CAD/CAM. Vše -v-jednom, DOSTUPNÝ CAD/CAM. Přehled. ZW3D Unikátní Hodnoty:

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "CAD/CAM. Vše -v-jednom, DOSTUPNÝ CAD/CAM. Přehled. ZW3D Unikátní Hodnoty:"

Transkript

1 CAM Vše-v-jednom, dostupný CAD/CAM Forma CAD Vše -v-jednom, DOSTUPNÝ CAD/CAM CAD/CAM Přehled ZW3D je integrované CAD / CAM řešení, navržené pro celý proces vývoje produktů. Nabízí nejrychlejší jádro pro hybridní modelování Objemu povrchu, Dělení neobjemové formy a taky Inteligentní taktiky pro 2-5 osé CNC obrábění. Uživatelé určitě ocení mnoho benefitů - jako snížení nákladů, optimalizovaný pracovní návrh a vylepšenou výkonnost. ZW3D Unikátní Hodnoty: Skutečné 3D CAD/CAM Řešení: Vše-v-jednom ZW3D zvládne celý pracovní postup od navrhování výrobku až po jeho obrábění. Tento proces původně vyžadoval samostatný CAD a samostatný CAM software. Integrovaný systém ZW3D ale usnadňuje jednoduše zvládat 3D data a jejich přenos. Unikátní Hybridní Modelování Objemu Povrchu: Unikátní technologie hybridního modelování objemu povrchu popustí uzdu vašim 3D návrhům zrušením hranic mezi objemem a povrchem. Tato funkce poskytuje konstruktérům více možností a kreativity. Špičková Technologie Dělení Neobjemové Formy Na základě nedokonalých vlastností můžete, rychleji než kdy jindy, vytvořit jádro a dutinu formy. Celý proces výroby můžete zkrátit a přejít tak z vyhodnocení nákladu přímo až na proces výroby, díky přeskočení funkce léčení modelu. Technologie Inteligentního Rychlého Frézování Patentovaná technologie Rychlého frézování umožňuje vytvářet dráhy hrubování s jednotným zatížením řezání. Automatickou úpravou rychlosti posuvu, použitím funkce Kontroly pokročilého posuvu, dochází k prodloužení životnosti nástroje, zvýšení výkonnosti a zredukování ceny obrábění. Jednoduché Naučit se & Použít ZW3D zaručuje rychlé zavedení softwaru do provozu a zkrácení délky učení díky stylu MS Office, jasnému a intuitivnímu uživatelskému prostředí, Show-n-tell, výukovým videím a profesionálnímu týmu podpory (support team), který můžou uživatelé využít.

2 Vše-v-jednom, DOSTUPNÝ CAD/CAM Jak vám ZW3D pomůže? Intuitivní 3D Vizualizace a parametrický návrh ZW3D urychluje vývoj produktů a pomůže vám pochopit marketingové příležitosti prostřednictvím 3D vizualizace a parametrizace koncepčního návrhu, návrh produktu a konstrukci forem. Pohodlně Sjednotí 3D data pomocí jednoho integrovaného systému S integrovanými moduly CAD, FORMA a CAM do jednoho systému, mohou zákaznici sjednotit 3D data a vyhnout se ztrátě dat během přenosu. Zároveň se zjednoduší koordinace mezi Vývojovým týmem, Inženýringem a Výrobním pracovištěm. Flexibilní a Výkonné Schopnosti Modelování S flexibilními technologiemi modelování - jako unikátní Hybridní modelování objemu povrchu, morfování, obalení a ražení, založenými na patentovaném jádru ZW3D, můžete optimalizovat pracovní proces vývojového týmu, zlepšit výkonnost návrhu a poskytnout zákazníku kreativnější a individuálnější přístup během procesu navrhování produktu. Rychlejší a výkonnější návrh formy S celým procesem modulu 3D návrhu formy a technologií dělení neobjemové formy, pomůže ZW3D zkrátit čas vyhodnocení nákladů, cenové nabídky a návrhu formy, získá rychle objednávky a zlepší hromadnou efektivitu výroby. Výrazně zkrátí čas obrábění a Prodlouží životnost řezacího nástroje ZW3D pomůže uživatelům zkrátit čas obrábění a prodlouží tak životnost nástroje a zjednoduší použití CAM pracovního procesu. ZW3D nabízí intuitivní uživatelské rozhraní, funkce automatické identifikace, schopnost taktiky obrábění a technologii Rychlého frézování. Mezník ZW3D 1986 Jeden z prvních komerčních PC- základních objemových modelářů 1999 První verze Hybridního modelování objemu povrchu, kombinování produktu Variační a Parametrické řešení 2002 Vytvořené integrované CAD/CAM řešení, které bylo oceněno jako Zlatý produkt NASA Vylepšení pro jádro Overdrive, které je stále jedno z nejrychlejších CAD/CAM jader Technologie přímé editace byla představena pro kombinaci s technologií hybridního modelování 2012 Byla vylepšena grafika, což má za následek až desetkrát rychlejší grafický výkon Významní zákazníci ZW3D ZWSOFT Výrobce CAD/CAM programu ZW3D Adresa: 4F, No. 886, Tianhe North Rd., Guangzhou, , P. R. China Tel: Ext. 533 Fax: CADservis, s.r.o. Golden distributor pro ČR a SR Adresa: Krnovská 75e, Opava Tel: GSM: Váš prodejce: Všechny obchodní značky, jména nebo společnosti zde zmíněné jsou použity pouze pro identifikaci a jsou ve vlastnictví jejich jednotlivých vlastníků. Autorské právo ZWCAD Software Co., Ltd Všechna práva rezervována. Reprodukce v jakékoli podobě bez souhlasu vlastníka autorských práv je zakázána zákonem.

3 Vše-v-jednom, DOSTUPNÝ CAD/CAM ZW3D CAD Modul Přehled ZW3D CAD Modul zvýrazňuje možnosti návrhu v ZW3D CAD/CAM pomocí unikátního Hybridního Modelování (Objemy Povrchy), Správy souboru multi objektu, silné výměny dat a spolehlivých nástrojů pro ověření produktu. Dále řeší návrhy forem, plechové díly a reverzní inženýring. Díky tomu a díky krátké době zaškolení můžete urychlit proces návrhu produktu. 5 hlavních důvodů proč si vybrat ZW3D CAD 1 2 Excelentní Přenos Dat Načtete 2D a 3D data ze všech významných 2D a 3D CAD systémů. Nemusíte si dělat starosti ohledně výměny CAD dat s vašimi dodavateli. Jednoduché Naučit se & Použít, 3D Vizualizace & Parametrizace Intuitivní uživatelské prostředí je velmi srozumitelné pro každého. Integrované Show-n-Tell návody v ZW3D a česká videa na youtube ZWSOFT CZ vám pomůžou zkrátit čas učení a snížit náklady na trénink. Rychlé vizualizace a možnost parametrizovat návrh zrychlí vaši práci Flexibilní Nástroje pro Modelování Díky unikátnímu Hybridnímu Modelování (Objemy Povrchy) může ZW3D zrychlit proces modelování a zvýšit flexibilitu návrhu. ZW3D Vám dovolí kreativně a individuálně zkonstruovat vaše nápady. Vše co vymyslíte, může být i nakresleno. Univerzální 3D CAD ZW3D uspokojí ve vaší firmě potřeby různých oddělení - nabízí CAD funkce jako jsou 3D modelování, sestavy, 2D výkresy, plechové díly, reverzní inženýring atd. Cenově efektivní 3D CAD software ZW3D je efektivní CAD/CAM řešení s rychlou návratností nákladů. Opravdu silným nástrojem je modul pro přenos dat, díky němu nebudete muset řešit sáhodlouhé exporty Vašich souborů. Srozumitelné uživatelské rozhraní navíc minimalizuje cenu školení.

4 ZW3D CAD Modul ZW3D CAD MODUL Novinky ZW3D CAD ZW3D 1. Správce Souboru Multi-objekt Pro vylepšení správy dat mohou uživatelé uložit všechny objekty celého projektu jako díl, sestava, 2D výkres, CAM plán atd. do jednoho souboru. Nadále je také k dispozici tradiční metoda kreslení - každý díl, sestava, do samostatného souboru. 2. Unikátní Technologie Hybridního Modelování (Objemy Povrchy): V ZW3D se nemusíte bát, je-li objekt objem nebo povrch. Boleánovské operace je možné přímo provést pro plošné díly i objemy. Technologie hybridního modelování (objemy povrchy) eliminuje bariéry mezi objemovým a povrchovým modelováním, a tím zrychluje modelování. 3. Lepší Spolupráce při Návrhování Rychle generuje rozdílné standardy 2D výkresu s pohledy a kótami pro díly nebo sestavy. Přímo načte 3D modely z Catia, NX, Creo, SolidWorks, Solid Edge, Inventor, STEP, IGES, DWG, Parasolid, DXF, STL, SAT atd. Exportuje modely do souborů STEP, IGES, STL, Parasolid, SAT, 3D PDF a Catia. 4. Flexibilní refiéfy, morfování a obalování Rychlý reliéf rastrového obrázku s vysokou přesností povrchu. Podporuje objemové, povrchové a STL data pro flexibilní morfování a obalování. Umožňuje návrhářům být pružnější a kreativnější, což vede k optimálním návrhům. 5. Nástroje pro ověřování produktu Pro kontrolu kvality a struktury produktu můžete použít vizuální analytické nástroje, jako je obrys kontury, Gaussian zakřivení, úhel úkosu a analýza tloušťky. Abyste si ověřili, že jsou díly sestavy správně umístěny, použijte dynamický pohled řezu a kontrolu kolizí. Pro demonstrování produktu můžete použít živou animaci. Funkce ZW3D CAD Významný zákazník ZW3D Překladač pro Catia, NX, Creo, SolidWorks, Solid Edge, Inventor, IGES, STEP, Parasolid, DWG/DXF, STL a více Kreslení s připravenou knihovnou náčrtů Nástroje 3D drátového modelu Parametrické modelování a přímá editace Hybridní modelování (objemy povrchy) Morfování tvaru, obalování a flexibilní nástroje Návrh sestavy, kontrola kolizí a animace Léčení geometrie Návrh plechového dílu Reverzní inženýring 2D pohledy, Kusovníky / Tabulky Děr Společnost Ogle vyrábí modely a prototypy pro své zákazníky jako Bentley, Jaguar Land Rover, Nissan atd. ZW3D si vybrali hlavně díky velmi flexibilnímu a výkonnému 3D CAD modelování, které je uživatelsky jednoduché jak pro designéry, tak i strojírenské konstruktéry. ZWSOFT Výrobce CAD/CAM programu ZW3D Adresa: 4F, No. 886, Tianhe North Rd.,Guangzhou,10635, P. R. China Tel: ,Ext. 533 Fax: CADservis, s.r.o Golden distributor ZW3D pro ČR a SR Adresa: Krnovská 75e, Opava Česká Republika Tel: GSM: Všechny obchodní značky, jména nebo společnosti zde zmíněné jsou použity pouze pro identifikaci a jsou ve vlastnictví jejich jednotlivých vlastníků. Autorské právo ZWCAD Software Co., Ltd Všechna práva rezervována. Reprodukce v jakékoli podobě bez souhlasu vlastníka autorských práv je zakázána zákonem.

5 Vše-v-jednom, Dostupný CAM/CAM ZW3D Modul formy Přehled ZW3D modul formy zajistí vše od vymodelování produktu až po vytvoření návrhu formy. Poskytuje vysokou kvalitu importu dat, inteligentní léčení modelu, unikátní neobjemové dělení formy, rozšiřitelnou knihovnu rámů formy a standardních dílů, praktický návrh elektrody a 2D dokumentaci. Zkrácením jednotlivých cyklů návrhu formy vám sníží finanční náklady a zvýší vaši produktivitu. 5 hlavních důvodů proč si vybrat ZW3D CAD Celý proces 3D Návrhu Formy Vyšší účinnost je dosažena prostřednictvím zjednodušeného pracovního procesu. V jediném systému dokončí uživatel veškerou práci - návrh formy s 3D vizuálním a parametrickým návrhem. Zjednodušený pracovní proces = kratší doba modelování = menší náklady. Výkonné nástroje pro ověření návrhu Různé nástroje pro ověřování výrobku a funkce léčení jsou pro návrháře forem velmi cenné. Analýzy, kontroly kolizí, léčení a změny pomáhají odstraňovat chyby v návrhu a zajišťují vyrobitelnost navrhovaného produktu. Šetří čas kótování Neobjemové dělení formy bez léčení v ZW3D jej odlišuje od konkurence a zrychluje návrh formy. Rychlejší dělení Jádra & Dutiny Rychlé rozdělování těch nejkomplexnějších dílů dělicí čárou nebo definováním oblasti pro jádra a dutiny, pomáhá uživatelům zlepšit pracovní výkonnost, zakázky jsou rychleji hotové a můžete díky tomu odbavit více obchodních příležitostí. Rozšířený rám Formy & Standardní Díly ZW3D pracuje s rozsáhlou knihovnou rámů formy a standardních dílů, které mohou být upraveny tak, aby splnili požadavky různých zemí a společností.

6 ZW3D Modul formy ZW3D MODUL FORMY Novinky ZW3D Formy 1. Příprava formy Přímo načte standardní formáty a 3D modely z Catia, NX, Creo, SolidWorks, Solid Edge, Inventor atd. Nástroj analýzy návrhu pomůže uživatelům kontrolovat podřezání a svislé stěny pomocí duhového efektu. Analýza tloušťky ověřuje vyrobitelnost struktury produktu. 2. Flexibilní a rychlé dělení K rozdělení není potřeba objemového modelu. Aby se zkrátila doba pro zpracování nabídky, může být otevřená geometrie rozdělena bez léčení. Dvě flexibilní metody pro rychlé rozdělení: dělicí čára a definice oblasti plochy. Pro zvýšení výkonnosti pomůžou nástroje uživateli rychle rozpoznat dělicí čáry a dělící povrchy. 3. Rám formy a standardní díly ZW3D snadno načte celý rám formy od mnoha hlavních dodavatelů: DME, Hasco, LKM, Futaba, Meusburger atd. ZW3D poskytuje nespočet standardních dílů a oříznutí těchto dílů s ostatními geometriemi je provedeno automaticky. Přizpůsobitelné rámy formy a standardní díly uspokojí různorodé potřeby konstruktérů a designérů. 4. Návrh elektrody a 2D dokumentace Jednoduchý nástroj pro výpis elektrod umožní rychlou práci se složitými elektrodami. Automaticky vytvoří všechny 2D výkresy pro elektrody. Tím zkrátí čas vývoje a dramaticky sníží počet chyb. Upravené šablony pro obrábění (CAM), vám pomůžou jedním kliknutím myši účinně sestrojit elektrody a získat dobrý G kód. ZW3D Funkce formy Významný zákazník ZW3D Integrované kreslící (CAD) funkce Průvodce návrhem formy Dělicí čáry a dělící povrchy, Rozdělení jádra a dutiny Rám formy a knihovna standardních dílů Chlazení, vtoky, kanálky, kluzáky Návrh elektrody Altrust je jedním z největších výrobců forem v Asii, které pracují pro GM, Toyota, Suzuki, BYD apod. Jako profesionální výrobce forem si vybral Altrust ZW3D pro jeho silný vývojový tým, aby mohli v budoucnu vyvíjet vlastní aplikace pro rychlé dokončení komplexního návrhu formy. ZWSOFT Výrobce CAD/CAM programu ZW3D CADservis, s.r.o. Golden distributor pro ČR a SR Váš prodejce: Adresa: 4F, No. 886, Tianhe North Rd., Guangzhou, , P. R. China Tel: Ext. 533 Fax: Adresa: Krnovská 75e, Opava Tel: GSM: Všechny obchodní značky, jména nebo společnosti zde zmíněné jsou použity pouze pro identifikaci a jsou ve vlastnictví jejich jednotlivých vlastníků. Autorské právo ZWCAD Software Co., Ltd Všechna práva rezervována. Reprodukce v jakékoli podobě bez souhlasu vlastníka autorských práv je zakázáno zákonem.

7 Vše-v-jednom, Dostupný CAM/CAM ZW3D CAM Modul ZW3D CAM Modul Přehled ZW3D CAM je rozsáhlé řešení pro CNC obrábění, nabízející 2-5 ose frézování, soustružení, vysoko rychlostní obrábění a strategie vrtání. Unikátní technologie Rychlého frézování s automatickou funkcí/oblasti identifikace a flexibilním editorem dráhy nástroje, umožňuje inženýrům generovat vysoce spolehlivé a jednoduché programy výkonnosti pro oříznutí dráhy. 5 hlavních důvodů proč si vybrat ZW3D CAM Jednoduché Naučit se a Použít ZW3D poskytuje intuitivní a upravitelné rozhraní a optimalizuje váš pracovní proces. Nezáleží na tom, jestli jste zkušený inženýr a nebo úplný nováček, práci v ZW3D CAM můžete zvládnout velice rychle. Spolehlivý CAM soubor Spolehlivý CAM soubor je v ZW3D zajištěn následujícími funkcemi - přesná kalkulace minima přesahu délky nástroje, bezpečná rampa a kolize kontroly, svorky atd prostě spolehlivé prostředí pro obrábění! Výkonné zabudované schopnosti CAD Zabudovaný překladač může číst hlavní formáty souboru ve výrobě. Součástí ZW3D CAM je také možnost modifikace geometrie modelu a navíc integrovaný 3D modul synchronizuje změny dráhy nástroje. Univerzální CAM soubor ZW3D nabízí uživatelům dostatečné schopnosti pro řešení obrábění obrábění, zahrnující 2-5X frézování, vysoko rychlostní obrábění, otáčení, vrtání atd. CAM poskytuje bohatou knihovnou úprav post procesoru pro řízení vašeho stroje. 5 Efektivní a kvalitní obrábění Unikátní technologie Rychlého frézování automaticky určí rovnoměrné oříznutí, nahrávání a posuv - poskytuje výkonné obrábění. Dokončovací operace jsou pro zvýšení kvality povrchu dobře proveditelné.

8 ZW3D MODUL CAM Modul CAM Novinky ZW3D CAM Hladký průběh hrubování Lem hrubování 3D dokončení zarovnání Dokončování rohu 1. Hladké 2X-3X Frázování Více než 40 typů operací obrábění, zahrnující vysoko rychlostní obrábění, umožní programátorům pracovat jednoduše. 3X Rychlé frézování generuje prodloužení životnosti nástroje, dráhu hrubování s rovnoměrným oříznutím a automatickou úpravou posuvu. 2. Inteligentní rozpoznání funkce obrábění Taktika díry automaticky rozpozná funkce a generuje vyrobitelnou dráhu nástroje a sníží tak čas programování o 70%. S Referenčním nástrojem nebo Referenční operací ZW3D automaticky identifikuje předchozí zpracování plochy a vytvoří odpovídající dráhy nástroje. 3. Flexibilní a výkonný editor dráhy nástroje Celková editace nebo částečná dráha nástroje s nástroji jako Ořez, Přeobjednání, Znovu spojení, Prodloužení a Změna. Se ZW3D editorem dráhy nástroje, můžete získat lepší dráhy nástroje a velké zvýšení výkonnosti obrábění bez zdlouhavých úprav nastavení parametrů a kalkulace dráhy nástroje. 4. Soustružení a 5X Frézování Otáčení poskytuje vnější a vnitřní Hrubování, Dokončování, Drážkování, Řezání závitu, Obložení a Vrtání pro řešení s většinou typů otočených dílů. 5X Frézování poskytuje kompletní řešení pro obrábění ve více osách a Multi strana obrobku získá vysokou přesnost oříznutí a sníží čas obrábění. 5. Ověření a Simulace Objemový nástroj ověří simulaci aktuálního procesu obrábění a analyzuje přebytek materiálů, poskytující bezpečnější, spolehlivější a výkonnostní obrábění. Funkce analýzy pomůže programátorům nalézt kolize a rýhy mezi nástroji, tabulkou a svorkami atd. Funkce ZW3D CAM Zabudované základní CAD nástroje Soustružení Vytváření díry 2-5 osé frézování Automatická funkce taktiky Editor dráhy nástroje Detekce kolize a ověřování objemu Post Procesor Váš prodejce: Významný zákazník ZW3D Stone mangan Marine je jedním z předních výrobců velkých pevných vrtulí na světě ZW3D byl vybrán, aby jim pomohla zmapovat přesně trojrozměrné povrchy prostřednictvím datových bodů v CAD modulu a zvládnout přesné a spolehlivé obrábění v CAM modulu. ZWSOFT Výrobce CAD/CAM programu ZW3D Adresa: 4F, No. 886, Tianhe North Rd., Guangzhou, , P. R. China Tel: Ext. 533 Fax: CADservis, s.r.o. Golden distributor pro ČR a SR Adresa: Krnovská 75e, Opava Tel: GSM: Všechny obchodní značky, jména nebo společnosti zde zmíněné jsou použity pouze pro identifikaci a jsou ve vlastnictví jejich jednotlivých vlastníků. Autorské právo ZWCAD Software Co., Ltd Všechna práva rezervována. Reprodukce v jakékoli podobě bez souhlasu vlastníka autorských práv je zakázáno zákonem.

Kompatibilita a import CAD

Kompatibilita a import CAD Kompatibilita a import CAD Import a automatické rozpoznání 3D vlastností CATIA V5 WorkNC nyní nabízí import a automatické rozpoznání vlastností vrtaných otvorů z CATIA V5. V modulu automatického vrtání

Více

CAM řešení pro SolidWorks

CAM řešení pro SolidWorks CAM řešení pro SolidWorks www.hsmworks.com www.hsmworks.cz Skutečná znalost systému SolidWorks Podpora Více-jader / Více-Procesorů Skutečná 64bitová Aplikace HSMWorks je od základu navržen pro práci v

Více

Nový modul tvorby elektrod

Nový modul tvorby elektrod Nový modul tvorby elektrod Tvorba elektrod je důležitou součástí procesu výroby formy, bez ohledu na její složitost. WorkNC-CAD Hybridní modelář modul tvorby elektrod přináší uživatelům dokonalou rovnováhu

Více

SolidCAM Podpora metodiky

SolidCAM Podpora metodiky SolidCAM Podpora metodiky Tento materiál vznikl v rámci projektu: STROJTECH Inovace a zefektivnění vzdělávání podle ŠVP 3D modelování ve strojírenství a stavebnictví CZ.1.07/1.1.16/01.0054 Tento projekt

Více

Co je nového v ZW3D 2015 CAM

Co je nového v ZW3D 2015 CAM Co je nového v ZW3D 2015 CAM ZWCAD Software Co., Ltd. Obsah: CAM Základ CAM Správce Nová značka Stavy operace Podpora automatického přejmenování po vložení složky Jednodušší definice standardní funkce

Více

Výkonné plnohodnotné 3D CAD řešení

Výkonné plnohodnotné 3D CAD řešení Výkonné plnohodnotné 3D CAD řešení WorkNC-CAD Hybridní modelář posouvá hranice 3D konstrukce, oprav a přípravy obrábění. Tento výkonný 3D plošný a objemový modelář umožňuje uživatelům pracovat na neuzavřených

Více

Co je nového v ZW3D 2015 CAD. ZWCAD Software Co., Ltd.

Co je nového v ZW3D 2015 CAD. ZWCAD Software Co., Ltd. Co je nového v ZW3D 2015 CAD ZWCAD Software Co., Ltd. 1 Obsah Základní prvky.6 Správa souborů... 6 Nová podpora automatické zálohy sekce 8 Nový formulář "Uložit opravené dokumenty".8 Uživatelské prostředí...

Více

Siemens PLM Software. www.siemens.cz/plm

Siemens PLM Software. www.siemens.cz/plm NX Siemens PLM Software www.siemens.cz/plm Systém NX je komplexním CAx řešením pro vývoj produktů, který přináší výkonné nástroje pro design, simulaci, dokumentaci, přípravu výroby a samotnou výrobu nástrojů.

Více

Obsah. Úvod 9. Orientace v prostředí programu SolidWorks 11. Skica 29. Kapitola 1 11. Kapitola 2 29

Obsah. Úvod 9. Orientace v prostředí programu SolidWorks 11. Skica 29. Kapitola 1 11. Kapitola 2 29 Úvod 9 Kapitola 1 11 Orientace v prostředí programu SolidWorks 11 Pruh nabídky 12 Nabídka Možnosti 14 Nápověda 14 Podokno úloh 15 Zdroje SolidWorks 15 Knihovna návrhů 15 Průzkumník souborů 16 Paleta pohledů

Více

Technologie II. Strojní programování. Přednáška č. 7. Autor: doc. Ing. Martin Vrabec, CSc.

Technologie II. Strojní programování. Přednáška č. 7. Autor: doc. Ing. Martin Vrabec, CSc. Evropský sociální fond Praha & EU: Investujeme do vaší budoucnosti Projekt OPPA Systém elektronické podpory studia (SEPS) Řešen na FS ČVUT v Praze od 1. 4. 2011 Technologie II Strojní programování Přednáška

Více

MS Windows Vista Business, Enterprise, Ultimate (pouze 32bitová verze)1

MS Windows Vista Business, Enterprise, Ultimate (pouze 32bitová verze)1 Popis EdgeCAM 12 EdgeCAM je CAM program od firmy Pathtrace. Slouží k tvorbě obráběcích strategií a generování CNC kódu z modelů CAD. Pomocí tohoto softwaru lze vytvářet CNC kódy prizmatického a tvarového

Více

: visi progress. expert na konstrukci střižných nástrojů

: visi progress. expert na konstrukci střižných nástrojů progress : visi progress expert na konstrukci střižných nástrojů VISI Progress je program určený pro konstrukci lisovacích a postupových střižných nástrojů. Poskytuje specifické funkce, které jsou v daném

Více

Software Form Control

Software Form Control Měření na kliknutí myši. Tak jednoduchá je kontrola obrobku v obráběcím centru pomocí měřícího softwaru FormControl. Nezáleží na tom, zda má obrobek obecné 3D kontury nebo běžný 2.5D charakter. Uživatel

Více

Nákup strojního vybavení dílenské víceúčelové haly

Nákup strojního vybavení dílenské víceúčelové haly Technické podmínky Veřejné zakázky Nákup strojního vybavení dílenské víceúčelové haly Obecné technické podmínky platné pro celou dodávku Kvalitní a spolehlivé stroje. Součástí dodávky budou všechny komponenty

Více

Konstruování ve strojírenství CAD systémy

Konstruování ve strojírenství CAD systémy Projekt UNIV 2 KRAJE Proměna škol v centra celoživotního učení PROGRAM DALŠÍHO VZDĚLÁVÁNÍ Konstruování ve strojírenství CAD systémy Copyright: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR 1 Obsah OBSAH...

Více

www.planit.cz production_broch_2008_wf1.indd 1 production_broch_2008_wf1.indd 1 21.3.2008 11:39:40 21.3.2008 11:39:40

www.planit.cz production_broch_2008_wf1.indd 1 production_broch_2008_wf1.indd 1 21.3.2008 11:39:40 21.3.2008 11:39:40 www.planit.cz production_broch_2008_wf1.indd 1 21.3.2008 11:39:40 Poskytujeme komplexní řešení ve světě obrábění Na rozdíl od pokroku, kterého dosáhla technologie řízení, je ruční programování moderních

Více

VISI ve TVARu Pardubice

VISI ve TVARu Pardubice VISI ve TVARu Pardubice Pokročilé CAD/CAM řešení pro strojírenský průmysl TVAR výrobní družstvo Pardubice se začalo rozvíjet krátce po druhé světové válce v roce 1945. Od počáteční výroby plnících per

Více

ZAČÍNÁME. špičkové technologie. SolidCAM + SolidWorks ÚSPORA ČASU. nová revoluční technologie frézování. Plně integrované v ýrobní ře šení

ZAČÍNÁME. špičkové technologie. SolidCAM + SolidWorks ÚSPORA ČASU. nová revoluční technologie frézování. Plně integrované v ýrobní ře šení SolidCAM + SolidWorks Plně integrované v ýrobní ře šení špičkové technologie nová revoluční technologie frézování AŽ ÚSPORA ČASU nová revoluční technologie frézování ZAČÍNÁME The Leaders in Integrated

Více

www.smap3d Piping.com

www.smap3d Piping.com www.smap3d Piping.com Smap3D Piping Software pro návrh 3D potrubního systému Od P&ID diagramů přes 3D návrh po izometrické výkresy 3D návrh potrubí snadno s využitím tříd potrubí Smap3D Piping je 3D CAD

Více

1. Úvod do Systémů CAD

1. Úvod do Systémů CAD 1. Úvod do Systémů CAD Studijní cíl Tento blok kurzu je věnován CA technologiím. Po úvodním seznámení se soustředíme především na oblast počítačové podpory konstruování, tedy CAD. Doba nutná k nastudování

Více

Co je nového v ZW3D V 2015. ZWCAD Software Co., Ltd.

Co je nového v ZW3D V 2015. ZWCAD Software Co., Ltd. Co je nového v ZW3D V 2015 ZWCAD Software Co., Ltd. Obsah Základní prvky.6 Správa souborů... 6 Nová podpora automatické zálohy sekce 8 Nový formulář "Uložit opravené dokumenty".8 Uživatelské prostředí...

Více

Obsah. Začínáme pracovat v InventorCAMu - frézování. 1995-2009 SolidCAM WWW.INVENTORCAM.CZ. All Rights Reserved.

Obsah. Začínáme pracovat v InventorCAMu - frézování. 1995-2009 SolidCAM WWW.INVENTORCAM.CZ. All Rights Reserved. Obsah Začínáme pracovat v InventorCAMu - frézování WWW.INVENTORCAM.CZ 1995-2009 SolidCAM All Rights Reserved. 1 2 2 Obsah Obsah 1. Přehled modulů InvnetorCAMu... 11 1.1 2.5D Frézování... 12 1.2 Obrábění

Více

KOMPLEXNÍ VZDĚLÁVÁNÍ KATEDRA STROJNÍ SPŠSE a VOŠ LIBEREC

KOMPLEXNÍ VZDĚLÁVÁNÍ KATEDRA STROJNÍ SPŠSE a VOŠ LIBEREC KOMPLEXNÍ VZDĚLÁVÁNÍ KATEDRA STROJNÍ SPŠSE a VOŠ LIBEREC CNC CAM Cíl podproduktu HSM Works Tento kurz si klade za cíl naučit uživatele ovládat program HSMWorks. Dalším cílem je naučit uživatele základním

Více

Několik jednoduchých kliknutí

Několik jednoduchých kliknutí www.sonetech.cz www.sonetech.cz CNC Software, Inc. se zavazuje přinášet průmyslu praktiky příznivé k životnímu prostředí a také sociálně zodpovědné. Brožura, kterou čtete, byla zkrácena, aby se snížila

Více

Název projektu: Datum zahájení projektu: Datum ukončení projektu: Obor: Ročník: Zpracoval: Modul: CAD/CAM

Název projektu: Datum zahájení projektu: Datum ukončení projektu: Obor: Ročník: Zpracoval: Modul: CAD/CAM Název projektu: Sbližování teorie s praxí Datum zahájení projektu: 01.11.2010 Datum ukončení projektu: 30.06.2012 Obor: Mechanik seřizovač Ročník: Čtvrtý Zpracoval: Zdeněk Ludvík Modul: CAD/CAM ÚVOD...

Více

Světová kvalita a řízení pro Váš CNC stroj. Co je nového - 2014 R1

Světová kvalita a řízení pro Váš CNC stroj. Co je nového - 2014 R1 Světová kvalita a řízení pro Váš CNC stroj Co je nového - Obsah Co je nového Obecné/Systém 3 Nový instalační průvodce >>...3 Doporučené HW požadavky >>...4 Utility 5 Nový asistent podpory >>...5 Funkčnost

Více

PŘENOS DAT MEZI ESA PT A CAD PROGRAMY (ALLPLAN)

PŘENOS DAT MEZI ESA PT A CAD PROGRAMY (ALLPLAN) PŘENOS DAT MEZI ESA PT A CAD PROGRAMY (ALLPLAN) Ing. Martin Novák, CSc. SCIA CZ, s.r.o, Thákurova 3, 160 00 Praha www.scia.cz 1 ÚVOD Kompatibilita systému ESA PT s programy z oblasti CAD je jednou z dlouhodobých

Více

KOMPLEXNÍ VZDĚLÁVÁNÍ KATEDRA STROJNÍ SPŠSE a VOŠ LIBEREC

KOMPLEXNÍ VZDĚLÁVÁNÍ KATEDRA STROJNÍ SPŠSE a VOŠ LIBEREC KOMPLEXNÍ VZDĚLÁVÁNÍ KATEDRA STROJNÍ SPŠSE a VOŠ LIBEREC CNC CAM HSMWorks Přehled modulů Kapitola 1 - seznámení s prostředím HSM Works Kapitola 2 - import modelů, polohování Kapitola 3 - základy soustružení

Více

Poskytujeme komplexní řešení ve světě obrábění

Poskytujeme komplexní řešení ve světě obrábění production_broch_2007_press.indd1 1 7.3.2007 16:23:59 Poskytujeme komplexní řešení ve světě obrábění Na rozdíl od pokroku, kterého dosáhla technologie řízení, je ruční programování moderních CNC obráběcích

Více

SOLIDWORKS PREMIUM 2012

SOLIDWORKS PREMIUM 2012 SOLIDWORKS PREMIUM 2012 Navrhování podporující vaše podnikání URYCHLENÍ VÝVOJE DÍKY SPECIÁLNÍM FUNKCÍM PRO PLECHOVÉ DÍLY A SVAŘOVÁNÍ SIMULACE PROVOZNÍHO ZATÍŽENÍ, VÝPOČET NAPĚTÍ A ZAJIŠTĚNÍ ODPOVÍDAJÍCÍCH

Více

Prezentace CRMplus. Téma: CRMplus jako nástroj pro kontrolu a vyhodnocení rozpracovanosti dílů na zakázkách

Prezentace CRMplus. Téma: CRMplus jako nástroj pro kontrolu a vyhodnocení rozpracovanosti dílů na zakázkách Prezentace CRMplus Téma: CRMplus jako nástroj pro kontrolu a vyhodnocení rozpracovanosti dílů na zakázkách Obsah prezentace Představení společnosti Technodat Develop, s.r.o. CRMplus základní charakteristika

Více

Hlavní novinky ZW3D 2014 SP 17.7.2014

Hlavní novinky ZW3D 2014 SP 17.7.2014 Hlavní novinky ZW3D 2014 SP 17.7.2014 Hlavní novinky ZW3D 2014 SP-CAD Více jako 300 chyb (CAD + CAM) je opraveno v SP verzi Překladač---aktualizované jádro pro formáty 3tich stran Překladač ---nová podpora

Více

Práce s programem CAM

Práce s programem CAM Práce s programem CAM Publikace vznikla v rámci projektu OPVK Vyškolený pedagog záruka kvalitní výuky na Střední odborné škole veterinární, mechanizační a zahradnické a Jazykové škole s právem státní jazykové

Více

Nabízíme. Jsme certifikováni dle BS EN ISO 9001:2008 CAD. - Výrobu přesných prototypových dílů. znějších kovů, včetn. - Sériovou

Nabízíme. Jsme certifikováni dle BS EN ISO 9001:2008 CAD. - Výrobu přesných prototypových dílů. znějších kovů, včetn. - Sériovou Nabízíme - Výrobu přesných prototypových dílů - Výrobu ověřovacích ovacích sérií - Sériovou výrobu přesných strojních dílů z nejrůzn znějších kovů, včetn etně vysoce kalených ocelí a velmi obtížně obrobitelných

Více

WD Blue pro vysokou spolehlivost při každodenní práci.

WD Blue pro vysokou spolehlivost při každodenní práci. Úložná řešení WD Váš digitální život je jedinečný. Proto společnost WD nabízí celou řadu interních pevných disků. Tato šikovná příručka vám pomůže najít dokonalý disk podle toho, kde a jak ho chcete používat.

Více

SOLIDWORKS PREMIUm. Zjednodušený 3D návrh. u TVOŘTE A KOMUNIKUJTE

SOLIDWORKS PREMIUm. Zjednodušený 3D návrh. u TVOŘTE A KOMUNIKUJTE SOLIDWORKS PREMIUm Zjednodušený 3D návrh Vizualizace a komunikace s fotorealistickým vykreslováním a animacemi Snadné vytváření, sdílení a správa s robustními nástroji pro navrhování, spolupráci a správu

Více

Procházkova 430 517 41 Kostelec nad Orlicí

Procházkova 430 517 41 Kostelec nad Orlicí Procházkova 430 517 41 Kostelec nad Orlicí Tel: +420 494 323 575 Fax: +420 494 323 386 E-mail: tfa@tfa.cz www.tfa.cz Stavebními kameny pro vývoj upínacího systému USS jsou dlouholeté zkušenosti v oboru

Více

Software pro 3D návrhy šperků

Software pro 3D návrhy šperků Software pro 3D návrhy šperků Společnost TDM Solutions nabízí CAD/CAM řešení pro různé obory, zejména šperkařství, ale také automobilový průmysl, výrobu forem, nástrojů a prototypů, obuvnictví a různá

Více

Obrábění tvarových ploch

Obrábění tvarových ploch standard pro inteligentní obrábění 3D Solid modelů www.cncobrabeni.cz Obrábění tvarových ploch EdgeCAM Computer Aided Manufacturing (CAM) poskytuje dostatečný výkon a metody obrábění i pro výrobce nejnáročnějších

Více

Projekt realizovaný na SPŠ Nové Město nad Metují

Projekt realizovaný na SPŠ Nové Město nad Metují Projekt realizovaný na SPŠ Nové Město nad Metují s finanční podporou v Operačním programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost Královéhradeckého kraje Modul 03 Technické předměty Ing. Pavel Dostál 1 Vývoj

Více

COLLECTION SOFTWARE. Best Choice.

COLLECTION SOFTWARE. Best Choice. COLLECTION SOFTWARE Best Choice. BySoft 7 4 COLLECTION SOFTWARE Software Navrhovat díly, vytvářet řezné plány a ohýbací programy, plánovat a monitorovat výrobní procesy: Moderní výrobu z plechu si již

Více

SOLIDWORKS PREMIUM VYTVÁŘEJTE SKVĚLÉ NÁVRHY S ŘEŠENÍM SOLIDWORKS

SOLIDWORKS PREMIUM VYTVÁŘEJTE SKVĚLÉ NÁVRHY S ŘEŠENÍM SOLIDWORKS SOLIDWORKS PREMIUM VYTVÁŘEJTE SKVĚLÉ NÁVRHY S ŘEŠENÍM SOLIDWORKS ŘEŠENÍ PRO 3D KONSTRUOVÁNÍ SOLIDWORKS Premium účinně integruje výkonné konstrukční nástroje pro tvorbu dílů, sestav a výkresů s vestavěnou

Více

Tecnomatix digitální továrna

Tecnomatix digitální továrna Tecnomatix digitální továrna Siemens PLM Software www.siemens.cz/plm Produkty řady Tecnomatix jsou flexibilní řešení pro plánování, simulace a řízení výrobních procesů. Jejich velký ekonomický přínos spočívá

Více

Vyzkoušejte svůj návrh dřív, než je vyroben

Vyzkoušejte svůj návrh dřív, než je vyroben Vyzkoušejte svůj návrh dřív, než je vyroben Udělejte z digitálního prototypování svou konkurenční výhodu Autodesk Inventor vám umožňuje dokončit konstrukční návrh rychleji, snadněji a s potřebnou flexibilitou

Více

Digitální prototyp při vstřikování plastů II

Digitální prototyp při vstřikování plastů II Digitální prototyp při vstřikování plastů II Petr Halaška SMARTPLAST s.r.o. CAD návrh vstřikovací formy První část článku Digitální prototyp v čísle 17, příloha Technologie zpracování plastů jsme uzavřely

Více

Produktové documenty (30.09.2015) Přehled funkcí a vlastností programu pcon.planner 7.2

Produktové documenty (30.09.2015) Přehled funkcí a vlastností programu pcon.planner 7.2 Produktové documenty (30.09.2015) Přehled funkcí a vlastností programu pcon.planner 7.2 Formáty Nahrávání a ukládání souborů DWG a DWT Převod a podpora starších DWG formátů Rozšířená podpora šablon včetně

Více

Produktové Dokumenty (Datum 28.11.2014) Srovnání verzí: pcon.planner 7.0 Rozdíly mezi verzemi Standard-, ME a PRO

Produktové Dokumenty (Datum 28.11.2014) Srovnání verzí: pcon.planner 7.0 Rozdíly mezi verzemi Standard-, ME a PRO Produktové Dokumenty (Datum 28.11.2014) Srovnání verzí: pcon.planner 7.0 Rozdíly mezi verzemi Standard-, ME a PRO Základní formáty STD ME PRO Nahrávání a ukládání souborů DWG a DWT Převod a podpora starších

Více

TDS-TECHNIK 10.0. TDS-Výpočty. TDS-Kusovník

TDS-TECHNIK 10.0. TDS-Výpočty. TDS-Kusovník TDS-TECHNIK 10.0 V následujícím textu jsou uvedeny informace o již desáté verzi strojírenské aplikace TDS- TECHNIK. V úvodu jsou popisovány moduly Výpočty a Kusovník, které jsou společné všem verzím. Pak

Více

Řešení Vašeho nástrojového managementu

Řešení Vašeho nástrojového managementu Řešení Vašeho nástrojového managementu TDM Systems komp TDM Systems profesionálové pro správu nástrojových dat Již více než 20 let vyvíjí a prodává společnost TDM Systems GmbH software pro organizaci nástrojů

Více

Logická elektrotechnická dokumentace s řešením ecscad

Logická elektrotechnická dokumentace s řešením ecscad Logická elektrotechnická dokumentace s řešením ecscad Pro úspěšnou budoucnost ecscad ecscad byl v průběhu let vyvíjen tak, aby naplnil neustále se měnící požadavky trhu i uživatelů. Řešení si oblíbily

Více

VYSOKÁ FLEXIBILITA A ROZMANITOST U VŠECH TYPŮ OBRÁBĚNÍ.

VYSOKÁ FLEXIBILITA A ROZMANITOST U VŠECH TYPŮ OBRÁBĚNÍ. PEPS Verze 8.0 3 VYSOKÁ FLEXIBILITA A ROZMANITOST U VŠECH TYPŮ OBRÁBĚNÍ. PEPS FRÉZOVÁNÍ MILL-Expert... 13 2.5D Frézování... 14 3D Frézování... 16 Vysokorychlostní obrábění... 17 5-osé simultánní frézování...

Více

Produktivní obrábění. standard pro inteligentní obrábění 3D Solid modelů. www.cncobrabeni.cz. Proč CAM (Computer Aided Manufacturing)?

Produktivní obrábění. standard pro inteligentní obrábění 3D Solid modelů. www.cncobrabeni.cz. Proč CAM (Computer Aided Manufacturing)? standard pro inteligentní obrábění 3D Solid modelů www.cncobrabeni.cz Produktivní obrábění EdgeCAM Computer Aided Manufacturing (CAM) poskytuje dostatečný výkon a metody obrábění i pro výrobce nejnáročnějších

Více

PLM Software. NX CAM a SINUMERIK - dokonalé spojení Dokonalé spojení mezi CAM systémem a řídicími jednotkami vašich obráběcích strojů

PLM Software. NX CAM a SINUMERIK - dokonalé spojení Dokonalé spojení mezi CAM systémem a řídicími jednotkami vašich obráběcích strojů Siemens Product Lifecycle Management Software (CZ) s.r.o. NX CAM a SINUMERIK - dokonalé spojení Dokonalé spojení mezi CAM systémem a řídicími jednotkami vašich obráběcích strojů www.siemens.com/nx E x

Více

Pokud Vám termíny nevyhovují, nebo máte zájem uspořádat specifické firemní školení, prosím obraťte se na Vaši BEKO kontaktní osobu.

Pokud Vám termíny nevyhovují, nebo máte zájem uspořádat specifické firemní školení, prosím obraťte se na Vaši BEKO kontaktní osobu. Vážení zákazníci, rostoucí zájem o podporu a školení systémů CATIA, ENOVIA, DELMIA, 3DVIA, nás přivedl na myšlenku, poskytovat nejenom specificky zaměřené firemní kurzy těchto systémů, ale také nabízet

Více

Komplexní správa technických dat. PDM základní pojmy. Ing. Martin Nermut, 2012

Komplexní správa technických dat. PDM základní pojmy. Ing. Martin Nermut, 2012 Komplexní správa technických dat PDM základní pojmy Ing. Martin Nermut, 2012 Projektování - konstrukční a technologické procesy součást životního cyklu výrobku (PLM - Product Lifecycle Management) Nárůst

Více

AUTODESK CIVIL 3D 2006. Kratší cesta k úspěchu

AUTODESK CIVIL 3D 2006. Kratší cesta k úspěchu AUTODESK CIVIL 3D 2006 Kratší cesta k úspěchu Nesrovnatelná účinnost Využijte zvýšenou produktivitu, přesnost a rychlost za využití dynamického modelu projektu, který zajišťuje vzájemné provázání jednotlivých

Více

Technické novinky. AutoCAD. Mechanical 2011

Technické novinky. AutoCAD. Mechanical 2011 AutoCAD Mechanical 2011 2 Představujeme AutoCAD Mechanical 2011 Obsah Knihovna obsahu... 2 Obecná vylepšení... 2 Vylepšení podpory mezinárodních norem...2 Selektivní aktualizace obsahu...2 Publikování

Více

Program vyhodnocení rizik a stavu pro službu Active Directory a Microsoft Online Services

Program vyhodnocení rizik a stavu pro službu Active Directory a Microsoft Online Services DATASHEET Program vyhodnocení rizik a stavu pro službu Active Directory a Microsoft Online Services Získejte klíčový náhled do zdraví vaší adresářové služby a maximalizujte výkonnost vašich IT zařízení

Více

Zavedení CAD technologií do vzdělávacího procesu školy v návaznosti na výuku odborných předmětů

Zavedení CAD technologií do vzdělávacího procesu školy v návaznosti na výuku odborných předmětů Zavedení CAD technologií do vzdělávacího procesu školy v návaznosti na výuku odborných předmětů Prezentace projektu SIPVZ ČR MŠMT prosinec 2006 Autor: Ing. Laďka Krejčí 2 Co nás vedlo k vytvoření projektu?

Více

Přehled kurzů, seminářů, školení

Přehled kurzů, seminářů, školení SPŠ, Hronov, Hostovského 910 NABÍDKA KURZŮ, SEMINÁŘŮ, ŠKOLENÍ: Kontakt: Sedláčková Věra tel. 491485048 e mail: sedlackova@spshronov.cz Přehled kurzů, seminářů, školení 1. ECDL Evropský průkaz počítačové

Více

Kancelářské a profesionální štítkovače

Kancelářské a profesionální štítkovače Kancelářské a profesionální štítkovače Obsah Profesionální štítkovače DYMO mohou zvýšit efektivitu ve vaší kanceláři. Označování a identifikace dokumentace, LabelManager 120P 4 Základní typ štítkovače

Více

KOMPLEXNÍ VZDĚLÁVÁNÍ KATEDRA STROJNÍ SPŠSE a VOŠ LIBEREC

KOMPLEXNÍ VZDĚLÁVÁNÍ KATEDRA STROJNÍ SPŠSE a VOŠ LIBEREC KOMPLEXNÍ VZDĚLÁVÁNÍ KATEDRA STROJNÍ SPŠSE a VOŠ LIBEREC CNC CAM HSMWorks Přehled modulů Kapitola 1 - seznámení s prostředím HSM Works Kapitola 2 - import modelů, polohování Kapitola 3 - základy soustružení

Více

TDS-TECHNIK 15 pro ZWCAD

TDS-TECHNIK 15 pro ZWCAD TDS-TECHNIK 15 pro ZWCAD V následujícím textu jsou uvedeny informace o hlavních novinkách strojírenské nadstavby TDS-TECHNIK 15.0 Komplet pro ZWCAD. Nový nástroj: Migrace uživatelských nastavení K nadstavbě

Více

VÝROBA. Helios Orange + něco navíc. Adresa: SAPERTA s.r.o. Presy 371 53701 Telefon: 777 071 626 E-mail: saperta@saperta.cz WWW: saperta.

VÝROBA. Helios Orange + něco navíc. Adresa: SAPERTA s.r.o. Presy 371 53701 Telefon: 777 071 626 E-mail: saperta@saperta.cz WWW: saperta. VÝROBA Helios Orange + něco navíc Adresa: SAPERTA s.r.o. Presy 371 53701 Telefon: 777 071 626 E-mail: saperta@saperta.cz WWW: saperta.cz MODUL VÝROBY Modul Řízení výroby vychází z osvědčeného základního

Více

Co je nového v Solid Edge ST6?

Co je nového v Solid Edge ST6? VLC 4. generace, se svolením Edison2 Siemens PLM Software Co je nového v Solid Edge ST6? Navrhujte lépe. Výhody Získání nových obchodních příležitostí s realističtějšími návrhy výrobků Snížení výrobních

Více

ŘEŠENÉ PRAKTICKÉ PŘÍKLADY V CAM SYSTÉMU MASTERCAM

ŘEŠENÉ PRAKTICKÉ PŘÍKLADY V CAM SYSTÉMU MASTERCAM Vysoká škola báňská Technická univerzita Ostrava Fakulta strojní ŘEŠENÉ PRAKTICKÉ PŘÍKLADY V CAM SYSTÉMU MASTERCAM Učební text předmětu CAD/CAM systémy v obrábění a CAD/CAM systémy v obrábění II Marek

Více

Solidworks premium Navrhování bez omezení

Solidworks premium Navrhování bez omezení Solidworks premium Navrhování bez omezení Komplexní řešení pro 3D navrhování Software SolidWorks Premium 2014 je komplexní řešení pro 3D navrhování, které umožňuje vytvářet, ověřovat, předávat a spravovat

Více

Software pro analýzu energetických dat W1000

Software pro analýzu energetických dat W1000 Software pro analýzu energetických dat W1000 Data pro snadný život vašich zákazníků Manage energy better Mít správné informace ve správný čas je základem úspěchu každého snažení, tedy i řízení spotřeby

Více

Náš zákazník Jaguar Land Rover. Vše v jednom-speciální na míru šité služby pro Vás

Náš zákazník Jaguar Land Rover. Vše v jednom-speciální na míru šité služby pro Vás Náš zákazník Jaguar Land Rover Vše v jednom-speciální na míru šité služby pro Vás Outsourcing reklamy. Pro obchodní a marketingová oddělení je v dnešní době stále více důležité udržet náklady na minimu.

Více

KOMPLEXNÍ VZDĚLÁVÁNÍ KATEDRA STROJNÍ SPŠSE a VOŠ LIBEREC. CNC obrábění

KOMPLEXNÍ VZDĚLÁVÁNÍ KATEDRA STROJNÍ SPŠSE a VOŠ LIBEREC. CNC obrábění KOMPLEXNÍ VZDĚLÁVÁNÍ KATEDRA STROJNÍ SPŠSE a VOŠ LIBEREC CNC obrábění CNC OBECNĚ Kapitola 1 - Způsoby programování CNC strojů Kapitola 2 - Základní terminologie, oblasti CNC programování Kapitola 3 - Řídící

Více

SOLIDWORKS PRO TECHNICKOU KOMUNIKACI PŘINÁŠÍ VAŠIM MATERIÁLŮM TECHNICKÉ DOKUMENTACE NOVÝ ROZMĚR

SOLIDWORKS PRO TECHNICKOU KOMUNIKACI PŘINÁŠÍ VAŠIM MATERIÁLŮM TECHNICKÉ DOKUMENTACE NOVÝ ROZMĚR SOLIDWORKS PRO TECHNICKOU KOMUNIKACI PŘINÁŠÍ VAŠIM MATERIÁLŮM TECHNICKÉ DOKUMENTACE NOVÝ ROZMĚR EFEKTIVNÍ A PŘESTO JEDNODUCHÁ ŘEŠENÍ, KTERÁ NAPOMÁHAJÍ ROZVÍJET VAŠE PODNIKÁNÍ Protože do vývoje vašich výrobků

Více

Cvičebnice programování ISO - frézka

Cvičebnice programování ISO - frézka Název projektu: Sbližování teorie s praxí Datum zahájení projektu: 01.11.2010 Datum ukončení projektu: 30.06.2012 Obor: Mechanik Ročník: Třetí, čtvrtý seřizovač Zpracoval: Josef Dominik Modul: Cvičebnice

Více

Obsah. Úvod do studia 11 Co byste měli předem znát 13. Úvod do obsluhy AutoCADu 23. Kapitola 1 11. Kapitola 1 23

Obsah. Úvod do studia 11 Co byste měli předem znát 13. Úvod do obsluhy AutoCADu 23. Kapitola 1 11. Kapitola 1 23 Předmluva 9 Komu je tato kniha určena 11 Kapitola 1 11 Úvod do studia 11 Co byste měli předem znát 13 CAD technologie 13 Product Lifecycle Management 14 AutoCAD není jenom CAD, je to vývojová platforma

Více

DELMIA: 3D virtuální továrna budoucnosti s produkty Dassault Systèmes

DELMIA: 3D virtuální továrna budoucnosti s produkty Dassault Systèmes DELMIA: 3D virtuální továrna budoucnosti s produkty Dassault Systèmes DS řešení DELMIA pro digitální výrobu a produkci umožňuje výrobcům nezávisle na průmyslovém odvětví virtuálně definovat, plánovat,

Více

Volba již definovaných nástrojů:

Volba již definovaných nástrojů: Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola technická Brno, Sokolská 1 Šablona: Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Název: Téma: Autor: Číslo: AlphaCAM - soustružení Definice a volba nástrojů

Více

ŘEŠENÍ SOLIDWORKS VÝROBNÍ A KONSTRUKČNÍ NÁSTROJE JAKO HNACÍ MOTOR VAŠEHO PODNIKÁNÍ

ŘEŠENÍ SOLIDWORKS VÝROBNÍ A KONSTRUKČNÍ NÁSTROJE JAKO HNACÍ MOTOR VAŠEHO PODNIKÁNÍ ŘEŠENÍ SOLIDWORKS VÝROBNÍ A KONSTRUKČNÍ NÁSTROJE JAKO HNACÍ MOTOR VAŠEHO PODNIKÁNÍ EFEKTIVNÍ A PŘESTO JEDNODUCHÁ ŘEŠENÍ, KTERÁ POMOHOU RŮSTU VAŠEHO PODNIKÁNÍ Konstrukční řešení SOLIDWORKS pomáhají konstruktérům,

Více

KOMPLEXNÍ VZDĚLÁVÁNÍ KATEDRA STROJNÍ SPŠSE a VOŠ LIBEREC

KOMPLEXNÍ VZDĚLÁVÁNÍ KATEDRA STROJNÍ SPŠSE a VOŠ LIBEREC KOMPLEXNÍ VZDĚLÁVÁNÍ KATEDRA STROJNÍ SPŠSE a VOŠ LIBEREC CNC CAM HSMWorks Přehled modulů Kapitola 1 - seznámení s prostředím HSM Works Kapitola 2 - import modelů, polohování Kapitola 3 - základy soustružení

Více

Radan. Instalace a první kroky s Radan. www.radancz.cz

Radan. Instalace a první kroky s Radan. www.radancz.cz Radan Instalace a první kroky s Radan www.radancz.cz Obsah Úvod...4 Co je Radan?... 7 Důležité informace...7 Zdroje nápovědy...8 Instalace Radan...10 Doporučený hardware a software... 10 Bezpečnostní klíč...

Více

Nabízíme komplexní řešení pro výrobu náhradních dílů 3D Skenování, 3D modelování, výroba dílů

Nabízíme komplexní řešení pro výrobu náhradních dílů 3D Skenování, 3D modelování, výroba dílů Nabízíme komplexní řešení pro výrobu náhradních dílů 3D Skenování, 3D modelování, výroba dílů Pro naše zákazníky nabízíme optimální řešení výrobních procesů. U nás máte vše pod jednou střechou nabízíme

Více

Laboratorní software. LabX Výkon na Váš stůl

Laboratorní software. LabX Výkon na Váš stůl Laboratorní software Laboratorní software LabX Flexibilita pracovních postupů Transparentní provoz Široké možnosti bezproblémového připojení Bezpečnost procesů LabX Výkon na Váš stůl Software LabX Jednoduše

Více

Číslo materiálu VY_32_INOVACE_VC_CAM_18 Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola Příbram, Hrabákova 271, Příbram II

Číslo materiálu VY_32_INOVACE_VC_CAM_18 Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola Příbram, Hrabákova 271, Příbram II Číslo materiálu VY_32_INOVACE_VC_CAM_18 Název školy Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola Příbram, Hrabákova 271, Příbram II Autor Martin Vacek Tématická oblast Programování CNC strojů a CAM systémy

Více

KOMPLEXNÍ VZDĚLÁVÁNÍ KATEDRA STROJNÍ SPŠSE a VOŠ LIBEREC

KOMPLEXNÍ VZDĚLÁVÁNÍ KATEDRA STROJNÍ SPŠSE a VOŠ LIBEREC KOMPLEXNÍ VZDĚLÁVÁNÍ KATEDRA STROJNÍ SPŠSE a VOŠ LIBEREC CNC CAM HSMWorks Přehled modulů Kapitola 1 - seznámení s prostředím HSM Works Kapitola 2 - import modelů, polohování Kapitola 3 - základy soustružení

Více

RECENZE APLIKACE NX CMM INSPECTION PROGRAMMING

RECENZE APLIKACE NX CMM INSPECTION PROGRAMMING Dr. Charles Clarke RECENZE APLIKACE NX CMM INSPECTION PROGRAMMING Průmyslové trendy a požadavky...3 Nový přístup k tvorbě kontrolních programů CMM...4 Používaná aplikace...4 Automatické programování kontrolních

Více

Program Sharpdesk Sharpdesk řešení pro správu dokumentů

Program Sharpdesk Sharpdesk řešení pro správu dokumentů Program Sharpdesk Sharpdesk řešení pro správu dokumentů Práce s firemními informacemi Správa firemních dokumentů Jak zaznamenávat, organizovat a sdílet Vaše informace Sharpdesk je jedním z nejoblíbenějších

Více

Přemýšlíte o investici do nového stroje? Příštích 60 sekund vám můžete ušetřit hodně peněz...

Přemýšlíte o investici do nového stroje? Příštích 60 sekund vám můžete ušetřit hodně peněz... Přemýšlíte o investici do nového stroje? Příštích 60 sekund vám můžete ušetřit hodně peněz... Správně hned od začátku Rozdíl je v chytrém způsobu práce Začít správně hned od začátku je více než dobrý nápad,

Více

S více než 30.000 instalacemi a 22 roky přítomnosti na celosvětovém trhu je PEPS jedním z předních CAD/CAM systémů.

S více než 30.000 instalacemi a 22 roky přítomnosti na celosvětovém trhu je PEPS jedním z předních CAD/CAM systémů. 2,5D Frézování Fräsen 3D Frézování Fräsen S více než 30.000 instalacemi a 22 roky přítomnosti na celosvětovém trhu je PEPS jedním z předních CAD/CAM systémů. Nepřetržitý vývoj systému pokračuje v úzké

Více

PLM řešení pro průmysl výroby strojů a strojního zařízení

PLM řešení pro průmysl výroby strojů a strojního zařízení PLM řešení pro průmysl výroby strojů a strojního zařízení Silní v době krize investují a v současné době je vhodná doba na to, aby se firma věnovala optimalizaci vnitřních procesů a činností s cílem posílit

Více

: visi machining 3D. rychlé a inteligentní dráhy nástrojů

: visi machining 3D. rychlé a inteligentní dráhy nástrojů cam 3D : visi machining 3D rychlé a inteligentní dráhy nástrojů VISI Machining 3D vytváří inteligentní dráhy řezných nástrojů i na nejsložitějších 3D obrobcích. Vnitřní technologie rychlostního frézování

Více

RECENZE APLIKACE NX CAM TURBOMACHINERY MILLING

RECENZE APLIKACE NX CAM TURBOMACHINERY MILLING Dr. Charles Clarke RECENZE APLIKACE NX CAM TURBOMACHINERY MILLING Důležité tržní faktory... 3 Stávající specializované aplikace... 3 Nová generace flexibility... 4 Specializované operace pro lopatková

Více

www.siemens.cz/solidedge Solid Edge. Navrhujte lépe. Solid Edge se synchronní technologií odhaluje tajemství lepšího návrhu. www.siemens.

www.siemens.cz/solidedge Solid Edge. Navrhujte lépe. Solid Edge se synchronní technologií odhaluje tajemství lepšího návrhu. www.siemens. www.siemens.cz/solidedge Solid Edge. Navrhujte lépe. Solid Edge se synchronní technologií odhaluje tajemství lepšího návrhu. www.siemens.cz/plm Rychlé a flexibilní modelování součástí Solid Edge se Synchronní

Více

CENTRUM VZDĚLÁVÁNÍ PEDAGOGŮ ODBORNÝCH ŠKOL

CENTRUM VZDĚLÁVÁNÍ PEDAGOGŮ ODBORNÝCH ŠKOL Projekt: CENTRUM VZDĚLÁVÁNÍ PEDAGOGŮ ODBORNÝCH ŠKOL Kurz: Stavba a provoz strojů v praxi 1 OBSAH 1. Úvod Co je CNC obráběcí stroj. 3 2. Vlivy na vývoj CNC obráběcích strojů. 3 3. Směry vývoje CNC obráběcích

Více

Vysoce produktivní výroba součástí

Vysoce produktivní výroba součástí www.siemens.cz/plm Vysoce produktivní výroba součástí NX CAM kompletní řešení pro rychlejší tvorbu lepších součástí www.siemens.com/plm/nx/cam Výhody řešení NX CAM Jak díky softwaru NX rychleji vytvoříte

Více

Nástroje PKD MODCO : Přesnost v sériové výrobě.

Nástroje PKD MODCO : Přesnost v sériové výrobě. _ SILNÍ VYTRVALCI V TŘÍSKOVÉM OBRÁBĚNÍ Nástroje PKD MODCO : Přesnost v sériové výrobě. Inovace výrobku Řešení PKD NÁSTROJE PKD: PRODUKTIVITA V SÉRIOVÉ VÝROBĚ S NÁSTROJI MODCO. Pro zkušené profesionály

Více

ByVention. milestone in. laser cutting. Nejmenší laserové řezací zařízení na standardní formáty plechů

ByVention. milestone in. laser cutting. Nejmenší laserové řezací zařízení na standardní formáty plechů milestone in laser cutting ByVention Nejmenší laserové řezací zařízení na standardní formáty plechů ByVention nejvyšší efektivita a vše, co k tomu patří Neobyčejný systém pro řezání laserem ByVention zaručuje

Více

Co je nového v RhinoCAMu 2012

Co je nového v RhinoCAMu 2012 Co je nového v RhinoCAMu 2012 6. únor Tento dokument popisuje nové funkce a vylepšení, které přináší RhinoCAM 2012, CAM systém pro Rhinoceros 4.0 a Rhinoceros 5.0 od společnosti MecSoft Corporation. 2012,

Více

Žádný jiný řídicí systém Vás nedostane rychleji od skici k hotovému dílu

Žádný jiný řídicí systém Vás nedostane rychleji od skici k hotovému dílu Singlemax Žádný jiný řídicí systém Vás nedostane rychleji od skici k hotovému dílu Promyšlené řízení. Cílem našich soustruhů je výkon a flexibilita prostřednictvím integrovaného HURCO řízení WinMax. Programy

Více

N-L-15-02. Novinky IDS 2015. V centru stomatologického dění

N-L-15-02. Novinky IDS 2015. V centru stomatologického dění N-L-15-02 Novinky IDS 2015 V centru stomatologického dění BÝT LEPŠÍ A LEPŠÍM ZŮSTAT 2 Být lepší a lepším zůstat. Na cestě hledání ideálního řešení není žádný konec. Zvláště ve stomatologii. A už vůbec

Více

Evidence a správa kanalizace v GIS Kompas 3.2

Evidence a správa kanalizace v GIS Kompas 3.2 IČ: 25472593 MK Consult, v.o.s. Drážďanská 493/40, 40007 Ústí nad Labem tel.,fax 47550500408, e-mail info@mkconsult.cz Evidence a správa kanalizace v GIS Kompas 3.2 Základní popis programu Kompas 3.2 Systém

Více

Úvod, rozdělení CAD systémů Zhotoveno ve školním roce: 2011/2012 Jméno zhotovitele: Ing. Karel Procházka

Úvod, rozdělení CAD systémů Zhotoveno ve školním roce: 2011/2012 Jméno zhotovitele: Ing. Karel Procházka Název a adresa školy: Střední škola průmyslová a umělecká, Opava, příspěvková organizace, Praskova 399/8, Opava, 74601 Název operačního programu: OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost, oblast podpory 1.5

Více

Autodesk Inventor Series

Autodesk Inventor Series Autodesk Inventor Professional Autodesk Inventor Series Správně začít. První skončit. Získat náskok. Software firmy Autodesk je navržen tak, aby vaše výrobky byly lepší a abyste je mohli dodávat na trh

Více