeň / Passion 19

Více

ANGLICKÝ JAZYK AJMZD14C0T01

ANGLICKÝ JAZYK AJMZD14C0T01 ANGLICKÝ JAZYK AJMZD14C0T01 DIDAKTICKÝ TEST POSLECH, ČTENÍ A JAZYKOVÁ KOMPETENCE Maximální bodové hodnocení: 63 bodů Hranice úspěšnosti: 44 % 1 Základní informace k zadání zkoušky Didaktický test obsahuje

Více